מדד נאסד"ק יצא מ"השוק הדובי" הארוך ביותר מאז 1991

מניות הבלו צ'יפ השלימו שבוע חיובי שמיני ברציפות על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין סין לארה"ב ■ מניית מאטל שמנהל הישראלי ינון קרייז ביום הגרוע זה 20 שנה ■ הדולר סגר שבוע חיובי שני ברצף ■ הנפט קפץ ביותר מ-5% השבוע ■ בורסות אירופה סגרו השבוע הטוב ב-2019

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית מאטל שמנהל הישראלי ינון קרייז ביום הגרוע זה 20 שנה

מניית מאטל צללה היום (ו') ביותר מ-18% בוול סטריט - הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט 20 שנה - לאחר שיצרנית הצעצועים הגדולה ביותר בארה"ב, שבראשה עומד הישראלי ינון קרייז, סיפקה תחזית רווח מאכזבת לשנת 2019.

מאטל, בעלי מותג הבובות "ברבי", צופה רווח שנתי מותאם בטווח של 350-400 מיליון דולר - נמוך משמעותית מתחזית האנליסטים לרווח של 552 מיליון דולר.

במהלך יום המסחר כבר צללה מניית מאטל ב-23% והמסחר בה הופסק לפחות פעמיים בשל התנודתיות הרבה.

קרייז, לשעבר יו"ר ומנכ"ל אנדמול העולמית - חברת ההפקה האחראית לריאליטי "האח הגדול" - מונה ליו"ר מאטל לפני שנה, וכעבור חודשיים מונה גם למנכ"ל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק יצא מ"השוק הדובי" הממושך ביותר מאז 1991

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית ומדד נאסד"ק יצא מ"השוק הדובי" הממושך ביותר זה כמעט שלושה עשורים, לאחר ששיפור בבטחון הצרכנים בארה"ב ותקוות להתקדמות בשיחות הסחר עם סין האפילו בהשפעתן על נתוני תפוקה תעשייתית מאכזבים שפורסמו היום בארה"ב. מניות הבלו-צ'יפ הובילו את העליות בדרכן לרצף העליות השבועי הארוך מאז 2018. עם סגירת המסחר היום יצאו הסוחרים לחופשת סוף שבוע ארוכה מכיוון שביום שני לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום הנשיא.

מדד דאו ג'ונס   קפץ היום ב-1.7% והשלים זינוק שבועי של 3% - עלייה שבועית שמינית ברציפות, ורצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז נובמבר 2017. מדד S&P 500   טיפס היום ב-1.1% ונסגר בשיא של 10 שבועות, בדרכו לעלייה שבועית של 2.5% - שבוע חיובי שביעי בשמונה האחרונים.

מדד נאסד"ק  טיפס היום ב-0.6% בדרכו לעלייה שבועית של 2.4% - שבוע חיובי שמיני ברציפות, ורצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז אוגוסט 2016. מדד מניות הטכנולוגיה השלים היום גם זינוק של 20.7% מהשפל האחרון של 6,192.92 נקודות שאליו נפל ערב חג המולד, ויצא בכך מ"השוק הדובי" שאליו נכנס שלושה ימים לפני כן. מדד נאסד"ק נכנס באופן רשמי ל"שוק דובי" ב-21 בדצמבר לאחר שהשלים נפילה של יותר מ-20% מהשיא שאליו טיפס ב-21 באוגוסט. 37 ימי המסחר שחלפו מאז ועד אתמול הפכו את "השוק הדובי" האחרון לארוך ביותר מאז ינואר 1991 - אז נמשך 69 ימי מסחר.

סבב שיחות הסחר שהתקיים השבוע בין ארה"ב לסין הסתיים היום בבייג'ין, והמגעים יחודשו בשבוע הבא בוושינגטון - עדות לכך ששני הצדדים מעוניינים להגיע להסכם לפני מועד סיום הפסקת האש במלחמת הסחר בתחילת החודש הבא.

נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב הצביעו על ירידה מפתיעה בתפוקה התעשייתית ועל הנפילה החדה ביותר מזה שלוש שנים במחירי היבוא במונחים שנתיים, אך גם על התאוששות חדה מהצפוי בבטחון הצרכנים.

מניית אנבידיה טיפסה ב-1.8% לאחר שיצרנית השבבים סיפקה אמש תחזית מכירות טובה מהצפוי לשנה הנוכחית. החברה צופה כעת כי הכנסותיה השנתיות יהיו ללא שינוי או ירשמו ירידה קלה לעומת הכנסות של 11.72 מיליארד דולר בשנה שעברה - מעל לתחזיות האנליסטים שצפו נפילה של 7% במכירות השנה.

מניית פפסיקו קפצה ב-3% לאחר שענקית המשקאות הקלים והחטיפים דיווחה על מכירות רבעוניות גבוהות מהצפוי והגדילה את הדיווידנד למשקיעים. עם זאת, פפסיקו הזהירה כי צפויה ירידה ברווחיה השנה - יום לאחר שמתחרתה הגדולה קוקה קולה סיפקה אף היא תחזית מאכזבת.

מניית דיר נסוגה בכ-2% לאחר שיצרנית המיכון החקלאי הגדולה בעולם דיווחה היום על רווח רבעוני נמוך מהצפוי בצל עלייה בהוצאות וסכסוכי סחר בעולם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר סוגר שבוע חיובי שני ברציפות

הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם אולם משלים שבוע חיובי שני ברציפות, ושוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, על רקע נתוני מקרו כלכליים מעורבים שפורסמו היום בארה"ב.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%, אולם נמצא בדרכו לעלייה בשיעור דומה בסיכום שבועי. יהיה זה שבועי חיובי שני ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח לעשר שנים מטפסת ב-0.01% לרמה של 2.67%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסגר מעל 55 ד'; קפץ ביותר מ-5% השבוע

מחיר הנפט השלים זינוק שבועי של יותר מ-5% על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שהצלחתן עשויה להשפיע על הביקוש לאנרגיה בשתי הכלכלות הגדולות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 55.59 דולר לחבית, עלייה של 2.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לזינוק שבועי של 5.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה סגרו השבוע הטוב זה 3 חודשים

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר זה למעלה מארבעה חודשים בדרכן לשבוע הטוב ביותר השנה, על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1.9% והשלימה זינוק שבועי של 3.6%; פריז הוסיפה 1.8% בדרכה לעלייה שבועית של 3.9%. עבור שתי הבורסות היה זה השבוע הטוב ביותר מזה 11 חודשים. בורסת לונדון נסגרה היום בעלייה מתונה יותר של 0.6% על רקע התחזקות הליש"ט, וטיפסה בסיכום שבועי ב-2.3% - שבוע חיובי שלישי ברציפות. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.4% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה למעלה מארבעה חודשים. המדד הכלל אירופי עלה בסיכום שבועי ב-3% - השבוע הטוב ביותר מאז ראשית נובמבר.

הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.2857 דולר לליש"ט, ואילו היורו נחלש מול המטבע האמריקאי ב-0.3% לרמה של 1.1268 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בטחון הצרכנים בארה"ב התאושש משפל של שנתיים

בטחון הצרכנים בארה"ב התאושש בפברואר - בשיעור חד מהצפוי - משפל של שנתיים שאליו נפל בחודש הקודם, בעקבות סיום השבתת הממשל הפדרלי, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס החודש לרמה של 95.5 נקודות לעומת רמה של 91.2 נקודות בינואר, שהיתה רמתו הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2016.

כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 93.7 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה מפתיעה בתפוקה התעשייתית בארה"ב

התפוקה התעשייתית בארה"ב התכווצה במפתיע בינואר, ירידה ראשונה מזה שמונה חודשים, על רקע נפילה בייצור במגזר הרכב.

התפוקה התעשייתית ירדה בחודש שעבר ב-0.6% לעומת דצמבר, ירידה ראשונה מזה שמונה חודשים - כך מסר היום הבנק הפדרלי. כלכלנים צפו כי תישאר ללא שינוי.

אם לא די בכך, נתוני התפוקה של דצמבר תוקנו כלפי מטה לעלייה של 0.1% לעומת גידול של 0.3% שעליו דווח במקור.

עם זאת, למרות הירידה, התפוקה התעשייתית בינואר עדיין היתה גבוהה ב-3.8% לעומת החודש המקביל ב-2018.

הייצור של מכוניות וחלקי רכב צנח ב-8.8% בינואר, הנפילה החדה ביותר מאז 2009.

ניצול כושר הייצור ירד בינואר ל-78.2% - רמתו הנמוכה ביותר מאז יולי - לעומת 78.8% בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי היבוא בארה"ב בנפילה החדה זה 3 שנים

מחירי היבוא בארה"ב ירדו זה החודש השלישי ברציפות, עדות להאטה כללית באינפלציה שגרמה לבנק הפדרלי לעצור את העלאת הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מחירי היבוא בארה"ב ירדו בינואר ב-0.5% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי, לאחר ירידות חדות אפילו יותר של 1% בדצמבר ושל 1.7% בנובמבר. בניכוי מחירי הדלק ירדו מחירי היבוא ב-0.2% לעומת החודש הקודם.

נפילת מחירי הנפט המיובא מילאה תפקיד מרכזי בירידת מחירי היבוא בחודשים האחרונים. מחירי מוצרי הנפט המיובאים לארה"ב ירדו ב-3.2% בינואר והשלימו בכך נפילה של 22.5% תוך שלושה חודשים.

התחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם תרמה אף היא להוזלת מחירי היבוא, שירדו ב-1.7% ב-12 החודשים שהסתיימו בינואר - הנפילה השנתית החדה ביותר זה שלוש שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התאוששות בפעילות הייצור בניו יורק

פעילות הייצור באזור ניו יורק בארה"ב התאוששה בשיעור חד מהצפוי בפברואר לאחר שבחודש הקודם צמחה בקצב הנמוך ביותר מזה שנה.

מדד אמפייר סטייט טיפס בפברואר לרמה של 8.8 נקודות לעומת רמה של 3.9 נקודות בינואר, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 7.6 נקודות.

למרות העלייה היום המדד ממשיך להיות נמוך מהרמות של השנה החולפת, כאשר בנובמבר עוד היה ברמה של 21.4 נקודות.

מדד גבוה מאפס מצביע על צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד שלילי משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ענקית המיכון החקלאי דיר החמיצה התחזיות; המניה נופלת

דיר , יצרנית המיכון החקלאי הגדולה בעולם, דיווחה על רווח רבעוני נמוך מהצפוי בצל גידול בעלויות וסכסוכי סחר בעולם. המניה נופלת ביותר מ-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה האמריקאית רשמה ברבעון האחרון רווח נקי של 498 מיליון דולר, או רווח של 1.54 דולר למניה, לעומת הפסד של 535 מיליון דולר, או הפסד של 1.66 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת בה רשמה הפרשת מס חד פעמית. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה דיר על רווח של 1.35 דולר למניה - הרבה מתחת לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.76 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה החברה בתקופה המדווחת מכירות של 6.94 מיליארד דולר, צמיחה של 16% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 6.85 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום אחרי קוקה קולה: אזהרת רווח של פפסיקו

ענקית המשקאות הקלים והחטיפים פפסיקו הזהירה כי צפויה ירידה ברווחיה השנה - יום לאחר שמתחרתה הגדולה קוקה קולה סיפקה אף היא תחזית מאכזבת.

מניית פפסיקו מטפסת בקרוב ל-1% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שהחברה האמריקאית הודיעה גם על הגדלת הדיווידנד השנתי המחולק למשקיעים ב-3%.

החברה דיווחה על רווח נקי של 6.85 מיליארד דולר, או רווח של 4.83 דולר למניה, ברבעון הרביעי של 2018, הודות להטבת מס חד פעמית בסך 5.3 מיליארד דולר. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה פפסיקו רווח של 1.49 דולר למניה - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

במבט קדימה, צופה פפיסקו ירידה של כ-1% ברווח למניה בשנת 2019, לעומת תחזיות האנליסטים לצמיחה של 3.4%.

מכירות החברה ברבעון הרביעי של 2018 הסתכמו ב-19.52 מיליארד דולר, ללא שינוי לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעט מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 19.51 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ספרד הולכת לבחירות; בורסת מדריד עולה ב-0.7%

ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ז הכריז על בחירות בזק באפריל הקרוב לאחר שהצעת התקציב של ממשלת המיעוט שלו לא עברה בפרלמנט. סנצ'ז הודיע היום כי הבחירות ייערכו ב-28 באפריל. בורסת מדריד מגיבה בעלייה של 0.7% והיורו יורד ב-0.2% ל-1.1274 דולר.

סנצ'ס מונה לתפקיד ראש הממשלה בעקבות הצבעת אי אמון בראש הממשלה הקודם מריאנו ראחוי, לאחר חשיפת פרשת שחיתות של מפלגת השלטון. ממשלת המיעוט הסוציאליסית של סנצ'ז העבירה חוקים כמו העלאת שכר המינימום ב-22%. עם זאת, חולשת מפלגתו בפרלמנט הובילה לכך שהוא נאלץ להכריז על בחירות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בירידות; טוקיו איבדה 1.1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים בהמשך לירידות אמש בוול סטריט על רקע חששות המשקיעים להאטה בצמיחה הגלובלית. טוקיו ירדה ב-1./%; הונג קונג איבדה 1.8%; שנחאי נחלשה ב-1.4%; סינגפור ירדה ב-0.4%; סיאול איבדה 1.6% מערכה וסידני עלתה ב-0.1%.

הנפילה החדה ביותר מזה תשע שנים במכירות הקמעוניות בארה"ב הגבירה את החששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה הגדולה בעולם. בנוסף, מדד המחירים ליצרן בבסין לחודש ינואר עלה ב-0.1% בלבד לעומת 3.5% בינואר שעבר, זה החודש התשיעי ברציפות של ירידות במדד המחירים ליצרן. תחזיות האנליסטים צפו דווקא עלייה של 0.9%.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.1% ל-110.33 ין לדולר. התשואה על אג"ח ארהב ל-10 שנים יורדת ל-2.65%.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.1% ל-54.454.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-64.6 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה בראשונה זה 5 ימים

בורסות וול סטריט ירדו בראשונה זה חמישה ימי מסחר לאחר שהנפילה החדה ביותר מזה תשע שנים במכירות הקמעוניות בארה"ב הגבירה את החששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה הגדולה בעולם. מניות ההיי-טק חילצו עליות קלות ומדד נאסד"ק נמצא במרחק נגיעה מיציאה מ"השוק הדובי" הממושך ביותר זה כמעט שלושה עשורים.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.4%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.3% לאחר שעלה בארבעת ימי המסחר הקודמים. מנגד, מדד נאסד"ק טיפס ב-0.1% והשלים בכך זינוק של 19.9% מהשפל האחרון של 6,192.92 נקודות שאליו נפל ערב חג המולד. שלושה ימים קודם לכן, ב-21 בדצמבר, השלים מדד מניות הטכנולוגיה נפילה של יותר מ-20% מהשיא שאליו טיפס ב-21 באוגוסט, וענה בכך להגדרה המקובלת של "שוק דובי". 37 ימי המסחר שחלפו מאז ועד היום הפכו את "השוק הדובי" הנוכחי לארוך ביותר מאז ינואר 1991 - אז נמשך 69 ימי מסחר.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יכריז על מצב חירום כדי להשיג מימון לבניית החומה בגבול עם מקסיקו, מסר היום הבית הלבן. טראמפ יתמוך במקביל בפשרה תקציבית בנושא שהושגה עם בין הרפובליקאים לדמוקרטים בקונגרס - ואשר נועדה למנוע השבתה נוספת של הממשל הפדרלי.

מניית קוקה קולה צנחה ב-8.5% - הנפילה היומית החדה ביותר מזה שלוש שנים - לאחר שענקית המשקאות הקלים סיפקה תחזית רווח נמוכה מהצפוי לשנת 2019. מניית AIG נפלה ב-9% לאחר שחברת הביטוח דיווחה על מעבר להפסד ברבעון הרביעי.

מניית סיסקו טיפסה בכמעט 2% לאחר שיצרנית ציוד רשתות התקשורת דיווחה אמש על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, והודיעה על הגדלת הדיווידנד המחולק למשקיעים והיקף הקנייה חוזרת של מניות.

מניית אמזון נסוגה ב-1.1% לאחר שענקית המסחר המקוון הודיעה היום על ביטול תוכניתה להקים את המטה השני של החברה בניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תשואת האג"ח האמריקאיות מתחת ל-2.65%; הדולר נחלש

הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם ותשואת האג"ח הממשלתיות בארה"ב נפלה מתחת ל-2.65%, לאחר שהנפילה החדה ביותר זה עשור במכירות הקמעוניות בארה"ב ועלייה מפתיעה במספר תביעות האבטלה, הגבירו את החששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה הגדולה בעולם.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.05% לרמה של 2.65%, לאחר שבמהלך המסחר כבר נפלה ל-2.64%

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2% - ירידה שנייה בלבד ב-11 הימים האחרונים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ירדו בראשונה השבוע; איירבוס המריאה

בורסות אירופה נסוגו בראשונה מזה ארבעה ימים על רקע נתוני צמיחה חלשים בגרמניה - הכלכלה הגדולה ביבשת - ובעקבות נתוני מכירות קמעוניות מאכזבים שפורסמו בארה"ב.

בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.7%; מנגד, לונדון טיפסה ב-0.1% על רקע היחלשות הליש"ט; פריז איבדה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.3% לאחר שטיפס בשלושה ימי המסחר הקודמים.

הליש"ט נחלש ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.2808 דולר לליש"ט; היורו מתחזק מול המטבע האמריקאי ב-0.2% לשער של 1.1287 דולר ליורו.

מניית איירבוס המריאה בקרוב ל-3% לאחר שיצרנית המטוסים האירופית הודיעה כי תפסיק לייצר את מטוס הסופר ג'מבו A380.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה בארה"ב בשיא של שנה

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב טיפס במפתיע בשבוע שעבר, וגדל בחודש החולף לרמתו הגבוהה ביותר מזה שנה - עדות אפשרית להאטה בשוק העבודה האמריקאי.

מספר התביעות גדל בשבוע שעבר ל-239 אלף לעומת 235 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה במספר התביעות לרמה של 225 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס ב-6,750 לרמה של 231,750 - רמתו הגבוהה ביותר מאז ינואר 2018.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות גדל ב-37 אלף ל-1.77 מיליון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המכירות הקמעוניות בארה"ב בנפילה החדה מזה 9 שנים

המכירות הקמעוניות בארה"ב ירדו במפתיע בדצמבר, ורשמו את הנפילה החדה ביותר מזה תשע שנים, על רקע סימני האטה בצמיחה הכלכלית לקראת סוף השנה בצל תנודות חריפות בשווקים הפיננסים והשבתת הממשל הפדרלי.

המכירות הקמעוניות נפלו ב-1.2% לעומת החודש הקודם לאחר עלייה של 0.1% בנובמבר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. הנתונים פורסמו באיחור של ארבעה שבועות בשל השבתת הממשל. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.1% במכירות הקמעוניות בדצמבר.

בניכוי מכירות מכוניות ודלק, נפלו המכירות הקמעוניות בדצמבר ב-1.4% - הנפילה החדה ביותר מאז מארס 2009 - לאחר גידול של 0.5% בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה מפתיעה במחירים הסיטונאים בארה"ב

המחירים הסיטונאים בארה"ב נסוגו במפתיע בינואר, בעיקר בעקבות נפילה של יותר מ-7% במחירי הדלק.

מדד המחירים ליצרן (PPI) ירד בינואר ב-0.1% לעומת החודש הקודם, לעומת תחזית הכלכלנים לעלייה של 0.1%.

לעומת ינואר 2018 טיפס המדד ב-2%, האטה חדה לעומת עלייה של 2.5% ב-12 החודשים שהסתיימו בדצמבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס בינואר ב-0.2% לעומת החודש הקודם. לעומת ינואר 2018 טיפס מדד הליבה ב-2.5% - האטה לעומת עלייה שנתית של 2.8% בדצמבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כלכלת גרמניה חמקה בקושי ממיתון

כלכלת גרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר באירופה, חמקה בקושי מכניסה למיתון, לאחר שנתונים ראשוניים של הרבעון הרביעי של 2018 הצביעו על צמיחה אפסית לעומת הרבעון הקודם, מסרה היום הלשכה לסטטיסטיקה של גרמניה. כלכלנים צפו צמיחה של 0.1% ברבעון.

ברבעון השלישי התכווצה כלכלת גרמניה ב-0.2% לעומת הרבעון הקודם. ההגדרה המקובלת למיתון היא שני רבעונים רצופים של צמיחה שלילית.

בשנת 2018 כולה צמחה כלכלת גרמניה ב-1.4%, בזכות צמיחה חזקה יותר בשני הרבעונים הראשונים של השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קוקה קולה סיפקה תחזית מאכזבת ל-2019

קוקה קולה , יצרנית המשקאות הקלים הגדולה בעולם, סיפקה היום תחזית רווח מאכזבת לשנת 2019. המניה נסוגה ביותר מ-2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה צופה כי הרווח למניה השנה יגדל או יתכווץ ב-1% לעומת רווח של 2.08 דולר למניה בשנת 2018, המתורגם לטווח רווח של כ-2.06-2.11 דולר למניה. תחזית האנליסטים היתה לרווח גבוה יותר של 2.23 דולר למניה השנה.

ברבעון הרביעי של 2018 רשמה קוקה קולה רווח נקי של 870 מיליון דולר, או רווח של 20 סנט למניה, לעומת הפסד של 2.75 מיליארד דולר, או הפסד של 65 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה החברה על רווח של 43 סנט למניה - בהתאם לתחזיות האנליסטים.

בשורה העליונה רשמה החברה האמריקאית מכירות רבעוניות של 7.06 מיליארד דולר, ירידה של 6% לעומת הכנסות של 7.51 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. גם בשורה זו תאמו התוצאות את תחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות ברוב בורסות אסיה; טוקיו עולה ב-0.1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים קלות למרות חידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין והדיווח כי ממשל ארה"ב שוקל לדחות את המועד הסופי להטלת המכסים על סחורות סיניות ב-60 יום.

בורסת טוקיו ירדה ב-0.02%; הונג קונג נחלשה ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.03%; סינגפור עלתה ב-0.2%; סיאול זינקה ב-1.2% וסידני ננעלה בירידות קלות של 0.05%.

הין יורד ב-0.03% ל-111 ין לדולר. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.69%. היואן מתחזק מעט מול הדולר לרמה של 6.762 יואן לדולר בעקבות פרסום נתונים המעידים על צמיחה בכלכלת סין בינואר 2019.

הנפט נסחר בעליות חדות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.3% ל-54.6 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-1.7% ל-64.7 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סיסקו עלתה על הציפיות; סיפקה תחזית חזקה

מניית סיסקו קופצת ב-3% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט אחרי שענקית ציוד רשתות התקשורת דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, והודיעה על הגדלת התוכנית לקנייה חוזרת של מניות ב-15 מיליארד דולר נוספים.

החברה האמריקאית דיווחה על רווח של 73 סנט למניה הרבעון הכספים שהסתיים ב-26 בינואר, לעומת רווח של 63 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 72 סנט למניה.

בשורה העליונה רשמה החברה בתקופה המדווחת הכנסות של 12.45 מיליארד דולר, צמיחה של 5% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 12.41 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה סיסקו ברבעון הנוכחי רווח בטווח של 76-78 סנט למניה - לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 76 סנט למניה. החברה צופה צמיחה של 4%-6% בהכנסות ברבעון.

מלבד ההודעה על הגדלת הקנייה חוזרת של מניות ב-15 מיליארד דולר, סיסקו גם הגדילה ב-6% את הדיווידנד המחולק למשקיעים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק על סף יציאה מ"השוק הדובי" הארוך ביותר מאז 1991

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית זה היום הרביעי ברציפות ומדד נאסד"ק נמצא על סף יציאה מ"השוק הדובי" הארוך ביותר זה כמעט שלושה עשורים, על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מדד S&P 500 עלה ב-0.3% - יום רביעי ברציפות של עליות - ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מזה 10 שבועות; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.5%.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.1% ונמצא על סף יציאה מ"השוק הדובי" הממושך ביותר מאז 1991. המדד השלים היום זינוק של 19.8% מהשפל האחרון של 6,192.92 נקודות שאליו נפל ערב חג המולד. שלושה ימים קודם לכן, ב-21 בדצמבר, השלים מדד מניות הטכנולוגיה נפילה של יותר מ-20% מהשיא שאליו טיפס ב-21 באוגוסט, וענה בכך להגדרה המקובלת של "שוק דובי". 36 ימי המסחר שחלפו מאז הפכו את "השוק הדובי" הנוכחי לממושך ביותר מאז ינואר 1991 - אז נמשך 69 ימי מסחר.

מניית טבע צנחה ב-7.8% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית התרופות הישראלית דיווחה על תוצאות כספיות חלשות מהצפוי ברבעון הרביעי של 2018, וסיפקה תחזית רווח ומכירות מאכזבת לשנה הנוכחית. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של טבע ביותר מ-1.5 מיליארד דולר.

יצרנית ציוד רשתות התקשורת סיסקו וחברת הביטוח AIG יפרסמו דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מורגן סטנלי הפך לבעל המניות השלישי בגודלו בטוויטר

מניית טוויטר קופצת ביותר מ-3% במסחר בוול סטריט לאחר שבנק מורגן סטנלי חשף כי צבר נתח של 5.6% ממניות חברת המדיה החברתית.

לפי מסמכים שהגיש לרשות ני"ע בארה"ב, בנק ההשקעות מחזיק כעת ביותר מ-43.3 מיליון מניות של טוויטר, והפך בכך לבעל המניות השלישי בגודלו בחברה אחרי ונגארד ו בלאקרוק .

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה עלו יום שלישי ברציפות

בורסות אירופה נסגרו בעליות זה היום השלישי ברציפות על רקע תקוות להתקדמות בשיחות הסחר בן ארה"ב לסין, ולאחר שדו"חות כספיים חיוביים של היינקן ואקזו נובל האפילו בהשפעתם על תוצאות מאכזבות של ABN אמרו.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6% - עלייה יומית שלישית ברציפות.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.1289 דולר ליורו; הליש"ט נסוג ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2862 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר מתחזק בעולם; תשואת האג"ח האמריקאיות מעל 2.7%

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם והתשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים מטפסת מעל ל-2.7%, על רקע פרסום נתוני אינפלציה בארה"ב שהראו כי מדד המחירים לצרכן (CPI) רשם בינואר את העלייה השנתית המתונה ביותר מאז קיץ 2017.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2% - עלייה תשיעית ב-10 הימים האחרונים.

שוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב נסחר ירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים מטפסת ב-0.02% לרמה של 2.71%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האינפלציה בארה"ב הנמוכה זה שנה וחצי

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב נותר בינואר ללא שינוי לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי, בעקבות ירידה במחירי הבנזין. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.1%.

הירידה במחירי האנרגיה גם באה לידי ביטוי בהאטה חדה בקצב השנתי של עליית המדד, אשר טיפס ב-1.6% לעומת ינואר 2018 - העלייה המתונה ביותר מאז יוני 2017, והאטה לעומת עלייה של 1.9% ב-12 החודשים שהסתיימו בדצמבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, טיפס בינואר ב-0.2% לעומת החודש הקודם. במונחים שנתיים טיפס המדד ב-2.2%, זה החודש השלישי ברציפות.

הנתונים שפורסמו היום מצביעים על כך שהאינפלציה בארה"ב ממשיכה להיות סביב היעד של 2% שקבע הבנק הפדרלי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לראשונה מזה שנתיים האינפלציה בבריטניה נמוכה מ-2%

האינפלציה בבריטניה שבה להיות מתחת ליעד הבנק המרכזי של 2% לראשונה מזה שנתיים, מה שמספק למקבלי ההחלטות סיבה נוספת להימנע מהעלאת ריבית. מדד המחירים לצרכן בבריטניה עלה בינואר בקצב נמוך מהמצופה של 1.8% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, האטה לעומת עליה של 2.15 שנרשמה בדצמבר. היתה זו העליה המתונה ביותר במדד מאז ינואר 2017.

אינפלציית הליבה, שאינה כוללת את מחירי המזון, האנרגיה, האלכוהול והטבק, נותרה ללא שינוי בינואר, ברמה של 1.9%, כמצופה. הפעם האחרונה שבה מדד הליבה עלה בשיעור חד יותר מהמדד הראשי היתה בנובמבר 2016.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה נסגרה בעליות; טוקיו עלתה ב-1.3%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים, על רקע תקוות מחודשות לסיום סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין, לאחר שאתמול אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי הוא צפוי להאריך את "הפסקת האש" במלחמת הסחר אל מעבר למועד האחרון, שהוא 1 במארס.

טוקיו עלתה ב-1.3%; שנחאי עלתה ב-1.8%; הונג קונג מטפסת 1.1%; סיאול עלתה ב-0.5%; סידני ירדה ב-0.3%.

הנפט ממשיך לעלות. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס עולים ב-1% ל-54 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תקוות סחר הקפיצו את וול סטריט לשיא של 10 שבועות

בורסות וול סטריט רשמו את הזינוק היומי החד ביותר החודש ונסגרו בשיא של 10 שבועות בעקבות השגת הסכם עקרוני בקונגרס למניעת השבתה נוספת של הממשל האמריקאי, ולאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי ישקול להאריך את הפסקת האש במלחמת הסחר עם סין.

מדד דאו ג'ונס   נסגר בעלייה של 1.5%; מדד נאסד"ק  טיפס אף הוא ב-1.5%; מדד S&P 500   הוסיף 1.3% - הזינוק היומי החד ביותר החודש - ונסגר בשיא של 10 שבועות.

מניות של חברות עם חשיפה גדולה לשווקים הבינלאומיים הובילו את העליות. ענקית הציוד הכבד קטרפילר קפצה בקרוב ל-3%; מניות יצרנית המיכון החקלאי דיר  ויצרנית המטוסים בואינג   טיפסו ב-2% וב-1.6% בהתאמה.

מגזר הבנקאות בלט אף הוא לטובה: מניית מורגן סטנלי  עלתה ב-2.3%; וולס פרגו הוסיפה 2.9%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר נסוג מהשיא של 2019: נחלש בראשונה מזה 9 ימים

הדולר נסוג מרמתו הגבוהה ביותר השנה מול המטבעות המרכזיים בעולם, ונחלש בראשונה מזה תשעה ימים, ושוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, בעוד המשקיעים מצפים לתוצאות סבב שיחות הסחר בין ארה"ב לסין המתקיים השבוע בבייג'ין.  

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%. המדד טיפס אתמול לרמתו הגבוהה ביותר מאז דצמבר, ועלה בכל שמונה הימים האחרונים.

שוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 2.68%, הזינוק החד ביותר זה למעלה משבוע.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נפילה בתפוקת אופ"ק הקפיצה את הנפט

מחיר הנפט נסגר בניו יורק מעל לרמה של 53 דולר לחבית בעקבות ירידה חדה בתפוקת מדינות אופ"ק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 53.1 דולר לחבית, עלייה של 1.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך המסחר כבר קפץ בקרוב ל-3%.

תפוקת הנפט של מדינות ארגון אופ"ק ירדה בחודש שעבר ל-30.8 מיליון חביות ביום, ירידה של כמעט 800 אלף חביות ביום, לפי נתונים שפירסם היום הקרטל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יו"ר הפד: "הסיכוי למיתון בארה"ב לא גבוה"

הסיכון לכך שכלכלת ארה"ב תשקע במיתון אינו גבוה כרגע, כך אמר היום (ג') יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל. "אנחנו לא מרגישים כי הסבירות למיתון גבוהה כלל", אמר פאואל במסגרת מפגש שאלות ותשובות עם סטודנטים באוניברסיטה במדינת מיסיסיפי, לפי דיווח רויטרס.

בהמשך, החל מ-19:45 שעון ישראל, עתיד פאואל לשאת באוניברסיטה נאום שכותרתו "פיתוח כלכלי בקהילות כפריות עם שיעור עוני גבוה". הנאום יועבר בשידור חי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות הרכב ומוצרי היוקרה הובילו העליות באירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע תקוות להסכם סחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מגזרי הרכב ומוצרי היוקרה הובילו את העליות על רקע תוצאות כספיות חזקות של יצרנית הצמיגים הצרפתית מישלין ושל קרינג, בעלי מותג היוקרה גוצ'י.  

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1%; פריז טיפסה ב-0.8%. לונדון הוסיפה 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.5%.

הליש"ט מתחזק מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.2889 דולר לליש"ט על רקע עדכון הפרלמנט הבריטי על ידי ראשת הממשלה תרזה מיי לגבי התקדמות שיחות ברקזיט עם האיחוד האירופי. היורו מוסיף 0.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.1318 דולר ליורו.

בחזית שיחות הסחר בין ארה"ב לסין: סבב השיחות הנוכחי בבייג'ין נכנס ליומו השני, ושר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, צפוי להצטרף לשיחות ביום חמישי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות באסיה בציפיה לשיחות בין ארה"ב לסין

עליות נרשמות הבוקר במסחר בבורסות אסיה על רקע הציפיות לתחילתו של סבב שיחות נוסף בין ארה"ב לסין. שר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין, יגיע לבייג'ין ביום חמישי כדי לדון בסוגיות לפני שהסכם להקפאת מכסים נוספים בין שתי המדינות יפוג ב-1 במארס. 

נציגים משתי המפלגות בקונגרס האמריקאי הודיעו הלילה (שלישי) כי הגיעו להסכם עקרוני בנוגע לביטחון הגבול הדרומי של ארה"ב. לפי אחד העוזרים בקונגרס, ההסכם לא כולל מימון הקמת חומה בגבול בעלות 5.7 מיליארד דולר, כפי שדרש הנשיא דונלד טראמפ. ההסכם נועד למנוע את ההשבתה הנוספת של הממשל, שהיתה אמורה להתחיל ביום שבת, לאחר שההשבתה הקודמת שהסתיימה בחודש שעבר נמשכה 35 ימים.

טוקיו עלתה ב-2.6%. טייוואן הוסיפה 0.9%. שנחאי עלתה ב-0.7%. הונג קונג עלתה ב-0.2%.

הין מתחזק ב-0.2% ל-110.6 ין לדולר. הנפט הגולמי עולה ב-0.7% למחיר של 52.78 דולר לחבית. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת; דאו ג'ונס ירד ב-0.2%

המסחר בבורסות וול סטריט נסגר במגמה מעורבת, על רקע חששות מהשבתה נוספת בשירותי הממשל האמריקאי ולקראת סבב נוסף בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין.  דאו ג'ונס ירד ב-0.2%; S&P 500 עלה ב-0.1% ונאסד"ק עלה ב-0.1%.

המשקיעים מצפים לפריצת דרך בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין לפני ה-1 במארס, אז צפוי נשיא ארה"ב להעלות את המכסים על סחורות סיניות. הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר ערכו של הדולר מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר של ארה"ב, עולה ב-0.4%.

מניית אפל ירדה ב-0.6% לאחר דו"ח שפורסם היום ולפיו מכירות האייפון בסין צנחו בקצב שנתי של 20% ברבעון האחרון של השנה. הירידה במכירות הורידה את נתח השוק של אפל בסין ל-11.5%, בזמן שוואווי הגדילה את נתח השוק שלה ל-30%, לפי הדו"ח של IDC.

מניית טסלה עלתה ב-2.3% לאחר שחברת קנקורד העלתה את ההמלצה שלה על המניה מ"החזקה" ל"קניה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ירד לשפל של שבועיים

מחיר הנפט ירד היום לשפל של שבועיים, בעקבות סימנים לעליה בתפוקת הנפט בארה"ב, לאחר שדו"ח שפורסם ביום שישי הראה על עליה בקידוחים בארה"ב בשבוע שעבר. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס ירדו ב-0.7% לרמה של 52.37 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט מסוג ברנט ירדו ב-1% ל-61.47 דולר לחבית בלונדון.

עוד בשוק הסחורות, הזהב ירד על רקע התחזקות הדולר. החוזים על הזהב למסירה באפריל ירדו ב-0.5%  ונסגרו ברמה של 1,311.90 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בעליות של 1%

בורסות אירופה נסגרו בעליות שערים, על אף האטה בכלכלת בריטניה ועל רקע תקוות לקראת חידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. לונדון עלתה ב-0.8%; פרנקפורט הוסיפה לערכה 1%; פריז טיפסה ב-1.1%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.9%.

היום פורסמו בבריטניה נתוני הצמיחה לרבעון האחרון של 2018, שהצביעו כי כלכלת בריטניה האטה באופן משמעותי לפני הברקזיט, שנכון לעכשיו צפוי להתרחש ב-29 במארס. שר המסחר של בריטניה, ליאם פוקס, אמר שהיחלשות כלכלת סין גורמת להאטה גם בבריטניה. ברור שיש את אלה שחושבים שהברקזיט הוא הגורם הכלכלי היחיד שמשפיע על כלכלת בריטניה. אני חושב שתגלו שההאטה הצפויה בכמה כלכלות באירופה לא מנותקת מהאטה במדינות כמו למשל סין", אמר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט יורדת ב-0.3% בעקבות צמיחה חלשה בבריטניה ב-2018

הליש"ט יורדת ב-0.3% ל-1.29 דולר בעקבות האטה בצמיחה בכלכלת בריטניה ברבעון הרביעי. לפי נתוני התמ"ג שפורסמו היום, כלכלת בריטניה צמחה ב-2018 בקצב האיטי ביותר זה שש שנים בעקבות ירידה בהשקעות במדינה בשל חשש להשפעת הברקזיט.

הצמיחה ברבעון הרביעי של 2018 ירדה לקצב של 0.2% לעומת 0.6% ברבעון הקודם, בהתאם לתחזיות האנליסטים ונמוך יותר מתחזיות הבנק המרכזי של בריטניה. הצמיחה ב-2018 כולה ירדה לקצב של 1.4% לעומת 1.7% ב-2017. היצוא הבריטי סבל מהאטה בכלכלה הגלובלית. השקעות העסקים ירדו ב-3.7% ברבעון הרביעי, הרמה הנמוכה ביותר מאז הרבעון הראשון של 2010.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות באסיה; המשקיעים מקווים לפריצת דרך בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין

בורסות סין שבו היום לפעילות בתום חופשת ראש השנה הסיני והמסחר בהן מתנהל במגמה חיובית על רקע תקוות המשקיעים לפריצות דרך בסבב השיחות בין ארה"ב לסין בנושא סחר. שנחאי עלתה ב-1.3%; שנזן קפצה ב-2.9%; סיאול עלתה ב-0.2%; הונג קונג מתחזקת ב-0.7%; סידני ירדה ב-0.2%. בטוקיו לא מתקיים היום מסחר בשל חג.

בימים חמישי ושישי יתקיים סבב שיחות נוסף בין ארה"ב לסין בנושא סחר, כשבראש המשלחת האמריקאית יעמוד שר האוצר סטיבן מנוצ'ין. בשיחות יעלו האמריקאים נושאי מפתח להשגת הסכם בין הצדדים, ובהם מדיניות הטכנולוגיה הסינית והגנה על קניין רוחני במדינה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השבוע בשווקים: בכמה צמחה כלכלת אירופה ומה עשו פפסיקו וקוקה קולה?

אחרי שרוב חברות הטכנולוגיה הגדולות והמוסדות הפיננסיים דיווחו על תוצאותיהן לרבעון האחרון של 2018, השבוע יגיע תורן של כמה מחברות המזון הגדולות, ובהן קוקה קולה ופפסיקו. במוקד המסחר השבוע יעמדו כמה נתוני מקרו חשובים שיעידו על מצב הכלכלה האמריקאית.

ביום רביעי יפרסם משרד העבודה בארה"ב את נתוני האינפלציה, שאינה מצליחה להתרומם בחודשים האחרונים. ביום חמישי יפורסמו בארה"ב נתוני המכירות הקמעונאיות שצפויים להעיד על מצב הרוח של הלקוחות באמריקאים בדצמבר – חודש הקניות העמוס ביותר במדינה. הנתונים מתפרסמים באיחור בשל השבתת הממשל בארה"ב בחודש שעבר. ביום שישי יפרסם הבנק בפדרלי בארה"ב את נתוני התפוקה התעשייתית במדינה.

בנוסף, מחר צפוי לנאום יו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב, ג'רום פאואל, ולספק רמזים לגבי המדיניות המוניטרית העתידית של ארה"ב. כמו כן, יפורסמו ביום חמישי הערכות שניות של הצמיחה בגוש היורו.

טבלת השבוע בוול סטריט 11.2
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker