וול סטריט סגרה חודש חיובי חמישי ברציפות; שווי אמזון על סף טריליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

וול סטריט סגרה חודש חיובי חמישי ברציפות; שווי אמזון על סף טריליון ד'

בורסות וול סטריט נסחרות במגמה מעורבת בדרכן לחודש חיובי חמישי ברציפות, על אף סימנים לכך שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, נערך להסלים את סכסוכי הסחר עם כמה משותפות הסחר הגדולות של ארה"ב. הדולר התחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם. מחזורי המסחר בוול סטריט היו נמוכים מהרגיל ביום שישי לקראת סוף שבוע ארוך. ביום שני לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל חופשת לייבור דיי.

מדד נאסד"ק  טיפס היום ב-0.3% בדרכו לעלייה שבועית של 2.1% - שבוע חיובי שני ברציפות. בחודש אוגוסט כולו קפץ מדד נאסד"ק ב-5.7%, חודש חיובי חמישי ברציפות. מדד S&P 500  נסגר היום ללא שינוי אך הוסיף בסיכום שבועי 0.9% - שבוע שלישי ברציפות של עליות. בסיכום חודשי טיפס המדד ב-3% - חודש חמישי ברציפות של עליות. מדד דאו ג'ונס    נסוג היום ב-0.1% אולם עלה בסיכום שבועי ב-0.7% - שבוע חיובי שלישי ברציפות. באוגוסט כולו טיפס מדד מניות הבלו צ'יפ ב-2.2% - חודש חיובי שני ברציפות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4% בדרכו לעלייה של 0.7% באוגוסט. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות לעשר שנים נסחרה ביציבות ברמה של 2.86%.

טראמפ מתכנן להטיל מכסי יבוא על מוצרים סיניים בהיקף של 200 מיליארד דולר כבר בשבוע הבא, אמרו מקורבים לנשיא, ובראיון לבלומברג הכריז כי האיחוד האירופי עשוי להיות המטרה הבאה במלחמת הסחר אחרי סין.

מניית אפל עלתה ב-1.2% במסחר בוול סטריט ונסגרה ברמתה הגבוהה מעולם, ושווי השוק של יצרנית אייפון חצה במהלך המסחר לראשונה את רמת 1.1 טריליון דולר, לקראת חשיפתם הצפויה של דגמים חדשים של מוצר הדגל של החברה בעוד שבועיים.

מניית אמזון טיפסה ב-0.5% לשיא, ושווי השוק של קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם מרוחק כעת בפחות מ-20 מיליארד דולר מרף של טריליון דולר, שאותו חצתה לפניה רק אפל.

הזהב ברצף הירידות הארוך מ-2013

מחיר הזהב טיפס היום אולם השלים את רצף הירידות החודשי הארוך ביותר מאז 2013, על רקע התחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם בעקבות ציפיות להמשך העלאת הריבית בארה"ב. התחזקות הדולר פוגעת באטרקטיביות של המתכת היקרה כהשקעה עבור בעלי מטבעות אחרים מכיוון שמחיר הזהב נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,206.7 דולר לאונקייה, עלייה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם נסוגו ב-0.5% בסיכום שבועי. בחודש אוגוסט כולו נפל מחיר הזהב ב-2.2% - ירידה חודשית חמישית ברציפות, ורצף החודשים השלילי הארוך ביותר מאז רצף הירידות שהסתיים בפברואר 2013.

בורסת לונדון סגרה את החודש הגרוע מ-2015

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בדרכן לחודש הגרוע ביותר מאז מארס, לאחר שהתבטאויות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שבו והגבירו את החששות מפני התלקחות מלחמת סחר גלובלית. היורו נחלש מול הדולר בעקבות האטה מפתיעה באינפלציה בגוש היורו.

בורסת לונדון ירדה ב-1.1% ונסגרה בשפל של ארבעה חודשים, בדרכה לנפילה של 4.1% באוגוסט - החודש הגרוע ביותר מזה שלוש שנים - בצל חוסר ודאות לגבי תהליך יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. בורסת פרנקפורט נסוגה היום ב-1% בדרכה לנפילה חודשית של 3.5%. פריז נסוגה היום ב-1.3% ואיבדה 1.9% בסיכום חודשי.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.8% - הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה משבועיים - ומחק את כל עליות השבוע. המדד האירופי נסוג בסיכום שבועי ב-0.3% בדרכו לנפילה של 2.4% באוגוסט - החודש הגרוע ביותר מאז מארס. היורו נחלש ב-0.6% מול הדולר לשער של 1.1598 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.296 דולר לליש"ט.

מניות יצרניות המכוניות הובילו את הירידות היום באירופה לאחר שטראמפ אמר בראיון לבלומברג כי הצעת האיחוד האירופי לביטול מכסים על יבוא מכוניות מארה"ב "לא מספיק טובה", והוסיף כי מדיניות הסחר של האיחוד "גרועה כמעט כמו של סין". מוקדם יותר אמרו מקורבים לנשיא כי בכוונתו להטיל מכסי יבוא על מוצרים סיניים בהיקף של 200 מיליארד דולר כבר בשבוע הבא.

מניית וויטברד זינקה ב-14% בלונדון לאחר שהחברה הבריטית הסכימה למכור את רשת בתי הקפה קוסטה שבבעלותה לענקית המשקאות הקלים קוקה קולה תמורת 5.1 מיליארד דולר. מניית סאס, חברת התעופה הסקנדיניבית, המריאה ב-11% בבורסת שטוקהולם לאחר שחברת התעופה הסקנדינבית דיווחה על תוצאות רבעוניות חזקות.

בטחון הצרכנים בארה"ב הפתיעה לטובה; הייצור איכזב

בטחון הצרכנים בארה"ב נסוג בשיעור מתון מהצפוי באוגוסט על רקע חוזקו של שוק התעסוקה, ואילו צמיחת פעילות הייצור באזור שיקגו רשמה האטה חדה מתחזיות הכלכלנים, לפי נתוני מקרו שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד לרמה של 96.2 נקודות, שפל של שבעה חודשים, לעומת רמה של 97.9 נקודות ביולי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה חדה יותר של המדד לרמה של 95.5 נקודות.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור באזור שיקגו, הנחשב לברומטר למצב כלכלת ארה"ב כולה, ירד באוגוסט לרמה של 63.6 נקודות לעומת רמה של 65.5 נקודות בחודש הקודם, מסרה היום חברת המחקר MNI אינדיקייטורס. כלכלנים צפו ירידה מתונה מעט יותר של המדד באוגוסט לרמה של 63.8 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על התרחבות פעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות.

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים בעקבות דיווחים כי נשיא ארה"ב מתכוון להטיל מכסים נוספים על סחורות ומוצרים מסין בשווי 200 מיליארד דולר כבר בשבוע הבא.

טוקיו ננעלה ללא שינוי ניכר בירדות של 0.02%; הונג קונג נחלשה ב-1%; שנחאי איבדה 0.4% מערכה; סינגפור ירדה ב-0.3%; סיאול עלתה ב-0.6% וסידני ירדה ב-0.5%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עלה ב-0.2% ל-110.75 ין לדולר. היורו והליש"ט נסחרים ביציבות ברמה של 1.1669 דולר ו-1.3011 דולר בהתאמה. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-2.846%.הלירה הטורקית מתחזקת ב-1.3% מול הדולר לרמה של 6.56 לירה לדולר לאחר שטורקיה העלתה את המס על הפקדות דולריות.

הנפט נסחר בירידות, אך מעל לרמה של 70 דולר לחבית. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.3% ל-70 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-77.3 דולר לחבית.

חששות סחר הכבידו על וול סטריט; אפל ואמזון בשיא

מניות הבלו-צ'יפ גררו את בורסות וול סטריט לסגירה שלילית ראשונה מזה חמישה ימי מסחר ומדדי נאסד"ק ו- S&P 500 נסוגו משיאים, בעקבות דיווח לפיו נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מתכוון להטיל מכסים נוספים על יבוא מסין בהיקף של 200 מיליארד דולר כבר בשבוע הבא. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות.

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם על רקע החרפה במשברים בארגנטינה ובטורקיה, ולאחר שנתוני צריכה פרטית ואינפלציה שפורסמו היום בארה"ב הצביעו על כך שהבנק הפדרלי יוכל להמשיך בהעלאת הריבית.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.5%. מדד S&P 500, שנסגר אתמול מעל לרמה של 2,900 נקודות לראשונה בתולדותיו - שיא סגירה רביעי ברציפות - נסוג היום 0.4%. מדד נאסד"ק, שנסגר אף בשיא בארבעה ימי המסחר הקודמים, איבד היום 0.3%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 2.86%.

הנשיא טראמפ רוצה להודיע על הטלת מכסים נוספים על יבוא מסין בהיקף של 200 מיליארד דולר כבר בשבוע הבא, לדברי שישה אנשים המעורים במצב, דיווחה היום סוכנות הידיעות בלומברג. התקופה לקבלת תגובות הציבור למכסים המתוכננים תסתיים בשישי בספטמבר, והנשיא מתכנן להטיל את המכסים מיד לאחר מועד זה, אמרו המקורות שביקשו לשמור על עילום שם.

מניית אפל  טיפסה ב-0.9% ונסגרה בשיא לאחר שענקית מוצרי האלקטרוניקה הכריזה על אירוע מיוחד בעוד שבועיים בו צפויה החברה לחשוף את דגמי אייפון החדשים. מניית אמזון  טיפסה ב-0.2% לשיא ונסגרה לראשונה מעל למחיר של 2,000 דולרים, לאחר שבמהלך יום המסחר התקרב שווי השוק של קמעונאית האינטרנט לכדי מרחק של פחות מ-15 מיליארד דולר מרף של טריליון דולר, שאותו חצתה לפניה רק אפל.

הנפט נסגר מעל 70 דולר לחבית

מחיר הנפט נסגר בניו יורק מעל לרמה של 70 דולר לחבית, לראשונה מאז יולי, על רקע ירידה שבועית שנייה ברציפות במלאי הגולמי בארה"ב, ובצל המשך החששות מפגיעה בהיצע בשוקי הנפט העולמיים כתוצאה מהסנקציות של ארה"ב נגד איראן.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 70.25 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-20 ביולי, לאחר עלייה של 1.1% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 77.77 דולר לחבית, עלייה של 0.8%, בבורסת ICE בלונדון.

מדריד ומילאנו הובילו הירידות באירופה; היורו נחלש

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בהובלת שוקי המניות בפריפריה של היבשת. מגזרי הבנקאות, הסחורות והטלקום בלטו לרעה.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.7%; פרנקפורט נסוגה ב-0.5%; פריז איבדה 0.4%. בורסות מילאנו ומדריד נפלו ביותר מ-1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.3%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.1652 לאחר שמישל ברנייה, הממונה מטעם האיחוד האירופי על המשא ומתן לגבי הברקזיט, הזהיר כי האיחוד חייב להיערך לקראת אפשרות של פרישה לא מוסדרת ומוסכמת של בריטניה מהאיחוד. הליש"ט נחלשת מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.2997 דולר לליש"ט.

ברנייה הביע אופטימיות בנוגע לאפשרות להגעה להסכם. "אנחנו מוכנים להציע לבריטניה שותפות כפי שמעולם לא היתה עם אף מדינה שלישית", אמר. לפי דיווח ב"טיימס" הלונדוני, נשיא צרפת עמנואל מקרון מנסה לשכנע את מנהיגי האיחוד להגיע להסכם ברקזיט שיכלול שותפות קרובה עם בריטניה.

"סגן נגיד הבנק המרכזי של טורקיה מתכוון להתפטר" - הלירה צוללת

הלירה הטורקית נופלת מול הדולר זה היום הרביעי ברציפות בעקבות דיווח לפיו בכיר בבנק המרכזי של טורקיה מתכוון להתפטר, ובעקבות חולשה כללית במטבעות השווקים המתעוררים.

הלירה הטורקית צוללת ב-3.9% מול הדולר לשער של 6.7267 לירות לדולר.

הנפילות היום החריפו בעקבות דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, מפי שני מקורות המעורים במצב, שאמרו כי סגן נגיד הבנק המרכזי של טורקיה, ארדן קילימצ'י, מתכוון להתפטר מהבנק.

הבנק המרכזי של טורקיה נתון ללחצים מצד הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן לא להעלות את הריבית, למרות נפילת הלירה מול הדולר ביותר מ-40% מתחילת השנה.

תביעות האבטלה בארה"ב בשפל של 49 שנים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב בחודש החולף היה הנמוך ביותר מזה 49 שנים, לפי נתונים שפירסם היום משרד העבודה האמריקאי.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב טיפס בשבוע שעבר ל-213 אלף לעומת 210 אלף בשבוע הקודם. תחזית הכלכלנים היתה ל-212 אלף תביעות.

עם זאת, הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות - הנחשב לפחות תנודתי - ירד ב-1,500 לרמה של 212,250 - הרמה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 1969.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד ב-20 אלף ל-1.71 מיליון.

הצריכה הפרטית בארה"ב ממשיכה לצמוח; האינפלציה בשיא של 6 שנים

הצריכה הפרטית בארה"ב המשיכה לגדול ביולי והאינפלציה טיפסה לשיא של שש שנים, עדות לחוסנה של הכלכלה שעשויה לאפשר לבנק הפדרלי להמשיך להעלות בהדרגה את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

הצריכה הפרטית צמחה ביולי ב-0.4% לעומת החודש הקודם, זו הפעם השנייה ברציפות, מסר משרד המסחר האמריקאי. העלייה תאמה את תחזית הכלכלנים לגידול של 0.4%.

ההכנסה האישית גדלה ביולי ב-0.3% לעומת החודש הקודם - פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.4%.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE), אשר נחשב למדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה, טיפס ב-2.3% לעומת יולי 2017 - העלייה השנתית החדה ביותר מאז 2012, ובהתאם לתחזית הכלכלנים.

ירידה בביטחון העסקים בגוש היורו

הביטחון הכלכלי בגוש היורו ירד באוגוסט זה החודש השמיני ברציפות, לאחר שחברות תעשיה ושירותים נהפכו לפחות אופטימיות. מדד הביטחון הכלכלי של הנציבות האירופית ל-19 מדינות גוש היורו ירד ל-111.6 נקודות, לעומת 112.1 נקודות ביולי.

בנפרד, פורסמו בגרמניה נתונים שהראו כי שוק העבודה במדינה נותר חזק בחודש אוגוסט. מספר תביעות האבטלה בגרמניה ירד באוגוסט ב-8,000 לעומת יולי, בחישוב עונתי. הנתון תאם את תחזיות האנליסטים. שיעור האבטלה בגרמניה נותר באוגוסט ללא שינוי, ברמה של 2.5% - הנמוכה ביותר מאז שהחל רישום הנתונים בינואר 1992.

ירידות באסיה; הרופי בשפל כל הזמנים

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, לאחר שהמדדים בוול סטריט שוב שברו אתמול שיאים. טוקיו עלתה ב-0.1%; הונג קונג יורדת ב-1%; שנחאי יורדת ב-0.9%; סידני עלתה ב-0.1%.

בורסת סיאול נסגרה ללא שינוי לאחר שרויטרס דיווחה אתמול כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אישר הקלה במכסים על יבוא פלדה ואלומיניום משותפות הסחר של ארה"ב, בהן דרום קוריאה. מניותיהן של יצרניות פלדה קוריאניות זינקו בעקבות הדיווח. 

הרופי ההודית נפלה היום לשפל, בהמשך למגמת הירידה שרשמה כל השנה. כלכלנים מייחסים את חולשת הרופי לעליית מחירי הנפט, חששות המעיבים על כל השווקים המתעוררים והתחזקות הביקוש לדולר לקראת סוף החודש. הרופי נחלשת כעת ב-0.2% מול הדולר לרמה של 70.75 רופי לדולר, לאחר שמוקדם יותר נחלשה לרמת שפל של 70.81 רופי לדולר. מתחילת השנה נחלש המטבע ההודי ב-11% מול הדולר.

וול סטריט שוברת שיאים; S&P 500 נסגר מעל 2,900 נקודות

בורסות וול סטריט המשיכו בתנופה החיובית ומדדי נאסד"ק  ו- S&P 500  שברו שיאים זה היום הרביעי ברציפות, על רקע תקוות כי שיחות הסחר בין ארה"ב לקנדה יבשילו לכדי הסכם חדש. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שנתונים חלשים בשוק הדיור בארה"ב האפילו בהשפעתם על נתוני צמיחה חזקים מהצפוי שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד נאסד"ק עלה ב-1% ונסגר בשיא זה היום הרביעי ברציפות; מדד S&P 500 טיפס ב-0.6% ונסגר מעל לרמה של 2,900 נקודות לראשונה בתולדותיו - שיא סגירה רביעי ברציפות. מדד מניות החברות הקטנות (small cap) ראסל 2000 נסגר אף הוא בשיא. מדד דאו ג'ונס  הוסיף 0.2%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן ה יורו, ה ין וה ליש"ט - נסוג ב-0.2%. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסחרה ללא שינוי ברמה של 2.88%.

מניות ענקית המסחר המקוון אמזון  ו אלפבית , החברה האם של גוגל, עלו ב-3.4% וב-1.5% בהתאמה - והראשונה נסגרה בשיא - בעקבות העלאת מחירי היעד שלהן על ידי אנליסטים של בנק מורגן סטנלי . מניית אפל טיפסה ב-1.5%.

על סף 70 ד': הנפט נסגר ברמתו הגבוהה החודש

מחיר הנפט נסגר בניו יורק ברמתו הגבוהה ביותר החודש בעקבות נפילה חדה מהצפוי במלאי הגולמי השבועי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 69.51 דולר לחבית - הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-30 ביולי - לאחר עלייה של 1.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב נפל בשבוע שעבר ב-2.6 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. אנליסטים צפו ירידה מתונה יותר במלאי של מיליון חביות.

תקוות ברקזיט מקפיצות את הליש"ט; לונדון נסוגה

שוקי המניות של אירופה נסגרו במגמה חיובית בעקבות העליות בוול סטריט, אולם בורסת לונדון ירדה לאחר שהליש"ט זינקה לאחר שנציג האיחוד האירופי למשא ומתן עם בריטניה, מישל ברנייה, אותת כי האיחוד מוכן לרכך את עמדותיו לגבי תנאי ברקזיט כדי לזרז את התקדמות השיחות.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.7%. הליש"ט מתחזקת ב-1% מול הדולר לשער של 1.3001 דולר לליש"ט, הרמה הגבוהה ביותר זה למעלה משלושה שבועות.

בורסות פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.3%, וכך גם מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 שנסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז ה-10 באוגוסט בדרכו ליום חיובי שלישי בארבעה הימים האחרונים. היורו נסחר מול הדולר כמעט ללא שינוי בשער של 1.1699 דולר ליורו.

הלירה הטורקית נחלשת מול הדולר זה היום השלישי ברציפות, וצונחת כעת ב-2.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 6.4287 לירות לדולר - הנפילה החדה ביותר היום מבין מטבעות השווקים המתעוררים. הבנק המרכזי של טורקיה הודיע היום על שינויים במגבלות על אשראי יומי, צעד שלמעשה מגביל את הנזילות.

חולשה בשוק הדיור בארה"ב: ירידה בחוזים למכירת בתים

החוזים למכירת בתים בארה"ב ירדו ביולי ב-0.7% לעומת החודש הקודם, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR). כלכלנים צפו כי חוזי המכירות יישאר ללא שינוי לעומת יוני.

לעומת יולי 2017, נפלו החוזים ב-2.3% - ירידה חודשית שביעית ברציפות בהשוואה לחודש המקביל בשנה הקודמת.

הצמיחה בארה"ב - החדה מאז 2014

כלכלת ארה"ב צמחה ברבעון השני של השנה בקצב מעט יותר גבוה לעומת ההערכות המוקדמות, הודות לעדכון כלפי מטה של נתוני היבוא וזינוק חד מההערכות בהשקעות בתוכנה וקניין רוחני אחר, אשר חיזקו את הצמיחה הרבעונית החדה ביותר מאז 2014, לפי נתונים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) צמח ברבעון בקצב שנתי של 4.2% לעומת נתונים ראשוניים שהצביעו על צמיחה של 4.1%. תחזית הכלכלנים היתה לצמיחה של 4% ברבעון השני של השנה.

עם זאת, נתוני הצריכה הפרטית רבעון תוקנו כלפי מטה לצמיחה של 3.8% לעומת צמיחה של 4% בהערכות הראשוניות. תחזית הכלכלנים היתה לצמיחה של 3.9%.

עליית מחירי הבתים בארה"ב - המתונה מאז 2016

מחירי הבתים ב-20 ערים מרכזיות בארה"ב טיפסו ביוני בקצב המתון ביותר זה כמעט שנתיים, לפי מדד קייס-שילר שפורסם היום.

המדד טיפס ב-0.1% לעומת החודש הקודם - העלייה המתונה ביותר מאז יולי 2016 - לאחר עלייה של 0.2% במאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 0.2%.

לעומת יוני 2017 עלה המדד ב-6.3% - האטה לעומת עלייה שנתית של 6.5% במאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 6.4% ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני.

סגירה מעורבת באסיה

בורסות אסיה נסגרו במגמה מעורבת: טוקיו הוסיפה 0.15%; הונג קונג יורדת ב-0.1%; סינגפור נסחרת ללא שינוי משמעותי; מדד אסיה דאו עולה ב-0.5%; ושנחאי איבדה 0.4%.

הין מאבד 0.1% מול הדולר לשער של 111.28. מדד הדולר של בלומברג שומר על יציבות. הליש"ט יורדת ב-0.1% לשער של 1.2863 דולר, בעקבות התבטאויותיה של תרזה מיי לפיהם עזיבת האיחוד ללא הסכם לא תהיה כל כך גרועה לבריטניה.

ההתשואות על האג"ח הממשלתיות בארה"ב בשיא

האג"ח הממשלתיות של ארה"ב יורדות ודוחפות את התשואות עליהן לשיא של שבועיים. 

זאת על רקע הדיווחים שגרמניה שוקלת לסייע לטורקיה פיננסית. גרמניה הכחישה את הדיווח. 

התשואה על אג"ח לעשר שנים עלתה ב-3.6 נקודות בסיס ל-2.88%. האג"ח ל-30 שנה עלו ב-3.7 נקודות בסיס ל-3.033%. האג"ח לשנתיים עלתה ב-2 נקודות בסיס ל-2.665% - השיעור הגבוה ביותר מאז 8 באוגוסט, לפי דאו ג'ונס מרקט דאטה גרופ.

מניית יאם צ'יינה קופצת על רקע דיווח כי דחתה הצעת רכש

מניית החברה האמריקאית-סינית יאם צ'יינה הולדינג, המפעילה של קנטקי פרייד צ'יקן ופיצה האט בסין, מזנקת כעת ב-5.8%על רקע דיווחים כי דחתה הצעת רכש של חברת ההשקעות הילהאוס קפיטל בסך 46 סנט למניה, או יותר מ-17 מיליארד דולר.

אירופה ננעלה בעליות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים. לונדון עלתה ב-0.6%; פרנקפורט הוסיפה 0.1% לערכה; פריז עלתה ב-0.4% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%.

בורסת מילאנו ירדה ב-0.6% והתשואה על אג"ח איטליה ל-10 שנים עולה ל-3.17%, לאחר שאתמול אמר סגן ראש ממשלת איטליה לואיג'י די מאיו כי איטליה תתחיל בהליך התנגדות לתקציב הבא של האיחוד האירופי, לאחר שהמדינות החברות בגוש לא יישמו הסכם שאליו הגיעו ביוני בנוגע למהגרים. היורו עולה ב-0.1% ל-1.1686 דולר והליש"ט עולה ב-0.06% ל-1.2900 דולר.

הלירה הטורקית ממשיכה להיחלש לאחר שממשלת טורקיה והבנק המרכזי לא נקטו בצעדים חדשים לחיזוק המטבע. הלירה יורדת ב-1.5% ל-6.21 לירה לדולר.

מניית ריינאייר עלתה ב-1.5% לאחר שהחברה דיווחה כי קרו הגידור האמריקאית האריס אסוסייט הגיעה לאחזקות של 3.1% מחברת התעופה האירית.

וול סטריט ננעלה בעליות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות בעקבות ההכרזה אתמול על חתימה על הסכם סחר בין ארה"ב למקסיקו. הדאו ו-S&P 500 ננעלו כמעט ללא שיוני. הנאסד"ק עלה ב-0.2%. קודם לכן במהלך המסחר עבר לראשונה מדד S&P 500 את רף 2,900 הנקודות.

מניית בסט ביי ירדה ב-5% לאחר שקמעונית מוצרי האלקטרוניקה דיווחה על עלייה בהכנסות וברווחים ברבעון השני מעבר לתחזיות האנליסטים, אך סיפקה תחזיות מאכזבות לרבעון הנוכחי. בסט ביי דיווחה על רווח נקי של 244 מיליון דולר, לעומת 209 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה העלתה את חיזות הרווח לשנה כולה לרווח של 5.1-4.95 דולר למניה, אך לרבעון השלישי החברה צופה רווח של 79-84 סנט למניה, לעומת תחזיות הכלכלנים לרווח של 92 סנט למניה.

מניית טיפאני, יצרנית תכשיטי היוקרה, עלתה ב-0.9% לאחר שהחברה דיווחה על עלייה של 12% במכירות ברבעון השני ל-1.08 מיליארד דולר. החברה העלתה את תחזיות הרווח לשנה כולה ל-4.8-4.65 דולר למניה.

ביטחון הצרכנים בארה"ב באוגוסט עלה

ביטחון הצרכנים בארה"ב באוגוסט עלה למרות הציפיות לירידה. מדד קונפידנס בורד עלה ל-133.4 נקודות, לעומת תחזיות האנליסטים לנפילה ל-126.7 נקודוץ. ביולי עלה המדד ל-127.4 נקודות, לעומת 127.1 ביוני.

הסקר מודד את תחושת הצרכנים האמריקאים לגבי המצב הכלכלי הקיים ואת התחזיות לששת החודשים הבאים, כולל המצב בשוק העבודה ובשוק העסקי. הצריכה הפרטית מהווה 70% מהפעילות הכלכלית בארה"ב.

מחירי הבתים בארה"ב ביוני רשמו את העלייה המתונה ביותר מאז יולי 2016

מדד קייס שילר הלאומי, שבוחן את השינוי במחירי הדירות ב-20 מחוזות בארה"ב, עלה ב-0.3% ביוני לעומת מאי, וב-6.2% מאז תחילת השנה עד יוני. מדד 20 הערים עלה ב-0.1% לעומת 0.2% במאי - העלייה המתונה ביותר מאז יולי 2016. 

על פי הנתונים, מערב ארה"ב היא האזור המוביל, עם לאס וגאס כעיר שבה עלו המחירים בקצב המהיר ביותר ביוני, ואחריה סיאטל וסן פרנסיסקו. ניו יורק היא העיר היחידה שרשמה האטה במחירים ביוני. שש מתוך 20 הערים רשמו עליות מחירים גדולות יותר לעומת החודש שעבר.

הגירעון במאזן סחר הסחורות של ארה"ב ביולי התרחב ב-6.3%

הגירעון במאזן סחר הסחורות של ארה"ב ביולי התרחב ב-6.3% ל-72.2 מיליארד דולר, לעומת 67.9 מיליארד ביוני. תחזית האנליסטים היתה לגירעון בסך 69.4 מיליארד דולר. 

במקביל, המלאים הסיטונאיים בארה"ב עלו ביולי ב-0.7%. המלאים הקמעונאיים עלו ב-0.4%. אסיה ננעלה בעליות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות קלות בהמשך לעליות אמש בוול סטריט, כאשר חששות המשקיעים ממלחמת סחר התפוגגו מעט על רקע הסכם הסחר בין ארה"ב למקסיקו. טוקיו ננעלה ללא שינוי ניכר; הונג קונג התחזקה ב-0.2%; שנחאי ירדה ב-0.1%; סינגפור עלתה ב-0.7%; סיאול עולה ב-0.3% וסידני עולה ב-0.7%.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המרכזיים לאחר שדונלד טראמפ הודיע אתמול כי חתם על הסכם בילטרלי עם מקסיקו, שמטרתו לשנות את הסכם הסחר החופשי הצפון אמריקאי (נפט"א). הין יורד ב-0.04% ל-111.12 ין לדולר. היורו עולה ב-0.05% ל-1.1681 דולר והליש"ט יורדת ב-0.03% ל-1.2887 דולר. התשואה על אג"ח ארה"ב עולה ל-2.853%.

הפזו המקסיקני עבר לירידות אחר שבתחילה הגיב בעליות של 1% לידיעות על הסכם הסחר עם ארה"ב. הפזו יורד ב-0.4% ל-18.83 פזו לדולר. היואן הסיני נחלש מול הדולר ונסחר ברמה של 6.81 יואן לדולר.

הנפט נסחר ללא שינוי ניכר. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.1% ל-68.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנטעולה ב-0.1% ל-76.3 דולר לחבית.

וול סטריט בשיא; נאסד"ק קפץ ב-2,000 נק' השנה - לראשונה מ-1999

בורסות וול סטריט המשיכו לשבור שיאים זה היום השני ברציפות בהובלת מניות הבנקים והרכב, לאחר שהנשיא דונלד טראמפ הודיע כי ארה"ב חתמה עם הסכם סחר עם מקסיקו שיחליף את הסכם הסחר החופשי של צפון אמריקה (נפט"א). הדולר המשיך להיחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שהשבוע הגרוע ביותר מאז פברואר.

מדד נאסד"ק  עלה ב-0.9% ונסגר לראשונה בתולדותיו מעל לרמה של 8,000 נקודות. נדרשו למדד מניות הטכנולוגיה 164 ימי מסחר כדי לטפס את 1,000 הנקודות מרמה של 7,000 נקודות. מדד נאסד"ק פתח את 2018 מתחת לרמה של 6,000 נקודות, ולכן בסגירתו היום מעל לרמה של 8,000 נקודות השלים המדד עלייה שנייה בת 1,000 נקודות השנה - הישג שלא נרשם על ידי מדד מניות ההיי-טק מאז שנת 1999.

מדד S&P 500  טיפס ב-0.8% ונסגר בשיא נומינלי זה יום המסחר השני ברציפות. מדד דאו ג'ונס  הוסיף 1% ונסגר מעל לרמה של 26 אלף נקודות, לראשונה מאז פברואר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן ה יורו , ה ין וה ליש"ט - נסוג ב-0.4%, לאחר שנפל בשבוע שעבר ב-1% - הירידה השבועית החדה ביותר מאז פברואר.

מניות של חברות עם חשיפה גדולה לשווקים בינלאומיים, כמו יצרניות המכוניות ג'נרל מוטורס ו פורד , ענקית המיכון הכבד קטרפילר ויצרנית המטוסים בואינג , הובילו היום את העליות בוול סטריט בעקבות הסכם הסחר החדש עם מקסיקו. מגזר הבנקאות בלט לטובה, ומניות גולדמן סאקס ו מורגן סטנלי קפצו ביותר מ-3%.

מניית טסלה נסוגה ביותר מ-1% לאחר הודעת אילון מאסק כי זנח את כוונתו להפוך את יצרנית המכוניות החשמליות שייסד מחברה בורסאית לחברה פרטית.

פרנקפורט טיפסה ב-1.2%; הלירה הטורקית צונחת

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע זינוק חד מהצפוי במדד בטחון העסקים בגרמניה, הכלכלה הגדולה ביבשת. הלירה צונחת ביותר מ-2% מול הדולר.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1.2%; פריז טיפסה ב-0.9%. בבורסת לונדון לא התקיים מסחר בעקבות חופשת הבנקים. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.5% לרמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שבועיים, לאחר שעלה בשבוע שעבר ב-0.7% - שבוע חיובי ראשון מזה חודש. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.1675 דולר ליורו.

הלירה הטורקית נופלת ב-2.3% מול הדולר לרמה של 6.1441 לירה לדולר, בעקבות חששות המשקיעים מהרעה בכלכלה הטורקית בעקבות הסכסוך עם ארה"ב. הלירה צללה ב-18% באוגוסט. הבנק המרכזי של טורקיה העלה את הריבית ב-5% מאז אפריל, אך הוא צריך הלהעלות את הריבית ברמה גבוהה יותר כדי לעצור א המשבר במטבע, כך אמרו אנליסטים בסוסייטה ג'נרל. ביום שבת קרא ארדואן לכל הטורקים להיאבק במתקפה הכלכלית שלטענתו יזמה ארה"ב. ארדואן מתנגד להעלאת הריבית.

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג זינקה ב-2.1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות על רקע היחלשות הדולר ולמרות שסבב השיחות בין ארה"ב לסין בנושא הסחר הסתייים ביום שישי ללא תוצאות. טוקיו עלתה ב-0.8%; הונג קונג זינקה ב-2.1%; שנחאי הוסיפה 1.9% לערכה; סינגפור עלתה ב-0.3%; סיאול וסידני עלו ב-0.3%.

העליות בבורסות אסיה הן המשך ישיר לשיאים שנשברו בוול סטריט ביום שישי האחרון לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, אמר בנאומו בג'קסון הול כי הבנק ימשיך במדיניות של העלאה הדרגתית של הריבית.

הין עולה ב-0.1% ל-111.06  ין לדולר. היורו נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 1.1626 דולר והליש"ט מטפס ב-0.1% ל-1.2857 דולר. הפזו המקסיקני עולה ב-0.6% ל-18 פזו לדולר בעקבות דיווחים כי ארה"ב ומקסיקו קרובות לחתימה על הסכם סחר במסגרת הסכם נפטא (הסכם הסחר החופשי בצפון אמריקה).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker