הסלמה במפרץ דחפה את הנפט לשבוע הטוב מ-2016; וול סטריט נסוגה משיא

מגזר השבבים הוביל את הירידות בוול סטריט לאחר שארה"ב הוסיפה חמש חברות סיניות נוספות לרשימה השחורה ■ מחיר הזהב נסגר מעל 1,400 ד' בראשונה מאז 2013 ■ מחיר הנפט קפץ ב-9.4% השבוע ■ מחזורי מסחר גבוהים מהממוצע בוול סטריט ביום "הכישוף המרובע"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה משיא; מגזר השבבים הוביל את הירידות

בורסות וול סטריט נסוגו בראשונה השבוע, בהובלת מניות ההיי-טק, לאחר שארה"ב הוסיפה חברות טכנולוגיה סיניות נוספות לרשימה השחורה האוסרת עליהן לרכוש מוצרים אמריקאים. המתיחות הגוברת בין ארה"ב לאיראן הכבידה אף היא על המדדים.

עם זאת, המדדים עלו בסיכום שבועי לאחר שבנקים מרכזיים משני צדי האוקיינוס האטלנטי אותתו השבוע על אפשרות של תמריצים מוניטריים נוספים. עוד תרמו לאופטימיות התקוות לקראת חידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין, בפגישה המתוכננת בין הנשיא דונלד טראמפ לבין הנשיא שי ג'ינפינג בפסגת מדינות G20 שתיערך ביפן בשבוע הבא.  

מדד S&P 500, שנסגר אתמול בשיא בפעם הראשונה מאז אפריל, איבד היום 0.1%, בדרכו לעלייה שבועית של 2.2%. מדד דאו ג'ונס נסוג היום ב-0.1%, אך השלים זינוק שבועי של 2.4% - שבוע חיובי שלישי ברציפות, ורצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז ה-22 בפברואר. מדד נאסד"ק נסוג ב-0.2% אך עלה בסיכום שבועי ב-3% בדרכו לשבוע שלישי ברציפות של עליות.

מניות השבבים נפלו היום לאחר שמשרד המסחר האמריקאי הוסיף חמש חברות וגופים סיניים נוספים לרשימה השחורה של חברות שנאסר עליהן רכוש מוצרים מתוצרת ארה"ב. בין החברות נמנית היגון, השותפה של יצרנית השבבים האמריקאית AMD במיזם המשותף הסיני THATIC. מניית AMD נפלה ב-3% במסחר בוול סטריט. מניית מיקרון איבדה 2.6%.

מחזורי המסחר בוול סטריט היום היו גבוהים מהממוצע על רקע יום "הכישוף המרובע" (quadruple witching), כפי שמכנים זאת הסוחרים בוול סטריט - היום שבו פוקעים במקביל חוזים עתידיים על מדדי המניות, על המניות עצמן, האופציות על מדדי המניות והאופציות על המניות עצמן. משמעות הדבר היא שהמשקיעים נדרשו היום להחליט האם ברצונם לממש את האופציות שבידיהם או להותירן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסלמה במפרץ דחפה את הנפט לשבוע הטוב מ-2016

מחיר הנפט השלים את הזינוק השבועי החד ביותר זה למעלה משנתיים, על רקע חששות מהסלמה במתיחות בין ארה"ב לאיראן לכדי עימות צבאי, אשר עלול לגרום לשיבושים באספקת הנפט מהמפרץ הפרסי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 57.43 דולר לחבית, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי קפץ מחיר הנפט ב-9.4% - הזינוק השבועי החד מאז דצמבר 2016.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב נסגר מעל 1,400 דולר בראשונה מ-2013

מחיר הזהב נסגר מעל לרף של 1,400 דולרים בפעם הראשונה מאז שנת 2013 על רקע ציפיות להורדות ריבית ברחבי העולם. בתקופות של ריבית נמוכה, משקיעים נוטים לרכוש מתכות יקרות כמו זהב.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,400.1 דולר לאונקייה, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לזינוק שבועי של 4.1% - השבוע הטוב ביותר מאז אפריל 2016.

ביום חמישי, קפץ מחיר הזהב ב-3.6% - הזינוק היומי החד ביותר מאז יוני 2016.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה סגרו שבוע חיובי בירידות

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בצל חששות מהסלמה בסכסוך בין ארה"ב לאיראן לכדי עימות צבאי במזרח התיכון.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.2%; פרנקפורט ופריז נסוגו ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.4% אולם טיפס בסיכום שבועי ב-1.6%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.3% לרמה של 1.1329 דולר ליורו.

הליש"ט נחלשת קלות מול הדולר, ונסחרת מתחת לשער של 1.27 דולר לליש"ט, לאחר שנגיד הבנק המרכזי של בריטניה, מארק קרני, ביקר את תוכניתו של בוריס ג'ונסון - המועמד המוביל להחליף את תרזה מיי בתפקיד ראש הממשלה - ליציאה מהאיחוד (ברקזיט) ללא הסכם. קרני אמר כי בריטניה לא תוכל להתחמק מתשלום מכסים על מוצרים וסחורות מהאיחוד במקרה שכזה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד פעילות הייצור בארה"ב בשפל של 9 שנים

פעילות מגזר הייצור בארה"ב רשמה החודש את הצמיחה המתונה ביותר מאז ספטמבר 2009, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור ירד ביוני לרמה של 50.1 נקודות לעומת רמה של 50.5 נקודות בחודש הקודם, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה היום חברת המחקר IHS מרקיט.

מדד מנהלי הרכש של מגזר השירותים ירד אף הוא ביוני לרמה של 50.7 נקודות, הרמה הנמוכה ביותר מאז מארס 2016, לעומת רמה של 50.9 נקודות בחודש הקודם.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה חדה מהצפוי במכירות בתים קיימים בארה"ב

המכירות של בתים קיימים בארה"ב התאוששו במאי לשיא של שלושה חודשים, על רקע ריביות נמוכות וחוסנו של שוק התעסוקה.

המכירות טיפסו במאי ב-2.5% לעומת אפריל, לקצב שנתי של 5.34 מיליון, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב, אולם נמוכות ב-1.1% לעומת מאי 2018. תחזית הכלכלנים היתה לקצב מכירות של 5.3 מיליון יחידות. בה בעת, נתוני אפריל תוקנו כלפי מעלה לקצב של 5.21 מיליון לעומת 5.19 מיליון שעליו דווח במקור.

מחיר המכירה החציוני טיפס במאי ב-4.8% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, לרמה של 277,700 דולרים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים על רקע המשך המתיחות הביטחונית במפרץ הפרסי ולאחר שאמש בורסות וול סטריט ננעלו בשיאים חדשים. טוקיו ירדה ב-1%; הונג קונג נחלשה ב-0.3%; שנחאי עלתה ב-0.5%; סינגפור עלתה ב-0.2%; סיאול איבדה 0.3% מערכה, וסידני ירדה ב-0.5%.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים, והתשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-2.04%. הין יורד ב-0.2% ל-107.56 ין לדולר. היואן הסיני יורד ב-0.3% ל-6.87 יואן לדולר.

הנפט נסחר בעליות לאחר ש"ניו יורק טיימס" דיווח כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הורה על תקיפה צבאית באיראן וחזר בו. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.2% ל-57.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.6% ל-64.8 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט שוברת שיאים; סלאק קפצה ב-49% ביומה הראשון

בורסות וול סטריט שברו שיאים על רקע ציפיות המשקיעים כי הבנק הפדרלי יוריד את הריבית בארה"ב בישיבתו בחודש הבא. זאת לאחר שהבנק המרכזי אותת אתמול על אפשרות של הורדת ריבית ראשונה מאז 2008.

מדד S&P 500 עלה ב-1% ונסגר בשיא בראשונה מזה שבעה שבועות; מדד נאסד"ק טיפס ב-0.8%; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.9%.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, צופים כעת בוודאות כי הבנק הפדרלי יוריד את הריבית ביולי, ומעניקים הסתברות של 64% להורדת ריבית אחת לטווח של 2%-2.25%, וסיכוי של 36% לשתי הורדות ריבית בחודש הבא. לפני הודעת הבנק הפדרלי אתמול, העניקו החוזים הסתברות של 65% להורדת ריבית אחת ביולי, סיכוי של 19% לשתי הורדות ריבית בחודש הבא, והסתברות של 16% כי הריבית תישאר ללא שינוי.

מניית אורקל קפצה ב-8.2% ונסגרה בשיא, לאחר שחברת התוכנה דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים. מניית קרניבל נפלה ב-7.6% לאחר שחברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד מיקי אריסון הנמיכה את תחזית הרווח השנתי בשל גורמים גאו-פוליטיים ומקרו כלכליים.

מניית חברת סלאק (סימול: WORK), שמפעילה אפליקציה לתקשורת פנים ארגונית, קפצה ב-48.5% ביום המסחר הראשון בבורסת ניו יורק (NYSE), ונסגרה במחיר של 38.62 דולר. זאת, לאחר שביצעה הנפקה ראשונה לציבור (IPO) בשיטה יוצאת דופן של רישום ישיר למסחר (Direct Listing). במהלך המסחר כבר נסק מחיר מניית סלאק ל-42 דולר, ששיקף לחברה שווי שוק של יותר מ-21 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בראשונה מ-2016: תשואת האג"ח בארה"ב מתחת ל-2%

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נפלה מתחת לרמה של 2% בפעם הראשונה זה למעלה משנתיים, לאחר שהבנק הפדרלי אותת אתמול על אפשרות של הורדת ריבית בארה"ב, בראשונה זה למעלה מעשור. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים יורדת כעת ב-0.02% לרמה של 2%, לאחר שמוקדם יותר כבר נפלה לרמה של 1.97% - רמתה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2016. בינואר עוד היתה התשואה ברמה של 2.8%.

הדולר נחלש מול היורו ב-0.6% לשער של 1.1291 דולר ליורו, ונסוג מול הין היפני ב-0.8% לרמה של 107.29 ין לדולר. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בזינוק היומי החד מ-2016; נסגר על סף 1,400 ד'

מחיר הזהב רשם את הזינוק היומי החד ביותר זה שלוש שנים ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז 2013, לאחר שהבנק הפדרלי אותת על אפשרות של הורדת ריבית ראשונה בארה"ב מאז 2008.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,396.9 דולר לאונקייה, הרמה הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2013, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר זינוק של 3.6% - הקפיצה היומית החדה ביותר מאז יוני 2016.

"כל עוד הריביות הריאליות נמצאות במגמת ירידה, וכמות האג"ח הנושאות תשואה שלילית הולכת וגדלה, אז הזהב ינוע רק בכיוון אחד", הסביר ראש מחלקת מחקר בברוקר המקוון פפרסטון, כריס ווסטון, במכתב ללקוחות, לפי דיווח אתר מרקטווץ'.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסלמה במפרץ הפרסי דחפה את הנפט לזינוק החד ביותר השנה

מחיר הנפט רשם את הזינוק היומי החד ביותר מאז דצמבר, לאחר שאיראן הפילה מל"ט ריגול של צבא ארה"ב, והנשיא טראמפ הזהיר בתגובה כי טהרן "עשתה טעות גדולה מאוד".

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 56.65 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז שלהי מאי, לאחר זינוק של 5.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים לאוגוסט, שיהפכו לחוזים הקובעים החל ממחר, נסגרו בניו יורק במחיר של 57.07 דולר לחבית, זינוק של 5.7%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב היום (חמישי) להפלת המל"ט האמריקאי, ואמר כי "איראן עשתה טעות גדולה מאוד". בשעות הקרובות אמור טראמפ להיפגש עם יועציו לדיון בנושא המתיחות במפרץ הפרסי. הבוקר פירסמה סוכנות הידיעות האיראנית כי מל"ט ריגול של צבא ארה"ב, שחדר למחוז הורמוזגאן שבדרום המדינה, הופל על ידי טיל קרקע-אוויר. צבא ארה"ב אישר את הדיווח אך טען כי התקרית התרחשה מעל מצר הורמוז במרחב האווירי הבינלאומי.

הזינוק במחירי הנפט נרשם גם על רקע ירידה חדה מהצפוי במלאי הנפט הגולמי בארה"ב, וחוסר ודאות סביב הארכת הסכם הקיצוצים בתפוקה של אופ"ק ויצואניות נפט מובילות נוספות, בהן רוסיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההיי-טק והאנרגיה הובילו את בורסות אירופה לשיא של 7 שבועות

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר זה כשבעה שבועות לאחר שהבנק הפדרלי בארה"ב אותת אתמול על אפשרות של הורדת הריבית בכלכלה הגדולה בעולם, בראשונה מאז שנת 2008. מגזרי הטכנולוגיה והאנרגיה הובילו את העליות.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3% לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.75%, אך צפה צמיחה אפסית של כלכלת הממלכה ברבעון השני של 2019. הליש"ט מתחזק ב-0.5% מול הדולר לשער של 1.2701 דולר לליש"ט.

בורסת פרנקפורט הוסיפה 0.4%; פריז טיפסה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כשבעה שבועות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחת הייצור בפילדלפיה נעצרה כמעט לחלוטין

הצמיחה בפעילות הייצור באזור פילדלפיה בארה"ב נעצרה החודש כמעט לחלוטין, לפי נתונים שפירסם היום הבנק הפדרלי של פילדלפיה.

מדד פעילות הייצור באזור פילדלפיה צנח ביוני לרמה של 0.3 נקודות לעומת רמה של 16.6 נקודות, שיא של ארבעה חודשים, במאי. תחזית הלכלכנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 8 נקודות.

מדד גבוה מאפס מצביע על שיפור בפעילות הייצור, ואילו מדד שלילי משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה חדה מהצפוי בתביעות האבטלה בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב רשם את הירידה החדה ביותר מזה חמישה שבועות - עדות נוספת לחוסנו של שוק התעסוקה האמריקאי.

מספר תביעות האבטלה ירד בשבוע שעבר ל-216 אלף לעומת 222 אלף תביעות בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר במספר התביעות לרמה של 220 אלף. תביעות האבטלה היו במגמת עלייה מאז שנפלו בתחילת אפריל מתחת לרף 200 אלף, בפעם הראשונה מאז 1969.

הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס ל-218,750 לעומת 217,750 בשבוע הקודם. מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד ב-37 אלף ל-1.66 מיליון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק הפדרלי דוחף את אסיה לעליות: שנחאי זינקה ב-2.3%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים אחרי שהבנק הפדרלי בארה"ב אמר אתמול כי הוא משאיר את הריבית ברמתה, אך אותת כי הוא עשוי להוריד אותה בשנה הבאה אם יידרש לכך. בנוסף, נציג הסחר של ארה"ב, רוברט לייטיזר,  שיגר מסרים מעודדים בנוגע למלחמת הסחר מול סין והרגיע את המשקיעים.

טוקיו עלתה ב-0.6%; הונג קונג עולה ב-1%; שנחאי זינקה ב-2.3%; סיאול עלתה ב-0.3%; סידני עלתה ב-0.6%. בשוק המט"ח, הדולר יורד מול הין ב-0.3% ונסחר תמורת 107.74 ין.

הבנק המרכזי של יפן הודיע היום כי הוא מותיר את הריבית ברמה של מינוס 0.1%, אך הזהיר מפני התחזקות הסכנות העומדות בפני הכלכלה העולמית ורמז, בדומה לבנק הפדרלי בארה"ב, כי הוא עשוי להזרים לשוק תמריצים נוספים אם יידרש לכך.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפד דחף את וול סטריט למרחק נגיעה משיא

בורסות וול סטריט טיפסו זה היום השלישי ברציפות ונסגרו במרחק נגיעה מרמתן הגבוהה מעולם, לאחר שהבנק הפדרלי אותת על אפשרות של הורדת ריבית ראשונה בארה"ב מאז 2008, והנמיך בחדות את תחזית האינפלציה לשנה הנוכחית.

מדד S&P 500 נסגר בעלייה של 0.3% ומרוחק כעת ב-0.7% משיא של 2,945.83 נקודות שאליו טיפס ב-30 באפריל; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.2%; מדד נאסד"ק עלה ב-0.4%.

מניית אדובי סיסטמס קפצה ביותר מ-5% לאחר שחברת התוכנה דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר על תוצאות רבעוניות חזקות מהצפוי, אך סיפקה תחזית מאכזבת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תשואת האג"ח בארה"ב ברמתה הנמוכה מאז נצחון טראמפ בבחירות

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה לרמתה הנמוכה ביותר מאז נצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות, לאחר שהבנק הפדרלי אותת על אפשרות של הורדת ריבית ראשונה בארה"ב זה למעלה מעשור.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים יורדת ב-0.03% לרמה של 2.03%, לאחר שמוקדם יותר כבר נפלה לרמה של 2.023% - רמתה הנמוכה ביותר במונחי סגירה מאז השמיני בנובמבר 2016 - היום שבו דונלד טראמפ ניצח בבחירות לנשיאות ארה"ב.

תשואת האג"ח ל-10 שנים נמוכה כעת בכ-0.45% מרמתה לאחר ישיבתו הקודמת של הבנק הפדרלי בתחילת מאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסגר בירידות למרות נפילה במלאי בארה"ב

מחיר הנפט, שטיפס בתחילת היום לאחר שהמלאי הגולמי בארה"ב ירד בפעם הראשונה מזה שלושה שבועות, נסגר בסופו של דבר בירידות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 53.76 דולר לחבית, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 61.82 דולר לחבית, ירידה של 0.5%, בבורסת ICE בלונדון.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד ב-3.1 מיליון חביות בשבוע שעבר, לאחר שבועיים רצופים של עליות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה מתונה יותר במלאי של שני מיליון חביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפד גורר את הדולר לנפילה החדה מאז מארס

הדולר רושם את הנפילה היומית החדה מאז מארס מול המטבעות המרכזיים בעולם, לאחר שהבנק הפדרלי אותת על אפשרות של הורדת ריבית ראשונה בארה"ב מאז 2008.

המטבע האמריקאי נחלש ב-0.4% מול היורו לשער של 1.1235 דולר ליורו, ומאבד 0.4% מול הין היפני לרמה של 108.05 ין לדולר. מול הליש"ט נסוג הדולר ב-0.8% לשער של 1.2653 דולר לליש"ט.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה מעורבת באירופה; לונדון נסוגה ב-0.5%

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעיקרה לקראת החלטת הריבית בארה"ב הערב. בורסת לונדון נסוגה ב-0.5% על רקע התחזקות הליש"ט, שמוסיף כעת 0.5% מול הדולר לשער של 1.2626 דולר לליש"ט.

בורסת פרנקפורט ירדה ב-0.2% לאחר זינוק של 2% אתמול. פריז טיפסה ב-0.2% בהמשך לקפיצה של 2.2% ביום שלישי. מילאנו הוסיפה 0.4% לאחר זינוק של 2.5% אתמול. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שקפץ אתמול ב-1.7%, נסגר כמעט ללא שינוי.

האינפלציה בבריטניה הואטה במאי, כך לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הבריטית. מדד המחירים לצרכן עלה ב-2% בהשוואה למאי 2018, האטה לעומת עליה של 2.1% באפריל וקרוב יותר ליעד של הבנק המרכזי. ההאטה נבעה בעיקר מירידה של 3.8% בתעריפי התחבורה בין אפריל למאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תקוות לפתרון מלחמת הסחר הקפיצו את אסיה

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים חדות, בעקבות העליות בוול סטריט אתמול ותקוות מחודשות לפתרון מלחמת הסחר. טוקיו עלתה ב-1.7% וננעלה בשיא של שישה שבועות על אף נתונים שהראו ירידה בייצוא מיפן; הונג קונג מזנקת ב-2.3%; שנחאי עלתה ב-1%; סיאול טיפסה 1.5%; סידני עלתה ב-1.2%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ אתמול בטוויטר כי הוא ניהל "שיחת טלפון טובה מאוד" עם נשיא סין שי ג'ינפינג, והוסיף כי השניים צפויים לקיים "פגישה מורחבת" במהלך פסגת הג'י-20 באוסקה שביפן בהמשך החודש.

הייצוא מיפן ירד במאי, זה החודש השישי ברציפות, בעקבות ירידה חדה בייצוא של כלים לייצור שבבים וחלקי מכוניות ועל רקע מתיחות הסחר בין ארה"ב לסין. הייצוא ירד ב-7.8% לעומת מאי שעבר, בהתאם לתחזיות אנליסטים. כתוצאה מכך רשמה יפן גירעון סחר חודשי של 967 מיליארד ין (8.9 מיליארד דולר), הראשון מזה ארבעה חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט התקרבה לשיא על רקע תקוות סחר וריבית

בורסות וול סטריט המשיכו בתנופה החיובית והתקרבו לכדי מרחק של פחות מ-1% משיא, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ כתב בציוץ בטוויטר כי ייפגש עם נשיא סין שי ג'ינפינג בפסגת מדינות G20 בשבוע הבא - ועורר בכך תקוות כי השניים יצליחו לבלום את ההסלמה שחלה לאחרונה במלחמת המסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מגמת המסחר החיובית נרשמה גם על רקע התגברות הציפיות להורדות ריבית על ידי בנקים מרכזיים ברחבי העולם, ופגישתו של הבנק הפדרלי בארה"ב.

מדדי נאסד"ק ודאו ג'ונס נסגרו בעלייה של 1.4%; מדד S&P 500 הוסיף 1% לאחר שבמהלך יום המסחר כבר קפץ ב-1.4% והתקרב לכדי מרחק של פחות מ-1% משיא הסגירה שרשם ב-30 באפריל.

ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) החלה היום בישיבתה בת היומיים שבסופה תפרסם את החלטת המדיניות, על רקע ציפיות גוברות והולכות להורדת ריבית בארה"ב. מצדו השני של האוקיינוס האטלנטי, נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר כי ייתכן שיהיה צורך בתמריצים נוספים לכלכלת גוש היורו אם לא יחול שיפור בתחזית.

מניית פייסבוק נסוגה ב-0.3% לאחר שמפעילת הרשתות החברתיות הגדולה בעולם הכריזה רשמית על המיזם השאפתני שלה בעולם המטבעות הדיגיטליים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט בזינוק היומי החד מינואר

מחיר הנפט רשם את הזינוק היומי החד ביותר מזה חמישה חודשים לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ כתב בציוץ בטוויטר כי ייפגש עם נשיא סין שי ג'ינפינג בפסגת מדינות G20 בשבוע הבא - ועורר בכך תקוות כי השניים יצליחו לסיים את מלחמת המסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 53.9 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז השביעי ביוני, ועלייה של 3.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק. במהלך המסחר כבר נסק מחיר הנפט ב-4.6% - הזינוק התוך-יומי החד ביותר מאז התשיעי בינואר. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 62.14 דולר לחבית, עלייה של 2%, בבורסת ICE בלונדון.

הזינוק במחירי הנפט נרשם גם לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר היום כי יתכן שיהיה צורך בתמריצים נוספים לכלכלת גוש היורו - דבר שעשוי גם להגביר את הביקוש לנפט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דראגי הקפיץ את בורסות אירופה לשיא של חודש

בורסות אירופה זינקו לשיא של חודש לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר היום כי במקרה שאינפלציה בגוש היורו לא תצבור תאוצה, ייתכן שיהיה צורך בתמריצים נוספים - בין אם על ידי הורדת ריבית או הרחבה כמותית (QE). היורו נחלש מול הדולר.

בורסת פרנקפורט קפצה ב-2%; פריז זינקה ב-2.2%; לונדון עלתה ב-1.2%; מילאנו הוסיפה 2.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 1.7% ונסגר ברמתו הגבוהה מזה חודש. היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1192 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תשואת האג"ח בארה"ב נופלת - מתקרבת ל-2% בראשונה מ-2017

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נפלה לרמתן הנמוכה יותר מאז 2017 והתקרבה לרמה של 2%, לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר היום (שלישי) כי ייתכן שיהיה צורך להוריד את הריבית בגוש היורו.

העליות בשוק האג"ח בארה"ב נרשמות גם על רקע פתיחת ישיבתה בת היומיים של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) בארה"ב, שבסופה צפוי איתות על מדיניות של הרחבה מוניטרית גם בצדו השני של האוקיינוס האטלנטי. כלכלנים אמנם לא צופים הורדת ריבית של הפד מחר, אולם הדעה הרווחת היא כי הבנק המרכזי יוריד את הריבית בארה"ב בהמשך השנה.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 2.06%, לאחר שמוקדם יותר כבר נפלה לרמה של 2.02% - רמתה הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בראשונה: תשואת האג"ח הממשלתיות בצרפת נפלה ל-0%

התשואה על האג"ח הממשלתיות של צרפת ירדה היום לאפס בפעם הראשונה בתולודותיה, לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר כי יתכן שיהיה צורך בתמריצים נוספים לכלכלת גוש היורו אם לא יחול שיפור בתחזית.

התשואה על האג"ח הממשלתיות הצרפתיות ל-10 שנים צונחת כעת ב-0.09% לרמה של 0.02% לאחר שמוקדם יותר כבר ירדה ל-0%.

אג"ח ממשלתיות ברחבי אירופה מזנקות, ותשואות עליהן צונחות, בהובלת האג"ח של איטליה ויוון. התשואה על האג"ח הממשלתיות של איטליה צללה במהלך המסחר ב-0.2% לרמה של 2.1%.

התשואה על האג"ח של גרמניה (בונד) העמיקה את רמתה השלילית, ויורדת ב-0.06% לרמה של מינוס 0.3%, לאחר שמוקדם יותר נפלה לרמתה הנמוכה מעולם - מינוס 0.323%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה בהתחלות הבנייה בארה"ב; עלייה בהיתרי הבנייה

התחלות הבנייה בארה"ב ירדו במאי לקצב שנתי 1.27 מיליון יחידות, נפילה של 4.7% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת וירידה של 0.9% לעומת אפריל, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

עם זאת, קצב התחלות הבנייה עלה על תחזיות הכלכלנים שצפו קצב שנתי של 1.23 מיליון יחידות.

מספר היתרי הבנייה, שמצביעים על פעילות בנייה עתידית, טיפס במאי ב-0.3% לעומת אפריל לקצב שנתי של 1.3 מיליון, בהתאם לתחזיות הכלכלנים. לעומת מאי 2018 ירדו היתרי הבנייה ב-0.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו נחלש מול הדולר; דראגי: "אם לא יחול שיפור בכלכלה, נזדקק לתמריצים נוספים"

היורו נחלש מול הדולר, לאחר שנגיד הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, רמז כי הבנק מוכן לתמריצים נוספים אם מצבה של כלכלת גוש היורו לא ישתפר. בכנס של ה-ECB בסינטרה שבפורטוגל שבו נאם אמר דראגי כי התחזית לכלכלה האירופית "עדיין נוטה לצד השלילי, וכי המדדים עבור הרבעונים הבאים מצביעים על חולשה מתמשכת". היורו נחלש ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.182 דולר ליורו. הליש"ט נסחרת ביציבות מול הדולר ברמה של 1.253 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה; הוגנ קונג עולה ב-0.7%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת בציפייה להחלטת הריבית של הבנק הפדרלי מחר ב-21:00 (שעון ישראל). טוקיו יורדת ב-0.5%; הונג קונג עולה ב-0.7%; שנחאי עולה ב-0.1%; סינגפור מוסיפה 0.8% לערכה; סיאול עולה ב-0.4% וסידני מתחזקת ב-0.6%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.2% ל-108.32 ין לדולר. היואן הסיני נסחר ללא שינוי ניכר, ברמה של 6.923 יואן לדולר. הדולר האוסטרלי נחלש ב-0.2% מול הדולר האמריקאי, ונסחר ברמה של 0.68 דולר אוסטרלי לדולר אמריקאי.

הנפט נסחר בירידות קלות על רקע המשך המתיחות הביטחונית באזור המפרץ הפרסי. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.1% ל-51.8 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.1% ל-60.9 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית סותבי'ס זינקה ב-59%

מניית סותבי'ס זינקה ב-59% - לקראת שיא של 11 חודשים – לאחר שבית המכירות הפומביות הודיע היום (ב) על עסקת מכירה ל- BidFair USA, שנמצאת בבעלות של יזם הטלקום והמדיה ואספן האמנות, פטריק דרהי. שווי העסקה המוערך הוא 3.7 מיליארד דולר.

תחת תנאי העסקה, בעלי המניות של סותבי'ס יקבלו 57 דולר במוזמן למניה, מחיר המשקף פרמיה של 61% מעל מחיר הסגירה של המניה ביום שישי – 35.39 דולר – ושווי שוק של 2.66 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בוול סטריט

המסחר בוול סטריט התנהל בעליות קלות בציפייה להחלטת הריבית של הבנק הפדרלי השבוע, ועל רקע המשך החששות מהחרפה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

דאו ג'ונס  עלה ב- 0.1%. S&P 500 עלה ב-0.1%, נאסד"ק  עלה ב- 0.6%. ביום שישי סגרו הבורסות בוול סטריט שבוע חיובי שני ברציפות. 

מחר תיפתח ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC), שתימשך יומיים. אנליסטים מעריכים כי הבנק הפדרלי לא יודיע על שינוי בריבית בארה"ב, אך הוא עשוי לאותת על הורדה של הריבית בהמשך, וסוחרים בשוק מהמרים כי כך יקרה ביולי.

בנוסף, מצפים המשקיעים לפגישתם של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ונשיא סין, שי ג'ינפינג, בפסגת הג'י-20 באוסקה בהמשך החודש. שר המסחר האמריקאי, וילבור רוס, שב ואמר היום כי הסבירות לכך שהפגישה תניב הסכם סחר גדול נמוכה מאוד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט הגולמי שוב ירד

הפקת הנפט משבעה פצלי שמן גדולים בארה"ב צפויה לעלות ל-70 אלף חביות ביום ביולי ל-8.520 מיליון חביות ביום, על פי דו"ח של מינהל המידע של מחלקת האנרגיה (EIG ).

מחיר החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק ירדו ב-1% ל-51.97 דולר לחבית. מחיר החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט ירדו ב-1.66% ל-60.98 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות באירופה

המסחר בבורסות אירופה התנהל בעליות שערים קלות. לונדון עלתה ב-0.2%; פרנקפורט עלתה ב-0.1%, פריז עלתה ב-0.6%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ללא שינוי. 

מניית לופטהנזה נפלה ב-11.5% - השיעור החד ביותר מזה שלוש שנים - לאחר שהחברה אמרה כי מלחמת המחירים בענף התעופה באירופה צפויה לפגוע ברווחיה עד סוף השנה. לופטהנזה, שנאבקת על נתח שוק באירופה, הורידה אתמול את תחזית הרווח שלה ל-2019, וצופה שולי רווח לפני מס של בין 5.5% ל-6.5% השנה, ירידה לעומת התחזית הקודמת ל-6.5%-8%. היא האשימה בעיקר את המחירים הנמוכים בחברת הלואו קוסט שלה יורווינגס.

מניית קמעונאית האופנה השוודית H&M ירדה ב-2.6% לאחר שהחברה דיווחה היום כי מכירותיה ברבעון שהסתיים ב-31 במאי עלו ב-11% לעומת הרבעון המקביל, עליה חדה מהתחזיות. המכירות ברבעון, שהיה השני בשנת הכספים של החברה, עלו ל-57.47 מיליארד קרונה שוודית (6.05 מיליארד דולר). במטבעות מקומיים עלו המכירות ב-6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וואווי חתכה תחזית ההכנסות ל-2019

וואווי הסינית ספגה מכה קשה מהמצופה מהחרם האמריקאי, כך אמר היום מייסד ומנכ"ל החברה, רן ז'נגפיי, שאף קיצץ את תחזית ההכנסות של 2019.

לדבריו, ההכנסות של יצרנית הסמארטפונים השנייה בגודלה בעולם השנה יהיו נמוכות ב-30 מיליארד דולר. זאת הפעם הראשונה שוואווי מעניקה להשפעה של החרם הערכה מספרית.

"איננו יכולים לקבל אספקה של רכיבים, איננו יכולים להצטרף לארגונים בינלאומיים רבים א לעבוד בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות רבות, איננו יכולים להשתמש בשום מוצר בעל רכיבים אמריקאיים, ואפילו ליצור קשר עם רשתות שמשתמשות ברכיבים כאלה", אמר רן אך הוסיף כי הואא מצפה להתאוששות ב-2021.

וואווי רשמה הכנסות של 271.2 מיליארד יואן (104 מיליארד דולר) בשנה שעברה. היא צופה הכנסות של 100 מיליארד דולר השנה ובשנה שלאחריה. זאת לעומת תחזית קודמת של הכנסות בין 125 מיליארד דולר ל-130 מיליארד דולר ב-2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביטחון הקבלנים האמריקאים נפל במפתיע

ביטחון הקבלנים האמריקאים נפל במפתיע – לראשונה השנה – מה שמרמז על כך ששיעורי משכנתאות נמוכים יותר אינם מפסקים לשוק את הדחיפה הנחוצה ומסייעים להוריד את המחירים הגבוהים.

מדד סנטימנט הקבלנים של NAHB/וולס פארגו נפל בשתי נקודות ל-64 ביוני. קריאה מעל 50 מצביעה על כך שיותר קבלנים סבורים שתנאי השוק טובים מאשר אלה שסבורים ההיפך.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד אמפייר סטייט לפעילות הייצור בניו יורק בשפל

מדד אמפייר סטייט של הבנק הפדרלי לפעילות הייצור באזור ניו יורק רשם ביוני את הנפילה החדה ביותר בהיסטוריה שלו, על רקע מלחמת הסחר שמעיבה על היצרנים. המדד נפל ב-26.4 נקודות – הירידה החודשית החדה ביותר – למינוס 8.6 ביוני, הרמה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2016. כל תתי- המדדים שכלולים במדד נפלו גם הם, בהובלת ירידות בהזמנות חדשות והזמנות שלא סופקו. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות; הונג קונג התאוששה

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים, עם התאוששות בבורסת הונג קונג ועל אף החששות מהחרפה במלחמת הסחר. טוקיו ננעלה ללא שינוי; הונג קונג עולה ב-0.5% לאחר שבסוף השבוע דחתה המנהיגה קארי לאם את החוק שמאפשר הסגרה של חשודים בפלילים לסין; שנחאי עלתה ב-0.2%; סיאול ירדה ב-0.2%; סידני ירדה ב-0.4%.

המשקיעים ממתינים לישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שתתקיים השבוע. אף שלא צפוי שינוי בריבית בארה"ב, הם מצפים לשמוע איתותים לגבי המשך המדיניות, לאחר שבשבועות האחרונים העלו בכירים בבנק הפדרלי את הציפיות להורדת ריבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הביטקוין מעל ל-9,000 דולר לראשונה מזה שנה

מחיר הביטקוין חצה אתמול את רף ה-9,000 דולר לראשונה מזה למעלה משנה. הביטקוין עולה כעת ב-2.6% למחיר של 9,176.78 דולר, לאחר שאתמול כבר הגיע לרמה של 9,385 דולר – שבה לא היה מאז מאי 2018 - לפי האתר Coindesk.

בחודש האחרון זינק הביטקוין ביותר מ-22%, ועד כה השנה רשם עליה מרשימה של 142%. אתמול, כאמור, טיפס הביטקוין לשיא של יותר משנה, אך הוא עדיין לא מתקרב לרמה של יותר מ-19 אלף דולר שאליה הגיע המטבע הווירטואלי בסוף 2017.

משקיעים נהפכו באחרונה לאופטימיים יותר לגבי הביטקוין, על רקע כניסתם של גופים מוסדיים לתחום וציפייה לצמצום קצב כריית הביטקוין בשנה הבאה. השבוע צפויה פייסבוק להשיק מטבע קריפטו חדש משלה, שאותו יגבו כמה חברות גדולות כמו ויזה, פייפאל ואובר. המטבע החדש, שעל פי דיווחים ייקרא ליברה, יאפשר למשתמשים לבצע רכישות בכל רחבי האינטרנט, ולא רק בפייסבוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker