דאו ג'ונס פרץ בראשונה מעל 29,000 נקודות; הנפט צלל ב-6% השבוע

וול סטריט נסוגה משיא על רקע סנקציות אמריקאיות חדשות נגד איראן ודו"ח תעסוקה פושר בארה"ב ■ מדד נאסד"ק סגר שבוע חמישי ברציפות של עליות ■ הנפט בנפילה השבועית החדה מאז יולי ■ הזהב סגר שבוע חיובי שלישי ברציפות

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דאו ג'ונס פרץ בראשונה מעל 29,000 נק'; נאסד"ק סגר שבוע חיובי חמישי

בורסות וול סטריט, ששברו שיאים בתחילת יום המסחר, נסגרו בסופו של דבר בירידות בעקבות הודעת ארה"ב על סנקציות חדשות נגד איראן, ועל רקע דו"ח תעסוקה פושר שפורסם בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.3% אולם עלה ב-1.8% בסיכום שבועי בדרכו לשבוע חיובי חמישי ברציפות. מדד S&P 500 ירד אף הוא ב-0.3% אך הוסיף השבוע 0.9% - עלייה שבועית שישית בשבעה השבועות האחרונים. מדד דאו ג'ונס, שפרץ בתחילת יום המסחר בראשונה בתולדותיו מעל לרף של 29,000 נקודות, איבד 0.5% אך הוסיף בסיכום שבועי 0.7%. שלושת המדדים ננעלו בשיאים ביום חמישי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.82%. מדד הדולר של ICE, שעוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט בנפילה השבועית החדה מיולי - צנח ב-6%

מחיר הנפט השלים את הנפילה השבועית החדה ביותר מאז יולי על רקע התפוגגות החששות כי הסלמה בעימות בין ארה"ב לאיראן תגרום לשיבושים באספקת הנפט מהמזרח התיכון.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 59.04 דולר לחבית, ירידה של 0.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת לאחר שביום רביעי נסקו מעל לרמה של 65 דולר לחבית בצל חששות מהסלמה במזרח התיכון. בסיכום שבועי נפל מחיר הנפט ב-6.4% - הירידה השבועית החדה ביותר מאז יולי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במארס נסגרו במחיר של 64.98 דולר לחבית, ירידה של 0.6%, בבורסת ICE בלונדון, בדרכם לנפילה שבועית של 5.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב סגר שבוע חיובי שלישי ברציפות

מחיר הזהב טיפס היום בדרכו לשבוע חיובי שלישי ברציפות, על רקע דו"ח תעסוקה פושר שפורסם בארה"ב ובעקבות הודעת וושינגטון על סנקציות חדשות נגד איראן.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,560.1 דולר לאונקייה, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-0.5% לאחר עליות של 2% בכל אחד משני השבועות הקודמים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בירידות; מניות התעופה המריאו

בורסות אירופה, שנסגרו אתמול (ה') במרחק נגיעה משיא, נסוגו קלות היום לאחר שהממשל האמריקאי הודיע על סנקציות חדשות נגד איראן, ובעקבות דו"ח התעסוקה הפושר שפורסם בארה"ב. מניות הבנקים הובילו את הירידות.

בורסת פרנקפורט, שנסגרה אתמול במרחק של 0.5% מהשיא שרשמה בינואר 2018, נסוגה היום ב-0.1%. בורסות לונדון ופריז ירדו אף הן ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שנסגר אתמול במרחק של 0.02% בלבד מהשיא שאליו טיפס בשלהי דצמבר 2019, נסוג היום ב-0.1%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1121 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נחלשת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3059 דולר לליש"ט.

בצרפת פורסמו היום נתונים שמצביעים על עלייה גבוהה מהצפוי בתפוקה התעשייתית במדינה בנובמבר. לפי נתוני סוכנות הסטטיסטיקה במדינה, התפוקה התעשייתית בצרפת עלתה בנובמבר ב-0.3% לעומת החודש הקודם. תחזיות הכלכלנים היו לעלייה של 0.1%.

מניית ריינאייר המריאה בקרוב ל-6% במסחר בלונדון, לאחר שחברת התעופה עידכנה כלפי מעלה את תחזיות הרווח שלה בזכות עונת חגים עמוסה מהצפוי. התחזית המעודדת של ריינאייר הקפיצה את מניותיהן של חברות תעופה נוספות בלונדון, ומניות איזיג'ט ו-IAG, החברה האם של בריטיש איירווייז ואיבריה, זינקו ביותר מ-4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בבריטניה רומזים: הורדת ריבית בקרוב

חברת המועצה המוניטרית בבנק המרכזי של בריטניה סילוונה טנריירו, רמזה כי תיתכן הורדת ריבית בממלכה אם תימשך החולשה הכלכלית במדינה על רקע חוסר הוודאות סביב היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי. לדבריה, קיימות כמה סיבות לאופטימיות באשר לביצועים הכלכליים בבריטניה לאור תוצאות הבחירות הכלליות שנערכו בממלכה לפני כחודש, אך קיימות עדיין סיבות רבות לזהירות בגלל שהביצועים הכלכליים עדיין מאכזבים.

היא אמרה את הדברים יממה אחרי שמארק קרני, נגיד הבנק המרכזי בבריטניה, אותת גם הוא על הורדת ריבית אפשרית.

טנריירו אמרה כי תיתכן הורדת ריבית אם לא יתקבלו בקרוב סימנים לעלייה באינפלציה קרוב ליעד של 2% שקבע הבנק, גידול ביצירת מקומות עבודה ועלייה בשכר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בבורסות אסיה; יוניקלו מאכזבת את המשקיעים

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים בעקבות וול סטריט ולאור התפוגגות מסוימת במתיחות במזרח התיכון. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג מתחזקת ב-0.2%; שנחאי יורדת ב-0.1%;סיאול טיפסה ב-0.9%; סידני עלתה ב-0.8%. בשוק המט"ח, הדולר מתחזק מול הין בשיעור קל ונסחר תמורת 109.58 ין. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר יורד ב-0.1% ל-59.5 דולר לחבית.

פאסט ריטיילינג, החברה שמפעילה את מותק האופנה יוניקלו, ירדה ב-2.8% אחרי שהחברה קיצצה את תחזית הרווח בגלל מכירות איטיות מהצפוי ברשת יוניקלו. החברה האשימה את המחאות בהונג קונג ואת החרם של צרכנים בדרום קוריאה על מותגים יפנים בהאטה. החברה צופה עתה ירידה של 5% ברווח התפעולי השנתי ל-245 מיליארד ין (2.24 מיליארד דולר), לעומת התחזית הקודמת שפורסמה בסוף אוגוסט וצפתה רווח תפעולי שנתי של 275 מיליארד ין. ואולם החברה דיווחה גם על עלייה משמעותית במכירות בארה"ב ועל עלייה במכירות של GU – מותג האופנה שממוקד בלקוחות צעירים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט שברה שיאים; שווי אפל טיפס ל-1.4 טריליון דולר

בורסות וול סטריט שברו שיאים לאחר שצעד נוסף בדרך לחתימת הסכם סחר סיני-אמריקאי הצטרף לדעיכת המתיחות בין ארה"ב לאיראן. המשקיעים גם ממתינים לדו"ח התעסוקה שיפורסם מחר (ו') בארה"ב.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.8%; מדדי S&P 500 ודאו ג'ונס עלו ב-0.7%. שלושת המדדים נסגרו בשיאים.

ממשלת סין הודיעה היום כי סגן הנשיא, ליו הי, יטוס בשבוע הבא לוושינגטון כדי לחתום על השלב הראשון בהסכם הסחר עם ארה"ב. בכך, אישרה סין את הודעתו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מהשבוע שעבר בנוגע לקיום טקס החתימה בבית הלבן.

מניית אפל קפצה ביותר מ-2% ונסגרה בשיא זו הפעם השלישית השנה על רקע דיווחים על זינוק במכירות אייפון בסין בדצמבר. שווי השוק של ענקית מוצרי האלקטרוניקה טיפס ל-1.4 טריליון דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו במרחק נגיעה משיא

בורסות אירופה טיפסו זה היום השלישי ברציפות ונסגרו במרחק נגיעה משיא, על רקע סימני דעיכה במתיחות בין ארה"ב לאיראן. מניות הטכנולוגיה והטלקום הובילו את העליות היום. מניות חומרי הגלם בלטו לרעה.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-1.3% ומדד DAX מרוחק כעת בפחות מ-1% משיא של 13,596.89 נקודות שאליו טיפס בינואר 2018. לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פריז הוסיפה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.3% - יום חיובי שלישי ברציפות - ונסגר במרחק נגיעה משיא.

הליש"ט נחלשת ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.3065 דולר לליש"ט, ואילו היורו נסחר ביציבות מול המטבע האמריקאי ברמה של 1.1105 דולר ליורו.

הנשיא דונלד טראמפ אמר אתמול כי נראה שאיראן מנסה להפיג את המתיחות בין שתי המדינות. הוא הטיל סנקציות חדשות על המדינה, חרף הציפיות לצעדים צבאיים כלשהם.

מניית מרקס אנד ספנסר צללה ב-10% בלונדון לאחר שהקמעונאית הבריטית דיווחה על ירידה בהכנסותיה הרבעוניות וסיפקה תחזית מאכזבת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סין: מכירות האייפונים קפצו ב-18% בדצמבר

נתוני ממשלת סין מצביעים על עליה של 18% במכירות של אייפונים של חברת אפל בדצמבר, בהשוואה לאותו החודש ב-2018. התושבים בסין מתכוננים לראש השנה הסיני שיחול בסוף ינואר, חג בו נהוג לתת מתנות רבות.

אפל העבירה כ-3.2 מיליון אייפונים לסין בדצמבר, לפי מידע שנאסף על ידי רויטרס והאקדמיה לטכנולוגיות מידע ותקשורת בסין, בהשוואה ל-2.7 מיליון ב-2018.
המכירות של האייפונים קפאו לאחר 2015 - שנה בה נרשמו שיאי מכירות - בגלל גורמים כמו התארכות מחזורי השדרוג של הלקוחות ותחרות שהציבו מתחרות סיניות. 

לצד העליה במכירות האייפונים, המכירות של וואווי הסינית הרקיעו שחקים במדינה, בזמן שהחברה ניצבת מול לחץ פוליטי מצד וושינטגון בנוגע לטכנולוגיה שלה. ברבעון השלישי של 2019, וואווי הייתה אחראית לכ-42% ממשלוחי מכשירי הסלולר החדשים בסין, לפי מחקר של IDC.

לאורך 2019, אפל התאמצה להעלות את המכירות שלה על ידי הצעת הנחות ותכניות פיננסיות מיוחדות ללקוחותיה.  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התפוקה התעשייתית בגרמניה עלתה בנובמבר

פעילות מגזר התעשייה בגרמניה עלתה בנובמבר מעבר לתחזיות, לאחר שהייה של חודשיים באזור השלילי.

משרד הסטטיסטיקה הפדרלי בגרמניה אמר היום (ה') כי כלל התפוקה התעשייתית - שכוללת את התוצרת בענפי הייצור, האנרגיה והבנייה - עלתה ב-1.1% בנובמבר לעומת אוקטובר. זאת לאחר שכלכלנים חזו עליה של 0.7% בלבד, לפי סקר של הוול סטריט ג'ורנל. 

התפוקה בענף הבנייה עלתה ב-2.6% בנובמבר בהשוואה לחודש הקודם, ובענף הייצור הייתה עליה של 1%. 

בהשוואה לנובמבר 2018, כלל התפוקה התעשייתית ירדה ב-2.6%. לפי המשרד, בחודש אוקטובר התפוקה התכווצה ב-1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה נסגרה בעליות בהמשך למגמה אמש בוול סטריט

בורסות אסיה נסגרו בעליות, על רקע הירידה במתיחות במזרח התיכון בעקבות דברים שאמר הנשיא טראמפ אתמול. טוקיו זינקה ב-2.3%; הונג קונג הוסיפה לערכה 1.7%. שנחאי עלתה ב-0.3%; סינגפור עלתה ב-0.2%, ומומבאיי ב-1.4%.

הנשיא דונלד טראמפ אמר אתמול כי נראה שאיראן מנסה להפיג את המתיחות בין שתי המדינות. הוא הטיל סנקציות חדשות על המדינה, חרף הציפיות לצעדים צבאיים כלשהם.

מחיר החוזים העתידיים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולה כעת ב-0.2% ל-59.72 דולר לחבית, לאחר שצלל אמש ב-5% בשל המצב במזרח התיכון. הין היפני מתחזק ב-0.1% מול הדולר ל-109.31 ין לדולר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצהרת טראמפ הקפיצה את וול סטריט; נאסד"ק בשיא

בורסות וול סטריט חזרו לשבור שיאים לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הערב כי נראה שאיראן מנסה להפחית את המתיחות באזור, ואישר כי לא היו נפגעים אמריקאים ועיראקים בתקיפה אמש על בסיסים צבאיים בעיראק. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.7% ונסגר בשיא; מדד S&P 500 הוסיף 0.5% ונסגר במרחק נגיעה מהשיא שאליו טיפס בשבוע שעבר. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.6%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.04% לרמה של 1.86%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.3%.

מניית יצרנית המטוסים בואינג ירדה ב-1.8% במסחר בוול סטריט לאחר שמטוס נוסעים נוסף מתוצרתה התרסק. בעקבות ירידת המניה היום נחתך שווי השוק של בואינג ביותר משלושה מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט צלל ב-5% ונסגר מתחת ל-60 ד'

מחיר הנפט צלל בקרוב ל-5% ונסגר מתחת לרמה של 60 דולר לחבית, על רקע הערכות כי איראן תסתפק בתגובה מוגבלת להתנקשות האמריקאית בחייו של קאסם סולימאני.

בתחילת היום זינק מחיר הנפט בניו יורק בכמעט 5% מעל לרמה של 65 דולר לחבית, בעקבות ירי הטילים האיראני אמש לעבר בסיסי צבא אמריקאים בעיראק.

עם זאת, מחיר הנפט עבר לירידות חדות לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ העריך הערב כי נראה שאיראן מנסה להפחית את המתיחות באזור ואישר כי לא היו נפגעים אמריקאים ועיראקים בתקיפה אמש על בסיסים צבאיים בעיראק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 59.61 דולר לחבית, שפל של כמעט ארבעה שבועות, ירידה של 4.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב נסוג לאחר שפרץ מעל 1,600 ד' בראשונה מ-2013

מחיר הזהב נסוג משיא של שבע שנים ונסגר בירידה בראשונה מזה 11 ימים, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אותת הערב כי אינו מעוניין בהסלמה נוספת בסכסוך עם איראן.

מחיר הזהב זינק בתחילת היום מעל לרף של 1,600 דולר לאונקייה, בראשונה מאז שנת 2013, בעקבות ירי הטילים האיראני אמש לעבר בסיסי צבא אמריקאים בעיראק.

עם זאת, הזהב עבר לירידות לאחר שטראמפ אמר הערב כי נראה שאיראן מנסה להפחית את המתיחות באזור ואישר כי לא היו נפגעים אמריקאים ועיראקים בתקיפה אמש על בסיסים צבאיים בעיראק.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,560.2 דולר לאונקייה, ירידה של 0.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שכבר נפלו למחיר של 1,553.9 דולר לאונקייה מיד לאחר הצהרת טראמפ. בתחילת היום, נסק הזהב למחיר של 1,613.3 דולר לאונקייה.

מחיר הזהב טיפס ב-10 ימי המסחר הקודמים - רצף העליות היומי הארוך מאז ינואר 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה זה היום השני ברציפות

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית זה היום השני ברציפות על רקע הערכות כי לא צפויה הסלמה נוספת בעימות בין ארה"ב לאיראן בעקבות ירי הטילים האיראני אמש לעבר בסיסי צבא אמריקאים בעיראק.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.7%; לונדון נסגרה כמעט ללא שינוי; פריז הוסיפה 0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2% בהמשך לעלייה של 0.3% אתמול - שקטעה יומיים רצופים של ירידות.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הערב כי נראה שאיראן מנסה להפחית את המתיחות באזור ואישר כי לא היו נפגעים אמריקאים ועיראקים בתקיפה אמש על בסיסים צבאיים בעיראק. עם זאת, הנשיא הוסיף כי ארה"ב תטיל באופן מיידי סנקציות כלכליות נוספות על טהרן.

ירידה בלתי צפויה בהזמנות המפעלים בגרמניה בנובמבר. הזמנות המפעלים בגרמניה ירדו ב-1.3% - הירידה החדה ביותר מאז יולי ובניגוד לתחזיות האנליסטים לעלייה של 0.2%. הירידה נובעת מירידה בביקוש למוצרי השקעה - מתקנים וציוד הדרושים לייצור התעשייתי עצמו כגון מיכון תעשייתי, תשתיות חשמל, צנרת מים ועוד.

חברת הכרייה אנגלו אמריקן הודיעה על מגעים לרכישת חברת הכרייה סיריוס מינרל הבריטית. סיריוס היא מתחרה של כיל הישראלית בתחום הפוליסולפט - דשן שמורכב מארבעה מתוך ששת המינרלים הדרושים לצמח - אשלג, גופרית, סידן ומגנזיום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק חד מהצפוי במשרות במגזר הפרטי בארה"ב

202 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בדצמבר 2019, הזינוק החד ביותר מזה שמונה חודשים, מסרה היום חברת ADP, והרבה מעל לתחזיות הכלכלנים לגידול של 150 אלף משרות.

נתוני נובמבר תוקנו כלפי מעלה לתוספת של 124 אלף משרות לעומת גידול של 67 אלף משרות שעליו דווח במקור. ב-2019 כולה, נוספו בממוצע מדי חודש 163 אלף משרות למגזר הפרטי.

משרד העבודה האמריקאי יפרסם ביום שישי את דו"ח התעסוקה החודשי הרשמי, וכלכלנים צופים גידול של 160 אלף משרות בדצמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

LG החמיצה את התחזיות; המניה יורדת ב-4%

ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית LG מסרה כי היא צופה עלייה של 30% ברווח התפעולי ברבעון הרביעי של 2019, מתחת לתחזיות האנליסטים. המניה יורדת ב-4% בבורסת סיאול.

החברה מסרה כי הוא צופה רווח תפעולי של 96.6 מיליארד וון קוריאני (84.4 מיליון דולר) ברבעון האחרון של 2019. זאת לעומת רווח של 75.7 מיליארד וון קוריאני ברבעון המקביל.

תחזיות האנליסטים היו לרווח תפעולי של 266.84 מיליארד וון קוריאני בשלושת החודשים האחרונים של 2019.

LG צופה הכנסות של 16.061 טריליון וון קוריאני, עלייה של 1.8% לעומת הכנסות של 17.772 טריליון וון ברבעון המקביל ב-2018. תחזיות הכלכלנים היו להכנסות של 16.409 טריליון וון ברבעון הרביעי של 2019.

החברה תפרסם את דו"חות הרבעון הרביעי במלואם בהמשך החודש.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות לאחר שאיראן ירתה טילים לעבר בסיסים אמריקאיים בעיראק בתגובה לחיסולו של קאסם סולימאני בשבוע שעבר. טוקיו ירדה ב-1.6%; הונג קונג נחלשה ב-0.8%; שנחאי ירדה ב-1.2%; סינגפור ננעלה בירדות קלות של 0.05%; סיאול ירדה ב-0.6% וסידני נחלשה ב-0.1%.

הנפט חזר להיסחר בעליות לאחר שאיראן שיגרה יותר מ-12 טילים בליסטיים לעבר שני בסיסים השוכנים בערים אל אסד ואירביל שבעיראק, בהם שוהים כוחות אמריקאיים. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.3% ל-62.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.7% ל-68.7 דולר לחבית.

הין יורד ב-0.1% ל-108.55 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה; טסלה בשיא

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בצל חששות המשקיעים מהסלמה בסכסוך בין ארה"ב לאיראן. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.4%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.3%; מדד נאסד"ק נסגר בירידות קלות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים מטפסת ב-0.02% לרמה של 1.83%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4%.

מניית טסלה קפצה בקרוב ל-4% ונסגרה בשיא, לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות של אילון מאסק סיפקה בראשונה ללקוחות מכוניות שיוצרו במפעל החברה בשנחאי.

מניית בואינג טיפסה ביותר מ-1% על רקע שמועות לפיהן המשקיע וורן באפט רוכש נתח ביצרנית המטוסים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסוג בראשונה מזה ארבעה ימים

מחיר הנפט נסוג בראשונה מזה ארבעה ימים על רקע דעיכה זמנית בחששות מפני שיבושים באספקת הנפט מהמזרח התיכון בעקבות ההתנקשות בחייו של קאסם סולימאני.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 62.7 דולר לחבית, ירידה של 0.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שנסגרו אתמול ברמתם הגבוהה ביותר מאז תחילת מאי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במארס נסגרו במחיר של 68.27 דולר לחבית, ירידה של 0.9%, בבורסת ICE בלונדון, לאחר שנסגרו ביום שני ברמתם הגבוהה מאז ה-16 בספטמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בשיא של שבע שנים; טיפס יום 10 ברציפות

מחיר הזהב טיפס זה היום ה-10 ברציפות ונסגר בשיא של שבע שנים, לאחר שהסלמה בסכסוך בין ארה"ב לאיראן הגבירה את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,574.3 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז אפריל 2013, לאחר עלייה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה בראשונה זה שלושה ימים

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בעיקרה, בראשונה מזה שלושה ימים, על רקע דעיכת חששות המשקיעים מפני הסלמה בסכסוך בין ארה"ב לאיראן.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.8%; מנגד, לונדון ופריז נסגרו בירידות קלות. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.3%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.1139 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3128 דולר לליש"ט.

מניית אסטון מרטין צללה ב-16.5% בעקבות אזהרת רווח של יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה באינפלציה באירופה; הצרכנים באירופה חוששים פחות

האינפלציה בגוש היורו עלתה בדצמבר בקצב שנתי של 1.3%, כך לפי נתונים שפירסם היום יורוסטאט, משרד הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי. העלייה נגרמה בעיקר בשל עלייה במחירי המזון, שעלו ב-2%, ובשל עלייה של 1.8% במחירי השירותים. סחורות אחרות עלו ב-0.4% ומחירי האנרגיה עלו ב-0.2%. הנתונים מעודדים את מקבלי ההחלטות בבנק המרכזי של אירופה (ECB), שמנסים להגיע ליעד אינפלציה של 2%.

נתונים נוספים שפורסמו היום על ידי יורוסטאט מצביעים על עלייה של 1% בהוצאות הצרכנים באוקטובר לעומת נובמבר, ועלייה שנתית של 2.2% לעומת נובמבר 2018. נתוני הוצאות הצרכנים מתייחסים לנובמבר, ועוד לא מביאים בחשבון את העלייה באינפלציה בדצמבר. ואולם גם הם לא צפויים להשפיע באופן משמעותי על המגמה, שכן נרשם זינוק של 3.1% בהוצאות הצרכנים על מוצרים שאינם מזון שהתייקרו משמעותית בדצמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בבורסות אסיה; טוקיו עלתה ב-1.6%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות. המתיחות במזרח התיכון עדיין לא שכחה, אך אנליסטים חששו מהידרדרות מהירה - שלא נרשמה. שר ההגנה האמריקאי, מארק אספר, אמר כי על אף איומי הנשיא דונלד טראמפ, ארה"ב לא תתקוף אתרי תרבות באיראן אם תהיה הסלמה.

טוקיו עלתה ב1.6%; הונג קונג מוסיפה לערכה 0.2%; שנחאי עלתה ב-0.7%; סיאול עלתה ב-1%; סידני התחזקה ב-1.4%.

בשוק המט"ח, הדולר מתחזק מול הין ב-0.1% ל-108.48 ין.

כמה מהיצואניות הגדולות ביפן רשמו עליות חדות: סוני עלתה ב-3.2%, מאזדה עלתה ב-2.3%, הונדה עלתה ב-2.7%, טויוטה עלתה ב-2%.

בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר יורד ב-0.6% ל-62.9 דולר לחבית. הזהב, שנחשב למקלט בטוח עבור משקיעים בתקופה של מתיחות ועלה מאז ההתנקשות בקאסם סולימאני, נסחר ללא שינוי ב-1,568 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה בעליות

המסחר בבורסות וול סטריט נסגר בעליות, לאחר שהמשקיעים מיתנו את הבהלה מהתגברות המתיחות בין ארה"ב ואיראן, שהורידה את המדדים בפתיחת המסחר. מדד דאו ג'ונס נסגר בעליה של 0.2%; מדד S&P 500 עלה ב-0.2%; מדד נאסד"ק הוסיף לערכו 0.5%.

באיראן מאיימים בנקמה כלפי ארה"ב. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מצדו אמר כי ארה"ב תגיב על כל תקיפה איראנית. טראמפ גם איים בסנקציות על עיראק, לאחר שבבגדד הוחלט להוציא את כל הכוחות הזרים מהמדינה.

מדד הדולר של ICE, שעוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי הנפט נסגרו בירידות לאחר שהגיעו היום לשיא

מחירי הנפט המריאו היום - לצד הירידות בבורסות אסיה ואירופה - על רקע המתיחות בין ארה"ב ואיראן בעקבות חיסולו של קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה באיראן. לקראת הסגירה, העליות התחלפו בירידות. 

מחיר נפט מסוג ברנט למסירה במארס 2020, הגיע מוקדם יותר ל-70 דולר לחבית, והוא נסגר בירידה של 0.3% ב-68.41 דולר לחבית. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר 2020, נסגר בירידה של 0.3% והגיע למחיר של 62.83 דולר לחבית.

"מחירי הנפט ירקיעו שחקים במקרה של קונפליקט צבאי מלא במזרח התיכון", אמר  אלכסנדר קוזול-רייט, כלכלן סחורות בקפיטל אקונומיקס. "עם זאת, הראלי כנראה יהיה קצר, שכן הביקוש יצנח לאור המחירים הגבוהים".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המשקיעים ברחו לזהב, לין ולאג"ח האמריקאיות

המתיחות בין ארה"ב ואיראן סביב חיסולו של קאסם סלימאני, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה באיראן, הניעה את המשקיעים לעבר הזהב, הין ואג"ח ממשלתיות אמריקאיות - נכסים שנחשבים בטוחים בעיתות משבר. 

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,567 דולר לאונקייה עם עליה של 1% בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת לאחר שמחיר הזהב הגיע היום ל-1,575.4 דולר לאונקייה - המחיר הגבוה ביותר מאז אפריל 2013. 

התשואה על אג"ח ממשלתיות עלתה ל-1.8%. הין היפני מתחזק ב-0.3% מולר הדולר לשער של 108.43 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בירידות; מניות חברות הנפט עלו

בורסות אירופה נסגרו בירידות על רקע המשך המתיחות הביטחונית בין איראן לארה"ב. איראן הודיעה היום (שני) כי אינה מחויבת להסכם הגרעין עם ארה"ב. במקביל, עיראק דרשה מארה"ב לפנות את כוחותיה מהמדינה. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי אם הכוחות יגורשו מעיראק, ארה"ב תטיל עליה סנקציות.

לונדון ירדה ב-0.6%; פרנקפורט נחלשה ב-0.7% ופריז איבדה 0.5% מערכה. 

מניות חברות הנפט האירופיות עלו על רקע עליית מחירי הנפט, בעקבות חשש לפגיעה באספקה מהמפרץ הפרסי. בריטיש פטרוליום קפצה ב-2%; טוטאל עלתה ב-1.5%; רויאל דאץ'-של התחזקה ב-0.8%, ו-ENI האיטלקית הוסיפה 1.5% לערכה.

מניות חברות התעופה ירדו. אייר פראנס-KLM ירדה ב-0.9%; מניית לופטהנזה איבדה 1.6% ומניית ריינאייר ירדו ב-1.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הביטקוין עלה ביותר מ-8% מאז ההתנקשות בסולימאני

ערכו של הביטקוין עלה ביותר מ-8% מאז יום חמישי, לאור המתיחות בין ארה"ב ואיראן. המטבע הדיגיטלי עולה כעת ב-2.3%, ונסחר במחיר של 7,550 דולר.

יחד עם מטבעות דיגיטליים נוספים, ערכו של הביטקוין נוטה לעלות בשנים האחרונות בזמנים של סיכונים גיאופוליטיים.

נכסים מסורתיים יותר כמו זהב ואג"ח ממשלתיות של ארה"ב צברו גם הם עליות מאז ההתנקשות של ארה"ב בקאסם סלימאני, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה באיראן. הנפט עלה גם הוא מחשש שהייצור, או היצוא מהמזרח התיכון, עלולים להיות מושפעים מהסכסוך.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב הגיע היום לשיא של 7 שנים

מחיר הזהב עולה ב-1.5% ל-1,575.4 דולר לאונקייה - המחיר הגבוה ביותר מאז אפריל 2013 - על רקע הטלטלות במזרח התיכון לאור המתיחות בין ארה"ב ואיראן. הזהב נחשב להשקעה בטוחה ויציבה, והוא מושך אליו משקיעים בעיתות בהלה.

מחיר הזהב עלה בכ-3% מאז חיסולו של קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, על ידי ארה"ב ביום שישי.

בסך הכל הזהב המריא ב-22% ב-12 החודשים האחרונים - אך עם זאת הוא עדיין רחוק מהשיא של 2,000 דולר לאונקייה שהגיע אליו ב-2011. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו ירדה ב-1.9%; נפט ברנט עולה ל-69 דולר לחבית

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות על רקע המתיחות הגוברת בין ארה"ב לאיראן. בתגובה לחיסולו של קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, ממשלת איראן הודיעה כי היא אינה מחויבת יותר להסכם הגרעין וכי תעשיר אורניום ללא הגבלה.

בורסת טוקיו ירדה ב-1.9%; הונג קונג נחלשה ב-0.7%; שנחאי ננעלה ללא שינוי ניכר; סינגפור ירדה ב-0.6%; סיאול איבדה 1% מערכה וסידני ננעלה ללא שינוי ניכר.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1% ל-63.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.3% ל-69.5 דולר לחבית.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.1% ל-108 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.78%. מחיר הזהב עולה ב-1.7% ל-1,579.2 דולר לאונקייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker