וול סטריט סגרה שבוע חיובי שני; ברודקום נחתכה ב-6 מיליארד ד'; פייבר איבדה 21%

מגזר השבבים הוביל היום את הירידות בוול סטריט לאחר שברודקום הנמיכה התחזית השנתית עקב מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ■ הדולר מתחזק בעולם בעקבות נתוני מקרו כלכליים חזקים בארה"ב ■ ציפיות האינפלציה של הצרכנים בארה"ב - הנמוכות מעולם

צוות גלובל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר זינוק של 90% ביומה הראשון: פיייבר נפלה ב-21% בניו יורק

לאחר התנופה החיובית ביום המסחר הראשון, מניית פייבר (Fiverr) צנחה בוול סטריט, ונסגרה בנפילה של יותר מ-21% במחיר של כ-31.5 דולר. זאת, לאחר שזינקה אתמול ב-90% ממחיר ההנפקה של 21 דולר.

המחיר שבו נסגרה המניה ביום שישי משקף לחברה שווי שוק של כ-975 מיליון דולר. זאת לאחר שמחיר של 39.8 דולר בו נסגרה המניה ביום חמישי שיקף לחברה שווי שוק של 1.23 מיליארד דולר. שווי החברה במחיר ההנפקה היה 650 מיליון דולר. 

פייבר פיתחה זירת מסחר לחיבור בין פרילנסרים המבצעים עבודות דיגטליות ללקוחות ברחבי העולם. הפרילנסרים מציעים באתר פייבר יותר מ-200 קטגוריות של שירותים דיגיטליים על פני שמונה תחומים - גרפיקה ועיצוב, שיווק דיגיטלי, כתיבה ותרגום, וידיאו ואנימציה, מוסיקה ואודיו, תכנות, עסקים וסגנון חיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזר השבבים הוביל הירידות בוול סטריט; ברודקום נחתכה ב-6 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בצל התגברות החששות מפני האטה בצמיחה העולמית, לאחר שהתפוקה התעשייתית בסין צמחה בשיעור המתון ביותר מזה 17 שנים - נמוך משמעותית מתחזיות הכלכלנים. מניות השבבים הובילו את הירידות בעקבות הורדת התחזית השנתית של ברודקום. עם זאת, בסיכום שבועי עלו המדדים זה השבוע השני ברציפות.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.5% אולם טיפס ב-0.7% בסיכום שבועי; מדד S&P 500 ירד ב-0.2% אך הוסיף השבוע 0.5%; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1% אולם השלים עלייה שבועית של 0.4%.

הדולר מתחזק בעולם לאחר שנתוני מכירות קמעוניות איתנים שפורסמו היום בארה"ב חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר להוריד את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.6%.

מניית ברודקום צנחה ב-5.6% בוול סטריט לאחר שיצרנית השבבים הנמיכה את תחזית המכירות השנתית על רקע מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של ברודקום ביותר משישה מיליארד דולר.

ירידות נרשמו במגזר השבבים: AMD נפלה ביותר מ-3%; אנבידיה ירדה בכמעט 2.5%; אינטל וקוואלקום איבדו יותר מ-1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות השבבים הובילו את הירידות באירופה

בורסות אירופה נסגרו בירידות לאחר שהתפוקה התעשייתית בסין - הכלכלה השנייה בגודלה בעולם - צמחה בשיעור המתון ביותר מזה 17 שנים, ונמוך באופן ניכר מתחזיות הכלכלנים.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.3%; פרנקפורט נסוגה ב-0.6%; פריז איבדה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.4%.

מניות השבבים הובילו את הירידות באירופה לאחר שחברת ברודקום הזהירה מפני האטה בביקוש לשבבים כתוצאה ממלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. אינפיניון נפלה ב-5.5%; ST מיקרו איבדה 3%.

הליש"ט נחלש ב-0.6% מול הדולר לשער של 1.2599 דולר לליש"ט, על רקע סקרים חדשים שהראו כי שתומך הברקזיט בוריס ג'ונסון זוכה לפופולריות הגדולה ביותר מבין המועמדים להחליף את תרזה מיי כראש הממשלה הבא של בריטניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה בבטחון הצרכנים בארה"ב; ציפיות האינפלציה ברמה הנמוכה מעולם

בטחון הצרכנים בארה"ב נסוג ביוני וציפיות האינפלציה לטווח הארוך ירדו לרמתן הנמוכה מעולם, בצל הסלמת מלחמת הסחר של הנשיא דונלד טראמפ.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד ביוני לרמה של 97.9 נקודות לעומת רמה של 100 נקודות במאי, ירידה חדה במעט מתחזיות הכלכלנים. רכיב התנאי הנוכחיים במדד טיפס לרמה של 112.5 נקודות ואילו רכיב הציפיות העתידיות ירד ל-88.6 נקודות.

ציפיות האינפלציה של הצרכנים לטווח הארוך ירדו ל-2.2% - הרמה הנמוכה ביותר מאז החל פרסום הסקר - לעומת 2.6% במאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול חד מהצפוי בתפוקה התעשייתית בארה"ב

התפוקה התעשייתית בארה"ב גדלה ב-0.4% במאי לאחר ירידה של 0.4% בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי. כלכלנים צפו גידול של 0.2% בתפוקה התעשייתית.

ניצול כושר הייצור טיפס ל-78.1% לעומת 77.9% בחודש הקודם. כלכלנים צפו עלייה מתונה מעט יותר בניצול כושר הייצור לרמה של 78%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה של 0.5% במכירות הקמעוניות בארה"ב במאי

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו במאי ב-0.5% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה מעט יותר של 0.6%.

עם זאת, נתוני החודשיים הקודמים תוקנו כלפי מעלה. כך למשל, המכירות הקמעוניות גדלו באפריל ב-0.3% לעומת ירידה של 0.2% שעליה דווח במקור.

מכירות המכוניות וחלקי הרכב, האחראים על כחמישית מהמכירות הקמעוניות, גדלו במאי ב-0.7%. נתוני מכירות המכוניות של אפריל תוקנו כלפי מעלה לירידה של 0.5% לעומת נפילה של 1.1% שעליה דווח במקור.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סוכנות האנרגיה הבינל' הורידה תחזית הביקוש לנפט

מחיר הנפט חזר לרדת, לאחר שסוכנות האנרגיה הבינלאומית הורידה את תחזית הביקוש העולמית לזהב השחור. אתמול זינקו מחירי הנפט על רקע המתקפות על מכליות הנפט במפרץ עומאן.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי יורדים ב-1.1% ל-51.72 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. החוזים על הנפט מסוג ברנט יורדים ב-0.8% ל-60.83 דולר לחבית בלונדון.

העליה בביקוש לנפט צפויה להאט השנה, בשל ההאטה בכלכלה העולמית, כך אמרה היום סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA). הסוכנות הורידה את תחזית הביקוש לנפט זה החודש השני ברציפות, ל-1.2 מיליון חביות ביום, לעומת 1.3 מיליון חביות ביום בתחזית של החודש הקודם.

אחרי שהתמודד בחודשים האחרונים עם חששות בצד של ההיצע, שוק הנפט מתמקד כעת בביקוש לנפט על רקע ההאטה בסנטימנט הכלכלי, נאמר בדו"ח IEA. הדו"ח נימק זאת בצמיחה האיטית ביותר בכלכלה העולמית מזה עשור, כמו גם גורמים כמו החורף החם יחסית ביפן והיחלשות מגזר הפטרוכימיקלים באירופה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה; שנחאי ירדה ב-1%

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים. טוקיו עלתה ב-0.4%; הונג קונג יורדת ב-0.7% לאחר שההפגנות הסוערות בה נרגעו; שנחאי ירדה ב-1%; סיאול ירדה ב-0.4%; סידני עולה ב-0.2%.

התפוקה התעשייתית של סין עלתה במאי ב-5% בלבד, האטה לעומת החודש הקודם ומתחת לתחזיות אנליסטים לעליה של 5.5%, כך לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה בבייג'ין. הנתונים הראו על האטה בהשקעות בנכסים קבועים. השקעות אלה עלו ב-5.6% בלבד במאי, מתחת לתחזיות לעליה של 6.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית בוול סטריט בראשונה זה 3 ימים; דיסני בשיא

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית בראשונה מזה שלושה ימים לאחר שגידול מפתיע בתביעות האבטלה בארה"ב חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי יוריד בקרוב את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מניות האנרגיה הובילו את העליות לאחר שתקיפות נגד שתי מכליות ששטו במפרץ עומאן, הקפיצו את מחירי הנפט. מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.6%; מדדי S&P 500 ודאו ג'ונס טיפסו ב-0.4%.

"השוק כרגע מאוד מרוכז במה שהבנק הפדרלי הולך לעשות", אמר שון קרוז, ראש אסטרטגיית מסחר ב-TD אמריטרייד, בראיון לבלומברג. "שוקי המניות מתמחרים הורדת ריבית בשבוע הבא. אם זה לא יקרה, יתכן שנהיה עדים לירידות".

מניית וולט דיסני קפצה ביותר מ-4% ונסגרה ברמתה הגבוהה מעולם, לאחר שאנליסטים של מורגן סטנלי העלו את מחיר היעד למנייה מ-135 דולרים ל-160 דולרים והעריכו כי הצמיחה במספר משתמשי שירות הסטרימינג דיסני פלוס תהיה חדה מהתחזיות.

יצרנית השבבים ברודקום תפרסם את דו"חותיה הרבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פגיעה במכליות במפרץ דחפה את הנפט לזינוק החד מינואר

מחיר הנפט רשם במהלך המסחר את הזינוק היומי החד ביותר מאז ינואר לאחר שפגישה בשתי מיכליות סמוך למצר הורמוז, הגבירה את החששות מפני הסלמה במתיחות בין איראן לארה"ב שתגרום לשיבושים באספקת הנפט.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 51.14 דולר לחבית, עלייה של 2.2%, לאחר במהלך המסחר כבר נסקו בכ-4.5% למחיר של 53.45 דולר.

שתי מכליות ששטו במפרץ עומאן סמוך לאיראן ניזוקו היום במה שנטען על ידי החברות המפעילות אותן כהתקפות מכוונות נגד כלי השיט. בעקבות הנזקים נאלצו חברי הצוות של מכליות להתפנות. טרם ברור מה פגע במכליות. באחת מהן, מכלית נורווגית בשם פרונט אלטאיר, פרצה שריפה בעקבות פיצוץ. בכלי תקשורת שונים דווח כי השריפה נגרמה כתוצאה מפגיעת טיל טורפדו.

מפרץ עומאן גובל במפרץ הפרסי, בו הותקפו בחודש שעבר ארבע מכליות נפט על רקע המתיחות הגואה בין ארה"ב לאיראן באזור. שתיים מהמכליות שהותקפו בחודש שעבר היו סעודיות, אחת היתה מאיחוד האמירויות והרביעית מנורבגיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בפרנקפורט לאחר מכרז רשתות הסלולר דור 5 בגרמניה

בורסות אירופה, שפתחו את יום המסחר במגמה שלילית, נסגרו בעליות קלות על רקע התגברות המתיחות הביטחונית במפרץ הפרסי שדחפה את מחירי הנפט לזינוק היומי החד ביותר מאז ינואר.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.4% לאחר שגרמניה גייסה 6.55 מיליארד יורו (7.4 מיליארד דולר) במכרז למכירת תדרים לשירותי רשתות סלולר דור 5. בורסות לונדון ופריז נסגרו כמעט ללא שינוי. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2%.

מניית טסקו, רשת הסופרמרקטים הגדולה בבריטניה, טיפסה בקרוב ל-1% בלונדון לאחר שהחברה דיווחה על עלייה קלה במכירות בחנויות זהות ברבעון ברבעון הראשון של שנת הכספים של החברה ל-2020.


שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי היצוא החקלאי מארה"ב בנפילה החדה מ-2016

מחירי היבוא בארה"ב ירדו במאי בפעם הראשונה השנה, ומחירי היצוא החקלאי בארה"ב רשמו את הנפילה החדה ביותר זה למעלה משלוש שנים.

מחירי היבוא בארה"ב ירדו במאי ב-0.3% לעומת החודש הקודם, ירידה ראשונה השנה, מסר משרד העבודה האמריקאי. לעומת מאי 2018 ירדו מחירי היבוא ב-1.5%. מחירי היבוא מסין ירדו ב-1.4% ב-12 החודשים האחרונים.

מחירי היצוא ירדו ב-0.2% במאי. מחירי היצוא החקלאי נפלו ב-5.3% לעומת מאי 2018, הנפילה החדה ביותר מאז אפריל 2016, בעקבות צניחה של 20.6% במחירי היצוא של פולי סויה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול מפתיע במספר תביעות האבטלה בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב גדל במפתיע בשבוע שעבר - עלייה שבועית שלישית ברציפות.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב טיפס בשבוע שעבר ל-222 אלף - שיא של חמישה שבועות - לעומת 219 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. היתה זו עלייה שבועית שלישית ברציפות. אנליסטים צפו ירידה במספר התביעות השבועי לרמה של 215 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס ב-2,500 ל-217,750. מספר תביעות האבטלה המתמשכות טיפס ב-2,000 ל-1.7 מיליון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת על רקע המשך המתיחות ביחסי הסחר בין ארה"ב לסין. בורסת טוקיו ירדה ב-0.5%; בורסות הונג קונג ושנחאי ננעלו ללא שינוי ניכר; סיאול נחלשת ב-0.6% וסידני ננעלה בירידות קלות של 0.05%.

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, איים שוב כי יעלה מכסים על תוצרת סינית אם נשיא סין שי ג'ינפינג לא ייפגש איתו בוועידת G20. שר המסחר של ארה"ב וילבור רוס אמר כי קיים סיכוי קטן לפריצת דרך משמעותית בוועידת ה-G20.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.06% ל-108.44 ין לדולר. היואן הסיני נסחר ברמה של 6.92 יואן לדולר. הדולר האוסטרלי יורד ב-0.3% ל-0.69 דולר אמריקאי בעקבות דיווח על עלייה באבטלה במדינה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום שני של ירידות בוול סטריט; טבע קרובה לשפל של 20 שנה

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית זה היום השני ברציפות, לאחר שחששות מפני הסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין האפילו בהשפעתם על נתוני אינפלציה חלשים מהצפוי בארה"ב, שעשויים לסלול את הדרך להורדת ריבית על ידי הבנק הפדרלי. מגזר ההיי-טק הוביל את הירידות.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.4% לאחר שקטע אתמול רצף של חמישה ימי עליות. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.2% לאחר שקטע אתמול רצף של שישה ימי עליות - הרצף החיובי הארוך ביותר זה למעלה משנה. מדד S&P 500 איבד 0.2% לאחר שקטע אתמול רצף של חמישה ימי עליות.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אתמול כי אין לו "שום עניין" בהסכם סחר עם סין, אם האחרונה לא תשוב ותקבל את תנאים שלהם כבר הסכימה בעבר. "או שנחתום על הסכם גדול עם סין או שלא יהיה הסכם", אמר טראמפ.

מניית טבע צנחה ב-4% במסחר בוול סטריט, ונסגרה במרחק נגיעה משפל של 20 שנה שאליו נפלה לפני שבועיים, לאחר שבית משפט בארה"ב סירב לאשר את ההסדר שעליו חתמו החברה הישראלית ומדינת אוקלהומה. במסגרת ההסכם הסכימה טבע לשלם 85 מיליון דולר כדי להסדיר תביעה נגדה על שיווק בלתי חוקי לכאורה של משככי כאבים נרקוטיים.

מניית מאטל קפצה ביותר מ-5% לאחר שיצרנית הצעצועים הגדולה ביותר בארה"ב, שבראשה עומד הישראלי ינון קרייז, דחתה הצעת רכש מצד מתחרתה MGA אנטרטיינמנט.

מניית אפל נסוגה ב-0.3% במסחר בוול סטריט לאחר שזינקה ב-12.4% בשישה ימי המסחר הקודמים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עקב גידול במלאי: הנפט צנח ב-4% לשפל של 5 חודשים

מחיר הנפט הגולמי צנח לשפל של כחמישה חודשים בניו יורק בעקבות גידול שבועי שני ברציפות במלאי הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 51.14 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-14 בינואר, לאחר נפילה של 4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-2.2 מיליון חביות, גידול שבועי שני ברציפות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה קלה של 80,000 חביות בלבד.

מכון הנפט האמריקאי דיווח אתמול (שלישי) כי מלאי הנפט בארה"ב עלה בכמעט 4.9 מיליון חביות בשבוע שהסתיים ב-7 ביוני. הוא גם חשף עליה של 829 אלף חביות במלאי הבנזין, בעוד שמלאי התזקיקים ירד ב-3.5 מיליון חביות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק של 41% בגירעון בתקציב האוצר בארה"ב

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב זינק במאי ב-41% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, ל-208 מיליארד דולר, מסר היום משרד האוצר האמריקאי.

עם זאת, מרבית הזינוק יוחס לכך שתאריך הראשון ביוני חל בסוף השבוע, דבר שאילץ העברת תשלומים פדרליים מסוימים כבר בחודש מאי. בניכוי תשלומים אלו, הגירעון בתקציב עדיין גדל ב-8%.

הוצאות האוצר גדלו במאי ב-6%, ואילו הכנסותיו צמחו ב-4%. ההכנסות ממכסים זינקו ב-62% לחמישה מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באירופה בראשונה זה 4 ימים; אקסל שפרינגר קפצה ב-12%

בורסות אירופה נסוגו בראשונה מזה ארבעה ימים על רקע הירידות בשוקי המניות ברחבי העולם בצל חששות מהסלמת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מגזר האנרגיה הוביל את הירידות בעקבות נפילת מחירי הנפט.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.4%; פרנקפורט נסוגה ב-0.3%; פריז ירדה ב-0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.3% - ירידה ראשונה מזה ארבעה ימים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אתמול כי אין לו "שום עניין" בהסכם סחר עם סין, אם האחרונה לא תשוב ותקבל את תנאים שלהם כבר הסכימה בעבר. "או שנחתום על הסכם גדול עם סין או שלא יהיה הסכם", אמר טראמפ.

מניית אקסל שפרינגר זינקה ב-12% בפרנקפורט לאחר שחברת ההשקעה הפרטית KKR הודיעה על הצעת רכש עבור קבוצת המדיה הגרמנית, המשקפת לה שווי של 7.7 מיליארד דולר.

מניית אינדיטקס, החברה האם של זארה, נסוגה ב-1% לאחר שהחברה הספרדית דיווחה היום על עליה ברווחיותה ברבעון הראשון, והשאירה ללא שינוי את תחזית המכירות השנתית. הרווח הנקי של אינדיטקס הספרדית עלה ברבעון שהסתיים ב-30 באפריל ב-9.9% ל-734 מיליון יורו (830.9 מיליון דולר), מעל לתחזיות אנליסטים. שולי הרווח של החברה עלו ל-59.5% לעומת 58.9%. המכירות ברבעון עלו ב-5% ל-5.93 מיליארד יורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בדרך להורדת ריבית? נתוני אינפלציה חלשים מהצפוי בארה"ב

האינפלציה בארה"ב היתה מתונה מהצפוי בחודש שעבר - נתון שעשוי לחזק את הנימוקים בעד הורדת הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס בחודש מאי ב-0.1% לעומת החודש הקודם, העלייה המתונה ביותר מזה ארבעה חודשים, לאחר שהתייקרות מחירי השכירות, המזון והשירותים הרפואיים האפילה בהשפעתה על נפילה במחירי הדלק והמכוניות המשומשות. העלייה תאמה את תחזיות הכלכלנים.

לעומת מאי 2018 טיפס המדד ב-1.8% - האטה לעומת עלייה של 2% ב-12 החודשים שהסתיימו באפריל, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו עלייה חדה יותר של 1.9%.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס אף הוא ב-0.1% לעומת החודש הקודם - פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2%.

לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת טיפס מדד הליבה ב-2%, בדיוק בהתאם ליעד הבנק הפדרלי, אך פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 2.1%. היתה זו גם האטה לעומת עלייה של 2.1% בשנה שהסתיימה באפריל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה שלילית באסיה; הונג קונג יורדת ב-2%

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות, לאחר שאתמול נקטע רצף העליות בוול סטריט, על רקע חששות מהמשך מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ובעקבות ההפגנות הסוערות בהונג קונג. טוקיו ירדה ב-0.4%; שנחאי ירדה ב-0.6%; סיאול נסוגה ב-0.2%; סידני עלתה ב-0.1%.

בורסת הונג קונג יורדת ב-2% על רקע ההפגנות הסוערות נגד החוק שיאפשר להסגיר חשודים בפלילים לסין. הדולר ההונג קונגי מתחזק ב-0.2% מול הדולר לרמה של 7.824 דולר הונג קונגי לדולר. זו העליה החדה ביותר בדולר ההונג קונגי מזה שבעה חודשים. הריבית הבין בנקאית לחודש, הנקראת היבור, עלתה היום ב-0.29% ל-2.42%, הרמה הגבוהה ביותר מאז 2008.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אתמול לכתבים כי אין לו "שום עניין" בהסכם עם סין, אלא אם היא תסכים לתנאים שבעבר הסכימה אליהם. "או שנחתום על הסכם גדול עם סין או שלא יהיה הסכם", אמר טראמפ.

האינפלציה בסין הגיעה לשיא של 15 חודשים במאי, בהובלת מחירי המזון, כך לפי נתונים שפורסמו היום. מדד המחירים לצרכן בסין עלה במאי ב-2.7% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, וזאת לאחר עליhה של 2.5% באפריל, כך דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה בבייג'ין. העליה היתה בהתאם לתחזיות. מחירי המזון עלו במאי ב-7.7%, הקצב המהיר ביותר מזה למעלה משלוש שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט: דאו ג'ונס קטע את רצף העליות הארוך זה שנה

מניות הבלו צ'יפ בוול סטריט קטעו את רצף העליות היומי הארוך ביותר זה למעלה משנה, לאחר שאיומי נשיא ארה"ב להטיל מכסים נוספים על יבוא מסין האפילו בהשפעתם על תמריצים ממשלתיים חדשים לכלכלת סין.

מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1% לאחר שעלה בשישה ימי המסחר הקודמים - רצף העליות הארוך ביותר מאז מאי 2018. מדד נאסד"ק נסגר בירידות קלות ביותר; מדד S&P 500 נסגר בירידה של פחות מ-0.1%, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר טיפס מעל לרמה של 2,900 נקודות, והיה בדרכו ליום חיובי שישי ברציפות.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, איים כי במקרה שנשיא סין, שי ג'ינפינג, לא ישתתף בפסגת G-20 ביפן החודש, הממשל האמריקאי יטיל באופן מיידי מכסים נוספים על יבוא מסין.

"סכסוך הסחר הבלתי פתור בין ארה"ב לסין עדיין מהווה תקרה לשוק המניות", אמר גרג מקברייד, האנליסט הפיננסי הראשי של בנקרייט, לסוכנות הידיעות רויטרס. "אין לצפות שמדד S&P 500 יחזור לשבור שיאים לפני שייחתם הסכם סחר או שהחתימה תהיה קרובה".

מוקדם יותר היום, שוקי המניות באירופה ובאסיה נסגרו בעליות על רקע החלטת הרשויות סין לגבות הנפקות אג"ח של רשויות מקומיות - צעד שצפוי להקל על מימון פרויקטים גדולים בעיקר בתחום התשתיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזרי חומרי הגלם והרכב הובילו את העליות באירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בהובלת מגזר חומרים הגלם והרכב, בדרכם ליום שישי של עליות בשבעה ימי המסחר האחרונים.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט הוסיפה 0.9%; פריז טיפסה ב-0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.7% - עלייה שישית בשבעה ימי המסחר האחרונים.

היורו נסחר ביציבות מול הדולר בשער של 1.1314 דולר ליורו. הליש"ט מוסיף 0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2718 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה בעליית המחירים הסיטונאים בארה"ב; טיפסו ב-1.8% בשנה החולפת

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב טיפס במאי ב-0.1% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי, בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

עם זאת, לעומת מאי 2018 טיפס המדד ב-1.8% בלבד, האטה לעומת עלייה של 2.2% ב-12 החודשים שהסתיימו באפריל, ונמוך משמעותית מרמה של יותר מ-3% בקיץ שעבר.

מדד הליבה טיפס ב-2.3% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, עלייה לעומת קצב של 2.2% בשנה שהסתיימה באפריל. עם זאת, גם כאן העלייה מתונה משמעותית מקצב עלייה של יותר מ-3% בסתיו האחרון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; שנחאי זינקה ב-2.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות: טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג הוסיפה 0.7% לערכה; שנחאי זינקה ב-2.6%; סינגפור עלתה ב-0.7%; סיאול עלתה ב-0.5% וסידני התחזקה ב-1.6%.

המשקיעים ממתינים להתפתחויות חדשות במלחמת הסחר בין ארה"ב וסין בפסגת G20, שנערכת ביפן. דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, איים כי אם נשיא סין, שי ג'ינפינג, לא ייפגש עמו בפסגה, הוא ייאלץ לממש את המכסים על תוצרת סינית בשווי 300 מיליארד דולר, שאיים להטיל באחרונה.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.2% ל-108.67 ין לדולר. היואן הסיני מתחזק ב-0.2% מול הדולר ל-6.913 יואן לדולר.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.7% ל-53.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-62.5 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה בעליות

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים, על רקע דחיית המכסים של ממשל טראמפ על מקסיקו. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.3%, זה היום השישי ברציפות - רצף העליות הארוך ביותר השנה;  S&P 500 עלה ב-0.5%; נאסד"ק טיפס 1.1%.

בשוק המט"ח, מדד הדולר של ICE, המודד את ערכו של המטבע מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר של ארה"ב, עלה ב-0.2%. הפסו המקסיקאי זינק ב-1.9% לרמה של 19.24 פסו לדולר. התשואה על אג"ח של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עלתה ב-0.06% ל-2.14%, ואולם התשואה על אג"ח לחצי שנה עדיין גבוהה יותר.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר היום בראיון ל-CNBC כי הוא מאמין שסין תגיע להסכם עם ארה"ב, "כי הם יהיו חייבים לעשות את זה". הוא איים כי אם נשיא סין שי ג'ינפינג לא ייפגש עמו בפסגת הג'י-20, הוא ייאלץ לממש את המכסים שאיים לאחרונה להטיל, על תוצרת סינית בשווי 300 מיליארד דולר. בראיון הגן טראמפ על המכסים שהוא מאיים להטיל על מקסיקו וסין, ואמר כי הם נותנים לארה"ב יתרון תחרותי עצום. "כרגע, סין פשוט נהרסת מכל החברות שעוזבות את סין, והולכות לארצות אחרות, כולל אותנו, משום שהן לא רוצות לשלם את המכסים", אמר טראמפ.

מניית חברת התרופות אינסיס תרפיוטיקס צנחה ב-52% לאחר שהחברה, המייצרת את משכך הכאבים הממכר סאבסיס, הגישה בקשה לפשיטת רגל. פשיטת הרגל מתרחשת כשבוע לאחר שאינסיס נקנסה ב-225 מיליון דולר במסגרת הסדר בארה"ב עקב אישומים לפיהם שיחדה רופאים כדי שיקדמו מכירות של משככי כאבים ממכרים.

מניית יונייטד טכנולוג'יס יורדה לאחר שהנשיא טראמפ אמר כי הוא מודאג מהמיזוג הצפוי שלה עם רייתאון, משום שהוא יפחית את התחרות בתעשייה. אתמול נודע כי שתי החברות, שמייצרות ציוד למטוסים, קרובות למיזוג אשר ייצור ענקית בשווי של 121 מיליארד דולר. מניית יונייטד טכנולוג'יס ירדה ב-3.2%; מניית רייתאון עלתה ב-0.7%.  

בשוק הסחורות, נרשמו ירידות במחירי הנפט והזהב. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי ירדו ב-1.4% ל-53.26 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. הזהב, המשמש מקלט עבור משקיעים בעתות משבר, ירד לראשונה מזה תשעה ימים. החוזים על הזהב למסירה באוגוסט ירדו ב-1.3% וננעלו ברמה של 1,329.30 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ציפיות האינפלציה בארה"ב - הנמוכות ביותר מ-2017

ציפיות באינפלציה בארה"ב ממשיכות לרדת, מה שמדאיג את הבנק הפדרלי כשהוא שוקל אם להוריד את יעד הריבית שלו לטווח הקצר.

הבנק הפדרלי של ניו יורק דיווח היום בסקר ציפיות הצרכנים שלו כי הציבור בארה"ב מצפה לראות עליות איטיות יותר במחירים בשנים הבאות. בטווח של שנה, צופה הסקר עליה של 2.5%, ובתוך שלוש שנים עליה של 2.6%. בשני המקרים זוהי ירידה של 0.1% לעומת הציפיות באפריל. אלה גם הציפיות הנמוכות ביותר מאז סוף 2017, לפי הבנק הפדרלי של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בעליות

בבורסות אירופה נרשמו היום עליות שערים לאור ההסכם בין ארה"ב למקסיקו, שבמסגרתו דחה נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, את ההחלטה להטיל מכסים של 5% על כל היבוא ממקסיקו. .

לונדון עלתה ב-0.6% וננעלה ברמתה הגבוהה ביותר מזה חמישה שבועות; פריז טיפסה 0.3%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.2%. בורסת פרנקפורט היתה סגורה היום לרגל חג.

בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי ניסאן עשויה להסכים למיזוג בין פיאט לרנו אם רנו תפחית משמעותית את האחזקות שלה בחברה היפנית. מניית רנו עלתה בפריז ב-2.3% אחרי הדיווח.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כלכלת בריטניה התכווצה ב-0.4%

כלכלת בריטניה התכווצה באפריל ב-0.4%, כך עולה מנתונים שפירסם היום משרד הסטטיסטיקה הלאומי בממלכה. זו הירידה החודשית החדה ביותר מאז מארס 2016. הירידה בתמ"ג נרשמה על רקע צניחה של 3.9% בייצור בממלכה באפריל וירידה חדה של 2.7% במדד הייצור התעשייתי שמפרסם משרד הסטטיסטיקה. במדדי השירותים והחקלאות נרשמה צמיחה אפסית ומגזר הבנייה התכווץ ב-0.4%.

המשרד התייחס לחוסר הוודאות בממלכה שנובע מהיציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי. "הצמיחה בתמ"ג הפגינה חולשה בשלושת החודשים האחרונים והכלכלה התכווצה באפריל בעיקר בגלל ירידה דרמטית בייצור רכב וחוסר ודאות בנוגע לתאריך היציאה המקורי של בריטניה מהאיחוד האירופי שהוביל להשבתת מפעלים", רוב קנט-סמית ממשרד הסטטיסטיקה. הוא מתייחס לכך שבריטניה אמורה היתה לעזוב את האיחוד ב-29 במארס, ולכן מפעלים רבים קבעו את התחזוקה התקופתית שלהם לתחילת אפריל, כדי שיוכלו להעריך את הנזק מהברקזיט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות שערים באסיה

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים, לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הודיע כי הוא מבטל את תוכניתו להעלאת המכסים על מקסיקו ולאחר שבסין פורסמו נתוני סחר טובים מהמצופה. בנוסף, הצהרת שרי האוצר של 20 המעצמות הגדולות בעולם (G20) שלפיה הם יגנו על הסחר העולמי מעודדת את המשקיעים.

טוקיו עלתה ב-1.2%; הונג קונג עולה ב-2.2% על רקע המחאות במדינת החסות של סין; שנחאי עלתה ב-0.8%; סיאול עלתה ב-1.3%; בורסת סידני סגורה לרגל חג. בשוק המט"ח, הין היפני יורד ב-0.4% מול הדולר ל-108.66 ין.

בסין פורסם היום כי היצוא מהמדינה עלה במאי ב-1.1% אחרי שירד ב-2.7%. הערכות הכלכלנים היו לירידה של 4% ביצוא הסיני. היבוא למדינה ירד ב-8.5% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה אחרי ירידה של 4% באפריל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker