וול סטריט בשבוע הגרוע של השנה; תשואת האג"ח בארה"ב בנפילה החדה מ-2012

סין מאיימת בצעדי גומלין בתגובה להודעת טראמפ על הטלת מכסים נוספים על יבוא סיני ■ מדד נאסד"ק נפל ב-4% בסיכום שבועי ■ התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ברמתה הנמוכה מ-2016 ■ הזהב בשיא של 6 שנים ■ אחרי היום הגרוע מזה 4 שנים - הנפט התאושש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשבוע הגרוע של השנה; תשואת האג"ח בנפילה החדה מ-2012

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית זה היום החמישי ברציפות בדרכן לנפילה השבועית החדה ביותר השנה, לאחר שהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - האפילה בהשפעתה על דו"ח התעסוקה שפורסם היום בארה"ב ואשר תאם בעיקרו את תחזיות הכלכלנים.

מדד S&P 500 נסוג ב-0.7% - יום חמישי ברציפות של ירידות - בדרכו לנפילה שבועית של 3.1% - השבוע הגרוע ביותר מאז דצמבר. מדד נאסד"ק איבד 1.3% ונפל בסיכום שבועי ב-3.9% - הירידה השבועית החדה ביותר השנה. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.4% ואיבד בסיכום שבועי 2.6% - השבוע השני הכי גרוע ב-2019.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות זה היום השישי ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.87%, רמתה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2016, בדרכה לנפילה שבועית של 0.22% - הצניחה השבועית החדה ביותר מאז יוני 2012.

מניית אקסון מוביל ירדה בעקבות דו"חות כספיים מעורבים שפירסמה ענקית הנפט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחרי היום הגרוע מזה 4 שנים: הנפט התאושש ב-3%

מחיר הנפט התאושש ביותר מ-3% מהנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה מארבע שנים, אולם ירד בסיכום שבועי בצל חששות כי הסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין עלולה לפגוע בצמיחה העולמית ובביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 55.66 דולר לחבית, עלייה של 3.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שצללו ב-7.9% ביום חמישי. בסיכום שבועי נסוג מחיר הנפט ב-1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בשיא של 6 שנים; קפץ ב-3% השבוע

מחיר הזהב זינק לשיא של יותר משש שנים לאחר שהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - הגבירה את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות המשבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,457.5 דולר לאונקייה, הרמה הגבוהה ביותר מאז מאי 2013, לאחר עלייה של 1.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי עלה מחיר הזהב ב-2.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ביום הגרוע ביותר השנה

בורסות אירופה רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר ב-2019 בעקבות ההסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נפלה ב-2.3%; פרנקפורט צנחה ב-3.1%; פריז צללה ב-3.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 צנח ב-2.5%. מגזרי חומרי הגלם, הרכב, הפיננסים והטכנולוגיה הובילו את הירידות היום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההזמנות מבתי חרושת בארה"ב גדלו בראשונה זה 3 חודשים

ההזמנות מבתי חרושת בארה"ב גדלו ב-0.6% ביוני, לאחר חודשיים רצופים של ירידות, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.7%.

ההזמנות מבתי חרושת בניכוי מוצרי תחבורה גדלו ב-0.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיפור בבטחון הצרכנים בארה"ב

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן טיפס ביולי לרמה של 98.4 נקודות לעומת 98.2 נקודות ביוני, ובהתאם לנתונים מוקדמים שפורסמו כבר בחודש שעבר. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מעט חדה יותר לרמה של 98.5 נקודות.

רכיב הציפיות העתידיות של המדד טיפס קלות לרמה של 90.5 נקודות, רמתו הגבוהה ביותר מאז ספטמבר. רכיב המצב הנוכחי של המדד רשם ירידה קלה לרמה של 110.7 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נפילה של 2.1% ביצוא מארה"ב ביוני

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ ביוני ל-55.2 מיליארד דולר לעומת 55.3 מיליארד דולר בחודש מאי, לפי נתונים ממשלתיים שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון נמוך יותר של 54.6 מיליארד דולר.

היצוא מארה"ב התכווץ ב-2.1% ל-206.3 מיליארד דולר, רמתו הנמוכה ביותר מאז דצמבר. היבוא ירד ב-1.7% ל-261.5 מיליארד דולר.

גירעון הסחר של ארה"ב מול סין נותר כמעט ללא שינוי ברמה של 30.2 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה חדה מהצפוי בשכר בארה"ב; כוח העבודה בשיא

מספר המשרות שנוספו לשוק העבודה האמריקאי בחודש שעבר תאם את ציפיות הכלכלנים, ושיעור האבטלה נותר ללא שינוי לאחר שכוח העבודה בארה"ב גדל לרמתו הגבוהה מעולם.

164 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בחודש יולי, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו גידול של 165 אלף משרות. נתוני חודשי יוני ומאי תוקנו כלפי מטה ב-41 אלף משרות במצטבר.

שיעור האבטלה נותר כצפוי ללא שינוי ברמה של 3.7%, וממשיך להיות קרוב לשפל של 50 שנים. השכר השעתי הממוצע טיפס ב-3.2% לעומת יולי 2018, מעט מעל לתחזיות הכלכלנים לעלייה של 3.1%.

כוח העבודה בארה"ב מנה ביולי 163.4 מיליון בני אדם, המספר הגבוה מעולם. שיעור ההשתתפות בכוח העבודה טיפס ל-63%, רמתו הגבוהה מאז מארס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סין מאיימת בתגובה להטלת המכסים על ארה"ב

סין מסרה כי לא יסחטו אותה והזהירה כי תביג לאחר שדונלד טראמפ נשיא ארה"ב הכריז על הטלת מכס ברמה של 10% על מוצרים סיניים בשווי 300 מיליארד דולר החל מחודש הבא. טראמפ הימם את השווקים הפיננסים עם ציוץ בחשבון הטוויטר על הטלת מכסים על מוצרים סיניים חדשים ושבר את הפסקת האש במלחמת הסחר שגורמת להאטה בכלכלה העולמית זה שנה.

בייג'ין לא תיכנע לדרישות וושינגטון תחת לחץ, אמרה דוברת משרד החוץ של סין האו צ'וניינג. "אם ארה"ב אכן תאשר את המכסים האלה, סין תהיה חייבת להגיב באמצעים הנחוצים להגן על האינטרסים שלה", אמרה האו.

"לא נסכים להפעלת לחץ, הפחדה או סחיטה. בנושאים המרכזיים לא נוותר על כלום", היא אמרה, והוסיפה כי סין מקווה שארה"ב תוותר על האשליות שלה ותחזור למשא ומתן שמבוסס על כבוד הדדי ושוויון.

לסין יש כמה אפשרויות להגיב על הטלת המכסים. ביניהם, הטלת איסור על יסודות נדירים וענשיה נגד חברות אמריקאיות שפועלות בסין. בנוסף סין יכולה להטיל מכסים על נפט וגז אמריקאי וכן על יצרניות המטוסים - דבר שנמנעה מלעשות.

כמו כן, סין מכינה רשימה של חברות לא אמינות - חברות שלטענתה פוגעות באינטרסים של סין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ דחף את בורסות אסיה לירידות; טוקיו ירדה ב-2.1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים חדות בעקבות הכרזת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הטלת מכסים חדשים על מוצרים מתוצרת סין. טוקיו איבדה 2.1%; הוגנ קונג ירדה ב-2.3%; שנחאי נחלשה ב-1.4%; סינגפור וסיאול ירדו ב-1%; סידני ירדה ב-0.3%.

טראמפ הסלים אתמול במפתיע את מלחמת הסחר עם סין, כאשר הודיע על הטלת מכסים של 10% על יבוא מסין בהיקף של 300 מיליארד דולר, שעליו לא הוטלו עד כה מכסים, על רקע קשיים בשיחות הסחר עם בייג'ין.

בנוסף, יפן הסירה את דרום קוריאה מרשימת יעדי היצוא האמינים על רקע הידרדרות ביחסי הסחר בין שתי המדינות. ממשלתו של שינזו אבה הסירה היום את דרום קוריאה מרשימת המדינות המקבלות הקלות בבדיקות המוצרים המיוצאים אליהן.

הין עולה ב-0.4% ל-106.92 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-1.85%. הנפט מתאושש לאחר שאתמול רשם ירידה של 8%. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.8% ל-54.9 דולר ונפט מסוג ברנט עולה ב-2.2% ל-61.8 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ גרר את וול סטריט ליומיים הגרועים ביותר השנה

בורסות וול סטריט השלימו את הנפילה הדו-יומית החדה ביותר מתחילת השנה, בהובלת מניות הבלו צ'יפ, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הטיל מכסים נוספים על יבוא מסין בהיקף של 300 מיליארד דולר - הסלמה במלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מדד דאו ג'ונס, שרשם אתמול את הנפילה היומית החדה ביותר מסוף מאי, ירד היום ב-1%; מדד S&P 500 איבד 0.9% בדרכו לנפילה הדו-יומית החדה ביותר השנה. מדד נאסד"ק, שצנח אתמול בשיעור החד ביותר מזה כחמישה שבועות, נסוג היום ב-0.8%.

המדדים פתחו את היום בעליות לאחר שנתוני ייצור חלשים שפורסמו היום בארה"ב חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי ישוב ויוריד את הריבית בהמשך השנה. אתמול רשם שוק המניות בארה"ב את הנפילה היומית החדה ביותר זה חודשיים לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, צינן את הציפיות להורדות ריבית נוספות, ואחרי שהבנק המרכזי הוריד את הריבית בראשונה מאז המשבר הפיננסי לפני עשור.

מניית ג'נרל מוטורס נסוגה ב-0.5% למרות שיצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית ורייזון נסגרה כמעט ללא שינוי לאחר שענקית הטלקום דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים וצמיחה חדה מהצפוי במספר המנויים.

מניית קלוג קפצה ביותר מ-9% לאחר שיצרנית דגני הבוקר דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים, הודות לביקוש מוגבר לחטיפים ומזון קפוא מתוצרתה בצפון אמריקה.

מניית קואלקום נפלה ב-2.7% לאחר שיצרנית השבבים העריכה כי הנפילה במכירותיה ברבעון הנוכחי תהיה חדה מתחזיות האנליסטים, על רקע מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט צלל ב-8%; "המכסים החדשים של טראמפ יפגעו בביקוש"

מחיר הנפט צלל בכמעט 8% בדרכו לנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה מארבע שנים, לאחר שהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - הגבירה את החששות מפני האטה בביקוש הגלובלי לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 53.95 דולר לחבית, נפילה של 7.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע על הטלת מכסים של 10% על יבוא מסין בהיקף של 300 מיליארד דולר, שעליו לא הוטלו עד כה מכסים, החל מתחילת ספטמבר. טראמפ הטיל עוד קודם לכן מכסים של 25% על יבוא מסין בהיקף של 250 מיליארד דולר.

"הערכות בדבר האטה בצמיחה הכלכלית אינן בשורה טובה גם מבחינת הצמיחה בביקוש לנפט, במיוחד מכיוון שהמכסים החדשים שארה"ב תטיל על יבוא מסין, ויערער את הסנטימנט בשוק הנפט הגולמי", אמר אנליסט שוקי האנרגיה מרשל סטיבס מחברת המחקר IHS מרקיט, דיווח אתר מרקטווץ'.

עוד בשוק הסחורות היום: החוזים על הפלדיום למסירה בספטמבר צנחו ב-7.2% בניו יורק למחיר של 1,414.3 דולר לאונקייה, הנפילה היומית החדה ביותר מזה ארבעה חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המשקיעים נמלטים לאג"ח של ארה"ב, זהב וין יפני

המשקיעים נמלטים לנכסים שנחשבים לבטוחים יחסית, כמו זהב, הין היפני ואג"ח ממשלתיות אמריקאיות, בעקבות הסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נופלת ב-0.13% לרמה של 1.89% - רמתה הנמוכה ביותר מאז 2016. התשואה על האג"ח לשנתיים צללה ב-0.17% לרמה של 1.73%, הנפילה היומית החדה ביותר מאז מארס 2009.

הין מתחזק מול הדולר ב-1.2% לשער של 107.52 ין לדולר, הזינוק החד ביותר מאז ה-31 במאי. במסחר האלקטרוני בניו יורק מטפס מחיר הזהב ב-0.8% מעל לרמה של 1,450 דולר לאונקייה, רמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2013. זאת לאחר שנסוג ב-0.4% בשעות המסחר הרגילות בניו יורק, ונסגר במחיר של 1,432.4 דולר לאונקייה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע הערב על הטלת מכסים של 10% על יבוא מסין בהיקף של 300 מיליארד דולר, שעליו לא הוטלו עד כה מכסים, החל מתחילת ספטמבר. טראמפ הטיל עוד קודם לכן מכסים של 25% על יבוא מסין בהיקף של 250 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסלמה במלחמת הסחר נגד סין: טראמפ הטיל מכסים חדשים

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הסלים היום במפתיע את מלחמת הסחר עם סין, כאשר הודיע על הטלת מכסים של 10% על יבוא מסין בהיקף של 300 מיליארד דולר, שעליו לא הוטלו עד כה מכסים, על רקע קשיים בשיחות הסחר עם בייג'ין.

המכסים החדשים יכנסו לתוקף בתחילת ספטמבר, כתב טראמפ בציוץ בחשבונו בטוויטר. טראמפ הטיל עוד קודם לכן מכסים של 25% על יבוא מסין בהיקף של 250 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המגזר הפיננסי הוביל את העליות באירופה; הליש"ט בשפל של 31 חודשים

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית לאחר שדו"חות כספיים מעודדים שפירסמו בנק ברקליס הבריטי, הבנק הצרפתי סוסייטה ז'נרל וקמעונאית האינטרנט הגרמנית זלנדו, האפילו בהשפעתם על תוצאות מאכזבות של ענקית התעשייה סימנס וחברת האנרגיה רויאל דאץ'-של. מניות הפיננסים הובילו את העליות היום באירופה.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.5%; פריז עלתה ב-0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.5%.

בורסת לונדון נסגרה בירידות קלות לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי והנמיך את תחזית הצמיחה הכלכלית, בצל חששות מוגברים לגבי ברקזיט והאטה בצמיחת הכלכלה העולמית. הליש"ט נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.2139 דולר לליש"ט, שפל של 31 חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הוצאות הבנייה בארה"ב התכווצו במפתיע

הוצאות הבנייה בכלכלה הגדולה בעולם התכווצו במפתיע ביוני.

הוצאות הבנייה בארה"ב ירדו ביוני ב-1.3% לקצב שנתי של 1.29 טריליון דולר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

כלכלנים צפו גידול של 0.3% בהוצאות הבנייה ביוני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הייצור בארה"ב בצמיחה הנמוכה מ-2009; תשואת האג"ח נופלת מתחת ל-2%

פעילות מגזר הייצור בארה"ב צמחה בחודש שעבר בשיעור המתון ביותר זה עשור, וחיזקה את ההערכות כי הבנק הפדרלי ימשיך להוריד את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נופלת מתחת ל-2%.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב ירד בחודש יולי לרמה של 50.4 נקודות, רמתו הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2009, לעומת רמה של 50.6 נקודות בחודש הקודם, מסרה היום חברת המחקר IHS מרקיט.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

מדד פעילות הייצור המקביל של מכון המחקר ISM ירד ביולי לרמה של 51.2 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 2016 - לעומת רמה של 51.7 נקודות ביוני, לפי נתונים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד ביולי לרמה של 52 נקודות.

התשואה על האג"ח הממשלתיות בארה"ב ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.99%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול במספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב טיפס בשבוע שעבר ל-215 אלף לעומת 207 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר לרמה של 210 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ב-1,750 לרמה של 211,500.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות טיפס ב-22 אלף ל-1.69 מיליון, אולם עודנו קרוב לשפל של יותר מארבעה עשורים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הריבית בבריטניה נותרה ללא שינוי

הבנק המרכזי של בריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.75%. ההחלטה, אשר היתה פה אחד, היתה בהתאם לתחזיות.  הליש"ט נחלשת לאחר ההחלטה ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.2105 דולר לליש"ט. 

הבנק המרכזי ציין כי הסיכון הגובר לברקזיט לא מסודר הוביל להיחלשות משמעותית בשער הליש"ט מאז אמצע יולי. "הצמיחה האטה מאז 2018 לקצב נמוך מהפוטנציאל, מה שמשקף הן את השפעת האי ודאות המחריף בנוגע לברקזיט על ההשקעות העסקיות והן את ההאטה בצמיחה העולמית", נכתב בתחזית. הבנק גם הזהיר כי ישנו סיכון של 30% שבריטניה תשקע במיתון בשל האי ודאות בנוגע לברקזיט, אשר מכביד על הכלכלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פעילות הייצור בגוש היורו ירדה בקצב המהיר ביותר מאז 2012

פעילות הייצור בגוש היורו ירדה ביולי בקצב המהיר ביותר מאז סוף 2012, כך לפי מדד מנהלי הרכש של חברת המחקר HIS מרקיט שפורסם היום. המדד ירד לרמה של 46.5 נקודות ביולי, לעומת 47.6 נקודות ביוני. כל רמה שנמוכה מ-50 נקודות מראה על ירידה בפעילות המגזר. בגרמניה ירד המדד לרמה של 43.2 נקודות, הנמוכה ביותר מזה שבע שנים.

גם בבריטניה פעילות הייצור במגמת ירידה. מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור בבריטניה נותר ברמה של 48 נקודות ביולי, הרמה הנמוכה ביותר מאז 2013.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה לאחר הורדת הריבית בארה"ב

בורסות אסיה נסחרו הבוקר (ה') בירידות שערים לאחר הורדת הריבית אמש בארה"ב. טוקיו עלתה ב-0.1%; הונג קונג יורדת ב-0.9%; שנחאי נסוגה ב-0.8%; סינגפור ירדה ב-0.3%. 

הין היפני מתחזק ב-0.4% מול הדולר לרמה של 109.20 ין לדולר. הנפט הגולמי נחלש ב-1%.

הבנק הפדרלי הוריד אמש את הריבית בארה"ב בפעם הראשונה מאז המשבר הפיננסי לפני יותר מעשור, בצל האטה בצמיחה הכלכלית העולמית, חוסר ודאות בתחום הסחר ואינפלציה נמוכה בארה"ב.

לאחר ההחלטה, אמר במסיבת עיתונאים יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, כי הורדת הריבית היתה "התאמה של אמצע מחזור", ואותת בכך שלא מדובר בתחילת מגמת הורדות ריבית. עם זאת, פאואל אמר כי אינו פוסל הורדות ריבית נוספות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ: מאוכזב מפאואל

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אמר אתמול כי יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, "איכזב את המדינה" שוב. פאואל הוריד אמש את הריבית ברבע אחוז אך הוסיף כי זאת "התאמה" ולא תחילתן של הורדות ריבית בטווח הארוך.

"מה שהשוק רוצה לשמוע מג'יי פאואל והבנק הפדרלי זה שזאת ההתחלה של מחזור אגרסיבי וארוך של הורדות ריבית כדי לא לפגר אחרי סין, האיחוד האירופי ומדינות נוספות ברחבי העולם" צייץ טראמפ. "כרגיל, פאואל איכזב אותנו, אך לפחות הוא מסיים את ההידוק המוניטרי, שלא היה אמור להתחיל בכלל – אין אינפלציה. אנו מנצחים בכל מקרה, אך אני בהחלט לא מקבל עזרה מהבנק הפדרלי!".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התכווצות בפעילות הייצור בסין ביולי

פעילות המפעלים בסין התכווצה ביולי, על פי תוצאות סקר פרטי שפורםס היום. מדד מנהלי הרכש (PMI ) של מרקיט/ Caixinהגיע לרמה של 49.9 נקודות ביולי  - טוב מהמצופה. קריאה מעל 50 נקודות מצביעה על התרחבות של פעילות הייצור, בעוד קריאה מתחת ל-50 נקודות מציינת התכווצות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פאואל הפיל את וול סטריט; הדולר בשיא של שנתיים

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי אותת כי הורדת הריבית היום - הראשונה מאז המשבר הפיננסי העולמי - אינה מבשרת בהכרח על תחילתה של מגמת ירידה בריבית בארה"ב. מדדי נאסד"ק ודאו ג'ונס נסוגו ב-1.2%; מדד S&P 500 נסגר בירידה של 1.1% לאחר שכבר נפל ב-1.8% במהלך המסחר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.6% לרמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2017. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 2.02%

הבנק הפדרלי הוריד היום את הריבית בארה"ב בפעם הראשונה מאז המשבר הפיננסי לפני למעלה מעשור, בצל האטה בצמיחה הכלכלית העולמית, חוסר ודאות בתחום הסחר ואינפלציה נמוכה בארה"ב.

יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, אמר במסיבת עיתונאים לאחר ההחלטה כי הורדת הריבית היתה "התאמה של אמצע מחזור", ואותת בכך לא מדובר בתחילת מגמת הורדות ריבית. עם זאת, הוא גם אמר כי אינו פוסל הורדות ריבית נוספות.

מניית אפל טיפסה ב-2% לאחר שענקית הטכנולוגיה דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי, וסיפקה תחזית חיובית לרבעון הנוכחי.

מניית ג'נרל אלקטריק נסוגה ב-1% למרות שקונצרן התעשייה דיווח על רווח והכנסות גבוהים מהצפוי ברבעון השני, והעלה את תחזית הרווח השנתי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה לקראת החלטת הריבית בארה"ב

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית לקראת הורדת הריבית הצפויה הערב בארה"ב. פרנקפורט טיפסה ב-0.3%; פריז הוסיפה 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.2%. בורסת לונדון נסוגה ב-0.8% על רקע התחזקות הליש"ט בראשונה מזה חמישה ימים.

העליה במחירי הבתים בבריטניה האטה ביולי, על רקע אי ודאות בנוגע לברקזיט ולהשפעתו על הכלכלה, כך לפי נתונים שפרסמה חברת המשכנתאות ניישנווייד. מחירי הבתים עלו ביולי ב-0.3% בהשוואה ליולי שעבר, וזאת לאחר עליה של 0.5% ביוני. בהשוואה לחודש הקודם, עלו המחירים גם כן ב-0.3%. 

מניית נקסט קפצה ב-8% לאחר שקמעונאית האופנה הבריטית העלתה את תחזית הרווח והמכירות השנתית. נקסט, שהחנות המקוונת שלה חביבה במיוחד על הישראלים, דיווחה על עליה של 4% במכירות ברבעון השני. המכירות באינטרנט עלו ב-12% ברבעון.

איירבוס, יצרנית המטוסים הגדולה באירופה, דיווחה על רווח גבוה מהצפוי ברבעון השני. איירבוס דיווחה על עליה של 72% ברווח התפעולי ל-1.98 מיליארד יורו (2.2 מיליארד דולר), הודות לעליה של יותר מכפליים ברווחי חטיבת יצור המטוסים המסחריים, החטיבה החשובה ביותר של החברה. ההכנסות עלו ב-23% ל-18.32 מיליארד יורו. הן הרווחים והן ההכנסות היו גבוהים מהתחזיות. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה בארה"ב: מדד מנהלי הרכש של שיקגו בשפל של 4 שנים

מדד מנהלי הרכש של שיקגו, הנחשב לברומטר של מצב כלכלת ארה"ב כולה, נפל לרמתו הנמוכה ביותר זה שלוש שנים וחצי, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד מנהלי הרכש של אזור שיקגו בארה"ב ירד ביולי לרמה של 44.4 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 2015 - לעומת רמה של 49.7 נקודות בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 50.6 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול חד מהצפוי במשרות במגזר הפרטי בארה"ב

156 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב החודש, הגידול החד ביותר מאז אפריל, לפי נתוני ADP שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 150 אלף משרות.

משרד העבודה האמריקאי יפרסם את דו"ח התעסוקה הרשמי ביום שישי, וכלכלנים צופים כי נוספו לשוק העבודה האמריקאי 165 אלף משרות בחודש יולי.

נתוני חודש יוני תוקנו כלפי מעלה לגידול של 112 אלף משרות לעומת תוספת של 102 אלף משרות שעליה דווח במקור.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצמיחה בגוש היורו האטה; האבטלה בשפל של 11 שנה

הצמיחה בגוש היורו האטה ברבעון השני ל-0.2%, לעומת צמיחה של 0.4% ברבעון הראשון, כך לפי נתונים שפרסמה היום יורוסטאט, לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי. בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, נרשמה צמיחה של 1.1%. 

בנוסף, דיווחה יורוסטאט כי האבטלה בגוש היורו ירדה ביוני ל-7.5% לעומת 7.6%, והיא כעת ברמתה הנמוכה ביותר מאז יולי 2008. האינפלציה בגוש היורו ירדה לרמה של 1.1% ביוני, לפי הערכות ראשוניות של הלשכה, לעומת 1.3% בחודש יוני. 

הנתוני מחזקים את ההערכות כי הבנק המרכזי של אירופה ייאלץ לנקוט תמריצים נוספים בספטמבר, לאחר שהנגיד מריו דראגי כבר אמר בשבוע שעבר כי התחזית הכלכלית לגוש היורו הדרדרה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליה חדה מהצפוי ברווחי קרדיט סוויס

בנק קרדיט סוויס השווייצי פרסם היום דו"חות טובים מהצפוי, בניגוד לרבים ממתחריו האירופיים, הודות לעליה בפיקדונות של לקוחות עשירים ובהכנסות ממסחר בניירות ערך. 

הרווח הנקי של קרדיט סוויס עלה ב-45% ברבעון השני ל-937 מיליון פרנק שווייצי, מעל לתחזיות אנליסטים, שצפו כי יסתכם ב-788 מיליון פרנק. קרדיט סוויס דיווח על רכישה חוזרת של מניות בשווי 570 מיליון פרנק מתוך תוכנית בשווי כולל של מיליארד פרנק. 

לחטיבת ניהול העושר של הבנק זרמו ברבעון 9.5 מיליארד פרנק (9.6 מיליארד דולר), בעוד שההכנסות ממסחר באג"ח עלו ב-6% ופיצו על ירידה של 1% בהכנסות ממניות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ירדו לקראת החלטת הריבית בארה"ב

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, לקראת החלטת הריבית של הבנק הפדרלי הצפויה היום, ולאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, צינן את מעט האופטימיות שהיתה סביב שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו ירדה ב-0.9%; הונג קונג נסוגה ב-1.3%; שנחאי ירדה ב-0.7%; סיאול נחלשה ב-0.7%; סידני ירדה ב-0.5%. 

המשקיעים ממתינים להחלטת הריבית של הבנק הפדרלי, שצפוי להוריד הערב את הריבית היום לראשונה מאז 2008. 

בסדרת ציוצים אתמול מתח טראמפ ביקורת על כך שסין אינה קונה תוצרת חקלאית אמריקאית, ולקח לעצמו קרדיט על כך שכלכלתה מאטה. הוא כתב כי סין מקווה להמתין עד אחרי בחירות 2020 בארה"ב לחתימה על הסכם סחר, אך התחייב כי תנאיו של הסכם כזה יהיו מחמירים הרבה יותר אחרי בחירתו לקדנציה נוספת. 

פעילות המפעלים בסין נחלשה ביולי, זה החודש השלישי ברציפות, על אף סימנים מוקדמים להתאוששות בביקוש. מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור עלה לרמה של 49.7 נקודות, לעומת 49.4 נקודות ביוני - כך עולה מנתוני לשכת הסטטיסטיקה הסינית. כל נתון של פחות מ-50 נקודות מעיד על התכווצות בפעילות. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות שערים בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות על רקע פתיחת ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC). מחר (ד') יפרסם הבנק את החלטת הריבית.  דאו ג'ונס ירד ב-0.1%;  S&P 500 ירד ב-0.4%; נאסד"ק 100 ירד ב-0.3%.

עונת הדו"חות לרבעון השני נמשכת. מניית פרוקטר אנד גמבל עלתה ב-3.7% לאחר שיצרנית מוצרי הצריכה הביסה את תחזיות האנליסטים לרבעון השני. פרוקטר אנד גמבל דיווחה על מכירות בסך 17.1 מיליארד דולר לעומת תחזיות הכלכלנים למכירות של 16.9 מיליארד דולר.

מניית מרק עלתה ב-1%  לאחר שיצרנית התרופות דיווחה על הכנסות של 11.8 מיליארד דולר ברבעון - עלייה של 12% לעומת הרבעון המקביל. החברה העלתה את תחזיות הרווח שלה ל-2019 וכעת צופה כי הרווח בשנה כולה יהיה בין 4.94-4.8 דולר למניה.

המשקיעים ממתינים לדו"חות אפל לאחר סגירת המסחר. מניית ענקית הטכנולוגיה ירדה ב-0.5% במסחר לפני פרסום תוצאותיה לרבעון השלישי בשנת הכספים של החברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עולה ביותר מ-2%

העליות בשוק הסחורות מתחזקות לקראת ההחלטה הצפויה של הבנק הפדרלי מחר על הורדת הריבית בארה"ב. נפו מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עולה ב-2.1% ל-58.1 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה בספטמבר שנסחר בלונדון עולה ב-1.6% ל-67.7 דולר לחבית.

הזהב עולה ב-0.7%  ל-1,443 דולר לאונקיה. זהו היום השלישי ברציפות של עליות במחיר הזהב – רצף העליות הארוך ביותר מאז 25 ביוני. העלייה נרשמת על רקע הנתונים הטובים שפורסמו בארה"ב בימים האחרונים, שאמנם השאירו את הסבירות להורדת ריבית מחר על כנה, אך ככל הנראה יצביעו על שינוי בעמדת הבנק בנוגע להורדות ריבית נוספות בהמשך השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באירופה; לופטהנזה נפלה ב-6%

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות. לונדון איבדה 0.5%; פרנקפורט ירדה ב-2.2% ; פריז איבדה מערכה ב-1.6% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-1.5%.

בשוק המט"ח, היורו עולה בפחות מ-0.1% מול הדולר ונסחר תמורת 1.1153 דולר ליורו; הליש"ט ממשיכה ליפול ויורדת ב-0.4% ל-1.2166 דולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.65%  ונסחר תמורת 57.24 דולר לחבית.

מניית לופטהנזה נפלה ב-6% לאחר שחברת התעופה הגרמנית דיווחה על ירידה ברווח הנקי ברבעון השני של 2019 בעקבות עלייה חדה בתחרות במחירי הטיסות ליעדים קרובים. הרווח הנקי ברבעון השני הגיע ל-226 מיליון יורו לעומת 752 מיליון יור ברבעון המקביל. החברה הותירה את תחזיות הרווח שלה לשנה כולה וצופה עלייה של 5%-6% ברווחים ב-2019.

מניית ריינאייר ירדה ב-3.5% בבורסת לונדון לאחר שחברת טיסות הלואו קוסט דיווחה על ירידה של 21% ברווח ברבעון השני של 2019. הרווח של החברה היה 219 מיליון ליש"ט, וזאת בעקבות ירידה של 6% בממוצע במחירי כרטיסי הטיסות. עוד מתמודדת החברה עם עלייה בתחרותיות באירופה, לאחר שלופטהנזה רכשה את אייר ברלין וכן עם אי-ודאות בנוגע לברקזיט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנתונים שיסייעו לבנק הפדרלי להחליט אם להוריד את הריבית

כמה נתונים שפורסמו היום בארה"ב צפויים להיות משמעותיים מאוד לקראת החלטת הריבית מחר בארה"ב. נתונים בנוגע לשוק הנדל"ן מציירים תמונה מעורבת, אבל מסייעים בהפחתת החשש שהורדת הריבית לא תוביל לזינוק משמעותי מדי במחירי הבתים במדינה.

מדד קייס שילר למחירי הבתים בארה"ב הצביע על המשך מגמת העלייה במחירים בערים הגדולות בארה"ב, אבל על האטה מתמשכת בשיעור עליית המחירים. מחירי הבתים בארה"ב עלו במאי בשיעור שנתי של 3.4%, לעומת שיעור עלייה של 3.5% באפריל. מדד המחירים ב-10 הערים הגדולות עלה במאי בשיעור שנתי של 2.2%, לעומת 2.3% באפריל.

נתון נוסף שפורסם היום לגבי שוק הנדל"ן האמריקאי מצביע על עלייה במכירות בתים ממתינים ביוני. לפי איגוד המתווכים האמריקאי, המכירות עלו בחודש שעבר ב-2.8% לעומת מאי.

במקביל, פורסמו היום נתונים על עלייה בביטחון הצרכנים בארה"ב, לנתון הגבוה ביותר במדד מאז נובמבר. מדד ביטחון הצרכנים הגיע ביולי ל-135.7 נקודות, לעומת 124.3 נקודות ביוני. למדד זה חשיבות גבוהה לאור נתוני הצמיחה שפורסמו ביום שישי והצביעו על צריכה מקומית ערה שתרמה לצמיחה האמריקאית ברבעון השני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מרק ופייזר דיווחו על רווח גבוה מהצפוי

חברת התרופות מרק פירסמה היום את תוצאותיה לרבעון השני שהיו גבוהות מהתחזיות בשל מכירות טובות של חיסונים, ונוכח הצלחת התרופה קיטרודה לטיפול בסרטן. בנוסף, העלתה החברה את תחזית הרווח השנתית שלה.

הרווח הנקי של מרק עלה ל-2.67 מיליארד דולר, או 1.03 דולרים למניה, לעומת 1.71 מיליארד דולר או 63 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. מכירות החברה עלו ב-12.4% ל-11.76 מיליארד דולר לעומת תחזיות אנליסטים למכירות של 10.96 מיליארד דולר. מניית החברה עולה במסחר שלפני הפתיחה ביותר מ-3%.

חברת התרופות האמריקאית פייזר היכתה גם היא את תחזיות האנליסטים בשורת הרווח ודיווחה על רווח של 5.05 מיליארד דולר ברבעון השני, או 89 סנט למניה. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 77 סנט למניה. החברה רשמה הכנסות של 13.26 מיליארד דולר ברבעון השני, לעומת תחזיות הכנסות של 13.41 מיליארד דולר. מניית החברה יורדת במסחר שלפני הפתיחה ביותר מ-2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסנקציות מתחילות להשפיע; האטה בקצב המכירות של וואווי

מכירות ענקית הטכנולוגיה וואויי מתחילות להאט בעקבות הסנקציות שהטילה עליה ארה"ב. החברה דיווחה כי המכירות ברבעון השני של 2019 עלו ב-13% ל-221.6 מיליארד יואן (32 מיליארד דולר) הרבעון המקביל. עם זאת מדובר בירידה של 26% במכירות לעומת הרבעון הראשון של 2019.

אלו הם התוצאות הכספיות הראשונות שמפרסמת החברה מאז טראמפ הורה לחברות אמריקאיות להפסיק לעבוד עם וואווי. הכנסות החברה עלו ב-23% במחצית הראשונה של 2019 ל-401 מיליארד יואן (58 מיליארד דולר). מכירות הסמארטפונים במחצית השנה עלו ב-24% ל-118 מיליון יחידות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; הנפט עולה ל-57 דולר לחבית

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות קלות על רקע המשך עונת הדו"חות ופתיחת ישיבת הריבית של הבנק הפדרלי. טוקיו ושנחאי עלו ב-0.4%; הונג קונג עלתה ב-0.1%; סינגפור עלתה ב-0.1%; סיאול הוסיפה 0.4% וסידני עלתה ב-0.3%.

ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) תחל היום (ג'), ולפי רוב ההערכות יוריד הבנק הפדרלי את הריבית בארה"ב ב-0.25%. נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, חידש היום את המתקפה שלו על הבנק הפדרלי, והתלונן כי הוא כנראה "יעשה מעט מאוד".

הדולר נחלש מעט מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.2% ל-108.56 דולר. הדולר האוסטרלי עולה ב-0.2% ל-0.68 דולר אמריקאי.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1% ל-57.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1% ל-64.4 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט ממשיכה רצף של ירידות

המטבע הבריטי נמצא בירידה שכמותה לא נראתה זה כמעט שלוש שנים, לאחר שהחששות בשווקים מברקזיט ללא הסכם הולכים וגוברים. הליש"ט ירדה מוקדם יותר היום (ג') ב-0.8% לשער של 1.2119 דולרים, וכעת יורדת ב-0.5%. בארבעת ימי המסחר האחרונים ירדה הליש"ט בכ-3%. 

משרדו של ראש הממשלה הבריטי הנכנס, בוריס ג'ונסון, הודיע היום כי יפעל לקידום משא ומתן עם האיחוד האירופי - אבל במקביל יתכונן לאפשרות של יציאה ללא הסכם מהאיחוד. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

S&P ירד ב-0.2%; מיילן זינקה

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל במגמה מעורבת, עם חידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין ולקראת החלטת הריבית של הבנק הפדרלי השבוע. דאו ג'ונס עלה ב-0.1%; S&P 500 ירד ב-0.2% ונאסד"ק 100 ירד ב-0.4%.

שיחות הסחר בין ארה"ב לסין מתחדשות היום בשנחאי לראשונה מאז שנפסקו במאי, אך הציפיות מהן נמוכות ביותר. לארי קאדלו, היועץ הכלכלי של הבית הלבן, אמר ביום שישי ל-CNBC כי התקווה היא שנציגי שני הצדדים "יחזרו למקום שבו הופסקו השיחות במאי האחרון". 

מחר תיפתח ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC), ולפי רוב ההערכות יוריד הבנק הפדרלי את הריבית בארה"ב ב-0.25%. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חידש היום את המתקפה שלו על הבנק הפדרלי, והתלונן כי הוא כנראה "יעשה מעט מאוד". טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הבנק הפדרלי עשה את כל הצעדים הלא נכונים. הורדה קטנה של הריבית אינה מספקת, אבל ננצח בכל מקרה!". לדבריו, "הבנק הפדרלי 'העלה' מוקדם מדי ובצורה חדה מדי". 

מניית מיילן זינקה ב-12.6% לאחר שפייזר חתמה היום על עסקה שבמסגרתה תמזג את חטיבת התרופות הגנריות שלה עם מיילן.

מניית ביונד מיט צנחה ב-5.4% לקראת פרסום דו"חותיה של יצרנית תחליפי הבשר היום לאחר נעילת המסחר בוול סטריט. התחזית היא כי החברה, אשר מנייתה זינקה ב-840% מאז הנפקתה במאי, תדווח על צמצום הפסדיה. 

טבלת אירועי השבוע 28.7
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עלה ב-1.2%

מחיר הנפט עלה היום, על רקע ציפיות להורדת ריבית בארה"ב וחידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עלו ב-1.2% וננעלו ברמה של 56.87 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. 

עוד בשוק הסחורות, הזהב רשם עליה קלה של 0.1% וננעל ברמה של 1,420.40 דולר לאונקיה, לאחר שבשבוע שעבר ירד ב-0.5%. במחיר הכסף נרשמה עליה של 0.3% ל-16.44 דולר לאונקיה, לאחר עליה שבועית של 1.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה במגמה מעורבת; לונדון עלתה ב-1.8%

מגמה מעורבת נרשמה היום בבורסות אירופה על רקע המשך עונת הדו"חות וציפייה של המשקיעים להורדת ריבית בהמשך השבוע בארה"ב. לונדון עלתה ב-1.8%; פרנקפורט ללא שינוי; פריז ירדה ב-0.2%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נסגר ללא שינוי.

מניית Just Eat זינקה ב-23% בבורסת לונדון לאחר דיווחים כי Takeaway.com, חברת משלוחי המזון ההולנדית שהיא גם החברה האם של תן ביס, במגעים לרכישת חברת משלוחי המזון הבריטית. מיזוג שתי החברות ייצור חברת משלוחי מזון בשווי 9 מיליארד דולר שתוכל להתחרות בשירותי Uber Eats באירופה, ובדיליברו שנרכשה על ידי אמזון.

מניית בורסת לונדון (LSE) זינקה ב-15% לאחר שהחברה דיווחה כי היא מעוניינת לקנות את חברת המחקר רפיניטיב תמורת 27 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט יורדת לרמה הנמוכה מאז מארס 2017

הליש"ט יורדת לרמה הנמוכה ביותר מאז מארס 2017 בעקבות החששות כי בריטניה תצא מהאיחוד האירופי ללא הסכם. הליש"ט יורדת ב-0.4% ל-1.2338 דולרים, לאחר שראש הממשלה החדש בוריס ג'ונסון מגביר את ההכנות לברקזיט קשוח - כלומר יציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי ללא הסכם - באוקטובר הקרוב.

ביצועי הליש"ט בחודש האחרון היו הגרועים ביותר מבין 10 המטבעות המובילים בעולם, כאשר המשקיעים מכינים את עצמם לאפשרות של יציאה מהאיחוד ללא הסכם והן לאפשרות שייערכו בחירות כלליות נוספות בבריטניה. קבינט הברקזיט, שמורכב משרים בכירים בממשלת בריטניה, צפוי להיפגש מדי יום עד מועד היציאה המאיחוד - 31 באוקטובר - כדי לדון בנושא.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בבורסות אסיה: הונג קונג מאבדת 1.2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות, כאשר המשקיעים ממתינים להחלטת הריבית של הבנק הפדרלי ולחידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג נחלשה ב-1% על רקע המחאה המתמשכת בעיר; שנחאי ירדה ב-0.1%; סינגפור נחלשה ב-0.5%; סיאול איבדה 1.7% על רקע דו"חות רבעוניים חלשים של חברות בקוריאה; סידני עלתה ב-0.5%.

הדולר נחלש מעט מול המטבעות המובילים לקראת החלטת הריבית של הבנק הפדרלי שתפורסם ביום רביעי, כאשר התחזיות הן כי הבנק יוריד את הריבית בארה"ב ל-2.25%. הין עולה ב-0.1% ל-108.61 ין לדולר.

הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.2% ל-56.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.3% ל-63.2 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker