וול סטריט שוברת שיאים; נאסד"ק סגר שבוע חיובי שישי ברציפות

הזהב סגר השבוע הגרוע ביותר זה שנתיים וחצי ■ הנפט בשיא של שישה שבועות ■ דיסני זינקה בעקבות דו"חות רבעוניים חיוביים ■ גאפ צנחה בעקבות עזיבת המנכ"ל ■ תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות קפצה השבוע ב-0.2% - הזינוק החד מזה חודש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשיא; נאסד"ק סגר שבוע חיובי שישי ברציפות

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא והשלימו שבוע חיובי חמישי ברציפות, על רקע סימנים לכך שארה"ב וסין קרובות להסכם ביניים שיסיים את מלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.3% ונסגר בשיא, בדרכו לעלייה שבועית של 0.9% - שבוע חיובי חמישי ברציפות. מדד נאסד"ק הוסיף היום 0.5% ונסגר בשיא בדרכו לעלייה שבועית של 1.1% - שבוע חיובי שישי ברציפות. מדד דאו ג'ונס נסגר בעליות קלות, גם כן בשיא, וטיפס בסיכום שבועי ב-1.2% - שבוע שלישי ברציפות של עליות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ללא שינוי ברמה של 1.93%. עם זאת, בסיכום שבועי קפצה התשואה בכ-0.2% - הזינוק השבועי החד ביותר מזה חודש.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 57.24 דולר לחבית - שיא של שישה שבועות - לאחר עלייה של 0.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס הנפט ב-1.9%.

מניית וולט דיסני קפצה בקרוב ל-4% במסחר בוול סטריט לאחר שענקית המדיה והבידור דיווחה אמש על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים ועל צמיחה של 34% בהכנסותיה.

מניית גאפ נפלה בכ-7.5% לאחר שהקמעונאית הודיעה אמש כי המנכ"ל ארט פק יפרוש מתפקידו והנמיכה את התחזית השנתית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב סגר השבוע הגרוע ביותר זה שנתיים וחצי

מחיר הזהב השלים את הנפילה השבועית החדה ביותר זה למעלה משנתיים לאחר שעליות בשוקי המניות ובתשואות האג"ח בארה"ב צמצמו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר. התחזקות הדולר בעולם פגעה אף היא בביקוש לזהב שמחירו נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,462.9 דולר לאונקייה, שפל של יותר משלושה חודשים, לאחר ירידה של 0.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נפל מחיר הזהב ב-3.2% - השבוע הגרוע ביותר מאז מאי 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסוגה משיא של 4 שנים - אך סגרה שבוע חיובי

בורסות אירופה נסוגו היום משיא של יותר מארבע שנים, אולם עלו בסיכום שבועי על רקע תקוות להסכם שיסיים את מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.6%; פרנקפורט נסוגה ב-0.5%. פריז נסגרה כמעט ללא שינוי. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.3% לאחר שנסגר ביום חמישי ברמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2015. עם זאת, בסיכום שבועי טיפס המדד האירופי ב-1.4%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.1021 דולר ליורו; הליש"ט נסוגה ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2788 דולר לליש"ט.

הייצוא מגרמניה עלה בספטמבר בשיעור חד מהצפוי, כך דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה הגרמנית, דסטטיס. הייצוא עלה ב-1.5% בספטמבר לעומת אוגוסט, בעוד שהייבוא עלה ב-1.3%. אנליסטים צפו עליה של 0.5% בייצוא. העודף במאזן הסחר של גרמניה הסתכם בספטמבר ב-19.2 מיליארד יורו (21.2 מיליארד דולר), מעל לתחזיות אנליסטים שצפו כי יגיע ל-18.3 מיליארד יורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בטחון הצרכנים בארה"ב ברצף העליות הארוך זה שנתיים

בטחון הצרכנים בארה"ב השתפר זה החודש השלישי ברציפות, רצף העליות הארוך ביותר זה שנתיים, על רקע שיעור האבטלה הנמוך, שוקי מניות שוברי שיאים והורדות ריבית של הבנק הפדרלי.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס בנובמבר לרמה של 95.7 נקודות לעומת רמה של 95.5 נקודות באוקטובר, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה כי המדד יישאר ללא שינוי לעומת החודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; היצוא מסין ירד בשיעור מתון מהצפוי

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל בירידות, על רקע דיווחים סותרים בעניין המגעים לפתרון מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג יורדת ב-0.8%; שנחאי ירדה ב-0.5%; סיאול ירדה ב-0.3%;  סידני ננעלה בירידה של 0.1%. 

גורמים בסין אמרו אתמול כי הושגה הסכמה עם ארה"ב לגבי ביטול הדדי של המכסים במסגרת השלב הראשון בהסכם הסחר. אך אף שבארה"ב גורם בכיר אחד אישר זאת, אחרים הכחישו, לפי "וול סטריט ג'ורנל". ברויטרס דווח כי הסוגייה של ביטול המכסים נתקלה ב"התנגדות פנימית עזה" בתוך הבית הלבן.

בנפרד, דווח היום בסין כי היצוא ירד ב-0.9% באוקטובר, שיעור מתון מהמצופה, לאחר נפילה של 3.2% בספטמבר. גם היבוא ירד בשיעור פחות חד מהצפוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשיא; האג"ח האמריקאיות בנפילה החדה מאז 2016

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא בהובלת מניות הבלו-צ'יפ בעקבות הודעת סין כי וושינגטון ובייג'ין הסכימו להתחיל להסיר מכסי יבוא שהטילו זו על זו במקביל להתקדמות השיחות על הסכם סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.7% ונסגר בשיא. מדד S&P 500 הוסיף 0.3% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם; מדד נאסד"ק טיפס ב-0.3% ונסגר במרחק נגיעה משיא בו נסגר ביום שני.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות זו הפעם הרביעית בחמישה הימים האחרונים, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.11% ל-1.92% - שיא של יותר משלושה חודשים. במהלך המסחר כבר נסקה התשואה ב-0.15% - הזינוק החד ביותר מאז למחרת נצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

מניית טבע קפצה ביותר מ-4% במסחר בניו יורק לאחר שיצרנית התרופות הישראלית העלתה את התחזית לשנת 2019 ורשמה הפרשות נמוכות מהצפוי בגין תביעות הקשורות למעורבותה בפרשת האופיואידים.

ענקית המדיה והבידור וולט דיסני תפרסם דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחת אשראי הצרכנים בארה"ב - הנמוכה זה 15 חודשים

אשראי הצרכנים בארה"ב גדל בספטמבר בקצב המתון ביותר מזה 15 חודשים, על רקע התכווצות חובות בעלי כרטיסי האשראי זה החודש השני ברציפות.

אשראי הצרכנים הכולל גדל בספטמבר ב-9.5 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 2.8% - הנמוך מאז יוני 2018 - מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול חד יותר של 15 מיליארד דולר.

חובות בעלי כרטיסי האשראי התכווצו בספטמבר ב-1.1 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 1.2%, לאחר ירידה של 2.2 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 2.5%, באוגוסט. זו הפעם השלישית בארבעה החודשים האחרונים שחובות בעלי כרטיסי האשראי התכווצו.

היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, גדל בספטמבר ב-10.6 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 4.2% - הנמוך מזה ארבעה חודשים - לאחר גידול של 20 מיליארד דולר באוגוסט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסכמת ארה"ב וסין להסיר מכסים הקפיצה את הנפט

מחיר הנפט טיפס זו הפעם הרביעית בחמישה ימי המסחר האחרונים לאחר שסין וארה"ב הסכימו להתחיל להסיר מכסי יבוא שהטילו זו על זו ככל שיתקדמו השיחות על הסכם סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 57.15 דולר לחבית, עלייה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים נסגרו במרחק נגיעה משיא של שישה שבועות שאליו טיפסו שלשום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב צנח לשפל של שלושה חודשים

מחיר הזהב נפל לשפל של שלושה חודשים לאחר שתקוות מחודשות לשיפור ביחסי הסחר בין ארה"ב לסין הקפיצו את שוקי המניות לשיאים, וצמצמו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,466.4 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז השני באוגוסט, לאחר נפילה של 1.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה מאז 2015

בורסות אירופה נסגרו בשיא של יותר מארבע שנים בעקבות הודעת סין כי וושינגטון ובייג'ין הסכימו להתחיל להסיר מכסי יבוא שהטילו זו על זו במקביל להתקדמות השיחות על הסכם סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.8%; פריז הוסיפה 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז יולי 2015.

בורסת לונדון טיפסה בשיעור מתון יותר של 0.1% לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה הותיר היום את הריבית ללא שינוי אולם העריך כי יתכן שיהיה צורך בהורדת הריבית אם יימשכו ההאטה בצמיחה העולמית וחוסר הוודאות סביב ברקזיט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט נחלש על רקע מחלוקת בהחלטת הריבית בבריטניה

הליש"ט נחלש לאחר שבנק אוף אינגלנד הותיר את הריבית בבריטניה ללא שינוי, אולם שניים מבכירי הבנק המרכזי תמכו במפתיע בהורדת הריבית בממלכה.

הליש"ט נחלש ב-0.5% מול הדולר לשער של 1.2798 דולר לליש"ט.

בכירי הבנק החליטו היום להותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.75% בתמיכת שבעה מתוך תשעה חברי ועדת המדיניות של הבנק. שניים מהחברי הוועדה, ג'ונתן הסקל ומייקל סאונדרס תמכו בהורדת הריבית. כלכלנים צפו כי החלטת הריבית תתקבל פה אחד.

אפילו חברי הרוב בוועדה הודו כי יתכן שיהיה צורך בהרחבת מוניטרית במקרה שתימשך ההאטה בצמיחה העולמית וחוסר הוודאות סביב ברקזיט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האיחוד האירופי הוריד את תחזית הצמיחה ל-2019

האיחוד האירופי הוריד את תחזית הצמיחה ליבשת בעקבות המתיחות ביחסי הסחר בעולם שמכבידה על מגזרים התלויים ביצוא. האיחוד האירופי מסר ביום חמישי כי התמ"ג ב-19 מדינות גוש היורו יגדל ב-1.1% ב-2019, לעומת תחזיות קודמות לצמיחה של 1.2%.האיחוד צופה כי הצמיחה ב-2020 תהיה בקצב של 1.2% לעומת תחזיות קודמות לצמיחה של 1.4%. האיחוד הותיר את תחזיות הצמיחה ל-2021 על 1.2%.

תחזיות הצמיחה של האיחוד האירופי נפגעו מהידרדרות יחסי הסחר בין ארה"ב לסין, שפוגעים בצמיחה הגלובלית. הפגיעה הזו באה לידי ביטוי בהאטה בהשקעות בעסקים באירופה, שבה הביקוש המקומי אינו חזק מספיק כדי להיות מנוע צמיחה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות באסיה לאחר דיווח כי סין וארה"ב יתחילו להסיר מכסים

עליות נרשמו בבורסות אסיה, לאחר שדובר משרד המסחר הסיני אמר כי סין וארה"ב יתחילו להסיר מכסים הדדיים בשלבים.

אתמול פורסם כי קיימת אפשרות לדחייה במועד החתימה על הסכם סחר בין ארה"ב לסין. על פי דיווח של רויטרס, החתימה כנראה תידחה מאמצע נובמבר לדצמבר, ואתרים באירופה נשקלים לאירוח הפגישה בין דונלד טראמפ לנשיא שי ג'ינפינג, כולל לונדון.

טוקיו עלתה ב-0.1%. שנחאי ללא שינוי. הונג קונג עלתה ב-0.6%. סינגפור עלתה ב-0.5%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה בהכנסות וברווחים של טויוטה ברבעון השני

טויוטה מוטור דיווחה היום על עלייה של 1.2% ברווח הנקי ברבעון השני של שנת הכספים של החברה, לעומת הרבעון השני ב-2018 בשל מכירות חזקות בצפון אמריקה וביפן.

הרווח הנקי עלה ל-592 מיליארד ין (5.43 מיליארד דולר). הרווח הנקי למחצית הראשונה של השנה עלה ב-2.6% ל-1.275 טריליון ין.

הרווח התפעולי ברבעון השני יותר מהוכפל בחטיבה של צפון אמריקה ועלה ב-10%  ביפן לעומת שנה שעברה, הודות למכירות חזקות.

ההכנסות ברבעון השני עלו ב-4.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-7.640 טריליון ין.

תחזית החברה ל-2019 היא לירידה בהכנסות של 2.4% ועלייה של 14% ברווח הנקי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה ברווח ובהכנסות סימנס ברבעון הרביעי

התאגיד הגרמני סימנס דיווח על עלייה ברווחים ובהכנסות לרבעון הרביעי, שעלו על ציפיות האנליסטים.

הרווח הנקי עלה ל-1.32 מיליארד יורו (1.46 מיליארד דולר) לעומת 559 מיליון יורו ברבעון הרביעי ב-2018, חלקית הודות למס הכנסה נמוך משמעותית, הודיעה החברה.

ההכנסות עלו ל-24.52 מיליארד יורו לעומת 22.61 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד. זאת הודות לפעילות התעשייתית של החברה, בעיקר סימנס הלתינירס. התחזית השנתית של החברה ל-2019 היא לעלייה מתונה בהכנסות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיא בהכנסות ממכסים בארה"ב בספטמבר

ארה"ב צברה שיא של 7 מיליארד דולר בהכנסות מכסים על יבוא בספטמבר, כך על פי נתונים מעודכנים שמבוססים על ניתוח של נתוני משרד המסחר שביצעה חברת הייעוץ הכלכלי טרייד פרטנרשיפ.

ההכנסות ממכסים זינקו ב-9% לעומת אוגוסט, וב-59% לעומת ספטמבר 2018. העלייה נגרמה הודות למכס חדש בסך 15% שנכנס לתוקף ב-1 בספטמבר על היבוא של מוצרים בשווי 111 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק נסוג משיא; HP קפצה ב-6%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת על רקע דיווח של רויטרס לפיו חתימת הסכם הסחר בין ארה"ב לסין עשויה להידחות עד לדצמבר.

מדדי נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא, נסוג היום ב-0.3% - ירידה ראשונה מזה ארבעה ימים; מדד דאו ג'ונס, שנסגר אף הוא בשיא אתמול, נסגר כמעט ללא שינוי; מדד S&P 500, שאתמול נסוג משיא בו נסגר ביום שני, טיפס היום בפחות מ-0.1%.

גורם בכיר בממשל טראמפ אמר כי הפגישה בין הנשיא האמריקאי לבין מקבילו הסיני, שי ג'ינפינג, לצורך חתימת הסכם סחר חלקי, עשויה להידחות עד לדצמבר, על רקע התמשכות המשא ומתן על תנאי ההסכם והמקום בו ייחתם, לפי דיווח רויטרס.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות בראשונה מזה ארבעה ימים, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.82% לאחר שרשמה אתמול את הזינוק היומי החד ביותר מזה חודש.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%.

מניית חברת המחשוב והמדפסות HP קפצה ביותר מ-6% במסחר בוול סטריט על רקע דיווח של העיתון וול סטריט ג'ורנל לפיו יצרנית המדפסות ומכונות הצילום זירוקס שוקלת להגיש הצעה לרכישתה. מניית זירוקס טיפסה בכ-3.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסוג משיא של 6 שבועות על רקע גידול במלאי בארה"ב

מחיר הנפט נסוג משיא של שישה שבועות וירד בראשונה מזה ארבעה ימים, לאחר שמלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל זה השבוע השני ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 56.35 דולר לחבית, ירידה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 61.74 דולר לחבית, ירידה של 1.9%, בבורסת ICE בלונדון.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב צמח בשבוע שעבר ב-7.9 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לגידול מתון יותר של 2.7 מיליון חביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בשיא של ארבע שנים

בורסות אירופה נסגרו בשיא של ארבע שנים על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.2%; פריז הוסיפה 0.3%. לונדון נסגרה כמעט ללא שינוי. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2% - יום רביעי ברציפות של עליות - ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מזה ארבע שנים.

המסחר היום התנהל גם על רקע גידול בהזמנות מבתי חרושת בגרמניה בספטמבר, לאחר חודשיים של ירידות, כמו גם דו"חות רבעוניים שפירסמו חברות אירופיות מובילות בהן BMW, אדידס, סוסייטה ז'נרל ומרקס אנד ספנסר.

יצרנית מכוניות היוקרה הגרמנית ב.מ.וו דיווחה היום על זינוק ברווחיה ברבעון השלישי. הרווח של ב.מ.וו לפני ריבית ומסים זינק ב-33% ל-2.29 מיליארד יורו (2.54 מיליארד דולר), בעוד שההכנסות עלו ב-7.9% ל-26.67 מיליארד יורו. הרווח הנקי עלה ל-1.52 מיליארד יורו לעומת רווח של 1.36 מיליארד יורו ברבעון המקביל בשנה שעברה. סמנכ"ל הכספים של החברה, ניקולס פטר, אמר כי צעדי ההתייעלות שנקטה החלו לשאת פרי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בראשונה מ-2015: ירידה בפריון העבודה בארה"ב

פריון העבודה בארה"ב ירד במפתיע בפעם הראשונה זה כמעט ארבע שנים וקצב עליית עלות העבודה צבר תאוצה, עדות אפשרית לכך שהשיפור בפריון העבודה בתחילת השנה היה שינוי מגמה זמני בלבד.

פריון העובדה התכווץ בקצב שנתי של 0.3% ברבעון השלישי של השנה לאחר עלייה של 2.5% ברבעון השני, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 0.9% ברבעון השלישי.

עלויות העבודה טיפסה בקצב שנתי של 3.6% ברבעון השלישי, לעומת עלייה של 2.4% ברבעון השני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו עלתה ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.4%

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות קלות, בשעה שהמשקיעים מצפים להתפתחויות נוספות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג ללא שינוי; שנחאי ירדה ב-0.4%; סיאול עלתה ב-0.1%; סידני ירדה ב-0.6%. 

לפי דיווחים, סין מעוניינת שארה"ב תבטל את המכסים שהטילה עליה לפני שנשיאה שי ג'ינפינג יסכים להגיע לארה"ב כדי לחתום על הסכם סחר. 

בשוק הסחורות, הנפט יורד לאחר שאתמול ננעל בשיא של שישה שבועות. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר יורדים ב-0.6% ל-56.91 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק ודאו ג'ונס בשיא; אובר נחתכה ב-5 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת, בתום יום מסחר הפכפך, על רקע דיווחים לפיהם ארה"ב וסין קרובות לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר, ולאחר שצמיחה חדה מהצפוי במגזר השירותים בארה"ב גרמה למשקיעים להעריך כי פחתה ההסתברות להורדת ריבית נוספת בחודש הבא.

מדד נאסד"ק עלה קלות ונסגר בשיא; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.1% ונסגר אף הוא ברמתו הגבוהה מעולם; מדד S&P 500 נסוג ב-0.1% לאחר שנסגר אתמול בשיא.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.08% - הזינוק החד ביותר זה כמעט ארבעה שבועות - לרמה של 1.86%, רמתה הגבוהה ביותר זה למעלה משבעה שבועות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4%.

מניית אובר נפלה בקרוב ל-10% במסחר בוול סטריט לאחר שענקית שירותי הנסיעות דיווחה אמש על הפסד רבעוני של 1.2 מיליארד דולר אך העריכה כי תעבור לרווחיות בשנת 2021. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של אובר בכחמישה מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט בשיא של שישה שבועות

מחיר הנפט טיפס זה היום השלישי ברציפות ונסגר בשיא של שישה שבועות, על רקע דיווחים לפיהם ארה"ב וסין קרובות לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 57.23 דולר לחבית, עלייה של 1.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, מחיר הנפט עודנו נמוך בכ-14% מרמתו בסוף אפריל לאחר שמלחמת הסחר בין ארה"ב לסין הכבידה את תחזית הביקוש.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט נסגרו במחיר של 62.96 דולר לחבית, עלייה של 1.3% בבורסת ICE בלונדון. היתה זו הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-24 בספטמבר הן עבור הברנט והן עבור הטקסס מתוק.

בה בעת, ארגון יצואניות הנפט אופ"ק הנמיך היום את תחזית התפוקה של מדינות הקרטל לשנים הקרובות, והעריך כי הנתח שלהן בשוק העולמי יתכווץ עד לאמצע העשור הבא, על רקע הצפת השווקים בנפט המופק מפצלי שמן (Oil Shale) בארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בנפילה החדה מספטמבר: נסגר מתחת ל-1,500 ד'

מחיר הזהב רשם את הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה מחודש ונסגר מתחת לרף של 1,500 דולר לאונקייה בראשונה זה כמעט שבוע, לאחר שהתחזקות הדולר בעולם פגעה בביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,483.7 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-15 באוקטובר, לאחר ירידה של 1.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק. היתה זו הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-30 בספטמבר, ויום שלישי ברציפות של ירידות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בשיא של ארבע שנים

בורסות אירופה נסגרו בשיא של ארבע שנים על רקע דיווחים לפיהם ארה"ב וסין קרובות לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר. מניות חומרי הגלם הובילו את העליות.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט טיפסה ב-0.1%; פריז הוסיפה 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2015.

מניית AB Foods, בעלת רשת פרימארק, קפצה ביותר מ-5% בבורסת לונדון לאחר שהחברה דיווחה על ירידה של 8% ברווח לפני מס בשנת הכספים ל-2019, שהסתיימה בסוף ספטמבר. החברה דיווחה על רווח לפני מס של 1.17 מיליארד ליש"ט לעומת רווח של 1.28 מיליארד ליש"ט בשנת הכספים 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה חדה מהצפוי במגזר השירותים בארה"ב

הצמיחה במגזר השירותים בארה"ב צברה תאוצה בשיעור חד מהצפוי באוקטובר לאחר שנפלה בחודש הקודם לשפל של שלושה שנים.

מדד פעילות מגזר השירותים טיפס באוקטובר לרמה של 54.7 נקודות לעומת רמה של 52.6 נקודות בחודש הקודם, מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 53.5 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות במגזר, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גירעון הסחר של ארה"ב התכווץ; נפילה של 10% ביצוא לסין

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ בספטמבר ב-4.7% ל-52.5 מיליארד דולר, שפל של חמישה חודשים, על רקע נפילת היבוא מסין לשפל של שלוש שנים.

היבוא לארה"ב ירד ב-1.7% בספטמבר ל-258.4 מיליארד דולר, ואילו היצוא התכווץ ב-0.9% ל-206 מיליארד דולר, לפי נתונים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי.

היבוא מסין צנח ב-4.9% לעומת החודש הקודם, ל-37 מיליארד דולר - שפל של יותר משלוש שנים. היצוא מארה"ב לסין צלל ב-10% לשפל של חמישה חודשים. כתוצאה מכך, גירעון הסחר של ארה"ב עם סין הצטמצם ל-28 מיליארד דולר.

בתחילת ספטמבר הטילה ארה"ב מכסים על יבוא מסין בהיקף של כ-110 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; טוקיו זינקה ב-1.7%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים על רקע ציפיות לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו פתחה את שבוע המסחר בעליות של 1.7%; הונג קונג עלתה ב-0.5%; שנחאי הוסיפה 0.6%; סינגפור עלתה ב-0.4%; סיאול עלתה ב-0.6% וסידני עלתה ב-0.1%.

המשקיעים מצפים לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין. סין בוחנת אתרים אפשריים בארה"ב לחתימה על ההסכם. "פייננשל טיימס" דיווח כי ארה"ב שוקלת לבטל מכסים שהטילה על מוצרים סינים בשווי 112 מיליארד דולר.

הין יורד ב-0.2% ל-108.84 ין לדולר. הדולר האוסטרלי עולה ב-0.5% ל-0.691 דולר אמריקאי לאחר שהבנק המרכזי של אוסטרליה הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.75%, כאשר הבנק צופה התאוששות במחירי הדיור.

הנפט נסחר בעליות לאחר שאתמול עלה ביותר מ-1.5%. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.7% ל-56.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.8% ל-62.6 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בבורסות וול סטריט; אנדר ארמור צללה 19%

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בעליות לאחר ששר המסחר של ארה"ב הביע אופטימיות בנוגע לסיכויים לחתימה על שלב ראשון בהסכם הסחר בין ארה"ב לסין.  דאו ג'ונס עלה ב-0.4% בדרכו לשיא נומינלי;  S&P 500 עלה ב-0.4%;  נאסד"ק 100 עלה ב-0.6%.

מדד הדולר של ICE עולה ב-0.3% והתשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-1.7775%.

מניית מקדונלד'ס ירדה ב-2.7% לאחר שהחברה הודיעה על פיטורי המנכ"ל סטיב אסטרברוק בעקבות גילוי על מערכת יחסים שניהל עם עובדת ברשת המזון המהיר. בנוסף, הודיעה היום מקדונלד'ס שגם סמנכ"ל משאבי האנוש בחברה, דיוויד פיירהרסט, יעזוב אותה על רקע פיטורי המנכ"ל.

מניית אנדר ארמור צללה ב-18.9% לאחר שענקית ציוד הספורט אישרה כי היא מסייעת לחקירה של הרשויות הפדרליות לגבי אי-סדרים חשבונאיים של החברה ופעילויות פיננסיות קשורות ב-2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיא של ארבע שנים בבורסות אירופה

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים ומדד המייצג את החברות הגדולות ביבשת ננעל בשיא מאז 15 באפריל 2015, על רקע אופטימיות מחודשת בנוגע להסכם סחר בין ארה"ב לסין. לונדון עלתה ב-0.9%; פרנקפורט הוסיפה 1.1.35% לערכה; פריז עלתה ב-1.1%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עולה ב-1%, בדרכו לשיא של יותר מארבע שנים. 

מניית IAG, החברה האם של בריטיש איירווייס ואיבריה, עלתה ב-1% בבורסת לונדון לאחר שהודיעה כי תרכוש את חברת התעופה אייר אירופה במיליארד יורו (1.11 מיליארד דולר) בעסקה במזומן. העסקה צפויה להיות מושלמת במחצית השניה של 2020, לאחר שתקבל את האישורים המתאימים. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עולה ביותר מ-1.5%

הנפט מזנק בבורסות הסחורות על רקע האופטימיות במגעי הסחר בין סין לארה"ב ועל רקע אופטימיות של משקיעים בדבר ההנפקה הצפויה של ענקית הנפט הסעודית ארמקו. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר עולה בניו יורק ב-1.6% ל-57.1 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה בינואר 2020 עולה בבורסת הסחורות בלונדון ב-1.4% ל-62.56 דולר לחבית.

נפט מסוג טקסס מתוק נסחר ברמות שיא של כשישה שבועות בשל הציפייה כי הסכם סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם יתרום לעלייה בביקוש לנפט. בנוסף, קיימים סימנים להאטה בייצור הנפט בארה"ב, והמשמעות של זה היא שהמדינה תצטרך לקצץ ביצוא הנפט שלה, ובכל להקטין את ההיצע בשוק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג התחזקה ב-1.7%

המסחר בבורסות אסיה התנהל בעליות שערים לאחר שגורמים בארה"ב הביעו אופטימיות כי סין וארה"ב יחתמו בקרוב על השלב הראשון בהסכם הסחר. בורסת טוקיו היתה סגורה לרגל חג. הונג קונג עלתה ב-1.7%; שנחאי הוסיפה 0.6%; סינגפור עולה ב-0.1%; סיאול התחזקה ב-1.4% וסידני עלתה ב-0.3%.

שר המסחר של ארה"ב, וילבור רוס, הביע אופטימיות בנוגע לסיכויים שסין וארה"ב יחתמו כבר החודש על השלב הראשון בהסכם הסחר ואמר כי בקרוב חברות אמריקאיות יקבלו אישורים למכירת רכיבים לענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.05% ל-108.23 ין לדולר. היואן הסיני עולה ב-0.2% ל-7.0268 יואן לדולר.

הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.6% ל-55.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-61.4 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker