וול סטריט סגרה השבוע הטוב מזה שמונה חודשים; אובר זינקה ב-10%

שוקי המניות באירופה סגרו השבוע הטוב זה כמעט שנתיים ■ בורסות ארה"ב ואירופה נסוגו משיא בצל חששות מהתפשטות וירוס הקורונה ■ דו"ח תעסוקה חזק בארה"ב: גידול חד מהצפוי במשרות ובשכר ■ הנפט נסוג ב-2.4% בסיכום שבועי ■ התשואה על האג"ח הממשלתיות בארה"ב נפלה מתחת ל-1.6%

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה משיא אך סגרה השבוע הטוב מאז יוני

בורסות וול סטריט נסוגו משיא ונסגרו במגמה שלילית בפעם הראשונה השבוע, לאחר שחששות כי מהאטה חדה בצמיחה בסין עקב התפרצות וירוס הקורונה, האפילו בהשפעתם על נתוני תעסוקה איתנים שפורסמו בארה"ב. עם זאת, שוק המניות בארה"ב סגר את השבוע הטוב ביותר מזה שמונה חודשים.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.5% אך עלה בסיכום שבועי ב-4% - השבוע הטוב ביותר זה למעלה משנה. מדד S&P 500 ירד ב-0.5% אולם רשם עלייה של 3.2% השבוע - הזינוק השבועי החד ביותר מאז יוני. מדד דאו ג'ונס איבד היום 0.9% אך טיפס בסיכום שבועי ב-3%. שלושת המדדים נסגרו בשיא אתמול (ה').

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.05% לרמה של 1.59%, אך טיפסה ב-0.07% בסיכום שבועי - העלייה החדה ביותר מזה שבעה שבועות.

מניית אובר קפצה ב-9.5% במסחר בוול סטריט לאחר שחברת ההסעות דיווחה על הכנסות גבוהות מהצפוי ברבעון הרביעי של 2019, ועל הפסד נמוך מתחזיות האנליסטים. החברה גם העריכה כי תעבור לרווחיות כבר השנה - שנה מוקדם מהצפוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנגיף דחף את הזהב לעליות; הנפט נסוג ב-2.4% השבוע

מחיר הזהב טיפס בצל המשך החששות מפני התפשטות נגיף הקורונה שהגבירה את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר. מחיר הנפט נסוג היום ובסיכום שבועי בצל חששות כי התפרצות הווירוס תגרור האטה בצמיחה הכלכלית ובביקוש לאנרגיה בסין.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו בניו יורק במחיר של 1,573.4 דולר לאונקייה, עלייה של 0.2%, אולם נסוגו ב-0.9% בסיכום שבועי. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 50.32 דולר לחבית, ירידה של 1.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נסוג מחיר הנפט ב-2.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסוגו משיא אך סגרו השבוע הטוב מזה שנתיים

בורסות אירופה נסוגו משיא בעקבות נפילה מפתיעה בתפוקה התעשייתית בגרמניה, ובצל החששות מפני התפשטות נגיף הקורונה. עם זאת, בסיכום שבועי סגר שוק המניות האירופי את השבוע הטוב ביותר זה כמעט שנתיים.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בירידות של 0.5%; פריז איבדה 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שנסגר אתמול (ה') בשיא, נסוג היום ב-0.3%. עם זאת, בסיכום שבועי קפץ המדד האירופי ב-3.3% - הזינוק השבועי החד ביותר מאז מארס 2018.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.0952 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2902 דולר לליש"ט.

התפוקה התעשייתית בגרמניה ירדה בדצמבר ב-3.5% לעומת החודש הקודם. תחזיות הכלכלנים היו לעלייה של 0.1% בדצמבר. לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, נפלה התפוקה התעשייתית ב-6.9%.

מניית אריקסון השוודית קפצה ב-5.7% בבורסת שטוקהולם ומניית נוקיה הפינית זינקה ב-7% בבורסת הלסינקי. זאת, לאחר שהתובע הכללי של ארה"ב, ויליאם בר, אמר אמש כי הממשל האמריקאי צריך לשקול לרכוש את השליטה ביצרניות ציוד הטלקום הסקנדינביות - שתי המתחרות הגדולות ביותר של וואווי - כדי להוות כמשקל נגד להתחזקות מעמדה של ענקית ציוד הטלקום הסינית בשוק רשתות הדור החמישי בסלולר.

מניית קרדיט סוויס טיפסה ב-0.2%, לאחר שבמהלך המסחר כבר נפלה בכ-4%, על רקע הודעת מנכ"ל הבנק טידג'אן תיאם על התפטרותו בעקבות שערוריית הריגול שנחשפה לפני כמה חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות קלות לאחר יומיים של עליות חדות במדדים המובילים. עם זאת, בורסות אסיה סיימו את שבוע המסחר הטוב ביותר מאז יוני. טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג נחלשה ב-0.3%; שנחאי עלתה ב-0.3%; סינגפור איבדה 1.5%; סיאול ירדה ב-0.7% וסידני ירדה ב-0.4%.

הין עולה ב-0.1% ל-109.87 ין לדולר. הנפט עבר לירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.5% ל-50.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.3% ל-54.8 דולר לחבית.

מניית סופטבנק זינקה ב-6.6% בטוקיו לאחר דיווח כי המשקיע האקטיביסט, פול סינגר, השקיע בענקית ההשקעות בטכנולוגיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט שברה שיאים; טוויטר קפצה ב-15%

בורסות וול סטריט טיפסו זה היום הרביעי ברציפות ונסגרו בשיא זה היום השני ברציפות, לאחר שהודעת סין כי תפחית בשבוע הבא מכסים על יבוא מארה"ב בהיקף של 75 מיליארד דולר, חיזקה את ההערכות כי הכלכלה העולמית תצליח להתגבר על התפרצות נגיף הקורונה.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.7% ונסגר בשיא זו הפעם ה-10 השנה; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.3% ונסגר בשיא בראשונה מאז ה-17 בינואר. מדד S&P 500 טיפס ב-0.3% ונסגר בשיא זה היום השני ברציפות, בדרכו לזינוק של 3.7% בתוך ארבעה ימים.

מניית טוויטר קפצה ב-15% במסחר בוול סטריט לאחר שחברת המדיה החברתית דיווחה היום על הכנסות רבעוניות של יותר ממיליארד דולר - בראשונה בתולדותיה - ועל מספר משתמשים יומיים גבוה מתחזיות האנליסטים.

מניית ניו יורק טיימס זינקה בכמעט 13% לאחר שמו"לית העיתון באותו השם דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, הודות לצמיחה איתנה במספר המנויים.

מניית קואלקום נסוגה ב-0.3% לאחר שחברת השבבים דיווחה אמש על צמיחה בהכנסותיה ברבעון הרביעי, אולם סיפקה תחזית מעורבת לרבעון הנוכחי.

מניית טסלה התאוששה בקרוב ל-2% לאחר שצללה אתמול ביותר מ-17% - הנפילה היומית השנייה הכי חדה בתולדותיה. זאת, לאחר אחרי שנסקה בכ-60% בשישה ימי המסחר הקודמים. המסחר בטסלה התנהל היום גם על רקע דיווחים לפיהם יצרנית המכוניות החשמליות סגרה השבוע זמנית את כל חנויותיה בסין עקב התפרצות נגיף הקורונה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בשיא; דויטשה בנק נסק ב-13%

בורסות אירופה נסגרו בשיא בעקבות הודעת סין כי תנמיך בשבוע הבא מכסים על יבוא מארה"ב בהיקף של 75 מיליארד דולר, ועל רקע דו"חות כספיים חזקים שפירסמו חברות אירופיות מובילות דוגמת ארסלור מיטאל, אוניקרדיט וסאנופי.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט טיפסה ב-0.7%; פריז הוסיפה 0.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם.

מניית ארסלור מיטאל זינקה ב-11% באמסטרדם לאחר שיצרנית הפלדה דיווחה על גידול ברווח התפעולי, ירידה בחובות ודיווידנד גבוה מהצפוי. מניית סאנופי קפצה ביותר מ-4% בפריז לאחר שיצרנית התרופות הצרפתית דיווחה על רווח מותאם גבוה מהצפוי על מכירות שתאמו את תחזיות האנליסטים.

מניית אוניקרדיט נסקה ביותר מ-8% במילאנו לאחר שהבנק האיטלקי דיווח על הפסד נמוך מהצפוי. עוד במגזר הבנקאי, מניית דויטשה בנק זינקה בקרוב ל-13% לאחר שחברת ההשקעות האמריקאית קפיטל גרופ הודיעה כי צברה נתח של 3.1% ממניות הבנק הגדול בגרמניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הכנסות טוויטר פרצו בראשונה את רף מיליארד ד'

חברת המדיה החברתית טוויטר דיווחה היום בראשונה בתולדותיה על הכנסות רבעוניות של יותר ממיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים, אולם החמיצה את התחזיות בשורה התחתונה. מניית טוויטר קופצת ב-8% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה דיווחה על רווח נקי של 119 מיליון דולר, או רווח של 15 סנט למניה, ברבעון הרביעי של 2019, לעומת רווח של 255 מיליון דולר, או רווח של 33 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה טוויטור רווח של 25 סנט למניה - ארבעה סנט פחות מתחזיות האנליסטים.

הכנסות חברת המיקרובלוגינג בתקופה המדווחת הסתכמו ב-1.01 מיליארד דולר, צמיחה של 11% לעומת הרבעון הרביעי של 2018 ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 909 מיליון דולר.

מספר המשתמשים היומיים הפעילים של טוויטר גדל ברבעון הרביעי בשבעה מיליון לעומת הרבעון השלישי, ל-152 מיליון. אנליסטים צפו גידול מתון יותר של שני מיליון.

במבט קדימה, צופה החברה לרשום ברבעון הנוכחי הכנסות של 825-885 מיליון דולר, לעומת תחזית האנליסטים של 873 מיליון דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות חדות; טוקיו זינקה ב-2.4%

בורסות אסיה ננעלו בעליות חדות בהמשך לעליות אמש בוול סטריט ועל רקע דיווחים לגבי פיתוח תרופות לווירוס הקורונה. טוקיו זינקה ב-2.3%; הונג קונג טיפסה ב-2.6%; שנחאי התחזקה ב-1.7%; סינגפור עלתה ב-1%; סיאול זינקה ב-3% וסידני עלתה ב-1%.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.1% ל-109.79 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-1.64%.

מספר המתים מווירוס קורונה בסין עלה ליותר מ-560. דיווחים שונים על פיתוח תרופות לווירוס מעודדים את המשקיעים, עם זאת ארגון הבריאות העולמי צינן אמש את ההתלהבות כשהודיע שאין תרופה או חיסון מוכח נכון לעכשיו.

מחיר הנפט מזנק על רקע ועידת אופ"ק והמדינות שאינן חברות בארגון שנערכת בווינה. אנליסטים מעריכים כי הארגון יקצץ בתפוקת הנפט בתגובה להשפעת וירוס הקורונה על הכלכלה העולמית. נפט מסוג טקסס מתוק עלה ב-1% ל-51.3 דולר לחבית, נפט מסוג ברנט עלה ב-0.4% ל-55.5 דולר חבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה בשיא; טסלה צללה ב-17%

בורסות וול סטריט טיפסו זה היום השלישי ברציפות ונסגרו בשיא תוך מחיקת כל הירידות שרשמו בשבועיים האחרונים בצל התפרצות וירוס הקורונה. העליות היום נרשמו על רקע דיווחים על התקדמות בפיתוח חיסון לנגיף, ובעקבות פרסום נתוני מקרו כלכליים חיוביים בארה"ב.

מדד S&P 500 הוסיף 1.1% ונסגר בשיא בראשונה מאז ה-17 בינואר. מדד דאו ג'ונס קפץ ב-1.7%. מדד נאסד"ק טיפס בשיעור מתון יחסית של 0.4%, עקב נפילת מניית טסלה, אולם נסגר בשיא זו הפעם התשיעית השנה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.05% לרמה של 1.65% - שיא של שבועיים. זאת, לאחר שאתמול (ג') רשמה את הזינוק היומי החד ביותר זה כמעט חודשיים.

עונת הדו"חות הרבעוניים נמשכת ולאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט יפרסמו את תוצאותיהן הכספיות קואלקום ופוקס.

מניית פורד נפלה ב-9.5% לאחר שיצרנית המכוניות דיווחה אמש על רווח רבעוני לפני סעיפים חד פעמיים שהיה נמוך מתחזיות האנליסטים. מניית ג'נרל מוטורס טיפסה בקרוב ל-2% לאחר שענקית הרכב דיווחה היום על תוצאות רבעוניות שעלו על תחזיות האנליסטים בשורה התחתונה אולם איכזבו בשורה העליונה.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות טסלה נסוגה משיא וצנחה ביותר מ-17% - הנפילה היומית השנייה הכי חדה בתולדותיה - לאחר שנסקה ב-59% בשישה ימי המסחר הקודמים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עלה בראשונה זה 6 ימים: קפץ ביותר מ-2%

מחיר הנפט בניו יורק טיפס בראשונה מזה שישה ימי מסחר על רקע דיווחים לפיהם חוקרים בסין מצאו טיפול יעיל נגד הידבקות בנגיף הקורונה החדש, אם כי ארגון הבריאות העולמי (WHO) מסר בהמשך כי עדיין לא נמצא טיפול מוכח לנגיף.

העלייה במחירי הנפט נרשמה למרות נתונים שפורסמו היום בארה"ב שהצביעו על גידול במלאי הגולמי זה השבוע השני ברציפות.

בה בעת, נציגי מדינות אופ"ק ויצואניות נפט גדולות נוספות ובראשן רוסיה יסיימו היום את פגישתם בת היומיים במטה אופ"ק בווינה, שבה דנו בקיצוצים נוספים בתפוקה עקב נפילה בביקוש בסין.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 50.75 דולר לחבית, עלייה של 2.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך המסחר כבר זינקו ביותר מ-4%. זאת לאחר שאתמול (ג') נסגרו מתחת לרף של 50 דולר לחבית בראשונה זה למעלה משנה, ואחרי ששלשום נכנסו ל"שוק דובי" - שהגדרתו המקובלת היא נפילה של יותר מ-20% מהשיא המשמעותי האחרון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה קפצו בקרוב ל-3% תוך יומיים

בורסות אירופה נסגרו בעליות חדות זה היום השני ברציפות על רקע תקוות מחודשות לכך שחוקרים מתקרבים למציאת טיפול יעיל בווירוס הקורונה החדש.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1.5%, לאחר קפיצה של 1.8% אתמול (ג'), שהיתה הזינוק היומי החד ביותר מאז ה-11 באוקטובר. בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.6%; פריז הוסיפה 0.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.2% לאחר זינוק של 1.6% אתמול, שהיה הקפיצה היומית החדה ביותר של המדד זה כמעט ארבעה חודשים.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.1005 דולר ליורו, והליש"ט נסוג מול המטבע האמריקאי ב-0.2% לרמה של 1.3006 דולר לליש"ט.

מניית אינפיניון קפצה בכ-11% בפרנקפורט לאחר שיצרנית השבבים הגרמנית דבקה בתחזיתה לצמיחה של 5% בהכנסות בשנת 2020.

מניית אימפריאל ברנדס נפלה בכמעט 7% בבורסת לונדון שיצרנית הטבק מסרה כי היא צופה שההכנסות לשנת התקציב 2020 ייוותרו ללא שינוי, בעקבות מאבק הרגולטורים ברחבי העולם בתעשיית מכשירי האידוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזינוק החד זה 5 שנים במשרות במגזר הפרטי בארה"ב

291 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בינואר, הזינוק החד ביותר מאז מאי 2015, לפי נתוני ADP שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון הרבה יותר של 150 אלף משרות.

נתוני דצמבר תוקנו קלות כלפי מטה לגידול של 199 אלף משרות לעומת תוספת של 202 אלף משרות שעליה דווח במקור.

משרד העבודה האמריקאי יפרסם ביום שישי את דו"ח התעסוקה הרשמי של דצמבר, וכלכלנים צופים תוספת של 158 אלף משרות בינואר לאחר גידול של 145 אלף משרות בדצמבר. שיעור האבטלה חזוי להישאר ללא שינוי ברמה של 3.5%, רמתו הנמוכה ביותר מאז דצמבר 1969.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השביתה גררה את GM להפסד; נפילה של 20% במכירות

ג'נרל מוטורס, יצרנית המכוניות הגדולה ביותר בארה"ב במונחי מכירות, דיווחה היום על תוצאות רבעוניות שעלו על תחזיות האנליסטים בשורה התחתונה אולם איכזבו בשורה העליונה. החברה עברה להפסד נקי רבעוני כתוצאה משביתת עובדי החברה. מניית GM מטפסת ב-1% במסחר לפני הפתיחה.

ענקית הרכב האמריקאית דיווחה על מעבר להפסד נקי של 232 מיליון דולר, או הפסד של 16 סנט למניה, ברבעון הרביעי, לעומת רווח של שני מיליארד דולר, או רווח של 1.4 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה GM רווח של חמישה סנט למניה, מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של סנט אחד.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-30.8 מיליארד דולר, נפילה של 20% לעומת הרבעון הרביעי של 2018, ונמוך מתחזיות האנליסטים להכנסות של 31.3 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פורד הפסידה 1.7 מיליארד דולר ברבעון הרביעי

מניית פורד מוטורס נפלה אתמול ב-11% לאחר שיצרנית המכוניות האמריקאית דיווחה על הפסד ברבעון הרביעי של 1.7 מיליארד דולר או 42 סנט למניה, לעומת הפסד של 100 מיליון דולר, או 3 סנט למניה, בתקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות נפלו ב-5% ברבעון הרביעי, ל-39.7 מיליארד דולר לעומת 41.8 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

סמנכ"ל הכספים של פורד, טים סטון, אמר כי התוצאות הכספיות של פורד "אינן טובות", אך החברה בטוחה שתשפר הפעילות השלה ותרוויח בחזרה את אמון המשקיעים. תחזית פורד ל-2020 היא לרווח של 5.6 מיליארד דולר-6.6 מיליארד דולר.

מוקדם יותר ביום שלישי, עקפה טסלה את פורד כיצרנית המכוניות האמריקאית הגדולה ביותר מבחינת שווי פעילות  Enterprise Value) הוא מדד כלכלי לביטוי הערך הכולל של החברה, לרבות נכסים והתחייבויות הקשורים לייצור הכנסות ורווחים, אך בניכוי מזומנים). מניית פורג עלתה ב-12 החודשים האחרונים ב-6%. מדד S&P 500 עלה ב-21% והדאו הוסיף 14% באותה תקופה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השווקים מתעלמים מווירוס קורונה; טוקיו עולה ב-1.3%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים בהמשך לעליות אמש בוול סטריט, ונראה כי המשקיעים מעריכים שהשפעתה של מגיפת הקורונה על הכלכלה העולמית תהיה קצרה יחסית.

מניין המתים מווירוס קורונה מתקרב ל-500 והנגיף ממשיך להתפשט - יפן דיווחה על עשרה מקרים של חולים בנגיף, וסינגפור דיווחה על שישה מקרים חדשים.

טוקיו עולה ב-1.3%; הונג קונג מוסיפה 0.6%; שנחאי מתחזקת ב-1.6%; סינגפור עולה ב-0.8%; סיאול עולה ב-0.8% וסידני מוסיפה 0.4% לערכה.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.05% ל-109.48 ין לדולר. היואן הסיני נחלש מעט ל-7 יואן לדולר. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.59%.

הנפט נסחר בעליות על רקע פגישתם בווינה של נציגי אופ"ק והיצרניות שאינן חברות בארגון כדי להעריך את השפעת וירוס הקורונה על שוק הנפט. ההצעה של סעודיה לקצץ בתפוקה נתקלת בהתנגדות של רוסיה. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1% ל-50.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.2% ל-54.6 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בזינוק הדו-יומי החד מאוקטובר; שווי אמזון מעל טריליון ד'

בורסות וול סטריט השלימו את הזינוק הדו-יומי החד ביותר מאז אוקטובר על רקע דעיכת החששות מפני האטה בצמיחה הכלכלית עקב התפרצות וירוס הקורונה.

מדד נאסד"ק קפץ ב-2.1% ונסגר בשיא; מדד S&P 500 טיפס ב-1.5% בדרכו לזינוק החד ביותר מאז אוקטובר; מדד דאו ג'ונס הוסיף 1.4%.

שוקי המניות ברחבי העולם התאוששו היום לאחר הנפילות החדות שנרשמו אתמול (ב') בבורסות סין ואשר מחקו 720 מיליארד דולר משווי שוק המניות הסיני.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב בהן היורו, הין והליש"ט, מטפס ב-0.2% לאחר שרשם אתמול את הזינוק היומי החד ביותר מאז ספטמבר.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.07% לרמה של 1.6%.

מניית אלפבית נסוגה ב-2.5% במסחר בוול סטריט לאחר שהחברה האם של גוגל דיווחה אמש על רווח רבעוני גבוה מהצפוי, אולם החמיצה את התחזיות בשורה העליונה ורשמה הכנסות נמוכות מהצפוי מפרסום. בעקבות נפילת המניה נחתך שווי השוק של אלפבית ב-25 מיליארד דולר, ושווייה שב וירד מתחת לרף של טריליון דולר.

מניית אמזון טיפסה ב-2.3% ונסגרה בשווי שוק של יותר מטריליון דולר.

ענקית המדיה והבידור וולט דיסני ויצרנית המכוניות פורד יפרסמו דו"חות רבעוניים היום לאחר סגירת המסחר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט מעמיק לתוך "שוק דובי": נסגר מתחת ל-50 ד' בראשונה זה שנה

מחיר הנפט בניו יורק, שנכנס אתמול ל"שוק דובי" לאחר שהשלים נפילה של יותר מ-20% מהשיא המשמעותי האחרון, המשיך לסגת היום ונסגר מתחת לרף של 50 דולר לחבית בראשונה זה למעלה משנה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 49.61 דולר לחבית, ירידה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר במהלך המסחר כבר זינקו ביותר מ-2%. זו הסגירה הנמוכה ביותר מאז ינואר 2019.

המסחר התנהל על רקע כינוס חירום של מדינות אופ"ק ויצואניות נפט בולטות נוספות ובראשן רוסיה, היום במטה אופ"ק בווינה, שמטרתו לבחון את השפעות התפרצות וירוס הקורונה על הביקוש לנפט, ולשקול קיצוצים נוספים בתפוקה כדי לתמוך במחירים.

השבתה חלקית של כלכלת סין עקב התפרצות הנגיף גררה נפילה של כ-20%, או שלושה מיליון חביות ביום, בביקוש לנפט מסין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב צנח לשפל של שבועיים

מחיר הזהב צנח לשפל של יותר משבועיים, לאחר שעליות בשוקי המניות בארה"ב ובתשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות גרמו לירידה בביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,555.5 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-16 בינואר, לאחר ירידה של 1.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק - יום שני ברציפות של ירידות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בעליות חדות; פרנקפורט קפצה ב-1.8%

בורסות אירופה נסגרו בעליות חדות בהובלת מניות חומרי הגלם, על רקע דעיכת החששות מפני האטה בצמיחה הכלכלית עקב התפרצות וירוס הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.6%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-1.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 1.6%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1045 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת מול המטבע האמריקאי ב-0.2% לרמה של 1.3029 דולר לליש"ט.

מניית בריטיש פטרוליום (BP) קפצה ביותר מ-4% בבורסת לונדון - הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה משנה - לאחר שיצרנית הנפט דיווחה על תוצאות טובות מהצפוי בדו"חות הרבעון הרביעי של 2019. BP דיווחה על רווח נקי של 2.57 מיליארד דולר - מעל לתחזיות האופטימיות ביותר של האנליסטים. זאת, לעומת רווח של 3.48 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזמנות בתי חרושת בארה"ב בזינוק החד זה 16 חודשים

ההזמנות מבתי חרושת בארה"ב גדלו בדצמבר ב-1.8%, הזינוק החד ביותר מאז אוגוסט 2018, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, לאחר ירידה של 1.2% בנובמבר.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 1.5% בדצמבר לאחר ירידה של 0.7% שעליה דווח במקור בנובמבר.

בסיכום שנתי, ירדו ההזמנות מבתי חרושת ב-0.6% ב-2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טסלה בדרך לזינוק דו-יומי של 37%

מניית טסלה, שרשמה אתמול את הזינוק היומי החד ביותר מזה שש שנים, ממשיכה לנסוק ולשבור שיאים לאחר שאחד מבעלי המניות הגדולה ביצרנית המכוניות החשמליות, המשקיע המיליארדר רון ברון, העריך כי הכנסות החברה יגיעו לטריליון דולר בתוך עשור.

מניית טסלה קופצת ב-14.5% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט, בהמשך לזינוק של 19.9% אתמול שבעקבותיו השלימה נסיקה של יותר מ-80% מתחילת השנה.

אם המניה תרשום זינוק בשיעור דומה עם פתיחת שעות המסחר הרגילות היום בוול סטריט, יקפוץ שווי השוק של טסלה ליותר מ-160 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר הנפילות החדות בסין אתמול: עליות באסיה

בורסות אסיה תיקנו את עצמן הלילה והמסחר התנהל בעליות. זאת לאחר שמדדי הבורסות בסין - שהיו סגורות מאז 23 בינואר ועד אתמול לרגל חופשה - ננעלו אתמול בבוקר בירידות של 8%-9% על רקע הדאגה מפני התפשטות נגיף הקורונה, שכבר גבה למעלה מ-420 קורבנות. שאר בורסות אסיה ננעלו אתמול בירידות מתונות יותר.

טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג הוסיפה 1.3% - על אף דיווח על מקרה מוות ראשון בעיר המדינה מהקורונה; שנחאי עלתה ב-1.3%; סינגפור עלתה ב-1.3%.

הבנק המרכזי של סין הודיע שלשום על נקיטת אמצעים לקיזוז הפגיעה הכלכלית שנגרמה לשווקים במדינה כתוצאה מבהלת הנגיף.

גם הנפט רושם עליות, אחרי שבחודש האחרון ירדו המחירים ביותר מ-20% על רקע החששות שהתפרצות נגיף הקורונה בסין תפגע בפעילות הכלכלית במדינה. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה במרץ עולים ב-0.9% למחיר של 50.55 דולר לחבית; החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה באפריל עולים ב-0.6% ל-54.78 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בוול סטריט

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות, על רקע יציבות במדדים באירופה וירידות בבורסות באסיה. ואולם העליות נחלשות אחרי שמוקדם יותר נרשמו  עליות של כ-1.5%. המדדים מתאוששים מהירידות שנרשמו ביום שישי בעקבות בהלת הקורונה העולמית.  דאו ג'ונס עלה ב-0.5%;  S&P 500 הוסיף לערכו 0.7% ו נאסד"ק התחזק ב-1.3%.

בשוק המט"ח, היורו יורד מול הדולר ב-0.3% ונסחר תמורת 1.106 דולר; הליש"ט צונחת ב-1.6% ל-1.299 דולר. הירידות ביורו ובליש"ט נרשמות על רקע הודעת האיחוד האירופי כי ינהיג משא ומתן קשוח מול בריטניה אחרי הברקזיט, לקראת ההסכם שיסדיר סופית את תנאי הסחר כשבריטניה לא תהיה כפופה יותר לחוקי האיחוד האירופי ב-1 בינואר 2021.

מניית גיליאד סיינס זינקה ב-4.8%, לאחר שסין פתחה בניסוי קליני מזורז בתרופה אנטי-ויראלית שפיתחה החברה, במטרה לנסות לבלום את מגיפת וירוס הקורונה. מניית אלפבית, החברה האם של גוגל עלתה ב-3.7% לקראת פרסום דו"חות החברה אחרי סגירת המסחר. מניית דיסני עלתה ב-2.1% לקראת פרסום הדו"חות אחרי סגירת המסחר.

מניית לאס וגאס סנדס, חברת בתי המלון והקזינו של המיליארדר שלדון אדלסון, עלתה בוול סטריט ב-2%. החברה מחזיקה בחברה בת בשם סנדס צ'יינה, שמפעילה בתי מלון וקזינו במקאו שסובלת מירידה חדה במספר התיירים בעקבות נגיף הקורונה. מניית לאס וגאס סנדס עולה אחרי שירדה ביותר מ-8% מאז 21 בינואר - יום ההכרזה על הקורונה כמגפה בסין - ועד ליום שישי.

מניית טסלה זינקה ב-19% אחרי שפורסמו שתי המלצות קנייה חיוביות לחברה ואחרי שפנסוניק דיווחה על רווח בחטיבת ייצור הסוללות שלה בארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טסלה מזנקת ביותר מ-15%

מניית טסלה מזנקת ביותר מ-15% אחרי שפורסמו שתי המלצות קנייה נפרדות לחברה, כשאחת מהן חוזה שהמניה שלה תזנק ביותר מפי עשרה עד 2024 ותגיע ל-7,000 דולר, לעומת 673 דולר נכון למחיר הסגירה ביום שישי. המשמעות היא שהתחזיות צופות ששווי השוק של טסלה יגיע עד אז ליותר מ-1.2 טריליון דולר - יותר משווי השוק המצרפי הנוכחי של כל חברות הרכב הגדולות בעולם כיום כמו פולקסווגן, פורד, ג'נרל מוטורס וטויוטה.

מתחילת השנה זינקה מניית טסלה ביותר מ-76%, לעומת עלייה של פחות מ-6% במדד S&P 500.

"התחזית החיובית שלנו מעריכה המשך בגידול בהכנסות ממכירות של מודל S ומודל X, וגם מביקוש חזק למודל 3 החדש שאחראי ליותר מ-80% מהייצור של החברה ברבעון הרביעי של 2019", כתב ביל סלסקי מחברת ההשקעות ארגוס, שהעלתה את מחיר היעד למניית החברה ל-808 דולר.

בחברת ההשקעות והמחקר ARK טענו כי מניית החברה תגיע ל-7,000 דולר עד 2024, לעומת התחזית הקודמת של החברה למחיר של 6,000 דולר למניה. ואולם תחזית זו נחשבת לאגרסיבית לעומת תחזיות אחרות הנוגעות לעתיד החברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בבורסות אירופה

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות, אף שהשווקים בסין נפלו עם חזרתם מחופשה של שבועיים. לונדון עלתה ב-0.55%; פרנקפורט התחזקה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.45% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.25%.

הליש"ט נופלת ב-1.5% ל-1.3007 דולרים, כאשר המשקיעים מצפים למשא ומתן קשוח בין האיחוד האירופי לבריטניה. בריטניה יצאה רשמית מהאיחוד האירופי ביום שישי האחרון, והצדדים יפתחו במשא ומתן להסכם הברקזיט הסופי, כאשר בתקופת המעבר לא יחול שינוי מהותי ביניהם.

מניית ריינאייר זינקה ב-7.8%. חברת התעופה דיווחה על רווח ברבעון האחרון ועל הגדלת תוכנית הרכישות החוזרות של המניה. החברה האירית אף הודיעה כי היא דוחה את היעד להגעה ל-200 מיליון נוסעים בשנה מ-2024 ל-2025, בעקבות העיכובים באספקת מטוסי בואינג 737.

מניית בנק יוליוס בר ירדה ב-3.5%, לאחר שהבנק השווייצי הודיע על ירידה של 37% ברווח ברבעון האחרון ועל תוכנית לקיצוץ 300 משרות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט יורד ביותר מ-2%

הירידות בשוק הסחורות מחריפות: נפט מסוג טקסס מתוק למסירה במארס יורד ב-2.3% ל50.39 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה באפריל יורד ב-3.2% ל-54.2 דולר לחבית. בחודש האחרון ירד הנפט ביותר מ-20% על רקע החששות שהתפרצות נגיף הקורונה בסין תפגע בפעילות הכלכלית במדינה ועל רקע הדיווחים לירידה חדה בביקוש לזהב השחור בסין.

מדינות ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) בהובלת סעודיה מתבוננות בדאגה על הירידה החדה במחירי הנפט, והן צפויות להכריז על קיצוץ בתפוקה כדי להקטין את ההיצע בשוק ולהעלות את מחירו. ואולם אנליסטים מעריכים שגם הצעדים האלה לא יספיקו בגלל הירידה החדה בפעילות הכלכלית בסין וביטולן של עשרות אלפי טיסות בכל העולם בגלל התפרצות הנגיף.

דלק מטוסים מהווה 8% מכלל הביקוש לנפט מזוקק בעולם. לאור ההודעה של רוב חברות התעופה הגדולות בעולם, ובכללן אל על, יונייטד, אמריקן איירליינס, לופטהנזה ובריטיש איירווייס על ביטול הטיסות לסין בחודשים הקרובים, קיימת סבירות גבוהה שהביקוש לדלק מטוסים יפחת משמעותית, שכן חברות התעופה לא יצליחו למלא את לוח הטיסות שלהן ביעדים חדשים לתקופה כה קצרה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הייצור האמריקאי חוזר לצמוח - בראשונה זה שישה חודשים

נתונים שפורסמו היום בארה"ב מצביעים על צמיחה בייצור האמריקאי בינואר – לראשונה זה שישה חודשים. ואולם בשווקים חוששים שהצמיחה תדעך בחודש הבא בגלל נגיף הקורונה הסיני שפוגע במפעלים בסין שמייצאים לארה"ב מוצרי ביניים – מוצרים שאינם משמשים לצריכה ישירה, אלא בתהליכי ייצור של מוצרים אחרים בארה"ב.

לפי נתוני של המכון לניהול רכש (ISM), מדד הייצור בארה"ב הגיע בינואר ל-50.9 נקודות, לעומת 47.8 נקודות בדצמבר. במדד זה, כל נתון מעל 50 נקודות מסמל התרחבות בפעילות. מאז יולי, היה המדד נמוך מ-50 נקודות. המדד היה גבוה מתחזיות האנליסטים בסקר של מרקטווץ' שציפו שיגיע ל-48.5 נקודות.

העלייה במדד נרשמה גם על רקע החתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר בין סין לארה"ב בחודש שעבר, והתחזיות שהיצוא האמריקאי לסין יתאושש, ולכן יגדל הביקוש לייצור אמריקאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מפולת בסין, בורסות אסיה ננעלו בירידות

מדדי הבורסות סין ננעלו בירידות של 8%-9% ביום המסחר בראשון לאחר שהיו סגורות מאז 23 בינואר לרגל חופשה. וירוס קורונה שהולך ומתפשט בסין מאיים להשבית פעילות כלכלית בממדים חסרי תקדים, ולפי החשש ליהפך למגפה גלובלית, מכה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם. 

ביתר בורסות אסיה, הירידות מתונות יותר: טוקיו ירדה ב-1%; דרום קוריאה עלתה ב-0.1%; הונג קונג עלתה ב-0.2%; אוסטרליה ירדה ב-1.3%; טייוואן ב-1.2%. מסין עולים דיווחים כי ערכות בדיקה לווירוס אוזלות והולכות, אנשים עם חום נשלחים הביתה מבתי חולים ועומס רב נראה במערכת הבריאות.

היואן, המטבע הסיני, נופל ב-1.6% ל-7.0229 יואן לדולר. 

במסחר בשוקי הסחורות, הנפט יורד ב-0.1% ל-51.5 דולר לחבית נפט מסוג טקסס מתוק. הנפט משלים נפילה של כמעט 19% בחודש החולף.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק המרכזי של סין מוריד ריבית

הבנק המרכזי של סין נוקט בצעד המעשי הראשון לריכוך הפגיעה הכלכלית של ורוס הקורונה. הבנק המרכזי הוסיף 21.4 מליארד דולר לבנקים על ידי רכישה של אג"ח מהבנקים. הריבית הורידה את הריבית על הלוואות ל-7 ימים ול-14 יום ב-0.1%. מא ג'ון, יועץ בבנק המרכזי של סין אמר כי הוא צופה הורדת ריביות נוספות החודש.

הבנק המרכזי של סין התרחק ממדיניות ההיסטורית שלו של ריבית קבועה לשנה אחת וכעת משתמש במגוון כלים שמוסיפים נזילות לטווח קצר ולטוח בינוני לשווקים ולבנקים. שער ריבית הפריים החדשה, שמבוססת על ריבית לשנה ש-18 בנקים מציעים ללקוחות הטובים ביותר שלהם - צפוי להתפרסם ב-20 בפברואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker