וול סטריט ננעלה בירידות; מאי היה החודש הגרוע ביותר בבורסות ב-2019

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

וול סטריט ננעלה בירידות; מאי היה החודש הגרוע ביותר ב-2019

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות חדות לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הכריז על הטלת מכסים על מקסיקו, . דאו ג'ונס ירד ב-1.4% ובסיכום שבועי ב-2.6%. מדד הבלו צ'יפ ירד בחודש מאי ב-5.4% לרמה הנמוכה ביותר מאז סוף ינואר. מדד S&P 500 ירד ב-1.3% וסיכם ירידה שבועית של 2.5%. בסיכום חודשי ירד S&P 500 ב-5.6%. נאסד"ק ירד ב-1.5% ובסיכום שבועי ב-2.3%. בכל חודש מאי ירד נאסד"ק ב-7.2%.

טראמפ צייץ אמש בחשבונו בטוויטר כי  יטיל ב-10 ביוני מכס ברמה של 5% על מוצרים ממקסיקו וכי המכס יעלה בהדרגה ל-25% עד אוקטובר, עד שמקסיקו תפתור את בעיית ההגירה הלא חוקית.

הועבדה שטראמפ החליט לפתור בעיה מדינית באמצעים כלכליים מעוררת חשש במשקיעים כי סכסוכים אחרים כמו מלחמת הסחר עם סין לא ייפתרו ברוב, כיוון שאם תצוץ בעיה אחרת ביחסים עם סין, טראמפ לא יהסס להשתמש במכסים.

מדד הדולר של ICE יורד ב-0.4%. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים יורדת ל-2.13% - הרמה הנמוכה מאז אוקטובר 2017. הזהב מזנק ב-1.3% ל-1,307.6 דולר לאונקייה, כאשר המשקיעים פונים למתכת היקרה שנתפשת כהשקעה בטוחה בעת משבר.

מחיר הנפט ממשיך לרדת בשל החשש לירידה בביקוש העולמי בעקבות מלחמת הסחר. מחיר נפט מסוג טקסס מתוק צולל ב-6.1% ל-53.1 דולר לחבית - הרמה הנמוכה ביותר מאז סוף ינואר.

הנפט ירד ב-5.5% לרמה הנמוכה ביותר מאז פברואר

הנפט רשם את הירידה החודשית הגדולה ביותר השנה על רקע החששות כי מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין יפגעו בביקוש, והחרפת המתיחות הפוליטית במפרץ הפרסי.

החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי ירדו ב-5.5% וננעלו על מחיר של 53.5 דולר לחבית. הנפט ירד ב-16% במאי. מלחמת הסחר שהובילה לירידת מחיר הנפט בגלל חשש לירידה ביקוש העולמי הובילה לעלייה במחיר הזהב. החוזים על הזהב למסירה באוגוסט עלו ב-1.5% וננעלו על מחיר של 1,311 דולר לאונקייה - הרמה הגבוהה ביותר מאז ה-10 באפריל.

אירופה ננעלה בירידות שערים

בורסות אירופה ננעלו בירידות של יותר מ-1% לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הודיע כי החל מה-10 ביוני יטיל מכס נוסף על היבוא המקסיקאי - בסך 5%. המכסים יעלו בהדרגה לרמה של 25% עד אוקטובר.

לונדון ירדה ב-0.8%; פרנקפורט איבדה 1.6% מערכה; פריז נחלשה ב-0.8% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.8%. מניות פיאט קרייזלר ורנו ירדו ב-4.7% וב-4.5% בהתאמה.היורו הוליש"ט מתחזקים מול הדולר. היורו עולה ב-0.3% ל-1.1160 דולרים. הליש"ט עולה ב-0.2% ל-1.2630 דולרים.

ירידות באסיה לאור המכס החדש על מקסיקו

בורסות אסיה נסחרו בירידות לאחר שהנשיא דונלד טראמפ הודיע הלילה על הטלת מכס חדש - בסך 5% - על כל היבוא המקסיקאי לארה"ב, החל מה-10 ביוני. המטרה: לעצר את גל המהגרים ממקסיקו.

טוקיו ירדה ב-1.6%. הונג קונג ירד ב-0.8%. שנחאי ירדה ב-0.2%.סיאול עלתה ב-0.21%. סינגפור ירדה ב-0.8%. 

הין נחלש כעת מול הדולר ב-0.6% לרמה של 108.95 ין לדולר. הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק יורד ב-1% למחיר של 55.99 דולר לחבית. 

פעילות הייצור בסין התכווצה יותר מהמצופה במאי על רקע מלחמת הסחר מול ארה"ב. כך עולה מנתונים רשמיים של ממשלת סין. מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור (PMI ) למאי הגיע ל-49.4 נקודות, לעומת תחזית האנליסטים לקריאה של 49.9 נקודות. באפריל הגיע המדד לרמה של 50.1 נקודות. קריאה מעל 50 נקודות מצביעה על התרחבות.

הפסו המקסיקאי בשפל של חודשיים

הפסו המקסיקאי נפל היום לרמה הנמוכה ביותר זה חודשיים מול הדולר לאחר ההודעה המפתיעה על נשיא ארה"C דונלד טראמפ על הטלת מכס חדש על היבוא המקסיקאי בסך 5%. המכס ייכנס לתוקף ב-10 ביוני. המכס יעלה ל-10% ב-1 ביולי אם המשבר יימשך, צייץ טראמפ, ובעוד 5% כל חודש עוקב עד שיגיע ל-25% ב-1 באוקטובר.

הפסו נפל ב-2.6% ל-19.638 פסו לדולר - רמה שלא נרשמה מאז מארס, על פי פקטסט ריסרץ'.

אובר דיווחה על הפסד של מיליארד דולר ברבעון

מניית אובר יורדת בכ-1% לאחר שחברת שיתוף הנסיעות הגדולה דיווחה על הפסד של מיליארד דולר ברבעון, בהתאם לתחזיות האנליסטים. אובר דיווחה על הפסד של 0.9% או 1.01 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2019. החברה דיווחה על הכנסות של 3.1 מיליארד דולר. מניית החברה יורדת ב-0.9% ל-39.7 דולר - המניה עדיין לא עלתה למחיר ההנפקה, 45, דולר, מאז ההנפקה ב-10 במאי.

אובר חשפה בהנפקה את תחזיותיה לתוצאות ברבעון הראשון, שהיו דומות לתוצאות שפרסמה הערב. "התוצאות שלנו ברבעון הראשון של 2019 היו קרובות לטווח העליון של התחזיות שפרסמנו לני ההנפקה", אמר סמנכ"ל הכספים של אובר נלסון צ'אי. "ההשקעות שלנו ממשיכות להתמקד בהתרחבות גלובלית של הפלטפורמה ובהשקעות בטכנולוגיה ובמוצר ייחודי, לא נהסס להשקיע בהגנה על נתח השוק הגלובלי שלנו", הוא אמר.

וול סטריט ננעלה בעליות

המסחר בוול סטריט עבר לעליות לקראת סוף המסחר. דאו ג'ונס עלה ב-0.2%; S&P 500 עלה ב-0.2%; נאסד"ק עלה ב-0.2%.

מניית פאלו אלטו נטוורקס ירדה ב-5% לאחר שחברת ההיי טק הורידה את תחזיות הרווח לרבעון הבא בעקבות רכישת שני סטארט-אפים ישראליים תמורת כ-470 מיליון דולר. מניית טבע ירדה ב-9.2% לאחר שבנק מריל לינץ' חתך את מחיר היעד של טבע ב-50%. בנוסף, מניות פריגו ומיילן ירדו גם הן ב-4.6% ו-4.4%, בהתאמה.

סין האשימה היום את ארה"ב בכך שהתנהלותה בסוגיית הסחר היא "טרור כלכלי חשוף", להגדרתו של סגן שר החוץ של סין, ז'אנג האנחוי. "אנחנו מתנגדים למלחמת הסחר, אבל אנחנו לא מפחדים ממלחמת סחר. הניסיון מהכוון ליצירת מחלוקות סחר הוא טרור כלכלי חשוף, שוביניזם כלכלי ובריונות כלכלית", אמר.

הנפט נפל ב-3.8% לרמה הנמוכה זה חודשיים

מחיר הנפט הגולמי נפל לשפל של חודשיים לאחר שממשלת ארה"ב דיווחה על ירידה נמוכה מהצפוי במלאי הנפט. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי יורדו ב-3.8% וננעלו על מחיר של 56.6 דולר לחבית. החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה ביולי ירדו ב-4% ל-66.5 דולר לחבית.

משרד האנרגיה של ארה"ב דיווח על ירידה של 300 אלף חביות במלאי הנפט בשבוע שהסתיים ב-24 במאי. זוהי הירידה הראשונה זה שלושה שבועות, אך אנליסטים ציפו לירידה חדה יותר של 1.4 מיליון חביות.

הזהב עלה ב-0.5% לשיא של שבועיים בעקבות היחלשות הדולר וחשש המשקיעים מהחרפה נוספת במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. מחיר הזהב למסירה באוגוסט עלה ל-1,292.4 דולר לאונקייה.

בורסות אירופה ננעלו בעליות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים: לונדון עלתה ב-0.4%; פרנקפורט התחזקה ב-0.5%; פריז עלתה ב-0.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.4%. בשוק המט"ח, היורו נסחר בעליות של 0.03% מול הדולר בשער של 1.1134 דולרים. הליש"ט יורדת ב-0.1% לשער של 1.2612 דולרים.

סין האשימה היום את ארה"ב בכך שהתנהלותה בסוגיית הסחר היא "טרור כלכלי חשוף", להגדרתו של סגן שר החוץ של סין, ז'אנג האנחוי. "אנחנו מתנגדים למלחמת הסחר, אבל אנחנו לא מפחדים ממלחמת סחר. הניסיון מהכוון ליצירת מחלוקות סחר הוא טרור כלכלי חשוף, שוביניזם כלכלי ובריונות כלכלית", אמר.

עלייה קלה במספר תביעות האבטלה השבועיות בארה"ב

מספר תביעות האבטלה שהוגשו בארה"ב בשבוע שעבר עלה ברמה מתונה - נתון המעיד כי שוק התעוסקה בארה"ב נותר חזק למרות סימנים להאטה כלכלית. מספר תביעות האבטלה החדשות שהוגשו בשבוע שהסתיים ב-25 במאי עלה ב-3,000 ל-215 אלף, כך לפי נתוני משרד התעסוקה של ארה"ב שפורסמו היום (ה'). ממוצע תביעות האבטלה שהוגשו בארבעת השבועות האחרונים ירד ב-3,750 ל-216,750.

לפי נתוני משרד התעסוקה, מספר האנשים המקבלים דמי אבטלה בארה"ב ירד ב-26 אלף ל-1.66 מיליון איש בשבוע שנגמר ב-18 במאי. ממוצע תביעות האבטלה הנמשכות בארבעת השבועות האחרונים ירד ב-3,500 ל-1.67 מיליון תביעות.

הצמיחה בארה"ב ברבעון הראשון עודכנה מטה ל-3.1%

נתוני הצמיחה בארה"ב ברבעון הראשון של 2019 עודכנו מטה ב-0.1% בלבד על רקע צמיחה חזקה מהצפוי בצריכה בארה"ב וביצוא - מה שמרמז על צמיחה עקבית חזקה לפני ההחרפה האחרונה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

התמ"ג ברבעון הראשון של 2019 עלה ב-3.1% בקצב שנתי, לעומת הדיווחים הראשוניים על 3.2%, כך לפי נתוני משרד המסחר של ארה"ב שפורסמו היום (ה'). הצריכה הפרטית, החלק הגדול בכלכלת ארה"ב, עלתה ב-1.3%.

בנוסף, בדו"ח מופיעים נתונים ראשונים על מצב העסקים בארה"ב שמעידים על ההשפעה השלילית של מלחמת הסחר וכי השפעת רפורת המס של טראמפ מתחילה להתפוגג. רווחי התאגידים לפני מסים ירדו ב-2.8% ברבעון הראשון ב-2019, לעומת הרבעון האחרון של 2018 - הירידה החדה ביותר מאז 2015.

צניחה בייצור מכוניות בבריטניה - בגלל הברקזיט

בבריטניה קיים עדיין חוסר ודאות בנוגע ליציאה של הממלכה מהאיחוד האירופי, וחוסר הוודאות הזה פוגע גם במגזר הייצור. היום (ה') פורסמו בבריטניה נתונים שמצביעים על צניחה חדה בייצור המכוניות במדינה באפריל על רקע הכנות של המפעלים לברקזיט. מתנגדי הברקזיט טוענים כי הנתונים מעידים שכלכלת בריטניה כבר מתחילה להינזק מאי-הוודאות ומהתארכות התהליכים.

לפי איגוד יצרני וסוחרי המכוניות בבריטניה, באפריל יוצרו במדינה 70,871 מכוניות, צניחה של 44.5% לעומת 129,970 מכוניות שיוצרו במדינה באפריל 2018. ההאטה בייצור נגרמה בגלל שחברות ענק המייצרות בממלכה כמו פז'ו, ב.מ.וו ויגואר-לנד רובר, הקדימו את מועד הטיפול השנתי במפעלים לאפריל. במהלך תקופה זו מושבתת פעילות הייצור ומתחזקים את המפעלים. הפסקת הייצור הזו מתרחשת בדרך כלל בקיץ, אך הפעם הוקדמו עבודות התחזוקה לאחרי תאריך הברקזיט המקורי, 29 במארס, כדי למזער נזקים שעשויים להיגרם ולבחון את המשך הפעילות.

ירידות בבורסות אסיה

החשש מהחרפת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין גורר גם היום את רוב בורסות אסיה לירידות, אחרי לילה נוסף של ירידות בבורסות וול סטריט. טוקיו ירדה ב-0.3%; שנחאי נחלשה ב-0.3%; הונג קונג איבדה 0.4%; סיאול עלתה ב-0.8%; סידני איבדה 0.7%. בשוק המט"ח, הדולר עולה ב-0.16% מול הין לשער של 109.76 ין לדולר.

החשש בשווקים הוא שמלחמת סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם תוביל להאטה כלכלית ולירידה בהכנסות החברות. המשא ומתן בין הצדדים תקוע וברקע קיימים איומים על הטלת מכסים אמריקאיים על כלל היצוא הסיני. הטלת המכסים לא תעלה את המחירים רק של סחורה סינית המיוצאת לארה"ב, אלא תפגע בכל שרשרת הייצור העולמית ותעלה את המחירים בכל העולם.

וול סטריט נסגרה בירידות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות שערים, על רקע החשש מהפגיעה המסתמנת של מלחמת הסחר בכלכלת המדינה. בנוסף, סין רמזה היום שהיא תאסור על יצוא מתכונת נדירות באופן שיפגע בייצור בכל העולם.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.9%; S&P 500 איבד 0.8%; נאסד"ק נחלש ב-0.7%. החששות מפני ההאטה בארה"ב הורידו את תשואת האג"ח של ארה"ב לעשר שנים ל-2.26% לרמה נמוכה יותר מהתשואה על אג"ח ממשלתיות ל-12 חודשים.

מניית טבע התאוששה ועלתה ב-2%. מוקדם יותר נפלה המניה ב-4% לאחר שאנליסט UBS הוריד אתמול את  ההמלצה על המניה מ"קניה" ל"נייטרלי", בעקבות ההוצאות המשפטיות הכבדות הצפויות לחברה.

מניית חברת האופנה אברקרומבי אנד פיץ' צללה ב-26.5% אחרי שהחברה דיווחה היום על הפסד נקי של יותר מ-19.2 מיליון דולר ברבעון הקודם. החברה אמנם הצליחה לצמצם את ההפסד הנקי שלה ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה, אך היא דיווחה על מכירות נמוכות בהרבה מהמצופה.

חששות הסחר גררו את הנפט לירידות

מחיר הנפט ננעל בירידה, בעקבות חששות כי מלחמת הסחר תפגע בביקוש לאנרגיה, ולקראת פרסום נתוני המלאים מחר. במהלך יום המסחר נרשמו ירידות חדות יותר, אך הן התמתנו לקראת סיומו. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי ירדו ב-0.6% וננעלו ברמה של 58.81 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב, המשמש מקלט עבור משקיעים בעתות משבר, עלה לראשונה מזה שלושה ימים. החוזים על הזהב למסירה ביוני עלו ב-0.3% ל-1,281 דולר לאונקיה. מחיר הכסף עלה ב-0.6% ל-14.411 דולר לאונקיה.

אירופה נסגרה בירידות שערים

המסחר בבורסות אירופה התנהל היום בירידות לאחר החרפת סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין, עקב דבריו של הנשיא טראמפ אמש כי ארה"ב אינה מוכנה עדיין לחתום על הסכם סחר עם סין.  בנוסף, הרמיזות שלפיהן סין תפסיק לאפשר יצוא של מינרלים נדירים הדרושים לייצור פוגעת בביטחון המשקיעים.

באירופה חשש כי המחלוקת סין איטליה לאיחוד האירופי תעמיק על רקע דיווח כי האיחוד שוקל לנקוט בצעדים משמעתיים נגד רומא בשל אי יכולתה לרסן את תקציב המדינה. בגרמניה, ביטחון הצרכנים צנח לשפל של שנתיים. 

לונדון ירדה ב-1.2%; פרנקפורט נסוגה ב-1.6%; פריז ננעלה בירידה של 1.7%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-1.4%.

עלייה מפתיעה באבטלה בגרמניה

בגרמניה, הכלכלה הגדולה באירופה, פורסמו היום נתונים שמגדילים את החשש מפני האטה. בפעם הראשונה אחרי שנתיים דווח היום במדינה על עלייה בשיעור האבטלה שמצביעה על לחץ שמופעל של שוק התעסוקה במדינה שנהנה מיציבות יחסית גם בשנות המשבר הכלכלי ביבשת.

לפי נתונים של סוכנות העבודה הפדרלית, מספר המובטלים בגרמניה עלה במאי ב-60 אלף, מול תחזיות הכלכלנים לירידה של 8,000 במספרם. שיעור האבטלה עלה ל-5% לעומת שפל של 4.9%. הסוכנות אמרה שהעלייה של 40 אלף במספר המובטלים נבעה משינוי בהגדרות וסיווגם מחדש כמובטלים. ואולם גם ההאטה באירופה צוינה כסיבה לעלייה באבטלה.

"אנחנו רואים סימנים ראשונים להשפעה של האטת הכלכלה על האבטלה", אמרה הסוכנות.

הבנק המרכזי של אירופה מזהיר מפני האי ודאות כלפי הצמיחה הגלובלית

התחזקות של האי ודאות לגבי הצמיחה הכלכלית הגלובלית עלולה להוביל ל"תקופות של תנודתיות חדה" בשווקים הפיננסיים, כך הזהיר היום (ד) הבנק המרכזי של אירופה (ECB).

בביקורת היציבות הפיננסית (FSR ), שמספקת הערכה לגבי הסיכונים האפשריים ליציבות בגוש היורו, הבנק הזהיר כי צמיחה חלשה מהצפוי והחרפה אפשרית במלחמת הסחר עלולות לגרום לירידות נוספות במחירי המניות.

הדו"ח הצביע על מגזר ההלוואות הממנופות הגלובלי שצומח כעת וחשוף במיוחד לרווחים תאגידיים חלשים. הלוואות ממונפות הן סוג של הלוואות שניתנות לחברות או לאנשים בודדים שצברו כבר חוב משמעותי או שיש להם היסטוריית אשראי גרועה.

הבנק הזהיר גם כי הבנקים ימשיכו להתקשות לאור הרווחיות הנמוכה בגוש היורו. אזהרה נוספת התייחסה למחירי הנדל"ן שעלולים לעבור תיקון אם הסיכונים לצמיחה יתממשו. מחירי הבתים בגוש היורו צמחו ב-4.2% ב-2018.

ירידות באסיה על רקע סכסוך הסחר

בורסות אסיה נסחרו בירידות על רקע החרפת סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין, לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר אתמול כי מדינתו אינה מוכנה עדיין לחתום על הסכם סחר עם סין לאור המחלוקות בין הצדדים. 

טוקיו ירדה ב-1.2%. הונג קונג ירדה ב-0.5%. שנחאי עלתה 0.2%. סינגפור ירדה ב-0.4%. טייוואן ירדה ב-0.1%.

מחיר הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק יורד כעת ב-1% מחיר של 58.52 דולר לחבית. הין נחלש ב-0.1% מול הדולר.

סגירה שלילית בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט נסגר בירידות שערים. מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.9%; S&P 500 איבד 0.8%; נאסד"ק 100 ירד ב-0.4%.

הנפט הגולמי עלה ב-0.4% למחיר של 58.86 דולר לחבית.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. מדד הדולר של ICE עולה ב-0.2%. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.295% - הרמה הנמוכה ביותר מאז סוף 2017.

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, אמר במהלך ביקורו ביפן כי ארה"ב אינה מוכנה עדיין לחתימה על הסכם סחר עם סין וכי המכסים החדשים שהוטלו על סין יכולים לעלות בקלות באופן משמעותי.

אירופה נסגרה בירידות

המסחר בבורסות אירופה נסגר בירידות שערים, על רקע היחסים המעורערים בין האיחוד האירופי לאיטליה. לונדון איבדה 0.1%; פרנקפורט ירדה ב-0.4%; פריז נסוגה ב-0.4%; ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי איבד 0.2%.

בורסת מילאנו ירדה ב-0.2% בהובלת מניות הבנקים לאחר שאתמול (ב') דווח כי האיחוד האירופי שוקל לנקוט צעדי ענישה נגד איטליה בגלל אי-עמידה בדרישות התקציביות של האיחוד. האיחוד האירופי עשוי להטיל על איטליה קנס של 3.5 מיליארד דולר.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים. היורו יורד ב-0.1% ל-1.1183 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.1% ל-1.2667 דולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.291% - הרמה הנמוכה ביותר זה 19 חודשים בעקבות המשך מלחמת הסחר.

מניות חברות הקנאביס עולות

מניות חברות הקנאביס בוול סטריט עולות ברובן, לקראת שימוע שאמור לקיים ה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) באשר לרגולציה של קנאביס והרכיב הפופולרי בו, CBD. ל-CBD יש השפעות אנטי-פסיכוטיות והוא נחשב בעל יישומים רפואיים רבים.

על ה-FDA מופעל לחץ ליצור מסגרת רגולטורית שתאפשר את השימוש ב-CBD, אבל ייתכן כי הוא יעדיף כי הקונגרס יחוקק חוק בנושא.

המניה של חברת הקנאביס הקסו שנסחרת בבורסת ניו יורק עולה ב-6%; מניית מדמן אנטרפרייזס עולה ביותר מ-3%.

בורסות אסיה ננעלו בעליות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות קלות במחזורי מסחר נמוכים, לאחר שאמש (ב') לא התקיים מסחר בוול סטריט. טוקיו עלתה ב-0.4%; הונג קונג הוסיפה 0.4% לערכה; שנחאי התחזקה ב-0.6%; סינגפור ירדה ב-0.1%; סיאול עולה ב-0.2% וסידני הוסיפה 0.5%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.2% ל-109.26 ין לדולר. היואן הסיני יורד ב-0.2% ל-6.913 יואן לדולר, לאחר שאתמול אמר נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, כי ארה"ב עדיין אינה מוכנה לחתימה על הסכם סחר עם סין.

מניות יצרניות המכוניות מיצובישי וניסאן עולת ב-3.7% ו-2.6%, בהתאמה, בבורסת טוקיו לאחר שאתמול הודיעה פיאט-קרייזלר על כוונתה להתמזג עם רנו. לרנו, מיצובישי וניסאן יש ברית זה 20 שנה. לחברות אחזקות צולבות אחת בשנייה: רנו 43% מניסאן, ניסאן מחזיקה ב-15% מרנו וכן ב-33% ממיצובישי.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.7% ל-59 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-70 דולר לחבית.

עליות באירופה; פיאט-קרייזלר ורנו זינקו

המסחר בבורסות אירופה התנהל בעליות לאחר שהפופוליסטים ומפלגות הימין התחזקו בבחירות לפרלמנט האירופי. בורסת לונדון סגורה היום לרגל חופשת האביב, ובורסות וול סטריט סגורות לרגל ממוריאל דיי.

פרנקפורט עלתה ב-0.5%; פריז עלתה ב-0.4% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.2%.

מפלגות המרכז-ימין ומרכז-שמאל בפרלמנט האירופי רשמו הפסדים בבחירות לפרלמנט האירופי. כך עולה במדגמים שפורסמו אמש (ראשון) ברחבי היבשת. היורו יורד ב-0.05% ל-1.1198 דולר והליש"ט עולה ב-0.1% ל-1.2732 דולר.

מניית פיאט-קרייזלר עלתה ב-8% ורנו עלתה c-12% בבורסות מילאנו ופריז לאחר שפיאט הודיעה כי הגישה הצעה למיזוג עם רנו, שייצור את יצרנית המכוניות השלישית בגודלה בעולם.

מגמה מעורבת באסיה; בורסות וול סטריט יישארו סגורות היום

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת כשהמשקיעים ממתינים להתפתחויות נוספות במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עולה ב-0.2%; הונג קונג יורדת ב-0.6%; שנחאי עולה ב-0.2%; סינגפור יורדת ב-0.3%; סיאול יורדת ב-0.2% וסידני נחלשת ב-0.1%.

הבורסות בלונדון ובוול סטריט יישארו סגורות ביום לרגל חג בבריטניה וממוריאל דיי בארה"ב. הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.1% ל-109.45 ין לדולר. היואן הסיני עולה ב-0.1% ל-6.8933 יואן לדולר לאחר שסין הזהירה את סוחרי המט"ח שלא לסחור בשורט (סחר בחסר) על היואן.

הנפט נסחר במגמה מעורבת. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.3% ל-58.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.05% ל-68.7 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker