וול סטריט נסגרה במרחק נגיעה בשיא; שווי דיסני זינק ב-25 מיליארד דולר

מדד S&P 500 נסגר מעל 2,900 נקודות בדרכו לשבועי שלישי ברציפות של עליות ■ נטפליקס נפלה ב-5% בעקבות הצגת שירות הסטרימינג החדש של דיסני ■ פתיחה חיובית לעונת הדו"חות בארה"ב: ג'י.פי מורגן קפץ לאחר שהיכה התחזיות ■ הנפט ברצף העליות הארוך מ-2016 ■ הדולר בשבוע שלילי ראשון מזה חודש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט במרחק נגיעה בשיא; שווי דיסני נסק ב-25 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט השלימו שבוע שלישי ברציפות של עליות ונסגרו במרחק נגיעה מרמתן הגבוהה מעולם, על רקע פתיחה חיובית של עונת הדו"חות הרבעוניים ומיזוג ענק במגזר האנרגיה. מניות הבנקים הובילו היום את העליות בעקבות תוצאות כספיות חזקות של ג'י.פי מורגן צ'ייס.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.7% ונסגר מעל לרמת 2,900 נקודות בפעם הראשונה מזה שישה חודשים. המדד, שעלה ב-11 מתוך 12 ימי המסחר האחרונים, הוסיף בסיכום שבועי 0.5% - שבוע חיובי שלישי ברציפות. מדד S&P 500 מרוחק כעת ב-0.8% משיא של 2,930.75 נקודות שבו נסגר ב-20 בספטמבר.

מדד דאו ג'ונס הוסיף 1% ונסגר במרחק של 1.6% משיא סגירה של 26,828.39 נקודות שרשם בשלישי באוקטובר. עם זאת, בסיכום שבועי נסוג מדד מניות הבלו צ'יפ ב-0.1%. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.5% בדרכו לעלייה שבועית של 0.6% - שבוע חיובי שלישי ברציפות - ומרוחק כעת בכ-1.5% משיא.

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס זינקה ב-4.7%, לאחר שהבנק הגדול ביותר בארה"ב במונחי נכסים דיווח על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים. מניית ולס פרגו נסוגה ב-2.6% למרות שהבנק דיווח על תוצאות כספיות שעלו על ציפיות האנליסטים.

מניית וולט דיסני קפצה ב-11.5% - לשיא, לאחר שחשפה אמש את שירות הסטרימינג דיסני פלוס, שאמור להתחרות בשירותים של חברות כמו נטפליקס, אמזון, הולו ואפל. בעקבות זינוק המניה היום, שהיה החד ביותר מזה עשור, גדל שווי השוק של החברה בכמעט 25 מיליארד דולר. מניית נטפליקס  נפלה היום ב-4.5%.

מניית שברון צנחה ב-4.9% לאחר שענקית האנרגיה הודיעה על רכישת אנדרקו פטרוליום תמורת 33 מיליארד דולר - הרכישה הגדולה ביותר במגזר האנרגיה העולמי מאז 2015. מניית אנדרקו קפצה ב-32%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ברצף העליות הארוך מ-2016

מחיר הנפט השלים את רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז שנת 2016 על רקע חששות כי הסלמה בקרבות בלוב תגרום לצמצום נוסף בתפוקת הנפט של אופ"ק, שנמצאת גם כך במגמת ירידה על רקע קיצוצים מוסכמים בתפוקה והסלמת המשבר בוונצואלה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 63.89 דולר לחבית, עלייה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-1.3% בדרכו לשבוע חיובי שישי ברציפות - רצף העליות השבועי הארוך מ-2016.

מחיר הנפט הגולמי קפץ ביותר מ-40% מתחילת השנה לאחר שקיצוצים בתפוקת מדינות אופ"ק ויצואניות נפט גדולות נוספות - שנועדו במקור למנוע עודפי היצע בשווקים הבינלאומיים - הוחרפו כתוצאה מצמצום לא מתוכנן בתפוקה של חברות אופ"ק ונצואלה ואיראן, וכעת אולי גם לוב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר סוגר שבוע שלילי ראשון זה חודש

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות והדולר נחלש לשפל של שבועיים מול המטבעות המרכזיים בעולם ונמצא בדרכו לירידה שבועית ראשונה מזה חודש, לאחר שנתוני מקרו שפורסמו היום בסין חיזקו את ההערכות כי מצבה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם איתן.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4% לרמתו הנמוכה ביותר מאז ה-28 במארס, ונמצא בדרכו לירידה שבועית ראשונה מאז השבוע שהסתיים ב-12 במארס.

התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים קופצת ב-0.05% לרמה של 2.55%, רמתה הגבוהה ביותר זה קרוב לחודש.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה; פלוס 500 צללה ב-31% בלונדון

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע נתוני תפוקה תעשייתית טובים מהצפוי שפורסמו היום בגוש היורו, ועל רקע העליות הנרשמות בוול סטריט.

בורסות לונדון ופריז טיפסו ב-0.3%; פרנקפורט הוסיפה 0.5%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.2%.

הליש"ט מתאושש ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.3087 דולר לליש"ט, לאחר שהאיחוד האירופי דחה השבוע את המועד הסופי לברקזיט לאוקטובר, על מנת לתת לתרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה, הזדמנות לקבל את אישורו של הפרלמנט הבריטי להסכם. היורו מתחזק ב-0.4% מול הדולר לשער של 1.1303 דולר ליורו.

מניית פלוס 500 צללה ב-31% בלונדון לאחר שפלטפורמת המסחר שנוסדה על ידי חמישה ישראלים דיווחה על הכנסות רבעוניות שהיו נמוכות בכמחצית מתחזיות האנליסטים.

האיחוד האירופי אישר לססיליה מלסטרום, נציבת הסחר של האיחוד, להתחיל במשא ומתן עם ארה"ב על הסכם סחר, במטרה להימנע מהטלת מכסים על מוצרים אירופים המיובאים לארה"ב. תעשיית המכוניות באירופה, ובייחוד בגרמניה, חוששת מאיומיו של דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, להטיל מכסים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה חדה מהצפוי בבטחון הצרכנים בארה"ב

בטחון הצרכנים בארה"ב נסוג באפריל בראשונה מזה שלושה חודשים, ובשיעור חד מהצפוי, על רקע נפילת הציפיות הכלכליות לטווח הארוך לרמתן הנמוכה ביותר זה למעלה משנה והתפוגגות ההתלהבות מהורדות המסים.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד החודש לרמה של 96.9 נקודות לעומת רמה של 98.4 נקודות בחודש הקודם, לפי נתונים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 98.2 נקודות.

רכיב המצב הנוכחי של המדד טיפס לרמה של 114.2 נקודות, שיא של ארבעה חודשים, ואילו רכיב הציפיות העתידיות נסוג לרמה של 85.8 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ממשיך להקפיץ את מחירי היבוא בארה"ב

מחירי היבוא בארה"ב זינקו במארס, זה החודש השני ברציפות, אולם הקפיצה שוב נבעה רובה ככולה מהתייקרות מחירי הנפט המיובא.

מחירי היבוא בארה"ב טיפסו בחודש מארס ב-0.6% לאחר קפיצה של 1% בפברואר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.4% במארס לאחר עלייה של 0.6% שעליה דווח במקור בפברואר.

מחירי היבוא, לא כולל מחירי הנפט והדלק, ירדו ב-0.2% במארס. מחירי היצוא טיפסו במארס ב-0.7%, זה החודש השני ברציפות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול חד מהצפוי ברווחי בנק ולס פרגו; המניה עולה

מניית ולס פרגו עולה ביותר מ-2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שהבנק האמריקאי דיווח על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

הבנק, שהמטה שלו נמצא בסן פרנסיסקו, רשמה ברבעון הראשון של השנה רווח נקי של 5.9 מיליארד דולר, או רווח של 1.2 דולר למניה, לעומת רווח של 5.1 מיליארד דולר, או רווח של 96 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.11 דולר למניה.

בשורה העליונה דיווח ולס פרגו על הכנסות של 21.6 מיליארד דולר, ירידה לעומת הכנסות של 21.9 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2018, אך מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 20.9 מיליארד דולר.

הבנק גם הודיע על הגדלת הדיווידנד הרבעוני המחולק למשקיעים מ-43 סנט למניה ל-45 סנט למניה. הדו"חות הכספיים באים כשבועיים לאחר התפטרותו המפתיעה של המנכ"ל טים סלואן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פתיחה חיובית לעונת הדו"חות בארה"ב: ג'י.פי מורגן היכה התחזיות

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס עולה ביותר מ-2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שהבנק הגדול ביותר בארה"ב במונחי נכסים דיווח על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי הודות לריביות גבוהות יותר.

הבנק רשמה ברבעון הראשון של 2019 רווח נקי של 9.18 מיליארד דולר, או רווח של 2.65 דולר למניה, לעומת רווח של 8.71 מיליארד דולר, או רווח של 2.37 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 2.35 דולר למניה.

הכנסות הבנק בתקופה המדווחת הסתכמו ב-29.85 מיליארד דולר, גידול של 4.7% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 28.44 מיליארד דולר.

"למרות חוסר ודאות גאו-פוליטית עולמית, כלכלת ארה"ב ממשיכה לצמוח, התעסוקה והשכר מטפסים, האינפלציה מתונה, השווקים הפיננסים בריאים ובטחון הצרכנים והעסקים ממשיך להיות איתן", אמר מנכ"ל ג'י.פי מורגן, ג'יימס דיימון, בעת פרסום התוצאות הכספיות.

ג'י.פי מורגן היה הבנק הגדול הראשון בארה"ב שפירסם את תוצאותיו הרבעוניות, ודו"חותיו סימנו את פתיחתה הבלתי רשמית של עונת הדו"חות בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; טוקיו ננעלה בעליות של 0.7%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת כאשר המשקיעים ממתינים לפתיחת עונת הדו"חות בוול סטריט ולהתפתחויות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו ננעלה בעליות של 0.7%; הוגנ קונג עלתה ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.1%; סיאול עלתה ב-0.3% וסידני עלתה ב-0.8%.

הדולר נסחר במגמה מעורבת מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.2% ל-111.9 ין לדולר. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-2.52%

הנפט נסחר בעליות חדות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.1% ל-64.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.9% ל-71.5 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תופין הישראלית נסקה ב-36% ביומה הראשון בוול סטריט

מניית תופין (סימול TUFN) נסקה ב-36.4% למחיר של 19.1 דולרים ביום המסחר הראשון שלה בבורסת נאסד"ק לאחר שחברת אבטחת הסייבר הישראלית גייסה 108 מיליון דולר בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) לפי מחיר של 14 דולר למניה.

תופין מספקת פתרונות אבטחת מידע כוללים לארגונים, ומסייעת להם לכפות מדיניות אחידה של אבטחת מידע בסביבות שונות של ענן.

החברה נוסדה בינואר 2005 על ידי ראובן כיטוב וראובן הריסון, לשעבר מנהלי פרויקטים בחברת צ'ק פוינט. מאז נוסדה, מכרה תופין את מוצריה ל-2,000 לקוחות ב-70 מדינות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט מחכה לפתיחת עונת הדו"חות; מניות ההיי-טק ירדו

בורסות וול סטריט נסגרו כמעט ללא שינוי ומדד S&P 500 הצליח לחלץ סגירה חיובית זו הפעם ה-10 ב-11 ימי המסחר האחרונים, לקראת פתיחתה הבלתי רשמית של עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב מחר. מניות ההיי-טק ירדו.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.2%. מדד דאו ג'ונס , שנסגר אתמול במרחק של כ-2.5% משיא סגירה של 26,828.39 נקודות שרשם בשלישי באוקטובר, נסוג בפחות מ-0.1%. מדד S&P 500  נסגר בעליות קלות ביותר והשלים בכך יום חיובי עשירי ב-11 ימי המסחר האחרונים. מדד S&P 500 מרוחק כעת בפחות מ-1.5% משיא של 2,930 נקודות שאליו טיפס ב-20 בספטמבר.

מניית טסלה נפלה בקרוב ל-3% בעקבות דיווחים לפיהם יצרנית המכוניות החשמליות וחברת פנסוניק הקפיאו תוכניות להרחבת מפעל הענק של טסלה בארה"ב בשל חוסר ודאות לגבי הביקוש לרכבים חשמליים.

מניות ולס פרגו ו ג'י.פי מורגן צ'ייס עמדו במוקד תשומת לב המשקיעים לקראת פרסום הדו"חות הכספיים של שני ענקי הבנקאות ביום שישי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ביום הגרוע ביותר זה חודש

מחיר הנפט רשם את הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה מחודש לאחר שסוכנות האנרגיה הבינ"ל (IEA) הזהירה כי האטה בצמיחת הכלכלה העולמית עלולה לפגוע בביקוש לנפט גולמי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 63.58 דולר לחבית, ירידה של 1.6% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז תחילת מארס - בבורסת הסחורות של ניו יורק. ביום רביעי נסגר הנפט בניו יורק ברמתו הגבוהה מזה חמישה חודשים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביוני נסגרו במחיר של 70.78 דולר לחבית, ירידה של 1.3%, בבורסת ICE בלונדון, לאחר שאתמול נסגרו בשיא של חמישה חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה לאחר דחיית ברקזיט; הליש"ט נחלש

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בעיקרה לאחר שבריטניה והאיחוד האירופי הסכימו לדחות את מועד יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט) לאוקטובר.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.3%; פריז הוסיפה 0.7%. לונדון נסוגה בפחות מ-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1%.

הליש"ט  נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.3067 דולר לליש"ט. היורו נסוג ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1263 דולר ליורו.

מניית LVMH קפצה ביותר מ-4% בבורסת פריז לאחר שחברת מותגי היוקרה דיווחה אמש על צמיחה חזקה מהצפוי במכירות.

בגרמניה פורסמו היום נתונים שמצביעים על האטה בקצב האינפלציה, דבר שעשוי להעיד על האטה בפעילות בכלכלה הגדולה באירופה. קצב האינפלציה השנתי במדינה נסוג במארס ל-1.4%, לעומת 1.7% בפברואר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בשוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב; הדולר מתחזק

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחרות בירידות בראשונה מזה שלושה ימים והדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שנתוני תביעות אבטלה ומדד המחירים ליצרן שפורסמו היום בארה"ב אישרו את ההערכות כי הכלכלה ממשיכה להיות איתנה ללא התגברות לחצים אינפלציוניים.

התשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים מטפסת ב-0.03%, העלייה החדה ביותר זה למעלה משבוע, מעל לרמה של 2.5%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק כפול מהצפוי במחירים הסיטונאים בארה"ב; האטה במדד הליבה

המחירים הסיטונאים בארה"ב זינקו בחודש שעבר בשיעור חד כפליים מהתחזיות בעיקר כתוצאה מהתייקרות מחירי האנרגיה. עם זאת, חלה האטה בקצב עליית מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב קפץ במארס ב-0.6% לעומת החודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.3%.

לעומת מארס 2018 טיפס המדד ב-2.2%, האצה לעומת קצב של 1.9% ב-12 החודשים שהסתיימו בפברואר. עם זאת, קצב עליית המדד עודנו רחוק מקצב שנתי של 3.4% - שיא של שבע שנים - שאליו טיפס בקיץ שעבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים יחסית, נותר במארס ללא שינוי לעומת החודש הקודם. לעומת מארס 2018 עלה מדד הליבה ב-2% - הקצב הנמוך ביותר זה כמעט שנה וחצי, והאטה לעומת קצב של 2.3% ב-12 החודשים שהסתיימו בפברואר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בראשונה מ-1969: תביעות האבטלה בארה"ב נפלו מתחת ל-200 אלף

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשבוע שעבר מתחת ל-200 אלף בפעם הראשונה זה חמישה עשורים.

מספר התביעות הראשונות ירד ל-196 אלף, הנמוך ביותר מאז אוקטובר 1969, לעומת 204 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. זה השבוע הרביעי ברציפות שבו נרשמה ירידה במספר התביעות. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה במספר התביעות השבועי ל-211 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ל-207 אלף - רמתו הנמוכה ביותר מאז דצמבר 1969 - לעומת 214 אלף בשבוע הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בבורסות אסיה; הבחירות באוסטרליה שוב הוקדמו

המסחר בבורסות אסיה התנהל בירידות שערים על רקע האי יציבות הפוליטית באוסטרליה והעליות שנרשמות אתמול בארה"ב. טוקיו עברה לעלייה של 0.1%, אולם בסין נפל מדד CSI של בורסות שנזן ושנחאי ב-2.2% ומדד שנחאי קומפוסיט ב-1.6%, הונג קונג יורדת ב-0.8% ובורסת אוסטרליה ירדה ב-0.4% לאחר הכרזה על הקדמת הבחירות. בשוק המט"ח, הדולר מתחזק בשיעור של 0.1% מול הין ונסחר סביב שער של 111.11 ין לדולר.

הליש"ט נסחרת ללא שינוי בשער של ל-1.309 דולר, לאחר שבלילה הסכימו בריטניה והאיחוד האירופי לדחות את מועד יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט) לאוקטובר. בשוק הסחורות ירידות של פחות מאחוז במחיר הנפט ושער הזהב.

ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, הודיע היום על הקדמת הבחירות ל-18 במאי, אחרי שרק באוגוסט הצליח לכונן ממשלה שמרנית בראשותו. לפי הסקרים כיום, קיים סיכוי גבוה שהוא יפסיד ויהיה ראש הממשלה בעל הכהונה הקצרה ביותר ב-118 השנים האחרונות. מוריסון הוא ראש הממשלה השביעי של אוסטרליה מאז 2007.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרוטוקול הפד דחף את וול סטריט לסגירה חיובית 9 ב-10 ימים

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית זו הפעם התשיעית ב-10 ימי המסחר האחרונים, על רקע נתוני אינפלציה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב ולאחר שפרוטוקול ישיבת הבנק הפדרלי אישר כי בכיריו ממשיכים לנטות שלא למהר לשוב ולהעלות את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם. מניות ההיי-טק הובילו את העליות היום.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.7%. מדד S&P 500 , שקטע אתמול רצף של שמונה ימי עליות, הוסיף היום 0.4%.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בעלייה של פחות מ-0.1% לאחר שמניית בואינג המשיכה לסגת על רקע פרשת דגמי 737 מקס, והכבידה על מדד מניות הבלו צ'יפ.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כמה מבכירי בפד: העלאות ריבית נוספות אם יחול שיפור בכלכלה

בכירי הבנק הפדרלי בארה"ב עמדו מול "חוסר ודאות משמעותי" ורמת אינפלציה נמוכה באופן עיקש בישיבתם בחודש שעבר בה זנחו את תחזיותיהם להעלאות ריבית השנה.

"כמה משתתפים ציינו כי הערכותיהם לגבי רמת הריבית המתאימה עשויות להשתנות לכל כיוון על סמך נתונים והתפתחויות עתידיים", נכתב בפרוטוקול ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהתקיימה ב-19 וב-20 במארס, ואשר פורסם היום.

"רוב המשתתפים צפו כי התפתחות התחזית הכלכלית והסיכונים לתחזית יחייבו כנראה השארה של הריבית ללא שינוי במשך שארית השנה", נכתב בפרוטוקול. כמה ממקבלי ההחלטות צפו כי יהיה מקום להעלאת הריביות בהמשך השנה אם הצמיחה הכלכלית תמשיך להיות מעל למגמה ארוכת-הטווח, לפי הפרוטוקול.

למרות ההאטה והסיכונים, תחזית הפד נותרה חיובית בעיקרה, וה"משתתפים צפו ככלל כי הפעילות הכלכלית תמשיך להתרחב, שוקי העבודה יישארו איתנים והאינפלציה תישאר קרוב לרמה של 2%", נכתב בפרוטוקול הישיבה.

בתום ישיבתו בחודש שעבר, הבנק הפדרלי הותיר ללא שינוי את הריבית בארה"ב בטווח של 2.5%-2.25%, ומקבלי ההחלטות בבנק המרכזי שבו והנמיכו את תחזיות הריבית שלהם, וצפו העלאת ריבית אחת בלבד עד סוף 2021. הפד גם הודיע כי יפסיק לצמצם את היקף הנכסים במאזניו בספטמבר, והנמיך את תחזיות הצמיחה והאינפלציה לשנה הנוכחית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בעליות בראשונה השבוע

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בראשונה מזה שלושה ימים לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר כצפוי את הריבית ללא שינוי, ועל רקע תקוות לפריצת דרך בשיחות הסחר בין האיחוד האירופי לסין, אשר האפילו בהשפעתן על הורדת תחזית הצמיחה הגלובלית על ידי קרן המטבע הבינ"ל.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.5%; פריז הוסיפה 0.3%; מנגד, לונדון נסגרה בירידה של פחות מ-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.3% - עלייה ראשונה מזה שלושה ימים.

ה ליש"ט  מתחזק ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.3094 דולר לליש"ט. היורו נסחר כמעט ללא שינוי מול הדולר ברמה של 1.1264 דולר ליורו.

מניית אסוס, קמעונית הביגוד המקוונת מבריטניה, קפצה בכ-8% לאחר שהחברה דיווחה על ירידה של 87% ברווח לפני מסים בששת החודשים שהסתיימו ב-28 בפברואר. החברה דיווחה על רווח לפני מס של 4 מיליון ליש"ט,   לעומת 29.9 מיליון ליש"ט בתקופה המקבילה, בעוד שהכנסותיה גדלו ב-14% ל-1.31 מיליארד ליש"ט. החברה מסרה כי התוצאות נובעות מהצטברות של שינויים שערכה בשנים האחרונות במערך הלוגיסטיקה ומהתרחבותה הגלובלית.

ניק בייטון, מנכ"ל החברה, אמר: "זיהינו מספר דברים שניתן לשפר, ואנו פועלים בהתאם. אנו בטוחים כי ביצועינו ישתפרו במחצית השנייה של שנת הכספים ולא נשנה את תחזיות הרווח לשנה כולה". 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה מפתיעה באינפלציה בארה"ב; מחירי ההלבשה בנפילה החדה מ-1949

המחירים לצרכן בארה"ב, בניכוי מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפסו בקצב נמוך מהצפוי בחודש מארס, לפי נתונים שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס במארס ב-0.4% לעומת החודש הקודם - הזינוק החד ביותר זה 14 חודשים - מסר היום משרד העבודה האמריקאי. העלייה תאמה את תחזיות הכלכלנים. לעומת מארס 2018 טיפס המדד ב-1.9%, לעומת עלייה של 1.5% ב-12 החודשים שהסתיימו בפברואר, ומעל לתחזיות הכלכלנים לעלייה של 1.8%.

עם זאת, מדד הליבה - שאינו כולל את מחיר המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים - טיפס ב-0.1% לעומת החודש הקודם, פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2%. לעומת מארס 2018 עלה מדד הליבה ב-2%, האטה לעומת קצב של 2.1% בשנה שהסתיימה בפברואר, ופחות מהתחזיות לעלייה של 2.1%.

מחירי ההלבשה נפלה במארס ב-1.9% לעומת החודש הקודם, הנפילה החדה ביותר מאז 1949, ונמוכים כעת ב-2.2% מרמתם במארס 2018. הנפילה החדה נרמשה בעקבות שינוי במתודולוגיית איסוף הנתונים. רכיב מוצרי ההלבשה הוא בעל משקל של 3.1% במדד המחירים לצרכן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק האירופי הותיר הריבית ללא שינוי; היורו מתחזק

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר היום (ד') כצפוי את הריבית בגוש היורו ללא שינוי, ברמה של מינוס 0.4%, ושב והכריז כי בכוונתו להשקיע מחדש את האג"ח במשך "פרק זמן ממושך" מעבר למועד שבו יחל להעלות את הריבית.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.128 דולרים ליורו.

נשיא הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, יקיים מסיבת עיתונאים החל מהשעה 15:30 שעון ישראל.

בחודש שעבר, שלושה חודשים בלבד אחרי שהכריז על סיום המשבר, הודיע הבנק האירופי על חידוש התמריצים לכלכלה.

מצדו השני של האוקיינוס האטלנטי, בארה"ב, יפרסם היום הבנק הפדרלי בשעה 21:00 שעון ישראל, את פרוטוקול ישיבת המדיניות האחרונה שלו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת; טוקיו נחלשה ב-0.5%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת, לאחר שדונלד טראמפ נשיא ארה"ב איים אמש בהטלת מכסים על מוצרים מאירופה ולאחר שקרן המטבע הבינלאומית הורידה את תחזית הצמיחה לכלכלה הגלובלית ב-2019.

טוקיו ירדה ב-0.6%; הונג קונג נחלשה ב-0.1%; שנחאי עלתה ב-0.1%; סינגפור עלתה ב-0.1%; סיאול עלתה ב-0.4% וסידני עלתה ב-0.05%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 111.13 ין לדולר. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.49%.

הנפט נסחר בעליות על רקע המשך הלחימה בלוב. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.6% ל-64.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.5% ל-70.9 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איומי הסחר של טראמפ על אירופה הורידו את בורסות וול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות שערים אחרי שמונה ימים של עליות על רקע איומים הדדיים בין ארה"ב לאירופה על החרפת מלחמת הסחר. דאו ג'ונס ירד ב-0.7%; S&P 500 ירד ב-0.6%; נאסד"ק השיל מערכו 0.6%. בשוק המט"ח, היורו מתחזק מול הדולר ב-0.05% ונסחר סביב שער של 1.1269 דולר ליורו.

בנוסף, אי הוודאות בנוגע לברקזיט מגדיל את חששות המשקיעים בנוגע לביצועי כלכלת בריטניה. קרן המטבע הבינלאומית פירסמה היום את תחזית הצמיחה העולמית שלה שהצביעה על ירידה בצפי הצמיחה העולמית ב-2019. לפי התחזית החדשה של הקרן כלכלת העולם תצמח השנה ב-3.3% בלבד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט יורד למרות המתיחות בלוב

נמחקו העליות שנרשמו מוקדם יותר במחירי הנפט והזהב השחור ירד בסוף יום המסחר, אך המתיחות בלוב ובאיראן מובילה בימים האחרונים לעליות במחירו. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה במאי יורד ב-0.6% ל-63.99 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה ביוני יורד ב-0.7% ל-70.6 דולר לחבית.

על אף המתיחות בלוב ובאיראן, מחירי הנפט יורדים אחרי שרוסיה אמרה כי לא בטוח שהיא וארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) יקצצו בתפוקת הייצור. ואולם קיים עדיין חשש בשווקים מפני מחסור בנפט, שעשוי להוביל בימים הקרובים לעלייה משמעותית יותר במחירו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בבורסות אירופה

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת לנוכח איומי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בהטלת מכסים על יצוא מהיבשת. 

פריז ירדה ב-0.65%, פרנקפורט ירדה ב-0.9%; לונדון ירדה ב-0.35%. הליש"ט הבריטית יורדת ב-0.2% ל-1.3037 דולר.

תרזה מיי תנסה להשיג השבוע הארכה במועד יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, שנקבע ליום שישי הקרוב, 12 באפריל. אנגלה מרקל ועמנואל מקרון עשויים להסכים לכך, אם כי מיי תשאף לדחייה קצרה, בעוד שנציגי האיחוד מעוניינים בהארכה ממושכת יותר.

על אירופה מעיבה הודעתו של טראמפ כי יטיל מכסים על יבוא מאירופה של מסוקי נוסעים, גבינות, יין, חליפות סקי ואופנועים מדגמים מסוימים, בתגובה על הנזק שלדבריו גורמות הסובסידיות שנותן האיחוד האירופי לאיירבוס, המתחרה הגדולה של בואינג האמריקאית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צניחה במסירות המטוסים של בואינג

אחרי שתי התרסקויות של מטוסי בואינג בתוך פחות מחצי שנה, יצרנית המטוסים האמריקאית דיווחה היום על צניחה במסירות המטוסים שלה ברבעון הראשון של השנה לעומת הרבעון הקודם. החברה מסרה בשלושת החודשים הראשונים של השנה 149 מטוסים, לעומת 238 מטוסים ברבעון הרביעי של 2018 ולעומת 184 מטוסים ברבעון הראשון של 2018.

המסירות של דגם ה-737, הדגם הנמכר ביותר של החברה שגרסאות שלו היו מעורבות בהתרסקויות של ליון אייר ושל אתיופיאן איירליינס, צנחו בכמעט 50%. החברה מסרה ברבעון הראשון של השנה 89 מטוסים בלבד מדגם זה, לעומת 173 מטוסים ברבעון הרביעי ו-132 מטוסים ברבעון הראשון של 2018. החברה דיווחה גם על ירידה במסירות של דגמי 767, 777 ו-787. המסירות של דגם ה-747, שעתידו אינו בטוח, הוכפלו ממטוס 1 ברבעון הרביעי של 2018, ל-2 מטוסים ברבעון הראשון של 2019. מניית החברה יורדת בכ-1.5% אחרי הדיווח.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות שערים קלות באסיה

בורסות סיאול וטוקיו נסגרו בעלייה של כ-0.2% לאחר מסחר במגמה מתונה מאוד. אתמול ננעלו בורסות וול סטריט במגמה מעורבת. בהונג קונג נחלשת העלייה ל-0.1%; בורסות סין עברו לירידות - שנחאי יורדת ב-0.6%.

הנפט מחק את העליות שרשם על רקע ההסלמה בלוב, החברה באופ"ק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסחרים ללא שינוי ב-64.41 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

בארה"ב, הודיע הלילה ממשל טראמפ כי הוא שוקל מכסים חדשים על יבוא מאירופה של מסוקי נוסעים חדשים, גבינות, יין, חליפות סקי ואופנועים, בתגובה על הנזק שלטענת ארה"ב נגרם לה מהסובסידיות שנותן האיחוד האירופי לאיירבוס, המתחרה הגדולה של בואינג האמריקאית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל במגמה מעורבת, בעוד המשקיעים ממתינים להתקדמות נוספת בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין ולקראת פתיחת עונות הדו"חות של הרבעון הראשון ב-2019. 

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.4%; S&P 500 עלה ב-0.1% ו נאסד"ק עלה ב-0.2%.

ה יורו , מתחזק ב-0.4% מול הדולר לאחר שדונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, אמר כי על הבנק הפדרלי להוריד את הריבית. 

מניית בואינג ירדה ב-4.5% לאחר שיצרנית המטוסים הודיעה על קיצוץ הייצור של דגם 737, הדגם הנמכר ביותר של החברה, לאחר שהמטוסים מדגם זה קורקעו בעקבות שתי התרסקויות תוך חמישה חודשים.

מניית ג'נרל אלקטריק ירדהב-5.3% לאחר שג'יי.פי מורגן הוריד את דירוג המניה ל"תשואת חסר", ואת מחיר היעד למניה ל-5 דולרים - מתחת למחירה בנעילת המסחר ביום שישי. האנליסטים בג'יי.פי מורגן ציינו כי הם צופים בעיה בתזרים המזומנים של החברה. מניית ג'נרל אלקטריק עלתה ב-38% מתחילת השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עלה ב-2% על רקע המתיחות בלוב

מחירי הנפט ננעלו בעליות על רקע המתיחות בלוב, שמסכנת את אספקת הנפט מהמדינה. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי עלו ב-2.1% למחיר של 64.40 דולר לחבית. החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה ביוני עלו ב-1% למחיר של 70.04 דולר לחבית – שיא של ארבעה חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות על רקע עליית מחירי הנפט והיחלשות הדולר. לונדון ירדה ב-0.1%; פרנקפורט ירדה ב-0.5%; פריז ירדה ב-0.1% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.3%.

תרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה, מנסה לחדש את המגעים עם מנהיג האופוזיציה ג'רמי קורבין כדי לנסות ולהעביר את הסכם הברקזיט בפרלמנט הבריטי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזמנות ממפעלים בארה"ב ירדו בפברואר

היקף ההזמנות ממפעלים בארה"ב נפל בפברואר בפעם הרביעית בתוך חמישה חודשים – מה שמקף האטה בכלכלה שהחלה בסוף 2018 ונמשכת לתוך 2019.

ההזמנות ממפעלים ירדו ב-0.5% בחודש שעבר, על פי נתוני הממשלה. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של 0.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת על רקע ההתפתחות החיובית בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין בשבוע שעבר ודו"ח התעסוקה בארה"ב, שהעיד על עלייה במספר המועסקים - אך על האטה בקצב צמיחת השכר.

טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-0.4%; שנחאי ננעלה ללא שינוי ניכר; סינגפור ירדה ב-0.3%; סיאול ירדה ב-0.1% וסידני עלתה ב-0.6%.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים בעולם לאחר שטראמפ חידש את התקפותיו ננגד הבנק הפדרלי ואמר כי על הבנק להוריד את הריבית בארה"ב. הין עולה ב-0.2% ל-111.46 ין לדולר.  התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.49%.

הנפט נסחר בעליות בעקבות ההסלמה בלחימה בלוב שמגבירה את החשש להפסקת אספקת הנפט מהמדינה. בלחימה מעורבים מיליציה שקשורה בממשלה הנתמכת על ידי האו"ם וכוחותיו של הגנרל חליפה היפטר, אחת הדמויות הבולטות במדינה, שמנהיג את "הצבא הלובי הלאומי". היפטר מעוניין לתפוס את הבירה ולהשתלט על כלל לוב לפני תחילתן של שיחות שלום בחסות האו"ם בשבוע הבא, שמטרתן להתוות דרך לבחירות במדינה. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-63.4 דולר. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.5% ל-70.7 דולר לחבית.

טבלת אירועי השבוע בוול 7.4
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker