מדד דאו ג'ונס ברצף העליות הארוך מ-1995; נסגר מעל 26,000 נקודות

תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין דחפו את מדדי דאו ג'ונס ונאסד"ק לשבוע חיובי תשיעי ברציפות ■ הנפט בשיא של יותר משלושה חודשים ■ ביטקוין בשבוע הטוב ביותר השנה ■ שווי השוק של קראפט היינץ נחתך ב-16 מיליארד דולר ■ הזהב טיפס שבוע שני ברציפות ■ הדולר בירידה שבועית ראשונה החודש

צוות גלובל
עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מדד דאו ג'ונס השלים את רצף העליות הארוך מ-1995

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית ומדד דאו ג'ונס השלים את רצף העליות השבועי הארוך ביותר זה למעלה משני עשורים, על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.7% ונסגר מעל לרמה של 26,000 נקודות בראשונה מאז נובמבר. מדד מניות הבלו צ'יפ השלים עלייה שבועית תשיעית ברציפות - רצף השבועות החיובי הארוך ביותר מאז 1995. מדד S&P 500  נסגר בעלייה של 0.6% בדרכו לשבוע חיובי רביעי ברציפות. מדד נאסד"ק  הוסיף 0.9% והשלים עלייה שבועית תשיעית ברציפות - רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז שנת 2009. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 טיפס היום ב-0.9% בדרכו לרצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז שנת 1996.

מניית קראפט היינץ צללה ביותר מ-27% במסחר בוול סטריט ונסגרה ברמתה הנמוכה מעולם, לאחר שענקית המזון ביצעה מחיקת ערך של שווי מותגי קראפט ואוסקר מאייר בהיקף של 15 מיליארד דולר, הנמיכה את הדיווידנד למשקיעים ב-36%, דיווחה על תוצאות כספיות מאכזבות ברבעון הרביעי, וחשפה כי מתנהלת נגדה חקירה חשבונאית מצד רשות ני"ע בארה"ב (SEC). בעקבות נפילת המניה נחתך שווי השוק של קראפט היינץ ביותר מ-16 מיליארד דולר.

מניית אינטל טיפסה ביותר מ-2% לאחר שאנליסטים של בנק מורגן סטנלי העלו את המלצתם לענקית השבבים מ"משקל שוק" ל"משקל יתר" - המלצת קנייה ראשונה מזה שבע שנים של הבנק למניה - והעלו את מחיר היעד למניה מ-55 דולרים ל-64 דולרים - 24% מעל למחיר הסגירה ביום חמישי.

ברקשייר התאוויי תפרסם את דו"חותיה הרבעוניים הלילה, והמנכ"ל וורן באפט צפוי לפרסם את מכתבו השנתי לבעלי המניות ביום שבת.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תקוות סחר דחפו את הנפט לשיא של 3 חודשים

מחיר הנפט הגולמי נסגר בשיא של יותר משלושה חודשים על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 57.26 דולר לחבית - הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-12 בנובמבר - לאחר עלייה של 0.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט בכ-3%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב עלה שבוע שני ברצף; הדולר בשבוע שלילי ראשון החודש

מחיר הזהב התאושש היום על רקע היחלשות הדולר בעולם, בדרכו לעלייה שבועית שנייה ברציפות, לאחר שרשם אתמול (ה') את הנפילה היומית החדה ביותר מאז אוגוסט.  

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,332.8 דולר לאונקייה, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-0.8%.

עליית מחיר הזהב היום נרשמה גם על רקע עליות במחירי הסחורות והמתכות בעקבות תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2% ונמצא בדרכו לירידה שבועית של 0.5% - שבוע שלילי ראשון מזה שלושה שבועות.

היחלשות הדולר מגבירה את האטרקטיביות של הזהב, שמחירי נקוב בדולרים, עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

חומרי הגלם הובילו את בורסות אירופה לעלייה שבועית

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בהובלת מניות חומרי הגלם, בדרכן לעלייה שבועית, על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%; פרנקפורט טיפסה ב-0.3%; פריז הוסיפה 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2% בדרכו לעלייה שבועית של 0.5%.

היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לרמה של 1.1354 דולר ליורו למרות שבטחון העסקים בגרמניה - הכלכלה הגדולה באירופה - נסוג זה החודש השישי ברציפות, וירד לשפל של ארבע שנים. הליש"ט מתחזק ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.3072 דולר לליש"ט.

כלכלת גרמניה הצליחה לחמוק ממיתון ברבעון האחרון של 2018 לאחר שהתוצר המקומי הגולמי (GDP) צמח בקצב שנתי של 0.1% ברבעון, לאחר התכווצות של 0.8% ברבעון הקודם. ההגדרה המקובלת למיתון היא שני רבעונים רצופים של צמיחה שלילית.

מניית סוסייטה ז'נרל טיפסה ב-1.4% בבורסת פריז בעקבות דיווח לפיו הבנק הצרפתי שוקל לפטר אלפי עובדים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ביטקוין סוגר השבוע הטוב ביותר השנה

ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם, נמצא בדרכו לעלייה השבועית החדה ביותר מזה חודשיים, והשווי הכולל של כל מטבעות הקריפטו קפץ השבוע ב-10 מיליארד דולר.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 3,930 דולר, לפי נתוני טרייד-בלוק, עלייה של 1.2% ביממה החולפת, ונמצא בדרכו לעלייה השבועית של יותר מ-8% - הזינוק השבועי החד ביותר מאז השבוע שהסתיים ב-23 בדצמבר. עם זאת, ערך ביטקוין עודנו נמוך בכ-80% משיא של כמעט 20,000 דולרים שאליו טיפס לפני יותר משנה.

מטבעות קריפטו בולטים אחרים מטפסים אף הם היום. אתר עולה ב-2.4%; ביטקוין קאש מוסיף 1.1%; לייטקוין מטפס ב-0.6% ו- XRP מוסיף 0.2%.

השווי שוק הכולל של כל המטבעות הדיגיטליים מסתכם כעת ב-134 מיליארד דולר, גידול של 10 מיליארד דולר מאז יום שני, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ. עם זאת, השווי עודנו נמוך בכ-84% לעומת שיא של יותר מ-830 מיליארד דולר שאליו טיפס בינואר 2018.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; שנחאי זינקה ב-1.9%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת לקראת חידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין בדרגים בכירים. טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-0.6%; שנחאי זינקה ב-1.9%; סינגפור ירדה ב-0.2%; סיאול עלתה ב-0.1% וסידני התחזקה ב-0.4%.

המשקיעים חוששים כי ארה"ב וסין לא יחתמו על הסכם סחר לפני 1 במארס, ובמקרה כזה דונלד טראמפ נשיא ארה"ב יממש את איומיו להעלות את המכסים שהטיל על מוצרים וסחורות סיניות בשווי 200 מיליארד דולר, מ-10% ל-25%.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים. היו יורד ב-0.1% ל-110.88 ין לדולר. הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.7% ל-57.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.6% ל-67.5 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נאסד"ק קטע רצף העליות הארוך מאוגוסט; אטיוניטי זינקה ב-18%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בראשונה מזה ארבעה ימים ומדד נאסד"ק קטע את רצף העליות הארוך ביותר זה שישה חודשים, בעקבות נתוני מקרו כלכליים מאכזבים שפורסמו היום ארה"ב, ובצל דיווחים שהגבירו את החששות מפני פתיחת חזית חדשה במלחמת הסחר העולמית - בין סין לאוסטרליה.

מדד S&P 500 , שנסגר אתמול (ד') בשיא של כ-11 שבועות, נסוג ב-0.4% - ירידה ראשונה מזה ארבעה ימים; מדד דאו ג'ונס איבד 0.4%; מדד נאסד"ק , שנסגר אתמול בעליות זה היום השמיני ברציפות - רצף הימים החיובי הארוך ביותר מאז אוגוסט - ירד היום ב-0.4%. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 נסוג ב-0.4% וקטע רצף של שמונה ימים של עליות - הרצף החיובי הארוך ביותר מזה 16 חודשים.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.04% לרמה של 2.69%, העלייה החדה ביותר זה יותר משבוע.

מניית אטיוניטי הישראלית זינקה ב-18% במסחר בוול סטריט בעקבות ההודעה על רכישתה על ידי חברת קליק האמריקאית תמורת 560 מיליון דולר.

מניית אוויס באדג'ט נסקה ב-17% - הזינוק היומי החד ביותר מאז שנת 2012 - לאחר שחברת השכרת הרכב דיווחה אמש על רווח רבעוני גבוה משמעותית מתחזיות האנליסטים.

מניית נייקי נסוגה ביותר מ-1% לאחר ששחקן הכדורסל המדובר ביותר העונה בליגת המכללות בארה"ב, זאיון וויליאמסון, נפצע לאחר שנעל נייקי שלו התפרקה בזמן משחק. בעקבות ירידת המניה היום נחתך שווי השוק של ענקית מוצרי הספורט ב-1.4 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט נסוג משיא של 3 חודשים; תפוקת ארה"ב בשיא

מחיר הנפט נסוג משיא של יותר משלושה חודשים לאחר שמלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל זה השבוע החמישי ברציפות ותפוקת הנפט של ארה"ב זינקה לשיא.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 56.96 דולר לחבית, ירידה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שביום רביעי נסגרו ברמתם הגבוהה ביותר מאז נובמבר.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע עבר ב-3.7 מיליון חביות, גידול שבועי חמישי ברציפות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לגידול מתון מעט יותר של 3.5 מיליון חביות.

תפוקת הנפט של ארה"ב טיפסה בשבוע שעבר ב-100 אלף חביות ביום לשיא של 12 מיליון חביות ביום, מסר משרד האנרגיה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב בנפילה היומית החדה מאז אוגוסט

מחיר הזהב רשם את הנפילה היומית החדה ביותר מאז אוגוסט לאחר שנסגר אתמול ברמתו הגבוהה ביותר מזה 10 חודשים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,327.8 דולר לאונקייה, ירידה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. היתה זו הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-13 באוגוסט 2018.

"תיקון בזהב היה צפוי מכיוון שהראלי הנוכחי כבר התחיל להיות ארוך מדי", אמר מייקל ארמבראסטר מחברת אלטאווסט (Altavest), לאתר חדשות הפיננסים מרקטווץ'.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דו"חות ומקרו הכבידו על אירופה; מולר מארסק צללה ב-10%

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעיקרה על רקע דו"חות כספיים מאכזבים שפירסמו חברות בולטות ביבשת, ובעקבות התכווצות ראשונה בפעילות מגזר הייצור בגוש היורו מאז שנת 2013.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.9%; פרנקפורט טיפסה ב-0.2%; פריז נסגרה כמעט ללא שינוי. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.3%. היורו נחלש מול הדולר בפחות מ-0.1% לשער של 1.1338 דולר ליורו; הליש"ט מתחזק ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.306 דולר לליש"ט.

בחזית המקרו כלכלית: מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בגוש היורו נפל החודש לרמה של 49.2 נקודות, רמתו הנמוכה ביותר מאז אמצע 2013, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום. מדד מתחת לרמה של 50 נקודות משקף התכווצות בפעילות מגזר הייצור.

מניית מולר מארסק הדנית צללה ב-10% בבורסת קופנהגן לאחר שחברת ההובלה הימית במכולות הגדולה בעולם הנמיכה בשיעור חד את תחזיות הרווח לשנת 2019.

מניית BAE סיסטמס צנחה בקרוב ל-8% בבורסת לונדון לאחר שענקית התעשיות הבטחוניות הזהירה כי איסור שהטילה גרמניה על מכירת נשק לערב הסעודית גרם לשיבושים בשרשרת האספקה שלה, ועלול להקשות את החברה בטווח הארוך.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מכירות בתים קיימים בארה"ב בשפל של 3 שנים

המכירות של בתים קיימים בארה"ב ירדו בינואר ב-1.2% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 4.94 מיליון יחידות - שפל של שלוש שנים - מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב. כלכלנים צפו יציבות בקצב המכירות. לעומת ינואר 2018 נפלו מכירות הבתים ב-8.5%.

המחיר החציוני של בתים שנמכרו בפברואר טיפס ב-2.8% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - קצב העלייה השנתי המתון ביותר מאז 2012 - והסתכם ב-247,500 דולרים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

פעילות הייצור בארה"ב בשפל של 17 חודשים

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב נסוג בפברואר לרמתו הנמוכה ביותר מזה 17 חודשים.

המדד ירד החודש לרמה של 53.7 נקודות לעומת רמה של 54.7 נקודות בינואר, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה חברת המחקר IHS מרקיט. מנגד, מדד פעילות מגזר השירותים טיפס החודש לרמה של 56.2 נקודות - שיא של שמונה חודשים.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על שיפור בתנאים, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף הרעה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידה במדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב נסוג בפברואר, זה החודש השני ברציפות, מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד.

המדד ירד ב-0.1% החודש, לאחר שנסוג גם בינואר, ונותר ללא שינוי בדצמבר - עדות נוספת להאטה בכלכלת ארה"ב.

עם זאת, נתוני פברואר אינם סופיים בשל עיכובים בפרסום נתוני מקרו בארה"ב בשל השבתת הממשל הפדרלי שהסתיימה בחודש שעבר. שלושה מתוך 10 רכיבי המדד טרם פורסמו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בראשונה זה 3 שנים: התכווצות בייצור בפילדלפיה

פעילות מגזר הייצור באזור פילדלפיה בארה"ב התכווצה במפתיע החודש בפעם הראשונה מזה כמעט שלוש שנים.

מדד פעילות הייצור של הבנק הפדרלי של פילדלפיה נפל בפברואר לרמה של מינוס 4.1 נקודות לעומת רמה חיובית של 17 נקודות בחודש הקודם. זו הפעם הראשונה שהמדד נופל מתחת לאפס מאז מאי 2016.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 14 נקודות.

מדד חיובי מצביע על התרחבות הפעילות במגזר הייצור, ואילו מדד שלילי משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

גידול בהזמנות למוצרים בני-קיימא בארה"ב

ההזמנות למוצרים בני-קיימא בארה"ב גדלו ב-1.2% בדצמבר, העלייה החדה ביותר מזה ארבעה חודשים, אולם מרבית הגידול נבע מזינוק של 28% בהזמנות למטוסים מסחריים.

נקודה מדאיגה בנתונים היתה ירידה חודשית שנייה ברציפות בקטגוריית הזמניות העוקבת אחרי השקעות של עסקים.

משרד המסחר האמריקאי תיקן כלפי מעלה את נתוני ההזמנות למוצרים בני-קיימא של נובמבר, לגידול של 1% לעומת עלייה של 0.7% שעליה דווח במקור.

הנתונים שפורסמו היום יצאו באיחור של ארבעה שבועות בשל השבתת הממשל הפדרלי שהסתיימה בחודש שעבר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"כלכלת גוש היורו קרובה לקיפאון"

נתונים ראשוניים של מדד מנהלי הרכש שפורסמו היום באירופה מצביעים על האטת גוש היורו בפברואר. לפי הנתונים של מרקיט, מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור הגיע בפברואר ל-49.2 נקודות. במדד זה, כל נתון מתחת ל-50 נקודות מייצג ירידה בפעילות. במדד בתחום השירותים הגיע ל-52.3 נקודות, והמדד המשולב הגיע ל-51.4 נקודות.

"כלכלת גוש היורו נותרה קרובה לקיפאון בפברואר", אמר עם פרסום הנתונים כריס וויליאמסון, הכלכלן הראשי של מרקיט. "הנתונים הראשוניים עלו רק במעט החודש, והם ממשיכים להצביע על אחד מקצבי העלייה הנמוכים מאז 2014".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ברקליס מאכזב את המשקיעים; דויטשה טלקום כבר לנהנה מהרפורמה של טראמפ

בנק ברקליס הבריטי דיווח היום על תוצאותיו לרבעון האחרון של 2018 ולשנה כולה שהצביעו על רווח נמוך מתחזיות האנליסטים בשל הפרשות של הבנק בשל הנזקים הצפויים לו מהיציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי. הרווח של הבנק לפני מסים הגיע בשנה שעברה ל-3.49 מיליארד ליש"ט, לעומת 3.54 מיליארד ליש"ט ב-2017. תחזיות האנליסטים היו לרווחים של 3.66 מיליארד דולר.

כמה מחברות התקשורת הגדולות באירופה דיווחו היום על תוצאותיהן לרבעון האחרון של 2018. דויטשה טלקום דיווחה על הפסד של 431 מיליון יורו ברבעון הרביעי של 2018, לעומת רווח נקי של 1.33 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה. ההפסד נגרם בשל תפוגת השפעת הקלות המס בארה"ב שסייעו לחברה ברבעון האחרון בשנה שעברה. החברה מפעילה בארה"ב את ספקית הסלולר טי מובייל.

אורנג' דיווחה היום על עלייה בהכנסות בשל צמיחה בפעילות שלה בצרפת ובספרד. החברה דיווחה על הכנסות של 41.38 מיליארד דולר ב-2018 – עלייה של 1.3% לעומת 2017. הרווח הנקי ב-2018 הגיע ל-1.95 מיליארד דולר, לעומת 1.84 מיליארד דולר בתקופה המקבילה.

טלפוניקה הספרדית דיווחה על רווח נקי של 610 מיליון יורו ברבעון הרביעי של 2018, לעומת 693 מיליון יורו ברבעון המקביל. לפי החברה, הירידה ברווח נגרמה בשל תוכנית ארגון מחדש ובשל היחלשות היורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הדיווחים על הסכם לסיום מלחמת הסחר מעלים את בורסות אסיה

בבורסות אסיה נרשמה אופטימיות ונרשמות עליות במדדים המובילים לאור דיווחים שגורמים סינים ואמריקאים מנסחים מתווה שיוביל לסיום מלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. ואולם העליות מתונות בשל ההיתכנות כי מתווה שכזה לא יושלם לפני 1 במארס, תאריך היעד לסיום השיחות בין המדינות שבו אמורים להיכנס לתוקף מכסים אמריקאים על סחורה סינית בשווי 200 מיליארד דולר. העליות באסיה נרשמות אף על פי שביפן פורסמו היום נתונים המצביעים על היחלשות מגזר הייצור זה החודש השלישי ברציפות.

טוקיו עלתה ב-0.15%; הונג קונג מוסיפה לערכה 0.4%; שנחאי ירדה ב-0.3%; סיאול נסחרה ללא שינוי ניכר; סידני עלתה ב-0.7%. בשוק המט"ח, הדולר נחלש בשיעור 0.1% ונסחר סביב שער של 110.75 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נאסד"ק ברצף העליות הארוך מאוגוסט; וויקס צנחה ב-12%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית בהובלת מניות הבלו צ'יפ ומדד נאסד"ק השלים את רצף העליות הארוך ביותר זה שישה חודשים, על רקע המשך שיחות הסחר בין ארה"ב לסין ולאחר פרסום פרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי.

מדדי דאו ג'ונס  ו- S&P 500 נסגרו בעליות של 0.2%; מדד נאסד"ק טיפס בפחות מ-0.1% בדרכו ליום שמיני ברציפות של עליות - רצף העליות היומי הארוך ביותר מאז אוגוסט.

פרוטוקול ישיבתה האחרונה של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהתקיימה בחודש שעבר, ואשר פורסם היום, הדגיש את הסיכונים לכלכלה בהם "אפשרויות להאטה חדה מהצפוי בצמיחת הכלכלה העולמית, במיוחד בסין ובאירופה, דעיכה מהירה של תמריצי מדיניות תקציבית, או הרעה נוספת בתנאים בשווקים הפיננסים".

עם זאת, מהפרוטוקול עלה גם כי רבים ממקבלי ההחלטות הביעו רצון לסיים את צמצום היקף הנכסים במאזני הבנק עד סוף השנה, והעריכו כי עדיין לא ברור האם יהיה מקום להעלאות ריבית השנה.

תשומת לב המשקיעים נתונה גם להתפתחויות בסבב שיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שתי הכלכלות הגדולות בעולם, שנפתח ביום שלישי.

מניית וויקס צנחה ב-11.6% במסחר בוול סטריט לאחר שחברת האינטרנט הישראלית דיווחה היום על הכנסות גבוהות מציפיות האנליסטים ברבעון הרביעי של 2018, אולם סיפקה תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון הנוכחי.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט בשיא של 3 חודשים; טיפס יום שישי ברציפות

מחיר הנפט הגולמי טיפס זה יום המסחר השישי ברציפות ונסגר בשיא של שלושה חודשים, לאחר שסימני ירידה בהיצע בשוקי הנפט העולמיים האפילו בהשפעתם על המשך הגידול בתפוקת הנפט של ארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 56.92 דולר לחבית, עלייה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים למסירה באפריל, שיהפכו לחוזים הקובעים החל ממחר, נסגרו בניו יורק במחיר של 57.16 דולר לחבית, עלייה של 1.3%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הבנק הפדרלי: סיום צמצום היקף הנכסים במאזנים עד סוף השנה

בכירי הבנק הפדרלי העריכו כי עדיין לא ברור האם יהיה מקום להעלאות ריבית השנה אולם רבים הביעו רצון לסיים את צמצום היקף הנכסים במאזני הבנק עד סוף השנה, לפי פרוטוקול ישיבתם בחודש שעבר שבה החליטו על הפסקת מהלך העלאות הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

"המשתתפים הצביעו על מגוון שיקולים שתמכו בגישה סבלנית למדיניות המוניטרית בנקודה זו כצעד המתאים לניהול מגוון הסיכונים וחוסר הוודאות בתחזית", נכתב בפרוטוקול ישיבתה האחרונה של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהתקיימה ב-29 וב-30 בינואר.

בין השיקולים שהועלו נימנו ההאטה שנרשמה לאחרונה באינפלציה, השבתת הממשל הפדרלי ונתיב המדיניות התקציבית. מקבלי ההחלטות בבנק המרכזי גם דנו בהשפעה שעשויה להיות לצמצום נוסף במדיניות המוניטרית על הכלכלה. "רבים מהמשתתפים גרסו כי עדיין לא ברור אלו התאמות בטווח היעד של הריבית יהיו מתאימות בהמשך השנה", נכתב בפרוטוקול.

עוד עלה מהפרוטוקול כי כמעט כל משתתפי הישיבה הביעו רצון להפסיק את צמצום היקף הנכסים במאזני הבנק הפדרלי עד סוף השנה. בה בעת, כמה משתתפים אמרו כי יהיה צורך בהעלאות ריבית נוספות אם האינפלציה תהיה גבוהה מהתחזיות.

הפרוטוקול הדגיש את הסיכונים לכלכלה, בהם "אפשרויות להאטה חדה מהצפוי בצמיחת הכלכלה העולמית, במיוחד בסין ובאירופה, דעיכה מהירה של תמריצי מדיניות תקציבית, או הרעה נוספת בתנאים בשווקים הפיננסים".

בישיבת המדיניות שהתקיימה בחודש שעבר הותירו מקבלי ההחלטות בבנק את הריבית בארה"ב בטווח של 2.25%-2.5%, ונגיד הבנק ג'רום פאואל כי יהיו סבלניים בקביעת התאמות עתידיות לטווח הריבית כדי לתמוך בכלכלה - ובכך, למעשה, הכריז על הפסקת מהלך העלאות הריבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה מאוקטובר

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר מאז אוקטובר על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מגזרים בעלי חשיפה גבוהה יחסית לשוק הסיני, ובראשם יצרניות המכוניות, הובילו היום את העליות באירופה. הודעות על קנייה חוזרת של מניות מצד חברות בולטות כמו לוידס וגלנקור תמכו אף הן במדדים.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.7% בשעה שראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי חזרה לבריסל בניסיון של הרגע האחרון להציל את הסכם ברקזיט. פרנקפורט טיפסה ב-0.8%; פריז הוסיפה 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.7% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מזה ארבעה חודשים וחצי.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1362 דולר ליורו; הליש"ט מטפסת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3072 דולר לליש"ט.

מניית UBS נפלה בכ-3% לאחר שבית משפט בצרפת הורה לענק הבנקאות השווייצי לשלם קנס ופיצויים בסך 4.5 מיליארד יורו (5.1 מיליארד דולר) בגין סיוע ללקוחות עשירים בצרפת להסתיר כספים בחשבונות בשווייץ מבלי לדווח עליהם לרשויות המס במולדתם.

מניית אייר פראנס-KLM המריאה בכ-6% לאחר שחברת התעופה דיווחה על צמצום הפסדיה הרבעוניים ל-218 מיליון יורו (246.6 מיליון דולר), לעומת הפסד של 928 מיליון יורו ברבעון המקביל בשנה הקודמת. ההכנסות צמחו ב-4.1% והסתכמו ב-6.54 מיליארד יורו.

מניית גלנקור טיפסה ב-2.5% לאחר שענקית המסחר בסחורות השיקה תוכנית חדשה לקנייה חוזרת של מניות בהיקף של שני מיליארד דולר. מניית לוידס קפצה בקרוב ל-5% לאחר שהבנק הבריטי הודיע אף הוא על קנייה חוזרת של מניות.

מניית רשת המרכולים הבריטית סיינסבורי צללה ביותר מ-18% לאחר שרשות ההגבלים העסקיים של בריטניה מסרה כי יתכן שתחסום את המיזוג המתוכנן של סיינסבורי עם אסדה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אסיה נסגרה בעליות; יפן בגירעון הסחר הגדול ביותר בחמש שנים

המסחר במרבית בורסות אסיה ננעל בעליות שערים, לאחר שאתמול ננעל המסחר בוול סטריט בעליות קלות על רקע שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-0.6%; הונג קונג עולה ב-0.9%; שנחאי עלתה ב-0.2%; סיאול עלתה ב-1.1%; סידני ירדה ב-0.1%.

יפן דיווחה היום על גירעון הסחר הגדול ביותר מזה כמעט חמש שנים, בעקבות מתיחות הסחר בעולם. שווי הייצוא מיפן ירד בינואר בשיעור חד מהצפוי של 8.4% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה ל-5.574 טריליון ין - שפל של שנתיים - לפי נתונים שפורסמו היום. המדינה דיווחה על עליה של כמעט 50% בגירעון הסחר ל-1.415 טריליו ין - הגירעון הגדול ביותר מאז מארס 2014.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט ננעלה בעליות קלות בתקווה להסכם סחר

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים קלות, לאחר שדו"חות מעודדים של וולמארט הובילו מעלה את מניות חברות הקמעונות והצריכה, ועל רקע תקוות לפריצת דרך בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

מדד  דאו ג'ונס     עלה בפחות מ-0.1%; מדד  S&P 500    עלה ב-0.2%; מדד נאסד"ק   עלה ב-0.2%. הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. מדד הדולר של ICE ירד ב-0.3% והתשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.64%, הרמה הנמוכה ביותר זה למעלה משבוע.

מניית וולמארט, הקמעונאית הגדולה בעולם, עלתה ב-2% לאחר שהחברה דיווחה על עלייה חדה במכירות ברבעון האחרון של 2018, שכולל את עונת החגים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הביע היום שביעות רצון מהעליות בשוקי המניות עד כה בכהונתו. "לו מפלגת האופוזיציה (לא, לא התקשורת) היתה זוכה בבחירות, שוק המניות היה יורד לפחות ב-10,000 נקודות עד עכשיו. אנחנו עולים למעלה למעלה למעלה!" כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. טראמפ לא פירט לאיזה מדד התייחס, אך בהנחה שהוא התכוון לדאו ג'ונס, המדד אכן עלה ב-42% - יותר מ-7,600 נקודות - מאז היום שבו ניצח בבחירות את יריבתו הדמוקרטית הילרי קלינטון, ב-8 בנובמבר 2016.

הביטחון בענף הבניה בארה"ב עלה בפברואר זה החודש השני ברציפות, כך לפי נתונים שפרסמה היום התאחדות הקבלנים בארה"ב (NAHB). המדד עלה ב-4 נקודות לרמה מותאמת עונתית של 62 נקודות. כל קריאה של יותר מ-50 נקודות במדד מראה על עליה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט עלה ב-1%; הזהב בשיא של 10 חודשים

הנפט עלה היום, זה היום החמישי ברציפות, ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מזה שלושה חודשים, בעקבות ראיות חדשות לקיצוצי תפוקה של אופ"ק ותקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס עלו ב-0.9% וננעלו ברמה של 56.09 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב זינק היום ונסגר ברמה הגבוהה ביותר שלו מאז אפריל, על רקע היחלשות הדולר ובציפיה להתפתחויות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. החוזים על הזהב למסירה באפריל עלו ב-1.7% לרמה של 1,344.80 דולר לאונקיה, הסגירה הגבוהה ביותר מזה עשרה חודשים והעליה החדה ביותר מאז 1 בנובמבר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הצרכנים בארה"ב צופים שיוציאו השנה יותר כסף

הצרכנים בארה"ב צפויים להוציא ב-2019 יותר כסף מאשר לפני שנה, כך לפי נתונים שפרסם היום הבנק הפדרלי של ניו יורק.

משקי בית בארה"ב צופים עליה חדה יותר בהוצאות מכפי שצפו בשנה הקודמת על מוצרים כמו בגדים, דיור, ותחבורה, לפי סקר ציפיות הצרכנים שנערך בדצמבר. אנשים בעלי השכלה תיכונית או השכלה נמוכה יותר מובילים את העליה, לפי הסקר. העליה הממוצעת הצפויה בהוצאות ב-2019 עלתה ל-2.8% לעומת 2.3% בשנה הקודמת, לפי הסקר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אירופה נסגרה בירידות; הליש"ט התחזקה

המסחר בבורסות אירופה נסגר בירידות שערים, על רקע דו"חות מאכזבים. עם זאת, פרנקפורט עלתה בעקבות עליה חדה מהצפוי בביטחון העסקים. לונדון ירדה ב-0.6%; פרנקפורט עלתה ב-0.1%; פריז ירדה ב-0.2%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.2%.

הליש"ט התחזקה ב-0.8% מול הדולר לרמה של 1.303 דולר לליש"ט על רקע מגעים בין בריטניה לבין האיחוד האירופי בנוגע לשאלת הגבול עם אירלנד בהסכם הברקזיט.

ביטחון העסקים בגרמניה עלה מעט בפברואר, כך לפי מדד של מכון ZEW שפורסם היום. מדד הציפיות הכלכליות של המכון עלה ב-1.6 בפברואר לרמה של מינוס 13.4 נקודות, הגבוהה ביותר מאז ספטמבר שעבר. עם זאת, מדד נפרד של ZEW שבוחן את התנאים הכלכליים בגרמניה ירד ב-12.6 נקודות ל-15 נקודות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וולמארט דיווחה על מכירות חזקות; המניה עולה ב-4% בטרום מסחר

וולמארט , הקמעונאית הגדולה בעולם, דיווחה על המכירות החזקות ביותר זה עשור בעונת החגים האחרונה, המניה מזנקת ב-4.6% במסחר המוקדם בוול סטריט. החברה דיווחה על עלייה של 4.2% במכירות בחנויות זהות ברבעון הרביעי של 2018, שכולל את חג המולד, ועקפה את תחזיות האנליסטים לעלייה של 3.2% במכירות.

וולמארט, כמו יריבותיה, פעלה למלא את החלל שהשאירה אחריה טויס אר אס והגדילה את מכירות הצעצועים ב-40%. זו הייתה עונת החגים הראשונה שבה עבד אתר האינטרנט החדש של החברה, בנוסף לשירות המשלוחים ולשירות איסוף הקניות מהחנייה שמפעילה החברה. המכירות המקוונות של וולמארט עלו ב-43%, בדומה לתחזיות האנליסטים.

עם זאת, ניתן לייחס חלק מהעלייה בהכנסות לאירועים עונתיים. הקדמת חלוקת תלושי המזון, שהיו אמורים להיות מחולקים בפברואר, העלתה את המכירות בחנויות זהות ב-0.4%. החברה הותירה את תחזית המכירות שלה ל-2019 לטווח של 3%-2.5%, ירידה קלה לעומת 2018.  

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מגמה מעורבת בבורסות אסיה

המסחר בבורסות אסיה התנהל במגמה מעורבת כשבמוקד עדיין עומדת סוגיית הסחר הגלובלי. האיחוד האירופי התחייב להגיב אם ארה"ב תטיל מכסים על כלי רכב מיובאים. בתוך כך, ארה"ב וסין ממשיכות להתקדם לקראת הסכם סחר עד ה-1 במארס, שימנע העלאת מכסים על יבוא סיני. הנשיא דונלד טראמפ אמר כי אולי ידחה את המועד.

אתמול לא התקיים מסחר בוול סטריט בשל "יום הנשיאים,.

טוקיו עלתה ב-0.1%. הונג קונג ירדה ב-0.3%. שנחאי  עלתה ב-0.1%. טייוואן עלתה ב-0.1%. 

מחיר הנפט הגולמי מתחזק ב-0.5% ל-55.84 דולר לחבית. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עלייה של 16% ברווחי בנק HSBC ב-2018

הבנק הגדול באירופה, HSBC, דיווח היום (ג') כי הרווח הנקי ל-2018 החמיץ את הציפיות בעקבות רבעון רביעי מאתגר במיוחד, שאופיין בתנודתיות חדה בשווקים וירידה בפעילות.

הבנק דיווח על רווח לפני מס ל-2018 של 19.89 מיליארד דולר, עלייה של 15.9% לעומת 2017. ההכנסות בשנה שעברה הסתכמו ב-53.78 מיליארד דולר – עלייה של 45% לעומת 2017.

ההערכות היו לעלייה של 23.8% ברווח לפני מס ל-21.26 מיליארד דולר ב-2018. תחזית ההכנסות היתה לעלייה של 6.28% ל-54.674 מיליארד דולר, על פי חברת המידע רפיניטיב.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אירופה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת. לונדון ירדה  ב-0.2%; פרנקפורט ננעלה ללא שינוי. פריז עלתה ב-0.3% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.2%.

הבורסות בארה"ב סגורות היום לרגל יום הנשיאים.

הליש"ט עולה ב-0.3% ל-1.2931 דולר לאחר דיווח על פרישת שבעה חברי פרלמנט ממפלגת הלייבור בעקבות חילוקי דעות עם ראש המפלגה מייקל קורבין על הברקזיט. היורו עולה ב-0.3% ל-1.1328 דולר.

תרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה, תנסה לפנות למנהיגי האיחוד האירופי בניסיון להציל את הסכם הברקזיט שלה. מיי מתמודדת עם מרד מצד חברי הקבינט שלה שמעוניינים כי בריטניה תעזוב את האיחוד ללא הסכם. מקורבים למיי מעריכים כי נותרו לה תשעה ימים להשיג הסכם, לפי שהפרלמנט יצביע בעד השתלטות על המשא ומתן ליציאת בריטניה מהאיחוד.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יצרנית דורקס עולה ב-4% בעקבות עלייה במכירות

מניית רקיט בנקיזר עולה ב-5% בבורסת לונדון לאחר שיצרנית מוצרי הצריכה דיווחה על עלייה של 8.9% ברווח לפני מסים ב-2018, עלייה בהכנסות וסיפק תחזיות צמיחה גבוהות ל-2019.

בעלת מותגי דורקס, אייר וויק וליסול, דיווחה על רווח לפני מסים של 2.72 מיליארד ליש"ט ב-2018 לעומתץ רווח של 2.5 מיליארד ליש"ט ב-2017. רקיט בנקיזר דיווחה על עלייה של 10% בהכנסות ל-12.6 מיליארד ליש"ט לעומת 114.45 מיליארד ב-2017.

החברה מסרה כי ההכנסות ב-2019 יעלו ב-3%-4%. רקיט בנקיזר העלתה את הדיווידנד השנתי לבעלי המניות מ-97.7 פני למניה ל-100.2 פני למניה..

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות; טוקיו זינקה ב-1.8%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות על רקע אופטימיות בקרב המשקיעים להמשך שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו טיפסה ב-1.8%; הונג קונג עלתה ב-1.6%; שנחאי זינקה ב-2.7%; סינגפור הוסיפה 0.8% לערכה; סיאול עלתה ב-0.7% וסידני עולה ב-0.9%.

המשקיעים אופטימיים לקראת המשך שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. הסבב הנוכחי יתקיים בארה"ב, לאחר ששני הצדדים דיברו על התקדמות בשיחות בסוף השבוע שעבר ומקווים להגיע להסכם לפני 1 במארס.

הדולר נחלש מעט מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.05% ל-110.53 ין לדולר. הדולר האוסטרלי מתחזק ב-0.2% ל-0.715 דולר אמריקאי.

הנפט נסחר במגמה מעורבת. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-55.8 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.2% ל-66.1 דולר לחבית.

טבלת אירועי השבוע בוול סטריט 18.2

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום