הסלמה במפרץ דחפה את הנפט לעליות; וול סטריט סגרה שבוע שלילי ראשון החודש

למרות העליות היום - הנפט צנח ב-7.6% בסיכום שבועי ■ שתי מו"ליות העיתונות הגדולות בארה"ב קרובות למיזוג ■ מניית מיקרוסופט שברה שיאים לאחר שענקית הטכנולוגיה דיווחה על רווחי והכנסות שיא ■ בורסת מילאנו נפלה ב-2% בצל חשש מבחירות חדשות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט סגרה שבוע שלילי ראשון החודש

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בדרכן לירידה שבועית ראשונה החודש, בצל חששות מפני הסלמה במתיחות במפרץ הפרסי. זאת, לאחר שמשמרות המהפכה של איראן הודיעו היום כי השתלטו על מכלית נפט בריטית. בה בעת, התחזקות ההערכות כי הבנק הפדרלי יסתפק בהורדת ריבית של 0.25% בארה"ב בסוף החודש, הכבידה אף היא על המדדים.

מדד נאסד"ק נסוג היום ב-0.7% בדרכו לירידה שבועית של 1.2%; מדד S&P 500 איבד 0.6% וירד ב-1.2% בסיכום שבועי; מדד דאו ג'ונס ירד היום ב-0.3% בדרכו לירידה שבועית של 0.6%. עבור שלושת המדדים היה שבוע שלילי ראשון מזה שלושה שבועות.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של 22% להורדת ריבית של 0.5% בישיבתו הקרובה של הבנק הפדרלי ב-31-30 ביולי, לפי נתוני CME. זאת, לאחר שמוקדם יותר היום כבר העניקו לכך סיכוי של 46%. התרחיש הסביר ביותר כעת הוא כי הבנק הפדרלי יוריד את הריבית ב-0.25% מרמתה הנוכחית של 2.5%-2.25%.

מניית מיקרוסופט נסגרה בעלייה של 0.2% בוול סטריט לאחר שטיפסה לשיא במהלך יום המסחר, אחרי שענקית הטכנולוגיה דיווחה אמש על רווח גבוה באופן ניכר מתחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט טיפס לאחר שאיראן השתלטה על מכלית בריטית

מחיר הנפט טיפס לאחר שמשמרות המהפכה של איראן הודיעו כי השתלטו על מכלית נפט בריטית במפרץ הפרסי.

בה בעת, משרד ההגנה של בריטניה מסר כי נבדקים הדיווחים על מכלית נפט שנכנסה לשטח הימי האיראני, ונעלמה. "אנחנו מחפשים בדחיפות מידע נוסף ומבצעים הערכת מצב בעקבות דיווחים על תקרית במפרץ", אמר דובר משרד ההגנה הבריטי.

החוזים על הנפט הגולמי למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 55.63 דולר לחבית, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי צנח מחיר הנפט ב-7.6% - השבוע הגרוע ביותר מאז סוף מאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסת מילאנו נפלה ב-2% בצל חשש מבחירות חדשות

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בעיקרה לאחר שציפיות להורדת ריבית חדה בארה"ב החודש האפילו בהשפעתן על חוסר ודאות פוליטי באיטליה - הכלכלה השלישית בגודלה בגוש היורו.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%; פרנקפורט טיפסה ב-0.3%; פריז נסגרה כמעט ללא שינוי. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.1%.

בורסת מילאנו נפלה ב-2% על רקע הערכות כי מחלוקות בין השותפות לקואליציה של ממשלת איטליה יובילו להכרזה על בחירות בזק במדינה.

מניית פובליסיס הצרפתית צנחה ב-6.5% לאחר שחברת הפרסום השלישית בגודלה בעולם הנמיכה את תחזית ההכנסות השנתיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שתי מו"ליות העיתונות הגדולות בארה"ב קרובות למיזוג

מניית גאנט מזנקת ב-24% במסחר בוול סטריט לאחר שהעיתון וול סטריט ג'ורנל דיווח אמש (ה') כי מו"לית העיתונות הגדולה בארה"ב, המוציאה לאור את העיתון "USA טודיי", קרובה להסכם למכירתה לחברת גייט-האוס מדיה.

גייט-האוס מדיה, המוציאה לאור קרוב ל-700 עיתונים ברחבי ארה"ב, נמצאת בבעלות קרן הגידור פורטרס שבשליטת המיליארדר ווסלי אדנס.

העסקה המתגבשת, שתהיה במזומן ובמניות, תמזג את שתי מו"ליות העיתונות הגדולות ביותר בארה"ב במונחי תפוצה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה ברווחים ובהכנסות בלקרוק לרבעון השני

ענקית הפיננסים העולמית, בלקרוק, דיווחה על ירידה ברווחי הרבעון השני של 2019, ולא עמדה בציפיות האנליסטים.

החברה דיווחה על רווח של מיליארד דולר, או 6.41 דולר למניה, לעומת 1.08 מיליארד דולר, או 6.62 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד.

אנליסטים צפו רווח של 6.50 דולר למניה.

ההכנסות נפלו ב-2% -3.52 מיליארד דולר, לעומת תחזיות של 3.58 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה בהלוואות המגזר הציבורי בבריטניה ביוני לשיא של 4 שנים

ההלוואות הנקיות במגזר הציבורי בבריטניה הסתכמו ביוני ב-7.2 מיליארד ליש"ט, על פי המשרד הלאומי לסטטיסטיקה בבריטניה. זאת לעומת 3.3. מיליארד ליש"ט ביוני 2018, והסכום הגבוה ביותר שנרשם ביוני מאז 2015.

על פי המשרד, ביוני 2019 המגזר הציבורי הוציא יותר כסף מאשר קיבל במסים והכנסות אחרות, ולכן נאלץ להלוות 3.8 מיליארד ליש"ט יותר מהתקופה המקבילה אשתקד.

על פי המשרד, חלה עלייה משמעותית בהוצאות על סחורות ושירותים, בסך 1.2 מיליארד ליש"ט, ובנוסף, התרומה של בריטניה לאיחוד האירופי עלתה ב-400 מיליון ליש"ט לעומת יוני 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בהמשך לוול סטריט: עליות גם באסיה

בורסות אסיה רשמו עליות על רקע הציפייה להורדת ריבית החודש בארה"ב, לאחר שנגיד הבנק הפדרלי של ניו יורק, ג'ון ויליאמס, אמר אתמול כי כדאי לפעול במהירות במקרה שהכלכלה מאטה והריבית נמוכה. השווקים ראו באמירה איתות להורדת ריבית בהמשך החודש.

טוקיו עולתה ב-.2%. הונג קונג הוסיפה 1.1%. שנחאי עלתה ב-0.8%. סינגפור עלתה ב-0.4%. טייוואן הוסיפה 0.7%. 

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק מתחזק כעת ב-1.5% לרמה של 56.12 דולר לחבית לאחר שאמש צנח לשפל של חודש על רקע הערכות לעלייה בתפוקה במפרץ מקסיקו לאחר שוך סופת הוריקן.

הין היפני מתחזק ב-0.3% מול הדולר לרמה של 107.58 ין לדולר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית פובלייסי צונחת עקב עדכון תחזיות מכירות שנתיות

מניית חברת הפרסום פובליסיס צונחת בפריז ב-8% לאחר שהחברה עידכנה כלפי מטה את יעד ההכנסות השנתי שלה, לאור הירידה המתמשכת בפרסום בטלוויזיה ובשלטים בארה"ב.

החדירה לשיווק דיגיטלי של החברה לא הספיקה כדי לאושש את הצמיחה ברבעון השני, כשעלייה של 0.1% במכירות החמיצה את תחזית האנליסטים.

פובליסיס דיווחה גם על ירידה נוספת בשיווק המסורתי בצפון אמריקה, האזור שאחראי על יותר מ-50% מהפעילות העסקית שלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ב.מ.וו. מינתה מנכ"ל חדש

יצרנית המכוניות ב.מ.וו. מינתה אמש (ה) את אוליבר זיפסה כמנכ"ל החדש, ושיבחה את ה"החלטיות" שלו, לאחר שהחברה החלה לפגר במכירות של מכוניות חשמליות .

על פי החברה, זיפסה, 55, ייכנס לתפקיד ב-16 באוגוסט במטרה לסייע לחברה הגרמנית לעשות את המעבר למכוניות חשמליות ואוטונומיות ולהתמודד עם התחרות החדשה מצד ענקיות הטכנולוגיה.

תחת כהונתו של הראלד קרוגר ב.מ.וו. נותרה מאחור כשמרצדס עקפה אותה כיצרנית מכוניות היוקרה המובילה ב-2016, ונאלצה לוותר על נתח משוק מכוניות היוקרה החשמליות לטסלה.

זיפסה, שמדבר אנגלית רהוטה, טיפס בשורות החברה מאז שהצטרף לב.מ.וו. במתמחה ב-1991. הוא אחראי להרחבה של רשת הייצור היעילה של ב.מ.וו. בהונגריה, סין ובארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תקוות ריבית דחפו את וול סטריט לעליות; נטפליקס נחתכה ב-16 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית על רקע התחזקות הציפיות להורדת ריבית חדה בארה"ב סוף החודש, ובעקבות דו"חות כספיים חיוביים שפירסמו חברות אמריקאיות בולטות דוגמת יבמ ומורגן סטנלי.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.3%; מדד דאו ג'ונס נסגר כמעט ללא שינוי; מדד S&P 500 הוסיף 0.4%. שלושת המדדים ירדו בשני ימי המסחר הקודמים, לאחר ששברו שיאים בתחילת השבוע.

נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק, ג'ון ויליאמס, הדגיש בדברים שנשא היום את הצורך בצעדי מדיניות מהירים במקרה שמקבלי ההחלטות בבנק המרכזי של ארה"ב יגיעו למסקנה שהכלכלה נקלעה לקשיים. דבריו חיזקו את הציפיות לכך שהבנק הפדרלי יוריד בסוף החודש את הריבית בארה"ב בשיעור חד יותר של 0.5%, לעומת תחזית הקונצנזוס להורדה של 0.25%.

מניית מורגן סטנלי עלה ב-1.5% לאחר שהבנק דיווח היום על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי, אולם סיפק תחזית שנתית מאכזבת בשורת ההכנסות מפעולות מימון (NNI). הבנק צופה כעת צמיחה אפסית השנה בשורה זו, לעומת תחזיות האנליסטים לגידול של 6%.

מניית נטפליקס צללה ביותר מ-10% לאחר שדיווחה אמש על ירידה מפתיעה במספר המנויים בארה"ב. הנתונים המאכזבים חיזקו את ההערכות כי הלקוחות אינם מוכנים להשלים עם העלאות המחירים שביצעה ענקית הסטרימינג, בתקופה שבה נכנסות לשוק מתחרות חדשות וחזקות כמו וולט דיסני ואפל. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של נטפליקס ב-16 מיליארד דולר.

מניית יבמ קפצה בכ-4.5% לאחר שענקית שירותי הטכנולוגיה דיווחה אמש רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים, אך גם על המשך מגמת הירידה בהכנסות הרבעוניות, לאחר שצמיחה בחטיבת מחשוב הענן פיצתה על חולשה בעסקיה המסורתיים של מכירות חומרה ותוכנה.

ענקית התוכנה מיקרוסופט תפרסם את דו"חותיה הרבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט בשפל של חודש: צנח מתחת ל-55 דולר

מחיר הנפט צנח לשפל של חודש על רקע סימנים לכך שרוסיה הגדילה את תפוקת הנפט הגולמי ובצל המשך החששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 55.3 דולר לחבית, ירידה של 2.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך המסחר כבר ירד מתחת לרמה של 55 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות הכבידו על אירופה; אסוס צללה ב-20%; סאפ ב-5%

בורסות אירופה נסגרו בירידות בעקבות דו"חות כספיים מאכזבים של חברות בולטות ביבשת, בהן ענקית התוכנה הגרמנית סאפ וקמעונאית האופנה הבריטית אסוס.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.6%; פרנקפורט נסוגה ב-0.9%; פריז איבדה 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.2%.

מניית סאפ נפלה ביותר מ-5% לאחר שענקית התוכנות לעסקים מסרה למשקיעים כי השיפור ברווחיות יגיע רק ב-2020. סאפ דיווחה על ירידה של 21% ברווחים ברבעון השני של 2019 בעקבות הוצאות חד פעמיות, ועל רווח תפעולי של 746 מיליון דולר.

מניית אסוס צללה ביותר מ-20% לאחר שהקמעונאית פירסמה אזהרת רווח שלישית מאז דצמבר, בטענה שעל מכירותיה העיבו בעיות הפצה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פעילות הייצור באזור פילדלפיה בזינוק החד מ-2009

מדד פעילות הייצור באזור פילדלפיה בארה"ב קפץ ביולי לרמה של 21.8 נקודות לעומת רמה של 0.3 נקודות בחודש הקודם - הזינוק החד ביותר מאז יוני 2009 כאשר הסתיים המיתון האחרון בארה"ב - מסר היום הבנק הפדרלי של פילדלפיה.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה של המדד לרמה של חמש נקודות. מדד חיובי מצביע על צמיחה בפעילות מגזר הייצור, ואילו מדד נמוך מאפס משקף התכווצות בפעילות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; טוקיו איבדה 2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות בעקבות התחלה חלשה של עונת הדו"חות לרבעון השני. טוקיו ירדה ב-2%; הונג קונג נחלשה ב-0.5%; שנחאי ירדה ב-1%; סינגפור נחלשה ב-0.3%; סיאול וסידני ירדו ב-0.3%.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.2% ל-107.73 ין לדולר. הדולר האוסטרלי עולה ב-0.4% ל-0.7 דולר אמריקאי. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-2.06%.

הוון הדרום קוריאני עולה ב-0.4% ל-1,176.75 וון לדולר, לאחר שהבנק המרכזי של דרום קוריאה הוריד את הריבית. בכך הצטרפה דרום קוריאה להודו, פיליפינים ומלזיה שכבר הורידו ריבית.

הנפט נסחר בירידות קלות לאחר שירד ב-5% בשני ימי המסחר האחרונים, בעקבות ירידה מתונה מהצפוי במלאי הנפט הגולמי בארה"ב. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.2% ל-56.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.1% ל-63.6 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד S&P מתחת ל-3,000 נק'; תשואת האג"ח בארה"ב בנפילה החדה ממאי

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית זה היום השני ברציפות על רקע דו"חות רבעוניים ונתוני מקרו כלכליים מעורבים שפורסמו היום בארה"ב, ובצל המשך החששות סביב סכסוך הסחר עם סין.

מדד S&P 500, שנסוג אתמול לאחר חמישה ימים רצופים של עליות, ירד היום ב-0.7% ונסגר מתחת לרמה של 3,000 נקודות; מדד דאו ג'ונס איבד 0.4%. מדד נאסד"ק ירד ב-0.5%. שלושת המדדים נסוגו אתמול משיאים שבהם נסגרו שלשום (שני).

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה ב-0.065%, הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-31 במאי, לרמה של 2.06%. זאת לאחר שאתמול טיפסה לרמה של 2.12% - שיא של ארבעה שבועות.

בין החברות הבולטות שפירסמו היום את תוצאותיהן הכספיות או שיפרסמו אותן לאחר סגירת המסחר נמנות חברות הטכנולוגיה נטפליקס, יבמ ואי-ביי וכן בנק אוף אמריקה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט צנח ב-5% תוך יומיים; ירידה מתונה מהצפוי במלאי בארה"ב

מחיר הנפט השלים נפילה דו-יומית של כמעט 5% ונסגר בשפל של שבועיים, בעקבות ירידה מתונה מהצפוי במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 56.78 דולר לחבית, ירידה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בהמשך לנפילה של 3.3% ביום שלישי.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד בשבוע שעבר ב-3.1 מיליון חביות, ירידה שבועית חמישית ברציפות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה מתונה יותר של 2.7 מיליון חביות.

מלאי הבנזין גדל במפתיע ב-3.6 מיליון חביות, בניגוד לתחזיות האנליסטים לירידה של 900 אלף חביות, מסר משרד האנרגיה. מלאי הדלקים המזוקקים גדל ב-5.7 מיליון חביות, כמעט פי 10 מתחזיות האנליסטים לגידול של 613 אלף חביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק הפדרלי: כלכלת ארה"ב ממשיכה לצמוח במתינות

הפעילות הכלכלית בארה"ב המשיכה לצמוח בקצב מתון מאמצע חודש מאי ועד לראשית יולי, ללא שינוי ניכר לעומת התקופה הקודמת, למרות החששות המתמשכים סביב סכסוכי סחר בינלאומיים. כך לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית, שפורסם היום.

עוד עלה מהדו"ח כי קצב צמיחת המשרות בשוק התעסוקה הואט במידת מה, האינפלציה נותרה יציבה או אפילו נחלשה קלות.

"התחזית לחודשים הקרובים היתה חיובית באון כללי, עם ציפיות להמשך הצמיחה הצנועה, למרות חששות נרחבים מפני הלשכות שליליות אפשריות של חוסר ודאות הקשורה לסחר", נכתב בדו"ח.

ספק אם הדו"ח שפורסם היום ישפיע על החלטתם הצפויה של בכירי הבנק הפדרלי להוריד את הריבית בארה"ב בישיבתם הקרובה בסוף החודש.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של 65% לכך שהבנק הפדרלי יוריד החודש את הריבית ב-0.25%, וסיכוי של 32% להורדת ריבית של 0.5%, לפי נתוני CME. הריבית בארה"ב נמצאת כעת בטווח של 2.25%-2.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היחלשות הדולר בעולם דחפה את הזהב לשיא של 6 שנים

מחיר הזהב נסגר בשיא של יותר משש שנים לאחר שהיחלשות הדולר בעולם הפכה את המתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים, לאטרקטיבית יותר עבור בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,423.3 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-14 במאי 2013, לאחר עלייה של 0.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

היחלשות הדולר נרשמת על רקע ציפיות המשקיעים להורדת ריבית בארה"ב בסוף החודש. החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של 65% לכך שהבנק הפדרלי יוריד החודש את הריבית ב-0.25%, וסיכוי של 32% להורדת ריבית של 0.5%, לפי נתוני CME. הריבית בארה"ב נמצאת כעת בטווח של 2.25%-2.5%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה שלילית באירופה; אריקסון נפלה ב-11%; סווטש קפצה ב-6%

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בצל חששות מלחמת סחר ועל רקע דו"חות כספיים מעורבים שפירסמו חברות ביבשת. בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.6%; פרנקפורט איבדה 0.7%; פריז נסוגה ב-0.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.4%.

מניית אריקסון נפלה ביותר מ-11% בבורסת שטוקהולם לאחר שיצרנית ציוד הטלקום השוודית החמיצה את תחזיות האנליסטים בראשונה מזה שישה רבעונים. מניית סווטש קפצה בקרוב ל-6% במסחר בשווייץ לאחר שיצרנית השעונים דיווחה על צמיחה חזקה במחצית הראשונה של השנה בשווקים המרכזיים: סין, יפן וארה"ב.

מכירות הרכב באירופה ירדו באופן חד ביוני, לפי נתונים שפורסמו היום. המכירות ירדו ב-7.9% ל-1.49 מיליון מכוניות, לפי דיווח של התאחדות יצרניות הרכב באירופה. זוהי הירידה החדה ביותר מאז דצמבר. בצרפת וספרד נרשמו ירידות של יותר מ-8%, בעוד שגרמניה ובריטניה רשמו ירידות של 4.7% ו-4.9%, בהתאמה. ההתאחדות תלתה את הירידה במספר ימי עבודה הנמוך ביוני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בנק אוף אמריקה: רבעון חמישי ברציפות של רווחי שיא

בנק אוף אמריקה, הבנק השני בגודלו בארה"ב, דיווח היום על רווחי שיא זה הרבעון החמישי ברציפות, הודות לתוצאות חזקות בפעילות הבנקאות הקמעונאית. עם זאת, בדומה למתחרה ג'י.פי מורגן צ'ייס, גם בנק אוף אמריקה סבל מירידה בהכנסות פעילות המסחר, אשר התכווצו ברבעון בשיעור חד מהצפוי של 10% ל-3.27 מיליארד דולר.

הבנק גם הודיע כי יחזיר לבעלי המניות 37 מיליארד דולר ב-12 החודשים הקרובים, באמצעות הרחבת היקף הקנייה חוזרת של מניות ועל ידי הגדלת הדיווידנד הרבעוני ב-20%.

הבנק רשם ברבעון השני של השנה רווח נקי של 7.35 מיליארד דולר, גידול של 8% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווח על רווח של 75 סנט למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 71 סנט למניה.

בשורה העליונה דיווח בנק אוף אמריקה על הכנסות של 23.08 מיליארד דולר, גידול של 2% לעומת הרבעון המקביל, אך נמוך מתחזיות האנליסטים להכנסות של 23.2 מיליארד דולר.

מניית בנק אוף אמריקה נסוגה ב-0.3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היתרי הבנייה בארה"ב בנפילה החדה מאז 2016

התחלות הבנייה בארה"ב ירדו ביוני זה החודש השני ברציפות, לאחר שנפילה בבנייה של דירות האפילה בהשפעתה על התאוששות בבנייה של בתים פרטיים. היתרי הבנייה רשמו את הנפילה החדה ביתר זה למעלה משלוש שנים.

התחלות הבנייה יורד ב-0.9% לקצב שנתי של 1.25 מיליון, הנמוך ביותר מזה שלושה חודשים, לפי נתונים רשמיים שפורסמו היום.

בה בעת, היתרי הבנייה צנחו ביוני ב-6.1% לעומת החודש הקודם - הנפילה החדה ביותר מאז מארס 2016 - לקצב שנתי של 1.22 מיליון, גם כאן על רקע האטה בבנייה של בנייני דירות. לעומת יוני 2018 נפלו היתרי הבנייה ב-7%.

הירידה בהתחלות ובהיתרי הבנייה עשויה להצביע על כך ששוק הדיור בארה"ב אינו מצליח לצבור תנופה על אף הריביות הנמוכות על המשכנתאות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי הבתים בלונדון ירדו בשיעור החד ביותר זה עשור

האינפלציה בבריטניה נשארה ביוני ברמה של 2%, זה החודש השני ברציפות, כך דיווחה לשכת הסטטיסטיקה בבריטניה. לפי הלשכה, מחירי הדלק, המלונות וכן החשמל והגז ירדו בין מאי ליוני, בעוד שמחירי הביגוד והמזון.

בנפרד, דיווחה לשכת הסטטיסטיקה כי מחירי הבתים בלונדון ירדו במאי ב-4.4% בהשוואה למאי הקודם, וזאת לאחר ירידה של 1.7% באפריל. זוהי הירידה החדה ביותר מאז אוגוסט 2009, אז בשיא המשבר הכלכלי נפלו המחירים ב-7%. בבריטניה כולה נרשמה עליה של 1.2% במחירי הבתים במאי, האטה לעומת עליה של 1.5% באפריל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות שערים

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, על רקע התחדשות החששות בנוגע למלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג ירדה ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.2%; סיאול ירדה ב-0.9%; סידני עלתה ב-0.4%. 

בעקבות דיווחים על כך ששיחות הסחר צפויות להתחדש בקרוב, אמר אתמול נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי "יש לנו עוד דרך ארוכה לעבור" לפני הגעה להסכם. הוא הוסיף כי הוא יכול להטיל מכסים על יבוא סחורות סיניות נוספות בשווי 325 מיליארד דולר אם ירצה. 

בסינגפור דיווחה היום הממשלה על נפילה חדה מהצפוי של 17.3% בייצוא ביוני, לאחר ירידה של 16.3% במאי. הירידה היתה חדה מהתחזיות, שצפו כי תסתכם ב-9.4%. הייצוא של מוצרי אלקטרוניקה צנח ב-31.9% ביוני, בעוד שבייצוא של מוצרים אחרים נרשמה ירידה של 12.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ גרר את וול סטריט לירידה ראשונה זה שבוע

בורסות וול סטריט נסוגו משיא ונסגרו במגמה שלילית בראשונה זה שבוע, לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר היום בתדריך לכתבים כי "עדיין נותרה דרך ארוכה" עד שיושג הסכם הסחר עם סין, והוסיף כי ארה"ב תוכל להטיל מכסים על יבוא נוסף מסין בהיקף של 325 מיליארד דולר "אם נרצה בכך".

מדד S&P 500 נסוג ב-0.3% - ירידה ראשונה לאחר חמישה ימים רצופים של עליות. מדד נאסד"ק ירד ב-0.4%. מדד דאו ג'ונס איבד 0.1% לאחר ארבעה ימים של עליות; שלושת המדדים נסגרו אתמול (שני) בשיאים.

מניית גולדמן סאקס טיפסה בקרוב ל2% לאחר שהכנסות פעילות המסחר של הבנק הפתיעו לטובה את המשקיעים. מניית ג'יי.פי מורגן צ'ייס הוסיפה כ-1% לאחר שהבנק דיווח על תוצאות כספיות שעלו על תחזיות האנליסטים. מניית ולס פרגו נפלה ב-3% לאחר שההכנסות מפעולות מימון של הבנק איכזבו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נתוני מקרו חזקים גררו את שוק האג"ח בארה"ב לירידות

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בירידות בעקבות נתוני מקרו כלכליים חזקים מהצפוי שפורסמו בארה"ב, אשר חיזקו את ההערכות כי מצבה של הכלכלה האמריקאית אינו שברירי כפי שמעריך הבנק הפדרלי.

התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים עלתה ב-0.03% לרמה של 2.12% - שיא של כמעט חודש, ועלייה ראשונה מזה שלושה ימים. התשואה על האג"ח לשנתיים טיפסה ב-0.03% לרמה של 1.87%, והתשואה על האג"ח ל-30 שנה עלתה ב-0.02% לרמה של 2.63%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5%.

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו ביוני זה החודש הרביעי ברציפות, עדות אפשרית לכך שמצבה של הכלכלה האמריקאי אינו שברירי כפי שמעריך הבנק הפדרלי. המכירות הקמעוניות גדלו בחודש שעבר ב-0.4% מסר היום משרד המסחר האמריקאי, כפליים מתחזיות האנליסטים לגידול של 0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איתות על מו"מ בין ארה"ב לאיראן הפיל את הנפט ב-3%

מחיר הנפט הגולמי צנח ביותר מ-3% על רקע סימנים להתפוגגות במתיחות בין ארה"ב לאיראן, אשר הגבירה לאחרונה את החששות מפני שיבושים באספקת הנפט מהמפרץ הפרסי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 57.62 דולר לחבית, ירידה של 3.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר היום (שלישי) כי "התקדמות משמעותית נעשתה עם איראן", והוסיף כי ארה"ב מעוניינת לסייע לרפובליקה האיסלאמית ולעבוד יחד איתה - ולא לחולל חילופי משטר במדינה.

בדברים שאמר בפגישת קבינט בבית הלבן, הוסיף טראמפ כי ארה"ב "רוצה שאיראן תצא מתימן", אך לא התייחס לסוריה. שר החוץ, מייק פומפאו, הוסיף כי איראן אמרה שהיא מוכנה לשאת ולתת לגבי תוכנית הטילים שלה.

שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, אכן אמר השבוע בראיון כי ארצו מוכנה לדון עם ארה"ב על תוכנית הטילים הבליסטיים שלה, אך התנה זאת בכך שוושינגטון תפסיק למכור נשק לבעלות בריתה במפרץ. דבריו היו הפעם הראשונה שבה בכיר איראני העלה את האפשרות של משא ומתן בנושא.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה; היורו נחלש בשל מקרו מאכזב בגרמניה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית לאחר שנתוני מקרו כלכליים מאכזבים בגרמניה והתגברות החששות סביב ברקזיט, חיזקו את ההערכות כי הבנק המרכזי של אירופה (ECB) ינקוט בצעדים נוספים לעידוד הצמיחה הכלכלית ביבשת.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.6% על רקע נפילת הליש"ט לשפל של יותר משנתיים מול הדולר ולרמתו הנמוכה ביותר מזה שישה חודשים מול היורו. בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; פריז הוסיפה 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.4%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.1216 דולר ליורו, על רקע ירידה חדה מהצפוי של מדד הבטחון הכלכלי בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר באירופה.

מניית ברברי קפצה ב-14% בבורסת לונדון לאחר שמותג אופנת היוקרה הבריטי דיווח על עלייה של 4% בהכנסות ברבעון האחרון. ברברי דיווח על הכנסות של 498 מיליון ליש"ט ברבעון, לעומת הכנסות של 479 מיליון ליש"ט ברבעון המקביל ב-2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חששות ברקזיט גוררים את הליש"ט לשער הנמוך מ-2017

הליש"ט נפל לשפל של יותר משנתיים מול הדולר ולרמתו הנמוכה ביותר מזה שישה חודשים מול היורו, לאחר ששני המועמדים להחלפת תרזה מיי בתפקיד ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון וג'רמי האנט, הכריזו כי יהיה צורך לבטל את המנגנון שזכה לכינוי בקסטופ.

מנגנון זה אמור היה להבטיח את המשך המעבר החופשי בין שני חלקי אירלנד לאחר יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, והוא נחשב על ידי האיחוד למרכיב חיוני בהסכם ברקזיט.

הליש"ט מאבד 0.8% מול הדולר לרמה של 1.2412 דולר לליש"ט, שערו הנמוך ביותר מאז אפריל 2017, ומשלים בכך נפילה של 2.2% מתחילת החודש. מול היורו נסוג המטבע הבריטי ב-0.5% לרמה של 90.38 פני ליורו, שערו הנמוך ביותר מאז יוני. הליש"ט נחלש גם מול הפרנק השווייצי לרמתו הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התפוקה התעשייתית בארה"ב התכווצה רבעון שני ברציפות

התפוקה התעשייתית בארה"ב נותרה ללא שינוי ביוני, אולם ירדה ברבעון השני כולו בקצב שנתי של 1.2%, רבעון שני ברציפות של ירידות. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 0.1% ביוני.

ניצול כושר הייצור ירד ביוני ל-77.9% לעומת 78.1% בחודש הקודם, לפי נתונים שפירסם היום הבנק הפדרלי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי היבוא בארה"ב בנפילה החדה זה שלוש שנים

מחיר היבוא בארה"ב נפלו ביוני ב-0.9% לעומת החודש הקודם - הירידה החדה ביותר זה שישה חודשים - על רקע נפילה במחירי הנפט ומוצריו המיובא, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. בניכוי דלק מיובא, מחירי היבוא ירדו ב-0.3%.

לעומת יוני 2018, נפלו מחירי היבוא ב-2% - הירידה החדה ביותר זה כמעט שלוש שנים. מחירי היצוא ירדו ביוני ב-0.7% לעומת החודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו חודש רביעי ברציפות

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו ביוני זה החודש הרביעי ברציפות, עדות אפשרית לכך שמצבה של הכלכלה האמריקאי אינו שברירי כפי שמעריך הבנק הפדרלי.

המכירות הקמעוניות גדלו בחודש שעבר ב-0.4% לאחר עלייה מתוקנת כלפי מטה של 0.4% במאי, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזיות האנליסטים היו לגידול של 0.2% בלבד ביוני.

בניכוי מכירות תחנות הדלק, שצנחו ב-2.8% כתוצאה מירידת מחירי הנפט, גדלו המכירות הקמעוניות בשיעור חד אפילו יותר של 0.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ג'ונסון אנד ג'ונסון העלתה תחזית המכירות השנתיות

ג'ונסון אנד ג'ונסון העלתה את תחזית ההכנסות השנתיות, לאחר שמכירות איתנות בחטיבת התרופות סייעו לפצות על ירידה בהכנסות תחומי מוצרי הצריכה והציוד הרפואי. המניה מטפסת ב-0.4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה האמריקאית דיווחה היום על רווח של 5.61 מיליארד דולר, או רווח של 2.08 דולר למניה, ברבעון השני של השנה, גידול של 42% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת הודות להכנסה חד פעמית הקשורה למס. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 2.58 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 2.46 דולר למניה.

הכנסות J&J בתקופה המדווחת הסתכמו ב-20.6 מיליארד דולר, ירידה לעומת הכנסות של 20.8 מיליארד דולר ברבעון השני של 2018, אך מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 20.3 מיליארד דולר.

החברה העלתה את תחזית ההכנסות לשנת 2019 כולה לטווח של 80.8-81.6 מיליארד דולר לעומת תחזית קודמת של 80.4-81.2 מיליארד דולר. כמו כן, שבה ואישרה את תחזית הרווח השנתי לפני סעיפים חד פעמיים בטווח של 8.53-8.63 דולר למניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול מהצפוי ברווחי ולס פרגו; ההכנסות עלו על התחזיות

בנק האמריקאי ולס פרגו דיווח היום על רווח נקי של 6.2 מיליארד דולר, או רווח של 1.32 דולר למניה, ברבעון השני של השנה, שיפור לעומת רווח של 5.2 מיליארד דולר, או רווח של 98 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח נמוך יותר של 1.17 דולר למניה.

הכנסות הבנק בתקופה המדווחת נותרו ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל, ברמה של 21.6 מיליארד דולר, ועלו על תחזיות האנליסטים להכנסות של 20.9 מיליארד דולר.

עם זאת, בדומה לג'י.פי מורגן צ'ייס היום ולסיטיגרופ אתמול, גם ולס פרגו איכזב בתחום ההכנסות מפעולות מימון (NNI) שהסתכמו ב-12.1 מיליארד דולר, מעט פחות מתחזיות האנליסטים.

מניית ולס פרגו מטפסת ב-0.2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גולדמן סאקס היכה התחזיות; הגדיל הדיווידנד ב-47%

בנק גולדמן סאקס דיווח היום על ירידה מתונה מהצפוי בהכנסותיו ממסחר, והודיע על הגדלת הדיווידנד הרבעוני למשקיעים.

גולדמן סאקס דיווח על רווח נקי של 2.2 מיליארד דולר, או רווח של 5.81 דולר למניה ברבעון השני של השנה, ירידה לעומת רווח 2.35 מיליארד דולר, או רווח של 5.98 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. עם זאת, הרווח עלה בשיעור ניכר על תחזיות האנליסטים לרווח של 4.89 דולר למניה

הכנסות הבנק ברבעון השני הסתכמו ב-9.46 מיליארד דולר, ירידה של 2% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 8.84 מיליארד דולר.

ההכנסות פעילות המסחר התכווצו בתקופה המדווחת ל-3.48 מיליארד דולר, אולם עלו על תחזיות האנליסטים של 3.37 מיליארד דולר.

גולדמן סאקס הגדיל את הדיווידנד הרבעוני ל-1.25 דולר למניה לעומת 85 סנט למניה עד כה. מניית גולדמן סאקס מטופסת ב-0.9% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ג'יי.פי. מורגן דיווח על עלייה של 16% ברווח ברבעון

ג'יי.פי. מורגן, הבנק הגדול ביותר בארה"ב במונחי נכסים, דיווח על עלייה ברווחים ובהכנסות ברבעון השני של 2019. ג'יי.פי מורגון דיווח על רווח של 9.65 מיליארד דולר ברבעון, או רווח של 2.82 דולר למניה, עלייה של 16% לעומת הרבעון המקביל ב-2018 ומעבר לתחזיות האנליסטים לרווח של 2.5 דולר למניה. מניית הבנק יורדת ב-1.6% במסחר המוקדם בוול סטריט.

ההכנסות גדלו ב-4% ל-29.5 מיליארד דולר ברבעון, לעומת תחזיות האנליסטים להכנסות של 28.9 מיליארד דולר. עם זאת הבנק דיווח על ירידה של 12% בהכנסות ממסחר במניות ל-1.7 מיליארד דולר בעקבות ירידה של פעילות הלקוחות במגזר הנגזרים.

"אנו ממשיכים לראות מומנטום חיובי בקרב הצרכנים בארה"ב - יצירת מקומות עבודה ועלייה בשכר - המשתקפים בתוצאות הבנק", אמר מנכ"ל ג'יי.פי. מורגן ג'יימי דיימון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת

בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת על רקע עונות הדו"חות הכספיים בארה"ב. טוקיו פתחה את שבוע המסחר עם ירידה של 0.7%; הונג קונג עלתה ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.1%; סינגפור עלתה ב-0.2%; סיאול עלתה ב-0.4% וסידני ירדה ב-0.2%

המשקיעים ממתינים לנתוני המכירות הקמעוניות בארה"ב ולדו"חות הבנקים הגדולים - ג'יי.פי. מורגן וגולדמן סאקס - שיפורסמו היום (ג'). אתמול דיווחה סין על ירידה בצמיחה ברבעון השני של 2019, אך נתוני מכירות קמעוניות חזקים עודדו את המשקיעים כי הכלכלה המקומית תוכל לפצה על הירידה בייצוא מהמדינה.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.1% ל-1108.01 ין לדולר. הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.1% ל-59.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-66.6 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט מתקשה לשמור על השיא

המסחר בוול סטריט ננעלו ללא שינוי ניכר אחרי שננעלו ברמות שיא ביום שישי.  דאו ג'ונס עלה ב-0.1%;  S&P 500 ננעל ללא שינוי ניכר; נאסד"ק 100 נסחר בעליות של 0.2%.

מניית טבע צנחה ב-7.8% אחרי שמורגן סטנלי טען שמניית החברה עשויה לרדת ב-35%.

נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.3% ל-59.4 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט ב-0.6% ל-66.3 דולר לחבית. הירידות בנפט נרשמות לאור חידוש הייצור המפרץ מקסיקו אחרי שסופת ההוריקן בארי נהפכה לסערה טרופית.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות הסחר הגדולות של ארה"ב  - בהן היורו, הליש"ט והין - עולה ב-0.1% ל-96.9 נקודת. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.09%.

עונת הדו"חות לרבעון השלישי של 2019 נפתחה היום, כאשר בנק סיטיגרופ היכה את תחזיות האנליסטים. מניית הבנק ירדה בשיעור קל אחרי פרסום הדו"חות בשל צפי לתוכנית קיצוצים שינהיג. ג'יי.פי מורגן וגולדמן סאקס יפרסמו את דו"חותיהם הכספיים מחר.

מיזוג נוסף במגזר האנרגיה בארה"ב - יצרנית הנפט קלון פטרוליום הודיעה היום על רכישת חברת הנפט והגז קאריזו תמורת 3.2 מיליארד דולר. מניית קלון יורדת ב-2% במסחר המוקדם ומניית קאריזו עולה ב-1.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיפור בפעילות הייצור בארה"ב

מדד פעילות הייצור אמפייר סטייט שמפרסם הבנק הפדרלי בניו יורק עלה ביולי והיכה את תחזיות הכלכלנים. המדד הגיע ל-4.3 נקודות – עלייה של 12.9 נקודות לעומת יוני. תחזיות הכלכלנים היו כי המדד יגיע ל-0.5 נקודות בלבד. במדד זה, כל נתון גבוה מ-0 נקודות מסמל שיפור בפעילות הייצור.

ואולם בחינה של תתי המדדים – שמרכיבים את המדד הכולל – מציגה תמונה מעורבת. ההזמנות החדשות של מפעלים עלו אמנם ביוני, אך עדיין נותרו ברמה שלילית של 1.5 נקודות. מדד המסירות ירד והגיע ל-7.2 נקודות, ומדד ההזמנות שלא מומשו ירד זה החודש השני ברציפות ביחד עם מדד המלאים. תת המדד של תעסוקה ירד למינוס 9.6 נקודות – שפל של כמעט שלוש שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות בשוק הנפט

מחירי הנפט רושמים עליות קלות אחרי שסופת ההוריקן שמכונה בארי נחלשה ומכונה עכשיו סופה טרופית, ולכן קטן החשש מפגיעה משמעותית בפגיעה בפעילות השאיבה במפרץ מקסיקו. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 60.2 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט עולה ב-0.15% ל-66.82 דולר לחבית.

בשווקים חששו מפגיעה במגזר האנרגיה בשל התקרבותה של הסופה ומתקני ייצור מסוימים אפילו נסגרו לזמן קצר עד שתבוצע הערכת מצב בנוגע לסכנות. כמה ממתקני הייצור עדיין סגורים ולכן נרשמות עליות קלות בשוק הנפט. בשבועות האחרונים עלו מחירי הנפט בשל המתיחות בין אירן לארה"ב במפרץ הפרסי, וגם התמשכותה של מלחמת הסחר עם סין שעשויה היתה להביא לירידה בביקוש לנפט, לא הורידה את מחירו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סיטיגרופ עלה על תחזיות האנליסטים ברבעון השני

סיטיגרופ עקף את תחזיות האנליסטים לרווחים ולהכנסות ברבעון השני, הודות לרווחים מההנפקה הראשונית לציבור של הפלטפורמה האלקטרונית לסחר באג"ח, טריידווב.

הבנק רשם רווח של 4.79 מיליארד דולר, או 1.95 דולר למניה, לעומת הערכות אנליסטים לרווח של 1.8 דולר למניה. ללא ההנפקה, הבנק היה מדווח על רווח של 1.83 דולר למניה הודות למסים נמוכים יותר וקיצוץ ב"הון עומד" (outstanding shares).

ההכנסות עלו ב-2% ל-18.76 מיליארד דולר, לעומת תחזיות האנליסטים להכנסות של 18.5 מיליארד דולר. מניית הבנק עלתה עד כה השנה ב-38%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות ההאטה בצמיחה בסין - בורסת שנחאי עלתה ב-0.4%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות קלות למרות ההאטה בצמיחה בסין. בורסת טוקיו סגורה היום לרגל חג; הונג קונג עלתה ב-0.3%; שנחאי הוסיפה 0.4%; סינגפור ירדה ב-0.3%; סיאול עלתה ב-0.1% וסידני ירדה ב-0.6%.

כלכלת סין צמחה בקצב האיטי ביותר זה 30 שנים ברבעון השני של השנה. הצמיחה היתה 6.2% לעומת הרבעון המקביל, ונפלה מצמיחה של 6.4% שנרשמה ברבעון הראשון של 2019. ההאטה, אומרים כלכלנים, נובעת מהשפעות מלחמת הסחר עם ארה"ב, אם כי נתונים כלכליים נוספים הראו כי היא מתייצבת, וכלכלנים צופים התאוששות בצמיחה בהמשך השנה.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.05% ל-107.84 ין לדולר. היואן הסיני עולה ב-0.1% ל-6.871 יואן לדולר.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% ל-60.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.4% ל-67 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בבורסות אירופה

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות קלות אחרי שנסחרו במגמה שלילית במהלך היום ועל רקע פתיחת עונת הדו"חות לרבעון השני בוול סטריט. לונדון עלתה ב-0.3%; פרנקפורט עלתה ב-0.5%; פריז עלתה ב-0.2% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%. היורו נחלש ב-0.1% מול הדולר ונסחר תמורת 1.1261 דולר ליורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker