וול סטריט מחקה את כל עליות השבוע בצל המשבר בטורקיה; הדולר בשיא של שנה

נאסד"ק קטע את הרצף החיובי הארוך זה שנה ■ הנפט ברצף הירידות השבועי הארוך מ-2015 ■ האינפלציה בארה"ב - הגבוהה מ-2008 ■ הלירה הטורקית צללה לשפל מול הדולר ■ מניות הבנקים באירופה צנחו בצל חשש מחשיפה לטורקיה

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט מחקה את כל עליות השבוע; הדולר בשיא של שנה

בורסות וול סטריט מחקו את כל עליות השבוע בהובלת מניות הבלו-צ'יפ שרשמו את היום הגרוע ביותר מזה חודש, על רקע משבר המטבע של טורקיה והסלמה ביחסי ארה"ב ורוסיה. מדד נאסד"ק קטע את רצף העליות היומי הארוך ביותר זה כמעט שנה.

הדולר מתחזק לשיא של 14 חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שהזינוק החד ביותר מאז 2008 ברכיב הליבה של מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב, חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי ימשיך להעלות את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בירידה של 0.8% - היום הגרוע ביותר מאז ה-11 ביולי - ואיבד 0.6% בסיכום שבועי; מדד S&P 500 נסוג ב-0.7% בדרכו לירידה שבועית של 0.3%; מדד נאסד"ק איבד 0.7% לאחר שנסגר ביום חמישי בעליות זה יום המסחר השמיני ברציפות - הרצף החיובי הארוך ביותר מאז אוקטובר. בסיכום שבועי טיפס מדד מניות הטכנולוגיה ב-0.4%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - קופץ ב-0.7% לאחר שמוקדם יותר היום טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז יוני 2017. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נפלה ב-0.05% לרמה של 2.88% - שפל של שלושה שבועות.

תעודת סל iShares MSCI Turkey, העוקבת אחרי ביצועי שוק המניות של טורקיה ואשר נסחרת בניו יורק, נסגרה בצניחה של 14.5% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז אוקטובר 2008 - לאחר שבמהלך יום המסחר כבר צללה ב-21%. מתחילת השנה נפלה ב-51%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ברצף הירידות הארוך מ-2015

מחיר הנפט נסגר היום בעליות אולם השלים את רצף הירידות השבועי הארוך ביותר מזה שלוש שנים, לאחר שחששות כי החרפת סכסוכי סחר ברחבי העולם תפגע בביקוש הגלובלי לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 67.63 דולר לחבית, עלייה של 1.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

עם זאת, בסיכום שבועי נסוג מחיר הנפט ב-1.3% - שבוע שלילי שישי ברציפות, ורצף הירידות השבועי הארוך ביותר מאז אוגוסט 2015.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק של 79% בגירעון בתקציב האוצר בארה"ב

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב הסתכם בחודש יולי ב-77 מיליארד דולר, זינוק של 79% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, מסר היום משרד האוצר האמריקאי.

הגירעון ב-10 החודשים הראשונים של שנת התקציב 2018 הסתכם ב-684 מיליארד דולר, גידול של 21% לעומת התקופה המקבילה בשנת התקציב הקודמת.

הכנסות האוצר ביולי היו נמוכות ב-3% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, על רקע נפילה של 34% בהכנסות ממס חברות בעקבות הורדת המסים שביצע ממשל טראמפ בתחילת השנה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנקים באירופה צנחו בצל משבר המטבע בטורקיה

בורסות אירופה נסגרו בירידות חדות בהובלת מניות הבנקים לאחר שקריסת הלירה הטורקית הגבירה את החששות מפני החשיפה של כמה בנקים גדולים ביבשת ללווים טורקיים. מגזר חומרי הגלם בלט אף הוא לרעה.

בורסת פרנקפורט נפלה ב-2%; פריז נסוגה ב-1.6%; לונדון איבדה 1%. בורסת מילאנו צללה ב-2.5%; מדריד נפלה ב-1.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-1.1% בדרכו לירידה שבועית של 0.8%.

היורו נופל מול הדולר ב-1% לשער של 1.1417 דולר ליורו. הליש"ט נסוגה ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.2776 דולר לליש"ט, יום שביעי ברציפות של ירידות, בדרכה לשבוע הגרוע ביותר מאז מאי.

העיתון "פייננשל טיימס" דיווח כי הבנק המרכזי של אירופה (ECB) מודאג מהחשיפה של שלושה בנקים לטורקיה: בנק אוניקרדיט האיטלקי שמנייתו נפלה בכמעט 5%, BBVA הספרדי שצלל ביותר מ-5%, ו-BNP פאריבה הצרפתי שצנח היום בכ-3%.

מניית דויטשה בנק נפלה ביותר מ-4% לאחר שאנליסטים של מורגן סטנלי המליצו למכור את מניות הבנק הגדול בגרמניה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האינפלציה בארה"ב ברמתה הגבוהה מ-2008

מדד המחירים לצרכן בארה"ב, לא כולל מחירי המזון והאנרגיה, קפץ ביולי בקצב השנתי החד ביותר מזה עשור, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

מדד המחירים לצרכן (CPI) טיפס ביולי ב-0.2% לעומת החודש הקודם, העלייה שתאמה את תחזיות הכלכלנים. לעומת יולי 2017 טיפס המדד ב-2.9%, ללא שינוי לעומת 12 החודשים שהסתיימו ביוני.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והדלק הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-0.2% לעומת החודש הקודם. לעומת יולי 2017 קפץ מדד הליבה ב-2.4% - הזינוק השנתי החד ביותר מאז ספטמבר 2008.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כלכלת בריטניה צמחה ברבעון השני יותר מכלכלת האיחוד

הכלכלה הבריטית האיצה ברבעון השני לאחר התחלה מתונה יותר של השנה. זאת על רקע עלייה בצריכה בשל מזג אוויר חם וגביע העולם.

הכלכלה הבריטית התחרבה בקצב שנתי של 1.5% ברבעון השני של 2018, על פי המשרד הלאומי לסטטיסטיקה, עלייה חדה לעומת 0.9% ברבעון הראשון של השנה.

ההערכה הראשונית מרמזת על כך שכלכלת בריטניה צמחה בקצב מהיר יותר מאשר באיחוד האירופי, שצמח ברבעון השני ב-1.4%, הקצב האטי ביותר מזה שלוש שנים. ארה"ב, לעומת זאת, רשמה צמיחה כלכלית בקצב של 4.1% ברבעון – הקצב המהיר ביותר מאז הרבעון השלישי ב-2014. יפן צמחה ב-1.9%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בבורסות אסיה על רקע המתיחות בין ארה"ב לסין

ירידות נרשמו במסחר באסיה על רקע המתיחות בין ארה"ב לסין, איומי המכסים והסנקציות על רוסיה.

טוקיו ירדה ב-1.3%, הונג קונג איבדה 0.8%, שנחאי ללא שינוי וסינגפור השילה 1.2%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר יורדים קלות למחיר של 66.87 דולר לחבית. הין מתחזק מול הדולר לרמה של 110.75 ין לדולר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר מתחזק

הדולר מתחזק כעת מול המטבעות המובילים בעולם, למעט הין היפני, על רקע צניחת הלירה הטורקית והמתיחות הגיאופוליטית בעולם.

הדולר מתחזק ב-0.6% מול היורו לרמה של 1.1454 יורו לדולר. גם מול הליש"ט מתחזק הדולר ב-0.6% לרמה של 1.2747 ליש"ט לדולר.

מהלירה הטורקית מתחזקת קמעה לעומת ירידות שרשמה קודם לכן. הדולר מתחזק מול הלירה ב-7.2% ל-5.9503 לירה לדולר. הדולר אינדקס עולה ב-0.6%  לרמה של 96.039 - הרמה הגבוהה ביותר מזה כשנה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הלירה הטורקית צנחה לשפל כל הזמנים מול הדולר

הלירה הטורקית צונחת כעת ב-7.8% מול הדולר לרמה של 5.9839 לירה לדולר על רקע המתיחות הדיפלומטית בין טורקיה לארה"ב. קודם לכן איבדה הלירה 13.5% והגיעה לשפל של כל הזמנים.

על פי דיווח של "פייננשל טיימס", הבנק המרכזי של אירופה מודאג מפני החשיפה לטורקיה של כמה בנקים אירופים. המשקיעים בינתיים מחפשים מקלט באג"ח הממשלתיות של ארה"ב ובין היפני.

המשקיעים הטורקים מצפים לדבריו של הנשיא רג'פ טייפ ארדואן מאוחר יותר היום - בפעם הראשונה מאז החלה שוב הצניחה החופשית של הלירה. היורו נחלש גם הוא מול הדולר ב-0.5% לרמה של 1.1465 יורו לדולר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת בוול סטריט; פריגו יורדת ב-8.9%

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות על רקע המשך מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. דאו ג'ונס ירד ב-0.3%; S&P 500 נחלש ב-0.1%; נאסד"ק ננעל בעליות קלות של 0.03%

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5%. הליש"ט ירדה ב-0.4% ל-1.2830 דולר בעקבות הערכות כי בריטניה תיאלץ לצאת מהאיחוד ללא הסכם. היורו ירד ב-0.7% ל-1.1531 דולר.

מניות הפארמה הובילו את הירידות. מרק ו פייזר ירדו ב-1%. מניית מיילן ירדה ב-6.6%. מניית פריגו ירדה ב-10.5% לאחר שחברת התרופות הורידה את תחזית המכירות והרווח ל-2018. היא צופה עתה רווח מתואם של 4.95-4.75 דולרים למניה, רווח חשבונאי של 2.31-2.11 דולרים למניה ומחזור מכירות של 4.9-4.8 מיליארד דולר.

מניית בוקינג ירדה ב-5% בעקבות פרסום תחזיות פושרות יחסית. החברה דיווחה על רווח של 977.4 מיליון דולר, או 20.13 דולר למניה, ברבעון השני של 2018, לעומת רווח של 720 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה הגיעו ל-3.537 מיליארד דולר. 

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בנפט ננעל בירידות זה היום השני ברציפות

החוזים על הנפט ננעלו בירידות זה היום השני ברציפות. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר ירדו ב-0.13% וננעלו במחיר של 66.8 דולר לחבית. המשקיעים חוששים מירידה בביקוש לנפט בסין על רקע מלחמת הסחר עם ארה"ב. סין היא יבואנית הנפט השנייה בגודלה בעולם.

החוזים על הזהב ננעלו גם הם בירידות על רקע התחזקות הדולר ושוקי המניות. החוזים על זהב למסירה לדצמבר ירדו ב-0.09% ל-1,219.9 דולר לאונקייה. הירידה הביאה לסיומו של רצף עליות בשלושת ימי המסחר האחרונים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת. לונדון ירדה ב-0.4%; פרנקפורט הוסיפה 0.3% לערכה; פריז ננעלה ללא שינוי ניכר ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.1% ל-67 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.06% ל-72.3 דולר לחבית. הליש"ט מאבדת יותר מ-0.2% מול הדולר האמריקאי, ונסחרת בשער של 1.2849 דולר, בעקבות החשש כי בריטניה תיאלץ לעזוב את האיחוד ללא הסכם. היורו יורד ב-0.4% ל-1.1557 דולר.

הרובל הרוסי מאבד 1% מול הדולר ונסחר בשער של 66.2174 רובל לדולר, לאחר שאתמול צנח ב-3%, בעקבות הטלת הסנקציות האמריקאיות על רוסיה היום בבוקר. 

הלירה הטורקית נופלת ב-2.7% לשער של 5.428 לירה לדולר, גם בעקבות הסנקציות האמריקאיות שהטילה ארה"ב על המדינה השבוע. 

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרובל יורד לרמה הנמוכה זה שנתיים בעקבות סנקציות על רוסיה

הרובל יורד לרמה של 66.08 רובאל לדולר לאחר שארה"ב הכריזה על שורה של סנקציות חדשות על רוסיה בעקבות מתקפת גז העצבים על מרגל רוסי לשעבר ובתו בבריטניה ב-4 במארס.

המהלך האמריקאי מגיע כמה ימים לאחר שסנאטורים אמריקאים משתי המפלגות הציגו הצעת החוק בתחילת החודש להטלת סנקציות על רוסיה, במטרה להיאבק בפשעי סייבר ולהעניש את רוסיה על התערבותה לכאורה בבחירות לנשיאות ועל פעילותה בסוריה ובאוקראינה.

מניות אירופלוט, חברת התעופה הרוסית, ובנק VTB שעשויות להיות המטרה של הסנקציות החדשותץ יורדות עד 6%.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה במספר תביעות האבטלה בארה"ב

מספר תביעות האבטלה שהוגשו בארה"ב בשבוע שהסתיים ב-4 באוגוסט ירד ב-6,000 ל-213 אלף - ירידה ראשונה זה שלושה שבועות. תחזיות הכלכלנים היו ל-217 אלף תביעות שבועיות. מספר התביעות החודשיות ירד ב-500 ל-214,250 תביעות. מספר התביעות ממשיך להיות ברמה נמוכה, מה שמעיד על יציבות שוק התעסוקה. רמת האבלטלה ירדה ל-3.9% ביולי, לפי דו"ח התעסוקה החודשי שפורסם בשבוע שעבר.

מדד המחירים ליצרן נותר ללא שינוי ביולי, מה שמעיד על ירידה באינפליה של מחרי הסיטונאים, בקצב שנתי, ל-3.3%. מחירי הסיטונאים נותרו ללא שינוי ביולי בעקבות ירידה במחירי האנרגיה המזון והמסחר. חברות רבות דיווחו בדו"חותיהן לרבעון השני על עלייה בהוצאות. הכלכלנים עוקבים עם העלייה הזו תתבטא בסופו לדברבהאצה באינפלציה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות טובים לאדידס

אדידס דיווחה על רווח נקי גדול מהצפוי ברבעון האחרון, ואמרה כי היא צפויה לעמוד בתחזיות השנתיות שלה. הרווח הנקי ברבעון השני זינק ב-20% ל-418 מיליון יורו (485 מיליון דולר), והכה את תחזיות האנליסטים לרווח של 387 מיליון יורו. מניית החברה מזנקת ב-8%. 

קספר רורסטד, שהתחיל לכהן כמנכ"ל ב-2016, לאחר שורה של אזהרות רווח לחברה, שם דגש על הרווחיות של אדידס, אף שהחברה עדיין מדשדשת מאחורי יריבתה האמריקאית נייק.

החברה דיווחה על מכירות של 5.3 מיליארד דולר – עלייה של 10% לאחר ניכוי השפעות המטבע, ויותר מהערכות האנליסטים לעלייה של 8%. זאת למרות שהחברה הודיעה על ירידת ערך של מאות מיליוני יורו במותג ריבוק, לאחר שהרגולטורים בגרמניה לא אישרו את האופן שבו החברה מחשבת את ערך המותג.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה

מגמה מעורבת בבורסות אסיה הבוקר: טוקיו מאבדת 0.2%; שנחאי מזנקת ב-2%; הונג קונג מוסיפה 0.9%; סינגפור יורדת ב-0.4%.

הין היפני מתחזק בכ-0.2% מול הדולר לשער של 110.8200, ומכביד על המסחר בטוקיו. שנחאי והונג קונג מצליחות להתגבר על החששות ממלחמת הסחר, ומזנקות הודות לעונת הדו"חות. נפט גולמי מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.2% לאחר שירד ב-3.2%, ונסחר במחיר של 67.05 דולר לחבית. היואן מוסיף 0.1% לשער של 6.8181 יואן לדולר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט לא התרגשה ממלחמת הסחר; הנפט צנח

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל במגמה מעורבת, לאחר שאתמול נסגרו הבורסות בעליות שערים. הממשל בארה"ב הודיע בלילה כי הסבב הבא של מכסים על יבוא תוצרת סינית בשווי 16 מיליארד דולר ייכנס לתוקף ב-23 באוגוסט. סין הגיבה היום להודעה כשהטילה מכסים בסדר גודל דומה. 

דאו ג'ונס ירד ב-0.2%; נאסד"ק הוסיף לערכו פחות מ-0.1%; מדד S&P 500 ננעל ללא שינוי. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-3.3% ל-66.8 דולר לחבית.הליש"ט יורדת מול הדולר ב-0.4% ונסחרת סביב שער של 1.2886 דולר. היורו עולה מול הדולר ב-0.1% קל ונסחר סביב שער של 1.11613 דולר.

מניית טסלה ירדה ב-2.4%, לאחר שאתמול הודיע מייסד ומנכ"ל החברה אילון מאסק כי בכוונתו להפוך אותה לחברה פרטית. המסחר במניה הופסק למשך כמה שעות, וכשהתחדש היא זינקה ב-11%. היום הודיעה טסלה באופן רשמי כי דירקטוריון החברה בוחן את הצעתו של מאסק. עוד פורסם היום כי מאסק ניהל מגעים עם סופטבנק היפנית להשקעה בחברה.

מניית סנאפ , המפעילה את אפליקציית סנאפצ'ט, נפלה ב-6.5%. החברה דיווחה אתמול על ירידה במספר המשתמשים, אך לאחר מכן אמר הנסיך הסעודי אלווליד בן טלאל כי השקיע 250 מיליון דולר בחברה. 

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באירופה; הלירה הטורקית ממשיכה להיחלש

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה שלילית, לאחר שאתמול ננעל בעליות שערים. לונדון עלתה ב-0.75% לאור היחלשות הליש"ט שמטיבה עם היצואנים; פרנקפורט יורדת ב-0.1%; פריז יורדת ב-0.35%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי יורד ב-0.2%. 

מניות הכריה באירופה יורדות לאחר שענקית המסחר בסחורות גלנקור דיווחה על רווח נמוך מהצפוי. גלנקור דיווחה על עליה של 13% ברווחיה במחצית הראשונה של השנה ל-2.78 מיליארד דולר הודות לעליית מחירי הסחורות. הרווח לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות של החברה עלה ב-23% לשיא של 8.27 מיליארד דולר, אך היה נמוך מהתחזיות. מניית גלנקור עלתה בסיומו של יום תנודתי ב-0.1%.

הלירה הטורקית ממשיכה ליפול, ונחלשת ב-1.3% מול הדולר לרמה של 5.297 לירה לדולר. בורסת איסטנבול רשמה עליה של 0.85%. 

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ניו יורק טיימס מאכזבת וצונחת

מניית ניו יורק טיימס צונחת בוול סטריט בכמעט 6% אחרי שהחברה, שמוציאה לאור את העתיון בעל השם הזהה, דיווחה היום על תוצאות מאכזבות לרבעון השני.

המשקיעים התאכזבו בעיקר מירידה בצמיחה במנויים הדיגיטליים. החברה דיווחה על 109 אלף מנויי דיגיטל חדשים לעיתון, לעומת 139 אלף מנויים חדשים ברבעון הראשון של השנה, ו-157 אלף מנויי דיגיטל חדשים ברבעון השני של 2017. החברה דיווחה גם על ירידה בהכנסות מפרסום, אך הצליחה לרשום רווח של 24 מיליון דולר.

המשקיעים חוששים כי לאור הדיווח של החברה, גם עיתונים מבוססים מתקשים להתמודד עם התחרות בעידן הדיגיטלי, וכי יש ביקוש מופחת לתכנים איכותיים כפי שמציע "ניו יורק טיימס".

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט בשפל של 11 חודשים מול הדולר

הליש"ט נחלשת מול הדולר והיורו, לאחר ששר המסחר הבריטי, ליאם פוקס, אמר השבוע כי בריטניה עלולה לעזוב את האיחוד האירופי ללא שום הסכם.

מול היורו נחלשת הליש"ט ב-0.3% ל-1.1129 יורו לליש"ט, רמתה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2017. מול הדולר נחלשת הליש"ט ב-0.3% ל-1.2907 דולר לליש"ט, שפל של 11 חודשים. בנוסף, נחלשת הליש"ט גם מול הין והפרנק השווייצי.

כריסטופר בארו, כלכלן בחברת מרקט סקיוריטיז בפריז, אמר לרויטרס כי חברות מנסות להגן על עצמן מפני קריסה של הליש"ט. "הרבה חברות לא יכולות לחכות כבר לתוצאות המשא ומתן באוקטובר, לכן הן כמובן מנסות לגדר את עצמן נגד נפילה בליש"ט", אמר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שנחאי ירדה ב-1.3% על רקע מכסים נוספים של ארה"ב

בורסות אסיה רשמו הבוקר מגמה מעורבת, ושנחאי יורדת לאחר שממשל טראמפ אישר כי  יטיל מכסים של 25% על יבוא תוצרת סינית בשווי 16 מיליארד דולר בעוד שבועיים. טוקיו ירדה ב-0.1%; הונג קונג מוסיפה 0.3%; שנחאי ירדה ב-1.3%; סיאול נסגרה ללא שינוי; סידני עלתה ב-0.2%.

הייצוא מסין עלה ביולי בשיעור חד מהצפוי בשעה שהייבוא זינק, וזאת על אף אי הוודאות בעקבות סכסוך הסחר של סין מול ארה"ב. הייצוא מסין עלה ב-12.2% במונחים ריאליים לעומת יולי שעבר, לפי נתונים שפרסמה היום רשות המכס הסינית, עליה חדה מהתחזיות שצפו עליה של 10%. הייבוא זינק ב-27.3%. עודף הסחר של סין הסתכם ב-28 מיליארד דולר ביולי.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה בעליות

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים, בהמשך לעליות שנרשמו בבורסות אסיה ואירופה, ובעקבות עליית מחירי הנפט על רקע הסנקציות על איראן שנכנסו הבוקר לתוקף.  דאו ג'ונס עלה ב-0.5%;  S&P 500 עלה ב-0.3% נאסד"ק 100 עלה ב-0.3%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - ירד ב-0.2%.

טסלה, חברת המכוניות החשמליות של אילון מאסק, זינקה ב-11% לאחר שמאסק הודיע כי בכוונתו להפוך אותה לפרטית. המסחר במניית טסלה הופסק באמצע יום המסחר, והתחדש כרבע שעה לפני סיומו.

מניית זילו צנחה ב-15% - הירידה החדה ביותר בכמעט שש שנים - לאחר שחברת נתוני הנדל"ן פרסמה דו"חות ותחזית מאכזבים. זילו דיווחה אתמול על רווח גבוה מהצפוי, אך הכנסותיה היו נמוכות מהתחזיות, והתחזית שלה לרבעון השלישי היתה אף היא נמוכה, על רקע קשייה של החברה להתרחב מעבר לעסקי הליבה שלה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר כניסתן לתוקף של הסנקציות: הנפט עלה קלות

מחירי הנפט עלו היום, על רקע כניסתן לתוקף היום של הסנקציות האמריקאיות על איראן, אשר נתפשות כאיום על מלאי הנפט העולמי, במיוחד לאחר שסעודיה החלה לצמצם את התפוקה. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עלו ב-0.2% ל-69.17 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחר צפויים להתפרסם נתוני מלאי הנפט בארה"ב.

לאחר שבחודש מאי פרש נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מהסכם הגרעין של איראן עם המעצמות, נכנס הבוקר לתוקף הסבב הראשון של הסנקציות, שכולל הגבלות על סחר ועסקים בתחומים רבים, ממכוניות, דרך פלדה ועד זהב. במסגרתו תוגבל היכולת של איראן לרכוש דולרים, להחזיק חשבונות בנק זרים או לקחת הלוואות. שלב השני של הסנקציות, שיכלול את מגזר הנפט, ייכנס לתוקף בנובמבר.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בעליות שערים; הבורסה הטורקית נפלה

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים על רקע העלייה במחירי הנפט בעקבות הטלת הסנקציות המחודשות על איראן ואחרי שפורסמו בגרמניה כמה נתונים מאכזבים. לונדון עלתה ב-0.7%; פרנקפורט עלתה ב-0.4%; פריז הוסיפה לערכה 0.8%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.5%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.4% ונסחר סביב שער של 1.1594 דולר ליורו.

הלירה הטורקית התחזקה ב-1.3% מול הדולר, אחרי שאתמול ירדה בחדות. הבורסה באיסטנבול נפלה ב-2.6%.

עונת הדו"חות באירופה נמשכת עם תוצאות טובות מהמצופה של שני בנקים גדולים ביבשת. אוניקרדיט דיווח על עלייה ברווח הרבעוני הודות לירידה בהוצאות התפעוליות. הרווח הנקי של בנק הגיע ברבעון השני ל-1.02 מיליארד יורו, לעומת 945 מיליון יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

קומרצבנק הגרמני דיווח היום על עלייה ברווח הנקי שנגרמה מעלייה בהכנסות. הרווח הנקי של הבנק ברבעון השני היה 272 מיליון יורו, לעומת הפסד של 640 מיליון יורו בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גל החום הוציא את הבריטים מהבתים; ירידה בתפוקה התעשייתית בגרמניה

סקר של ברקליס שפורסם היום בבריטניה מצביע על כך שהצרכנים הבריטים ממשיכים לבזבז – הודות למשחקי הגביע העולמי וגל החום שהוציאו את הבריטים מהבתים. לפי נתוני הסקר, הוצאות הצרכנים גדלו ב-5% לעומת יולי 2017, וזהו החודש השלישי ברציפות שנרשם גידול בשיעור דומה בהוצאות הצרכנים.

עוד פורסם היום בבריטניה כי מחירי הבתים בממלכה עלו ביולי ב-1.4% לעומת יוני. רוב האנליסטים חזו כי מחירי הבתים יעלו ב-0.2% בלבד. עליית המחירים השנתית מגיעה ל-3.3%.

בגרמניה פורסמו היום נתונים מחמיאים פחות שהצביעו על היחלשות מפתיעה של התפוקה התעשייתית במדינה. לפי הנתונים שפורסמו היום, התפוקה התעשייתית במדינה ירדה בחודש שעבר ב-0.9%, לעומת תחזיות לירידה של 0.5%. עוד פורסם היום בגרמניה שעודף הסחר במדינה הגיע ל-19.3 מיליארד יורו, נמוך יותר מתחזיות לעודף של 20.3 מיליארד יורו.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שנחאי זינקה ב-2.7%; כלכלת יפן מראה סימנים מעודדים

בבורסות אסיה נרשמו היום עליות שערים ובסין נרשמת התאוששות מהשפל הרב שנתי שנרשם אתמול במדדים המובילים על רקע מלחמת הסחר עם ארה"ב. נתוני מקרו חיוביים ביפן מעודדים את הסוחרים במדינה. שנחאי זינקה ב-2.7%; הונג קונג עולה ב-1.5%; טוקיו עלתה ב-0.7% ומניית סופטבנק זינקה ב-6.5% אחרי שפירסמה אתמול דו"חות טובים מהמצופה. סיאול עלתה ב-0.6% בהובלת סמסונג שהתחזקה ב-2%. בסידני נרשמו ירידות של 0.3%.

ביפן פורסמו היום נתונים שמעידים על הצמיחה החדה ביותר בשכר הריאלי זה 21 שנים. הממשל היפני מנסה בשנים האחרונות לעודד את העלאת השכר ביפן כדי לגרום למשקי הבית להוציא יותר ובכך להגיע ליעד אינפלציה של 2%. עד כה הממשל הצליח באופן מוגבל, אך הנתונים שפורסמו היום מצביעים על הצלחה רחבה יותר. העלייה בשכר נגרמה בשל צמיחה בבונוסים שחולקו לקראת הקיץ.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בוול סטריט כשברקע המתיחות בשל מלחמת הסחר

המסחר בבורסות וול סטריט התחיל את היום בירידות אך עבר לעליות על רקע המשך מתיחות הסחר מול סין. 

הדאו ננעל בעלייה של 0.1%. S&P 500 עלה ב-0.3% הנאסד"ק עלה ב-0.6%. 

בחצות לפי שעון ניו יורק ייכנסו לתוקף הסנקציות המחודשות נגד איראן.

המתיחות בין ארה"ב לסין באה ידי ביטוי בירידות של 1.3% בבורסות שנחאי, כאשר המהלך האחרון במאבק בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם היה איום של סין להטיל מסי יבוא על מוצרים אמריקאיים בשווי 60 מיליארד דולר, ביניהם גם גז נוזלי.

מניית פפסיקו, יצרנית המשקאות והמזון, עלתה ב-0.9% לאחר שאינדרה נואי הודיעה על פרישתה מתפקיד מנכ"לית החברה.

פייסבוק עלתה ב-4% על רקע דיווחים כי ביקשה מבנקים בארה"ב מידע פיננסי מפורט של לקוחותיהם.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ננעל בעלייה על רקע ירידה בתפוקה בערב הסעודית והנסקציות על איראן

הנפט ננעל היום בעלייה חדה על רקע הסנקציות המחודשות שעומדות להיכנס לתוקף נגד איראן וירידה בתפוקה בערב הסעודית ל-10.3 מיליון חביות ביום ביולי, לעומת 10.49 מיליון חביות ביוני, על פי אופ"ק.

החוזים העתידיים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עלו ב-0.8% למחיר של 69.01 דולר לחבית, בניו יורק.

החוזים העתידיים על נפט מסוג ברנט למסירה באוקטובר עלו ב-0.6% למחיר של 73.64 דולר לחבית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הביטקוין שוב מתחת ל-7,000 דולר

הביטקוין נופל כעת ב-1.44% למחיר של 6,936.49 דולר, לאחר שבמהלך סוף השבוע ירד שוב מתחת ל-7,000 דולר. מאז יום שישי, הביטקוין איבד 10 מיליארד דולר משוויו, על פי נתונים מקוינמרקטקאפ.

ביום שישי הודיעה אינטרקונטיננטל אקסצ'נג', החברה האם של בורסת ניו יורק, כי היא מתכננת להשיק חברה חדשה שתאפשר ל"צרכנים ולמוסדות לקנות, למכור, לאחסן ולהוציא נכסים דיגיטליים ברשת גלבולית".

עם זאת, התחזית למטבע הדיגיטלי נותרת עגומה. לאחר שעלה ביותר מ-30% בשבועיים האחרונים של יוליף הביטקוין נמצא  בדרכו לרשום הפסדים בשמונת מחזורי מסחר האחרונים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה במגמה מעורבת על רקע החששות מהשלכות מלחמת הסחר

הנמסחר באירופה ננעל במגמה מעורבת.

לונדון עלתה ב-0.1% ; פרנקפורט השילה 0.2% לערכה; פריז נננעלה כמעט ללא שינוי ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.1%.

ירידה בהזמנות המפעלים בגרמניה ביוני, בעקבות ירידה בביקוש מחוץ לגוש היורו - סימן לכך שמתיחות הסחר בין ארה"ב לאיחוד האירופי משפיחעה על השקעות התאגידים. משרד הכלכלה הגרמני מסר כי הזמנות המפעלים ירדו ב-4% לעומת מאי. תחזיות הכלכלנים היו לירידה של 0.5%.

רשתות השיווק טסקו וקארפור אישרו היום כי הם החלו בשיתוף פעולה אסטרטגי כדי לנצל את כח הקנייה שלהן מול הספקים. 

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התשואות על האג"ח הממשלתיות בארה"ב בירידה

התשואות על האג"ח הממשלתיות בארה"ב יורדות כעת על רקע החשש של המשקיעים מפני החרפת סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין.

התשואה על האג"ח הממשלתיות לעשר שנים נופלת ב-2.3 נקודות בסיס ל-2.929%, לאחר ירידה שבועית של 0.9 נקודות בסיס בשבוע שעבר.

התשואה על האג"ח לשנתיים יורדת ב-0.1 נקודות בסיס ל-2.64%. התשואה על האג"ח ל-30 שנה יורדת ב-0.02 נקודות בסיס ל-3.07%. התשואות על האג"ח נעות בכיוון הפוך לאג"ח עצמן.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"טבשפל של 11 חודשים מול הדולר בשל החששות מפני ברקזיט קשה

הליש"ט הבריטית נפלה היום לשפל של 11 חודשים מול הדולר, על רקע חששות מחודשים לגבי האפשרות של ברקזיט קשה במארס 2019.

שר המסחר הבריטי, ליאם פוקס, אמר בראיון ל"סאנדי טיימס", כי יש 60% סיכוי לכך שלא ייחתם הסכם לגבי יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופה.

הליש"ט הגיב בירידות ונפל לרמה של 1.2942 ליש"ט לדולר, הרמה הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2017. מול היורו נפל הליש"ט לרמה הנמוכה מזה יותר משבועיים ב-0.8928 ליש"ט ליורו.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט מתחזק; הסנקציות על איראן ייכנסו לתוקף בחצות, שעון ניו יורק

מחיר החוזים על הנפט הגולמי למסירה בספטמבר עולים כעת בניו יורק ב-1.2% למחיר של 69.33 דולר לחבית. מחיר החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה באוקטובר עולה ב-0.89% ל-73.86 דולר לחבית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת

המסחר באסיה ננעל בעליות שערים בעקבות מהלך הבנק המרכזי של סין ודו"חות מאכזבים של HSBC. טוקיו ננעלה בירידות קלות של 0.07%; הונג קונג עלתה ב-0.5%; שנחאי ירדה ב-1.3%; סינגפור עלתה ב-0.5%; סיאול ירדה ב-0.2% וסידני עלתה ב-0.6%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.07% ל-111.33 ין לדולר. היואן הסיני עולה ב-0.06% ל-6.8312 יואן לדולר לאחר שהמטבע הסיני צנח בשבוע שעבר לרמה של 7 יואן לדולר. הבנק המרכזי של סין הודיע ביום שישי על תקנה חדשה שמייקרת את ההימורים (מסחר בשורט) נגד המטבע הסיני.

בנק HSBC דיווח על עלייה של 7% בהוצאות במחצית הראשונה של 2018, מה שהאפיל על תוצאות הבנק. הבנק דיווח על עלייה בהוצאות כחלק מתוכניתו האסטרטגית להשקיע עד 17 מיליארד דולר עד 2020 בחברות טכנולוגיה ובתחומים נוספים. הבנק דיווח על עלייה של 4% בהכנסות ל-27.29 מיליארד דולר במחצית השנה ועל רוווח נקי של 7.17 מיליארד דולר.

הנפט נסחר בעליות קלות לקראת כניתן לתוקף של שורה של סנקציות שהטיל ממשל טראמפ על איראן. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% ל-68.8 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.4% ל-73.5 דולר לחבית.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker