וול סטריט סגרה שבוע חיובי; תשואת האג"ח בארה"ב פרצה מעל 3%

הדולר סגר בהתחזקות את השבוע הגרוע מזה 3 שבועות ■ שיפור חד מהצפוי בבטחון הצרכנים ובתפוקה התעשייתית בארה"ב ■ הנפט השלים שבוע חיובי 3 ב-4 האחרונים

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
LIVE
צילום: Olek agataolek.com
דונלד טראמפ מופיע על מסך טלוויזיה בוול סטריט
דונלד טראמפ מופיע על מסך טלוויזיה בוול סטריט צילום: Richard Drew/אי־פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט סגרה שבוע חיובי; תשואת האג"ח בארה"ב פרצה מעל 3%

בורסות וול סטריט נסגרו כמעט ללא שינוי בדרכן לשבוע חיובי, בתום יום מסחר הפכפך שבמהלכו עברו לסירוגין מעליות לירידות בצל סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין. הדולר התחזק ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות פרצה מעל לרמת 3% בראשונה מזה חודש וחצי, לאחר שנתונים שפורסמו היום בארה"ב הצביעו על גידול חד מהצפוי בתפוקה התעשייתית ועל זינוק בבטחון הצרכנים לשיא של שישה חודשים, אך גם על צמיחה מתונה מהצפוי במכירות הקמעוניות.

מדד S&P 500  עלה היום בפחות מ-0.1% - יום חיובי חמישי ברציפות - ונסגר במרחק נגיעה משיא של 2,914.04 נקודות בו נסגר ב-29 באוגוסט. בסיכום שבועי עלה המדד ב-1.2%. מדד דאו ג'ונס , שנסגר ביום חמישי מעל לרמה של 26,000 נקודות בראשונה החודש, טיפס היום בפחות מ-0.1% בדרכו לעלייה שבועית של 0.9%; מדד נאסד"ק נסוג היום ב-0.1% אך הוסיף בסיכום שבועי 1.3%. שלושת המדדים ירדו בשבוע הקודם.

מדדי המניות בוול סטריט פתחו את היום במגמה חיובית על רקע ציפיות לחידוש שיחות סחר בין ארה"ב לסין, ולאחר שהעלאות ריבית בטורקיה וברוסיה סייעו להרגיע מעט את השווקים. עם זאת, בהמשך עברו המדדים לירידות בעקבות דיווח לפיו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מתכוון להטיל מכסים נוספים על יבוא מסין בהיקף של 200 מיליארד דולר, למרות הניסיונות לחדש את שיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 2.99% לאחר שבמהלך המסחר פרצה מעל לרף של 3%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4% אולם עודנו בדרכו לירידה שבועית של 0.5%, השבוע הגרוע ביותר מזה שלושה שבועות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט השלים שבוע חיובי 3 ב-4 האחרונים

מחיר הנפט סגר שבוע חיובי שלישי מתוך הארבעה האחרונים על רקע חששות המשקיעים מפני צמצום ההיצע בשווקים העולמיים כתוצאה מהסנקציות שהטילה ארה"ב על איראן.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 68.99 דולר לחבית, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפסו ב-1.8%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 78.09 דולר לחבית בבורסת ICE בלונדון, בדרכם לעלייה שבועית של 1.6%.

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,201.1 דולר לאונקייה, ירידה של 0.6%, אך הצליחה לחלץ עלייה קלה בסיכום שבועי - שבוע חיובי ראשון מזה שלושה שבועות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה סגרה שבוע חיובי; אינווסטק קפץ ב-8%

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בהובלת מניות הכרייה והרכב בדרכן לעלייה שבועית, על רקע ציפיות לשיחות סחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - ולאחר שהעלאות ריבית בטורקיה וברוסיה סייעו להרגיע מעט את השווקים.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט טיפסה ב-0.6%; פריז הוסיפה 0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4% בדרכו לעלייה שבועית של 1.1%, אולם עודנו נמוך בכמעט 3% מרמתו בתחילת השנה.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1665 דולר ליורו; הליש"ט נסוגה ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3087 דולר לליש"ט.

מניית אינווסטק נסקה ביותר מ-8% במסחר בלונדון לאחר שבנק ההשקעות הודיע ביום שישי על כוונתו להפוך את חטיבת ניהול הנכסים לחברה נפרדת ולהנפיק אותה בבורסה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק בבטחון הצרכנים בארה"ב; הציפיות העתידיות בשיא של 14 שנים

בטחון הצרכנים בארה"ב קפץ בשיעור חד מהצפוי בספטמבר לשיא של שישה חודשים.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן קפץ החודש לרמה של 100.8 נקודות לעומת רמה של 96.2 נקודות בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה קלה בלבד של המדד לרמה של 96.6 נקודות.

רכיב הציפיות העתידיות של מדד בטחון הצרכנים עלה לרמה של 91.1 נקודות - שיא של 14 שנים - לעומת 87.1 נקודות באוגוסט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול חד מהצפוי בתפוקה התעשייתית בארה"ב

התפוקה התעשייתית בארה"ב צמחה בשיעור חד מהצפוי באוגוסט בדרך לגידול חודשי שלישי ברציפות, לפי נתונים שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם.

התפוקה התעשייתית גדלה בחודש שעבר ב-0.4% לעומת יולי, מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 0.3% באוגוסט.

לעומת אוגוסט 2017 צמחה התפוקה התעשייתית ב-4.9% .

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מכירות קמעוניות מאכזבות בארה"ב; מכירות הרכב והבגדים צנחו

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו בשיעור מתון מהצפוי באוגוסט על רקע ירידה במכירות של מכוניות ומוצרי הלבשה.

המכירות הקמעוניות גדלו ב-0.1% לעומת בחודש הקודם, לאחר עלייה של 0.7% ביולי, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול חד יותר של 0.4% במכירות באוגוסט.

המכירות של קמעוניות הלבשה התכווצו באוגוסט ב-1.7%, הנפילה החדה ביותר מאז פברואר 2017. המכירות של מכוניות וחלקי רכב ירדו ב-0.8%, הנסיגה החדה ביותר מאז פברואר, לאחר ירידה של 0.1% ביולי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בצל מלחמת הסחר: מחירי היבוא בארה"ב בנפילה החדה מ-2016

מחירי היבוא בארה"ב נפלו באוגוסט בשיעור החד ביותר מזה למעלה משנתיים בצל מתיחות גוברת סביב סכסוכי הסחר בין ארה"ב לכמה מהכלכלות הגדולות בעולם.

מחירי היבוא ירדו באוגוסט ב-0.6% לעומת החודש הקודם, הנפילה החדה ביותר מאז ינואר 2016, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של 0.2%.

מחירי הדלק המיובא נפלו ב-3.9%, הירידה החדה ביותר מאז פברואר 2016. מחירי היבוא מקנדה נפלו ב-1.5%, הירידה החדה ביותר מאז ינואר 2016. מחירי היבוא מהאיחוד האירופי, סין ומקסיקו נסוגו ב-0.1% באוגוסט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קרני: הבנק המרכזי של בריטניה מוכן לכל תרחיש ברקזיט

נגיד הבנק המרכזי של בריטניה, מארק קרני, הדגיש במהלך נאום שנשא בברלין את המסר כי הבנק המרכזי מוכן לכל תרחישי הברקיט האפשריים. הנאום נגע גם באתגרים שמוצבים בפני הכלכלה, כמו שינויים מבניים שקורים עקב הבינה המלאכותית ואוטומציה. אך לדברי, הברקזיט הוא האתגר המיידי יותר.

"אף שהשינויים בכוח העבודה יורגשו בעשורים הקרובים, כמה מההשפעות של הברקזיט על ההיצע עלולות להיות מיידיות", אמר הנגיד. "בנק אוף אינגלנד מוכן לכל מסלול שבו תפסע הכלכלה, כולל מגוון רחב של השלכות הברקזיט", הוסיף קרני.

אתמול הזהיר קרני מפני הסכנות שבאי-הגעה להסכם על הברקזיט. הוא אמר כי בריטניה עלולה להיות עדה לעלייה במשכנתאות אפילו כשהתפוקה הכלכלית ומחירי הבתחים נופלים, וצניחה מתמשכת בליש"ט בשילוב המכסים עלולים לדחוף את האינפלציה כלפי מעלה.

היום אמר קרני בדבלין כי הבנק יגיב כפי הצורך כדי להוריד את האינפלציה ליעד, והוסיף כי המדיניות הראויה אינה תגובה אוטומטית אלא תגובה שתהיה תלויה באיזון של ההשפעות על הביקוש, ההיצע והריבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות באסיה

עליות נרשמו במסחר בבורסות אסיה, למרות המתיחות בסוגיית הסחר בין ארה"ב לסין. סין אמרה הלילה כי היא מברכת על ההצעה האמריקאית לחידוש השיחות, אך במאמר מערכת בעיתון ממשלתי נכתב כי סין לא תיכנע לארה"ב.

טוקיו עלתה ב-1.2%. הונג קונג ב-1%. סינגפור עלתה ב-0.9%. שנחאי ירדה ב-0.2%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עולה

מחיר הנפט עולה כעת לאחר שאתמול נסגר בירידות לשפל של יותר מחודש. זאת על רקע חששות מפני פגיעה בביקוש על רקע מלחמת הסחר והמשבר בשווקים המתעוררים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר עולים ב-0.4% למחיר של 68.87 דולר לחבית. החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה בנובמבר עולים ב-0.2%  ל-78.36 דולר לחבית. אתמול נפלו החוזים ב-2%. עם זאת הנפט מסוג ברנט רשם שיא ביום רביעי של 80.13 דולר לחבית. הברנט נמצא בדרכו לעלייה שבועית של 1.8% ואילו הנפט הגולמי בדרך לעלייה של 1.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההיי-טק הוביל העליות בוול סטריט; אפל זינקה

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית זה היום הרביעי ברציפות, בהובלת מניות ההיי-טק, בעקבות דיווח לפיו ארה"ב הציעה לסין סבב נוסף של שיחות סחר. הדולר נחלש לשפל של שבועיים בעקבות נתוני אינפלציה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.8%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.5% בדרכו ליום חיובי רביעי ברציפות. מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.6%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.3% לשפל של שבועיים. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים טיפסה בפחות מ-0.01% לרמה של 2.97%, לאחר שבמהלך יום המסחר טיפסה מעל ל-2.98%, רמתה הגבוהה ביותר מזה שישה שבועות.

מגזר ההיי-טק הוביל את העליות בוול סטריט. מניית אפל זינקה ב-2.4% לאחר שענקית מוצרי האלקטרוניקה חשפה אתמול שלושה דגמי אייפון חדשים. אלפבית , החברה האם של גוגל, טיפסה ב-0.9%; מיקרוסופט הוסיפה 1.1%.

מניית קואלקום קפצה ב-4% לאחר שיצרנית השבבים הודיעה על תוכנית מואצת לקנייה חוזרת של מניות בהיקף של 16 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט צנח ב-2.5% לאחר שהתפוקה העולמית זינקה לשיא

מחיר הנפט צנח משפל של כמעט חודשיים בו נסגר ביום רביעי, לאחר שסוכנות האנרגיה הבינלאומית דיווחה כי תפוקת הנפט העולמית זינקה באוגוסט לשיא של 100 מיליון חביות ביום.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 68.59 דולר לחבית, עלייה של 2.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שביום רביעי נסגרו ברמתם הגבוהה ביותר מאז ה-20 ביולי. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 78.18 דולר לחבית, ירידה של 2%, בבורסת ICE בלונדון, לאחר שנסגרו ביום רביעי ברמתם הגבוהה ביותר מאז מאי.

תפוקת הנפט של מדינות אופ"ק גדלה באוגוסט ב-420 אלף חביות ל-32.63 מיליון חביות ביום בממוצע - גידול שהצליח לפצות ללא קושי על ירידה צפויה בתפוקת הנפט של איראן כתוצאה מהסנקציות שהטילה עליה ארה"ב, מסרה היום סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA).

עוד בשוק הסחורות: מחיר הזהב נסוג משיא של שבועיים אליו טיפס ביום רביעי, והחוזים למסירה באוגוסט נסגרו בניו יורק במחיר של 1,208.2 דולר לאונקייה, לאחר ירידה של 0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב הוכפל

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב הסתכם באוגוסט ב-214 מיליארד דולר, כמעט כפליים מהגירעון בחודש המקביל בשנה הקודמת, מסר היום משרד האוצר האמריקאי.

הוצאות האוצר של הממשל הפדרלי צמחו ב-30% באוגוסט, בעקבות זינוק של 48% בהוצאות הקשורות לתוכנית ביטוח הבריאות מדיקייר, קפיצה של 26% בתשלומי ריבית על חובות, ונסיקה של 54% בהוצאות על תוכניות לחיילים משוחררים. הכנסות האוצר התכווצו באוגוסט ב-3%.

מתחילת שנת התקציב של הממשל שהחלה באוקטובר 2017 הסתכם הגירעון ב-898 מיליארד דולר לעומת 674 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. הכנסות האוצר מתחילת שנת התקציב גדלו ב-1% בלבד לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, על רקע נפילה של 20% בהכנסות ממסים תאגידיים בעקבות רפורמת המס. הוצאות הממשל מתחילת שנת התקציב צמחו ב-7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העלאת הריבית החדה בעידן אדרואן מקפיצה את הלירה הטורקית

הלירה הטורקית מזנקת ב-4.3% מול הדולר לשער של 6.0778 לירות לדולר לאחר שהבנק המרכזי של טורקיה העלה היום את הריבית בשיעור החד ביותר מאז עלייתו לשלטון של רג'פ טאיפ ארדואן לפני 15 שנה.

העלאת הריבית לטווח קצר בשיעור של 6.25% לרמה של 24%, היתה בשיעור כמעט כפול מתחזיות הכלכלנים להעאת ריבית של 3.25%. העלאת הריבית על ידי הבנק המרכזי היוותה קריאת תיגר על דרישתו של הנשיא להוריד את הריבית, שעתיים בלבד לפני פרסום החלטת הריבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בירידות; היורו והליש"ט מתחזקים

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעיקרה לאחר שהנשיא דונלד טראמפ אמר כי ארה"ב אינה נמצאת תחת לחץ כלשהו להגיע להסכם שיסיים את סכסוך הסחר עם סין.

המדדים פתחו את היום בעליות בעקבות דיווח לפיו ארה"ב הציעה לסין סבב נוסף של שיחות סחר בניסיון למנוע הסלמה במלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הדיווח על סבב שיחות נוסף סייע מוקדם יותר היום לבורסות אסיה לקטוע את רצף הירידות הארוך ביותר מזה 16 שנים, לאחר שטיפסו בראשונה זה 11 ימי מסחר.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.4%; פרנקפורט טיפסה ב-0.2%; פריז נסוגה ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.2% ונמוך כעת ביותר מ-3% מרמתו בתחילת השנה.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.1674 דולר ליורו לאחר שנשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB) מריו דראגי העריך היום כי האינפלציה בגוש היורו צפויה להתגבר. הליש"ט מטפסת מול הדולר ב-0.4% לרמה של 1.3104 דולר לליש"ט לאחר שבנק אוף אינגלנד הותיר היום כצפוי את הריבית בבריטניה ללא שינוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה בארה"ב בשפל 49 שנים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל לשפל של 49 שנים זה השבוע השני ברציפות, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

מספר התביעות הראשונות ירד בשבוע שעבר ל-204 אלף - המספר השבועי הנמוך ביותר מאז דצמבר 1969 - לעומת 205 אלף תביעות בשבוע הקודם. תחזית הכלכלנים היתה ל-210 אלף תביעות לעומת 203 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ל-208 אלף, הרמה הנמוכה מאז דצמבר 1969, לעומת 210 אלף בשבוע הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה מפתיעה באינפלציה בארה"ב באוגוסט

רכיב הליבה של מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב רשם האטה מפתיעה באוגוסט לאחר שמחירי ההלבשה רשמו את הנפילה החדה ביותר זה כ-70 שנה ועלויות השירותים הרפואיים ירדו.

מדד המחירים לצרכן לא כולל את מחירי המזון והאנרגיה טיפס באוגוסט ב-2.2% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, לאחר עלייה של 2.4% בשנה שהסתיימה ביולי, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 2.4%.

מדד המחירים לצרכן הרשמי טיפס באוגוסט ב-2.7% לעומת החודש המקביל, האטה לעומת עלייה שנתית של 2.9% בשנה שהסתיימה ביולי.

מחיר ההלבשה נפלו באוגוסט ב-1.6% לעומת יולי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדיווח על שיחות סחר בין ארה"ב לסין מעלה את הבורסות באסיה

הדיווח שפורסם אתמול, שלפיו ארה"ב הציעה לסין לשוב לשולחן המשא ומתן ולדון בסוגיות הקשורות למתיחות הסחר בין המדינות עודד את בורסות אסיה שרשמו עליות אחרי הירידות שנרשמו בתחילת השבוע. טוקיו עלתה ב-1%; הונג קונג עולה ב-2%, אחרי שישה ימי מסחר רצופים של ירידות; שנחאי עולה ב-1%; סיאול התחזקה ב-0.1%; סידני ירדה ב-0.8%.

חברות המסתמכות על יצוא ביפן, כמו הונדה וטויוטה רשמו עליות של כמעט 2%, סופטבנק היפנית עלתה ב-4.7%. העליות ביפן נרשמות גם הודות להיחלשות הין, שמאפשר ליצואניות היפניות להיות תחרותיות יותר. הין יורד ב-0.1% מול הדולר ונסחר סביב שער של 111.39 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היום: החלטות ריבית בבריטניה, טורקיה וגוש היורו

היום יפרסמו הבנקים המרכזי של אירופה, של בריטניה ושל טורקיה את החלטות הריבית שלהם והם צפויים להדגיש את הסכנות שמרחפות על הכלכלות המקומיות.

הבנק המרכזי של טורקיה עשוי להכריז על צעדים חריגים בניסיון לייצב את הלירה השוקעת. הלירה הטורקית יורדת מול הדולר ב-0.3% ונסחרת סביב שער של 6.365 לירה לדולר.

בבריטניה העלה הבנק המרכזי את הריבית בחודש שעבר ל-0.75%, והחודש לא צפויה העלאת ריבית נוספת, אך כמה חברים בוועדה המוניטרית של הבנק עשויים להצביע בעד העלאת הריבית, והשווקים יתעניינו בחלוקת ההצבעות בוועדה.

במקביל להחלטת הריבית של ECB, יפרסם הבנק גם תחזית רבעונית שתצביע על הקצב שבו יפחית הבנק את ההרחבה הכמותית שלו, ובכל מקרה לא צפויה העלאת ריבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת, לאחר שאתמול נסגר המסחר בעליות. דאו ג'ונס  עלה ב-0.1%, S&P 500  יורד ב-0.1%,  נאסד"ק ירד ב-0.2%. 

וול סטריט ג'ורנל דיווח היום כי ארה"ב הציעה לסין לחדש את שיחות הסחר בשבועות הקרובים.

מניית אפל ירדה ב%-1.2 לאחר  אירוע ההשקה של מכשירי האייפון החדשים של החברה הערב.

מניית סנאפ ירדה ב-7% לאחר קיצוץ במחיר היעד שלה על ידי אנליסטים ובשל עזיבת משתמשים.

מניית ניו עלתה ב-5.1% לאחר שצנחה ב-10% במסחר. החברה שמכרה את מניותיה בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) במחיר הנמוך בטווח היעד שהוצע למשקיעים - כך לפי מקור הבקיא בנושא. יצרנית המכוניות החשמליות הסינית, הממומנת בין היתר על די ענקית האינטרנט הסינית טנסנט, גייסה מיליארד דולר בהנפקת 160 מיליון ADS (איגרת הנסחרת בבורסת ניו יורק ועוקבת אחרי מניית החברה בסין) במחיר של 6.26 דולר ליחידה, לפי מקור המעורה בנושא. המניה הוצעה למשקיעים ב-8.25-6.25 דולר ליחידה. ההנפקה משקפת לניו שווי של 6.4 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השכר החציוני הריאלי של משקי הבית בארה"ב עלה ב-2017

זאת השנה השלישית ברציפות שהשכר החציוני הריאלי של משקי הבית בארה"ב עולה – ב-2017 עלה השכר ב-1.8% ל-61,327 דולר, כך דיווחה היום לשכת מרשם האוכלוסין בארה"ב.

שיעור האנשים ששקעו לעוני נפל ל-12.3% מ-12.7%, ושיעור האנשים ללא ביטוח בריאות נותר 8.8%.

מספר הגברים שעובדים במשרה מלאה עלה ב.4 מיליון עובדים ומספר הנשים עלה במיליון.בסך הכל יש 39.7 מיליון אנשים עניים בארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ננעל בעליות חדות

מחירי הנפט ננעלו בעליות על רקע ירידה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב והציפייה לירידה בתפוקה באיראן בשל הסנקציות האמריקאיות.

מחיר החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר עלה ב-1.6% ל-70.37 דולר לחבית. מחיר החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה בנובמבר עלהב-0.9% ל-79.74 דולר לחבית, לאחר שחצה את רף 80 הדולרים לחבית מוקדם יותר במהלך המסחר - רמה שלא הגיע אליה מאז 2014.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד המחירים ליצרן בארה"ב ירד

מדד המחירים ליצרן בארה"ב ירד באוגוסט לראשונה מזה שנה וחצי.

המדד ירד ב-0.1%, לפי הנתונים שפירסם היום משרד העבודה האמריקאי. אנליסטים צפו עלייה של 0.2%. היתה זו הירידה הראשונה במחירים הסיטונאיים מאז פברואר 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בעליות

בורסות אירופה ננעלו בעליות. לונדון עלתה ב-0.6%; פרנקפורט עלתה ב-0.5%; פריז עלתה ב-0.9%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.5%. 

בריטניה והאיחוד האירופי מתכוננים לערוך ועידה מיוחדת באמצע נובמבר שבה ייחתם הסכם הברקזיט, והם צפויים להודיע עליה בימים הקרובים, כך דיווח היום בלומברג מפי מקורבים לעניין. אף שהצדדים צריכים עדיין לפתור כמה סוגיות שנויות במחלוקת, האיחוד האירופי מוכן לקבוע מועד לחתימה על ההסכם כדי שהמנהיגים יוכלו להסכים באופן רשמי על תנאי עזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי.

על אף האווירה החיובית סביב המשא ומתן, בבריטניה מדווחים היום כי 50 חברי פרלמנט ממפלגת השמרנים נפגשו אתמול כדי לדון באפשרות הדחתה של ראש הממשלה תרזה מיי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מתיחות הסחר גררה את אסיה לירידות

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, על רקע התגברות החששות ממלחמת סחר. היום דווח כי סין מבקשת אישור מארגון הסחר העולמי להטיל סנקציות נגד ארה"ב, בנפרד מסכסוך הסחר שהיא מנהלת כבר כמה חודשים מול הכלכלה הגדולה בעולם.

טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג יורדת ב-0.6% ומגיעה בכך לרמת שפל חדשה של 14 חודשים; שנחאי ירדה ב-0.3%; סיאול ללא שינוי; הבורסה האוסטרלית ירדה ב-0.1%. 

בשוק הסחורות, הנפט עולה. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר עולים ב-0.9% ל-69.88 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההיי-טק הוביל את העליות בוול סטריט; אפל ואמזון זינקו

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית לאחר שעליות במגזר ההיי-טק האפילו בהשפעתן על המשך החששות מהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. סין מתכוונת לבקש בשבוע הבא את אישור ארגון הסחר העולמי (WTO) להטיל סנקציות על ארה"ב, לפי סדר יום פגישות הארגון. מניות האנרגיה טיפסו בעקבות מחיר הנפט.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בעלייה של 0.4%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.6%; מדד S&P 500  טיפס ב-0.4%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים טיפסה ב-0.04% לרמה של 2.98% - רמתה הגבוהה ביותר זה כמעט חמישה שבועות. התשואה על האג"ח לשנתיים עלתה ב-0.05% ל-2.76%, רמתה הגבוהה ביותר זה למעלה מ-10 שנים.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%.

מגזר ההיי-טק הוביל את העליות היום בוול סטריט: מניית אפל קפצה ב-2.5% לאחר שצנחה ב-4.4% בארבעה ימי המסחר הקודמים. מניית אמזון זינקה אף היא ב-2.5% אחרי שצללה בקרוב ל-5% בארבעה הימים הקודמים. מניית יצרנית השבבים AMD נסגרה מעל למחיר של 30 דולרים לראשונה זה למעלה מ-12 שנים.

מניית מיקרוסופט עלתה ב-1.7%;  נטפליקס הוסיפה 2.2%; מניית אלפבית , החברה האם של גוגל, טיפסה ב-1.3%;  פייסבוק עלתה ב-1.1%.

מנגד, מניית יצרנית המכוניות החשמליות טסלה נסוגה ב-2.1% בעקבות המלצה שלילית של אנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הוריקן פלורנס הקפיצה את מחיר הנפט

מחיר הנפט קפץ לשיא של שבוע בניו יורק בצל חששות משיבושים באספקת הדלק בחוף המזרחי של ארה"ב עקב סופת ההוריקן פלורנס, ומחיר הנפט הלונדון נסגר ברמתו הגבוהה מאז יוני לאחר שסנקציות שהטילה ארה"ב החלו לפגוע ביצוא הנפט מאיראן.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 69.25 דולר לחבית, עלייה של 2.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 79.06 דולר לחבית - הסגירה הגבוהה ביותר מאז שלהי יוני - לאחר עלייה של 2.2% בבורסת ICE בלונדון.

תפוקת הנפט הגולמי של איראן היתה נמוכה באוגוסט ב-200 אלף חביות ביום לעומת יולי, לפי הדו"ח החודשי של משרד האנרגיה האמריקאי שפורסם היום. המשרד גם העלה את תחזיות המחיר הממוצע לנפט הגולמי סוג טקסס מתוק וברנט, והנמיך את תחזיות תפוקת הנפט של ארה"ב, לשנים 2018 ו-2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות הרכב וחומרי הגלם הובילו את הירידות באירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעיקרה, בהובלת מגזרי הרכב וחומרי הגלם, בצל חששות מהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בירידות של 0.1%; פריז טיפסה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.1% ונמוך כעת ביותר מ-3.5% מרמתו בתחילת השנה.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1585 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3002 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה בירידות על רקע המתיחות בסוגיית הסחר

ירידות נרשמו בבורסות אסיה בשל החששות מפני מלחמת הסחר. אתמול הודיע הבית הלבן כי מתוכננת פסגה נוספת בין נשיאי צפון קוריאה וארה"ב.

טוקיו עלתה ב-1.3%. הונג קונג ירדה ב-0.3%. סינגפור איבדה 0.3%. שנחאי יורדת ב-0.2% וסיאול ב-0.1%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שווי אפל ואמזון נחתך ב-100 מיליארד ד' תוך 4 ימים; טסלה קפצה ב-9%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית בראשונה זה שבוע, אולם מניות הבלו-צ'יפ ירדו בצל המשך החששות מהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מדד S&P 500 טיפס היום ב-0.2% לאחר שנסגר בירידות בארבעה ימי המסחר הקודמים בדרכו לשבוע הגרוע ביותר מאז יוני. מדד נאסד"ק עלה ב-0.3% לאחר שירד אף הוא בארבעה ימי המסחר הקודמים, והשלים ביום שישי את הנפילה השבועית החדה מאז מארס. מדד דאו ג'ונס  נסוג ב-0.2%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסחרה ביציבות ברמה של 2.94% - רמתה הגבוהה ביותר מזה למעלה מחודש. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%.

מניית טסלה קפצה ב-8.5% לאחר שהמנכ"ל אילון מאסק הודיע על חילופי גברי בהנהלת יצרנית המכוניות החשמליות. המניה צללה ביותר מ-6% ביום שישי על רקע עזיבתם של מנהל החשבונות הראשי ומנהלת משאבי האנוש של טסלה, ולאחר שמאסק עישן מריחואנה במהלך ראיון בשידור חי.

מניית אפל נסוגה ב-1.3% לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ קרא בסוף השבוע לענקית מוצרי האלקטרוניקה להעביר את הייצור שלה לארה"ב. המניה השלימה בכך צניחה של 4.4% בתוך ארבעה ימים, נפילה שחתכה כ-50 מיליארד דולר משווי השוק של החברה.

מניית אמזון איבדה 0.7% ונמצאת בדרכה לצניחה של כמעט 5% בתוך ארבעה ימי מסחר - נפילה שחתכה 50 מיליארד דולר משווי השוק של קמעונאית האינטרנט.

מניית עליבאבא נפלה ב-3.7% לאחר שענקית האינטרנט הסינית הודיעה היום כי המנכ"ל דניאל זאנג יחליף את המייסד ג'ק מא בתפקיד היו"ר בעוד שנה. מא הודיע קודם לכן כי בכוונתו לפרוש מעבודתו בחברה לטובת התמקדות בפילנתרופיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול חד מהצפוי באשראי הצרכנים בארה"ב

אשראי הצרכנים בארה"ב גדל ביולי בשיעור חד מהצפוי הודות לזינוק החד ביותר מאז נובמבר בהיקף ההלוואות לרכישת מכוניות ולמימון לימודים, לפי נתונים שפירסם היום הבנק הפדרלי.

אשראי הצרכנים גדל ביולי ב-16.6 מיליארד דולר לעומת עלייה של 8.5 מיליארד דולר בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 14 מיליארד דולר ביולי לאחר עלייה של 10.2 מיליארד דולר שעליה דווח במקור ביוני.

חובות בעלי כרטיסי האשראי גדלו ביולי ב-1.3 מיליארד דולר לאחר ירידה של 1.2 מיליארד דולר בחודש הקודם. היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, גדל ב-15.4 מיליארד דולר לאחר גידול של 9.6 מיליארד דולר בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסת מילאנו קפצה ב-2.3%; הליש"ט מזנקת

בורסות אירופה רשמו את הזינוק היומי החד ביותר מזה שבועיים על רקע הערכות כי בריטניה והאיחוד האירופי יצליחו להגיע להסכם על ברקזיט בתוך מספר שבועות, ולאחר שממשלת איטליה הפופוליסטית הודיעה כי לא תחרוג מכללי התקציב של האיחוד האירופי.

בורסת מילאנו זינקה ב-2.3% בהובלת מניות הבנקים, לאחר שממשלת איטליה הרגיעה בסוף השבוע את חששות המשקיעים מפני אפשרות כי התקציב הקרוב שתאשר הממשלה יחרוג מהכללים התקציביים של האיחוד האירופי.

בורסת לונדון נסגרה כמעט ללא שינוי; פרנקפורט טיפסה ב-0.2%; פריז הוסיפה 0.3%. מדריד עלתה ב-1.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.5%, הזינוק החד ביותר מזה שבועיים, לאחר שנפל בשבוע שעבר ב-2.2%. המדד האירופי נמוך כעת ב-3.5% מרמתו בתחילת השנה.

הליש"ט מזנקת ב-1% מול הדולר לשער של 1.3023 דולר לליש"ט לאחר שנציג האיחוד האירופי למשא ומתן על ברקזיט, מישל ברנייה, אמר כי השגת הסכם עם בריטניה בתוך שמונה שבועות היא אפשרות ריאלית. היורו מטפס ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.1604 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה חזקה מהצפוי בבריטניה

פורסמו נתוני צמיחה טובים מהצפוי בבריטניה: התמ"ג בממלכה צמח ברבעון שהסתיים בסוף יולי ב-0.6% - הנתון הטוב ביותר זה כמעט שנה, ויותר מהתחזית לצמיחה של 0.5%. מגזר השירותים הבריטי צמח ב-0.6% ברבעון, ומגזר הקמעונות צמח ב-2.1%.

לשכת הסטטיסטיקה הבריטית הדגישה את מזג האוויר החם שהיה ברבעון השלישי כאחד הזרזים לצמיחה. הקיץ האחרון היה בממוצע החם ביותר בממלכה מאז התחילו רישומי מזג האוויר. מגזר הבנייה צמח ב-3.3%, בעיקר בזכות תחזוקה ושיפוצים, אבל מגזר התעשייה התכווץ ב-0.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות ברחבי אסיה

ירידות שערים ברחבי אסיה, מלבד טוקיו, שעלתה ב-0.3%. הונג קונג איבדה 1.4%; שנחאי ירדה ב-1.2%; סינגפור איבדה 0.5%.

טראמפ אמר ביום שישי כי הוא עתיד להטיל בזמן הקרוב מכסי יבוא על מוצרים נוספים מסין בהיקף של 267 מיליארד דולר, בנוסף למכסים שכבר הוכרזו בהיקף של 200 מיליארד דולר שהממשל קרוב להתחיל ליישם. החשש מהסלמת מלחמת הסחר משפיע על השווקים, עם פתיחת המסחר באסיה השבוע.  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרופי ההודי מאבד 1.2%

הרופי ההודי מאבד 1.2%, לאחר שהגירעון בחשבון השוטף של המדינה הגיע לשיא של חמש שנים, ועל רקע הירידה המתמשכת בשווקים המתעוררים, שגורמת למשקיעים להסתכל בעין בוחנת יותר על גירעונות הממשלות. זו הירידה החדה ביותר של הרופי בחודש האחרון, שהגיע לשפל של 72.5587 רופי לדולר.

השווקים המתעוררים ספגו ירידות בחודש האחרון, בין השאר בעקבות הקריסה במטבעות של טורקיה וארגנטינה. הגירעון בחשבון השוטף של הודו הגיע ברבעון שהסתיים ביוני ל-15.8 מיליארד דולר – בעיקר בגלל תשלומים גבוהים יותר על נפט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker