וול סטריט נסגרה במרחק נגיעה משיא; אינטל קפצה ב-8%

דיווחים על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין ■ הנפט קפץ השבוע ביותר מ-5% - השבוע הטוב ביותר מזה 5 שבועות ■ הזהב בשבוע חיובי שני ברציפות ■ בורסות אירופה נסגרו בשיא של 22 חודשים ■ 78% מהחברות בארה"ב שפירסמו דו"חות רבעוניים עד כה - היכו את תחזיות האנליסטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה במרחק נגיעה משיא; אינטל זינקה ב-8%

בורסות וול סטריט נסגרו במרחק נגיעה מרמתן הגבוהה מעולם על רקע דיווחים על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב ולסין, ובעקבות דו"חות רבעוניים חזקים של ענקית השבבים אינטל.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.4% ונסגר במרחק של 0.1% משיא סגירה של 3,025.86 נקודות שרשם ב-26 ביולי; מדד נאסד"ק הוסיף 0.7%; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.6%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 1.8%.

משרדו של נציג הסחר של ארה"ב, רוברט לייטהייזר, מסר היום (שישי) כי חלה התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, וכי הצדדים קרובים לסיכום על חלקים מהשלב הראשון של ההסכם. "הם התקדמו בנושאים ספציפיים ושני הצדדים קרובים לסיכום כמה מחלקי ההסכם", נאמר בהודעת נציג הסחר.

יותר מ-38% מהחברות הנכללות במדד S&P 500 כבר פירסמו את דו"חות הרבעון השלישי, ומתוכן 78% היכו את תחזיות האנליסטים.

מניית אינטל קפצה ב-8% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית השבבים הגדולה בארה"ב דיווחה אמש על צמיחה מפתיעה ברווחיה ובהכנסותיה ברבעון השלישי של השנה, וסיפקה תחזיות רווח ומכירות חזקות מהצפוי לרבעון הנוכחי.

מניית אמזון ירדה ב-1.1% לאחר שענקית המסחר המקוון דיווחה אמש על ירידה ראשונה ברווחיה הרבעוניים זה למעלה משנתיים.

מניית ורייזון נסוגה ב-0.4% למרות שחברת הסלולר הגדולה בארה"ב דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים, ועל צמיחה חדה מהצפוי במספר המנויים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט קפץ ב-5% השבוע; הזהב בשבוע חיובי שני ברציפות

מחיר הנפט נסגר בעליות בדרכו לזינוק שבועי של יותר מ-5%, לאחר שדיווחים על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין הרגיעו את חששות המשקיעים מפני האטה בצמיחה הכלכלית ובביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 56.66 דולר לחבית, שיא של חודש, לאחר עלייה של 0.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי קפץ מחיר הנפט ב-5.2% - הזינוק השבועי החד ביותר מזה חמישה שבועות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 62.02 דולר לחבית, גם כן שיא של חודש, לאחר עלייה של 0.6% בבורסת ICE בלונדון. בסיכום שבועי קפצו ב-4.4%.

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק בעליות קלות, במחיר של 1,505.3 דולר לאונקייה - הסגירה הגבוהה ביותר מאז התשיעי באוקטובר. מחיר הזהב טיפס השבוע ב-0.8% בדרכו לעלייה שבועית שנייה ברציפות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בשיא של 22 חודשים

בורסות אירופה נסגרו בשיא של 22 חודשים על רקע דיווחים על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.2%; פריז עלתה ב-0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.2% ונסגר בשיא של 22 חודשים.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.1% לאחר שראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון קרא אתמול לבחירות כלליות בבריטניה ב-12 בדצמבר, בניסיון לשבור את הקיפאון סביב ברקזיט.

הליש"ט נחלש ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.2829 דולר לליש"ט. היורו נסוג ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1082 דולר ליורו.

מנית אנהויזר-בוש אינבב צנחה ב-11%, הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה מעשור, לאחר שמבשלת הבירה הבלגית דיווחה על תוצאות כספיות מאכזבות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיעור הריבית ברוסיה ירד ל-6.5% מ-7%

הבנק המרכזי של רוסיה האיץ את ההקלה המוניטרית עם הורדה נדירה של 50 נקודות בסיס בשיעור הריבית ואמר כי הוא שוקל הורדות נוספות, לאחר שהאינפלציה הראתה סימנים לכך שתרד הרבה מתחת ליעד של 4%.

שיעור הריבית ירד ל-6.5%  מ-7%, על פי הצהרה של הבנק. הבנק המרכזי הוריד את הריבית ב-50 נקודות בסיס בפעם האחרונה לפני שנתיים.

רוסיה הורידה את הריבית שלוש פעמים עד כה השנה, אך נגידת הבנק המרכזי, אלווירה נביולינה, נוקטת כעת בגישה יונית יותר. הקיצוץ הגדול מהצפוי בריבית מזכיר צעדים דומים שנעשו השבוע בטורקיה ובאוקראינה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר באסיה התנהל במגמה מעורבת על רקע חוסר ודאות כוללת של המשקיעים. בגזרת הסחר, נשיא ארה"ב, מייק פנס, אמר אתמול כי מדינתו תמשיך לנהל את המשא ומתן "בתום לב", אך הוסיף כי סין היא "מתחרה כלכלית ואסטרטגית של ארה"ב", ומתח ביקורת על ההתנהלות מול המפגינים בהונג קונג.

בבריטניה, ראש הממשלה, בוריס ג'ונסון, קורא לעריכת בחירות כלליות ב-12 בדצמבר כדי לשבור את הקפאון בנוגע לברקזיט.

טוקיו עלתה ב-0.2%. הונג קונג ירדה ב-0.5%. שנחאי איבדה כ-0.5%. סינגפור עלתה ב-0.5%.

הין נסחר כמעט ללא שינוי ברמה של 108.66 ין לדולר. מחיר הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק יורד כעת ב0.6% למחיר של 55.86 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שר המסחר של יפן התפטר

שר המסחר של יפן, אישו צוגאווארה, התפטר היום לאחר האשמות בהפרה של חוקי הבחירות חודש, בלבד לאחר שנכנס לתפקיד.

ראש הממשלה, שינזו אבה, אמר כי הוא מקבל את ההתפטרות וביקש מהירושי קאג'יאמה לכהן בראש משרד הכלכלה, מסחר ותעשייה.

"אני נושא באחריות על מינויו ומתנצל מעומק לבי בפני העם היפי על התוצאה", אמר אבה לכתבים.

התקשורת ביפן האשימה את צוגאווארה בכך שהעניק מתנות לבוחרים במחוז טוקיו, כגון מלונים יקרים וסרטנים, והציע כספי ניחומים למשפחה של אחד מתומכיו, תוך כדי הפרה אפשרית של חוק הקמפיין.

אם יקבל עליו את המינוי, קאג'יאמה יוביל את שיחות הסחר עם דרום קוריאה. שתי המדינות נתונות בסכסוך סחר חריף מאז שטוקיו בשנה שעברה הקשיחה את המגבלות על היצוא על יצרניות שבבים קוריאניות, ואז הוציאה את סיאול מהרשימה של מדינות שזכאיות להאצת היצוא ליפן.

בית המשפט העליון בסיאול הורה באוקטובר לכמה חברות יפניות לפצות קוריאנים שנאלצו לעבוד במכרות ומפעלים של יפן בתקופת מלחמת העולם השנייה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בנק ברקליס הבריטי רשם עלייה ברווחים

בנק ברקליס דיווח היום כל עלייה של 4.5% ברווח לפני מס בתשעת החודשים הראשונים של 2019. הבנק הבריטי רשם רווח לפני מס של 3.26 מיליארד ליש"ט לעומת 3.12 מיליארד ליש"ט בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

הרווח הנקי זינק ל-1.78 מיליארד ליש"ט מ-1.61 מיליארד ליש"ט ב-2018. ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של השנה עלו ל-16.33 מיליארד דולר לעומת 16.06 מיליארד דולר בשנה שעברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שווי טסלה זינק מעל GM; טוויטר צללה ב-20%

בורסות וול סטריט נסחרות במגמה חיובית בעיקרה ביום העמוס ביותר בעונת הדו"חות הרבעוניים הנוכחית. מניות הטכנולוגיה הובילו את העליות על רקע תוצאות כספיות חזקות של ענקית התוכנה מיקרוסופט ויצרנית המכוניות החשמליות טסלה, ולקראת פרסום התוצאות הכספיות של אמזון ואינטל לאחר סגירת המסחר. מניות הבלו צ'יפ נסוגו אחרי שענקית הייצור 3M הנמיכה בחדות את התחזית השנתית.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.8%; מדד S&P 500 עלה ב-0.2%; מדד דאו ג'ונס  נסוג ב-0.1%.

מניית טוויטר צללה ביותר מ-20% במסחר בוול סטריט לשפל של יותר משישה חודשים, לאחר שחברת המדיה החברתית דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מהצפוי, וסיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי. טוויטר רשמה ברבעון השלישי רווח של 17 סנט למניה והכנסות של 824 מיליון דולר - נמוך מתחזיות האנליסטים לרווח של 20 סנט למניה והכנסות של 874 מיליון דולר. תחזית ההכנסות של טוויטר לרבעון הנוכחי איכזבה אף היא: החברה צופה הכנסות בטווח שבין 940 מיליון דולר למיליארד דולר - נמוך מתחזיות האנליסטים לרווח של 1.06 מיליארד דולר.

מניית 3M נפלה ב-4% לאחר שהחברה, המייצרת מגוון מוצרים החל מפתקיות Post-It וכלה במסכי מגע, הנמיכה בחדות את תחזיות הרווח והמכירות השנתיים.

מניית טסלה נסקה ביותר מ-17% - הקפיצה היומית החדה ביותר מאז 2013 - לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות שייסד אילון מאסק פירסמה אמש דו"חות כספיים חזקים מהצפוי. בעקבות הזינוק שרושמת המניה היום, מטפס השווי שוק של טסלה מעל לזה של ג'נרל מוטורס, יצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב.

מניית פורד נפלה ביותר מ-6% לאחר שיצרנית המכוניות סיפקה אמש תחזית רווח מאכזבת לרבעון הרביעי.

מניית מיקרוסופט טיפסה ב-2% לאחר שהחברה הבורסאית בעלת השווי שוק הגבוה בארה"ב, דיווחה אמש על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, אולם גם על המשך מגמת ההאטה בצמיחת שירות הענן אז'ור.

מניית אי-ביי צנחה ביותר מ-9% לאחר שהחברה סיפקה תחזית מכירות מאכזבת.

חברות אמזון, אינטל וויזה יפרסמו דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט בשיא של חודש; הזהב מעל 1,500 דולר

מחיר הנפט עלה זה היום השלישי ברציפות ונסגר בשיא של חודש, והזהב נסגר מעל לרמה של 1,500 דולר לאונקייה בראשונה זה שבועיים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 56.23 דולר לחבית, עלייה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,504.7 דולר לאונקייה, עלייה של 0.6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה; הליש"ט צונח; נוקיה צללה ב-23%

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר ללא שינוי את הריבית בגוש היורו בישיבתו האחרונה תחת נשיאותו של מריו דראגי. הליש"ט צונח לאחר שראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הודיע כי ביקש מהפרלמנט לאשר לו להקדים את הבחירות ל-12 בדצמבר, כחלק ממאמציו להבטיח שהממלכה תצא מהאיחוד האירופי.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.9% על רקע היחלשות הליש"ט; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.6%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.1098 דולר ליורו. הליש"ט נסוגה ב-0.9% מול הדולר לרמה של 1.2798 דולר לליש"ט.

מניית נוקיה צללה ב-23% בבורסת הלסינקי לאחר שיצרנית ציוד הטלקום הפינית הנמיכה את התחזיות לשנה הנוכחית והבאה בשל תחרות מוגברת והשקעות נוספות.

מניית דיימלר הגרמנית קפצה בקרוב ל-4% לאחר שיצרנית מכוניות מרצדס דיווחה על עלייה בהכנסות וברווחים ברבעון השלישי של 2019. דיימלר דיווחה על רווח נקי של 1.72 מיליארד יורו ברבעון לעומת 1.69 מיליארד יורו ברבעון המקביל. ההכנסות ברבעון השלישי זינקו ב-8% ל-43.6 מיליארד דולר.

מניית אסטרה זנקה קפצה ב-5.5% בלונדון לאחר שיצרנית התרופות הבריטית-שוודית דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שירת הברבור של דראגי: הריבית בגוש היורו ללא שינוי

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר ללא שינוי את הריבית בגוש היורו, בתום ישיבתו האחרונה של הבנק בראשות הנשיא מריו דראגי. היורו נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.1126 דולר ליורו.

הבנק הותיר את ריבית הבסיס בגוש היורו ללא שינוי ברמה של 0% - רמה בה היא נמצאת מאז מארס 2016 - ושב והתחייב כי הריביות בגוש היורו יישארו ברמתן הנוכחית או ברמה נמוכה יותר עד שתחזית האינפלציה תתקרב בבירור ליעד הבנק של 2%.

ההחלטה היום באה לאחר שבחודש שעבר הודיע הבנק המרכזי על חידוש התמריצים לכלכלת גוש היורו באמצעות סדרה של צעדים מוניטריים מרחיבים, בהם חידוש הרכישות של נכסים והורדת ריבית הפיקדונות.

דראגי יפרוש בסוף החודש מתפקיד נשיא ECB לאחר שמונה שנים בתפקיד, ויוחלף על ידי כריסטין לגארד, לשעבר ראש קרן המטבע הבינ"ל (IMF).

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים קלות. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג הוסיפה 0.8%; שנחאי ננעלה לללא שינוי ניכר; סינגפור התחזקה ב-0.8%; סיאול עלתה ב-0.2%; סידני עלתה ב-0.3%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין נסחר ללא שינוי ניכר ב-108.7 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.76%.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.8% ל-55.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-60.8 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות מאכזבים הכבידו על וול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות קלות אחרי פרסום תוצאות מאכזבות של בואינג ושל קאטרפילר ולקראת פרסום דו"חות מיקרוסופט אחרי סגירת המסחר היום.  דאו ג'ונס עלה ב-0.2%; מדד S&P 500 עלה ב-0.2%; נאסד"ק עלה בכ-0.2%. גם טסלה ופורד ידווחו היום על התוצאות שלהן אחרי נעילת המסחר.

מניית בואינג עלתה ב-1% אף שדיווחה על ירידה חדה מהצפוי ברווח. מניית החברה עלתה מוקדם יותר ביותר מ-2.5%. קאטרפילר עלתה ב-1.2% אחרי שהורידה את תחזית הרווח השנתית.

בשוק המט"ח, היורו עולה מול הדולר ב-0.1% ונסחר תמורת 1.1134 דולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר עולה במסחר בניו יורק ב-2.5% ל-55.82 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה בדצמבר עולה במסחר בלונדון ב-2.2% ל-61.03 דולר לחבית. מוקדם יותר ירד הנפט ביותר מ-1%, אך אחרי שפורסמו נתונים המצביעים על ירידה מפתיעה במלאי הנפט בארה"ב עבר הזהב השחור לעליות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ הודיע על הסרת הסנקציות על טורקיה וגרם לזינוק בלירה

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע היום כי יסיר את הסנקציות על טורקיה בגלל שהפסקת האש בצפון סוריה נשמרת. הלירה הטורקית הגיבה בזינוק וגם קרנות מדדיות שפעילות אחרי סגירת המסחר באיסטנבול עלו בחדות. מדד ביסט 30 באיסטנבול עלה היום בכ-2% עוד לפני פרסום ההודעה הרשמית על הסרת הסנקציות. טראמפ הכריז על הסנקציות על טורקיה בעקבות הפלישה שלה לצפון סוריה והפגיעה שלה בתושבים הכורדים במקום.

"הסנקציות יוסרו אלא אם כן יקרה משהו שלא נהיה שמחים איתו", אמר הנשיא טראמפ בבית הלבן. הקרן המדדית MSCI טורקיה מזנקת ב-3.5%. הלירה הטורקית מזנקת ב-1.3% מול הדולר ונסחרת תמורת 5.73 לירה לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באירופה

מגמה מעורבת במסחר הבוקר באירופה, לאחר שבלילה בלם הפרלמנט בבריטניה את תוכניתו של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון לאשר את הסכם היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי. בורסת פרנקפורט עלה ב-0.3%, לונדון הוסיפה 0.7%, פריז ירדה ב-0.1% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%.

במסחר בשוק המט"ח ירדה הליש"ט בעקבות החדשות הלילה, אולם התייצבה היום בשער של 1.274 דולרים. המטבע הבריטי זינק ב-6% תוך כמה ימים באוקטובר, אולם איבד 0.7% אתמול.

נשיא המועצה האירופית, דונלד טאסק, רמז כי יעניק לבריטניה שלושה חודשי ארכה לביצוע הברקזיט, מכיוון שנראה שעד המועד הנוכחי שנקבע, 31 באוקטובר, הפרלמנט לא יצליח לאשר את ההסכם עם האיחוד. היום דווח גם כי ג'ונסון דיבר עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, ואמר כי יש לו רוב בפרלמנט לאישור הסכם הברקזיט. במקביל, פורסמו היום דיווחים שלפיהם נשיא צרפת, עמנואל מקרון, יטיל וטו על הארכת החברות של בריטניה באיחוד האירופי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נייקי נופלת ב-2.3% אחרי החלפת המנכ"ל

מניית נייקי יורדת ב-2.3% אחרי שהחברה הודיעה היום על החלפת המנכ"ל. ג'ון דונהו, מנכ"ל איביי לשעבר יחליף בתפקיד המנכ"ל את מארק פרקר אחרי יותר מעשור בתפקיד. בשוק מפרשים את הצעד כניסיון של החברה לאמץ לעצמה תדמית של חברת טכנולוגיה כדי שתוכל למשוך עובדים מוכשרים בתחום. לזכותו של פרקר נרשמו כמה הצלחות בהקמת פלטפורמות סחר מקוונות, אך נראה שדירקטוריון החברה מעוניין להעמיק את האחיזה של נייקי בתחום.

דונהו ייכנס לתפקידו ב-13 בינואר והוא יהיה אחראי להגדיל את המכירות של נייקי ברשת. החברה מוכרת כיום 15% ממוצריה ברשת, והיא מתכוונת בשנים הקרובות להגדיל את המכירות ל-30% מכלל המכירות שלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרווח של בואינג התרסק ב-53%

יצרנית המטוסים בואינג דיווחה היום על תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי של השנה בגלל קרקוע מטוסי 737 מקס בעקבות שתי ההתרסקויות הקטלניות בתוך כמה חודשים. מהתוצאות עולה כי הרווח הנקי של החברה צנח ברבעון הקודם ב-53% ותזרים המזומנים החופשי שלה הצטמק ל-2.89 מיליארד דולר לעומת 4.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

הרווח התפעולי מפעילות הליבה הגיע ל-895 מיליון דולר או 1.45 דולרים למניה, לעומת 1.89 מיליארד דולר או 3.58 דולרים למניה ברבעון המקביל. תחזיות האנליסטים היו לרווח למניה של 2.05 דולרים. החברה רשמה הכנסות של 20 מיליארד דולר לעומת תחזיות אנליסטים להכנסות של 19.78 מיליארד דולר. החברה ממשיכה לייצר בינתיים את דגם 737 מקס, אך לא מוסרת אותו ללקוחות. היא הודיעה שלא תגביר את קצב הייצור של הדגם כפי שתכננה לעשות. בנוסף, הודיעה בואינג שתאט את קצב הייצוא של הדרימליינר ל-12 מטוסים בחודש החל ב-2020. מניית החברה עולה במסחר המוקדם ב-1.6% על רקע השינויים בהנהלה והדחת מנהל חטיבת מטוסי הנוסעים בחברה.

גם יצרנית המשאיות והטרקטורים קאטרפילר דיווחה היום על תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי והאשימה את "האי ודאות הכלכלית" בהורדת תחזית הרווח שלה ל-2019. החברה דיווחה על ירידה שך 6% בהכנסות ל-12.76 מיליארד דולר, לעומת 13.51 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2018. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 13.41 מיליארד דולר. החברה דיווחה על רווח של 1.49 מיליארד דולר, או 2.66 דולרים למניה, לעומת 1.73 מיליארד דולר או 2.88 דולרים למניה בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 2.88 דולרים למניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה; הונג קונג ירדה ב-0.8%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת, על רקע אי ודאות מחודשת בנוגע לברקזיט ולהונג קונג. טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג ירדה ב-0.8%; שנחאי ירדה ב-0.4%; סיאול נחלשה ב-0.4%; סידני ננעלה ללא שינוי ניכר.

הין עולה ב-0.1% ל-108.38 ין לדולר. היואן הסיני נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 7.0738 יואן לדולר. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-1 שנים יורדת ל-1.75%.

"פייננשל טיימס" דיווח אתמול כי סין מכינה תוכנית להחלפת מושלת הונג קונג קארי לם, בעקבות הפגנות המחאה הסוערות שהתקיימו בחודשים האחרונים בעיר למען הדמוקרטיה. לפי הדיווח, מושל חדש ימונה במארס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה בירידות; מקדונלד'ס נחתכה ב-7 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית לאחר שהפרלמנט הבריטי בלם את תוכניתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון לאשר בהליך בזק את הסכם הברקזיט - צעד שמגביר את הסיכוי לדחיית תאריך היעד לעזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.7%. מדד S&P 500, שנסגר אתמול (ב') במרחק של 0.6% בלבד משיא סגירה של 3,025.86 נקודות שרשם ב-26 ביולי, ירד היום ב-0.4%. מדד דאו ג'ונס איבד 0.2%.

המדדים פתחו את יום המסחר במגמה חיובית על רקע מבול דו"חות רבעוניים שפירסמו היום חברות מובילות בארה"ב, בהן P&G ומקדונלד'ס. מתוך כחמישית מהחברות הנכללות במדד S&P 500 שכבר פירסמו דו"חות רבעוניים, קרוב ל-80% דיווחו על תוצאות כספיות שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית מקדונלד'ס נפלה ביותר מ-5% במסחר בוול סטריט לאחר שרשת ההמבורגרים הגדולה בעולם במונחי הכנסות דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שהיו נמוכים מתחזיות האנליסטים. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של מקדונלד'ס ביותר משמונה מיליארד דולר.

מניית פרוקטר אנד גמבל קפצה ב-2.6% אחרי שענקית מוצרי הצריכה דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים. מניית UPS נסוגה ב-2% לאחר שענקית השילוח דיווחה על תוצאות רבעוניות מאכזבות.

מניית ביוג'ן נסקה ב-26% לאחר שיצרנית התרופות הודיעה היום כי תגיש בקשה למינהל המזון והתרופות (FDA) בארה"ב לאישור השימוש בתרופה ניסיונית לטיפול במחלת אלצהיימר - הראשונה מסוגה - שאת פיתוחה זנחה מוקדם יותר השנה.

מניית פייסבוק נפלה בקרוב ל-4% לאחר ש-46 מדינות בארה"ב הצטרפו לחקירת ההגבלים העסקיים שמנהלת מדינת ניו יורק נגד מפעילת הרשתות החברתיות הגדולה בעולם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט צונחת לאחר בלימת תוכנית ג'ונסון לאשר ברקזיט בחקיקת בזק

הליש"ט צנחה מתחת לרמה של 1.29 דולר לליש"ט לאחר שהפרלמנט הבריטי בלם את תוכניתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון לאשר את הסכם ברקזיט שהשיג בחקיקת בזק.

הליש"ט נופלת ב-0.6% מול הדולר לשער של 1.2881 דולר לליש"ט. המטבע הבריטי נסוג ב-0.4% מול היורו לרמה של 1.1582 יורו לליש"ט.

הפרלמנט הבריטי בלם ערב את תוכניתו של ג'ונסון לאשר בהליך בזק את הסכם הברקזיט - צעד שמגביר את הסיכוי לדחיית תאריך היעד לעזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי.

בפרלמנט התקיימו היום שתי הצבעות. בהצבעה הראשונה הצביעו המחוקקים בעד מתן אישור ראשוני להסכם הברקזיט‎ - צעד שסימן ניצחון ראשון בפרלמנט עבור ראש הממשלה לאחר שורה של הפסדים. לאחר מכן הצביעו המחוקקים על קידום ההסכם בחקיקת בזק, שנועדה לאפשר לג'ונסון לעזוב את האיחוד האירופי בתאריך היעד ב-31 באוקטובר. עם זאת, המחוקקים הצביעו נגד ההליך המהיר, וביטלו בפועל את ההישג של ההצבעה הראשונה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות וברקזיט דחפו את אירופה לשיא של 17 חודשים

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר מזה 17 חודשים על רקע דו"חות כספיים חזקים שפירסמו חברות בולטות ביבשת, בהן ענק הבנקאות UBS, חברת התעופה חלל סאאב ויצרנית התרופות נוברטיס.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.7% לקראת הצבעה של הפרלמנט הבריטי היום על מתן אישור ראשוני להסכם ברקזיט שאליו הגיע ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון עם האיחוד האירופי. אם יתקבל האישור הראשוני, המחוקקים יצביעו האם להעביר את ההסכם להליך חקיקה מהיר בן שלושה ימים.

פרנקפורט טיפסה בפחות מ-0.1%; פריז הוסיפה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.1% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רווחי ומכירות מקדונלד'ס איכזבו; המניה צונחת ב-4%

מקדונלד'ס, רשת ההמבורגרים הגדולה בעולם במונחי הכנסות, דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים שהיו נמוכים מתחזיות האנליסטים. מניית מקדונלד'ס נופלת ב-3.5% במסחר לפני הפתיחה.

החברה רשמה ברבעון השלישי של השנה רווח של 2.11 דולר למניה - 10 סנט פחות מתחזיות האנליסטים.

בשורה העליונה דיווחה ענקית המזון המהיר האמריקאית על הכנסות של 5.4 מיליארד דולר, צמיחה של 1% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך פחות מתחזיות אנליסטים להכנסות של 5.5 מיליארד דולר.

מכירות סניפי מקדונלד'ס בארה"ב הפתוחים לפחות שנה צמחו ב-4.8% ברבעון - פחות מהתחזיות לגידול של 5.2%. עם זאת, מכירות סניפי הרשת בשאר העולם צמחו ב-5.9%, לעומת תחזיות לגידול של 5.6% בלבד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרוקטר אנד גמבל היכתה התחזיות; המניה מזנקת

ענקית מוצרי הצריכה פרוקטר אנד גמבל דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים. המניה מזנקת בקרוב ל-4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

יצרנית אבקת הכביסה טייד וחיתולי פרמפרס רשמה מכירות רבעוניות של 17.8 מיליארד דולר, צמיחה של 7% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 17.45 מיליארד דולר.

בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח מותאם של 1.37 דולר למניה - 13 סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

P&G צופה צמיחה של 3%-5% במכירות בשנת הכספים הנוכחית שהחלה ביולי, לעומת תחזית קודמת לגידול של 3%-4%.

החברה העריכה כי תבצע קנייה חוזרת של מניות בהיקף של 6-8 מיליארד דולר בשנת הכספים הנוכחית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

UBS מכה את התחזיות; נוברטיס מאכזבת

בנק UBS דיווח היום על תוצאותיו לרבעון השלישי של השנה. אלה הצביעו על ירידה ברווח הנקי בגלל ביצועים מאכזבים של חטיבת בנק ההשקעות. הבנק הזהיר גם כי סכסוך הסחר ומתיחות גיאופוליטית תמשיך להכביד על ביטחון המשקיעים. מניית הבנק עולה בשווייץ אחרי פרסום התוצאות ב-1.4%. הרווח הנקי של הבנק ברבעון השלישי היה 1.05 מיליארד דולר לעומת 1.25 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. תחזיות האנליסטים היו לרווח נקי של 971 מיליון דולר. הכנסות הבנק ירדו ל-7.09 מיליארד דולר, לעומת 7.43 מיליארד דולר אשתקד. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 7.1 מיליארד דולר.

חברת התרופות נוברטיס דיווחה על עלייה של 8% ברווח הנקי ברבעון השלישי של השנה ועל עלייה בהכנסות שנבעה מעלייה במכירות התרופות שעליהן רשום פטנט. ואולם תוצאות החברה איכזבו את האנליסטים. הרווח הנקי היה 2.04 מיליארד דולר לעומת 1.88 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות עלו ב-10% והגיעו ל-12.17 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 2.47 מיליארד דולר על מכירות של 11.71 מיליארד דולר. מניית החברה יורדת בשווייץ בכ-0.7%.

יצרנית מוצרי הצריכה רקיט בנקיזר דיווחה היום על תוצאות מאכזבות והורידה בפעם השנייה השנה את התחזיות שלה בגלל ביצועים חלשים של חטיבת מוצרי הבריאות והפגיעה בה בגלל מלחמת הסחר בין סין לארה"ב. מניית החברה יורדת בלונדון ביותר מ-4%. הכנסות החברה עלו ברבעון השלישי ב-5.3% ל-3.29 מיליארד ליש"ט, לעומת 3.12 מיליארד ליש"ט אשתקד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ מאותת על הסכם סחר עם סין; עליות בבורסות אסיה

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים אחרי שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר אתמול כי הוא צופה שייחתם עם סין הסכם סחר בנובמבר. "העסקה עם סין מתגבשת טוב מאוד. הם חייבים לעשות עסקה בגלל ששרשרת האספקה שלהם במצב רע מאוד", אמר אתמול בישיבה בבית הלבן.

הונג קונג עלתה ב-0.1%; שנחאי עלתה ב-0.5%; שנזן עלתה ב-1%; סיאול עלתה ב-1.2%; סידני עלתה ב-0.3%; בטוקיו לא מתקיים היום מסחר לרגל חג. הין עולה מול הדולר בפחות מ-0.1% ונסחר תמורת 108.54 ין לדולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר יורד ב-0.1% ל-53.24 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד S&P מעל 3,000 נק'; בואינג נחתכה ב-20 מיליארד ד'; אפל שברה שיאים

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא של חודש על רקע תקוות כי השיחות בין ארה"ב לסין יבשילו בקרוב לכדי הסכם שישים קץ למלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. תשומת לב המשקיעים היתה נתונה גם לעונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב שצוברת תנופה.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.9%; מדד S&P 500 עלה ב-0.7% ונסגר מעל לרמה של 3,000 נקודות בראשונה מזה חודש; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.2%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.05% לרמה של 1.8%.

מניית בואינג צנחה בכמעט 4% במסחר בוול סטריט בהמשך לנפילה של 6.8% ביום שישי. זאת לאחר שתכתובות פנימיות של יצרנית המטוסים חשפו כי טייס בכיר של החברה הזהיר כבר בשנת 2016 מפני בעיות בטיחות במטוסי דגם 737 מקס, שהתרסקו בשתי תאונות קטלניות בתוך פחות משישה חודשים. שווי השוק של בואינג נחתך ביותר מ-20 מיליארד דולר בשני ימי המסחר האחרונים.

מניית טבע קפצה בקרוב ל-9% לאחר שהחברה דיווחה שהגיעה לסיכום עקרוני עם התובעים הכלליים ב-4 מדינות בארה"ב להסדר כולל של התביעות נגדה בעניין מעורבותה לכאורה בגרימת מגפת האופיואידים, שהביאה למותם ממנת יתר של 400 אלף אמריקאים מ-1999 ועד היום.

מניית נטפליקס טיפסה ב-1% לאחר שענקית שירותי הסטרימינג הודיעה על כוונתה לגייס שני מיליארד דולר ממכרת אג"ח למימון הפקה, פיתוח ורכישת תוכן וביצוע רכישות

מניית אפל עלתה ב-1.7% ונסגרה בשיא לאחר שבית ההשקעות ריימונד ג'יימס העלה את מחיר היעד למניה מ-250 דולרים ל-280 דולרים, ודבק בהמלצתו של "תשואת יתר".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות חוסר ודאות סביב ברקזיט: סגירה חיובית בבורסות אירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית למרות חוסר ודאות סביב גורל הסכם ליציאה מוסדרת של בריטניה מהאיחוד האירופי.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.2% לאחר שיו"ר בית הנבחרים הבריטי ג'ון ברקו בלם את ניסיונו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון ולשוב ולהעלות להצבעה בפרלמנט את הסכם ברקזיט. זאת לאחר שכבר חסם ניסיון דומה בסוף השבוע.

הליש"ט נסחרת כמעט ללא שינוי מול הדולר בשער של 1.2986 דולר לליש"ט, לאחר שזינקה ב-5.8% מתחילת אוקטובר.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.9%; פריז הוסיפה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.6%.

ביום שבת קבע הפרלמנט הבריטי כי על ג'ונסון לבקש מהאיחוד דחייה ליציאה מהאיחוד האירופי ל-31 בינואר. ראש הממשלה הבריטי שלח אמש לאיחוד האירופי בקשה לדחות את הברקזיט, שאמור להתבצע עד סוף החודש.

ראש ממשלת בריטניה צירף מכתב שמסביר כי הוא שלח את הבקשה רק מפני שהוא מחויב לכך. במקביל, הוא שלח מכתב נוסף מטעמו, שבו ביקש מהאיחוד שלא להיענות לבקשה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות קלות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות קלות במחזורי מסחר נמוכים, על רקע האי-ודאות בתהליך הברקזיט ובמלחמת הסחר ביו ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג ושנחאי ננעלו לא שינוי ניכר; סינגפור התחזקה ב-0.8%; סיאול הוסיפה 0.4% וסידני ננעלה ללא שינוי ניכר.

הין יורד ב-0.1% ל-108.58 ין לדולר. הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1% ל-53.2 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-1.2% ל-58.7 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker