עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שווי פייסבוק נחתך ב-21 מיליארד ד' תוך יומיים

מניית פייסבוק השלימה נפילה דו-יומית של יותר מ-4% לאחר שענקית הרשתות החברתיות הודיעה על עזיבתם של שני מנהלים בכירים: מנהל וואטסאפ, כריס דניאלס, וסמנכ"ל המוצר של פייסבוק, כריס קוקס, אשר נחשב למי שעשוי להחליף בבוא היום את מארק צוקרברג בתפקיד המנכ"ל.

מניית פייסבוק נפלה גם אתמול בעקבות דיווח של העיתון ניו יורק טיימס לפיו התביעה הפדרלית בניו יורק פתחה בחקירה פלילית הנוגעת לעסקות מידע שעליהן חתמה פייסבוק עם כמה מיצרניות מוצרי אלקטרוניקה הגדולות בעולם.

בעקבות נפילת המניה ביומיים האחרונים נחתך שווי השוק של ענקית הרשתות החברתיות ביותר מ-21 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט סגרה השבוע הטוב השנה; טסלה נפלה ב-5%

בורסות וול סטריט נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר מזה חמישה חודשים בדרכן לשבוע הטוב ביותר השנה, על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. מחזורי המסחר היו גבוהים מהרגיל בשל יום "הכישוף המרובע" שחל היום. מגזר השבבים הוביל את העליות היום בוול סטריט בעקבות דו"חות חיוביים של ברודקום , שמנייתה זינקה לשיא.

מדד S&P 500  הוסיף 0.5% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז התשיעי באוקטובר, בדרכו לעלייה שבועית של 2.9% - השבוע הטוב ביותר מאז נובמבר; מדד נאסד"ק  עלה ב-0.7% ונסגר בשיא של חמישה חודשים בדרכו לזינוק שבועי של 3.8%; מדד דאו ג'ונס  טיפס היום ב-0.5% ונסגר בשיא של שבועיים, בדרכו לעלייה שבועית של 1.6%.

סגן ראש ממשלת סין, ליו הי, שוחח בטלפון עם שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, ועם נציג הסחר של ארה"ב רוברט לייטהייזר, דיווחה היום (ו') סוכנות הידיעות הסינית סינחואה.

יום "הכישוף המרובע" (quadruple witching), כפי שמכנים זאת הסוחרים בוול סטריט, הוא היום שבו פוקעים במקביל חוזים עתידיים על מדדי המניות, על המניות עצמן, האופציות על מדדי המניות והאופציות על המניות עצמן. משמעות הדבר היא שהמשקיעים נדרשו היום להחליט האם ברצונם לממש את האופציות שבידיהם או להותירן. שני ימי "הכישוף המרובע" הקודמים התרחשו זמן קצר לפני היפוך מגמה משמעותי במדד S&P 500, הראשון בספטמבר, ממש כאשר השוק הגיע לשיא, והשני בדצמבר, זמן קצר לפני גל הנפילות האחרון.

מניית טסלה נפלה ב-5% במסחר בוול סטריט לאחר שמנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות, אילון מאסק, חשף אמש את רכב השטח החדש שלה, מודל Y, אולם הקדיש את מרבית דבריו לקשיי הייצור של החברה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ביטקוין ברצף העליות הארוך זה שנה

ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם, נמצא בדרכו לעלייה שבועית רביעית ברציפות - רצף השבועות החיובי הארוך ביותר זה כמעט שנה.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 3,902.7 דולר, לפי נתוני טרייד-בלוק, עלייה של 1.3% ביממה החולפת, ונמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.8%. עם זאת, ערך מטבע הקריפטו הפופולרי עודנו נמוך בכ-80% משיא של כמעט 20,000 דולרים שאליו טיפס לפני יותר משנה.

"ביטקוין ממשיך לשמור על יציבות יחסית, ועדיין מנסה לפרוץ את ההתנגדות ברמת 4,000 דולרים", כתב אנליסט השווקים הבכיר של פלטפורמת המסחר eToro, מתי גרינספן, בדו"ח למשקיעים. "ראלי הקריפטו אולי איבד חלק מתנופתו, ובאמת נדמה כי חלה ירידה במחזורי המסחר לרוחב הבורסות לעומת השיאים האחרונים, אולם הם ממשיכים להיות גבוהים ברמה של כמעט 30 מיליון דולר ביום".

"בשלב זה, נראה כי עונת הנכסים האלטרנטיביים נכנסה לשלב חדש, שבו מטבעות דיגיטליים קטנים יותר הם אלו שזוכים למרבית העניין בעוד שמטבעות ממוסדים יותר רושמים רק עליות מתונות", הוסיף גרינספן.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תשואת האג"ח בארה"ב מתחת ל-2.6%; הדולר נחלש בעולם

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות והתשואה ל-10 שנים נפלה מתחת ל-2.6%, לאחר שנתוני ייצור חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב הגבירו את החששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה הגדולה בעולם. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגה ב-0.04% לרמה של 2.59% - רמתה הנמוכה ביותר מזה חודשיים וחצי. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1% ונמצא בדרכו לירידה שבועית של 0.6%.

נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב הראו כי התפוקה התעשייתית צמחה בפברואר ב-0.1% - פחות מתחזיות הכלכלנים לגידול של 0.4% - וכי צמיחת פעילות הייצור באזור ניו יורק הואטה במפתיע החודש לקצב הנמוך ביותר מזה כמעט שנתיים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט קפץ ב-4% השבוע; הזהב מעל 1,300 ד'

מגמה מעורבת בשוק הסחורות היום: מחיר הזהב שב וטיפס מעל 1,300 דולר לאונקייה ואילו מחיר הנפט נסוג אך השלים קפיצה שבועית של יותר מ-4%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 58.52 דולר לחבית, ירידה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם זינקו ב-4.4% בסיכום שבועי.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,302.9 דולר לאונקייה, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לעלייה שבועית קלה של 0.3%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אירופה סגרו זינוק שבועי של כ-3%

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - ותמריצים ממשלתיים חדשים לעידוד הצמיחה בסין. מגזר הטכנולוגיה, ומניות השבבים בפרט, הובילו את העליות היום.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.6%; פרנקפורט טיפסה ב-0.9%; פריז הוסיפה 1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.7% בדרכו לזינוק שבועי של כמעט 3%.

הליש"ט מתחזק מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.3298 דולר לליש"ט, לאחר שזינק השבוע לשיא של תשעה חודשים מול המטבע האמריקאי לאחר שהפרלמנט הבריטי הצביע נגד אפשרות של יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט) ללא הסכם. אמש הצביעו חברי הפרלמנט גם בעד דחיית מעוד היציאה. בסיכום שבועי קפץ הליש"ט בכ-2% מול הדולר. היורו מטפס ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1319 דולר ליורו.

ממשלת סין הודיע מוקדם יותר כי בכוונתה להוריד את המע"מ - צעד שחיזק את ההערכות כי תירשם התאוששות בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

סגן ראש ממשלת סין, ליו הי, שוחח בטלפון עם שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, ועם נציג הסחר של ארה"ב רוברט לייטהייזר, דיווחה היום (ו') סוכנות הידיעות הסינית סינחואה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

פורד תפטר 5,000 עובדים בגרמניה

פורד , יצרנית המכוניות השנייה בגודלה בארה"ב, מתכוונת לפטר 5,000 עובדים בגרמניה במסגרת מאמציה לשוב לרווחיות באירופה, כך אמר דובר החברה היום (ו').

"אנחנו מעריכים כי מדובר ביותר מ-5,000 משרות בגרמניה, כולל עובדים זמניים", אמר הדובר.

מניית פורד נסוגה ב-0.2% במסחר בוול סטריט בעקבות הדיווח על דבריו של דובר פורד.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שיפור חד מהצפוי בבטחון הצרכנים בארה"ב

בטחון הצרכנים בארה"ב טיפס במארס לרמתו הגבוהה ביותר השנה על רקע שיפור חד בציפיות השכר של בעלי שכר נמוך ובינוני.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס החודש לרמה של 97.8 נקודות, רמתו הגבוהה ביותר השנה, ומעל לתחזיות הכלכלנים למדד של 95.6 נקודות.

רכיב המצב הנוכחי של המדד טיפס אף הוא, ורכיב התחזית ל-12 החודשים הבאים עלה לרמתו הגבוהה ביותר מאז אוקטובר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תפוקת מגזר הייצור בארה"ב התכווצה במפתיע חודש שני ברצף

התפוקה התעשייתית בארה"ב התאוששה בפברואר לאחר ירידה בחודש הקודם, אולם גדלה בשיעור נמוך מהצפוי.

התפוקה התעשייתית גדולה ב-0.1% בפברואר לאחר ירידה של 0.4% בינואר, מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול חד יותר של 0.4% בפברואר לאחר נפילה של 0.6% שעליה דווח במקור בינואר.

התפוקה במגזר הייצור התכווצה ב-0.4% בפברואר, ירידה חודשית שנייה ברציפות. כלכלנים צפו גידול של 0.1%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הייצור בניו יורק הפתיע לרעה: נסוג לשפל של כמעט שנתיים

צמיחת פעילות הייצור באזור ניו יורק בארה"ב הואטה במפתיע החודש לרמתה הנמוכה ביותר מזה 22 חודשים.

מדד אמפייר סטייט נסוג במארס לרמה של 3.7 נקודות לעומת רמה של 8.8 נקודות בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 10 נקודות.

מדד חיובי מצביע על צמיחת בפעילות הייצור ואילו מדד נמוך מאפס משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

זה החודש השלישי ברציפות שהמדד נמוך מרמה של 10 נקודות, ירידה משמעותית לעומת רמתו הממוצעת בשנת 2018 שהיתה 19.8 נקודות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות; שנחאי התחזקה ב-1%

המסחר בבורסות באסיה ננעל בעליות שערים, כאשר הן מוחקות את כל הירידות שנרשמו בשבוע שעבר - שבוע המסחר הגרוע ביותר ב-2019. טוקיו עלתה ב-0.7%; הונג קונג הוסיפה 005% לערכה; שנחאי התחזקה ב-1%; סינגפור עלה ב-0.1%; סיאול זינקה ב-1.2% וסידני ירדה ב-0.07%.

בורסת טוקיו הובילה את העליות. ראש ממשלת סין לי קאשינג הודיע על תוכנית להורדת מסים כדי לעודד את הצמיחה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 111.69 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.62%.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.1% ל-58.7 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.2% ל-67.5 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט נסוגה בראשונה השבוע; פייסבוק נחתכה ב-10 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בפעם הראשונה השבוע על רקע דיווחים על האטה בהתקדמות שיחות הסחר בין ארה"ב לסין ובעקבות נתוני דיור מאכזבים שפורסמו היום בארה"ב. מדדי נאסד"ק  ו- S&P 500 נסוגו ב-0.2% וב-0.1% בהתאמה בדרכם לירידה יומית ראשונה מזה ארבעה ימים, לאחר שהאחרון נסגר אתמול (ד') בשיא של ארבעה חודשים. מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של פחות מ-0.1%.

הפגישה המתוכננת בין נשיאי ארה"ב וסין, דונלד טראמפ ושי ג'ינפינג, עתידה להידחות לפחות עד אפריל, דיווחה היום סוכנות הידיעות בלומברג. אתמול זהיר טראמפ כי עדיין ישנה אפשרות כי ארה"ב תפרוש מהשיחות שמטרתן לסיים את מלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בחזית המקרו כלכלית היום בארה"ב: המכירות של בתים חדשים נפלו ב-7% בינואר, אולם נתוני החודשיים הקודמים תוקנו כלפי מעלה. מוקדם יותר פורסם כי מחירי היבוא רשמו בפברואר את הזינוק החד ביותר מזה תשעה חודשים, אולם הקפיצה נבעה כולה מהתייקרות מחירי מוצרי אנרגיה מיובאים. בה בעת, הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נסוג בשבוע שעבר לשפל של שישה שבועות.

מניית פייסבוק נסוגה בקרוב ל-2% בוול סטריט בעקבות דיווח של העיתון ניו יורק טיימס לפיו התביעה הפדרלית בניו יורק פתחה בחקירה פלילית הנוגעת לעסקות מידע שעליהן חתמה פייסבוק עם כמה מיצרניות מוצרי אלקטרוניקה הגדולות בעולם. בעקבות ירידת המניה היום נחתך שווי השוק של ענקית הרשתות החברתיות בכמעט 10 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט עלה בניו יורק יום 4 ברצף; בלונדון נסוג הנפט משיא של 4 חודשים

מחיר הנפט טיפס זה היום הרביעי ברציפות בניו יורק ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז אמצע נובמבר, לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי דיווח אתמול על נפילה מפתיעה במלאי הגולמי בארה"ב.

מנגד, מחיר הנפט בלונדון נסוג משיא של ארבעה חודשים בצל דיווחים על עיכובים בהתקדמות שיחות הסחר בין ארה"ב לסין והאטה בקצב צמצום תפוקת הנפט של מדינות אופ"ק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 58.61 דולר, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 67.23 דולר לחבית, ירידה של 0.5%, בבורסת ICE בלונדון.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אירופה נסגרו בשיא של חמישה חודשים

בורסות אירופה נסגרו בשיא של יותר מחמישה חודשים על רקע דעיכת החששות מפני יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי ללא הסכם.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.4%; פרנקפורט טיפסה ב-0.1%; פריז הוסיפה 0.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.8% לרמתו הגבוהה ביותר מאז אוקטובר.

הליש"ט נחלש מול הדולר ב-0.6% לשער של 1.3262 דולר לליש"ט, לאחר שזינק אתמול מול המטבע האמריקאי בקרוב ל-2% לשיא של תשעה חודשים אחרי שהפרלמנט הבריטי הצביע אמש נגד אפשרות של ברקזיט ללא הסכם. המחוקקים בלונדון יצביעו הערב שוב, הפעם על האם לדחות את מועד היציאה המתוכנן מהאיחוד שנקבע ל-29 במארס. היורו נחלש ב-0.2% מול הדולר לרמה של 1.1301 דולר ליורו.

בחזית המקרו האירופית: בגרמניה דווח היום כי האינפלציה נותרה יציבה בפברואר, בהתאם לנתונים הראשוניים שפורסמו. מדד המחירים לצרכן עלה ב-1.7% בהשוואה לפברואר שעבר, עליה זהה לזו שנרשמה בינואר. מחירי האנרגיה בגרמניה עלו ב-2.9% לעומת פברואר שעבר, ומחירי המזון והשירותים עלו ב-1.4%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נפילה של 7% במכירות בתים חדשים בארה"ב בינואר

המכירות של בתים חדשים בארה"ב צנחו בינואר בקרוב ל-7% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 607 אלף יחידות, לפי נתונים שפורסמו היום באיחור כתוצאה מהשבתת הממשל בחודשים דצמבר וינואר. כלכלנים צפו קצב מכירות שנתי גבוה יותר של 616 אלף בתים בינואר.

עם זאת, נתוני החודשיים הקודמים תוקנו כלפי מעלה. קצב המכירות השנתי בדצמבר היה 652 אלף יחידות לעומת קצב של 621 אלף שעליו דווח במקור, וקצב המכירות של נובמבר תוקן כלפי מעלה ל-628 אלף יחידות לעומת קצב של 599 אלף שעליו דווח במקור.

לעומת ינואר 2018 ירדו המכירות של בתים חדשים ב-4.1%. המחיר החציוני של בתים חדשים שנמכרו בינואר נסוג ל-317,200 דולרים, ירידה של 3.8% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

גידול מפתיע בתביעות האבטלה בארה"ב לשיא של חודש

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב גדל בשבוע שעבר ל-229 אלף, הרמה הגבוהה מזה חודש, לעומת 223 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפוי עלייה מתונה יותר במספר התביעות השבועי לרמה של 225 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ל-223,750 – שפל של שישה שבועות - לעומת 226,250 בשבוע הקודם. מספר תביעות האבטלה המתמשכות גדל ב-18 אלף ל-1.77 מיליון.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בגלל האנרגיה: מחירי היבוא בארה"ב בזינוק החד זה 9 חודשים

מחירי היבוא בארה"ב קפצו ב-0.6% בפברואר - הזינוק החד ביותר מזה תשעה חודשים - אולם הקפיצה נבעה כולה מהתייקרות מחירי הנפט והגז הטבעי המיובאים. בניכוי מחירי האנרגיה, שקפצו ב-4.9%, נותרו מחירי היבוא ללא שינוי בחודש שעבר. לעומת פברואר 2018 ירדו מחירי היבוא ב-1.3%.

בה בעת, מחירי היצוא טיפסו אף הם ב-0.6% בחודש שעבר, וגבוהים כעת ב-0.3% מרמתם בפברואר 2018.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תחזית מאכזבת לג'נרל אלקטריק; המניה נופלת ב-3%

ענקית התעשיה ג'נרל אלקטריק (GE) פרסמה היום תחזית מאכזבת ל-2019. GE אמרה כי היא צופה רווח של בין 50 סנט ל-60 סנט למניה השנה, מתחת לתחזיות אנליסטים שצפו רווח שנתי של 70 סנט למניה הודות לתוכנית הארגון מחדש ומכירת הנכסים שמוביל המנכ"ל החדש לארי קאלפ. "יש לנו עבודה לעשות ב-2019, אבל אנחנו צופים שהביצועים ב-2020 ו-2021 יהיו טובים יותר", אמר קאלפ, שזוהי התחזית הראשונה מאז נכנס לתפקיד באוקטובר. בנוסף, אמרה החברה כי תזרים המזומנים החופשי התעשייתי של החברה השנה יהיה שלילי. מניית GE נופלת ב-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

טראמפ מזהיר כי הוא עלול לפרוש משיחות הסחר; שנחאי ירדה ב-1.2%

בורסות אסיה רשמו הבוקר מגמה מעורבת, על רקע נתונים מאכזבים מסין ואזהרה של הנשיא טראמפ כי ארה"ב עלולה לנטוש את שיחות הסחר עם סין. טוקיו ללא שינוי; שנחאי ירדה ב-1.2%; הונג קונג עולה ב-0.1%; סיאול עלתה ב-0.3%; סינגפור עולה ב-0.2%; סידני עולה ב-0.1%.

בדברים שנשא אתמול טראמפ בוושינגטון הוא אמר כי הוא אופטימי כי ניתן עם סין להסכם שיסיים את מלחמת הסחר, אך איים כי הוא יכול עדיין לפרוש אם התנאים לא ימצאו חן בעיניו. "או שנחתום על עסקות נהדרות, או שננטוש אותן לחלוטין ונמשיך עם המכסים", אמר טראמפ.

בסין דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה כי התפוקה התעשייתית האטה בשיעור חד מהצפוי בינואר ופברואר, מה שמגביר את החששות מהאטה בכלכלה השניה בגודלה בעולם. התפוקה עלתה ב-5.3% בחודשיים הראשונים של השנה לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, לאחר עליה של 5.7% בתקופה המקבילה ובהשוואה לתחזיות שצפו כי תעלה ב-5.5%. היה זה הקצב האיטי ביותר מזה 17 שנה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הליש"ט בזינוק החד השנה לאחר דחיית האפשרות של "ברקזיט קשה"

הליש"ט רושם את הזינוק היומי החד ביותר השנה לאחר שהפרלמנט בבריטניה דחה הערב (ד') את האפשרות של פרישת הממלכה מהאיחוד האירופי ללא הסכם מסודר ("ברקזיט קשה"), ברוב דחוק של 312 תומכים מול 308 מתנגדים.

בעקבות התוצאה, תתקיים מחר (ה') הצבעה בפרלמנט על החלטה לדחות את מועד היציאה, החלטה שאם תאושר - והאיחוד האירופי יסכים לכך - תבטיח כי בריטניה לא תפרוש מהאיחוד במועד המתכונן הנוכחי של 29 במארס.

הליש"ט קופץ מול הדולר ב-1.5% לשער של 1.3268 דולר לליש"ט ונמצא בדרכו לזינוק היומי החד ביותר מאז נובמבר. המטבע הבריטי מתחזק ב-1.1% מול היורו לרמה של 1.1713 דולר ליורו.

ההצבעה הערב על מה שמכונה "נו דיל ברקזיט" התקיימה יום לאחר דחיית ההסכם המתוקן שהציגה ראשת הממשלה תרזה מיי, ברוב של 391 מתנגדים לעומת 242 תומכים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נתוני מקרו דחפו את וול סטריט לשיא של 4 חודשים

בורסות וול סטריט טיפסו זה היום השלישי ברציפות ונסגרו ברמתן הגבוהה ביותר מזה ארבעה חודשים, על רקע פרסום נתוני מקרו שהצביעו על כך שמצב כלכלת ארה"ב ממשיך להיות איתן ללא התגברות של לחצים אינפלציוניים.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.7%; מדד S&P 500  טיפס ב-0.7% - יום שלישי ברציפות של עליות - ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז השביעי בנובמבר. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.6%.

בחזית המקרו כלכלית: נתונים שפורסמו מוקדם יותר היום בארה"ב הצביעו האטה גם בקצב עליית המחירים הסיטונאים בפברואר, ועל גידול מפתיע בהזמנות של מוצרים בני-קיימא בינואר.

מניית בואינג נסגרה במגמה חיובית בראשונה מזה שמונה ימי מסחר, למרות שארה"ב וקנדה הצטרפו היום לעשרות מדינות אחרות בעולם, ואסרו על מטוסים מדגם 737 מקס לנחות, להמריא או לטוס במרחב האווירי שלהן. זאת בעקבות התרסקות קטלנית שנייה בתוך חמישה חודשים של הדגם הנמכר ביותר של יצרנית המטוסים האמריקאית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נפילה במלאי בארה"ב הקפיצה את הנפט לשיא של 4 חודשים

מחיר הנפט קפץ לרמתו הגבוהה ביותר מזה ארבעה חודשים בעקבות נפילה מפתיעה במלאי הגולמי בארה"ב.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב נפל בשבוע שעבר ב-3.9 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 3.3 מיליון חביות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 58.26 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-12 בנובמבר, לאחר עלייה של 2.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מגזר האנרגיה הוביל את העליות האירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע נתוני תפוקה תעשייתית חזקים מהצפוי שפורסמו היום בגוש היורו. מגזר האנרגיה הוביל את העליות על רקע עליית מחירי הנפט.

עם זאת, עיקר תשומת לב המשקיעים נתוניה להצבעה שתתקיים הערב בפרלמנט הבריטי על יציאה מהאיחוד האירופי (ברקזיט) ללא הסכם, או אפשרות לדחיית מועד היציאה בתקווה להשיג הסכם טוב יותר מהקיים.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; פריז הוסיפה 0.7%. לונדון נסגרה בעלייה מתונה יחסית של 0.1% לאחר שהליש"ט רשמה את הזינוק היומי החד ביותר השנה. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6%.

הליש"ט קופץ ב-1.1% מול הדולר לשער של 1.3213 דולר לליש"ט, ומתחזק ב-0.9% מול היורו לרמה של 1.1685 יורו לליש"ט. היורו מטפס ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.1307 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

גידול מפתיע בהזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב

ההזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב גדלו בינואר ב-0.4%, עלייה חודשית שלישית ברציפות, לפי נתונים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של 0.1%.

עם זאת, בניכוי הזמנות של מוצרים בתחום התחבורה, ירדו ההזמנות בינואר ב-0.1% עקב ירידה של 1% בהזמנות של חלקי וכלי רכב.

נתוני ההזמנות של מוצרים בני-קיימא של דצמבר תוקנו כלפי עלה לגידול של 1.3% לעומת עלייה של 1.2% שעליה דווח במקור.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האטה גם בקצב עליית המחירים הסיטונאים בארה"ב

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב טיפס ב-0.1% בפברואר לעומת החודש הקודם, בעיקר כתוצאה מהתייקרות מחירי הבנזין, לאחר ירידה בשיעור דומה בינואר. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 0.2% בפברואר.

לעומת פברואר 2018 טיפס המדד ב-1.9%, האטה לעומת עלייה של 2% ב-12 החודשים שהסתיימו בינואר, ונמוך באופן ניכר משיא של שבע שנים של 3.4% שאליו טיפס בקיץ שעבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, טיפס בחודש שעבר ב-0.1% לעומת ינואר, וב-2.3% לעומת פברואר 2018, האטה לעומת עלייה של 2.5% ב-12 החודשים שהסתיימו בינואר.

נתוני המחירים הסיטונאים שפורסמו היום הצטרפו לנתוני אינפלציה חלשים שפורסמו אתמול בארה"ב, ואשר הראו כי רכיב הליבה של מדד המחירים לצרכן (CPI) טיפס בפברואר ב-2.1% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, האטה לעומת עלייה של 2.2% ב-12 החודשים שהסתיימו בינואר, ופחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 2.2%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אסיה ננעלה בירידות; טוקיו נסוגה ב-1%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בירידות שערים, על רקע אי ודאות בנוגע לברקזיט ולמלחמת הסחר. טוקיו ירדה ב-1%; הונג קונג ירדה ב-0.4%; שנחאי ירדה ב-1.1%; סיאול ירדה ב-0.4%; סידני ירדה ב-0.2%.

המשקיעים עוקבים אחר ההתפתחויות בבריטניה, שם דחה אתמול הפרלמנט בהצבעה את תוכניתה המתוקנת של תרזה מיי לעזיבת האיחוד האירופי. אי אישור ההצעה מגביר את הסיכויים כי הברקזיט - שאמור להתרחש בעוד 17 יום בלבד - יתבצע ללא הסכם.

בנוסף, ממתינים המשקיעים לפרטים נוספים לגבי הסכם סחר אפשרי בין ארה"ב לסין, אשר יקל מעט את הלחץ על הכלכלה העולמית שמראה סימני האטה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

סגירה חיובית בוול סטריט; שווי בואינג נחתך ב-27 מיליארד ד' ביומיים

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית בעיקרה על רקע נתוני אינפלציה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב, אשר חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר לשוב ולהעלות את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.4%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.3% בדרכו ליום חיובי שני ברציפות; מנגד, מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.4% - ירידה יומית שנייה ברציפות - בעקבות צניחת מניית בואינג.

מניית בואינג השלימה צניחה של יותר מ-11% בתוך יומיים - הנפילה הדו-יומית החדה מאז 2009 אשר חתכה את שווי השוק של יצרנית המטוסים בכמעט 27 מיליארד דולר. זאת על רקע מספר גדל והולך וגדל של רגולטורים וחברות התעופה בעולם שהחליטו לקרקע את מטוסי 737 מקס של בואינג, בעקבות התרסקות קטלנית שנייה בתוך חמישה חודשים של הדגם הנמכר ביותר של יצרנית המטוסים האמריקאית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

לונדון נסגרה בעליות לקראת הצבעת ברקזיט; הליש"ט נחלש

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת על רקע חששות כי מכשולים משפטיים ימנעו את אישור ההסכם המעודכן ליציאת בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט) בהצבעה בפרלמנט בלונדון הערב.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט נסוגה ב-0.2%; פריז הוסיפה 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בירידה של פחות מ-0.1% לאחר שטיפס אתמול (ב') ב-0.8%.

הליש"ט נחלש ב-0.5% מול הדולר לשער של 1.3079 דולר לליש"ט, ואילו היורו מתחזק ב-0.5% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1297 דולר ליורו.

היועץ המשפטי של ממשלת בריטניה קבע בחוות דעת שפירסם היום כי הסכם ברקזיט המעודכן שאליו הגיעו ראשת הממשלה, תרזה מיי, והאיחוד האירופי, אמנם מצמצם את הסיכון לכך שבריטניה תיאלץ להישאר בתוך איחוד המכסים האירופי לזמן בלתי מוגבל, אולם לא חיסל את הסיכונים המשפטיים הכרוכים בו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

משבר בואינג: טיסה לתל אביב אולצה לשוב על עקבותיה לשטוקהולם

מטוס בואינג 373 מקס 8 של חברת התעופה נורווג'יאן שטס לתל אביב אולץ לשוב על עקבותיו לשטוקהולם לאחר שכבר היה בשמי רומניה, על רקע מספר גדל והולך של מדינות שסגרו את המרחב האווירי שלהם בפני הדגם הנמכר ביותר של יצרנית המטוסים האמריקאית, בעקבות התרסקות קטלנית שנייה בתוך חמישה חודשים של הדגם בתחילת השבוע.

טיסות נוספת מעל אירופה נאלצו לשוב על עקבותיהן לאחר שמספר גדל והולך של רגולטורים ברחבי היבשת והעולם הורו לקרקע את כל מטוסי בואינג 737 מקס ואסרו על מעבר של מטוסים מדגם זה במרחב האווירי שלהם. כך למשל, טיסה של חברת התעופה טורקיש איירליינס מאיסטנבול לבירמינגהם בבריטניה נאלצה לשוב על עקבותיה.

מניית בואינג צונחת זה היום השני ברציפות בוול סטריט ומשלימה נפילה של יותר מ-12% בתוך יומיים - צניחה שחתכה את שווי שוק החברה ב-29 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נתוני אינפלציה חלשים מכבידים על הדולר ותשואות האג"ח בארה"ב

הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגים לאחר שנתוני אינפלציה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא ימהר לשוב ולהעלות את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 2.63%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%.

רכיב הליבה של מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס בפברואר ב-2.1% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, האטה לעומת עלייה של 2.2% ב-12 החודשים שהסתיימו בינואר, ופחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 2.2%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האטה מפתיעה במדד הליבה של האינפלציה בארה"ב

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס בפברואר ב-0.2% לעומת החודש הקודם, לאחר שנותר ללא שינוי בשלושה החודשים הקודמים, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. התייקרות מחירי הדלק והדיור האפילו בשפעתם על ירידה במחירי המכוניות וההלבשה בפברואר. עליית המדד היתה בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

עם זאת, לעומת פברואר 2018 טיפס המדד ב-1.5%, האטה לעומת עלייה של 1.6% ב-12 החודשים שהסתיימו בינואר, וירידה חדה לעומת קצב שנתי של כמעט 3% שאליו טיפס בקיץ שעבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-0.1% בחודש שעבר, העלייה המתונה ביותר מאז אוגוסט. במונחים שנתיים, טיפס מדד הליבה ב-2.1%, האטה לעומת 2.2% בשנה שהסתיימה בינואר. כלכלנים צפו עלייה של 0.2% לעומת החודש הקודם ועלייה שנתית של 2.2% של מדד הליבה בפברואר.

מחירי הדיור ממשיכים לטפס בקצב חד יותר מאשר האינפלציה, ועלו ב-3.4% לעומת פברואר 2018.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האיש שחוות הדעת שלו הפחידה את המחוקקים הבריטים פעם קודמת מפחיד אותם שוב

היועץ המשפטי של ממשלת בריטניה אמר היום כי גם ההסכם המחודש שאליו הגיעה ראשת הממשלה, תרזה מיי, עם האיחוד האירופי אינו מסיר את המכשולים המשפטיים בפני אישורו ובפני השארתה של בריטניה באיחוד המכסים האירופי באופן קבוע. הודעתו מובילה לירידת הליש"ט ומוריד את הסיכויים שההסכם החדש יאושר היום בפרלמנט הבריטי, וזה מקרב את בריטניה למצב שבו היא תצא מהאיחוד האירופי ב-29 במארס ללא הסכם עם האיחוד האירופי.

לפי היועץ המשפטי, ג'פרי קוקס, גם תחת ההסכם המחודש שהופך את סעיף הבקסטופ לזמני, ישאיר למעשה את בריטניה מחויבת לחוקי המכסים של אירופה בזמן הנראה לעין, ולא יאפשר לממלכה להתנתק לחלוטין מהאיחוד.

אחרי פרסום חוות הדעת, הליש"ט יורדת מול הדולר ב-0.65% ונסחרת סביב שער של 1.3064 דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צמיחה חזקה מהצפוי בבריטניה

בבריטניה פורסמו היום נתוני מקרו מעודדים שמצביעים על צמיחה של 0.5% בתמ"ג בינואר והתחזקות של מגזרי השירותים, הייצור והבנייה. רק מגזר החקלאות בממלכה התכווץ בינואר. בחודשים נובמבר-ינואר עלה התמ"ג הבריטי ב-0.2%, לפי נתוני לשכת הסטטיסטיקה הלאומית בממלכה. הצמיחה בבריטניה בינואר היתה גבוה מתחזיות האנליסטים, שצפו כי שיעור הצמיחה בינואר יגיע ל-0.2% בלבד.

עוד פורסמו היום בבריטניה נתונים על מאזן הסחר של הממלכה, שהצביעו על גידול בגירעון הסחר של בריטניה מול האיחוד האירופי. נתונים בולטים בדיווח הצביעו על ירידה ביצוא המכוניות מבריטניה, מול עלייה ביבוא מכוניות, כימיקלים ומוצרי ייצור שונים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עליות בבורסות אסיה

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום בעליות חדות, אחרי שבורסות וול סטריט שברו אתמול רצף ירידות של חמישה ימים. במוקד המסחר בהמשך היום יעמוד הברקזיט וניסיונה הנואש של ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, למנוע יציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם. מיי הצליחה להשיג הקלות נוספות משותפיה האירופיים, אך ייתכן שזה לא יספיק כדי לאשר את ההסכם בהצבעת הפרלמנט הבריטי היום.

טוקיו עלתה ב-1.8%; שנחאי עלתה ב-1.1% אחרי שעלתה במהלך המסחר ביותר מ-2%; הונג קונג עולה ב-1.5%; סיאול התחזקה ב-0.8%; סידני ירדה ב-0.1%. בשוק המט"ח, הדולר עולה מול הין ביותר מ-0.1% ונסחר סביב שער של 111.36 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט ננעלה בעליות; נאסד"ק זינק ב-2%

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות, בעקבות עליה במכירות הקמעוניות בארה"ב ותחזית אופטימית של נגיד הבנק הפדרלי. דאו ג'ונס עלה ב-0.7%; S&P 500 עלה ב-1.5%; נאסד"ק 100 זינק ב-2%.

מניית בואינג נפלה ב-5.4%, לאחר שסין ואתיופיה הודיעו על קרקוע כל המטוסים מדגם 737 מקס - הדגם הנמכר ביותר של החברה. בעקבות בואינג נופלות מניותיהן של חברות התעופה אמריקן איירליינס , סאותווסט ו יונייטד קונטיננטל .

מניית אפל עלתה ב-3.5% לאחר ש בנק אוף אמריקה שינה את המלצתו למניה מ"נייטרלי" ל"קניה". החברה הודיעה היום כי תקיים אירוע השקה ב-25 במארס.

הבית הלבן הציג היום את הצעת התקציב שלו ל-2020. הנשיא טראמפ דורש מהקונגרס מימון של 8 מיליארד דולר לחומה בגבול ארה"ב-מקסיקו והגדלה בתקציב הביטחון, ובמקביל קיצוצים בתקציבי רווחה וחינוך ובסוכנויות פדרליות שונות, בהן הסוכנות להגנת הסביבה.

נגיד הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, אמר אתמול בראיון בתוכנית "60 דקות" כי הוא סבור שכלכלת ארה"ב עדיין חזקה, אם כי הוא מודע לכך שההאטה בעולם עלולה להתחיל לפגוע בארה"ב. "הייתי אומר שאין סיבה לכך שהכלכלה לא תמשיך לצמוח". כשנשאל לגבי האפשרות שהנשיא טראמפ, אשר הביע לא פעם אי שביעות רצון מתפקודו, יפטר אותו, השיב פאואל: "לפי החוק הכהונה שלי בת 4 שנים, ואני מתכוון לסיים אותה".

טבלת אירועי השבוע 11.3
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מלאנוקס זינקה ב-8% בעקבות מכירתה לאנבידיה

מניית מלאנוקס  זינקה ב-7.8% בוול סטריט בעקבות ההודעה על מכירת החברה לאנבידיה. מניית אנבידיה  עלתה ב-7%.

אתמול דיווחו בלומברג ורויטרס כי אנבידיה היא המועמדת המובילה לרכישת החברה, והיום פורסמה הודעה רשמית בנושא. אנבידיה תרכוש את מלאנוקס במזומן במחיר של 130 דולר, שמשקף שווי חברה של 7 מיליארד דולר, ופרמיה של 19% ביחס למחיר המניה בסוף המסחר בנאסד"ק ביום שישי האחרון.

מלאנוקס, שמנוהלת על ידי איל וולדמן, מפתחת ומייצרת מוצרים להאצת תקשורת הנתונים בין שרתים ושיפור יכולת ההעברה והאחסון של נתונים. מניית החברה עלתה ב-18% מתחילת 2019 וב-65% מאוקטובר 2018 על רקע הידיעות שפורסמו לראשונה ב-CNBC, שלפיהן החברה קיבלה שתי הצעות רכישה, וכן על רקע צמיחה חזקה בהכנסותיה וברווחיותה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט עלה ב-1.3%; הזהב ירד

מחיר הנפט עלה היום על רקע דיווחים לפיהם סעודיה מתכננת להגביר את מאמציה לקצץ את תפוקת הנפט. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל עלו ב-1.3% וננעלו ברמה של 56.79 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבשבוע שעבר עלו ב-0.5% בלבד.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה, על פי דברים שאמר שר הנפט הסעודי, כי סעודיה מתכננת להפחית את תפוקת הנפט שלה לרמה של פחות מ-7 מיליון חביות ביום, במטרה לצמצם את עודפי ההיצע בעולם.

הזהב, לעומת זאת, ירד היום, לאחר שבשבוע שעבר הצליח כבר לחצות את רף ה-1,300 דולר לאונקיה. החוזים על הזהב למסירה באפריל ירדו ב-0.6% לרמה של 1,291.10 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אירופה ננעלו בירידות שערים

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים, על אף פתיחה חיובית ליום המסחר. לונדון ירדה ב-0.4%; פרנקפורט עלתה ב-0.2%; פריז ננעלה ללא שינוי ומדד סטוקס 600 ירד ב-0.1%.

התפוקה התעשייתית בגרמניה ירדה באופן לא צפוי בינואר, כך לפי נתונים שפורסמו היום. התפוקה ירדה ב-0.8%, בניגוד לתחזיות שצפו כי תעלה ב-0.5%. בהשוואה לינואר הקודם, נרשמה ירידה של 3.3% בתפוקה.

מניית קומרצבנק זינקה ב-7% ומניית דויטשה בנק עלתה ב-3.2%, לאחר שבימים האחרונים פורסמו דיווחים לפיהם ההנהלה הבכירה של דויטשה בנק הסכימה למגעים לא פורמליים לבדיקת אפשרות מיזוג בין השניים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עלייה במכירות הקמעונאיות בארה"ב

נתונים שפורסמו היום בארה"ב מצביעים על התאוששות קלה במכירות הקמעונאיות בינואר, אחרי שבדצמבר נרשמה הירידה החדה ביותר במכירות זה עשור. את העלייה במכירות הובילו החנויות המקוונות ומרכזי מכירות לבית. מהנתונים שפורסמו רק היום בגלל השבתת הממשל הממושכת, המכירות הקמעונאיות עלו בינואר ב-0.2%. העלייה חדה יותר מתחזיות האנליסטים שחזו שהמכירות הקמעונאיות יעלו בינואר ב-0.1%.

בדצמבר נרשמה ירידה חדה של 1.6% במכירות הקמעונאיות – וזו היתה הירידה החדה ביותר מסוף 2009 – בימי המשבר הכלכלי. ללא חישוב של מכירות מכוניות ודלק, נרשמה עלייה של 1.2% במכירות הקמעונאיות בארה"ב. בינואר נרשמה ירידה במכירות הרכב בארה"ב, והירידה במחירי הנפט הובילה אז גם לירידה במחירי הדלק. בנוסף, נרשמה ירידה במכירות של חנויות ביגוד.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אסיה ננעלה בעליות; שנחאי זינקה ב-1.9%

בורסות אסיה התאוששו, שהיה שבוע המסחר הגרוע ביותר ב-2019. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג הוסיפה 1%; שנחאי התחזקה ב-1.9%; סינגפור ירדה ב-0.1%; סיאול עלתה ב-0.1% וסידני ירדה ב-0.3%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.04% ל-111.22 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-2.64%.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.9% ל-56.6 דולר. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.9% ל-66.3 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בואינג צוללת ב-10% במסחר המוקדם בוול סטריט

מניית בואינג יורדת ב-10% במסחר המוקדם בוול סטריט בעקבות התרסקות מטוס אתיופיאן איירליינס מדגם 737 מקס. סין ואתיופיה הודיע היום על קרקוע כל המטוסים מדגם זה. מטוס ה-737 מקס הוא הדגם הנמכר ביותר של בואינג וזוהי ההתרסקות השנייה של מטוס זה בחמשת החודשים האחרונים.

חברות התעופה הסיניות מחזיקות ב-20% ממטוסי 737 מקס בעולם, נכון לינואר, ורכישות נוספות של המטוס הן חלק חיוני מהסכם הסחר המתגבש בין סין לארה"ב. המחיר הרשמי של המטוס הוא 120 מיליון דולר ובואינג מסרה כי יש הזמנות ל-5,000 מטוסים מדגם זה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker