דו"ח התעסוקה דחף את וול סטריט ליום הטוב מזה חודש; נאסד"ק בשיא

מדד נאסד"ק השלים שבוע שישי ברציפות של עליות ■ טסלה זינקה ב-9% ביומיים ■ הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם ■ אמזון קפצה על רקע השקעה של ברקשייר התאוויי ■ הנפט השלים שבוע שני של ירידות ■ הזהב סגר שבוע שלילי חמישי מתוך שישה האחרונים

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בורסת ניו יורק
בורסת ניו יורקצילום: Bloomberg
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"ח התעסוקה הקפיץ את וול סטריט; נאסד"ק בשיא

בורסות וול סטריט רשמו את הזינוק היומי החד ביותר מזה חודש ומדד נאסד"ק נסגר בשיא בעקבות דו"ח התעסוקה החזק שפורסם היום בארה"ב.

מדד S&P 500 הוסיף 1% - היום הטוב ביותר מתחילת אפריל - ונסגר במרחק נגיעה מרמתו הגבוהה מעולם, בדרכו לעלייה שבועית של 0.2%; מדד נאסד"ק קפץ ב-1.6% ונסגר בשיא, בדרכו לעלייה שבועית של 0.2% - שבוע חיובי שישי ברציפות; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.8% אך נסוג ב-0.1% בסיכום שבועי.

מניית אמזון עלתה ביותר מ-3% לאחר שהמשקיע המיליארדר וורן באפט חשף כי חברת האחזקות שלו, ברקשייר התאוויי, רכשה מניות של קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם.

מניית טסלה השלימה זינוק דו-יומי של 9% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות שבראשה עומד אילון מאסק גייסה סכום גבוה מהמתוכנן של 2.35 מיליארד דולר בהנפקת אג"ח ומניות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב סגר שבוע שלילי 5 ב-6 האחרונים

הזהב התאושש מרמתו הנמוכה ביותר השנה לאחר שהיחלשות הדולר בעולם הפכה את המתכת היקרה להשקעה אטרקטיבית יותר עבור בעלי מטבעות אחרים. עם זאת, השלים הזהב ירידה שבועית חמישית בשישה השבועות האחרונים.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,281.3 דולר לאונקייה, עלייה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי ירד הזהב ב-0.6%. מחיר המתכת היקרה טיפס בשבוע שעבר, אולם ירד בכל אחד מארבעת השבועות הקודמים.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4% ונמצא בדרכו לירידה שבועית של 0.6%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט סגר שבוע שני של ירידות

מחיר הנפט התאושש היום משפל של חודש אולם השלים ירידה שבועית שנייה ברציפות. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 61.94 דולר לחבית, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

עם זאת, בסיכום שבועי נפל מחיר הנפט ב-2.2%. "הנפט השלים ירידה שבועית שנייה ברציפות, ואם נמשיך להיות עדים להתגברות קצב גידול התפוקה בארה"ב, מחירי הנפט הגולמי עשויים לעמוד בפני ירידה מתמשכת", אמר אנליסט השווקים הבכיר אדוארד מויה מחברת המסחר המקוון אואנדה (Oanda) לאתר חדשות הפיננסים מרקטווץ'.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות דחפו את אירופה לסגירה חיובית; הליש"ט מתחזק

בורסות אירופה התאוששו משפל של שבועיים ונסגרו במגמה חיובית על רקע דו"חות כספיים חזקים של בנק HSBC הבריטי ובנק סוסייטה ז'נרל הצרפתי, ונתוני תעסוקה טובים מהצפוי שפורסמו בארה"ב.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.4%; פרנקפורט טיפסה ב-0.6%; פריז הוסיפה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4%. הליש"ט מתחזק מול הדולר ב-0.8% לשער של 1.3137 דולר לליש"ט.

מניית HSBC עלתה בכ-2% בלונדון, לאחר שהבנק דיווח היום על עליה של 33.7% ברווחיו, הודות לעליה בהכנסות הבנקאות הקמעונית וחטיבת ניהול העושר. הרווח הנקי של HSBC ברבעון הראשון הסתכם ב-4.13 מיליארד דולר, מעל לתחזיות אנליסטים. הכנסות הבנק עלו ל-14.43 מיליארד דולר לעומת 13.71 מיליארד דולר ברבעון המקביל. בה בעת, ההוצאות התפעוליות ירדו ל-8.22 מיליארד דולר לעומת 9.38 מיליארד דולר.

מניית סוסייטה ז'נרל טיפסה ביותר מ-1% לאחר שהבנק הצרפתי דיווח על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחת מגזר השירותים בארה"ב ירדה במפתיע לשפל של שנתיים

הצמיחה בפעילות מגזר השירותים בארה"ב רשמה במפתיע האטה זה החודש השני ברציפות, ונמצאת ברמתה הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 2017, לפי נתונים שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד פעילות מגזר השירותים ירד באפריל לרמה של 55.5 נקודות לעומת רמה של 56.1 נקודות בחודש הקודם, מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 57.5 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על התרחבות הפעילות במגזר, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

מדד מקביל של פעילות מגזר השירותים שפירסמה היום חברת המחקר IHS מרקיט, ירד באפריל לרמה של 53 נקודות, רמתו הנמוכה מאז מארס 2017, לעומת רמה של 55.3 נקודות בחודש הקודם.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נפילה של 29% ברווחי פיאט קרייזלר

יצרנית המכוניות האיטלקית-אמריקאית, פיאט קרייזלר אוטומובילס (FCA), דיווחה היום על נפילה חדה מהצפוי של 29% ברווחיה ברבעון הראשון של השנה, לאחר שהפסדים בסין ובאירופה האפילו בהשפעתם על מכירות חזקות של רכבי שטח וטנדרים בצפון אמריקה.

החברה רשמה ברבעון הראשון רווח תפעולי של 1.07 מיליארד יורו (1.2 מיליארד דולר) - נמוך מכל תחזיות האנליסטים שהיו בטווח של 1.2-2.3 מיליארד יורו. עם זאת, החברה הותירה ללא שינוי את תחזית הרווח לשנת 2019 כולה.

מכירות FCA בתקופה המדווחת הסתכמו ב-24.48 מיליארד יורו, ירידה של 5% לעומת הרבעון הראשון של 2018, ונמוך מתחזיות האנליסטים להכנסות של 26.49 מיליארד דולר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליה באינפלציה בגוש היורו; מגזר השירותים בבריטניה מתאושש

האינפלציה בגוש היורו הואצה באפריל לקצב שנתי של 1.7%, לעומת 1.4% במארס, כך לפי נתונים ראשוניים שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה האירופית, יורוסטאט. מחירי האנרגיה והשירותים הובילו את העליות במדד. אינפלציית הליבה, שאינה כוללת מחירים של גורמים תנודתיים כמו מזון ואנרגיה, הואצה אף היא, לקצב של 1.2%, לאחר עליה של 0.8% בלבד במארס.

בנפרד, פורסמו היום בבריטניה נתונים שהראו צמיחה חדה במגזר השירותים בממלכה המאוחדת. מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים של IHS מרקיט ו-CIPS עלה ל-50.4 נקודות באפריל, לעומת 48.9 נקודות במארס. כל רמה של יותר מ-50 נקודות במדד מעידה על צמיחה בפעילות המגזר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת על רקע דברי פאואל ושיחות הסחר

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל במגמה מעורבת, על רקע דבריו של נגיד הבנק הפדרלי והסבב האחרון של שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. הונג קונג עולה ב-0.3%; סיאול ירדה ב-0.7%; סינגפור ללא שינוי; סידני ננעלה ללא שינוי. הבורסות בסין סגורות, בעוד שבורסת טוקיו עדיין סגורה לרגל חגיגות הכתרת הקיסר החדש.

נגיד הבנק הפדרלי ג'רום פאואל אכזב את המשקיעים ביום רביעי, כשאמר שלא תהיה כנראה הורדת ריבית בעתיד הקרוב וכי האינפלציה הנמוכה נגרמת מגורמים זמניים, מה שהוביל לירידות בוול סטריט. בנוסף, הסתיים ביום רביעי הסבב האחרון של שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. גורמים רשמיים אמרו כי הושגה התקדמות, אך ישנם עדיין מכשולים. אתמול דיווח האתר פוליטיקו כי גורם בלשכת המסחר האמריקאית מיתן את הציפיות להסכם, ואמר כי סין לא צפויה להפחית משמעותית את הסובסידיות שלה על פלדה, אלומיניום ומגזרים אחרים. ארה"ב טוענת כי הסובסידיות האלה מקנות לחברות סיניות יתרון לא הוגן.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפקט פאואל: יום שני של ירידות בוול סטריט; טבע נסוגה ב-2%

בורסות וול סטריט, שרשמו אתמול את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שישה שבועות, נסגרו במגמה שלילית זה היום השני ברציפות לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי אותת ביום רביעי כי לא צפויה הורדה של הריבית בארה"ב בזמן הקרוב. מניות האנרגיה צנחו בעקבות מחיר הנפט. תשומת לב המשקיעים עוברת כעת לדו"ח התעסוקה שיפורסם בארה"ב מחר.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.5% בדרכו ליום שני ברציפות של ירידות; מדד S&P 500 נסוג ב-0.2% אחרי שרשם ביום רביעי את הנפילה היומית החדה מאז ה-22 במארס, זאת לאחר שנסגר בשיא בשלושה ימי המסחר הקודמים. מדד נאסד"ק איבד 0.2% בדרכו ליום שלישי ברציפות של ירידות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.05% לרמה של 2.55%.

מניית טבע ירדה ביותר מ-2% במסחר בוול סטריט לאחר שחברת התרופות הישראלית דיווחה היום על הכנסות רבעוניות שהיו נמוכות מתחזיות האנליסטים.

מניית קוואלקום טיפסה בכ-1% לאחר שחברת השבבים דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי, וחשפה את סכום הפיצויים שתקבל במסגרת הסדר תביעות הפטנטים עם אפל.

מניית קלוג צנחה ביותר מ-3% לאחר שיצרנית דגני הבוקר והחטיפים דיווחה על מכירות רבעוניות נמוכות מהצפוי בצל חולשה בעסקיה ביבשות אמריקה ואירופה.

מניית ביונד מיט נסקה ב-163% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט, לאחר שיצרנית תחליפי הבשר גייסה 240 מיליון דולר בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) ששיקפה לחברה שווי של 1.46 מיליארד דולר. בעקבות הזינוק במחיר המניה היום קפץ שווי השוק של ביונד מיט ליותר מ-3.8 מיליארד דולר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט צנח ב-3% לשפל של חודש

מחיר הנפט צנח לשפל של חודש על רקע גידול במלאי הגולמי בארה"ב ותפוקה גבוהה מהצפוי של רוסיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 61.81 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז הראשון באפריל, לאחר נפילה של 2.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בלונדון, נפל מחיר הנפט הגולמי מסוג ברנט במהלך המסחר מתחת לרמה של 70 דולר לחבית, בראשונה זה קרוב לחודש.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב זינק בשבוע שעבר בקרוב ל-10 מיליון חביות, לרמה של כ-471 מיליון חביות - רמתו הגבוהה ביותר זה שנתיים, מסר משרד האנרגיה האמריקאי ביום רביעי. אנליסטים צפו גידול  של 1.75 מיליון חביות בלבד.

רוסיה לא הצליחה לעמוד ביעדי קיצוץ התפוקה באפריל, וציננה בכך את השפעת ההסכם המשותף עם אופ"ק לצמצום תפוקת הנפט כדי לתמוך במחירים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה חזרו מחופשת 1 במאי - ונפלו לשפל של שבועיים

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הנמוכה ביותר זה למעלה משבועיים על רקע דו"חות כספיים מעורבים שפירסמו חברות ביבשת, ולאחר חידוש המסחר במרבית הבורסות לאחר חופשת 1 במאי.

ענקית הנפט הבריטית-הולנדית רויאל דאץ'-של והבנק הצרפתי BNP פאריבה דיווחו על תוצאות כספיות שעלו על תחזיות האנליסטים, ואילו דו"חות בנק לוידס הבריטי וקבוצת הפיננסית ההולנדית ING איכזבו.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.5% והליש"ט נחלש ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.3029 דולר לליש"ט, לאחר שבנק אוף אינגלנד הותיר את הריבית בבריטניה ללא שינוי לאחר דחיית מועד יציאת הממלכה מהאיחוד האירופי. בורסת פרנקפורט נסגרה ללא שינוי; פריז ירדה ב-0.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.4% לשפל של יותר משבועיים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק בהזמנות בתי חרושת בארה"ב

הזמנות בתי החרושת בארה"ב זינקו בחודש מארס לאחר חודשיים רצופים של ירידות, לפי נתונים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי.

ההזמנות גדלו ב-1.9% במארס לאחר נפילה של 3% בפברואר. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 1.7% במארס.

ההזמנות של ציוד תחבורה זינקו ב-7% במארס. בניכוי הזמנות תחבורה, טיפסו ההזמנות מבתי חרושת ב-0.8% במארס.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העלייה בפריון העבודה בארה"ב - החדה מ-2010

פריון העבודה בארה"ב קפץ ברבעון הראשון של 2019 בקצב שנתי של 3.6%, הזינוק החד ביותר מאז סתיו 2014, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 2.9%.

נתוני הרבעון הרביעי תוקנו כלפי מטה לעלייה של 1.3% לעומת גידול של 1.9% שעליו דווח במקור. ב-12 החודשים שהסתיימו במארס, גדל פריון העבודה ב-2.4% - הקצב השנתי הגבוה ביותר מאז שנת 2010.

בה בעת, עלות העבודה ירדה ב-0.9% ברבעון הראשון של 2019. יתר על כן, בשנה שהסתיימה במארס טיפסה עלות העבודה ב-0.1% בלבד - עלייה המתונה ביותר מאז 2013.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה בארה"ב בשיא של 3 חודשים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נותר ללא שינוי בשבוע שעבר, בשיא של שלושה חודשים, לפי נתונים שפירסם היום משרד העבודה האמריקאי.

מספר תביעות האבטלה נותר ללא שינוי לעומת השבוע הקודם, ברמה של 230 אלף. תחזית הכלכלנים היתה לירידה במספר התביעות לרמה של 215 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס ב-6,500 לרמה של 212,500, אולם ממשיך להיות קרוב לשפל של כמעט 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות טיפס ב-17 אלף ל-1.67 מיליון.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק המרכזי של בריטניה העלה תחזית הצמיחה

בנק אוף אינגלנד העלה את תחזית הצמיחה של כלכלת בריטניה והוריד את תחזית האינפלציה לשנה הנוכחית, בתום ישיבת הריבית הראשונה של הבנק המרכזי מאז ההסכם לדחיית מועד יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי עד אוקטובר.

תשעת חברי ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי של בריטניה, שבראשו עומד מארק קרני, החליטו פה אחד להותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.75%.

הבנק המרכזי העלה את תחזית הצמיחה הכלכלית לשנה הנוכחית מ-1.2% ל-1.5%. בפברואר, הנמיך הבנק המרכזי את תחזית הצמיחה ל-2019 מ-1.7% ל-1.2% בצל חוסר ודאות סביב ברקזיט.

"ממשיכים להיות סימנים מעורבים מצד מדדי אינפלציה מקומיים, ומחיר ההמתנה למידע נוסף היה נמוך יחסית", נכתב בפרוטוקול הישיבה שפורסם היום. בה בעת, "יש מקום להמשך צמצום המדיניות המוניטרית במהלך התקופה החזויה, בקצב הדרגתי ובמידה מוגבלת".

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הייצור באירופה נחלש; יוון בשיא של 19 שנה

באירופה פורסם היום מדד מנהלי הרכש (PMI) שהצביעה על התכווצות פעילות הייצור ביבשת על רקע מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין והקושי של כמה מדינות באירופה שנובע מהאי ודאות סביב הברקזיט ומההאטה בצמיחה העולמית.

המדד בגוש היורו הגיע ל-49.7 נקודות באפריל, ללא שינוי ניכר לעומת הערכות ראשוניות שפורסמו. במדד זה, כל נתון מתחת ל-50 נקודות מייצג התכווצות בפעילות. בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו, הגיע המדד ל-44.4 נקודות בלבד, נתון שמצביע על המשך מגמת ההיחלשות המשמעותית בתעשייה במדינה. באוסטריה, אחת מהמדינות היציבות באירופה, הגיע המדד לשפל של 49 חודשים – 49.2 נקודות. בהולנד ובאירלנד הגיע המדד לשפל של כמעט שלוש שנים, אך עדיין ייצג צמיחה בפעילות הייצור. ביוון הגיע המדד לשיא של 226 חודשים (כמעט 19 שנה) ברמה של 56.6 נקודות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה ברווחי פולקסווגן בעקבות ירידה במכירות פורשה ואאודי

פולקסווגן דיווחה על ירידה ברווחים ברבעון הראשון של 2019 בעקבות ירידה במכירות פורשה ואאודי. יצרנית המכוניות הגרמנית דיווחה על ירידה של 7.1% ברווחים בעקבות ירידה במכירת מכוניות יוקרה ועלייה בהוצאות לפיתוח מכוניות חשמליות. הכנסות החברה עלו ל-60 מיליארד יורו.

הרווח ירד ל-3.9 מיליארד יור, בין היתר בגלל הוצאה של מיליארד יורו לסיכונים משפטיים. הירידה במכירות נובעת מהתכווצות שוק מכוניות הנוסעים בסין זה החודש העשירי ברציפות. פולקסווגן מכרה 42% ממכוניותיה בסין ב-2018. מסירות מכוניות פורשה ואאודי ירדו ב-12% וב-3%, בהתאמה, ברבעון.

פולקסווגן הותירה את תחזיות הרוווח שלה ל-2019 ללא שינוי וצופה תשואה של 5% ועלייה של 6.5%-7% במכירות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה לאחר שהבנק הפדרלי הותיר את הריבית ללא שינוי

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת לאחר שהבנק הפדרלי הותיר את הריבית ללא שינוי ובציפייה להתפתחויות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. בורסות טוקיו תהיה סגורה עד ה-7 במאי לרגל השבעת הקיסר החדש ביפן. הונג קונג עולה ב-0.6%; שנחאי עולה ב-0.5%; סינגפור יורדת ב-0.5%; סיאול עולה ב-0.4% וסידני יורדת ב-0.6%.

שר האוצר של ארה"ב סטיבן מנוצי'ן אמר כי סבב שיחות הסחר הנוכחי בין ארה"ב לסין שנערך השבוע בבייג'ין היה פרודקטיבי מאד. השיחות יימשכו בשבוע הבא בוושינגטון.

הדולר נחלש מעט מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.1% ל-111.55 ין לדולר. היורו עולה ב-0.1% ל-1.1205 דולר. הליש"ט נסחרת ללא שינוי ניכר ברמה של 1.3053 דולר.

הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.3% ל-63.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.3% ל-72 דולר לחבית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפד גרר את וול סטריט ליום הגרוע זה 6 שבועות

בורסות וול סטריט נסוגו משיא ורשמו את הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט שישה שבועות, לאחר שהבנק הפדרלי אותת כי רמת האינפלציה הנמוכה שגרמה לו לעצור את העלאת הריבית בארה"ב, אינה צפויה להישאר כזו לאורך זמן.

מדד S&P 500, שנסגר בשיא בשלושה ימי המסחר הקודמים, נסוג היום ב-0.8% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-22 במארס; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.6% בדרכו ליום הגרוע ביותר מאז התשיעי באפריל; מדד נאסד"ק איבד 0.6%.

הבנק הפדרלי הותיר הערב את ריבית הבסיס בארה"ב ללא שינוי, בטווח של 2.25%-2.5% - יום לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ קרא לבנק הפדרלי להוריד את הריבית ב-1%.

מניית אפל קפצה ב-4.9% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית אייפון דיווחה אמש על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים, וסיפקה תחזית הכנסות חזקה מהצפוי לרבעון הנוכחי. במהלך המסחר היום טיפס שווי השוק של אפל מעל לטריליון דולר, אולם שב ונסוג מתחתיו עם סגירת המסחר. ביום שלישי, נסגרה מיקרוסופט בפעם הראשונה בשווי שוק של יותר מטריליון דולר.

יצרנית השבבים קוואלקום, מפתחת המשחקים זינגה, יצרנית המחשוב הלביש פיטביט וחברת תשלומי המובייל סקוור יפרסמו דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר מתאושש משפל של שבועיים; נמחקו העליות בשוק האג"ח בארה"ב

הדולר מתאושש משפל של שבועיים מול המטבעות המרכזיים בעולם, ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות מחקו את הירידות שרשמו מוקדם יותר היום, על רקע מסיבת העיתונאים של יו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאואל לאחר החלטת הריבית בארה"ב.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות קלות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים מטפסת ב-0.01% לרמה של 2.51%, לאחר שמוקדם יותר נפלה לרמה של 2.45%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1% ונמצא בדרכו לעלייה ראשונה מזה ארבעה ימים. מוקדם יותר היום נסוג מדד הדולר לרמתו הנמוכה ביותר זה שבועיים. מתחילת השנה טיפס מדד הדולר בכ-1.5%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לונדון נסגרה בירידות לקראת החלטת הריבית בארה"ב

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.5% לקראת החלטת הריבית הערב בארה"ב. לרגל חופשת 1 במאי, לא התקיים היום מסחר בבורסות המרכזיות האחרות של אירופה.

היורו מטפס מול הדולר ב-0.3% לרמה של 1.1247 דולר ליורו, והליש"ט מתחזק מול המטבע האמריקאי ב-0.4% לשער של 1.3087 דולר לליש"ט.

מניית סיינסבורי קפצה בכ-4% לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות טובות מהצפוי ברבעון הראשון, זאת כאשר הרגולטורים בבריטניה פסלו בשבוע שעבר את התוכנית למיזוג החברה עם אסדה, שבבעלות וולמארט. רשת הסופרמקטים השנייה בגודלה בבריטניה דיווחה על עלייה בהכנסות ל-29.01 מיליארד ליש"ט, אך על ירידה חדה של 41% ברווח לפני מסים.

מייק קופ, מנכ"ל סיינבורי, אמר כי לחברה כבר יש תוכנית ב' לתחרות הגוברת בשוק הקמעונות בבריטניה, כאשר טסקו היא הרשת המובילה בשוק. החברה תתמקד בשיפוץ ושדרוג הסניפים הקיימים לאחר שהזניחה אותם בגלל התמקדות בתוכנית למיזוג עם אסדה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פעילות מגזר הייצור בארה"ב בשפל של שנתיים

מדד פעילות מגזר הייצור בארה"ב נפל באפריל לרמה של 52.8 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2016 - לעומת רמה של 55.3 נקודות בחודש הקודם, מסרה היום חברת המחקר ISM.

כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 54.7 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות מגזר הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות.

בה בעת, משרד המסחר האמריקאי מסר היום כי הוצאות הבנייה בארה"ב ירדו ב-0.9% בחודש מארס.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חיסון נגד שלבקת חוגרת הקפיץ את רווחי גלקסו-סמיתקליין

יצרנית התרופות הבריטית גלקסו-סמיתקליין דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מהצפוי לאחר שצמיחה במכירות חיסון נגד שלבקת חוגרת (הרפס זוסטר) הצליחה לפצות על תחרות מוגברת לתרופתה המצליחה לאסטמה.

החברה דיווח על רווח לפני מס של 1.3 מיליארד ליש"ט (1.68 מיליארד דולר) ברבעון הראשון של השנה, גידול של 17% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. הרווח למניה לפני סעיפים חד פעמיים הסתכם ב-30 פני - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 26 פני למניה.

הכנסות גלקסו בתקופה המדווחת הסתכמו ב-7.66 מיליארד ליש"ט, צמיחה של 6.1% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 7.54 מיליארד ליש"ט.

שינגריקס (Shingrix), חיסון נגד שלבקת חוגרת, הפך למנוע צמיחה מרכזי של גלקסו, לאחר שמכירותיות זינקו ברבעון ל-357 מיליון ליש"ט (466 מיליון דולר), הרבה מעל לתחזיות האנליסטים.

מכירות התרופה לאסטמה Advair, המתמודדת מול תחרות מצד גירסה גנרית חדשה של התרופה שפיתחה מיילן, הסתכמו ב-486 מיליון ליש"ט - מעל לתחזיות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

משרות המגזר הפרטי בארה"ב בזינוק החד מיולי

275 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב באפריל - הזינוק החד ביותר מאז יולי - לאחר גידול של 129 אלף משרות בחודש הקודם, לפי נתוני ADP שפורסמו היום.

תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 180 אלף משרות באפריל.

דו"ח התעסוקה הרשמי של אפריל יפורסם על ידי משרד העבודה האמריקאי ביום שישי.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לופטהנזה דיווחה על ירידה ברווחים ברבעון הראשון

מניית לופטהנזה ירדה אתמול ב-3% לאחר שחברת התעופה הגרמנית דיווחה על ירידה ברווחים ברבעון הראשון בעקבות עליית מחירי הדלק והעלייה בהוצאות החברה.

לופטהנזה דיווחה על רווח של 336 מיליון יורו לפני פחת ומסים ברבעון - התוצאה הגרועה ביותר זה 12 רבעונים. החברה פירסמה אזהרת רווח לפני חודש. חברת התעופה מסרה כי הגורם לירידה ברווחים היא עלייה במחירי הדלק ותחרות גוברת במחירי כרטיסי הטיסה. בנוסף, הירידה נובעת מההשוואה לרבעון הראשון ב-2018, שכלל את חד הפסחא ואת קריסת המתחרה המקומית אייר ברלין.

בעקבות התוצאות הכספיות המאכזבות החברה מסרה כי תעצור את התרחבות Eurowings - זרוע טיסות הלואו קוסט של החברה. לופטהנזה תכננה להגדיל את טיסות הלואו קוסט ב-2% ב-2019.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רוב הבורסות באסיה סגורות; סידני עולה ב-0.8%

רוב הבורסות באסיה סגורות לרגל חג. הבורסות ביפן יישארו סגורות עד 7 במאי לרגל השבעת קיסר חדש. בורסת סידני עולה ב-0.8%. החוזים העתידיים בוול סטריט נסחרים בעליות בעקבות הדו"חות המוצלחים שפירסמה אפל.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים לקראת החלטת הריבית של הבנק הפדרלי שתפורסם הערב בשעה 21:00 שעון ישראל. הין עולה ב-0.06% ל-111.49 ין לדולר. היורו עולה ב-0.05% ל-1.1218 דולר. הליש"ט עולה ב-0.1% ל-1.3043 דולר. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ קרא לבנק הפדרלי להוריד את הריבית ב-1% ולהתחיל שוב להדפיס כסף.

מגמה מעורבת במסחר בנפט. פנט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.9% ל-63.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1% ל-72.8 דולר לחבית בעקבות חשש כי העימותים בוונצואלה בין תומכי מנהיג האופוזיציה חואן גואיידו למשטרה והצבא שבשליטת הנשיא מדורו יפגעו באספקת הנפט מהמדינה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מיקרוסופט נסגרה בראשונה מעל טריליון דולר

ענקית התוכנה מיקרוסופט נסגרה היום בוול סטריט בפעם הראשונה בשווי שוק של מעל טריליון דולר, ובכך הצטרפה לאפל באחד משתי החברות היחידות בארה"ב שעשו זאת. מניית מיקרוסופט טיפסה ב-0.6% בניו יורק למחיר של 130.6 דולרים.

מיקרוסופט היא החברה האמריקאית השנייה בלבד שנסגרת מעל לשווי של טריליון דולר, אחרי אפל, ששווייה נפל מאז מתחת לרף זה. אמזון הגיעה לשווי שוק של טריליון דולר רק במונחים תוך-יומיים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשיא; גוגל נחתכה ביותר מ-60 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת אולם מדד S&P 500 נסגר בשיא זה יום המסחר השלישי ברציפות, על רקע פתיחת סבב שיחות סחר נוסף בין ארה"ב לסין, ופתיחת ישיבת המדיניות בת היומיים של הבנק הפדרלי. מניות ההיי-טק צנחו בעקבות דו"חות רבעוניים מאכזבים של החברה האם של גוגל. מנגד, מניות הבלו צ'יפ טיפסו על רקע תוצאות כספיות חזקות של ג'נרל אלקטריק, מקדונלדס ופייזר.

מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא, נסוג ב-0.7%; מדד S&P 500, שנסגר אף הוא בשיא ביום שני, טיפס ב-0.1% והמשיך לשבור שיאים גם היום; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1%.

מניית אלפבית נפלה ב-7.5% אחרי שהחברה האם של גוגל דיווחה אמש על הכנסות רבעוניות נמוכות מתחזיות האנליסטים. בעקבות צניחת המניה היום נחתך שווי השוק של אלפבית ביותר מ-60 מיליארד דולר.

מניית ג'נרל אלקטריק קפצה ב-4.5% לאחר שהקונצרן האמריקאי דיווח היום על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי ורשם האטה בקצב שריפת המזומנים ברבעון הראשון של השנה.

מניית מקדונלדס נסגרה בעליות קלות לאחר שענקית המזון המהיר דיווחה היום על גידול חד מהצפוי במכירות בסניפיה הפתוחים לפחות שנה. מניית פייזר עלתה ב-2.5% לאחר יצרנית התרופות העלתה היום את תחזית הרווח השנתי ודיווחה על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי ברבעון הראשון.

מניית ג'נרל מוטורס נסוגה ב-2.6% לאחר שיצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב דיווחה על ירידה חדה מהצפוי בהכנסותיה ברבעון הראשון של השנה.

מניית פריגו נפלה בקרוב ל-7% לאחר שהחברה הודיעה כי רשויות המס בארה"ב תובעות ממנה 843 מיליון דולר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט סגר חודש חיובי רביעי ברצף; קפץ ב-6.3% באפריל

מחיר הנפט טיפס בניו יורק בצל חששות מפגיעה בהיצע בשווקים העולמיים לקראת סיום הפטור מסנקציות אמריקאיות על מדינות שמייבאת נפט מאיראן בהמשך השבוע, ועל רקע ניסיון ההפיכה בוונצואלה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 63.91 דולר לחבית, עלייה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בחודש אפריל כולו קפץ מחיר הנפט ב-6.3% - חודש רביעי ברציפות של עליות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיפור חד מהצפוי בבטחון הצרכנים בארה"ב

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב טיפס באפריל לרמה של 129.2 נקודות לעומת 124.2 נקודות בחודש הקודם, מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 126.9 נקודות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק בחוזים למכירת בתים בארה"ב במארס

החוזים למכירת בתים בארה"ב זינקו במארס ב-3.8% לעומת החודש הקודם, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.7%.

עם זאת, לעומת מארס 2018 ירדו החוזים למכירות בתים ב-1.2% - חודש 15 ברציפות של ירידות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד מנהלי הרכש של שיקגו נפל לשפל של שנתיים

מדד מנהלי הרכש של שיקגו, הנחשב לברומטר למצב כלכלת ארה"ב, נפל באפריל לרמה של 52.6 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז ינואר 2017 - לעומת רמה של 58.7 נקודות בחודש הקודם, מסרה היום חברת MNI אינדיקייטורס.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על התרחבות הפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי הבתים בארה"ב עלייה המתונה מ-2012

מדד קייס-שילר, העוקב אחרי מחירי הבתים ב-20 ערים מרכזיות בארה"ב, טיפס בפברואר ב-3% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - קצב העלייה המתון ביותר מאז ספטמבר 2012.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 3.2%. לעומת ינואר 2019, טיפס המדד ב-0.2%.

העליות החדות ביותר במחירי הבתים בשנה החולפת נרשמו בלאס וגאס (9.7%), פניקס (6.7%) וטמפה (5.4%).

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פייזר העלתה תחזית הרווח השנתי

יצרנית התרופות האמריקאית פייזר העלתה את תחזית הרווח השנתי ודיווחה על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי ברבעון הראשון. המניה מטפסת ב-1% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה דיווחה על רווח של 3.88 מיליארד דולר, או רווח של 68 סנט למניה, ברבעון הראשון של השנה, לעומת רווח של 3.56 מיליארד דולר, או רווח של 59 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה פייזר רווח של 85 סנט למניה - 10 סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

החברה גם העלתה את תחזית הרווח השנתי בסנט אחד לטווח של 2.83-2.93 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה פייזר ברבעון הראשון של 2019 הכנסות לשל 13.12 מיליארד דולר, צמיחה של 2% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 12.99 מיליארד דולר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מקדונלדס היכתה התחזיות בזכות מבצעים ומשלוחים

ענקית המזון המהיר מקדונלדס דיווחה היום על גידול חד מהצפוי במכירות בסניפיה הפתוחים לפחות שנה הודות לצמיחה בעסקי המשלוחים בארה"ב ומבצעי הנחות. מניית מקדונלדס עולה ביותר מ-2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

המכירות של סניפי הרשת בארה"ב הפתוחים לפחות שנה צמחו ברבעון הראשון של 2019 ב-4.5% - מעל לתחזיות האנליסטים לגידול של 3%. המכירות של סניפיה הגלובליים הפתוחים לפחות שנה גדלו ב-5.4%, מעל לתחזיות לצמיחה של 3.4%.

הכנסות מקדונלדס בתקופה המדווחת הסתכמו ב-4.96 מיליארד דולר, ירידה לעומת הכנסות של 5.14 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2018, אך מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 4.94 מיליארד דולר.

החברה דיווחה ברבעון הראשון של השנה על רווח נקי של 1.33 מיליארד דולר, או רווח של 1.72 דולר למניה, לעומת רווח של 1.38 מיליארד דולר, או רווח של 1.72 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.75 דולר למניה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מרק עלתה על התחזיות אך הודיעה כי תסגור מפעלים

יצרנית התרופות האמריקאית מרק דיווחה היום על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי הודות לצמיחה במכירות של עסקי הטיפולים בסרטן והחיסונים, והעלתה את התחזית השנתית אולם גם הודיעה על כוונתה לבצע קיצוצים שיהיו כרוכים בהוצאה חד פעמית של עד 1.2 מיליארד דולר. מניית מרק מטפסת ב-2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

מרק דיווחה על רווח נקי של 2.92 מיליארד דולר, או רווח 1.12 דולר למניה, ברבעון הראשון של השנה, לעומת רווח של 736 מיליון דולר, או רווח של 27 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת אז רשמה הוצאה חד פעמית גדולה. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 1.22 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.05 דולר למניה.

הכנסות מרק בתקופה המדווחת צמחו ל-10.8 מיליארד דולר לעומת 10 מיליארד דולר ברבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 10.5 מיליארד דולר.

החברה גם העלתה את תחזית הרווח לשנת 2019 כולה, וצופה כעת רווח לפני סעיפים חד פעמיים בטווח של 4.67-4.79 דולר למניה. ציפיות האנליסטים היו לתחזית רווח שנתי של 4.68 דולר למניה.

החברה גם הודיעה כי תסגור כמה מפעלים ותפטר עובדים במסגרת תוכנית צמצום הוצאות בשנים הקרובות. כתוצאה מהקיצוצים צופה מרק לרשום הפרשה של בין 800 מיליון דולר ל-1.2 מיליארד דולר עד סוף 2023.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה חדה בקצב שריפת המזומנים של GE; המניה נוסקת ב-10%

קונצרן התעשייה האמריקאי ג'נרל אלקטריק דיווח היום על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי ורשם האטה בקצב שריפת המזומנים ברבעון הראשון של השנה. מניית GE קופצת ביותר מ-10% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה דיווחה על רווח נקי של 3.55 מיליארד דולר, או רווח של 41 סנט למניה, ברבעון הראשון של 2019, לעומת הפסד של 1.18 מיליארד דולר, או הפסד של 14 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים, רשמה GE רווח של 14 סנט למניה - ירידה לעומת רווח של 15 סנט למניה ברבעון המקביל, אך מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של תשעה סנט למניה.

בשורה העליונה דיווחה ג'נרל אלקטריק על הכנסות של 27.3 מיליארד דולר בתקופה המדווחת, ירידה של 2% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, אך מעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 26.9 מיליארד דולר.

הפעילות התעשייתית של GE רשמה ברבעון הראשון תזרים מזומנים חופשי שלילי של 1.22 מיליארד דולר, שיפור לעומת קצב שריפת מזומנים של 1.76 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לתזרים מזומנים חופשי שלילי של 2.9 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2019.

מנכ"ל GE, לורנס קאלפ, הביע שביעות רצון מהשיפורים שמתבצעים בתוך החברה. "זה רבעון אחד של מה שיהיה תהליך שינוי רב-שנתי, ו-2019 ממשיכה להיות עבורנו שנה של אתחול מחדש", אמר קאלפ בעת פרסום הדו"חות הכספיים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה חדה מהצפוי בגוש היורו

כלכלת גוש היורו צמחה בשיעור גבוה מהצפוי של 0.4% ברבעון הראשון של 2019, כך דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי, יורוסטאט. זוהי גם צמיחה גבוהה כפליים מזו שנרשמה ברבעון האחרון של 2018. בספרד נרשמה צמיחה גבוהה מהצפוי של 0.7% ברבעון הראשון, וצמיחה שנתית של 2.4%. בצרפת נרשמה צמיחה נמוכה יותר של 0.3%.

בנפרד, דיווחה לשכת הסטטיסטיקה הפדרלית בגרמניה כי מספר המובטלים בגרמניה ירד החודש ב-12 אלף ל-2.22 מיליון. זהו נתון טוב מתחזיות האנליסטים, שצפו ירידה של 5,000 במספר המובטלים. שיעור האבטלה נותר ללא שינוי, ברמה של 4.9%, הנמוכה ביותר מאז איחוד גרמניה ב-1989.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה מעורבת באירופה; מגזר הסחורות גרר את לונדון לירידות

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת על רקע נתוני צמיחה חזקים מהצפוי שפורסמו בגוש היורו לצד נתוני מקרו כלכליים מאכזבים שפורסמו מוקדם יותר היום בסין.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.3% בעקבות ירידות חדות במגזר הסחורות. פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר כמעט ללא שינוי.

מניית דנסקה בנק צנחה בקרוב ל-10% לאחר שהבנק הוריד את תחזיות הרווח שלו ל-2019 וחשף מאות תביעות נגדו. הסניף באסטוניה של הבנק הדני חשוד בהלבנת 230 מיליארד דולר -הלבנת הכספים הגדולה בהיסטוריה. הרשויות באסטוניה, דנמרק, צרפת וארה"ב חוקרות העברת נכסים במאות מיליארדי דולרים מרוסיה למערב דרך הסניף של דנסקה בנק באסטוניה.

ענקית הנפט בריטיש פטרוליום (BP) דיווחה על ירידה ברווחים ברבעון הראשון של 2019 בעקבות מחירי הנפט הנמוכים. החברה דיווחה על ירידה של 12% ברווח ברבעון הראשון. הרווח הנקי של חברת הנפט ירד ל-2.1 מיליארד דולר בשלושת החודשים הראשונים של 2019, לעומת 2.39 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2018. ההכנסות ירדו ב-2.5% ל-67.4 מיליארד דולר. מניית BP טיפסה ב-1%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה לקראת סבב נוסף של שיחות סחר

המסחר במרבית בורסות אסיה מתנהל בירידות שערים, לקראת פתיחתו של סבב שיחות סחר חדש בין ארה"ב לסין בבייג'ין. שנחאי עולה ב-0.4%; הונג קונג יורדת ב-0.4%; סיאול יורדת ב-0.9%; סידני יורדת ב-0.5%; בטוקיו לא מתקיים מסחר בשל חופשה בת עשרה ימים לרגל כניסתו לתפקיד של הקיסר החדש.

שר האוצר של ארה"ב, סטיבן מנוצ'ין, אשר יוביל את המשלחת האמריקאית לשיחות הסחר לצד נציג הסחר רוברט לייטהייזר, אמר אתמול כי הנציגים ידעו בקרוב אם ישנו הסכם סחר סופי או לא. "אנחנו מקווים שבשני סבבי השיחות הבאים בסין ובוושינגטון נגיע לנקודה שבה נוכל להמליץ לנשיא על הסכם או לומר לו שאין לנו הסכם", אמר מנוצ'ין בראיון לפוקס. "יש רצון עז משני הצדדים לראות אם נוכל לסיים את השיחות או להמשיך".

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות בוול סטריט; גוגל תפרסם דו"חות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות קלות, לאחר פרסום נתוני הצמיחה החזקים בארה"ב ביום שישי ועל רקע המשך עונת הדו"חות. 

דאו ג'ונס נסגר ללא שינוי. הנאסד"ק הוסיף 0.2%. S&P500 עלה ב-0.1%.

מחר יחל סבב נוסף בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין בבייג'ין. סטיבן מנוצ'ין, שר האוצר של ארה"ב, שישתתף בסבב השיחות אמר כי שתי המדינות קרובות להסכם.

מניית דיסני עלתה ב-0.7% בבוול סטריט לאחר שהסרט "הנוקמים: סוף המשחק" שבר שיא הכנסות בסוף השבוע הראשון להקרנתו - 1.2 מיליארד דולר מהקרנות ברחבי העולם.

אלפבית , החברה האם של גוגל, תפרסם את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019 לאחר נעילת המסחר. 

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ננעל בעלייה קלה

מחיר הנפט התייצב היום, על רקע ניסיונות השוק לחדש את העליות שנעצרו ביום שישי לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, דרש שאופ"ק יעלה את התפוקה כדי לרכך את ההשפעה של הסנקציות האמריקאיות על איראן.

מחיר החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עלה ב-0.2% ל-63.45 דולר לחבית. מחיר החוזים על הנפט מסוג ברנט ירד ב-0.2%  ל-71.99 דולר לחבית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בעליות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות, על רקע המשך עונת הדו"חות. לונדון עלתה ב-0.2%; פרנקפורט ב-0.1%, פריז ב-0.1% ומדד סטוקס 600 ב-0.1%.

חברת פיליפס ההולנדית דיווחה על עלייה של 31% ברווח הנקי ברבעון הראשון של 2019 ל-162 מיליון יורו לעומת 124 מיליון יורו ברבעון המקביל ב-2018. מכירות החברה עלו ב-5.2% ל-4.2 מיליארד יורו ברבעון. מניית פיליפס עלתה ב-1.8% בבורסת אמסטרדם.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ספוטיפיי הגיעה ל-100 מיליון משתמשים משלמים

ספוטיפיי הגיעה ל-100 מיליון משתמשים משלמים, לראשונה בקרב שירותי המוזיקה באשר הם, והוסיפה יותר לקוחות ברבעון האחרון מאשר חזו האנליסטים.

ספוטיפיי טכנולוג'יס הוסיפה 4 מיליון לקוחות ברבעון הראשון של 2019 לעומת תחזית של 3.3 מיליון. המניה זינקה לפני פתיחת המסחר ב-5%. מניית החברה עלתה עד כה השנה ב-22%.

החברה רשמה הפסד של 79 סנט למניה ברבעון הראשון. מספר המשתמשים החודשיים הסתכם ב-217 מיליון.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה; בורסת טוקיו סגורה לרגל השבעת קיסר חדש ביפן

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת לאחר פרסום נתוני הצמיחה בארה"ב ביום שישי. בבורסת טוקיו לא יתקיים מסחר עד ה-7 במאי לרגל השבעת קיסר חדש ביפן. הונג קונג עלתה ב-1%; שנחאי ירדה ב-0.8%; סינגפור עלתה ב-1.4%; סיאול התחזקה ב-1.7% וסידני ירדה ב-0.4%. הין יורד ב-0.1% ל-111.72 ין לדולר.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.9% ל-62.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-1.1% ל-71.3 דולר לחבית.

טבלת אירועי השבוע 28.4
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסת מדריד יורדת ב-0.9% בעקבות ניצחון הסוציאליסטים בבחירות

בורסת מדריד יורדת ב-0.9% בעקבות ניצחון המפלגה הסוציאליסטית (PSOE) בבחירות לפרלמנט. מתוך 350 מושבי הבית התחתון בפרלמנט, המפלגה הסוציאליסטית זכתה ב-123 מושבים, המפלגה השמרנית (PP) ב-66, מפלגת סיודאדנוס ("האזרחים") מזרם הימין-מרכז ב-57, מפלגת השמאל הפופוליסטי פודמוס ("אנו יכולים") ב-42, ומפלגת הימין הקיצוני ווקס ("הקול") ב-24.

פדרו סנצ'ס, ראש הממשלה המכהן ומנהיג המפלגה הסוציאליסטית, צפוי להרכיב בקרוב את הקואליציה החדשה. סנצ'ס מעוניין להעלות את שכר המינימום בספרד וכן להגדיל את תשלומי הפנסיה, בעוד הוא נותר מחויב לעמוד במגבלות התקציביות שקבע האיחוד האירופי. הגירעון התקציבי של ספרד ירד ב-2018 ל-2.5% וממשלתו של סנצ'ס הבטיחה לשמור על הגירעון ברמה נמוכה.

מניות בנק בנקיה וקשאיה בנק עולות ב-2%. מניית יצרנית הפלדה ארסלור מיטאל עולה ב-1%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker