חששות גל שני של קורונה הכבידו על וול סטריט; הזהב בשיא של חודש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

חששות גל שני של קורונה הכבידו על וול סטריט

בורסות וול סטריט רשמו את היום הגרוע ביותר זה למעלה משבוע לאחר שארגון הבריאות העולמי הזהיר כי מגפת הקורונה הגלובלית נכנסה ל"שלב חדש ומסוכן", ובעקבות הודעת ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל כי תשוב ותסגור חנויות בכמה מדינות בארה"ב, בשל זינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה. מדד נאסד"ק טיפס זה היום שישי ברציפות, על רקע דיווחים על פריצת דרך בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאית טיפסו.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.8%, יום שלישי ברציפות של ירידות, אולם עלה בסיכום שבועי ב-1%. מדד נאסד"ק טיפס בפחות מ-0.1% בדרכו לסגירה חיובית שישית ברציפות, וזינוק שבועי של 3.7%. מדד S&P 500 נסוג ב-0.6% אולם הוסיף בסיכום שבועי 1.9%. עבור שלושת המדדים היתה זו עלייה שבועית רביעית בחמישה השבועות האחרונים.

המסחר בוול סטריט היום היה תנודתי מהרגיל על רקע יום "הכישוף המרובע" (Quadruple Witching), כפי שמכנים זאת הסוחרים בוול סטריט, שהוא היום שבו פוקעים במקביל חוזים עתידיים על מדדי המניות, על המניות עצמן, האופציות על מדדי המניות והאופציות על המניות עצמן. משמעות הדבר היא שהמשקיעים נדרשו היום להחליט אם ברצונם לממש את האופציות שבידיהם או להותירן.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 0.69%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.2% אולם עודנו נמוך ב-5% מרמתו לפני שלושה חודשים.

מספר הנדבקים החדשים בקורונה שבר שיאים בימים האחרונים בפלורידה, קליפורניה ואריזונה, אולם הרשויות במדינות אינן מאותתות בינתיים על כוונתן לשוב ולהטיל סגר או צעדים דומים.

סין מתכננת להגביר את קצב הרכישות של תוצרת חקלאית מארה"ב כדי לעמוד בתנאי השלב הראשון בהסכם הסחר בין שתי הכלכלות בעולם, לפי דיווח של בלומברג בעקבות פגישה בין הצדדים בהוואי.

צפי להתאוששות הביקוש הקפיץ את הנפט ב-10% השבוע

מחיר הנפט בניו יורק פרץ את רף 40 דולר לחבית במהלך יום המסחר, בדרכו לזינוק שבועי של כמעט 10%, על רקע הערכות כי הביקוש העולמי מתאושש במהירות מהשפל שאליו נפל עקב מגפת וירוס הקורונה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 39.75 דולר לחבית, עלייה של 2.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שכבר טיפסו במהלך יום המסחר לרמה של 40.5 דולר לחבית. בסיכום שבועי קפץ מחיר הנפט בניו יורק ב-9.6%.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 42.12 דולר לחבית, עלייה של 1.5%.

חששות קורונה הקפיצו את הזהב לשיא של חודש

מחיר הזהב מחק את כל ירידות השבוע לאחר שעלייה במספר מקרי ההידבקות בנגיף הקורונה בארה"ב ובסין, הגבירה את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,753 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז אמצע חודש מאי, לאחר עלייה של 1.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-0.9%.

החוזים על הכסף למסירה ביולי נסגרו בניו יורק  במחיר של 17.847 דולר לאונקייה, עלייה של 1.9%, בדרכם לעלייה שבועית של 2.1%.

אירופה קפצה ב-3% השבוע; וויירקארד קרסה ב-75% תוך יומיים

בורסות אירופה נסגרו בעליות בדרכן לזינוק שבועי של יותר מ-3%, על רקע דיווח על פריצת דרך בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.1%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.4%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף היום 0.6% בדרכו עלייה שבועית של יותר מ-3%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1193 דולר ליורו, לאחר שהתחזק מול המטבע האמריקאי ביותר מ-4% בשלושה החודשים האחרונים. הליש"ט נסוגה ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.2368 דולר לליש"ט, ואיבדה כמעט 7% מערכה מולו מתחילת השנה.

סין מתכננת להגביר את קצב הרכישות של תוצרת חקלאית מארה"ב כדי לעמוד בתנאי השלב הראשון בהסכם הסחר בין שתי הכלכלות בעולם, לפי דיווח בלומברג בעקבות פגישה בין הצדדים בהוואי.

מניית וויירקארד הגרמנית השלימה קריסה דו-יומית של יותר מ-75% בבורסת פרנקפורט, לאחר שמנכ"ל חברת עיבוד התשלומים המקוונים התפטר - יום אחד לאחר שהחברה דחתה זו הפעם הרביעית את פרסום הדו"חות השנתיים של 2019. זאת, לאחר שרואי החשבון שלה לא הצליחו לאתר סכום של 1.9 מיליארד יורו (2.1 מיליארד דולר) החסר במאזניה.

בבריטניה פורסמו היום נתונים שמצביעים על עלייה במכירות הקמעוניות ובביטחון הצרכנים במאי בעוד היא ניסתה להתאושש מהסגרי הקורונה. לפי נתוני המשרד הלאומי לסטטיסטיקה, במאי נרשמה עלייה של 12% במכירות הקמעוניות בהשוואה לאפריל, אז ירדו המכירות בחדות. ואולם הנתונים שפורסמו היום גם מייצגים ירידה של 13.1% לעומת פברואר – לפני שהוטלו ההסגרים במדינה. עוד פורסם היום כי מדד ביטחון הצרכנים במדינה הגיע למינוס 30 נקודות בסוף מאי, לעומת מינוס 36 נקודות באפריל.

רוסיה הפחיתה את הריבית לרמתה הנמוכה ביותר בעידן הפוסט-סובייטי

הבנק המרכזי של רוסיה הפחית את הריבית במדינה בשיעור החד ביותר מזה חמש שנים ואותת על הורדות נוספות, בניסיון להמריץ את הכלכלה הנמצאת בדרכה לשקוע במיתון עמוק.

הבנק המרכזי הנמיך את הריבית ב-1% לרמה של 4.5%, הרמה הנמוכה ביותר מאז קריסת ברית המועצות לפני כמעט 30 שנה.

מקבלי ההחלטות בבנק הזהירו כי הנפילה בצמיחה ברבעון הנוכחי עלולה להיות חריפה מכפי שצפו, וכי האינפלציה עלולה לחרוג משמעותית מהיעד של 4% בשנה הבאה.

הבנק המרכזי צופה כעת כי כלכלת רוסיה תתכווץ השנה עד 6%, וכי ההתאוששות תהיה ממושכת יותר מכפי שהוערך תחילה.

התכווצות בגירעון בחשבון השוטף של ארה"ב

הגירעון בחשבון השוטף של ארה"ב התכווץ ברבעון הראשון של השנה ב-0.1%, ל-104.2 מיליארד דולר, לעומת גירעון של 104.3 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2019, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

הגירעון ברבעון הראשון היה 1.9% מהתוצר המקומי הגולמי (GDP), גידול של פחות מ-0.1% לעומת הרבעון הקודם. בשיאו, בשנת 2005, הגיע הגירעון ל-6.3% מהתמ"ג.

יחס החוב-תוצר בבריטניה גבוה מ-100%

החוב הציבורי של בריטניה הגיע לשיא במאי, כך עולה מנתונים שפורסמו היום על ידי משרד הסטטיסטיקה הלאומי בממלכה. לפי הנתונים שפורסמו היום, החוב הציבורי של בריטניה עלה במאי ב-55.2 מיליארד ליש"ט – נתון גבוה מהערכות הכלכלנים לעלייה של 50 מיליארד ליש"ט. זהו הנתון החודשי הגבוה ביותר מאז שהחלו להתפרסם נתונים חודשיים על החוב הציבורי של בריטניה ב-1993.

החוב הציבורי של בריטניה, נכון לסוף מאי, גבוה ב-173.2 מיליארד ליש"ט לעומת התקופה המקבילה ב-2019, והגיע ל-1.95 טריליון דולר. זו הפעם הראשונה שבה יחס החוב תוצר בבריטניה גבוה מ-100% מאז 1963, אז התמודדה הממלכה עם משבר כלכלי. לפי הנתונים שפורסמו היום, יחס החוב תוצר בבריטניה מגיע ל-100.9%.

החוב בבריטניה עלה על רקע התמריצים שהעבירה הממשלה לשווקים כדי להילחם בהשפעות נגיף הקורונה. שר האוצר הבריטי, רישי סונאק, אמר בתגובה לפרסום הנתונים: "המספרים שפורסמו היום מאשרים את ההשפעה החמורה שיש לנגיף הקורונה על הקופה הציבורית". בהמשך הוא אמר שכדי להמשיך להילחם בהשפעות, על הממלכה לקדם את התוכניות לפתיחה מחדש של הכלכלה כדי שאנשים יוכלו לשוב לעבודה.

התפרצות הקורונה המחודשת לא מפחידה את המשקיעים: עליות בבורסות אסיה

עליות נרשמות ברוב בורסות אסיה על אף החשש מהתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה בכמה מוקדים ביבשת. שנחאי עולה ב-0.9%; טוקיו עלתה ב-0.55%; הונג קונג עולה ב-1%; סיאול עלתה ב-0.4%; סידני הוסיפה 0.1%. הין עולה מול הדולר ב-0.1% ל-106.89 ין לדולר. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי עולה ב-1.5% ל-39.4 דולר לחבית.

המשקיעים בסין מרגישים "מעודדים מאוד" מהתגובה המהירה של סין להתפרצות הקורונה בבייג'ין השבוע, אבל האווירה עדיין "מדכאת" בעקבות העלייה בתחלואה בארה"ב, צוטט באתר מרקטווץ' האנליסט סטיבן אינס מחברת אקסיטריידר.

בהונג קונג חוששים מטיוטת חוק הביטחון הסיני שהוגש לאישור הקונגרס הלאומי העממי בסין ועשוי לחסל את מעמדה האוטונומי של העיר.

חששות קורונה הכבידו על מניות הבלו-צ'יפ; נאסד"ק עלה יום 5 ברצף

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בעיקרן, בהובלת מגזר היי-טק, זו הפעם הרביעית בחמישה ימי המסחר האחרונים. עם זאת, מניות הבלו צ'יפ נסוגו בצל חששות מגל שני של מגפת וירוס הקורונה, ולאחר שמספר המובטלים החדשים בארה"ב עלה על מיליון זה השבוע ה-13 ברציפות. מדד נאסד"ק עלה יום חמישי ברציפות. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות המשיכו לטפס.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.2% - יום שלילי שני ברציפות; מדד S&P 500 טיפס ב-0.1% בדרכו לסגירה חיובית רביעית בחמישה הימים האחרונים. מדד נאסד"ק עלה ב-0.3%.

מחזורי המסחר בוול סטריט היום היו נמוכים משמעותית מהממוצע בחודש האחרון, זה היום השני ברציפות, לקראת יום "הכישוף המרובע" (Quadruple Witching), כפי שמכנים זאת הסוחרים בוול סטריט, החל ביום שישי.

יום "הכישוף המרובע" הוא היום שבו פוקעים במקביל חוזים עתידיים על מדדי המניות, על המניות עצמן, האופציות על מדדי המניות והאופציות על המניות עצמן. משמעות הדבר היא שהמשקיעים נדרשים באותו יום להחליט אם ברצונם לממש את האופציות שבידיהם או להותירן.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 0.7%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3%.

מניית קרניבל ירדה ב-1.3% במסחר וול סטריט לאחר שחברת שיט התענוגות הגדולה בעולם, שבראשה עומד מיקי אריסון, דיווחה על הפסד רבעוני גדול מהצפוי, של 4.37 מיליארד דולר, ועל נפילה חדה מתחזיות האנליסטים בהכנסות.

אירופה נסוגה לאחר החלטת הריבית בבריטניה; הליש"ט ביום הגרוע זה חודשיים

בורסות אירופה נסגרו בירידות לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה הרחיב את תוכנית רכישות האג"ח שלו ב-100 מיליארד ליש"ט, והותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%. מגזרי הבנקאות וחומרי הגלם הובילו את הירידות.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.5%; פרנקפורט ופריז ירדו ב-0.8%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.7% - ירידה ראשונה מזה שלושה ימים.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.1215 דולר ליורו, שפל של יותר משבועיים. הליש"ט נסוגה ב-1.1% מול המטבע האמריקאי, הנפילה היומית החדה ביותר זה קרוב לחודשיים, לרמה של 1.2411 דולר לליש"ט, שפל של כמעט שלושה שבועות.

מניית וויירקארד הגרמנית קרסה בכ-60% בבורסת פרנקפורט, לאחר שחברת עיבוד התשלומים המקוונים, דחתה זו הפעם הרביעית את פרסום הדו"חות השנתיים של 2019, לאחר שרואי החשבון שלה לא הצליחו לאתר סכום של 1.9 מיליארד יורו (2.1 מיליארד דולר) החסר במאזניה.

שבוע 13 ברציפות: מעל מיליון מובטלים חדשים בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נותר מעל למיליון זה השבוע ה-13 ברציפות, על רקע מגפת וירוס הקורונה. 

מספר תביעות האבטלה הראשונות הסתכם בשבוע שעבר ב-1.51 מיליון - כך מסר היום (ה') משרד העבודה האמריקאי - יותר מתחזית הכלכלנים ל-1.3 מיליון תביעות. בשבוע הקודם הסתכם מספר התביעות הראשונות ב-1.57 מיליון.

עד לשלושה השבועות האחרונים, גדל מספר התביעות הראשונות השבועי ביותר מ-2 מיליון במשך 10 שבועות ברציפות, לאחר שזינק בשיא שבועי של 6.9 מיליון בשלהי מארס, ומאז נמצא במגמת ירידה. לפני פרוץ משבר הקורונה, מספר תביעות האבטלה השבועי היה ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

משרד העבודה האמריקאי מסר היום כי מספר התביעות המתמשכות, המתפרסם בפיגור של שבוע, ירד קלות ל-20.54 מיליון לעומת 20.6 מיליון שבוע לפני כן. מספר התביעות המתמשכות התייצב בשבועות האחרונה סביב רמה של 20 מיליון, לאחר שטיפס לשיא של כמעט 25 מיליון בתחילת מאי.

הבנק המרכזי של בריטניה הגדיל את רכישת הנכסים ב-100 מיליארד ליש"ט

הבנק המרכזי של בריטניה הודיע היום כי יגדיל את היקף תוכנית רכישת הנכסים כדי להתמודד עם השפעות משבר הקורונה על כלכלת המדינה - שנכנסה למיתון הקשה ביותר זה מאות שנים. הליש"ט יורדת ב-0.3% ל-1.2512 דולר.

שמונה מתוך תשעת חברי מועצת הבנק, שבראשות הנגיד אנדרו ביילי, תמכו בהרחבת תוכנית רכישות הנכסים ב-100 מיליארד ליש"ט, והותרת הריבית בבריטניה ברמת שפל של 0.1%. הכלכלן הראשי של הבנק המרכזי, אנדי הלדיין, הצביע נגד ההרחבה.

המהלך של הבנק המרכזי יתמוך בעלויות האשראי של ממשלת בריטניה, גם כאשר משרד האוצר מגביר את מכירת האג"ח הממשלתיות כדי לממן חבילות חילוץ למשק, במטרה להציל משרות ועסקים.

מקבלי ההחלטות בבנק ציינו כי ההאטה בכלכלת בריטניה במאי הייתה פחות חמורה מהצפוי, וכי תהליך רכישת הנכסים יושלם עד סוף 2020.

ארגון ה-OECD צופה כי כלכלת בריטניה תתכווץ ב-11% ב-2020 - המיתון החמור ביותר במדינה זה 300 שנים. סקר של משרד האוצר הבריטי מצא שכלכלנים מעריכים כי כלכלת בריטניה תתכווץ ב-9.1% ב-2020 - ותתרחב ב-6.2% ב-2021.

אסיה ננעלה בירידות

בורסות אסיה ננעלו בירידות קלות על רקע החשש מגל שני של קורונה והתאוששות כלכלית אטית מהרצוי. טוקיו ירדה ב-0.4%; הונג קונג ירדה ב-0.1%; שנחאי עלתה ב-0.1%; סינגפור ירדה ב-0.1%.

הין יורד ב-0.1% ל-107.11 ין לדולר. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.% ל-38.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.2% ל-41.2 דולר לחבית.

מאושפזים - העלייה הגדולה ביותר מאז תחילת יוני. ברזיל רשמה שיא של כמעט 35 אלף נדבקים.

וול סטריט נסוגה בראשונה זה 4 ימים; אורקל נחתכה ב-10 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסוגו בראשונה מזה ארבעה ימים בצל חששות מגל שני של מגפת וירוס הקורונה. מגזרי האנרגיה, הבנקאות, התיירות, הקמעונות והתעופה הובילו את הירידות. מנגד, מניות ההיי-טק עלו, ומדד נאסד"ק נסגר בעליות. הדולר מתחזק בעולם, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

המסחר בבורסות וול סטריט התנהל גם על רקע היום השני של עדותו החצי שנתית של יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, בקונגרס, שבמהלכה קרא למחוקקים לא למהר לצמצם את הסיוע התקציבי שהעניקו לעסקים ומשקי בית על רקע מגפת וירוס הקורונה. כמו כן, פורסמו היום בארה"ב נתונים שהצביעו על התאוששות חלשה מהצפוי בהתחלות הבנייה במאי לאחר המפולת באפריל.

מדד דאו ג'ונס, שטיפס ב-2.7% בשני ימי המסחר הראשונים של השבוע, נסוג היום ב-0.7%; מדד נאסד"ק, שקפץ ב-3.2% מתחילת השבוע ועד אתמול, טיפס ב-0.2%; מדד S&P 500, שעלה מתחילת השבוע ב-2.7%, ירד ב-0.4%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 0.73%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

מניית אורקל נפלה ב-5.6% לאחר שענקית התוכנה האמריקאית, שבראשה עומדת המנכ"לית צפרא כץ - הישראלית הבכירה ביותר במגזר ההיי-טק העולמי - דיווחה אמש על ירידה חדה מהצפוי בהכנסותיה הרבעוניות בשל מגפת וירוס הקורונה. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של אורקל ב-9.6 מיליארד דולר.

מניית קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם, שבראשה עומד מיקי אריסון, נפלה ב-6.5%. מניות הקמעונאיות גאפ, קוהלס ומייסיס נפלו ב-5%-6%. מניית יצרנית המטוסים בואינג נסוגה ב-2.6%. מניות בנק אוף אמריקה וולס פרגו נפלו ביותר מ-3%.

הנפט נסוג בעקבות גידול מפתיע במלאי הגולמי בארה"ב

מחיר הנפט נסוג היום בעקבות גידול מפתיע במלאי הנפט הגולמי בארה"ב. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 37.96 דולר לחבית, ירידה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-1.2 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה של 3.5 מיליון חביות.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 40.61 דולר לחבית, ירידה של 0.9%.

פאואל לקונגרס: אל תבטלו את התמיכה התקציבית מהר מדי

יו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב, ג'רום פאואל, קרא היום לקונגרס האמריקאי לא לצמצם מהר מדי את הסיוע הפדרלי למשקי בית ולעסקים קטנים, על רקע הוויכוח הגובר סביב השאלה האם להאריך את משך התוכניות הזמניות שהושקו כדי להגן עליהם מפני השלכות מגפת וירוס הקורונה.

"אני חושב שזה יהיה מדאיג אם הקונגרס יבטל את התמיכה שהוא מספק במהירות רבה מדי", אמר פאואל בתשובה לשאלות שהוצגו לו בעדותו המקוונת בפני ועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים האמריקאי.

"אני חושב שיהיה מתאים לשקול להמשיך את התמיכה לאנשים שרק איבדו את עבודתם ולעסקים קטנים שנקלעו לקשיים", אמר פאואל. "הכלכלה רק מתחילה להתאושש עכשיו. זהו  שלב קריטי ואני חושב שבעת הנוכחית יש מקום לתמיכה".

אתמול, בחלק הראשון של עדותו החצי-שנתית בת היומיים בקונגרס, אמר פאואל בעדות בפני ועדת הבנקאות של הסנאט, כי הכלכלה תתאושש בצורה מלאה רק לאחר שהציבור יהיה בטוח שהמגפה נבלמה.

לאחר היום הטוב מזה חודש: אירופה המשיכה בתנופה החיובית

בורסות אירופה, שרשמו אתמול (שלישי) את הזינוק היומי החד מזה חודש, המשיכו בתנופה החיובית גם היום, על רקע תקוות להתאוששות מהירה של כלכלת היבשת ממגפת וירוס הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%; פרנקפורט טיפסה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.7% לאחר שקפץ ב-2.9% אתמול, הזינוק היומי החד ביותר מאז ה-18 במאי.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לרמה של 1.122 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.2522 דולר לליש"ט.

בבריטניה פורסמו היום נתונים שמצביעים על ירידה רביעית ברציפות באינפלציה במאי שהגיעה לקצב שנתי של 0.5%. באפריל היה קצת האינפלציה השנתי 0.8%.

מניית HSBC נסוגה ב-0.5% בבורסת לונדון, לאחר שהבנק שלח לעובדים מזכר ובו פירט על כוונותיו לפטר 35 אלף עובדים מתוך 235 אלף העובדים של הבנק בעולם.

התאוששות מתונה מהצפוי בהתחלות הבנייה בארה"ב; זינוק בהיתרי הבנייה

התחלות הבנייה בארה"ב גדלו במאי ב-4.3% לקצב שנתי של 974 אלף יחידות, לאחר נפילה של 26.4% באפריל, לפי נתונים רשמיים שפורסמו היום.

תחזית הכלכלנים היתה לקצב התחלות בנייה שנתי של 1.095 מיליון במאי, לאחר נפילה של 30.2% שעליה דווח במקור באפריל.

היתרי הבנייה, שנחשבים לאינדיקציה להיקף התחלות הבנייה בעתיד, זינקו ב-14.4% במאי לקצב שנתי של 1.22 מיליון בתים, לאחר נפילה של 21.4% באפריל.

השווקים ממתינים לשמוע בכמה ירחיב הבנק המרכזי בבריטניה את התמריצים

אחרי שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) והבנק הפדרלי בארה"ב הכריזו על הגדלת תוכניות התמריצים שלהם, יגיע מחר תורו של הבנק המרכזי של בריטניה (BOE). הריבית צפויה להישאר ללא שינוי ברמה של 0.1% והשאלה הגדולה היא בכמה יגדיל הבנק את תכונית התמריצים שלו.

נדב אופיר, אסטרטג שווקים גלובליים בחדר המסחר של בנק הפועלים, אמר כי: "השוק מצפה לשמוע מהבנק המרכזי לגבי התוכניות שלו להרחבה כמותית נוספת עוד השבוע. יותר מ-9 מיליון עובדים הוצאו לחופשה כפויה וכ-2.5 מיליון משכנתאות נדחו מאז פרוץ משבר הקורונה בממלכה. מעבר לתוכנית ההרחבה הכמותית שהשוק מצפה לשמוע, מתגברות הציפיות בבריטניה לתוכנית ממשלתית שתעודד חזרה לתעסוקה והגדלת ההשקעה בתשתיות, בדומה לתוכנית ההשקעה הגדולה בתשתיות שפורסמה השבוע בארה"ב, בסך של טריליון דולר".

צניחה של יותר מ-52% במכירות רכב באירופה במאי

שוק הרכב האירופי המשיך להציג נתונים עגומים במאי עם צניחה של 52.3% במכירות לעומת מאי 2019. בחמשת החודשים הראשונים של השנה נרשמה צניחה של 41.5% במכירות. ואולם נתוני מאי מייצגים התמתנות במגמת הנפילה של שוק הרכב לעומת אפריל, אז צנחו המכירות ב-76.3% לעומת החודש המקביל ב-2020. בחמשת החודשים הראשונים של השנה נמכרו במדינות האיחוד האירופי 3.3 מיליון כלי רכב, לעומת 5.7 מיליון כלי רכב בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

קבוצת פולקסווגן שומרת על מעמדה ביבשת עם נתח שוק של 26.5% בחמשת החודשים הראשונים של השנה, לעומת 24.7% ב-2019. קבוצת פז'ו-סיטרואן אופל  במקום השני עם נתח שוק של 15.7% מתחילת השנה, ואחר כך קבוצת רנו (לא כולל ניסאן ומיצובישי), קבוצת יונדאי וב.מ.וו.

עליות בבורסות אסיה

המסחר ברוב בורסות אסיה ננעל בעליות אחרי העליות החדות שנרשמו בוול סטריט ולאור פרסום נתוני היצוא ביפן. שנחאי עולה ב-0.1%; טוקיו איבדה 0.5%; הונג קונג עולה ב-0.3%; סיאול עלתה ב-0.1%; סידני עלתה ב-0.6%.  הדולר נחלש מול הין ב-0.1% ל-107.25 ין לדולר. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי יורד ב-1.4% ל-37.8 דולר לחבית.

ביפן פורסמו נתונים שמצביעים על ירידה חדה מהצפוי ביצוא מהמדינה במאי על רקע המשך הפגיעה הכלכלית במדינה בגלל משבר הקורונה. היצוא ירד במאי ב-28.3% לעומת החודש המקביל ב-2019. כלכלנים בסקר של פאקט-סט חזו ירידה של 22.9% ביצוא מהמדינה. באפריל ירד היצוא היפני ב-21.9%. היצוא לארה"ב רשם ירידה חדה במיוחד במאי – 50.6%.

הקורונה חתכה את הכנסות אורקל; המניה נופלת ב-4% לאחר הסגירה

ענקית התוכנה האמריקאית אורקל, שבראשה עומדת המנכ"לית צפרא כץ - הישראלית הבכירה ביותר במגזר הטכנולוגיה העולמי - דיווחה היום לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על ירידה בהכנסותיה הרבעוניות על רקע מגפת וירוס הקורונה.

מניית אורקל נופלת ב-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 2.5%.

הכנסות החברה ברבעון הכספים שהסתיים בסוף מאי הסתכמו ב-10.4 מיליארד דולר, ירידה של 6% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 10.65 מיליארד דולר.

בשורה התחתונה דיווח אורקל על רווח נקי של 3.11 מיליארד דולר, או רווח של 99 סנט למניה, לעומת רווח של 1.07 דולר למניה בתוקפה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 1.2 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 1.15 דולר למניה.

תמריצים חדשים ותרופה לקורונה דחפו את וול סטריט ליום הטוב זה שבוע

בורסות וול סטריט רשמו את הזינוק החד ביותר מזה שבוע בעקבות דיווחים כי ממשל טראמפ מתכנן תוכנית השקעה בתשתיות בהיקף של כמעט טריליון דולר, בניסיון להמריץ את הכלכלה הגדולה בעולם, ולאחר שהבנק הפדרלי החל היום לרכוש באופן ישיר אג"ח קונצרניות בשוק השניוני.

המדדים נהנו מרוח גבית גם על רקע פרסום נתונים שהצביעו על הזינוק החודשי החד מעולם במכירות הקמעוניות בארה"ב, ודיווחים לפיהם חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד בבריטניה מצאו כי מינון נמוך של דקסמתזון, תרופה סטרואידית גנרית וזולה, הפחית בשליש את התמותה של חולים מונשמים בנגיף הקורונה.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 2%; מדד נאסד"ק טיפס ב-1.8%; מדד S&P 500 הוסיף 1.9% - הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה משבוע, ויום חיובי שלישי ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 0.75%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 38.38 דולר לחבית, עלייה של 3.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו בניו יורק במחיר של 1,736.5 דולר לאונקייה, עלייה של 0.5%.

מניות ענף הבנייה זינקו על רקע הדיווחים על השקעת העתק המתוכננת של הממשל האמריקאי בתשתיות. מניות יו.אס קונקריט, וולקן מטריאלס ומרטין מריאטה מטריאלס קפצו ב-8%-22%.

מניות של חברות שצפויות להרוויח מהמשך צמצום מגבלות הקורונה על הפעילות הכלכלית, נסחרו בעליות. מניית קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד מיקי אריסון, עלתה ב-5%. מניית חברת התעופה יונייטד איירליינס התחזקה ב-3%; מניית יצרנית המטוסים בואינג טיפסה ב-3.6%.

תמריצים חדשים ותרופה לקורונה הקפיצו את בורסות אירופה ב-3%

בורסות אירופה רשמו את הזינוק היומי החד ביותר מזה חודש לאחר שהבנק הפדרלי בארה"ב החל היום לרכוש באופן ישיר אג"ח קונצרניות בשוק השניוני, ועל רקע דיווחים לפיהם חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד בבריטניה מצאו כי מינון נמוך של דקסמתזון, תרופה סטרואידית גנרית וזולה, הפחית בשליש את התמותה של חולים מונשמים בנגיף הקורונה.

בורסת לונדון קפצה ב-2.9%; פרנקפורט זינקה ב-3.4%; פריז עלתה ב-2.8%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, הוסיף 2.9% בדרכו לסגירה חיובית שנייה בשבעה ימי המסחר האחרונים. היורו נחלש מול הדולר ב-0.6% לשער של 1.1256 דולר ליורו; הליש"ט נסוגה ב-0.2% מול המטבע האמריקאי, לרמה של 1.2578 דולר לליש"ט.

מספר מחוסרי העבודה בבריטניה זינק במאי ב-528 אלף והגיע ל-2.8 מיליון בני אדם. שיעור האבטלה בממלכה עלה ב-0.1% והסתכם ב-3.9%. בבריטניה לא נרשמו עד כה פיטורים נרחבים בגלל התוכנית הממשלתית לתשלום 80% משכר העובדים כדי למנוע קיצוצים בכוח אדם, אך בממלכה מבינים שההאטה הכלכלית תוביל בחודשים הקרובים לגל פיטורים משמעותי שיוביל לעלייה חדה יותר בשיעור האבטלה.

בגרמניה פורסמו היום נתונים שמצביעים על ירידה במדד המחירים במדינה במאי לעומת אפריל. מדד המחירים לצרכן במדינה ירד בחודש שעבר ב-0.1% לעומת אפריל, ואולם בחישוב שנתי עלה מדד המחירים במדינה ב-0.6%.

יו"ר הבנק הפדרלי מזהיר: חוסר ודאות ניכרת לגבי התאוששות כלכלת ארה"ב

יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, הזהיר היום מפני "חוסר ודאות ניכרת" לגבי קצב התאוששות כלכלת ארה"ב, ואמר כי עסקים קטנים ובני מיעוטים בעלי הכנסה נמוכה נמצאים בסיכון רב במיוחד.

פאואל ציין כי אף כי חל שיפור במדדים כלכליים מסוימים, עדיין נותרה דרך ארוכה עד שהכלכלה תתאושש ממגפת וירוס הקורונה, ביום הראשון מתוך יומיים של עדותו החצי שנתית בקונגרס האמריקאי.

"רמות התפוקה והתעסוקה ממשיכות להיות הרבה יותר נמוכות מרמתן לפני המגפה, ונותרה חוסר ודאות ניכרת לגבי עיתוי ועוצמת ההתאוששות", אמר פאואל בעדות באמצעות שיחת וידאו בפני ועדת הבנקאות של הסנאט.

התפוקה התעשייתית בארה"ב מתאוששת - אך נמוכה ב-15% מלפני הקורונה

התפוקה התעשייתית בארה"ב התאוששה במאי ב-1.4% על רקע חידוש הפעילות במפעלים רבים שהושבתו עקב מגפת וירוס הקורונה, לפי נתונים שפירסם היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול חד כפליים של 2.8% במאי.

למרות ההתאוששות במאי, התפוקה התעשייתית עודנה נמוכה ב-15.4% מרמתה בפברואר, לפני פרוץ המגפה בארה"ב. ניצול כושר הייצור במאי היה 64.8%, נמוך מתחזיות הכלכלנים ל-66.8%.

המכירות הקמעוניות בארה"ב קפצו ב-17.7% - הזינוק החד מעולם

המכירות הקמעוניות בארה"ב רשמו במאי את הזינוק החודשי החד מעולם על רקע שובם את הצרכנים לקניות בעקבות הקלות בסגר שהוטל בצל מגפת וירוס הקורונה.

המכירות הקמעוניות זינקו בחודש שעבר ב-17.7%, הקפיצה החדה ביותר מאז החל פרסום נתונים אלו ב-1992, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, לאחר נפילה של 14.7% באפריל שנרשמה בעקבות הטלת הסגר

הקפיצה במכירות הקמעוניות במאי ניפצה את השיא הקודם שנקבע באוקטובר 2001. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 8.4% במאי לאחר נפילה של 16.4% שעליה דווח במקור באפריל.

"הביקוש לנפט יזנק בשנה הבאה"

סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) פירסמה היום תחזית אופטימית שלפיה שוק הנפט העולמי יתאושש במהירות בשנה הבאה. לפי הדו"ח, הקיצוץ בתפוקת הנפט השנה, לצד הזינוק הצפוי בביקוש בשנה הבאה, יובילו להתייצבות השוק.

לפי הדו"ח, הביקוש לנפט גולמי השנה יירד ב-8.1 מיליון חביות ליום בממוצע, ירידה נמוכה במעט מהתחזית הקודמת שפורסמה לפני כחודש. בשנה הבאה צפוי הביקוש לזנק ב-5.7 מיליון חביות ביום. הזינוק לא יביא את הביקוש לנפט לרמות שלפני פרוץ המגפה, אך אם התחזיות יתממשו הן יסמלו את העלייה החדה ביותר בביקוש לנפט שנרשמה.

נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי עולה ב-1.4% ל-37.6 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה באוגוסט עולה ב-1.7% ל-40.4 דולר לחבית.

הבנק הפדרלי מעודד גם את אסיה: טוקיו זינקה ב-5%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות חדות, שמוחקות את הירידות שנרשמו בסוף השבוע. זאת, הודות לעידוד שיצר הבנק הפדרלי בארה"ב, שהכריז אתמול כי הוא נערך לרכישת אג"ח קונצרניות. טוקיו עלתה ב-4.9%, הונג קונג מוסיפה לערכה 2.6%, שנחאי מתחזקת ב-1.4%, סיאול זינקה ב-5.3%, סידני עלתה ב-3.9%.

בשוק המט"ח, הדולר מתחזק מול הין ב-0.1% ונסחר תמורת 107.4 ין לדולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי עולה ב-0.1% ל-37.2 דולר לחבית.

בניו זילנד, שבה התגלו שני מקרים חדשים של חולי קורונה, פורסמו היום נתונים שמצביעים על כך שביטחון העסקים במדינה הגיע ביוני לרמה הנמוכה ביותר מאז 2009. ואולם הנתונים האלה עדיין טובים יותר מאלה שפורסמו במדינות אחרות. מדד ביטחון העסקים הרבעוני של ווסטפאק מקדרמוט הגיע ל-97.2 נקודות – ירידה של 7 נקודות.

עליות של יותר מ-1% בוול סטריט לאחר הודעת הבנק הפדרלי

וול סטריט ננעלה בעליות, לאחר יום מסחר מזגזג. שינוי המגמה קרה לאחר שהבנק הפדרלי הודיע על רכישה של אג"ח תאגידיות בודדות כדי לתמוך בשוק ולהקל על תנאי האשראי במשק.

הדאו עלה ב-0.4%. S&P500 עלה ב-0.7%. הנאסד"ק הוסיף 1.4%

בורסות וול סטריט רשמו בשבוע שעבר את הירידה החדה ביותר מאז 20 במארס, ואנליסט ממורגן סטנלי אמר שהירידות היו תיקון "בריא" ושהוא חוזה כי העליות יחזרו בקרוב.

בשוק הסחורות הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי עלה-2% ל-36.88 דולר לחבית; 

חברת האנרגיה BP הזהירה היום כי מגפת הקורונה תפגע בביקוש ארוך הטווח לנפט.

קיבולת הטיסות במגזר התעופה הגלובלי עלולה לרדת ב-70% ביולי

קיבולת הטיסות במגזר התעופה הגלובלי עלולה לרדת ב-70% ביולי, כשהקיבולת כאמריקה הלטינית ואסיה פסיפיק לא כולל סין תרד ב-80%, אמרו אנליסטים בג'פריס.

"חברות תעופה צפון אמריקאיות הפגינו שיפור, עם ירידה מוערכת ביולי ב-55% לעומת ירידה מוערכת של 74% ביוני ושל 78% במאי", כתבו האנליסטים.

הנפט עלה ב-2.3%

מחירי הנפט עלו היום – סימן להתאוששות הביקוש בעוד החברות באופ"ק + ממשיכות לציית להסכם קיצוץ בתפוקה, למרות החששות כי גל קורונה חדש יאט עוד יותר את הצמיחה הכלכלית הגלובלית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עלו ב-2.4% ל-37.12 דולר לחבית. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט עלו ב-2.5% ל-39.7 דולר לחבית.

הבנק הפדרלי יתחיל לרכוש אג"ח תאגידיות בודדות

הבנק הפדרלי מרחיב את כניסתו לשוק האשראי התאגידי על ידי רכישה של אג"ח תאגידיות בודדות, בנוסף לתעודות הסל שהוא כבר רוכש, כך הודיע הבנק המרכזי של ארה"ב היום (ב).

כחלק מהמאמץ המתמשך לתמוך בשוק ולהקל על תנאי האשראי, הבנק הפדרלי הוסיף גם את הרכישה החדשה במסגרת תוכנית שנקראת Secondary Market Corporate Credit Facility. התוכנית יכולה לרכוש אג"ח תאגידי עד סך 750 מיליארד דולר.

הבנק הודיע כי ירכוש בשוק המשני, השוק שבו נסחרים ניירות הערך לאחר הנפקתם, אג"ח בודדות לחמש שנים או פחות. המטרה של הרכישה היא "ליצור תיק השקעות של אג"ח תאגידיות שמבוסס על מדד שוק של אגח תאגידיות אמריקאיות נרחב ומגוון", נכתב בהצהרה לעיתונות של הבנק.

הזהב ננעל בירידה של 0.6%

מחיר הזהב ירד זה יום המסחר השני ברציפות על רקע היחלשות הדולר וירידות בוול סטריט בשל חחשות המשקיעים מפני גל שני של קורונה. 

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט ירדו ב-0.6% למחיר של 1,727.50 דולר לאונקיה, לאחר ירידה של 0.1% ביום שישי. 

תעשיית המסעדות בארה"ב איבדה 120 מיליארד דולר בהכנסות ממארס-מאי

ממארס ועד מאי, תעשיית המסעדות בארה"ב איבדה 120 מיליארד דולר בהכנסות, על פי איגוד המסעדות הלאומי NRA.

נוני המכירות האחרונים של הארגון מציירים תמונה עגומה של התעשייה, שצפויה להפסיד 240 מיליארד דולר עד סוף השנה. מסעדות ברחבי המדינה נפתחות מחדש, אך הגבלות על מספר הסועדים וחוקים חדשים לשמירה על ריחוק חברתי פוגעים במכירות.

75% ממפעילות המסעדות שהשתתפו בסקר אמרו כי לא סביר שהמסעדה תהיה רווחית בששת החודשים הקרובים. הארגון סקר יותר מ-3,800 מפעילות מסעדות בארה"ב מ-15 במאי – 25 במאי.

מניית מודרנה מזנקת ב-6%

 מניית מודרנה מזנקת ב-6% לאחר הדיווח אתמול כי ישראל חתמה על הסכם עם החברה שמפתחת חיסונים עתידיים לנגיף הקורונה. 

ההסכם כולל בתוכו סעיפים שקובעים את מספר המנות שתוכל ישראל לרכוש בשעת הצורך. כמו כן, החוזה מבטיח כי במידה שחיסון כזה ייכנס לשוק לפני טווח השנה שהוקצה לגילוי כזה על ידי מומחים, יוכלו להשתמש בו בישראל. בכך מצטרפת ישראל לשורת מדינות אירופיות שנהגו באופן דומה

מגזר הייצור בארה"ב מתייצב

מדד הייצור אמפייר סטייט שמפרסם הבנק הפדרלי בניו יורק מצביע על התייצבות בפעילות הייצור בארה"ב. המדד לחודש יוני הגיע למינוס 0.2 נקודות – עלייה של 48 נקודות לעומת מאי. תחזיות הכלכלנים היו כי המדד יגיע למינוס 30 נקודות. גם מדד ההזמנות החדשות של מפעלים ביוני הגיע קרוב ל-0 ביוני – עלייה של 42 נקודות לעומת מאי. מדד המסירות הגיע ל-3.3 נקודות – עלייה של 42 נקודות לעומת מאי.

בנוסף, 35% מהיצרנים שנסקרו דיווחו על שיפור בתנאים העסקיים בתחילת יוני, לעומת 15% בלבד בתחילת מאי. 18% מהחברות אמרו שהן מגדילות את מצבת העובדים, אך תת המדד שבוחן תעסוקה היה ברמה של מינוס 3.3 נקודות, שמשמעותו היא ששוק התעסוקה בתחום הייצור בארה"ב מתקשה לחזור לשגרה.

חשש לגל שני של מגפת הקורונה: ירידות חדות באירופה

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בירידות שערים על רקע דיווחים ברחבי העולם על עלייה במספר הנדבקים בווירוס קורונה וחשש להתפרצות גל שני שיוביל לסגר נוסף. לונדון יורדת ב-2%; פרנקפורט נחלשת ב-2.8%; פריז יורדת ב-2.6%; מילאנו יורדת ב-2.7% ומדריד יורדת ב-2.8%.

החוזים העתידיים בוול סטריט נסחרים בירידות חדות. החוזים על מדד דאו ג'ונס יורדים ב-1.8%; החוזים על S&P 500 יורדים ב-1.5%; החוזים על נאסד"ק יורדים ב-1.2%%.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. היורו יורד ב-0.2% ל-1.1232 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.6% ל-1.246 דולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-0.65%. התשואה על אג"ח ממשלת גרמניה ל-10 שנים יורדת למינוס 0.46%.

מניית ענקית הנפט BP (בריטיש פטרוליום) יורדת ב-4% לאחר שהחברה הודיעה כי תבצע מחיקה של 17.5 מיליארד דולר ברבעון השני בעקבות קריסת מחירי הנפט ברבעון. החברה הורידה את תחזיותיה לטווח ארוך למחירי הנפט מ-70 דולר לחבית ל-55 דולר לחבית.

מניות חברות התעופה נסחרות בירידות. מניית ICA, החברה האם של בריטיש איירווייז יורדת ב-4.3%; מניית לופטהנזה יורדת ב-4.5%; אייר פראנס-KLM יורדת ב-2.2%; איזיג'ט יורדת ב-3.8% וריינאייר יורדת ב-4.6%.

בורסות אסיה ננעלו בירידות חדות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות חדות על רקע חששות להתפרצות גל שני של מגפת הקורונה. ביום שישי דווח כי השוק הסיטונאי הגדול בבייג'ין נסגר והוטל סגר על 11 שכונות סביבו לאחר שהתגלה כי 50 עובדים בשוק נדבקו בקורונה. טוקיו דיווחה על 47 נדבקים חדשים ביום - הרמה גבוהה ביותר מאז מאי. בנוסף, נרשמה עלייה במספר הנדבקים בערים שונות בארה"ב.

טוקיו איבדה 3.5%; הוגנ קונג נחלשה ב-2.1%; שנחאי ירדה ב-1%; סינגפור איבדה 2.6%; סיאול נפלה ב-4.7% וסידני איבדה 2.2%.

הין עולה ב-0.1% ל-107.3 ין לדולר. הדולר האוסטרלי יורד ב-1.1% ל-0.67 דולר אמריקאי. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-0.65%.

הנפט נסחר בירידות בעקבות חשש לירידה בביקוש. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.9% ל-35.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-1% ל-38.3 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker