טראמפ גרר את וול סטריט לשבוע הגרוע מאז יוני; הדולר מחק כל ירידות השבוע

תשואת האג"ח הממשלתיות בארה"ב זינקה לאחר שדו"ח התעסוקה האיתן חיזק את הציפיות להמשך העלאת הריבית ■ הנפט בשבוע הגרוע מאז יולי ■ הזהב סגר שבוע שמיני של ירידות בתשעה האחרונים ■ בורסות אירופה בנפילה השבועית החדה מאז מארס

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ גרר את וול סטריט לשבוע הגרוע מיוני; הדולר מחק כל ירידות השבוע

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בדרכן לשבוע הגרוע ביותר מאז יוני לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי הוא נערך להטיל בזמן הקרוב מכסי יבוא על מוצרים נוספים מסין בהיקף של 267 מיליארד דולר. הדולר מחק את כל ירידות השבוע ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות זינקו לאחר שדו"ח התעסוקה האיתן שפורסם היום בארה"ב חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי ימשיך להעלות את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בירידה של 0.3%; מדד נאסד"ק נסוג ב-0.3% ונפל בסיכום שבועי ב-2.7%; מדד S&P 500 איבד היום 0.2% בדרכו לירידה שבועית של 1% - השבוע הגרוע ביותר מאז יוני. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער ה דולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4% תוך מחיקת כל ירידות השבוע. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים זינקה ב-0.06% לרמה של 2.94%.

שיחות הסחר בין ארה"ב לקנדה על עדכון הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה (נפט"א) צפויים לסיים שבוע נוסף של משא ומתן ללא הסכם, לפי דיווח בלומברג, ובמקביל הולכים ודועכים הסיכויים להסכם סחר בין ארה"ב לסין, לפי דיווח וול סטריט ג'ורנל. אם לא די בכך, ביום חמישי רמז טראמפ לבעל טור בג'ורנל כי יפן עשויה להיות היעד הבא של מלחמת הסחר שלו.

מניית טסלה נפלה ב-6.3% בוול סטריט לאחר שהמנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות, אילון מאסק, התמסטל במהלך ראיון בשידור חי, ובעקבות עזיבתם של מנהל החשבונות הראשי ומנהלת משאבי האנוש של החברה.

מניית ברודקום  קפצה ב-7.7% לאחר שיצרנית השבבים דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט בשבוע הגרוע מאז יולי

הנפט נסגר היום במגמה שלילית זה היום השלישי ברציפות בדרכו לנפילה השבועית החדה מאז יולי, בצל המשך החששות כי הסלמה במלחמת הסחר העולמית ומשבר בשווקים המתעוררים עלולים לפגוע בביקוש העולמי לאנרגיה.

התחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם הכבידה אף היא על מחיר הנפט הגולמי, הנקוב בדולרים, מכיוון שייקרה את מחירו עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 67.75 דולר לחבית, ירידה של פחות מ-0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נפל מחיר הנפט ב-2.9% - השבוע הגרוע ביותר מאז אמצע יולי, וירידה שבועית ראשונה מזה שלושה שבועות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב סגר שבוע שלילי 8 ב-9 האחרונים

הזהב השלים ירידה שבועית שמינית בתשעה השבועות האחרונים על רקע המשך התחזקות הדולר בעולם, אשר פוגעת באטרקטיביות של נכסים כמו זהב, שמחירם נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,200.4 דולר לאונקייה, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נסוג מחיר הזהב ב-0.5% - ירידה שבועית שמינית בתשעה השבועות האחרונים.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4% ונמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.3%. המדד עלה ב-3.6% מתחילת השנה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה סגרו השבוע הגרוע מאז מארס

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת בדרכן לנפילה השבועית החדה ביותר מזה חמישה חודשים, בצל המשך החששות מפני הסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.6% בדרכה לנפילה שבועית של 2.1%; פרנקפורט טיפסה היום בפחות מ-0.1% אך צללה ב-3.3% בסיכום שבועי; פריז הוסיפה 0.2% אך צנחה בסיכום שבועי ב-2.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בעלייה של 0.1% אולם נפל בסיכום שבועי ב-2.2% - השבוע הגרוע ביותר מאז מארס.

היורו נחלש ב-0.5% מול הדולר לשער של 1.1571 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נסחרת ביציבות מול המטבע האמריקאי ברמה של 1.2928 דולר לליש"ט.

התפוקה התעשייתית בגרמניה ירדה ביולי ב-1.1% לעומת יוני. היצוא בגרמניה ביולי ירד ב-0.9%. נתונים אלו מתווספים לירידה בהזמנות במפעלים, שפורסמה אתמול, ומעידים כי סכסוך הסחר עם ארה"ב מתחיל להשפיע על הכלכלה הגדולה באירופה.

מניית IAG, החברה האם של בריטיש אירווייס נסוגה ב-1.5% במסחר בלונדון, לאחר שחברת התעופה דיווחה כי פתחה בחקירת פריצת סייבר וחשיפה של פרטי לקוחות שהזמינו טיסות באתר החברה ובאפליקציה. לדברי החברה נתוני אמצעי התשלום של כ-380 אלף לקוחות נחשפו.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה בשבוע המסחר הגרוע מאז מארס; הין מתחזק

המסחר בבורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת בעקבות חששות המשקיעים מהחמרה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו ירדה ב-0.8%; שנחאי עלתה ב-0.4%; הונג קונג ננעלה ללא שינוי ניכר; סינגפור איבדה 0.5% מערכה; סיאול ירדה ב-0.5% וסידני ננעלה בירידות של 0.3%.

בורסות אסיה רושמות את שבוע המסחר הגרוע ביותר מאז מארס, כאשר המסחר בשוווקים המתעוררים מתייצב מעט, לאחר שהיה חשש כי הם ייכנסו לשוק דובי - בורסת ג'קרטה באינדונזיה זינקה ב-1%.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין התחזק מעט מול הדולר ל-110.72 ין לדולר לאחר שאתמול דיווח "וול סטריט ג'ורנל" כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, עשוי להתמקד בסחר של ארה"ב מול יפן כמטרה הבאה במלחמת הסחר. היורו עולה ב-0.2% ל-1.1644 דולר והליש"ט עולה ב-0.1% ל-1.2944 דולר.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.3% ל-68 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.2% ל-76.7 דולר לחבית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בוול סטריט; נאסד"ק מאבד 1%

בורסות וול סטריט ננעלו במגמה מעורבת כאשר ממגזר השבבים רשם ירידות חדות. דאו ג'ונס  עלה ב-0.1%; S&P 500 נחלש ב-0.4% ונאסד"ק ירד ב-0.9%.

מניות מגזר הטכנולוגיה נסחר בירידות זה היום השלישי ברציפות. מניות יצרניות השבבים הובילו את הירידות לאחר שסמנכ"ל הכספים של KLA-Tencor, יצרנית שבבים מפילדלפיה שצנחה ב-10% במסחר, אמר כי הוא צופה צמיחה חלשה של החברה בשני הרבעונים האחרונים של 2018. מניות מיקרון טכנולוג'יס נפלה ב-10%; אפלייד מטיריאלס יורדת ב-5.2% ו- AMD ירדה ב-2.3%.

מניות הרשתות החברתיות יורדות בעקבות השימוע שנערך לפייסבוק וטוויטר בוועדת המודיעין של הסנאט. פייסבוק ירדה ב-2.8%; טוויטר איבדה 5.8% מערכה; אפל ו אלפבית , החברה האם של גוגל, ירדו ב-1.6% וב-1.2% בהתאמה

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. היורו יורד ב-0.1% ל-1.1622 דולר. הליש"ט עולה ב-0.2% ל-1.2933 דולר. התשואה על אג"ח ארה"ב יורדת ל-2.9%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ רשאי להטיל החל מהיום את המכסים שאיים להטיל על סין ביולי, על יבוא בשווי 200 מיליארד דולר. שר הכלכלה הסיני אמר היום כי אם ארה"ב תטיל את המכסים, סין תיאלץ להגיב באותו מטבע. כמו כן, המשקיעים מצפים לראות התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לקנדה על הצטרפותה של האחרונה להסכם הסחר החדש שמחליף את נפט"א.

הפריון בארה"ב ברבעון השני של 2018 נותר ללא שינוי ברמה של 2.9%, לאחר שהממשל האמריקאי עדכן את הנתונים. התפוקה עודכנה מעלה ל-5%, לעומת 4.8% בנתוני הפריון הראשוניים. הכלכלנים עדיין ממתינים לראות כיצד רפורמת המס של טראמפ תעודד את העסקים להגדיל את ההשקעות ולהגדיל את הפריון.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ננעל בירידות ברמה הנמוכה זה שבועיים

המסחר בנפט ננעל היום בירידות בעקבות הירידות בשווקים התעוררים והחשש לירידה בביקוש על רקע מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ועלייה במלאי בארה"בהחוזים על נפט מסוג טקקס מתוק למסירה באוקטובר ירדו ב-1.4% וננעלו ברמה של 67.77 דולר לחבית - ברמה הנמוכה ביותר זה שבועיים.

החוזים על הזהב עלו זה יום המסחר השני ברציפות על רקע היחלשות הדולר. החוזים על הזהב למסירה בדדצמבר עלו ב-0.37% וננעלו על מחיר של 1,204 דולר לאונקייה. הזהב עלה מעל 1,200 דולר לאונקייה באשונה השבוע מאז ה-23 באוגוסט.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה במספר המשרות בשוק התעסוקה במגזר הפרטי

דו"ח התעסוקה של ADP למגזר הפרטי בארה"ב מעיד על תוספת של 163 משרות למגזר באוגוסט, לעומת 217 אלף ביולי. זוהי העלייה הנמוכה ביותר במשפר המשרות במגזר הפרטי מאז אוקטובר. תחזיות הכלכלנים היו לתוספת של 182 אלף משרות.

מגזר העסקים הוסיף 38 אלף משרות, מגזר החינוך והבריאות הוסיף 31 אלף משרות ומגזר הפנאי והאירוח הוסיף 25 אלף משרות. מגזר הכרייה איבד אלף משרות.

שוק התעסוקה בארה"ב עדיין חזק והאבטלה ברמת שפל, אך השכר הממוצע לא מצח במידה ניכרת מה שמעיד כי החברות אינן חשות צורך להתחרות על עובדים. הנתונים החלשים של דו"ח התעסוקה של ADP מעיבים על המסחר בוול סטריט.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בירידות

המסחר באירופה ננעל בירידות על רקע המגמה השלילית בשאר הבורסות בעולם. לונדון ירדה ב-0.9%; פרנקפורט איבדה 0.7% מערכה; פריז נחלשה ב-0.3% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.6%.

המשקיעים ממשיכים להתמקד בניסיון ההתאוששות של שווקים מתעוררים כמו ארגנטינה ואינדונזיה, שספגו ירידות קשות בתקופה האחרונה. הליש"ט עולה ב-0.2% ל-1.2934 דולר בעקבות הדיווחים על כך שבריטניה ואירופה עשויות להגיע להסכם על הברקזיט.

מניית אלטיס של פטריק דרהי ירדה ב-6.5% במסחר בבורסת אמסטרדם. מניית ענקית הכימיקלים הגרמנית באייר ירדה ב-4.6%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שוק הקריפטו ממשיך לרדת; ביטקויון יורד ב-7%

שוק המטבעות הדגיטיליים נסחר בירידות זה היום השני ברציפות. ה ביטקוין , המטבע הדיגיטלי בעל שווי השוק הגדול ביותר, יורד לשפל של תשעה חודשים ונסחר ברמה של 6,391 דולר לפי נתוני טרייד בלוק. אתריום , המטבע השני בגודלו, יורד ב-11.5% ל-228 דולר לפי נתוני קוינ-מרקט -קאפ.

המשקיעים מעריכים כי אימוץ נרחב של המטבעות הדיגיטליים ייקח יותר זמן מכפי שהעריכו בתחילה. אתמול דיווח ביזנס אינסיידר כי בנק ההשקעות גולדמן סאקס זונח את תוכניתו לפתוח דסק מסחר במטבעות דיגיטליים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספר תביעות האבטלה השבועיות ירד לשפל של כמעט 49 שנים

מספר תביעות האבטלה בשבוע שהסתיים ב-31 באוגוסט ירד ב-10,000 ל-203 אלף, הרמה הנמוכה ביותר מאז סוף 1969. תחזית הכלכלנים היתה ל-212 אלף תביעות. מספר התביעות החודשי הממוצע ירד ב-2,750 ל-209,500. הן הנתונים השבועיים והנתונים החודשיים הם הנמוכים ביותר מאז ה-6 בדצמבר 1969. מספר תביעות האבטלה הקיימות ירד ב-3,000 ל-1.71 מיליון. הכלכלנים טוענים כי מספר התביעות השבועיות עשוי לרדת בקרוב מתחת ל-200 אלף.

החברות בארה"ב יצרו יותר מ-19 מיליון משרות בשמונת החודשים האחרונים, ורמת האבטלה ירדה לשפל של 3.9%.החברות עדיין נאבקות למצוא עובדים מיומנים ואינם מעוניינות לפטר עובדים. ממשלת ארה"ב צפויה לפרסם מחר את דו"ח התעסוקה לחודש אוגוסט שעשוי לגרום לירידה נוספת ברמת האבטלה ל-3.8%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה

ירידות ברחבי אסיה: טוקיו מאבדת 0.2%; הונג קונג יורדת ב-0.6%; שנחאי מוסיפה 0.2%; סינגפור שומרת על יציבות; מדד אסיה דאו שומרת על יציבות.

מדד אסיה פסיפיק של MSCI נופל זה היום השישי ברציפות, למרות עליות מתונות בחלק מהשווקים האסייתיים, כמו אינדונזיה ומלזיה. טוקיו נסוגה על רקע רעידת האדמה שהתרחשה בצפונה, ופגעה קשות בתשתיות.

גם הירידה של מדד נאסד"ק, ב-1.2%, בעקבות החקירה של בכירי ענקיות הטכנולוגיה בגבעת הקפיטול, הוסיפה לסנטימנט השלילי בשווקים.

הין היפני עולה ב-0.2% לשער של 111.33 ין לדולר; היואן הסיני מאבד 0.2% מול הדולר לשיר של 6.8527 יואן.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההיי-טק צנח בוול סטריט; נטפליקס וטוויטר נפלו ב-6%

מניות ההיי-טק בוול סטריט רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שלושה שבועות לאחר שמשרד המשפטים האמריקאי הודיע היום כי יקיים פגישות עם התובעים הכלליים של מדינות בארה"ב כדי לדון בחששות כי פלטפורמות מדיה חברתית "פגעו באופן מכוון בחילופי רעיונות חופשיים". דובר המשרד דווין אומיילי אמר כי המשרד עקב אחרי השימוע שנערך היום בוועדת המודיעין של הסנאט על השפעות פוליטיות זרות במדיה חברתית.

הירידות בוול סטריט היום נרשמו גם על רקע חידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לקנדה שהסתיימו בשבוע שעבר ללא הסכם, ובצל המשך החששות מהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

מדד נאסד"ק צנח ב-1.2% בדרכו ליום הגרוע ביותר מאז ה-15 באוגוסט; מדד S&P 500 ירד ב-0.3%; מדד דאו ג'ונס  הצליח לחלץ עלייה של 0.1%. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 68.72 דולר לחבית, ירידה של 1.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שרת החוץ של קנדה, כריסטיה פרילנד, נפגשת היום בוושינגטון עם נציג הסחר של ארה"ב רוברט לייטהייזר, לאחר שהמו"מ בין קנדה לארה"ב על עדכון הסכם נפט"א הסתיים בשבוע שעבר ללא תוצאות. בחזית סחר מול סין, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עשוי להודיע כבר ביום חמישי על הטלת מכסים נוספים על יבוא סיני בהיקף של עד 200 מיליארד דולר.

מניות המדיה החברתית צנחו על רקע הופעת בכירי טוויטר ו פייסבוק היום בפני ועדת המודיעין של הסנאט האמריקאי, בניסון לשכנע את המחוקקים כי הן נוקטות בצעדים נמרצים כדי למנוע השפעות זרות על המערכת הפוליטית בארה"ב. אלפבית , החברה האם של גוגל, לא שלחה אף נציג בכיר לדיון. מניית טוויטר נפלה ביותר מ-6%; פייסבוק ירדה ב-2.3%; אלפבית איבדה 1%.

מניית אמזון נפלה ב-2.2% לאחר שנסגרה בשיאים בשישה ימי המסחר הקודמים, ואחרי במהלך המסחר ביום שלישי חצה לראשונה שווי השוק של קמעונאית האינטרנט את רף טריליון דולר.

עוד בלטו לרעה במגזר ההיי-טק היום: מניית ספקית הסטרימינג נטפליקס צנחה ביותר מ-6% ומניית ענקית התוכנה מיקרוסופט נסוגה ב-2.9%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חששות סחר הפילו את אירופה לשפל של חודשיים

בורסות אירופה נפלו לשפל של יותר מחודשיים בצל המשך החששות מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לכמה משותפות הסחר הגדולות ביותר שלה.

בורסת לונדון נסוגה ב-1%; פרנקפורט ירדה ב-1.4%; פריז נפלה ב-1.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-1.1% לרמתו הנמוכה ביותר זה למעלה מחודשיים, והשלים בכך נפילה של יותר מ-3.5% מתחילת השנה. היורו מתחזק ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.1621 דולר ליורו.

הליש"ט מתחזקת ב-0.4% מול הדולר, לרמה של 1.2899 דולר לליש"ט, בעקבות דיווח לפיו ממשלות בריטניה וגרמניה זנחו דרישות מרכזיות כתנאי לברקזיט, דבר שעשוי לסלול את הדרך להסכם על יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי.

מניית באייר נפלה ב-1.7% לאחר שענקית הכימיקלים והתרופות דיווחה על ירידה ברווחיה הרבעוניים והורידה את תחזית הרווח השנתי.

מניית ויליאם היל קפצה ב-4.8% בלונדון לאחר שחברת ההימורים חתמה על הסכם שותפות ל-25 שנה בארה"ב עם חברת אלדוראדו ריזורטס.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גירעון הסחר של ארה"ב בזינוק החד מ-2015; הגירעון מול סין בשיא

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב ביולי בשיעור החד ביותר זה שלוש שנים וגירעון הסחר מול סין טיפס לשיא על רקע מכסי יבוא שהטיל ממשל טראמפ על מגוון מוצרים סיניים, צעד שגרר הטלת מכסי גומלין מצד בייג'ין.

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב ב-9.5% - הזינוק החד ביותר מאז מארס 2015 - ל-50.1 מיליארד דולר, הגירעון הגדול ביותר מאז פברואר, לעומת גירעון של 45.7 מיליארד דולר בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון של 50.3 מיליארד דולר ביולי לעומת גירעון של 46.3 מיליארד דולר שעליו דווח במקור ביוני.

היצוא מארה"ב התכווץ ב-1% ביולי, בעקבות נפילה חדה ביצוא של מטוסים ופולי סויה, ואילו היבוא גדל ב-0.9%.

גירעון הסחר עם סין התרחב לשיא של 36.8 מיליארד דולר ביולי לעומת גירעון של 33.5 מיליארד דולר בחודש הקודם. גירעון הסחר מול האיחוד האירופי זינק לשיא של 17.6 מיליארד דולר לעומת גירעון של 11.7 מיליארד דולר בחודש הקודם. מנגד, גירעון הסחר מול מקסיקו התכווץ ל-5.5 מיליארד דולר לעומת 7.4 מיליארד דולר בחודש הקודם.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מפולת פתע בשוק הקריפטו: ביטקוין מתחת ל-7,000 ד'; אתריום צלל ב-12%

ערך המטבעות הדיגיטליים הגדולים בעולם צלל היום בחדות בתוך זמן קצר בעקבות דיווח של אתר ביזנס אינסיידר לפיו בנק ההשקעות גולדמן סאקס זונח את תוכניתו לפתוח דסק מסחר במטבעות דיגיטליים.

הנפילות החלו בסביבות השעה 14:00 שעון ישראל לאחר הדיווח הראשוני, וביטקוין - מטבע הקריפטו הפופולרי ביותר - צנח ביותר מ-3% בתוך כ-10 דקות בדרכו לנפילה של כ-400 דולרים. ביטקוין נסחר כעת במחיר של 6,999 דולרים, לאחר שנסחר ברמה של מעל 7,300 דולרים לפני כן, לפי נתוני טרייד-בלוק.

מטבעות דיגיטליים אחרים כמו אתריום, ריפל ולייטקוין נפלו בעקבות ביטקוין, וערך אתריום צלל ב-12%, בעוד שלייטקוין וריפל צנחו ביותר מ-8%.

מלבד הדיווח על גולדמן סאקס, העריכו אנליסטים כי יתכן שהירידות קשורות גם למגמה הכללית בשווקים הפיננסים של מעבר לנכסים הנחשבים לפחות מסוכנים, בצל התרחבות משבר המטבע בשווקים המתעוררים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליה מתונה בפעילות מגזרי הייצור והשירותים בגוש היורו

עסקים בגוש היורו מתחילים לחוש את מתיחות הסחר בעולם, אף שהצמיחה הכלכלית יציבה לעת עתה. מדד מנהלי הרכש של IHS ומרקיט למגזרי הייצור והשירותים עלה באוגוסט ל-54.5 נקודות לעומת 54.3 ביולי. עם זאת, הציפיות ירדו לרמתן הנמוכה ביותר מזה 23 חודשים.

ישנם פערים גדולים במצב הכלכלי בין מדינות שונות בגוש היורו, לפי IHS ומרקיט. גרמניה וצרפת ראו שיפור במומנטום, והמדדים אצלן עלו לשיאים של שישה חודשים וחודשיים, בהתאמה. באיטליה, לעומת זאת, נפל המדד לרמתו הנמוכה ביותר מזה כמעט שנתיים, ובספרד צופה המדד כי הצמיחה ברבעון השלישי תהיה האיטית ביותר מזה כמעט חמש שנים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה; הונג קונג נפלה ב-2.6%

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל בירידות שערים הבוקר. טוקיו ירדה ב-0.5% בהובלת מניות חברות הספנות, התעופה והנדל"ן. על המסחר בטוקיו העיבה ג'בי, סופת הטייפון החזקה ביותר שפגעה ביפן מזה 25 שנה אשר הביאה למותם של שבעה אנשים לפחות.

הונג קונג צנחה ב-2.6%; שנחאי ירדה ב-1.7%; סיאול יורדת ב-1%; סידני ירדה ב-0.9% על אף נתוני צמיחה טובים מהצפוי שפורסמו היום באוסטרליה.

התמ"ג של אוסטרליה צמח ב-0.9% ברבעון השני לעומת הרבעון שקדם לו, וב-3.4% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה האוסטרלית. הנתונים היו טובים מהמצופה, הודות לתוכניות תשתיות של הממשלה, עליה בצריכה הפרטית ואווירה עסקית טובה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שווי פייסבוק נחתך ב-13 מיליארד ד' עקב הורדת המלצה נדירה

מניית פייסבוק נפלה ב-2.6% במסחר בוול סטריט בעקבות הורדת המלצה למניה מצד אנליסטים של הברוקראז' מופט-נתנסון (MoffettNathanson). בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של ענקית הרשתות החברתיות ביותר מ-13 מיליארד דולר.

האנליסטים של מופט-נתנסון הורידו את המלצתם למניית פייסבוק מ"קנייה" ל"נייטרלי", והנמיכו את מחיר היעד למניה מ-200 דולרים ל-175 דולרים, בעקבות האטה בצמיחה בהכנסות והתגברות הלחצים הרגולטוריים שמהווים לדבריהם "תמהיל רעיל עבור כל מניה". האנליסטים גם הביעו דאגה מגידול בהוצאות חברת המדיה החברתית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חששות סחר הכבידו על וול סטריט; אפל ואמזון שברו שיאים

בורסות וול סטריט פתחו את שבוע המסחר במגמה שלילית לאחר חופשת סוף השבוע הארוך של לייבור דיי, ובצל המשך החששות מהסלמה בסכסוכי הסחר בין ארה"ב לכמה משותפות הסחר הגדולות שלה, בהן קנדה וסין. הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם זה היום הרביעי ברציפות על רקע התפשטות משבר המטבע בשווקים המתעוררים מטורקיה וארגנטינה, גם לדרום אפריקה שכלכלתה שקעה במיתון לראשונה זה עשור.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בירידה של פחות מ-0.1%; מדד נאסד"ק נסוג ב-0.2%; מדד S&P 500 איבד 0.2%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער ה דולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3%. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים עלתה ב-0.04% לרמה של 2.9%, הזינוק החד ביותר מזה חודש.

שיחות בין ארה"ב לקנדה ליישוב מחלוקות הסחר בין שתי המדינות צפויות להתחדש ביום רביעי. בחזית הסינית, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עשוי להודיע כבר ביום חמישי על הטלת מכסים נוספים על יבוא מסין בהיקף של עד 200 מיליארד דולר.

מניית אמזון עלתה ב-1.3% ונסגרה בשיא, לאחר שבמהלך יום המסחר שווי השוק של קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם פרץ לראשונה את רף טריליון דולר, שאותו חצתה לפניה רק אפל.

מניית אפל הוסיפה 0.3% ונסגרה בשיא בדרכה ליום תשיעי ברציפות של עליות. שווי השוק של יצרנית אייפון טיפס מעל ל-1.1 טריליון דולר, לקראת חשיפתם הצפויה של דגמים חדשים של מוצר הדגל של החברה בשבוע הבא.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נפלה לשפל של חודשיים; מילאנו זינקה

בורסות אירופה נסוגו לשפל של חודשיים בצל חששות מהסלמת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.6%; פרנקפורט נסגרה בירידה של 1.1%; פריז נפלה ב-1.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בירידה של 0.7% לאחר שנפל במהלך יום המסחר לשפל של חודשיים, ונמוך כעת ב-2.4% מרמתו בתחילת השנה.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.1569 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה מול המטבע האמריקאי ב-0.3% לרמה של 1.283 דולר לליש"ט.

בורסת מילאנו טיפסה ב-1% לאחר ששר האוצר של איטליה אמר אתמול כי התקציב שיפורסם החודש ירגיע את חששות המשקיעים מעודף הוצאה ציבורית שתוביל להגדלת הגירעון.

מניית WPP, ענקית הפרסום הבינלאומית, צנחה ב-6.3% לאחר שהמנכ"ל החדש מארק ריד אמר כי הוא יגדיל את הוצאות החברה כדי לחדש את הצמיחה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחת הייצור בארה"ב זינקה במפתיע לשיא של 14 שנים

מדד פעילות מגזר הייצור בארה"ב זינק במפתיע לרמתו הגבוהה ביותר מאז מאי 2004.

מדד פעילות מגזר הייצור טיפס באוגוסט לרמה של 61.3 נקודות לעומת רמה של 58.1 נקודות בחודש הקודם, מסר היום מכון המחקר ISM. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של המדד לרמה של 57.6 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; הונג קונג עלתה ב-1%

אסיה ננעלה במגמה מעורבת על רקע חשש להחמרה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו ננעלה בירידות קלות של 0.05%; הונג קונג ושנחאי עלו ב-1%; סינגפור ננעלה ללא שינוי ניכר; סיאול עלתה ב-0.3% וסינדי ירדה ב-0.2%.

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים. הין יורד ב-0.3% ל-111.47 ין לדולר לאחר שהבנק המרכזי הגדיל היום את רכישת האג"ח לטווח קצר, כדי לפצות על התוכנית לצמצום מספר ימי רכישות האג"ח. 

הדולר האוסטרלי יורד ב-0.6% ל-0.7171 דולר אמריקאי, הרמה הנמוכה זה 20 חודשים, בעקבות דיווח על גירעון רחב מהצפוי בחשבון השוטף של המדינה, מה שמעלה את הסיכוי להעלאת ריבית באוסטרליה.

הפסו הארגנטיני ירד ל-38.48 פסו לדולר, למרות שממשלת ארגנטינה הודיעה אתמול על צעדי צנע וקיצוץ בתקציב הממשלתי. הפסו ירד ב-51% מול הדולר מתחילת השנה.

הנפט מזנק בעקבות השבתת הפעילות באסדות הנפט במפרץ מקסיקו בגלל הוריקאן וכן בגלל השפעת הסנקציות האמריקאיות על איראן, כאשר אתמול יפן הודיעה כי תפסיק לרכוש נפט מהמדינה. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-1.8% ל-71 דולר לחבית. נפםט מסוג ברנט עולה ב-1.2% ל-79 דולר לחבית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת. היום לא התקיים מסחר בארה"ב לכבוד לייבור דיי. לונדון עלתה ב-1%; פרנקפורט ירדה ב-0.1%; פריז הוסיפהשל 0.1% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה בפחות מ-0.1%.

האינפלציה בטורקיה עולה בקצב מהיר מתחזיות האנליסטים. האינפלציה עלתה ל-17.9% באוגוסט, בקצב שנתי, לעומת 15.9% ביולי. הלירה הגיבה בירידה חדה של 1.5%, אך התאוששה מעט לאחר שהבנק המרכזי של טורקיה הודיע כי ינקוט בצעדים מוניטריים לריסון האינפלציה. הלירה נסחרת כעת בירידות של 1% במרה של 6.61 לירה לדולר.

הליש"ט יורדת ב-0.7% ל-1.2870 בעקבות חשש להתנגדות בפרלמנט לתוכניתה של תרזה מיי למשא ומתן על הברקזיט מול האיחוד האירופי.

שר האוצר של איטליה ג'ובאני טרייה אמר כי תקציב הממשלה שיפורסם השבוע ירגיע את המשקיעים. המשקיעים חששו כי הממשלה הפופוליסטית באיטליה עשויה לחרוג מהתקציב עם הבטחותיה לקיצוץ מסים והעלאת הקצבאות. בעקבות הודת טריה התשואה על אג"ח איטליה ל-10 שנים יורדת ל-3.182%. בורסת מילאנו נסחרה בעליות של 0.6%.

מניית ענקית הפרסום WPP ירדה ב-0.2% במסחר בלונדון לאחר שהחברה הודיעה על מינויו של מארק ריד, שהיה מנהל תפעול שותף בחברה, למנכ"ל החברה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בירידות; טוקיו איבדה 0.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים בעקבות החשש מהדרדרות במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, לאחר שבשבוע שעבר איים דונלד טראמפ נשיא ארה"ב להטיל מכסים על מוצרים סינים בשווי 200 מיליארד דולר. טוקיו ירדה ב-0.6%; הונג קונג ושנחאי איבדו 0.6% מערכן; סינגפור נחלשה ב-0.2%; סיאול ירדה ב-0.7%; סידני איבדה 0.1%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 111.01 ין לדולר. היורו עולה ב-0.05% ל-1.1608 דולר. הליש"ט נחלשת ב-0.5% ל-1.2888 דולר בעקבות חשש כי הפרלמנט הבריטי יתנגד לתוכניתה של מיי למשא ומתן על הברקזיט.

הנפט נסחר בעליות בעקבות דיווח על הפסקת הגברת התפוקה ברוסיה ובסעודיה. נפט מסוג טקסס עולה ב-0.3% ל-69.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.6% ל-78 דולר לחבית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker