וול סטריט ננעלה בעליות; הליש"ט מתחזקת לאחר התפטרות תרזה מיי

הדאו עלה ב-0.4% אך סגר שבוע חמישי של ירידות - הרצף הארוך ביותר מאז 2011 ■ ראש ממשלת בריטניה הודיעה על פרישה מראשות המפלגה השמרנית ■ אירופה ננעלה בירידות ■ הנפט ננעל בעלייה של 1%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה בעליות, אך הדאו סגר שבוע חמישי של ירידות

המסחר בבורסות וול סטריט התנהל בעליות שערים לאחר שטראמפ אותת כי ינקוט ביד מקלה נגד וואווי ולאחר שנרשמו אתמול ירידות של כ-1.5% במדדים המובילים. דאו ג'ונס עלה ב-0.4%; S&P 500 עלה ב-0.2%; נאסד"ק הוסיף לערכו 0.1%. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק ירד ב-1.2% אחרי שאתמול ירד בכמעט 6%.

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, אמר אתמול כי יתכן וארה"ב תקל בחרם על וואווי, במידה מסוימת, במסגרת הסכם סחר עם סין, אך הדגיש כי ענקית התקשורת הסינית היא חברה מסוכנת מבחינה ביטחונית. טראמפ חתם בשבוע שעבר על צו נשיאותי האוסר על חברות אמריקאיות לרכוש ציוד מחברות המהוות סיכון ביטחוני לארה"ב.במקביל, משרד המסחר של ארה"ב הכנסי את וואווי לרשימה השחורה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ננעל בעלייה

מחיר החוזים על הנפט סיים את יום המסחר בעליות, לאחר שאתמול נסגר בשפל של יותר מחודשיים. עם זאתף מחירי הנפט סיימו את השבוע עם הירידה השבועית החדה ביותר עד כה השנה. הסוחרים ממשיכים להעריך את הסיכון בהאטה בביקוש לאנרגיה בעוד ארה"ב וסין ממשיכות במלחמת הסחר.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי עלו ב-1.2% ל-58.63 דולר לחבית החזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט עלו ב-1.4% ל-68.71 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות באירופה; לונדון הוסיפה 0.6%

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר כי וואווי עשויה להיכלל בהסכם סחר בין ארה"ב לסין. לונדון עלתה ב-0.6%; פרנקפורט התחזקה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.7% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.6%.

היורו והליש"ט מתחזקים מול הדולר, כשתרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה, הודיעה היום (ו') על פרישתה מראשות מפלגת השמרנים ב-7 ביוני ופרישה מראשות הממשלה לכשימונה לה מחליף מהמפלגה. היורו עולה ב-0.15% ל-1.12 דולרים. הליש"ט נסחרת בעליות של 0.35% תמורת 1.2701 דולרים. ואולם אחרי התפטרותה של מיי גובר החשש שמחליפה יקדם יציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם, וזה יפגע בכלכלת בריטניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק הפדרלי של אטלנטה העלה את תחזית הצמיחה לארה"ב

הבנק הפדרלי של אטלנטה הודיע היום שהוא מעלה את תחזית הצמיחה של ארה"ב לרבעון השני ל-1.3%, לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 1.2% שפורסמה ב-16 במאי. "אחרי שלשכת הסטטיסטיקה הפדרלית פירסמה את  נתוני מכירות הבתים החדשים ואת נתוני הוצאות הבנייה, נראה שהצמיחה הריאלית בהשקעות למגורים היא מינוס 1.6% לעומת תחזיות קודמות למינוס 4%", נכתב בהודעת הבנק הפדרלי של אטלנטה.

ואולם העלאת התחזית של הבנק הפדרלי נרשמת על רקע החשש מההאטה משמעותית בארה"ב בשל מלחמת הסחר ואחרי שאתמול פורסמו נתונים שמצביעים על כך שהצמיחה במגזר הייצור בארה"ב הגיע החודש לקצב האטי ביותר זה תשע שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה בהזמנת מוצרים בני קיימא בארה"ב

אחרי נתוני מקרו שפורסמו אתמול בארה"ב והצביעו על היחלשות הצמיחה במגזר הייצור, היום פורסמו נתונים שהצביעו על ירידה בהזמנות מוצרים בני קיימא באפריל. לפי ההערכות, הירידה נגרמת בעיקר ממצבה של בואינג, שצי מטוסי ה-737 מקס שלה קורקע, ומהירידה בהזמנות של חברות רכב. המספרים עשויים לייצג גם היחלשות בהשקעות שנובעת מהתמשכות מלחמת הסחר עם סין.

מוצרים בני קיימא הם מוצרים שאמורים להחזיק מעמד לפחות שלוש שנים (לבנים לבנייה, למשל). לפי הנתונים שפורסמו היום, ההזמנות באפריל ירדו ב-2.1% - פחות מהערכות של כלכלנים, שחזו ירידה חדה יותר של 2.4% בהזמנות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת על רקע המשך מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו יורדה ב-0.1%; הונג קונג עלתה ב-0.3%; שנחאי ננעלה ללא שינוי ניכר; סינגפור עלתה ב-0.3%; סיאול וסידני ירדו ב-0.7% ו-0.5% בהתאמה.

אתמול (ה') אמר דונלד טראמפ נשיא ארה"ב כי וואווי, ענקית התקשורת הסינית שהוכנסה לרשימה השחורה של משרד המסחר האמריקאי בשבוע שעבר, עשויה להיות חלק מהסכם הסחר המתגבש בין ארה"ב לסין.

מחיר הנפט מתאושש מעט לאחר שאתמול ירד ב-5%. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.3% ל-58.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.3% ל-68.6 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בוול סטריט: נאסד"ק איבד 1.6%; טסלה התאוששה

המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות, על רקע החשש מהחרפת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, לאחר שעיתון המפלגה הקומוניסטית בסין פירסם שני מאמרים התוקפים את צעדיה של ארה"ב נגד חברות סיניות. דאו ג'ונס ירד ב-1.1%;  S&P 500 ירד-1.2%; נאסד"ק ירד ב-1.6%. מניית טבע איבדה 4.3% על רקע פרשת תיאום המחירים בענף הפארמה.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לעשר שנים יורדת ל-2.32%, הרמה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2017.

מדד הדולר של ICE, המודד את ערכו של הדולר מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר של ארה"ב, בהן היורו, הליש"ט והין, יורד ב-0.2%, אחרי שמוקדם יותר היום הגיע לרמתו הגבוהה ביותר מזה יותר מחמישה חודשים.

מניית טסלה עלתה ב-1.4% אחרי שירדה בתחילת המסחר ונפלה במסחר המקדים ב-6%. העליות במניית החברה נרשמות אחרי שישה ימים רצופים של ירידות, וזאת לאחר שכמה אנליסטים הורידו בשבוע האחרון את המלצותיהם על המניה. עד כה, מניית טסלה איבדה השנה 38%. העלייה נרשמה אחרי שמנכ"ל החברה, אילון מאסק, הבטיח שהיא תרשום מכירות שיא.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחת הייצור בארה"ב בשפל של 9 שנים

הצמיחה בייצור בארה"ב בשפל של 9 שנים, כך עולה ממדד מנהלי הרכש (PMI) במגזר הייצור שפורסם היום. לפי הנתונים של מרקיט, המדד הגיע במאי ל-50.6 נקודות, לעומת 52.6 נקודות באפריל. במדד זה, כל נתון גבוה מ-50 נקודות מסמל התרחבות בפעילות.

גם במגזר השירותים בארה"ב נרשמו נתונים חלשים: המדד במגזר השירותים, שמעסיק 80% מהעובדים בארה"ב הגיע ל-50.8 נקודות – שפל של 39 חודשים. בחודש שעבר הגיע המדד במגזר השירותים ל-25.7 נקודות.

הנתונים מוסיפים לחשש שמלחמת הסחר בארה"ב תפגע בצמיחה בארה"ב, שכן נמצא מתאם בין מדד מנהלי הרכש לבין הצמיחה במקרים רבים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בבורסות אירופה; הליש"ט נחלשת

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים, על רקע התגברות החששות מהחרפת מלחמת הסחר. לונדון ירדה ב-1.4%; פרנקפורט ירדה ב-1.8%; פריז נסוגה ב-1.8%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-1.4%.

הליש"ט עולה ב-0.1% מול הדולר לרמה של 1.267 דולר לליש"ט, על רקע התגברות הלחצים על ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי להתפטר מתפקידה. אתמול התפטרה מנהיגת הרוב בבית הנבחרים וכמה שרים בקבינט עשויים ללכת בעקבותיה על רקע התנגדות עזה להסכם הברקזיט החדש אותו תכננה מיי להביא להצבעה בפרלמנט בתחילת החודש הבא.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט צונח ב-5% ליום הגרוע שלו מתחילת השנה

מלחמת הסחר בין סין לארה"ב מובילה גם לירידה במחירי הנפט, שרושם את הירידה החדה ביותר שלו מתחילת השנה. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי יורד ב-5.1% ל-58.3 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה ביולי יורד ב-4.1% ל-68.1 דולר לחבית.

לירידה במחירי הנפט תורם גם הפרסום היום על זינוק במלאי הנפט בארה"ב. לפי נתונים שפורסמו היום על ידי משרד האנרגיה של ארה"ב, מלאי הנפט במדינה זינק בשבוע שעבר ב-4.7 מיליון חביות והגיע לרמתו הגבוהה ביותר מאמצע 2017. תחזיות הכלכלנים היום הן לירידה במלאי הנפט.

אם מגמת הירידות במחירי הנפט תימשך, ייתכן שמאי יהיה החודש הראשון מתחילת השנה שבו יורד הנפט. במקביל, ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק), עשוי להגדיל את תפוקת הנפט כדי להתמודד עם המתיחות במפרץ הפרסי - שעשויה לפגוע באספקת הנפט העולמית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה בארה"ב בשפל של 50 שנה

מספר תביעות האבטלה בארה"ב ירד השבוע, והנתון הנוכחי מצביע על רמת שפל שקרובה לזו שנרשמה לפני כ-50 שנה. תביעות האבטלה, נתון שמתפרסם כל שבוע על מספר האנשים שהגישו זכאות לדמי אבטלה, הגיעו בשבוע שנגמר ב-18 במאי ל-211 אלף, ירידה של 1,000 לעומת השבוע הקודם. הנתון היה נמוך יותר מהערכות הכלכלנים שצפו עלייה ל-217 אלף תביעות אבטלה.

הנתון תומך בנתוני שיעורי האבטלה הנמוכים בארה"ב ועל מצבו המעודד של שוק התעסוקה, אחרי שבחודש הקודם נרשמה עלייה בתביעות האבטלה, המיוחסת לשינויים עונתיים כמו חג הפסחא וחופשת האביב בארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה בפעילות הכלכלית בגוש היורו; ירידה בביטחון העסקים בגרמניה

הפעילות הכלכלית בגוש היורו המשיכה לצמוח החודש, כך לפי מדדי מנהלי הרכש שפורסמו היום באירופה.

מדד מנהלי הרכש המשולב של IHS מרקיט, אשר משלב את המדדים לפעילות הייצור והשירותים, עלה במאי לרמה של 51.6 נקודות, לעומת 51.5 נקודות באפריל. כל קריאה של יותר מ-50 נקודות מעידה על צמיחה בפעילות. עם זאת, ב-IHS מרקיט ציינו כי קצב העליה בין אפריל למאי היה מתון יותר מהעליה בשלושת החודשים הראשונים של השנה.

בנפרד, פורסם בגרמניה מדד ביטחון העסקים של מכון Ifo, אשר הראה ירידה לרמה של 97.9 נקודות, לעומת 99.2 נקודות באפריל. אנליסטים צפו קריאה גבוהה יותר של 99.1 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה בשפל של 4 חודשים; הונג קונג נסוגה ב-1.9%

בורסות אסיה ירדו היום לשפל של ארבעה חודשים, בעקבות הירידות בוול סטריט ועל רקע חששות ממלחמת סחר ממושכת. טוקיו ירדה ב-0.6%; הונג קונג יורדת ב-1.9%; שנחאי ירדה ב-1.4%. מגזר הטכנולוגיה הוביל את הירידות בסין, בעקבות דיווח כי פנסוניק היפנית החליטה אף היא לנתק את יחסיה עם וואווי ו-68 גופים אחרים בסין. סיאול ירדה ב-0.3%; סידני ירדה ב-0.3%.

"ניו יורק טיימס" דיווח אתמול כי ממשל טראמפ שוקל הכנסת חברות נוספות לרשימה השחורה של משרד המסחר האמריקאי - בדומה למהלך שנעשה נגד וואווי בשבוע שעבר. המשקיעים חוששים כי המהלך יוביל להחרפה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. בינתיים לא נקבע מועד לסבב נוסף של שיחות סחר, ואנליסטים מעריכים כי יהיה צורך בהתערבות של גורמים בכירים לפני פגישת מנהיגי הג'י-20 בחודש הבא באוסקה שביפן.

מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור ביפן ירד במאי ל-49.6 נקודות לעומת 50.2 נקודות בחודש הקודם. כל רמה של מתחת ל-50 נקודות מראה על ירידה בפעילות המגזר.

מניית סופטבנק ירדה ב-5.3% בטוקיו, לאחר שיצרנית השבבים הבריטית ARM, שבבעלותה, הודיעה על ניתוק קשריה העסקיים עם וואווי הסינית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה בירידות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות בעקבות חשש להחרפה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.4%; מדד S&P 500 ירד ב-0.2% ונאסד"ק 100 ירד ב-0.4%.

"ניו יורק טיימס" דיווח כי ממשל טראמפ שוקל הכנסת חברות נוספות לרשימה השחורה של משרד המסחר האמריקאי - בדומה למהלך שנעשה נגד וואווי בשבוע שעבר. המשקיעים חוששים כי המהלך יוביל להחרפה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

הבנק הפדרלי של ארה"ב מפרסם הערב את פרוטוקול ישיבת הריבית האחרונה, כשהמשקיעים מחפשים רמזים להעלאות ריבית עתידיות.

מניית טארגט זינקה ב-8%, לאחר שהחברה הביסה את תחזיות האנליסטים בדו"חותיה לרבעון האחרון. רשת הקמעונות דיווחה על עלייה של 4.8% במכירות בחנויות זהות ועל עלייה של 40% במכירות במקוונות.

מניית קוואלקום נפלה ב-11% לאחר שבית משפט פדרלי בארה"ב קבע כי החברה ניצלה את הדומיננטיות שלה בשוק השבבים לסמארטפונים לגביית עמלות מופרזות מיצרניות המכשירים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת על רקע המשך המתיחות בין ארה"ב לסין. לונדון עלת ב-0.1%; פרנקפורט עלתה 0.2%; פריז ירדה ב-0.1%.

היורו עולה ב-0.06% ל-1.1168 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.3% ל-1.2665 דולר, לאחר שראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, ניסתה בפעם הרביעית להעביר את הסכם הברקזיט בפרלמנט. מיי הבטיחה כי אם המחוקקים יקבלו את ההסכם בתחילת החודש הבא, הם יוכלו להצביע אם לקיים משאל עם שני בנושא. גוברות הקריאות להתפטרותה של מיי מראשות הממשלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת בעקבות דיווחים כי ממשל טראמפ שוקל הטלת סנקציות על חברות נוספות בסין. טוקיו עלתה ב-0.05%; הונג קונג עלתה ב-0.1%; שנחאי ירדה ב-0.4%; סינגפור ננעלה ללא שינוי ניכר; סיאול עלתה ב-0.2% וסידני הוסיפה 0.2%.

"ניו יורק טיימס" דיווח כי ממשל טראמפ שוקל את הכנסת היקויז'ן, יצרנית ציוד הווידאו למעקב הסינית, לרשימה השחורה של משרד המסחר, בדומה למהלך שביצע נגד וואווי. הכנסת וואווי לרשימה השחורה טילטלה את השווקים, עד להתערבותו של טראמפ, שהקל בסנקציות על ענקית התקשורת.

היצוא מיפן ירד באפריל זה החודש החמישי ברציפות, בעקבות מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. שווי המשלוחים ליצוא מיפן באפריל ירד ב-2.4% לעומת אפריל 2018. תחזיות הכלכלנים היו לירידה של 1.6%.

הנפט נסחר בירידות בעקבות דיווח על עלייה במלאי בארה"ב. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.9% ל-62.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-71.8 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בוול סטריט

המדדים המובילים בוול סטריט נסגרו בעליות שערים, על רקע הקלות זמניות שצפויה ארה"ב לתת לוואווי, יום לאחר שהחלטתן של חברות טכנולוגיה אמריקאיות לנתק קשר עם החברה הסינית הפילה את שוקי המניות. הדאו ג'ונס עלה ב-0.8%; S&P 500 הוסיף 0.9%; נאסד"ק עלה ב-1.1%, לאחר שאתמול ירד המדד ב-1.5%.

הדולר התחזק מול המטבעות המובילים בעולם. מדד הדולר של ICE, האומד את ערכו של המטבע מול סל של שישה מטבעות, בהם היורו, הליש"ט והין, עלה ב-0.2%.

מניית טסלה שמרה על יציבות, לאחר שהגיעה אתמול לשפל של שנתיים וחצי, לאחר שבנק ההשקעות וודבוש הוריד אתמול את מחיר היעד של המניה מ-275 דולר ל-230 דולר, בעקבות חשש כבד כי החברה לא תעמוד ביעדי הייצור למודל 3.

המניה ירדה בכ-2% עם תחילת המסחר, לאחר שאנליסטים של מורגן סטנלי אמרו היום כי הירידה במחיר המניה מגדילה את הסיכוי שהחברה תימכר בשנים הקרובות. בנק ההשקעות העריך את מחיר היעד למניה, במקרה שהתרחישים הגרועים ביותר יתממשו, ל-10 דולרים. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בעליות שערים

המסחר בבורסות אירופה נסגר בעליות שערים, לאחר שארה"ב נתנה הקלות זמניות למשך 90 יום לוואווי. לונדון עלתה ב-0.25%; פרנקפורט עלתה ב-0.85%; פריז הוסיפה 0.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.5%.

הליש"ט נחלשת ב-0.3% לרמה של 1.269 דולר לליש"ט, לקראת דיון שייערך היום בפרלמנט הבריטי ובו תנסה ראש הממשלה תרזה מיי לשכנע בפעם האחרונה את חברי הפרלמנט לתמוך בתוכניות שלה לעזיבת האיחוד האירופי. הליש"ט איבדה יותר מ-2% מערכה בשבוע שעבר, לאחר שמיי הודיעה כי תקבע בקרוב לוח זמנים לעזיבתה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה במכירות בתים חדשים בארה"ב

למרות ירידה חדה בריבית, מכירות הבתים החדשים בארה"ב באפריל ירדו ב-0.4% לעומת מארס, ל-5.19 דירות. המכירות היו נמוכות ב-4.4% בהשוואה לאפריל 2018. זהו החודש ה-14 ברציפות שבו נרשמת ירידה חודשית.

לפי הדיווח ב-CNBC, מכירות של בתים קיימים הן בערך 90% מהשוק הכללי, מאחר שהבנייה החדשה ממשיכה לדשדש בהשוואה לרמתה ההיסטורית. המחיר החציוני לבית שאינו חדש ונמכר באפריל היה 267,300 דולר – עלייה שנתית של 3.6%. מחירי הבתים עולים כבר 86 חודשים ברציפות, אף שהעליות קטנות יותר מאז הקיץ האחרון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה על רקע דחיה זמנית בחרם על וואווי

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת על רקע דיווחים שלפיהם ממשל טראמפ בארה"ב יתן הקלות זמניות וידחה את האיסור שהטיל על יצוא רכיבים לוואווי הסינית. טוקיו ירדה ב-0.1%; הונג קונג יורדת ב-0.1%; שנחאי עולה ב-1.2%; סיאול עלתה ב-0.4%; סידני ננעלה בעליה של 0.3%.

"וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי ארה"ב צפויה להודיע בימים הקרובים שכמה חברות אמריקאיות יקבלו דחייה של 90 יום בכל הנוגע לאיסור שהטיל הממשל בשבוע שעבר, על אספקת רכיבים לוואווי. היום (ג') אמר מייסד ומנכ"ל וואווי, רן ז'נגפיי, כי אין לדחייה כזאת כל משמעות, משום שענקית האלקטרוניקה הסינית כבר התכוננה לגרוע מכל ואגרה מלאים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בגלל מלחמת הסחר: הצמיחה של תאילנד - האיטית ביותר מ-2014

כלכלת תאילנד איבדה מומנטום ברבעון הראשון של 2019, וצמחה בקצב האיטי ביותר מזה למעלה מארבע שנים, על רקע מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, אשר פגעה בייצוא מהמדינה.

התמ"ג של תאילנד צמח ב-2.8% לעומת הרבעון הראשון של 2018, האטה לעומת קצב צמיחה של 3.6% ברבעון הרביעי, כך לפי נתונים שפרסמה היום מועצת הפיתוח הכלכלי והחברתי הלאומית, גוף התכנון הכלכלי של ממשלת תאילנד. הצמיחה היתה נמוכה מתחזיות אנליסטים שצפו כי תסתכם ב-3%. זו הצמיחה האיטית ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2014.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ניתוק היחסים עם וואווי גרר את וול סטריט לירידות

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים, על רקע חששות מהחרפת מלחמת הסחר, לאחר שענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות הודיעו על ניתוק קשריהן עם וואווי הסינית.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.3%; S&P 500 ירד ב-0.7% ומדד נאסד"ק 100 ירד ב-1.5%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט, ירד ב-0.1%. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עלתה ב-0.02% ל-2.417%.

הכרזת משרד המסחר של ארה"ב על הכנסת וואווי, ענקית התקשורת הסינית, לרשימה השחורה הובילה לכך שחברות טכנולוגיה בארה"ב ובאירופה ניתקו את יחסי המסחר עם החברה הסינית. מניית אלפבית, החברה האם של גוגל, ירדה ב-2% לאחר שהודיעה כי תגביל את גישתה של וואווי למערכת האנדרואיד ולשירותי גוגל.

מניית אינטל ירדה ב-3%; מניית קוואלקום ירדה ב-6% - אלה רק כמה מהחברות שהודיעו שלא יספקו לוואווי רכיבים עד להודעה חדשה. מניית אפל ירדה ב-3.1%, לאחר ש-HSBC הזהיר כי הבעיות של החברה בסין לא ייפתרו בזמן הקרוב. אנליסט HSBC ארוואן רמבורג הוריד את מחיר היעד למניית אפל מ-180 דולר ל-174 דולר, וכתב כי הצרכנים בסין צפויים להגביר את הרכישות של תחליפי אייפון מקומיים אם מלחמת הסחר תחריף.

מניית טסלה, יצרנית המכוניות החשמליות, ירדה ב-2.7%, לאחר שבנק ההשקעות וודבוש הוריד את מחיר היעד של המניה מ-275 דולר ל-230 דולר, בעקבות חשש כבד כי החברה לא תעמוד ביעדי הייצור למודל 3.

מניות ספרינט וטי-מובייל USA זינקו לאחר שראש נציבות התקשורת הפדרלית (FCC) אמר כי הוא מתכוון להמליץ על אישור המיזוג ביניהן. ספרינט זינקה ב-18.8% וטי-מובייל עלתה ב-3.9%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עלה ב-0.8%

מחיר הנפט עלה היום, על רקע ציפיות כי מדינות אופ"ק ימשיכו בקיצוצי התפוקה. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני עלו ב-0.8% לרמה של 63.18  דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. שר האנרגיה של סעודיה, ח'אלד אל-פליח, אמר לכתבים אתמול כי חברות אופ"ק ובעלות בריתן צפויות להאריך את קיצוצי התפוקה למשך זמן רב יותר.

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הזהב למסירה ביוני רשמו עליה קלה של 0.1% לרמה של 1,277.30 דולר לאונקיה, לאחר שביום שישי נסגרו ברמה הנמוכה ביותר מאז תחילת החודש.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מלחמת הסחר גררה את אירופה לירידות; מילאנו ירדה ב-2.7%

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים, לאחר שענקיות ההיי טק האמריקאיות הודיעו על ניתוק היחסים המסחר עם וואווי הסינית - ההודעה משפיעה על חברות בכל שרשרת האספקה הגלובלית. לונדון ירדה ב-0.5%; פרנקפורט ירדה ב-1.6%; פריז נחלשה ב-1.5%; מילאנו נסוגה ב-2.7% מערכה ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי נחלש ב-1.1%.

מניית AMS, יצרנית הרכיבים לאייפון יורדת ב-17%. מניית אינפיניון, יצרנית השבבים הגרמנית, ירדה ב-4.8% לאחר שהחברה הודיעה על השעיית משלוחים לוואווי בעקבות הכנסת ענקית הטלקום הסינית לרשימה הלשחורה של משרד המסחר של ארה"ב.

מניית חברת התעופה ריינאייר יורדת ב-2% לאחר שחברת הלואו קוסט דיווחה על ירידה ברווחים בשנת הכספים שהסתיימה בסוף במארס, וכי קרקוע מטוסי בואינג 737 יפגע ברווחי החברה ב-2019. החברה דיווחה על רווח של 885 מיליון ליש"ט בשנת הכספים, ירידה של 7% לעומת התקופה המקבילה, על אף שההכנסות עלו ל-7.7 מיליארד ליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; סידני זינקה ב-1.7%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת, כאשר המשקיעים ממתינים להתפתחות הבאה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג ירדה ב-0.6%; שנחאי ירדה ב-0.4%; סינגפורנחלשהת ב-0.8%; סיאול עלתה ב-0.2% וסידני זינקה ב-1.7%. בורסת מומבאי עלתה ב-1.4% בעקבות סקרים המורים על ניצחונו של נרנדרה מודי, ראש הממשלה המכהן בהודו, בבחירות הכלליות.

הנפט נסחר בעליות בעקבות התגברות המתיחות הביטחונית בין ארה"ב לאיראן. זאת, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ כתב בחשבון הטוויטר שלו בהתייחס לאיראן כי "אם היא רוצה להילחם, זה יהיה סופה. אל תאיימו על ארה"ב שנית!". נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% ל-63 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.5% ל-72.6 דולר לחבית.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 110.07 ין לדולר. הדולר האוסטרלי מזנק ב-0.8% ל-0.692 דולר אמריקאי לאחר ניצחון המפלגה השמרנית, בראשות ראש הממשלה סקוט מוריסון, בבחירות באוסטרליה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker