אייפון XS, אייפון XS Max ואייפון Xr: אפל חשפה את המכשירים - כמה זה יעלה ומה תוכלו לעשות בהם?

אפל ערכה בקופרטינו, קליפורניה, את האירוע השנתי שבמסגרתו הכריזה על מכשירי האייפון החדשים, אפל ווטש מעודכן ועדכוני מערכת הפעלה; הסיפור הגדול השנה: האפל ווטץ' שמשמש גם כמכשיר רפואי

ישראל פישר
טלי גולדשטין
עדכונים

לאחר תום האירוע, האנליסטים דנו בהתמקדות של אפל בתחום הבריאות. אפל מחפשת דרכים חדשות להפחתת התלות שלה בטלפונים בעבור ההכנסות, ופתחה את האירוע בהכרזה על אפל ווטץ' חדש, שמתפקד גם כמכשיר רפואי, מסוגל לבצע אק"ג כדי לזהות קצב לב לא סדיר ולבצע שיחת חירום באופן אוטומטי אם הוא מזהה שהמשתמש בו נופל, מאפיין שעשוי למשוך את הצרכנים המבוגרים יותר.

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA ) אמר כי עבד עם אפל על פיתוח אפליקציות לאפל ווטץ', ונקט בצעדים כדי להקל את הרגולציה בעבור חברות שרוצות לייצר מוצרים רפואיים דיגטליים.

"זה עניין גדול", אמר אנליסט הטכנולוגיה בתחום הבריאות, רוס מוקן, מאוורקור. "העדכון מבסס את המאמצים של החברה לשווק את השעון כמכישר רפואי רציני. נראה שאפל החליטה להיכנס לתחום מחלות הלב בתחילה, גורם המוות הנפוץ ביותר ברחבי העולם".

מניית אפל יורדת בניו יורק ביותר מ-1.5%, עם סיום אירוע ההשקה. המכשירים החדשים לא כללו חידוש משמעותי, וחלק מהפיצ'רים שהוצגו כחדשניים, קיימים כבר שנים רבות במכשירי אנדרואיד מקבילים. החברה מסתמכת על נאמנות הלקוחות שלה ועל העלייה במכירים של אייפון XS מקס, שתתורגם ככל הנראה לעלייה בשורת הרווח של החברה. ואולם לא הוצגה כל קפיצה טכנולוגית, ולא הוצגו מכשירים נלווים נוספים כמו אוזניות אייר פודס, כפי שחשבו בתחילה. החברה גם לא הציגה עדכונים למערכת ההפעלה למכשיריה ובסך הכל ניסתה לשמור על הקיים.

פיל שילר, בכיר באפל, עם כל הדגמים והמחירים
פיל שילר, בכיר באפל, עם כל הדגמים והמחיריםצילום: Marcio Jose Sanchez/אי־פי

המחיר של אייפון XR יהיה נמוך יותר מזה של 8 פלוס, יהיה 749 דולר, והמסירות יתחילו ב-26 באוקטובר. אייפון XS  עם 64 ג'יגה יעלה 999 דולר – כמו מחיר אייפון X  בהשקה. אייפון XS מקס עם 64 ג'יגה יעלה החל מ-1,099 דולר. הזמנות מוקדמות יתחילו ביום שישי הקרוב, והמסירות יתחילו ב-21 בספטמבר. המכשיר יגיע לחנויות ב-28 בספטמבר במדינות נבחרות – אך לא בישראל. החברה תמשיך למכור גם את אייפון 7 ב-449 דולר, ואייפון 8 ב-599 דולר.

פיל שילר, בכיר באפל, עם האייפון XR החדש
פיל שילר, בכיר באפל, עם האייפון XR החדשצילום: STEPHEN LAM/רויטרס

החברה מציגה, כצפוי, מכשיר אייפון שלישי ומוזל שמזכיר בעיצובו גם את אייפון X. המכשיר נקרא אייפון XR. המכשיר עשוי מאלומיניום ומזכוכית והוא יהיה בצבעים לבן, כחול, שחור, צהוב ואדום. המכשירים עמידים בתקן IP67 נגד אבק ומים. המסכים בטכנולוגיית LCD, ולפי החברה זהו מסך ה-LCD המתקדם ביותר במכשיר סמארטפון שמכונה "רטינה נוזלית". גודל המסך הוא 6.1 אינצ'ים, גדול יותר מאייפון 8 פלוס, אך המכשיר קטן יותר.

שילר טוען שזו "חווית משתמש של אייפון 10, אבל במסך LCD". מערכת המצלמה תהיה דומה לזו של אייפון XS, מבחינת השימוש בשבבים והמכשיר יכלול גם טכנולוגיית זיהוי פנים לפתיחת המכשיר או לתשלומים.למכשיר תהיה מצלמה אחורית עם עדשה רחבה של 12 מגה-פיקסל. למכשיר חיי סוללה ארוכים בשעה וחצי לעומת אייפון 8 פלוס.

החברה הציגה תוכנית למחזור מכשירים ואפשרות לקבלת זיכוי על המכשירים הישנים, שאותם תעביר החברה למשתמשים נזקקים. החברה אמרה שהמכשירים החדשים תוכננו למשך חיים ארוך "לטובת הסביבה".

אייפון XS החדש
אייפון XS החדשצילום: בלומברג

שילר אומר שחיי הסוללה יהיו טובים יותר ושחיי הסוללה יהיו ארוכים יותר לב-30 דקות לעומת אייפון X. חיי הסוללה של אייפון XS מקס יהיו ארוכים יותר בשעה וחצי לעומת מכשירי אייפון X. בנוסף, המכשירים החדשים יתמכו בסים כפול, פיצ'ר שקיים במכשירי אנדרואיד זולים בהרבה כבר ארבע שנים. בנוסף, המכשירים החדשים יתמכו בטכנולוגיית אי-סים, כדי שניתן יהיה להמשיך להשתמש במכשיר גם בחו"ל. למעשה, המכשירים יתמכו באי-סים ובסים פיזי, חוץ מבסין, שם יהיו למכשיר שני כרטיסי סים.

אחרי שהחברה הציגה את היכולות של השבב החדש שיוטמע במכשירים שלה, פיש שילר מפרט על יכולות הצילום של המכשיר החדש. "הראש שלכם יתפוצץ מהתמונות שהמכשיר החדש יכול לצלם".

שתי מצלמות אחוריות של 12 מגה פיקסל, כשאחת מהן תהיה עם עדשה רחבה ולשתי העדשות מערכת ייצוב תמונה. גם מקדימה יהיו שתי עדשות, כשאחת מהן תשתמש לצילומי עומג. המצלמות יהיו באיכות של 7 מגה-פיקסל.

המצלמות מציגות אמנם שכלולו של המצלמות הקיימות, אך הן איכותיות פחות ממצלמות שמכשירי אנדרואיד חדשים כמו וואווי P20 החדש. שילר מתגאה בחיישנים החדשים של המצלמה, שהם יוכלו לשפר את התמונות שהמכשיר מסוגל לצלם. למעשה, גם באייפון X הקיים, המצלמות הן באיכות של 12 מגה פיקסל, והתוספת החשובה יותר היא עדשה נוספת למצלמה המשנית.

קאיין דראנס, בכירה באפל, מציגה פיתוחים באייפונים החדשים
קאיין דראנס, בכירה באפל, מציגה פיתוחים באייפונים החדשיםצילום: Marcio Jose Sanchez/אי־פי

החברה מציגה את יכולות למידת המכונה של המחשב ואת האופן שבו הוא ישפר את היכולות הגרפיות של המכשיר באמצעות שבב ה-A12 החדש. לפי החברה, השבב החדש יאפשר למפתחים להגדיל את היכולות שלהם בפיתוח משחקים ואפליקציות נוספות. על הבמה מוצג המשחק "בלייד" שמנצל את היכולות הגרפיות החדשות של המכשיר, תוך כדי הניצול של המסך החדש.

העיצוב של המכשיר דומה מאוד לזה של האייפון X, ובכך נוטשת החברה את העיצוב של מהדורות האחרונים של האייפון עד לאייפון 8.

מניית החברה שבה לרדת במסחר בניו יורק, אך אי אפשר להסיק עדיין מה חושבים האנליסטים על אירוע ההשקה של החברה הגדולה בעולם במונחי שווי שוק.

טים קוק מציג את האייפון XS
טים קוק מציג את האייפון XSצילום: בלומברג

שילר מתגאה ביכולות הסאונד החדשות של המכשיר, יכולות עריכת הווידאו שלו, ושדרוג מערכת זיהוי הפנים של המכשיר. לדבריו, המכשירים החדשים יהיו אידאליים לצפייה בסרטים. הוא אומר שמערכת זיהוי הפנים תהיה הרבה יותר בטוחה והרבה יותר מהירה, והוא מתגאה במערכת, אחרי שזיהוי הפנים של אייפון X זכה לביקורות בגלל בעיות אבטחה שנתגלו בו.

שילר מתייחס לשבב החדש מסדרה A שייקרה A12 ביוניק. וזה השבב הראשון בטכנולוגיית 7 ננו-מטר – והמשמעות היא שהמכשיר החדש יהיה מהיר יותר. המעבד החדש יהיה בעל 6 ליבות. 2 ליבות מהירות במיוחד ו-4 ליבות שיהיו יעילות יותר באנרגיה. המעבד הגרפי יהיה בעל 4 ליבות. המעבד הנוירוני  יהיה בעל 8 ליבות והמכשיר החדש יידע לבחור באיזה מעבדים להשתמש.

המעבד החדש יוכל לעבד 5 טריליון  פעולות בשנייה, לעומת 600 מיליארד פעולות בשנייה במכשיר הקודם. נפח הזיכרון של המכשיר יגיע ל-512 ג'יגה בייט. החברה טוענת שגם חיי הסוללה יהיו ארוכים יותר.

קוק עולה שוב על הבמה ומציג את האייפון החדש. "אנחנו לוקחים את האייפון X  לשלב הבא". אייפון XS (אייפון 10 (S. את השעון מציג פיל שילר, סגן נשיא בכיר לשיווק באפל. המסך מעוגל, והגימור האחורי יהיה מזכוכית. הוא יהיה בזהב, כסף ושחור. השעון יהיה עמיד למים ולאבק בתקן IP68 – תקן מתקדם לעמידות, אבל כזה שנראה גם בדגמי אנדרואיד חדשים.

למכשיר יהיה מסך OLED בגודל של 5.8 אינצ'ים. המסך שלו יהיה גדול יותר מהמשך של אייפון 8 פלוס, אך המכשיר עצמו יהיה קטן יותר.

למכשיר יתלווה גם מכשיר עם מסך בגודל של 6.5 אינצ'ים. המכשיר יהיה בגודל דומה לזה של מכשיר האייפון 8 פלוס, אך התצוגה תהיה הרבה יותר גדולה. למכשיר יקראו, כצפוי, אייפון XS מקס.

ג'ף וויליאמס, סמנכ"ל התפעול של אפל, מציג את האפל ווטש החדש
ג'ף וויליאמס, סמנכ"ל התפעול של אפל, מציג את האפל ווטש החדשצילום: AFP

האפל ווטש החדש יהיה זמין בהשקה ב-26 מדינות והזמנות לשעון החדש יתקבלו החל ב-21 בספטמבר. המחיר יהיה החל מ-399 דולר לשעון עם GPS  ועד 499 דולר למכשיר עם קישוריות סלולר. האפל ווטש 3 יעלה 279 דולר.

לא יוטלו מכסים על אפל ווטש בארה"ב
לא יוטלו מכסים על אפל ווטש בארה"בצילום: Marcio Jose Sanchez/אי־פי

החברה מתגאה בטכנולוגיית האק"ג החדשה, וויליאמס הזמין לבמה את ד"ר אייבור בנג'מין, מנכ"ל איגוד הקרדיולוגים האמריקאי. לדברים, המכשיר החדש "משנה את חוקי המשחק" והמכשיר החדש מפחית את הסיכון לשבץ ולהתקפי לב, בין היתר. המכשיר החדש גם קיבל את אישור מינהל התרופות בארה"ב (FDA). לפי וויליאמס, זהו מכשיר ראשון מסוגו.

המכשיר יהיה זמין ללקוחות בארה"ב בהמשך השנה.

מניית אפל עוברת לעליות, אחרי שמוקדם יותר ירדה ביותר מ-1%. השינוי במגמה מובן, מכיוון שהמכשיר לא מיועד רק לחובבי טכנולוגיה ולספורטאים, אלא גם לאנשים הסובלים מבעיות לב ולמבוגרים.

וויליאמס מדגיש את מדיניות הפרטיות של החברה. "אנחנו מאמינים שהמידע שייך לכם, ואתם תחליטו עם מי לשתף אותו". וויליאמס מבטיח גם שזמן השימוש בו יכול להספיק ל-18 שעות, ואומר שהשעון מיוצר בתנאים סביבתיים נאותים.

ד"ר אייבור בנג'מין, נשיא אגודת הלב האמריקאית (AHA) ממליץ על השעון. מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA ) אישר את האק"ג שמותקן באפלווץ' S4.

באפל ווטש 4 יהיה רמקול חדש ויהיה לו ציפוי קרמי חדש או זכוכית קריסטל. המכשיר צפוי להיות מהיר פי שניים בזכות מעבד כפול ליבה בנפח של 64 ג'יגה בייט. "המכשיר מרשים מבפנים בדיוק כפי שהוא מבחוץ". לפי וויליאמס, המכשיר יכול לזהות נפילה, כדי שניתן יהיה ליצור קשר עם שירותי החירום במהירות במקרה הצורך.

"גילינו שבנפילות יש דפוס זהה שקורה" הוא מסביר על ההבדלים בתנועת הגוף כשנופלים או מחליקים, ואיך השעון יכול לנתח נפילות, לספק התראות או לזמן את שירותי החירום. אם אחרי נפילה, המשתמש לא זז, השעון יחייג באופן אוטומטי לשירותי החירום ויספק להם פרטים על מיקום התאונה. לפי וויליאמס, השעון יכול לזהות גם אי סדרים בפעילות הלב, ולספק על כך התראות.

לפי וויליאמס, המכשיר יכול לספק רישומי אק"ג, בדיקה שנערכת עד כה במרפאות.

ציוץ אפל ווטש חדש

קוק מתחיל בהצגת האפל ווטש "לא רק השעון החכם הכי טוב בעולם, אלא השעון הכי טוב בעולם. נקודה". קוק הזמין לבמה את ג'ף וויליאמס, סמנכ"ל התפעול של אפל כדי שיחשוף את הפרטים המלאים על השעון החדש של החברה. הוא מתפאר ביכולות של השעון לשמור על הבריאות ואמר שהוא "נהפך למלאך השומר של הבריאות שלכם".

בהמשך לדבריו, התחיל סרטון וידאו שמציג את השעון החדש, שמזכיר בעיצובו את הדגמים הקודמים של המכשיר, אף שהיו ציפיות כי יהיו שינויים בעיצוב. המכשיר ייקרא "סדרה 4", ולפי וויליאמס, "כל פרט בו תוכנן מחדש". החברה הרחיבה את המסך לקצוות והגדילה את המסך ביותר מ-30%. המכשיר דק יותר ומגיע לעובי של 40-44 מ"מ. החברה הציגה גם ממשק חדש לתצוגה במכשיר עם 8 אפשרויות בחירה למסך הבית.

מנכ"ל אפל, טים קוק, ואחד האייפונים החדשים
מנכ"ל אפל, טים קוק, ואחד האייפונים החדשיםצילום: Marcio Jose Sanchez/אי־פי

טים קוק עלה על הבמה והוא מצהיר שזהו "אירוע מרגש" כי החברה יכולה "לשתף עם הגולשים את החידושים העדכניים של החברה". קוק מתהדר בהיסטוריה של החברה ובהמצאות שלה לאורך השנים. "החנויות שלנו נהפכו לחלק מהקהילה" הוא אומר. "אנחנו שמים את הלקוח במרכז בכל מה שאנחנו עושים", אמר ומשבח את מערכת ההפעלה של החברה IOS.

כשברקע נשמעת נעימת הפתיחה של משימה בלתי אפשרית, נפתח אירוע ההשקה מאולם סטיב ג'ובס במטה אפל בקליפורניה. בסרטון מוצגת אצנית עם אוזניות אייר פודס מבקשת הנחיות מסירי להגיע לאולם.

היא נושאת בידה מזוודה שאותה היא מעוניינת להכניס לאולם ובסופו של דבר היא מוסרת אותה לטים קוק, מנכ"ל אפל.

מומזנים בכניסה לאירוע ההשקה של אפל סמוך לסן פרנסיסקו
מומזנים בכניסה לאירוע ההשקה של אפל סמוך לסן פרנסיסקוצילום: בלומברג

ניתן יהיה לצפות באירוע באתר של אפל, ולפי דיווחים גם בחשבון הטוויטר של אפל, שבדרך כלל הוא אינו זמין, ומשמש רק לתכנים פרסומים. עד כה, אפל לא העלתה לחשבון הטוויטר שלה לינק. בעלי אייפון ואפל טי.וי יוכלו לצפות באירוע במכשיריהם.

מלבד אייפון, אפל צפויה להשיק היום גם מחשבי מק, שעוני אפל ווטש, ומחשבי טאבלט אייפד פרו חדשים, שיגיעו לחנויות השנה. בעבר, בכל פעם שאפל חשפה דגם אפל ווטש חדש, החברה עשתה זאת במקביל להצגת אייפון חדש, בעוד דגמי מק ואייפד עדכניים נחשפים לעיתים בנפרד. דגמי אפל ווטש החדשים יכללו מסכים מוגדלים שיכסו כמעט לחלוטין את כל קדמת השעון.

אפל ווטש אינו מקור הכנסות משמעותי כמו אייפון, אבל הוא חלק מקטגוריית "מוצרים אחרים" (Other Products) המתרחבת של החברה. חטיבה זו, הכוללת גם את אוזניות אייר פודס, הסטרימר אפל TV, הרמקול החכם הום-פוד, אוזניות ביטס, ואביזרים נלווים לאייפד, הניבה הכנסות של 3.7 מיליארד דולר ברבעון האחרון.

אפל תערוך היום החל משעה 20:00 את אירוע ההשקה השנתי שבו תחשוף את החידושים שלה. בין היתר צפויה החברה לחשוף את מכשירי האייפון החדשים שלה, שהם גם מנוע ההכנסות של החברה.

עוד לפני תחילת האירוע מדווחים בלוגרים שנמצאים מחוץ לאירוע על ההתרגשות באולם, אירוע שגרתי באירועים מהסוג הזה שמושכים תשומת לב רבה בעולם הטכנולוגיה.

ואמנם אפל לא צפויה לחשוף היום חידושים מסעירים, אלא שפורים, משמעותיים יותר או פחות, של מכשיריה החדשים. המכשירים החדשים צפויים להיות גם יקרים יותר, אחרי שהחברה נהנתה מעלייה בהכנסות אחרי השקת האייפון X בשנה שעברה שהיה יקר יותר.

אתר חדשות הטכנולוגיה 9to5Mac חשף צילומים, שהודלפו לדבריו בטעות על ידי אפל, שבהם נראים מכשירי האייפון החדשים המצוידים במסכי OLED בגדלים של 5.8 אינץ' ו-6.5 אינץ'.

לפי הדיווח, שמם של הדגמים החדשים יהיה אייפון XS, והדגם בעל המסך הגדול יוצע לראשונה גם בגוון זהב. בנוסף, אפל צפויה לחשוף דגם חדש של האפל ווטש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker