וול סטריט שוברת שיאים; גוגל וטוויטר זינקו ב-10%; סטארבקס קפצה ב-9%

מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 נסגרו בשיאים ■ האטה בצמיחה בארה"ב ברבעון השני בצל מלחמת הסחר עם סין ■ הצמיחה ב-2018 תוקנה כלפי מטה לפחות מ-3% ■ הרגולטור אישר המיזוג שישנה את פני ענף הסלולר בארה"ב ■ היורו והליש"ט בשפל של שנתיים מול הדולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט שוברת שיאים; גוגל וטוויטר זינקו ב-10%

בורסות וול סטריט שברו שיאים ביום המסחר האחרון של שבוע עמוס דו"חות רבעוניים, לאחר שנתוני צמיחה חזקים מהצפוי שפורסמו היום (שישי) בארה"ב לא ציננו את הציפיות לכך שהבנק הפדרלי יוריד בשבוע הבא את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מניות ההיי-טק הובילו את העליות בעקבות דו"חות כספיים חזקים של אלפבית, טוויטר ואינטל, ולאחר שרגולטורים בארה"ב אישרו את המיזוג בין טי-מובייל לספרינט - חברות הסלולר השלישית והרביעית בגודלן.

מדד נאסד"ק עלה ב-1.1% ונסגר בשיא, בדרכו לעלייה שבועית של 2.3%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.7% ונסגר אף הוא ברמתו הגבוהה מעולם, והוסיף בסיכום שבועי 1.7% ; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.2% בדרכו לעלייה שבועית של 0.1%.

מניית אלפבית זינקה כמעט 10%, לאחר שהחברה האם של גוגל דיווחה אמש על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים. מניית טוויטר קפצה בקרוב ל-10%, לאחר שחברת המדיה החברתית דיווחה היום על צמיחה חדה מהצפוי בהכנסותיה ובמספר המשתמשים.

מניית אמזון ירדה ב-1.6% לאחר שקמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם דיווחה על רווח רבעוני נמוך מהצפוי וסיפקה תחזית מאכזבת. מניית אינטל נסוגה ב-1.1% למרות שענקית השבבים עלתה על ציפיות האנליסטים וסיפקה תחזית חזקה.

מניית סטארבקס זינקה בכ-9% לאחר שרשת בתי הקפה דיווחה על רווח והכנסות גבוהים מהצפוי והעלתה את התחזית לשנה כולה. מניית מקדונלדס טיפסה ב-0.5% לאחר שרשת המזון המהיר דיווחה היום על הכנסות רבעוניות שעלו על תחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אושר המיזוג שישנה את פני ענף הסלולר בארה"ב

רגולטורים בארה"ב אישרו היום (ו') את השתלטות טי-מובייל על מתחרתה ספרינט תמורת 26.5 מיליארד דולר, למרות חששות כי המיזוג יגרור התייקרות מחירים ופיטורים בענף הסלולר - עסקה שתותיר רק שלוש מפעילות סלולר גדולות בארה"ב.

האישור של משרד המשפטים האמריקאי ושל תובעים כלליים של חמש מדינות בארה"ב, התקבל לאחר שספרינט וטי-מובייל הסכימו לתנאים שבמסגרתם הסכימו ליצור מתחרה חדשה בשוק הסלולר על ידי מכרת נכסים לספקית הטלוויזיה בלוויין דיש, שתתחרה בורייזון, AT&T וחברת טי-מובייל-ספרינט הממוזגת.

טי-מובייל, מפעילת הסלולר השלישית בגודלה בארה"ב במונחי מנויים, היא זרוע הסלולר האמריקאית של דויטשה טלקום. ספרינט, חברת הסלולר הרביעית בגודלה בארה"ב, נמצאת בבעלות ענקית טכנולוגיה יפנית, סופטבנק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה; היורו והליש"ט בשפל של שנתיים

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע היחלשות הדולר והיורו, ובעקבות תוצאות כספיות ותחזיות מעודדות של חברות בולטות ביבשת, בהן נסטלה, וודאפון וויוונדי.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8%; פרנקפורט טיפסה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.3%.

היורו והליש"ט נחלשים מול הדולר לשפל של יותר משנתיים. המטבע האירופי מאבד 0.2% לשער של 1.112 דולר ליורו בדרכו לירידה שבועית של 0.9%, ונמוך כעת ב-2.7% מרמתו מול הדולר בתחילת 2019.

הליש"ט נסוג ב-0.5% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2385 דולר לליש"ט, ונמצא בדרכו לירידה שבועית של 1%, ונפילה של 2.9% מתחילת השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצמיחה בארה"ב הואטה ל-2.1%; תמ"ג 2018 תוקן מטה לפחות מ-3%

הצמיחה הכלכלית בארה"ב הואטה ברבעון השני של השנה בשיעור מתון מהצפוי לאחר שהצריכה הפרטית עלתה על התחזיות והצליחה לפצות באופן חלקי על ירידה בהשקעות של עסקים וביצוא בצל סכסוכי סחר.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) גדל ברבעון השני בקצב שנתי של 2.1%, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, מעל לתחזיות הכלכלנים לצמיחה של 1.8%. זאת, לעומת צמיחה של 3.1% ברבעון הראשון של השנה.

במקביל, נתוני הצמיחה של 2018 תוקנו כלפי מטה לגידול של 2.9% - ולמעשה לא עמדו ביעד צמיחה של 3% שקבע נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. לפני התיקון, הצביעו הנתונים על צמיחה של 3% בשנה שעברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מקדונלדס היכתה את תחזית המכירות; המניה בשיא

רשת המזון המהיר האמריקאית מקדונלדס דיווחה היום על הכנסות רבעוניות שעלו על תחזיות האנליסטים, ורשמה צמיחה חדה מהצפוי במכירות סניפיה החדשים בארה"ב וברחבי העולם. המניה מטפסת ב-1.5% במסחר המוקדם בוול סטריט, וצפויה לפתוח את שעות המסחר הרגילות ברמתה הגבוהה מעולם.

החברה דיווחה על רווח נקי של 1.52 מיליארד דולר, או רווח של 1.97 דולרים למניה, ברבעון השני של השנה לעומת רווח של 1.5 מיליארד דולר, או רווח של 1.9 דולרים למניה, בתקופה המקבילה אשתקד. בניכוי סעיפים חד פעמיים, רשמה מקדונלדס רווח של 2.05 דולרים למניה - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-5.34 מיליארד דולר - ירידה קלה לעומת הכנסות של 5.35 מיליארד דולר ברבעון השני של 2018, אך מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 5.33 מיליארד דולר.

מכירות סניפי מקדונלדס הפתוחים לפחות שנה בארה"ב צמחו ב-5.7% - מעל לתחזיות האנליסטים לצמיחה של 4.3%. מכירות סניפי הרשת הפתוחים לפחות שנה בשאר העולם זינקו ב-6.5% - מעל לתחזיות לגידול של 5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה חדה מהצפוי בהכנסות ומספר משתמשי טוויטר; המניה מזנקת

חברת המדיה החברתית טוויטר דיווחה היום על צמיחה חדה מהצפוי בהכנסותיה ובמספר המשתמשים, אך החמיצה את תחזיות הרווח. מניית טוויטר קופצת בקרוב ל-7% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 1.12 מיליארד דולר, או רווח של 1.43 דולרים למניה, לעומת רווח של 100 מיליון דולר, או רווח של 13 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד-פעמיים דיווחה טוויטר על רווח של חמישה סנט למניה, ירידה לעומת רווח של שמונה סנט למניה ברבעון המקביל בשנה הקודמת, ופחות מתחזיות האנליסטים לרווח של 18 סנט למניה.

הכנסות טוויטר בתקופה המדווחת הסתכמו ב-841 מיליון דולר, צמיחה של 18% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 829 מיליון דולר.

מספר המשתמשים היומיים של טוויטר גדל ב-5 מיליון ברבעון, ל-139 מיליון. אנליסטים צפו גידול מתון יותר של 3 מיליון משתמשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רנו דיווחה על ירידה ברווח הנקי במחצית הראשונ

רנו דיווחה על ירידה ברווח הנקי במחצית הראשונה של 2019 על רקע האטה במכירות וירידה ברווחים מהברית שלה עם ניסאן מוטורס.

הרווח הנקי נפל ל-970 מיליון יורו (1.08 מיליארד דולר) בששת החודשים עד סוף יוני, לעומת 1.95 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות נפלו ב-6.4% ל-28.05 מיליארד יורו. רנו חתכה גם את תחזית ההכנסות ל-2019.

ניסאן עברה להפסד של 21 מיליון יורו באותה תקופה, לעומת רווח של 805 מיליון יורו ב-2018. ניסאן דיווחה ביום חמישי על נפילה של 95%   ברווח הנקי ברבעון הראשון ואמרה כי תקצץ 50 אלף משרות. שתי החברות פעלו תחת מנכ"ל משותף, קרלוס גוהן, שנעצר לאחר שנאשם בשחיתות ביפן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה על רקע מתיחות סחר

ירידות נרשמו בבורסות אסיה על רקע מתיחות סחר אזורית. יפן הסירה את דרום קוריאה מרשימת שותפות הסחר המועדפות עליה. הצעד ייכנס לתוקף ב-2 באוגוסט. מתיחות שוררת בין שתי המדינות מאז שבית משפט קוריאני פסק בשנה שעברה שעל חברות יפניות לשלם פיצויים על עבודה בכפייה, לפני ובמהלך מלחמת העולם השנייה. יפן טוענת כי פסק הדין אינו חוקי תחת החוק הבינלאומי.

טוקיו ירדה ב-0.5%, הונג קונג איבדה 0.7%, שנחאי עלתה ב-0.2%, סינגפור ירדה ב-0.8% וסיאול איבדה 0.7%. 

כלכלת צפון קוריאה התכווצה, לפי הערכות, בשיעור החד ביותר זה שני עשורים בשנה שעברה בשל הסנקציות שמוטלות עליה, כך הראו נתונים של הבנק המרכזי של דרום קוריאה. הצמיחה הכלכלית בצפון קוריאה נפלה ב-4.1% ב-2018 - הנפילה החדה ביותר מאז 1997, דיווח בנק אוף קוריאה הלילה. ב-2017 התכווצה הכלכלה הצפון קוריאנית ב-3.5%, לפי הערכות. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק ביום הגרוע זה חודש; טסלה צללה ב-14%

בורסות וול סטריט נסוגו משיא ומניות ההיי-טק והבלו צ'יפ רשמו את היום הגרוע ביותר מזה חודש, על רקע תוצאות ותחזיות כספיות מאכזבות של חברות אמריקאיות בולטות דוגמת פורד, טסלה, פייסבוק ודאו.

מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא, ירד היום ב-1% - הנפילה היומית החדה ביותר זה חודש. מדד S&P 500, אשר נסגר אף הוא בשיא אתמול, נסוג ב-0.5%; מדד דאו ג'ונס איבד 0.5% בדרכו ליום הגרוע ביותר זה כארבעה שבועות.

היום היה אחד הימים העמוסים ביותר בעונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט, ולמעלה מ-10% מהחברות הנכללות במדד S&P 500 פירסמו בו את תוצאותיהן. אלפבית, החברה האם של גוגל, אמזון ואינטל יפרסמו דו"חות לאחר סגירת המסחר.

מניית טסלה צללה כמעט 14% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה אמש על הפסד רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים. מניית פורד נפלה בקרוב ל-8% לאחר שיצרנית המכוניות השנייה בגודלה בארה"ב דיווחה על רווח רבעוני נמוך מהצפוי וסיפקה תחזית שנתית שאיכזבה את המשקיעים.

מניית פייסבוק ירדה בקרוב ל-2% לאחר שסמנכ"ל הכספים של ענקית הרשתות החברתיות, דיוויד ווהנר, אמר אמש כי הכנסות החברה ירשמו ירידות רציפות מעתה והלאה. "אנו גם צופים האטה משמעותית ברבעון הרביעי ובמהלך 2020, בין השאר בשל רוחות נגדיות וחוסר ודאות סביב פרסום ממוקד", אמר ווהנר, שדבריו האפילו בהשפעתם על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי שפירסמה אמש פייסבוק.

מניית 3M נסוגה ב-0.7% למרות שיצרנית מוצרי הצריכה, מוצרי הבריאות והמוצרים התעשייתיים היכתה על תחזיות האנליסטים. מניית דאו איבדה קרוב ל-4% לאחר שיצרנית הכימיקלים דיווחה על מכירות נמוכות מהצפוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בנפילה החדה זה 3 שבועות; הנפט טיפס

מחיר הזהב רשם את הנפילה היומית החדה ביותר זה שלושה שבועות לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) רמז על הורדת ריבית ראשונה מאז שנת 2016, אולם לא סיפק פרטים לגבי עיתוי והיקף התמריצים המוניטריים המוצעים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,404.7 דולר לאונקייה, ירידה של 0.6% - הירידה החדה ביותר מאז החמישי ביולי - בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הזהב טיפס ב-11 מתוך 16 ימי המסחר האחרונים

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 56.02 דולר לחבית, עלייה של 0.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בזכות דראגי: היורו ותשואות האג"ח באירופה מתאוששים משפל

תשואות האג"ח הממשלתיות בארה"ב ובאירופה מטפסות לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, לא סיפק את תיאבון המשקיעים לפרטים על עיתוי והיקף הצעדים המוניטריים המרחיבים שעליהם אותת היום הבנק המרכזי.

מוקדם יותר היום נפלו התשואות בעקבות הודעת המדיניות של הבנק המרכזי, אולם עברו לעליות בעקבות מסיבת העיתונאים של דראגי. הודעת הבנק המרכזי כללה שינוי קל בתחזית לפי הריבית בגוש היורו תישאר "ברמתה הנוכחית או ברמות נמוכות יותר" לפחות עד סוף המחצית הראשונה של 2020. זאת, לעומת הודעות קודמות שבהן נאמר רק כי יותיר את הריבית "ברמתה הנוכחית".

התשואה על האג"ח הממשלתיות של גרמניה ל-10 שנים מטפסת ב-0.02% לרמה של מינוס 0.36%, לאחר בעקבות הודעת ECB ולפני מסיבת העיתונאים של דראגי, צנחה לשפל של מינוס 0.46%. התשואה על האג"ח המקבילות של ממשלת צרפת נפלה אף היא לשפל במהלך המסחר היום.

מצדו השני של האוקיינוס האטלנטי, התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים מטפסת ב-0.03% לרמה של 2.08%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.1159 דולר ליורו לאחר שדראגי אמר כי אין סיכון משמעותי למיתון בגוש היורו, דברים שפורשו על ידי המשקיעים כאיתות לכך שהתמריצים המוצעים יהיו פחות חזקים מההערכות. מוקדם יותר נפל היורו לשפל של שנתיים מול הדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפלו במפתיע

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל במפתיע בשבוע שעבר לשפל של יותר משלושה חודשים, ושבו והתקרבו לרמתן הנמוכה ביותר זה חמישה עשורים.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשבוע שעבר ל-206 אלף, רמתו הנמוכה ביותר מאז אמצע אפריל, לעומת 216 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה קלה במספר התביעות לרמה של 218 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה הראשונות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ב-5,750 ל-213 אלף. מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד ב-13 אלף ל-1.68 מיליון, וקרוב לרמתו הנמוכה ביותר מאז ראשית שנות ה-70.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול ראשון זה 3 חודשים בהזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב

ההזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב גדלו ביוני ב-2% - עלייה ראשונה מזה שלושה חודשים - אולם נתוני חודש מאי תוקנו כלפי מטה לירידה חדה יותר מכפי שדווח במקור, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.7% בלבד ביוני. נתוני חודש מאי תוקנו כלפי מטה לנפילה של 2.3% לעומת ירידה של 1.3% שעליה דווח במקור.

עם זאת, בניגוד למגמה בהזמנות ביוני, ההוצאות וההשקעות של עסקים זינקו ב-1.9% לעומת החודש הקודם, הקפיצה החדה ביותר מאז בפברואר 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסוגו משיא של 14 חודשים

בורסות אירופה נסגרו בירידות לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) רמז על הורדת ריבית ראשונה בגוש היורו מאז שנת 2016, אולם לא סיפק פרטים של ממש לגבי התמריצים המוניטריים המוצעים. בורסת פרנקפורט ירדה ב-1.3% על רקע נתוני בטחון עסקים מאכזבים שפורסמו בגרמניה. פריז נסוגה ב-0.5%. לונדון ירדה ב-0.2%.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.6% לאחר שבמהלך המסחר כבר זינק לשיא של 14 חודשים לאחר הודעת המדיניות של ECB. ההודעה כללה שינוי קל בתחזית לפיו הריבית בגוש היורו תישאר "ברמתה הנוכחית או ברמות נמוכות יותר", לפחות עד סוף המחצית הראשונה של 2020. זאת, לעומת הודעות קודמות שבהן נאמר רק כי יותיר את הריבית "ברמתה הנוכחית".

המדד הכלל אירופי עבר לירידות בעקבות מסיבת העיתונאים של נשיא הבנק המרכזי, מריו דראגי, שאיכזב את המשקיעים לאחר שלא סיפק פרטים על עיתוי והיקף הצעדים המוניטריים המרחיבים שעליהם רמזה הודעת הבנק המרכזי.

ההיפוך במגמת המסחר בבורסות בא גם על רקע היפוך במגמת המסחר של היורו. המטבע האירופי מתחזק מול הדולר לאחר שמוקדם יותר היום נפל לשפל של שנתיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הריבית באירופה ללא שינוי; ירידות בתשואות האג"ח ביבשת

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר היום כצפוי ללא שינוי את הריבית בגוש היורו, ומסר כי הריביות יישארו ברמתן הנוכחית או ברמה נמוכה יותר עד סוף המחצית הראשונה של שנת 2020.

האג"ח הממשלתיות באירופה נסחרות בעליות, והתשואה על האג"ח של ממשלת גרמניה ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של מינוס 0.4%, ונמצאת בדרכה ליום שביעי ברציפות של ירידות.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1127 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות שערים

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים קלות על רקע מגמה מעורבת בעונת הדו"חות בוול סטריט. טוקיו, הונג קונג ושנחאי עלו ב-0.2%; סינגפור הוסיפה 0.4%; סיאול ירדה ב-0.4% וסידני עלתה ב-0.6%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין מתחזק מעט ב-0.1% ל-108.1 ין לדולר. הדולר האוסטרלי יורד ב-0.1% ל-0.697 דולר אמריקאי והתשואה על אג"ח ממשלת אוסטרליה יורדת לשפל לאחר שנגיד הבנק המרכזי של אוסטרליה אמר כי הוא מוכן להוריד ריבית פעם נוספת אם יצטרך.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-56.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.5% ל-63.5 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רווחי ניסאן ברבעון נמחקו כמעט לחלוטין; החברה תפטר 12,500 עובדים

יצרנית המכוניות היפנית ניסאן תפטר 12,500 עובדים כ-9% מכוח העבודה של החברה, לאחר שהחברה דיווחה על ירידה של 98.5% ברווח ברבעון האחרון. החברה מסרה כי הקיצוצים יתחרשו בהדרגה עד 2022 והוסיפה כי תצמצם את יכולת הייצור ואת פסי הייצור בכ-10% עד 2022.

ניסאן דיווחה על רחח של 1.6 מיליארד ין (14.8 מיליון דולר) ברבעון הראשון של שנת הכספים של החברה בעודה מנסה להתאושש מהשערוריית מעצרו של קרלוס גוהן, יו"ר ניסאן לשעבר, שנעצר ביפן בנובמבר והואשם באי דיווח על מלוא הכנסותיו.

החברה מתקשה להגדיל את מכירותיה בארה"ב, אחד משוקי הרכב החשובים, בעקבות עלייה בהוצאות בצפון אמריקה. זאת בגלל הנחות למכוניות שהעניקה החברה בארה"ב כדי לעמוד בקצב של היריבות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט שוברת שיאים; מניות הבלו צ'יפ נסוגו

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא למרות ירידות שרשמו מניות הבלו צ'יפ על רקע דו"חות מאכזבים של חברות בואינג וקטרפילר, ולאחר שמשרד המשפטים האמריקאי פתח בחקירת הגבלים עסקיים נגד ענקיות הטכנולוגיה בארה"ב. מגזר השבבים הוביל את מדד נאסד"ק לשיא בעקבות תחזית טובה מהצפוי של טקסס אינסטרומנטס.

מדד נאסד"ק עולה ב-0.9% ונסגר בשיא; מדד S&P 500 הוסיף 0.5% ונסגר אף הוא בשיא. מנגד, מדד דאו ג'ונס, שנסגר אתמול במרחק נגיעה משיא, ירד ב-0.3%.

מניית בואינג נסוגה ביותר מ-3% לאחר שענקית התעופה-חלל והתעשיות הבטחוניות דיווחה על מעבר להפסד רבעוני של כמעט שלושה מיליארד דולר בשל חולשת עסקי מטוסי הנוסעים. מניית קטרפילר נפלה ב-4.5% לאחר שענקית המיכון הכבד דיווחה על רווח רבעוני נמוך מהצפוי.

לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט יפרסמו את דו"חותיהן פייסבוק וטסלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט מתחזקת בראשונה השבוע לאחר מינוי ג'ונסון לראש ממשלה

בורסת אירופה נסגרו במגמה מעורבת על רקע מבול דו"חות שפירסמו היום חברות ביבשת ולאחר שראש ממשלת בריטניה הטרי, בוריס ג'ונסון, הכריז של ארצו תצא מהאיחוד האירופי בסוף אוקטובר - עם הסכם, או בלעדיו. תשומת לב המשקיעים עוברת כעת להחלטת הריבית של הבנק המרכזי של אירופה (ECB) מחר.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.7% בהובלת מגזר הכרייה. פרנקפורט טיפסה ב-0.3%; פריז נסוגה ב-0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס בפחות מ-0.1%.

הליש"ט מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.2499 דולר לליש"ט, עלייה ראשונה מזה ארבעה ימים. בוריס ג'ונסון מונה היום (רביעי) באופן רשמי לעמוד בראשות ממשלת בריטניה, ובנאומו הראשון בתפקיד אמר כי הוא לא מעוניין ביציאת הממלכה מהאיחוד האירופי ללא הסכם, אולם בריטניה נאמנה לדמוקרטיה ולכן היא תעזוב את האיחוד ב-31 באוקטובר - עם הסכם או בלעדיו. היורו נסחר כמעט ללא שינוי מול המטבע האמריקאי ברמה של 1.1153 דולר ליורו.

מניית דויטשה בנק ירדה ב-1.6% לאחר שהבנק הגדול בגרמניה דיווח על הפסד גדול מהצפוי של 3.5 מיליארד דולר ברבעון השני.

מניית אסטון מרטין צללה ב-24% בעקבות אזהרת רווח של יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית.

יצרנית הרכב הצרפתית פג'ו דיווחה היום על עליה ברווחיה במחצית הראשונה של השנה, אך הורידה את תחזיתה לשוק הרכב. הרווח הנקי של פג'ו עלה ל-1.83 מיליארד יורו (2.04 מיליארד דולר), לעומת רווח של 1.48 מיליארד יורו במחצית הראשונה של 2018. ההכנסות ירדו ל-38.34 מיליארד יורו לעומת 38.60 מיליארד יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווחים וההכנסות היו גבוהים מהתחזיות. עם זאת, פג'ו הורידה את תחזיתה השנתית, והיא צופה ירידה של 1% בהכנסות שוק הרכב האירופי. מניית פג'ו עלתה בקרוב ל-2%.

מניית דיימלר טיפסה בקרוב ל-3% לאחר שיצרנית הרכב הגרמנית דיווחה כי עברה להפסד ברבעון השני, בעקבות הוצאות הקשורות לחקירות בנוגע למכוניות דיזל ולריקול של כריות אוויר. דיימלר, יצרנית המותג מרצדס-בנץ, דיווחה על הפסד של 1.3 מיליארד יורו (1.45 מיליארד דולר) ברבעון השני, לעומת רווח נקי של 1.73 מיליארד יורו ברבעון המקביל. ההכנסות עלו ב-5% ל-42.65 מיליארד יורו. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפסד גדול מהצפוי לדויטשה בנק

דויטשה בנק, הבנק הגדול בגרמניה, דיווח היום על הפסד של 3.15 מיליארד יורו (3.51 מיליארד דולר) ברבעון השני של השנה. ההפסד נגרם בעיקר עקב הוצאות הקשורות לתוכנית הארגון מחדש שעליה הודיע בתחילת החודש בניסיון לבלום את התדרדרותו. ההפסד היה גדול מכפי שצפה הבנק מוקדם יותר החודש. הכנסות הבנק ירדו ברבעון השני ב-6% ל-6.2 מיליארד יורו.

תוכנית הארגון מחדש של דויטשה בנק כוללת קיצוץ של 18 אלף משרות, כחמישית מכוח העבודה של הבנק, וסגירה של חטיבות. היום דיווח דויטשה בנק כי 900 אנשים כבר קיבלו הודעות פיטורים. תוכנית הקיצוצים של הבנק צפויה לעלות 7.4 מיליארד דולר, מתוך כוונה לחזור לרווחיות כבר בשנה הבאה.

תחזיות הכלכלנים בסקר שנערך על ידי חברת המחקר רפיניטיב היו להפסד רבעוני של 1.7 מיליארד יורו. בהערכות אלה הובאה בחשבון תוכנית הארגון מחדש של הבנק וההוצאות הכרוכות בה. התחשיות של דויטשה בנק בעצמו היו להפסד של 2.8 מיליארד יורו.

זהו ההפסד הרבעוני הגדול ביותר של דויטשה בנק מאז הרבעון השלישי של 2015, אז רשם הבנק הפסד של 6 מיליארד יורו. זה ההפסד הרבעוני השני בגודלו מאז 2008. ברבעון הראשון של 2019 רשם הבנק רווח של 201 מיליון יורו. מיד אחרי פרסום הדו"חות ירדה מניית הבנק בכ-5%, אבל בהמשך יום המסחר התאוששה מניית הבנק ונסחרה לקראת סגירת המסחר בפרנקפורט בירידות של 2.2%.

ההפסד הגדול נרשם בעיקרון בגלל הפרשות והוצאות חד פעמיות, אך גם ללא ההוצאות החד פעמיות, הרווח הנקי של הבנק צנח ביותר מ-40% לעומת הרבעון השני ב-2018 ל-231 מיליון יורו. הוצאות הקשורות לתוכנית הארגון מחדש של הבנק צפויות לפגוע בתוצאותיו גם במחצית השנייה של השנה.

מנכ"ל הבנק, כריסטיאן זווינג, כתב לעובדים כי "השבועות האחרונים היו מאתגרים במיוחד לכולנו... אבל אני יכול לומר בביטחון שעברנו את המכשול. אף אחד לא מפקפק יותר באסטרטגיה שלנו, לא המשקיעים או התקשורת – והכי חשוב שהלקוחות לא מפקפקים בה. ויש לי הרושם שגם אתם מאמינים שאנחנו בדרך הנכונה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצמיחה במגזר הייצור בארה"ב - הנמוכה מאז 2009

פעילות מגזר הייצור בארה"ב צמחה ביולי בשיעור המתון ביותר זה כמעט עשור, בשעה שהפעילות במגזר השירותים - הגדול בהרבה ממגזר הייצור - צברה תאוצה.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור ירד החודש לרמה של 50 נקודות, רמתו הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2009, לעומת רמה של 50.6 נקודות ביוני, מסרה היום חברת IHS מרקיט. מדד מעל 50 נקודות משקף צמיחה בפעילות, ואילו מדד מתחת לרמה זו מצביע על התכווצות הפעילות הכלכלית.

המדד המקביל של מגזר השירותים טיפס ביולי לרמה של 52.2 נקודות, שיא של שלושה חודשים, לעומת רמה של 51.5 נקודות ביוני. כ-80% מכוח העבודה בארה"ב מועסק במגזר השירותים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול במכירות בתים חדשים בארה"ב בראשונה זה 3 חודשים

המכירות של בתים חדשים בארה"ב צמחו ביוני ב-7% לעומת החודש הקודם לקצב שנתי של 646 אלף בתים - גידול ראשון מזה שלושה חודשים - הודות לזינוק במכירות במערב בארה"ב, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. המכירות גדלו ב-4.5% לעומת יוני 2018.

תחזית הכלכלנים היתה לקצב מכירות גבוה יותר של 657 אלף בתים ביוני, אולם נתוני המכירות של חודש מאי תוקנו כלפי מטה לקצב של 604 אלף בתים לעומת קצב של 626 אלף בתים שעליו דווח במקור.

מחיר המכירה החציוני עמד ביוני על 310,400 דולרים, ירידה קלה בלבד לעומת רמתו ביוני 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בואינג עברה להפסד רבעוני; מכירות מטוסי הנוסעים צללו ב-66%

בואינג, ענקית התעופה-חלל והתעשיות הבטחוניות האמריקאית, דיווחה היום על מעבר להפסד רבעוני של כמעט שלושה מיליארד דולר בשל חולשה בעסקי מטוסי הנוסעים. ההפסד היה נמוך מתחזיות האנליסטים. החברה לא סיפקה תחזית לעתיד לנוכח חוסר הוודאות סביב עיתוי ותנאי חזרתו לשירות של צי מטוסי 737 מקס.

החברה רשמה ברבעון השני של השנה הפסד נקי של 2.94 מיליארד דולר, או הפסד של 5.21 דולר למניה, לעומת רווח של 2.2 מיליארד דולר, או רווח של 3.73 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה בואינג על הפסד של 5.82 דולר למניה - נמוך מתחזיות האנליסטים להפסד של 6.69 דולר למניה.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-15.75 מיליארד דולר, נפילה של 35% לעומת הרבעון המקביל, אך מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 15.05 מיליארד דולר. הכנסות חטיבת מטוסי הנוסעים צללו ב-66% ל-4.72 מיליארד דולר - נמוך מתחזיות האנליסטים להכנסות של 6.61 מיליארד דולר. חטיבת מטוסים הנוסעים גם ערה להפסד רבעוני של 4.95 מיליארד דולר לעומת רווח של 1.79 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

מניית בואינג נסוגה ב-0.6% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היצרניות בגרמניה בחודש הגרוע ביותר מזה שבע שנים

היצרניות בגרמניה סבלו ביולי מהחודש הגרוע ביותר שלהן מזה שבע שנים, מה שהגביר את החששות מכך שהכלכלה הגדולה ביותר באירופה בדרך למיתון. מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור בגרמניה ירד מרמה של 45 נקודות ביוני ל-43.1 נקודות ביולי, לפי נתונים של חברת המידע IHS מרקיט. כל רמה של יותר מ-50 נקודות מראה על עליה בפעילות המגזר, בעוד שרמה נמוכה מ-50 נקודות מראה על נסיגה בפעילות.

"מצב הייצור הגרמני התדרדר מרע לגרוע יותר ביולי, מה שמגביר את הסיכון לכך שהחברה הגדולה ביותר בגוש היורו נכנסת למיתון טכני קל", אמר פול סמית', הכלכלן הראשי של HIS  מרקיט. "הביצועים של היצרניות ביולי היו הגרועים ביותר מזה שבע שנים, והחולשה נובעת בעיקר מירידה מואצת בהזמנות הייצוא – החדה ביותר מזה למעלה מעשור".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה עלתה לקראת חידוש שיחות הסחר

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים, בעקבות דיווחים לפיהם ארה"ב וסין יחדשו בקרוב את שיחות הסחר. טוקיו עלתה ב-0.4%; הונג קונג עולה ב-0.2%; שנחאי עלתה ב-0.8%; סיאול ירדה ב-0.9%; סידני עלתה ב-0.7%. 

משלחת אמריקאית בראשות נציג הסחר רוברט לייטהייזר ושר האוצר סטיבן מנוצ'ין תטוס לשנחאי לשיחות בשבוע הבא, לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל". שני הצדדים לא נפגשו מאז שהשיחות נפסקו בתחילת מאי. לארי קודלו, היועץ הכלכלי לבית הלבן, אמר לעיתון כי סין מוכנה ככל הנראה לקנות יותר תוצרת חקלאית אמריקאית כ"מחווה של רצון טוב".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט: תקוות סחר ודו"חות דחפו את S&P 500 מעל 3,000 נק'

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, ובעקבות דו"חות רבעוניים חיוביים של חברות אמריקאיות בולטות כמו קוקה קולה, לוקהיד מרטין ויונייטד טכנולוג'יס.

המדדים נהנו מרוח גבית גם לאחר שהבית הלבן ובכירי הקונגרס הגיעו אמש להסכם עקרוני על מסגרת התקציב ועל תקרת החוב הפדרליים. מדד S&P 500 טיפס ב-0.7% ונסגר מעל לרמה של 3,000 נקודות; מדד נאסד"ק עלה ב-0.6%; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.7% ונסגר במרחק נגיעה משיא.

נציג הסחר של ארה"ב, רוברט לייטהייזר ובכירים נוספים צפויים לנסוע לסין ביום שני לצורך פגישת פנים מול פנים ראשונה בדרג בכיר מאז חודש מאי - כאשר שיחות הסחר בין ארה"ב לסין נקלעו למבוי סתום - לפי דיווח סוכנות הידיעות בלומברג.

תשומת לב המשקיעים נתונה לעונת הדו"חות הרבעוניים שמתקרבת לשיאה. פייסבוק תפרסם את תוצאותיה הכספיות מחר, ואמזון ואלפבית - החברה האם של גוגל - ידווחו מחרתיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה בשיא של שבעה חודשים; היורו נחלש

בורסות אירופה טיפסו זה היום השלישי ברציפות ונסגרו בשיא של שבעה חודשים לאחר שהמפלגה השמרנית בבריטניה הודיעה כי בוריס ג'ונסון נבחר ליושב ראשה ויחליף את ראש הממשלה תרזה מיי.

פרנקפורט קפצה ב-1.6%; פריז הוסיפה 0.9%; לונדון טיפסה ב-0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-1% לשיא של שבעה חודשים.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.1155 דולר ליורו. הליש"ט נסוג ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2438 דולר לליש"ט.

ג'ונסון, שכיהן בעבר כשר החוץ בממשלתה של מיי וכראש העיר לונדון, ניצח בהצבעה בקרב כ-160 אלף חברי המפלגה את ג'רמי האנט, שר החוץ הנוכחי. הוא גרף 92 אלף קולות מול כ-46 אלף של האנט. כ-87% מחברי המפלגה מימשו את זכותם להצביע.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ג'ונסון יחליף את מיי כראש ממשלת בריטניה; הליש"ט נחלש

בורסת לונדון נסגרה במגמה חיובית והליש"ט נחלש לאחר שהמפלגה השמרנית בבריטניה הודיעה היום (שלישי) כי בוריס ג'ונסון נבחר ליושב ראשה ויחליף את ראש הממשלה תרזה מיי.

בורסת לונדון עלתה ב-0.6% ונסגרה בשיא של 11 חודשים. הליש"ט נסוג ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2449 דולר לליש"ט.

ג'ונסון, שכיהן בעבר כשר החוץ בממשלתה של מיי וכראש העיר לונדון, ניצח בהצבעה בקרב כ-160 אלף חברי המפלגה את ג'רמי האנט, שר החוץ הנוכחי. הוא גרף 92 אלף קולות מול כ-46 אלף של האנט. כ-87% מחברי המפלגה מימשו את זכותם להצביע.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נפילה חדה מהצפוי במכירות בתים קיימים בארה"ב; המחירים בשיא

המכירות של בתים קיימים בארה"ב נפלו ביוני ב-1.7% לעומת החודש הקודם לקצב שנתי של 5.27 מיליון יחידות, מסחר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב.

כלכלנים צפו לירידה מתונה יותר של 0.6%. לעומת יוני 2018, נפלו המכירות ב-2.2% - חודש 16 ברציפות של ירידות.

מחיר המכירה החציוני של בתים קיימים טיפס ביוני לשיא נומינלי של 285,700 דולרים, עלייה של 4.3% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - חודש 88 ברציפות של עליות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו עלתה ב-1%

טוקיו נסגרה בעלייה של 1%; הונג קונג מוסיפה 0.2%; שנחאי עולה ב-0.3%; סינגפור מוסיפה 0.3%; מדד אסיה דאו עולה ב-0.3%. נפח המסחר נמוך.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.2% הבוקר, לאחר שאתמול זינק ביותר מ-1% בעקבות המתיחות במפרץ. הזהב יורד ב-0.7% למחיר של 1,416 דולר לאונקייה. 

הין היפני יורד ב-0.3% לעומת הדולר לשער של 108.14 ין. מדד הדולר של בלומברג הוסיף 0.2%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה בעליות; אינטק צנחה ב-82%

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות, על רקע המשך עונת הדו"חות והתחזיות כי הבנק הפדרלי יוריד ריבית ב-0.25% החודש. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1%; S&P 500 עלה ב-0.3% ונאסד"ק 100 עלה ב-0.7%.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שב וקרא אתמול (ב') לבנק הפדרלי להוריד ריבית. "כמעט ללא אינפלציה, המדינה שלנו נאלצת לשלם ריבית גבוהה הרבה יותר ממדינות אחרות, רק בגלל בנק פדרלי שטועה", צייץ טראמפ בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו. "הריביות צריכות היו להיות נמוכות הרבה יותר, והתמ"ג וצבירת העושר שלנו גבוהים הרבה יותר. זה בזבוז של כסף וזמן". הוא התלונן גם על כך שמדינות אחרות עושות מניפולציה במטבעות שלהן.

מניית אינטק פארמה צנחה ב-82% בנאסד"ק, לאחר שהודיעה על כישלון בניסוי המכריע לפיתוח גלולת אקורדיון לטיפול במחלת הפרקינסון.

אקוויפקס, אחת משלוש חברות דירוג אשראי הצרכנים הגדולות בארה"ב, תשלם קנס של יותר מ-600 מיליון דולר בעקבות גניבת מספרי ביטוח לאומי וכרטיסי אשראי של 143 מיליון אמריקאים בפריצת סייבר למחשבי החברה ב-2017. מניית החברה עלתה ב-0.4%.

מניית דיסני עלתה ב-0.7% לאחר שהסרט "מלך האריות" עלה לראש טבלת שוברי הקופות עם הכנסות של 454 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. 

מניית אפלייד מטריאלס עלתה ב-6.1% לאחר שאנליסט גולדמן סאקס העלה את ההמלצה על המניה מ"נייטרלי" ל"קנייה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עלה על רקע המתיחות במפרץ הפרסי

מחיר הנפט עלה היום, על רקע התגברות המתיחות במפרץ הפרסי, לאחר שאיראן השתלטה ביום שישי על מכלית נפט בריטית במפרץ הפרסי. אנליסטים מעריכים כי אם בוריס ג'ונסון אכן יבחר למחליפה של תרזה מיי בראשות ממשלת בריטניה, הוא ינקוט מדיניות מחמירה כלפי איראן. לעליות תורמים גם שיבושים בתפוקת הנפט בלוב. 

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט עלו ב-1.1% לרמה של 56.22 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. בשבוע שעבר רשם הנפט ירידה של 7.6%, הירידה השבועית החדה ביותר מאז 31 במאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות על רקע עונת הדו"חות לרבעון השני של 2019. בורסת לונדון עלתה ב-0.1%; פרנקפורט הוסיפה 0.2% לערכה; פריז עלתה ב-0.3% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%.

הליש"ט יורדת ב-0.2% ל-1.247 דולרים. מחר תודיע המפלגה השמרנית בבריטניה על יורשה של תרזה מיי, כשהמועמד המוביל הוא בוריס ג'ונסון המעוניין לקדם פרישה של בריטניה מהאיחוד האירופי ללא הסכם. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 1.4%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות - בהמשך לירידות בוול סטריט ביום שישי האחרון ועל רקע המתיחות במפרץ הפרסי. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג נחלשה ב-1.4% על רקע חידוש המחאה בעיר; שנחאי איבדה ב-1.2%; סינגפור ירדה ב-0.7%; סיאול ננעלה ללא שינוי ניכר וסידני ירדה ב-0.1%.

הין יורד ב-0.2% ל-107.97 ין לדולר. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.06%.

הנפט נסחר בעליות חדות על רקע המתיחות הביטחונית במפרץ הפרסי לאחר שאיראן השתלטה על מכלית נפט בריטית בשבוע שעבר. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.9% ל-56.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-2.1% ל-63.8 דולר לחבית.

זירת המסחר החדשה בסין, שנועדה להתחרות בנאסד"ק, פתחה את יום המסחר הראשון זינוקים של עד 500%. סטאר מרקט, שבה נסחרות 25 חברות בלבד, הצליחה לגייס יותר מ-5 מיליארד דולר עבור החברות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker