הפלדיום בזינוק היומי החד מ-2008 - פרץ מעל 2,500 ד'; וול סטריט בשיא

וול סטריט סגרה השבוע הטוב מאז אוגוסט ■ מחיר הגז הטבעי נפל לשפל של 4 שנים ■ הנפט סגר שבוע שני של ירידות ■ גוגל, מיקרוסופט ואפל המשיכו לשבור שיאים - שוויין המצרפי טיפס ל-3.7 טריליון דולר ■ בורסות אירופה נסגרו בשיא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשיא; נאסד"ק סגר שבוע שישי של עליות

בורסות וול סטריט המשיכו לשבור שיאים ביום המסחר האחרון של שבוע שעמד בסימן פתיחה מעודדת של עונת הדו"חות הרבעוניים, נתוני מקרו כלכליים חיוביים בעיקרם בארה"ב, וחתימת הסכם הסחר הסיני-אמריקאי.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.3% בדרכו לעלייה שבועית של 2.3% - שבוע חיובי שישי ברציפות. מדד S&P 500 עלה ב-0.4% והוסיף 2% בסיכום שבועי - שבוע שני ברציפות של עליות והשבוע הטוב ביותר מאז אוגוסט. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.2% בדרכו לעלייה שבועית של 1.8%. גם עבור מדד מניות הבלו צ'יפ היה זה שבוע חיובי שני ברצף. שלושת המדדים המרכזיים נסגרו היום בשיאים.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.83%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.3%.

מניית אלפבית קפצה ב-2% במסחר בוול סטריט לאחר ששווי השוק של החברה האם של גוגל פרץ אתמול בפעם הראשונה את רף של טריליון דולר. מניית מיקרוסופט אף היא המשיכה לשבור שיאים ונסגרה במחיר המשקף לענקית התוכנה שווי שוק של כמעט 1.3 טריליון דולר. מניית אפל הוסיפה 1.1% ונסגרה בשווי שיא של 1.4 טריליון דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפלדיום בזינוק היומי החד מ-2008; פרץ מעל 2,500 ד'

מחיר הפלדיום רשם במהלך המסחר בניו יורק את הזינוק היומי החד ביותר מאז 2008, לאחר שהיצע דל וביקוש ער הקפיצו את מחיר המתכת בראשונה מעל לרף של 2,500 דולר לאונקייה,

ירידה באספקת הפלדיום עקב שיבושים באספקת החשמל בדרום אפריקה, האחראית על 38% מאספקת הפלדיום העולמית, היו אחד הגורמים העיקריים לזינוק במחירים.

החוזים על הפלדיום למסירה מיידית (ספוט) קפצו במהלך המסחר ב-9.7% למחיר של 2,539.14 דולרים לאונקייה, בדרכו לזינוק השבועי החד ביותר מאז 2001. מחיר הפלדיום קפץ ב-25% בתוך שבועיים, והוכפל פי ארבעה מאז תחילת 2016, אז נסחר במחיר של פחות מ-500 דולרים לאונקייה.

פלדיום הוא מרכיב חיוני ברכיבים במכוניות ובמשאיות, ומרבית המתכת משמשת למערכות פליטה של רכבים, שבהן היא מסייעת להפוך מזהמים רכילים לחומרים פחות מזיקים, כמו פחמן דו-חמצני ואדי מים. משתמשים בפלדיום גם לרכיבים אלקטרוניים, ברפואת שיניים ולתכשיטים. המתכת נכרית בעיקר ברוסיה ובדרום אפריקה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הגז הטבעי בשפל של 4 שנים; הנפט סגר שבועי שלילי שני

מחיר הגז הטבעי צנח בניו יורק לשפל של כמעט ארבע שנים על רקע תחזיות למזג אוויר חם מהרגיל בארה"ב והיצע מספיק בשוק. מחיר הנפט השלים ירידה שבועית שנייה ברציפות.

החוזים על הגז הטבעי למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 2.003 דולרים למיליון יחידות תרמיות בריטיות (BtU) - ירידה של 3.6% - בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לנפילה שבועית של כ-9%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסגרו בניו יורק במחיר של 58.54 דולר לחבית, עלייה של פחות מ-0.1%. בסיכום שבועי נסוגו ב-0.9% - שבוע שלילי שני ברציפות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה שברו שיאים; חומרי הגלם הובילו העליות

בורסות אירופה נסגרו בשיא על רקע אופטימיות המשקיעים בעקבות חתימתו השבוע של השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מניות חומרי הגלם הובילו את העליות היום על רקע נתוני צמיחה שפורסמו בסין, ואשר תאמו את תחזיות הכלכלנים.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.9%; פרנקפורט טיפסה ב-0.7%; פריז הוסיפה 1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-1% ונסגר בשיא.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.1096 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה בשיעור דומה מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3027 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התפוקה התעשייתית בארה"ב ממשיכה להתכווץ

התפוקה התעשייתית בארה"ב התכווצה ב-0.3% בדצמבר, ירידה שלישית בארבעה החודשים האחרונים, מסר היום הבנק הפדרלי. הירידה היתה בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

ברבעון הרביעי כולו ירדה התפוקה התעשייתית בקצב שנתי של 0.5%. התפוקה התכווצה בשלושה מתוך ארבעה הרבעונים ב-2019. בסיכום שנתי, ירדה התפוקה ב-1% לעומת 2018.

ניצול כושר הייצור ירד בדצמבר ל-77%, הקריאה השנייה הכי נמוכה זה 27 חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התחלות הבנייה בארה"ב קפצו לשיא של 13 שנים

התחלות הבנייה בארה"ב זינקו בדצמבר לשיא של 13 שנים, לפי נתונים ממשלתיים שפורסמו היום.

התחלות הבנייה קפצו בחודש שעבר ב-16.9%, הזינוק החד ביותר מזה שלוש שנים, לקצב שנתי של 1.61 מיליון - הרבה מעל לתחזיות הכלכלנים.

לעומת זאת, היתרי הבנייה - המספקים אומדן לגבי התחלות הבנייה בעתיד - נפלו ב-3.9% בדצמבר לקצב שנתי של 1.42 מיליון.

בשנת 2019 כולה גדלו התחלות הבנייה ב-3.2% - האטה לעומת גידול של 3.9% ב-2018. היתרי הבנייה גדלו ב-3.9% ב-2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות החגים, המכירות הקמעונאיות בבריטניה נפלו; הליש"ט יורדת

המכירות הקמעונאיות בבריטניה נפלו באופן בלתי צפוי ברבעון האחרון של 2019, למרות שהוא כולל את בלאק פריידי, חג המולד ובוקסינג דיי.

נפח המכירות הקמעונאיות באוקטובר-דצמבר נפל ב-1% בהשוואה לרבעון הקודם. בדצמבר הוא ירד ב-0.6%, הירידה החודשית החמישית ברצף, לאחר שהכלכלנים ציפו לעליה של 0.5%. מכירות הבגדים והמזון ירדו בשלושת החודשים האחרונים, וחנויות הכלבו ממשיכות להיאבק.   

הנתונים הם סימן נוסף לחולשתה הנוכחית של כלכלת בריטניה, שכנראה זקוקה כעת להורדות ריבית על מנת לעודד צמיחה. 

הליש"ט יורד ב-0.3% לרמה של 1.3035 דולר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה נסגרה בעליות; טוקיו הוסיפה 0.5%

המסחר בבורסות אסיה נסגר במגמה חיובית, לאור שיאים חדשים שבורסות וול סטריט הגיעו אליהם אמש, ועל רקע פרסום נתוני הצמיחה הכלכלית של סין שהתאימו לציפיות האנליסטים והממשלה, על אף רמתם הנמוכה.

טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג עלתה ב-0.4%, לאחר ירידות בתחילת המסחר; שנחאי עלתה ב-0.1%; סינגפור איבדה 0.1% מערכה; סיאול הוסיפה 0.1% וסידני טיפסה ב-0.3%.

הין היפני עולה ב-0.1% לרמה של 110.24 ין לדולר.

מחירי הנפט יורדים מעט, על רקע פרסום הנתונים על הצמיחה הכלכלית האיטית בסין - יבואנית הנפט הגדולה בעולם, שמעלים חששות מפני ירידה בביקוש. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר יורדים ב-0.1% למחיר של 58.46 דולר לחבית; החוזים על נפט מבוג ברנט למסירה במרץ יורדים ב-0.1% למחיר של 64.56 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כלכלת סין צמחה ב-6.1% ב-2019; היואן ממריא

הצמיחה הכלכלית בסין האטה לקצב של 6% ברבעון האחרון של 2019, ולקצב של 6.1% בשנה כולה, לפי נתונים רשמיים שפורסמו היום (ו'). ב-2018 קצב הצמיחה השנתי עמד על 6.6%.

על אף שמדובר בצמיחה השנתית האיטית ביותר זה 29 שנים - ההאטה נובעת מביקוש מקומי חלש וממלחמת הסחר המתמשכת עם ארה"ב - היא התאימה לציפיות האנליסטים, ולמטרה הרשמית של הממשלה. 

יש הטוענים שמדובר בחדשות טובות. "כל המידע שיש לנו עכשיו, מהתוצרת התעשייתית ועד למכירות הקמעונאיות, מצביע על סיום הירידות", אמר דניאל ג'רארד, אסטרטג נכסים בכיר בסטייט סטריט גלובל מרקטס בהונג קונג. 

היואן הסיני עולה ב-0.3% לשיא של שישה חודשים מול הדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שווי גוגל הגיע בראשונה לטריליון ד'

מניית אלפבית נסגרה בעלייה של 0.8% במסחר בוול סטריט, ושווי השוק של החברה האם של גוגל טיפס בראשונה בתולדותיו מעל לרף של טריליון דולר. בכך הצטרפה החברה למועדון מצומצם של ענקיות היי-טק אמריקאיות שפרצו את רף הטריליון.

אפל הפכה באוגוסט 2018 לחברה הבורסאית הראשונה בעולם ששווי השוק שלה פרץ את רף טריליון דולר. יצרנית אייפון נסחרת כעת בשווי שוק של כ-1.38 טריליון דולר.

שווי השוק של אמזון פרץ אף הוא מעל טריליון דולר ב-2018, אולם שווי קמעונאית האינטרנט נפל מאז, ומסתכם כיום בכ-930 מיליארד דולר.

ענקית התוכנה מיקרוסופט חצתה בשנה שעברה את רף הטריליון, ונסחרת כעת בשווי של כ-1.27 טריליון דולר.

כל חמש החברות הבורסאיות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בארה"ב הן כעת חברות היי-טק, כאשר את החמישייה סוגרת מפעילת הרשתות החברתיות פייסבוק - ששווייה כעת כ-630 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט שברה שיאים; מורגן סטנלי קפץ מזנק ב-7%

בורסות וול סטריט שברו שיאים לאחר שהסנאט האמריקאי אישר את הסכם החדש החדש בין ארה"ב, קנדה ומקסיקו - יום לאחר חתימת הסכם הסחר בין ארה"ב לסין. דו"חות רבעוניים חיוביים של ענק הבנקאות מורגן סטנלי נתוני מקרו חזקים שפורסמו בארה"ב, תמכו אף הם במדדים.

מדד דאו ג'ונס, שנסגר אתמול בראשונה בתולדותיו מעל לרמה של 29,000 נקודות, טיפס ב-0.9%; מדד S&P 500 עלה ב-0.8% ונסגר אף הוא בשיא; מדד נאסד"ק קפץ ב-1.1% לשיא.

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט שנפתחה השבוע צוברת תנופה. מניית מורגן סטנלי קפצה ב-6.5% לשיא של 22 חודשים לאחר שהבנק דיווח היום על רווח והכנסות רבעוניים שהיו גבוהים באופן ניכר מתחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בשיא; לונדון נסוגה

בורסות אירופה נסגרו בשיא בעקבות חתימתו אמש של הסכם הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת פרנקפורט נסגרה כמעט ללא שינוי; פריז טיפסה ב-0.1%. מנגד, לונדון נסוגה ב-0.4% על רקע התחזקות הליש"ט. בורסת מילאנו טיפסה ב-0.7%; מדריד הוסיפה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם.

הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.3079 דולר לליש"ט. מנגד, היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.1134 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספר תביעות האבטלה בארה"ב התכווץ שבוע 5 ברצף

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב התכווץ זה השבוע החמישי ברציפות - עדות לחוסנו של שוק התעסוקה האמריקאי עם פתיחת שנת 2020.

מספר התביעות הראשונות ירד בשבוע שעבר ל-204 אלף לעומת 214 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה במספר התביעות לרמה של 220 אלף.

מספר התביעות השבועי ממשיך להיות קרוב לשפל של 50 שנה, של 193 אלף תביעות, שאליו נפל באפריל.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ל-216,250 לעומת 224,000 בשבוע הקודם. מספר תביעות האבטלה המתמשכות התכווץ ב-37 אלף ל-1.77 מיליון, לאחר שבשבוע הקודם טיפס לרמתו הגבוהה מאז אפריל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי היבוא בארה"ב טיפסו ב-2019; מחירי היבוא מסין נפלו

מחירי היבוא בארה"ב טיפסו ב-0.3% בדצמבר, הזינוק החד ביותר מזה תשעה חודשים, אולם מרבית העלייה נבעה מהתייקרות מחירי הנפט המיובא. בניכוי דלקים נותרו מחירי היבוא ללא שינוי בדצמבר.

בשנת 2019 כולה טיפסו מחירי היבוא ב-0.5% לאחר ירידה של כמעט 1% ב-2018.

מחירי היבוא מסין נותרו בדצמבר ללא שינוי לעומת החודש הקודם, אולם ירדו ב-1.8% בשנת 2019 כולה בצל מלחמת המסחר בין וושיגנטון לבייג'ין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה בצמיחת המכירות הקמעוניות בארה"ב ב-2019: גדלו ב-3.6%

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו בדצמבר ב-0.3% לעומת החודש הקודם, לאחר גידול בשיעור דומה בנובמבר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. לעומת דצמבר 2018 גדלו המכירות הקמעוניות ב-5.8%.

בשנת 2019 כולה גדלו המכירות הקמעוניות ב-3.6%, האטה לעומת קפיצה של כמעט 5% ב-2018 - שהיתה הזינוק השנתי החד ביותר מזה שש שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מורגן סטנלי ניפץ את תחזיות הרווח וההכנסות

בנק מורגן סטנלי דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים שעלו באופן ניכר על תחזיות האנליסטים, ורשם הכנסות גבוהות מהצפוי בכל אחת משלוש החטיבות העסקיות העיקריות שלו. מניית מורגן סטנלי קופצת ב-3% לשיא של 20 חודשים במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק האמריקאי דיווח על רווח של 2.9 מיליארד דולר, או רווח של 1.3 דולר למניה, ברבעון הרביעי של 2019, לעומת רווח של 1.53 מיליארד דולר, או רווח של 80 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.02 דולר למניה.

הכנסות מורגן סטנלי בתקופה המדווחת הסתכמו ב-10.86 מיליארד דולר, צמיחה של 27% לעומת הרבעון הרביעי של 2018, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 9.71 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המחירים בגרמניה עלו ב-0.5% בדצמבר

מדד המחירים לצרכן עלה בחודש דצמבר בגרמניה בהתאם לתחזיות, כתוצאה מעלייה במחירי האנרגיה והמזון, לפי נתונים של המשרד הפדרלי לסטטיסטיקה בברלין. המדד עלה ב-0.5% בהשוואה לנובמבר, וב-1.5% בהשוואה לאותו החודש ב-2018.

שתי העליות התאימו לתחזיות שעלו מסקר כלכלנים של הוול סטריט ג'ורנל.
אינדקס האינפלציה באיחוד האירופי כולו עלה ב-0.6% בהשוואה לנובמבר, וב-1.5 בהשוואה לאותו החודש שנה קודם לכן. 

ב-2019 כולה, מדד המחירים לצרכן עלה ב-1.4% בגרמניה, כשב-2018 העלייה עמדה על 1.8%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה נסגרה במגמה חיובית על רקע הסכם הסחר; שנחאי איבדה 0.5%

המסחר בבורסות אסיה נסגר במגמה חיובית, לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, וסגן ראש ממשלת סין, ליו הא, חתמו אמש (ד') על השלב הראשון בהסכם סחר חדש בין ארה"ב לסין. המשקיעים מקווים שההסכם יסלול את הדרך לסיום מלחמת הסחר בת 18 החודשים בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. 

טוקיו עלתה ב-0.1%; הונג קונג הוסיפה לערכה 0.4%; שנחאי ירדה ב-0.5%; סינגפור טיפסה ב-0.7% וסיאול עלתה ב-0.8%. סידני הוסיפה לערכה 0.7% והגיעה לשיא חדש.

הין היפני הוסיף 0.1% לערכו ומגיע לרמה של 110.02 ין לדולר. 

מחירי הנפט עולים גם הם בתגובה להסכם, בתקווה להגברת הרכישות של מוצרי אנרגיה אמריקאים מצד סין. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר עלו ב-0.4% ל-58.24 דולר לחבית; החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה במרץ עלו ב-0.5% ל-64.47 דולר לחבית. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפל רכשה את סטראט-אפ הבינה המלאכותית Xnor.ai

חברת אפל רכשה את סטארט-אפ הבינה המלאכותית Xnor.ai תמורת 200 מיליון דולר, לפי דיווח של GeekWire בארה"ב.

הסטארט-אפ, שהוקם ב-2016, גייס מיליוני דולרים במטרה לבנות כלים שיאפשרו לאלגוריתמים של בינה מלאכותית לפעול על מכשירים יומיומיים, כמו למשל מצלמות אבטחה, ולא רק במרכזי מידע מרוחקים.

אפל מצדה לא הגיבה על מחיר הרכישה, אבל היא אמרה שהיא קונה "חברות טכנולוגיה קטנות מעת לעת", ולרוב לא מדברת על התכניות שלה לעתיד. החברה ככל הנראה תתמקם מחדש במשרדי אפל בסיאטל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מודי'ס: עליית פני הים מסכנת דירוגי אשראי של מדינות

חברת דירוג האשראי מודי'ס (Moody's) אמרה היום (ה') כי עליית פני הים מציבה בסכנה את דירוג האשראי של עשרות מדינות בעלות אזורי סיכון נרחבים כמו וייטנאם, מצרים, ואיי בהאמה.

בדו"ח החברה נכתב כי מדעני אקלים חוזים שפני הים ימשיכו לעלות בעשורים הקרובים, ויגבירו את תדירות אסונות הטבע שפוקדים את מדינות העולם - סופות, הצפות וציקלונים.

"יש השלכות כלכליות וחברתיות מידיות שנובעות מאובדן הכנסה, פגיעה בנכסים, אובדן חיים, ענייני בריאות והגירה כפויה, שנגרמים כתוצאה מהאירועים הפתאומיים הקשורים לעליית פני הים", נכתב. 

לפי החברה, מדינות פגיעות אך עשירות, כמו יפן והולנד, לא צפויות לספוג פגיעה בדירוג האשראי, שכן יש להן אמצעי התגוננות מספקים נגד עליית פני הים.  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסכם הסחר דחף את וול סטריט לשיא; דאו ג'ונס נסגר מעל 29,000 נק'

בורסות וול סטריט שברו שיאים לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, וסגן ראש ממשלת סין, ליו הא, חתמו הערב בבית הלבן על השלב הראשון בהסכם סחר חדש בין ארה"ב לסין, שעשוי לסלול את הדרך לסיום מלחמת הסחר בת 18 החודשים בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

המדדים נהנו מרוח גבית גם לאחר שהיועץ הכלכלי של הבית הלבן, לארי קאדלו, אמר היום בראיון לערוץ CNBC כי ממשל טראמפ מתכנן להציג השנה תוכנית להורדות מסים נוספות.

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.3% ונסגר בראשונה בתולדותיו מעל 29,000 נקודות; מדד S&P 500 הוסיף 0.2% ונסגר אף הוא בשיא; מדד נאסד"ק טיפס ב-0.1%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.78%.

מניית טרגט נפלה ביותר מ-6.5% לאחר שהקמעונאית דיווחה על צמיחה מאכזבת של 1.4% בלבד במכירות חנויותיה הפתוחות לפחות שנה בעונת קניות החגים. זאת לעומת גידול של 5.7% בשנה הקודמת.

מניית גולדמן סאקס נסגרה בירידות קלות לאחר שהבנק דיווח על הכנסות רבעוניות גבוהות מהצפוי על רקע זינוק בהכנסות ממסחר באג"ח, אולם החמיץ את תחזיות האנליסטים בשורת הרווח בשל חולשה בעסקי בנקאות ההשקעות וגידול בהוצאות התפעוליות.

מניית בנק אוף אמריקה ירדה ב-1.8% למרות שהבנק דיווח על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית בלאקרוק קפצה ביותר מ-2% לאחר שחברת ניהול הנכסים הפיננסיים הגדולה בעולם דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי ועל זינוק של 129 מיליארד דולר בהיקף הנכסים תחת ניהולה ברבעון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק הפדרלי: "נמשכת הצמיחה המתונה בארה"ב"

הפעילות הכלכלית בארה"ב המשיכה לצמוח במתינות בשישה השבועות האחרונים של 2019, אולם חוסר ודאות בתחום מדיניות הסחר הכביד על עסקים, לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית שפורסם היום.

"במחוזות רבים, חוסר ודאות סביב מכסים וסחר המשיכה להכביד על חלק מהעסקים", נכתב בדו"ח.

חוסנו של שוק העבודה, אינפלציה נמוכה ומכירות איתנות בעונת קניות החגים - במיוחד בקניות באינטרנט - האפילו בהשפעתם על חולשה במגזר הייצור, נכתב בדו"ח. "הציפיות בתחזית לטווח הקצר המשיכו להיות מבטיחים למדי לכל רוחב המדינה", ציין הפד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות רכב צנחו באירופה; לונדון נסגרה בעליות

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת לקראת חתימת השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מניות יצרניות המכוניות בלטו לרעה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט נסוגה ב-0.2%; פריז איבדה 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר כמעט ללא שינוי.

ממשלת בריטניה הודיעה כי תחלץ את חברת התעופה הקורסת פלייבי (Flybe). החברה מעסיקה כ-2,400 עובדים. הממשלה לא פירטה את תוכנית החילוץ.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה מתונה מהצפוי במדד המחירים ליצרן בארה"ב

המחירים הסיטונאים בארה"ב רשמו בדצמבר עלייה קלה בלבד, ועלו בשיעור מתון מהצפוי - עדות נוספת לכך שהלחצים האינפלציוניים ממשיכים להיות חלשים בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב טיפס בדצמבר ב-0.1% לעומת החודש הקודם, לאחר שנותר ללא שינוי בנובמבר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.2%.

המדד טיפס ב-1.3% לעומת דצמבר 2018, בהתאם לתחזיות הכלכלנים, לעומת עלייה של 1.1% ב-12 החודשים שהסתיימו בנובמבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון, האנרגיה והמסחר הנחשבים לתנודתיים, טיפס אף הוא ב-0.1% לעומת נובמבר. לעומת דצמבר 2018, עלה המדד ב-1.5% לעומת עלייה של 1.3% בשנה שהסתיימה בנובמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גולדמן סאקס איכזב; בלאקרוק ובנק אוף אמריקה הפתיעו לטובה

בנק גולדמן סאקס דיווח היום על הכנסות רבעוניות גבוהות מהצפוי על רקע זינוק בהכנסות ממסחר באג"ח, אולם החמיץ את תחזיות האנליסטים בשורת הרווח בשל חולשה בעסקי בנקאות ההשקעות וגידול בהוצאות התפעוליות.

הבנק רשם ברבעון הרביעי רווח נקי של 1.72 מיליארד דולר, או רווח של 4.69 דולר למניה, לעומת רווח של 2.32 מיליארד דולר, או רווח של 6.04 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 5.47 דולר למניה.

בשורה העליונה דיווח הבנק על הכנסות של 9.96 מיליארד דולר, צמיחה של 23% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, והרבה מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 8.5 מיליארד דולר.

הכנסות גולדמן ממסחר באג"ח, מט"ח וסחורות זינקו ברבעון ב-63% ל-1.77 מיליארד דולר - הרבה מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 1.16 מיליארד דולר.

המגזר הפיננסי סיפק חדשות חיוביות נוספות היום בחזית הדו"חות. מוקדם יותר, דיווח בנק אוף אמריקה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, על רקע זינוק של 25% בהכנסותיו ממסחר באג"ח.

בה בעת, בלאקרוק, חברת ניהול הנכסים הפיננסיים הגדולה בעולם, דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי ועל זינוק של 129 מיליארד דולר בהיקף הנכסים תחת ניהולה ברבעון. זאת לאחר שבמכתבה השנתי ללקוחות הודיעה על משיכת השקעותיה מיצרניות פחם תרמי בצל משבר האקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה נסגרה בירידות על רקע המתיחות בין ארה"ב לסין

המסחר בבורסות אסיה נסגר בירידות, על רקע שובה של מתיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

טוקיו נחלשה ב-0.5%; הונג קונג איבדה מערכה 0.4%; שנחאי איבדה 0.5%; סינגפור ירדה ב-0.4%; סיאול נחלשה ב-0.3% וסידני עלתה ב-0.5%.

ארה"ב לא צפויה להוריד את המכסים שהטילה על תוצרת סינית בשווי מאות מיליארדי דולרים במסגרת מלחמת הסחר עד הבחירות לנשיאות ארה"ב בנובמבר. הורדה של המכסים תלויה בכך שסין אכן תציית לשלב הראשון של הסכם הסחר, לפי גורמים שמכירים את הנושא.

כמו כן, על המסחר היום העיבו דיווחים כי ארה"ב פועלת להטלת מגבלות נוספות על וואווי הסינית. הבנק המרכזי של סין הזרים 44 מיליארד דולר לבנקים על ידי הותרת הריבית לטווח בינוני ללא שינוי ברמה של 3.25%, כך הודיע היום הבנק המרכזי.

הין עולה ב-0.05% ל-109.92 ין לדולר. הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.3% ל-58 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.1% ל-64.3 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גרמניה: הצמיחה השנתית הגרועה ביותר מאז 2013

התמ"ג בגרמניה צמח ב-2019 ב-0.6% בלבד, לפי משרד הסטטיסטיקה הפדרלי במדינה. זוהי ירידה משמעותית מהשנה הקודמת - 1.5% - והנמוכה ביותר מאז 2013. 

לפי נתוני המשרד, הביצועים הכלכליים במגזר השירותים עלו, אך במגזר התעשייה הם ירדו בצורה ניכרת.

הירידה בצמיחה היא חלק ממגמה שפוגעת בגרמניה בשנים האחרונות. הכלכלה במדינה מושפעת ממתחי סחר גלובליים שפוגעים ביצוא - ממנו גרמניה שואבת את מרבית כוחה הכלכלי - משינויים בהעדפות הצרכנים, ומההאטה בסין.

על אף הנתונים הקודרים, משרד הסטטיסטיקה אמר כי המידע שפירסם מעיד על כך שהכלכלה בגרמניה צומחת זו השנה העשירית ברציפות. "זוהי תקופת הצמיחה הארוכה ביותר בהיסטוריית גרמניה המאוחדת", נמסר מהמשרד. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האינפלציה בבריטניה בשפל של שלוש שנים

מדד המחירים לצרכן בבריטניה ירד לרמה של 1.3% בדצמבר - הנמוך ביותר זה שלוש שנים - כשבנובמבר הוא עמד על 1.5%. בכך האינפלציה מתרחקת עוד יותר מהיעד של הבנק המרכזי, שעומד על 2%. 

שלשום (ב') פורסם כי כלכלת בריטניה התכווצה בנובמבר ב-0.3% על רקע הבחירות במדינה. הנתונים האחרונים מעודדים את הבנק המרכזי להוריד ריביות על מנת להחיות את הכלכלה.

מסעדות וחנויות בגדים הן בין הגורמים העיקריים להאטה בקצב עליית המחירים, לפי המידע החדש, מה שמעיד על כך שהקמעונאים נאלצו להוריד מחירים כדי למשוך לקוחות.

הליש"ט יורדת ב-0.2% ל-1.2996 דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה משיא; טסלה על סף 100 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בעיקרה על רקע דיווחים כי המכסים שהטילה וושינגטון על יבוא מסין יישארו בתוקף עד לאחר הבחירות בארה"ב בנובמבר, למרות חתימתו המתוכננת מחר של השלב הראשון בהסכם הסחר הסיני-אמריקאי. מניות הבלו צ'יפ טיפסו על רקע פתיחה חיובית של עונת הדו"חות הרבעוניים.

מדדי נאסד"ק ו-S&P 500, שנסגרו אתמול (ב') בשיאים, נסוגו ב-0.2%; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.1% ונסגר במרחק נגיעה משיא. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.81% - שפל של יותר משבוע.

המכסים שהטילה ארה"ב על יבוא מסין יישארו בתוקף עד לאחר הבחירות לנשיאות ארה"ב בנובמבר, וכל הפחתה של המכסים תהיה כפופה לעמידתה של סין בתנאי הסכם הסחר, דיווחה היום סוכנות הידיעות בלומברג.

עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב נפתחה עם מבול דו"חות כספיים במגזר הבנקאי. ענקי הבנקאות ג'יי.פי מורגן צ'ייס וסיטיגרופ דיווחו על רווח והכנסות שעלו על תחזיות האנליסטים הודות לזינוק בהכנסות ממסחר באג"ח, ומניותיהם טיפסו היום ביותר מ-1% בוול סטריט. מנגד, בנק ולס פרגו החמיץ את התחזיות, ומנייתו צנחה ביותר מ-5%. בהמשך השבוע יפרסמו דו"חות בנקים נוספים, בהם גולדמן סאקס, בנק אוף אמריקה ומורגן סטנלי.

מניית דלתא איירליינס המריאה ביותר מ-3% לאחר שחברת התעופה דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית טסלה המשיכה לשבור שיאים וקפצה ב-2.5%, לאחר שאנליסטים של דויטשה בנק הצטרפו לגל העלאות מחירי היעד של מניית יצרנית המכוניות החשמליות. שווי השוק של החברה מתקרב בכך ל-100 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט טיפס בראשונה מזה שישה ימים

מחיר הנפט טיפס בראשונה מזה שישה ימים, לקראת חתימתו מחר של השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 58.23 דולר לחבית, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שירדו בחמישה ימי המסחר הקודמים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב נסוג פעם 4 ב-5 ימים

מחיר הזהב נסוג זו הפעם הרביעית בחמישה ימי המסחר האחרונים, לאחר שדו"חות כספיים חזקים במגזר הבנקאי האמריקאי וציפיות לקראת חתימת השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין, צמצמו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,544.6 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז השני בינואר, לאחר ירידה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה במרחק נגיעה משיא; הליש"ט מעל 1.3 דולר

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית ובמרחק נגיעה משיא לקראת חתימת השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.1% בדרכה לסגירה חיובית רביעית בחמישה ימי המסחר האחרונים. פרנקפורט ופריז הוסיפו 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.3% ונסגר במרחק נגיעה משיא סגירה של 419.74 נקודות שרשם ב-27 בדצמבר.

היורו נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.1129 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3013 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אינפלציה נמוכה מהצפוי בארה"ב בדצמבר

מדד מחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס בדצמבר ב-0.2% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. המדד טיפס ב-2.3% לעומת דצמבר 2018, לאחר עלייה שנתי של 2.1% ב-12 החודשים שהסתיימו בנובמבר. הן העלייה החודשית והן העלייה השנתית של מדד המחירים לצרכן היו מתונות מתחזיות הכלכלנים.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-0.1% לעומת החודש הקודם - העלייה המתונה ביותר מזה שלושה חודשים, ופחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2%. לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת טיפס מדד הליבה ב-2.3%, ללא שינוי לעומת החודש הקודם ובהתאם לתחזיות הכלכלנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות ולס פרגו איכזבו; המניה צונחת

מניית ולס פרגו נופלת ב-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שהבנק האמריקאי דיווח על רווח והכנסות רבעוניים שהיו נמוכים מתחזיות האנליסטים.

הבנק רשם ברבעון הרביעי רווח נקי של 2.87 מיליארד דולר, או רווח של 60 סנט למניה, לעומת רווח של 6.06 מיליארד דולר, או רווח של 1.21 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.12 דולר למניה.

בשורה העליונה רשם ולס פרגו בתקופה המדווחת הכנסות של 19.9 מיליארד דולר, ירידה לעומת הכנסות של 21 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2018, ופחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 20.1 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סיטי היכה התחזיות; זינוק של 49% בהכנסות ממסחר באג"ח

הבנק האמריקאי סיטי דיווח היום על רווח והכנסות שעלו על תחזיות האנליסטים הודות לצמיחה איתנה בהכנסות ממסחר באג"ח ובעסקי הבנקאות הקמעונית. המניה מטפסת ב-1% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק רשם ברבעון הרביעי רווח של 1.9 דולר למניה - שישה סנט מעל לתחזיות האנליסטים. בשורה העליונה דיווח על הכנסות של 18.4 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 17.9 מיליארד דולר.

ההכנסות ממסחר באג"ח בתקופה המדווחת הסתכמו ב-2.9 מיליארד דולר - זינוק של 49% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ויותר מכפליים מתחזיות האנליסטים להכנסות של 1.25 מיליארד דולר.

הכנסות חטיבת הבנקאות הקמעונאית הסתכמו ב-8.5 מיליארד דולר, צמיחה של 5% לעומת הרבעון הרביעי של 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק של 86% בהכנסות ג'יי.פי מורגן ממסחר באג"ח

הבנק האמריקאי ג'יי.פי מורגן צ'ייס דיווח היום (ג') על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים הודות לזינוק בהכנסות ממסחר. המניה עולה ב-1.8% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק דיווח על רווח של 8.52 מיליארד דולר ברבעון הרביעי - זינוק של 21% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, או רווח של 2.57 דולרים למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 2.35 דולרים למניה.

בשורה העליונה רשם ג'יי.פי מורגן בתקופה המדווחת הכנסות של 29.2 מיליארד דולר - צמיחה של 9% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 27.9 מיליארד דולר.

ההכנסות ממסחר באג"ח נסקו ב-86% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב-3.4 מיליארד דולר - הרבה מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 2.6 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה לקראת חתימה על שלב ראשון בהסכם סחר

בורסות אסיה נסחרו במגמה מעורבת על רקע אופטימיות המשקיעים לקראת החתימה הצפויה בוושינגטון על שלב ראשון בהסכם סחר בין ארה"ב לסין. אתמול הוציא ממשל טראמפ את סין מרשימת המדינות שמבצעות מניפולציה במט"ח.

טוקיו עלתה ב-0.7%. הונג קונג ירדה ב-0.2%. שנחאי ירדה ב-0.3%. סינגפור עלתה ב-0.5%. 

הין היפני מתחזק ב-0.1% מול הדולר לרמה של 110.09 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אופל מתכננת לקצץ 1,400 משרות

יצרנית המכוניות הגרמנית אופל, שנמצאת בבעלות של קבוצת PSA הצרפתית, מתכננת לקצץ 1,400 משרות, על פי דיווח של בלומברג.

החברה תבטל לפחות 2,100 משרות עד 2025 ואולי אף תוסיף לקצץ עוד אלף משרות עד 2020, אמר מקור לבלומברג והוסיף כי החברה אמורה לעדכן את העובדים היום . דובר של פז'ו סירב להגיב לדיווח.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היצוא הסיני עלה ב-5% ב-2019

היצוא הסיני עלה ב-5% ב-2019 לעומת 2018 במונחי יואן, בעוד היבוא עלה ב-1.6% לעומת שנה שעברה, על פי נתונים רשמיים שפורסמו היום.

סין רשמה עודף סחר של 2.92 טריליון יואן (423.6 מיליארד דולר) ב-2019, הודיע המינהל הכללי למכסים.

בדצמבר, היצוא הסיני עלה ב-9% והיבוא עלה ב-17.7% לעומת שנה שעברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה בעליות; המשקיעים מצפים לשלב הראשון בהסכם הסחר

המסחר בבורסות וול סטריט נסגר בעליות והמדדים הגיעו לשיאים חדשים, על רקע ציפיות המשקיעים לחתימה המתוכננת על השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב וסין בוושינגטון השבוע. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.2%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.6% ומדד נאסד"ק הוסיף לערכו 0.9%. 

בנוסף, אופטימיות בנוגע לעונת הדו"חות שנפתחה היום עודדה גם היא את המשקיעים. "אנחנו מצפים לעונת דו"חות יציבה – בלי נתונים מדהימים, אבל גם בלי נתונים נוראיים", אמרה כריסטינה הופר, אסטרטגית שוק עולמי ראשית ב-Invesco. "סביבת ההשקעות ניחת בכושר הסתגלות מעולה, ותומכת בנכסים מסוכנים כולל מניות, גם אם יש לנו עונת דו"חות משעממת יחסית".

התשואה על אג"ח ל-10 שנים בארה"ב עלתה במקצת ל-1.85%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט והזהב ננעלו בירידות

מחירי הנפט ננעלו בירידות, על רקע היחלשות החששות מפני קונפליקט צבאי בין ארה"ב ואיראן, שעלול לשבש את אספקת הנפט.

החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר ננעלו בירידה של 1.5% ל-58.15 דולר לחבית – המחיר הנמוך ביותר זה כמעט שישה שבועות. נפט מסוג ברנט למסירה במארס ירד ב-1.1% למחיר של 64.27 דולר לחבית. 

הזהב איבד 0.6% מערכו, וירד למחיר של 1,550.9 דולר לאונקיה – לאחר שבשבוע שעבר הגיע למחיר שיא של למעלה מ-1,600 דולר לאונקיה. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החברה האם של גוגל, אלפאבית, תיגע בקרוב בשווי של טריליון דולר

החברה האם של גוגל, אלפאבית, עולה במסחר בנאסד"ק, וצפויה לגעת בקרוב בפעם הראשונה בשווי שוק של טריליון דולר. שווי השוק של החברה עומד כעת על 986 מיליארד דולר.

אלפאבית תהיה חברת הטכנולוגיה הרביעית שתרשום את ההישג, לצד אפל, מיקרוסופט ואמזון (אם כי כעת השווי של אמזון שב אל מתחת לטריליון דולר).

מניית אלפאבית עלתה בכ-37% מאז ינואר 2019, ובוול סטריט חוזים כי בפברואר החברה תדווח על עליה ברווחים מפרסומות גם ברבעון האחרון של 2019. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רוב בורסות אירופה נסגרו בירידות; מניית רנו איבדה 2.8%

מרבית בורסות אירופה סגרו את יום המסחר בירידות, לאחר יום מסחר רגוע יחסית. לונדון עלתה ב-0.4%; פרנקפורט ירדה ב-0.2% ופריז נסחרה ללא שינוי ניכר. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי איבד 0.2%, עם ירידה של כ-1% במניות חברות הרכב.

מניית רנו איבדה 2.8% מערכה בעקבות דיווחים כי ניסאן צפויה להגביר את המאמצים להיפרדות מיצרנית המכוניות הצרפתית, לאחר 20 שנות שותפות. לשתי החברות יש אחזקות צולבות אחת בשנייה.

היורו עולה ב-0.2% ל-1.1140 דולר; הליש"ט נופלת ב-0.5% ל-1.2994 דולר בעקבות פרסום נתוני התמ"ג של נובמבר 2019 בבריטניה, המעידים על ירידה בצמיחה ברבעון האחרון של 2019 בבריטניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טסלה מזנקת ביותר מ-7% ומגיעה לשיא

מניית טסלה הגיעה למחיר שיא של מעל ל-500 דולר במסחר בנאסד"ק, עם עליה של יותר מ-7%, לאחר שבנק ההשקעות אופנהיימר העלה את מחיר היעד למניה.

המניה יותר מהכפילה את עצמה בשלושת החודשים האחרונים, ושווי השוק של החברה מגיע כעת לכ-90 מיליארד דולר. העליה מגיעה על רקע הכניסה של החברה לסין, ונתוני רווח מפתיעים ברבעון השלישי של 2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בבורסות אסיה; היואן מתחזק מול הדולר

המסחר בבורסות אסיה התנהל בעליות. בורסת טוקיו סגורה היום לרגל חג. הונג קונג עלתה ב-1.1%; שנחאי הוסיפה 0.8%; סיאול טיפסה ב-0.7%.

הבורסות בפיליפינים סגורות והמסחר במט"ח במדינה הושעה בעקבות התפרצות הר הגעש טאאל. הר הגעש פלט אפר וולקני לגובה של קילומטר וגרם להפסקת הטיסות לפיליפינים.

הין יורד ב-0.2% ל-109.64 ין לדולר. היואן הסיני עולה ב-0.3% ל-6.89 יואן לדולר. הזהב יורד ב-0.2% ל-1,556 דולר לאונקיה.

הנפט נסחר ביציבות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.05% ל-59 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.05% ל-69.3 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כלכלת בריטניה התכווצה ב-0.3% בנובמבר

הצמיחה הכלכלית בבריטניה בשלושת החודשים עד נובמבר האצה ב-0.1%, על פי נתוני לשכת הסטטיסטיקה הלאומית שפורסמו היום. תחזית האנליסטים היתה לצמיחה של 0.2% לשלושת החודשים עד אוקטובר. בנובמבר התכווצה הכלכלה ב-0.3%.

הליש"ט נחלשת ב-0.7% מול הדולר לרמה של 1.2978 ליש"ט לדולר, לאחר שאחד מחברי ועדת המדיניות המוניטרית בבנק המרכזי של בריטניה אמר כי הוא מוכן להקל על המדיניות ולהוריד את הריבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker