וול סטריט ננעלה בירידות ביום מסחר מקוצר בשל חג ההודיה; הנפט צנח

המדדים המובילים בדרכם לסגור את החודש הטוב ביותר מאז יוני ■ המתיחות בין ארה"ב לסין לגבי הונג קונג העיבה על המסחר ■ הנפט ירד מתחת ל-56 דולר לחבית על רקע התפטרות רה"מ העירקי ובציפייה לפגישת אופ"ק ■ אירופה ננעלה בירידות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בוול סטריט בשל המתיחות בהונג קונג

ירידות נרשמו במסחר המקוצר בוול סטריט בשל חופשת חג ההודיה, בעוד המתיחות בין ארה"ב לסין בנוגע להונג קונג גוררת את המדדים המובילים כלפי מטה. 

היום הוא גם "יום שישי השחור" בארה"ב (יום ששי הראשון לאחר חג ההודיה), שמאופיין בהנחות שיא וטירוף קניות לקראת חג המולד.

הדאו ירד ב-0.4%. מדד s&P500 ירד ב-0.3%. הנאסד"ק ירד ב-0.5%. המסחר ינעל היום בשעה 20:00 שעון ישראל.

עם זאת, המדדים המובילים נמצאים בדרכם לחודש חזק של עליות. מדד S&P 500 עלה ב-3.8%  עד כה החודש, נכון ליום רביעי. המדד בדרכו לרשום את העלייה החודשית הגדולה ביותר מאז יוני, אז עלה ביותר מ-6%.

הדאו והנאסד"ק עלו עד כה ב-4.1% ו-5% בהתאמה. שניהם בדרכם לרשום את החודש הטוב ביותר מאז יוני. וול סטריט בדרכה לרשום שיא שבועי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות בהמשך לירידות באסיה הבוקר (ו') על רקע ההמתיחות הגוברת בין סין לארה"ב לאחר שדונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, תמך במפגינים בהונג קונג. לונדון ירדה ב-0.8%; פרנקפורט נחלשה ב-0.1%; פריז ירדה ב-0.1% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט יורד ב-3%

מחירי הנפט יורדים כעת על רקע התפטרות ראש ממשלת עירק והפגישה בשבוע הבא של אופ"ק+. מחירי הנפט יורדים גם על רקע המתיחות בין ארה"ב לסין בנושא הונג קונג.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק, יורד ב-3% ל-56 דולר לחבית. הנפט הגולמי מסוג ברנט יורד ב-1.85, ל-62.71 דולר לחבית. מתחילת החודש, עלה הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק ב-4%.

אופ"ק+ הסכימה על קיצוץ בתפוקה של 1.2 מיליון חביות ביום עד מארס 2020, בעוד העלייה בתפוקה בארה"ב מגיעה לרמות שיא. חברות נפט רוסיות הציעו לא לשנות את התפוקה שלהם, מה שמפעיל לחץ על אופ"ק+ להימנע משינויי עמדה משמעותיים בפגישה שתיערך ב-5-6 בדצמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דיימלר מקצצת עשרת אלפים משרות

דיימלר, יצרנית המכוניות הגרמנית שמחזיקה בבעלות על מותג מרצדס בנץ, הודיעה כי תקצץ עשרות אלפי משרות ברחבי העולם על רקע המאמצים לעבור למכוניות חשמליות.

לפני כמה ימים הודיעה המתחרה אאודי כי תקצץ 9,500 משרות מתוך 61 אלף בגרמניה מסיבות דומות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות בהובלת בורסת הונג קונג. טוקיו ירדה ב-0.5%; הונג קונג איבדה 2%; שנחאי ירדה ב-0.6%; סינגפור נחלשה ב-0.2% וסידני ירדה ב-0.2%.

בורסת סיאול יורדת ב-1.5% והוון הקוראיני ב-0.2% ל-1,182.05 וון לדולר, לאחר שהבנק המרכזי של דרום קוריאה הותיר את הריבית ברמה של 1.25% והוריד את תחזיות הצמיחה לשנה הבאה.

נגיד הבנק המרכזי של דרום קוריאה, לי ג'ון-יאול, טוען כי דרום קוריאה כבר נמצאת בשפל כלכלי וכי האי ודאות הגלובלית בגלל מלחמת הסחר תתמתן ומצבו של מגזר ההיי-טק בדרום קוריאה ישתפר בהמשך השנה. הבנק צופה צמיחה של 2% ב-2019 ו-2.3% ב-2020 בכלכלת דרום קוריאה. שתי התחזיות נמוכות ב-0.2% מתחזיות קודמות של הבנק.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.05% ל-109.55 ין לדולר. הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.3% ל-57.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.7% ל-63.4 דולר לחבית. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בירידות קלות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות. לונדון ירדה ב-0.2%; פרנקפורט נחלשה ב-0.3% ופריז ירדה ב-0.2%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נחלש ב-0.1%.

הליש"ט יורדת ב-0.1% ל-1.2909 דולרים . היורו עולה ב-0.1% ל-1.1011 דולרים. הנפט נסחר בירידות קלות סביב 57 דולר לחבית.

מדד מחירי הדיור בבריטניה קפץ ב-0.5% בנובמבר – העלייה החודשית הגדולה ביותר מאז יולי 2018 - לפי סקר של Nationwide. הזינוק מגיע לאחר חודשים של דשדוש המחירים בעקבות חוסר הוודאות הפוליטי במדינה.    

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה בביטחון הכלכלי באירופה

מדד הביטחון הכלכלי שפירסמה הנציבות האירופית מצביע על עלייה מפתיעה שמעידה על התאוששות אפשרית בצריכה הפרטית ובהשקעות. המדד הוא סקר קבוע שנערך בקרב מנהלים בתעשייה שנשאלים על התחזיות שלהם. המדד הגיע בנובמבר ל-101.3 נקודות, לעומת 100.8 נקודות בחודש שעבר. תחזיות הכלכלנים בסקר של בלומברג היו שהמדד יגיע ל-101 נקודות. הסקר הצביע על שיפור במגזר התעשייתי, שירותים, צרכנות וקמעונות. מגזר הבנייה הציג ירידה.

בבריטניה פורסמו היום נתונים מעודדים פחות. האי ודאות בממלכה לקראת הבחירות והברקזיט האפשרי הובילו לירידה של 4% בייצור כלי רכב במדינה. איגוד יצרני הרכב במדינה פירסם היום הודעה שבה טען כי "המצב מדאיג במיוחד". ייצור המכוניות בבריטניה ירד ב-16 מתוך 17 החודשים האחרונים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות

המסחר בבורסות אסיה נסגר במגמה שלילית, אחרי שהנשיא טראמפ אישר חוק סיוע במפגיני המחנה הפרו דמוקרטי בהונג קונג, מה שמעצים את המתיחות בין סין לארה"ב. סין מצדה אמרה שהחוקים הם "בעלי מניעים מרושעים ומסוכנים" והזהירה מפני ההשלכות שלו. סין טוענת כי החוקי שעליו חתם טראמפ מהווה התערבות בעניינים פנימיים של המדינה, ובשווקים חוששים כי הוא עשוי לפגוע בהתקדמות במשא ומתן בין המדינות על הסכם סחר.

טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג ירדה ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.5%; סיאול ירדה ב-0.4% ובסידני נרשמו עליות של 0.1%.

בשוק המט"ח, הדולר יורד ב-0.1% מול הין ונסחר תמורת 109.43 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בוול סטריט; טבע מתאוששת

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים על רקע עדכון נתוני הצמיחה כלפי מעלה ועל רקע דבריו של הנשיא טראמפ שלפיהם סין וארה"ב קרובות להסכם סחר. מדד S&P 500 עלה ב-0.4%; נאסד"ק עלה ב-0.7%; דאו ג'ונס עלה ב-0.2%. מדד הדולר ICE שמשווה בין המטבע האמריקאי למטבעות של שש שותפות הסחר הגדולות בארה"ב עולה ב-0.2%.

מדדי S&P 500 ונאסד"ק שברו שיאים זה היום ה-11 בחודש בנובמבר.

התשואה על אג"ח של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ב-0.02% ל-1.77%. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר יורד ב-0.4% ל-58.2 דולר לחבית.

מניית טבע עלתה ב-5.8% אחרי שנפלה אתמול בכ-8% בעקבות הדיווחים על פתיחת חקירה פדרלית נגד החברה בפרשיית שיווק משככי הכאבים הממכרים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ספר הבז': "כלכלת ארה"ב צומחת במתינות"

ספר הבז' של הבנק בפדרלי שפורסם היום טוען שכלכלת ארה"ב "צמחה במתינות" באוקטובר ובאמצע נובמבר, אך ממשיך להחזיק ב"תחזית כללית חיובית", בנוגע לצמיחת הכלכלה האמריקאית ברבעון האחרון של 2019.

ספר הבז' הוא סקר כלכלי של 12 המחוזות של הבנק הפדרלי בארה"ב שמתפרסם לקראת פגישת ועדת השוק הפתוח של הבנק. בהשוואה לפרסום הקודם בחודש שעבר, התחזית חיובית יותר והוא מבטא אופטימיות בנוגע לשלב הראשון בהסכם הסחר שצפוי להיחתם בין ארה"ב לסין. ואולם גם במהדורה הנוכחית מזהיר הבנק מתנאים כלכליים מוחלשים ומכך שהסכסוך עם סין עשוי לפגוע ביצוא, ולכן גם בהשקעות של עסקים אמריקאים בשוק המקומי.

עוד נכתב כי נרשם שיפור במכירות רכב, בתיירות ובדיור. מכירות הבתים עלו בשל הורדת הריבית שמאפשרת לצרכנים לקבל משכנתאות זולות יותר. בנוסף, נטען כי המחסור בעובדים משכילים ומוכשרים נותר בעינו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בשיא של ארבע שנים

בורסות אירופה ננעלו במגמה חיובית. לונדון עלתה ב-0.4%; פריז ננעלה ללא שינוי ניכר ופרנקפורט עלתה ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.3% והגיע לשיא של ארבע שנים.

בשוק המט"ח, היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% ונסחר תמורת 1.1 דולרים; הליש"ט עולה ב-0.2% ונסחרת תמורת 1.288 דולרים.

בנק ההשקעות גולדמן סאקס פירסם תחזית לפיה כלכלת גוש היורו תצמח ב-1.1% ב-2020, והבנק המרכזי של אירופה ישאיר את שער הריבית קבוע במשך כל השנה. גולדמן סאקס גם חזה כי כלכלת בריטניה תצמח ב-2.4% במחצית השניה של 2020, על רקע התבהרות האי-ודאות של הברקזיט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה בהוצאות הצרכנים בארה"ב

נתונים שפורסמו היום בארה"ב מצביעים על עלייה בהוצאות הצרכנים באוקטובר זה החודש השמיני ברציפות. נתוני אוקטובר מעודדים, בגלל שהם עשויים להצביע על המשך המגמה גם לתוך עונת הקניות של נובמבר ודצמבר.

לפי נתונים רשמיים, הוצאות הצרכנים עלו באוקטובר ב-0.3%, תחזיות הכלכלנים היו לעלייה נמוכה יותר בשיעור של 0.2%. הגידול בהוצאות הצרכנים גם מפחית מהחששות להאטה משמעותית בכלכלת ארה"ב ברבעון האחרון של 2019, שכן הצואות פרטיות מהוות מרכיב חשוב בצמיחה האמריקאית. במקביל, פורסמו היום נתונים שמצביעים על עלייה זניחה באינפלציה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצמיחה בארה"ב עודכנה מעלה

בארה"ב פורסמו היום שורה של נתונים חיוביים שמפחיתים את חששות המשקיעים מפני האטה. נתוני הצמיחה לרבעון השלישי עודכנו כלפי מעלה. לפי הנתונים המעודכנים, כלכלת ארה"ב צמחה בחודשים יולי עד ספטמבר בקצב שנתי של 2.1%, לעומת הערכות צמיחה של 1.9% שפורסמו לפני חודש. עדכון הצמיחה מתבסס על הערכות של משרד המסחר שלפיהן הצריכה הפרטית ברבעון הקודם היתה גבוהה משחשבו בתחילה. נתוני הצמיחה הסופיים לרבעון השלישי יפורסמו בחודש הבא.

בנוסף, פורסם היום כי הזמנות סחורות בנות קיימא זינקו באוקטובר ב-0.6%, לעומת תחזיות לירידה של 0.5%. העלייה עשויה לסמל התאוששות עתידית בפעילות הייצור בארה"ב. כמו כן, נרשמה ירידה במספר הבקשות לקצבאות אבטלה שהגיעו ל-213 אלף בלבד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בבורסות אסיה; טוקיו מוסיפה 0.5%

נשיא סין שי ג'ינפינג ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ ביפן, ביוני
נשיא סין שי ג'ינפינג ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ. התקדמות בשיחותצילום: Susan Walsh/אי־פי

המסחר בבורסות אסיה מתנהל ברובו בעליות קלות על רקע ההתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו נסגרה בעלייה של 0.3%; הונג קונג ללא שינוי; שנחאי עברה לירידה של 0.1% בעוד המדד המשולב CSI יורד ב-0.4%; סיאול עלתה ב-0.3% וסידני קפצה ב-0.9%

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר אתמול (שלישי) כי ארה"ב וסין מתקרבות להשלמת השיחות על השלב הראשון בהסכם הסחר בין שתי המעצמות, לאחר שצוותי המשא ומתן משני צדדים שוחחו בטלפון.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.1% ל-109.18 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.75%.

הליש"ט נסוגה ב-0.1% ל-1.285 דולר על רקע שינויים במאזן בין המפלגות בסקרים לקראת הבחירות הכלליות בדצמבר. 

הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.1% ל-58.35 דולר לחבית. 

בנוסף, רווחי חברות התעשייה בסין הצטמקו באוקטובר בקצב המהיר ביותר זה 8 חודשים, לפי רויטרס. הרווחים נפלו ב-9.9% והגיעו ל-427.56 מיליארד יואן (60.74 מיליארד דולר). זוהי הנפילה התלולה ביותר מאז ינואר-פברואר. בספטמבר למשל ירדו הרווחים ב-5.3%.

בסין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, חלה האטה כלכלית המתבטאת בירידה ממושכת במחירי הייצור, ובייצוא. רווחי התעשייה המקומית יורדים גם הם בעקבות הלחץ בו נתונה המדינה בחודשים האחרונה בעקבות סכסוך הסחר עם ארה"ב.

"הנפילה הגדולה באוקטובר מאותתת כי הכלכלה האמתית של סין עדיין מצויה בפני בעיות רבות", אמר ני וואן, כלכלן בקרן Hwabao הסינית. הוא הוסיף כי חברות התעשייה עומדות בפני מכשול כפול של ירידת מחירים ומימון יקר יותר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשיא; טבע צנחה ב-8%

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות שערים קלות קלים על רקע צפייה להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. שלושת המדדים המובילים ננעלו בשיא.  דאו ג'ונס עלה ב-0.2%; S&P 500 עלה ב-0.2% נאסד"ק עלה ב-0.2%. זו הפעם העשירית בנובמבר שנאסד"ק ו-S&P 500 ננעלו בשיא בנובמבר.

מדד הדולר ICE - העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות בהם היורו והליש"ט - נסחר יורד ב-0.1% ברמה של 98.25 נקודות.

טבע נפלה ב-7.9% אחרי שפורסם שנפתחה חקירה פדרלית נגד החברה שתבחן את שיטות שיווק האופיואידים של החברה. דיסני ננעלה בשיא אחרי שעלתה ב-1.3% אחרי שפורסם שהסרט "לשבור את הקרח 2" הכניס בעולם 350 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון להקרנתו.

מניית HPE צונחת ב-8.5% לאחר שיצרנית פיתרונות הענן למגזר העסקי דיווחה על ירידה בהכנסות ברבעון הרביעי של שנת הכספים של החברה. מניית בסט ביי זינקה ב-9.9% לאחר שדיווחה על עלייה ברווחים ובמכירות ברבעון השלישי של 2019.

מניית פאלו אלטו נטוורקס, שהוקמה על ידי ניר צוק שמכהן כיום כסמנכ"ל טכנולוגיה בחברה, נפלה בכ-12%% לאחר שהחמיצה את תחזיות הכלכלנים לרבעון השני בשנת הכספים שלה, והודיעה כי תרכוש את חברת אבטחת הסייבר אפורטו תמורת 150 מיליון דולר במזומן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חקירה פדרלית נגד טבע: המניה ירדה ב-8%

מניית חברת התרופות הישראלית טבע ירדה במסחר בוול סטריט ב-8% אחרי שדווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי הממשל האמריקאי פותח בחקירה פלילית נגד כמה יצרניות ומפיצות של אופיואידים. לפי הדיווח, אם החקירה תסתיים בכתב אישום פלילי נגד החברות, ייתכן והתיק יהפוך לתביעה הגדולה ביותר בהיסטוריה נגד חברות תרופות.

בעקבות התביעה, מצבן של חברות התרופות עשוי להחמיר - וזאת על רקע תביעות שהגישו נגדן כמה מדינות בארה"ב. החקירה מתמקדת בחוק להפצה אחראית של תרופות מרשם בארה"ב, ובמסגרתו תיבחן השאלה אם טבע הפרה אותו.

עוד פורסם כי שש חברות דיווחו במסמכים רגולטורים כי הן קיבלו זימון ממשרד התובע הכללי בניו יורק להופיע בפני חבר מושבעים במסגרת תביעת האופיואידים. טבע סירבה להגיב לדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה בביטחון הצרכנים בארה"ב

בארה"ב פורסמו היום כמה נתוני מקרו מבלבלים שמקשים על המשקיעים להסיק לגבי חוסנה הכלכלי של המדינה.

מדד ביטחון הצרכנים בארה"ב ירד בנובמבר זה החודש הרביעי ברציפות.  המדד הגיע ל-125.5 נקודות החודש, לעומת 126.1 נקודות באוקטובר. תחזיות הכלכלנים היו שהמדד יגיע ל-126.6 נקודות. ירידה במדד עשויה להצביע על ירידה בצריכה הפרטית בארה"ב ועל היחלשות הצמיחה במדינה, ובעתיד להצביע על גלישתה של ארה"ב למיתון.

נתונים נוספים שפורסמו היום מצביעים על התייצבות מחירי הבתים בארה"ב אחרי שירדו במשך רוב חודשי השנה. מדד קייס-שילר למחירי הבתים עלה בספטמבר בקצב שנתי של 3.2%, לעומת עלייה של 3.1% באוגוסט. המדד ב-20 הערים הגדולות בארה"ב עלה בספטמבר ב-2.1%.

לפי נתונים ממשלתיים נוספים שפורסמו היום, מכירות הבתים החדשות בארה"ב ירדו באוקטובר ב-0.7% לעומת ספטמבר, ואולם נתוני חודש ספטמבר עודכנו מעלה, ולכן מכירות הבתים החדשים מתחילת השנה רשמו עלייה. בנוסף, נתוני אוקטובר היו טובים מתחזיות הכלכלנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באירופה; הליש"ט נחלשת ב-0.3%

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת על רקע דיווחים חיוביים על התקדמות שיחות הסחר בין ארה"ב לסין ועל רקע הימשכות האי ודאות בנוגע לתוצאות הבחירות בבריטניה.

מדד פוטסי 100 בבורסת לונדון, שכולל את 100 החברות הגדולות, עלה ב-0.1%; מדד פוטסי 250 שכולל חברות בינוניות עלה ב-0.8% לשיא של 15 חודשים. פרנקפורט ירדה ב-0.1%; פריז עלתה ב-0.1% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%.

הדולר נסחר במגמה מעורבת מול המטבעות המובילים. היורו נסחר ללא שינוי ניכר מול הדולר בשער של 1.1012 דולרים. הליש"ט יורדת ב-0.3% ל-1.2854 דולרים על רקע סקרים שפורסמו בבריטניה שמצביעים על כך שיתרונה של המפלגה השמרנית מצטצמם. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.75%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אנה ואלזה הקפיצו את דיסני לשיא

מניית דיסני עלתה ב-1.3% לשיא שמשקף לה שווי שוק של יותר מ-270 מיליארד דולר. העלייה שנרשמת אחרי שפורסם כי הסרט השני בסדרה "לשבור את הקרח" הכניס בסוף השבוע הראשון להקרנתו 350.2 מיליון דולר בכל העולם – שיא לסרט אנימציה.

הסרט הכניס בארה"ב לבדה 127 מיליון דולר, יותר מתחזיות האנליסטים. ואולם מה שעודד את המשקיעים יותר מכל היו ההכנסות המרשימות של הסרט בסין: 53ץ2 מיליון דולר – שיא עבור דיסני בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

ההצלחה של הסרט מסמלת את חוזקם של כמה ממותגי החברה על רקע השקת שירות הסטרימינג שלה, דיסני פלוס, מוקדם יותר החודש. החברה מקווה שהמותגים המבוססים שלה יעזרו לה להתחרות בנטפליקס שהתבססה כבר ברוב העולם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה מפתיעה בגירעון הסחר של ארה"ב

נתונים שפורסמו היום בארה"ב מצביעים על ירידה בגירעון הסחר של המדינה. ואולם הירידה לא נגרמה בגלל עלייה ביצוא האמריקאי, אלא בגלל ירידה ביבוא למדינה – בעיקר בגלל המכסים שהטילה ארה"ב במסגרת מלחמת הסחר שהיא מנהלת עם סין והאיחוד האירופי.

גירעון הסחר הבינלאומי של ארה"ב הגיע באוקטובר ל-66.4 מיליארד דולר, לעומת 70.5 מיליארד דולר בספטמבר. הנתונים מייצגים שפל של 17 חודשים בגירעון הסחר, ואולם הגירעון השנתי צפוי להיות הגבוה ביותר זה 11 שנה. יצוא הסחורות הסתכם ב-135.3 מיליארד דולר – ירידה של 0.9 מיליארד דולר מספטמבר. יבוא הסחורות למדינה היה 201.8 מיליארד דולר, ירידה של 5 מיליארד דולר לעומת ספטמבר. הירידה החדה ביותר ביצוא היתה של מכוניות. הדו"ח המלא יפורסם בשבוע הבא.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת. טוקיו עלתה ב-0.4%; הוגנ קונג ירדה ב-0.2%; שנחאי ננעלה ללא שינוי ניכר; סינגפור ירדה ב-0.4%; סיאול ירדה ב-0.1% וסידני עלתה ב-0.8%.

הין נסחר ביציבות מול הדולר ברמה של 108.93 ין לדולר.

מניית עליבאבא החלה להיסחר היום בבורסת הונג קונג ועלתה ל-190.45 דולר הונג קונגי, עלייה של 8% לעומת מחיר ההנפקה שנקבע על 176 דולר הונג קונגי. החברה גייסה עד כה 11.3 מיליארד דולר בהונג קונג.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.2% ל-58.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-63.7 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה בשיא בעקבות דיווחים על התקדמות בהסכם הסחר

המסחר בוול סטריט התנהל בעליות, לאור הציפיות שסין וארה"ב יגיעו בקרוב להסכם במסגרת סכסוך הסחר בין המדינות. מוקדם יותר היום פירסם העיתון "גלובל טיימס" הסיני, שנחשב לשופרו של הממשל כי סין וארה"ב "קרובות מאוד" לחתימה על השלב הראשון בהסכם.

דאו ג'ונס הוסיף 0.6%;  נאסד"ק עלה ב-1.3%;  מדד S&P 500התחזק ב-0.7%. 

מניית אובר ירדה ב-1.3%, לאחר שרשות התחבורה של לונדון שללה את רישיון הפעילות של החברה בעיר.

המסחר מתנהל גם לקראת פתיחת חודש המסחר האחרון של השנה, שמכונה "הראלי של סנטה", שבו נרשמות עליות באופן מסורתי. בשנה שעברה, הראלי איכזב ולא נרשמו עליות לפני חג המולד, אך יציבות הריבית בארה"ב, הצריכה החזקה והביצועים הכלל עולמיים החזקים מאותתים שאירוע כזה לא צפוי לא לחזור על עצמו. 

חברת הפיננסים המקוונת צ'ארלס שוואב הכריזה כי תרכוש את TD אמריטרייד תמורת 26 מיליארד דולר. בעקבות ההכרזה, מניית צ'ארלס שוואב נחלשת ב-0.8% במסחר. מניית TD אמריטרייד עלתה ב-3.4%.

שווי נכסי החברה הממוזגת יגיעו ל-5 טריליון דולר. שתי החברות מתמחות בתעשיית הסחר המקוון במניות, שוק שבו מתנהלת תחרות קשה ומלחמת מחירים שאותה מובילה, בין היתר, צ'ארלס שוואב, כשהכריזה בחודש שעבר שתפסיק לגבות עמלות על סחר מקוון במניות אמריקאיות, בקרנות סל ובאופציות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

HP דחתה שוב את הצעת הרכש של זירוקס

HP דחתה שוב אתמול (א) את הצעת הרכש של זירוקס בסך 33.5 מיליארד דולר במזומן ובמניות, והוסיפה כי ההצעה "היא הערכת חסר משמעותית של HP".

יצרנית המחשבים האישיים אמרה אמש כי היא מסרבת להצעה של זירוקס, וכי היא פתוחה לבדוק את ההצעה שלה ליצרנית המדפסות האמריקאית. זירוקס הציעה לרכוש את HP  ב-22 דולר למניה – 17 דולר במזומן ו-0.137 מניות של זירוקס על כל מניה של HP.

"קיים ספק מתמשך לגבי היכולת של זירוקס לגייס את המזומן הנדרש ולגבי החוב הגדול שיכביד על מניית החברה המשולבת אפילו אם הכסף הדרוש יימצא", נכתב במכתב של HP.

זירוקס איימה ביום חמישי להפוך את הצעת הרכש לעוינת, אם החברה לא תסכים לדיונים "ידידותיים ותפתח את ספריה לפני יום שני".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ננעל בעלייה

מחירי הנפט התאוששו בסוף יום המסחר היום, לאחר שעלו במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים. מחיר הנפט הגולמי עלה ב-0.4% למחיר של 58.01 דולר לחבית. מחיר הנפט הגולמי מסוג ברנט עלה ב-0.4% למחיר של 63.65 דולר לחבית. אופטימיות לגבי הסכם סחר בין ארה"ב לסין תרמו לעליות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בעליות

אופטימיות בנוגע למלחמת הסחר המתנהלת בין ארה"ב לסין הובילה לעליות במדדים המובילים באירופה. בורסת לונדון עלתה ב-1%, פרנקפורט עלתה ב-0.6%, ופריז התחזקה ב-0.5%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי הוסיף 1% לערכו. 

גורם נוסף לעלייה בבורסות אירופה הוא פרסום התוכנית של המפלגה השמרנית על ידי ראש המפלגה וראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון. המסמך מפרט את שאיפת המפלגה לצמצם בצורה משמעותית את הוצאה הציבורית במדינה ל-2.9 מיליארד ליש"ט - בשונה מהתוכנית של הלייבור להוצאה של 83 מיליארד ליש"ט.   

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איביי מוכרת את סטאבהאב ב-4 מיליארד דולר לויאגוגו

איביי הודיעה היום (ב) כי תמכור את סטאבהאב לפלטפורמת הכרטיסים ויאגוגו בעבור 4.05 מיליארד דולר במזומן.

מייסד ומנכ"ל ויאגוגו הוא גם המייסד השותף של סטאבהאב, אך הוא עזב את החברה לפני שנמכרה לאיביי בעבור 310 מיליון דולר ב-2007. המכירה צפויה להיסגר עד סוף הרבעון הראשון של 2020. מניית איביי עולה ב-.2.4%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שופר הממשל הסיני: "ארה"ב וסין קרובות מאוד להסכם"

העיתון הסיני "גלובל טיימס", שנמצא בשליטת המפלגה הקומוניסטית במדינה ונחשב לשופרו של הממשל, פירסם ציוץ שבו טען שארה"ב וסין "קרובות מאוד" לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר בין המדינות.

לפי הציוץ: "בניגוד לדיווחים השליליים שפורסמו באחרונה בתקשורת, סין וארה"ב קרובות מאוד לשלב הראשון בהסכם הסחר, וסין נותרת מחויבת להמשך השיחות לשלב השני או אפילו לשלב השלישי עם ארה"ב על בסיס שוויוני". העיתון ציטט "גורמים המקורבים לממשל הסיני", אך בעבר נודע העיתון כמכשיר להעברת מסרים מהממשלה לכלי התקשורת במערב.

גם הניסוח של "בסיס שוויוני" עלול להיות בעייתי לאמריקאים, שכן נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר ביום שישי שההסכם לא צריך להיות שוויוני כי ההפרות של סין בתחומי הסחר חמורות מאוד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תקוות על הסכם הסחר העלה את בורסות אסיה

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות, לאור התקוות המחודשות לחתימה על הסכם סחר בין סין לארה"ב בתום כ-20 חודשים של מכסים הדדיים שהטילו המדינות זו על זו. בנוסף, הבחירות בהונג קונג שנערכו אתמול (ראשון) מצביעות על ניצחון סוחף למחנה הפרו דמוקרטי ומשקיעים מקווים כי הן יביאו לרגיעה בעיר המדינה שנמצאת בחסות סין.

טוקיו עלתה ב-0.8%; הונג קונג זינקה ב-1.4%; שנחאי עלתה ב-0.7%; סידני התחזקה ב-0.3%; סיאול הוסיפה 1%. הדולר מתחזק מול הין ב-0.2% ונסחר בשער של 108.86 ין לדולר. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-58.05 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קרן המטבע מורידה את תחזית הצמיחה של יפן

קרן המטבע הבינלאומית (IMF) פירסמה היום את התחזית הכלכלית על יפן והורידה את תחזית הצמיחה של המדינה בגלל ההאטה בכלכלה העולמית. הקרן גם קראה לממשלה שלא לצמצם נכון לעכשיו את ההוצאות הציבוריות. עוד נטען בדו"ח כי על הבנק המרכזי במדינה להתמקד באג"ח קצרות מועד במסגרת ההרחבה הכמותית ולקדם רפורמות מבניות כדי לעודד את הצמיחה במדינה.

קרן המטבע חוזה כי כלכלת יפן תצמח ב-2019 ב-0.8% - ירידה של -0.1% לעומת התחזית הקודמת. בשנה הבאה צפויה כלכלת יפן לצמוח ב-0.5% - בהתאם ליעדי הממשלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker