וול סטריט סגרה השבוע הטוב זה 6 חודשים; שווי אפל צנח מתחת לטריליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

וול סטריט סגרה השבוע הטוב זה 6 חודשים; שווי אפל צנח מתחת לטריליון ד'

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בראשונה מזה ארבעה ימים לאחר שתחזית מאכזבת של ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל, האפילה בהשפעתה על דו"ח תעסוקה חיובי שפורסם בארה"ב ותקוות מחודשות להפוגה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. עם זאת, בסיכום שבועי השלימה וול סטריט את השבוע הטוב ביותר מזה שישה חודשים. הדולר ותשואות האג"ח טיפסו היום לאחר שנתוני התעסוקה האיתנים חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי יעלה את הריבית בארה"ב בחודש הבא.

מדד נאסד"ק נפל ב-1%; מדד דאו ג'ונס איבד 0.4%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.6% אך קפץ בסיכום שבועי ב-2.4% - השבוע הטוב ביותר מאז מאי. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים קפצה ב-0.08% - הזינוק החד ביותר מזה חודש - לרמה של 3.21%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

מניית אפל צנחה ב-6.6% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ינואר 2014 - לאחר שיצרנית אייפון סיפקה אמש תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי, הכולל את עונת קניות החגים. במהלך יום המסחר נפל שווי השוק של אפל מתחת לרף טריליון דולר שאותו חצה בראשונה בתחילת אוגוסט, אולם עד סגירת המסחר שב והתאושש מעל לטריליון דולר. בסיכום יומי נחתך שווי השוק של אפל ב-71 מיליארד דולר ועם סגירת המסחר הסתכם ב-1.002 טריליון דולר.

מניית עליבאבא נסוגה בכ-2.5% לאחר שענקית המסחר המקוון הסינית דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי אולם הורידה את תחזית המכירות השנתית.

מניית סטארבקס זינקה בקרוב ל-10% לאחר שרשת בתי הקפה הגדולה בעולם דיווחה על רווח רבעוני גבוה בשיעור ניכר מתחזיות האנליסטים. מניית קראפט היינץ צללה בכמעט 10% לאחר שיצרנית המזון דיווחה על רווח רבעוני נמוך מתחזיות האנליסטים.

הנפט השלים שבוע רביעי ברציפות של ירידות

מחיר הנפט הגולמי נסוג היום בדרכו לשבוע רביעי ברציפות של ירידות, על רקע הודעת ארה"ב כי תעניק היתר זמני לשמונה מדינות להמשיך ולייבא נפט מאיראן גם לאחר כניסתן לתוקף של הסנקציות נגד הרפובליקה האיסלמית בשבוע הבא.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 63.14 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ראשית אפריל, לאחר ירידה של 0.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נפל מחיר הנפט בניו יורק ב-6.6%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 72.83 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-21 באוגוסט, לאחר ירידה של פחות מ-0.1% בבורסת ICE בלונדון. בסיכום שבועי נפל מחיר הברנט ב-6.2%.

הן עבור הטקסס מתוק והן עבור הברנט היה זה שבוע רביעי ברציפות של ירידות.

בורסות אירופה סגרו השבוע הטוב מ-2016

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בעיקרה בדרכן לשבוע הטוב מאז 2016 על רקע תקוות מחדשות להסכם שישים קץ לסכסוך הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מגזרי הרכב והבנקאות הובילו את העליות היום.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.4%; פריז הוסיפה 0.3%. מנגד, לונדון נסוגה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס היום ב-0.3% וקפץ בסיכום שבועי ב-3.3% - השבוע הטוב ביותר מאז דצמבר 2016.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1385 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2964 דולר לליש"ט.

מכון המחקר הגרמני IfW בקלן פרסם היום הערכה לפיה כי התמ"ג של גרמניה רשם צמיחה שלילית של 0.3% ברבעון השלישי. הנסיגה מיוחסת לירידה בייצור בתעשיית הרכב בשל תקני זיהום חדשים שנכנסו לתוקף. עם זאת, שטפן קוטס, ראש מכון התחזיות של IfW צופה כי ברבעון הרביעי הכלכלה הגרמנית תתאושש.

גירעון הסחר של ארה"ב ממשיך להתרחב; גירעון שיא מול סין

גירעון הסחר של ארה"ב התרחב בספטמבר זה החודש הרביעי ברציפות על רקע שיא ביבוא, וגירעון הסחר מול סין - הנחשב לסוגיה פוליטית רגישה - טיפס לשיא.

גירעון הסחר התרחב בספטמבר ל-54 מיליארד דולר, הגירעון הגבוה ביותר מאז פברואר, וגידול של 1.3% לעומת גירעון של 53.3 מיליארד דולר באוגוסט, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

היבוא לארה"ב גדל ב-1.5% לשיא של 266.6 מיליארד דולר, בהובלת גידול ביבוא של ציוד טלקום ומוצרי הלבשה. היצוא מארה"ב גדל אף הוא ב-1.5% ל-212.6 מיליארד דולר, בעקבות גידול ביצוא של מטוסים אזרחיים ומוצרי נפט.

גירעון הסחר של ארה"ב מול סין גדל ב-4.3% בספטמבר לשיא של 40.2 מיליארד דולר. למרות הטלת מכסים על יבוא פלדה ואלומיניום ועל מוצרים מסין, הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב גדל מתחילת השנה ב-10.1% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ל-445.2 מיליארד דולר.

האטה חדה בפעילות הייצור בגוש היורו

פעילות הייצור באיטליה ירדה בשיעור החד ביותר מזה ארבע שנים באוקטובר, כך לפי מדד מנהלי הרכש של IHS מרקיט שפורסם היום. המדד של איטליה ירד אל מתחת ל-50 נקודות לראשונה מאז אוגוסט 2016, על רקע האטה בביקוש העולמי וחששות ליציבות הפוליטית במדינה. כל רמה של יותר מ-50 נקודות מראה על צמיחה בפעילות המגזר, בעוד שרמה נמוכה מ-50 מעידה על התכווצות בפעילות.

הירידה בפעילות באיטליה הובילה להאטה במדד של גוש היורו כולו. מדד הייצור של גוש היורו ירד ל-52 נקודות, מתחת לתחזיות והרמה הנמוכה ביותר מזה למעלה משנתיים. בגרמניה, שבה לפי ההערכות נרשמה צמיחה אפסית ברבעון השלישי, הייצור ירד לרמה הנמוכה ביותר מזה למעלה משנתיים, לפי המדד. האטה נרשמה גם בהולנד, צרפת ואוסטריה.

תקוות להסכם סחר הקפיצו את בורסות אסיה

בורסות אסיה רשמו הבוקר עליות שערים חדות, על רקע תקוות מחודשות בנוגע להקלת מלחמת הסחר בין סין לארה"ב, והיחלשות הין מול הדולר. טוקיו עלתה ב-2.6%; הונג קונג זינקה ב-4%; שנחאי קפצה ב-2.7%; סיאול זינקה ב-3.5%; סידני עלתה ב-0.2%. הין נחלש ב-0.3% מול הדולר לרמה של 113.04 ין לדולר.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אתמול כי ניהל שיחה טובה עם נשיא סין שי ג'ינפינג, וכי שיחות הסחר "מתקדמות בצורה יפה". השניים יקיימו פגישה רשמית בהמשך החודש, והמשקיעים מקווים כי יגיעו להסכם שיקל את סכסוך הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

טראמפ דחף את וול סטריט ליום שלישי של עליות; טבע זינקה ב-15%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית זה היום השלישי ברציפות, עלייה תלת-יומית ראשונה מזה שישה שבועות, על רקע תקוות לשיפור ביחסי הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מגזר ההיי-טק הוביל את העליות לקראת דו"חות אפל שיפורסמו לאחר סגירת המסחר. הדולר נסוג משיא של ארבעה חודשים.

וול סטריט סגרה אתמול את החודש הגרוע ביותר מזה שבע שנים, שבמהלכו נחתך שווי שוק המניות בארה"ב בארבעה טריליון דולר. מדד S&P 500 , שנפל ב-6.9% באוקטובר - החודש הגרוע ביותר מאז ספטמבר 2011, טיפס ב-1.1%, יום חיובי שלישי ברציפות ועלייה תלת-יומית ראשונה מאז ה-20 בספטמבר. מדד דאו ג'ונס , שצנח ב-5.1% באוקטובר - החודש הגרוע מאז ינואר 2016 - עלה ב-1.1%. מדד נאסד"ק , שצלל באוקטובר ב-9.2% - הנפילה החודשית החדה ביותר מאז נובמבר 2008 - הוסיף 1.8%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסחרה ביציבות ברמה של 3.14%, לאחר שטיפסה ב-0.08% בספטמבר. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.9% לאחר שטיפס אתמול לרמתו הגבוהה ביותר מזה ארבעה חודשים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כתב היום בציוץ בחשבונו בטוויטר כי ניהל "שיחה ארוכה ומאוד טובה", עם נשיא סין שי ג'ינפינג. טראמפ כתב עוד כי השניים דנו "בנושאים רבים, תוך דגש רב על סחר". השניים צפויים להיפגש במהלך פסגת ג'י-20 שתתקיים בארגנטינה החודש.

מניית טבע קפצה ב-15% בוול סטריט לאחר שיצרנית התרופות הישראלית דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים והעלתה את תחזית הרווח השנתי.

תשומת לב המשקיעים נתונה לדו"חות יצרנית אייפון, אפל - החברה הבורסאית בעלת שווי השוק הגדול בעולם - שיפורסמו לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט. מניית אפל טיפסה ב-1.5%.

הנפט בשפל של 7 חודשים; נסגר מתחת ל-64 דולר לחבית

מחיר הנפט נסגר מתחת לרמה של 64 דולרים לחבית, בראשונה מזה כמעט שבעה חודשים, לאחר שתפוקת אופ"ק זינקה לרמתה הגבוהה מאז 2016, והרגיעה בכך את החששות מפני מחסור בהיצע כתוצאה מכניסתן לתוקף של סנקציות שהטילה ארה"ב איראן בשבוע הבא.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 63.69 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ראשית אפריל, לאחר נפילה של 2.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מחיר הנפט צנח ב-10.8% באוקטובר - הנפילה החודשית החדה ביותר מאז יולי 2016 - על רקע הירידות החדות שנרשמו בשווקים הפיננסים העולמיים בצל הסלמת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - אשר הגבירה את החששות מפני האטה בביקוש הגלובלי לנפט.

נפילת הדולר הקפיצה את הזהב לשיא של ארבעה חודשים

מחיר הזהב קפץ בקרוב ל-2% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט ארבעה חודשים, על רקע היחלשות הדולר בעולם, אשר הגבירה את האטרקטיביות של המתכת היקרה - שמחירה נקוב בדולרים - עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,238.6 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-16 ביולי, לאחר זינוק של 1.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הזהב טיפס באוקטובר ב-1.6% - חודש חיובי ראשון מאז מארס.

סגירה מעורבת באירופה; הליש"ט בזינוק החד זה 18 חודשים

בורסות אירופה, שרשמו באוקטובר את הנפילה החודשית החדה ביותר מאז ינואר 2016, נסגרו במגמה מעורבת ביום המסחר הראשון של נובמבר. מניות הטלקום הובילו את העליות, ואילו במגזר האנרגיה נרשמו ירידות.

בורסת לונדון נסגרה ב-0.2% בעקבות זינוק של הליש"ט על רקע דיווחים כי בריטניה והאיחוד האירופי קרובים להסכם ברקזיט. פרנקפורט טיפסה ב-0.2%; פריז איבדה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.8% לשער של 1.1406 דולר ליורו.

הליש"ט קופצת ב-1.9% מול הדולר לשער של 1.3009 דולר לליש"ט, הזינוק התוך-יומי החד ביותר מאז אפריל 2017, לאחר שהבנק המרכזי של בריטניה אותת על אפשרות של הגברת קצב העלאת הריבית בממלכה, ובעקבות דיווח לפיו בריטניה הגיעה להסכם בנוגע לעתידו של המגזר הפיננסי לאחר הברקזיט. "טיימס" הלונדוני דיווח כי הושג הסכם בין בריטניה לאיחוד האירופי שיאפשר לבנקים הבריטים להמשיך לפעול בשוקי האיחוד האירופי גם לאחר פרישתה של בריטניה מהאיחוד.

טראמפ: "ניהלתי שיחה טובה בנושא סחר עם נשיא סין"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כתב היום בציוץ בחשבונו בטוויטר כי ניהל "שיחה ארוכה ומאוד טובה", עם נשיא סין שי ג'ינפינג - וסיפק בכך שביב של תקווה לשיפור בסכסוך הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

טראמפ כתב עוד כי השניים דנו "בנושאים רבים, תוך דגש רב על סחר". השניים צפויים להיפגש במהלך פסגת ג'י-20 שתתקיים בארגנטינה החודש.

פעילות הייצור בארה"ב נפלה לשפל של 6 חודשים

מדד פעילות הייצור בארה"ב נפל בשיעור חד מהצפוי באוקטובר, לשפל של שישה חודשים, על רקע האטה בהזמנות ובגיוס עובדים על רקע ההסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב נסוג באוקטובר לרמה של 57.7 נקודות, שפל של שישה חודשים, לעומת רמה של 59.8 נקודות בספטמבר, מסר היום מכון המחקר ISM.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד באוקטובר לרמה של 58.7 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על שיפור בפעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

פריון העבודה בארה"ב בזינוק הדו-רבעוני החד מ-2015

פריון העבודה בארה"ב השלים את הזינוק הדו-רבעוני החד ביותר מאז 2015, סימן אפשרי לכך שלהתגברות הצמיחה הכלכלית לא תתלווה בהכרח עלייה באינפלציה בכלכלה הגדולה בעולם.

פריון העבודה צמח ברבעון השלישי בקצב שנתי של 2.2%, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 2.1% לאחר קפיצה של 3% ברבעון השני. לעומת הרבעון השלישי של 2017 צמח פריון העבודה ב-1.3%, ללא שינוי מהקצב שנרשם ברבעון השני, ורמה זהה לגידול השנתי הממוצע בין 2007 ל-2017. עם זאת, שיעור הצמיחה הנוכחי בפריון העבודה עודנו נמוך משמעותית מקצב של 3% שנרשם בשלהי שנות ה-90.

משרד העבודה האמריקאי מסר היום גם כי מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-214 אלף, קרוב לרמתו הנמוכה ביותר מאז 1969, לעומת 216 אלף תביעות בשבוע הקודם. מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד ל-1.63 מיליון, הנמוך מאז 1973.

הייצור בבריטניה בשפל של יותר משנתיים

הצמיחה בפעילות הייצור בבריטניה הראה בחודש שעבר, בעקבות ירידה בהזמנות ממפעלים. מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור ירד באוקטובר ל-51.1 נקודות – שפל של 27 חודשים – כך לפי נתונים שפרסמה היום חברת המחקר מרקיט. בחברה ייחסו את הירידה במדד למלחמת הסחר שבה פתח נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ולאי ודאות בנוגע לעזיבתה הצפויה של בריטניה את האיחוד האירופי, אשר מיועדת להתרחש במארס 2019.

העליה בתפוקה האטה, ובהזמנות החדשות ובתעסוקה נרשמה ירידה לראשונה מאז יולי 2016, שהיה החודש שאחרי משאל העם על הברקזיט, לפי מרקיט.

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג עלתה ב-1.8%

אחרי חודש סוער שבו נחתכו 8 טריליון דולר משוקי המניות בעולם, פתחו מרבית הבורסות באסיה את נובמבר בעליות שערים. טוקיו ירדה ב-1.1%, בהובלת מניות הטלקום; שנחאי עלתה ב-0.1% לאחר שהממשל קרא לקידום שוקי ההון במדינה; הונג קונג זינקה ב-1.8% בהובלת ספקיות של אפל שמניותיהן עולות לאחר שענקית הטכנולוגיה חשפה אתמול מחשבי מאק ומכשירי אייפד חדשים; סיאול ירדה ב-0.3%; סידני עלתה ב-0.2%.

בורסת טייוואן עלתה ב-0.4% על אף נתונים שפורסמו היום והראו האטה בכלכלה. התמ"ג של טייוואן צמח ברבעון השלישי ב-2.28% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, וזאת לאחר צמיחה של 3.3% ברבעון השני.

פעילות הייצור בסין חזרה לצמוח

פעילות המפעלים בסין חזרה לצמוח באוקטובר, לאחר שנשארה ללא שינוי בספטמבר, כך לפי מדד מנהלי הרכש של חברות המחקר קאישין ומרקיט שפורסם היום. המדד עלה לרמה של 50.1 נקודות באוקטובר, לעומת 50 נקודות בספטמבר. כל רמה של יותר מ-50 נקודות מעידה על התרחבות בפעילות המגזר. המדד של קאישין ומרקיט מתבסס על שאלונים חודשיים שעליהם עונים מנהלי רכש ביותר מ-400 חברות יצור בסין.

מדד מנהלי הרכש הרשמי למגזר הייצור בסין שפורסם אתמול הראה דווקא על האטה, כשירד לרמה של 50.2 נקודות לעומת 50.8 נקודות בספטמבר.

וול סטריט סגרה בעליות חודש נוראי; נאסד"ק בנפילה החדה מ-2008

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות חדות בעקבות דו"חות רבעוניים חזקים של חברות אמריקאיות מובילות בהן פייסבוק וג'נרל מוטורס, ביום האחרון של אחד החודשים הגרועים ביותר בשוק המניות העולמי מזה שנים. תשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו בעקבות נתוני תעסוקה חזקים במגזר הפרטי בארה"ב, והדולר נמצא בדרכו לחודש הטוב מאז מאי.

מדד נאסד"ק  נסגר בעלייה של 2% אולם צנח באוקטובר כולו ב-9.2% - הנפילה החודשית החדה ביותר מאז נובמבר 2008. מדד דאו ג'ונס  טיפס ב-1% אולם נפל ב-5.1% בסיכום חודשי - החודש הגרוע מאז ינואר 2016. מדד S&P 500 הוסיף 1.1% אך צנח ב-6.9% באוקטובר - החודש הגרוע ביותר מאז ספטמבר 2011.

שווי שוקי המניות בעולם נחתך בכמעט שמונה טריליון דולר מאז שלהי ספטמבר, לאחר שהציפיות להמשך הצמיחה ברווחי המגזר העסקי הועמדו במבחן על ידי התגברות סכסוכי סחר ועליית הריביות. מדד המניות הכלל עולמי של MSCI נפל ביותר מ-8% באוקטובר, בדרכו לחודש הגרוע ביותר מזה שש שנים.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 3.14% - רמתה הגבוהה ביותר מזה למעלה משבוע. בסוף ספטמבר היתה התשואה על אג"ח אלו 3.06%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסחר ביציבות ונמצא בדרכו לעלייה חודשית של יותר מ-2% - החודש הטוב ביותר מאז מאי.

מניות "פאנג" (FANG) - ראשי תיבות של ארבע חברות אינטרנט שנהפכו בשנים האחרונות לחביבות במיוחד על המשקיעים -  פייסבוק , אמזון, נטפליקס וגוגל - זינקו בעקבות תוצאות כספיות חזקות מהצפוי של פייסבוק, לאחר שהובילו את הנפילות בוול סטריט החודש. מניות פייסבוק ו אלפבית - החברה האם של גוגל - זינקו בקרוב ל-4%; אמזון קפצה ב-4.4%; נטפליקס המריאה ב-5.6%. אי-ביי נסקה בכמעט 6%. מניית אפל טיפסה ב-2.6% לקראת פרסום הדו"חות הכספיים של יצרנית אייפון לאחר סגירת המסחר ביום חמישי.

מניית ג'נרל מוטורס זינקה ב-9% לאחר שיצרנית המכוניות דיווחה על גידול מפתיע ברווחיה הרבעוניים הודות לביקוש חזק לדגמי קדילק יקרים בסין ולרכבי שטח בארה"ב.

מנגד, מניית קלוג צללה ב-9% לאחר שיצרנית דגני הבוקר הנמיכה את תחזית הרווח השנתי. החברה צופה כעת צמיחה של 7%-8% ברווח השנתי המותאם, לעומת תחזית הקודמת לצמיחה של 11%-13%. אנליסטים צפו גידול שנתי של 11.9% ברווח המותאם.

הנפט צלל ב-11% באוקטובר - החודש הגרוע מ-2016

מחיר הנפט השלים את הנפילה החודשית החדה ביותר זה למעלה משנתיים בצל חששות כי מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין תגרור האטה בצמיחה הכלכלית העולמית ותפגע בביקוש בשוקי הנפט הגלובליים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 65.31 דולר לחבית, ירידה של 1.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום חודשי נפל מחיר החוזים ב-10.8% - הנפילה החודשית החדה ביותר מאז יולי 2016.

צניחת מחירי הנפט החודש נבעה מהנפילות שנרשמו החודש בשווקים הפיננסים העולמיים בצל הסלמת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - אשר הגבירה את החששות מפני האטה בביקוש הגלובלי לנפט.

הזהב השלים עלייה חודשית ראשונה מאז מארס

מחיר הזהב נסוג היום על רקע התחזקות הדולר והתאוששות שוקי המניות בעולם, אולם נמצא בדרכו לעלייה חודשית ראשונה מזה שבעה חודשים על רקע הירידות החדות שנרשמו בבורסות הגלובליות באוקטובר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו מחיר של 1,215 דולר לאונקייה, ירידה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום חודשי טיפס מחיר הזהב ב-1.6% - חודש חיובי ראשון מאז מארס.

בורסות אירופה סגרו בעליות את החודש הגרוע מאז ינואר 2016

בורסות אירופה רשמו את הזינוק היומי החד ביותר מזה שבעה חודשים בהובלת מגזרי חומרי הגלם והאנרגיה, אולם השלימו את הנפילה החודשית החדה ביותר זה למעלה משנתיים.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.3%; פרנקפורט טיפסה ב-1.4%; פריז קפצה ב-2.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף היום 1.7%, אולם נפל באוקטובר ב-5.5%, החודש הגרוע ביותר מאז ינואר 2016.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.1318 דולר ליורו. הליש"ט מתחזקת מול המטבע האמריקאי ב-0.4% לרמה של 1.2752 דולר לליש"ט לאחר ששר הברקזיט של בריטניה, דומיניק ראב, העריך היום כי הסכם לפרישת בריטניה מהאיחוד האירופי יושג עד ל-21 בנובמבר.

ביקוש לקדילק בסין ולרכבי שטח בארה"ב העביר את GM לרווח

יצרנית המכוניות האמריקאית ג'נרל מוטורס דיווחה על גידול מפתיע ברווחיה הרבעוניים הודות לביקוש חזק לדגמי קדילק יקרים בסין ולרכבי שטח בארה"ב. החברה גם רמזה כי רווחיה השנתיים עשויים להיות בקצה העליון של טווח התחזית. מניית GM קופצת ב-6.5% במסחר לפני הפתיחה.

רווחיה המותאמים של ענקית הרכב ברבעון השלישי הסתכמו ב-1.87 דולר למניה, עלייה לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. זאת בניגוד לתחזיות האנליסטים לירידה ברווח המותאם ל-1.25 דולר למניה.

GM גם עברה לרווחיות בשורת הרווח הנקי בה רשמה רווח רבעוני של 2.5 מיליארד דולר, או רווח של 1.75 דולר למניה, לעומת הפסד של שלושה מיליארד דולר, או הפסד של 2.03 דולר למניה, ברבעון השלישי של 2017.

בשנת 2018 כולה צופה החברה רווח של 5.8-6.2 דולר למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח שנתי של 5.86 דולר למניה. הרווח השנתי אף עשוי להיות מעל 6.2 דולר למניה, בכפוף להשפעת משתנים מקרו כלכליים, אמר דובר החברה טום הנדרסון.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-35.8 מיליארד דולר, צמיחה של 6.4% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות אנליסטים למכירות של 35.3 מיליארד דולר.

גידול חד במשרות במגזר הפרטי בארה"ב; עלות התעסוקה בזינוק החד מ-2008

227 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב באוקטובר, לפי נתוני מכון המחקר ADP שפורסמו היום, לאחר גידול של 218 אלף משרות בספטמבר. תחזית הכלכלנים היתה לתוספת של 187 אלף משרות באוקטובר לאחר גידול של 230 אלף משרות שעליו דווח במקור בספטמבר.

עסקים גדולים, כלומר חברות עם יותר מ-500 עובדים, הובילו את הגידול עם תוספת של 102 אלף משרות בחודש שעבר.

משרד העבודה האמריקאי יפרסם ביום שישי את דו"ח התעסוקה הרשמי של אוקטובר, הכולל הן משרות במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. כלכלנים צופים גידול של 202 אלף משרות בשוק העבודה בארה"ב ושיעור אבטלה של 3.7%.

עוד בחזית המקרו כלכלית היום בארה"ב: מדד עלויות התעסוקה בארה"ב טיפס ברבעון השלישי בשיעור חד מהצפוי על רקע האצה בקצב עליית השכר. מדד עלות התעסוקה (ECI) טיפס ב-0.8% ברבעון השלישי לעומת הרבעון הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו עלייה של 0.7%.

לעומת הרבעון השלישי של 2017 טיפס המדד ב-2.8%, קצב זהה לזה שנרשם ברבעון הקודם, שהיה החד ביותר מאז 2008.

איירבוס מדווחת על עלייה ברווחים

יצרנית המטוסים האירופאית איירבוס דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי של 2018. החברה הזהירה כי בעיות אספקה פגעו בקצב ייצור המטוסים, ולכן גם תזרים המזומנים שלה נפגע. החברה הצליחה לרשום בכל זאת עלייה ברווח הנקי הרבעון השלישי על רקע העלייה הכללית בביקוש למטוסים.

הרווח הנקי של איירבוס הגיע ל-957 מיליון יורו, לעומת 301 מיליון יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה. מכירות החברה זינקו ברבעון השלישי ב-20% והגיעו ל-15.5 מיליארד יורו. מתחילת השנה ייצרה איירבוס רק 503 מטוסים בשל בעיות בקבלת מנועים מיצרניות כמו CFM, ויונייטד טכנולוג'יס. החברה טוענת כי היא תצליח לעמוד ביעד ייצור של 800 מטוסים השנה, אך נתון זה כולל גם מטוסים מדגם A220 שלא נכללו בספירה עד כמה, מכיוון שהם יוצרו על ידי חברת בומברדייה שמכרה את הפרויקט לאיירבוס.

עליות בבורסות אסיה; הבנק המרכזי של יפן חושש ממדיניות טראמפ

בבורסות אסיה נרשמו היום עליות שערים, אף שפורסמו בסין נתונים מאכזבים. בטוקיו נרשמו עליות של 2.2% אחרי שהבנק המרכזי הודיע כי הריבית תישאר "נמוכה במיוחד למשך תקופה ממושכת" ואחרי שפורסמו כמה דו"חות רבעוניים טובים. שנחאי עולה ב-1.3%; הונג קונג מוסיפה לערכה 1.4%; סיאול עלתה ב-0.7%; סידני עלתה ב-0.4%.

סוני קופצת בטוקיו ביותר מ-4% אחרי שחברת האלקטרוניקה דיווחה על רווח גבוה מהתחזיות של 173 מיליארד ין. הונדה עולה בכ-6% אחרי שהחברה דיווחה על תוצאות טובות מהמצופה לרבעון השני בשנת הכספים של החברה. הבנק המרכזי של יפן הודיע היום כי הוא משאיר את הריבית ברמה של מינוס 0.1%. הבנק הזהיר מפני הסיכונים הגוברים לכלכלה המקומית כמו הברקזיט וכמו "גל הפרוטקציוניזם" ששוטף את העולם.

מדד מנהלי הרכש (PMI) שפורסם היום בסין מצביע על צמיחה אטית מאוד של מגזר הייצור במדינה. מדד מנהלי הרכש הרשמי הגיד ל-50.2 נקודות, לעומת 50.8 נקודות בחודש שעבר ותחזיות אנליסטים ל-50.6 נקודות. במדד זה, כל נתון מעל 50 נקודות מסמל התרחבות בפעילות. המדד במגזר הייצור הגיע לרמתו הנמוכה ביותר מאז יולי 2016.

וול סטריט נסגרה בעליות

המסחר בוול סטריט הסתיים בעליות שערים, בעקבות התחדשות התקוות להסכם סחר בין ארה"ב לסין, ולאחר שאתמול נרשמו ירידות חדות בבורסות. דאו ג'ונס הוסיף 1.8%; S&P 500 עלה ב-1.6%; נאסד"ק עלה ב-1.5%.

בראיון לפוקס ניוז היום אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי הוא סבור שניתן להגיע להסכם עם סין בנושא הסחר, אך הזהיר כי הוא כבר מוכן להטיל מכסים חדשים בשווי מיליארדי דולרים אם הסכם כזה לא יתאפשר.

מניית קוקה קולה עלתה ב-2.5% לאחר שהחברה דיווחה על רווחים והכנסות גבוהים מהצפוי, הודות למשקאות מופחתי סוכר כמו מים ומשקאות דיאט. קוקה קולה גם הרוויחה מעליית מחירים שעליה הודיעה בתחילת השנה בניסיון לפצות על השפעת המכסים של ממשל טראמפ על הוצאותיה.

מניית פייזר ב- 1% לאחר שיצרנית התרופות הורידה את תחזיות הרווח וההכנסות שלה לשנה הנוכחית. פייזר צופה מכירות בטווח של בין 53 מיליארד דולר ל-55 מיליארד דולר עבור שנת הכספים 2018, ורווח של בין 2.98 דולר ל-3.02 דולר למניה. הכנסות החברה ברבעון השלישי עלו ב-1% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-13.29 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות.

מניית אלפבית שומרת על יציבות לאחר כמה ימים של ירידות; מניית אמזון ירדה בכ-0.5%.

אירופה נסגרה בירידות; איטליה רשמה צמיחה אפסית לראשונה ב-4 שנים

המסחר בבורסות אירופה נסגר בירידות שערים, עקב נתוני צמיחה מאכזבים במדינות ביבשת. לונדון עלתה ב-0.1%; פרנקפורט ירדה ב-0.4%; פריז ירדה ב-0.2%; מילאנו ירדה ב-0.2%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי שמר על יציבות.  

כלכלת איטליה רשמה ברבעון השלישי צמיחה אפסית לראשונה מזה כמעט ארבע שנים, כך לפי נתונים חדשים שפורסמו היום, ואשר צפויים להגביר את הלחץ על הממשלה הפופוליסטית באיטליה לשנות את התקציב השאפתני שלה.

הקיפאון בצמיחה ברבעון השלישי הגיע לאחר צמיחה של 0.2% ברבעון הקודם, והופך את איטליה לבעלת הצמיחה הנמוכה ביותר מבין הכלכלות הגדולות בגוש היורו. מחירי האג"ח של איטליה יורדים בעקבות פרסום הנתונים, והתשואות עולות. התשואה על האג"ח הממשלתיות לשנתיים עולה ב-0.07% ל-1%. התשואה על האג"ח הממשלתיות לעשר שנים עולה ב-0.05% ל-3.38%.

בצרפת דווח היום כי קצב הצמיחה של הכלכלה הואץ ברבעון השלישי, בין היתר הודות לעליה בצריכה הפרטית. התמ"ג של צרפת צמח ב-0.4% ברבעון השלישי, לפי נתונים שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה Insee. זהו קצב כפול מהצמיחה ברבעון השני, אך מתחת לתחזיות אנליסטים. הצריכה הפרטית עלתה ב-0.5%, לאחר ירידה של 0.1% ברבעון השני.

ביטחון הצרכנים בארה"ב - כמעט בשיא היסטורי

ביטחון הצרכנים האמריקאים בכלכלה הגיע באוקטובר לשיא שכמותו לא נרשם מאז שנת 2000. מדד ביטחון הצרכנים עלה החודש ל-137.9 נקודות, לעומת 135.3 בספטמבר. עם זאת, היום שבו נערך הסקר בקרב הצרכנים היה ה-18 באוקטובר, והירידות החדות בשוק המניות התרחשו לאחר מכן. השיא ההיסטורי, 144.7 נקודות, נרשם במאי 2000.

שוק התעסוקה היציב תורם לתחושת היציבות של הצרכנים, כמו גם לרכישות שלהם - שמהוות 70% מהכלכלה. הנתונים האלה תורמים לתחושה הכלכלית לפיה הציבור האמריקאי מרוצה מהמצב הכלכלי, כשבוע לפני בחירות האמצע שיכריעו מי ישלוט בשני בתי הקונגרס.

האטה חדה בצמיחה בגוש היורו

הצמיחה בגוש היורו האטה משמעותית ברבעון השלישי של השנה, כך לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי, יורוסטאט. התמ"ג של מדינות גוש היורו צמח ב-0.2% לעומת הרבעון השני, מתחת לתחזיות אנליסטים שצפו צמיחה של 0.4% ולעומת צמיחה של 0.4% ברבעון הקודם. גם במונחים שנתיים נרשמה האטה משמעותית. התמ"ג בגוש היורו צמח ב-1.7% בלבד לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, וזאת לאחר צמיחה של 2.2% ברבעון השני.

להאטה תרמו צמיחה אפסית באיטליה, וכן צמיחה חלשה בגרמניה ובצרפת. באיחוד האירופי כולו נרשמה צמיחה של 0.3%, גם כן האטה לעומת צמיחה של 0.5% ברבעון השני.

אסיה נסגרה בעליות; טוקיו עלתה ב-1.5%

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים, על רקע תקוות מחודשות להסכם סחר בין ארה"ב לסין, וזאת לאחר שאתמול ננעלו בורסות וול סטריט בירידות חדות. טוקיו עלתה ב-1.5% בהובלת מניות הפיננסים לאחר דו"חות מעודדים של בנקים ביפן; שנחאי עלתה ב-1% לאחר שנפלה אתמול ביותר מ-2%; הונג קונג ירדה ב-0.9%; סיאול עלתה ב-0.9%; בורסת סידני עלתה ב-1.3%.

אתמול דיווחה בלומברג כי ארה"ב מתכננת להכריז עד תחילת דצמבר על מכסים חדשים שיוטלו על כל היבוא הסיני למדינה שעדיין לא הוטלו עליו מכסים. המכסים החדשים יוטלו במקרה שהשיחות שאמורות להתקיים בחודש הבא בין נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, לעמיתו הסיני, שי ג'ינפינג, לא יצליחו לפתור את סכסוך הסחר בין המדינות.

למרות מלחמת הסחר: עליה ברווחי פולקסווגן

פולקסווגן דיווחה היום על עליה ברווחיה, על אף סכסוכי הסחר המעיבים על הביקוש העולמי והידוק תקני פליטות הפחמן באירופה. הרווח הנקי של פולקסווגן עלה ברבעון השלישי ל-2.67 מיליארד יורו (3.04 מיליארד דולר), לעומת 990 מיליון יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה, אז נפגעו רווחי החברה מעלויות הקשורות לשערוריית נתוני פליטות המזהמים. הכנסות החברה עלו ל-55.20 מיליארדי יורו, לעומת 55 מיליארד יורו ברבעון המקביל. אנליסטים צפו הכנסות גבוהות יותר של 55.57 מיליארד יורו. הרווח התפעולי של פולקסווגן זינק ל-2.71 מיליארד יורו לעומת 1.72 מיליארד יורו ברבעון השלישי של 2017.

ירידות בוול סטריט על רקע סכסוך הסחר

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות לאחר שנפתח בעליות ולאחר שבוע של ירידות חדות. 

דאו ג'ונס ירד ב-1%. S&P 500 ירד ב-0.7% נאסד"ק ירד ב-  1.6%. 

מניית רד האט עלתה ב-45% בעוד שמניית יבמ ירדה ב-1.8% לאחר ההודעה כי ענקית המחשבים תרכוש את חברת הקוד הפתוח ב-33 מיליארד דולר.

פורד עלתה ב-3.3% על רקע הודעת סין כי היא שוקלת לקצץ את המס על רכישת מכוניות ב-50%. בואינג צנחה ב-6.5% לאחר שמטוס מתוצרתה התרסק באינדונזיה. 

מניות הטכנולוגיה ננעלו בירידה - אפל ירדה ב-1.7%. פייסבוק איבדה 2.3%. אמזון צנחה ב-6.4%.

אירופה ננעלה בעליות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות, בניגוד למגמה באסיה, על רקע ההודעה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כי היא פורשת מראשות מפלגת השלטון בגרמניה וכי תפרוש מתפקיד קנצלרית בתום כהונתה.

לונדון עלתה ב-1.2%; פרנקפורט התחזקה ב-1.2%; פריז הוסיפה 0.3%, ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.9%.

ירידות במחירי הנפט

מחיר הנפט ננעל בירידות על רקע עלייה בתפוקה וביצוא על ידי מדינות אופ"ק ומדינות שאינן חברות בארגון, כולל ארה"ב. כמו כן, ה-4 בנובמבר, התאריך שבו ייכנסו לתוקף הסנקציות האמריקאיות על הנפט האיראני מתקרב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר ירדו ב-1.5% למחיר של 66.55 דולר לחבית. החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה בדצמבר ירדו ב-1.1% למחיר של 76.80 דולר לחבית.

היורו נחלש בעקבות הודעת אנגלה מרקל

היורו נחלש כעת מול הדולר והליש"ט לאחר הודעת קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, כי תפרוש מראשות המפלגה ומתפקיד הקנצלרית בסוף כהונתה. 

היורו נחלש לאחר ההודעה ב-0.4% לשפל של 1.136 יורו לדולר, אך כעת התחזק קמעה ונסחר מול הדולר בירידה של 0.2% לרמה של 1.1377 יורו לדולר. 

עליות בברזיל לאחר הבחירות לנשיאות

בווספה (Bovespa), הבורסה העיקרית של ברזיל, עולה ב-2% לאחר שז'איר בולסונרו, המועמד הפופליסטי מהימין הקיצוני, ניצח הלילה (שני) את הסיבוב השני בבחירות לנשיאות בברזיל.

עלייתו לשלטון היא השינוי הפוליטי הקיצוני ביותר בברזיל מאז השבת הדמוקרטיה למדינה לפני יותר מ-30 שנים. 

צפי לעליות בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט צפוי להיפתח בעליות על רקע העליות החדות באירופה והמשך עונת הדו"חות. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס עולים ב-0.6%; החוזים על S&P 500 עולים ב-0.9% והחוזים על נסדא"ק 100 עולים ב-1.1%.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים ומדד הדולר של ICE עולה ב-0.04%. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-3.09%. מארק מוביוס, המשקיע הוותיק, שהצליח ב-2009 לזהות את התחתית בשוק המניות בארה"ב לאחר המשבר הפיננסי, מזהיר כי המשקיעים יעברו לשווקים אחרים מחוץ לארה"ב אם הדמוקרטים יזכו ברוב בקונגרס בבחירות האמצע שיתקיימו בשבוע הבא.

מניית יבמ יורדת ב-3.4% במסחר המוקדם בוול סטריט, לאחר שהחברה הודיעה אתמול כי היא קרובה להשלמת עסקה לרכישת חברת התוכנה רד האט תמורת כ-34 מיליארד דולר. רד האט עוסקת בפיתוח תוכנות קוד פתוח. לעומת זאת, מניית רד האט מזנקת ב-50% במסחר המוקדם.

מניית יצרנית המטוסים בואינג עולה ב-1.3% במסחר המוקדם למרות התרסקות מטוס נוסעים מדגם בואניג 737 של חברת "אייר ליון" (Air Lion) האינדונזית. בהתרסקות נהרגו 189 נוסעים.

אסיה נעלה במגמה מעורבת; שנחאי ירדה ב-2.2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת, כאשר הבורסות בסין נסחרו בירידות על רקע חשש להאטה בהצמיחה. טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-0.4%; שנחאי נחלשה ב-2.2%; סינגפור עלתה ב-0.3%; סיאול צנחה ב-1% וסידני התחזקה ב-1%.

לפי הערכות בבלומברג, המבוססות על נתונים מאקרו כלכליים ראשוניים שפורסמו החודש, הצמיחה בסין האטה באוקטובר. עתה יבחנו המשקיעים האם הכלכלה השנייה בגודלה בעולם תוכל לשמור על קצב הצמיחה מבלי להגדיל את חובותיה באופן משמעותי.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים, והתשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-3.08%; הין יורד ב-0.2% ל-112.14 ין לדולר; היואן הסיני יורד ב-0.1% ל-6.9535 יואן לדולר - הרמה הנמוכה זה עשור - בעקבות ציפיות המשקיעים כי ממשלת סין תנקוט בצעדים לעידוד הכלכלה.

תעודות סל העוקבות אחר המדד המוביל בבורסת ריו דה ז'נרו מזנקות במסחר ביפן בעקבות ניצחונו של ז'איר בולסונרו, מועמד הימין הקיצוני בבחירות בברזיל.

מחירי הנפט יורדים בגלל חשש לירידה בביקוש

מחירי הנפט יורדים לאחר הירידות בשווקים בשבוע שעבר והתחזקות הדולר, ובעקבות חשש לירידה בביקוש בשווקים התעוררים באסיה. נפט מסוג טקקס מתוק יורד ב-0.5% ל-67.2 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-77.2 דולר לחבית.

"המשקיעים פסימיים ויש להם סיבות טובות לכך", אמר חוסיין סייד, האסטרטג הראשי בחברת המסחר בחוזים עתידיים FXTM. "האטה בצמיחה העולמית, מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, שינויים במדיניות המוניטרית בעולם, החשש מברקזיט ללא הסכם והחשש לתקציב איטליה - הן הסיבות המרכזיות לירידות בשווקים", הוא אמר.

אנליסטים מעריכים כי הירידות בשווקים עלולות להוביל לירידה בהשקעות, לירידה בצריכה הפרטית וכן לירידה בביקוש לנפט. בצד ההיצע, המשקיעים עדיין מודאגים מהשפעת הסנקציות שהטילה ארה"ב על איראן, שיחלו בשבוע הבא. מעצמת הנפט החלה בראשונה בתולדותיה למכור נפט לחברות פרטיות דרך בורסה מקומית.

הבנק הגדול באירופה מדווח על עלייה של 28% ברווח

בנק HSBC, הבנק הגדול ביותר באירופה, דיווח היום על עלייה של 28% ברווחים לפני מס ברבעון השלישי של 2018. הכנסות הבנק הסתכמו ב-13.79 מיליארד דולר - עלייה של 6.32% לעומת הרבעון המקביל.

אף שהבנק החמיץ במעט את תחזיות האנליסטים, המניה בהונג קונג עולה ב-4%. מניות הבנק הנסחרות בהונג קונג ובלונדון ירדו ב-20% מתחילת 2018, בעקבות תחזיות חלשות לצמיחה העולמית ובשל מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. אנליסטים ציינו כי האטה בפעילות הכלכלית בסין תכביד על פעילות הבנק בהונג קונג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker