נאסד"ק ו-S&P 500 שברו שיאים; הנפט קפץ ב-4%

סין: הושגה הסכמה עקרונית עם ארה"ב על שלב ראשון בהסכם סחר ■ נתוני אסדות קידוח ודו"ח תעסוקה חיובי בארה"ב דחפו את הנפט לזינוק החד מזה שישה שבועות ■ תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות התאוששה מהנפילה החדה זה שלושה חודשים ■ בורסות אירופה בשיא של 22 חודשים

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק ו-S&P 500 בשיא; הדולר והאג"ח בארה"ב נסוגו

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא והשלימו שבוע חיובי רביעי ברציפות בעקבות נתוני תעסוקה חזקים מהצפוי שפורסמו היום (שישי) בארה"ב, ולאחר שמשרד המסחר של סין מסר כי נציגי בייג'ין בשיחות הסחר הגיעו ל"הסכמה עקרונית" עם ארה"ב לגבי השלב הראשון של הסכם סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד S&P 500 טיפס ב-1% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם. בסיכום שבועי עלה המדד ב-1.5% בדרכו לשבוע חיובי רביעי ברציפות, וגבוה כעת ביותר מ-22% מרמתו בתחילת השנה. מדד נאסד"ק עלה היום ב-1.1% ונסגר אף הוא בשיא; מדד דאו ג'ונס הוסיף 1.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 1.71%. זאת לאחר שצללה אתמול ביותר מ-0.1% בנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה משלושה חודשים.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%.

מניית עליבאבא נסגרה כמעט ללא שינוי לאחר שקמעונאית האינטרנט הסינית דיווחה על צמיחה חדה בהכנסות. ענקית הנפט אקסון מובייל קפצה ב-3% בעקבות דו"חות רבעוניים חיוביים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נתוני אסדות ותקוות להסכם סחר הקפיצו את הנפט ב-4%

מחיר הנפט רשם את הזינוק היומי החד ביותר מזה שישה שבועות לאחר שמשרד המסחר הסיני מסר כי נציגי בייג'ין בשיחות הסחר הגיעו ל"הסכמה עקרונית" עם ארה"ב לגבי השלב הראשון של הסכם סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

לאחר שמשרד המסחר של סין מסר כי נציגיה לשיחות הסחר הגיעו ל"הסכמה עקרונית" עם ארה"ב לגבי השלב הראשון של הסכם סחר. דו"ח תעסוקה חזק ונפילה במספר אסדות קידוח הנפט בארה"ב תמכו אף הם במחירי הנפט.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 56.2 דולר לחבית - עלייה של 3.7% - בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי נסוג מחיר הנפט ב-0.9%.

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,511.4 דולר לאונקייה - ירידה של 0.2%. בשבוע כולו טיפס מחיר הזהב ב-0.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מקרו חזק בארה"ב ובסין דחף את אירופה לשיא של 22 חודשים

בורסות אירופה טיפסו לשיא של 22 חודשים בעקבות דו"ח התעסוקה החזק שפורסם בארה"ב וצמיחה מפתיעה בייצור שעליה דווח בסין.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8%; פרנקפורט טיפסה ב-0.7%; פריז הוסיפה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.7% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז ינואר 2018, אולם נסוג ב-0.2% בסיכום שבועי.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1166 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נסוגה ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2933 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הייצור בארה"ב התכווץ חודש שלישי ברציפות

פעילות מגזר הייצור בארה"ב התכווצה זה החודש השלישי ברציפות, לפי נתונים שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד פעילות הייצור של מכון המחקר ISM טיפס באוקטובר לרמה של 48.3 נקודות לעומת רמה של 47.8 נקודות בחודש הקודם, שהיתה הרמה הנמוכה ביותר זה 10 שנים. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של המדד לרמה של 48.9 נקודות.

זה החודש השלישי ברציפות שהמדד נמצא מתחת לרמה של 50 נקודות. מדד מתחת לרמה זו מצביע על התכווצות פעילות הייצור, ואילו מדד מעל לרמה זו משקף צמיחה בפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליבאבא דיווחה על עלייה חדה בהכנסות; המניה עולה ב-2% במסחר המוקדם

עליבאבא דיווה היום על עלייה חדה בהכנסות ברבעון האחרון, הרבעון השני בשנת הכספים של החברה. המניה עולה ב-2% במסחר המוקדם בול סטריט. ענקית הקמעונות המקוונת הסינית דיווחה על עלייה של 40% במסחר במקוון ל-101.22 מיליארד יואן ועל עלייה של 69% בעסקי מחשוב הענן ל-9.29 מיליארד יואן. סך כל הכנסות החברה הסתכמו ב-119 מיליארד יואן (16.9 מיליארד דולר).

החברה רשמה רווח נקי של 72.54 מייארד יואן לעומת 20.03 מיליארד יואן ברבעון המקביל, בזכות הכנסה חד פעמית המיוחסת לחברת אנט פייננשל, חברה מקבוצת עליבאבא העוסקת בתחום הפיננסים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; שנחאי עלתה ב-1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת על רקע חשש של המשקיעים לגבי עתיד שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג עלתה ב-0.7%; שנחאי התחזקה ב-1%; סינגפור ננעלה ללא שינוי ניכר; סיאול הוסיפה 0.8% לערכה וסידני עלתה ב-0.1%.

גורמים בממשל הסיני הביעו ספק לגבי הסיכוי להשיג הסכם סחר מקיף וארוך טווח עם ארה"ב. הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.05% ל-107.99 ין לדולר. היואן הסיני יורד ב-0.05% ל-7.04 יואן לדולר.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% ל-54.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.2% ל-59.7 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה משיא; תשואת האג"ח בארה"ב בנפילה החדה מאוגוסט

בורסות וול סטריט נסוגו משיא על רקע דיווחים לפיהם גורמים בממשל הסיני הביעו ספק לגבי הסיכוי להשיג הסכם סחר מקיף וארוך טווח עם ארה"ב. הדולר נחלש ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט שלושה חודשים.

מדד S&P 500, שנסגר אתמול ברמתו הגבוהה מעולם, נסוג היום ב-0.3%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.5%; מדד נאסד"ק איבד 0.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים צנחה ב-0.09% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז החמישי באוגוסט - לרמה של 1.69%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

גורמי ממשלת סיניים הביעו ספק לגבי אפשרות של השגת הסכם סחר ארוך טווח עם ארה"ב, אמרו מקורות שזהותם לא נחשפה לסוכנות הידיעות בלומברג. לדבריהם, הם חוששים כי גם אם יושג הסכם כלשהו, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עלול להחליט לבטל אותו בשל "אופיו האימפולסיבי".

שני שליש מהחברות הנכללות במדד S&P 500 כבר פירסמו דו"חות כספיים של הרבעון השלישי של השנה, ו-75% מהמדווחות היכו את תחזיות האנליסטים.

מניית אפל עלתה ב-2.3% במסחר בוול סטריט ונסגרה במרחק נגיעה משיא של כל הזמנים, לאחר שיצרנית אייפון דיווחה אמש על רווח ומכירות גבוהים מהצפוי ברבעון השלישי של השנה, וסיפקה תחזית חזקה לרבעון הנוכחי.

מניית פייסבוק טיפסה ב-1.8% לאחר שמפעילת הרשתות החברתיות הגדולה בעולם דיווחה אמש על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט סגר חודש חיובי ראשון מאז יולי

מחיר הנפט נסוג זה היום הרביעי ברציפות ונסגר בשפל של יותר משבוע, לאחר שנתוני מקרו כלכליים חלשים שפורסמו בסין וחוסר ודאות סביב גורל שיחות הסחר בין ארה"ב לסין הגבירו את החששות מפני האטה בביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 54.18 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-22 באוקטובר, לאחר ירידה של 1.6% בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום חודשי טיפס מחיר הנפט ב-0.2% - עלייה חודשית ראשונה מאז יולי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בשיא של 5 שבועות: נסגר מעל 1,500 ד'

מחיר הזהב טיפס מעל לרף של 1,500 דולר לאונקייה ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מזה חמישה שבועות, לאחר שירידות בוול סטריט והיחלשות הדולר הגבירו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,514.8 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-26 בספטמבר, לאחר עלייה של 1.2% - הזינוק החד ביותר מאז השני באוקטובר - בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בירידות; פז'ו צללה ב-12%

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית על רקע דיווח לפיו גורמים בממשל הסיני הביעו ספק לגבי הסיכוי להשיג הסכם סחר מקיף וארוך טווח עם ארה"ב.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.1% על רקע התחזקות הליש"ט, שמטפס ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.2948 דולר לליש"ט. בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.3%; פריז איבדה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שסגירתו אתמול היתה השנייה בגובהה השנה, נסוג היום ב-0.5%.

מניית רויאל דאץ'-של צנחה ביותר מ-4% לאחר שענקית האנרגיה הזהירה כי יתכן שלא תוכל להשלים את תוכניתה לקנייה חוזרת של מניות בהיקף של 25 מיליארד דולר.

מניית יצרנית המכוניות האיטלקית-אמריקאית פיאט קרייזלר זינקה ביותר מ-8% בבורסת מילאנו, ואילו מניית יצרנית המכוניות הצרפתית פז'ו-סיטרואן (PSA) צללה ביותר מ-12% במסחר בפריז, לאחר שהדירקטוריונים של שתי החברות אישרו מיזוג ביניהן שייצור את יצרנית המכוניות הרביעית בגודלה בעולם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצריכה הפרטית בארה"ב ממשיכה לצמוח; האינפלציה בשפל של 3 שנים

הצריכה הפרטית בארה"ב צמחה בספטמבר זה החודש השביעי ברציפות, אם כי בקצב מתון יותר, ומדד האינפלציה המועדף על הבנק הפדרלי - המבוסס על הצריכה הפרטית - טיפס בקצב המתון ביותר זה שלוש שנים.

הצריכה הפרטית צמחה בחודש שעבר ב-0.2%, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, לאחר עלייה בשיעור דומה באוגוסט. העלייה בספטמבר היתה מתונה במעט מתחזיות הכלכלנים לגידול של 0.3%.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - ב-1.3% ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר, לעומת עלייה של 1.4% באוגוסט. בכך השתווה המדד לשפל של שלוש שנים שאליו ירד בפברואר, ועודנו נמוך משמעותית מיעד האינפלציה של 2% שקבע הבנק הפדרלי.

המדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, טיפס ב-1.7% לעומת ספטמבר 2018, האטה לעומת עלייה של 1.8% ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הונג קונג גלשה רשמית למיתון

ההפגנות הממושכות בהונג קונג גובות מחיר כבד מכלכלת עיר המדינה שנמצאת תחת חסות סינית. לפי נתונים רשמיים שפורסמו היום, הונג קונג נכנסה למיתון באופן רשמי. כלכלת הונג קונג התכווצה ברבעון השלישי בקצב שנתי של 3.2%. זהו הרבעון השני ברציפות שבו כלכלת הונג קונג מתכווצת, וכך היא נכנסה באופן רשמי למיתון בפעם הראשונה מאז המשבר הכלכלי העולמי.

העיר סובלת מביצועים כלכליים חלשים במגוון מגזרים. מספר התיירים הנכנסים להונג קונג צנח ב-40%; המכירות הקמעונאיות ירדו בכ-25%, נרשם קיפאון בנדל"ן, ומדד מנהלי הרכש מצביע על התכווצות של תעשיית השירותים והייצור. במקביל למהומות, הונג קונג סובלת גם ממלחמת הסחר בין סין לארה"ב, והצמיחה השנתית בה עשויה להגיע למינוס 2.9% - הצמיחה הנמוכה ביותר מאז המשבר הכלכלי העולמי.

גם באירופה פורסמו היום נתוני צמיחה: גוש היורו צמח ברבעון השלישי ב-0.2%. הצמיחה גבוה מתחזיות הכלכלנים שצפו כי מדינות גוש היורו יצמחו ב-0.1%. הצמיחה בכלל האיחוד האירופי הגיעה ל-0.3% ברבעון השלישי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות שערים באסיה; סמסונג מחקה את העליות

המסחר ברוב בורסות אסיה מתנהל בעליות על רקע הורדת הריבית בארה"ב, פרסום נתונים מאכזבים בסין והמשך עונת הדו"חות. מדד מנהלי הרכש הרשמי בסין הגיע לשפל של שמונה חודשים, כך פירסמה היום הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה. המדד הגיע באוקטובר ל-49.3 נקודות, לעומת 49.8 נקודות בספטמבר. במדד זה, כל נתון מתחת ל-50 נקודות מסמל התכווצות בפעילות. כלכלנים בסקר של "וול סטריט ג'ורנל" סברו שהמדד יגיע ל-49.8 נקודות. המדד במגזר שאינו כולל ייצור הגיע ל-52.8 נקודות באוקטובר לעומת 53.7 נקודות בספטמבר. זהו הנתון הנמוך ביותר במדד מאז פברואר 2016.

בורסת טוקיו עלתה ב-0.4%; שנחאי ירדה ב-0.35%; הונג קונג מטפסת ב-0.9%; סיאול התחזקה ב-0.15%; סידני ירדה ב-0.4%. בשוק המט"ח, הדולר נחלש מול הין ב-0.2% ונסחר תמורת 108.66 ין לדולר. מניית סמסונג ננעלה ללא שינוי אחרי שבמהלך המסחר עלתה בכ-2% בעקבות פרסום דו"חות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הורדת הריבית דחפה את וול סטריט לשיא; GE קפצה ב-12%

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא לאחר שהבנק הפדרלי הוריד את הריבית בארה"ב זו הפעם השלישית מאז יולי, אולם אותת על הפוגה בהורדות הריבית. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.3% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.3%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.06% לרמה של 1.78% - הנפילה היומית החדה ביותר זה ארבעה שבועות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%.

מניית ג'נרל אלקטריק קפצה בקרוב ל-12% במסחר בוול סטריט לאחר שקונצרן התעשייה היכה את תחזיות האנליסטים בשורות הרווח וההכנסות. ענקיות הטכנולוגיה אפל ופייסבוק יפרסמו דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול במלאי בארה"ב גרר את הנפט לשפל של שבוע

מחיר הנפט נסגר ברמתו הנמוכה ביותר זה למעלה משבוע בעקבות גידול חד מהצפוי במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 55.06 דולר לחבית, ירידה של 0.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 60.61 דולר לחבית, ירידה של 1.6%, בבורסת ICE בלונדון. עבור שניהם היתה זו הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-22 באוקטובר.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-5.7 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לגידול מתון יותר של 2.5 מיליון חביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנקים צנחו באירופה; יצרניות המכוניות זינקו

מניות הבנקים הובילו את הירידות בבורסות אירופה על רקע דו"חות כספיים חלשים של דויטשה בנק הגרמני וסנטנדר הספרדי ותחזית מאכזבת של קרדיט סוויס השווייצי, ולקראת החלטת הריבית בארה"ב. עם זאת, המדדים ביבשת נסגרו במגמה מעורבת על רקע עליות במגזר יצרניות המכוניות לאחר שפז'ו ופיאט-קרייזלר אישרו כי הן מנהלות מגעים על מיזוג.

בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.2%. לונדון טיפסה ב-0.3%. פריז הוסיפה 0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1% בדרכו לסגירה חיובית שביעית בשמונה ימי המסחר האחרונים.

מניית פג'ו קפצה ב-4.5% בפריז לאחר שפיאט-קרייזלר אישרה היום כי היא מנהלת מגעים עם פג'ו למיזוג בין שתי יצרניות הרכב. מניית פיאט-קייזלר זינקה ב-9.5% בבורסת מילאנו.

מניית דויטשה בנק צללה בקרוב ל-8% לאחר שהבנק הגרמני דיווח על הפסד רבעוני שני ברציפות. מניית סנטנדר צנחה ב-4.5% במדריד לאחר שהבנק הספרדי דיווח על נפילה חדה ברווחיו.

מניית קרדיט סוויס נסוגה ב-2.6% לאחר שהבנק השווייצי דיווח כי הרווח הנקי שלו גדל יותר מכפליים ברבעון השלישי ועלה על התחזיות, הודות לביצועים טובים ברוב החטיבות. הרווח הנקי של קרדיט סוויס עלה ל-881 מיליון פרנק שווייצי (885.7 מיליון דולר), לעומת רווח של 424 מיליון פרנק שווייצי ברבעון המקביל שנה קודם לכן. ההכנסות עלו ב-9% ל-5.33 מיליארד פרנק. אנליסטים צפו כי הבנק ידווח על רווח נקי של 770 מיליון פרנק עם הכנסות של 5.21 מיליארד פרנק.

מניית פולקווסגן טיפסה ב-0.4% לאחר שענקית הרכב דיווחה היום על גידול ברווחיה והכנסותיה בתשעת החודשים הראשונים של השנה, אך הורידה את התחזית השנתית שלה בשל האטה חדה מהצפוי בשוק הרכב העולמי.

הרווח לפני מס של פולקסווגן בתשעת החודשים הראשונים של 2019 עלה ל-14.6 מיליארד יורו (16.2 מיליארד דולר), לעומת 12.5 מיליארד יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה. ההכנסות עלו ב-6.9% ל-186.6 מיליארד יורו. פולקסווגן דיווחה על הפרשה חד פעמית של 1.3 מיליארד יורו, בעיקר לטובת הוצאות משפטיות הקשורות לפרשת זיוף נתוני פליטות המזהמים. החברה אמרה כי היא צופה שהמכירות שלה ב-2019 יהיו באותה רמה כמו בשנה שעברה, לעומת התחזית הקודמת שצפתה עליה קלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה קלה בצמיחה בארה"ב ברבעון השלישי ל-1.9%

הצמיחה של כלכלת ארה"ב הואטה קלות ברבעון השלישי של השנה על רקע ירידה בהשקעות של עסקים והתמתנות קצב גידול הצריכה הפרטית וההוצאות הממשלתיות.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון השלישי של השנה בקצב שנתי של 1.9% - האטה לעומת צמיחה של 2% ברבעון השני של השנה. עם זאת, הצמיחה היתה גבוהה מתחזיות הכלכלנים שצפו גידול של 1.6% במונחים שנתיים ברבעון השלישי.

הצריכה הפרטית, מנוע הצמיחה העיקרי של הכלכלה, צמחה ברבעון השלישי בקצב שנתי של 2.9%.  

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE), הנחשב למדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה, טיפס ברבעון השלישי בקצב שנתי של 1.5% בלבד. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-2.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

125 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב החודש

125 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב החודש, לפי נתוני ספקית שירותי הסליקה ועיבוד התשלומים הממוחשבים ADP שפורסמו היום - יומיים לפני פרסום דו"חות התעסוקה הרשמי של משרד העבודה האמריקאי.

הגידול במשרות באוקטובר תאם את תחזיות הכלכלנים. עם זאת, ADP תיקנה כלפי מטה את נתוני ספטמבר לגידול של 93 אלף משרות לעומת צמיחה של 135 אלף משרות שעליה דווח במקור.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ג'נרל אלקטריק צמצמה ההפסדים

מניית ג'נרל אלקטריק מזנקת ב-6% במסחר לפני הפתיחה, לאחר שהחברה הודיעה כי צמצמה את ההפסד שלה ברבעון השלישי. ההפסד הנקי של ג'נרל אלקטריק ירד ל-9.47 מיליארד דולר, או 1.08 דולר למניה, לעומת 22.81 מיליארד דולר, או 2.62 דולר למניה, ברבעון המקביל בשנה שעברה. ההכנסות נשארו ללא שינוי, ברמה של 23.36 מיליארד דולר. בניכוי סעיפים חד פעמיים, דיווחה GE על רווח של 15 סנט למניה, מעל לתחזיות אנליסטים ל-12 סנט למניה עם הכנסות של 28.9 מיליארד דולר.

ג'נרל אלקטריק דבקה בתחזית הקודמת שלה לעליה של סביב 5% במכירות. היא אמרה כי הרווח למניה השנה יהיה בין 55 סנט ל-65 סנט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בירידות

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, על רקע ספקות חדשים בנוגע להסכם סחר בין ארה"ב לסין, ולקראת החלטת הריבית הערב בארה"ב. טוקיו ירדה ב-0.6%; הונג קונג יורדת ב-0.6%; שנחאי ירדה ב-0.5%; סיאול ירדה ב-0.6%; סידני ירדה ב-0.8%. 

בימים האחרונים גורמים בכירים בממשל האמריקאי, בהם הנשיא דונלד טראמפ, דיברו על התקדמות בשיחות הסחר, אך אתמול דיווחה רויטרס כי גם השלב הראשון בהסכם ככל הנראה לא יהיה מוכן עדיין לחתימה בפסגה הכלכלית של אסיה-פסיפיק בצ'ילה בחודש הבא. 

המשקיעים ממתינים גם להודעת הריבית של הבנק הפדרלי היום בערב, עם סיומה של ישיבת ועדת השוק הפתוח בת היומיים. רוב ההערכות הן כי הבנק הפדרלי יוריד את הריבית בפעם השלישית השנה, אך לא ברור אם הוא יאותת על צעדים מרחיבים נוספים בעתיד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה בירידות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות על רקע פתיחת ישיבת ועדת השוק הפתוח (FOMC) של הבנק הפדרלי. הבנק צפוי להודיע מחר על הורדת ריבית.  דאו ג'ונס ירד ב-0.1%;  S&P 500 ירד ב-0.1% ; נאסד"ק 100 ירד ב-0.6%.

עונת הדו"חות לרבעון השלישי נמשכת. מניית ג'נרל מוטורס עלתה ב-5%  לאחר שהחברה דיווחה על ירידה ברווח, אך עקפה את תחזיות האנליסטים. מניית מרק, ענקית התרופות עולה לאחר שהחברה העלתה את תחזית הרווח השנתית.

מניית יצרנית התרופות פייזר עולתה ב-3.1% לאחר שהביסה את תחזיות הכלכלנים ודיווחה על רווח נקי של 7.68 מיליארד דולר. החברה העלתה את תחזית הרווח השנתית ל-3-2.94 דולרים למניה.

מניית ביונד מיט, יצרנית תחליפי הבשר צללה ב-22%, אף שהחברה דיוחה בראשונה על רווח רבעוני מאז שהונפקה. החברה דיווחה על רווח של 4.1 מיליון דולר מהכנסות של 92 מיליון דולר, לעומת הפסד של 9 מיליון דולר מהכנסות של 26.3 מיליון דולר ברבעון המקביל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה ברווחי הרבעון השלישי במאסטרקארד

מאסטרקארד דיווחה על הכנסות נקיות של 4.5 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת 3.9 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח למניה טיפס ל-2.15 דולר, לעומת 1.78 דולר. בקטגוריית "אחרים", רשמה החברה עלייה של 33% ברבעון האחרון לעומת עלייה של 23% ברבעון השני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט והזהב נסגרו בירידות

מחיר הנפט ננעל היום בירידה על רקע הדו"ח של מינהל המידע של מחלקת האנרגיה (EIA), שצפוי להתפרסם מחר, ואשר צפוי לחשוף עלייה של 2.5 מיליון חביות נפט גולמי במאגרים בארה"ב בשבוע שהסתיים ב-25 באוקטובר. החוזים העתידיים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נסגרו בירידה של 0.5% במחיר של 55.54 דולר לחבית.

מחיר הזהב ירד גם הוא ב-0.3% למחיר של 1490.70 דולר לאונקיה – הרמה הנמוכה ביותר מזה שבוע.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"פיאט קרייזלר ופז'ו בשיחות למיזוג אפשרי"

יצרניות המכוניות פיאט קרייזלר ופז'ו PSA מנהלות שיחות למיזוג אפשרי, כך עולה מדיווח של "וול סטריט ג'ורנל". אפשרות אחת היא מיזוג מניות, אמרו מקורות לעיתון הכלכלי. מיזוג כזה ייצור ענקית מכוניות טראנס-אטלנטית בשווי 50 מיליארד דולר.

על פי מקורות, מנכ"ל פז'ו, קרלוס טבארס, יכהן כמנכ"ל החברה החדשה.

מוקדם יותר השנה פיאט קריילר ביטלה תוכניות להתמזג עם רנו. מניית פיאט קרייזלר עולה ב-7.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טסלה רשמה ברבעון השלישי ירידה של 40% בהכנסות בארה"ב

טסלה רשמה ברבעון השלישי ירידה של 40% בהכנסות בארה"ב – השוק הגדול ביותר של יצרנית המכוניות החשמליות.

מכירות טסלה בארה"ב צנחו ל-3.13 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת 5.13 מיליארד דולר ברבעון השלישי בשנה שעברה, על פי מסמכים שהגישה החברה לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC ).

מוקדם יותר החודש נמסר מטסלה כי המשלוחים הגלובליים ברבעון עלו ב-1.9% במפתיע ל-97 אלף מכוניות, אם כי רוב הצמיחה הגיעה ממכירות של מודל 3 – שעליה מרוויחה החברה הכי פחות.

המכירות בסין -שוק המכוניות הגדול בעולם – עלו ל-699 מיליון דולר מ-409 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בקטגוריית "אחרים" – שכוללת כמה מדינות – צמחו המכירות ל-1.8 מיליארד דולר מ-784 מיליון דולר אשתקד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אירופה התנהל במגמה מעורבת לקראת פתיחת ישיבת הריבית של הבנק הפדרלי בארה"ב. הכלכלנים מעריכים כי הבנק הפדרלי יודיע מחר על הורדת ריבית.

לונדון ירדה ב-0.5% על רקע האפשרות הגבוהה לבחירות כלליות בדצמבר בבריטניה; פרנקפורט ננעלה ללא שינוי; פריז עלתה ב-0.2% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.2%.

ענקית הנפט BP דיווחה על ירידה ברווחים ברבעון השלישי על רקע ירידת מחירי הנפט. BP דיווחה על רווח נקי של 2.3 מיליארד דולר לעומת 3.83 מיליארד דולר ברבעון המקביל, מעל לתחזיות הכלכלנים לרווח של 1.73 מיליארד דולר.

החברה מייחסת את הירידה החדה ברווח לירידה במחיר נפט ברנט שעמד בממוצע על 62 דולר לחבית ברבעון האחרון, לעומת 72 דולר לחבית ברבעון המקביל ב-2018. מניית החברה ירדה ב-3.8% בבורסת לונדון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"החתימה על השלב הראשון של הסכם סחר עלולה לא לקרות בפסגת APEC"

החתימה על ה"שלב הראשון" של הסכם סחר בין ארה"ב לסין עלולה לא לקרות בסופו של דבר בפסגת APEC שתיערך בצ'ילה בנובמבר, כך אמר היום (ג) מקור המקורב לנושא ל"רויטרס".

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר בשבוע שעבר כי כנראה לא יחתום על הסכם סחר כלשהו עם סין עד לפגישתו עם נשיא סין שי ג'ינפינג בפורום לשיתוף פעולה כלכלי אסיה-פסיפיק (APEC)  הקרוב שייערך בצ'ילה.

טראמפ אמר לכתבים בבית הלבן כי תהליך אישורו של הסכם הסחר החלקי שעליו הוכרז בשבוע שעבר נמצא בעיצומו. "מכינים אותו", אמר.

טראמפ, שי וראשי מדינות נוספות צפויים להשתתף בפורום APEC שייערך בבירת צ'ילה, סנטיאגו, בין 11 ל-17 בנובמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מכירות בתים קיימים בארה"ב עלו ב-1.5% בספטמבר

מכירות בתים קיימים בארה"ב עלו זה החודש השני ברציפות בספטמבר, בשל שיעורי משכנתאות נמוכים יותר, כך על פי דיווח של האיגוד הלאומי של סוכני המקרקעין בארה"ב.

מכירות הבתים שהחוזה עליהם נחתם אך עסקת המכירה עדיין לא הושלמה עלו ב-1.5% בספטמבר לעומת תחזית של 0.7%.

לעומת התקופה המקבילה אשתקד, עלו המכירות ב-3.9%. באוגוסט עלו המכירות ב-1.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה בביטחון הצרכנים בארה"ב באוקטובר

ביטחון הצרכנים בארה"ב באוקטובר ירד על רקע החשש לגבי מצב העסקים והסיכוי לתעסוקה. על פי מדד חברת המחקר קונפרנס בורד, המדד ירד ל-125.9 נקודות החודש לעומת 126.3 נקודות בספטמבר. כלכלנים צפו קריאה של 128 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת משלוחי המזון גראבהאב קורסת

מניית חברת משלוחי המזון גראבהאב קורסת בכ-40% בוול סטריט לאחר פרסום דו"חות רבעוניים מאכזבים ותחזית קודרת להמשך השנה.

גראבהאב ספגה היום חמש הורדות דירוג, בין השאר מבנק אוף אמריקה מריל לינץ' וחברת ההשקעות אופנהיימר, שהורידו את דירוג המניה מ"המלצה" ל"מכירה".

גראבהאב איבדה יותר ממחצית משווי השוק שלה השנה על רקע התחרות בשירותי משלוחי המזון. החברה דיווחה על הכנסות של 322 מיליון דולר ברבעון השלישי, בעוד תחזית האנליסטים היתה ל-330.5 מיליון דולר. גראבהאב דיווחה על רווח של 27 סנט למניה, בהתאם לציפיות.

שיעור ההזמנות צנח ב-15% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ולאחר ירידה של 11% ברבעון השני.

החברה צופה הכנסות של 315-335 מיליון דולר ברבעון הרביעי, מתחת לתחזיות בשוק - 388 מיליון דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ג'נרל מוטורס דיווחה על ירידה ברווח - אך עקפה את התחזיות

מניית ג'נרל מוטורס עולה ב-1.6% במסחר המוקדם בוול סטריט לאחר שיצרנית המכוניות דיווחה על ירידה ברווחים ברבעון השלישי של 2019, אך עקפה את תחזיות האנליסטים. מכירות הטנדרים ורכבי השטח בארה"ב סייעו לאזן את ההפסדים שייצרו שביתת העובדים וההאטה במכירות בסין.

ג'נרל מוטורס דיווחה על רווח נקי של 2.35 מיליארד דולר לעומת 2.53 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2018. הכנסות החברה ירדו ב-0.9% ל-35.47 מיליארד דולר לעומת 34.95 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

ג'נרל מוטורס מסרה כי התאימה את תחזיות הרווח שלה לה-2019 כדי שישקפו את שביתתת העובדים בחברה. ג'נרל מוטורס הפסידה 2 מיליארד דולר בעקבות השביתה שנמשכה יותר מחודש. החברה הורידה את תחזית הרווח השנתית ל-4.8-4.5 דולר למניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מרק הביסה את התחזיות - המניה עולה ב-2.9% במסחר המוקדם

מניית ענקית התרופות מרק עולה ב-2.9% במסחר המוקדם בוול סטריט לאחר שדיווחה על עלייה ברווח ברבעון השלישי והעלתה את תחזיות הרווח ל-2019 כולה. מרק דיווחה על רווח נקי של 1.9 מיליארד דולר לעומת רווח של 1.95 מיליארד דולר ברבעון המקביל. מכירות החברה עלו ב-15% ל-12.4 מיליארד דולר, מעל לתחזיות הכלכלנים למכירות של 11.6 מיליארד דולר ברבעון.

מכירות קיטרודה, תרופה לסרטן, עלו ב-62% ל-3.07 מיליארד דולר ברבעון. החברה העלתה את תחזיות הרווח שלה ל-2019 מ-5.12 דולר למניה ל-5.17 דולר למניה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אסיה  ננעל במגמה מעורבת לאחר שאמש וול סטריט ננעלה בשיא. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג וירדה ב-0.4%; שנחאי ירדה ב-0.8%; סינגפור עלתה ב-0.3%; סיאול ירדה ב-0.1% וסידני עלתה ב-0.1%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים והתשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-1.85%. הין עולה ב-0.05% ל-108.91 ין לדולר.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.1% ל-55.1 דולר לחבית, ונפט מסוג ברנט יורד ב-1% ל-60.9 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה בשיא; פיטביט וטיפאני המריאו ב-30%

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא בראשונה מזה שלושה חודשים, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי שיחות הסחר עם סין מתקדמות מהר מהצפוי. מניות ההיי-טק הובילו את העליות לקראת פרסום הדו"חות הרבעוניים של אלפבית, החברה האם של גוגל, לאחר סגירת המסחר.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.6% ונסגר בשיא בראשונה מאז 26 ביולי; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5%; מדד נאסד"ק הוסיף 1%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.05% לרמה של 1.85% - שיא של שישה שבועות.

עד כה, פירסמו דו"חות רבעוניים 202 מבין 500 החברות הנכללות במדד S&P 500, ו-78% מהן דיווחו על תוצאות כספיות שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית AT&T זינקה ביותר מ-4% במסחר בוול סטריט לאחר שענקית הטלקום והמדיה דיווחה על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ברבעון השלישי של השנה, אולם הכנסותיה התכווצו בשיעור חד מהצפוי.

מניית ספוטיפיי קפצה ב-16% לאחר ששירות המוסיקה בסטרימינג דיווח על רווח רבעוני מפתיע.

מניית פיטביט המריאה ביותר מ-30% על רקע דיווח לפיו חברת המחשוב הלביש מנהלת משא ומתן לרכישתה על ידי אלפבית, החברה האם של גוגל.

מניית טיפאני נסקה אף היא ביותר מ-30% לאחר שקמעונאית תכשיטי היוקרה אישרה כי קיבלה הצעת רכש עוינת מ-LVMH, החברה האם של לואי ויטון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפרלמנט הבריטי דחה קריאת ג'ונסון להקדים הבחירות; הליש"ט מתחזק

הליש"ט מתחזק לאחר שהפרלמנט הבריטי הצביע היום נגד קריאתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון להקדים את הבחירות לדצמבר. הליש"ט מטפס ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.2861 דולר לליש"ט, ומוסיף 0.1% מול היורו לרמה של 1.1586 יורו לליש"ט.

אמנם רוב חברי הפרלמנט הצביעו בעד הקדמת הבחירות, אך מספרם לא הגיע לשני שלישים ממספר המחוקקים, הנחוץ כדי לאשר מהלך מסוג זה. ג'ונסון החל לפעול להקדמת הבחירות לאחר שהפרלמנט בלם בשבוע שעבר את תוכניתו לעזוב את האיחוד האירופי עד סוף החודש. לאחר ההצבעה בפרלמנט אמר ג'ונסון כי בכוונתו להמשיך להילחם על הקדמת הבחירות ויציאת בריטניה מהאיחוד.

מוקדם יותר היום אישר האיחוד האירופי לבריטניה לדחות את הברקזיט בשלושה חודשים - עד 31 בינואר 2020. הממלכה המאוחדת היתה אמורה לצאת מגוש המדינות ב-31 באוקטובר, בעוד שלושה ימים, אולם הדחייה ניתנה בעקבות הבקשה שג'ונסון הגיש בעל כורחו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסוג משיא של חודש

מחיר הנפט נסוג היום משיא של חודש לאחר זינוק של יותר מ-5% בשבוע שעבר.

"גורמי חוסר ודאות כלכליים ממשיכים להכביד על המחירים, ומעלים שאלות לגבי צמיחת הביקוש לנפט ומצמצמים את התיאבון לסיכונים", הסביר ראש מחלקת סחורות ואסטרטגיית שוק בבנק BNP פאריבה בלונדון, הארי צ'ילינגוריאן, לסוכנות הידיעות בלומברג.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 55.81 דולר לחבית, ירידה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת לאחר שביום שישי נסגרו החוזים ברמתם הגבוהה מאז ה-24 בספטמבר בדרכם לזינוק שבועי של 5.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב נסגר מתחת ל-1,500 דולר לאונקייה

מחיר הזהב נסגר מתחת לרף של 1,500 דולר לאונקייה לאחר שעליות בוול סטריט שדחפו את מדד S&P 500 לשיא, צמצמו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,495.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה בשיא של 22 חודשים; HSBC צנח ב-4%

בורסות אירופה נסגרו בשיא של 22 חודשים בהובלת מניות יצרניות המכוניות, על רקע תקוות  להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מניות הבנקים נסוגו בעקבות דו"חות כספיים מאכזבים של HSBC הבריטי, הבנק הגדול באירופה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.1%; פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; פריז הוסיפה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.3% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז שלהי ינואר 2018.

מניית HSBC נפלה ב-3.8% בלונדון לאחר שהבנק הגדול באירופה דיווח על ירידה של 24% ברווח הנקי ברבעון השלישי של 2019. הבנק דיווח על רווח נקי של 2.97 מיליארד דולר לעומת 3.96 מיליארד דולר ברבעון המקביל. הבנק, ש-90% מהכנסותיו מגיעות מאסיה,  הודיע כי יבצע ארגון מחדש כדי לכסות את ההוצאות על עסקיו באירופה ועל טכנולוגיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות

בורסות אסיה ננעלו בעליות, לאחר שביום שישי האחרון בורסות וול סטריט נסגרו קרוב לשיא. טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג הוסיפה 0.8% לערכה; שנחאי התחזקה ב-0.8%; סינגפור עלתה ב-0.5%; סיאול עלתה ב-0.3% וסידני עלתה ב-0.3%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים, והתשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-1.83% - הרמה הגבוהה זה חמישה שבועות. המשקיעים ממתינים להחלטת הריבית של הבנק הפדרלי ביום רביעי הקרוב שצפוי, לפי הערכות הכלכלנים, להוריד ריבית. הין יורד ב-0.1% ל-108.71 ין לדולר.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.6% ל-56.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.6% ל-61.6 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker