בורסות ארה"ב ואירופה סגרו שבוע שלילי ראשון מזה שבעה שבועות

טראמפ: קרובים מאוד להסכם סחר עם סין ■ נשיא סין: רוצים להגיע להסכם עם ארה"ב ■ הנפט נסוג משיא של חודשיים - מחק כל עליות השבוע ■ שיפור בייצור ובבטחון הצרכנים בארה"ב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט סגרה שבוע שלילי ראשון מזה שבעה שבועות

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר בראיון לערוץ פוקס ניוז כי ארה"ב "קרובה מאוד" להסכם סחר עם סין. מוקדם יותר היום (ו') אמר נשיא סין, שי ג'ינפינג, כי ארצו מעוניינת להגיע להסכם סחר עם ארה"ב.

עם זאת, חוסר ודאות סביב התקדמות שיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם גררה את שוק המניות בארה"ב לירידה שבועית ראשונה מזה שבעה שבועות.

מדד דאו ג'ונס נסגר היום בעלייה של 0.4% אך איבד 0.5% בסיכום שבועי - ירידה שבועית ראשונה מזה חמישה שבועות. מדד S&P 500 טיפס היום ב-0.2% אך רשם ירד ב-0.3% השבוע - ירידה שבועית ראשונה לאחר שישה שבועות רצופים של עליות. מדד נאסד"ק הוסיף היום 0.2% אך נסוג ב-0.3% בסיכום שבועי - שבוע שלילי ראשון לאחר שבעה שבועות חיוביים ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר היום ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה ללא שינוי ברמה של 1.77%, אך ירדה בסיכום שבועי ב-0.06%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסוג משיא של חודשיים; מחק כל עליות השבוע

מחיר הנפט נסוג משיא של חודשיים ומחק את כל עליות השבוע על רקע דיווחים בימים האחרונים על כוונות אופ"ק ויצואניות נפט מובילות נוספות בהן רוסיה להאריך את הסכם קיצוץ התפוקה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 57.77 דולר לחבית, ירידה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נסוג מחיר הנפט ב-0.1% - ירידה שבועית ראשונה מזה שלושה שבועות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 63.39 דולר לחבית, ירידה של 0.9%, בבורסת ICE בלונדון, אולם חילץ עלייה של 0.1% בסיכום שבועי. הן הברנט והן הטקסס מתוק נסגרו אתמול (ה') במחירים הגבוהים ביותר מאז ה-23 בספטמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה סגרה שבוע שלילי ראשון מזה 7 שבועות

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בראשונה השבוע לאחר שתקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין האפילו בהשפעתן על נתוני מקרו כלכליים חלשים שפורסמו בגוש היורו. עם זאת, המדדים ביבשת ירדו בסיכום שבועי בדרכם לשבוע שלילי ראשון מזה שבעה שבועות.

בורסת לונדון קפצה ב-1.2% לאחר שנתוני מקרו מאכזבים שפורסמו בבריטניה גרמו להיחלשות הליש"ט, שנסוג ב-0.6% מול הדולר לשער של 1.2835 דולר לליש"ט.

בורסות פרנקפורט ופריז נסגרו בעליות של 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.4%, עלייה ראשונה מזה חמישה ימי מסחר, אולם נסוג בסיכום שבועי ב-0.5% - ירידה שבועית ראשונה מזה שבעה שבועות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בטחון הצרכנים בארה"ב בשיא של 4 חודשים

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס בנובמבר לרמה של 96.8 נקודות, רמתו הגבוהה ביותר מזה ארבעה חודשים, לעומת רמה של 95.5 נקודות באוקטובר, לפי נתונים שפורסמו היום.

תחזית הכלכלנים תאמה את הנתונים הראשוניים שפורסמו מוקדם יותר החודש ואשר הצביעו על עלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 95.7 נקודות.

רכיב המצב הנוכחי במדד נסוג לרמה של 111.6 נקודות ואילו רכיב הציפיות העתידיות טיפס ל-87.3 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזר הייצור בארה"ב בצמיחה החדה זה 7 חודשים

הצמיחה במגזר הייצור בארה"ב טיפסה החודש לרמתה הגבוהה ביותר מזה שבעה חודשים, והצמיחה במגזר השירותים טיפסה לשיא של ארבעה חודשים, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב טיפס החודש לרמה של 52.2 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מאז אפריל - לעומת רמה של 51.3 נקודות באוקטובר, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה היום חברת המחקר IHS מרקיט.

מדד מנהלי הרכש של מגזר השירותים טיפס בנובמבר לרמה של 51.6 נקודות, הרמה הגבוהה מאז יולי, לעומת רמה של 50.6 נקודות בחודש הקודם.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות המגזר ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; טוקיו עלתה ב-0.3%

אסיה ננעלה במגמה מעורבת על רקע חוסר הבהירות בנוגע להתקדמות שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג עלתה ב-0.5%; שנחאי יורדת ב-0.6%; סינגפור עלתה ב-1%; סיאול עלתה ב-0.3% וסידני עלתה ב-0.5%.

הין עולה ב-0.1% ל-108.53 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.75%.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.3% ל-58.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.1% ל-63.9 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חששות סחר גררו את וול סטריט ליום שלישי של ירידות

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זה היום השלישי ברציפות בצל המשך חוסר הבהירות סביב התקדמות שיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

מדדי S&P 500 ודאו ג'ונס נסוגו ב-0.2% בדרכם ליום שלילי שלישי ברציפות, ומדד נאסד"ק איבד אף הוא 0.2%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 1.78% - הזינוק החד ביותר מזה שבועיים.

מניית מייסיס נסוגה ביותר מ-2% במסחר בוול סטריט לאחר שרשת בתי הכלבו דיווחה על ירידה חדה מהצפוי במכירות ברבעון השלישי של השנה, והנמיכה את תחזיות הרווח וההכנסות השנתיות - אזהרת רווח שלישית השנה.

מניית TD אמריטרייד זינקה ב-17% על רקע דיווח לפיו הברוקראז' המקוון המתחרה צ'רלס שוואב מנהל מגעים לרכישתה תמורת 26 מיליארד דולר. מניית צ'רלס שוואב קפצה ב-7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צפי להארכת קיצוצי אופ"ק הקפיץ הנפט לשיא של חודשיים

מחיר הנפט קפץ לשיא של כחודשיים על רקע דיווח של רויטרס לפיו ארגון אופ"ק ויצואניות נפט מובילות נוספות, בהן רוסיה, צפויים להסכים בפגישתם בחודש הבא על הארכת הסכם קיצוץ בתפוקה עד אמצע שנת 2020.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 58.58 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-23 בספטמבר, לאחר עלייה של 2.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בשפל של שבוע על רקע "אופטימיות זהירה" בשיחות סחר

מחיר הזהב נסוג לשפל של למעלה משבוע לאחר שסגן ראש ממשלת סין, ליו הא - הנציג הבכיר של סין לשיחות הסחר עם ארה"ב - הביע "אופטימיות זהירה" לגבי השגת הסכם סחר חלקי בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,463.6 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-13 בנובמבר, לאחר ירידה של 0.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בירידות; טיסנקרופ צללה ב-14%

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בצל המשך חוסר הוודאות סביב התקדמות שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. מגזר חומרי הגלם, אשר לו חשיפה גדולה במיוחד לשוק הסיני, הוביל את הירידות.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.3%; פרנקפורט ופריז נסוגו ב-0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.4%.

מניית טיסנקרופ צללה ב-13.6% לאחר שקונצרן התעשייה הגרמני הודיע על הפסקת חלוקת הדיווידנדים למשקיעים והזהיר מפני העמקת הפסדיו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המכירות של בתים קיימים בארה"ב צמחו פעם 3 ב-4 חודשים

המכירות של בתים קיימים בארה"ב צמחו באוקטובר על רקע ירידה בריבית המשכנתאות.

המכירות של בתים קיימים גדלו ב-1.9% לעומת ספטמבר, לקצב שנתי של 5.46 מיליון יחידות, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR). היתה זו עלייה שלישית בארבעה החודשים האחרונים, אולם קצב המכירות היה נמוך מתחזיות הכלכלנים של 5.49 מיליון בתים.

מחיר המכירה החציוני טיפס ב-6.2% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, ל-270,900 דולרים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב ירד חודש שלישי ברצף

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב נסוג באוקטובר ב-0.1% - ירידה חודשית שלישית ברציפות - מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד. הנסיגה באוקטובר באה בהמשך לירידות של 0.2% בהן בספטמבר והן באוגוסט.

"מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב ירד זה החודש השלישי ברציפות, ושיעור הצמיחה שלו בשישה החודשים האחרונים הפך לשלילי בפעם הראשונה מאז מאי 2016", ציינה קונפרנס בורד בעת פרסום המדד. "הירידה נבעה מחולשה בהזמנות חדשות במגזר הייצור, במספר שעות העבודה השבועי ובתביעות דמי אבטלה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביטקוין נסוג יום 7 ברצף; צונח מתחת ל-8,000 ד'

ערך ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם, נסוג זה היום השביעי ברציפות ונפל מתחת לרמה של 8,000 דולרים - שפל של קרוב לחודש.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 7,796 דולרים, ירידה של יותר מ-4% ביממה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק. ערך ביטוקין נמוך משמעותית ממחיר של כ-13 אלף דולרים שאליו טיפס ביוני, ונמוך ביותר מ-60% משיא של כ-20 אלף דולרים שאליו טיפס בדצמבר 2017.

מטבעות דיגיטליים אחרים רשמו אף הם ירידות ביממה החולפת: XRP נסוג ביותר מ-3%; אתריום, ביטקוין קאש ולייטקוין נפלו בכ-6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה בארה"ב בשיא של 5 חודשים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נותר ללא שינוי בשבוע שעבר ברמה של 227 אלף, שיא של חמישה חודשים, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה במספר התביעות בשבוע שעבר לרמה של 219 אלף.

נתוני השבוע הקודם תוקנו כלפי מעלה מ-225 אלף תביעות ל-227 אלף תביעות. הממוצע הארבע-שבועי, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס ב-3,500 לרמה של 221,000 תביעות - רמתו הגבוהה מאז יוני.

עוד בחזית המקרו כלכלית בארה"ב: מדד פעילות מגזר הייצור באזור פילדלפיה טיפס בנובמבר לרמה של 10.4 נקודות לעומת רמה של 5.6 נקודות באוקטובר, מסר היום הבנק הפדרלי של פילדלפיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 1.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות לאחר שאתמול (ד') דיווחה רויטרס כי ייתכן שהשלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין לא ייחתם עד סוף השנה. טוקיו ירדה ב-0.5%; הונג קונג איבדה 1.6%; שנחאי יורדה ב-0.2%; סינגפור נחלשה ב1.1%; סיאול ירדה ב-1.3% וסידני ירדה ב-0.7%.

הין מתחזק מעט ועולה ל-108.62 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.73%.

הנפט עבר לירידות קלות לאחר שאתמול דווח על עלייה מתונה במלאי הנפט בארה"ב. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.1% ל-56.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.2% ל-62.3 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק נסוג משיא; "הסכם הסחר החלקי יידחה ל-2020"

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בעקבות דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס לפיו יתכן כי השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין לא ייחתם עד סוף השנה.

מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא זו הפעם ה-18 השנה, ירד היום ב-0.5%. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.4%, וכך גם מדד S&P 500.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.74% - שפל של שלושה שבועות.

לפי דיווח רויטרס, מומחי סחר ומקורבים לממשל טראמפ, אמר כי חתימת הסכם הסחר החלקי תידחה לשנת 2020 בשל דרישת סין לצמצום משמעותי יותר של מכסי היבוא.

מגמת המסחר השלילית נרשמת גם בצל חששות כי המחלוקת המחריפה בין ארה"ב לסין סביב המחאה בהונג קונג עלולה להקשות על התקדמות בשיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. משרד החוץ של סין קרא לארה"ב לחדול להתערב בנעשה בהונג קונג, זאת לאחר שהסנאט האמריקאי אישר הצעת חוק שמטרתה להגן עת זכויות המפגינים בהונג קונג מפני דיכוי אלים מצד המשטר.

מניית טרגט קפצה ב-14% במסחר בוול סטריט לאחר שהקמעונאית המוזלת דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים, והעלתה את תחזית הרווח השנתי.

מניית טרגט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול מתון מהצפוי במלאי בארה"ב הקפיץ את הנפט ב-3%

מחיר הנפט רשם את הזינוק היומי החד ביותר זה כמעט שלושה שבועות לאחר שמלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשיעור מתון מהצפוי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 57.11 דולר לחבית, עלייה של 3.4% - הזינוק היומי החד ביותר מאז הראשון בנובמבר - בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 62.4 דולר לחבית, עלייה של 2.5%, בבורסת ICE בלונדון.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל ב-1.4 מיליון חביות בשבוע שעבר, גידול שבועי רביעי ברציפות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. עם זאת, העלייה היתה מתונה במעט מתחזיות האנליסטים לגידול של 1.6 מיליון חביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בירידות

הפגנות בהונג קונג
הפגנות בהונג קונגצילום: TYRONE SIU/רויטרס

בורסות אירופה נסגרו בירידות בצל חששות כי המחלוקת המחריפה בין ארה"ב לסין סביב המחאה בהונג קונג עלולה להקשות על התקדמות בשיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.8%; פרנקפורט נסוגה ב-0.5%; פריז איבדה 0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.4%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1065 דולר ליורו; הליש"ט נסוג ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2918 דולר לליש"ט.

משרד החוץ של סין קרא לארה"ב לחדול להתערב בנעשה בהונג קונג, זאת לאחר שהסנאט האמריקאי אישר הצעת חוק שמטרתה להגן עת זכויות המפגינים בהונג קונג מפני דיכוי אלים מצד המשטר.

מניית סווידבנק נסוגה ב-3% בבורסת שטוקהולם, לאחר שהרשויות בארה"ב הודיעו כי הן חוקרות אפשרות שהבנק השוודי הפר סנקציות שהוטלו על רוסיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים על רקע המתיחות בין ארה"ב לסין. טוקיו ירדה ב-0.6%; הונג קונג נחלשה ב-0.7%; שנחאי ירדה ב-0.8%; סינגפור ירדה ב-0.3%; סיאול וסידני איבדו 1.3% מערכן.

הסנאט אישר אמש חקיקה התומכת המחאה הנמשכת בהונג קונג נגד המשטר הסיני, ובכך הגביר את המתיחות הקיימת בין סין לארה"ב. בנוסף, דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב חזר ואיים אמש על סין כי יעלה את המכסים על היצוא הסיני לארה"ב אם לא ייחתם הסכם סחר בין שתי המדינות. הין עולה ב-0.1% ל-108.45 דולר.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.1% ל-55.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.2% ל-61 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק בשיא; הום דיפו נחתכה ב-14 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בעיקרה בעקבות דו"חות כספיים מאכזבים במגזר הקמעוני ועל רקע חוסר ודאות סביב שיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.4% לאחר שנסגר אתמול בשיא זו הפעם ה-12 השנה. מדד S&P 500 נסוג ב-0.1% לאחר שנסגר אתמול בשיא זה היום הרביעי ברציפות ובפעם ה-23 השנה. מנגד, מדד נאסד"ק טיפס היום ב-0.2% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם זו הפעם ה-18 השנה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.78%.

מניית הום דיפו נפלה ביותר מ-5% במסחר בוול סטריט לאחר שקמעונאית הציוד המשרדי הנמיכה את תחזית צמיחת המכירות השנתיות מ-2.3% ל-1.8%. בעקבות נפילת המניה נחתך היום שווי השוק של הום דיפו ביותר מ-14 מיליארד דולר.

מניית קוהל'ס צללה ב-19.5% לאחר שרשת בתי הכלבו הנמיכה את תחזית הרווח השנתי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ביום הגרוע זה 7 שבועות: צנח ביותר מ-3%

מחיר הנפט רשם את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שבעה שבועות על רקע חששות כי שיחות הסחר בין ארה"ב לסין נקלעו למבוי סתום.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 55.21 דולר לחבית, ירידה של 3.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 60.91 דולר לחבית, ירידה של 2.5%, בבורסת ICE בלונדון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר שזינקה לשיא של 4 שנים: אירופה נסגרה בירידות

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעיקרה על רקע חוסר ודאות סביב גורל שיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר טיפסו לרמתן הגבוהה ביותר זה ארבע שנים וחצי.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.2%; פרנקפורט הוסיפה 0.1%; פריז ירדה ב-0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בירידה של 0.1% לאחר שבמהלך המסחר כבר טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2015.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1083 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נחלשת ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2928 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היתרי הבנייה בארה"ב קפצו לשיא של 12 שנים

התחלות הבנייה בארה"ב גדלו ב-3.8% באוקטובר לקצב שנתי של 1.31 מיליון יחידות, הגבוה ביותר מתחילת השנה, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. הגידול תאם את תחזיות הכלכלנים.

בה בעת, היתרי הבנייה - הנחשבים לאינדיקטור להיקף הבנייה בעתיד - זינקו ב-5% לקצב שנתי של 1.46 מיליון יחידות, הגבוה ביותר מאז מאי 2007.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טאטה סטיל תקצץ 3,000 משרות באירופה

טאטה סטיל מתכננת לקצץ 3,000 משרות ברחבי אירופה כדי להפחית את העלויות. כשני שליש מהקיצוץ יהיה צוות משרדי, אמרה החברה בהצהרה. טאטה סטיל – שלה מתקני פלדה בבריטניה ובהולנד – לא פירטה לגבי המיקומים שבהם יפוטרו עובדים.  

"ביקוש מדשדש באיחוד האירופי לפלדה ותפוקה גלובלית גבוהה לצד מתיחות הסחר, הפכה את השוק האירופי למזבלה של הפלדה העודפת של העולם", אמרה החברה.

בריטיש סטיל, יצרנית הפלדה השנייה בגודלה בבריטניה, נרכשה על  ידי ג'ינגיי הסינית. הביקוש באיחוד לפלדה יתכווץ השנה ב-3.1%, על פיה ערכות ארגון יורופר, קבוצת לובי.

"הפעילות האירופית שלנו מתמודדת עם תנאים חסרי תקדים", אמר הנריק אדם, מנכ"ל טאטה סטיל באירופה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה בשל האי ודאות בסוגיית הסחר

בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת על רקע האי-ודאות המתמשכת בסוגיית הסחר והמתיחות הגואה בהונג קונג.

טוקיו ירדה ב-0.5%. הונג קונג עלתה ב-1.4%. שנחאי הוסיפה 0.9%. טייוואן עלתה ב-0.6%. סינגפור ירדה ב-0.6%. 

הין היפני נחלש ב-0.1%  מול הדולר לרמה של 108.60 ין לדולר. מחיר הנפט הגולמי נחלש ב-0.3% למחיר של 56.91 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איזיג'ט: נפילה של 3.4% ברווח לפני מסים ב- 2019

חברת התעופה מוזלת הבריטית איזיג'ט הודיעה היום על נפילה של 3.4% ברווח לפני מסים בעבור שנת הכספים הפיסקלית 2019, וכי ההזמנות למחצית הראשונה של 2020 עלו מעט לעומת שנה שעברה.

הרווח לפני מסים בשנה שהסתיימה ב-30 בספטמבר הסתכם ב-430 מיליון ליש"ט (556.7 מיליון דולר) לעומת 445 מיליון ליש"ט ב-2018. החברה אמרה כי ההכנסות למושב ירדו ב-1.8% ל-60.81 ליש"ט בשל חולשה בביטחון הצרכנים.

הרווח לפני מס המעודכן – מדד חשוב של חברות תעופה שלא כולל הוצאות חד פעמיות – נפל ל-427 מיליון ליש"ט לעומת 578 מיליון ליש"ט ב-2018.

הכנסות החברה הסתכמו ב-6.39 מיליארד ליש"ט לעומת 5.9 מיליארד ליש"ט ב-2018.

מספר הנוסעים עלה ב-8.6% ל-96.1 מיליון נוסעים. הדירקטוריון הודיע על דיווידנד של 43.9 פני למניה, לעומת 58.6 פני בשנה שעברה.

החברה אמרה כי היא צופה שהרווח לפני מסים ב-2020 יהיה 420 מיליון ליש"ט – 430 מיליון ליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מכירות מכוניות חדשות באיחוד הגיעו לשיא של עשור באוקטובר

מכירות של מכוניות חדשות באיחוד האירופי הגיעו לשיא של עשור באוקטובר. המכירות עלו ב-8.7% לעומת אוקטובר 2018, ל-1.18 מיליון כלי רכב, שיא שלא נרשם מאז 2009, הודיע היום האיגוד האירופי של יצרניות המכוניות.

באוקטובר 2018 נפלו המכירות ב-7.3% בעקבות יישום חוקים נוקשים יותר נגד פליטות פחמן. "כתוצאה מכך כל מדינות האיחוד רשמו עליות השנה, למעט קפריסין ובריטניה", נמסר מהאיגוד.

האיגוד, שחברותיו כוללות את יצרניות המכוניות הגדולות באירופה, מסר כי המכירות עלו ב-13% בגרמניה, ב-8.7% בצרפת, ב-6.7% באיטליה וב-6.3% בספרד. בבריטניה נפלו המכירות החדשות של מכוניות ב-6.7%.

בעשרת החודשים הראשונים של 2019, נפלו מכירות המכוניות החדשות ב-0.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל בעליות קלות, אחרי שהתחזיות בנוגע למגעים בין ארה"ב לסין לקראת הסכם סחר נהפכו לפסימיות. כתב של רשת CNBC פירסם כי מקור ממשלתי אמר לו שהם "פסימיים" בנוגע לשיחות והמדדים המובילים מחקו את העליות שנרשמו במסחר בחוזים העתידיים לפני פתיחת המסחר. נאסד"ק עלה ב-0.1%, דאו ג'ונס עלה ב-0.1% ו-S&P 500 ירד -ב0.1%.

מניית HP איבדה 0.8 אחרי שדחתה את הצעת הרכש של זירוקס. במסחר המוקדם ירדה מניית החברה בכ-5%. התשואה על אג"ח של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ב-0.026% ל-1.807%, לאחר עליות מוקדם יותר היום. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר יורד ב-1.6% ל-56.8 דולר לחבית.

בשוק המט"ח, היורו עולה מול הדולר ב-0.2% ל-1.1075 דולר; הליש"ט קופצת ב-0.4% ל-1.2954 דולרים אחרי שסקרים בבריטניה הציגו את הגדלת הפער של השמרנים לקראת הבחירות במדינה בחודש הבא.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

משרד המשפטים האמריקאי נגד גוגל ופייסבוק

מניית גוגל יורדת ביותר מ-1% אחרי שבכיר במשרד המשפטים האמריקאי אמר היום שיש כמה בעיות "רציניות" בנוגע לתחרותיות במגזר הטכנולוגיה. סגן שר המשפטים, ג'פרי רוזן, התייחס היום לחקירות שמנהל משרדו נגד חברות הטכנולוגיה באירוע של לשכת עורכי הדין בארה"ב.

לדבריו, "יש נושאים רציניים ומהותיים" בנוגע לתחרות בין חברות הטכנולוגיה הגדולות. לדבריו, בכירי המשרד מקדישים זמן רב לבחינת החקירה בנושא, אך עוד לא התקבלו מסקנות רשמיות. "גם תעשיות דינמיות שמאופיינות בהתקדמות טכנולוגית מהירה עשויות להישלט בידי מונופולים שיפגעו בלקוחות", אמר. הוא גם השווה את החקירה של משרד המשפטים נגד גוגל ופייסבוק לתביעה שניהלה ארה"ב בשנות ה-90 נגד מיקרוסופט שהסתיימה בפשרה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמת מעורבת באירופה; מניית הבורסה הספרדית BME מזנקת ב-38%

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות. לונדון עלתה ב-0.1%; פרנקפורט ירדה ב-0.3%; פריז ירדה ב-0.2%; מדד סטוקס 600 ננעל ללא שינוי ניכר. 

מניית הבורסה הספרדית BME - Bolsas y Mercados Espanoles - זינקה ב-38% לאחר ששתי מפעילות בורסות הגישו הצעה לרכישתה. קבוצת יורונקס אישרה היום כי היא מנהלת מגעים לרכישת BME. כמה דקות לאחר הודעת יורונקס, הודיעה  SIX Group, מפעילת בורסות שווייצית, כי הגישה הצעה לרכישת BME תמורת 3.1 מיליארד דולר.

ההעצה של SIX, שבבעלות בנקים שווייצים, תיצור את מפעילת הבורסות השלישית בגודלה באירופה. BME אישרה מוקדם יותר כי היא מנהלת מגעים ראשוניים עם יורונוקס, שמחזיקה בבורסת פריז ובבורסת אמסטרדם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג זינקה ב-1.3%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים לאחר שביום שישי האחרון המדדים המובילים בוול סטריט עלו לשיאים חדשים. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג התחזקה ב-1.3%; שנחאי עלתה ב-0.6%; סינגפור עלתה ב-0.6%; סיאול ירדה ב-0.1% וסידני ירדה ב-0.4%.

הין עולה ב-0.2% ל-109.04 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.82%.

הנפט נסחר ללא שינוי ניכר: נפט מסוג טקסס מתוק נסחר ברמה של 57.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-63.4 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker