תשואת האג"ח בארה"ב בשפל - רשמה הנפילה החדה מ-2008; הנפט צלל ב-10%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

תשואת האג"ח בארה"ב צנחה לשפל של 0.66% - הנפילה השבועית החדה מ-2008

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, נסגר בעליות חדות בצל התגברות החששות מפני האטה בצמיחה הכלכלית הגלובלית, לאחר שמספר הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי העולם טיפס מעל ל-100 אלף בני אדם. התשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה בראשונה בתולדותיה מתחת לרף של 0.7% בדרכה לנפילה השבועית החדה ביותר מאז המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם זו הפעם השישית בשבעה הימים האחרונים.

התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים צנחה ב-0.22% לרמה של 0.7% לאחר שכבר צללה במהלך המסחר לרמה של 0.66% - רמתה הנמוכה מעולם. התשואה על האג"ח ל-10 שנים נחתכה השבוע ב-0.42%, הנפילה השבועית החדה ביותר מאז דצמבר 2008. התשואה על האג"ח ל-30 שנים צנחה במהלך המסחר מתחת לרמה של 1.2% בראשונה בתולדותיה, וצללה בסיכום שבועי ב-0.44% - הנפילה השבועית החדה ביותר מאז ספטמבר 2011.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות לשנתיים נפלה במהלך המסחר מתחת לרמה של 0.4% בראשונה מאז 2014. התשואה על האג"ח לחמש שנים צללה במסחר מתחת לרמה של 0.5% בראשונה מעולם.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, בהן היורו, הין והליש"ט, נסוג ב-0.9% ונמצא בדרכו לנפילה שבועית של כמעט 2.5%.

קאמבק בוול סטריט: המדדים הצליחו לחלץ עליות שבועיות

בורסות וול סטריט ביצעו קאמבק לקראת סיום יום המסחר תוך מחיקת כמחצית מהנפילות שרשמו במהלכו, אך עדיין נסגרו בירידות, בצל התגברות החששות מפני האטה בצמיחה הכלכלית, לאחר שמספר הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי העולם טיפס מעל ל-100 אלף בני אדם. עם זאת, המדדים המרכזיים בוול סטריט הצליחו לחלץ עליות בסיכום שבועי, על רקע דו"ח התעסוקה חזק מהצפוי שפורסם היום (שישי) בארה"ב.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 1.9% לאחר שכבר צלל בשיעור כפול מכך במהלך יום המסחר, והצליח לחלץ עלייה של 0.1% בסיכום שבועי. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-1% אך טיפס ב-1.8% בסיכום שבועי. מדד מניות הבלו צ'יפ השלים שבוע שביעי ברציפות שבו נסגר בירידות ביום שישי, הרצף הארוך ביותר מסוג זה מאז יולי 2006. מדד S&P 500 איבד היום 1.7% לאחר שכבר צלל ב-3.5% במהלך המסחר, אך הוסיף 0.6% בסיכום שבועי.

מדד התנודתיות (VIX) של בורסת האופציות של שיקגו, הידוע גם בכינויו "מדד הפחד" - שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לגבי עוצמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - קפץ במהלך יום המסחר ביותר מ-20% לרמה גבוהה יותר מכפליים מהממוצע ההיסטורי שלי.

אופ"ק פלוס לא הצליחה להסכים על קיצוץ תפוקה; הנפט צלל ב-10%

מחיר הנפט צלל ביותר מ-10%, הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה מחמש שנים, לאחר שקבוצת אופ"ק פלוס לא הצליחה להגיע להסכם על קיצוץ התפוקה הגדול ביותר מאז המשבר הפיננסי של 2008, עקב סירובה של רוסיה להשתתף בקיצוץ שעליו הסכימו מדינות ארגון יצואניות הנפט אופ"ק בפגישתן אתמול (ה').

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 41.28 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 2016, לאחר נפילה של 10.1% בבורסת הסחורות של ניו יורק - הנפילה היומית החדה ביותר מאז נובמבר 2014.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 45.27 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז קיץ 2017, לאחר  נפילה של 9.4% בבורסת ICE בלונדון.

הזהב בשבוע הטוב מ-2011; קפץ ב-7%

הזהב, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, השלים את הזינוק השבועי החד ביותר מאז שנת 2011 על רקע הנפילות בשוקי המניות בצל חששות כי התפרצות נגיף הקורונה תגרור את הכלכלה העולמית למיתון.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,672.4 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי קפץ מחיר הזהב ב-6.8% - הזינוק השבועי החד ביותר מאז אוקטובר 2011.

לפני החרפת הקורונה: דו"ח תעסוקה חזק בארה"ב

מספר המשרות שנוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בחודש שעבר היה הגבוה ביותר מאז מאי 2018, ושיעור האבטלה שב ונסוג לשפל של 50 שנה, עדות לחוסנו של שוק העבודה האמריקאי בתקופה שקדמה להחרפת התפרצות וירוס הקורונה.

273 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בחודש פברואר לאחר זינוק דומה בינואר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 175 אלף משרות בפברואר, לאחר תוספת של 225 אלף משרות שעליה דווח במקור בינואר.

שיעור האבטלה ירד במפתיע לרמה של 3.5% - שפל של 50 שנה - לעומת רמה של 3.6% בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה כי האבטלה תישאר ללא שינוי.

השכר השעתי הממוצע טיפס ב-3% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת.

אירופה סגרה שבוע שלילי שלישי; תשואות האג"ח של גרמניה ובריטניה בשפל

בורסות אירופה צנחו בצל התגברות החשש מפני האטה בצמיחה הכלכלית העולמית עקב התפשטות נגיף הקורונה ברחבי תבל. מניות האנרגיה הובילו את הירידות בעקבות צניחת מחירי הנפט, לאחר שקבוצת אופ"ק פלוס לא הצליחה להגיע להסכם על קיצוץ התפוקה הגדול ביותר מאז המשבר הפיננסי של 2008, עקב סירובה של רוסיה להשתתף בקיצוץ

בורסת לונדון נפלה ב-3.6%; פרנקפורט צנחה ב-3.4%; פריז צללה ב-4.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נפל ב-3.7% בדרכו לירידה שבועית שלישית ברציפות, והשלים נפילה של כמעט 12% מתחילת השנה.

האג"ח הממשלתיות של גרמניה (בונד), הנחשבות למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, זינקו היום, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה במהלך המסחר לשפל של מינוס 0.745%. התשואה על האג"ח המקבילות של ממשלת בריטניה נפלה במהלך המסחר לשפל של 0.202%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.8% לשער של 1.1321 דולר ליורו. הליש"ט מוסיפה 0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3007 דולר לליש"ט.

פרשנות: מה ממליץ ג'יי.פי מורגן?

אחרי יותר מעשור של עליות רצופות, הסוחרים בוול סטריט מוכי הלם. "הוא עולה, הוא יורד, הוא מתסכל, הוא מרתיח", אומרים סוחרים בכירים בבורסות הגדולות בעולם. "כשיש יום של עלייה של 4.5%, וירידה של 2% למחרת - מה זה אומר"? שואלת קתרין קמינסקי מקבוצת אלפאסימפלקס. "התשובה היא שאנחנו לא יודעים מה קורה".

ביום חמישי צנחו מדדי וול סטריט ב-3% ויותר. רוב בורסות העולם שקועות בנפילות דומות, ואיבדו כ-10% מתחילת השנה, לאחר שיותר ממאה אלף אנשים נדבקו בנגיף הקורונה, ויותר מ-3,000 מתו ממנו. התפשטות הנגיף בארה"ב ובאירופה תרמו לתחושת הפאניקה, שמוחמרת בשל ההשפעות הכלכליות הקשות שהוא ממיט על העולם. הורדת ריבית של הבנק הפדרלי ביום ראשון, בשיעור של 0.5%, תרמה לתחושת הבהלה. מחיר הנפט צנח בכמעט 17% תוך שבועיים וב-28% מתחילת השנה.

על רקע תחושת הבלבול הזו, הבנק הגדול בארה"ב ממליץ לנצל את המצב: לקנות, לקנות, לקנות. "משקיעים צריכים לנצל את הירידות במחירי המניות, כי בנקים מרכזיים וממשלות יפעלו לבלום את ההשפעה הכלכלית של התפשטות מגפת הקורונה" – כך טוענים האסטרטגים של ג'יי.פי מורגן צ'ייס, שעד כה המליצו ללקוחות לצמצם חשיפה להשקעות מסוכנות.

>> לפרשנות המלאה של דפנה מאור ובלומברג

נפילות באסיה

בורסות אסיה ממשיכות את המפולת שנרשמה אמש בוול סטריט. מדד ניקיי בבורסת טוקיו ננעל בירידות של 2.7%. מתחילת השנה נפל ב-12.5%. הונג קונג נפלה ב-2.3%. סיאול ירדה ב-2.1%. סידני ירדה ב-2.8% ומומבאי ב-2.3%. סין מפגינה חוסן יחסי ומדדי שנחאי ו-CSI יורדים ב-1.2%.

הנפט מסוג טקסס מתוק נופל ב-2.2% ל-44.8 דולר לחבית. הברנט נופל ב-2.5% ל-48.7 דולר לחבית. הזהב מוסיף 0.9% ל-1683.7 דולר לאונקייה. הדולר ממשיך בנסיגתו מול הין מזנק ב-0.7% ל-105.35 ין לדולר.

תשואת אג"ח ל-10 שנים של ממשלת ארה"ב נסחרת באסיה בתשואת שפל של 0.74%, המאותתת על חשש ממשבר כלכלי רציני, והורדת ריבית נוספת בקרוב. התשואה המקבילה של גרמניה ב-0.72%- (מינוס).

וול סטריט צללה ביותר מ-3%; תשואת האג"ח בארה"ב בשפל

בורסות וול סטריט צנחו תוך מחיקת מרבית העליות שרשמו אתמול, בצל המשך התפשטות וירוס הקורונה בארה"ב ובעולם, ולמרות צעדים שנקטו ממשלות, בנקים מרכזיים וגופים בינלאומיים כדי לצמצם את נזקי ההתפרצות לכלכלה הגלובלית. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נפלה לשפל של פחות מ-0.9%.

מדד S&P 500 נפל ב-3.4% ונמוך כעת ב-6.4% מרמתו בתחילת 2020. מדד דאו ג'ונס צלל היום ב-3.6% והשלים בכך נפילה של 8.5% מתחילת השנה. מדד נאסד"ק צנח ב-3.1% ונמוך ב-2.6% מרמתו בתחילת 2020.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים צנחה אל מתחת מתחת לרמה של 0.9% בראשונה בתולדותיה. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, בהן היורו, הין והליש"ט, נסוג ב-0.7%.

הרשויות בארה"ב דיווחו היום כי מספר המתים מנגיף הקורונה עלה ל-11 לאחר שקליפורניה דיווחה על מקרה מוות ראשון בשטחה והכריזה על מצב חירום. מספר בני האדם שנדבקו בנגיף ברחבי העולם מתקרב ל-100 אלף, ומספר המתים עומד על יותר מ-3,000.

מגזרי הבנקאות והתעופה הובילו את הירידות בוול סטריט. מניות מורגן סטנלי, ולס פרגו וסיטי נפלו בכ-6%. מניות אמריקן איירליינס ויונייטד איירליינס צללו ב-13% אחרי שרשות התחבורה האווירית הבינלאומית, יאט"א (IATA), העריכה כי אובדן ההכנסות של חברות התעופה בעולם עקב הקורונה עלול להגיע ל-113 מיליארד דולר השנה.

מניית קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד מיקי אריסון, צנחה ב-14%, היום הגרוע ביותר מאז 2012, ונסגרה בשפל של 11 שנים, לאחר שהרשויות בקליפורניה עיכבו את עגינתה של ספינת החברה, "גראנד פרינסס", בעקבות מותו של נוסע ששהה עליה בחודש שעבר ונדבק בנגיף הקורונה. על סיפון הספינה ישנם כ-3,600 נוסעים ואנשי צוות, ועשרות מהם דיווחו על תסמינים המזוהים עם הנגיף. נוסעי הספינה הונחו להישאר בחדריהם, אולם טרם התברר אם הרשויות יכריזו על הסגר בדומה לספינה "דיאמונד פרינסס" ביפן. מניית רויאל קריביאן, חברת שיט התענוגות השנייה בגודלה בעולם, צללה ב-16% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז 2009.

ספק לגבי יישום קיצוץ אופ"ק הפיל את הברנט לרמתו הנמוכה מ-2017

מחיר הנפט מסוג ברנט צנח לרמתו הנמוכה ביותר מאז 2017 על רקע ספקות המשקיעים לגבי האפשרות כי יצרניות נפט גדולות ובראשן רוסיה יסכימו לתמוך בהחלטתו היום של ארגון יצואניות הנפט אופ"ק על הקיצוץ הגדול ביותר בתפוקתו מאז המשבר הפיננסי של 2008.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 45.9 דולר לחבית, ירידה של 1.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 49.99 דולר לחבית, ירידה של 2.2%, בבורסת ICE בלונדון. זו הסגירה הנמוכה ביותר של הברנט מאז ה-24 ביולי 2017.

14 מדינות הקרטל החליטו היום על קיצוץ נוסף של 1.5 מיליון חביות ביום בתפוקתן הכוללת שיישאר בתוקף עד סוף הרבעון השני של השנה, בניסיון לבלום את נפילת מחירי הנפט כתוצאה מפגיעה בביקוש עקב התפרצות נגיף הקורונה. עם זאת, החלטה סופית על הקיצוץ תתקבל רק מחר (ו') בפגישת אופ"ק ויצרניות נפט גדולות נוספות ובראשן רוסיה, קבוצה שזכתה לכינוי אופ"ק פלוס.

המשקיעים מחפשים מקלט: הזהב בשיא של שבוע

מחיר הזהב קפץ לשיא של יותר משבוע לאחר שנפילות בשווקים והיחלשות הדולר הגבירו את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,668 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-24 בפברואר, לאחר עלייה של 1.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

ריבית המשכנתאות בארה"ב בשפל

הריבית על המשכנתאות בארה"ב נפלה לשפל על רקע נהירת המשקיעים לאג"ח ממשלתיות האמריקאיות בצל התפרצות נגיף הקורונה, שהפילה את התשואות על האג"ח בארה"ב לרמתן הנמוכה מעולם.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, נפלה השבוע לשפל של 3.29%, הרמה הנמוכה ביותר מאז החלה פרדי מאק לפרסם נתון זה בשנת 1971. בשבוע הקודם היתה הריבית ברמה של 3.45%.

הריבית על המשכנתאות ל-15 שנה צנחה השבוע לרמה של 2.79%, רמה הנמוכה ביותר מאז 1991, לעומת רמה של 2.95% בשבוע הקודם, לפי נתוני פרדי מאק.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר היום בעליות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה במהלך המסחר מתחת לרף של 0.9%, רמתה הנמוכה מעולם.

אופ"ק בקיצוץ התפוקה החד מ-2008; עדיין כפוף להסכמת רוסיה

ארגון יצואניות הנפט אופ"ק החליט היום על הקיצוץ הגדול ביותר בתפוקתו מאז המשבר הפיננסי של 2008, אולם ההחלטה טרם זכתה לתמיכת יצואניות נפט גדולות נוספות ובראשן רוסיה.

14 מדינות הקרטל החליטו היום (ה') על קיצוץ נוסף של 1.5 מיליון חביות ביום בתפוקתן הכוללת שיישאר בתוקף עד סוף הרבעון השני של השנה, בניסיון לבלום את נפילת מחירי הנפט כתוצאה מפגיעה בביקוש עקב התפרצות נגיף הקורונה.

אופ"ק ויצואניות מובילות נוספות ובראשן רוסיה, קבוצה שזכתה לכינוי אופ"ק פלוס, הסכימו בראשונה על קיצוץ מתואם בתפוקתן שנכנס לתוקף בתחילת 2017, ובסוף השנה שעברה הסכימו הצדדים להאריך את תוקף הקיצוץ בתפוקה עד סוף 2020.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסחרים במחיר של 46.6 דולר לחבית, ירידה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

אירופה נסגרה בירידות; סינוורלד של האחים גרידינגר צללה ב-13%

בורסות אירופה נסגרו בירידות בראשונה מזה ארבעה ימים בצל התגברות החששות מפני הנזק הכלכלי של התפרצות נגיף הקורונה בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.6%; פרנקפורט נסוגה ב-1.5%; פריז ירדה ב-1.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בירידה של 1.4% - סגירה שלילית ראשונה מזה ארבעה ימים - לאחר שכבר נפלו בשיעור כפול מכך במהלך יום המסחר.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.6% לשער של 1.1204 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.5% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2939 דולר לליש"ט.

מגזר התעופה הוביל את הירידות לאחר שחברת התעופה הבריטית פלייבי (Flybe) הפכה לחברת התעופה הראשונה שקורסת עקב התפרצות הקורונה, ואחרי שרשות התחבורה האווירית הבינלאומית, יאט"א (IATA), העריכה כי אובדן ההכנסות של חברות התעופה בעולם עקב הקורונה עלול להגיע ל-113 מיליארד דולר השנה. מניית אייר פראנס KLM צללה ב-13%. מניות חברות התעופה המוזלות ריינאייר ואיזיג'ט נפלו ב-4%-5%.

מניית סינוורלד, מפעילת בתי הקולנוע שבבעלות האחים הישראלים מוקי וישראל גרידינגר, צנחה ב-13% במסחר בלונדון.

יותר מ-2008: ביקוש הנפט העולמי בנפילה החדה מעולם

ביקוש הנפט העולמי צפוי לצנוח ב-3.8 מיליון חביות ביום ברבעון הראשון של 2020 לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת - הנפילה הרבעונית החדה מעולם, אפילו חדה יותר מזו שנרשמה בעת המשבר הפיננסי הגלובלי ב-2008 - מסרה חברת המחקר IHS מרקיט.

מרבית הנפילה בצריכת הנפט עד כה היתה בסין, עקב "עצירה חסרת תקדים" של הפעילות הכלכלית כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה, ציינה IHS מרקיט, אולם הירידה בביקוש ברבעון הנוכחי תקיף מדינות רבות נוספות.

"זהו זעזוע פתאומי ומיידי בביקוש - ושיעור הנפילה הוא חסר תקדים", אמר סגן נשיא ומנהל מחלקת שוקי נפט ב-IHS מרקיט, ג'ים בורקהרד, בעת פרסום התחזית אתמול (ד').

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסחרים במחיר של 46.5 דולר לחבית, ירידה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

סין העבירה עד כה 16 מיליארד דולר למחלמה בקורונה

סין העבירה 16 מיליארד דולר (110.48 מיליארד יואן) למניעה ובקרה של התפשטות וירוס קורונה, נכון לאתמול (רביעי), לפי דברים שאמר היום סגן שר האוצר הסיני שו הונגסאי בתדרוך לעיתונאים.

הוא הוסיף כי סין תבטיח כי הממשלות המקומיות במדינה יפעלו בצורה חלקה אל מול התפרצות הקורונה, וכי משרד האוצר יעביר למחוז חוביי - מוקד ההתפרצות - את המימון הדרוש לו להתמודדות עם המגפה.

סין דיווחה היום על 139 נדבקים חדשים בווירוס, בעיקר בעיר ווהאן. עד כה מתו במדינה 2,900 בני אדם כתוצאה מהנגיף. 

קנדה הורידה הריבית ב-0.5%

הבנק המרכזי של קנדה הוריד את הריבית בחצי אחוז ביום רביעי, לראשונה זה יותר מארבע שנים. הורדת הריבית התבצעה כמה ימים לאחר שהבנק הפדרלי בארה"ב הוריד במפתיע את הריבית בהחלטה שלא מן המנין. הריבית בקנדה הורדה ל-1.25% מ-1.75%, בעקבות השפעות התפשטות וירוס קורונה בעולם.

"התפשטות המגפה מהווה זעזוע שלילי מהותי לתחזית הכלכלה הקנדית והעולמית", אמר הבנק בהודעתו. סטיבן פולוז, הנגיד, הודיע כי הבנק ימשיך להוריד ריבית לפי הצורך כדי לתמוך בצמיחה הכלכלית. הבנק ציין כי מדובר בחלק מתגובה גלובלית למשבר.

כלכלת קנדה סובלת מחורף קשה, השקעה עסקית חלשה מהצפוי, שביתת מורים באונטריו וחסימות פסי רכבת, ציין הבנק בהודעתו.

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג הוסיפה 2.1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים בהמשך לעליות אמש בוול סטריט בעקבות הודעות קרן המטבע הבינלאומית והקונגרס על חבילות סיוע לטיפול בנגפת קורונה. טוקיו עלתה ב-1.1%; הוגנ קונג הוסיפה 2.1%; שנחאי התחזקה ב-2%; סיאול עלתה ב-1.2% וסידני התחזקה ב-1.1%.

הין מזנק ב-0.6% ל-106.85 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-0.97%. הזהב עולה ב-0.3% ל-1,647.7 דולר לאונקיה.

הנפט עבר לירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.5% ל-46.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.6% ל-50.8 דולר לחבית.

לאחר שאתמלו נפלה ב-3%, וול סטריט ננעלה בעליות חדות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות חדות, לאחר שהקונגרס בארה"ב הכריז על חבילת סיוע של 8.3 מיליארד דולר למאבק בהשפעות וירוס קורונה. קרן המטבע הבינלאומית והבנק העולמי הודיעו גם הם על חבילות סיוע בגובה מיליארדי דולרים. המשקיעים גם שאבו עידו מנצחונו המפתיע של ג'ו ביידן במרוץ לראשות המפלגה הדמוקרטית ב"יום שלישי הגדול". ביידן ניצח את יריבו ברני סנדרס בתשע מ-14 מדינות, והוא מוביל כעת בחלוקת הצירים. אתמול ננעלו המדדים המובילים בירידות של עד 3% בעקבות הורדת הריבית של הבנק הפדרלי.

מדד דאו ג'ונס זינק ב-4.4%; מדד S&P 500 עלה ב-3.9% ומדד נאסד"ק 100 טיפס ב-3.7%.

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים חזרה אל מעל רף ה-1% והגיעה ל-1.036%, לאחר שאתמול ירדה מתחת ל-1% בפעם הראשונה בהיסטוריה.

הזהב ירד בעקבות העליות בבורסות; מחירי הנפט ירד

מחיר הזהב רשם היום ירידה לאור העלייה במניות מסביב לעולם - לאחר שההודעה על הורדת הריבית בארה"ב הביאה אותו אתמול לזינוק החד ביותר זה שמונה חודשים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,638 דולר לאונקייה, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. 

מחירי הנפט ננעלו בירידות, לאחר שהחברות בארגון המדינות המייצאות נפט (OPEC) התקשו להגיע להחלטה משותפת בנושא קיצוצי המלאי, שנועדו להרים את המחירים שנפגעו מהקורונה.

החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו בירידה של 0.6% למחיר של 46.88 דולר לחבית; החוזים על נפט מסוג ברנדט למסירה במאי ירדו ב-1.2% ל-51.26 דולר לחבית. 

אירופה ננעלה בעליות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות בתגובה להורדת הריבית בארה"ב. לונדון עלתה ב-1.4%; פרנקפורט הוסיפה 1.2% ופריז עלתה ב-1.3%.

מניות מגזרי הכרייה והפארמה הובילות את העליות. יצרנית התרופות אסטרה-זניקה עלתה ב-4%. כך גם גלקסו-סמית-קליין שהוסיפה 3.5%. מניית חברות הכרייה ריו טינטו ואנטופגסטה עלו ב-2.8% ו-1.5%, בהתאמה.

מניות הבנקים בבריטניה ירדו. מניית לוידס ירדה ב-0.6%; מניית ברקליס נחלשה ב-1.2% ומניית רויאל בנק אוף סקוטלנד איבדה 1.3%.

קרן המטבע חתכה את תחזית הצמיחה העולמית

קרן המטבע הבינלאומית (IMF) אמרה כי הצמיחה העולמית תיפול ב-2020 מתחת לרמה של שנה שעברה, בעקבות משבר וירוס קורונה, שפגע בהיצע ובביקוש בכלכלות מסביב לעולם.

בינואר, הקרן חזתה כי הצמיחה העולמית תעמוד השנה על 3.3% - עליה לעומת 2019, אז הגיעה הצמיחה ל-2.9%. כלומר, הקרן חתכה כעת את תחזית הצמיחה בלפחות 0.5%.  

קריסטלינה גאורגייבה, יו"ר הקרן, אמרה במסיבת עיתונאים שנערכה היום כי "הצמיחה העולמית ב-2020 תיפול אל מתחת לרמות של שנה שעברה - אבל קשה לחזות עד לאן תיפול, וכמה ארוכה תהיה ההשפעה".

היא הוסיפה כי עוצמת ההשפעה תלויה באופן התפתחות המגפה וביעילות הפעולות של קובעי המדיניות.

מכירות כלי הרכב בסין בצניחה החדה בהיסטוריה

מכירות כלי הרכב בסין - שוק הרכב הגדול בעולם - צנחו בפברואר ב-80% לעומת אותו החודש בשנה שעברה בעקבות בהלת וירוס קורונה, לפי דיווח של ארגון CPCA.

למעשה מדובר בשיפור אל מול ירידה של 92% במכירות שדווחה בשבועיים הראשונים של פברואר. 

נתוני מכירות הרכב מדגישים את ההיקף העצום של הפעילות הכלכלית שנמחקה על ידי הניסיונות להתמודד עם הווירוס. סוכנויות רכב רבות נסגר בחודש שעבר, והעובדים נותרו בהסגר בביתם. מפעלי ייצור רכבים נסגרו גם הם - מה שצפוי להשפיע על היצע כלי הרכב החדשים בעולם. 

בעקבות הבנק הפדרלי: בנקים מרכזיים במפרץ הפרסי מורידים ריבית ב-0.5%

הבנקים המרכזיים של סעודיה, בחריין ואיחוד האמירויות הורידו ריבית ב-0.5%, לאחר שאתמול הבנק הפדרלי הוריד במפתיע את הריבית בארה"ב ב-0.5%. הבנק המרכזי של איחוד האמירויות הוריד את ריבית הריפו ואת הריבית על פקדונות ב-0.5%; הבנק המרכזי של סעודיה הוריד את ריבית הריפו מ-2.25% ל-1.75 ואת ריבית הריפו ההפוכה (Reverse Repo) מ-1.75% ל-1.25%; והבנק המרכזי של בחריין הוריד את הריבית מ-2.25% ל-1.75%.

בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת בתגובה למהלך של הבנק הפדרלי, שנועד לסייע לשווקים להתמודד עם מגפת הקורונה. טוקיו עלתה ב-0.1%; הונג קונג ירדה ב-0.2%; שנחאי עלתה ב-0.6%; סיאול זינק ב-2.2% וסידני ירדה ב-1.7%.

הין יורד ב-0.3% ל-107.48 ין לדולר. הזהב נסחר בירידות קלות של 0.4% סביב רמה של 1,637 דולר לאונקייה.

מחיר הנפט ממשיך להתאושש. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-47.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.4% ל-52.1 דולר לחבית.

וול סטריט צנחה ב-3%; "הורדת הריבית השיגה תוצאה הפוכה"

בורסות וול סטריט צנחו בצל חששות המשקיעים כי לא יהיה די בהורדת הריבית המפתיעה בארה"ב כדי לפצות על פגיעת התפרצות נגיף הקורונה בכלכלה הגדולה בעולם. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים צנחה מתחת ל-1% בראשונה בתולדותיה.

מדד דאו ג'ונס, שקפץ אתמול ביותר מ-5% - יומו החזק ביותר מאז מארס 2009 - נפל היום בקרוב ל-3%. מדד S&P 500, שרשם אתמול (ב') את הזינוק היומי החד ביותר מזה 14 חודשים, צנח ב-2.8% בדרכו לסגירה שלילית שמינית בתשעה ימים. מדד נאסד"ק, שרשם אתמול את הקפיצה היומית החדה ביותר מאז דצמבר 2018, צלל ב-3%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים צנחה ב-0.16% לרמה של 1.01%, לאחר שבמהלך המסחר כבר  צללה לשפל של 0.92%. התשואה על האג"ח ל-30 שנים ירדה אף היא לשפל, וצנחה במהלך המסחר לרמה של 1.53%.

"אני חושב שהורדת הריבית של הבנק הפדרלי השיגה תוצאה הפוכה מהרצוי במובנים רבים. במקום להרגיע את השוק, היא הציתה מחדש את הפחדים הגדולים ביותר של המשקיעים", אמר אסטרטג ההשקעות הראשי של סטייט סטריט גלובל אדוויזרס, מייקל ארונה, בראיון לאתר חדשות הפיננסים מרקטווץ'.

מניות הבנקים הובילו את הירידות היום בוול סטריט: מורגן סטנלי ובנק אוף אמריקה נפלו בכ-5%. מגזר התיירות נסחר אף הוא בירידות חדות, ומניית חברת השכרת הרכב אוויס באדג'ט צנחה ביותר מ-7%.

מניית אינוביו (Inovio) נסקה ב-70% לאחר שחברת התרופות הודיעה היום על קיצור לוח הזמנים לפיתוח של חיסון לנגיף הקורונה החדש בו נדבקו כ-90 אלף בני אדם בעולם ואשר גרם למותם של ולמעלה מ-3,000 בני אדם.

הזהב בזינוק היומי החד זה 8 חודשים

מחיר הזהב רשם את הזינוק היומי החד ביותר זה כמעט שמונה חודשים לאחר שהבנק הפדרלי הודיע במפתיע על הורדת הריבית בארה"ב, בצל התגברות הסיכונים לכלכלה עקב התפרצות נגיף הקורונה.

ירידות חדות שנרשמות בבורסות וול סטריט הגבירו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,644.4 דולר לאונקייה, עלייה של 3.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. היה זה הזינוק היומי החד ביותר במחיר הזהב מאז ה-20 ביוני 2019.

מחיר הזהב טיפס אתמול (ב') ב-1.8% לאחר שביום שישי צלל בקרוב ל-5% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז 2013.

סגירה חיובית באירופה; מניות התעופה המריאו

בורסות אירופה נסגרו בעליות על רקע הורדת הריבית המפתיעה בארה"ב והודעתם המשותפת של שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של שבע המדינות המתועשות (G7) בה אותתו כי יפעלו לפי הצורך כדי לתמוך בצמיחה הכלכלית הגלובלית בעקבות התפרצות וירוס הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-1.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.4% לאחר שכבר זינק ב-3% מיד לאחר ההודעה על הורדת הריבית בארה"ב.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.1166 דולר ליורו. הליש"ט מוסיף 0.6% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2826 דולר לליש"ט.

מניות חברות התעופה הובילו את העליות היום. מניית IAG, החברה האם של בריטיש איירווייס, המריאה ב-7%; מניית לופטהנזה קפצה ב-6%.

הודעת G7: נכונות לפעול, אך ללא צעדים קונקרטיים

שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של שבע המדינות המתועשות (G7) אותתו על נכונותם לעשות שימוש בכלי מדיניות תקציבית ומוניטרית כדי לתת מענה להשפעות הכלכליות של התפרצות וירוס הקורונה בעולם, אולם לא פירטו אלו צעדים ינקטו.

"לנוכח ההשפעות הפוטנציאליות של COVID-19 על הצמיחה הגלובלית, אנו מאשרים מחדש את מחויבותנו להשתמש בכל כלי המדיניות המתאימים כדי להשיג צמיחה חזקה ובת קיימא וכדי להגן מפני סיכונים להרעה במצב", נאמר בהודעה משותפת שפורסמה בעקבות שיחת ועידה שקיימו היום בכירי מדינות ג'י-7.

"לצד חיזוק המאמצים להרחיב את שירותי הבריאות, שר האוצר של מדינות ג'י-7 מוכנים לנקוט בצעדים, כולל צעדים תקציביים היכן שיתאימו, כדי לסייע בתגובה לנגיף ולתמוך בכלכלה במהלך השלב הנוכחי", נאמר בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של משרד האוצר האמריקאי.

"הבנקים המרכזיים של מדינות ג'י-7 ימשיכו לפעול על פי המנדט שלהם, היינו לתמוך ביציבות מחירים וצמיחה כלכלית תוך שמירה על חוסנה של המערכת הפיננסית".

נגיף הקורונה, ששמו הרשמי הוא SARS-CoV-2, התפרץ בראשונה בדצמבר בעיר ווהאן, בירת מחוז חוביי שבסין. הנגיף עלול לגרום למחלת ריאות קשה, במקרים מסוימים קטלנית, שקיבלה את השם COVID-19.

טראמפ מגביר את הלחץ על הבנק הפדרלי; עליות חדות באירופה

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות שערים לאחר העליות החדות שנרשמו אתמול בוול סטריט ולאור קריאתו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, להוריד את הריבית בארצו תוך שהוא מתערב בגסות בקביעת המדיניות המוניטרית על ידי הבנק הפדרלי.

הנשיא האמריקאי צייץ בטוויטר על הצורך בהורדת הריבית בארה"ב בגלל הנזקים של הקורונה ואחרי שהבנק המרכזי של אוסטרליה הוריד את הריבית. ואולם טראמפ קרא להורדת הריבית עוד לפני שפרץ משבר הקורונה. "חייבים להקל ולהוריד את הריבית בגדול עכשיו", כתב טראמפ בציוץ. בהמשך הוא תקף את יו"ר הבנק: "ג'רום פאואל הוביל את ההחלטות של הבנק הפדרלי בדרך שגויה מהיום הראשון. עצוב!"

התקווה להורדת הריבית מעלה את בורסות אירופה: לונדון עולה ב-2.3%; פרנקפורט מוסיפה 2.6%; פריז מתחזקת ב-2.2%; מילאנו עולה ב-2.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עולה ב-2.7%.

בשוק המט"ח, היורו נסחר מול הדולר ללא שינוי ניכר סביב שער של 1.1133 דולרים; הליש"ט עולה ב-0.4% ל-1.281 דולרים.

עליות באסיה: טוקיו ירדה ב-1.2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות בהמשך לעליות החדות אמש בוול סטריט. המשקיעים מצפים מהבנקים המרכזיים בעולם ומהממשלות להגיב באמצעים מתואמים לריסון השפעות מגפת הקורונה.

טוקיו ירדה ב-1.2%; שנחאי עלתה ב-0.7%; הונג קונג מוסיפה 0.2%; סיאול עלתה ב-0.6%.

בורסת סידני עלתה ב-0.7% והדולר האוסטרלי עולה ב-0.2% ל-0.655 דולר אמריקאי לאחר שהבנק המרכזי של אוסטרליה הוריד את הריבית ב-0.25% ל-0.5% - זאת, במטרה לסייע לכלכלת המדינה להתמודד עם השפעות הקורונה.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.8% ל-47.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.4% ל-52.2 דולר לחבית.

צפי למהלך מתואם של מדינות G7 דחף את דאו ג'ונס ליום הטוב מ-2009

בורסות וול סטריט, שהשלימו ביום שישי את השבוע הגרוע ביותר מאז המשבר הפיננסי העולמי ב-2008, התאוששו היום בהובלת מניות הבלו צ'יפ - שרשמו את הזינוק היומי החד ביותר מאז 2009 - על רקע דיווח לפיו שרי האוצר של שבע המדינות המתועשות (G7) יקיימו מחר (ג') שיחת ועידה כדי לדון בתגובה מתואמת להשפעות הכלכליות של התפשטות וירוס הקורונה בעולם.

העליות היום נרשמו למרות שהארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) הנמיך את תחזית הצמיחה העולמית לשנה הנוכחית, והזהיר כי החרפת התפרצות נגיף הקורונה עלולה לגרור האטה חמורה יותר.

מדד S&P 500 קפץ ב-4.6% - הזינוק היומי החד ביותר מזה 14 חודשים, וסגירה חיובית ראשונה מזה שמונה ימי מסחר. מדד דאו ג'ונס זינק ב-5.1% בדרכו ליום החזק ביותר מאז מארס 2009; מדד נאסד"ק המריא ב-4.5% - הקפיצה היומית החדה ביותר מאז דצמבר 2018.

שלושת המדדים צנחו ביותר מ-10% בשבוע שעבר, הנפילה השבועית החדה ביותר מאז אוקטובר 2008. המדדים גם נכנסו לתיקון, לאחר שאיבדו יותר מ-10% מהשיאים שאליהם טיפסו בחודש שעבר.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות זה היום השמיני ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 1.15%, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר צללה ל-1.03% - רמתה הנמוכה מעולם.

מניית יצרנית אייפון אפל קפצה ביותר מ-9% במסחר בוול סטריט; מיקרוסופט המריאה בקרוב ל-7%. הקמעונאית וול-מארט ויצרנית המכוניות החשמליות טסלה זינקו בכ-8% ובכ-11% בהתאמה.

צפי לקיצוץ של אופ"ק הקפיץ את הנפט ב-5%

מחיר הנפט קפץ בקרוב ל-5% - הזינוק היומי החד ביותר השנה - על רקע הערכות כי ארגון יצואניות הנפט אופ"ק ויצרניות נפט גדולות נוספות ובראשן רוסיה, יחליט על קיצוצים נוספים בתפוקה בפגישתם השבוע.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 46.75 דולר לחבית, עלייה של 4.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת לאחר נפילה של כ-5% ביום שישי. מחיר הנפט צלל בשבוע שעבר ביותר מ-16% - הנפילה השבועית החדה ביותר מאז דצמבר 2008.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 51.9 דולר לחבית, עלייה של 4.5%, בבורסת ICE בלונדון. בשבוע שעבר נפל מחיר הברנט ב-14%, הירידה השבועית החדה ביותר מאז ינואר 2016.

הן עבור הברנט והן עבור הטקסס מתוק, הזינוק היום היה החד ביותר מאז ה-16 בספטמבר 2019.

הזהב התאושש מהיום הגרוע ביותר מאז 2013

מחיר הזהב התאושש היום בקרוב ל-2% לאחר שצנח ביום המסחר הקודם בכמעט 5%, הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט שבע שנים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,594.8 דולר לאונקייה, עלייה של 1.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת לאחר שביום שישי רשם את הנפילה היומית החדה ביותר מאז יוני 2013.

סגירה חיובית באירופה; מניות התעופה המשיכו לצלול

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית, בתום יום מסחר הפכפך, על רקע דיווח לפיו שרי האוצר של שבע המדינות המתועשות (G7) יקיימו מחר (ג') שיחת ועידה כדי לדון בתגובה מתואמת להשפעות הכלכליות של התפשטות וירוס הקורונה בעולם.

מוקדם יותר במהלך יום המסחר רשמו המדדים באירופה ירידות לאחר שהארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) הנמיך את תחזית הצמיחה העולמית לשנה הנוכחית, והזהיר כי החרפת התפרצות נגיף הקורונה עלולה לגרור האטה חמורה יותר.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.1%; פרנקפורט נסוגה ב-0.3%; פריז טיפסה ב-0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1% אולם עדיין צלל בכ-9% בחמישה ימי המסחר האחרונים.

היורו קופץ מול הדולר ב-1.2% לשער של 1.1164 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נחלש מול המטבע האמריקאי ב-0.2% לרמה של 1.2791 דולר לליש"ט.

מניות חברות התעופה המשיכו לצנוח על רקע ביטול טיסות נוספות בעקבות התפשטות הקורונה בעולם. IAG, החברה האם של בריטיש איירווייס, צללה ב-8%.   אייר פראנס-KLM נפלה ביותר מ-7%. לופטהנזה צנחה ביותר מ-5% לאחר שהחברה הודיעה כי תבטל את כל טיסותיה לסין איראן עד ה-20 באפריל.

הוצאות הבנייה בארה"ב זינקו לשיא

הוצאות הבנייה בארה"ב גדלו לשיא בינואר הודות לצמיחה חדה בבנייה לדיור ובפרויקטים של בנייה ממשלתית.

הוצאות הבנייה גדלו בינואר ב-1.8%, הגידול החודשי החד ביותר זה כמעט שנתיים, לקצב שיא שנתי של 1.37 טריליון דולר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 0.9% בינואר.

למרות הקורונה: פעילות הייצור בארה"ב צמחה חודש שני ברצף

פעילות מגזר הייצור בארה"ב צמחה בפברואר זה החודש השני ברציפות, למרות שיבושים שנגרמו כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור נסוג בחודש שעבר לרמה של 50.1 נקודות לעומת רמה של 50.9 נקודות בינואר, מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 50.5 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות. המדד היה מתחת לרמה של 50 נקודות מאוגוסט ועד דצמבר 2019 בצל חוסר ודאות סביב מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

עליות באסיה

שבוע המסחר באסיה נפתח עם הפוגה ניכרת בנפילות, לאחר מפולת קשה בשבוע הקודם, שמחקה כ-6 טריליון דולר משווי הבורסות בעולם בגלל התפשטות מחלת COVID-19 הנגרמת מווירוס קורונה. יותר מ-3,000 מקרי מוות דווחו בעולם עד כה, ומקרה ראשון של מחלה צץ בעיר ניו יורק. למרות זאת, בורסת טוקיו עלתה ב-0.9%; מדד CSI בסין מזנק ב-3.1%; הונג קונג ב-0.6%; סיאול ב-0.8%. בניו זילנד, טייוואן ואוסטרליה ירידות של פחות מ-1%.

המגמה החיובית מתודלקת בחיפוש אחר הזדמנויות קנייה, וציפיות המשקיעים כי הבנקים המרכזיים יתערבו באופן אגרסיבי כדי לבלום את המשבר הכלכלי המתגלגל. הורדת ריבית החודש בארה"ב מתומחרת בסיכויים של 100%, ויש הימורים נרחבים על ארבע הורדות ריבית עד סוף השנה על ידי הבנק הפדרלי.

מחיר הנפט מתאושש גם הוא מנפילה של כ-15% בשבוע הקודם, ומוסיף 2.8% ל-46 דולר לחבית במסחר בחוזים על טקסס מתוק. נפט מסוג ברנט עולה ב-3.1% ל-51.2 דולר לחבית. הזהב מוסיף 2.6% ל-1,607 דולר לאונקיה.

הין יורד ב-0.1% ל-107.79 ין לדולר. הדולר האוסטרלי עולה ב0.5% ל-0.654 דולר אמריקאי.

במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט עליות קלות של פחות מ-0.1% בחוזים על מדדי דאו ג'ונס, נאסד"ק 100 ו-S&P 500.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker