וול סטריט משאירה את הקורונה מאחור: סגרה את השבוע בשיא

דו"חות חזקים של אנבידיה ואקספדיה האפילו בהשפעתם על נתוני מקרו פושרים שפורסמו בארה"ב ■ הזהב ברמתו הגבוהה החודש ■ סין הסירה חלק מהמכסים שהטילה על יבוא מארה"ב ■ היורו נסחר קרוב לשערו הנמוך מ-2017 על רקע צמיחה אפסית בגרמניה

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט סגרה את השבוע בשיא; אנבידיה ואקספדיה זינקו

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא בדרכן לעלייה שבועית, לאחר שדו"חות רבעוניים חזקים של חברות אמריקאיות כמו אנבידיה ואקספדיה, האפילו בהשפעתם על נתוני מכירות קמעוניות ותפוקה תעשייתית חלשים שפורסמו בארה"ב, וחששות מהשלכות התפרצות וירוס הקורונה בסין.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.2% ונסגר בשיא, בדרכו לזינוק שבועי של 2.2%; מדד S&P 500 הוסיף 0.2% ונסגר אף הוא בשיא, ועלה בסיכום שבועי ב-1.6%; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1% אך עלה ב-1% השבוע.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.59%.

מניית אנבידיה קפצה ב-7% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית השבבים סיפקה תחזית הכנסתה חזקה. מניית אקספדיה זינקה ב-11% בעקבות דו"חות רבעוניים של ספקית שירותי התיירות המקוונת.

מניית קאנופי גרות' נסקה ב-13% לאחר שחברת הקנאביס הגדולה בעולם במונחי שווי שוק, דיווחה על תוצאות רבעוניות שעלו באופן ניכר על תחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב ברמתו הגבוהה החודש; טיפס ב-0.8% השבוע

מחיר הזהב טיפס לרמתו הגבוהה ביותר החודש בדרכו לעלייה שבועית, לאחר שחששות כי התפרצות וירוס הקורונה תפגע בצמיחת הכלכלה העולמית, הגבירו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,586.4 דולר לאונקייה, עלייה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפסו ב-0.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בירידות - אולם עלו בסיכום שבועי

בורסות אירופה ירדו זה היום השני ברציפות, לאחר שנסגרו בשיא יום רביעי, על רקע צמיחה אפסית בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביבשת, ובעקבות זינוק נוסף במספר הנדבקים בנגיף הקורונה בסין.

בורסת לונדון ירדה ב-0.6%; פרנקפורט נסגרה כמעט ללא שינוי; פריז איבדה 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.1%, סגירה שלילית שנייה ברציפות, אולם טיפס בסכום שבועי בכ-1.5%.

היורו נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.0841 דולר ליורו, קרוב לרמתו הנמוכה ביותר מאז 2017. הליש"ט נסוג ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3033 דולר לליש"ט.

כמה חברות גדולות באירופה פירסמו היום את תוצאותיהן לרבעון האחרון של 2019. רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) דיווח היום על עלייה ברווחים, אך הוריד את תחזית התשואה שלו לטווח הבינוני. הבנק רשם ברבעון הקודם רווח לפני מס של 1.55 מיליארד ליש"ט, בהשוואה ל-572 מיליון ליש"ט ברבעון האחרון של 2018. מניית RBS צללה בקרוב ל-7% בלונדון.

יצרנית המכוניות הצרפתית רנו, שהצליחה לרשום תוצאות מעודדות גם בימי המשבר בשוק הרכב האירופי, דיווחה היום על הפסד של 141 מיליון יורו ב-2019, אחרי שרשמה רווח נקי של 3.3 מיליארד יורו ב-2018. התוצאות של רנו הפתיעו את האנליסטים שצפו שהחברה תרשום רווח נקי של 1.77 מיליארד יורו. המניה נסוגה בכ-1% בפריז.

יצרנית התרופות אסטרה זנקה נפלה ביותר מ-4% בבורסת לודנון לאחר שיצרנית התרופות החמיצה את תחזיות האנליסטים ופירסמה אזהרה מהשפעה שלילית של וירוס הקורונה על ביצועיה. הירידות התמתנו בינתיים, והן עומדות כעת על 0.3%. החברה דיווחה על ירידה של 29% ברווח התפעולי ל-1.55 מיליארד דולר, לעומת תחזיות אנליסטים לרווח תפעולי של 1.8 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התפוקה התעשייתית בארה"ב ירדה פעם 4 ב-5 חודשים

התפוקה התעשייתית בארה"ב ירדה ב-0.3% בינואר, ירידה רביעית בחמישה החודשים האחרונים, מסר היום הבנק הפדרלי. הירידה תאמה את תחזיות הכלכלנים.

הירידה בתפוקה נבעה בעיקרה ממזג אוויר חם מהרגיל, שצמצם את תפוקת החשמל, וכן האטה ניכרת בתפוקה של מטוסים אזרחיים בצל משבר 737 מקס של בואינג.

ניצול כושר הייצור ירד בינואר ל-76.8%, רמתו הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המכירות הקמעוניות בארה"ב פתחו את 2020 בצמיחה

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו בינואר ב-0.3% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, בהתאם לתחזיות הכלכלנים. נתוני דצמבר ונובמבר תוקנו כלפי מטה לגידול של 0.2% בכל אחד מהחודשים, לעומת צמיחה של 0.3% שעליה דווח במקור.

עם זאת, כמחצית מהגידול בחודש שעבר נבע ממכירות של מוצרי עיצוב, שיפוץ ושיפור הבית ברשתות כמו הום דיפו ולווס (Lowe’s) שמוכרות מוצרים רבים לעסקים קטנים. מנגד, המכירות היו חלשות במרבית התחומים האחרים של המגזר הקמעונאי שמכירותיו מתמקדות בעיקר במשקי בית. המכירות בענף המסעדנות והברים זינקו ב-1.2% זה החודש השני ברציפות.

בה בעת, משרד העבודה האמריקאי דיווח היום כי מחירי היבוא בארה"ב נותרו בינואר ללא שינוי לעומת החודש הקודם, טיפסו ב-0.3% בלבד לעומת ינואר 2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ולנטיין דיי: ההוצאות בארה"ב צפויות לעלות ב-32% לעומת 2019

הצרכנים בארה"ב צפויים לשבור את שיא ההוצאות בוולנטיין דיי שחל היום. פדרציית הקמעונאים בארה"ב אמרה כי סכום ההוצאות הקשורות לחג צפוי לקפוץ ב-32% בהשוואה לשנה שעברה. מדובר בקפיצה משמעותית, שחורגת מהצמיחה השנתית הממוצעת בהוצאות הקשורות למאורע, שעומדת על כ-6%.

הסבר אפשרי לתופעה יכול להיות רמת האבטלה הנמוכה בארה"ב, והתיאבון הבריא של הצרכנים האמריקאים. החוגג הממוצע בארה"ב צפוי להוציא השנה כ-196 דולר בחג - בהשוואה ל-162 דולר בשנה שעברה.

ישנה עליה גם במספר האנשים המציינים את החג במדינה. העובדה שהחג נופל השנה על יום שישי יכולה גם היא להסביר את העליה המשמעותית בהוצאות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצמיחה בגוש היורו בשפל של שבע שנים

הצמיחה בגוש היורו ברבעון האחרון של 2019 הידרדרה כתוצאה מחולשתן של שלוש הכלכלות הגדולות ביותר בגוש, ועמדה על 0.1% בלבד - וזאת על אף צמיחה חזקה של מספר מדינות בפריפריה של אירופה.

מדובר בנתוני הצמיחה הנמוכים ביותר מאז שנת 2013, ובירידה מצמיחה של 0.3% בחודשים יולי-ספטמבר באירופה. הצמיחה באיחוד האירופי גם היא עומדת על שפל של שבע שנים. הצמיחה בגרמניה הייתה אפסית, והחשש ממיתון במדינה גובר.

בהסתכלות שנתית, הצמיחה בגוש היורו ב-2019 עמדה על 1.2% בלבד. האיחוד האירופי צמח ב-1.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בטוקיו; בורסות סין עלו

המשקיעים עדיין לא מתרגשים מהעלייה החדה במספר הנדבקים בווירוס קורונה, והם חוזרים להתמקד במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ובהסרת חלק מהמכסים שהוטלו במסגרת יישום השלב הראשון בהסכם בין המדינות שנחתם בינואר. רשויות הבריאות בסין דיווחו היום שמספר המתים מהנגיף הגיע כמעט ל-1,400 וכי נספרו יותר מ-5,000 מקרים של הידבקויות חדשות. מספר החולים הכולל הגיע ל-63,851 בני אדם.

בבורסות אסיה נרשמה היום מגמה מעורבת: טוקיו ירדה ב-0.6%; הונג קונג עלתה ב-0.3%; שנחאי עלתה ב-0.4%; סידני עלתה ב-0.4%; סיאול עלתה ב-0.5%.

סין הורידה מכסים על סחורה אמריקאית בשווי של 75 מיליארד דולר בהתאם להסכם בין המדינות. בשוק המט"ח, הדולר נחלש בשיעור קל מול הין ונסחר תמורת 109.78 ין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נגיף הקורונה הכביד על וול סטריט; סיסקו צנחה ב-5%

בורסות וול סטריט נסוגו משיא ונסגרו במגמה שלילית בעקבות זינוק במספר מקרי ההידבקות החדשים בנגיף הקורונה בסין. עם זאת, הירידות המתמתנו לקראת סיום המסחר לאחר שארגון הבריאות העולמי העריך כי הזינוק במספר מקרי ההידבקות, אינו משקף בהכרח קפיצה פתאומית במספר הנדבקים אלא קשור לשינוי בדיעבד של סיווג המקרים שאובחנו.

מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.4%; מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.1%; מדד S&P 500 איבד 0.2%. שלושת המדדים נסגרו אתמול (ד') בשיאים.

ד"ר מייקל ריאן מארגון הבריאות העולמי (WHO) אמר היום כי הקפיצה היומית במספר מקרי ההידבקות בנגיף הקורונה, ששמו הרשמי הוא COVID-19, בסין, נובע מסיווג מחדש של מקרים ימים ושבועות לאחור, ואינה מצביע על שינוי משמעותי בהתפשטות הווירוס.

הרשויות בסין דיווחו היום על זינוק של כ-15 אלף מקרי הידבקות חדשים בווירוס הקורונה ועל 254 מקרי מוות נוספים - כולם למעט שלושה במחוז חוביי, שם התגלה לראשונה הנגיף. הזינוק במספר החולים יוחס לשינוי שערכו הרשויות בחוביי בכללים לאבחון מקרי הידבקות בווירוס. עד כה דווח על יותר מ-1,300 מקרי מוות כתוצאה ממחלת הריאות שלה גורם הנגיף, ועל יותר מ-60 אלף חולים.

סין וארה"ב עתידות להנמיך מחר מכסי יבוא הדדיים שהטילו זו על זה בהיקף של מיליארדי דולרים, במסגרת הסכם הסחר שנחתם בינואר 2020.

מניית סיסקו נפלה ביותר מ-5% במסחר בוול סטריט, לאחר שיצרנית ציוד רשתות התקשורת דיווחה אמש על רווח והכנסות ברבעון הרביעי שהיו גבוהים במעט מתחזיות האנליסטים, אולם סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה: התחזקות הליש"ט הכבידה על בורסת לונדון

בורסות אירופה נסוגו משיא לאחר שזינוק במספר מקרי ההידבקות החדשים בנגיף הקורונה בסין, צינן את התקוות להאטה בהתפשטות הווירוס, ששמו הרשמי הוא COVID-19.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.1% בעקבות התחזקות הליש"ט לאחר התפטרותו של שר האוצר של בריטניה, סג'יד ג'אוויד. בורסת פרנקפורט, שנסגרה אתמול בשיא, נסוגה בפחות מ-0.1%. פריז איבדה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג, בראשונה מזה ארבעה ימים, לאחר שנסגר אתמול בשיא.

הליש"ט מתחזקת ב-0.7% מול הדולר לשער של 1.3049 דולר לליש"ט. מנגד, היורו נחלש מול המטבע האמריקאי ב-0.2% לרמה של 1.0849 דולר ליורו ונסחר קרוב לרמתו הנמוכה ביותר מאז 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צפי לירידה ראשונה זה עשור בצריכת הנפט העולמית

צריכת הנפט העולמית צפויה לרשום ירידה רבעונית בפעם הראשונה זה למעלה מעשור בצל התפרצות וירוס הקורונה שפגעה בביקוש בסין, צופה סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA).

הסוכנות צופה נפילה של 425 אלף חביות ביום בביקוש ברבעון הראשון של 2020 לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, לפי דו"ח שוק הנפט החודשי של הסוכנות שפורסם היום.

בעקבות הורדת התחזית לרבעון הראשון, צופה כעת הסוכנות צמיחה של 365-825 אלף חביות ביום בביקוש העולמי בשנת 2020 כולה, הגידול המתון ביותר מאז שנת 2011.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מנכ"ל עליבאבא: "וירוס הקורונה - אירוע ברבור שחור"

מנכ"ל ענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא, דניאל ז'אנג, הכתיר את התפרצות וירוס הקורונה בתור "אירוע ברבור שחור", שלדבריו כבר משפיע באופן משמעותי על סין ועלול להשפיע בהמשך גם על הכלכלה העולמית.

בשיחת ועידה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"חות הרבעוניים של עליבאבא, אמר ז'אנג כי הנגיף מהווה אתגר לעסקי החברה בטווח הקצר, אם גם "הזדמנויות שנוצרו מכוח השינוי".

עליבאבא דיווחה היום על רווח נקי של 52.3 מיליארד יואן (7.5 מיליארד דולר), או רווח של 19.55 יואן למניה, ברבעון האחרון, לעומת רווח 33.1 מיליארד יואן, או רווח של 12.64 יואן למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה רווח של 18.19 יואן למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 15.91 יואן למניה.

בשורה העליונה דיווחה החברה הסינית על הכנסות 161.5 מיליארד יואן, זינוק של 38% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 159.7 מיליארד יואן. הכנסות שירותי הענן של עליבאבא חצו ברבעון בראשונה את רף 10 מיליארד יואן.

מניית עליבאבא נופלת בקרוב ל-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספר הנדבקים בקורונה זינק ב-15 אלף; אסיה ננעלה בירידות

בורסות אסיה נננעלו בירידות אחרי שהרשויות בסין עידכנו כי מספר הנדבקים בווירוס קורונה (קוביד-19, כפי שמכונה כעת על ידי ארגון הבריאות העולמי) גבוה ב-15 אלף מכפי שחשבו קודם. השינוי נובע לכאורה בשינוי שיטת הבדיקה לאיתור הנגיף, אך מעורר ספקות גדולים באשר לאמיתות הדיווחים בסין על התפשטות המחלה.

טוקיו ירדה ב-0.1%; הונג קונג איבדה 0.3%; שנחאי השילה מערכה 0.7%; סיאול ירד ב-0.25%; סידני עלתה ב-0.2%. בשוק המט"ח, הדולר יורד מול הין ב-0.3% ונסחר סביב שער של 109.7 ין לדולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.7% ל-50.8 דולר לחבית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט המשיכה לשבור שיאים; הדולר מתחזק בעולם

בורסות וול סטריט המשיכו לשבור שיאים על רקע האטה בקצב התפשטות נגיף הקורונה בסין, וציפיות המשקיעים כי הכלכלה העולמית תצליח להתגבר על ההתפרצות.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.9%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.6%; מדד דאו ג'ונס  הוסיף 0.9%. שלושת המדדים נסגרו בשיאים. מדד המניות הכלל עולמי של MSCI טיפס ב-0.6% לרמתו הגבוהה מעולם.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים מטפסת ב-0.03% לרמה של 1.63%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.3%.

מניית טבע הישראלית קפצה ב-9% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית התרופות הגנריות הגדולה בעולם דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים.

יצרנית ציוד רשתות התקשורת סיסקו ויצרנית ציוד ייצור השבבים אפלייד מטריאלס יפרסמו דו"חות רבעוניים היום לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסגר בעליות; המלאי בארה"ב גדל שבוע שלישי ברצף

מחיר הנפט נסגר בעליות חדות לאחר שדיווחים על האטה בהתפשטות נגיף הקורונה בסין האפילו בהשפעתם על הורדה חדה של תחזית ביקוש הנפט העולמי השנה של ארגון אופ"ק, ועל שבוע שלישי ברציפות של גידול במלאי הגולמי בארה"ב, שהיה חד מהצפוי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 51.17 דולר לחבית, עלייה של 2.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באפריל נסגרו במחיר של 55.79 דולר לחבית, עלייה של 3.3%, בבורסת ICE בלונדון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה בשיא; הייניקן וקרינג זינקו

בורסות אירופה המשיכו לשבור שיאים על רקע דיווחים על האטה בהתפשטות נגיף הקורונה ובעקבות דו"חות כספיים חיוביים של חברות בולטות ביבשת, בהן מבשלת הבירה ההולנדית הייניקן ויצרנית מוצרי היוקרה קרינג.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.9% ונסגרה בשיא זה היום השני ברציפות. לונדון עלתה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.6% ונסגר בשיא זה היום השני ברציפות.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.0891 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקות מול המטבע האמריקאי ב-0.2% לרמה של 1.2977 דולר לליש"ט.

מניית הייניקן זינקה ביותר מ-5% בבורסת אמסטרדם לאחר שדיווחה על עלייה של 14% ברווח הנקי ב-2019 והעלתה את התחזיות ל-2020. החברה דיווחה על רווח נקי של 2.17 מיליארד יורו ב-2019, לעומת 1.91 מיליארד יורו ב-2018 ומעל תחזיות הכלכנים לרווח של 2.16 מיליארד יורו.

מניית קרינג קפצה ביותר מ-6% במסחר בפריז, לאחר שדיווחה על צמיחה חזקה בהכנסותיה ברבעון הרביעי, ועל גידול של 11% במכירות מותג האופנה גוצ'י.

מנגד, מניית ABN אמרו נפלה בקרוב ל-6% באמסטרדם לאחר שהבנק ההולנדי דיווח על רווח רבעוני נמוך מהצפוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספר המשרות הפנויות בארה"ב בנפילה החדה מאז המשבר הפיננסי

מספר המשרות הפנויות בארה"ב נפל בשנה שעברה בשיעור החד ביותר מאז המשבר הפיננסי העולמי, לפי דו"ח חודש דצמבר על מצב התעסוקה בארה"ב (JOLTS) שפורסם היום.

מספר המשרות הפנויות התכווץ לאורך כל 2019 אולם צלל בחודשיים האחרונים של השנה. מספר המשרות הפנויות נפל בדצמבר ב-364 אלף לאחר צניחה של 561 אלף בנובמבר.

נכון לסוף 2019, מספר המשרות הפנויות בארה"ב היה 6.4 מיליון, המספר הנמוך ביותר מזה שנתיים.

"אנחנו שונאים לומר זאת, אבל המשרות הפנויות ברחבי המדינה צונחות בצורה שנראית כמו מיתון", אמר הכלכלן הפיננסי הראשי של MUFG יוניון בנק, כריס ראפקי, לערוץ CNBC.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אופ"ק הנמיך בחדות את תחזית ביקוש הנפט העולמי

ארגון יצואניות הנפט אופ"ק הנמיך בחדות את תחזית ביקוש הנפט העולמי השנה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בסין. הקרטל חתך את תחזית צמיחת ביקוש הנפט הגלובלי ל-0.99 מיליון חביות ביום ב-2020. זאת, לעומת התחזית הקודמת לצמיחה של 1.22 מיליון חביות ביום.

"השפעת התפרצות וירוס הקורונה על כלכלת סין הגבירה את האי-ודאות סביב הצמיחה הכלכלית העולמית ב-2020, כמו גם הצמיחה בביקוש הנפט הגלובלי ב-2020", מסר אופ"ק. "ההתפתחויות המתמשכות בסין בבירור מחייבות מעקב והערכה רציפים כדי לאמוד את ההשלכות על שוק הנפט ב-2020".

הנמכת תחזית הביקוש עשויה לחזק את הקולות המצדדים בכך שאופ"ק ויצואניות נפט מרכזיות נוספות, בהן רוסיה, יקדימו ויחליטו על קיצוצים נוספים בתפוקה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסחרים במחיר של 50.75 דולר לחבית, עלייה של 1.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באפריל נסחרים במחיר של 55.14 דולר לחבית, עלייה של 2.1%, בבורסת ICE בלונדון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; סופטבנק זינקה ב-11.9%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות, על רקע המשך התפשטות וירוס הקורונה. טוקיו עלתה ב-0.7%; הונג קונג הוסיפה 0.9%; שנחאי עלתה ב-0.9%; סינגפור מתחזקת ב-1.5%; סיאול עלתה ב-0.7% וסידני עלתה ב-0.5%.

הין יורד ב-0.2% ל-109.99 ין לדולר. הקיווי הניו זילנדי מזנק ב-1% ל-0.647 דולר, לאחר שהבנק המרכזי של ניו זילנד מסר כי אינו צופה הורדת ריבית בשנה הקרובה.

מניין המתים מווירוס קורונה הלילה הוא 115 איש, למרות הערכות כי קצב התפשטות הווירוס התמתן מעט. ארגון הבריאות העולמי קבע כי שמה הרשמי של מחלת הריאות שלה גורם הווירוס הוא Covid-19. ג'רום פאואל, יו"ר הבנק הפדרלי, אמר אתמול (שלישי) בעדותו החצי שנתית בקונגרס כי "אנחנו עוקבים מקרוב אחרי וירוס הקורונה, שעלול לגרום לשיבושים בסין, אשר יזלגו לשאר הכלכלה העולמית".

מניית סופטבנק מזנקת ב-11.9% בבורסת טוקיו, לאחר שאתמול אישר בית המשפט בארה"ב את מיזוג טי מובייל וספרינט. ענקית ההשקעות בטכנולוגיה היא בעלת השליטה בספרינט, שזינקה אמש ב-70% במסחר בוול סטריט.

הנפט נסחר בעליות חדות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.4% ל-50.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.9% ל-55 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשיא; מניות הבלו צ'יפ נסוגו

בורסות וול סטריט המשיכו לשבור שיאים לאחר שיועץ בכיר לממשלת סין טען היום (ג') כי התפרצות נגיף הקורונה נמצאת כעת בשיאה וכי וקצב התפשטותו יאט.

עם זאת, מניות הבלו צ'יפ נסוגו לאחר שנציבות הסחר הפדרלית (FTC) בארה"ב הורתה לענקיות הטכנולוגיה אלפבית - החברה האם של גוגל - אפל, פייסבוק, אמזון ומיקרוסופט, למסור לה מידע על רכישות של מאות חברות סטארט-אפ שביצעו בעשור החולף, כדי לבדוק האם נועדו לחסל מתחרות בעודן בחיתוליהן.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.1% ונסגר בשיא; מדד S&P 500 עלה ב-0.2% ונסגר אף הוא בשיא; מדד דאו ג'ונס נסגר בירידות קלות ביותר..

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 1.59%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%, אולם עודנו גבוה ב-2.5% מרמתו בתחילת השנה.

ז'ונג ננשיין, יועץ בכיר לממשלת סין ואפידימיולוג סיני מוערך שהשתתף במאבק נגד הסארס ב-2003, אמר בריאיון לרויטרס כי התפשטותו של וירוס הקורונה עשויה לחלוף עד אפריל.

מניית חברת הסלולר ספרינט נסקה ב-78% במסחר בוול סטריט לאחר שבית משפט בארה"ב אישר היום את הצעת הרכש בסך 26.5 מיליארד דולר שקיבלה ממתחרתה טי-מובייל, שמנייתה קפצה ב-12%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט התאושש משפל של שנה אך נסגר מתחת ל-50 ד'

מחיר הנפט התאושש משפל של יותר משנה על רקע הערכות כי חלה האטה בהתפשטות נגיף הקורונה. עם זאת, הנפט לא הצליח להיסגר מעל לרף של 50 דולר לחבית לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי הנמיך את תחזיות מחירי הנפט לשנה הנוכחית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 49.94 דולר לחבית, עלייה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביטקוין פרץ את רף 10,000 דולר

ערך ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם, פרץ מעל לרף של 10,000 דולר ונסחר ברמתו הגבוהה ביותר השנה, לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב, ג'רום פאואל, התייחס למטבעות קריפטו בעדותו בקונגרס היום.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 10,263 דולר - רמתו הגבוהה ביותר מאז ספטמבר - לאחר עלייה של 4.4% ביממה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק.

פאואל הדגיש בעדותו היום בפני ועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים, כי חשוב שבנקים מרכזיים יתעמקו במטבעות דיגיטליים, וכי ישנן שאלות רבות בנוגע למטבעות קריפטו שעליהן יש לענות. עוד הוסיף כי הבנק הפדרלי טרם החליט האם ליצור מטבע דיגיטלי ממשלתי אמריקאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב נסוג בראשונה זה שבוע

מחיר הזהב נסוג בראשונה מזה חמישה ימי מסחר לאחר שעליות שנרשמו בשוקי המניות על רקע הערכות כי החלה האטה בהתפשטות נגיף הקורונה, צמצמו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,570.1 דולר לאונקייה, ירידה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

ז'ונג ננשיין, יועץ בכיר לממשלת סין ואפידימיולוג סיני מוערך שהשתתף במאבק נגד הסארס ב-2003, אמר בריאיון לרויטרס כי התפרצות נגיף הקורונה נמצאת כעת בשיאה וכי וקצב התפשטותו יאט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בשיא

בורסות אירופה נסגרו בשיא לאחר שיועץ בכיר לממשלת סין טען היום (ג') כי התפרצות נגיף הקורונה נמצאת כעת בשיאה וכי וקצב התפשטותו יאט. מניות התיירות והתעופה הובילו את העליות.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-1% ונסגרה בשיא. לונדון ופריז הוסיפו 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.9% ושבר את השיא שבו נסגר ביום חמישי האחרון.

היורו מתחזק קלות מול הדולר לשער של 1.0917 דולר ליורו - עלייה ראשונה זה למעלה משבוע. הליש"ט מטפס ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2938 דולר ליורו.

ז'ונג ננשיין, יועץ בכיר לממשלת סין ואפידימיולוג סיני מוערך שהשתתף במאבק נגד הסארס ב-2003, אמר בריאיון לרויטרס כי התפשטותו של וירוס הקורונה עשויה לחלוף עד אפריל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יו"ר הפד: סיכונים לכלכלת ארה"ב, במיוחד נגיף הקורונה

יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, אמר היום כי הסיכונים לצמיחה הכלכלית בארה"ב פחתו בשנה החולפת, אולם כי עדיין נותרו סיכונים, ובראשם התפרצות נגיף הקורונה.

"אנחנו עוקבים מקרוב אחרי וירוס הקורונה, שעלול לגרום לשיבושים בסין אשר יזלגו לשאר הכלכלה העולמית", אמר פאואל, לפי נוסח עדותו שפורסם לקראת הופעתו בפני ועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים האמריקאי. יו"ר הפד ציין בעדותו גם את חולשת המגזר התאגידי והפיננסי של סין שעלול להותיר אותו פגיע לזעזוע קשה.

פאואל אמר כי הבנק הפדרלי הותיר את מדיניותו המוניטרית ללא שינוי במהלך 12 השבועות האחרונים מכיוון שלאחרונה פחתה חוסר הוודאות בתחום הסחר והיו סימני התייצבות בצמיחת הכלכלה הגלובלית.

"אם יחולו התפתחויות שיגרמו לבחינה מחדש יסודית של התחזית שלנו, נגיב לפי הצורך", הוסיף פאואל ביום הראשון של עדותו בקונגרס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג הוסיפה 1.2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות, בהמשך לעליות אמש בוול סטריט למרות החשש ממגפת הקורונה. בורסת טוקיו סגורה היום. הונג קונג עלתה ב-1.2%; שנחאי הוסיפה ב-0.4%; סינגפור עלתה ב-0.4%; סיאול הוסיפה 1% לערכה; סידני עלתה ב-0.6%.

הין יורד ב-0.1% ל-109.89 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-1.59%.

הנפט מתאושש לאחר שאתמול ירד מחירו מתחת ל-50 דולר לחבית. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.4% ל-50.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.5% ל-54.1 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות ומדד נאסד"ק נסחר ברמות שיא, על רקע חששות המשקיעים מפני השפעת וירוס הקורונה על הכלכלה העולמית.  דאו ג'ונס עלה ב-0.5%;  S&P 500 הוסיף 0.5%;  נאסד"ק התחזק ב-1.1%.

בשוק המט"ח, הדולר עולה ב-0.3% מול היורו ונסחר בשער של 1.0914 דולר ליורו; הליש"ט עולה מול הדולר ב-0.15% ונסחרת תמורת 1.2913 דולר לליש"ט. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה במארס יורד ב-1.6% ל-49.5 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה באפריל יורד ב-2.2% ל-53.3 דולר לחבית. התשואה על אג"ח ממשלתיות של ארה"ב ל-10 שנים יורדת ב-0.022% ל-1.561%.

מניית אפל מחקה את הירידות שנרשמו בתחילת המסחר בשל החשש ממחסור עולמי במכשירי אייפון ובמכשירים נוספים של החברה שמיוצרים בסין אחרי שפוקסקון הודיעה כי תמשיך בייצור מוגבל של המכשירים. מניית HP ב-2.1%, אחרי שזירוקס עידכנה את הצעת הרכש לחברה ל-24 דולר למניה. מניית בואינג עלתה ביותר מ-2% אחרי שהחברה דיווחה ביום שישי כי תקבל אשראי של 13 מיליארד דולר שיאפשר לה להתמודד עם משבר קרקוע מטוסי בואינג 737 מקס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות באירופה

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות קלות, על רקע חשש להשפעה גוברת של מגיפת הקורונה על הכלכלה העולמית. לונדון ירדה ב-0.3%; פרנקפורט נחלשה ב-0.15%; פריז איבדה 0.2% ומדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ב-0.1%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. היורו יורד ב-0.3% מול הדולר ל-1.0915 דולרים. הליש"ט עולה ב-0.15% ל-1.2913 דולרים.

פולקסווגן הודיעה כי היא דוחה את פתיחת המפעלים של החברה בסין, על רקע התפשטות וירוס קורונה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.  

מניית ספקית שירותי הבריאות הבריטית NMC Health מטפסת ב-10%, לאחר שאישרה כי קיבלה הצעת רכש מקרן KKR וקרן GK.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גולדמן סאקס: השפעת הקורונה תהיה "מוגבלת"

על רקע הבהלה העולמית מנגיף הקורונה והירידות החדות במגזרי התעופה והתיירות, אנליסטים מתבוננים על היום שאחרי השגת השליטה על הנגיף ומחשבים את העלויות הכלכליות של השבתת הייצור. אנליסטים בגולדמן סאקס, למשל, אמרו היום כי הם צופים שהשפעת הנגיף תהיה מוגבלת, וכי אפשר לחשוב על הזדמנויות השקעה.

"ההשפעות של היחלשות הפעילות הכלכלית העולמית והאמריקאית על רווחי החברות במדד S&P 500 ב-2020 תהיה מוגבלת", הם כתבו. "משקיעים שמאמינים שההשלכות הכלכליות של נגיף הקורונה יהיו מוגבלות, צריכים להגדיל את החשיפה שלהם למניות מחזוריות ומניות זולות".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפחד מווירוס קורונה חוזר לשווקים; הונג קונג נחלשת ב-0.8%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות קלות על רקע המשך התפשטות וירוס הקורונה בעולם. טוקיו ירדה ב-0.6%; הונג קונג נחלשה ב-0.6%; שנחאי עלתה ב-0.5%; סינגפור נסוגה ב-0.6%; סיאול ירדה ב-0.5% וסידני איבדה 0.1%.

וירוס הקורונה ממשיך להתפשט בעולם ומספר המתים ממחלת הריאות עולה ל-910 מתים. ראש ארגון הבריאות העולמי צייץ בטוויטר ביום ראשון כי "ייתכן שאנו רואים רק את קצה הקרחון", בהתייחסות לכך שאנשים שלא נסעו לסין מעולם נדבקו במחלה.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין נסחר ללא שינוי ניכר, ברמה של 109.75 ין לדולר. הדולר האוסטרלי עולה ב-0.3% ל-0.669 דולר אמריקאים.

הבנק המרכזי של סין מנסה לשמור על נזילות בשווקים על ידי רכישות חוזרות של אג"ח. היואן הסיני עולה ב-0.2% ל-6.98 יואן לדולר.

הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.4% ל-50 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.4% ל-54.3 דולר לחבית. הזהב עולה ב-0.2% ל-1,576.4 דולר לאונקייה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker