אנחת רווחה בוול סטריט לאחר הודעת טראמפ; הנפט קפץ ב-90% החודש

נשיא ארה"ב הודיע הערב על שורת צעדים נגד סין, אך נמנע מביטול הסכם הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם ■ בורסות ארה"ב ואירופה סגרו חודש חיובי שני ברציפות ■ מדד S&P 500 קפץ ב-36% מהשפל של משבר הקורונה - מרוחק 11% מהשיא של פברואר ■ הנפט בחודש הטוב מעולם ■ הזהב קפץ ב-3.4% החודש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אנחת רווחה בוול סטריט לאחר הודעת טראמפ; סגרה חודש שני של עליות

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בתום יום מסחר הפכפך, בדרכן לחודש חיובי שני ברציפות, לאחר שנשיא ארה"ב הודיע הערב על שורת צעדים נגד סין, אולם נמנע מהטלת סנקציות נגד אישים סיניים ומביטול השלב הראשון בהסכם הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם, שהושג מוקדם יותר השנה.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.3% בדרכו לזינוק של 6.8% בחודש מאי, וגבוה כעת ביותר מ-5% מרמתו בתחילת השנה. מדד דאו ג'ונס נסוג היום ב-0.1% אך הוסיף 4.3% בסיכום חודשי.

מדד S&P 500 עלה היום ב-0.5% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה למעלה 12 שבועות. המדד קפץ ב-4.5% במאי - חודש חיובי שני ברציפות - וגבוה כעת ב-36% מהשפל של משבר הקורונה בו נסגר ב-23 במארס, ומרוחק ב-11% מהשיא שרשם ב-19 בפברואר.

בהודעה שמסר הערב, האשים נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, את ממשלת סין בהפרת הבטחותיה, והודיע כי ארה"ב החלה בצעדים לביטול המעמד המיוחד לו זוכה הונג קונג. זאת, לאחר שסין אישרה חוק ביטחון לאומי חדש עבור הונג קונג - תוך התעלמות מקריאות הממשל האמריקאי לא לעשות כן. טראמפ הודיע גם כי ארה"ב תנתק את כל קשריה עם ארגון הבריאות העולמי (WHO), כולל הפסקת כל המימון לארגון.

"הוא לא אמר דבר על שינויים בהסכם הסחר או כל צעד אחר עם שיניים. הוא דיבר על בחינת צעדים, על זה שאולי יעשו משהו בעתיד, אבל השווקים לא יהיו מודאגים מכך עכשיו. הוא גם לא חרג מנוסח ההודעה הכתוב, ונגע ברבים מהעניינים ההגיוניים שלגביהם אנשים מרוגזים על סין", אמר האסטרטג דניס דבושר מחברת אוורקור ISI, לסוכנות הידיעות בלומברג, לאחר הודעת טראמפ.

מבול נתוני מקרו שפורסמו היום בארה"ב העידו על הנזק הכלכלי חסר התקדים שממיטה מגפת וירוס הקורונה על ארה"ב בחודשיים האחרונים, והצביעו בין השאר על הנפילה החדה מעולם בצריכה הפרטית, זינוק בשיעור החיסכון לשיא, קריסה של 25% ביצוא הסחורות, רמת פעילות עסקית שחזרה 40 שנים לאחור, ואינפלציה שנמוכה במחצית מיעד הבנק הפדרלי.

מניית טוויטר נסוגה בכמעט 2% במסחר וול סטריט, בהמשך לנפילה של 4.5% אתמול, לאחר שחברת המדיה החברתית צינזרה היום ציוץ של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שבו איים לירות במפגינים במיניאפוליס אם המהומות בעיר יימשכו. הציוץ לא נמחק, אך לפני שניתן לקרוא אותו מופיעה הודעה כי הוא מפר את תנאי השימוש של הרשת החברתית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט סגר החודש הטוב מעולם - קפץ ב-90% מעל ל-35 ד'

מחיר הנפט נסגר בעליות לאחר שהמשך מגמת הירידה במספר אסדות הקידוח הפעילות בארה"ב הצביעה על צמצום נוסף בתפוקה, ובצל חששות מהסלמה ביחסי ארה"ב וסין.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 35.49 דולר לחבית, עלייה של 5.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום חודשי קפץ מחיר הנפט במאי ב-88% - החודש הטוב מעולם. לשם השוואה, הזינוק השני הכי חד בתולדות מחירי הטקסס מתוק נרשם בספטמבר 1990, אז קפץ ב-44.6%. עם זאת, מחיר הנפט בניו יורק עודנו נמוך ביותר מ-40% מרמתו בתחילת השנה.

בבורסת ICE בלונדון, נסגרו החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי במחיר של 35.33 דולר לחבית, עלייה של 0.1%, בדרכם לזינוק של 39.8% במאי - החודש הטוב ביותר מאז 1999.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב קפץ בצל הסלמה ביחסי ארה"ב-סין; זינק ב-3.4% החודש

הזהב, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, טיפס היום על רקע חששות מהחרפת המתיחות בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,751.7 דולר לאונקייה, עלייה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום חודשי קפץ מחיר הזהב ב-3.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה סגרו בירידות חודש חיובי שני ברצף

בורסות אירופה נסוגו בראשונה מזה חמישה ימים בצל חששות מהחרפת המתיחות בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. עם זאת, המדדים ביבשת השלימו חודש חיובי שני ברציפות על רקע חידוש הדרגתי של הפעילות הכלכלית שהושבתה עקב מגפת וירוס הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 2.3%; פרנקפורט נסוגה ב-1.7%; פריז איבדה 1.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-1.4% - סגירה חיובית ראשונה מזה חמישה ימים - אולם טיפס בחודש מאי כולו ביותר מ-3%. זאת בהמשך לזינוק של יותר מ-6% באפריל. עם זאת, המדד האירופי עודנו נמוך ב-15% מרמתו בתחילת 2020.

מניות יצרניות המכוניות הובילו את הירידות לאחר שחברת רנו הצרפתית הודיעה כי תפטר 14,600 עובדים ברחבי העולם, ותפחית בחמישית את כושר הייצור. מניית רנו נפלה בקרוב ל-8%. מניות יצרניות המכוניות הגרמניות פולקסווגן ודיימלר צנחו ביותר מ-4%.

מניית יצרנית מנועי המטוסים רולס רויס צללה בכמעט 15% במסחר בלונדון לאחר שחברת דירוג האשראי S&P הנמיכה את דירוג האשראי של החברה לדרגת "זבל".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יצוא הסחורות מארה"ב קרס ב-25% עקב הקורונה; היבוא צלל ב-14%

מאזן הסחר בסחורות של ארה"ב צנח באפריל לרמתו הנמוכה ביותר זה עשור לאחר שמגפת וירוס הקורונה פגעה בביקוש וגרמה לשיבושים בשרשרת האספקה.

יצוא הסחורות מארה"ב צלל באפריל ב-25.2% לעומת החודש הקודם, הנפילה החדה ביותר מאז החל פרסום נתון זה ב-1989, ל-95.4 מיליארד דולר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

היבוא לארה"ב צלל באפריל ב-14.3% לעומת החודש הקודם, הנפילה החדה מעולם, ל-165 מיליארד דולר. במשולב, ערך היצוא והיבוא התכווץ ל-260.4 מיליארד דולר, רמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל 2010.

גירעון סחר הסחורות של ארה"ב התרחב בחודש שעבר ל-69.7 מיליארד דולר, לעומת 65 מיליארד דולר בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון של 65 מיליארד דולר באפריל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ארה"ב: הצריכה הפרטית צללה ב-13.6% - הנפילה החדה מעולם

הצריכה הפרטית בארה"ב רשמה באפריל את הנפילה החדה מאז החל פרסום הנתון לפני יותר מ-60 שנה, לאחר שמגפת וירוס הקורונה עצרה את הרכישות כל כמעט כל המוצרים והשירותים, למעט החיוניים שבהם.

הצריכה הפרטית צללה ב-13.6% לעומת מארס, הנפילה החדה מאז שהחל משרד המסחר האמריקאי לפרסם נתון זה ב-1959, לפי נתונים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לנפילה של 12.8%. נתוני חודש מארס תוקנו לנפילה של 6.9% לעומת צניחה של 7.5% שעליה דווח במקור.

בה בעת, ההכנסה האישית זינקה במפתיע ב-10.5%, בניגוד לתחזיות הכלכלנים לירידה של 2.1%, הודות לסיוע כלכלי של הממשל הפדרלי עקב המגפה. נתוני מארס תוקנו לירידה של 2.2% לעומת נסיגה של 2% שעליה דווח במקור.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) בניכוי מחירי המזון והאנרגיה, הנחשב למדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה, טיפס ב-12 החודשים שהסתיימו באפריל ב-1%, לעומת עלייה של 1.7% בחודש הקודם.

כולל מחירי המזון והאנרגיה טיפס המדד ב-0.5% ב-12 החודשים שהסתיימו באפריל, לעומת עלייה של 1.3% במארס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האינפלציה בגוש היורו במאי ברמה הנמוכה ביותר מזה ארבע שנים

שיעור האינפלציה בגוש היורו נפל לרמה הנמוכה ביותר מזה ארבע שנים במאי. על פי הנתונים של יורוסטט.

האינפלציה במאי עמדה על 0.1% לעומת 0.4% במאי 2019. מחירי המזון המשיכו לצמוח על רקע משבר הקורונה בעוד מחירי האנרגיה צנחו ב-12%, הירידה החדה ביותר מזה עשור. מדד הליבה עמד על 0.9%, ללא שינוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רנו מתכננת לקצץ 14,600 משרות ברחבי העולם

יצרנית המכוניות רנו מתכננת לקצץ 14,600 משרות ברחבי העולם ולהפחית את יכולת הייצור בחמישית כחלק מצמצום עלויות שמטרתו להתמודד עם המשבר בתעשיית הרכב הגלובלית.

התוכנית כוללת קיצוץ של 4,600 משרות בצרפת, או כ-10% מכוח העבודה של החברה בבית, באמצעות פרישה מרצון והדרכות מחודשות. יותר מעשרת אלפים משרות יבוטלו בשאר העולם. רנו מעסיקה כיום ב-180 אלף בעולם כולו. עלות התוכנית 1.2 מיליארד יורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה בציפייה לנאום טראמפ על המצב מול סין

בורסות אסיה נסחרו בירידות על רקע דברי הנשיא טראמפ כי יערוך היום מסיבת עיתונאים בנושא סין, שמגבירה את החששות מפני הסלמה נוספת ביחסי שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

טוקיו ירדה ב-0.2%. הונג קונג ירדה ב-07%. סינגפור נחלשה ב-0.1%. שנחאי עלתה ב-0.2%.

מחיר הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נחלש כעת ב-1.4% למחיר של  33.22 דולר לחבית.

הין היפני נחלש ב-0.4% מול הדולר. 

המתיחות ביחסי ארה"ב וסין גברה אתמול לאחר שבייג'ין אישרה את חוקי הביטחון החדשים של הונג קונג - תוך התעלמות מקריאות הממשל האמריקאי לא לעשות כן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה בעקבות הודעת טראמפ על מסיבת עיתונאים בנושא סין

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות לאחר שהודעת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי יקיים מחר (ו') מסיבת עיתונאים בנושא סין, הגבירה את החששות מפני הסלמה נוספת ביחסי שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.5%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.6%; מדד S&P 500 איבד 0.2% אולם עודנו גבוה ביותר מ-35% מהשפל של משבר הקורונה בו נסגר ב-23 במארס, ומרוחק כעת בפחות מ-12% מהשיא שרשם ב-19 בפברואר. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 נפל היום ביותר מ-2%.

המתיחות ביחסי ארה"ב וסין גברה היום לאחר שבייג'ין אישרה את חוקי הביטחון החדשים של הונג קונג - תוך התעלמות מקריאות הממשל האמריקאי לא לעשות כן.

החזית המקרו כלכלית בארה"ב סיפקה היום שפע של נתונים שהעידו על נזקי מגפת הקורונה על הכלכלה הגדולה בעולם: הזמנות של מוצרים בני-קיימא צנחו ב-17.2% באפריל בהמשך לנפילה של 16.6% במארס; התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב התכווץ ברבעון הראשון בקצב שנתי של 5% - יותר מההערכות הראשוניות של 4.8%. בה בעת, מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה, אם כי מספר התביעות הראשונות גדל ביותר מ-2 מיליון זה השבוע ה-10 ברציפות.

מניות הרשתות החברתיות נסגרו בירידות על רקע דיווחים כי טראמפ יחתום היום על צו נשיאותי שיאפשר למשתמשים לתבוע רשתות חברתיות בגין הסרה או הגבלה של תוכן. טוויטר נפלה ב-4.4%; פייסבוק ירדה ב-1.6%.

מניית HP צללה ב-12% לאחר שיצרנית המחשבים דיווחה אמש לאחר הסגירה, על נפילה של 11% במכירותיה הרבעוניות על רקע מגפת וירוס הקורונה העולמית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט קפץ כמעט 3% למרות גידול במלאי בארה"ב

שוק הנפט, שפתח את היום בירידות על רקע גידול במלאי הגולמי בארה"ב, נסגר לבסוף בעליות חדות לאחר שתשומת לב הסוחרים התמקדה בירידה במלאי הגולמי במרכז סחר הנפט בעיר קושינג שבמדינת אוקלהומה, שממנו משונעים למסירה החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 33.71 דולר לחבית, עלייה של 2.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, נסגרו החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי במחיר של 35.29 דולר לחבית, עלייה של 1.6%.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-7.9 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי, אולם המלאי הגולמי בקושינג נפל ב-3.4 מיליון חביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום רביעי ברציפות של עליות באירופה

בורסות אירופה נסגרו בעליות זה היום הרביעי ברציפות על רקע חידוש הדרגתי של הפעילות הכלכלית ברחבי היבשת, ויום לאחר שאיחוד האירופי התחייב להגדיל את התמריצים בעקבות מגפת וירוס הקורונה ל-2.4 טריליון יורו (2.6 טריליון דולר).

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.2%; פרנקפורט טיפסה ב-1.1%; פריז קפצה ב-1.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 1.6% - יום חיובי רביעי ברציפות.

מניית סינוורלד, מפעילת בתי הקולנוע שבבעלות משפחת גרידינגר הישראלית, זינקה ביותר מ-21% בבורסת לונדון. החברה הודיעה כי הגדילה את נזילות ב-110 מיליון במסגרת אשראי קיימת וכי קיבלה אישור לקבלת הלוואה של 45 מיליון ליש"ט במסגרת תוכנית סיוע ממשלתית של בריטניה להתמודדות עם מגפת הקורונה. החברה צופה כיההגבלות הממשלתיות הקשורות לבתי קולנוע יוסרו ביולי. סינוורלד מסרה כי יש לה מספיק מרחב תמרון גם אם בתי הקולנוע יישארו סגורים עד סוף השנה.

הנציבות האירופית הציגה אתמול הצעה לחבילת חילוץ אירופית ב-750 מיליארד יורו, שתכלול, בין היתר, מענקים למדינות שנפגעו באופן הקשה ביותר ממגפת הקורונה. מדינות הצפון - דנמרק, אוסטריה הולנד ושוודיה - יבקשו ככל הנראה שינויים בחבילה, אך הן מוכנות לפשרה. מדינות אלה התנגדו למתן מענקים בחבילת הסיוע.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קריסת ההזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב צברה תאוצה באפריל

ההזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב צללו זה באפריל, זה החודש השני ברציפות, על רקע הנזק העצום שממיטה מגפת וירוס הקורונה על מגזר הייצור בכלכלה הגדולה בעולם.

ההזמנות צנחו ב-17.2% באפריל, הנפילה החדה ביותר מאז אוגוסט 2014, לאחר נפילה של 16.6% במארס, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לנפילה חדה אפילו יותר של 19% בהזמנות בחודש שעבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התכווצות כלכלת ארה"ב ברבעון הראשון חדה מכפי שהעריכו - 5%

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צנח ברבעון הראשון של 2020 בקצב שנתי של 5%, לפני נתונים מעודכנים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי. זאת, לעומת הערכות ראשוניות לפיהן התכווצה הכלכלה בקצב של 4.8% ברבעון.

ברבעון הרביעי של 2019 צמח התמ"ג בקצב שנתי של 2.1%.

בה בעת, רווחי המגזר התאגידי צנחו ברבעון הראשון ב-13.9% לעומת הרבעון הקודם, הנפילה החדה ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2008, מסר משרד המסחר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בראשונה מאז הקורונה: ירידה בתביעות האבטלה המתמשכות בארה"ב

מספר תביעות האבטלה המתמשכות בארה"ב נסוג בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר וירוס הקורונה, עדות להתאוששות הפעילות בשוק התעסוקה האמריקאי. עם זאת, מיליוני עובדים הצטרפו למעגל האבטלה זה השבוע ה-10 ברציפות, על רקע הנזק שממיטה המגפה על הכלכלה הגדולה בעולם, ומספרם עולה כעת על 40 מיליון מאז תחילת המשבר.

מספר תביעות האבטלה בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-2.1 מיליון - כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי - בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

זה השבוע העשירי ברציפות שבו גדל מספר תביעות האבטלה הראשונות ביותר מ-2.5 מיליון במדי שבוע, לאחר שזינק בשיא שבועי של 6.9 מיליון בשלהי מארס, ומאז נמצא במגמת ירידה. עד לפני כחודשיים, היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

משרד העבודה האמריקאי מסר היום כי מספר התביעות המתמשכות, המתפרסם בפיגור של שבוע, התכווץ ל-21 מיליון בשבוע שהסתיים ב-16 במאי, לעומת שיא של 24.9 מיליון בשבוע שלפניו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנג וקנג ננעלה בירידות של 0.7% לאחר שאושרו חוקי הביטחון הלאומי

רוב בורסות אסיה ננעלו בעליות למרות המתיחות בין ארה"ב לסין. בורסת הונג קונג ירדה ב-0.7%; בורסת שנחאי עלתה ב-0.3%; טוקיו עלתה ב-2.4%; סינגפור ירדה ב-0.1%; סיאול עלתה ב-0.2% וסידני טיפסה ב-1.3%.

סין אישרה את חוקי הביטחון להגבלת האוטונומיה של הונג קונג. החוקים, שצפויים להיכנס לתוקף בספטמבר, נועדו לבלום פעולות חתרניות נגד השלטון באזור המינהלי המיוחד ולהתיר לסוכנויות מודיעין סיניות להקים בסיסים בשטחו.

שר החוץ של ארה"ב, מייק פומפאו, הודיע אמש (רביעי) כי הונג קונג לא נחשבת עוד בעיני ארה"ב כבעלת מעמד אוטונומי גבוה תחת השלטון הסיני, ולכן אינה יכולה ליהנות יותר מהמדיניות המיוחדת כלפיה מצד החוק האמריקאי.

ין יורד ב-0.1% ל-107.77 ין לדולר. הדולר האוסטרלי יורד ב-0.1% ל-0.66 דולר אמריקאי. 

מחיר הנפט יורד בעקבות המתיחות בין ארה"ב לסין שמגבירה את החשש להסלמה במלחמת הסחר וכתוצאה מכך ירידה בביקוש לנפט. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-2.6% ל-31.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-2.1% ל-34 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק המרכזי של דרום קוריאה הוריד את הריבית; הוון נופל

הבנק המרכזי של דרום קוריאה הוריד את הריבית ל-0.5% - הרמה הנמוכה ביותר אי פעם - ושוקל לנקוט בצעדים נוספים לעידוד הצמיחה, על רקע מגפת הקורונה. לי ג'ו יאול, נגיד הבנק המרכזי במדינה, אמר שהבנק שוקל את כל האפשרויות לשימוש בכלים מוניטריים. הבנק מסר כי ירכוש אג"ח של ממשלת קוריאה כדי לייצב את השווקים. הוון הדרום קוריאני יורד ב-0.6% ל-1,241 וון לדולר.

לפי תחזיות הבנק המרכזי, כלכלת דרום קוריאה תתכווץ ב-0.2% ב-2020 לעומת תחזית קודמת מפברואר לצמיחה של 2.1%. לי מסר כי התחזית מבוססת על הערכה שלפיה המגפה תגיע לשיאה ברבעון הנוכחי, אך הוסיף שהיא לא לוקחת בחשבון את המתיחות בין ארה"ב לסין. כלכלנים מעריכים כי התחזית של הבנק להתכווצות של 0.2% בכלכלה היא אופטימית מדי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הכנסות HP נפלו ב-11% עקב הקורונה; המניה צונחת ב-4%

יצרנית המחשבים HP דיווחה הערב (רביעי) על נפילה של 11% במכירותיה הרבעוניות על רקע מגפת וירוס הקורונה העולמית. מניית HP נופלת בקרוב ל-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 0.4%.

החברה האמריקאית דיווחה על רווח נקי של 764 מיליון דולר, או רווח של 53 סנט למניה, ברבעון האחרון. בניכוי סעיפים חד-פעמיים, רשמה HP רווח של 51 סנט למניה, ירידה לעומת רווח של 53 סנט למניה ברבעון המקביל, אך מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 44 סנט למניה.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-12.47 מיליארד דולר - פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 12.93 מיליארד דולר.

במבט קדימה לרבעון הנוכחי, צופה HP רווח מותאם של 39-45 סנט למניה, אולם לא סיפקה תחזית הכנסות לרבעון. אנליסטים צפו רווח של 47 סנט למניה ברבעון הנוכחי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בראשונה ממארס בוול סטריט: S&P 500 מעל 3,000 נק'; דאו ג'ונס מעל 25,000 נק'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית זה היום השלישי ברציפות על רקע המשך צמצום המגבלות שהוטלו עקב המגפה בארה"ב וברחבי העולם. מגזרי הבנקאות, התעופה והתיירות, שנימנו על הנפגעים הקשים ביותר עקב מגפת וירוס הקורונה, הובילו את העליות.

מדד דאו ג'ונס קפץ ב-2.2% ונסגר מעל לרף 25,000 נקודות, בראשונה מאז מארס. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.8%. מדד S&P 500 הוסיף 1.5% בדרכו ליום שלישי ברציפות של עליות, ונסגר מעל לרמה של 3,000 נקודות, בראשונה מאז ה-5 במארס. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 קפץ ביותר מ-3%.

מגזרי הבנקאות, התעופה והתיירות הובילו את העליות: מניות מורגן סטנלי, סיטי ובנק אוף אמריקה זינקו ב-7%-8%. מניית קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד מיקי אריסון, קפצה ב-6% בהמשך לזינוק של 12.6% אתמול. מניית חברת התעופה אמריקן איירליינס המריאה ב-7.5%.

מנגד, מניות של חברות שזינקו בזמן מגפת הקורונה, המשיכו לאבד תנופה גם היום בוול סטריט. מניית זום וידאו, שנסקה במהלך מגפת הקורונה על רקע זינוק בשימוש בשירותי שיחות ועידה בוידאו, ירדה ב-1.2%, בהמשך לנפילה של 6.5% בשלושה ימי המסחר הקודמים. מניית אמזון איבדה 0.5% על רקע דיווחים לפיהם קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם מנהלת מגעים לרכישת סטארט-אפ המכוניות האוטונומיות זוקס (Zoox).

מניית טוויטר ירדה ב-2.8%, לאחר שנסקה ב-20.9% בשמונה ימי המסחר הקודמים, בעקבות איומיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להדק את הפיקוח ואף לסגור רשתות חברתיות. מניית פייסבוק, מפעילת הרשתות החברתיות הגדולה בעולם, נסוגה ב-1.3%.

מניית מיקרון, שנפלה ב-4% בתחילת יום המסחר, נסגרה בזינוק של 8% לאחר שיצרנית השבבים העלתה את תחזית ההכנסות שלה.

מניית ג'נרל אלקטריק קפצה ביותר מ-7% לאחר שקונצרן התעשייה הודיעה על מכירת חטיבת התאורה GE לייטינג שנוסדה לפני כמעט 130 שנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט צנח ב-5% בצל הסלמה ביחסי ארה"ב-סין

מחיר הנפט ירד זו הפעם השנייה בשלושה ימי המסחר האחרונים על רקע התגברות החששות כי הסלמה ביחסי ארה"ב וסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - עלולה לפגוע בביקוש האנרגיה הגלובלי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 32.81 דולר לחבית, ירידה של 4.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 34.74 דולר לחבית, ירידה של 4%.

שר החוץ של ארה"ב, מייק פומפאו, הודיע הערב כי הונג קונג לא נחשבת עוד בעיני ארה"ב כבעלת מעמד אוטונומי גבוה תחת השלטון הסיני, ולכן אינה יכולה ליהנות יותר מהמדיניות המיוחדת כלפיה מצד החוק האמריקאי.

הכרזתו פומפאו מגיעה יום לפני שהקונגרס הלאומי העממי של סין צפוי לאשר את נוסח חוקי הביטחון החדשים של הונג קונג ובכך לעקוף את בית המחוקקים של האזור המנהלי המיוחד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב התאושש בעקבות הכרזת פומפאו

מחיר הזהב נסוג על רקע העליות בשוקי המניות בעולם, אשר צמצמו את הביקוש למתכת היקרה, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר. עם זאת, הירידות התמתנו לקראת סיום המסחר בעקבות הודעתו של שר החוץ של ארה"ב, מייק פומפאו, כי הונג קונג לא נחשבת עוד בעיני ארה"ב כבעלת מעמד אוטונומי גבוה תחת השלטון הסיני.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,726.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, לאחר שבמהלך המסחר כבר צנחו למחיר של 1,701.6 דולר לאונקייה.

הכרזתו של שר החוץ האמריקאי מגיעה יום לפני שהקונגרס הלאומי העממי של סין צפוי לאשר את נוסח חוקי הביטחון החדשים של הונג קונג ובכך לעקוף את בית המחוקקים של האזור המנהלי המיוחד. מטיוטת החקיקה החדשה שהוצגה בשבוע שעבר עולה כי היא נועדה לבלום פעולות חתרניות נגד השלטון המקומי וכן פעולות טרור. עוד עולה כי החוק יתיר לסוכנויות מודיעין סיניות להקים בסיסים בשטחה של הונג קונג.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק הפדרלי: פסימיות במגזר העסקי בארה"ב לגבי קצב ההתאוששות

מגפת וירוס הקורונה גרמה נזקים כבדים כלכלת ארה"ב בשבועות האחרונים, כולל סגירת עסקים ופיטורים נרחבים, מסר היום הבנק הפדרלי.

"הפעילות הכלכלית התכווצה בכל המחוזות - וצנחה בחדות במרביתם - על רקע שיבושים שנגרמו בשל מגפת וירוס הקורונה", לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית, שפורסם היום.

"אנשי קשרים רבים אמנם הביעו תקווה כי הפעילות הכלכלית תתאושש על רקע פתיחתם מחדש של עסקים, אולם התחזית המשיכה להתאפיין בחוסר ודאות גבוה ומרבים אנשי הקשר היו פסימיים לגבי הקצב הפוטנציאלי של ההתאוששות", נאמר בדו"ח, שהתבסס על מידע שנאסף על ידי 12 מחוזות הפד עד ל-18 במאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תמריצים חדשים בסך 750 מיליארד יורו הקפיצו את בורסות אירופה

שוקי המניות של אירופה נסגרו במגמה חיובית בהובלת הבורסות של הכלכלות הגדולות ביבשת, לאחר שהנציבות האירופית הציגה היום תוכנית תמריצים בהיקף גדול מהצפוי של 750 מיליארד יורו (825 מיליארד דולר) כדי לתמוך בהתאוששות כלכלות האיחוד האירופי ממגפת הקורונה.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בעליות של 1.3%; פריז הוסיפה 1.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2%.

היורו נחלש ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.0963 דולר ליורו; הליש"ט נופל ב-0.9% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2219 דולר לליש"ט.

נשיאת הבנק המרכזי של אירופה (ECB), כריסטין לגארד, הזהירה היום כי כלכלת גוש היורו צויה להתכווץ השנה ב-8%-12% - נפילה חדה יותר מההערכות הקודמות לירידה של 5%.

מגזרי התעופה, התיירות והבנקאות הוביל את העליות היום בבורסת אירופה. מניית חברת התיירות TUI קפצה ביותר מ-15% בלונדון, בהמשך לנסיקה של 52% אתמול. מניות חברות התעופה איזיג'ט ו-IAG - החברה האם של בריטיש איירווייס ואיבריה - המריאו ביותר מ-6%. במגזר הבנקאי, זינקו אוניקרדיט האיטלקי וסנטנדר הספרדי בקרוב ל-5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ג'יימי דימון: "אנחנו רואים התאוששות מהירה"

ג'יימי דימון, מנכ"ל ג'יי.פי מורגן צ'ייס, הבנק הגדול בארה"ב, הביע בראיון לרשת CNBC אופטימיות באשר לכלכלה העולמית. לדבריו, הוא מוכן למשברים קשים, אבל הוא חושב שהדברים ישתפרו. "אפשר לראות התאוששות די מהירה", הוא אמר. 

דימון הוסיף כי יש תחזיות טובות בנוגע לביצועי העסקים אחרי הסרת ההגבלות בעקבות הקורונה. "הממשלה והבנק הפדרלי הגיבו במהירות. לחברות גדולות יש הרבה אמצעים, ואני מקווה שזה ישמור על העסקים הקטנים פועלים זמן ממושך מספיק כדי שרובם יחזרו לעניינים", הוא אמר. הוא הוסיף כי התמריצים שהעביר הבנק הפדרלי הם "כמו מים שממלאים כל חריץ".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בהונג קונג; ארה"ב שוקלת להטיל סנקציות על חברות סיניות

המתיחות בין ארה"ב לסין בנוגע להונג קונג מובילה לירידות בבורסה המקומית גם היום, אך ירידה עולמית במספר הנדבקים בקורונה וחזרה הדרגתית לשגרה במקומות רבים בעולם מובילות לעליות בבורסות אחרות באסיה. הונג קונג יורדת ב-0.8%; טוקיו עלתה ב-0.7%; שנחאי ירדה ב-0.3%; סיאול הוסיפה 0.1%; סידני ירדה ב-0.1%. בשוק המט"ח, הין נסחר ללא שינוי ניכר תמורת 107.51 ין לדולר.

בבלומברג דווח כי ארה"ב שוקלת להטיל סנקציות נגד בכירים וחברות מסין ולבטל את המעמד המועדף של עיר המדינה בחסות סינית בנושאי סחר, בשל הניסיון של סין להטיל חוק שיפגע באוטונומיה של הונג קונג. "המתיחות הגוברת בין ארה"ב לסין מבשרת רעות לכלכלה העולמית השברירית בגלל מגפת הקורונה", נכתב בדו"ח של בנק מיזוהו היפני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות התעופה והבנקאות המריאו בוול סטריט; דאו ג'ונס קפץ ב-2.2%

בורסות וול סטריט פתחו את שבוע המסחר בעליות, על רקע צמצום המגבלות שהוטלו עקב מגפת הקורונה על הפעילות הכלכלית בארה"ב וברחבי תבל. מגזרי התעופה, הנופש והבנקים הובילו את העליות.

מגמת המסחר החיובית היום בוול סטריט נרשמה גם על רקע הצטרפות חברות נוספות למרוץ לפיתוח חיסון לנגיף, ובעקבות נתוני מקרו כלכליים מעודדים שפורסמו היום בארה"ב, ואשר הצביעו על התאוששות בבטחון הצרכנים החודש, ועל צמיחה מפתיעה במכירות בתים חדשים בחודש שעבר.

עם זאת, העליות התמתנו לקראת סגירת המסחר בצל חששות מפני הסלמה במתיחות ביחסי וושינגטון ובייג'ין. הדולר רשם את הנפילה היומית החדה מזה חודשיים מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד דאו ג'ונס קפץ ב-2.2% אולם נסגר מתחת לרמה של 25,000 נקודות שמעליה טיפס במהלך המסחר, בראשונה מאז מארס. מדד נאסד"ק עלה ב-0.2%; מדד S&P 500 טיפס ב-1.2% ונסגר מתחת לרף של 3,000 נקודות שאותו פרץ במהלך היום. אתמול לא התקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום הזיכרון בארה"ב.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.9% ונמצא בדרכו לנפילה היומית החדה ביותר מזה חודשיים. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 0.68%.

מגזרי התעופה, הנופש והבנקאות, אשר היו מהנפגעים הקשים ממשבר הקורונה, הובילו את העליות היום בוול סטריט. מניות חברת התעופה יונייטד איירליינס ואמריקן איירליינס המריאו בכ-15%. מניית יצרנית המטוסים בואינג זינקה ב-5%. מניית קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד מיקי אריסון, נסקה ב-13%. מניית לאס וגאס סנדס, חברת בתי הקזינו של שלדון אדלסון, קפצה ב-6.5%. במגזר הבנקאי, מניות גולדמן סאקס, מורגן סטנלי וסיטי זינקו בכ-9%.

מניית נובאווקס קפצה ב-4.5% לאחר שחברת הביוטכנולוגיה הפכה החלה בניסויים בבני אדם של חיסון לנגיף הקורונה. מניית מרק הוסיפה יותר מ-1% לאחר שיצרנית התרופות הודיעה על כוונתה לפתח שני חיסונים נפרדים לקורונה.

רצפת המסחר של בורסת ניו יורק (NYSE) חזרה היום לפעילות לאחר יותר מחודשיים, ומסיימת בכך את תקופת הסגירה הארוכה ביותר בתולדותיה.

עם זאת, המסחר יתנהל תחת מגבלות שנועדו למנוע הידבקות בנגיף הקורונה. מספר מצומצם בלבד של סוחרים יורשו לחזור לרצפת המסחר, והם יצטרכו לעטות מסכות, להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית, לשמור בקפדנות על כללי ריחוק חברתי.

רצפת המסחר של NYSE נסגרה ב-23 במארס לאחר שמספר עובדים שנבדקו התגלו כנשאים של הווירוס הקטלני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ציפיות להתאוששות הביקוש הקפיצו את הנפט ביותר מ-3%

מחיר הנפט נסגר בעליות על רקע המשך צמצום התפוקה העולמית, והתאוששות בביקוש הודות להקלת ההגבלות שהוטלו עקב מגפת וירוס הקורונה ברחבי הגלובוס.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 34.35 דולר לחבית, עלייה של 3.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 36.17 דולר לחבית, עלייה של 1.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התיאבון לסיכונים חזר - והזהב צנח

מחיר הזהב צנח לאחר שעליות בשוקי המניות צמצמו את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,705.6 דולר לאונקייה, ירידה של 1.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות התיירות המריאו באירופה; הליש"ט בזינוק החד זה חודש

מגזרי הנסיעות והפנאי הובילו את העליות היום בבורסות אירופה על רקע המשך צמצום המגבלות שהוטלו במדינות היבשת בעקבות מגפת הקורונה, ובעקבות הצטרפות חברות נוספות למרוץ לפיתוח חיסון לנגיף.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.2%. פרנקפורט טיפסה ב-1%; פריז הוסיפה 1.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-1.1%.

הליש"ט קופץ מול הדולר ב-1.3% לרמה של 1.2344 דולר לליש"ט, הזינוק היומי החד ביותר זה קרוב לחודש. היורו מטפס ב-0.7% מול המטבע האמריקאי, לשער של 1.0979 דולר ליורו.

ציפיות לחידוש פעילות ענף התיירות באירופה הקפיצו את מניות המגזר. מניית חברת התיירות TUI נסקה ב-52% בלונדון. מניית IAG, החברה האם של חברות התעופה בריטיש איירווייס ואיבריה, המריאה ב-22.5%. מניית חברת הטיסות המוזלות איזיג'ט זינקה ב-19%. מניית יצרנית מנועי המטוסים רולס רויס זינקה ב-12% בלונדון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התאוששות בבטחון הצרכנים בארה"ב

בטחון הצרכנים בארה"ב התאושש קלות החודש, עדות אפשרית לכך ששיאו של המשבר הכלכלי שגרמה מגפת וירוס הקורונה כבר חלף.

מדד בטחון הצרכנים טיפס במאי לרמה של 86.6 נקודות לעומת רמה של 85.7 נקודות באפריל, מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד.

כלכלנים צפו עלייה של המדד לרמה של 87.5 נקודות לעומת רמה של 86.9 נקודות שעליה דווח במקור באפריל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות הקורונה: צמיחה מפתיעה במכירות בתים חדשים בארה"ב

המכירות של בתים חדשים בארה"ב גדלו במפתיע באפריל למרות צמצום הפעילות הכלכלית בצל מגפת וירוס הקורונה.

המכירות של בתים חדשים גדלו בחודש שעבר ב-0.6% לקצב שנתי של 623 אלף יחידות, לאחר נפילה של 13.7% במארס, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

כלכלנים צפו נפילה של 21.9% במכירות הבתים החדשים באפריל, לקצב שנתי של 480 אלף יחידות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות הקורונה: מחירי הבתים בארה"ב המשיכו לטפס במארס

מחירי הבתים בארה"ב המשיכו לצבור תנופה בחדש מארס, כאשר החל צמצום הפעילות הכלכלית בשל מגפת וירוס הקורונה.

מדד קייס-שילר של מחירי הבתים בארה"ב כולה טיפס במארס בקצב שנתי של 4.4% לעומת עלייה של 4.2% בפברואר, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד קייס-שילר העוקב אחרי מחירי הבתים ב-20 ערים גדולות בארה"ב טיפס בקצב שנתי של 3.9% לעומת 3.5% בפברואר. עם זאת, בשל עיכובים בדיווחים על נתונים עקב מגפת הקורונה, נכללו החודש במדד רק 19 ערים, בעוד שנתוני העיר דטרויט היו חסרים.

מדד קייס שילר העוקב אחרי מחירי הבתים ב-10 הערים הגדולות בארה"ב טיפס בקצב שנתי של 3.4% במארס, לעומת 3% בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר הסגירה הארוכה מעולם: רצפת המסחר של NYSE חוזרת לפעילות

רצפת המסחר של בורסת ניו יורק (NYSE) חוזרת היום לפעילות לאחר יותר מחודשיים, ומסיימת בכך את תקופת הסגירה הארוכה ביותר בתולדותיה.

עם זאת, המסחר יתנהל תחת מגבלות שנועדו למנוע הידבקות בנגיף הקורונה. מספר מצומצם בלבד של סוחרים יורשו לחזור לרצפת המסחר, והם יצטרכו לעטות מסכות, להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית, לשמור בקפדנות על כללי ריחוק חברתי.

רצפת המסחר של NYSE נסגרה ב-23 במארס לאחר שמספר עובדים שנבדקו התגלו כנשאים של הווירוס הקטלני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות: טוקיו זינקה ב-2.5%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות על רקע הסרת ההגבלות שהוטלו ביפן בעקבות מגפת הקורונה. טוקיו זינקה ב-2.5%; הונג קונג עלתה ב-1.9; שנחאי התחזקה ב-1%; סינגפור עלתה ב-1.3%; סיאול הוסיפה 1.7% וסידני זינקה ב-2.9

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין נסחר ביציבות מול הדולר ברמה של 107.76 ין לדולר. הדולר האוסטרלי מזנק ב-1% ל-0.66 דולר אמריקאי.

הנפט נסחר בעליות לאחר שרוסיה, אחת מיצרניות הנפט הגדולות בעולם, מסרה כי לפי התחזיות שלה שוק הנפט יתייצב בחודשיים הקרובים. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-2.5% ל-34.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.4% ל-36 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרנקפורט זינקה ב-2.9%; פריז ב-2.2%

המסחר בבורסות אירופה הסתיים בעליות. היום לא מתקיים מסחר בבורסת לונדון ובבורסות וול סטריט לרגל יום הזיכרון בארה"ב. פרנקפורט זינקה ב-2.9%; פריז הוסיפה 2.2%; מילאנו התחזקה ב-1.6%; מדריד זינקה ב-2.4% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עולה ב-1.5%.

כלכלת גרמניה נכנסה באופן רשמי למיתון בעקבות ירידה של 2.2% בתמ"ג ברבעון הראשון של 2020. עם זאת, המשקיעים מעודדים מתוצאות סקר ביטחון העסקים של IFO שעלה ל-79.5 נקודות במאי לעומת 74.2 נקודות באפריל. רוב העסקים עדיין פסימיים, אך ההסרה ההדרגתית של הסגר נותנת להם תקווה.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. היורו נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 1.09 לדולר. הליש"ט עולה ב-0.05%, ל-1.2177 דולר. התשואה על אג"ח ממשלת גרמניה ל-10 שנים יורדת למינוס 0.495%.

מניית לופטהנזה עלתה ב-7.5%, על רקע תקווה של המשקיעים כי חברת התעופה תקבל בקרוב סיוע מממשלת גרמניה. מניית ICA, החברה האם של בריטיש איירווייז ואיבריה, מזנקת ב-13.2% בבורסת מדריד לאחר שמשרד האוצר של בריטניה הודיע שיחלץ כמה חברות, בהן חברות תעופה.

מניית באייר עולה ב-8% בעקבות דיווחים על כך שענקית הכימיקלים הגרמנית הגיעה להסכם מילולי ליישוב רוב התביעות שהוגשו נגדה בגין גרימת סרטן. לפי הדיווחים, באייר תשלם כ-10 מיליארד דולר בהסכם פשרה עם 85-50 אלף תביעות. התובעים טענו כי קוטל העשבים "ראונדאפ" גרם לסרטן. מונסנטו, יצרנית קוטל העשבים, נרכש על ידי באייר תמורת 30 מיליארד דולר ב-2018. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסחר העולמי התכווץ במארס ב-4.3%

הסחר העולמי התכווץ במארס ב-4.3% לעומת מארס בשנה הקודמת - הירידה החדה ביותר מאז 2009. לעומת החודש הקודם התכווץ הסחר העולמי ב-1.4% - חודש שלישי ברציפות של ירידה.

נתונים חלקיים של אפריל, אומרים באקונומיק פוליסי אנלסיס, הגוף שמפרסם את נתוני הסחר, מראים תמונה עגומה ביותר, ואינדיקטורים כלכליים מעידים על ירידה חדה ביותר בסחר בחודשים הבאים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות למרות המתיחות בין סין לארה"ב

עליות נרשמו בבורסות אסיה למרות המתיחות בין ארה"ב לסין ובין סין להונג קונג.

טוקיו עלתה ב-1.7%. הונג קונג עלתה ב-0.1%. שנחאי עלתה ב-0.2%. בסינגפור לא התקיים היום מסחר

בבית הלבן אמרו אמש (א') כי אם סין תעביר חוק שמאפשר לה לעקוף את הממשל בהונג קונג, ארה"ב תטיל עליה סנקציות. ארה"ב מאשימה את סין גם בכך שלא חשפה את ההיקף האמיתי של התפרצות הקורונה במדינה.

הנפט הגולמי מתחזק כעת ב-1% למחיר של 33.59 דולר לחבית.

היום לא יתנהל מסחר בוול סטריט לרגל יום הזיכרון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כלכלת גרמניה נכנסה רשמית למיתון

כלכלת גרמניה נכנסה רשמית למיתון לאחר שהתכווצה ברבעון הראשון של 2020 בקצב המהיר ביותר מאז המשבר הכלכלי של 2008. התמ"ג הגרמני ירד ב-2.2% ברבעון הראשון של 2020 לעומת הרבעון הקודם. הירידה ברבעון הראשון מגיעה בהמשך להתכווצות של 0.1% בכלכלת גרמניה ברבעון האחרון של 2019.

הצריכה בפרטית בגרמניה ברבעון הראשון ירדה ב-3.2% והשקעות ההון במיכון במפעלים ירדו ב-6.9%. הסגר בגרמניה בעקבות מגפת הקורונה החל ב-22 במארס והכלכלנים צופים כי תהיה ירידה חדה ביותר בתמ"ג ברבעון הנוכחי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker