עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשיא; אינטל בנפילה החדה מ-2008

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא לאחר שדו"חות כספיים חיוביים של חברות כמו אמזון ופורד ונתוני צמיחה חזקים מהצפוי שפורסמו בארה"ב, האפילו בהשפעתם על תוצאות כספיות מאכזבות של אינטל ואקסון מוביל.

מדד נאסד"ק  טיפס ב-0.3% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם בדרכו לעלייה שבועית של 1.9% - שבוע חיובי חמישי ברציפות; מדד S&P 500  הוסיף 0.5% ונסגר אף הוא בשיא, בדרכו לעלייה שבועית של 1.2%; מדד דאו ג'ונס  נסגר בעלייה של 0.3% אולם נסוג בסיכום שבועי בפחות מ-0.1%.

למעלה מ-220 מתוך החברות הנכללות במדד S&P 500 כבר פירסמו את תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון, וכמעט 80% מהן דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים.

מניית אינטל צללה ב-9% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז שנת 2008 - לאחר שענקית השבבים האמריקאית, שהיא גם המעסיקה הגדולה ביותר במגזר ההיי-טק הישראלי, סיפקה אמש תחזיות מאכזבות לרבעון הנוכחי ל-2019 כולה. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של אינטל ביותר מ-23 מיליארד דולר.

מניית אקסון מוביל   נסוגה ביותר מ-2% לאחר שחברת האנרגיה הגדולה ביותר בארה"ב דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מהצפוי.

מניית אמזון קפצה ב-2.5% לאחר שקמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם דיווחה אתמול לאחר הסגירה כי רווחיה הרבעוניים הוכפלו לשיא, אולם גם סיפקה תחזית חלשה לרבעון הנוכחי.

מניית פורד זינקה בכמעט 11% לאחר שדיווחה אמש על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי. בעקבות קפיצת המניה היום שבה פורד וכבשה את התואר יצרנית המכוניות השנייה בגודלה בארה"ב במונחי שווי שוק - על חשבון יצרנית המכוניות החשמליות טסלה .

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה; הבנקים נפלו

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בעיקרה על רקע מבול של דו"חות רבעוניים, לאחר שעליות במגזרי הרכב והמדיה האפילו בהשפעתן על ירידות במניות הבנקאות האנרגיה.

בורסת פרנפקורט טיפסה ב-0.3%; פריז הוסיפה 0.2%. מנגד, לונדון נסגרה בירידה של 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1159 דולר ליורו; הליש"ט מטפס מול המטבע האמריקאי ב-0.3% לרמה של 1.2934 דולר לליש"ט.

מניית דויטשה בנק הגרמני נפלה ב-2.7% לאחר בנק ההשקעות הגדול באירופה הנמיך את תחזית ההכנסות ל-2019. מניית רויאל בנק אוף סקוטלנד צנחה ב-4% לאחר שהבנק הבריטי הזהיר כי חוסר ודאות סביב ברקזיט עלולה לפגוע בהכנסות בחודשים הקרובים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה בבטחון הצרכנים בארה"ב החודש

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נסוג באפריל לרמה של 97.2 נקודות לעומת רמה של 98.4 נקודות בחודש הקודם, לפי נתונים שפורסמו היום.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה מעט חדה יותר של המדד לרמה של 97 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר ותשואות האג"ח בארה"ב נסוגים בצל האטה באינפלציה

הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם והתשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגה בעקבות ירידה במדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה בארה"ב ברבעון הראשון של השנה.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים יורדת ב-0.04% לרמה של 2.49%. מדד הדולר של ICE, שעוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1% לאחר שטיפס אתמול (ה') לרמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שנתיים.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) הצביעה על האטה באינפלציה ברבעון הראשון של השנה, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. המדד נפל לקצב שנתי של 1.4% ברבעון לעומת קצב של 1.9% ברבעון הרביעי - נמוך משמעותית מיעד אינפלציה של 2% שקבע הבנק הפדרלי.

בניכוי מחירי המזון והאנרגיה - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - טיפס המדד בקצב שנתי של 1.7% ברבעון הראשון, האטה לעומת קצב של 1.9% ברבעון הרביעי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אזהרת רווח של אמריקן איירליינס מפילה את המניה

חברת התעופה אמריקן איירליינס הנמיכה בחדות היום את תחזית הרווח השנתי והעריכה כי קרקוע צי מטוסי בואינג 737 מקס שבבעלותה יגרום לפגיעה של 350 מיליון דולר ברווחיה ב-2019, בהנחה שקרקוע המטוסים יימשך עד אמצע אוגוסט. מניית אמריקן איירליינס צונחת ב-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה דיווחה על רווח נקי של 185 מיליון דולר, או רווח של 41 סנט למניה, ברבעון הראשון של 2019, לעומת רווח של 159 מיליון דולר, או רווח של 34 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה אמריקן רווח של 52 סנט למניה - שני סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-10.58 מיליארד דולר, צמיחה של 1.8% לעומת הרבעון המקביל, בהתאם לתחזיות האנליסטים של 10.6 מיליארד דולר.

במבט קדימה, הנמיכה אמריקן את תחזית הרווח לפני סעיפים חד פעמיים לשנת 2019 כולה מטווח של 5.5-7.5 דולר למניה לטווח של 4-6 דולר למניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רווחי אקסון נחתכו במחצית; ירידה של 7% בהכנסות

אקסון מוביל , חברת האנרגיה הגדולה ביותר בארה"ב, דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מהצפוי. מניית אקסון מוביל נופלת ביותר מ-2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה רשמה ברבעון הראשון של השנה רווח נקי של 2.35 מיליארד דולר, או רווח של 55 סנט למניה, ירידה לעומת רווח של 4.65 מיליארד דולר, או רווח של 1.09 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. הרווח גם היה נמוך מתחזיות האנליסטים של 69 סנט למניה.

הכנסות אקסון בתקופה המדווחת הסתמכו ב-63.6 מיליארד דולר, ירידה לעומת הכנסות של 68.2 מיליארד דולר ברבעון המקביל, ונמוך מתחזיות האנליסטים להכנסות של 64.8 מיליארד דולר. תפוקת אקסון צמחה ב-2% לארבעה מיליון חביות נפט ביום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בירידות; שנחאי איבדה 1.2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות על רקע עונת הדו"חות. הדולר נסחר ביציבות סביב הרמה הגבוהה זה ארבעה חודשים לקראת פרסום נתוני הצמיחה בארה"ב לרבעון הראשון של 2019.

טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-0.2%; שנחאי איבדה 1.2%; סינגפור ננעלה ללא שינוי ניכר; סיאול ירדה ב-0.5% וסידני עלתה ב-0.05%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.05% ל-111.68 ין לדולר. היואן עולה ב-0.1% ל-6.735 יואן לדולר לאחר ששי ג'ינפינג, נשיא סין, אמר כי מדינתו לא תבצע פיחות במטבע הסיני, שעשוי לפגוע במדינות אחרות.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.1% ל-64.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-1% ל-73.6 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דיימלר מדווחת על ירידה במכירות מרצדס

דיימלר מסרה כי תתקשה לעמוד ביעדים הפיננסים שקבעה ל-2019 בעקבות התחלה קשה ברבעון הראשון שמאלצת את יצרנית המכוניות לקצץ בעלויות.

יצרנית מרצדס דיווחה על ירידה של 16% ברווח ברבעון הראשון בעקבות ירידה במסירות המכוניות בשילוב עלייה בעלויות פיתוח מכוניות חדשות. הדו"חות הכספיים שפרסמה החברה לרבעון הראשון תואמים את תחזיות האנליסטים, אך דיטר זטשה, מנכ"ל דיימלר אמר כי הם אינם עומדים בציפיות החברה. "נצטרך לעבוד קשה כדי לעמוד ביעידים הפיננסיים שקבענו ל-2019", הוא אמר.

דיימלר דיווחוה על רווח נקי של 2.1 מיליארד יורו, לעומת 2.27 מיליארד יורו ברבעון המקביל. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-39.7 מיליארד יורו, לעומת 39.79 מיליארד יורו ברבעון המקביל.

דיימלר דיווחה כי התשואה על מכירות מכוניות מרצדס ירדה ל-6% לעומת 9% ברבעון המקביל ב-2018, בעקבות האטה במכירות בסין ובמכירות מכוניות משפחתיות קטנות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דויטשה בנק דיווח על עלייה ברווח הנקי, אך הוריד את התחזיות

דויטשה בנק הוריד את יעדי ההכנסות ל-2019 כולה, לאחר שההכנסות הבנק ברבעון הראשון ירדו זה הרבעון התשיעי ברציפות.

הכנסות הבנק ברבעון הראשון של 2019 ירדו ב-9% ל-6.4 מיליארד יורו. הרווח הנקי עלה ב-48% ל-178 מיליון יורו ברבעון הראשון. הבנק מסר כי הוא אינו צופה התרחבות בעסקיו ב-2019.

הרווח ממסחר בניירות ערך ירד ב-19% ברבעון הראשון, לעומת ירידה של 14% ברווחים ממסחר בבנקים בוול סטריט. זהו הרבעון החלש ביותר של חטיבת בנקאות ההשקעות של דויטשה בנק מאז המשבר הפיננסי ב-2008.

דויטשה בנק וקומרצבנק הודיעו אתמול על כישלון השיחות למיזוג שני הבנקים הגדולים בגרמניה. כעת דויטשה בנק צריך לחפש פתרונות אחרים להחזרת הצמיחה לבנק ההשקעות החשוב ביורת באירופה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שווי מיקרוסופט פרץ מעל טריליון דולר; 3M בנפילה החדה מ-1987

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת על רקע מבול דו"חות כספיים שפירסמו חברות בארה"ב. מדד נאסד"ק עלה ב-0.2% ונסגר במרחק נגיעה משיא, על רקע תוצאות כספיות חזקות מהצפוי של מיקרוסופט ופייסבוק. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.5% בעקבות הורדת תחזית של קונצרן התעשייה 3M; מדד S&P 500 נסגר בירידה של פחות מ-0.1%.

מניית 3M צללה בכ-13% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז "יום שני השחור" באוקטובר 1987 - לאחר שהחברה, המוכרת מגוון מוצרים בתחומי התעשייה, הבריאות והצריכה, דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים מאכזבים, הנמיכה את תחזית הרווח השנתי והודיעה כי תפטר 2,000 עובדים.

אלטריה נפלה ב-6% לאחר שיצרנית סיגריות מרלבורו דיווחה היום על ירידות חדות מהצפוי ברווחיה ובמכירות ברבעון הראשון של השנה. מניית קומקסט טיפסה ב-2.6% לאחר שחברת הכבלים והמדיה דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי, אך החמיצה את התחזיות בשורת ההכנסות.

מיקרוסופט זינקה ב-3.3% לאחר שדיווחה אמש על צמיחה חדה מהצפוי ברווחיה ובהכנסותיה ברבעון הראשון של השנה. במהלך יום המסחר כבר קפצה המניה ביותר מ-5% ושווי השוק של ענקית התוכנה פרץ בראשונה את רף טריליון דולר . עם זאת, עם סגירת המסחר עמד שווי מיקרוסופט על כ-991 מיליארד דולר.

פייסבוק קפצה בכמעט 6% לאחר שדיווחה אמש על צמיחה חדה מהצפוי בהכנסות הרבעוניות. טסלה נפלה ב-4.3% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה אתמול כי חזרה להפסד ברבעון הראשון של השנה, וצפתה הפסד גם ברבעון הנוכחי.

אמזון , אינטל ו פורד יפרסמו דו"חות כספיים לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר בשיא של כמעט שנתיים בעולם

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות על רקע נתוני הזמנות למוצרים בני-קיימא חזקים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב. הדולר ממשיך להתחזק גם היום מול המטבעות המרכזיים בעולם, וטיפס לרמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שנתיים מולם.

התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים מטפסת ב-0.01% לרמה של 2.53%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מוסיף 0.1% לרמה של 98.19 נקודות, לאחר שמוקדם יותר טיפס לרמה של 98.32 נקודות, רמתו הגבוהה ביותר מאז אמצע מאי 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הברנט פרץ מעל 75 ד' לחבית; הזהב קרוב לשפל של 2019

מחיר הנפט הגולמי נסגר בירידות זה היום השני ברציפות לאחר שמחיר הברנט פרץ במהלך המסחר מעל לרף של 75 דולר לחבית בראשונה זה כמעט שישה חודשים. מחיר הזהב טיפס זה היום השני ברציפות אולם ממשיך להיות קרוב לרמתו הנמוכה ביותר השנה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 65.21 דולר לחבית, ירידה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביוני נסגרו במחיר של 74.35 דולר לחבית, ירידה של 0.3%, בבורסת ICE בלונדון, לאחר שבמהלך המסחר פרץ מעל לרף של 75 דולר לחבית, בראשונה מאז אוקטובר.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,279.7 דולר לאונקייה, עלייה של פחות מ-0.1% ויום שני ברציפות של עליות. ביום שלישי נסגרו החוזים ברמתם הנמוכה ביותר מאז דצמבר, וביום רביעי טיפסו ב-0.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קריסת מיזוגים הכבידה על אירופה; נוקיה צללה ב-9%

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית לאחר קריסתם של שני מיזוגים גדולים שתוכננו ביבשת.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.5%; פרנקפורט ופריז נסוגו ב-0.3%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.2%.

ענקי הבנקאות הגרמניים דויטשה בנק וקומרצבנק הודיעו כי שיחות שקיימו על מיזוג הסתיימו בכשלון. מניית דויטשה בנק נסוגה ב-1.5%; קומרצבנק נפלה ביותר מ-2%.

רשות ההגבלים העסקיים של בריטניה הודיעה על חסימת השתלטותה המתוכננת של רשת המרכולים הבריטית סיינסבורי על חברת אסדה שבבעלות וולמארט. מניית סיינסבורי נפלה ב-4.7%.

מניית נוקיה צנחה ב-9% לאחר שהחברה הפינית דיווחה על ירידה ברווח ברבעון הראשון על רקע תחרותיות גוברת במגזר תשתיות הרשתות. החברה דיווחה על הפסד תפעולי של 59 מיליון יורו ברבעון לעומת רווח תפעולי של 239 מיליון יורו ברבעון המקביל ב-2018. נוקיה הותירה את תחזיות הרווח שלה ל-2019 ללא שינוי, והיא צופה רווח של 0.25-0.29 יורו למניה בשנה כולה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קפיצה חדה מהצפוי בהזמנות למוצרים בני-קיימא בארה"ב

הזמנות למוצרים בני-קיימא ארה"ב זינוק בחודש שעבר ב-2.7%, הקפיצה החדה ביותר זה שבעה חודשים, הודות לביקוש מוגבר למכוניות, מטוסים וציוד רשתות תקשורת, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.5% בלבד. בניכוי הזמנות של מוצרי תחבורה גדלו ההזמנות במארס ב-0.4% - עלייה ראשונה מזה שלושה חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה בארה"ב בזינוק החד מ-2017

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב זינק בשבוע שעבר ב-37 אלף - הקפיצה החדה ביותר מאז ספטמבר 2017 - ל-230 אלף, שיא של חודשיים וחצי, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר במספר התביעות לרמה של 201 אלף. מספר התביעות בשבוע הקודם, 193 אלף, היה הנמוך ביותר מאז 1969.

הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס בשיעור מתון יותר של 4,500 תביעות, ל-206 אלף.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות טיפס קלות ב-1,000 לרמה של 1.66 מיליון, ועודנו קרוב לשפל של כמעט חמישה עשורים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; שנחאי איבדה 2.4%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת לאחר שהבנק המרכזי של יפן הוריד את תחזית הצמיחה ועל רקע התחזקות הדולר. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג ירדה ב-0.7%; נחאי איבדה 2.4%; סינגפור וסיאול ירדו ב-0.3%.

הין עולה ב-0.3% ל-111.96 ין לדולר לאחר שהבנק המרכזי של יפן הותיר את הריבית ברמה שלילית של 0.1%- והתחייב להותיר את הריבית ברמת שפל עד אביב 2020 כדי לשמור על יציבות מוניטרית.

הבנק הוריד את תחזיות הצמיחה שלו ומסר כי לא יגיע ליעד האינפלציה של 2% לפחות עד מארס 2022. תחזית הבנק מצטרפת לתחזיות בנקים מרכזיים אחרים בעולם הצופים האטה בצמיחה הגלובלית.

חשש להפסקת התמיכה הממשלתית בכלכלה הסינית הוביל לגל ירידות בבורסת שנחאי, כאשר על כל מניה אחת שעלתה עשר ירדו.

הוון הדרום קוריאני נופל ב-0.7% ל-1,158.7 וון לדולר לאחר שכלכלת דרום קוריאה התכווצה ברבעון הראשון של 2019.

הנפט נסחר במגמה מעורבת. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.1% ל-65.8 דולר לחבית לאחר שארה"ב דיווחה על עלייה במלאי הנפט. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.05% ל-74.6 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה משיא; הדולר ברמתו הגבוהה זה 22 חודשים

בורסות וול סטריט, שנסגרו אתמול בשיא בפעם הראשונה מזה שבעה חודשים, נסגרו היום בירידות קלות על רקע דו"חות כספיים מאכזבים של חברות אמריקאיות בולטות בהן AT&T וקטרפילר.

מדד נאסד"ק , שנסגר אתמול בשיא בראשונה מאז אוגוסט, ירד היום ב-0.2%. מדד S&P 500 , שנסגר אתמול בשיא בפעם הראשונה מאז ספטמבר, איבד 0.2%. מדד דאו ג'ונס  נסוג אף הוא ב-0.2%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס כעת ב-0.5% לאחר שמוקדם יותר עלה לרמתו הגבוהה ביותר מאז יוני 2017. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה ב-0.05% לרמה של 2.52%, שפל של כשבועיים.

למעלה מחמישית מהחברות הנכללות במדד S&P 500 כבר פירסמו דו"חות כספיים לרבעון הראשון, וכמעט 80% מהן היכו את תחזיות האנליסטים. זאת לעומת כ-65% ברבעון הרביעי, לפי נתוני רפיניטיב.

מניית בואינג טיפסה ב-0.4% למרות שענקית התעופה-חלל והתעשיות הבטחוניות החמיצה את תחזיות הרווח ברבעון הראשון, על רקע ירידה חדה מהצפוי במכירות של מטוסי נוסעים, והודיעה על השהיית תחזיתה לשנת 2019 וקנייה חוזרת של מניות.

מניית קטרפילר נסוגה בכ-3% למרות שיצרנית המיכון הכבד דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים, והעלתה את תחזית הרווח השנתי. מניית AT&T נפלה בכ-4% לאחר שחברת הטלקום והמדיה דיווחה על הכנסות נמוכות מהצפוי ברבעון הראשון של השנה.

חברות מיקרוסופט , פייסבוק , טסלה , פייפאל ו ויזה יפרסמו את דו"חותיהן לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסוג משיא של 6 חודשים עקב גידול מפתיע במלאי בארה"ב

מחיר הנפט נסוג משיא של שישה חודשים ונסגר בירידות בראשונה מזה ארבעה ימים, בעקבות גידול מפתיע במלאי הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 65.89 דולר לחבית, ירידה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שנסגרו ביום שלישי ברמתם הגבוהה ביותר מאז ה-29 באוקטובר.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביוני נסגרו במחיר של 74.57 דולר לחבית, רמתם הגבוהה ביותר מאז שלהי אוקטובר, לאחר עלייה של פחות מ-0.1% בבורסת ICE בלונדון.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-5.5 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה של 500 אלף חביות במלאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה קטעו את רצף העליות הארוך מ-2017

בורסות אירופה קטעו את רצף העליות היומי הארוך ביותר מאז שנת 2017 בעקבות ירידות במניות האנרגיה שנסוגו יחד עם מחירי הנפט. היורו  נחלש ב-0.4% מול הדולר לשער של 1.1189 דולר ליורו, בעקבות ירידה מפתיע בבטחון העסקים בגרמניה.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.7%; פרנקפורט טיפסה ב-0.6%; פריז ירדה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.1% - ירידה ראשונה מזה שבועיים - ושם בכך קץ לרצף העליות היומי הארוך ביותר מאז שנת 2017.

מניית SAP זינקה ב-12% בבורסת פרנקפורט - הקפיצה היומית החדה ביותר מאז שנת 2008 -לאחר שחברת ההשקעות האמריקאית אליוט מנג'מנט הודיעה כי צברה נתח בשווי 1.3 מיליארד דולר ממניות חברת התוכנה הגדולה באירופה.

מניית קרדיט סוויס נסגרה כמעט ללא שינוי לאחר שהבנק דיווח על גידול חד מהצפוי ברווחיו ברבעון הראשון. ספקית שירותי התשלומים המקוונים וויירכארד קפצה ב-8.5% על רקע דיווח כי סופטבנק תשקיע מיליארד דולר בחברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת, למרות השיאים שרשמו אמש המדדים העיקריים בוול סטריט. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג נחלשה ב-0.5%; שנחאי עלתה ב-0.1%. הנפט הגולמי נחלש ב-0.6% למחיר של 65.9 דולר לחבית.

מדד המחירים לצרכן באוסטרליה היה ללא שינוי ברבעון הראשון של 2019, לעומת הרבעון הרביעי של 2018, ועלה ב-.1.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, על פי נתונים של הלשכה לסטטיסטיקה של אוסטרליה. הלחץ כעת גובר על הבנק המרכזי להוריד את הריבית בחודשים הקרובים.

שיחות הסחר בין ארה"ב לבייג'ין יתחדשו בשבוע הבא בבייג'ין. המשלחת האמריקאית תגיע לבירה הסינית ב-30 באפריל. ב-8 במאי תגיע משלחת סינית לוושינגטון. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קרדיט סוויס דיווח על עלייה של 8% ברווח הנקי ברבעון

קרדיט סוויס הביס את תחזיות האנלסיטים לרבעון הרבעון לאחר שהבנק דיווח על עלייה ברווחים ממסחר, לאחר שני רבעונים רצופים של ירידה ברווחים מהתחום המרכזי שבו עוסק הבנק השוויצי.

הבנק דיווח על רווח נקי של 749 מיליון פרנק שווייצי ברבעון הראשון של 2019, עלייה של 8% לעומת רווח נקי של 694 מיליון פרנק שווייצי ברבעון המקביל. הכנסות הבנק ברבעון הסתכמו ב-5.39 מיליארד פרנק שווייצי, לעומת 5.64 מיליארד פרנק שווייצי ברבעון המקביל.

תוצאות הרווח הנקי וההכנסות עקפו את תחזיות האנליסטים לרווח נקי של 682 מיליון פרנק שווייצי והכנסות של 5.2 מיליארד פרנק שווייצי ברבעון. הבנק הביס את תחזיות האנליסטים גם בשורת הרווח משווקים גלובליים ומניהול נכסים.

הדו"חות המוצלחים של הבנק הן תוצאה ישירה של הארגון מחדש שהוביל מנכ"ל קרדיט סוויס טיג'אן תיאם. "אנו פועלים כעת בסיכון נמוך יותר, עם בסיס הון חזק יותר ועלויות נמוכות יותר מבחינה מבנית", אמר תיאם.


שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הכנסות סנאפ זינקו ב-40% ברבעון הראשון של 2019

סנאפ הודיעה אתמול (ג') כי מספר המשתמשים הפעילים היומיים בסנאפצ'ט עלה ל-190 מיליון ברבעון הראשון של 2019, לעומת 186 מיליון ברבעון הרביעי של 2018 - אך עדיין מתחת ל-191 מיליון משתמשים ברבעון המקביל בשנה שעברה. אנליסטים ציפו ל- 187.2 מיליון משתמשים ברבעון.

ההכנסות זינקו ב-40% ברבעון לעומת השנה שעברה - ל-320.4 מיליון דולר - מעל לתחזית האנליסטים (306.6 מיליון דולר), הודות להכנסות מפרסום. מניית החברה עלתה ב-12% לאחר פרסום הדו"חות במסחר האלקטרוני שאחרי הסגירה, ולאחר מכן ירדה למחיר של 12.26 דולר.

ההכנסות הממוצעות למשתמש עלו ב-39% ל-1.68 דולר ברבעון הראשון לעומת הרבעון הראשון אשתקד. החברה רשמה הפסד נקי של 310.4 מיליון דולר, או 23 סנט למניה לעומת הפסד של 385.8 מיליון דולר, או 30 סנט למניה בשנה שעברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בפעם הראשונה מספטמבר: וול סטריט נסגרה בשיא

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא, זו הפעם הראשונה מאז ספטמבר, על רקע דו"חות כספיים חזקים של שורת חברות אמריקאיות בולטות בהן קוקה קולה, לוקהיד מרטין וטוויטר.

מדד S&P 500 הוסיף 0.9% ונסגר מעל לשיא סגירה של 2,930.75 נקודות שרשם ב-20 בספטמבר. מדד נאסד"ק  עלה ב-1.3% ונסגר מעל לשיא סגירה של 8,109.69 נקודות שרשם ב-29 באוגוסט. מדד דאו ג'ונס  טיפס ב-0.6% ונסגר במרחק של 0.7% בלבד משיא סגירה של 26,838.39 נקודות שרשם ב-3 באוקטובר.

מניית קוקה קולה עלתה ב-1.7% לאחר שענקית המשקאות הקלים דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים. מניית לוקהיד מרטין קפצה ב-5.6% לאחר שענקית התעשיות הבטחוניות דיווחה על רווח והכנסות גבוהים מהצפוי, והעלתה את תחזיות הרווח וההכנסות לשנה כולה. מניית יונייטד טכנולוג'יס הוסיפה 2.3% לאחר שרשמה רווח והכנסות רבעוניים שעלו על התחזיות, והעלתה את תחזית הרווח שנתי.

מניית טוויטר זינקה ביותר מ-15% לאחר שחברת המדיה החברתית דיווחה היום על הכנסות ורווחים גבוהים מהצפוי ועל צמיחה איתנה במספר משתמשיה ברבעון הראשון של השנה. מניית הסברו נסקה ביותר מ-14% לאחר שיצרנית הצעצועים דיווחה במפתיע על רווח רבעוני וצמיחה מכירות.

מניית ורייזון איבדה כ-2% לאחר שחברת הטלקום דיווחה על צמיחה נמוכה מהצפוי במספר המנויים ברבעון הראשון של השנה. מניית פרוקטר אנד גמבל נסוגה ב-2.7% לאחר שענקית מוצרי הצריכה דיווחה היום על רווח והכנסות גבוהים מתחזיות האנליסטים ברבעון הראשון, אולם סיפקה תחזית מכירות מאכזבת לשנה כולה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בשפל של 2019

מחיר הזהב נסגר בשפל של ארבעה חודשים לאחר שהתחזקות הדולר בעולם פגעה בביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים. התחזקות של הדולר מייקרת את מחיר הזהב עבור בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,273.2 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-26 בדצמבר, לאחר ירידה של 0.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר מתחזק בעולם לשיא של שנתיים

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם לשיא של 22 חודשים.

המטבע האמריקאי מוסיף 0.3% מול היורו לרמה של 1.122 דולר ליורו, ומתחזק ב-0.4% מול הפרנק השווייצי לשער של 1.0203 פרנק לדולר. מול הליש"ט מטפס הדולר ב-0.3% לרמה של 1.2937 דולר לליש"ט. הדולר נחלש ב-0.1% מול הין היפני לשער של 111.85 ין לדולר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3% לרמה של 97.62 נקודות, לאחר שמוקדם יותר היום עלה לרמה של 97.78 נקודות, רמתו הגבוהה ביותר מאז יוני 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסגר ברמתו הגבוהה מאוקטובר

מחיר הנפט נסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז שלהי אוקטובר בעקבות הודעת ארה"ב אתמול כי החל מעוד כשבוע תפסיק לאפשר למדינות להמשיך לייבא נפט מאיראן מבלי שיוטלו עליהן סנקציות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 66.3 דולר לחבית, עלייה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזר האנרגיה הוביל העליות באירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית לאחר חידוש המסחר בשווקים רבים לאחר סוף השבוע הארוך של חג הפסחא. מניות האנרגיה הובילו את העליות בעקבות עליית מחירי הנפט. בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.9%; פרנקפורט טיפסה ב-0.1%; פריז הוסיפה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2%.

מחיר הנפט ממשיך לטפס, לאחר שממשל טראמפ הודיע אתמול כי לא יאפשר יותר למדינות לייבא נפט מאיראן ללא סנקציות. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסחרים במחיר של 66.5 דולר לחבית, עלייה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה ביוני נסחרים במחיר של 74.54 דולר לחבית, עלייה של 0.7%, בבורסת ICE בלונדון.

סין, אחת הצרכניות הגדולות ביותר של הנפט האיראני, הגיבה היום לראשונה על ההחלטה של ארה"ב, אשר היתה למורת רוחה. "ההחלטה של ארה"ב תתרום להגברת התנודתיות במזרח התיכון ובשוק האנרגיה הבינלאומי", נאמר בהודעת משרד החוץ של סין. "אנחנו קוראים לארה"ב לנקוט גישה אחראית ולמלא תפקיד בונה, ולא להיפך".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול מפתיע במכירות בתים חדשים בארה"ב

המכירות של בתים חדשים בארה"ב טיפסו במפתיע במארס לשיא של 16 חודשים.

המכירות של בתים חדשים גדלו ב-4.5% בחודש שעבר לקצב שנתי של 692 אלף יחידות, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה בקצב המכירות ל-649 אלף בתים.

מחיר המכירה החציוני נפל ב-9.7% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, ל-302,700 דולרים - שפל של שנתיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה חיובית באסיה; סידני עלתה ב-1%

המסחר במרבית בורסות אסיה נסגר בעליות שערים, לאחר שמחירי הנפט זינקו אתמול לשיא של שישה חודשים בעקבות הסנקציות שעליהן הודיעה ארה"ב על כל מדינה שתקנה נפט איראני. טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג ללא שינוי; שנחאי ירדה ב-0.5%; סיאול עלתה ב-0.2%; סידני עלתה ב-1%. 

ממשל טראמפ בארה"ב הודיע אתמול כי לא יתן יותר פטור למדינות מסוימות מהסנקציות על יבוא נפט איראני, החל מ-2 במאי. עם המדינות שייבאו נפט מאיראן והיו פטורות עד עתה מהסנקציות נמנו סין, הודו, יפן ודרום קוריאה. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת בוול סטריט

בורסות וול סטריט נפתחו היום אחרי חופשת הפסחא בשינויים קלים.  מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.2%;   S&P 500 עלה ב-0.1%;   נאסד"ק עלה ב-0.2%.

השיניים הקלים נרשמו על רקע שבוע עמוס בדו"חות, שיכלול דיווח על ביצועיהן של 150 חברות במדד S&P 500, ובהן  בואינג, פייסבוק, טוויטר, אמזון, מיקרוסופט וטסלה. בנוסף, הזינוק במחירי הנפט צפוי להשפיע על מחירי האנרגיה. עד היום דיווחו על תוצאותיהן 15% מהחברות במדד, ו-78% מתוכן דיווחו על תוצאות טובות מהמצופה.

בשוק המט"ח, מדד הדולר מול המטבעות המובילים בעולם ירד ב-0.1%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% ונסחר בשער של 1.1259 דולר. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-2.7% ונסחר תמורת 65.7 דולר - שיא של חצי שנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שוק הנדל"ן האמריקאי ממשיך להתקרר

נתוני מקרו שפורסמו היום בארה"ב הצביעו על ירידה במכירות של בתים קיימים – בפעם הרביעית בתוך חמישה חודשים. הנתונים של מארס היו נמוכים מהמצופה ומצביעים על כך ששוק הנדל"ן האמריקאי מתקשה להתרומם אחרי ביצועים חלשים ב-2018.

קצב סגירת העסקות השנתי הגיע בחודש שעבר ל-5.21 מיליון – ירידה של 4.9% לעומת נתוני פברואר המעודכנים של איגוד המתווכים הלאומי בארה"ב. ואולם מחיר המכירה הממוצע רשם עלייה של 3.8% לעומת מארס 2018 והגיע ל-259,400 דולר. הנתונים שהתפרסמו היום מצטרפים לנתונים ממשלתיים שפורסמו ביום שישי והצביעו על חולשת שוק הנדל"ן האמריקאי. ביום שישי פורסם כי התחלות הבנייה בארה"ב הגיעו בחודש שעבר לקצב הנמוך ביותר מאז מאי 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פייסבוק צפויה לרשום עלייה בהכנסות, אך ירידה ברווח הנקי

ביום רביעי תפרסם פייסבוק את הדו"חות שלה לרבעון הראשון של 2019 בצל הפרשיות שרודפות את החברה בשנה האחרונה. תחזיות האנליסטים מצביעות על גידול מתמשך בהכנסות החברה שדיווחה אמנם בשנה שעברה על ירידה במספר המשתמשים שלה בצפון אמריקה, אך היא ממשיכה ליהנות מגידול כללי בפעילות שלה ומהפופולריות של שירותים נוספים בבעלותה כמו אינסטגרם ווטסאפ.

לפי סקר אנליסטים של פאקט-סט, החברה צפויה לרשות הכנסות של 14.97 מיליארד דולר, לעומת 11.97 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2018. ואולם החברה צפויה לרשות ירידה ברווח הנקי, שצפוי להיות ברבעון הראשון של 2019 1.61 דולרים למניה, לעומת 1.69 דולרים למניה בתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, צפויה החברה לדווח על 2.2 מיליארד משתמשים פעילות בחודש – עלייה של 13% לעומת התקופה המקבילה ב-2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק בהכנסות וואווי

וואווי דיווחה כי הכנסות הרבעון הראשון שלה זינקו ב-39% ל-179.7 מיליארד יואן (26.81 מיליארד דולר), על רקע ההתקדמות שעושה ענקית הטלקום הסינית בכל הקשור לרשתות 5G. וואווי הודיעה כי חתמה על 40 חוזים לפיהם תספק לחברות סלולריות את הטכנולוגיה, וכי סיפקה 70 אלף תחנות בסיס של 5G. הרווחית שלה עלתה מעט לכ-8%.  

וואווי היא היצרנית הגדולה ביותר בעולם של ציוד טלקומוניקציה, והיא מבססת את מעמדה כספקית מובילה של טכנולוגיית 5G. אף כי היא חברה פרטית, היא מפרסמת מדי שנה דו"חות פיננסיים מפורטים שעברו ביקורת חשבונאית.

לדברי וואווי, התחום הצרכני בחברה, הכולל מכירת סמארטפונים, טאבלטים וגאדג'טים אחרים, ממשיך להצליח, והחברה סיפקה 59 מיליון סמארטפונים ברבעון החולף. וואווי מתכננת להשיק סמארטפון מתקפל ב-2,600 דולר, מייט איקס, שיתחרה במוצר מקביל של סמסונג.

ארה"ב העמידה את וואווי בלבו של קמפיין שמטרתו למנוע ממדינות ידידות להשתמש בציוד של החברה לרשתות 5G. הציוד של וואווי נאסר למעשה למכירה בארה"ב, שטוענת כי מדובר באיום סייבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שבוע עמוס בדו"חות

היום לא יתקיים מסחר בבורסות הגדולות באירופה, לרגל יום שני של חג הפסחא, לאחר שגם ביום שישי היו הבורסות באירופה ובארה"ב סגורות לרגל החג. 

עונת הדו"חות לרבעון הראשון צוברת תאוצה, והשבוע הקרוב יהיה עמוס בדו"חות של חברות טכנולוגיה, בהן מיקרוסופט, אינטל, אמזון ופייסבוק. ביום חמישי תתפרסם החלטת הריבית ביפן, אשר צפויה להישאר ללא שינוי, וביום שישי יתפרסמו נתוני הצמיחה של ארה"ב לרבעון הראשון, אשר צפויים להראות על האטה לקצב של 1.8%.  

טבלת אירועי השבוע בוול סטריט 22.4
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה, עלייה בנפט

ירידות נרשמות בבורסות אסיה במסחר דליל בשל חג הפסחא. בורסת שנחאי יורדת ב-0.5% והמדד המשולב שנחאי-שנזן יורד ב-1.2%; טוקיו עלתה ב-0.1%. בורסות סידני והונג קונג סגורות לרגל יום שני של חג הפסחא. 

זינוק במסחר בנפט: החוזים מסוג טקסס מתוק נסחרים בעלייה של 2.2% ל-65.41 דולר לחבית, בשל איומי ארה"ב להטיל סנקציות על מדינות שירכשו נפט מאיראן.

הממשל האמריקאי מתכנן להודיע היום כי בכוונתו להטיל סנקציות על כל מדינה שתמשיך לייבא נפט מאיראן – כך דווח ב"וושינגטון פוסט". לפי הדיווח, שר החוץ האמריקאי מייק פומפאו יודיע כי "מ-2 במאי משרד החוץ לא יעניק עוד פטור מסנקציות לאף מדינה שמייבאת כעת נפט גולמי או מזוקק".

בנובמבר האחרון חידש ממשל טראמפ את העיצומים על הנפט האיראני. זאת, בעקבות פרישתה של ארה"ב מהסכם הגרעין שנחתם ב-2015 בין איראן והמעצמות. עם זאת, וושינגטון העניקה פטור מיוחד לשמונה מדינות שצימצמו את הרכישות מאיראן, והתירה להן להמשיך לייבא נפט למשך שישה חודשים נוספים. על אותן מדינות נמנות סין, הודו, יפן, דרום קוריאה, טייוואן, טורקיה, איטליה ויוון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker