עדכונים

נאסד"ק השלים שבוע חיובי שביעי ברציפות; מוטורולה קפצה ב-14%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת בצל התגברות החששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית ומפני אפשרות כי ארה"ב וסין לא יצליחו להגיע להסכם לפני מועד סיום הפסקת האש במלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מגזר ההיי-טק הוביל את העליות בעקבות דו"חות חזקים של מוטורולה סולושנס.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בירידה של 0.3% אולם טיפס בסיכום שבועי ב-0.2% בדרכו לשבוע חיובי שביעי ברציפות. מדד S&P 500  נסגר בעלייה של 0.1% לאחר שכבר ירד ב-0.9% במהלך יום המסחר, והצליח לחלץ עלייה שבועית של פחות מ-0.1%. מדד נאסד"ק  טיפס היום ב-0.1% בדרכו לעלייה שבועית של 0.5% - שבוע חיובי שביעי ברציפות.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר אתמול לכתבים כי אין בכוונתו להיפגש עם נשיא סין, שי ג'ינפינג, לפני סיום הפסקת האש במלחמת הסחר בתחילת מארס. היועץ הכלכלי של הבית הלבן, לארי קאדלו, אמר אתמול כי ארה"ב וסין עדיין רחוקות מהשגת הסכם סחר.

מצדו השני של האוקיינוס האטלנטי, הנציבות האירופית הנמיכה אתמול בשיעור חד את תחזיות הצמיחה לכלכלת גוש היורו לשנה הנוכחית ול-2020. הבנק המרכזי של בריטניה הנמיך אף הוא אתמול את תחזית הצמיחה בממלכה, שצפויה השנה להיות הנמוכה מאז המשבר הפיננסי.

מניית מוטורולה סולושנס זינקה ב-14% בוול סטריט לאחר שחברת טכנולוגיית התקשורת, המעסיקה כ-1,000 עובדים במרכז הפיתוח שלה בישראל, דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים.

מניית סקצ'רס קפצה ב-15% לאחר שיצרנית הנעליים דיווחה על רווח גבוה מהצפוי ברבעון הרביעי של 2018, וסיפקה תחזית רווח גבוהה מציפיות האנליסטים גם לרבעון הנוכחי.

שוק המניות העולמי סגר שבוע שלילי ראשון ב-2019

שוק המניות הגלובלי נמצא בדרכו לירידה שבועית ראשונה השנה על רקע דעיכת התקוות להסכם סחר בין ארה"ב לסין, ובצל התגברות סימני ההאטה בצמיחה הכלכלית העולמית, לאחר שהבנק המרכזי של אוסטרליה הצטרף למקביליו באירופה ובריטניה והנמיך את תחזיות הצמיחה.

מדד המניות הכלל עולמי של MSCI, העוקב אחרי מניות ב-47 מדינות, נסוג ב-0.5% - יום שלישי ברציפות של ירידות. מתחילת השבוע איבד המדד הגלובלי 0.7% ונמצא בדרכו לירידה שבועית ראשונה לאחר שישה שבועות רצופים של עליות.

מוטורולה סולושנס מזנקת ב-14% בעקבות דו"חות חזקים

מניית מוטורולה סולושנס מזנקת ב-14% במסחר בוול סטריט לאחר שחברת טכנולוגיית התקשורת דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי הודות לביקוש מוגבר לציוד ושירותים נלווים של החברה.

מוטורולה סולושנס, המעסיקה כ-1,000 עובדים במרכז הפיתוח שלה בישראל, עברה ברבעון הרביעי של 2018 לרווח של 423 מיליון דולר, או רווח של 2.44 דולר למניה, לעומת הפסד של 575 מיליון דולר, או הפסד של 3.56 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי הוצאות חד פעמיות דיווחה החברה על רווח של 2.63 דולר למניה - 10 סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

בשורה העליונה רשמה מוטורולה סולושנס בתקופה המדווחת הכנסות של 2.25 מיליארד דולר, צמיחה של 15% לעומת הרבעון הרביעי של 2017, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 2.22 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה החברה צמיחה של כ-11% בהכנסות ברבעון הנוכחי.

הנפט בשבוע הגרוע מדצמבר; צנח ב-5%

מחיר הנפט נפל בקרוב ל-5% השבוע בצל חששות מפני ירידה בביקוש על רקע סימני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 52.72 דולר לחבית, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

עם זאת, בסיכום שבועי צנח מחיר הנפט ב-4.6% - הנפילה השבועית החדה ביותר מאז אמצע דצמבר.

הזהב סגר שבוע של ירידות; הפלדיום שובר שיאים

מחיר הזהב טיפס היום (ו') לאחר שירידות בשוקי המניות בעולם הגבירו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר. מחיר הפלדיום המשיך לשבור שיאים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,318.5 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי נסוג מחיר הזהב ב-0.3% לאחר שהתחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם ייקרה את מחיר המתכת, הנקוב בדולרים, עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים. מחיר הזהב עודנו גבוה ב-2.9% מרמתו בתחילת השנה.

מחיר הפלדיום, שטיפס בחודש שעבר מעל למחיר הזהב בפעם הראשונה זה למעלה מ-16 שנים, המשיך לשבור שיאים. החוזים על הפלדיום למסירה במארס נסגרו בניו יורק במחיר שיא של 1,371.2 דולר לאונקייה, עלייה של 1%, בדרכם לזינוק שבועי של 4.4%.

חששות צמיחה הכבידו על אירופה; הליש"ט בשבוע הגרוע מאוקטובר

בורסות אירופה, שרשמו אתמול (ה') את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שישה שבועות, נסגרו גם היום בירידות בצל חששות מפני האטה בצמיחה הכלכלית ביבשת ובעולם. מניות יצרניות המכוניות הובילו את הירידות על רקע חשש כי ארה"ב וסין לא יצליחו להגיע להסכם לפני מועד סיום הפסקת האש במלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.3%; פרנקפורט נסוגה ביותר מ-1%. פריז איבדה 0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.6%.

שוקי האג"ח הממשלתיות של גרמניה ובריטניה נסחרו בעליות. התשואה על האג"ח הממשלתיות של גרמניה (בונד) ל-10 שנם נסוגה ב-0.03% לרמה של 0.09%, שפל של יותר משנתיים. התשואה על האג"ח הממשלתיות של בריטניה ל-10 שנים ירדה ב-0.01% לרמה של 1.16%, רמתה הנמוכה ביותר מזה 13 חודשים.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.133 דולר ליורו לאחר שהנציבות האירופית הנמיכה אתמול את תחזית הצמיחה לכלכלת גוש היורו לשנה הנוכחית לרמה של 1.3% עקבות קיפאון בכלכלת איטליה והאטה בתנופה בגרמניה, בצל מתיחות בסחר העולמי.

הליש"ט נסוג ב-0.2% מול הדולר לרמה של 1.2934 דולר לליש"ט ונמצאים בדרכו לירידה השבועית החדה ביותר מאז אוקטובר, לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה הנמיך אתמול את תחזית הצמיחה בממלכה לשנה הנוכחית לרמה של 1.2% - הנמוכה מאז המשבר הפיננסי לפני עשור.

מצדו השני של האוקיינוס האטלנטי, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אתמול לכתבים כי אין בכוונתו להיפגש עם נשיא סין שי ג'ינפינג לפני תחילת מארס, אז תסתיים הפסקת האש במלחמת הסחר. היועץ הכלכלי של הבית הלבן, לארי קאדלו, אמר אתמול כי ארה"ב וסין עדיין רחוקות מהשגת הסכם סחר.

החזית המקרו כלכלית באירופה סיפקה נקודת אור היום. הייצוא מגרמניה עלה בדצמבר, כך לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הגרמנית. הייצוא עלה ב-1.5% לעומת החודש הקודם, בעוד שהייבוא עלה ב-1.2%. העודף במאזן הסחר של גרמניה הסתכם ב-19.40 מיליארד יורו (22.02 מיליארד דולר), מעל לתחזיות אנליסטים.

רווח ותחזית חזקים מקפיצים את מניית סקצרס ב-20%

מניית סקצ'רס נוסקת ביותר מ-20% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שיצרנית הנעליים דיווחה על רווח גבוה מהצפוי ברבעון הרביעי של 2018, וסיפקה תחזית רווח גבוהה מציפיות האנליסטים גם לרבעון הנוכחי.

החברה האמריקאית דיווחה על רווח נקי של 47.4 מיליון דולר, או רווח של 31 סנט למניה, ברבעון הרביעי, לעומת הפסד של 66.7 מיליון דולר, או הפסד של 43 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח נמוך יותר של 23 סנט למניה.

במבט קדימה, צופה סקצ'רס לרשום ברבעון הנוכחי רווח בטווח של 70-75 סנט למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 63 סנט למניה.

מנגד, תוצאות ותחזיות החברה בשורה העליונה היו חלשות מהצפוי. ההכנסות ברבעון הרביעי הסתכמו ב-1.08 מיליארד דולר, צמיחה של 11% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך מעט פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 1.1 מיליארד דולר.

סקצ'רס צופה הכנסות בטווח של 1.28-1.3 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2019, פחות מתחזיות האנליסטים למכירות של 1.34 מיליארד דולר.

אסיה ננעלה בירידות; טוקיו נפלה ב-2%

בעקבות הירידות אמש בוול סטריט והחששות להאטה בצמיחה הגלובלית נרשמו הבוקר ירידות בבורסות אסיה. טוקיו ירדה ב-2%; הונג קונג נחלשה ב-0.2%; סינגפור ירדה ב-0.1%; סיאול נסוגה ב-1.2% וסידני ירדה ב-0.4%. בורסת שנחאי היתה עדיין סגורה לרגל חגיגות השנה הסינית החדשה.

בורסת טוקיו הובילה את הירידות, והחוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות בעקבות דיווח כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ונשיא סין, שי ג'ינפינג, לא יפגשו עד סוף מארס, מה שמגביר את החשש להחרפה במלחמת הסחר בין המדינות ולהאטה בכלכלה העולמית.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.1% ל-109.72 ין לדולר. היורו והליש"ט יורדים בכ-0.05% ל-1.1338 דולר ו-1.2945 דולר בהתאמה. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.65%.

הנפט נסחר בירידות: נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.8% ל-52.2 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.7% ל-61.2 דולר לחבית.

חששות סחר הכבידו על וול סטריט; טוויטר נפלה ב-10%

בורסות וול סטריט, שקטעו אתמול את רצף העליות הארוך ביותר השנה, נסגרו במגמה שלילית על רקע התגברות החששות כי ארה"ב וסין לא יצליחו להגיע להסכם לפני מועד סיום הפסקת האש במלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. חששות מפני האטה בצמיחה באירופה ובסין ודו"חות כספיים מאכזבים שפירסמו חברות בארה"ב הכבידו אף הם על המדדים.

מדד נאסד"ק  נסגר בירידה של 1.2%; מדדי דאו ג'ונס   ו- S&P 500  נסוגו ב-0.9%. מגזרי ההיי-טק והבנקאות הובילו את הירידות היום.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר היום כי אין בכוונתו להיפגש עם מקבילו הסיני שי ג'ינפינג לפני סיום הפסקת האש במלחמת הסחר בתחילת מארס. דבריו באו לאחר שהיועץ הכלכלי של הבית הלבן, לארי קאדלו, אמר מוקדם יותר היום כי ארה"ב וסין עדיין רחוקות מהשגת הסכם סחר. "יש לנו פה עדיין מרחק די גדול לעבור", אמר קאדלו בהתייחסו לשיחות הסחר בין שתי המדינות, בראיון לערוץ פוקס ביזנס.

מניית טוויטר  נפלה בקרוב ל-10% במסחר בוול סטריט לאחר שחברת המדיה החברתית סיפקה תחזית מאכזבת. מניית יאם ברנדס   נסגרה ללא שינוי לאחר שענקית המזון המהיר שבבעלותה רשתות כמו פיצה האט ו-KFC דיווחה על ירידה ברווחיה הרבעוניים ועל הכנסות נמוכות מהצפוי.

מניות סאנטראסט ו-BB&T זינקו ב-10% וב-4% בהתאמה לאחר ששני הבנקים הודיעו על מיזוג שייצור את הבנק השישי בגודלו בארה"ב במונחי נכסים ופיקדונות.

בראשונה מעולם: אשראי הצרכנים בארה"ב מעל ארבעה טריליון דולר

אשראי הצרכנים בארה"ב טיפס בדצמבר בראשונה מעולם מעל לרמה של ארבעה טריליון דולר, אולם צמח בקצב המתון ביותר מזה שלושה חודשים, מסר היום הבנק הפדרלי.

אשראי הצרכנים גדל בדצמבר ב-16.6 מיליארד דולר לעומת החודש הקודם, או קצב גידול של שנתי של 5% - האטה לעומת נובמבר בו נרשם גידול של 22.4 מיליארד דולר, או קצב גידול שנתי של 6.8%. כלכלנים צפו גידול חד יותר של 17.5 מיליארד דולר בדצמבר.

חובות בעלי כרטיסי האשראי גדלו בדצמבר בקצב שנתי של 2%, לאחר גידול של 5.6% בנובמבר וזינוק של 11.7% באוקטובר. היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, גדל בדצמבר ב-6%.

בשנת 2018 כולה גדל אשראי הצרכנים ב-4.9% לעומת 5% בשנה הקודמת. חובות בעלי כרטיסי האשראי גדלו ב-2.75% בסיכום שנתי, והיקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים גדל ב-5.5%.

הנפט צנח ב-2.5% בניו יורק

מחיר הנפט נסגר בניו יורק ברמתו הנמוכה ביותר מזה שבוע בצל חששות כי האטה בצמיחת הכלכלה העולמית תפגע בביקוש.

התחזקות הדולר, בו נקובים מחירי הנפט, ודיווחים על גידול צפוי בתפוקת הנפט של לוב, הכבידו אף הם על מחיר הנפט.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 52.64 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-28 בינואר, לאחר ירידה של 2.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב ברצף הירידות הארוך מזה 20 חודשים

מחיר הזהב השלים את רצף הירידות היומי הארוך ביותר מזה 20 חודשים לאחר שהמשך התחזקות הדולר פגעה באטרקטיביות של המתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים, עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,314.2 דולר לאונקייה, ירידה של פחות מ-0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. היתה זו הירידה היומית החמישית ברציפות - רצף הירידות הארוך ביותר מאז יוני 2017.

חששות צמיחה הכבידו על אירופה; פרנקפורט נפלה ב-2.7%

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בראשונה זה למעלה משבוע בעקבות הורדת תחזיות הצמיחה הכלכלית ביבשת ועל רקע חששות כי שיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - לא יבשילו לכדי הסכם עד סיום הפסקת האש שהכריזו הצדדים.

בורסת פרנקפורט צנחה ב-2.7% על רקע ירידה מפתיעה בתפוקה התעשייתית בגרמניה - הכלכלה הגדולה באירופה. בורסת לונדון נסוגה ב-1.1%; פריז ומדריד נפלו ב-1.8%. מילאנו צנחה ב-2.6%. מניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-1.5% - לאחר שטיפס בכל אחד משבעה ימי המסחר הקודמים.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לרמה של 1.1356 דולר ליורו; הליש"ט מתחזק מול המטבע האמריקאי ב-0.3% לשער של 1.2972 דולר לליש"ט. התשואה על האג"ח הממשלתיות של גרמניה (בונד) ל-10 שנים נפלה ב-0.05% לרמה של 0.11% - הרמה הנמוכה ביותר מאז 2016.

הנציבות האירופית הנמיכה היום את תחזית הצמיחה לכלכלת גוש היורו לשנה הנוכחית לרמה של 1.3% עקבות קיפאון בכלכלת איטליה והאטה בתנופה בגרמניה, בצל מתיחות בסחר העולמי. בה בעת, הבנק המרכזי של בריטניה הנמיך את תחזית הצמיחה בממלכה לשנה הנוכחית לרמה של 1.2% - הנמוכה מאז המשבר הפיננסי לפני עשור.

מוקדם יותר דווח כי התפוקה התעשייתית בגרמניה ירדה במפתיע בדצמבר, חודש רביעי ברציפות. הירידה של 0.4% נגרמה בעיקר מירידה של 4.1% בבניה, לפי הנתונים שפרסם משרד הכלכלה הגרמני בברלין. הייצור של מוצרים עתירי הון עלה ב-0.9%.

יגואר לנד רובר רשמה הפסד שיא של 4.4 מיליארד ד'; נפילה במכירות בסין

יגואר לנד רובר (JLR), יצרנית המכוניות הגדולה בבריטניה, רשמה הפסד שיא רבעוני של 3.4 מיליארד ליש"ט (4.4 מיליארד דולר) על רקע נפילה במכירותיה בסין.

יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית, הנמצאת בבעלות קונצרן טאטא ההודי, רשמה ברבעון הרביעי של 2018 מחיקת ערך נכסים בסך 3.1 מיליארד ליש"ט (4 מיליארד דולר).

מכירות JLR הסתכמו ברבעון ב-6.2 מיליארד ליש"ט (8.1 מיליארד דולר), ירידה לעומת מכירות של 6.3 מיליארד ליש"ט בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. החברה מכרה ברבעון 144,602 מכוניות, ירידה של 6.8% לעומת 154,447 מכוניות ברבעון המקביל.

"יגואר לנד רובר דיווחה על מכירות רבעוניות חזקות בבריטניה ובצפון אמריקה, אבל הביצועים הכוללים שלנו המשיכו להיות מושפעים מתנאי שוק מאתגרים בסין", אמר מנכ"ל JLR, רלף ספת, בעת פרסום התוצאות.

בחודש שעבר, הודיעה JLR כי תקצץ 4,500 משרות מכוח העבודה העולמי שלה, מרביתן משרות ניהול בבריטניה, על רקע האטה בביקוש בסין וירידה במספר האנשים הרוצים לקנות מכוניות דיזל.

ירידה בריבית המשכנתאות בארה"ב בצל חששות האטה גלובליים

הריבית על המשכנתאות בארה"ב, שרשמה בשבוע הקודם את העלייה הראשונה השנה, חזרה לרדת בשבוע החולף בצל חששות האטה בכלכלה העולמית.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, ירדה בשבוע החולף ל-4.41% לעומת 4.46% בשבוע הקודם, שהיה השבוע היחיד ב-2019 שבו רשמה עלייה, מסרה היום ענקית המשכנתאות פרדי מאק.

הריבית על המשכנתאות בארה"ב נוטה לנוע יחד עם התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות, אשר רשמו עליות בשבועות האחרונים בצל חששות מהאטה בצמיחת הכלכלה העולמית. העלייה במחירי האג"ח גררה ירידה בתשואות.

ריבית הליבור בנפילה היומית החדה מ-2009

הריבית הבין-בנקאית בלונדון (ליבור) לתקופה של שלושה חודשים, לפיה נקבעות הריביות שמשולמות על כלים פיננסים ברחבי העולם בסך יותר מ-200 טריליון דולר, רשמה את הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט עשור.

ריבית הליבור צנחה היום ב-0.041% לרמה של 2.697%, הירידה היומית החדה ביותר מאז ה-21 במאי 2009. בחודש דצמבר טיפסה ריבית הליבור לשיא של יותר מעשור.

אסטרטג הריבית ג'ון היל מחברת BMO קפיטל מרקטס העריך בדו"ח למשקיעים כי נפילת ריבית הריבית היום נבעה בין השאר מאיתות הבנק הפדרלי בחודש שעבר על כוונתו להותיר את הריבית בארה"ב ללא שינוי בעתיד הנראה לעין, דיווח אתר חדשות הפיננסים מרקטווץ'.

ריבית הליבור עמדה בעשור החולף במוקד של שורת שערוריות, כולל מניפולציה רחבת היקף של הריבית שבה היו מעורבים מרבית הבנקים הגדולים בעולם בעת המשבר הפיננסי.

הנציבות האירופית הנמיכה תחזית הצמיחה בגוש היורו

הנציבות האירופית הנמיכה היום את תחזית הצמיחה הכלכלית בגוש היורו לשנה הנוכחית על רקע מתחים בסחר העולמי.

הנציבות צופה כעת כי כלכלת גוש היורו בת 19 מדינות תרשום השנה צמיחה של 1.3%, ירידה חדה לעומת התחזית בנובמבר לצמיחה של 1.9%, בצל קיפאון בכלכלת איטליה והאטה בתנופה בגרמניה. צמיחה בשיעור זה תהווה האטה לעומת צמיחה של 1.9% בשנת 2018. הצמיחה תתאושש בשנת 2020 לקצב של 1.6%, לפי תחזית הנציבות.

"גם אם הם פחתו במידת מה, מתחי הסחר וחוסר ודאות סביב התפתחותם עדיין מהווים סיכונים גבוהים עבור הכלכלה העולמית", נכתב בדו"ח של הנציבות. "ההאטה בכלכלת סין עלולה להיות חדה מהצפוי בעוד ששווקים מתעוררים רבים עדיין עלולים להיפגע משינויים פתאומיים בסנטימנט הסיכון הגלובלי".

הדולר מתחזק ועליות באג"ח בארה"ב בצל חששות האטה גלובליים

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם זה היום השישי ברציפות והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות מטפסות, בצל התגברות החששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%, יום שישי ברציפות של עליות.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 2.67% - שפל של שבוע.

הריבית בבריטניה נותרה ללא שינוי; הליש"ט נחלשת

הליש"ט נחלשת ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.289 דולר לליש"ט, לאחר שהריבית בבריטניה נותרה ללא שינוי. ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי של בריטניה החליטה היום פה אחד להשאיר את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.75%. ההחלטה היתה בהתאם לתחזיות. 

בנוסף, הוריד הבנק המרכזי של בריטניה את תחזית הצמיחה שלו לכלכלה הבריטית, והוא צופה כעת כי התמ"ג של בריטניה יצמח השנה בקצב האיטי ביותר מזה עשור. הצמיחה של בריטניה צפויה להיות 1.2% בלבד השנה, לעומת התחזית הקודמת של הבנק המרכזי לצמיחה של 1.7%. 

הודו הורידה ריבית במפתיע

הבנק המרכזי של הודו הוריד את הריבית במפתיע, ושינה את מדיניות הריבית שלו מ"הידוק" (העלאת ריבית) ל"נייטרלית". הריבית הורדה ב-0.25% ל-6.25%. הורדת הריבית היתה חדשות טובות לראש הממשלה נרנדרה מודי, שרוצה לעודד את הצמיחה לקראת הבחירות במאי.

מפלגתו של מודי כבר פועלת במרץ לקראת הבחירות. במסגרת התקציב שהציגה ב-1 בפברואר היא נותנת כסף לאיכרים והטבות מס למשפחות ממעמד הביניים, במחיר של הגדלת הגירעון התקציבי.

עליות באסיה: סידני עלתה ב-1.1% על רקע ציפיות להורדת ריבית

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים, על רקע הערכות כי הבנק המרכזי של אוסטרליה יוריד את הריבית. טוקיו ירדה ב-0.6%; סיאול ננעלה ללא שינוי; סידני עלתה ב-1.1%; השווקים בסין, הונג קונג וטייוואן סגורים עדיין לרגל ראש השנה הסיני.

פיליפ לואו, נגיד הבנק המרכזי של אוסטרליה, אמר אתמול בנאום כי ריבית נמוכה "תהיה הדבר הנכון בשלב מסוים" אם שיעור האבטלה באוסטרליה ימשיך לעלות ויעדי האינפלציה לא יושגו. השבוע הותיר הבנק המרכזי של אוסטרליה את הריבית בשפל של 1.5%, אך הוריד את תחזית הצמיחה ל-2019 מ-3.5% ל-3%.

שיחות הסחר בין ארה"ב לסין עדיין מרכזות עניין אצל המשקיעים. בשבוע הבא צפויים שר האוצר של ארה"ב סטיבן מנוצ'ין ונציג הסחר רוברט לייטהייזר להוביל משלחת אמריקאית לבייג'ין לסבב נוסף של שיחות, אך אין עדיין התקדמות בסוגיות המורכבות ביותר.

מניית סופטבנק זינקה בטוקיו ב-18% לאחר שאתמול הודיע מנכ"ל החברה מסיושי סאן על רכישה חוזרת מתוכננת של מניות בשווי 5.5 מיליארד דולר.

וול סטריט קטעה את רצף העליות הארוך השנה; מניות משחקי המחשב צללו

בורסות וול סטריט נסוג משיא של חודשיים וקטעו את רצף העליות הארוך ביותר השנה לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשא אתמול את נאום מצב האומה השנתי, ובו קרא לקונגרס להעביר חקיקה למימון תשתיות, אך גם שב על דרישתו לתקצוב בניית החומה בגבול עם מקסיקו. מגזר משחקי המחשב הוביל את הירידות בעקבות דו"חות מאכזבים של אלקטרוניק ארטס וטייק-טו אינטראקטיב.

מדד S&P 500  נסוג ב-0.2% לאחר שנסגר אתמול בשיא של חודשיים והשלים עלייה יומית חמישית ברציפות - ובכך השווה את רצף העליות הארוך ביותר השנה. מדד דאו ג'ונס   איבד 0.1%.

מדד נאסד"ק   ירד ב-0.4% לאחר שנסגר ביום שלישי במרחק נגיעה מיציאה מ"שוק דובי" אחרי שהשלים זינוק של 19.5% משפל של 6,192.92 נקודות שאליו נפל ב-24 בדצמבר. מדד מניות הטכנולוגיה צריך להיסגר מעל לרמה של 7,431.5 נקודות כדי להשלים עלייה של 20% מהשפל של ערב חג המולד ולצאת מהשוק הדובי שאליו נכנס בשלהי 2018.

מניית וולט דיסני  נסוגה ב-1.1% למרות שענקית הבידור והמדיה דיווחה אמש על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי. מניית ג'נרל מוטורס עלתה ב-1.6% לאחר שיצרנית המכוניות הגדולה ביותר בארה"ב דיווחה על רווח ומכירות גבוהים מתחזיות האנליסטים. מניית ניו יורק טיימס קפצה ביותר מ-10% לשיא של 13 שנים לאחר שמו"לית העיתונות דיווחה על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי והגדילה את הדיווידנד למשקיעים.

מניית סנאפ נסקה ביותר מ-21% אחרי שמפעילת אפליקציית סנאפצ'ט דיווחה אמש על תוצאות כספיות שעלו באופן ניכר על תחזיות האנליסטים.

מניות חברות משחק המחשב צנחו בעקבות דו"חות ותחזיות מאכזבים. אלקטרוניק ארטס  נפלה ביותר מ-13% לאחר שחברת משחקי המחשב דיווחה על מכירות נמוכות הצפוי ברבעון האחרון, וסיפקה תחזיות רווח ומכירות מאכזבות לרבעון הנוכחי. טייק-טו אינטראקטיב  צללה בכמעט 14% לאחר שדיווחה על הכנסות רבעוניות נמוכות מתחזיות האנליסטים.

הנפט טיפס בראשונה זה 3 ימים עקב נתוני מלאי מאכזבים בארה"ב

מחיר הנפט התאושש משפל של שבוע וטיפס בראשונה מזה שלושה ימים בעקבות גידול מתון מהצפוי במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 54.01 דולר לחבית, עלייה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באפריל נסגרו במחיר של 62.69 דולר לחבית, עלייה של 1.2%, בבורסת ICE בלונדון.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-1.3 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לגידול חד יותר של 3.7 מיליון חביות.

הזהב נסוג יום רביעי ברציפות

מחיר הזהב ירד יום רביעי ברציפות על רקע התחזקות הדולר בעולם שהפכה את המתכת - שמחירה נקוב בדולרים - ליותר יקרה עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,314.4 דולר לאונקייה - שפל של שבוע - לאחר ירידה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הדולר ממשיך להתחזק בעולם

הדולר ממשיך מתחזק זה היום השלישי ברציפות מול המטבעות המרכזיים בעולם, ושוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות.

המטבע האמריקאי מתחזק ב-0.4% מול היורו לרמה של 1.1366 דולר ליורו, ומטפס ב-0.1% מול הליש"ט לשער של 1.2932 דולר לליש"ט. הדולר מתחזק קלות מול הין היפני לרמה של 109.97 ין לדולר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3%, יום שלישי ברציפות של עליות.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסחרת ביציבות ברמה של 2.69%.

מקרו מאכזב בגרמניה הכביד על המדדים באירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת על רקע ירידה מפתיעה בהזמנות מבתי חרושת בגרמניה - הכלכלה הגדולה ביבשת - ובעקבות דו"חות כספיים פושרים שפירסמו חברות אירופיות בולטות דוגמת דיימלר ו-BNP פאריבה.

בורסות לונדון ופריז נסגרו בירידות של 0.1%; פרנקפורט נסוגה ב-0.4%; מנגד, מילאנו עלתה ב-0.8% ומדריד הוסיפה 0.1%. המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1% - יום חיובי שביעי ברציפות - ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שלושה חודשים.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1378 דולר ליורו; הליש"ט מתחזק קלות מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2951 דולר לליש"ט.

בגרמניה דווח היום על ירידה מפתיעה בהזמנות מבתי חרושת, זה החודש השני ברצינות, בדצמבר. ההזמנות ירדו ב-1.6% - הירידה החדה ביותר מזה שישה חודשים - ובניגוד לתחזיות לעליה של 0.3%. הירידה נגרמה מביקוש חלש למוצרים עתירי הון מחוץ לגוש היורו.  ההזמנות למוצרי צריכה השתפרו. בהשוואה לדצמבר שעבר, ירדו ההזמנות ב-7%.

גירעון הסחר של ארה"ב התכווץ

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ בנובמבר ב-11.5% לשפל של חמישה חודשים, הודות לנפילה בעלויות של נפט מיובא. עם זאת, במונחים שנתיים, הגירעון ב-2018 נמצא בדרכו להיות הגדול ביותר מזה עשור.

הגירעון התכווץ בנובמבר ל-49.3 מיליארד דולר לעומת 55.7 מיליארד דולר באוקטובר, לפי נתונים שפורסמו היום, ואשר יצאו באיחור של חודש בשל השבתת הממשל שהסתיימה לאחרונה. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון גדול יותר של 53.7 מיליארד דולר.

היבוא לארה"ב ירד ב-2.9% בנובמבר ל-259.2 מיליארד דולר, לאחר שטיפס בחודש הקודם לשיא. היצוא התכווץ ב-0.6% ל-209.9 מיליארד דולר. הגירעון במאזן הסחר מול סין התכווץ בנובמבר ב-2.8 מיליארד דולר, ל-35.4 מיליארד דולר, לאחר שטיפס לשיא מוקדם יותר בשנת 2018.

גירעון הסחר של ארה"ב הסתכם ב-552.3 מיליארד דולר ב-11 החודשים הראשונים של 2018, לעומת כ-500 מיליארד דולר באותה התקופה בשנה הקודמת. הגירעון השנתי צפוי להיות הגדול ביותר מאז שנת 2008, אז הסתכם ביותר מ-700 מיליארד דולר.

ג'נרל מוטורס היכתה התחזיות; נפילה של 25% במכירות בסין

מניית ג'נרל מוטורס קופצת בקרוב ל-4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שיצרנית המכוניות הגדולה ביותר בארה"ב דיווחה על רווח ומכירות גבוהים מהצפוי ברבעון הרביעי של 2018.

GM דיווחה על רווח נקי של שני מיליארד דולר ברבעון לעומת הפסד נקי של 5.1 מיליארד דולר שרשמה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת כתוצאה מהפרשה חד פעמית הקשורה לשינויים בחוקי המס בארה"ב.

הרווח לפני מס בניכוי סעיפים חד פעמיים הסתכמו ברבעון הרביעי ב-2.8 מיליארד דולר, או רווח של 1.43 דולר למניה - הרבה מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.24 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה החברה בתקופה המדווחת מכירות של 38.4 מיליארד דולר, צמיחה של 2% לעומת הרבעון הרביעי של 2017, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 36.5 מיליארד דולר.

GM ייחסה את התוצאות הכספיות הטובות לתמחור חזק של טנדרים ורכבי שטח בצפון אמריקה, אשר האפיל בהשפעתו על נפילה של 25% במכירות בסין ברבעון.

טוקיו טיפסה 0.1%; הבורסות בסין סגורות לרגל חג

עליות קלות נרשמו במרבית בורסות אסיה הבוקר (ד'), לאחר סגירה חיובית בוול אמש. טוקיו עלתה ב-0.1%; סינגפור נסוגה 0.1%; ומדד אסיה דאו שמר על יציבות. השווקים סגורים היום בסין, הונג קונג, קוריאה, סינגפור וניו זילנד.

שוק המניות העולמי מתקרב לרמות שבהן היה לפני הירידות של נובמבר, בין השאר הודות לשינוי המדיניות של הבנק הפדרלי, שנהפכה נייטרלית יותר. היום צפוי נגיד הבנק, ג'רום פאואל, לשאת דברים לראשונה מאז החלטת הריבית של ינואר.

עונת הדו"חות תמשיך היום עם פרסום דו"חות בולטים של טוויטר, BNP פאריבה וסוסייטה ג'נרל.

טויוטה דיווחה על עליה ברווח הרבעוני - אך הורידה התחזית השנתית

ענקית הרכב היפנית טויוטה דיווחה היום על עליה קלה ברווח התפעולי הרבעוני שלה, לאחר שעליה במכירותיה באסיה פיצתה על ירידה במכירות בצפון אמריקה, השוק הגדול ביותר שלה. טויוטה רשמה רווח של 676.1 מיליארד ין (6.16 מיליארד דולר) ברבעון שהסתיים בדצמבר, שהיה השלישי בשנת הכספים של החברה, לעומת רווח של 673.64 מיליארד ין ברבעון המקביל בשנה הקודמת. הרווח היה נמוך מתחזיות אנליסטים, שצפו כי יסתכם ב-680.84 מיליארד ין.

טויוטה הורידה את תחזית הרווח הנקי השנתית שלה, והיא צופה כעת כי הרווח השנתי שלה יסתכם ב-1.87 טריליון ין (17 מיליארד דולר), לעומת התחזית הקודמת לרווח של 2.3 טריליון ין. התחזית לרווח התפעולי השנתי נותרה ללא שינוי, ברמה של 2.4 טריליון ין.

בנפרד דיווחה סופטבנק על עליה של 60% ברווח התפעולי שלה ברבעון האחרון של 2018 ל-438 מיליארד ין. הכנסות סופטבנק עלו ב-5%. החברה, שלא פרסמה תחזית שנתית, אמרה כי תשתמש בהכנסות מהנפקת חטיבת הטלקום שלה לרכישה עצמית של מניות.

סנאפצ'ט ניפצה את התחזיות; המניה נוסקת ב-20% לאחר הסגירה

מניית סנאפ נוסקת ביותר מ-20% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט אחרי שמפעילת אפליקציית סנאפצ'ט דיווחה על תוצאות כספיות שעלו באופן ניכר על תחזיות האנליסטים.

החברה דיווחה הפסד נקי של 191.7 מיליון דולר, או הפסד של 14 סנט למניה, ברבעון הרביעי של 2018, לעומת הפסד של 350 מיליון דולר, או הפסד של 28 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה סנאפ הפסד של ארבעה סנט למניה ברבעון הרביעי - טוב בהרבה מתחזיות האנליסטים להפסד של 19 סנט למניה.

בשורה העליונה רשמה סנאפ בתקופה המדווחת הכנסות של 389.8 מיליון דולר, צמיחה של 36% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 378 מיליון דולר.

במבט קדימה, צופה סנאפ הרבעון הנכוח הכנסות בטווח של 285-310 מיליון דולר, לעומת תחזית האנליסטים להכנסות של 299.5 מיליון דולר.

מספר המשתמשים היומיים באפליקציית סנאפצ'אט התייצב ברבעון ברמה של 186 מיליון, ללא שינוי לעומת הרבעון הקודם, ומעל לתחזיות האנליסטים של 184.3 מיליון. עם זאת, מספר המשתמשים עודנו נמוך במיליון לעומת הרבעון הרביעי של 2017.

ההכנסה הממוצעת למשתמש הסתכמה ב-2.09 דולרים ברבעון הרביעי, עלייה לעומת 1.53 דולרים בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

אפל שוב היתה החברה הגדולה בעולם - לזמן קצר

ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל שבה וכבשה במהלך יום המסחר את תואר החברה הבורסאית בעלת שווי השוק הגבוה בעולם, אולם רק לזמן קצר בטרם שוב הודחה מהבכורה על ידי מיקרוסופט.

מניית אפל נסגר בעלייה של 1.7% במסחר בוול סטריט והשלימה זינוק של 12.9% בחמישה ימי המסחר מאז פרסום דו"חותיה הרבעוניים לאחר סגירת המסחר ב-29 בינואר. במהלך המסחר אף עקף שווי השוק של אפל את זה של מיקרוסופט, אולם שב וירד מתחתיו עם סגירת המסחר.

בעקבות עלייה של 1.7% שרשמה מניית אפל היום גדל שווי השוק של החברה ל-821.3 מיליארד דולר, כמיליארד דולר פחות מ מיקרוסופט שטיפסה היום ב-1.4% ונסגרה בשווי שוק של 822.6 מיליארד דולר.

עם זאת, אפל עדיין מקדימה את אמזון שמנייתה טיפסה היום ב-1.6% לרמה ששיקפה לענקית המסחר המקוון שווי שוק של 814.8 מיליארד דולר עם סגירת המסחר.

וול סטריט ברצף העליות הארוך השנה; נאסד"ק על סף יציאה מ"שוק דובי"

בורסות וול סטריט עלו זה היום החמישי ברציפות ונסגרו בשיא של חודשיים על רקע דו"חות כספיים חזקים שפירסמו היום חברות בארה"ב, ולקראת נאום מצב האומה שיישא הלילה הנשיא דונלד טראמפ.

מדד S&P 500  טיפס ב-0.5% ונסגר בשיא של חודשיים. המדד עלה זה יום המסחר החמישי ברציפות - ובכך השווה את רצף העליות הארוך ביותר השנה; מדד דאו ג'ונס  נסגר בעלייה של 0.7%.

מדד נאסד"ק  הוסיף 0.7% והתקרב לכדי מרחק נגיעה מיציאה מ"שוק דובי" לאחר שהשלים זינוק של 19.5% משפל של 6,192.92 נקודות שאליו נפל ב-24 בדצמבר. מדד מניות הטכנולוגיה צריך להיסגר מעל לרמה של 7,431.5 נקודות כדי להשלים עלייה של 20% מהשפל של ערב חג המולד ולצאת מהשוק הדובי שאליו נכנס בשלהי 2018.

מניית אלפבית  נסגרה בעלייה של קרוב ל-1% לאחר שהחברה האם של גוגל דיווחה אמש עלה רווח והכנסות גבוהים מהצפוי אך גם על זינוק חד בהוצאותיה. מניית ויאקום  עלתה ב-3% לאחר שדיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי אולם פספסה את תחזיות האנליסטים בשורה העליונה.

מניית אסתי לאודר קפצה ביותר מ-11% לשיא של שמונה חודשים לאחר שחברת הקוסמטיקה דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על ציפיות האנליסטים והעלתה את התחזית השנתית. מניית ראלף לורן זינקה ביותר מ-8% לאחר שחברת האופנה דיווחה על רווח והכנסות גבוהים מתחזיות האנליסטים.

ענקית המדיה והבידור דיסני  וחברת סנאפ , מפעילת אפליקציית סנאפצ'ט, יפרסמו את דו"חותיהן הרבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

הנפט נסגר מתחת ל-54 ד'; הזהב ירד יום 3 ברצף

מחיר הנפט נסוג לשפל של שבוע בצל חששות מפני חולשה בביקוש העולמי ועלייה בהיצע. מחיר הזהב ירד יום שלישי ברציפות על רקע התחזקות הדולר שהפכה את המתכת - שמחירה נקוב בדולרים - ליותר יקרה עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 53.66 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מזה שבוע, לאחר ירידה של 1.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו בניו יורק במחיר של 1,319.2 דולר לאונקייה, ירידה של פחות מ-0.1%.

בורסות אירופה בשיא של 12 שבועות; לונדון קפצה ב-2%

בורסות אירופה עלו זה היום השישי ברציפות ונסגרו ברמתן הגבוהה ביותר מזה 12 שבועות על רקע דו"חות כספיים חזקים של ענקית הנפט הבריטית BP. היורו והליש"ט נחלשים מול הדולר.

בורסת לונדון קפצה ב-2%; פרנקפורט ופריז זינקו ב-1.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.4% בדרכו ליום שישי ברציפות של עליות, ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז אמצע נובמבר.

הליש"ט נחלשת ב-0.7% מול הדולר לשער של 1.2946 דולר לליש"ט - שפל של שבועיים; היורו נסוג ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1411 דולר ליורו.

מגזר האנרגיה הוביל את העליות היום באירופה. מניית BP קפצה בלונדון בכ-5% לאחר שדיווחה על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים. מניות הבנקים בלטו אף הן לטובה.

היום פורסם מדד מנהלי הרכש (PMI) במגזר השירותים בגוש היורו. לפני פרסום המדד בגוש היורו, פורסמו באירלנד נתונים שמצביעים על האטה. הנתונים של AIB  ומרקיט מסמלים את הצמיחה האטית ביותר של מגזר השירותים במדינה מאז 2013 בפתח השנה, ותולים את זה במתיחות העולמית בנושא סחר.

המדד הגיע בינואר ל-54.2 נקודות, לעומת 56.3 נקודות בדצמבר 2018. במדד זה, כל נתון מעל 50 נקודות מסמל התרחבות בפעילות.

פתיחת שנה מאכזבת למגזר השירותים בארה"ב

מדד פעילות מגזר השירותים בארה"ב נסוג בינואר לרמה של 56.7 נקודות, רמתו הנמוכה ביותר מאז יולי, לעומת רמה של 58 נקודות בחודש הקודם, מסר היום מכון המחקר ISM.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 57.1 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות מגזר השירותים, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

הדולר מתחזק לקראת נאום מצב האומה של טראמפ

הדולר מתחזק זה היום השני ברציפות מול המטבעות המרכזיים בעולם לקראת נאום מצב האומה שיישא הלילה נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בקונגרס. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות מטפסת לשיא של יותר משבוע.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%, יום שני ברציפות של עליות.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים מטפסת ב-0.01% לרמה של 2.73%, רמתה הגבוהה ביותר זה למעלה משבוע.

BP מכה את התחזיות עם רווח של 2.72 מיליארד דולר

חברת האנרגיה BP דיווחה היום כי עברה לרווח ברבעון האחרון של 2018, ודיווחה על תוצאות טובות מתחזיות האנליסטים. החברה דיווחה על רווח חילוף שוטף, שבו משתמשת החברה להגדיר מונח הקרוב לרווח נקי, של 2.72 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של השנה שעברה, לעומת הפסד של 583 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 2.63 מיליארד דולר.

הכנסות החברה עלו ב-9.8% והגיעו ל-76.89 מיליארד דולר. עוד אמרה BP כי היא שילמה בשנה שעברה 3.2 מיליארד בגין פיצויים על אסון דליפת הנפט במפרץ מקסיקו. מניית החברה עולה במסחר בלונדון ב-4.7%.

המגזר הפרטי באירופה על סף קיפאון; צרפת בסכנת מיתון

מדד מנהלי הרכש (PMI) שפורסם היום ׁ(ג') באירופה מצביע על קיפאון בצמיחת המגזר הפרטי באירופה. המדד המשולב (מגזר שירותים וייצור) של מרקיט הגיע בינואר ל-51 נקודות, לעומת 51.1 נקודות בדצמבר. במדד זה, כל נתון מעל 50 נקודות מסמל התרחבות בפעילות. המדד היה טוב מתחזיות כלכלנים שסברו שהמדד יגיע ל-50.7 נקודות, אך הוא מסמל צמיחה אטית של המגזר הפרטי באירופה. בכמה מדינות ביבשת, הנתונים שפורסמו מצביעים על האטה משמעותית ואף מיתון אפשרי.

באיטליה הגיע המדד ל-48.8 נקודות - שפל של 62 חודשים; באירלנד הגיע המדד לשפל של 67 חודשים ברמה של 53.3 נקודות; בצרפת הגיע המדד לשפל של 50 חודשים ברמה של 48.2 נקודות. המדד בגרמניה הצביע אמנם על צמיחה בפעילות, אבל הוא תואם את המגמה של האטת הפעילות במדינה. נקודת האור ביבשת היא ספרד, שבה המדד הגיע לשיא של שבעה חודשים ברמה של 54.5 נקודות.

הנתונים בנוגע לצרפת ואיטליה, הכלכלות השנייה והשלישית בגודלן (בהתאמה) בגוש היורו, צריכים להדאיג את מקבלי ההחלטות ביבשת, שכן הם מסמלים היתכנות של גלישה של צרפת למיתון, וסיכויים נמוכים שאיטליה תצליח לצאת מהמיתון שאליו נקלעה.

סידני זינקה; טוקיו רגועה

הבורסה בסידני זינקה היום בכמעט 2% בעוד בטוקיו ננעלה בירידות של 0.2% ביום מסחר חלקי באסיה. היום לא מתקיים מסחר בסיאול, שנחאי והונג קונג לרגל חגיגות ראש השנה הסיני. בשוק המט"ח, הדולר נחלש בשיעור קל מול הין ונסחר סביב שער של 109.85 ין לדולר.

העליות באוסטרליה נרשמות אחרי שדו"ח שפורסם היום במדינה על ליקויים בתפקוד של הבנקים היה חמור פחות מהמצופה. בנוסף, הבנק המרכזי במדינה הודיע היום שהוא מותיר את הריבית ברמה של 1.5%. ואולם נגיד הבנק המרכזי, פיליפ לו, הזהיר מפני העלייה ברמת הסיכונים בעולם.

וול סטריט ננעלה בעליות; גוגל תפרסם דו"חות לאחר נעילת המסחר

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות. ה דאו  עלה ב-0.4%. S&P 500 טיפס ב-0.4% ו נאסד"ק  התחזק ב-0.9%. 

יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, אמרה היום כי ניסוח ההסכם על תקציב ארה"ב למניעת השבתה נוספת של הממשל הפדרלי ב-15 בפברואר צריך להסתיים עד יום שישי, כדי שלקונגרס יהיה מספיק זמן להצביע על ההסכם.

סבב שיחות הסחר בין ארה"ב לסין הסתיים בשבוע שעבר בנימה חיובית, כאשר סין הבטיחה להגדיל את צריכת הסחורות מארה"ב.

עונת הדו"חות לרבעון הרביעי של 2018 נמשכת. היום יפרסמו אלפבית, החברה האם של גוגל , וענקית תשתיות התקשורת סיסקו , את תוצאותיהן לרבעון. האנליסטים מעריכים כי אלפבית תודיע על רווח של 11 דולר למניה, לעומת רווח של 9.7 דולרים למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה.

הנפט ננעל בירידה של 1.3%

מחירי הנפט ירדו על רקע דיווחים על עלייה במאגרי הנפט הגולמי ופעילות כלכלית מאכזבת בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס ירדו ב-1.3% למחיר של 54.56 דולר לחבית. החוזים על הברנט למסירה באפריל ירדו ב-0.3 למחיר של 62.57 דולר לחבית.

אירופה ננעלה במגמה מעורבת; ריינאייר ירדה ב-1.9%

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת.

לונדון עלתה ב-0.1%; פרנקפורט ירדה ב-0.2%; פריז ירדה ב-0.5% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.1%.

ריינאייר, חברת הטיסות המוזלות, דיווחה על הפסד של 19.6 מיליון יורו (22.4 מיליון דולר) ברבעון לעומת רווח של 105.6 מיליון יורו בררבעון המקביל. המניה יורדת ב-3.8%. מניית איזיג'ט ירדה ב-1.9%.

החברה הודיעה על שינויים בהנהלה כאשר יו"ר החברה דיוויד בונדרמן יעזוב את תפקידו השנה. כהונתו של מנכ"ל החברה מייקל אוריילי תוארך בחמש שנים, והוא יהיה אחראי מעתה על הניהול היום יומי של החברות הבנות של ריינאייר: החברה האירית, החטיבה הבריטית, חברת התעופה האוסטרלית לנמדומויישן וחברת הצ'רטרים ריינאייר סאן. לחלק מהחברות הללו ימונה מנכ"ל.

הזמנות מפעלים בארה"ב נפלו בחדות בנובמבר

הזמנות מפעלים בארה"ב נפלו בחדות בנובמבר, סימן נוסף להאטה בצמיחה של המגזר התעשייתי לקראת סוף 2018.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה של 0.2%, בשל מחירי הנפט הנמוכים. פרסום הדו"ח התעכב ב-35 יום בשל השבתת הממשל.

נקודת אור אחת היתה ההזמנות של מוצרים ברי קיימא, שעלו ב-0.7%, על פי דיווח הממשלה.

בורסות אסיה ננעלו בעליות קלות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים קלות בעקבות דו"ח התעסוקה החיובי שפורסם בארה"ב ביום שישי האחרון ודיווחים על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. בורסת שנחאי סגורה היום לרגל ערב ראש השנה הסיני. בורסות שנחאי, הונג קונג וסיאול יהיו סגורות ברוב השבוע לרגל החופשה.

טוקיו עלתה ב-0.4%; הונג קונג הוסיפה 0.2% לערכה; סינגפור ירדה ב-0.1% וסידני עלתה ב-0.5%.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.3% ל-109.86 ין לדולר. היורו יורד ב-0.05% ל-1.1450 דולר והליש"ט יורדת ב-0.2% ל-1.3055 דולר. הדולר האוסטרלי יורד ב-0.3% ל-0.722 דולר אמריקאי.

הנפט נסחר ביציבות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.3% ל-55.3 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.6% ל-63.1 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker