וול סטריט סגרה שבוע חיובי ראשון זה 3 שבועות; הנפט קפץ ב-25%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

וול סטריט סגרה שבוע חיובי ראשון זה 3 שבועות; נאסד"ק מעל 9,000 נק'

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בהובלת מניות הבלו צ'יפ, בדרכן לשבוע חיובי ראשון מזה שלושה שבועות, לאחר שזינוק שיעור האבטלה בארה"ב לרמתו הגבוהה מאז ימי השפל הגדול, חיזק את ההערכות כי שיאו של המשבר הכלכלי שגרמה מגפת וירוס הקורונה חלף.

העליות נרשמו גם על רקע דיווח כי בכירים אמריקאים וסינים שוחחו בטלפון והסכימו להדק את שיתוף הפעולה בתחום המקרו-כלכלי וכן בתחום בריאות הציבור.

מדד נאסד"ק, שמחק אתמול את כל הירידות של 2020, טיפס היום ב-1.6% - יום חיובי חמישי ברציפות - ונסגר מעל לרמה של 9,000 נקודות בראשונה זה חודשיים. בסיכום שבועי קפץ מדד מניות הטכנולוגיה ב-6%. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-1.9% בדרכו לעלייה שבועית של 2.6%; מדד S&P 500 הוסיף היום 1.7%, ועלה ב-3.5% בסיכום שבועי. עבור שלושת המדדים היה זה שבוע חיובי ראשון לאחר שבועיים של ירידות.

מניית אובר קפצה בכמעט 6% במסחר בוול סטריט, בהמשך לזינוק של 11.2% אתמול, לאחר שחברת שירותי הנסיעות דיווחה אמש על הפסד רבעוני של 2.9 מיליארד דולר, יום לאחר שהודיעה על פיטורי 3,700 עובדים בצל מגפת הקורונה.

מניית דרופבוקס נסגרה כמעט ללא שינוי אחרי זינוק של 7.6% ביום חמישי. שירות אחסון הקבצים דיווח על רווח רבעוני ראשון מאז שהפך לחברה בורסאית ב-2018.

הנפט בעלייה דו-שבועית ראשונה מפברואר; קפץ ב-25% השבוע

הנפט השלים עלייה דו-שבועית ראשונה מאז פברואר, על רקע הערכות כי קיצוצים בתפוקה העולמית מתחילים לתת את אותותיהם בעודף ההיצע בשווקים העולמיים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 24.74 דולר לחבית, עלייה של 5.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לזינוק שבועי של כ-25% - שבוע חיובי שני ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 30.97 דולר לחבית, עלייה של 5.1%, בבורסת ICE בלונדון, בדרכם לעלייה שבועית של כ-17%.

"ישנם סימני חיים מבחינת הביקוש", אמר פיטר מקנלי, מנהל מחלקת תעשייה, חומרי גלם ואנרגיה בחברת המחקר Third Bridge, לסוכנות הידיעות בלומברג. "ישנה הרגשה שהרע ביותר של המשבר הכלכלי כבר חלף וששיאו של חוסר האיזון בין ההיצע לביקוש מאחורינו. תחזית ההיצע מתקדמת בכיוון הנכון".

הזהב נסוג; הכסף קפץ ב-6% בסיכום שבועי

הזהב, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, נסוג היום לאחר שעליות בבורסות העולם הקטינו את הביקוש למתכת היקרה, אולם טיפס בסיכום שבועי.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,713.9 דולר לאונקיה, ירידה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי טיפסו ב-0.8%.

עוד בשוק המתכות: החוזים על הכסף למסירה ביולי נסגרו בניו יורק במחיר של 15.778 דולר לאונקיה, עלייה של 1.2%, בדרכם לזינוק שבועי של כמעט 6%.

בורסות אירופה סגרו שבוע חיובי; היורו הליש"ט מתחזקים

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיוביות בדרכן לעלייה שבועית על רקע דו"חות כספיים מעודדים של חברות בולטות ביבשת, בהן סימנס ו-ING, ולמרות נתוני התעסוקה חסרי התקדים שפורסמו היום בארה"ב.

העליות נרשמו על רקע מגמה חיובית בשוקי העולם בעקבות דיווחים על שיחת טלפון שקיימו סגן ראש ממשלת סין, ליו הא, ושר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, ואשר בה הוסכם על הידוק שיתוף הפעולה בין שתי המעצמות בתחום המקרו-כלכלי וכן בתחום בריאות הציבור.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1.4%; פריז טיפסה ב-1.1%. בלונדון לא התקיים היום מסחר לרגל חופשה לציון יום השנה ה-75 לסיום מלחמת העולם השנייה באירופה. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.9% בדרכו לעלייה שבועית של יותר מ-1%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.0853 דולר ליורו, אולם עודנו נמוך ביותר מ-3% מרמתו בתחילת השנה. הליש"ט מוסף 0.6% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.2434 דולר לליש"ט, לאחר שנפל ביותר מ-6% מול הדולר מתחילת 2020.

מניית סימנס קפצה היום בכ-5% לאחר שקונצרן התעשייה הגרמני דיווח היום על רווח תפעולי והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית ING טיפסה ב-3.6% בבורסת אמסטרדם לאחר שהבנק הגדול בהולנד דיווח על נפילה מתונה מהצפוי ברווחיו ברבעון הראשון של השנה.

פלוריסטם מזנקת ב-21% במסחר המוקדם בוול סטריט

מניית פלוריסטם הישראלית מזנקת ב-21% במסחר המוקדם בוול סטריט לאחר שהחברה דיווחה כי קיבלה אישור ממינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) לניסוי קליני שלב 2 בתרופה לחולי קורונה.

חברת הביוטכנולוגיה המפתחת תרופות מתאי גזע הודיעה היום כי ה-FDA אישר את בקשתה לעריכת מחקר שלב II בתרופה ניסיונית חדשה (IND) בתאי PLX לטיפול בחולי COVID-19 במצב קשה עם סיבוך של תסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS).

בניסוי ישתתפו 140 מטופלים בוגרים מצונררים ומונשמים, הסובלים מכשל נשימתי ו-ARDS כתוצאה ממחלת הקורונה. הפרמטר הראשי לקביעת הצלחת המחקר מבחינת יעילות הוא מספר הימים ללא הנשמה במהלך 28 הימים מהיום הראשון ועד היום ה-28 של המחקר, כך מסרה החברה.

אסיה ננעלה בעליות; טוקיו התחזקה ב-2.5%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים לאחר שנציגי ארה"ב וסין לשיחות הסחר שוחחו על יישום השלב הראשון בהסכם הסחר. טוקיו עלתה ב-2.5%; הונג קונג עלתה ב-1%; שנחאי הוסיפה 0.8%; סינגפור ננעלה ללא שינוי ניכר; סיאול עלתה ב-0.9% וסידני עולה ב-0.5%.

ליו הי, סגן נשיא סין, רוברט לייטהייזר, נציג הסחר של ארה"ב וסטיבן מנוצ'ין שר האוצר של ארה"ב שוחחו היום בטלפון. ממשרד נציג הסחר של ארה"ב נמסר כי "שני הצדדים הסכימו כי יש התקדמות בהקמת התשתיות הממשלתיות להפיכת ההסכם להצלחה".

הין יורד ב-0.1% ל-106.38 ין לדולר. הדולר האוסטרלי עולה ב-0.4% ל-0.65 דולר אמריקאי למרות תחזיות הבנק המרכזי של אוסטרליה כי כלכלת המדינה תתכווץ ב-6% ב-2020.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-3.5% ל-24.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.7% ל-29.9 דולר לחבית.

נאסד"ק מחק את כל נפילות 2020; טבע קפצה ב-10%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית בהובלת מגזרי הפיננסים והאנרגיה, על רקע דיווח שלפיו בכירים אמריקאים וסינים יחדשו בשבוע הבא את שיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מניות ההיי-טק מחקו את כל הנפילות שרשמו מתחילת השנה. טבע קפצה ביותר מ-10% בניו יורק בעקבות דו"חות חזקים.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.4% וגבוה כעת ב-0.1% מרמתו בתחילת 2020. בכך הפך למדד המניות המרכזי הראשון בוול סטריט שעבר לעלייה מתחילת השנה, מאז שמגפת הקורונה גרמה להשבתת חלקים נרחבים מהפעילות הכלכלית בארה"ב ולפיטוריהם של עשרות מיליוני עובדים. מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.9%; מדד S&P 500 הוסיף 1.2%.

העליות נרשמו גם על רקע נתוני מקרו-כלכליים מעורבים שפורסמו היום (חמישי) בארה"ב, שהראו כי מיליוני אמריקאים הצטרפו למעגל האבטלה זה השבוע השביעי ברציפות, מספר שעות העבודה בארה"ב נפל בשיעור החד מאז 2009, ואשראי הצרכנים צנח במפתיע על רקע המגפה.

נציג הסחר של ארה"ב, רוברט לייטהייזר, וסגן ראש ממשלת סין, ליו הא, מתכננים לקיים שיחות על התקדמות בשלב הראשון של הסכם הסחר שנחתם בתחילת השנה, לפי דיווח סוכנות הידיעות בלומברג. באחרונה גברו החששות מפני חידוש מלחמת הסחר בין וושינגטון לבייג'ין לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, האשים את סין באחריות למגפת וירוס הקורונה העולמית ואמר כי עליה לשאת בתוצאות.

מניית טבע קפצה ביותר מ-10% במסחר בניו יורק לאחר שיצרנית התרופות הישראלית דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים, בזכות ביקוש מוגבר לתרופות גנריות ולתרופות ללא מרשם רופא על רקע המגפה.

מניית חברת המדיה ויאקום CBS זינקה ביותר מ-10% לאחר שדיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, ועל קפיצה של יותר מ-50% בהכנסותיה משירותי סטרימינג בארה"ב ברבעון הראשון של 2020.

הקורונה הבהילה בעלי כרטיסי האשראי בארה"ב: השימוש בנפילה החדה מ-1989

אשראי הצרכנים בארה"ב צנח במפתיע במארס, בראשונה מאז 2011, לאחר שבעלי כרטיסי האשראי צמצמו בחדות את השימוש בהם על רקע פיטורים נרחבים בשוק התעסוקה האמריקאי עקב מגפת הקורונה.

אשראי הצרכנים בארה"ב התכווץ במארס ב-12 מיליארד דולר לרמה הנמוכה ב-3.4% מרמתו בחודש המקביל בשנה הקודמת - ירידה ראשונה מאז אוגוסט 2011 - לאחר זינוק של 19.9 מיליארד דולר בפברואר, גידול שנתי של 5.7%, מסר היום (חמישי) הבנק הפדרלי.

תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 15 מיליארד דולר באשראי הצרכנים במארס, לאחר קפיצה של 22.3 מיליארד דולר שעליה דווח במקור בפברואר.

חובות בעלי כרטיסי אשראי בארה"ב צנחו במארס ב-28.2 מיליארד דולר, נפילה של 30.9% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - הירידה החדה ביותר מאז 1989 - לאחר גידול של 3.3 מיליארד דולר בפברואר.

מנגד, היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, גדל ב-16.1 מיליארד דולר, וגבוה כעת ב-6.2% מרמתו במארס 2019, בהמשך לגידול של 16.6 מיליארד דולר בחודש הקודם.

הנפט מחק זינוק של יותר מ-10% - ונסגר בירידות

מחיר הנפט מחק זינוק של יותר מ-10% במהלך המסחר היום בניו יורק, ונסגר בירידות, על רקע הערכות כי קפיצה של כמעט 40% מתחילת החודש היתה מופרזת.

הנפט נסחר בעליות חדות לאורך מרבית היום לאחר שחברת הנפט הממשלתית של ערב הסעודית ייקרה את מחירי הנפט למסירה ליוני. זאת לאחר שמוקדם יותר השנה פתחה סעודיה במלחמת מחירים נגד רוסיה שכללה הוזלות חדות.

"העלאת המחירים על ידי ערמקו מצביעה על התאוששות בביקוש", אמר כלכלן האנרגיה הבכיר האנס ואן קליף מבנק ABN אמרו, לסוכנות הידיעות בלומברג.

הזינוק במחירי הנפט בתחילת היום בא גם לאחר שהיצוא מסין - הכלכלה השנייה בגודלה בעולם - גדל במפתיע בחודש שעבר, זו הפעם הראשונה מאז פרוץ מגפת וירוס הקורונה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 23.55 דולר לחבית, ירידה של 1.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. במהלך יום המסחר כבר זינקו החוזים ביותר מ-11% למחיר של 26.74 דולר לחבית. למרות הירידה היום, נמצאים החוזים בדרכם לזינוק שבועי של 19%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 29.31 דולר לחבית, ירידה של 1.4%, בבורסת ICE בלונדון, לאחר שבמהלך המסחר כבר קפצו ביותר מ-7% למחיר של 31.84 דולר לחבית.

הזהב קפץ ב-2.2% ונסגר מעל 1,700 דולר לאונקייה

מחיר הזהב טיפס בראשונה מזה שלושה ימים, ושב נסגר מעל לרמה של 1,700 דולר לאונקייה, בצל התגברות החששות לגבי חוסנה של הכלכלה האמריקאית, לאחר שמיליוני בני אדם הצטרפו למעגל האבטלה בארה"ב זה השבוע השביעי ברציפות.

החוזים על הזהב מסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,725.8 דולר לאונקייה, עלייה של 2.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

סגירה חיובית באירופה על רקע מיזוג גדול ראשון מאז הקורונה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע התאוששות מחירי הנפט ומיזוג גדול ראשון ביבשת מאז פרוץ מגפת וירוס הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.4% לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי ואותת על אפשרות של תמריצים מוניטריים נוספים כבר בחודש הבא. פרנקפורט טיפסה ב-1.4%; פריז הוסיפה 1.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-1.1%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.081 דולר ליורו; הליש"ט מוסיפה אף היא 0.1% מול המטבע האמריקאי, ונסחרת ברמה של 1.2349 דולר לליש"ט.

הייצור התעשייתי בגרמניה ובצרפת ירד לשפל במארס בעקבות השבתת חלקים ניכרים מהכלכלה בשל מגפת הקורונה. התפוקה התעשייתית בגרמניה ירדה ב-9.2% לעומת פברואר וב-11.6% לעומת מארס 2019. התפוקה התעשייתית בצרפת ירדה ב-7.3% במארס לעומת החודש המקביל ב-2019.

מנית בריטיש טלקום צנחה ביותר מ-8% בבורסת לונדון לאחר שחברת התקשורת הבריטית הודיעה כי לא תחלק דיוידנדים עד 2022 בעקבות מגפת הקורונה. נפילת המניה נרשמה גם בעקבות הודעת חברת ליברטי גלובל וטלפוניקה הספרדית על מיזוג פעילותן בבריטניה - O2 ו-וירג'ין מדיה - עסקה שתיצור ענקית טלקום בשווי 38 מיליארד דולר.

פריון העבודה בארה"ב בנפילה החדה מ-2015

פריון העבודה בארה"ב נפל ברבעון הראשון של 2020 בקצב שנתי של 2.5%, הנפילה החדה ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2015, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לנפילה חדה יותר של 5.5%.

התפוקה התכווצה ברבעון ב-6.2% - הנפילה החדה ביותר מאז 2009 - לאחר צמיחה של 2.4% ברבעון הקודם. מספר שעות העבודה צנח ב-3.8%, הנפילה החדה ביותר מאז המיתון האחרון בארה"ב לפני כעשור, לאחר עלייה של 1.2% ברבעון הרביעי.

הקורונה מחקה 33.5 מיליון משרות בארה"ב תוך 7 שבועות

מיליוני אמריקאים הצטרפו למעגל האבטלה בארה"ב זה השבוע השביעי ברציפות על רקע הנזק חסר התקדים שממיטה מגפת וירוס הקורונה על הכלכלה הגדולה בעולם.

מספר תביעות האבטלה בארה"ב קפץ בשבוע שעבר ב-3.2 מיליון, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 3 מיליון במספר התביעות. בכך הגיע מספר המובטלים החדשים בארה"ב בשבעה השבועות החולפים ל-33.5 מיליון.

עד לפני כחודשיים, מספר תביעות האבטלה השבועי היה ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

משרד העבודה האמריקאי יפרסם מחר את דו"ח התעסוקה של אפריל, ולפי תחזיות הכלכלנים איבד שוק העבודה בארה"ב 21 מיליון משרות בחודש שעבר - הנפילה החדה ביותר מאז 1939. כלכלנים צופים כי שיעור האבטלה בארה"ב קפץ באפריל ליותר מ-16% - רמתו הגבוהה ביותר מאז 1948.

אסיה ננעלה בעליות קלות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות קלות על רקע דיווח על שיפור ביצוא מסין בחודש האחרון. טוקיו עלתה ב-0.3%; הוגנ קונג ירדה ב-0.6%; שנחאי נחלשה ב-0.2%; סינגפור עלתה ב-0.7%; סיאול ננעלה ללא שינוי ניכר וסידני ירדה ב-0.3%.

רשויות המכס בסין דיווחו היום על עלייה של 3.5% ביצוא באפריל, אך גם על נפילה של 14.2% ביבוא, לעומת נתוני היבוא והיצוא באפריל 2019. תחזיות הכלכלנים היו לנפילה של 15.7% ביצוא וירידה של 11.2% ביבוא.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.3% ל-106.44 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.7%.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% ל-24.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.3% ל-29.8 דולר לחבית.

הבנק המרכזי של בריטניה צופה התכווצות של 14% בכלכלה - החדה מאז 1706

הבנק המרכזי של בריטניה הותיר היום את הריבית ברמת שפל של 0.1% והודיע כי הוא מוכן להגדיל את תוכנית רכישת במקרה הצורך, לאחר שכבר הגדיל אותה מ-200 מיליארד ליש"ט ל-645 מיליארד ליש"ט. עם זאת בנק אוף אינגלנד הזהיר כי כלכלת בריטניה צפויה להתכווץ השנה בשיעור החד ביותר זה למעלה מ-300 שנה. המטבע הבריטי מתחזק ב-0.3% ל-1.2382 דולר לליש"ט.

הבנק מסר כי מערכת הבנקאות הבריטית יכולה לעמוד בהפסדים שנובעים ממגפת הקורונה והוסיף כי לפי מבחני עמידות, ההפסדים עשויים להגיע ל-99-80 מיליארד ליש"ט עד סוף 2021.

לפי תחזיות הבנק המרכזי, כלכלת בריטניה תתכווץ ב-14% השנה - הנפילה החדה ביותר מאז שנת 1706, והאבטלה תזנק ל-8%. הבנק צופה התאוששות של הכלכלה ב-15% ב-2021 וכי הריבית תתחיל לעלות ב-2022.

ירידות בוול סטריט; הנפט יורד ב-2%

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל במגמה שלילית על רקע הקריאות של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, לפתוח במהירות את הכלכלה. בנוסף, פורסמו היום נתונים שמצביעים על עומק המשבר בשוק התעסוקה האמריקאי בעקבות התפשטות הקורונה. ואולם החרפה בטרמינולוגיה הסינית מגדילה את החשש מפני הסלמה במלחמת הסחר בינה לארה"ב.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.9%;  S&P 500 ירד ב-0.7%; נאסד"ק עלה ב-0.5%. בשוק המט"ח, היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% ל-1.08 דולרים; הין מתחזק ב-0.5% ל-106.05 ין לדולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני יורד ב-2% ל-24.1 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה ביולי יורד ב-3.7% ל-29.8 דולר לחבית. הירידה נרשמת אחרי שמחירי הנפט זינקו אתמול ביותר מ-20%.

מניית ג'נרל מוטורס קפצה ב-3% אחרי שדיווחה על תוצאות טובות מהמצופה לרבעון הראשון; מניית דיסני ירדה ב-0.1% אחרי שדיווחה אתמול על עלייה במספר המנויים לשירות הסטרימינג שלה, אף שדיווחה על צניחה של 90% בהכנסות.

היום פורסם בארה"ב דו"ח התעסוקה במגזר הפרטי של ADP שהצביע על אובדן של 20.2 מיליון מקומות עבודה באפריל בשל התפרצות הקורונה. הנתונים מחזקים את החשש מפני המשבר החמור ביותר בשוק התעסוקה בארה"ב זה כמעט 100 שנה. ביום שישי יפורסם דו"ח התעסוקה של משרד העבודה בארה"ב שצפוי להצביע על זינוק בשיעור האבטלה בארה"ב באפריל ל-15%, לעומת 3.5% בלבד במארס. ואולם דו"ח התעסוקה של ADP אינו מציג את התמונה המלאה בשוק, בגלל שהוא לא כולל ירידה במספר השעות של עובדים.

ירידות בבורסות אירופה

המסחר ברוב בורסות אירופה ננעל בירידות שערים על רקע התחזית העגומה שפירסם האיחוד האירופי בנוגע לביצועי כלכלת היבשת השנה. לונדון עלתה ב-0.1%; פרנקפורט ירדה ב-1.15%; פריז איבדה 1.1%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נחלש ב-0.35%.

מניית ב.מ.וו ירדה ב-5.4% על רקע אזהרת רווח שפירסמה יצרנית הרכב הגרמנית. הזמנות ממפעלים בגרמניה ירדו חדות במארס בצל מגפת הקורונה. ההזמנות צנחו ב-15.6%, לעומת ירידה מתונה יחסית של 1.2% בפברואר. זוהי הירידה חדה ביותר מאז החל המדד, בינואר 1991.

מדד מנהלי הרכש במגזר הבנייה בבריטניה הושבת כמעט לחלוטין והגיע בחודש שעבר ל-8.2 נקודות באפריל, לעומת 39.3 נקודות במארס. במדד זה, כל נתון מתחת ל-50 נקודות מסמל התכווצות בפעילות.

אובר תפטר 14% מעובדיה

חברת שיתוף הנסיעות אובר הודיעה היום כי תפטר 14% מהעובדים בחברה. מניית החברה יורדת בוול סטריט בכמעט 3% אחרי ההודעה. לפי הודעת החברה, היא תפטר 3,700 עובדים במחלקות שירות הלקוחות וגיוס הנהגים כדי להתמודד עם הירידה החדה בפעילות בעקבות התפרצות הקורונה.

החברה אמרה גם כי היא צופה שתוכנית הפיטורים תעלה לה 20 מיליון דולר. בנוסף, מנכ"ל החברה, דארה קוסרשהי, הודיע שהוא יוותר על שכר הבסיס שלו השנה. בשנה שעברה היה שכר הבסיס של קוסרשהי, ואולם כולל בונוסים ומניות שקיבל, שכרו הכולל היה יותר מ-42 מיליון דולר.

הודעת אובר מצטרפת להודעה של חברת השכרות הבתים לטווח קצר AirBNB שהודיעה אתמול שתפטר 1,900 עובדים, או 25% מהמועסקים בחברה.

GM דיווחה על צניחה במכירות, אבל הצליחה להישאר רווחית

ג'נרל מוטורס, יצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב, דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2020 שהציגו כצפוי ירידה במכירות וברווח. ואולם התוצאות היו טובות מתחזיות האנליסטים בשל מכירות טובות מהמצופה של טנדרים ורכבי SUV הרווחיים יותר.

GM הצליחה לשמור ברבעון הראשון על רווחיות ורשמה רווח נקי של 294 מיליון דולר, או 17 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 2.16 מיליארד דולר, או 1.48 דולרים למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. לא כולל הוצאות חד-פעמיות ובהתאמה לכללי החשבונאות המקובלים, רשמה GM רווח של 62 סנט למניה, לעומת 1.41 דולרים למניה ברבעון הראשון בשנה שעברה. נתונים אלה גבוהים מתחזיות האנליסטים בסקר של פאקט-סט שציפו לרווח של 40 סנט למניה.

ההכנסות ירדו ב-6.2% ל-32.71 מיליארד דולר, לעל לתחזיות להכנסות של 32.09 מיליארד דולר. מכירות GM בארה"ב ירדו ברבעון הקודם ב-7%, ואולם נרשם זינוק של 27% במכירות טנדרים ורכבי SUV. מניית החברה מזנקת במסחר שלפני הפתיחה ביותר מ-6%.

בנק יוניקרדיט עבר להפסד ברבעון הראשון

בנק יוניקרדיט הודיע היום כי עבר להפסד ברבעון הראשון על רקע העלייה בהפרשה לטובת הלוואות שלא הוחזרו ועלייה בהוצאות שקשורות ליישום תוכנית לחסכון בעלויות.

הבנק האיטלקי הפריש 1.26 מיליארד יורו (1.37 מיליארד דולר) בהפרשה לכיסוי הלוואות שלא הוחזרו, זאת לעומת 467 מיליון יורו בשנה שעברה ברבעון הראשון.

הבנק רשם הפסד נקי של 2.71 מיליארד יורו לעומת רווח של 1.18 מיליארד יורו ברבעון הראשון של 2019. ההכנסות נפלו ב-8.2% ל-4.38 מיליארד יורו, בשל צניחה של 63% בהכנסות חטיבת המסחר. עמלות הבנק עלו ב-5.2%.

קרדיט אגריקול דיווח על נפילה של 16% ברווח הרבעוני

קרדיט אגריקול, הבנק הציבורי השני בגודלו בצרפת על פי שווי נכסים, דיווח על נפילה של 16% ברווח הרבעוני ל-638 מיליון יורו (693.3 מיליון דולר), כך נמסר מהבנק הבוקר.

ההכנסות צמחו ב-7.1% ל-5.2 מיליארד יורו. הבנק נאלץ להפריש יותר כסף – 621 מיליון יורו לעומת 225 מיליון יורו ברבעון המקביל ב-2019 - על מנת לפצות על הפסדים אפשריים בשל אי תשלום הלוואות, צעד שבו נקטו בנקים רבים באירופה ובארה"ב.

עליות בבורסות אסיה לאור הציפיות להתאוששות גלובלית

עליות נרשמות הבוקר במסחר בבורסות אסיה, על רקע אופטימיות המשקיעים שרואים כיצד באירופה ובארה"ב נפתחים בהדרגה עסקים.

הנשיא דונלד טראמפ אמר אתמול כי הוא רוצה שהכלכלה האמריקאית תיפתח, אך הודה כי כמה אנשים "ייפגעו קשה". סין איפשרה למפעלים ולכמה עסקים אחרים להיפתח. צרפת, ספרד וממשלות אירופיות אחרות נקטו בצעדים דומים. 

הציפיות לביקוש חזק יותר לנפט, בעוד עסקים נוספים מתחילים לחזור לפעילות, מסייע גם כן לעליות בשווקים. 

הונג קונג עולה ב-0.7. שנחאי עולה ב-0.1%. סינגפור מוסיפה 1%. סיאול עולה ב-1%. טייוואן עולה ב-0.4%. 

מחיר הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק שנסחר בניו יורק יורד כעת ב-0.6% אחרי שאמש ננעל בזינוק של יותר מ-20%. הין היפני נחלש ב-0.2% מול הדולר.

וול סטריט ננעלה בעליות; הדאו הוסיף 0.6%

המסחר בוול סטריט רשם עליות במדדים המובילים על רקע הקלה בהגבלות בסגרים בעולם ועל רקע העלייה במתיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

המשקיעים יתמקדו היום גם בביצועי דיסני שתפרסם את תוצאותיה לרבעון הראשון אחרי סגירת המסחר. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.6%;  נאסד"ק עלה ב-1.2%, ו-S&P 500 ב-1%.

משר האוצר יחלק לשבטים של ילידים אמריקאיים סיוע בסך 4.8 מיליארד דולר

שר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין, אמר היום כי משרד האוצר יתחיל לשלוח היום סיוע בסך 4.8 מיליארד דולר שנתונים במחלוקת לממשלות השבטים של הילידים האמריקאיים.

כמה שבטים גדולים אמריקאים, שבטים מעורבים וארגונים אחרים של ילידים תבעו את הממשלה בבית משפט פדרלי כדי למנוע ממנוצ'ין להעניק 8 מיליארד דולר בסיוע קורונה לחברות בעבור רווח, שידועים בשם אלסקה נייטיב קואופוריישנס. השופט במקרה פסק על צו מניעה זמני לטובת השבטים ואמר כי יש סיכוי גדול שיזכו בתביעה.

"אנחנו שמחים להתחיל להנגיש 4.8 מיליארד דולר בסיוע קריטי לממשלות השבטים בכל המדינות", אמר מנוצ'ין. "הגישה שלנו מבוססת על איזון הוגן של צורכי השבטים".

השבטים רוצים לקבל גם את 8 מיליארד הדולרים, בעוד השופט אישר לעת עתה רק דחייה של הסכום שמשרד האוצר שקל להעניק לחברות מאלסקה, שילידים אמריקאים הם מבעלי המניות שלהן.

מנוצ'ין אמר שהסיוע בסך 4.8 מיליארד דולר, או 60% מהסכום המלא שהקונגרס אישר, לשבטים, יחל היום. 3.2 מיליארד דולר נוספים יחולקו מאוחר יותר, אחרי שיחשבו את מספר המעסיקים בשבטים שההוצאות שלהם גדלו במהלך מגפת הקורונה.

הנפט ננעל בעלייה של יותר מ-20%

הנפט ננעל בעלייה, כשהנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק, שנסחר בניו יורק, רשם את היום החמישי ברציפות של עליות.

העליות נרשמו על רקע הציפיות לעלייה בביקוש בזמן שכלכלת ארה"ב מקלה באופן הדרגתי את מגבלות וירוס הקורונה.

מחיר החוזים העתידיים למסירה ביוני של הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עלה ב-20.5% ל-24.56 דולר לחבית. זאת סגירה הגבוהה ביותר מאז ה-17 באפריל, על פי נתוני פקטסט. מחיר הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי, שנסחר בלונדון, עלה ב-14.26% ל-31.08 דולר לחבית.

"חשש משמעותי" לגבי יכולת חברת נורוויג'ן קרוז לשרוד

חברת נורוויג'ן קרוז מוכרת ספינות ושני איים כחלק מתוכנית לגייס 2 מיליארד דולר כדי לשרוד את מגפת הקורונה.

החברה אמרה היום במסמך רגולטורי שהשיבושים מהמגפה והחובות שעונים לפקוע בשנה הבאה העלו "חשש משמעותי" לגבי יכולת החברה לשרוד ללא מימון נוסף.

מהחברה נמסר גם כי תדחה את פרסום התוצאות הרבעוניות שלה לרבעון הראשון. תוצאות ראשוניות הראו כי החברה מצפה להפסד נקי ברבעון הראשון של 1.93 מיליארד דולר.

מניית החברה צונחת כעת ב-23% בניו יורק. המניה נפלה עד כה השנה ב-75%.

עליות בבורסות אירופה; שוק הרכב בבריטניה נעלם כמעט לחלוטין

המסחר בבורסות אירופה התנהל היום בעליות שערים על רקע המשך הסרת המגבלות במדינות היבשת. זאת, אף שפורסמו נתונים חמורים לגבי הפגיעה בפעילות הכלכלית באפריל. בורסת לונדון עלתה ב-1.6%; פרנקפורט עלתה ב-2.5%; פריז הוסיפה לערכה 2.4%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-2.2%. 

מניית חברת האנרגיה הצרפתית טוטאל עלתה ב-6% לאחר שהודיעה כי תמשיך לחלק דיווידנד אף שרשמה ברבעון הראשון רווח של 34 מיליון דולר בלבד – צניחה של 99% לעומת הרבעון הראשון בשנה שעברה.

הבוקר פורסמו כמה נתונים הממחישים את חומרת הפגיעה הכלכלית בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. חברת הלואוקוסט האירית ריאנאייר דיווחה על צניחה של 99.6% במספר הנוסעים. החברה הטיסה באפריל רק 40 אלף נוסעים, לעומת 13.5 מיליון נוסעים באפריל 2019.

בבריטניה נרשמה צניחה של 97% במכירות רכב באפריל, ונרשם החודש הגרוע ביותר במכירות רכב במדינה מאז 1946. הנתונים הציגו ירידה חדה מהמצופה. בסך הכל נמכרו בממלכה בחודש שעבר כ-4,000 כלי רכב חדשים. לשם השוואה, בישראל שגם בה נרשמה ירידה של כ-90% במכירות רכב באפריל, נמכרו כ-2,500 מכוניות חדשות בחודש שעבר.

חובות הצרכנים הגיעו לשיא חדש בארה"ב ברבעון הראשון

חובות הצרכנים הגיעו לשיא חדש בארה"ב ברבעון הראשון שהסתיים במארס.

חובות משקי הבית הסתכמו ב-14.3 טריליון דולר, עלייה של 1.1% לעומת הרבעון הקודם.

השיא הקודם נרשם ברבעון השלישי של 2008 והיה 12.7 טריליון דולר, על פי נתוני הבנק הפדרלי של ניו יורק.

מדד ISM למגזר השירותים בארה"ב לאפריל בשפל מאז המשבר הפיננסי

ההפסדים העצומים שסבלו הקמעוניות, מסעדות, בתי מלון, חברות תעופה וחברות מבוססות שירותים אחרים ממגפת הקורונה גרמו לצניחה באפריל במדד מנהלי הרכש למגזר השירותים של מכון Institute for Supply Management.

המדד של חברות במגזר השירותים צנח ל-41.8% באפריל לעומת 52.5% במארס – הרמה הנמוכה ביותר מאז המיתון הגדול ב-2007-2009. הקריאה באפריל שברה רצף של 112 חודשים רצופים של קריאה חיובית.

כל נתון מתחת ל-50% מעיד על התכווצות בימגזר. קריאה מעל 50% מעידה על התרחבות במגזר. 

חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק מתכננת לקצץ כ- 3,000 משרות

חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק מתכננת לקצץ כ- 3,000 משרות ולסגור את הפעילות בנמל התעופה גטוויק בשל הנזק שספגה תעשיית התעופה בשל מגפת הקורונה.

הקיצוץ של 3,150 משרות מייצג כשליש מעובדי וירג'ין אטלנטיק. גם בריטיש איירווייז הודיעה כי תקצץ 12 אלף משרות.

לדברי וירג'ין, יכולות לעבור שלוש שנים עד שמספר הטיסות יחזור לרמה של 2019. מייסד החברה, סר ריצ'רד ברנסון, ביקש כספי חילוץ אך ממשלת בריטניה אינה מוכנה לספק לחברות התעופה חבילה נפרדת, מעבר לסיוע שהוצע לכל העסקים.

יצוא ויבוא הסחורות ושירותים בארה"ב צנח במארס לשפל

יצוא הסחורות ושירותים בארה"ב צנח במארס לשפל, והיבוא ירד לשפל של 11 שנה על רקע מגפת הקורונה שהקפיאה סחר ותנועה בעולם כולו.

מאזן הסחר שפורסם היום הצביע על הרחבת הפער בין היבוא ליצוא לארה"ב לפער של 44.4 מיליארד דולר לעומת 39.8 מיליארד דולר בפברואר, על פי משרד המסחר האמריקאי.

היצוא צנח בשיא של 9.6% לעומת פברואר, ל-187.7 מיליארד דולר. היבוא ירד ב-6.2% ל-232.2 מיליארד דולר.

הירידות בתנועה הבינלאומית ובתיירות הן האחראיות העיקריות לנתוני היבוא והיצוא באפריל. יצוא שירותי נסיעות נפל ב-45% לעומת פברואר ל-10.2 מיליארד דולר, בעוד היבוא ירד ב-64% ל-10.6 מיליארד דולר.

שווי יצוא הסחורות האמריקאיות ירד ל-128.1 מיליארד דולר – הנתון הנמוך ביותר מאז מאי 2017, מה שמשקף ירידות במוצרי נפט, מכוניות ומטוסים אזרחיים. יבוא הסחורות נפל ל-193.7 מיליארד דולר, הנמוך מזה שלוש שנים, על רקע ירידה במשלוחים הנכנסים של מכוניות ומוצרי צריכה.

בית משפט בגרמניה נגד אג"ח אירופאיות

היורו נחלש מול הדולר ב-0.5% אחרי שבית המשפט הגרמני לענייני חוקה אמר היום כי על הבנק המרכזי של אירופה (ECB) לספק הבהרות על תוכנית רכישת אג"ח אירופאיות כדי שיוכל לקבוע אם מדובר בצעד "פרופורציונאלי". בית המשפט איים שאם לא יסופקו הבהרות, הבנק המרכזי של גרמניה לא ישתתף בתוכנית, שמזרימה את התמריצים המוניטריים המשמעותיים ביותר לשווקים באירופה.

בית המשפט העניק ל-ECB שלושה חודשים לספק הסברים לפני שייאסר על הבונדסבנק (הבנק המרכזי בגרמניה) להשתתף בתוכנית. אם ייאסר על הבונדסבנק לרכוש אג"ח ממשלתיות של מדינות באירופה במסגרת יורובונדס, אג"ח שמורכבות מחוב של כל מדינות גוש היורו, הדבר יהווה מכה לתוכנית התמריצים האירופית, שכן הבונדסבנק הוא התורם הגדול ביותר לתוכנית התמריצים מבין מדינות אירופה.

עליות באסיה; הונג קונג רשמה את הרבעון הגרוע ביותר מ-1974

עליות נרשמו הבוקר באסיה, אף שבורסות רבות ביבשת סגורות היום לרגל חג. הונג עולה ב-0.9%; סידני עלתה ב-1.6% לאור ההקלות בסגר במדינה ופתיחה מחודשת של עסקים; סינגפור עלתה ב-0.7%. בטוקיו ובסין לא מתקיים היום מסחר. בשוק המט"ח, הין נסחר מול הדולר ללא שינוי תמורת 106.77 ין לדולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני עולה ב-9.6% ל-22.35 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה ביולי עולה ב-6.5% ל-29 דולר לחבית.

בהונג קונג פורסמו היום נתוני הצמיחה לרבעון הראשון של 2020 שמצביעים על התכווצות בקצב שנתי של 8.9% בתמ"ג – הרבעון הגרוע ביותר בעיר החסות הסינית מאז 1974. זהו הרבעון הרביעי ברציפות של ירידה בצמיחה בהונג קונג, שכלכלתה נפגעה בשנה שעברה מההפגנות הפרו-דמוקרטיות נגד המשטר הסיני.

שר האוצר, פול צ'אן, אמר אחרי פרסום נתוני הצמיחה כי "אף שמבחינה מקומית נראה שהמגפה בשליטה, הסביבה החיצונית עדיין מאתגרת מאוד. בעולם עדיין אין שליטה מוחלטת על המגפה. זה משפיע על היצוא שלנו. זה ישפיע גל על נסיעות בינלאומיות והשקעות עסקיות. לכן, כשמתבוננים אל עבר הרבעון השני, אנחנו מאמינים שאפילו אם יהיה שיפור, הוא יהיה הדרגתי ומצומצם".

ההיי-טק והנפט הובילו קאמבק בוול סטריט; נאסד"ק טיפס ב-1.2%

בורסות וול סטריט פתחו את שבוע המסחר ברגל ימין לאחר שמחיר הנפט טיפס זה היום הרביעי ברציפות ונסגר מעל לרמה של 20 דולר לחבית בניו יורק.

המדדים ביצעו קאמבק לקראת סוף יום המסחר, בהובלת מניות האנרגיה וההיי-טק, לאחר שלאורך מרבית היום נסחרו במגמה שלילית בצל הסלמה מחודשת במלחמת המילים בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - הפעם סביב האחריות להפצת נגיף הקורונה ברחבי תבל.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.2%; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.1%;  מדד S&P 500 הוסיף 0.4%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.5% וגבוה כעת ביותר מ-3% מרמתו בתחילת השנה. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 0.63%.

מייק פומפאו, שר החוץ של ארה"ב, טען אתמול כי ישנן ראיות לכך שמגפת וירוס הקורונה פרצה במעבדה בסין, ולכן בייג'ין צריכה לשאת באחריות להפצת הנגיף בעולם. ההאשמות מצטרפות לאיומיו של הנשיא דונלד טראמפ להטיל מכסים חדשים על סין בגלל מגפת הקורונה.

מניות חברות ההיי-טק הגדולות הובילו את העליות היום בוול סטריט: נטפליקס קפצה ב-3%; מיקרוסופט טיפסה ב-2.5%; אפל ופייסבוק הוסיפו 1.4%. במגזר האנרגיה בלטה אקסון מוביל, חברת הנפט הגדולה בארה"ב, שקפצה ב-4%.

מניית ברקשייר התאוויי נסוגה היום ב-2.6% לאחר שחברת האחזקות של המיליארדר וורן באפט דיווחה בסוף השבוע כי עברה להפסד רבעוני של כמעט 50 מיליארד דולר על רקע מגפת וירוס הקורונה.

מניות מגזר התעופה נפלו לאחר ברקשייר דיווחה כי ברבעון הראשון מימשה את כל אחזקותיה בארבע חברות תעופה אמריקאיות - דלתא איירליינס, סאותווסט איירליינס, אמריקן איירליינס ויונייטד איירליינס. מניות הארבע צנחו ב-5.5%-7.7% במסחר בוול סטריט.

מניית בואינג נסוגה ב-1.4% לאחר שבאפט אמר באסיפת בעלי המניות השנתית של ברקשייר בסוף השבוע כי "קשה להעריך" את מצבה של יצרנית המטוסים והציוד הבטחוני.

מניית יצרנית השבבים האמריקאית אינטל טיפסה ב-0.9% על רקע חתימת ההסכם לרכישת חברת טכנולוגיית התחבורה הישראלית מוביט תמורת מיליארד דולר.

הנפט טיפס יום רביעי ברצף - נסגר מעל 20 דולר לחבית

מחיר הנפט טיפס זה היום הרביעי ברציפות ושב ונסגר מעל לרמה של 20 דולר לחבית בניו יורק, לאחר שמדינות נוספות בעולם החלו לצמצם את המגבלות שהוטלו בעקבות מגפת וירוס הקורונה, ועל רקע תחילת יישום הקיצוצים בתפוקתן של יצרניות הנפט הגדולות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 20.39 דולר לחבית, עלייה של 3.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 26.72 דולר לחבית, עלייה של 1.1%, בבורסת ICE בלונדון.

הזהב טיפס יום שני ברציפות

מחיר הזהב טיפס זה היום השני ברציפות לאחר שמתיחות גוברת ביחסי ארה"ב וסין סביב מגפת וירוס הקורונה ונתוני מקרו כלכליים חלשים שפורסמו בארה"ב הגבירו את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,713.3 דולר לאונקייה, עלייה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת לאחר שביום שישי טיפס ב-0.4% ושמו בכך קץ לרצף של חמישה ימי ירידות.

אירופה נסגרה בירידות; פרנקפורט צנחה ב-3.6%

בורסות אירופה נסגרו בירידות חדות לאחר שהסוחרים חזרו מסוף השבוע הארוך של חופשת האחד במאי, ועל רקע ההתגברות המתיחות ביחסי ארה"ב-סין. מניות האנרגיה הובילו את הירידות.

בורסות פרנקפורט ומדריד צנחו ב-3.6%; פריז צללה ב-4.2%; מילאנו נפלה ב-3.7%. בורסת לונדון, בה התקיים מסחר באחד במאי, נסגרה בירידה של 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נפל ב-2.6%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.7% לשער של 1.0906 דולר ליורו. הליש"ט נסוגה ב-0.6% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2424 דולר לליש"ט.

מניית טיסנקרופ צנחה ביותר מ-13% לאחר שהתאגיד התעשייתי הגרמני הודיע כי קיים חשש שעסקת מכירת חטיבת המעליות של החברה ב-17 מיליארד יורו, עשויה שלא לצאת לפועל.

עקב הקורונה: הזמנות בתי חרושת בארה"ב צללו ב-10% במארס

ההזמנות מבתי חרושת ארה"ב צללו במארס ב-10.3% על רקע השבתת חלקים גדולים מהפעילות הכלכלית בשל מגפת וירוס הקורונה, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לנפילה מתונה מעט יותר של 9.8%. נתוני פברואר תוקנו קלות כלפי מטה לירידה של 0.1% לעומת ללא שינוי במקור.

הזמנות של מוצרים בני-קיימא צנחו ב-14.7% בהובלת ההזמנות לציוד תחבורה שצללו ב-41.3%, מסר משרד המסחר.

חטיבת מנועי המטוסים של GE מפטרת 13 אלף עובדים - 25% מכוח העבודה

חטיבת ייצור מנועי המטוסים של ג'נרל אלקטריק, GE אוויאיישן, תפטר השנה 25% מכוח העבודה - או כ-13 אלף עובדים - לאחר שהשבתת התעופה העולמית עקב מגפת וירוס הקורונה פגעה בביקוש למטוסים חדשים.

מניית GE נופלת ביותר מ-4% במסחר בוול סטריט.

"כדי להגן על עסקינו, אנו נוקטים בתגובה בצעדים לצמצום עלויות בחודשיים האחרונים", כתב מנכ"ל חטיבת GE אוויאיישן, דיויד ג'ויס, במזכר לעובדים. "למרבה הצער, נדרשים עוד בעודנו מצמצמים את עסקינו בהתאם למציאות בשוק המסחרי שלנו", הוסיף.

הקורונה מכה בענף הבשר בארה"ב: טייסון פודס צוללת ב-7% בעקבות הדו"חות

מניית טייסון פודס צוללת ביותר מ-7% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית הבשר גדולה ביותר בארה"ב דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים שהיו נמוכים מתחזיות האנליסטים, עקב שיבושים בפעילות הייצור שגרמה מגפת וירוס הקורונה.

החברה דיווחה על רווח נקי של 364 מיליון דולר, או רווח של דולר אחד למניה, ברבעון הראשון של השנה, נפילה של 15% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה טייסון רווח של 77 סנט למניה - נמוך משמעותית מתחזית האנליסטים לרווח של 1.04 דולר למניה.

מכירות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-10.89 מיליארד דולר, צמיחה של כ-4% לעומת הרבעון הראשון של 2019, אך נמוך מתחזיות האנליסטים למכירות של 10.96 מיליארד דולר.

טייסון, שנאלצה להשבית חלק ממפעליה בשבועות האחרונים לאחר שעובדים רבים חלו במחלת וירוס הקורונה, מסרה היום גם כי הצליח להבטיח קו אשראי נוסף בסך 1.5 מיליארד דולר.

טייסון גם הזהירה כי צפויות השבתות נוספות של מפעליה השנה, מאחר שעובדים נמנעים מלבוא לעבודה בשל המגפה. "אנו מתמודדים וצפויים להמשיך להתמודד עם האטה והשבתה זמנית של מתקני ייצור בשל מחסור באנשי צוות או החלטות שאנו מקבלים כדי לוודא שיש בטיחות תפעולית", מסרה החברה בעת פרסםו הדו"חות.

בשבוע שעבר, חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על צו שמחייב מפעלים לעיבוד בשר להישאר פתוחים כדי למנוע מחסור בבשר, ולמרות שאלפי עובדים בענף נדבקו בנגיף הקורונה ועשרות מהם מתו.

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 4%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות על רקע ההאשמות בממשל טראמפ כי סין הפיצה את וירוס הקורונה. בורסת טוקיו והבורסות בסין סגורות היום. הונג קונג ירדה ב-4.2%; סיאול נחלשה ב-2.6%; טייוואן ירדה ב-2.5%; סינגפור ירדב ב-2.3%; סידני עלתה ב-1.6%.

מייק פומפאו, שר החוץ של ארה"ב, האשים אתמול את סין בהפצת וירוס קורונה ואמר כי היא צריכה לשאת באחריות לדבר. ההאשמות אלו מצטרפות לאיומי דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, להטיל מכסים חדשים על סין בגלל מגפת הקורונה.

הין עולה ב-0.1% ל-106.75 ין לדולר. הדולר האוסטרלי יורד ב-0.2% ל-0.64 דולר. היואן הסיני עולה ב-0.2% ל-7.06 יואן לדולר.

הנפט נסחר בירידות למרות הקיצוץ בתפוקת הנפט על ידי חברות אופ"ק פלוס. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-8% ל-18.2 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-2.6% ל-25.7 דולר לחבית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker