וול סטריט סגרה שבוע שלילי שלישי ברצף; "תעסוקה של כלכלת זהבה ושלושת הדובים"

גירעון הסחר של ארה"ב עם סין התכווץ ב-11% תוך שנה ■ HP צללה ב-10% עקב פיטורים נרחבים ■ הנפט קטע את רצף הירידות הארוך זה שנה - צנח ב-6% השבוע ■ יום שביעי ברציפות של עליות בשוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט סגרה שבוע שלישי ברציפות של ירידות; HP צללה ב-10%

בורסות וול סטריט רשמו את הזינוק היומי החד ביותר מזה שבעה שבועות, אולם עדיין סגרו שבוע שלישי ברציפות של ירידות, לאחר שדו"ח התעסוקה שפורסם היום בארה"ב היה חזק דיה כדי להרגיע את חששות המשקיעים מפני מיתון, אך חלש מספיק בכדי להותיר בעינן את הציפיות בשוק להורדת ריבית נוספת בכלכלה הגדולה בעולם כבר החודש.

מדד דאו ג'ונס נסגר היום בעלייה של 1.4% אולם נסוג בסיכום שבועי ב-0.9% - ירידה שבועית שלישית ברציפות. מדד S&P 500 טיפס אף הוא ב-1.4%, הזינוק היומי החד ביותר מזה שבעה שבועות, אולם עדיין איבד 0.3% בסיכום שבועי בדרכו לשבוע שלילי שלישי ברצף. מדד נאסד"ק גם נסגר היום בעלייה של 1.4% וטיפס ב-0.5% בסיכום שבועי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות זה היום השביעי ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.52%, בדרכה לנפילה שבועית של 0.16% - הירידה החדה ביותר מאז אמצע אוגוסט. התשואה על האג"ח לשנתיים טיפסה היום ב-0.02% לרמה של 1.4%, אולם עדיין צנחה בסיכום שבועי ב-0.22% - הנפילה השבועית החדה ביותר מאז שלהי מאי.

הדולר נחלש בעולם זה היום הרביעי ברציפות. מדד הדולר של ICE - העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג בפחות מ-0.1%.

"דו"ח תעסוקה שפורסם היום הוא סוג של 'כלכלת זהבה ושלושת הדובים' (Goldilocks Economy - כלומר נתונים שלא מספיק חזקים כדי למנוע מהבנק הפדרלי להוריד את הריבית בסוף אוקטובר, אבל גם לא מספיק חלשים בכדי לעורר דאגה לגבי שוק העבודה או הצרכן", אמר היום אסטרטג ההשקעות שון סניידר מבנק סיטי.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של כ-76% להורדת ריבית של 0.25% בישיבת הבנק המרכזי בסוף החודש, לפי נתוני CME, לעומת סיכוי של יותר מ-90% אתמול, אך עדיין הרבה מעל להסתברות של פחות מ-50% שהעניקו לכך לפני שבוע.

מניית HP נפלה בקרוב ל-10% במסחר בוול סטריט לאחר שחברת הטכנולוגיה הודיעה על תוכנית ארגון מחדש במסגרתה יפוטר עד 16% מכוח העבודה שלה, או כ-9,000 משרות.

מניית אפל זינקה בכמעט 3% בעקבות דיווח לפיו החברה הודיעה לספקים כי עליהם להגדיל ב-10% את ייצור חלקי אייפון 11, כדי לעמוד בביקוש הגבוה לדגם החדש של מוצר הדגל של אפל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט קטע רצף הירידות הארוך זה שנה; צנח ב-6% השבוע

מחיר הנפט קטע את רצף הירידות היומי הארוך ביותר זה 11 חודשים, לאחר שנפילת האבטלה בארה"ב לשפל של 50 שנה הרגיעה את החששות מפני האטה בכלכלה הגדולה בעולם.

עם זאת, מחיר הנפט סגר את הנפילה השבועית החדה ביותר מאז יולי, לאחר ששורה של נתוני מקרו כלכליים מאכזבים שפורסמו השבוע הגבירו את החששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 52.81 דולר לחבית, עלייה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הנפט ירד בשמונה ימי המסחר הקודמים, רצף הימים השלילי הארוך ביותר מאז נובמבר 2018. בסיכום שבועי נפל מחיר הנפט ב-5.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה סגרו השבוע הגרוע זה שנה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית לאחר ששיעור האבטלה בארה"ב נפל לשפל של 50 שנה, והרגיע במעט את החששות מפני האטה בכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.1% על רקע היחלשות הליש"ט מול הדולר. פרנקפורט טיפסה ב-0.7%; פריז הוסיפה 0.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס היום ב-0.7% אולם נפל בסיכום שבועי בכ-3% - השבוע הגרוע ביותר מזה שנה.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לרמה של 1.0973 דולר ליורו. מנגד, הליש"ט נחלש מול המטבע האמריקאי ב-0.2% לשער של 1.2305 דולר לליש"ט.

בוב דאדלי, מנכ"ל ענקית הנפט בריטיש פטרוליום (BP), הודיע כי יפרוש מתפקידו בשנה הבאה. מניית BP קפצה ב-2% בבורסת לונדון. ברנרד לוני, מנהל חטיבת הקידוחים ב-BP, ייכנס לתפקיד המנכ"ל ב-5 בפברואר, כך מסרה החברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גירעון הסחר של ארה"ב עם סין התכווץ ב-11% תוך שנה

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב שיעור חד מהצפוי באוגוסט על רקע יבוא שיא של מוצרי צריכה. הגירעון גדל ל-54.9 מיליארד דולר באוגוסט לעומת 54 מיליארד דולר ביולי, ומעל לתחזיות הכלכלנים לגירעון של 54.5 מיליארד דולר.

היבוא לארה"ב גדל באוגוסט ל-262.8 מיליארד דולר, לעומת תחזית הכלכלנים של 261.4 מיליארד דולר. היבוא של מוצרי צריכה הסתכם ב-57.2 מיליארד דולר באוגוסט. היצוא מארה"ב גדל באותו החודש ל-207.9 מיליארד דולר, מעל לתחזיות של 207.4 מיליארד דולר.

גירעון הסחר של ארה"ב מול סין התכווץ באוגוסט ב-3.1% לעומת החודש הקודם, וב-11.4% לעומת החודש המקביל ב-2018. עם זאת, גירעון הסחר של ארה"ב מול גרמניה התרחב לשיא של 7.1 מיליארד דולר על רקע יבוא שיא חודשי של 12.1 מיליארד דולר מגרמניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 1.1%

בורסות אסיה ננעלו רובן בירידות לאחר שאמש בורסות וול סטריט ננעלו במגמה חיובית בראשונה זה שלושה ימים. טוקיו עלתה ב-0.3%; שנחאי ירדה ב-0.95; סינגפור נחלשה ב-0.3%; סיאול ירדה ב-0.4% וסידני עלתה ב-0.3%.

בורסת הונג קונג ננעלה בירידות של 1.1% לאחר שמושלת הונג קונג קארי לם אישרה היום (שישי) חוק חירום אשר אוסר על המפגינים בעיר לעטות מסכות פנים בזמן ההפגנות - החרפה נוספת במחאה שנמשכת זה חודשים.

המשקיעים ממתינים לדו"ח התעסוקה בארה"ב לחודש ספטמבר שיפורסם היום בשעה 15:30 שעון ישראל. ההערכות הן כי נתוני הדו"ח יעידו על היחלשות הכלכלה בארה"ב ויתווספו לשורה של נתוני מאקרו שפורסמו השבוע ועוררו חשש להאטה בכלכלה העולמית.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.1% ל-106.76 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.52%.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.6% ל-52.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1% ל-58.3 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט התאוששה מפתיחת הרבעון הגרועה מ-2008; טסלה נפלה

בורסות וול סטריט התאוששו מפתיחת הרבעון הגרועה ביותר מאז המשבר הפיננסי, ונסגרו במגמה חיובית זו הפעם הראשונה מזה שלושה ימים בהובלת מניות ההיי-טק, לאחר שהצמיחה בפעילות מגזר השירותים בארה"ב נפלה לשפל של שלוש שנים, וחיזקה את ההערכות כי הבנק הפדרלי ישוב וינמיך החודש את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד נאסד"ק טיפס היום ב-1.1% לאחר נפילה של 2.7% ביומיים הקודמים. מדד S&P 500, שנפל בכ-3% ביומיים הקודמים - פתיחת הרבעון הגרועה מאז 2009 - התאושש היום ב-0.8%. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.5% לאחר שצלל ביותר מ-3% בשני הימים הראשונים של אוקטובר - פתיחת הרבעון הגרועה ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2008. 

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות זה היום השישי ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה ב-0.06% לרמה של 1.54%, שפל של יותר משלושה שבועות. התשואה על האג"ח לשנתיים נפלה ב-0.1% לרמה של 1.38%, רמתה הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2017.

הדולר נחלש יום שלישי ברציפות. מדד הדולר של ICE - העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%.

מניית טסלה נפלה ביותר מ-4% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה אמש כי מסרה ללקוחות ברחבי העולם מספר שיא של 97 אלף מכוניות ברבעון השלישי של השנה - פחות מתחזיות האנליסטים, ונמוך מיעד של 100 אלף מכוניות שקבע המנכ"ל אילון מאסק.

מניית פפסיקו קפצה ב-3% לאחר שענקית החטיפים והמשקאות הקלים דיווחה על תוצאות רבעוניות חזקות מהצפוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ברצף הירידות הארוך זה 11 חודשים

מחיר הנפט נסוג זה היום השמיני ברציפות בניו יורק, רצף הימים השלילי הארוך ביותר מאז נובמבר 2018, ונסגר בשפל של חודשיים, בצל התגברות החששות מפני האטה בביקוש העולמי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 52.45 דולר לחבית, ירידה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סיכוי של 90% להורדת ריבית נוספת בארה"ב החודש

הציפיות להורדת ריבית נוספת של הבנק הפדרלי החודש גברו לאחר שהאטה חדה מהצפוי בצמיחת פעילות מגזר השירותים בארה"ב, חיזקה את ההערכות כי הכלכלה הגדולה בעולם נמצאת על סף מיתון.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של יותר מ-90% להורדת ריבית של 0.25% בישיבתו הקרובה של הבבנק המרכזי החודש, וסיכוי של 50% להורדת ריבית נוספת בדצמבר, לפי נתוני CME.

בחודש שעבר, הנמיך הבנק הפדרלי את ריבית הבסיס בארה"ב ב-0.25% לטווח של 1.75%-2%, הורדת ריבית שנייה שנה, בצל חוסר ודאות בסחר העולמי ואינפלציה נמוכה בארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר היום הגרוע מ-2016: נמשכו הירידות בבורסת לונדון

בורסות אירופה, שרשמו אתמול את הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה מ-10 חודשים, נסגרו היום במגמה מעורבת על רקע נתוני מקרו כלכליים חלשים שפורסמו ביבשת, ועל רקע הודעת ארה"ב על כוונתה להטיל מכס על יבוא מהאיחוד האירופי בהיקף של מיליארדי דולרים. נתונים מאכזבים על מגזר השירותים בארה"ב הכבידו אף הם על המדדים.

בורסת לונדון, שרשמה אתמול את הנפילה היומית החדה ביותר מאז 2016, נסוגה היום ב-0.6% נוספים; פריז טיפסה ב-0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר כמעט ללא שינוי. לא התקיים היום מסחר בבורסת פרנקפורט לרגל חג.

מניית H&M קפצה בכ-4% בבורסת שטוקהולם, לאחר שקמעונאית האופנה דיווחה על עליה חדה מהצפוי ברווחיה ברבעון השלישי. הרווח הנקי של H&M הסתכם ברבעון השלישי ב-3.86 מיליארד קרונה שוודית (391 מיליון דולר), לעומת רווח של 3.1 מיליארד קרונה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. אנליסטים צפו רווח נמוך יותר של 3.76 מיליארד קרונה. המכירות עלו ל-62.57 מיליארד קרונה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחת מגזר השירותים בארה"ב בשפל של 3 שנים

הצמיחה במגזר השירותים בארה"ב נפלה בספטמבר לשפל של שלוש שנים, עדות נוספת להאטה בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד מנהלי הרכש של מגזר השירותים ירד בחודש שעבר לרמה של 52.6 נקודות, רמתו הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 2016, לעומת רמה של 56.4 נקודות באוגוסט, מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 55.3 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות העסקית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות.

המדד המקביל של ISM למגזר הייצור, שפורסם מוקדם יותר השבוע, נפל בספטמבר לשפל של יותר מ-10 שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפעילות הכלכלית בגוש היורו נכנסה לקיפאון בספטמבר

הפעילות הכלכלית בגוש היורו נבלמה בחודש שעבר, כך לפי מדד מנהלי הרכש של IHS מרקיט שפורסם היום. המדד המשולב של מרקיט למגזרי הייצור והשירותים ירד לרמה של 50.1 נקודות בספטמבר לעומת 51.9 נקודות באוגוסט. היתה זו הקריאה הנמוכה ביותר מאז יוני 2013. רף ה-50 נקודות הוא הגבול בין עליה בפעילות לבין ירידה.

בגרמניה, הכלכלה הגדולה בגוש היורו גדל מגזר השירותים בספטמבר בקצב האיטי ביותר מזה שלוש שנים. המדד המשולב ירד לרמה של 48.5 נקודות בחודש ספטמבר לעומת 51.7 נקודות באוגוסט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החששות מהאטה גררו את אסיה לירידות

בורסות אסיה רשמו הבוקר ירידות שערים, בעקבות הירידות בוול סטריט אתמול ועל רקע חששות מהאטה גלובלית והחרפה נוספת במלחמת הסחר. טוקיו ירדה ב-2%; הונג קונג ללא שינוי; סידני נפלה ב-2.1%; סינגפור יורדת ב-0.7%; בורסות סיאול ושנחאי סגורות לרגל חגים. 

אתמול נפלו בורסות העולם לאחר שארה"ב הודיעה כי בכוונתה להטיל מכסים של 25% על ייבוא סחורות בשווי 7.5 מיליארד דולר מאירופה, וזאת לאחר שקיבלה אור ירוק מארגון הסחר העולמי (WTO). הארגון פסק כי האיחוד האירופי אכן נתן באופן לא הוגן סובסידיות לאיירבוס על פני מתחרתה האמריקאית איירבוס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בפתיחת הרבעון הגרועה מאז המשבר הפיננסי

בורסות וול סטריט צנחו זה היום השני ברציפות בדרכן לפתיחת הרבעון הגרועה ביותר מאז המשבר הפיננסי לפני עשור, על רקע התגברות החששות מפני האטה בצמיחת כלכלת ארה"ב. נתוני תעסוקה חלשים מהצפוי במגזר הפרטי שפורסמו היום בארה"ב, הצטרפו נתונים שפורסמו אתמול שהצביעו על נפילה החדה זה עשור בפעילות הייצור בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד דאו ג'ונס צנח היום ב-1.9% והשלים נפילה של יותר מ-3% מתחילת אוקטובר - פתיחת הרבעון הגרועה ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2008. מדד S&P 500 ירד היום ב-1.8% ונסגר מתחת לרמה של 2,900 נקודות, בראשונה מזה חודש, בדרכו לנפילה של כ-3% בתוך יומיים - פתיחת הרבעון החלשה ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2009. מדד נאסד"ק איבד היום 1.6% ונפל ב-2.7% מתחילת הרבעון.

מדד התנודתיות (VIX) של בורסת האופציות של שיקגו, הידוע גם בכינויו "מדד הפחד" - שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לגבי עוצמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - קפץ ב-10% לשיא של שישה שבועות, והשלים בכך זינוק של 27% בתוך יומיים.

מדד הדולר של ICE - העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%.

מחיר הנפט נסוג זה היום השביעי ברציפות ונסגר בשפל של כמעט חודשיים. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 52.64 דולר לחבית, ירידה של 1.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחפשים מקלט: המשקיעים נמלטים לזהב, ין יפני ואג"ח ממשלתיות אמריקאיות

הנפילות החדות בשוקי המניות ברחבי העולם גורמים למשקיעים לבקש מקלט בנכסים שנחשבים לבטוחים יחסית, כמו הין היפני, אג"ח ממשלתיות אמריקאיות וזהב - שמחירו זינק מעל לרמה של 1,500 דולר לאונקייה.

הין היפני מתחזק ב-0.6% מול הדולר לשער של 107.13 ין לדולר. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.05% - יום חמישי ברציפות של ירידות - לרמה של 1.59%, שפל של יותר משלושה שבועות.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,507.9 דולר לאונקייה, עלייה של 1.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בהמשך לעלייה של 1.1% אתמול.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נפילות של 3% בבורסות אירופה; לונדון ביום הגרוע מאז 2016

שוקי המניות של אירופה רשמו את היום הגרוע ביותר מזה 10 חודשים ובורסת לונדון צללה בשיעור החד ביותר מאז שנת 2016, בצל התגברות החששות מהאטה בארה"ב - הכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת לונדון צללה ב-3.2% - היום הגרוע ביותר מאז שנת 2016. בורסת פרנקפורט צנחה ב-2.8%. פריז נפלה ב-3.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 צנח ב-2.7% - הנפילה היומית החדה ביותר מזה 10 חודשים.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.0951 דולר ליורו. הליש"ט מוסיף 0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2313 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה בקצב גיוס העובדים במגזר הפרטי בארה"ב

מספר נמוך מהצפוי של משרות נוסף למגזר הפרטי בארה"ב בחודש שעבר, ונתוני אוגוסט תוקנו כלפי מטה, עדות נוספת לחולשה בשוק התעסוקה בכלכלה הגדולה בעולם.

135 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בספטמבר לאחר גידול של 157 אלף משרות באוגוסט, מסרה היום ספקית שירותי הסליקה ועיבוד התשלומים הממוחשבים ADP.

תחזית הכלכלנים היתה לגידול חד יותר של 152 אלף משרות בספטמבר, לאחר זינוק של 195 אלף משרות שעליו דווח במקור באוגוסט, ואשר היה הקפיצה החדה ביותר מאז אפריל.

הגידול החודשי הממוצע מתחילת 2019 עומד כעת על 145 אלף משרות, לעומת תוספת של 214 אלף משרות בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; טוקיו נחלשה ב-0.5%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות בעקבות נתוני מאקרו שפורסמו אמש, המעלים חשש להאטה בכלכלת ארה"ב. טוקיו ירדה ב-0.5%; הונג קונג נחלשה ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.9%; סינגפור איבדה 1.5% מערכה; סיאול נפלה ב-2% וסידני ירדה ב-1.5%.

הדולר נסחר במגמה מעורבת מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.1% ל-107.68 ין לדולר. הדולר האוסטרלי יורד ב-0.4% ל-0.6678 דולר אמריקאי. היואן הסיני יורד ב-0.3% ל-7.148 יואן לדולר.

מניות הבנקים הובילו את הירידות בבורסת סידני לאחר שנשיונל אוסטרליה בנק דיווח על מחיקה של 1.2 מיליארד דולר בעקבות הקנסות שהוטלו עליו, ומסר כי ייתכן ויתבצעו מחיקות נוספות. הרשויות באוסטרליה קנסו את הבנקים בסכומי עתק לאחר שנחשף כי הם הונו את לקוחותיהם במשך שנים, בין היתר על ידי גביית עמלות מופרזות עבור ייעוץ פיננסי.

הנפט נסחר במגמה מעורבת. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.3% ל-53.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.3% ל-58.7 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צ'רלס שוואב תפסיק לגבות עמלות; מניות הברוקראז' צללו

ספקית שירותי הברוקראז' המוזלים צ'רלס שוואב הודיעה היום כי תפסיק לגבות עמלות מסחר מקוון במניות, אופציות ותעודות סל (ETF) הנסחרות בארה"ב ובקנדה החל משבוע הבא.

החברה מסרה כי ההחלטה לבטל את העמלות החל מהשביעי באוקטובר מסירה "את מכשול התמחור האחרון בדרך להשקעות מקוונות". השירות החדשה אינו מחייב גודל חשבון מינימלי, הוסיפה.

מניית צ'רלס שוואב נפלה בקרוב ל-10% במסחר בוול סטריט. מניית TD אמריטרייד צללה ביותר מ-25%; מניית אי-טרייד פייננשל צנחה ב-16%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נתוני ייצור מאכזבים גררו את וול סטריט ליום הגרוע זה 6 שבועות

בורסות וול סטריט רשמו את הנפילה החדה ביותר זה כמעט שישה שבועות, לאחר שההתכווצות החדה ביותר מזה עשור בפעילות מגזר הייצור בארה"ב, הגבירה את החששות מפני האטה בכלכלה הגדולה בעולם.

מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500, אשר עלו ב-1.2% ברבעון שהסתיים אתמול, נסוגו היום ב-1.3% וב-1.2% בהתאמה - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-23 באוגוסט עבור שני המדדים. מדד נאסד"ק, שנסוג ב-0.1% ברבעון השלישי, איבד היום 1.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות לאחר שנתוני הייצור המאכזבים בארה"ב האפילו בהשפעתם על הביקוש הנמוך ביותר מזה שלוש שנים במכרז למכירת אג"ח ממשלתיות של יפן שהתבצע מוקדם יותר היום. התשואה על האג"ח ל-10 שנים בארה"ב ירדה זה היום הרביעי ברציפות, ונסוגה ב-0.02% לרמה של 1.64%.

הדולר מחק את העליות שרשם בתחילת היום. מדד הדולר של ICE - העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב בהן היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.3%.

ארגון הסחר העולמי (WTO) הנמיך היום בחדות את תחזית המסחר הבינלאומי לשנה הנוכחית, על רקע מלחמת הסחר המתמשכת בין ארה"ב לסין. הארגון צופה כעת צמיחה של 1.2% בסחר הבינלאומי בעולם השנה, השיעור הנמוך ביותר מאז 2009, לעומת תחזית קודמת לגידול של 2.6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נתוני מקרו גררו את אירופה לירידות של יותר מ-1%

בורסות אירופה נסגרו בירידות לאחר שפעילות מגזר הייצור בגוש היורו התכווצה בשיעור החד ביותר מזה שבע שנים, ואחרי שמצדו השני של האוקיינוס האטלנטי - בארה"ב - התכווץ במפתיע הייצור בשיעור החד ביותר מאז המיתון האחרון לפני עשור. נתוני אינפלציה מאכזבים שפורסמו בגוש היורו הכבידו אף הם על המדדים.

בורסת פרנקפורט נסגרה בירידה של 1.3%; פריז נסוגה ב-1.4%. לונדון ירדה ב-0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 1.3%.

מדד פעילות מגזר הייצור של גוש היורו נסוג בספטמבר לרמה של 45.7 נקודות, רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2012, מסרה חברת המחקר IHS מרקיט. לנתוני הייצור העגומים התווספו גם נתוני אינפלציה מאכזבים שפורסמו היום בגוש היורו, אשר האטה לקצב שנתי של 0.9% בספטמבר, הרמה הנמוכה ביותר זה כמעט שלוש שנים.

מחירי הבתים בבריטניה ירדו בספטמבר, לפי נתונים חדשים שפרסמה חברת ניישנווייד. המחירים ירדו ב-0.2% לעומת אוגוסט, לממוצע של 215,352 ליש"ט (264,862 דולר). בהשוואה לספטמבר שעבר נרשמה עליה של 0.2% במחירי הבתים, הרבה מתחת לאינפלציה בבריטניה, שהיא 1.7% ולעליה בשכר של 4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הייצור בארה"ב התכווץ במפתיע בשיעור החד מ-2009

הפעילות במגזר הייצור בארה"ב התכווצה בספטמבר בשיעור החד ביותר מאז סוף תקופת המיתון האחרונה בארה"ב לפני עשור, עדות להאטה בכלכלת ארה"ב והעולם על רקע מלחמת הסחר עם סין.

מדד פעילות מגזר הייצור של מכון המחקר ISM נפל בחודש שעבר לרמה של 47.8 נקודות, הרמה הנמוכה ביותר מאז יוני 2009, לעומת רמה של 49.1 נקודות באוגוסט. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 50.2 נקודות.

מדד מתחת לרמה של 50 נקודות מצביע על התכווצות פעילות הייצור, ואילו מדד מעל לרמה זו משקף צמיחה בפעילות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הירידה בפעילות הייצור בגוש היורו החריפה; האטה באינפלציה

הירידה בפעילות מגזר הייצור באירופה החריפה בספטמבר, כך לפי מדד מנהלי הרכש של חברת מרקיט שפורסם היום. מדד מגזר הייצור של גוש היורו ירד לרמה של 45.7 נקודות לעומת 47 נקודות באוגוסט והרמה הנמוכה ביותר שלו מאז אוקטובר 2012. כל רמה של פחות מ-50 נקודות מעידה על ירידה בפעילות. 

בנפרד, דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי, יורוסטאט, כי האינפלציה בגוש היורו האטה בספטמבר. מדד המחירים לצרכן בגוש היורו עלה ב-0.9% בחודש שעבר. אנליסטים צפו עליה מעט חדה יותר של 1% במדד. מדד הליבה, שאינו כולל את מוצרי המזון והאנרגיה, עלה ב-1% לאחר עליה של 0.9% בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו ננעלה בעליות; אוסטרליה הורידה ריבית

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים, לאחר העליות שנרשמו אתמול בוול סטריט ולקראת החלטת הריבית באוסטרליה. טוקיו עלתה ב-0.6% לאחר העלאת המע"מ ביפן ב-2%; סיאול עלתה ב-0.3%; סידני עלתה ב-0.8%. הבורסות בהונג קונג וסין סגורות למשך שבוע לרגל חג. 

הבנק המרכזי של אוסטרליה הוריד היום את הריבית ב-0.25% - הורדת ריבית שלישית מאז יוני - לשפל של 0.75%, בניסיון לעודד את הכלכלה המאטה. לפני ההורדות הקודמות ביוני ויולי לא השתנתה הריבית באוסטרליה במשך שלוש שנים. נגיד הבנק המרכזי של אוסטרליה פיליפ לו אמר כי הוא רוצה להשתמש בהורדות הריבית על מנת להניע מחדש את צמיחת הכלכלה ולהוריד את האבטלה, שנמצאת ברמה של 5.3%, ל-4.5%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בוול סטריט: אפל עולה ב-2%

המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל בעליות שערים לאחר שמשרד האוצר של ארה"ב הכחיש את הדיווחים לפיהם ממשל טראמפ ימנע רישום של חברות סיניות בבורסות בארה"ב. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.3%; S&P 500 עלה ב-0.5% ונאסד"ק עלה ב-0.7%.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. מדד הדולר של ICE - העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.3%. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-1.695%. הזהב יורד ב-1.1% ל-1,490 דולר לאונקייה.

מניית אפל עלתה ב-2.3% לאחר שבנק ג'יי. פי. מורגן הותיר את המלצת הקנייה שלו למניית ענקית הטכנולוגיה. האנליסטים בג'יי.פי מורגן כתבו כי מכשירי האייפון החדשים נמכרים בקצה מהיר מהתחזיות. מניית אפל עלתה ב-40% מתחילת השנה

מניית טבע התאוששה וננעלה בירידות של 0.1% לאחר שבתחילת המסחר ירדה ביותר מ-2%, זאת בעקבות הורדת מחיר היעד למניה על ידי וולס פארגו שהזהיר מפני קנסות של 5 מיליארד דולר בעקבות תביעות האופיואידים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב והנפט ננעלו במחיר הנמוך ביותר זה חודשיים

מחיר הנפט צלל היום וננעל בירידות של כ-3% וכך גם מחיר הזהב שירד מתחת לרמה של 1,500 דולר לאונקייה. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר ננעלו בירידות של 3.3% במחיר של 54.07 דולר לחבית. החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה בנובמבר ננעלו על מחיר של 60.8 דולר לחבית.

ארמקו, חברת הנפט הממשלתית של סעודיה, הודיעה היום כי הגיעה ב-25 בספטמבר לייצור של 9.9 מיליון חביות ביום - קרוב לקצב הייצור של החברה לפני מתקפת הרחפנים על מתקני הזיקוק שלה. החדשות הובילו לירידה חדה במחיר הנפט.

החוזים על זהב למסירה בדצמבר ירדו ב-1.8% וננעלו על 1,472.90 דולר לאונקייה - הרמה הנמוכה ביותר מאז ה-2 באוגוסט. זאת על רקע התחזקות הדולר שחזר לרמות של אפריל 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בעליות

בורסות אירופה ננעלו בעליות למרות המתיחות המתמשכת במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. לונדון ירדה ב-0.2%. פריז עלתה ב-0.6%, פרנקפורט התחזקה ב-0.4%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.3%.

היורו יורד ב-0.3% ל-1.0905 דולרים. הליש"ט נסחרת ללא שינוי ניכר ברמה של 1.2290 דולרים. הנפט נסחר בירידות חדות של יותר מ-1%. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.5% ל-55 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-1.7% ל-60.8 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצמיחה הכלכלית בבריטניה התכווצה ב-0.2% ברבעון השני

הצמיחה הכלכלית בבריטניה (GDP ) התכווצה ב-0.2% ברבעון השני (אפריל עד יוני) 2019, לאחר עלייה של 0.6% ברבעון הראשון.

מהמשרד הלאומי לסטטיסטיקה של בריטניה נמסר: "התמ"ג וכמה מרכיבים היו תנודתיים במיוחד עד כה השנה, ומשקפים חלקית את השינויים בפעילות שקשורה לתוכנית המקורית של בריטניה לצאת מהאיחוד האירופי בסוף מארס.

יש ראיות לכך שהמאגרים שנצברו ברבעון הראשון שיכלו להעניק דחיפה לתמ"ג, ירדו ברבעון השני.

בנוסף, דווח גם כי כמה יצרניות מכוניות הקדימו את ההפסקה השנתית בייצור לאפריל כחלק מתוכנית חלופית".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיעור האבטלה בגוש היורו נפל לשפל של יותר מ-11 שנים באוגוסט

שיעור האבטלה בגוש היורו נפל לשפל של יותר מ-11 שנים באוגוסט, מה שמעורר את התקווה לכך שהגוש יימנע ממיתון אפילו אם מגזר הייצור מתכווץ.

שיעור האבטלה נפל ל-7.4% לעומת 7.5% ביולי, הרמה הנמוכה ביותר מאז מאי 2008, דיווחה הלשכה לסטטיסטיקה של האיחוד האירופי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לראשונה מזה חמישה חודשים: ירידה במספר המובטלים בגרמניה

שוק העבודה הגרמני השתפר במפתיע החודש, מה שגרם להקלה בחששות כי הכלכלה שוקעת לתוך מיתון.

מספר המובטלים בגרמניה ירד ב-10 אלף ל-2.276 מיליון איש בספטמבר, הירידה הראשונה מזה חמישה חודשים. שיעור האבטלה הוא 5% - קרוב לשפל היסטורי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה על רקע מתיחות הסחר

ירידות נרשמו הבוקר במרבית בורסות אסיה, על רקע דיווחים סותרים בנוגע למלחמת הסחר בין סין לארה"ב.

טוקיו ירדה ב-0.8%. שנחאי ירדה ב-0.9%. הונג קונג עלתה ב-0.3%. טייוואן איבדה 0.4%. סינגפור ירדה ב-0.3%.

ביום שישי דווח כי ארה"ב שוקלת להגביל חברות סיניות מהנפקה בבורסות אמריקאיות, אך הממשל האמריקאי הכחיש את הדיווח. ביום שבת הודיעה סין כי נציגה הבכיר למשא ומתן עם ארה"ב יגיע לחידוש השיחות לוושינגטון באוקטובר, אך מועד מדויק לא נמסר. 

פעילות הייצור בסין בספטמבר עלתה ל-49.8 נקודות לעומת 49.5 באוגוסט, כך על פי נתונים של הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בסין. קריאה מתחת ל-50 נקודות משקפת התכווצות במגזר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker