דו"ח תעסוקה חזק בארה"ב; פחתו הסיכויים להורדת ריבית; וול סטריט נסוגה משיא

תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות לשנתיים בזינוק החד מ-2015 ■ תשואת האג"ח ל-10 שנים קפצה מעל ל-2% ■ הזהב צנח מתחת ל-1,400 דולר לאונקייה ■ הנפט סגר שבוע שלילי ראשון זה שלושה שבועות ■ בורסות אירופה ביום הגרוע זה למעלה מחודש

צוות גלובל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תשואת האג"ח לשנתיים בארה"ב בזינוק החד מ-2015

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בירידות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים רשמה את הזינוק היומי החד ביותר מזה שבעה חודשים, לאחר שדו"ח התעסוקה החזק שפורסם היום בארה"ב חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר להוריד את הריבית.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים התאוששה משפל של שנתיים וחצי, וקפצה ב-0.09% לרמה של 2.04% - הזינוק היומי החד ביותר מאז הרביעי בינואר. בסיכום שבועי טיפסה התשואה ביותר מ-0.04% - העלייה השבועית החדה ביותר זה קרוב לשלושה חודשים.

התשואה על האג"ח לשנתיים נסקה ב-0.11% לרמה של 1.87%, הזינוק היומי החד ביותר מאז פברואר 2015.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה משיא בעקבות דו"ח התעסוקה

בורסות וול סטריט נסוגו משיא לאחר שנתוני תעסוקה חיוביים שפורסמו היום (שישי) בארה"ב חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר להוריד בחדות את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם. עם זאת, בסיכום שבועי רשם שוק המניות בארה"ב עליות.

מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.2% אך טיפס ב-1.2% השבוע; מדד S&P 500 ירד ב-0.2% - סגירה שלילית ראשונה זה שישה ימים - והוסיף בסיכום שבועי 1.7%; מדד נאסד"ק איבד היום 0.1% אך עלה השבוע ב-1.9%. אתמול (חמישי) לא התקיים מסחר בוול סטריט לרגל חופשת יום העצמאות האמריקאי, לאחר שביום רביעי נסגרו שלושת המדדים המרכזיים בו זמנית בשיאים בפעם הראשונה זה 17 חודשים.

מספר גבוה מהצפוי של 224 אלף משרות שנוספו לשוק התעסוקה בארה"ב ביוני הפחית את ההסתברות לכך שהבנק הפדרלי יוריד את הריבית בארה"ב בשיעור חד בישיבת המדיניות הבאה שתתקיים בסוף החודש.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של 9% בלבד להורדת ריבית של 0.5% בישיבתו הקרובה של הפד ב-30 וב-31 ביולי, לפי נתוני CME. זאת לעומת סיכוי של 30% שהעניקו לכך לפני פרסום דו"ח התעסוקה. בה בעת, החוזים מעניקים הסתברות של 92% לכך שהפד יוריד החודש את הריבית ב-0.25%, לעומת סיכוי של 70% לפני פרסום נתוני התעסוקה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט סגר שבוע שלילי ראשון זה שלושה שבועות

מחיר הנפט הגולמי טיפס בניו יורק זה היום השני ברציפות על רקע דו"ח התעסוקה החיובי שפורסם היום בארה"ב, אולם נסוג בסיכום שבועי בדרכו לירידה שבועית ראשונה מזה שלושה שבועות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 57.51 דולר לחבית, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

עם זאת, בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט ב-1.6% - לאחר שבועיים רצופים של עליות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב צנח מתחת ל-1,400 ד'; הדולר מתחזק בעולם

מחיר הזהב צנח במהלך המסחר היום מתחת לרמה של 1,400 דולרים לאחר שנתוני תעסוקה איתנים שפורסמו היום בארה"ב חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר להוריד את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

התחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם הכבידה אף היא על מחיר המתכת היקרה, הנקוב בדולרים. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.6%.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,400.1 דולר לאונקייה, ירידה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך המסחר כבר נפלו למחיר של 1,388.6 דולר לאונקייה.

מחיר הזהב טיפס במהלך השבוע לרמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2013, אולם ירד בסיכום שבועי ב-1% - שבוע שלילי ראשון מזה שלושה שבועות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ביום הגרוע זה חודש; היורו נחלש

בורסות אירופה רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה מחודש על רקע נתוני מקרו כלכליים חלשים שפורסמו בגרמניה - הכלכלה הגדולה ביבשת. הירידות החריפו לאחר שדו"ח תעסוקה חיובי שפורסם בארה"ב חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר להוריד את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.7%; פרנקפורט ופריז נסוגו ב-0.5%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.7%, הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה מחודש.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1262 דולר ליורו, שפל של שבועיים, לאחר שנתוני הזמנות בתי חרושת שפורסמו בגרמניה היום חלשים משמעותית מתחזיות הכלכלנים.

הזמנות בתי החרושת בגרמניה ירדו במאי ב-2.2% - הרבה מעבר לתחזיות הכלכלנים לירידה של 0.2%. הנתון הוא סימן נוסף להשפעת האי וודאות בסחר העולמי וסימן להאטה בצמיחה באירופה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"ח תעסוקה חזק בארה"ב; פחתו הסיכויים להורדת ריבית החודש

מספר גבוה מהצפוי של משרות נוספו לשוק העבודה האמריקאי בחודש שעבר - נתון שעשוי להפחית הסיכויים לכך שהבנק הפדרלי יחליט להוריד את הריבית בארה"ב כבר החודש.

224 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב בחודש יוני, לאחר גידול של 72 אלף משרות בחודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו גידול מתון יותר של 160 לאף משרות לאחר תוספת של 75 אלף משרות שעליה דווח במקור במאי. נתוני אפריל תוקנו אף הם כלפי מטה לגידול של 216 אלף משרות לעומת תוספת של 224 אלף משרות שעליה דווח במקור.

שיעור האבטלה טיפס ל-3.7% לעומת 3.6% בחודש הקודם, שהיתה רמתו הנמוכה ביותר מאז 1969. כלכלנים צפו כי שיעור האבטלה יישאר ללא שינוי ביוני.

השכר השעתי טיפס ביוני ב-3.1% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - מעט פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 3.2%.

נתוני התעסוקה עשויים להקטין את הסיכוי לכך שהבנק הפדרלי יחליט להוריד את הריבית בארה"ב בשיעור חד בישיבת המדיניות הבאה שתתקיים בסוף החודש.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של 8% להורדת ריבית של 0.5% בישיבתו הקרובה של הפד ב-30 וב-31 ביולי. זאת לעומת סיכוי של 30% שהעניקו לכך לפני פרסום דו"ח התעסוקה. עם זאת, החוזים מעניקים הסתברות של 92% לכך שהפד יוריד החודש את הריבית ב-0.25%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נפילה של 22% במכירות פורד בסין

פורד, יצרנית המכוניות השנייה בגודלה בארה"ב, מסרה היום כי מכירותיה בסין נפלו ברבעון השני של השנה ב-21.7% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת.

"החברה נקטה בצעדים אגרסיביים לצמצום מלאים בסוכנויות, הגדלת תנועת הקונים לאולמות תצוגה, ייצוב מחירי העסקות ושיפור רווחיות הסוכנים", נאמר בהודעה שפירסמה פורד.

מניית פורד מטפסת ב-0.3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת בציפייה לדו"ח התעסוקה החודשי שיפורסם היום (שישי) בארה"ב. טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג ירדה ב-0.1%; שנחאי עלתה ב-0.2%; סינגפור ירדה ב-0.2%; סיאול עלתה ב-0.1% וסידני עלתה ב-0.5%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים כשתשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עדיין מתחת ל-2%. הין יורד ב-0.2% ל-108.03 ין לדולר.

הנפט נסחר בירידות לאחר שאתמול עצר הצי הבריטי מכלית איראנית בדרכה לסוריה. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.4% ל-56.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.2% ל-63.2 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סמסונג פרסמה אזהרת רווח לרבעון השני

סמסונג, יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם, צופה ירידה של 56% ברווח התפעולי ברבעון השני של 2018, בעקבות השפעות מלחמת הסחר על הביקוש לשבבים בעולם. החברה דיווחה כי הוא צופה שהרווח התפעולי בחודשים מארס-יוני יסתכם ב-6.5 טריליון וון קוריאני (5.6 מיליארד דולר) וכי ההכנסות יירדו ב-4.2% ל-56 טריליון וון.

עם זאת, סמסונג תקבל תשלום חד פעמי בסך 800 מיליארדוון מאפל עבור מסכים שהיא מכרה לחברת הטכנולוגיה האמריקאית. מלחמת הסחר והעלאת המכסים פוגעת ביצרניות שבבי זיכרון כמו סמסונג ו-HK הקוריאנית בגלל ירידה בביקוש העולמי למכשירי אלקטרוניקה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סין: תנאי להסכם סחר עם ארה"ב - ביטול המכסים שכבר הוטלו

דובר משרד המסחר של סין, גאו פנג, אמר היום (חמישי) כי ארה"ב תצטרך לבטל את המכסים שהטילה על יבוא מארצו בטרם ייחתם הסכם סחר בין סין לארה"ב, אולם אישר כי חודש המו"מ בין בייג'ין לוושינגטון.

נשיאי שתי הכלכלות הגדולות בעולם הסכימו בסוף שבוע שעבר לחדש את שיחות הסחר שנקלעו למבוי סתום במאי לאחר שארה"ב האשימה את סין בנסיגה מהתחייבויותיה הקודמות כשהצדדים התקרבו להסכם.

על מנת לחדש את השיחות, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הסכים לא להטיל עוד מכסים על יבוא נוסף מסין בהיקף של כ-300 מיליארד דולר, ולצמצם את המגבלות שהוטלו על ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי.

ארה"ב כבר מטילה מכסים של 25% על יבוא מסין בהיקף של 250 מיליארד דולר, שכולל מגוון מוצרים החל מרהיטים וכלה במוליכים למחצה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה בשיא של 13 חודשים

בורסות אירופה נסגרו בעליות קלות במחזורי מסחר דלילים על רקע החופשה בשווקים הפיננסים בארה"ב לרגל יום העצמאות האמריקאי. מניות הנדל"ן והטלקום הובילו את העליות, ואילו במגזר התשתיות נרשמו הירידות החדות ביותר.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.1%; פריז נסגרה כמעט ללא שינוי. בורסת לונדון נסוגה ב-0.1% - ירידה ראשונה מזה חמישה ימים - לאחר שבמהלך יום המסחר כבר טיפס לרמתה הגבוהה ביותר זה כ-10 חודשים. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה למעלה מ-13 חודשים.

חברת AB פודס, שמפעילה את רשת האופנה פרימרק, דיווחה היום על עלייה של 3% בהכנסות ב-40 השבועות הראשונים של השנה. החברה מפעילה גם חטיבות מזון, ונהנתה מהתחזקות ההכנסות בתחומים אלה, אך ציינה גם שהיא מצפה השנה לעלייה ברווחי פרימרק - בניגוד למגמה השלטת בתעשייה הקמעונאית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום העצמאות בארה"ב: החוזים על מדד S&P 500 מעל 3,000 נק'

החוזים על מדד S&P 500 מצביעים על כך שמדד המניות האמריקאי ייפתח בראשונה בתולדותיו מעל לרף של 3,000 נקודות, עם חידוש המסחר בבורסות וול סטריט מחר (יום שישי).

היום לא מתקיים מסחר בארה"ב לרגל חופשת יום העצמאות האמריקאי. מחר יפרסם משרד העבודה האמריקאי את דו"ח התעסוקה של חודש יוני, וכלכלנים צופים תוספת של 160 אלף משרות לאחר גידול של 75 אלף משרות בלבד בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בראשונה: תשואת האג"ח בגרמניה מתחת לריבית האירופית על פיקדונות

התשואה על האג"ח הממשלתיות הגרמניות ירדה היום בפעם הראשונה אל מתחת לרמתה של הריבית על פיקדונות שקבע הבנק המרכזי של אירופה (ECB), שרמתה מינוס 0.4%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של גרמניה ל-10 שנים יורדת כעת 0.02% לרמה של מינוס 0.4%, לאחר שמוקדם יותר כבר נסוגה לרמה של מינוס 0.406%.

ירידת התשואה מאותת על כך שהמשקיעים צופים הורדות ריבית נוספות ביבשת. עם זאת, גרמניה אינה לבד. התשואה על האג"ח הממשלתיות של בלגיה ל-10 שנים ירדה היום בפעם הראשונה מתחת לאפס, והתשואה על האג"ח המקבילות של ממשלת צרפת ירדה למינוס 0.12%.

התשואות על אג"ח מרכזיות אחרות בעולם רשמו אף הן ירידות לאחרונה. כך למשל, התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים ירדה ביום רביעי לרמתה הנמוכה מאז נובמבר 2016.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה במכירות הקמעונאיות באירופה

באירופה פורסמו היום נתונים שמצביעים על ירידה במכירות הקמעונאיות בגוש היורו זה החודש השני ברציפות. הנתונים האלה מצטרפים לנתוני מקרו נוספים שמגבירים את החשש מפני האטה כלכלית ביבשת ברבעון השני שהסתיים השבוע.

לפי נתוני סוכנות הסטטיסטיקה של הנציבות האירופית, המכירות הקמעונאיות ירדו במאי ב-0.3% לעומת אפריל. גם באפריל נרשמה ירידה של 0.1% במכירות לעומת מארס. דווקא בגרמניה, הכלכלה הגדולה באירופה, נרשמה ירידה של 0.6% במכירות, ובצרפת, הכלכלה השנייה בגודלה בגוש היורו, עלו המכירות ב-0.4%. נתונים שפורסמו באחרונה בגרמניה מעוררים חשש כי המדינה עשויה להיגרר למיתון, בעוד צרפת מצליחה להפתיע בביצועיה הכלכליים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה

המסחר בבורסות אסיה התנהל במגמה מעורבת אחרי שאתמול ננעל יום המסחר המקוצר בוול סטריט ברמות שיא. העליות בוול סטריט נרשמו על רקע דיווחים שמציגים רגיעה מסוימת במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ואף שפורסמו אתמול בארה"ב נתונים שמראים על העמקת גירעון הסחר של הכלכלה הגדולה בעולם.

בנוסף, מינויה הצפוי של כריסטין לגארד לתפקיד יו"ר הבנק המרכזי של אירופה (ECB) מעודד את המשקיעים על רקע ההשערות כי היא תמשיך לנהל מדיניות מרחיבה ותזרים תמריצים לשוק.

טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג יורדת ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.7%; סיאול עלתה ב-0.6%; סידני עולה ב-0.5%. בשוק המט"ח, הין נסחר מול הדולר ללא שינוי ניכר בשער של 107.8 ין לדולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט יורד ב-1.15% ל-56.7 דולר לחבית.

היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט בשל חגיגות יום העצמאות האמריקאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בוול סטריט; תשואות האג"ח של ארה"ב בשפל של שנתיים וחצי

המסחר בוול סטריט התנהל בעליות במדדים המובילים, לקראת חופשת יום העצמאות האמריקאי. דאו ג'ונס  עלה ב-0.6%; S&P 500 עלה ב-0.7%; על נאסד"ק עלה ב-0.7%.

יום המסחר היום היה מקוצר והסתיים ב-20:00 (שעון ישראל), ומחר יהיו הבורסות בוול סטריט סגורות, לרגל יום העצמאות ה-243 של ארה"ב.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לעשר שנים יורדת אל מתחת ל-2%, לרמתה הנמוכה ביותר מזה שנתיים. התשואה יורדת ב-0.02% לרמה של 1.955%, הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2016.

מניית טסלה עלתה ב-4.5%, לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה על מכירות טובות מהצפוי של מודל 3 שלה ברבעון השני.

מניית חברת אבטחת הסייבר סימנטק זינקה ב-13.6%, בעקבות דיווחים לפיהם ענקית השבבים ברודקום נמצאת במגעים מתקדמים לרכישתה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד מכון ISM למגזר השירותים האמריקאי נפל לשפל של שנתיים

מדד של תעשיית השירותים בארה"ב ירד יותר מהמצופה ביוני לשפל של כמעט שנתיים, בהובלת האטה בתעסוקה.

מדד מכון ISM  למגזר השירותים האמריקאי נפל ל-55.1 נקודות מ-56.9 נקודות, על פי סקר המכון. שלושה מתוך ארבעת מרכיבי המדד ירדו. קטגוריית ההזמנות החדשות ירדה לשפל מאז דצמבר 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ארה"ב יצרה פחות משרות חדשות במגזר הפרטי ביוני

ארה"ב יצרה 102 אלף משרות חדשות במגזר הפרטי ביוני, נמסר מחברת ADP. זאת לעומת 41 אלף משרות במאי. כלכלנים צפו 140 אלף משרות חדשות. בשלושת החודשים שהסתיימו באפריל נוצרו 211 אלף משרות חדשות.

בתוך כך, מספר האנשים שהגישו בקשות לדמי אבטלה בשבוע שעבר נפל מעט ונותר בשפל, מה שמלמד על כך שמרבית החברות נמנעו מפיטורים אפילו שהכלכלה האטה. מספר הבקשות לדמי אבטלה נפל ב-8,000 ל-221 אלף בקשות בשבעת הימים עד ה-29 ביוני, על פי הממשלה. הדו"ח פורסם יום מוקדם בשל חופשת ארבעה ביולי.

.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גירעון הסחר של ארה"ב זינק ב-8.4% במאי

גירעון הסחר של ארה"ב זינק ב-8.4% במאי לרמה הגבוהה ביותר ב-2019, מה שמשקף שיא ביבוא מכוניות אמריקאיות ממקסיקו ומדינות אחרות. הגירעון עלה ל-55.5 מיליארד דולר מנתון מעודכן של 51.2 מיליארד דולר באפריל, כך נמסר מממשלת ארה"ב היום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה בפעילות הכלכלית בבריטניה

פעילות המגזר הפרטי בבריטניה רשמה ירידה בחודש שעבר, כך לפי מדד מנהלי הרכש של חברת מרקיט שפורסם היום. לפי מרקיט, הפעילות במגזר השירותים האטה עד כמעט לקיפאון ביוני, בגלל ביקוש נמוך. מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים ירד לרמה של 50.1 נקודות, לעומת 51 במאי. זוהי הקריאה הנמוכה ביותר מזה שלושה חודשים.

בגוש היורו עלה המדד המשולב למגזרי השירותים והייצור לרמה של 52.2 נקודות, לעומת 51.8 נקודות במאי. זוהי הקריאה הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2018. כל רמה של יותר מ-50 נקודות מראה על עליה בפעילות המגזר, בעוד שרמה נמוכה מ-50 מראה על נסיגה בפעילות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות באירופה; תשואות האג"ח יורדות על רקע מינוי לגארד ל-ECB

המסחר בבורסות אירופה התנהל בעליות שערים, בהמשך לעליות שנרשמו אתמול בוול סטריט. לונדון עלתה ב-0.7%; פרנקפורט עלתה ב-0.7%; פריז הוסיפה 0.7%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.8%. 

המשקיעים מגיבים על מועמדותה של יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד לתפקיד נגידת הבנק המרכזי של אירופה (ECB) וקונים אג"ח ממשלתיות של גוש היורו, מה שגורם לירידה בתשואות.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של גרמניה לעשר שנים ירדה ב-0.03% לרמה של מינוס 0.39%. התשואה על האג"ח של איטליה ירדה ב-0.07% ל-1.78%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה נסגרה בירידות שערים; שנחאי ירדה ב-0.9%

המסחר בבורסות אסיה התנהל בירידות שערים, על רקע אי ודאות בנוגע לשיחות הסחר בין סין לארה"ב. טוקיו ירדה ב-0.5%; הונג קונג יורדת ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.9%; סיאול ירדה ב-1.2%; סידני עלתה ב-0.4%. 

המשקיעים מצפים להתפתחויות חדשות בעניין שיחות הסחר. פיטר נווארו, יועץ הסחר הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אמר אתמול כי המגעים בין ארה"ב לסין מתקדמים "בכיוון טוב מאוד". עם זאת, אין פרטים ספציפיים לגבי השיחות, והעמדות הנוקשות של שני הצדדים הופכים את הסיכויים להסכם לנמוכים. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט המשיכה לשבור שיאים

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית והמשיכו לשבור שיאים לאחר שהמשך האופטימיות בעקבות הפסקת האש במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, האפיל בהשפעתו על חששות מהסלמה בסכסוך הסחר בין ארה"ב לאיחוד האירופי.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.3% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם זה היום שני ברציפות; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.3% ונסגר במרחק נגיעה משיא; מדד נאסד"ק עלה ב-0.2%, ומרוחק כעת ב-0.7% מרמתו הגבוהה מעולם.

ארה"ב הוסיפה אתמול מוצרי יבוא בהיקף של 4 מיליארד דולר מהאיחוד האירופי, שעליהן תטיל מכסים כעונש על הסובסידיות שמעניקה אירופה ליצרנית המטוסים איירבוס.

רשימת מוצרים זו מצטרפת לרשימה שכבר פורסמה באפריל, ואשר כללה מוצרים בשווי 21 מיליארד דולר שמייבאת ארה"ב מהאיחוד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר הנפילה החדה זה שנה: הזהב שוב מעל 1,400 ד'

מחיר הזהב, שרשם ביום שני את הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה משנה, התאושש היום ושב ונסגר מעל לרמה של 1,400 דולרים, על רקע היחלשות הדולר שהפכה את המתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים לאטרקטיבית יותר עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,408 דולר לאונקייה, עלייה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שביום שני נפל ב-1.7% - הירידה היומית החדה ביותר מאז יוני 2018.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לאחר ההודעה על מינוי ראש קרן המטבע הבינ"ל (IMF), כריסטין לגארד, למחליפה של מריו דראגי בתפקיד נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB).

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחיר הנפט הגולמי צלל ב-5%

מחיר הנפט צנח בקרוב ל-5% לאחר שחששות מהאטה בצמיחת הכלכלה העולמי וסכסוכי סחר האפילו בהשפעתם על הארכת תוקף קיצוצי תפוקת הנפט של מדינות אופ"ק ויצואניות נפט גדולות נוספות ובראשן רוסיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 56.25 דולר לחבית, ירידה של 4.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הנפט בניו יורק קפץ ב-9.3% בחודש יוני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לונדון הובילה את העליות באירופה; תשואת האג"ח בגרמניה בשפל

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית למרות שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ חזר לאיים על האיחוד האירופי בהטלת מכסים. מגזר התשתיות הוביל את העליות, ואילו מניות האנרגיה נסוגו בעקבות נפילת מחירי הנפט.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8% על רקע היחלשות הליש"ט. פרנקפורט טיפסה בפחות מ-0.1%; פריז הוסיפה 0.2%; מילאנו עלתה ב-0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.4%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של בריטניה ל-10 שנים נפלה ב-0.08% לרמה של 0.73%, שפל של כמעט שלוש שנים. הליש"ט נחלש ב-0.4% מול הדולר לשער של 1.2594 דולר לליש"ט.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של גרמניה ל-10 שנים ירדה ב-0.01% למינוס 0.36% - רמתה הנמוכה מעולם.

מניית איירבוס נסוגה ב- 0.3% לאחר שאתמול (ב') הוסיפה ארה"ב מוצרי יבוא בהיקף של 4 מיליארד דולר מהאיחוד האירופי, שעליהן תטיל מכסים כעונש על הסובסידיות שמעניקה אירופה ליצרנית המטוסים איירבוס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תשואת האג"ח הממשלתיות בארה"ב מתחת ל-2%

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נפלה מתחת לרף של 2% לקראת פרסום שורה של נתוני מקרו כלכליים השבוע בארה"ב, אשר צפויים להשפיע על החלטות הריבית של הבנק הפדרלי.

נתוני משרות במגזר הפרטי, הזמנות בתי חרושת ופעילות מגזר השירותים יפורסמו ביום רביעי, ודו"ח התעסוקה של חודש יוני יפורסם ביום שישי. ביום חמישי לא יתקיים מסחר לרגל יום העצמאות האמריקאי.

התשואה על האג"ח הממשלתיות בארה"ב ל-10 שנים יורדת ב-0.04% לרמה של 1.985%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפקת הענק של ארמקו עשוי להיערך עוד השנה

סעודיה מתכוננת שוב להנפקת הענק של ארמקו, חברת הנפט הלאומית של המדינה - כך דווח בבלומברג. הנפקת ארמקו היתה אמורה לצאת לדרך כבר בשנה שעברה, כחלק מהתוכנית השאפתנית של יורש העצר הסעודי לגייס הון שישמש את המדינה להשקעות שיפחיתו את התלות שלה בנפט.

ואולם במסגרת הליכי ההנפקה גילתה סעודיה שהשווי שישתקף לארמקו לא גבוה כפי שחשבה בתחילה, ולכן הגיוס יהיה נמוך יותר. כעת, מעריכים בסעודיה שניתן יהיה להגיע לשווי שוק של 2 טריליון דולר בהנפקה, וכך תוכל סעודיה לגייס 100 מיליארד דולר אם  תנפיק רק 5% מהחברה.

לפי הדיווח, ארמקו, החברה הרווחית ביותר בעולם, ניהלה באחרונה מגעים עם כמה בנקי השקעות כדי לדון בהשתתפותם בהנפקה. לפי הדיווח, ייתכן כי ההנפקה תתרחש בסוף השנה הנוכחית או בתחילת השנה הבאה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה; הונג קונג עולה ב-1.3%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת, כאשר השפעת ההכרזה על הפסקת אש במלחמת הסחר מתפוגגת, למרות העליות אמש בוול סטריט. טוקיו עולה ב-0.05%; הונג קונג פותחת את שבוע המסחר בעליות של 1.3%; שנחאי יורדת ב-0.05%; סינגפור נחלשת ב-0.6%; סיאול יורדת ב-0.3% וסידני עולה ב-0.3%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.04% ל-108.41 ין לדולר. היואן הסיני יורד ב-0.1% ל-6.861 יואן לדולר. הדולר האוסטרלי עולה ב-0.1% ל-0.697 דולר אמריקאי לקראת החלטת הריבית של הבנק המרכזי של אוסטרליה.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.4% ל-58.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.2% ל-64.9 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה בעליות

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים, על רקע הפסקת האש במלחמת הסחר, שעליה סיכמו דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב ושי ג'ינפינג, נשיא סין, בוועידת G20 בשבת. לעליות תורמים גם נתונים חדשים שמעידים על עליה בפעילות הייצור בארה"ב. דאו ג'ונס עלה ב-0.4%; S&P 500 עלה ב-0.8% לשיא של כל הזמנים ונאסד"ק עלה ב-1.1%.

זמן קצר לפני סגירת המסחר הודיע ארגון יצואניות הנפט אופ"ק כי הגיע להסכמה על המשך קיצוץ תפוקת הנפט למשך תשעה חודשים נוספים, לאחר שהושגה הסכמה כזו גם עם בעלות בריתן של אופ"ק שאינן חברות בארגון.

מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור בארה"ב עלה ביוני לרמה של 54.1 נקודות, לעומת 51.3 נקודות במאי, כך לפי נתונים שפרסם היום מכון ISM. כל רמה של יותר מ-50 נקודות מעידה על עליה בפעילות הייצור. 

מניות הטכנולוגיה הובילו את העליות לאחר שטראמפ אמר בשבת כי חברות אמריקאיות יוכלו לחזור ולמכור ציוד לענקית התקשורת הסינית וואווי. אפל עלתה ב-1.7%; מיקרון עלתה ב-3.9%.

מניית אפלייד מטיריאלס, יצרנית הציוד לייצור שבבים, עלתה ב-1.7%, לאחר שהודיעה על רכישת קוקוסאי אלקטריק תמורת 2.2 מיליארד דולר מקרן ההשקעות KKR. יצרנית מכשירי המובייל וציוד התקשורת היפנית תהפוך לחטיבה באפלייד מטיריאלס.

מדד הדולר של ICE, אשר מודד את ערכו של הדולר מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר של ארה"ב, עלה ב-0.7% והתשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב עולה ב-0.02% ל-2.02%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עלה ב-1.1% בציפיה להמשך קיצוץ התפוקה

מחיר הנפט עלה, בציפיה כי מדינות אופ"ק ובעלות בריתן יודיעו על הארכת קיצוצי התפוקה שלהן בשישה עד תשעה חודשים, וזאת לאחר שנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ויורש העצר של סעודיה, מוחמד בן-סלמאן, הודיעו בוועידת G20 כי בכוונתם להמשיך בקיצוצים.

יצרניות הנפט מעוניינות להמשיך את צמצום תפוקת הנפט ב-1.2 מיליון חביות ביום עד הרבעון הראשון של 2020. זאת, כדי להתמודד עם העלייה בייצור הנפט בארה"ב ולמנוע את ירידת מחיר הנפט. עם זאת, מסיבת העיתונאים של אופ"ק שאמורה היתה להתקיים היום עוכבה ביותר משלוש שעות בשל חילוקי דעות, לפי דיווח בבלומברג. 

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט עלו ב-1.1% וננעלו ברמה של 59.07 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך יום המסחר עלו לשיא תוך יומי של 60.28 דולר לחבית. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בעליות של 1%

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים, בהמשך למגמה החיובית בבורסות העולם בעקבות הפסקת האש בין ארה"ב לסין במלחמת הסחר. לונדון עלתה ב-1%; פרנקפורט עלתה ב-1%; פריז טיפסה 0.5%; ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.8%.

מניות מגזר הטכנולוגיה האירופיות  הובילו את העליות, לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר כי חברות אמריקאיות יורשו למכור ציוד לוואווי. בנוסף, הפסקת האש במלחמת הסחר מסירה את החשש לכך שסין תנסה לפגוע באפל, שמייצרת את האייפון במדינה. AMS, יצרנית החיישנים והשבבים, המותקנים בין היתר באייפון, עלתה ב-1.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הביטקוין יורד ל-10,500 דולר

לאחר הזינוק שרשם בשבועות האחרונים, מחיר הביטקוין יורד ועמו גם שאר מטבעות הקריפטו. הביטקוין יורד ב-13% ל-10,590 דולר, לפי נתוני בלומברג. מחירו של המטבע עדיין גבוה בכמעט 200% מכפי שהיה בתחילת השנה.

הכיוון שבו נע באחרונה הביטקוין עורר הערכות כי הוא מתפקד כמקלט אלטרנטיבי עבור משקיעים בעת ירידות בשווקים. "ביטקוין הוא זהב דיגיטלי - הוא אלטרנטיבה אמיתית למקלטים המסורתיים", אמר ל"פייננשל טיימס" דיוויד מרסר, מנכ"ל בורסת LMAX בלונדון, אשר מפעילה גם פלטפורמה למסחר במטבעות קריפטו. 

גם מחיריהם של מטבעות קריפטו גדולים אחרים נופלים. ביטקוין קאש יורד ב-7.5%, אתר יורד ב-5% ולייטקוין ב-9%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; טוקיו הוסיפה 2.1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות בעקבות הפגישה המוצלחת בין נשיא ארה"ב לנשיא סין בוועידת G20. טוקיו עלתה ב-2.1%; שנחאי זינקה ב-2.2%; סינגפור התחזקה ב-1.5%; סיאול ירדה ב-0.05%; וסידני עלתה ב-0.4%. בורסת הונג קונג סגורה היום.

דונלד טראמפ ושי ג'ינפינג נפגשו ביום שבת בוועידת G20 והודיעו על הפסקת אש במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. שתי המדינות יחדשו את שיחות הסחר ולא יטילו מכסים אחת על השנייה. בנוסף, ארה"ב תאפשר לחברות אמריקאיות למכור ציוד לוואווי.

הין יורד ב-0.4% ל-108.28 ין לדולר. היואן הסיני עולה ב-0.3% ל-6.845 יואן לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הלירה הטורקית מזנקת ב-1.7%

הלירה הטורקית מזנקת ב-1.7% ל-5.6947 לירות לדולר, לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, רמז כי הסנקציות שיוטלו על טורקיה יהיו קלות. טראמפ איים להטיל סנקציות על טורקיה אם תרכוש מרוסיה מערכות טילים נגד מטוסים מדגם S-400.

"הסנקציות ייכנסו לתוקפן באוגוסט, אך הן יהיו קלות", כתבו היום אנליסטים מחברת ההשקעות Global Source Partners שמתמחה בשווקים מתעוררים. ארה"ב תכננה להטיל שלוש חבילות סנקציות על טורקיה שאמורות היו לפגוע עוד יותר בכלכלה הרעועה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזרי הייצור ברחבי אסיה התכווצו ביוני

מגזרי הייצור ברחבי אסיה התכווצו ביוני, ומאותתים מה יקרה אם תחול החמרה נוספת במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. ירידות בביקוש הגלובלי, בייחוד במגזר האלקטרוניקה החיוני לאזור, מכבידים על מדדי מנהלי הרכש באסיה.

מדדי מנהלי הרכש ביפן, דרום קוריאה, מלזיה וטייוואן ירדו מתחת לרמה של 50 נקודות ביוני - נתון המעיד על התכווצות מגזר הייצור במדינות אלו. מדד מנהלי הרכש בדרום קוריאה ירד ל-47.5 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר זה ארבעה חודשים. מדד מנהלי הרכש של טייוואן ירד ל-45.5 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2011. מדד מנהלי הרכש של קאישין ומדד מנהלי הרכש הרשמי של סין העידו על ירידה בייצור בכלכלה השנייה בגודלה בעולם ביוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker