מניות הבלו צ'יפ נפלו בוול סטריט; בואינג וג'ונסון אנד ג'ונסון צנחו ב-6%

הדולר נחלש בעולם לשפל של 3 חודשים ■ דו"חות רבעוניים חזקים של קוקה קולה ■ סגירה שלילית באירופה לקראת ההצבעה על הסכם ברקזיט בפרלמנט הבריטי בשבת ■ צמיחת כלכלת סין - הנמוכה ביותר מזה 27 שנים

עדכונים

מניות הבלו צ'יפ נפלו בוול סטריט; בואינג וג'ונסון אנד ג'ונסון צנחו ב-6%

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות לאחר שהצמיחה בסין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם אחרי ארה"ב, נפלה לרמתה הנמוכה ביותר מזה 27 שנים. מניות הבלו צ'יפ הובילו את הירידות בעקבות נפילת בואינג וג'ונסון אנד ג'ונסון. הדולר נחלש בעולם לשפל של שלושה חודשים.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 1%. מדד נאסד"ק נסוג ב-0.8%. מדד S&P 500 איבד 0.4%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.3% לרמתו הנמוכה ביותר מאז יולי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 53.78 דולר לחבית, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לירידה שבועית של 1.7%.

מניית בואינג צללה ב-6.7% לאחר שמנהל התעופה הפדרלית (FAA) מסר כי יצרנית המטוסים הסתירה במשך חודשים הודעות בין עובדיה משנת 2016 - מהלך שעשוי לרמז על כך שהחברה הטעתה את הרגולטורים לגבי מערכות הבטיחות של מטוסי דגם 737 מקס. כל המטוסים מדגם זה מקורקעים מאז מארס בעקבות שני מקרי התרסקות קטלניים.

מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון נפלה ב-6.2% לאחר שענקית מוצרי הצריכה והתרופות הורתה להחזיר למפעל משלוח של טלק לתינוקות אחרי שהתגלו בו שרידים של אסבסט - זאת לאחר התחייבויות חוזרות ונשנות של החברה בעבר כי מוצרי טלק שלה אינם נגועים באסבסט.

מניית קוקה קולה טיפסה ב-1.8% לאחר שענקית המשקאות הקלים דיווחה היום על צמיחה של 8% במכירות הרבעוניות - עלייה חדה מכפי שצפו האנליסטים.

מניית אמריקן אקספרס נסוגה ב-2% למרות שחברת כרטיסי האשראי דיווחה על רווח והכנסות גבוהים מהצפוי ברבעון השלישי של השנה.

סגירה שלילית באירופה לקראת הצבעת ברקזיט; רנו ודנונה צנחו

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעקבות פרסום נתוני הצמיחה החלשים ביותר מזה כמעט שלושה עשורים בסין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. מניות יצרניות המכוניות והמזון הובילו היום את הירידות באירופה בעקבות אזהרת רווח של יצרנית הרכב רנו והנמכת תחזית המכירות של ענקית היוגורט דנונה.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.4% לקראת ההצבעה מחר בפרלמנט הבריטי על הסכם ברקזיט החדש שהשיגו אתמול בריטניה והאיחוד האירופי. פרנקפורט ירדה ב-0.2%. פריז איבדה 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.3%.

היורו מתחזק ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.116 דולר ליורו, רמתו הגבוהה ביותר זה למעלה משבעה שבועות. הליש"ט נסחר כמעט ללא שינוי מול המטבע האמריקאי בשער של 1.2895 דולר לליש"ט.

מניית רנו צללה ב-11.5% לאחר שהחברה הצרפתית הזהירה כי רווחיה והכנסותיה השנתיים יהיו נמוכים מכפי שצפתה עד כה.

מניית דנונה נפלה ב-8.4% לאחר שהחברה הנמיכה את תחזית צמיחת המכירות השנתיות מ-3% ל-2.5%.

מגמה מעורבת באסיה על רקע האטה בצמיחה בסין

המסחר בבורסות אסיה התנהל במגמה מעורבת לאחר פרסום נתוני צמיחה מאכזבים בסין.

טוקיו עלתה ב-0.2%. הונג קונג ירדה ב-0.6%. שנחאי איבדה ב-1.3%. סינגפור ירדה ב-0.4%.

בגזרת המטבעות, הין נחלש ב-0.1% מול הדולר לרמה של 108.85 ין לדולר. הליש"ט נחלשת ב-0.3% לרמה של 1.2851 ליש"ט לדולר.

מחיר הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק יורד ב-.0.1%  ל- 53.87 דולר לחבית.

הצמיחה הכלכלית בסין התרחבה בקצב של 6% ביולי-ספטמבר לעומת התקופה המקבילה אשתקד, הקצב האטי ביותר מאז הרבעון הראשון ב-1992. תחזית האנליסטים היתה לצמיחה של 6.1%. 

האינפלציה ביפן בשפל של שנתיים וחצי

מדד הליבה של מדד המחירים לצרכן ביפן האט בספטמבר לשפל של שנתיים חצי, בהובלת הירידה במחירי האנרגיה. הנתון מחזק את הסיכוי שהבנק המרכזי של יפן ימשיך במדיניות התמריצים המוניטריים המסיבית שלו.

מדד הליבה (CPI), שכולל את מחירי האנרגיה אך לא את מחירי המזון התנודתיים, עלה בספטמבר ב-0.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ובהתאם לתחזיות האנליסטים.

זה קצב העלייה האטי ביותר שנרשם מאז אפריל 2017, כשהמדד עלה ב-0.3% גם כן. מחירי 297 מוצרים עלה בעוד מחירם של 168 מוצרים ירד. 58 מוצרים נותרו ללא שינוי.

וול סטריט טיפסה על רקע הסכם ברקזיט ודו"חות; יבמ צנחה

בורסות וול סטריט טיפסו לרמתן הגבוהה ביותר זה למעלה משלושה שבועות, לאחר שבריטניה והאיחוד האירופי השיגו הסכם שיסדיר את פרישת הממלכה מהאיחוד, ועל רקע דו"חות רבעוניים חיוביים של חברות אמריקאיות בולטות בהן נטפליקס ומורגן סטנלי.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.4%; מדד S&P 500 הוסיף 0.3%. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.1%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.76%.

מניית נטפליקס קפצה ב-2.5% במסחר בוול סטריט לאחר שענקית הסטרימינג דיווחה אמש על רווח רבעוני שעלה באופן ניכר על תחזיות האנליסטים, ועל התאוששות בקצב צמיחת מספר המנויים. מניית יבמ נפלה ב-5.5% לאחר שענקית הטכנולוגיה דיווחה אמש על ירידה חדה מהצפוי בהכנסותיה הרבעוניות.

מניית מורגן סטנלי עלה ב-1.5% לאחר שהבנק דיווח על רווח והכנסות ברבעון השלישי שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים. מניית פיליפ מוריס טיפסה ב-1% לאחר שיצרנית הסיגריות דיווחה על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ברבעון השלישי, אולם הנמיכה את תחזית הרווח השנתי.

הנפט נסגר בעליות על רקע הסכם ברקזיט

מחיר הנפט נסגר בעליות לאחר שבריטניה והאיחוד האירופי השיגו הסכם שיסדיר את פרישת הממלכה מהאיחוד.

המסחר בשוקי הנפט התנהל גם על רקע החלטת נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן להסכים להקפיא את המבצע הצבאי בצפון סוריה לחמישה ימים כדי לאפשר לכוחות הכורדיים לסגת מהאזור.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 53.93 דולר לחבית, עלייה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

היחלשות הדולר דחפה את הזהב לשיא של שבוע

מחיר הזהב נסגר בשיא של שבוע על רקע היחלשות הדולר בעולם, אשר הגבירה את האטרקטיביות של המתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים, עבור בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,498.3 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-10 באוקטובר, לאחר עלייה של 0.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

סגירה מעורבת באירופה; הליש"ט בשיא של 5 חודשים

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת לאחר שבריטניה והאיחוד האירופי השיגו הסכם שיסדיר את פרישת הממלכה מהאיחוד. עם זאת, מפלגת צפון אירלנד - שלתמיכתה זקוק ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון כדי להעביר את ההסכם בפרלמנט - הודיעה כי תתנגד להסכם.

המסחר באירופה התנהל היום גם על רקע דו"חות כספיים מעורבים שפירסמו חברות ביבשת. יוניליוור דיווחה על מכירות שהיו נמוכות מתחזיות האנליסטים, ואילו אריקסון העלתה את תחזית שולי הרווח, ונסטלה הודיעה על קנייה חוזרת של מניות וחלוקת דיווידנדים בהיקף של 20 מיליארד דולר.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%. פרנקפורט נסוגה ב-0.1%. פריז ירדה ב-0.4%. הליש"ט מתחזק מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.2857 דולר לליש"ט, שיא של חמישה חודשים. היורו מטפס ב-0.5% מול המטבע האמריקאי, העלייה החדה ביותר זה קרוב לארבע שבועות, לשער של 1.1124 דולר ליורו - רמתו הגבוהה ביותר זה למעלה משבעה שבועות.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בירידה של 0.1%, לאחר שכבר טיפס ב-0.7% מיד לאחר שז'אן קלוד יונקר, נשיא הנציבות האירופית, ובוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה, הודיעו כי הושג הסכם ברקזיט. "יש לנו הסכם! הוא הוגן ומאוזן הן עבור האיחוד האירופי והן עבור בריטניה, וזו עדות למחויבות שלנו למציאת פתרון", צייץ קלוד יונקר בחשבון הטוויטר שלו.

ג'ונסון צייץ כי בריטניה השיגה הסכם מעולה וקרא לפרלמנט הבריטי לאשר אותו ביום שבת הקרוב. הבוקר הודיעה מפלגת צפון אירלנד, שתומכת בממשלתו של בוריס ג'ונסון, כי לא תוכל לתמוך בהסכם בגרסתו הנוכחית.

השביתה ב-GM הכבידה על התפוקה התעשייתית בארה"ב

התפוקה התעשייתית בארה"ב ירדה ב-0.4% בספטמבר, הנפילה החדה ביותר מאז אפריל, מסר היום הבנק הפדרלי. שביתת עובדי יצרנית המכוניות ג'נרל מוטורס תרמה לירידה בתפוקה התעשייתית. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של 0.2% בחודש שעבר.

נתוני אוגוסט תוקנו כלפי מעלה לגידול של 0.8% לעומת עלייה של 0.6% שעליה דווח במקור.

ניצול כושר הייצור ירד בחודש שעבר ל-77.5% לעומת 77.9% באוגוסט. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר לרמה של 77.7%.

התחלות הבנייה בארה"ב צללו ב-9% בספטמבר

התחלות הבנייה בארה"ב, שזינקו באוגוסט לשיא של 12 שנים, צללו ב-9.4% בספטמבר, לקצב שנתי של 1.26 מיליון יחידות, לפי נתונים ממשלתיים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר בהתחלות הבנייה לקצב שנתי של 1.32 מיליון.

מספר היתר הבנייה נפל בספטמבר ב-3% לעומת החודש הקודם, ל-1.39 מיליון יחידות, אולם עודנו גבוה בכמעט 8% מרמתו בספטמבר 2018.

ג'ונסון: יש הסכם ברקזיט; הליש"ט מזנקת

הליש"ט מזנקת ב-0.8% ל-1.293 דולר אחרי שראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ונשיא הנציבות האירופית ז'אן קלוד יונקר הכריזו שבריטניה הגיעה להסכם על הברקזיט עם האיחוד האירופי. ואולם ייתכן וההסכם לא יעבור בפרלמנט אחרי שמפלגת צפון אירלנד, שתומכת בממשלתו של בוריס ג'ונסון, מסרה כי היא מתנגדת להסכם הברקזיט בגרסתו הנוכחית.

למרות ההתקדמות במשא ומתן בין האיחוד האירופי לבריטניה, המפלגה היוניוניסטית הדמוקרטית מתנגדת להסכם בגלל שלושה סעיפים: ההסכמים החדשים לבדיקות מכס במעברי הגבול בין אירלנד לבריטניה; המנגנון המעניק לפוליטיקאים מצפון אירלנד זכות וטו על הסכמים אלו; וחוסר בהירות בנוגע למע"מ בצפון אירלנד.

"אנחנו מקיימים דיונים עם הממשלה על נושאים אלו. לא נוכל לתמוך בהסכם כפי שהוא נראה כעת", אמרה ארלנה פוסטר מנהיגת המפלגה. תמיכת מפלגת צפון אירלנד בהסכם הברקזיט חיונית לג'ונסון על מנת שיוכל להעביר אותו בפרלמנט הבריטי.

מגמה מעורבת באסיה; הונג קונג עולה ב-0.7%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת. טוקיו יורדת ב-0.05%; הונג קונג עולה ב-0.7%; שנחאי נסחרת ללא שינוי ניכר; סינגפור יורדת ב-0.8%; הונג קונג נחלשת ב-0.4% וסידני יורדת ב-0.6%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין נסחר ב-108.77 ין לדולר. הדולר האוסטרלי עולה ב-0.4% ל-0.678 דולר אמריקאי.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.8% ל-52.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.7% ל-59 דולר לחבית.

וול סטריט נסגרה בירידות; הדולר ותשואות האג"ח בארה"ב נסוגו

בורסות וול סטריט נסוגו משיא של כמעט ארבעה שבועות לאחר שירידה מפתיעה במכירות הקמעוניות בארה"ב האפילה בהשפעתה על דו"חות רבעוניים חיוביים. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד S&P 500, שנסגר אתמול ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט ארבעה שבועות ובמרחק של כ-1% בלבד משיא, נסוג היום ב-0.2%; מדד נאסד"ק איבד 0.3%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.75%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.3%.

מחיר הנפט טיפס בראשונה מזה שלושה ימים, והחוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 53.36 דולר לחבית, עלייה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מניית בנק אוף אמריקה טיפסה ב-1.5% במסחר בוול סטריט לאחר שהבנק דיווח על צמיחה מפתיעה בהכנסות הרבעוניות ועל ירידה מתונה מהצפוי ברווחיו. חברת הטכנולוגיה יבמ ונטפליקס יפרסמו תוצאות כספיות לאחר סגירת המסחר היום.

הזהב התאושש מרמתו הנמוכה החודש

מחיר הזהב התאושש מרמתו הנמוכה ביותר החודש לאחר שירידה מפתיעה במכירות הקמעוניות בארה"ב וחוסר ודאות סביב גורל שיחות ברקזיט ויחסי הסחר בין סין לארה"ב, הגבירו את הביקוש למתכת היקרה - הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,494 דולר לאונקייה, עלייה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שאתמול ירדו ב-0.9% לרמתם הנמוכה ביותר מאז ה-30 בספטמבר.

טראמפ: חתימת הסכם סחר - לא לפני שאפגוש את נשיא סין

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר היום (ד') כי כנראה לא יחתום על הסכם סחר כלשהו עם סין עד לפגישתו עם נשיא סין שי ג'ינפינג בפורום לשיתוף פעולה כלכלי אסיה-פסיפיק (APEC) הקרוב שייערך בצ'ילה.

טראמפ אמר לכתבים בבית הלבן כי תהליך אישורו של הסכם הסחר החלקי שעליו הוכרז בשבוע שעבר נמצא בעיצומו. "מכינים אותו", אמר.

טראמפ, שי וראשי מדינות נוספות צפויים להשתתף בפורום APEC שייערך בבירת צ'ילה, סנטיאגו, בין 11 ל-17 בנובמבר.

אירופה נסוגה משיא של 17 חודשים בצל חששות ברקזיט

בורסות אירופה נסוגו משיא של 17 חודשים ונסגרו במגמה מעורבת בצל חוסר ודאות סביב גורל שיחות של הרגע האחרון בין בריטניה לאיחוד האירופי על הסכם ברקזיט.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.3%; לונדון נסוגה ב-0.6% על רקע התחזקות הליש"ט. פריז ירדה ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שנסגר אתמול ברמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2018, נסוג היום ב-0.1%.

הליש"ט מתחזק ב-0.6% מול הדולר לשער של 1.2854 דולר לליש"ט. היורו מוסיף 0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1074 דולר ליורו.

השר הבריטי לענייני ברקזיט, סטיבן ברקלי, הודיע היום שראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ישלח לאיחוד האירופי מכתב שבו יבקש הארכה למועד היציאה של ארצו מהגוש האירופי, זאת במידה שלא יושג הסכם ברקזיט עד שבת הקרובה.

בריטניה צפויה לעזוב את האיחוד האירופי עד 31 באוקטובר ומחר, בעת פסגת מנהיגי האיחוד בבריסל, תהיה לממשלתה הזדמנות אחרונה להציג הסכם יציאה שטעון אישור של המדינות החברות באיחוד. אם ג'ונסון לא יצליח להשיג הסכם או שההסכם שיביא לאיחוד האירופי לא יזכה לאישורו עד 19 באוקטובר, הוא מחויב על פי חוק לבקש דחייה של מועד הברקזיט.

ירידה מפתיעה במכירות הקמעוניות בארה"ב

המכירות הקמעוניות בארה"ב התכווצו במפתיע בספטמבר, ירידה ראשונה זה שבעה חודשים, אם כי נתוני החודש הקודם תוקנו כלפי מעלה.

המכירות הקמעוניות ירדו בחודש שעבר ב-0.3% - בניגוד לתחזיות הכלכלנים לגידול בשיעור דומה. בניכוי מכירות מכוניות ירדו המכירות הקמעוניות בספטמבר ב-0.1%, גם כאן בניגוד לתחזיות הכלכלנים לצמיחה של 0.2%.

עם זאת, נתוני המכירות הקמעוניות הכוללות של אוגוסט תוקנו כלפי מעלה לגידול של 0.6% לעומת צמיחה של 0.4% שעליה דווח במקור.

אסיה ננעלה בעליות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות בהמשך לעליות שנרשמו אמש בוול סטריט בעקבות פתיחה חיובית של עונת הדו"חות לרבעון השלישי. טוקיו עלתה ב-1.2%; סינגפור הוסיפה 0.6%; סיאול עלתה ב-0.7%; וסידני התחזקה ב-1.3%..

בורסת הונג קונג עלתה ב-0.6% ובורסת שנחאי יורדה ב-0.4% לאחר שהממשל הסיני איים להגיב אם הקונגרס האמריקאי יאשר הצעת חוק שתומכת במחאה בהונג קונג.

הין עולה ב-0.2% ל-108.65 ין לדולר. היואן הסיני יורד ב-0.2% ל-7.0966 יואן לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.73%.

הנפט נסחר בעליות קלות לאחר יומיים של ירידות בעקבות חששות להאטה בצמיחה הגלובלית. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.6% ל-53.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.4% ל-58.9 דולר לחבית.

פתיחה חיובית לעונת הדו"חות בארה"ב; וול סטריט מרוחקת ב-1% משיא

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות ומדד דאו ג'ונס שב וטיפס מעל לרף של 27 אלף נקודות, על רקע פתיחת חיובית של עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.9% ונסגר מעל לרמה של27 אלף נקודות בראשונה מזה כארבעה שבועות. מדד S&P 500 הוסיף 1% ונסגר במרחק של כ-1% משיא סגירה של 3,025.86 נקודות אליו טיפס ב-26 ביולי; מדד נאסד"ק עלה ב-1.2%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות זה היום החמישי ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.04% לרמה של 1.78%, שיא של יותר משלושה שבועות.

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס קפצה ב-3% במסחר לבוול סטריט לאחר שענק הבנקאות דיווח על רווח והכנסות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים. מניית סיטי עלתה ב-1.4% לאחר שהבנק דיווח על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים. מניית ולס פרגו טיפסה ב-1.6% לאחר שהבנק דיווח על צמיחה מפתיעה בהכנסות ברבעון האחרון.

מניית גולדמן סאקס הוסיפה 0.3% לאחר שהבנק דיווח על הכנסות רבעוניות גבוהות מתחזיות האנליסטים, אך גם על נפילה חדה מהצפוי ברווחים. מניית בלאקרוק עלתה ב-2.4% לאחר שחברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם דיווחה על ירידה מתונה מהצפוי ברווחיה הרבעוניים.

מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון טיפסה ב-1.6% לאחר שיצרנית מוצרי הצריכה והבריאות דיווחה על רווח ומכירות גבוהים מהצפוי ברבעון השלישי של השנה, והעלתה את תחזית הרווח השנתי.

מניית יונייטד-הלת זינקה ב-8% לאחר שענקית מוצרי ושירותי הביטוח הרפואיים דיווחה על רווח רבעוני גבוה מציפיות האנליסטים, והעלתה את תחזית הרווח לשנה כולה.

חששות מהאטה בביקוש גררו את הנפט ליום שני של ירידות

מחיר הנפט נסוג זה היום השני ברציפות בצל חששות מהאטה בביקוש האנרגיה הגלובלי. זאת לאחר שקרן המטבע הבינ"ל (IMF) שבה והנמיכה היום את תחזית הצמיחה לכלכלה העולמית, וצופה כעת את הצמיחה הנמוכה ביותר מאז המשבר הפיננסי לפני עשור.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 52.81 דולר לחבית, ירידה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב נסגר ברמתו הנמוכה החודש; הכסף נפל ב-2%

מחיר הזהב נסגר ברמתו הנמוכה ביותר החודש לאחר שפתיחה חיובית של עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט הקטינה את הביקוש למתכת היקרה, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,483.5 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-30 בספטמבר, לאחר ירידה של 0.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הכסף למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 17.384 דולר לאונקייה, ירידה של 1.8%.

תקוות להסכם ברקזיט דחפו את בורסות אירופה לשיא של 17 חודשים

בורסות אירופה נסגרו בשיא של 17 חודשים והליש"ט מזנקת לרמתה הגבוהה מזה ארבעה חודשים, על רקע התגברות הסימנים לכך שבריטניה והאיחוד האירופי מתקרבים להסכם ברקזיט.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1.2%; פריז הוסיפה 1.1%, וכך גם מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 שטיפס לרמתו הגבוהה ביותר מזה 17 חודשים.

מנגד, בורסת לונדון נסגרה בירידות קלות על רקע התחזקות הליש"ט. המטבע הבריטי מזנק ב-1% מול הדולר לשער של 1.2736 דולר לליש"ט לאחר שמישל ברניה, הממונה מטעם האיחוד האירופי על המשא ומתן עם בריטניה, אמר כי ניתן יהיה להגיע להסכם ברקזיט כבר השבוע. הליש"ט מתחזק מול היורו ב-0.9% לרמה של 1.1542 יורו לליש"ט.

נפילה של 26% ברווחי בנק ולס פרגו

ולס פרגו דיווח היום על נפילה חדה מהצפוי של 26% ברווחי הרבעוניים, בעודו נערך להוצאות משפטיות נוספות הקשורות לשערוריית הונאת הלקוחות שנחשפה בבנק לפני למעלה משלוש שנים. הכנסות הבנק צמחו במפתיע.

ולס פרגו רשם ברבעון השלישי רווח נקי של 4.61 מיליארד דולר, או רווח של 92 סנט למניה, לעומת רווח של 6.01 מיליארד דולר, או רווח של 1.13 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.15 דולר למניה.

הכנסות הבנק בתקופה המדווחת צמחו ל-22.01 מיליארד דולר לעומת הכנסות של 21.94 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2018. תחזית האנליסטים היתה לירידה בהכנסות לרמה של 21.09 מיליארד דולר.

מניית ולס פרגו נסוגה ב-1.3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

רווחי והכנסות סיטי עלו על התחזיות - אך המניה נסוגה

בנק סיטי האמריקאי דיווח היום על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, הודות לתוצאות חזקות בעסקי הבנקאות הקמעונאית והכנסות גבוהות מהצפוי ממסחר באג"ח, מט"ח וסחורות. עם זאת, מניית סיטי נסוגה ב-1.3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק רשם ברבעון השלישי רווח נקי של 4.9 מיליארד דולר, או רווח של 2.07 דולר למניה, לעומת רווח של 4.6 מיליארד דולר, או רווח של 1.73 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. התוצאות כללו הכנסה חד פעמית של כ-10 סנט למניה הקשורה לסעיפי מס. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.95 דולר למניה

בשורה העליונה דיווח סיטי על הכנסות של 18.6 מיליארד דולר, צמיחה של 1% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 18.5 מיליארד דולר.

גולדמן סאקס החמיץ התחזיות; הכנסות בנקאות ההשקעות נפלו ב-15%

גולדמן סאקס דיווח היום על רווח רבעוני נמוך מתחזיות האנליסטים ועל הכנסות מאכזבות בתחום בנקאות ההשקעות. עם זאת, סך הכנסות הבנק ברבעון היו גבוהות מהצפוי.

הבנק דיווח על רווח נקי של 1.79 מיליארד דולר, או רווח של 4.79 דולר למניה, ברבעון השלישי של השנה, ירידה לעומת רווח של 2.45 מיליארד דולר, או רווח של 6.28 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 4.81 דולר למניה.

בשורה העליונה התכווצו הכנסות גולדמן ב-6% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, והסתכמו ב-8.32 מיליארד דולר - מעט מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 8.31 מיליארד דולר.

הכנסות הבנק בתחום בנקאות ההשקעות נפלו ב-15% ל-1.69 מיליארד דולר, פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 1.71 מיליארד דולר.

מניית גולדמן סאקס נסוגה בקרוב ל-1% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

ג'י.פי מורגן צ'ייס היכה התחזיות; הכנסות שיא של יותר מ-30 מיליארד ד'

בנק ג'י.פי מורגן צ'ייס דיווח היום על רווח והכנסות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים, לאחר שתוצאות חזקות בעסקי הבנקאות הקמעונאית הצליחו לפצות על השפעתן של הריביות הנמוכות. ההכנסות הבנק ממסחר באג"ח זינקו ב-25% ברבעון האחרון, וההכנסות מדמי שירות בתחום בנקאות ההשקעות צמחו במפתיע.

הבנק רשם ברבעון השלישי רווח של 9.1 מיליארד דולר, או רווח של 2.68 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 2.45 דולר למניה. הכנסות הבנק בתקופה המדווחת צמחו ב-8% לשיא של 30.1 מיליארד דולר - מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 28.5 מיליארד דולר.

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס מטפסת ב-1.3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

למרות הסנקציות: הבורסה הטורקית עולה ב-1.5%

הבורסה הטורקית עולה והלירה מתחזקת, לאחר שארה"ב הודיעה אתמול כי תטיל סנקציות על טורקיה ועל אף הערכות כי בהמשך יוטלו סנקציות חמורות יותר.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע אתמול כי ארה"ב תעלה את המכסים על פלדה מטורקיה ל-50% ותשהה את המשא ומתן על הסכם סחר עם טורקיה. בנוסף, אמר טראמפ כי ממשלו יטיל סנקציות על בכירי ממשל טורקים בעבר ובהווה - ועל כל מי שתורם "לפעילות של טורקיה, שגורמת לחוסר היציבות בצפון סוריה". הנשיא אמר כי יחתום בקרוב על צו נשיאותי שיאפשר להטיל את הסנקציות.

בורסת איסטנבול עולה כעת ב-1.5%. הלירה מתחזקת ב-0.2% מול הדולר לרמה של 5.914 לירה לדולר, לאחר שמוקדם יותר זינקה מולו ב-1%.

מאז שהזהיר טראמפ ב-7 באוקטובר כי הוא מתכוון לחסל את כלכלת טורקיה אם אנקרה תעבור את הגבול במתקפה שלה בסוריה, התכוננו הסוחרים לסנקציות. "זוהי הקלה קצרת טווח", אמר לבלומברג פיוטר מאטיס, אסטרטג ברבובנק בלונדון. "הסיכון שארה"ב תנקוט סנקציות קשות יותר עולה ככל שהמבצע הצבאי בצפון סוריה נמשך".

ירידות באסיה; האינפלציה בסין בשיא של כמעט שש שנים

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, על רקע אי ודאות לגבי הסכם סחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-1.9% לאחר שאתמול היתה הבורסה סגורה לרגל חג; הונג קונג יורדת ב-0.1%; שנחאי ירדה ב-0.6%; סיאול ננעלה ללא שינוי; סידני עלתה ב-0.1%.

ספקות בנוגע להסכם סחר עלו אתמול, על רקע דיווחים כי בסין רוצים לנהל מגעים נוספים לפני חתימה על הסכם ראשוני. המכסים האמריקאים על יבוא מוצרים סינים בשווי 160 מיליארד דולר, שאמורים להיכנס לתוקף בדצמבר, לא בוטלו, אם כי המכסים על מוצרים בשווי 250 מיליארד דולר שאמורים היו להיכנס לתוקף השבוע נדחו. 

האינפלציה בסין עלתה בספטמבר לרמתה הגבוהה ביותר מזה כמעט שש שנים, בעקבות עליית מחירי החזירים, כך לפי נתונים שפורסמו היום. מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-3% בספטמבר, לעומת החודש המקביל בשנה שעברה ולאחר עליה של 2.8% באוגוסט, לפי נתוני לשכת הסטטיסטיקה בבייג'ין. העליה היתה חדה מתחזיות אנליסטים. מחירי המזון זינקו ב-11% בגלל עליה של 69.3% במחירי החזירים.

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות של 0.1%

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים קלות, לאחר שסין ציננה את האופטימיות לגבי הסכם סחר חלקי עם ארה"ב, כשאמרה כי היא רוצה לגבש את כל הפרטים לפני חתימה עליו. דאו ג'ונס ירד ב-0.1%; S&P 500 ירד ב-0.1%, לאחר שביום שישי ננעל המדד בשיא; נאסד"ק ירד אף הוא ב-0.1%.

הדולר התחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם. מדד הדולר של ICE, המודד את ערכו של המטבע מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר של ארה"ב, עלה ב-0.2%.

אף שסין אמרה כי היא מעוניינת במגעים נוספים לפני חתימה על הסכם, שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין הביע אופטימיות לגבי הגעה להסכם. עם זאת, הוא הוסיף כי אם לא ייחתם הסכם עד דצמבר, המכסים הנוספים שארה"ב התחייבה להטיל על סין ייכנסו לתוקף. 

הפעילות הכלכלית באזור ניו יורק השתפרה מעט באוקטובר, כך לפי מדד אמפייר סטייט, אשר פורסם היום, 18 שעות לפני המועד המתוכנן. המדד עלה לרמה של 4 נקודות באוקטובר, לעומת 2 נקודות בחודש הקודם. אנליסטים צפו ירידה לרמה של 0.8 נקודות. כל קריאה של מעל לאפס מעידה על עליה בפעילות הכלכלית. 

הנפט נפל ב-2.4%

מחירי הנפט בעולם נפלו היום, על רקע ספקות מחודשים בנוגע להסכם סחר בין ארה"ב לסין. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר ננעלו בירידה של 2.4% ל-53.38 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. ביום שישי ננעל הנפט בשיא של שבועיים, לאחר שרשם עליה שבועית של 3.6%. הנפט מסוג ברנט נפל ב-2.3% לרמה של 59.11 דולר לחבית בלונדון, לאחר שבשבוע שעבר זינק אף הוא ב-3.7%. 

הזהב, לעומת זאת, עלה לאחר שהבנק הפדרלי הודיע בשבוע שעבר כי בכוונתו להתחיל להרחיב שוב את מאזניו. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר עלו ב-0.6% לרמה של 1,497.60 דולר לאונקיה בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בורסות אירופה נסגרו בירידות; הליש"ט נחלשה ב-0.6%

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים, על רקע אי ודאות בנוגע להסכם סחר בין ארה"ב לסין ולברקזיט. לונדון ירדה ב-0.5%; פרנקפורט ירדה ב-0.3%; פריז נסוגה ב-0.4%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.5% לאחר שזינק ב-3% בשבוע שעבר. 

הליש"ט נחלשת ב-0.6% ל-1.258 דולר לליש"ט, לאחר שהאיחוד האירופי הזהיר כי עדיין יש דרך ארוכה להסכם ברקזיט עם בריטניה. לאחר דיונים בסוף השבוע האחרון, אמר מישל ברנייה, ראש צוות המשא ומתן של האיחוד האירופי לשיחות הברקזיט, כי ההצעה הבריטית לפתרון בעיית הגבול באירלנד אינה מפורטת מספיק ועשויה להוביל להונאות בגבול. אם שני הצדדים לא יגיעו להסכם עד יום רביעי, יצטרכו מנהיגי האיחוד להחליט האם לדחות את יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי.

אסיה ננעלה בעליות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות לאחר שביום שישי הודיע נשיא ארה"ב על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. בורסת טוקיו סגורה לרגל חג. הונג קונג עלתה ב-0.8%; שנחאי הוסיפה 1.1%; סינגפור עלתה ב-0.3%; סיאול התחזקה ב-1.1% וסידני עלתה ב-0.5%.

הנשיא דונלד טראמפ אמר היום ביום שישי כי ארה"ב וסין הגיעו להסכמות על "שלב ראשון מאוד משמעותי" בתחום הסחר שיביא לדחייה של העלאת מכסי היבוא שתוכננה לשבוע הבא. טראמפ הוסיף כי השלב הראשון בהסכם הסחר ינוסח במהלך שלושה שבועות הקרובים. במסגרת השלב הראשון, תגביר בייג'ין משמעותית את הרכישות של סחורות חקלאיות מארה"ב, ותסכים לצעדים מסוימים בתחום הקניין הרוחני ולוויתורים בתחומי השירותים הפיננסים והמטבע.

הין עולה ב-0.1% ל-108.21 ין לדולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker