וול סטריט בפתיחת השנה הטובה מ-1991; מדד 500 S&P נסגר מעל 2,800 נקודות

הנפט צנח ב-2.5% בצל חששות צמיחה ■ טסלה צללה ב-8% ■ מחיר הזהב בשבוע הגרוע מאוגוסט - נסגר מתחת ל-1,300 דולר לאונקייה ■ גאפ קפצה ב-16% לאחר שהודיעה כי תתפצל לשתי חברות נפרדות ■ תשואת האג"ח הממשלתיות בארה"ב בשיא של חודש

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בפתיחת השנה הטובה מ-1991; מדד S&P מעל 2,800 נק'

בורסות וול סטריט נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר זה כמעט ארבעה חודשים בעודן ממשיכות את פתיחת השנה הטובה ביותר זה כשלושה עשורים, לאחר שתקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - האפילו בהשפעתן על נתוני ייצור, צריכה פרטית וביטחון צרכנים מאכזבים שפורסמו בארה"ב.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בעלייה של 0.4%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.8%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.7% ונסגר מעל לרמה של 2,800 נקודות בפעם הראשונה מאז 8 בנובמבר, בדרכו לשבוע חמישי ברציפות של עליות. מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ביותר מ-11% מתחילת השנה, ומדד נאסד"ק קפץ ביותר מ-14%, ושלושתם נמצאים בעיצומה של פתיחת השנה הטובה ביותר מאז 1991.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 2.75% - שיא של חודש. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3%.

מניית טסלה נפלה בקרוב ל-8% לאחר שהמנכ"ל אילון מאסק הזהיר כי יצרנית המכוניות החשמליות כנראה תרשום הפסד ברבעון הנוכחי, בטרם תשוב לרווחיות ברבעון השני של השנה.

מניית אמזון עלתה ב-2% בעקבות דיווח לפיו ענקית המסחר המקוון פותחת רשת חנויות מכולת חדשה.

מניית גאפ זינקה ב-16% לאחר שקמעונאית ההלבשה הודיעה על כוונתה להתפצל לשתי חברות בורסאיות נפרדות ולסגור כ-230 חנויות.

מניית פוט לוקר קפצה ב-6% לאחר שקמעונאית ציוד והלבשת הספורט דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חששות צמיחה הפילו את הנפט ב-2.5%

מחיר הנפט צנח היום בניו יורק לאחר שנתוני מקרו כלכליים חלשים שפורסמו היום בארה"ב וסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - הגבירו את החששות מפני האטה בביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 55.8 דולר לחבית, ירידה של 2.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נפל מחיר הנפט ב-2.6%, לאחר שאתמול השלים זינוק של 6.4% בפברואר.

נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב הראו כי צמיחת פעילות מגזר הייצור נפלה בפברואר לשפל של שנתיים, וכי מדד בטחון הצרכנים נותר קרוב לרמתו הנמוכה ביותר מזה שנתיים.

מוקדם יותר היום פורסם בסין מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור, אשר נפל בפברואר בשיעור חד מהצפוי, לרמתו הנמוכה ביותר מזה שלוש שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בשבוע הגרוע מאוגוסט; נסגר מתחת ל-1,300 ד'

מחיר הזהב נסגר מתחת לרמה של 1,300 דולרים לאונקייה בדרכו לנפילה השבועית החדה ביותר מאז אוגוסט, לאחר שהתחזקות הדולר בעולם פגעה בביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,299.2 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-25 בינואר, לאחר ירידה של 1.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נפל מחיר הזהב ב-2.5% - השבוע הגרוע ביותר מאז השבוע שהסתיים ב-17 באוגוסט 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה; נתוני אבטלה הקפיצו את פרנקפורט

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בעקבות נתוני אבטלה חיוביים בגרמניה - הכלכלה הגדולה ביבשת - ועל רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.5% לאחר שטיפסה ב-1.5% בחודש פברואר. פרנקפורט טיפסה ב-0.8% בעקבות ירידה חדה מהצפוי במספר תביעות האבטלה בגרמניה בינואר; פריז הוסיפה 0.5%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי טיפס ב-0.4% לאחר שהשלים אתמול (ה') זינוק של 4% בפברואר.

הליש"ט נחלש ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.3224 דולר לליש"ט; היורו מתחזק בפחות מ-0.1% מול הדולר לרמה של 1.1377 דולר ליורו.

מניית WPP זינקה בכמעט 5% בלונדון לאחר שענקית הפרסום דיווחה על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי, אולם הזהירה כי המחצית הראשונה של 2019 עלולה להיות מאתגרת - דבר שעשוי להצביע על כך שצפוי שיפור במחצית השנייה של השנה. החברה צופה ירידה של 1.5%-2% בהכנסותיה השנה בניכוי השפעת תנודות בשערי מטבע ורכישות. הרווח הנקי של החברה התכווץ ב-42% בשנת 2018 ל-1.06 מיליארד ליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחת מגזר הייצור בארה"ב בשפל של שנתיים

מדד פעילות מגזר הייצור בארה"ב נסוג בפברואר לרמה של 54.2 נקודות - שפל של שנתיים - לעומת רמה של 56.6 נקודות בחודש הקודם, מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 55.8 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על התרחבות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

הירידה במדד פעילות הייצור, אשר רק לפני שישה חודשים טיפס לשיא של 14 שנים, עשויה להצביע על כך שהכלכלה הגדולה בעולם צפויה לאבד מתנופתה השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בטחון הצרכנים בארה"ב איכזב בפברואר

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס בפברואר לרמה של 93.8 נקודות לעומת רמה של 91.2 נקודות בינואר, שהיתה רמתו הנמוכה ביותר מזה שנתיים, אולם היה נמוך מתחזית הכלכלנים לרמה של 95.9 נקודות. נתונים ראשוניים של מדד פברואר, שפורסמו מוקדם יותר, הצביעו על רמה גבוהה יותר של 95.5 נקודות.

"ההתאוששות שנרשמה לאחר סיום השבתת הממשל הפדרלי התפוגגה בשלהי פברואר", הסביר ריצ'רד קורטין, האחראי על סקר אוניברסיטת משיגין, בהודעה. "אף כי נמשכה הירידה ברמה הכללית של בטחון הצרכנים, היא עודנה חיובית למדי".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצריכה הפרטית בארה"ב בנפילה החדה מ-2009

ההכנסה האישית בארה"ב ירדה במפתיע בינואר, ירידה ראשונה מזה כשלוש שנים, לאחר שזינקה בחודש הקודם. ההכנסה האישית ירדה בינואר ב-0.1% לעומת החודש הקודם, לאחר זינוק של 1% בדצמבר שהיה הקפיצה החדה ביותר מאז 2012, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. כלכלנים צפו עלייה בהכנסה האישית בינואר.

הצריכה הפרטית צנחה בדצמבר ב-0.5% - הנפילה החדה ביותר מאז שנת 2009.נתוני הצריכה הפרטית שפורסמו היום כיסו רק את דצמבר, ולא כללו את ינואר, בשל עיכובים שנגרמו כתוצאה מהשבתת הממשל הפדרלי.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה בארה"ב - טיפס בדצמבר ב-1.7% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, האטה לעומת קצב של 1.8% בנובמבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס בקצב שנתי של 1.9% בדצמבר, ללא שינוי לעומת הקצב בנובמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה ראשונה מזה חמש שנים בייצור בגוש היורו

פעילות הייצור בגוש היורו ירדה לראשונה מזה חמש שנים בפברואר, בהובלת גרמניה ואיטליה. מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור בגוש היורו של חברת מרקיט ירד לרמה של 49.3 נקודות בפברואר, לעומת 50.5 נקודות בינואר. כל רמה של פחות מ-50 נקודות במדד מעידה על ירידה בפעילות, וזו היתה הפעם הראשונה שבה נרשמה ירידה בגוש היורו מאז יוני 2013.

בגרמניה ירד המדד ל-47.6 נקודות, הרמה הנמוכה ביותר מזה למעלה משש שנים, וגם בספרד ואיטליה נרשמו ירידות.

ההזמנות החדשות ירדו בקצב המהיר ביותר מאז אפריל 2013, ירידה שבמרקיט מייחסים לאי הוודאות הפוליטית, בעיקר סביב הברקזיט, ולמתיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות; טוקיו עלתה ב-1%

המסחר בבורסות אסיה התנהל בעליות, על רקע אופטימיות לגבי האפשרות של הסכם סחר בין ארה"ב לסין בשבועות הקרובים. טוקיו עלתה ב-1%, הונג קונג עלתה ב-0.6%, שנחאי נסגרה בעליה של 1.8%, לאחר שחברת המדדים MSCI הודיעה כי תגדיל את משקלן של מניות סיניות במדדים הגלובליים שלה, שאחריהם עוקבים משקיעים מכל העולם. בורסת סידני עלתה ב-0.4%. הבורסה בסיאול היתה סגורה היום לרגל חג.

לפי דיווח בבלומברג, בכירים בארה"ב מכינים הסכם סופי לקראת פסגה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לעמיתו הסיני שי ג'ינפינג שעשויה להתקיים כבר באמצע מארס. טראמפ הסכים בדצמבר להפסקת אש בת 90 יום במלחמת הסחר, לאחר שסין וארה"ב הטילו בשנה האחרונה מכסים הדדיים על סחורות בשווי עשרות מיליארדי דולרים. מחר אמור היה להכנס לתוקף סבב חדש של מכסים על סין מצד ארה"ב, אך טראמפ אמר כי ידחה אותו בגלל שיחות הסחר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הייצור ביפן בשפל של יותר משנתיים וחצי

פעילות הייצור ביפן רשמה ירידה בפברואר, על רקע ירידה בהזמנות החדשות. מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור ביפן ירד בחודש שעבר לרמה של 48.9 נקודות בחודש שעבר - הקריאה הנמוכה ביותר במדד מזה 32 חודשים -וזאת לעומת 50.3 נקודות בינואר. כל רמה של פחות מ-50 נקודות במדד מעידה על ירידה בפעילות המגזר. הירידה נבעה ככל הנראה מהשפעות סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין, אשר עדיין לא נפתר.

בסין פעילות הייצור נשארה בפברואר כמעט ללא שינוי, לפי נתוני מדד מנהלי הרכש שם. המדד של סין למגזר הייצור רשם קריאה של 49.9 נקודות, מה שמעיד על ירידה קלה. בינואר הגיע המדד לרמה של 48.3 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט סגרה חודש חיובי שני ברציפות; ג'י.סי פני זינקה ב-23%

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זה היום השלישי ברציפות לאחר שקריסת הפסגה בין הנשיא דונלד טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, האפילה בהשפעתה על האטה מתונה מהצפוי בצמיחה הכלכלית בארה"ב. עם זאת, המדדים המרכזיים סגרו חודש חיובי שני ברציפות.

מדד נאסד"ק ירד ב-0.3%; מדד S&P 500 איבד 0.3% - יום שלישי ברציפות של ירידות; החוזים על מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.3%. בסיכום חודשי טיפסו כל שלושת המדדים ביותר מ-3% בפברואר - חודש חיובי שני ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.04% לרמה של 2.72%, בהמשך לזינוק החד ביותר מזה חודש שרשמה אתמול. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%.

מניית ג'י.סי פני זינקה ב-23% לאחר שרשת בתי הכלבו דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, והודיעה על כוונתה לסגור עשרות חנויות נוספות השנה. מניית פיטביט צללה ב-14% אחרי שיצרנית ציוד הכושר החכם סיפקה תחזית רווח ומכירות נמוכה מהצפוי לרבעון הנוכחי.

מניית סקוונשל ברנדס נסקה ב-40% בעקבות הודעת החברה, שבבעלותה המותג מרתה סטיוארט, כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם קאנופי גרות - חברת הקנאביס הגדולה בעולם - בפיתוח קו חדש של מוצרים מבוססי קנאביס המיועדים הן לבני אדם והן לבעלי חיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שווי HP נחתך ב-7 מיליארד דולר

מניית HP נופלת ב-18% במסחר בוול סטריט לאחר שהחברה דיווחה אמש (ד') לאחר סגירת המסחר על הכנסות נמוכות מהצפוי ברבעון הרביעי של 2018 על רקע חולשה במכירות של מדפסות ומחשבים אישיים, וסיפקה תחזית רווח מאכזבת לרבעון הנוכחי. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של HP בקרוב לשבעה מיליארד דולר.

המנכ"ל דיון וייסלר ציין בשיחת ועידה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"חות כי חלה שחיקה בנתח השוק והתמחור של ציוד למדפסות של החברה ברבעון.

החברה דיווחה על רווח נקי של 803 מיליון דולר ברבעון, נפילה של כמעט 60% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ובהתאם לתחזיות האנליסטים. הכנסות HP צמחו ב-1% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב-14.7 מיליארד דולר - פחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 14.8 מיליארד דולר.

במבט קדימה צופה HP ברבעון הנוכחי רווח לפני סעיפים חד פעמיים בטווח של 50-53 סנט למניה. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 53 סנט למניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט קפץ ביותר מ-6% בפברואר

מחיר הנפט הגולמי טיפס זה היום השלישי ברציפות בדרכו לזינוק חודשי של יותר מ-6% על רקע נפילה חדה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב שעליה דיווח אתמול משרד האנרגיה האמריקאי, ולאחר שערב הסעודית שבה ואישרה השבוע את מחויבותה לקצץ בתפוקה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 57.22 דולר לחבית - מרחק נגיעה מהשיא של 2019 שאליו טיפסו בשבוע שעבר - לאחר עלייה של 0.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בחודש פברואר כולו קפץ מחיר הנפט ביותר מ-6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב סגר חודש שלילי ראשון מזה חמישה חודשים

מחיר הזהב ירד זה היום הרביעי ברציפות ונסגר בשפל של שבועיים לאחר שנתוני צמיחה חזקים שפורסמו היום בארה"ב צמצמו את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,316.1 דולר לאונקייה - הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-14 בפברואר - לאחר ירידה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בחודש פברואר כולו נסוג מחיר הזהב ב-0.7% - ירידה ראשונה מזה חמישה חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה: פרנקפורט ופריז נסגרו בעליות; לונדון נסוגה

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת על רקע שורת דו"חות כספיים שפירסמו היום חברות ביבשת, נתוני ייצור מאכזבים שפורסמו בסין, ובעקבות קריסת הפסגה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און.

בורסת פרנקפורט ופריז נסגרו בעליות של 0.3%. מנגד, לונדון נסוגה ב-0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1%.

היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.1383 דולר ליורו; הליש"ט נחלש ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3276 דולר לליש"ט.

מוקדם יותר היום פורסם מדד מנהלי הרכש הרשמי בסין שהצביע על היחלשות הייצור במדינה, אך המשקיעים מוטרדים במיוחד מאחד הסעיפים במדד שמצביע על כך שהיצוא מהמדינה רשם בפברואר את הנתונים הנמוכים ביותר מאז פברואר 2009 - בעיצומו של המשבר הכלכלי העולמי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד מנהלי הרכש של שיקגו בזינוק החד זה שנתיים

מדד מנהלי הרכש של שיקגו, הנחשב לברומטר למצב כלכלת ארה"ב כולה, קפץ בפברואר לרמה של 64.7 נקודות לעומת רמה של 56.7 נקודות בחודש הקודם, הזינוק החודשי החד ביותר מאז פברואר 2017. כך מסרה חברת MNI אינדיקייטורס אשר מפרסמת את המדד.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות משקף התרחבות של הפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו מצביע על התכווצות.

"זינוק חד במדד לרמה שלא נראתה כמו זה למעלה משנה, שנבע מצמיחה בביקוש ובייצור, מציג תמונה איתנה של כלכלת ארה"ב", אמרה שיילי מיטאל, כלכלנית בכירה ב-MNI, בעת פרסום המדד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה במדד המועדף על הפד לאומדן האינפלציה

המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה בארה"ב רשם האטה ברבעון הרביעי והתרחק עוד יותר מהיעד שקבע הבנק המרכזי.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) טיפס ב-1.5% רבעון הרביעי לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת - האצה לעומת קצב של 1.6% ברבעון השלישי.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי האנרגיה והמזון, טיפס ב-1.7%, לעומת עלייה של 1.6% ברבעון הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה מתונה מהצפוי בצמיחה בארה"ב ברבעון הרביעי

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הרביעי ב-2.6% במונחים שנתיים, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, מעל לתחזיות הכלכלנים לצמיחה של 2.2%.

עם זאת, הנתונים משקפים האטה בצמיחה לעומת גידול של 3.4% בתוצר רבעון השלישי, וצמיחה של 4.2% ברבעון השני של 2018 - האטה שנבעה מחולשה בשוק הדיור והתרחבות גירעון הסחר של ארה"ב.

בשנת 2018 כולה צמחה כלכלת ארה"ב ב-2.9%, קרוב ליעד של 3% שקבע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

נתוני התמ"ג של רבעון הרביעי פורסמו באיחור של חודש בשל השבתת הממשל בארה"ב שהסתיימה בחודש שעבר, ומבוססים על נתונים ראשוניים כמו גם נתוני ביניים לרבעון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות ג'י.סי פני הפתיעו לטובה; המניה נוסקת ב-21%

מניית ג'י.סי פני נוסקת ב-21% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שרשת בתי הכלבו דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, והודיעה על כוונתה לסגור עשרות חנויות נוספות השנה.

החברה רשמה רווח נקי של 75 מיליון דולר, או רווח של 24 סנט למניה, ברבעון הכספים שהסתיים בתחילת פברואר, לעומת רווח של 242 מיליון דולר, או רווח של 77 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה ג'י.סי פני על רווח של 18 סנט למניה - שבעה סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

בשורה העליונה דיווחה החברה על מכירות רבעוניות של 3.79 מיליארד דולר, נפילה של 8.4% לעומת הרבעון המקביל, אך מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 3.72 מיליארד דולר.

החברה גם הודיעה על כוונתה לסגור 18 חנויות כלבו בשנת 2019, וכן תשעה חנויות נוספות המתמקדות בתחום הריהוט ומוצרי בית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תחזית חלשה מפילה את מניית פיטביט ב-16%

מניית פיטביט צוללת ב-16% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שיצרנית ציוד הכושר החכם סיפקה תחזית רווח ומכירות נמוכה מהצפוי לרבעון הנוכחי.

החברה צופה לרשום ברבעון הנוכחי הפסד לפני סעיפים חד פעמיים בטווח של 22-24 סנט למניה - לעומת תחזיות האנליסטים להפסד נמוך יותר של 15 סנט למניה.

בשורה העליונה צופה פיטביט לרשום ברבעון הראשון הכנסות בטווח של 250-268 מיליון דולר, פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 272 מיליון דולר.

בשנת 2019 כולה צופה החברה הכנסות בטווח של 1.52-1.58 מיליארד דולר, לעומת תחזית האנליסטים להכנסות של 1.57 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרווח של יצרנית הבירה הגדולה בעולם בצניחה

באירופה פורסמו היום כמה דו"חות חשובים שמשפיעים על המסחר. אנהויזר-בוש אינבוו, יצרנית הבירה הגדולה בעולם, דיווחה היום על ירידה חדה ברווח הנקי ברבעון הרביעי בשל הפרשות חד-פעמיות שרשמה. הרווח של יצרנית באדוואייזר, קורונה וסטלה הגיע ל-457 מיליון דולר, לעומת 3.04 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות ירדו ל-14.25 מיליארד דולר, לעומת 14.6 מיליארד דולר בתקופה המקבילה.

יצרנית המכוניות אסטון מרטין, דיווחה היום על הפסד לפני מס ב-2018 בשל גידול בהוצאות שלה, שהיה קשור בעיקר להנפקתה המתוכננת של יצרנית מכוניות הספורט היוקרתיות. החברה הפסידה (לפני מס) 68.2 ליש"ט ב-2018, לעומת רווח של 84.5 ליש"ט ב-2017. ההכנסות עלו ב-2018 ב-25% ל-1.1 מיליארד ליש"ט.

IAG, החברה האם של חברות התעופה בריטיש איירווייז ואיבריה, דיווחה היום על זינוק של 45% ברווח הנקי ב-2018 והכריזה על חלוקת דיווידנד מיוחד של 700 מיליון יורו לבעלי המניות שלה. הרווח הנקי של החברה ב-2018 הגיע ל-2.89 מיליארד יורו, לעומת 1.99 מיליארד יורו ב-2017. ההכנסות עלו ב-6.7% ל-24.41 מיליארד יורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בבורסות באסיה; הייצור בסין בשפל של 3 שנים

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה שלילית על רקע פיצוץ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און, והתפוגגות התקוות כי זו תקל על המתח הגיאופוליטי בעולם. טוקיו ירדה ב-0.8%; שנחאי נסוגה ב-0.5%; הונג קונג יורדת ב-0.2%; סיאול יורדת ב-1.8%. בשוק המט"ח, הדולר יורד מול הין ב-0.2% ונסחר סביב שער של 110.78 ין לדולר.

נתוני מקרו שפורסמו היום בסין מצביעים על היחלשות נוספת של מגזר הייצור במדינה. מדד מנהלי הרכש (PMI) הרשמי בסין הגיע בפברואר ל-49.2 נקודות, לעומת 49.5 נקודות בינואר. במדד זה, כל נתון מתחת ל-50 נקודות מסמל כיווץ בפעילות. הנתונים שפורסמו היום מסמלים שפל של 36 חודשים במדד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט התנהל במגמה מעורבת לאחר עדותו של נגיד הבנק הפדרלי ג'רום פאואל בקונגרס. הדאו ג'ונס נחלש ב-0.3%; S&P 500  ;ירד ב-0.1%;  ונאסד"ק יעלה בפחות מ-0.1%.

פאואל המשיך היום בעדות החצי-שנתית מול הקונגרס, שעוסקת במדיניות המוניטרית של הבנק. פאואל אמר אתמול כי כלכלת ארה"ב איתנה, אך עליה להיזהר מדברים מסוימים כדי להימנע ממשבר.

עורך דינו ואיש סודו לשעבר של נשיא ארה"ב, מייקל כהן, העיד היום בפני ועדת הביקורת של בית הנבחרים. הוא צפוי לומר כי בקיץ 2016 ידע טראמפ מראש על פרסום מידע שפגע בקמפיין הבחירות של יריבתו, הילרי קלינטון.

הפרלמנט הבריטי אמור להצביע היום על תיקונים להסכם הברקזיט של ראש הממשלה תרזה מיי. נמשכת המתיחות הצבאית בין הודו לפקיסטן בחבל קשמיר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ננעל בעלייה של 2.6%; יבוא הנפט השבועי של ארה"ב בשפל של 23 שנה

ארה"ב ייבאה את הכמות השבועית הנמוכה ביותר של נפט מזה 23 שנים, על רקע שיא בתפוקה המקומית. 

יבוא הנפט השבועי נפל ב-1.61 מיליון חביות ביום ל-5.92 מיליון חביות - הרמה הנמוכה ביותר מאז 1996. היבוא השבועי מסעודיה הגיע לשפל של 346 אלף חביות ביום לשבוע שהסתיים ב-22 בפברואר, כך נמסר ממינהל המידע של מחלקת האנרגיה (EIA). 

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל עלו היום ב-2.6% למחיר של 56.94 דולר לחבית. החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה באפריל עלו ב-1.8% למחיר של 66.39 דולר לחבית. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החוזים למכירת בתים בארה"ב זינקו ב-4.6% בינואר

החוזים למכירת בתים בארה"ב זינקו ב-4.6% בינואר לקריאה של 103.2 נקודות, כך נמסר היום מאיגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR) .

החוזים היו נמוכים ב-2.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד – החודש ה-13 ברציפות של ירידות לעומת שנה שעברה.

מדד מכירות הבתים הקיימים של NAR, שעוקב אחרי החתימות על חוזים לקניית בתים, נגע בשפל של חמש שנים בדצמבר. הקריאה העדכנית של ינואר היתה גבוהה מתחזית האנליסטים לעלייה של 1%. החוזים עלו בכל האזורעם בארה"ב בחודש שעבר – 1.6% בצפון מזרח, עלייה של 2.8% במערב התיכון, 0.3% במערב ו-8.9% בדרום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזמנות ממפעלים בארה"ב עלו ב-0.1% בדצמבר

הזמנות ממפעלים בארה"ב עלו ב-0.1% בדצמבר, והוצאות העסקים על ציוד היו חלשות מהצפוי, מה שמרמז על האטה בפעילות הייצור, כך נמסר היום (ד) ממשרד המסחר האמריקאי.

הנתון של נובמבר עודכן כלפי מעלה והראה כי הזמנות ממפעלים נפלו באותו חודש ב-0.5%, לעומת נתון קודם של 0.6%. פרסום הדו"ח התעכב בשל השבתת הממשל שהסתיימה ב-25 בינואר.

הייצור, שאחראי ל-12% מתמ"ג בארה"ב מאט על רקע התפוגגות ההשפעה של רפורמת המס משנה שעברה. בנוסף, דולר חזק וצמיחה אטית באירופה וסין פוגעים ביצוא. מחיר נפט נמוכים יחזית גם כן מאטים את הרכישות של ציוד לקידוחי נפט וגז.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט מתחזקת

הליש"ט ממשיכה להתחזק מול הדולר על רקע התמקדות המשקיעים בהתפתחויות הברקזיט שגרמו למטבע הבריטי להיות אחד מנותני הביצועים הטובים ביותר בשוק.

הליש"ט מתחזקת כעת ב-0.6% מול הדולר לרמה של 1.332 ליש"ט לדולר. האפשרות שמועד היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי – שנקבע על ה-29 במארס – יידחה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בבורסות אירופה על רקע המתיחות בין הודו לפקיסטאן

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות על רקע המתיחות הביטחונית בין הודו לפקיסטן, לאחר שהבוקר פקיסטן הודיעה כי יירטה מטוס קרב של הודו וכי הטייס נפל בשבי. בורסת לונדון ירדה ב-0.7%; פרנקפורט איבדה 0.7%; פריז נחלשה ב-0.3% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי אבד 0.4%.

מניית אייר פראנס-KLM צנחה ב-11.5% לאחר שהולנד הודיעה במפתיעה כי רכשה 13% ממניות החברה במטרה להשתוות לאחזקותיה של צרפת בחברת התעופה. המשקיעים חוששים כי אינטרסים לאומיים יפריעו לניהולה התקין של החברה.

מניית מרקס אנד ספנסר ירדה ב-9% לאחר שהקמעונאית הבריטית הודיעה על השקעה של מיליארד דולר במיזם משותף עם רשת הסופרמרקטים אוקדו למשלוחי מוצרי מזון. מניית אוקדו עלתה ב-4.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; טוקיו עלתה ב-0.5%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת על רקע פסגת טראמפ-קים בווייטנאם והמתיחות הביטחונית בין הודו ופקיסטאן. בורסת טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג ירדה ב-0.05%; שנחאי עלתה ב-0.4%; סינגפור ירדה ב-0.3%; סיאול עלתה ב-0.4% וסידני הוסיפה 0.3% לערכה.

הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים לאחר שאמש אמר יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל בעדותו בקונגרס כי כלכלת ארה"ב איתנה, אך יש דברים שיש לשים לב אליהם כדי להימנע ממשבר. הין עולה ב-0.1% ל-110.43 ין לדולר.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.1% ל-56.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.7% ל-65.7 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות בוול סטריט אחרי עדות פאואל

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים קלות, לאחר שהאופטימיות סביב שיחות הסחר בין ארה"ב לסין התפוגגה ולאור עדותו של נגיד הבנק הפדרלי ג'רום פאואל בקונגרס האמריקאי. דאו ג'ונס   ננעל בירידות של 0.1%; נאסד"ק השיל מערכו 0.1%; מדד S&P 500 ירד ב-0.1%.

פאואל התחיל היום בערב את עדותו בת היומיים החצי שנתית בפני בית הנבחרים והסנאט האמריקאי, בה ידבר לגבי המדיניות המוניטרית ומצב הכלכלה האמריקאית. הוא אמר בעדות כי הוא חושב שהכלכלה האמריקאית איתנה, אך אמר שיש דברים שכדאי לשים אליהם לב כדי להימנע ממשבר.

מניית הום דיפו ירדה ב-0.8% במסחר לפני הפתיחה, לאחר שקמעונאית שיפוץ הבית דיווחה על רווחים והכנסות נמוכים מהמצופה ברבעון הרביעי של 2018. הרווח הנקי של הום דיפו הסתכם ברבעון ב-2.3 מיליארד דולר, לעומת רווח של 1.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת. ההכנסות עלו ב-11% ל-26.5 מיליאר דולר.

מניית מייסי'ס עלתה ב-1.5% אחרי פרסום תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2018.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פאואל לא ימהר להעלות ריבית

יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, סיים את היום הראשון של עדותו בפני הקונגרס האמריקאי ואמר כי עדיין יש מקום בשוק העבודה לעובדים חדשים. פאואל התחמק משאלות על השפעות פוליטיות על הבנק הפדרלי, והתייחס לסכנות אפשריות לכלכלה האמריקאית, ובהן הברקזיט.

הוא אמר כי יש מקום להגדיל את שיעור ההשתתפות בשוק התעסוקה בארה"ב וכי ייתכן שבקרוב יצטרפו אנשים נוספים למעגל מחפשי העבודה. "זה אומר לנו שיש עוד מקום לצמיחה ובוודאי תהיה לכך השלכה על המדיניות המוניטרית". מדבריו ניתן להבין כי אם יהיה שיפור בשיעור ההשתתפות בשוק התעסוקה, הבנק הפדרלי ישקול לשוב למדיניות של העלאת ריבית. ואולם הוא הוסיף כי הבנק ינהג בזהירות בנוגע להעלות ריבית בעתיד.

כשנשאל אם גורמים בבית הלבן ניסו להשפיע על מדיניות הריבית של הבנק, השיב פאואל כי לא ראוי לדון על שיחות פרטיות עם גורמי ממשל אחרים. הוא גם אמר כי מלחמת הסחר והברקזיט מובילים לאי ודאות כלכלית. "השווקים נהפכו ליציבים פחות לקראת סוף השנה, והתנאים הפיננסיים תומכים פחות בצמיחה לעומת סוף השנה שעברה, הצמיחה האטה בכלכלות זרות רבות, בעיקר בסין ובאירופה.

"האי ודאות התעצמה סביב נושאים אינם פתורים של מדיניות ממשלתית כמו הברקזיט והמשא ומתן המתמשך בנושאי סחר. אנחנו נעקוב בזהירות אחרי ההתפתחות של אירועים אלה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באירופה; הליש"ט מזנקת עקב ציפיה לדחיית הברקזיט

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת. לונדון ירדה ב-0.45%; פרנקפורט עלתה ב-0.3%; פריז התחזקה ב-0.1%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.4%. הליש"ט מתחזקת ב-1.2% מול הדולר לרמה של 1.3253 דולר לליש"ט על רקע דיווחים כי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי שוקלת תוכנית לדחיית הברקזיט. היום מתקיים בפרלמנט בבריטניה דיון גורלי, ובסיומו ייתכן שיובהר אם בריטניה מתכוונת לדחות את מועד היציאה מהאיחוד האירופי. הליש"ט מזנקת ביותר מ-1% מול היורו ל-1.164 יורו - שיא של 21 חודשים.

מניית פג'ו ירדה ב-2.9% אף שיצרנית הרכב הצרפתית דיווחה על זינוק ברווחים וההכנסות ב-2018. הרווח הנקי של פג'ו עלה בשנה שעברה ב-47% ל-2.83 מיליארד יורו (3.21 מיליארד דולר), בעוד שההכנסות עלו ב-19% ל-74.03 מיליארד דולר. החברה הודיעה כי תגדיל את הדיווידנד השנתי שלה ל-78 סנט למניה, לעומת 53 סנט למניה בשנה הקודמת. בנוסף, היא אמרה כי תשוב לפעול בצפון אמריקה, יותר משני עשורים אחרי שהפסיקה למכור בה מכוניות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי הבתים בארה"ב עלו בדצמבר בקצב האטי מסוף 2014

מדד קייס שילר למחירי הבתים ב-20 הערים הגדולות בארה"ב רשם בדצמבר את העלייה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2014. המדד עלה בדצמבר בקצב שנתי של 4.2%, ולעומת נובמבר עלו המחירים ב-0.2% בלבד. ואולם, אף שנרשמה האטה בעלייה במחירים, הבתים בארה"ב מתייקרים בקצב מהיר יותר מהעלייה בשכר במדינה.

רק בחמש ערים נרשמה עלייה חודשית במחירי הבתים: אטלנטה, לאס וגאס, מיאמי, ניו יורק ופיניקס. בערים שבהן נרשמו בשנים האחרונות עליות מחירים מהירות, כמו סן פרנסיסקו או סיאטל, נרשמה בדצמבר ירידה במדד.

בתוך כך, הקמעונאית האמריקאית מייסי'ס, דיווחה היום על תוצאות טובות מהמצופה לרבעון הרביעי של 2018 והודיעה כי תפטר 100 עובדים במסגרת תוכנית קיצוצים. הכנסות החברה הגיעו ל-8.46 מיליארד דולר, לעומת תחזית הכנסות של 8.45 מיליארד דולר. החברה רשמה רווח למניה של 2.73 דולרים, ועמת תחזיות רווח למניה של 2.53 דולרים. הרווח הנקי של החברה היה 740 מיליון דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסת טהראן יורדת ב-1.3% אחרי התפטרות שר החוץ זריף

בורסת טהראן יורדת ב-1.3% לאחר התפטרותו של שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף. זריף היה דמות בולטת במחנה המתונים האיראני ושחקן מרכזי בחתימה על הסכם הגרעין בין איראן לשש המעצמות העולמיות בשנת 2015. הוא הודיע אתמול על ההתפטרות בציוץ בחשבון שלו בטוויטר, ולא סיפק נימוק להחלטה. קבוצה של חברי פרלמנט שלחה לנשיא איראן חסן רוחאני מכתב ובו ביקשה שזריף ימשיך בתפקידו, לפי דיווח של סוכנות הידיעות אירנ"א.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה נסגרו בירידות; שנחאי ירדה ב-0.7%

המסחר במרבית הבורסות באסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, לקראת פגישתם של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ומנהיגי צפון קוריאה קים ג'ונג און בווייטנאם. טוקיו ירדה ב-0.4%; שנחאי ירדה ב-0.7%; הונג קונג יורדת ב-0.7%; סיאול ננעלה בירידה של 0.3%; סידני נסוגה ב-0.9%.

הפסגה הקרובה נתפשת כסימן חיובי בהתקדמות המגעים בין המדינות. לדברי הבית הלבן, הממשל האמריקאי רואה בה "הזדמנות אדירה" במאמצים להביא לסיומה של מלחמת קוריאה שטרם הוכרז רשמית, שישה עשורים לאחר חלוקת חצי האי לצפון ודרום. אולם, שורת מומחים מזהירים כי טראמפ עשוי לרצות להגיע להסכם כתוב בכל מחיר - לנוכח הביקורת שהופנתה כלפיו על הנוסחים המעורפלים שיצאו בסיכום הפסגה הקודמת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט קרובה לשיא של 4 חודשים; ג'נרל אלקטריק קפצה ב-6%

בורסות וול סטריט נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר זה כמעט ארבעה חודשים לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ החליט לדחות את העלאת המכסים על יבוא סיני, והכריז כי שיחות הסחר עם סין נמצאות בשלבים מתקדמים.

מדד דאו ג'ונס , אשר השלים ביום שישי שבוע חיובי תשיעי ברציפות - הרצף הארוך ביותר מאז 1995 - נסגר היום בעלייה של 0.2%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.4%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.1% ונסגר ברמתו הגבוהה מאז השמיני בנובמבר.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 2.67%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התכוון במקור להעלות את המכסים על יבוא מסין מ-10% ל-25% ביום שישי הקרוב, עם סיום הפסקת האש במלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. אולם טראמפ דחה את העלאת המכסים והביע תקווה כי יחתום על הסכם סופי בפגישה עם נשיא סין, שי ג'ינפינג, בחודש הבא.

מניית ג'נרל אלקטריק זינקה ב-6.4% במסחר בוול סטריט לאחר שקונצרן התעשייה הודיע על מכירת עסקי הביו-פארמה תמורת 21.4 מיליארד דולר במזומן.

מניית ברקשייר התאוויי טיפסה ב-0.4% למרות שחברת האחזקות שבראשה עומד המשקיע האגדי וורן באפט דיווחה בסוף השבוע על הפסד רבעוני נדיר. המניה נפלה ביום שישי בכמעט 2% בעקבות קריסת מניית יצרנית המזון קראפט היינץ - ההחזקה השישית בגודלה של ברקשייר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ציוץ של טראמפ הפיל את מחיר הנפט ביותר מ-3%

מחיר הנפט הגולמי צנח ביותר מ-3% ונסגר ברמתו הנמוכה ביותר זה שבוע וחצי, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ שב וביקר את ארגון יצואניות הנפט אופ"ק בעקבות זינוק של כ-30% במחירי הנפט מאז שלהי דצמבר.

"מחירי הנפט הפכו לגבוהים מדי. אופ"ק, בבקשה להירגע ולקחת את הדברים בקלות. העולם לא יכול לעמוד בהעלאת מחיר - שברירי!", כתב טראמפ בציוץ שפירסם היום בחשבונו בטוויטר.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 55.48 דולר לחבית - הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-14 בפברואר - לאחר ירידה של 3.1% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב נסוג על רקע העליות בשווקים

מחיר הזהב נסוג לאחר שהעליות בשוקי המניות ברחבי העולם על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, צמצמו את הביקוש למתכת היקרה, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,329.5 דולר לאונקייה, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שהשלים ביום שישי שבוע שני ברציפות של עליות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזר הרכב הוביל את אירופה לסגירה הגבוהה מאוקטובר

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר זה למעלה מארבעה חודשים לאחר שנשיא ארה"ב דחה את המועד המתוכנן של הכבדת המכסים על יבוא מסין על רקע התקדמות בשיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מניות יצרניות המכוניות, החשופות במיוחד לשווקים הבינלאומיים, הובילו את העליות.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.4%; לונדון טיפסה ב-0.1%; פריז הוסיפה 0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.3% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה ארבעה חודשים וחצי.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1348 דולר ליורו; הליש"ט נסחר כמעט ללא שינוי מול המטבע האמריקאי ברמה של 1.3059 דולר לליש"ט.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התכוון במקור להעלות את המכסים על יבוא מסין מ-10% ל-25% ביום שישי הקרוב, עם סיום הפסקת האש במלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. אולם טראמפ דחה את העלאת המכסים והביע תקווה כי יחתום על הסכם סופי בפגישה עם נשיא סין, שי ג'ינפינג, בחודש הבא.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ דחף את בורסת שנחאי לזינוק החד מ-2015

בורסות אסיה ננעלו בעליות שערים לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ דחה ביום ראשון בלילה את תוכניותיו להגדיל את המכסים המוטלים על סחורות סיניות, בנימוק כי יש התקדמות ניכרת במגעים עם סין להסכם סחר חדש. טוקיו עלתה ב-0.5%. שנחאי זינקה ב-5.6% - הקפיצה היומית החדה ביותר מאז קיץ 2015. הונג קונג התחזקה ב-0.5%. טייוואן הוסיפה 0.5%.

שתי המעצמות הכלכליות נושאות ונותנות בחודשים האחרונים במאמץ להגיע להסכמות בנוגע ליחסים הכלכליים ויחסי הסחר ביניהן, תוך שארה"ב מנסה להביא את סין להסכים לשינויים מבניים בכלכלה, אולם עד עתה ללא הצלחה. בציוץ בטוויטר ביום ראשון אמר טראמפ כי ידחה את המועד המתוכנן להעלאת מכסים על סחורות בשווי 200 מיליארד דולר מסין מיום שישי. 

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.2% ל-57.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.2% ל-67.3 דולר לחבית.

טבלת אירועי השבוע בוול סטריט 25.2

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker