עדכונים

וול סטריט מחקה את כל עליות השנה; שווי אמזון נחתך ב-68 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות חדות בהובלת מגזר ההיי-טק, תוך מחיקת כל עליות השנה, לאחר שדו"חות רבעוניים מאכזבים של ענקיות הטכנולוגיה אמזון ו אלפבית - החברה האם של גוגל - האפילו בהשפעתם על נתוני צמיחה חזקים שפורסמו היום בארה"ב. האג"ח הממשלתיות האמריקאיות, הנחשבות למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, טיפסו.

מדד S&P 500  איבד היום 1.7% והשלים בכך נפילה של 3.9% בסיכום שבועי, ונמוך כעת ב-0.6% מרמתו בתחילת השנה. מדד דאו ג'ונס  נסוג ב-1.2% בדרכו לירידה שבועית של 3%, ונמוך כעת ב-0.1% מרמתו בתחילת 2018.  מדד נאסד"ק  צנח היום ב-2.1% בדרכו לנפילה שבועית של 3.8%, אולם עודנו גבוה ב-3.8% מרמתו בתחילת השנה.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 3.08% בדרכה לנפילה שבועית של 0.11% - הירידה השבועית החדה ביותר מאז מאי. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.3% אולם נמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.7% - השבוע הטוב ביותר מזה ארבעה שבועות.

שווי שוקי המניות בעולם נחתך ביותר מ-6.7 טריליון דולר מאז שלהי ספטמבר, לאחר שהציפיות להמשך הצמיחה ברווחי המגזר העסקי הועמדו במבחן על ידי התגברות סכסוכי סחר ועליית הריביות.

מניית אמזון צללה בקרוב ל-8% לאחר שענקית המסחר המקוון וספקית שירותי הענן דיווחה על הכנסות חלשות מהצפוי ברבעון השלישי, אך חשוב מכך, סיפקה תחזית הכנסות נמוכה משמעותית מהתחזיות לרבעון הנוכחי. בעקבות נפילת המניה נחתך שווי השוק של אמזון בכמעט 68 מיליארד דולר.

מניית אלפבית נסוגה ב-1.8% לאחר שהחברה האם של גוגל דיווחה על הכנסות רבעוניות נמוכות מתחזיות האנליסטים.

מניית אינטל עלתה ביותר מ-3% לאחר שיצרנית השבבים השנייה בגודלה בעולם העלתה את התחזית המכירות השנתית על רקע התאוששות בצמיחת שוק המחשבים האישיים (PC) - שמהווה את מקור ההכנסות הגדול ביותר שלה.

הנפט נסוג שבוע שלישי ברציפות

מחיר הנפט טיפס היום אולם נסוג בסיכום שבועי בדרכו לשבוע שלילי שלישי ברציפות, לאחר שהירידות החדות בשוקי המניות בעולם הגבירו את החששות מהאטה בביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 67.59 דולר לחבית, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי נפל מחירם ב-2.4%.

מחפשים מקלט: הזהב עלה שבוע רביעי ברצף; והין והאג"ח בארה"ב טיפסו

מחיר הזהב נסגר בעליות בדרכו לשבוע חיובי רביעי ברציפות, לאחר שהירידות בשוקי המניות בעולם הגבירו את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,235.8 דולר לאונקייה, מרחק נגיעה משיא של שלושה חודשים שאליו טיפסו ביום שלישי, לאחר עלייה של 0.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-0.6% - שבוע חיובי רביעי ברציפות.

הין היפני והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות, הנחשבים אף הם למקלטים עבור משקיעים בזמני משבר, טיפסו גם הם.

הין מתחזק ב-0.5% מול הדולר לשער של 111.82 ין לדולר. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 3.08% בדרכה לנפילה שבועית של 0.11% - הירידה השבועית החדה ביותר מאז מאי.

בורסות אירופה נפלו ב-2.5% בסיכום שבועי

בורסות אירופה נסגרו בירידות חדות בדרכן לנפילה שבועית של כ-2.5%, על רקע הנפילות בוול סטריט בעקבות דו"חות רבעוניים מאכזבים של אמזון ואלפבית - החברה האם של גוגל. מגזרי הטלקום והמדיה הובילו את הירידות היום באירופה.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסוגו ב-0.9%; פריז ירדה ב-1.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בירידה של 0.8% ונפל בסיכום שבועי ב-2.5%.

ירידה בבטחון הצרכנים בארה"ב

בטחון הצרכנים בארה"ב ירד באוקטובר בשיעור חד מכפי שהעריכו תחילה, לפי נתונים שפורסמו היום.   

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נסוג החודש לרמה של 98.6 נקודות לעומת 100.1 נקודות בספטמבר. תחזית הכלכלנים היתה למדד של 98.5 נקודות.

נתונים ראשוניים של מדד בטחון הצרכנים של אוקטובר שפורסמו לפני שבועיים הצביעו על מדד של 99 נקודות.

מוקדם יותר היום מסר משרד המסחר האמריקאי כי התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח בשיעור חד מהצפוי ברבעון השלישי, אולם חלה האטה ביחס לרבעון הקודם. בה בעת, חלה ברבעון זה גם האטה באינפלציה.

עליות בשוק האג"ח האמריקאי - התשואה בשפל של שלושה שבועות

מחירי האג"ח הממשלתיות בארה"ב עולים כעת והתשואה נופלת לשפל של שלושה שבועות, על רקע הירידות המתחדשות בשוקי המניות שמעוררות שוב את הרצון להשקיע בנייר הערך הבטוח.

התשואה על האג"ח לעשר שנים נופלת ל-3.092% מ-3.136% אמש – הרמה הנמוכה ביותר מאז ה-2 באוקטובר, על פי נתוני פקטסט. התשואה על התאג"ח לשנתיים נופלת ל-2.819% לעומת 2.863% אתמול – שפל של שלושה שבועות. התשואה על האג"ח ל-30 שנה נופלת ל-3.317% לעומת 3.348%  ביום חמישי. התשואה נעה בכיוון הפוך לאג"ח.

המשקיעים מצפים לשני דו"חות כלכליים חשובים שיתפרסמו היום אחר הצהריים בארה"ב: קריאה ראשונה של התמ"ג לרבעון השלישי ב-15:30 שעון ישראל ואחריו סנטימנט מדד הצרכנים ב-17:00.

ירידות באסיה על רק סכסוך הסחר

לאחר יום של עליות בבורסות וול סטריט, התנהל המסחר באסיה בירידות דווקא, וזאת על רקע מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

ארה"ב אמרה אתמול כי תסרב לנהל משא ומתן עם בייג'ין כל עוד האחרונה אינה מציעה פתרונות לסוגיות שהעלה הבית הלבן בנוגע לקניין רוחני ומעבר של ידע טכנולוגי.

טוקיו ירדה ב-0.4%. הונג קונג איבדה 0.7%. שנחאי ירדה ב-0.2%. סינגפור השילה 1.5%. 

עלייה ברווחים של ענקיות הנפט אני וטוטאל

ענקית הנפט האיטלקית אני דיווחה היום על עלייה של פי חמישה ברווח הנקי ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל אשתקד, חלקית הודות מחירי הנפט הגבוהים ומסים נמוכים יותר.

הרווח הנקי הסתכם ב-1.53 מיליארד יורו (1.74 מיליארד דולר) לעומת 344 מיליון יורו ברבעון השלישי של 2017.

ענקית הנפט הצרפתית טוטאל דיווחה כי הרווח הנקי של לרבעון השלישי של 2018 עלה ב-48% לעומת שנה שעברה. הרווח הנקי עלה ל-3.96 מיליארד דולר לעונת 2.72 מיליארד דולר אשתקד. המכירות זינקו ב-27% ל-54.72 מיליארד דולר.

דו"חות רויאל בנק אוף סקוטלנד

רויאל בנק אוף סקוטלנד דיווח היום על תוצאות רבעוניות לרבעון השלישי נמוכות מהמצופה, על רקע "שוק תחרותי ותחזית כלכלית לא בטוחה".

הבנק דיווח על רווח נקי של 448 מיליון ליש"ט לרבעון השלישי של 2018, לעומת לחזיות האנליסטים ל-507 מיליון ליש"ט ולעומת 392 מיליון ליש"ט ברבעון המקביל ב-2017.

ההיי-טק הוביל את ההתאוששות בוול סטריט; נאסד"ק קפץ ב-3%

בורסות וול סטריט, שמחקו אתמול את כל עליות השנה, התאוששו היום (ה') בחדות בהובלת מניות ההיי-טק בדרכן לסגירה חיובית ראשונה מזה למעלה משבוע, על רקע דו"חות כספיים חזקים שפירסמו חברות אמריקאיות בולטות כמו מיקרוסופט, טסלה, טוויטר ופורד. הדולר ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד S&P 500 , שמחק אתמול את כל עליות שנת 2018, עלה ב-1.9% - סגירה חיובית ראשונה מזה שבעה ימי מסחר. מדד דאו ג'ונס , שמחק אף הוא אתמול את כל עליות השנה, התאושש היום ב-1.6%. מדד נאסד"ק , שנכנס אתמול לתיקון לראשונה מזה שנתיים לאחר שנפל ביותר מ-10% מהשיא שאליו טיפס ב-29 באוגוסט, קפץ היום ב-3% - הזינוק היומי החד ביותר מאז מארס.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים טיפסה ב-0.03%, העלייה החדה ביותר זה למעלה משבוע, לרמה של 3.13%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.3%.

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט נמצאת בשיאה, ובין החברות שיפרסמו את תוצאותיהן הכספיות לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט נמנו אמזון , אינטל ו אלפבית - החברה האם של גוגל.

מניית טסלה זינקה ביותר מ-9% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה אמש על הרווח הרבעוני הגדול בתולדותיה. מניית פורד קפצה בכ-10% - הזינוק היומי החד ביותר מאז קיץ 2011 - לאחר שיצרנית המכונית דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית טוויטר נסקה ביותר מ-15% לאחר שחברת המדיה החברתית רשמה רווח והכנסות גבוהים מהתחזיות ברבעון השלישי על רקע עלייה בהוצאות המפרסמים. מיקרוסופט קפצה בקרוב ל-6% לאחר שענקית התוכנה דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מהצפוי הודות לצמיחה חזקה בתחום שירותי הענן.

מנגד, מניית AMD צללה ביותר מ-15% לאחר שיצרנית השבבים סיפקה תחזית מכירות חלשה לרבעון הרביעי.

סגירה חיובית באירופה; היורו בשפל של חודשיים; WPP צללה ב-14%

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בעקבות עליות במגזר הרכב ולאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר ללא שינוי את הריבית בגוש היורו. היורו נחלש לשפל של יותר מחודשיים מול הדולר לאחר שנשיא הבנק המרכזי מריו דראגי המעיט בחשיבותם של נתונים שמצביעים על האטה בצמיחה הכלכלית ושל סיכוני גירעון התקציב של איטליה, ושב והעריך כי הצמיחה ממשיכה להתאושש.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-1% בדרכה לסגירה חיובית ראשונה מזה שבעה ימי מסחר. לונדון הוסיפה 0.6%; פריז קפצה ב-1.6%; מילאנו הוסיפה 1.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.5%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1376, רמתו הנמוכה ביותר מאז אמצע אוגוסט. הליש"ט נסוגה ב-0.5% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2822 דולר לליש"ט.

מגזר הרכב הוביל את העליות בעקבות דו"חות רבעוניים חיוביים של יצרניות המכוניות הצרפתית פז'ו-סיטרואן (PSA), שמנייתה קפצה ב-7% בפריז.

מניית WPP צללה ב-14% בלונדון לאחר שסוכנות הפרסום הגדולה בעולם הנמיכה את התחזית השנתית.

גידול ראשון מזה 5 חודשים בחוזים למכירת בתים בארה"ב

החוזים למכירת בתים בארה"ב גדלו בספטמבר בראשונה מזה חמישה חודשים, אולם נותרו נמוכים מרמתם בחודש המקביל בשנה הקודמת זה החודש התשיעי ברציפות.

החוזים למכירת בתים בארה"ב גדלו בספטמבר ב-0.5% לעומת החודש הקודם, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב. תחזית הכלכלנים היתה כי היקף החוזים יהיה ללא שינוי. לעומת ספטמבר 2017 ירדו החוזים ב-1%.

הוריקן מייקל הגדיל את מספר תביעות האבטלה בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב גדל בשבוע שעבר על רקע עלייה במספר התביעות בג'ורג'יה ובפלורידה, שתי מדינות שנפגעו קשות כתוצאה מסופת ההוריקן מייקל. עם זאת, מספר התביעות ממשיך להיות קרוב לשפל של 50 שנים.

מספר התביעות גדל בשבוע שעבר ל-215 אלף לעומת 210 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה כי מספר התביעות יישאר ללא שינוי.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, נותר ללא שינוי ברמה של 211,750.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות התכווץ ב-5,000 ל-1.64 מיליון - המספר הנמוך ביותר מאז קיץ 1973.

גידול מפתיע בהזמנות למוצרים בני-קיימא בארה"ב

הזמנות למוצרים בני-קיימא בארה"ב גדלו בספטמבר ב-0.8% - עלייה חודשית שלישית בארבעה החודשים האחרונים - הודות לזינוק בהזמנות למוצרי תחבורה ומוצרים צבאיים, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

כלכלנים צפו ירידה של 1.5% בהזמנות לאחר זינוק של 4.6% באוגוסט.

בניכוי הזמנות מוצרי תחבורה נרשם גידול של 0.1% בלבד בהזמנות למוצרים בני-קיימא בספטמבר, ואילו בניכוי מוצרים בטחוניים חלה ירידה של 0.6% בהזמנות.

הנתונים הצביעו גם על ירידה בהזמנות של ציוד מוצרי חשמל, רכיבים וציוד חשמלי, בעוד בהזמנות למחשבים ומוצרי אלקטרוניקה נותרו ללא שינוי.

ירידה באווירה העסקית בגרמניה

בגרמניה פורסם היום מדד האווירה העסקית של מכון IFOשירד בחדות החודש ל-102.8 נקודות, לעומת 103.7 נקודות בספטמבר. ב-IFO מצביעים על העלייה בחשש של בעלי העסקים בגרמניה בגלל חוסר הוודאות סביב היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי והמתיחות הגאופוליטית בגלל מלחמת הסחר בין סין לארה"ב.

קלמנס פאוסט, מנכ"ל IFO, אמר כי: "חברות מרוצות פחות ממצבן העסקי הנוכחי ואופטימיים פחות לגבי החודשים הבאים. העלייה בחוסר הוודאות העולמי מכבידה על כלכלת גרמניה".

בורסות אסיה בהפסדים קשים מתחילת השנה; טוקיו נחלשת בכמעט 4%

בורסות אסיה רשמו נפילות חדות הבוקר, לאחר נסיגה קשה בוול סטריט אמש. מדד נאסד"ק נפל ב-4.4% לאחר תוצאות חלשות של חברת השבבים טקסס אינסטרומנטס, ומדד S&P  נפל ב-3.1%. בכך נמחקו כל עליות הבורסות בארה"ב מתחילת השנה. בטוקיו נסוג מדד ניקיי ב-3.7%; מדד האנג סנג בהונג קונג נופל ב-1.8%; סיאול ירדה ב-1.6%; שנחאי מחקה את הירידות ונסחרת ללא שינוי ניכר; סידני נפלה ב-2.8%.

מדד MSCI אסיה פסיפיק מאבד הבוקר יותר מ-2%, ומשלים נפילה של 22% משיאו בינואר. בסך הכל איבדו בורסות אסיה מתחילת השנה כמעט 5 טריליון דולר מערכן.

הבורסות הגדולות ברחבי אסיה נמצאות ברובן בהפסדים מתחילת השנה. סיאול נופלת גם לאחר שנתוני הצמיחה נפלו מהתחזיות. הכלכלה צמחה ב-0.6% ברבעון השלישי לעומת השני, פחות מתחזיות לצמיחה של 0.8%. מתחילת השנה נפלה הבורסה ביותר מ-17%.

מדד ניקיי בבורסת טוקיו נפל ב-5.7% מתחילת השנה. מדד האנג סנג בהונג קונג נפל ב-17% מתחילת השנה.  מצבה של הבורסה בסין קשה עוד יותר. מדד CSI300 המורכב ממניות בבורסות שנחאי ושנזן נפל ב-22% מתחילת השנה.

הנפט הגולמי נסחר בירידה של 0.7% ל-66.34 דולר לחבית לחוזים על טקסס מתוק. הזהב, מקלטם של המשקיעים בזמן טלטלה, עולה ב-0.75% ל- 1,240.30 דולר לאונקיה.

הין מתחזק מול הדולר ב-0.25% ונסחר סביב שער של 111.97 ין לדולר; מול הפרנק השוויצי, גם הוא נכס שנחשב למקלט בטוח, יורד המטבע האמריקאי ב-0.2% ל-1.003 פרנק לדולר. היורו עולה ב-0.2% ל-1.1413 דולר. הליש"ט עולה מול הדולר ב-0.15% ל-1.29 דולר.

UBS מדווח על זינוק ברווח

הבנק השווייצי UBS פירסם היום את תוצאותיו לרבעון השלישי שמהם עולה כי רווחיו זינקו בחדות לעומת התקופה המקבילה בשנה הודות לביצועים חזקים של חטיבת ההשקעות. הרווח הנקי ברבעון השלישי זינק ב-32% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה והגיע ל-1.25 מיליארד פרנק שווייצי (1.25 מיליארד דולר). הרווח התפעולי עלה ל-7.28 מיליארד פרנק, לעומת 7.15 מיליארד פרנק בתקופה המקבילה. תחזיות האנליסטים היו לרווח נקי של 993 מיליון פרנק ולרווח תפעולי של 7.22 מיליארד פרנק.

חברת האוטומציה והציוד החשמלי ABB דיווחה היום על תוצאות טובות מהמצופה לרבעון השלישי הודות למכירות טובות בכל חטיבותיה. הרווח הנקי של החברה היה 603 מיליון דולר, לעומת 571 מיליון דולר. ההכנסות עלו ב-6% והגיעו ל9.26 מיליארד דולר. החברה אמרה רכישת חטיבת הפתרונות התעשייתיים של ג'נרל אלקטריק בשנה שעברה תרמה לעלייה של 4% בהזמנות החברה.

חברת התעופה נורווג'יאן אייר, המפעילה טיסות לואו קוסט, דיווחה על עלייה של 17% ברווחים ברבעון השלישי. הרווח הנקי ברבעון הגיע ל-1.3 מיליארד קרונות נורווגיות (156 מיליון דולר). ההכנסות הגיעו ל-13.9 מיליארד קרונות, לעומת 10.07 מיליארד קרונות. החברה דיווחה על גידול של יותר ממיליון נוסעים ברבעון השלישי של השנה. בחודשים יולי-ספטמבר הטיסה נורווג'יאן 10.9 מיליון נוסעים, לעומת 9.8 מיליון נוסעים בתקופה המקבילה.

נפילות בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות חדות כשמדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 מחקו את כל העליות מתחילת השנה. מדד נאסד"ק רשם את הירידה החדה ביותר בנקודות מאז התפוצצות בועת הדוט.קום ב-2000.  מדד דאו ג'ונס ירד ב-2.4%; נאסד"ק צנח   ב-4.4%; S&P 500 ירד ב-3.1%. מדד הפחד מזנק ב-17.43%; מניית חברת טבע איבדה 6.8%; מניות השבבים הובילו את הירידות בהפסדים כבדים. 

טקסס אינסטרומנטס דיווחה היום על תוצאות מאכזבות, והכבידה על מדד 500 המניות הגדולות בארה"ב. מנייתה נפלה ב-8.25%. המתחרה AMD נפלה ב-9.2%. אינטל , הגדולה ביצרניות השבבים האמריקאיות, צנחה גם היא.

יצרנית המטוסים בואינג דיווחה היום על רווחים והכנסות גבוהים מהמצופה לרבעון השלישי, בעיקר בשל התחזקות חטיבת המטוסים המסחריים. הרווח הנקי של החברה היה 2.36 מיליארד דולר, או 4.07 דולרים למניה, לעומת 1.81 מיליארד דולר ברבעון המקביל, 2.99 דולרים למניה. הכנסות החברה היו 25.15 מיליארד דולר, לעומת תחזית הכנסות של פאקט-סט של 23.9 מיליארד דולר. מניית החברה עלתה ב-1.3%.

מניית AT&T צללה ביותר מ-8% במסחר, לאחר שענקית הטלקום והמדיה דיווחה על הכנסות גבוהות מהצפוי ברבעון השלישי, אך איכזבה בשורת הרווח. הרווח הנקי של AT&T עלה ברבעון ל-4.7 מיליארד דולר, או 65 סנט למניה, לעומת 3 מיליארד דולר, או 49 סנט למניה, ברבעון המקביל. בניכוי סעיפים חד פעמיים, הסתכם הרווח למניה ב-90 סנט, מתחת לתחזיות. הכנסות החברה עלו ב-15% ל-45.7 מיליארד דולר, מעל לתחזיות להכנסות של 45.4 מיליארד דולר.

ירידות בבורסות אירופה

בורסות אירופה ננעלו בירידות שערים אחרי שבמהלך היום נרשמו עליות. אתמול ננעל המסחר בירידות של עד 2%. לונדון עלתה ב-0.1%; פרנקפורט ירדה ב-0.7%; פריז השילה 0.3%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נחלש ב-0.2%; מילנו ירדה ב-1.7%.

מניית דויטשה בנק ירדה בפרנקפורט ב-4.8% לאחר שהבנק דיווח על ירידה של 63% ברווחיו. מניית ברקליס עלתה ב-3% לאחר שהבנק דיווח על עליה ברווחיו ברבעון השלישי של השנה. הרווח של ברקליס לפני מס הסתכם ברבעון ב-1.46 מיליארד ליש"ט (1.90 מיליארד דולר) לעומת רווח של 1.11 מיליארד ליש"ט ברבעון המקביל בשנה שעברה. אנליסטים צפו רווח של 1.33 מיליארד ליש"ט. הרווח הנקי של ברקליס עלה אף הוא על התחזיות והסתכם במיליארד ליש"ט.

שוק הנדל"ן האמריקאי בשפל של שנתיים

שוק הנדל"ן האמריקאי מציג תמונה מדאיגה, אחרי שפורסם היום שמכירות הבתים החדשים במדינה הגיעו לשפל של שנתיים. לפי נתוני משרד המסחר האמריקאי, מכירות הבתים החדשים הגיעו בספטמבר לקצב שנתי של 553 אלף בתים, לעומת תחזית של קצב מכירות של 620 אלף בתים חדשים.

המחיר הממוצע היה 320 אלף דולר – ירידה של 3.5% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. בין הגורמים להיחלשות שוק הנדל"ן האמריקאי ניתן למנות את העלאת הריבית בארה"ב, שמרחיקה מהשוק משקיעים וגורמת להתייקרות המשכנתאות, שמרחיקה מהשוק רוכשים פוטנציאלים מעוטי אמצעים. בנוסף, מלחמת הסחר עם סין מעוררת חוסר ודאות בכלל השוק האמריקאי, וגורמת לרוכשים פוטנציאליים לדחות את החלטת הרכישה.

הפעילות הכלכלית בגוש היורו האטה לשפל של יותר משנתיים

הצמיחה בפעילות הכלכלית בגוש היורו האטה החודש לשפל של יותר משנתיים, על רקע המכסים וסכסוכי הסחר אשר פגעו בביקוש. מדד מנהלי הרכש המשולב של חברת המידע מרקיט למגזרי השירותים והייצור בגוש היורו ירד ל-52.7 נקודות – שפל של 25 חודשים – לעומת 54.1 נקודות בספטמבר. עם זאת, כל קריאה של יותר מ-50 נקודות מעידה על התרחבות בפעילות. גרמניה, הכלכלה הגדולה בגוש היורו, נפגעה קשה במיוחד. תפוקת המפעלים בה עלתה בשיעור המתון ביותר מזה כמעט ארבע שנים, בעוד שהצמיחה בפעילות השירותים היתה האיטית ביותר מאז מאי.

בורסת שנחאי התאוששה; טוקיו עלתה ב-0.4%

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר במגמה מעורבת, והבורסה בסין עברה לעליות לאחר פתיחה חלשה. טוקיו עלתה ב-0.4%; שנחאי עלתה ב-0.3% לאחר שאתמול צנחה ב-2.3%; הונג קונג יורדת ב-0.5%; סיאול ירדה ב-0.4%; בורסת סידני ירדה ב-0.3%.

הנפט מתאושש קלות לאחר שאתמול נפל ב-4% והגיע לרמת שפל של חודשיים בעקבות התחייבותה של סעודיה לפצות על כל ירידה במלאי הנפט כתוצאה מהסנקציות על איראן. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר עולים ב-0.2% ל-66.59 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

נפילה של 63% ברווחי דויטשה בנק

דויטשה בנק, הבנק הגדול בגרמניה, דיווח היום על ירידה חדה ברווח הרבעוני שלו, אך אמר כי הוא בדרך לשוב לרווחיות לראשונה מאז שנת 2014.

הרווח הנקי של דויטשה בנק צנח ברבעון השלישי ב-65% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה והסתכם ב-229 מיליון יורו (262.6 מיליון דולר). ההכנסות ירדו בכמעט 9% ל-6.18 מיליארד יורו ברבעון, לאחר שההכנסות בכל החטיבות הגדולות של הבנק ירדו. ההכנסות מבנקאות תאגידית ובנקאות השקעות ירדו ב-13%. אנליסטים צפו רווח נקי של 173 מיליון יורו והכנסות של 6.27 מיליארד יורו.

"אנחנו בדרך להיות רווחיים ב-2018, לראשונה מאז 2014", אמר כריסטיאן סווינג, מנכ"ל דויטשה בנק, בשיחה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"חות.

למרות קאמבק מדהים: וול סטריט סגרה יום חמישי של ירידות

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זה היום החמישי ברציפות לאחר שדו"חות רבעוניים מאכזבים שפירסמו חברות אמריקאיות בולטות בהן קטרפילר  ו- 3M , הגבירו את החששות כי מלחמת הסחר ועליית הריביות מתחילות לתת את אותותיהן בתוצאות הכספיות של המגזר העסקי בכלכלה הגדולה בעולם. מגזר האנרגיה הוביל את הירידות בעקבות נפילת מחירי הנפט.

המדדים בוול סטריט - שנפלו במהלך יום המסחר ביותר מ-2% - נסגרו בסופו של דבר בירידות מתונות יחסית, בין השאר הודות לתוצאות כספיות חזקות של חברות כמו מקדונלדס וורייזון. שוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב רשם במהלך המסחר את הזינוק החד ביותר מזה כמעט חמישה חודשים, אך העליות התמתנו לקראת סיום המסחר.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.4% לאחר שצנח ביותר מ-2% במהלך יום המסחר; מדד דאו ג'ונס איבד 0.5% לאחר במהלך המסחר צנח ב-2.2%. מדד S&P 500 נסוג ב-0.6% לאחר שבמהלך היום נפל מתחת לרמה של 2,700 נקודות בראשונה מאז יולי. מדד S&P השלים בכך יום חמישי ברציפות של ירידות, ויום שלילי 12 מתוך 14 ימי המסחר האחרונים.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 3.17%, לאחר שבמהלך היום צללה ל-3.11% - הנפילה החדה ביותר מאז שלהי מאי. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%.

מניית קטרפילר נפלה בכ-7.5% במסחר בוול סטריט לאחר שענקית המיכון הכבד הזהירה כי התייקרות במחירי חומרי גלם ובעלויות שילוח בגלל מכסים יפגעו בתוצאותיה. מניית 3M צנחה ביותר מ-4% לאחר שהחברה, שמייצרת מגוון מוצרים החל מפתקיות Post-It וכלה במסכי מגע, הנמיכה תחזיות זו הפעם השלישית השנה על רקע תנודות בשערי מט"ח.

מניית טסלה נסקה בקרוב ל-13% לאחר שהמבקר החריף של יצרנית המכוניות החשמליות והשורטיסט הוותיק אנדרו לפט, מחברת סיטרון ריסרץ', הודיע כי חל מהפך בדעתו לגבי החברה, וכי כעת הוא מהמר על עלייה במחיר מנייתה. טסלה תפרסם דו"חות רבעוניים ביום רביעי לאחר סגירת המסחר.

מניית מקדונלדס  קפצה ביותר מ-6% - הזינוק היומי החד ביותר מאז 2015 - לאחר שרשת המזון המהיר דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי על רקע צמיחה חזקה בפעילותה הבינלאומית. מניית ורייזון  עלתה בכ-4% ונסגרה בשיא של 18 שנים לאחר שחברת הסלולר הגדולה בארה"ב דיווחה היום על רווח וצמיחה במספר המנויים שעלו על תחזיות האנליסטים, הודות לפופולריות של חבילות שהציעה שכללו סבסוד רכישת דגמי אייפון חדשים של אפל.

מניות ההיי-טק עמדו אף הן במוקד תשומת לב המשקיעים לקראת שבוע עמוס דו"חות רבעוניים של ענקיות טכנולוגיה כמו אמזון , מיקרוסופט , אינטל ו אלפבית - החברה האם של גוגל.

סעודיה: "מפיקים כמה נפט שניתן"; מחיר הנפט צלל ב-4%

מחיר הנפט צנח לשפל של חודשיים לאחר שערב הסעודית, יצואנית הנפט הגדולה בעולם, התחייבה למלא כל מחסור שעלול להיווצר בשווקים כתוצאה מהטלת הסנקציות על איראן.

חששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית, שגררו נפילות בשוקי המניות הגלובליים, אף הם הכבידו על מחיר הנפט.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 66.43 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-20 באוגוסט, לאחר נפילה של 4.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שר האנרגיה של סעודיה, חאליד אל פאליח, אמר כי ארגון יצואניות הנפט אופ"ק ובעלות בריתו נמצאים "במודה של להפיק כמה שניתן".

המשקיעים נמלטים לזהב, ין יפני ואג"ח ממשלתיות בארה"ב

הירידות בשוקי המניות ברחבי העולם גורמות למשקיעים לחפש מקלט בנכסים הנחשבים לבטוחים יחסית, כמו הזהב שמחירו זינק לשיא של יותר משלוש חודשים, הין היפני שרושם מול הדולר את הקפיצה החדה מזה שבועיים, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות שהתשואה עליהן צוללת בשיעור החד ביותר זה כמעט חמישה חודשים.

הין מתחזק מול הדולר ב-0.6% - הזינוק החד ביותר מזה כמעט שבועיים - לשער של 112.19 ין לדולר. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים צונחת ב-0.06% לרמה של 3.14%, לאחר שמוקדם יותר צללה ל-3.11% - הנפילה החדה ביותר מאז שלהי מאי.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,236.8 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-16 ביולי, לאחר עלייה של 1% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בורסות אירופה חזרו לרמתן ב-2016; פרנקפורט נפלה ביותר מ-2%

בורסות אירופה נפלו לרמתן הנמוכה ביותר מאז שנת 2016 על רקע הירידות בשוקי המניות ברחבי העולם, ולאחר שהנציבות האירופית דרשה באופן חסר תקדים מממשלת איטליה להכניס שינויים בתקציבה.

בורסת פרנקפורט צנחה ב-2.2% לשפל של 22 חודשים, בדרכה ליום חמישי ברציפות של ירידות. פריז נפלה ב-1.7%; לונדון נסוגה ב-1.2%. מילאנו איבדה 0.9%. מדד המניות הכלל אירופי נפל ב-1.6% לרמתו הנמוכה ביותר מאז דצמבר 2016.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1485 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2983 דולר לליש"ט.

הנציבות האירופית הודיעה היום לרומא באופן רשמי על דחיית הצעת התקציב וביקשה מממשלת איטליה להכניס בה שינויים ולהגיש אותה מחדש - דרישה ראשונה מעולם מסוג זה מצד הנציבות למדינה חברה באיחוד.

ורייזון היכתה את תחזיות הרווח והמנויים

ורייזון , חברת הסלולר הגדולה בארה"ב, דיווחה היום על רווח וצמיחה במספר המנויים שעלו על תחזיות האנליסטים, הודות לפופולריות של חבילות שהציעה שכללו סבסוד רכישת דגמי אייפון חדשים של אפל. מניית ורייזון עולה ב-1.7% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה מסרה כי מספר המנויים גדל ב-295 אלף במהלך הרבעון השלישי - מעל לתחזיות האנליסטים לצמיחה של 161 אלף מנויים.

ורייזון רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 4.92 מיליארד דולר, או רווח של 1.19 דולר למניה, לעומת רווח של 3.62 מיליארד דולר, או רווח של 89 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה החברה על רווח של 1.22 דולר למניה - שלושה סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

הכנסות ורייזון בתקופה המדווחת הסתכמו ב-32.6 מיליארד דולר, צמיחה של 2.8% לעומת הרבעון השלישי של 2017, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 32.5 מיליארד דולר.

זינוק חד מהצפוי במכירות הבינ"ל של מקדונלדס

רשת המזון המהיר מקדונלדס דיווחה היום על מכירות רבעוניות גבוהות מהצפוי בסניפיה ברחבי העולם הפתוחים לפחות שנה. מניית החברה עולה ב-2.2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

מכירות סניפי הרשת בעולם הפתוחים לפחות שנה צמחו ב-4.2% ברבעון השלישי - מעל לתחזיות האנליסטים לצמיחה של 3.6%. עם זאת, הצמיחה במכירות סניפיה בארה"ב איכזבה עם קצב מתון של 2.4%.

החברה רשמה ברבעון רווח נקי של 1.64 מיליארד דולר, או רווח של 2.1 דולר למניה, לעומת רווח של 1.88 מיליארד דולר, או רווח של 2.32 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.99 דולר למניה.

הכנסות מקדונלדס בתקופה המדווחת הסתכמו ב-5.37 מיליארד דולר, ירידה לעומת מכירות של 5.75 מיליארד דולר בשנה שעברה, אך מעל לתחזיות האנליסטים למכירות של 5.3 מיליארד דולר.

ספקיות אפל אטוס ו-AMS צוללות במסחר באירופה

AMS, יצרנית החיישנים האופטיים שבאחרונה הרחיבה את עסקיה לתחות חיישני תלת ממד, צוללת ב-26% במסחר באירופה. יצרנית הרכיבים האלקטרוניים האוסטרית דיווחה על תחזיות נמוכות לרבעון הרביעי בעקבות ירידה בביקוש מלקוחות מרכזיים. החברה צופה כי הרווח למניה ברבעון הרביעי יהיה 20-16 סנט לעומת תחזיות האנליסטים לרווח של 27 סנט למניה.

מניית חברת טכנולוגיית המידע (IT) אטוס הצרפתית נופלת ב-21.2% לאחר שהחברה הורידה את תחזיות הרווח ל-2018 כולה בעקבות ירידה בהכנסות בגרמניה ובצפון אמריקה והאי וודאות בכלכלה העולמית. אטוס, שעוסקת במחשוב ענק, ביג דאטה ואבטחת מידע הורידה את תחזיות הרוווח מהכנסות של 3 סנט למניה להכנסות של 1 סנט למניה.

אסיה ננעלה בירידות; טוקיו איבדה 2.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות, וזאת בהמשך לירידות אמש בוול סטריט על רקע מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין והמתיחות בין סעודיה לארה"ב. טוקיו ננעלה בירידות של 2.6%; הונג קונג איבדה 3% מערכה; שנחאי נסוגה ב-2.2% לאחר שאתמול עלתה ב-4%; סיאול ירדה ב-2.5%; סינגפור נחלשה ב-1.5% וסידני ירדה ב-1%.

מדד טופיקס של בורסת טוקיו נפל ב-2.7% לשפל של יותר משנה, והשלים בכך ירידה של 9.2% מתחילת 2018 - נפילה שחתכה 529 מיליארד דולר משווי השוק של החברות הנסחרות בבורסת טוקיו.

הין מתחזק מול הדולר על רקע בריחת המשקיעים לנכסים בטוחים. הין עולה ב-0.45% ל-112.31 ין לדולר.

הנפט יורד מתחת לרמה של 70 דולר לחבית. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1.3% ל-68.3 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-1.6% ל-78.5 דולר לחבית.

מחיר הנפט יורד בעקבות כוונת סעודיה להגביר את התפוקה

מחירי הנפט יורדים בעקבות כוונת סעודיה להגביר את התפוקה והעלייה במלאי הנפט בארה"ב. נפט מסוג טקסס יורד ב-0.8% ל-68.8 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-1% ל-78.9 דולר לחבית.

חאליד אל פאליח, שר האנרגיה של סעודיה, אמר TASS, סוכנות הידיעות הרוסית, כי סעודיה מוכנה להגביר את תפוקת הנפט ל-11 מיליון חביות ביום וכי היא לא תשתמש בנפט כנשק פוליטי, בעקבות פרשת העיתונאי הסעודי, כפי שעשתה במשבר האנרגיה ב-1973.

אל פאליח אמר כי לסעודיה יש את היכולות להגביר את תפוקת הנפט ל-12 מיליון חביות ביום. ואולם, אם אספקת הנפט העולמית תרד ב-3 מיליון חביות ביום, בעקבות המשבר בוונצואלה והסנקציות על איראן, סעודיה תיאלץ להשתמש ברזרבות הנפט שלה, אמר אל פאליח.

במקביל מלאי הנפט בארה"ב עלה ב-3 מיליון חביות ביום רביעי, לפי הערכות אנליסטים של בלומברג. ארה"ב תפרסם את נתוני מלאי הנפט ביום רביעי.

יום רביעי של ירידות בוול סטריט; מניות ההיי-טק עלו

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בעיקר זה היום הרביעי ברציפות, וזאת על רקע דו"חות רבעוניים מאכזבים של חברות אמריקאיות בולטות דוגמת הסברו והליברטון. מגזרי הבנקאות והאנרגיה הובילו את הירידות. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות בארה"ב טיפסו. מדד נאסד"ק נסגר בעליות לקראת שבוע עמוס דו"חות רבעוניים של ענקיות טכנולוגיה דוגמת אמזון , מיקרוסופט , אינטל ו אלפבית - החברה האם של גוגל.

מדד S&P 500 נסוג ב-0.4% בדרכו לירידה יומית רביעית ברציפות. מדד דאו ג'ונס איבד 0.5%. מנגד, מדד נאסד"ק  נסגר בעלייה של 0.3%. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים עלתה ב-0.01% לרמה של 3.19%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4%.

מניית הסברו נסוגה בכ-3% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית הצעצועים דיווחה על ירידה מפתיעה ברווח הרבעוני ונפילה של 12% במכירות בעקבות קריסת רשת טויס אר אס.

מניית הליברטון נסגרה בירידה של כ-3% לאחר שספקית שירותי שדות הנפט הזהירה כי רווחיה ברבעון הנוכחי יהיו נמוכים מכפי שצפו האנליסטים, בשל המשך החולשה בשוק השבירה ההידראולית בצפון אמריקה.

מניית קימברלי קלארק נפלה בכ-3.5% לאחר שיצרנית ממחטות קלינקס הודיעה על מינוי מייקל סו למנכ"ל מינואר 2019 במקומו של תומס פאלק שכיהן בתפקיד מאז 2002 ואשר ימונה כעת ליו"ר. החברה גם דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על ציפיות האנליסטים.

אירופה נסגרה בירידות; הליש"ט נפל מתחת ל-1.3 דולר

בורסות אירופה, שפתחו את יום המסחר בעליות, נסגרו בסופו במגמה שלילית בצל חששות מהחרפת המחלוקת בין ממשלת איטליה לאיחוד האירופי סביב גודל הגירעון בתקציב הממשלה.

בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.3%; פריז איבדה 0.6%. לונדון נסגרה בירידה מתונה יחסית של 0.1% הודות להיחלשות הליש"ט. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.4%.

בורסת מילאנו, שזינקה בתחילת יום המסחר, נסגרה בירידה של 0.6% לאחר שמשרד האוצר של איטליה פירסם מכתב באתר האינטרנט שלו בו הודיע כי בכוונתו לדבוק בהצעת התקציב השנויה במחלוקת.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.1467 דולר ליורו, והליש"ט נופלת ב-0.7% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2974 דולר לליש"ט.

פיליפס בנפילה החדה מ-2011 עקב אזהרת מלחמת סחר

מניית רויאל פיליפס רשמה את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שבע שנים לאחר שחברת הטכנולוגיה ההולנדית דיווחה על רווח נמוך מהצפוי והזהירה כי מלחמות סחר וברקזיט יפגעו בעסקיה.

רויאל פיליפס דיווחה על צמיחה ורווח מכירות שהיתה נמוכה מתחזיות האנליסטים, כאשר התוצאות המאכזבות ביותר היו בחטיבת הבריאות האישית המייצרת מוצרים כמו מברשות שיניים חשמליות, מכשירי גילוח וציוד לסיוע בבעיות שינה ונשימה.

המניה נפלה במהלך המסחר היום באמסטרדם בקרוב ל-10% - הנפילה התוך יומית החדה ביותר מאז יוני 2011.

מנכ"ל רויאל פיליפס, פרנץ ואן הוטן, אמר בראיון לערוץ הטלוויזיה של בלומברג כי מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין עלולה לגלח 60 מיליון יורו (69 מיליון דולר) מרווחי החברה בשנה הבאה.

החברה דיווחה על רווח רבעוני לפני ריבית, מס ופחת של 568 מיליון יורו, צמיחה של 7% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך פחות מתחזיות האנליסטים של בלומברג לרווח של 584 מיליון יורו.

האג"ח האיטלקיות מתאוששות

האג"ח האיטלקיות מתחזקות הבוקר בעקבות הציפיות כי איטליה תימנע בסופו של דבר ממאבק ישיר עם בריסל. סגן ראש הממשלה, לואיג'י די מאיו, שעומד בראש מפלגת חמשת הכוכבים, טען היום פעם נוספת כי ממשלתו לא תעזוב את גוש היורו. הממשלה אמורה לפרסם מאוחר יותר היום מכתב שבו יפורטו החששות של הממשלה מתקציב 2019.

קרדיט: טוויטר

דו"חות מאכזבים לריינאייר

חברת הלאו קוסט האירופית ריינאייר דיווחה היום כי הרווח הנקי שלה ברבעון השני – הכולל את עונת הקיץ העמוסה – צנח ב-6%, שלושה שבועות לאחר שהחברה הורידה את תחזית הרווח השנתית שלה.

הרווח הנקי לחודשים יולי עד ספטמבר היה 841.5 מיליון יורו, לעומת 895.4 מיליון יורו בשנה שעברה. הנתון הזה כולל הפסד של 35.6 מיליון יורו בגלל האחזקות של ריינאייר בחברת התעופה האוסטרית לודאמושן.

ריינאייר היא חברת הלאו קוסט הגדולה באירופה, וזה הרבעון השלישי ברציפות שבו היא מציגה תוצאות טובות פחות מהרבעון המקביל בשנה שעברה.

בורסות אסיה מזנקות

בורסות אסיה רושמות עליות חדות עם פתיחת שבוע המסחר: טוקיו מוסיפה 0.5%; הונג קונג עולה ב-2.5%; שנחאי מזנקת ב-4.1%; סינגפור מוסיפה 0.3%; מדד אסיה דאו עולה ב-0.5%.

הזינוק במניות הסיניות מגיע על רקע התבטאויות של הרשויות בסין ותוכניות לסייע לכלכלה, למשל באמצעות הפחתת מס הכנסה במדינה. העלייה החדה במניות נובעת גם מההנחה כי "הצוות הלאומי" - המורכב מראשי הבנק המרכזי, הרגולטורים של הבנקים וחברות הביטוח ושל ניירות הערך, יחליטו לתת תמריצים לכלכלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker