וול סטריט שוברת שיאים; דאו ג'ונס נסגר בראשונה מעל 28 אלף נקודות

מדד S&P 500 ברצף העליות השבועי הארוך זה שנתיים ■ בורסות אירופה עלו שבוע שישי ברציפות ■ צמיחה חדה מהצפוי במכירות הקמעוניות בארה"ב ■ שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות בראשונה השבוע ■ היועץ הכלכלי של הבית הלבן: ארה"ב וסין מתקרבות להסכם סחר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשיא; דאו ג'ונס נסגר בראשונה מעל 28 אלף נקודות

בורסות וול סטריט נסגרו היום (ו') בשיא בדרכן לרצף העליות השבועי הארוך ביותר מזה שנתיים, בעקבות צמיחה חדה מהצפוי במכירות הקמעוניות בארה"ב, ולאחר שיועצו הכלכלי של הבית הלבן, לארי קודלו, אמר כי ארה"ב וסין מתקרבות להסכם סחר.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.8% ונסגר בשיא זו הפעם ה-22 השנה. בסיכום שבועי טיפס המדד ב-0.9% בדרכו לשבוע חיובי שישי ברציפות - רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז נובמבר 2017.

מדד דאו ג'ונס עלה היום ב-0.8% לרמתו הגבוהה מעולם, ונסגר על סף רמה של 28 אלף נקודות. בסיכום שבועי טיפס מדד מניות הבלו-צ'יפ ב-1.2% - שבוע חיובי רביעי ברציפות. מדד נאסד"ק הוסיף 0.7% ונסגר בשיא זו הפעם ה-16 השנה בדרכו לעלייה שבועית של 0.8% - שבוע חיובי שביעי ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות בראשונה השבוע, והתשואות על האג"ח ל-10 שנים טיפסו ב-0.01% לרמה של 1.83%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, ובהן היורו, הין והליש"ט, נסוג ב-0.2% בדרכו ליום שני של ירידות, לאחר שטיפס שלשום לרמתו הגבוהה זה חודש.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 57.72 דולר לחבית, עלייה של 1.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט  ב-0.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה סגרה שבוע חיובי שישי ברציפות

בורסות אירופה עלו בדרכן לשבוע שישי ברציפות של עליות, לאחר שיועצו הכלכלי של הבית הלבן, לארי קודלו, אמר כי ארה"ב וסין מתקרבות להסכם שיסייע לשים סוף למלחמת הסחר המתמשכת בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מניות חומרי הגלם הובילו את העליות היום.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.1%; פרנקפורט טיפסה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.4% תוך מחיקת כל ירידות השבוע, והצליח לחלץ שבוע חיובי שישי ברציפות.

מניית מולר מארסק קפצה בקרוב ל-6% לאחר שחברת ההובלה הימית במכולות הגדולה בעולם העריכה כי צמיחת הביקוש הגלובלי למכולות תצבור תאוצה ב-2020 לעומת השנה הנוכחית, למרות מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התפוקה התעשייתית בארה"ב בנפילה החדה זה 17 חודשים

התפוקה התעשייתית בארה"ב ירדה באוקטובר זו הפעם השלישית בארבעה החודשים האחרונים, ורשמה את הנפילה החדה ביותר מזה 17 חודשים, על רקע שביתת עובדי יצרנית המכוניות ג'נרל מוטורס שגררה נפילה של יותר מ-7% בייצור הרכב.

התפוקה התעשייתית הכוללת התכווצה באוקטובר ב-0.8%, הנפילה החדה ביותר מאז מאי 2018, מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של 0.5%.

ניצול כושר הייצור ירד באוקטובר ל-76.7%, הרמה הנמוכה ביותר מזה 25 חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה מפתיעה בצמיחת הייצור בניו יורק

מדד פעילות הייצור של אזור ניו יורק (מדד אמפייר סטייט) נסוג בנובמבר לרמה של 2.9 נקודות לעומת רמה של 4 נקודות בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק.

כלכלנים צפו עלייה של המדד לרמה של 5 נקודות. מדד מעל לאפס מצביע על צמיחה בפעילות הייצור ואילו מדד שלילי משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי היבוא בארה"ב בנפילה החדה מ-2016

מחירי היבוא בארה"ב ירדו באוקטובר ב-0.5% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. בניכוי מחירי היבוא של נפט ומוצריו ירדו מחירי היבוא ב-0.1% באוקטובר.

לעומת אוקטובר 2018 צנחו כלל מחירי היבוא ב-3% - הנפילה החדה ביותר מאז 2016.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה חדה מהצפוי במכירות הקמעוניות בארה"ב

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו באוקטובר בשיעור חד מהצפוי הודות לגידול במכירות של מכוניות ודלק, אם כי נרשמה ירידה במכירות ההלבשה והריהוט.

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו באוקטובר ב-0.3% לעומת החודש הקודם, לאחר ירידה של 0.3% בספטמבר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים לצמיחה מתונה יותר של 0.2% באוקטובר.

בניכוי המכירות של מכוניות ודלק, צמחו המכירות הקמעוניות באוקטובר ב-0.1% לאחר ירידה בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; שנחאי ירדה ב-0.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות על רקע תקווה של המשקיעים להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-0.7%; הוגנ קונג ננעלה ללא שינוי ניכר; שנחאי ירדה ב-0.6%; סינגפור עלתה ב-0.2%; סיאול התחזקה ב-1.1% וסידני עלתה ב-0.8%.

היועץ הכלכלי של הבית הלבן, לארי קודלו, אמר כי ארה"ב וסין מתקרבות להסכם סחר. הין יורד ב-0.2% ל-108.64 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-1.84%.

הנפט עבר לירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.4% ל-56.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.7% ל-61.8 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד S&P 500 שובר שיאים; סיסקו נחתכה ב-15 מיליארד דולר

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת אולם מדד S&P 500 המשיך לשבור שיאים, על רקע דו"חות כספיים ונתוני מקרו כלכליים מעורבים שפורסמו היום בארה"ב.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.1% ונסגר בשיא זו הפעם ה-21 השנה; מדד דאו ג'ונס נסגר כמעט ללא שינוי במרחק נגיעה משיא. מדד נאסד"ק, שנסגר שלשום בשיא זו הפעם ה-15 השנה, נסוג היום בפחות מ-0.1% - יום שני ברציפות של ירידות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.06% לרמה של 1.82%.

בחזית המקרו כלכלית בארה"ב: נתונים שפורסמו היום הצביעו על עלייה במדד המחירים ליצרן לצד גידול חד מהצפוי בתביעות האבטלה הראשונות.

מניית וול-מארט נסגרה בירידה של 0.3% לאחר שזינקה לשיא במהלך יום המסחר, אחרי שענקית הקמעונות דיווחה על רווח רבעוני שהיה גבוה מתחזיות האנליסטים.

מניית סיסקו נפלה ביותר מ-7% לאחר שיצרנית ציוד רשתות התקשורת סיפקה אמש תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי. בעקבות צניחת המניה היום נחתך שווי השוק של סיסקו ב-15 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסוג; התפוקה בארה"ב שוברת שיאים

מחיר הנפט נסוג לאחר שהמלאי הגולמי בארה"ב גדל זה השבוע השלישי ברציפות ולאחר שתפוקת הנפט בארה"ב המשיכה לשבור שיאים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 56.77 דולר לחבית, ירידה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 62.28 דולר לחבית, ירידה של 0.1%, בבורסת ICE בלונדון.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-2.2 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לגידול מתון יותר של מיליון חביות.

בה בעת, תפוקת הנפט בארה"ב גדלה ב-200 אלף חביות ביום לשיא של 12.8 מיליון חביות ביום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב טיפס יום שני ברציפות; הדולר נחלש בעולם

מחיר הזהב טיפס זה היום השני ברציפות לאחר שירידות בוול סטריט ונפילת התשואות על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות הגבירו את הביקוש למתכת היקרה. היחלשות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם תמכה אף היא בביקוש לזהב שמחירו הנקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,473.4 דולר לאונקייה, עלייה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. היה זה יום שני ברציפות של עליות לאחר שקטעה אתמול רצף של ארבעה ימי ירידות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2% לאחר שטיפס אתמול לרמתו הגבוהה מזה חודש.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בירידות; גרמניה חמקה ממיתון

בורסות אירופה נסוגו זו הפעם הרביעית בחמישה ימי המסחר האחרונים לאחר שגרמניה - הכלכלה הגדולה ביותר ביבשת - חמקה אך בקושי ממיתון. מגמה המסחר השלילית נרשמה גם על רקע דיווחים לפיהם שיחות הסחר בין ארה"ב לסין נקלעו למבוי סתום.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.8%; פרנקפורט נסוגה ב-0.4%; פריז איבדה 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.4% אולם עודנו מרוחק בכ-2.5% מרמתו הגבוהה מעולם. היורו מטפס מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1018 דולר ליורו. הליש"ט מתחזקת ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2884 דולר לליש"ט.

כלכלת גרמניה הצליחה לחמוק ממיתון ולצמוח ברבעון השלישי של השנה, כך לפי נתונים ראשוניים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הפדרלית, דסטטיס. התמ"ג של גרמניה צמח ברבעון השלישי ב-0.1% לעומת הרבעון הקודם, בניגוד לתחזיות לצמיחה שלילית של 0.1%. בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה נרשמה צמיחה של 0.5%. נתון הרבעון השני תוקן כלפי מטה, לצמיחה שלילית של 0.2%, לעומת ההערכה הראשונית לצמיחה שלילית של 0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה בארה"ב בשיא של 5 חודשים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב קפץ בשבוע שעבר ל-225 אלף, הגבוה ביותר מזה חמישה חודשים, לעומת 211 אלף תביעות בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר במספר התביעות לרמה של 215 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס בשבוע שעבר ב-1,750 לרמה של 217 אלף.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד המחירים ליצרן בארה"ב בעלייה המתונה זה 3 שנים

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב טיפס באוקטובר ב-0.4% לעומת החודש הקודם - הזינוק החד ביותר מזה שישה חודשים - על רקע התייקרות מחירי הדלק. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.3%.

עם זאת, לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, נמשכה מגמת ההאטה באינפלציה. מדד המחירים ליצרן טיפס ב-1.1% לעומת אוקטובר 2018, העלייה המתונה ביותר מזה שלוש שנים, לעומת עלייה של 1.4% ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר.

העלייה השנתית של מדד המחירים ליצרן נמוכה כעת בשני שליש מרמה של 3.4% שאליה טיפסה רק לפני שנה וחצי.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-0.1% בלבד לעומת החודש הקודם. לעומת אוקטובר 2018 טיפס המדד ב-1.5%, העלייה המתונה ביותר מזה שלוש שנים, לעומת עלייה של 1.7% בשנה שהסתיימה בספטמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו ירדה ב-0.8% לאחר צמיחה מאכזבת ביפן

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר במגמה מעורבת, לאחר נתונים כלכליים חלשים מהצפוי בסין ויפן, ועל רקע דיווחים לגבי מבוי סתום בשיחות בין סין לארה"ב. טוקיו ירדה ב-0.8%; הונג קונג ירדה ב-0.9%; שנחאי עלתה ב-0.2%; סיאול עלתה ב-0.8%; סידני עלתה ב-0.5%. 

"וול סטריט ג'ורנל" דיווח אתמול כי שיחות הסחר תקועות בשל סירובה של סין להסכים על סכום ספציפי שבו תרכוש תוצרת חקלאית אמריקאית. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי סין כבר הסכימה לרכוש תוצרת חקלאית בשווי 50 מיליארד דולר. שתי המדינות מתקשות גם להסכים על על ביטול המכסים ועל מנגנוני אכיפה, לפי דיווחים. 

בנפרד, דיווחה היום סין כי התפוקה התעשייתית בה צמחה באוקטובר בשיעור מתון מהצפוי של 4.7% בהשוואה לאוקטובר שעבר, וזאת לאחר צמיחה של 5.8% בספטמבר. 

יפן דיווחה היום כי התמ"ג שלה צמח בשיעור מתון מהמצופה ברבעון שהסתיים בספטמבר - צמיחה של 0.2% לעומת הרבעון המקביל, לאחר צמיחה של 1.8% ברבעון הקודם. אנליסטים צפו כי יפן תדווח על צמיחה של 0.8% בכלכלה. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סיסקו נופלת ב-5% לאחר הסגירה עקב תחזית מאכזבת

מניית סיסקו נופלת ב-5% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט אחרי שיצרנית ציוד רשתות התקשורת סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי.

החברה רשמה ברבעון האחרון רווח של 84 סנט למניה - שלושה סנט מעל לתחזיות האנליסטים. בשורה העליונה דיווחה על הכנסות רבעוניות של 13.16 מיליארד דולר, צמיחה של פחות מ-1% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת.

במבט קדימה, צופה סיסקו כי הכנסותיה ברבעון הנוכחי יתכווצו ב-3% עד 5% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, כלומר להסתכם בכ-11.9 מיליארד דולר - נמוך באופן ניכר מתחזית האנליסטים להכנסת של 12.8 מיליארד דולר.

סיסקו צופה לרשום ברבעון הנוכחי רווח לפני סעיפים חד פעמיים בטווח של 75-77 סנט למניה - פחות מתחזיות האנליסטים לרווח של 79 סנט למניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט חזרה לשבור שיאים; דיסני זינקה ב-7%

בורסות וול סטריט חזרו לשבור שיאים על רקע עדותו בקונגרס של יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל. מניות הבלו-צ'יפ הובילו את העליות לאחר שדיסני זינקה לרמתו הגבוהה מעולם.

מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.3% ונסגר בשיא; מדד S&P 500 טיפס ב-0.1% ונסגר בשיא זו הפעם ה-20 השנה. מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא זו הפעם ה-15 השנה, נסוג בפחות מ-0.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.88%.

הדולר מתחזק זו הפעם השביעית בשמונה ימי המסחר האחרונים, ומדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1% לרמתו הגבוהה מזה חודש.

מניית וולט דיסני זינקה ביותר מ-7% לשיא לאחר ששירות הסטרימינג החדש דיסני+ צבר 10 מיליון מנויים ביום הראשון להשקתו. מניית מובילות שוק הסטרימינג נטפליקס צנחה ביותר מ-3%.

יצרנית ציוד רשתות התקשורת סיסקו תפרסם דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מזכ"ל אופ"ק אופטימי לגבי הסכם סחר; הנפט התאושש

מחיר הנפט התאושש היום תוך מחיקת מרבית הירידות שרשם בשני ימי המסחר הקודמים, לאחר שמזכ"ל ארגון יצואניות הנפט אופ"ק, מוחמד ברקינדו, הביע בטחון בכך שארה"ב וסין יצליחו להגיע להסכם סחר.

לדבריו, הסכם סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם יסייע לפוגג את "הענן הכהה" שמעיב על שוקי הנפט, ויהיה התפתחות "מאוד חיובית עבור הכלכלה הגלובלית".

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 57.12 דולר לחבית, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 62.37 דולר לחבית, עלייה של 0.5%, בבורסת ICE בלונדון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב טיפס בראשונה זה 5 ימים

מחיר הזהב טיפס בראשונה זה חמישה ימי מסחר לאחר שחוסר ודאות סביב שיחות הסחר בין ארה"ב לסין ופתיחת השימוע הפומבי הראשון של חקירת ההדחה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הגבירו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,463.3 דולר לאונקייה, עלייה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק של 34% בגירעון בתקציב האוצר בארה"ב

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב התרחב באוקטובר, החודש הראשון של שנת התקציב, על רקע צמיחה בהוצאות הממשל וירידה בהכנסותיו.

הגירעון בתקציב קפץ בקרוב ל-34% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, והסתכם ב-134.5 מיליארד דולר - הגירעון התקציבי הגדול ביותר שנרשם בחודש אוקטובר מאז 2015 - מסר היום משרד האוצר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון קטן יותר של 130 מיליארד דולר.

הכנסות האוצר התכווצו באוקטובר ב-2.8% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, והסתכמו ב-246 מיליארד דולר. מנגד, הוצאות הממשל זינקו ב-7.6% ל-380 מיליארד דולר בשל גידול בהוצאות בסעיפי הביטחון, החינוך, הבריאות והביטוח הלאומי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קואליציית שמאל הפילה את מדריד ביותר מ-2% תוך יומיים

בורסות אירופה נסוגו זו הפעם השלישית בארבעה ימי המסחר האחרונים לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי אמר היום כי הריבית בארה"ב תישאר ברמתה הנוכחית כל עוד תימשך הצמיחה בכלכלה הגדולה בעולם.

מגמת המסחר השלילית נרשמה גם על רקע נאומו של נשיא ארה"ב אמש בו אמר כי הסכם הסחר עם סין יושלם בקרוב, אולם לא סיפק פרטים חדשים. מגזרי הבנקאות ויצרניות הרכב הובילו את הירידות היום באירופה.

בורסות לונדון ופריז נסגרו בירידה של 0.2%; פרנקפורט נסוגה ב-0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.3% לאחר שנסגר אתמול במרחק של כ-1.5% מרמתו הגבוהה מעולם.

בורסת מדריד ירדה ב-1.2% והשלימה נפילה של 2.1% בתוך יומיים לאחר שהמפלגה הסוציאליסטית בספרד חתמה אתמול (ג') על הסכם ראשוני להקמת ממשלה יחד עם מפלגת השמאל "פודמוס", יומיים בלבד אחרי הבחירות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פאואל מאותת כי לא תהיה הורדת ריבית בדצמבר

יו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאואל העריך כי אין לבנק המרכזי סיבה של ממש לשוב ולהוריד את הריבית בישיבת הבנק המרכזי בחודש הבא, לאחר שלוש הורדות ריבית בנות 0.25% שביצע השנה.

"אנו צופים כי המדיניות המוניטרית הנוכחית כנראה תמשיך להיות מתאימה כל עוד מידע נכנס על הכלכלה ימשיך לתאום באופן כללי את התחזית שלנו לצמיחה כלכלית מתונה, שוק עבודה איתן, ואינפלציה שקרובה ליעד שלנו של 2%", נכתב בנוסח דברי הפתיחה של פאואל בעדותו בפני הוועדה הכלכלית המשותפת של שני בתי הקונגרס האמריקאי.

נוסח דבריו פורסם לפני תחילת עדותו בשעה 18:00 שעון ישראל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האינפלציה בארה"ב בזינוק החד זה 7 חודשים; האטה מפתיעה במדד הליבה

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס באוקטובר ב-0.4% לעומת החודש הקודם, כאשר זינוק במחירי האנרגיה היה אחראי על יותר ממחצית מהעלייה, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.3%.

לעומת אוקטובר 2018 טיפס המדד ב-1.8% לעומת עלייה של 1.7% ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים יחסית, טיפס בחודש שעבר ב-0.2%. לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת עלה מדד הליבה ב-2.3% - האטה לעומת קצב שנתי של 2.4% בספטמבר.

מחירי האנרגיה זינקו באוקטובר ב-2.7% לעומת החודש הקודם, העלייה החדה ביותר מאז אפריל. מחירי המזון טיפסו ב-0.2%, העלייה החדה מאז מאי. מחירי שירותי הבריאות קפצו ב-1% - העלייה החדה ביותר מזה שלוש שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 1.8%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות על רקע המשך המחאה בהונג קונג ולאחר שדונלד טראמפ, נשיא ארה"ב לא סיפק אמש בנאומו בניו יורק מידע חדש על הסכם הסחר עם סין. טוקיו ירדה ב-0.8%; הונג קונג איבדה 1.8%; שנחאי נחלשה ב-0.3%; סינגפור ירדה ב-0.8%; סיאול וסידני ירדו ב-0.8%

נשיא ארה"ב אמר אמש יתכן שיושג בקרוב הסכם סחר בין וושינגטון לבייג'ין, אולם הוסיף כי במקרה שלא יושג הסכם, יועלו משמעותית המכסים על יבוא מסין.

הין עולה ב-0.1% ל-108.92 ין לדולר. הדולר הניו זילנדי מזנק ב-1% ל-0.639 דולר אמריקאי. זאת לאחר שהבנק המרכזי של  ניו זילנד הותיר במפתיע את הריבית ברמה של 1%, אך הבטיח להשתמש בתמריצים מוניטריים אחרים אם יהיה צורך.

הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.7% ל-56.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-1.1% ל-61.4 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר נאום טראמפ: נאסד"ק נסגר בשיא בפעם ה-15 השנה

בורסות וול סטריט טיפסו ומדד נאסד"ק שבר שיאים, לאחר שנאום הנשיא דונלד טראמפ לא כלל פרטים חדשים על שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.2% ונסגר במרחק נגיעה מהשיא בו נסגר ביום שישי. מדד נאסד"ק הוסיף 0.3% ונסגר בשיא זו הפעם ה-15 השנה. מדד דאו ג'ונס נסגר ללא שינוי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.92%.

הדולר מתחזק זו הפעם השישית בשבעה ימי המסחר האחרונים, ומדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%.

בנאום שנשא הערב במועדון הכלכלי של ניו יורק, הנשיא טראמפ אמנם אמר כי יתכן שיושג בקרוב הסכם סחר בין וושינגטון לבייג'ין, אולם הוסיף כי במקרה שלא יושג הסכם יועלו משמעותית המכסים על יבוא מסין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה; מרוחקת ב-1.5% משיא

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בראשונה זה שלושה ימים על רקע תקוות כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יספק בשורות טובות בתחום הסחר בנאומו הערב. מגזר הטלקום הוביל את העליות.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.5%; פרנקפורט טיפסה ב-0.7%; פריז הוסיפה 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4% ומרוחק כעת בכ-1.5% מרמתו הגבוהה מעולם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה על רקע המתיחות בהונג קונג

עליות נרשמו במסחר בבורסות אסיה לאחר החרפת המתיחות בהונג קונג אתמול, כששני בני אדם נפצעו קשה ביום של מחאות סוערות.

טוקיו טיפסה ב-08%. הונג קונג עלתה ב-0.14% לאחר שאתמול צנחה ב-2.5%. שנחאי עלתה ב-0.2%. סינגפור הוסיפה 0.8%.

הין היפני מתחזק ב-0.1% מול הדולר לרמה של 109.14 ין לדולר. מחיר הנפט הגולמי נסחר בעלייה של 0.1%, במחיר של 56.94 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה בירידות קלות

המסחר בבורסות בוול סטריט נסגר בירידות קלות, על רקע מתיחות הסחר הגלובלית. ירידות נרשמו גם בבורסות אסיה ובבורסות אירופה. מדד דאו ג'ונס ננעל בעליה של 0.1%;  S&P 500 ירד ב-0.3%; נאסד"ק נסוג ב-0.1%. בשוקי האג"ח לא התקיים היום מסחר לרגל יום הווטרנים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר ביום שישי כי אינו מוכם להסיר מכסים מעל יבוא סיני, לאחר שבכיר בממשל הסיני אמר כי שני הצדדים החליטו להסיר את המכסים ההדדיים בהדרגה לאחר החתימה על השלב הראשון של הסכם סחר. בנוסף, עיני המשקיעים נשואות אל חוסר היציבות המחריפה בהונג קונג לאחר ששני מפגינים נפצעו אנושות במהלך מהומות. 

מניית רשת הפארם וולגרינס זינקה ב-5% לאחר שחברת ההשקעה הפרטית KKR הגישה הצעה רשמית לרכישתה, בעסקה ממונפת שתהפוך את וולגרינס לחברה פרטית. 

מניית אובר עלתה ב-0.4% על רקע דיווחים כי מייסד החברה, טראוויס קלאניק, מכר מניות שלה בשווי 500 מיליון דולר - 20% מהנתח שלו בחברה - עם תום תקופת ה-lockup שבה היה מחויב להחזיק בהן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ירד ב-0.7%; הזהב בשפל של 3 חודשים

מחיר הנפט ירד היום, על רקע ההתפתחויות האחרונות בנוגע להסכם הסחר בין ארה"ב לסין, אשר הגבירו את החששות מירידה בביקוש לאנרגיה. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר ירדו ב-0.7% וננעלו ברמה של 56.86 דולר לחבית. 

עוד בשוק הסחורות, הזהב ירד לרמתו הנמוכה ביותר מזה כמעט שלושה חודשים. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר ירדו ב-0.4% לרמה של 1,457.10 דולר לאונקיה, הרמה הנמוכה ביותר מאז תחילת אוגוסט. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בירידות שערים

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום בירידות שערים, לאחר נתוני צמיחה בבריטניה ועל רקע תוצאות הבחירות בספרד. לונדון ירדה ב-0.4%; פרנקפורט נחלשה ב-0.2%; פריז עלתה ב-0.1% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי נסגר ללא שינוי.

בורסת מדריד ירדה ב-0.1%, לאחר שאף אחת מהמפלגות בספרד לא השיגה את הרוב הנחוץ לשלטון בפרלמנט בבחירות שנערכו אתמול. זו היתה הפעם הרביעית שספרד מקיימת בחירות בארבע השנים האחרונות. משמעות התוצאות היא שאף גוש - ימין או שמאל - לא זכה ברוב הנחוץ להקמת ממשלה, ועל כן המשבר הפוליטי במדינה צפוי להעמיק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בריטניה צמחה ב-0.3% ברבעון השלישי

הכלכלה הבריטית הצליחה להימנע ממיתון ברבעון השלישי, לאחר שנתונים ממשלתיים הראו כי צמחה ב-0.3% ברבעון.

על פי הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה, בריטניה שבה לצמוח ברבעון השלישי לאחר ירידה של 0.2% ברבעון מאפריל-יוני. מיתון טכני מוגדר בשני רבעונים רצופים של צמיחה שלילית. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג נפלה ב-2.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות בהובלת בורסת הונג קונג, לאחר ששני מפגינים נורו  בעיר על ידי המשטרה. טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג נפלה ב-2.6%; שנחאי איבדה 1.6%; סינגפור ירדה ב-0.7%; סיאול ירדה ב-0.8%; סידני עלתה ב-0.7%.

הין עולה ב-0.2% ל-108.99 ין לדולר. היואן עולה ב-0.1% ל-7 יואן לדולר. הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.4% ל-56.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-1.2% ל-61.7 דולר לחבית.

ענקית הסחר המקוון עליבאבא החלה ב"יום הרווקים" - אירוע המכירות המקוונות הגדול בעולם. עליבאבא מכרה מוצרים ב-19 מיליארד דולר בפחות מחמש שעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker