נאסד"ק סגר שבוע חיובי חמישי ברציפות; שווי אינטל נחתך ב-13 מיליארד ד'

סגירה חיובית בוול סטריט לאחר שטראמפ הודיע על הסכם לסיום השבתת הממשל בארה"ב ■ בראשונה מאז יוני: הזהב פרץ מעל 1,300 דולר לאונקייה ■ וול סטריט ג'ורנל: "הפד שוקל להפסיק מוקדם מהצפוי את צמצום הנכסים במאזניו" ■ הליש"ט בזינוק השבועי החד ביותר מזה שנה

עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט סגרה שבוע חיובי 5 ברצף; אינטל נחתכה ב-13 מיליארד ד'

מניות הבלו צ'יפ וההיי-טק בבורסות וול סטריט השלימו שבוע חמישי ברציפות של עליות, לאחר שהנשיא דונלד טראמפ הכריז על הסכם לסיום השבתת הממשל הארוכה בתולדות ארה"ב, ולמרות דו"חות כספיים מאכזבים של אינטל. הדולר מחק את כל עליות השבוע והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.3% תוך מחיקת כל ירידות השבוע בדרכו לעלייה שבועית של 0.1%; מדד דאו ג'ונס  טיפס ב-0.8% והצליח לחלץ עלייה שבועית של 0.1% - שבוע חיובי חמישי ברציפות; מדד S&P 500 הוסיף 0.9% בדרכו לסגירה חיובית שביעית בשמונה ימי המסחר האחרונים, אולם איבד 0.2% בסיכום שבועי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 2.74%, העלייה החדה ביותר מזה שבוע. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נופל ב-0.8% תוך מחיקת כל עליות השבוע, ונמוך כעת ב-0.5% מרמתו בתחילת השבוע.

מניית אינטל צנחה ב-5.5% היום בוול סטריט לאחר שענקית השבבים האמריקאית דיווחה אמש על הכנסות רבעוניות נמוכות מהצפוי ברבעון האחרון, וסיפקה תחזיות רווח ומכירות מאכזבת לרבעון הנוכחי. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של אינטל ב-12.5 מיליארד דולר.

מניית סטארבקס קפצה ב-3.6% לאחר שרשת בתי הקפה דיווחה אמש על תוצאות כספיות שעלו על תחזיות האנליסטים, זה הרבעון השני ברציפות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בראשונה מאז יוני: הזהב פרץ מעל 1,300 דולר לאונקייה

מחיר הזהב נסגר מעל לרף של 1,300 דולר לאונקייה, בראשונה מאז יוני, לאחר שהיחלשות הדולר בעולם הגבירה את האטרקטיביות של המתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים, עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,304.2 דולר לאונקייה, עלייה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-1.2%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.7%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אירופה נסגרו בעליות; הליש"ט בשבוע הטוב מזה שנה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע תקוות המשקיעים להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הליש"ט והיורו מתחזקים.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.1% בעקבות דו"חות כספיים מאכזבים של ענקית הטלקום הבריטית וודאפון. פרנקפורט קפצה ב-1.4%; פריז הוסיפה 1.1%; מילאנו עלתה ב-1.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6% בדרכו לעלייה שבועית של 0.3%.

הליש"ט מתחזק ב-0.8% מול הדולר לשער של 1.317 דולר לליש"ט, שיא של כמעט 12 שבועות, ונמצא בדרכו לזינוק השבועי החד ביותר זה שנה. היורו מטפס ב-0.9% מול הדולר לרמה של 1.1407 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"הפד שוקל להפסיק מוקדם מהצפוי את צמצום הנכסים במאזניו"

מקבלי ההחלטות בבנק הפדרלי בארה"ב עשויים להחליט בקרוב על הפסקת תהליך צמצום היקף האג"ח הממשלתיות האמריקאיות במאזני הבנק - מוקדם יותר מכפי שצפו כאשר הבנק המרכזי החל באוקטובר 2017 לצמצם את היקף הנכסים במאזניו. זאת לאחר שהללו הגיעו ליותר מ-4.5 טריליון דולר.

הדיווח על ההחלטה האפשרית, בעיתון וול סטריט ג'ורנל, בא על רקע חששות המשקיעים כי הבנק המרכזי ירחיק לכת יותר מדי במדיניותו המוניטרית המצמצמת, הכוללת מלבד צמצום היקף הנכסים במאזני הבנק גם העלאות ריבית שהחלו בשנת 2015.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ביטחון העסקים בגרמניה בשפל של 3 שנים

ביטחון העסקים בגרמניה הידרדר בחדות בינואר, סימן לכך שהצרות הכלכליות שחלו במחצית השנייה של 2018, מתפשטות גם ל-2019.

על פי מכון Ifo, מדד האווירה העסקית נפל ל-99.1 נקודות בינואר לעומת 101 נקודות בדצמבר. זאת הרמה הנמוכה ביותר מאז פברואר 2016 כשהמדד הגיע לאותה רמה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אסיה נסחרו בעליות

בורסות אסיה נסחרו בעליות הבוקר בהמשך למגמה החיובית אמש בוול סטריט.

טוקיו עלתה ב-1%. הונג קונג עלתה ב-1.7%. שנחאי הוסיפה 0.4%. סינגפור עלתה ב-0.4%. טייוואן עלתה ב-0.9%.

הין מתחזק ב-0.2% מול הדולר ל-109.8 ין לדולר. מחיר הנפט הגולמי עולה ב-1.3% ל-53.81 דולר חבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המעסיקה הגדולה בהיי-טק הישראלי איכזבה; אינטל צוללת ב-8%

מניית אינטל צוללת ביותר מ-8% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט לאחר שענקית השבבים האמריקאית דיווחה על הכנסות רבעוניות נמוכות מהצפוי ברבעון האחרון, וסיפקה תחזיות רווח ומכירות מאכזבת לרבעון הנוכחי על רקע ההאטה בסין וחולשה בביקוש לשבבים למרכזי נתונים ומודמים.

אינטל , המעסיקה הגדולה ביותר בהיי־טק הישראלי עם כ-10,000 עובדים, דיווחה על רווח נקי של 5.2 מיליארד דולר, או רווח של 1.12 דולר למניה, ברבעון הרביעי של 2018, לעומת הפסד של 687 מיליון דולר, או 15 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 1.28 דולר - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.22 דולר למניה.

עם זאת, בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות של 18.66 מיליארד דולר, שיפור לעומת הכנסות של 17.05 מיליארד דולר, אך נמוך מתחזיות האנליסטים להכנסות של 19.01 מיליארד דולר.

אינטל, שרכשה לפני כשנתיים את מובילאיי הישראלית, גם סיפקה תחזיות מאכזבות לרבעון הנוכחי. החברה צופה רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 87 סנט למניה על הכנסות של 16 מיליארד דולר. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.01 דולר למניה על הכנסות של 17.35 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניות השבבים התקרבו ליום הטוב זה עשור בוול סטריט

מניות השבבים בוול סטריט רשמו את הזינוק החד ביותר מאז הראלי שאחרי חג המולד, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר היו בדרכן ליום הטוב ביותר זה כמעט עשור, על רקע דו"חות כספיים חזקים של חברות במגזר, בהן טקסס אינסטרומנטס, זיילינקס ולאם ריסרץ'.

מניית זיילינקס נסקה ביותר מ-18% בניו יורק לאחר שיצרנית השבבים דיווחה אמש על הכנסות רבעוניות גבוהות מציפיות האנליסטים וסיפקה תחזית גבוה מהצפוי לרבעון הנוכחי. מניית טקסס אינסטרומנטס קפצה בקרוב ל-7% לאחר שדיווחה על רווח רבעוני גבוה מהתחזיות. מניית לאם ריסרץ' זינקה בקרוב ל-16% לאחר שיצרנית ציוד ייצור השבבים דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

עוד בלטו לטובה מניות AMD , מיקרון ו אנבידיה שקפצו ב-5%-7%. אינטל , שפירסמה את דו"חותיה הרבעוניים היום לאחר סגירת המסחר, נסגרה בעלייה של 3.8%.

מדד מניות המוליכים למחצה של פילדלפיה קפץ ב-5.7% - לעומת זינוק של 5.8% ביום שאחרי חג המולד - אחרי שבמהלך המסחר היום כבר נסק ביותר מ-6% והיה בדרכו לזינוק היומי החד ביותר מאז מארס 2009.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ההיי-טק הוביל את וול סטריט לעלייה 6 ב-7 ימים

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית בעיקרה זו הפעם השישית בשבעה ימי המסחר האחרונים, לאחר שעליות במגזר ההיי-טק האפילו בהשפעתן על חששות סביב סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.7%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.1% בדרכו לסגירה חיובית שישית בשבעה ימי המסחר האחרונים.

מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1% לאחר ששר המסחר האמריקאי, וילבור רוס, אמר היום בראיון לערוץ CNBC כי ארה"ב וסין מרוחקות "קילומטרים על גבי קילומטרים" (miles and miles) מפתרון מחלקות הסחר ביניהן, וכי עדיין מוקדם מדי להעריך מה הכיוון שבו ילכו שיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 2.71%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4%.

מניית אמדוקס הישראלית התאוששה ב-0.4% במסחר בניו יורק לאחר שצללה אתמול בעקבות דו"ח קטלני מצד בנק ההשקעות ספרוס והמלצת מכירה.

ענקית השבבים אינטל ורשת בתי הקפה סטארבקס יפרסמו דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

סגירה חיובית באירופה לאחר החלטת הריבית; לונדון נסוגה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בעיקרה לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר כצפוי את הריבית בגוש היורו ללא שינוי, ודבק בתחזיתו כי ישאיר את הריביות ברמתן הנוכחית לפחות עד הקיץ. היורו והליש"ט נחלשים מול הדולר.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.5%; פריז הוסיפה 0.7%. מנגד, בורסת לונדון נסוגה ב-0.4% בהובלת מניית ענקית הטלקום וודאפון שנפלה ב-3.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2%.

היורו נחלש ב-0.5% מול הדולר לשער של 1.1323 דולר ליורו לאחר נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר כי חלה הרעה במאזן הסיכונים סביב התחזית הכלכלית לגוש היורו. הליש"ט נחלש ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3029 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דראגי: "הרעה במאזן הסיכונים בתחזית; סיכוי נמוך למיתון"

נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר היום כי חלה הרעה במאזן הסיכונים סביב התחזית הכלכלית לגוש היורו, עקב המשך חוסר הוודאות סביב "גורמים גאו-פוליטיים" וסכנת פרוטקציוניזם כמו גם נקודות תורפה בשווקים מתעוררים ותנודתיות בשווקים הפיננסים.

דראגי אמר את הדברים במסיבת עיתונאים שקיים במטה הבנק בפרנקפורט בעקבות החלטת הריבית של הבנק.

דראגי ציין עוד כי מקבלי ההחלטות בבנק המרכזי היו מאוחדים בדעתם כי חל שינוי במאזן הסיכונים, אך גם היו מאוחדים בדעתם כי הסיכון למיתון נמוך.

בעת החלטת המדיניות הקודמת של ECB, בדצמבר, אמר דראגי כי הסיכונים מאוזנים באופן כללי.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בראשונה מ-1969: מספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב נמוך מ-200 אלף

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשבוע שעבר מתחת לרמה של 200 אלף בראשונה מאז שנת 1969, אך במקביל נרשם זינוק במספר התביעות הראשונות שהוגשו על ידי עובדי הממשל הפדרלי המושבת אשר מגישים את תביעותיהם דרך תוכנית ממשלתית נפרדת.

מספר תביעות האבטלה הראשונות נפל בשבוע שעבר ל-199 אלף - המספר הנמוך ביותר מאז נובמבר 1969 - לעומת 212 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה במספר התביעות השבועי לרמה של 218 אלף.

עם זאת, מספר עובדי הממשל הפדרלי שהגישו בראשונה תביעות אבטלה זינק ל-25,419 בשבוע השני של ינואר לעומת 10,454 תביעות בשבוע הראשון של ינואר, ופחות מ-5,000 תביעות בשבוע האחרון של דצמבר. השבתת הממשל הפדרלי החלה ב-22 בדצמבר ונכנסת היום ליומה ה-23.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הריבית באירופה ללא שינוי; היורו נחלש מול הדולר

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר היום כצפוי את הריבית בגוש היורו ללא שינוי, ודבק בתחזיתו כי ישאיר את הריביות ברמתן הנוכחית לפחות עד הקיץ.

ECB גם שב ואישר כי בכוונתו להשקיע מחדש את האג"ח במשך "פרק זמן ממושך" מעבר למועד שבו יחל להעלות את הריבית, נכתב בהודעת הבנק.

היורו נחלש ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.1352 דולר ליורו, כמעט ללא שינוי לעומת לפני החלטת הריבית.

נשיא הבנק המרכזי, מריו דראגי, יקיים מסיבת עיתונאים במטה הבנק בפרנקפורט החל מהשעה 15:30 שעון ישראל.

הבנק האירופי סיים בחודש שעבר באופן רשמי את תוכנית הדגל שלו להמרצת כלכלת היבשת במסגרתה ביצע רכישות אג"ח בהיקף של 2.6 טריליון יורו (2.96 טריליון דולר) על פני תקופה של ארבע שנים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עליות קלות באסיה

עליות קלות במסחר הבוקר באסיה, מלבד טוקיו שיורדת ב-0.2%; הונג קונג מוסיפה 0.5%; שנחאי עולה ב-0.5%; סינגפור מוסיפה 0.5%; מדד אסיה דאו עולה ב-0.2%.

המשקיעים ממתינים לחדשות בנוגע למשא ומתן בין ארה"ב לסין בנושא הסחר, ומקבלים פחות נתונים מבדרך כלל בעקבות השבתת הממשל. הין היפני שומר על שער של 109.46 ין לדולר; היורו עולה ב-0.1 לשער של 1.1388 דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מסחר הפכפך בוול סטריט; יבמ קופצת ב-8%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית זו הפעם החמישית בשישה ימי המסחר האחרונים, לאחר שדו"חות כספיים חזקים של חברות אמריקאיות בולטות כמו יבמ ופרוקטר אנד גמבל האפילו בהשפעתם על חששות מפני האטה בצמיחה הכלכלית בארה"ב ובעולם. הדולר והאג"ח הממשלתיות בארה"ב נסוגו.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.7%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.2%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.1%. עבור שלושת המדדים היתה זו סגירה חיובית חמישית בשישה ימי המסחר האחרונים.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות קלות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 2.75%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%.

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט צוברת תנופה וכמעט 15% מהחברות הנכללות במדד S&P 500 כבר פרסמו את תוצאותיהן הכספיות ברבעון הרביעי.

מניית פרוקטר אנד גמבל זינקה בקרוב ל-5% במסחר בוול סטריט לאחר שענקית מוצרי הצריכה דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מהצפוי. מניית יבמ קפצה ב-8.5% אחרי שענקית הטכנולוגיה דיווחה אמש על תוצאות רבעוניות שעלו על ציפיות האנליסטים, וסיפקה תחזית רווח חזקה לשנה הנוכחית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט נסוג לקראת השקת מנגנון אירופי עוקף סנקציות נגד איראן

מחיר הנפט נסוג על רקע דיווחים לפיהם האיחוד האירופי ישיק בקרוב מנגנון אשר יאפשר לחברות לעקוף את הסנקציות שהטילה ארה"ב על איראן, ויתכן שיגדיל בתוך כך את ההיצע בשוקי הנפט העולמיים.

החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 52.62 דולר לחבית, ירידה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שר החוץ של צרפת ז'אן איב לה דריאן אמר ביום רביעי כי מנגנון להקלה על המסחר עם איראן במטבע שאינו דולר, המגובה על ידי אירופה, יוקם בימים הקרובים. המנגנון נועד בין השאר להתגבר על הסנקציות שהטילה ארה"ב על איראן.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

חולשת הדולר תמכה בזהב - אך פלדיום ממשיך להיות יקר יותר

מחיר הזהב נסגר בעליות קלות על רקע היחלשות הדולר בעולם אשר הגבירה את האטרקטיביות של המתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים, עבור בעלי מטבעות אחרים. מחיר הפלדיום, שטיפס בשבוע שעבר בראשונה זה למעלה מ-16 שנים מעל למחיר הזהב, המשיך להיסחר מעל לרמה של 1,300 דולר לאונקייה.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,284 דולר לאונקייה, עלייה של פחות מ-0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הכסף למסירה במארס נסגרו במחיר של 15.38 דולר לאונקייה, עלייה של 0.4%.

החוזים על הפלדיום למסירה במארס, שנסגרו ביום חמישי מעל למחיר החוזים על הזהב בראשונה מאז אוקטובר 2002, המשיכו להיסחר מעל לרמה של 1,300 דולר לאונקייה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אירופה נסגרו בירידות; לונדון איבדה כ-1%

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית על רקע המשך החוסר ודאות סביב ברקזיט, לצד חששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית. היורו והליש"ט מתחזקים מול הדולר.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.9%; פרנקפורט ופריז נסוגו ב-0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.1%.

הליש"ט מתחזק ב-0.9% מול הדולר לרמה של 1.3073 דולר לליש"ט; היורו מתחזק מול המטבע האמריקאי ב-0.3% לשער של 1.139 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הארגון מחדש ב-P&G נושא פרי; העלתה תחזית המכירות

פרוקטר אנד גמבל דיווחה היום על צמיחה חדה מהצפוי ברבעון האחרון והעלתה את הקצה העליות של טווח תחזית המכירות שלה - עדות לכך שתוכנית הארגון מחדש של ענקית מוצרי הצריכה האמריקאית נושאת פרי. המניה קופצת ביותר מ-4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

יצרנית של חיתולי פמפרס וסכיני גילוח ג'ילט דיווחה על רווח נקי של 3.2 מיליארד דולר, או רווח של 1.22 דולר למניה, ברבעון האחרון, גידול לעומת רווח של 2.5 מיליארד דולר, או רווח של 93 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח רבעוני של 1.25 דולר למניה - ארבעה סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

בשורה העליונה דיווחה P&G על מכירות של 17.44 מיליארד דולר, צמיחה קלה לעומת 17.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל. אנליסטים צפו ירידה במכירות החברה ברבעון לרמה של 17.16 מיליארד דולר.

המכירות של חטיבות היופי ומוצרי הבית צמחו ברבעון, ואילו המכירות של חטיבות מוצרי תינוקות, נשים ומשפחה ומוצרי הבריאות ירדו.

החברה "סיפקה תוצאות משופרות למרות סביבה מאתגרת מבחינה תחרותית ומקרו כלכלית", אמר מנכ"ל P&G, דיויד טיילור, בעת פרסום הדו"חות.

פרוקטר העלתה את הקצה העליון של טווח תחזית המכירות האורגניות לשנת הכספים 2019 ב-1%, וצופה כעת צמיחה בטווח של 2%-4% לעומת מכירות של 66.83 מיליארד דולר ב-2018. תחזית האנליסטים היתה למכירות שנתיות

החברה דבקה בתחזיתה לצמיחה של 3%-8% ברווח המותאם למניה לעומת רווח של 4.22 דולר למניה בשנת הכספים 2018.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אסיה נסגרה במגמה מעורבת; יפן בגירעון סחר לראשונה מ-2015

המסחר בבורסות אסיה נסגר במגמה מעורבת, על רקע נתוני יצוא מאכזבים מיפן ודיווחים על בעיות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-0.1%; הונג קונג נסגרה ללא שינוי; שנחאי עלתה ב-0.1%; סיאול עלתה ב-0.5%; סידני ירדה ב-0.3%.

הייצוא מיפן ירד בדצמבר ב-3.8% לעומת דצמבר שעבר, הירידה החדה ביותר מזה שנתיים, כך לפי נתונים ממשלתיים שפורסמו היום. בנוסף, רשמה יפן את גירעון הסחר השנתי הראשון שלה מאז 2015. הייבוא עלה בדצמבר ב-1.9%, מתחת לתחזיות והרבה מתחת לזינוק של 12.5% שנרשם בנובמבר.

בארה"ב דיווחו הלילה אתרי חדשות כמו פייננשל טיימס ו-CNBC כי ממשל טראמפ דחה הצעה של נציגי סחר מסין להיפגש בוושינגטון השבוע, בשל היעדר התקדמות בסוגיות כמו גניבת הקניין הרוחני שבה מאשימה ארה"ב את סין. יועצו הכלכלי של טראמפ לארי קאדלו הכחיש את הדיווחים, ואמר לרויטרס כי שני הצדדים פועלים לקידום שיחות בדרג גבוה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יבמ היכתה התחזיות; המניה קופצת ב-7% לאחר הסגירה

מניית יבמ קופצת ב-7% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט אחרי שענקית הטכנולוגיה דיווחה על תוצאות רבעוניות שעלו על ציפיות האנליסטים, וסיפקה תחזית רווח חזקה לשנה הנוכחית.

החברה רשמה ברבעון הרביעי רווח נקי של 1.95 מיליארד דולר, או רווח של 2.15 דולר למניה, לעומת הפסד של 1.05 מיליארד דולר, או הפסד של 1.14 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה "ביג בלו" על רווח של 4.87 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 4.84 דולר למניה.

בשורה העליונה דיווחה יבמ על הכנסות של 21.76 מיליארד דולר, ירידה של 3% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך מעט מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 21.71 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה יבמ ב-2019 רווח שנתי לפני סעיפים חד פעמיים של לפחות 13.9 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 13.8 דולר למניה.

במהלך הרבעון שאת תוצאותיו פירסמה היום, הודיעה יבמ על רכישת חברת התוכנה רד האט בעסקת ענק של 34 מיליארד דולר. סגירת העסקה צפויה במחצית השנייה של 2019.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט ביום הגרוע מזה 3 שבועות; נאסד"ק צנח בקרוב ל-2%

בורסות וול סטריט רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט שלושה שבועות ונסגרו במגמה שלילית בראשונה מזה שבוע, בצל חששות מהאטה בכלכלה העולמית, ובעקבות דיווחים לפיהם ממשל טראמפ ביטל סבב שיחות סחר מקדימות עם סין שהיו אמורות להתקיים לקראת פתיחת המשא ומתן בדרגים גבוהים בשבוע הבא. עם זאת, הירידות התמתנו לקראת הסגירה לאחר שהבית הלבן הכחיש את הדיווחים. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות חדות.

מדד נאסד"ק נפל ב-1.9%; מדד S&P 500 נסגר בירידה של 1.4% - הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט שלושה שבועות; מדד דאו ג'ונס איבד 1.2%. שלושת המדדים המרכזיים בוול סטריט טיפסו בארבעת ימי המסחר הקודמים. ביום שני לא התקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום מרטין לותר קינג.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.04% לרמה של 2.74% - הנפילה החדה ביותר זה למעלה משבוע. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסחר ביציבות.

חברות עם חשיפה גדולה לשוק הסיני הובילו את הירידות בוול סטריט, ומניות קטרפילר ו דיר נפלו ביותר מ-3%. מניות ההיי-טק בלטו אף הן לרעה: אמזון ו נטפליקס צנחו בכ-4%; יצרנית שבבים AMD נפלה בכמעט 5%.

תשומת לב המשקיעים היתה נתונה גם לעונת הדו"חות הרבעוניים שהולכת וצוברת תנופה. מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון  נסוגה ביותר מ-1% לאחר שענקית מוצרי הצריכה סיפקה תחזית מכירות מאכזבת לשנת 2019. ענקית הטכנולוגיה יבמ  תפרסם את תוצאותיה הכספיות לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

מניית איביי זינקה ביותר מ-6% לאחר שקרן הגידור אליוט מנג'מנט הודיעה כי צברה נתח של יותר מ-4% ממניות חברת המסחר המקוון בשווי 1.4 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט נפל ביותר מ-2% בצל חששות האטה גלובליים

מחיר הנפט צנח בצל חששות כי האטה בצמיחת הכלכלה העולמית תפגע בביקוש לאנרגיה, לאחר שקרן המטבע הבינלאומית הנמיכה אתמול את תחזית הצמיחה הגלובלית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 52.57 דולר לחבית, ירידה של 2.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך המסחר כבר נפל מחירם לרמה של 51.8 דולר לחבית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במארס נסגרו במחיר של 61.5 דולר לחבית, ירידה של 2%, בבורסת ICE בלונדון.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניות הבנקים והכרייה הובילו הירידות באירופה

בורסות אירופה נסגרו בירידות בצל חששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית, ועל רקע דו"חות כספיים מאכזבים של ענק הבנקאות השווייצי UBS. מגזר הפיננסים והכרייה הובילו את הירידות.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1%; פרנקפורט ופריז נסוגו ב-0.4%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד אף הוא 0.4%.

היורו נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.1362 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזק ב-0.5% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2958 דולר לליש"ט.

מניית UBS נפלה ביותר מ-3% לאחר שהבנק החמיץ את תחזיות האנליסטים בשורת הרווח.

הירידות באירופה, ומוקדם יותר היום באסיה, באו על רקע דיווח על האטה בצמיחה בסין ולאחר שקרן המטבע הבינלאומית הורידה את תחזית הצמיחה העולמית ל-2019. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מכירות הבתים בארה"ב בשפל של 3 שנים; נפלו ב-10% תוך שנה

המכירות של בתים קיימים בארה"ב צללו בחודש שעבר לשפל של שלוש שנים, והשלימו בכך נפילה של יותר מ-10% לעומת דצמבר 2017.

המכירות של בתים קיימים בארה"ב נפלו בדצמבר ב-6.4% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 4.99 מיליון יחידות, הרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2015, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר בקצב המכירות לרמה של 5.1 מיליון.

לעומת דצמבר 2017 נפלו המכירות ב-10.3%. המחיר החציוני של בתים קיימים שנמכרו בדצמבר בארה"ב היה 253,600 דולרים, עלייה של 2.9% בלבד לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת.

בשנת 2018 כולה, הסתכמו המכירות של בתים קיימים ב-5.34 מיליון - המספר הנמוך ביותר מאז 2015.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קרן הגידור אליוט חשפה החזקה של 1.4 מיליארד ד' במניות אי-ביי

מניית אי-ביי מזנקת ב-12% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שקרן הגידור אליוט מנג'מנט הודיעה כי צברה נתח של יותר מ-4% ממניות חברת המסחר המקוון בשווי 1.4 מיליארד דולר.

המכתב ששיגרה אליוט לדירקטוריון אי-ביי, שבו הודיעה על החזקותיה בחברה, כלל גם תוכנית בת חמישה שלבים שאותה מבקשת אליוט כי אי-ביי תיישם בעתיד, ואשר כוללת בין השאר מכירה של StubHub ונכסים אחרים "שערכם גבוה משמעותית מהשווי שמיוחס להם כעת כחלק מאי-ביי".

המלצות נוספות בתוכנית כללו שינויים תפעוליים ב"מבנה ארגוני בלתי יעיל" של איי-ביי, ייצוב הנהלת החברה, ו"הפחת חיים חדשים בשוק".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רווחי ומכירות J&J עלו על התחזיות בזכות תרופות

ענקית מוצרי הצריכה ג'ונסון אנד ג'ונסון דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים הודות למכירות חזקות של תרופות במרשם, אולם סיפקה תחזית מכירות נמוכה מהצפוי לשנת 2019.

המניה מטפסת ב-1% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

J&J דיווחה על רווח נקי של 3.04 מיליארד דולר, או רווח של 1.12 דולר למניה, ברבעון הרביעי של 2018, ובניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה רווח של 1.97 דולר למניה - שני סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

מכירות החברה הסתכמו בתקופה המדווחת ב-20.4 מיליארד דולר, צמיחה של 1% ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 20.2 מיליארד דולר. מכירות התרופות המשיכו לבלוט לטובה, והסתכמו ברבעון 10.2 מיליארד דולר - צמיחה של 5.3% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים למכירות של 10 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה החברה בשנת 2019 רווח למניה לפני סעיפים חד פעמיים של 8.5-8.65 דולר למניה על מכירות של 80.4-81.2 מיליארד דולר. תחזית האנליסטים היתה לרווח שנתי של 8.6 דולר למניה והכנסות שנתיות של 82.7 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עלייה בהכנסות איזיג'ט ברבעון הראשון

חברת הטיסות המוזלות הבריטית איזיג'ט דיווחה היום כי ההכנסות פר מושב נפלו ב-4.2% ברבעון הראשון של שנת הכספים של החברה. עוד הודיעה החברה כי צפי ההזמנות מבטיח ש-40% מהמושבים לרבעון השני נמכרו.

על פי החברה, ההכנסות פר מושב – מדד חשוב של חברת התעופה – נפלו ל-53.63 ליש"ט (69.03 דולר) ברבעון שהסתיים ב-31 בדצמבר, לעומת 55.99 ליש"ט בתקופה המקבילה אשתקד.

סך ההכנסות של החברה ברבעון עלו ל-1.3 מיליארד ליש"ט לעומת 1.14 מיליארד ליש"ט ברבעון המקביל ב-2018.

עוד דיווחה איזיג'ט כי השיבושים שנגרמו לטיסותיה בשל הרחפן בנמל התעופה גטוויק בדצמבר עלו לה כ-15 מיליון ליש"ט. התקרית השפיעה על 82 אלף נוסעים והובילה לביטולן של יותר מ-400 טיסות, על פי החברה.

מספר הנוסעים בחברה עלה ב-15% ל-21.6 מיליון נוסעים לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בנק UBS עבר לרווח ברבעון הרביעי

בנק UBS השווייצי דיווח היום (ג') כי עבר לרווח ברבעון הרביעי של השנה, אך החמיץ את תחזיות האנליסטים. הבנק דיווח על רווח נקי של 696 מיליון דולר ברבעון האחרון לעומת הפסד של 2.42 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד, כשהבנק ספג מהלומה מרפורמת המס בארה"ב בשווי של 3 מיליארד דולר. הרווח התפעולי נפל ב-3.3% ל-6.97 מיליארד דולר. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 729 מיליון דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות בבורסות אסיה

ירידות נרשמו הבוקר בבורסות אסיה על רקע החששות לצמיחה הגלובלית. אתמול דיווחה סין על קצב הצמיחה האטי ביותר זה 30 שנה וקרן המטבע הבינלאומית עידכנה כלפי מטה את תחזית הצמיחה הכלכלית לשנתיים הבאות.

טוקיו ירדה ב-0.5%. טייוואן ננעלה ללא שינוי. הונג קונג איבדה 0.7%. שנחאי ירדה ב-1.2%. סינגפור ב-0.6%. 

הדולר מתחזק מול הין היפני ב-0.2% לרמה של 109.46 ין לדולר. מחיר החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר יורד ב-0.7% למחיר של 53.43 דולר לחבית. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות בבורסות אירופה

המסחר בבורסות אירופה התנהל בירידות על רקע התוכנית החלופית שהציגה ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, בפני הפרלמנט הבריטי.

 לונדון ירדה ב-0.1%; פרנקפורט נחלשה ב-0.7%; פריז איבדה 0.3% מערכה ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.3%.

מיי חזרה היום לפרלמנט, לאחר שאמש הודיעה לקבינט כי קיים סיכוי קטן להסכמה בין מפלגתית על שינוי הסכם הברקזיט. בשבוע שעבר דחה הפרלמנט הבריטי את הסכם הברקזיט של מיי, ומאז זימנה ראש ממשלת בריטניה את נציגי כל המפלגות כדי לנסות להגיע להסכמה על שינויים בהסכם.

כעת מיי אמרה לשרים בכירים בממשלתה כי תנסה לבצע שינויים בסעיף הגבול באירלנד, כך שתוכל להשיג מספיק תומכים ממפלגתה לאישור ההסכם.

חברת ההימורים ויליאם היל הורידה את תחזיות הרווח שלה ל-2018 ומסרה כי הרווח התפעולי ירד ב-15% לעומת 2017. יו"ר גלסקו סמית-קליין, פיליפ המפטון, הודיע כי יפרוש מתפקידו לקראת המיזוג הצפוי בין חטיבות מוצרי הבריאות ללא מרשם של החברה וחברת פייזר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מחיר הנחושות יורד בעקבות ההאטה בסין

מחיר הנחושת יורד בבורסות הסחורות של לונדון ב-0.9% ל-6,000 דולר לטונה בעקבות הדיווח על ירידה בקצב הצמיחה הכלכלית בסין ב-2018 לרמה הנמוכה זה 28 שנה.

מחיר הזהב עולה ב-0.2% ל-1,278.75 דולר לאונקייה ומתכות תעשייתיות אחרות נותרו ללא שינוי ניכר. האטה בכלכלה הסינית מגבירה את החשש לירידה בביקוש במגזר הסחורות כשסין היא הצרכנית הגדולה ביותר של מתכות תעשייתיות בעולם. מחיר האלומיניום עולה ב-0.1% ל-1,873 דולר לטונה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות

בורסות אסיה ננעלו בעליות בעקבות דיווח ביום שישי האחרון על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג התחזקה ב-0.4%; שנחאי הוסיפה 0.5% לערכה; סינגפור ירדה ב-0.1%; סיאול ננעלה ללא שינוי ניכר. בורסת סידני סגורה. היום לא יתקיים מסחר בארה"ב לרגל יום מרטין לותר קינג.

הדיווח של בלומברג ביום שישי כי סין הציעה לחסל את גירעון הסחר שלה מול ארה"ב בתוך שש שנים דוחף את בורסות אסיה למגמה חיובית, למרות שהיום דיווחה סין כי הצמיחה ב-2018 הייתה בקצב באיטי ביותר ב-2018. האטה בכלכלה הסינית מעלה חשש כי הכלכלה השנייה בגודלה בעולם עשויה לגרור אחריה את הכלכלה הגלובלית להאטה. עם זאת המשקיעים נותרו אופטימיים בעקבות דיווח על עלייה בצריכה הפרטית בסין ועלייה בתפוקה התעשייתית.

הדולר נסחר במגמה מעורבת מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.1% ל-109.65 ין לדולר. הנפט נסחר כעת בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.07% ל-53.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.2% ל-62.6 דולר לחבית.

טבלת אירועי השבוע 21.1

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום