טראמפ האשים את אירופה וסין במניפולציות מטבע; הדולר נפל בעולם

מניות הבלו צ'יפ בוול סטריט הצליחו לחלץ שבוע חיובי שלישי ברציפות ■ מיקרוסופט בשיא בעקבות תחזית חזקה ■ ג'נרל אלקטריק נפלה ב-5% לאחר הורדת יעד תזרים המזומנים השנתי ■ הנפט שב וטיפס מעל 70 דולר לחבית - אך ירד שבוע שלישי ברציפות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט הצליחה לחלץ שבוע חיובי 3 ברצף; מיקרוסופט בשיא

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות קלות לאחר שהסלמה במתיחות בין ארה"ב לשותפות הסחר המרכזיות שלה האפילה בהשפעתה על דו"חות כספיים חיוביים של ענקית התוכנה מיקרוסופט.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בירידה של פחות מ-0.1% אך הצליח לחלץ עלייה שבועית של 0.1% - שבוע חיובי שלישי ברציפות. מדדי נאסד"ק  ו- S&P 500  איבדו היום 0.1% וסיימו את השבוע כמעט ללא שינוי.

שורה של התבטאויות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ביומיים האחרונים הצביעו על הרעה ביחסי הסחר בין ארה"ב לשותפות הסחר הגדולות שלה. טראמפ אמר בראיון לערוץ CNBC כי הוא "מוכן" להטיל מכסים על כל הסחורות המיובאות מסין לארה"ב, כלומר על סחורות בהיקף של יותר מ-500 מיליארד דולר. זאת לאחר שביום חמישי איים הנשיא האמריקאי ב"תגמול עצום" נגד האיחוד האירופי וחזר והתחייב להטיל מכס על יבוא מכוניות מאירופה.

בשוק הסחורות: החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 70.46 דולר לחבית, עלייה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי נסוג הנפט ב-0.8%. החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו בניו יורק במחיר של 1,231.1 דולר לאונקייה, עלייה של 0.6%, והתאוששו בכך משפל של שנה אליו ירדו ביום חמישי. בסיכום שבועי נסוג מחיר הזהב ב-0.8%.

מניית מיקרוסופט עלתה ב-1.8% ונסגרה בשיא לאחר שענקית התוכנה דיווחה על תוצאות רבעוניות שעלו על תחזיות האנליסטים ברבעון האחרון, וסיפקה תחזית חזקה מהצפוי לרבעון הנוכחי. בעקבות עליית מניית מיקרוסופט היום גדל שווי השוק של החברה ליותר מ-816 מיליארד דולר.

מניית ג'נרל אלקטריק נפלה ב-4.5% למרות שקונצרן התעשייה דיווח על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים. מניית GE נמוכה כעת ב-24% מרמתה בתחילת 2018.

מניית סקצ'רס צללה ביותר מ-20% לאחר שיצרנית הנעליים דיווחה על תוצאות כספיות מאכזבות וסיפקה תחזית חלשה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ מאשים אירופה וסין במניפולציות מטבע; הדולר נופל

הדולר רושם את הנפילה החדה ביותר מזה שלושה שבועות מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ האשים את סין ואת האיחוד האירופי בביצוע מניפולציות בשערי המטבע והריביות שלהם.

"סין, האיחוד האירופי ואחרים מורידים באמצעות מניפולציות את המטבעות והריביות שלהם, ואילו ארה"ב מעלה את הריביות בזמן שהדולר הולך ומתחזק בכל יום שחולף - ולוקח מאיתנו את היתרון התחרותי הגדול שלנו", כתב טראמפ בציוץ בחשבונו בטוויטר. "כרגיל, תנאי המגרש לא מאוזנים".

הדולר נחלש מול היורו ב-0.7% לשער של 1.1726 דולר ליורו, ונסוג ב-0.9% מול הין היפני לרמה של 111.5 ין לדולר. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.8% ונמצא בדרכו ליום הגרוע ביותר מזה שלושה שבועות, לאחר שטיפס ביום חמישי לרמתו הגבוהה ביותר זה שנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזר הרכב הוביל את הירידות באירופה

בורסות אירופה נסגרו בירידות בצל חששות מהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לכמה משותפות הסחר הגדולות ביותר שלה. מניות יצרניות המכוניות הובילו את הירידות. היורו והליש"ט מתחזקים מול הדולר.

בורסת פרנקפורט נסוגה ב-1%; פריז איבדה 0.4%; לונדון נסגרה בירידה של פחות מ-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.2% אך טיפס ב-0.2% בסיכום שבועי - שבועי חיובי שלישי ברציפות.

היורו מתחזק ב-0.6% מול הדולר לשער של 1.1708 דולר ליורו. הליש"ט מוסיפה 0.8% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3114 דולר לליש"ט.

מגזר הרכב הוביל את הירידות היום בבורסות אירופה. מניות פולקסווגן, דיימלר, פז'ו ופיאט (FCA) נפלו ביותר מ-2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ג'נרל אלקטריק הנמיכה את יעד תזרים המזומנים; המניה צונחת

קונצרן התעשייה ג'נרל אלקטריק דיווח היום על רווח גבוה מהצפוי, זה הרבעון השני ברציפות, לאחר שתוצאות חזקות בעסקי החשמל והתעופה האפילו בהשפעתם על חולשה בתחום האנרגיות המתחדשות. עם זאת, GE הנמיכה את היעד השנתי לתזרים מזומנים חופשי לשישה מיליארד דולר לעומת טווח יעד של 6-7 מיליארד דולר קודם לכן.

מניית ג'נרל אלקטריק צונחת ב-4.5% במסחר בוול סטריט ומשלימה בכך נפילה של 24% מתחילת השנה.

החברה רשמה רווח נקי של 615 מיליון דולר, או רווח של שבעה סנט למניה, ברבעון השני של 2018, לעומת רווח של 875 מיליון דולר, או רווח של 10 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה GE על רווח של 19 סנט למניה - סנט אחד מעל לתחזיות האנליסטים.

GE, שאיבדה בחודש שעבר את מקומה במדד המניות דאו ג'ונס , הותירה ללא שינוי את תחזית הרווח השנתי בטווח של 1-1.07 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות של 30.1 מיליארד דולר, צמיחה של 3% לעומת הרבעון השני של 2017, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 29.4 מיליארד דולר.

GE מנסה להתאושש מאחד המשבים החמורים ביותר ב-126 שנות קיומה. המנכ"ל ג'ון פלנרי, אשר הציג בחודש שעבר תוכנית ארגון מחדש לה המתינו המשקיעים זמן רב, מעוניין כעת להוציא לפועל את התוכנית ולשקם את האמון בקונצרן התעשייה שצפוי להפוך לקטן וממוקד יותר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות בעקבות התחזקות היואן

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות בעקבות התחזקות היואן מול הדולר. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג עלתה ב-0.7%; שנחאי זינקה ב-2%; סינגפור הוסיפה 0.3% לערכה; סיאול עלתה ב-0.3% וסידני התחזקה ב-0.3%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תקף אמש את כוונת הבנק הפדרלי להעלות ריבית ואמר "בכל פעם שהכלכלה מתחזקת - הם רוצים להעלות שוב את הריבית". דבריו של טראמפ בריאיון ל-CNBC גרמו להיחלשות הדולר. הין עולה ב-0.02% ל-112.45 ין לדולר.

היואן הסיני ירד במהלך המסחר ל-6.8 יואן לדולר, אך התאושש ועלה חזרה ל-6.78 יואן לדולר בעקבות התערבות הבנק המרכזי של סין בשוק המט"ח.

הנפט נסחר בעליות לאחר שסעודיה הודיעה כי לא תציף את השוק ולא תייצא נפט מעבר לכמות הדרושה ללקוחותיה. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-69.8 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.8% ל-73.1 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט קטעה את רצף העליות הארוך זה חודשיים; אי-ביי צנחה ב-10%

מניות הבלו צ'יפ בבורסות וול סטריט קטעו את רצף העליות הארוך ביותר זה חודשיים על רקע דו"חות כספיים מעורבים שפירסמו חברות בארה"ב, ולאחר הנשיא טראמפ יצא בביקורת נדירה של נשיא אמריקאי מכהן נגד הבנק הפדרלי.

מדד דאו ג'ונס  נסוג ב-0.5% לאחר שהשלים אתמול יום חמישי ברציפות של עליות - רצף הימים החיובי הארוך ביותר מזה חודשיים. מדד S&P 500  איבד 0.4%. מדד נאסד"ק , שנסגר בשיא ביום שלישי, ירד ב-0.4%.

מניית אי-ביי  נפלה בכ-10% לאחר שענקית המסחר המקוון סיפקה תחזיות רווח ומכירות לרבעון הנוכחי שהיו נמוכות מהצפוי. מניית יבמ  קפצה ב-3.3% לאחר ש"ביג בלו" דיווחה אמש על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים. מניית מיקרוסופט  נסוגה ב-0.7% לקראת פרסום תוצאותיה הרבעוניות לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

מניית פיליפ מוריס ירדה ב-1.5% לאחר שיצרנית סיגריות מרלבורו סיפקה תחזית רווח שנתי נמוכה מהצפוי. מניית טרוולרס נפלה ב-3.8% לאחר שחברת הביטוח דיווחה על ירידה מפתיעה ברווחיה הרבעוניים.

בשוק הסחורות: החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 69.46 דולר לחבית, עלייה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו בניו יורק במחיר של 1,224 דולר לאונקייה - הסגירה הנמוכה ביותר מאז יולי 2017 - ונכנסו ל"תיקון" לאחר שהשלימו נפילה של יותר מ-10% מהשיא האחרון שרשמו ב-15 בינואר. החוזים על הכסף למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 15.402 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז שלהי 2016, לאחר ירידה של 1.1% בניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ מפיל את הדולר ואת תשואות האג"ח בארה"ב

הדולר נסוג משיא של שנה מול המטבעות המרכזיים בעולם ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות עברו לירידות לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ יצא בביקורת נדירה של נשיא אמריקאי מכהן נגד הבנק הפדרלי, והביע תסכול מכך שכוונת הבנק המרכזי להמשיך להעלות את הריבית עלולה לפגוע בהתאוששות כלכלת ארה"ב בגלל התחזקות הדולר.

הדולר נחלש ב-0.2% מול היורו לשער של 1.1665 דולר ליורו, ונסוג ב-0.5% מול הין היפני לרמה של 112.23 ין לדולר. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1% לאחר שמוקדם יותר היום טיפס ב-0.5% לרמתו הגבוהה ביותר זה שנה.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים יורדת ב-0.03% לרמה של 2.84%, לאחר שמוקדם יותר היום טיפסה לרמה של 2.89% - רמתה הגבוהה ביותר זה כמעט ארבעה שבועות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פובליסיס צללה ב-9%; הליש"ט בשפל של 10 חודשים

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעיקרה על רקע דו"חות כספיים מעורבים שפירסמו חברות ברחבי היבשת.

בורסות פרנקפורט ופריז נסוגו ב-0.6%. מנגד, בורסת לונדון טיפסה ב-0.1% לאחר שהליש"ט נפלה לרמתה הנמוכה ביותר מול הדולר מאז ספטמבר. היחלשות הליש"ט באה לאחר שנתוני מכירות קמעוניות מאכזבים שפורסמו היום בבריטניה חיזקו את ההערכות כי בנק אוף אינגלנד יחליט להימנע מהעלאת הריבית בחודש הבא.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.2%. הליש"ט נסוגה ב-0.7% מול הדולר לשער של 1.2982 דולר לליש"ט; היורו נחלש ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1602 דולר ליורו.

מניית פובליסיס נפלה בקרוב ל-9% לאחר שענקית הפרסום הצרפתית דיווחה על ירידה בהכנסות וברווח הנקי ברבעון השני. פובליסיס דיווחה על ירידה של 2.1% בהכנסות ל-2.2 מיליארד יורו ועל ירידה של 19% ברווח הנקי ל-313 מיליון יורו.

מניית וולבו טיפסה ב-1.5% בבורסת שטוקהולם לאחר שיצרנית המכוניות השוודית דיווחה על עלייה של 59% ברווח הנקי ברבעון. החברה דיווחה על רווח של 9.22 מיליארד קרונות שוודיות לעומת 5.81 מיליארד קרונות שוודיות ברבעון המקביל ב-2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה חדה מהצפוי במדד המדדים המובילים בארה"ב

מדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב טיפס בחודש יוני ב-0.5% לאחר שנותר ללא שינוי במאי, מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.4% ביוני.

"מדד המדדים המובילים בארה"ב עלה ביוני, והציע על המשך הצמיחה האיתנה בכלכלת ארה"ב", נאמר בהודעת קונפרנס בורד בעת פרסום המדד. "הצמיחה הנרחבת במדדים המובילים, עם היוצא מן הכלל של היתרי בנייה ששוב ירדו, לא מצליחה על האטה משמעותית בצמיחה בטווח הקצר".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אזהרת רווח חותכת את שווי פיליפ מוריס ב-8 מיליארד ד'

יצרנית הסיגריות פיליפ מוריס דיווחה על רווח והכנסות גבוהים מתחזיות האנליסטים ברבעון השני של השנה, אולם סיפקה תחזית רווח שנתי נמוכה מהצפוי. המניה נופלת ב-6.5% במסחר בוול סטריט ועקב כך נחתך שווי השוק של יצרנית סיגריות מרלבורו ביותר משמונה מיליארד דולר.

החברה רשמה ברבעון האחרון רווח של 2.2 מיליארד דולר, או רווח של 1.41 דולר למניה, לעומת רווח של 1.78 מיליארד דולר, או רווח של 1.14 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה פיליפ מוריס על רווח רבעוני של 1.41 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.23 דולר למניה.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-7.73 מיליארד דולר לעומת מכירות של 6.92 מיליארד דולר ברבעון השני של 2017. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 7.56 מיליארד דולר.

פיליפ מוריס הורידה בשיעור חד את תחזית הרווח לשנת 2018 כולה מטווח של 5.25-5.4 דולר למניה לטווח של 5.02-5.12 דולר למניה. תחזית האנליסטים היתה לרווח שנתי של 5.14 דולר למניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה בארה"ב נפלו במפתיע לרמה הנמוכה מ-1969

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-207 אלף, המספר הנמוך ביותר מאז שנת 1969, לעומת 215 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה במספר התביעות לרמה של 224 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ל-220,500 לעומת 223,250 בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות טיפס ב-8,000 ל-1.75 מיליון, אך עודנו קרוב לשפל של יותר מארבעה עשורים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בירידות; שנחאי איבדה 0.5%

המסחר ברוב בורסות אסיה ננעל בירידות, על רקע עונת הדו"חות והיחלשות המטבע הסיני. טוקיו יורדת ב-0.1%; הונג קונג איבדה 0.4% מערכה; שנחאי ירדה ב-0.5%; סינגפור עלתה ב-1.2%; סיאול ירדה ב-0.2%; סידני עלתה ב-0.3%.

הין יורד ב-0.1% ל-112.94 יואן לדולר. היואן יורד ל-6.7691 יואן לדולר - הרמה הנמוכה ביותר זה שנה - לאחר שהבנק המרכזי של סין צמצם את מעורבותו בשוקי המט"ח. 

מספר המועסקים באוסטרליה ביוני עלה פי שלושה על תחזיות האנליסטים, כך לפי נתוני הממלשה. הבנק המרכזי של אוסטרליה צופה כי הצמיחה הכלכלית תוביל לעלייה במספר המועסקים ותסייע בעליית האינפלציה מה שעשוי להוביל להעלאת ריבית בראשונה זה שמונה שנים.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.6% ל-68.3 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.8% ל-72.3 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות קלות על רקע המשך עונת הדו"חות ולקראת המשך עדותו של יו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאואל בקונגרס שהביע אתמול אופטימיות ביחס לכלכלת ארה"ב.

ה דאו ג'ונס עלהה ב-0.3%,  נאסד"ק ללא שינוי . S&P 500 הוסיף 0.2%.

הנפט ננעל בעליות של 1% לאחר דיווח על עלייה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב. 

מניית אלפבית , החברה האם של גוגל,[עלתה ב-0.4% לאחר שהאיחוד האירופי הטיל על החברה קנס שיא של 5 מיליארד דולר בגין התנהלותה מול יצרניות הסמארטפונים בכל הקשור למערכת ההפעלה אנדרואיד ואפליקציות החברה.

עונת הדו"חות נמשכת. מניית בנק ההשקעות מורגן סטנלי עלתה ב-2.5% לאחר שהבנק הביס את תחזיות האנליסטים ודיווח על עלייה ברווחים ובהכנסות ברבעון השני. מורגן סטנלי דיווח על עלייה בהכנסות ממסחר וממכירת שירותים. הבנק דיווח על רווח נקי של 2.27 מיליארד דולר ברבעון השני של 2018, לעומת רווח נקי של 1.59 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות פאפא ג'ונס וונדי'ס עולות לאור דיווח על מיזוג

מניית רשת הפיצריות הבינלאומית פאפא ג'ונ'ס עולה ב-4.4% על רקע דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" על כך שמייסד הרשת המודח, ג'ון שנאטר, ניהל שיחות לגבי מיזוג עם רשת הפיצריות וונדי'ס. מניית וונדי'ס עולה ב-2.2%.

על פי הדיווח, השיחות היו בראשיתן ונערכו לפני ששנאטר התפטר בעקבות אמירה גזענית. השיחות מאז התקררו, אמרו מקורות ל"ג'ורנל".

שבעה חודשים לאחר שהתפטר מתפקיד המנכ"ל ולאחר שפאפא ג'ונס הפסיקה לספק חסות למשחקי ליגת הפוטבול המקצועית בארה"ב - NFL - שנאטר ספג ביקורת לאחר שנחשף כי הוא אמר הערה גזענית ואף תיאר בצורה גרפית אלימות נגד בני מיעוטים בשיחת ועידה שנערכה במאי עם סוכנות מדיה. שנאטר הודה כי אמר את הדברים. "הדיווחים על האמירה הגזענית נכונים", אמר שנאטר. "בלי להתייחס להקשר שבו נאמרו הדברים, אני מתנצל. לגזענות אין מקום בחברה שלנו".  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ננעל בעלייה

מחירי הנפט ננעלו בעליות כעת על רקע עלייה מפתיעה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

קודם לכן ירד הנפט בשל הציפיות ששילוב של האטה בשילוב ועלייה בתפוקה יגרמו למלאי הנפט לגדול ברחבי העולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט עלו ב-1% למחיר של 68.76 דולר לחבית. החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה בספטמבר עלו ב-1% למחיר של 72.94 דולר לחבית.

בדו"ח החודשי האחרון שלה, צפתה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה (IEA ) כי הביקוש הגלובלי לנפט יאט ל-1.3 מיליון חביות ביום במחצית השנייה של 2018, לעומת 1.5 מיליון חביות ליום במחצית הראשונה.

הזהב נסגר כמעט ללא שינוי במחיר של 1,227.60 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"הספר הבז'": היצרניות חוששות מהשלכות מדיניות המכסים

ההתרחבות הכלכלית בארה"ב נמשכה ושוקי העבודה הצרו ביוני ובתחילת יולי, אף שהמכסים הוסיפו לחששות בקרב היצרניות וגרמו לעלייה במחירים, כך נכתב ב"ספר הבז'" של הבנק הפדרלי, שפורסם היום (ד).

ב"ספר הבז'" של הפדרל ריזרב, הסוקר את מצב הכלכלה האמריקנית באיזורים השונים, ומתבסס על מידע שנאסף מ-12 בנקים מרכזיים אזוריים, נכתב כי 10 מהמחוזות דיווחו על "צמיחה מתונה או צנועה מאד".

"הירצניות בכל המחוזות הביעו חשש מפני המכסים ובמחוזות רבים דיווחו על עליית מחירים ושיבושים באסקפה שנתפשו כהשלכות של מדיניות הסחר החדשה", נכתב בדו"ח.

עוד נכתב כי "כל המחוזות דיווחו כי שוקי העבודה צרים ורבים אמרו כי חוסר היכולת למצוא עובדים ריסנה את הצמיחה".

הדו"ח משקף את הדאגה הגוברת בקרב החברות האמריקאיות לגבי ההשפעה הפוטנציאלית של סכסוכי הסחר שיזם הנשיא דונלד טראמפ. המכסים סייעו להעלות את מחירי העץ והמתכות, אף שזאת היתה עלייה "צנועה". העלות הנוספת גולגלה לצרכנים.

עליית המחירים צפויה להימשך בכמה מחוזות, על פי הספר הבז'. באחרים, תירשם צמיחה צנועה עד מתונה.

יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, אמר אתמול למחוקקים כי פרוטקציוניזם פוגע בצמיחה הכלכלית וחותר תחת העלייה בשכר. הוא חזר והדגיש את החשש הזה גם היום במהשך העדות שלו בפני ועדת השירותים הפיננסית של הבית הלבן.

על פי "הספר הבז'", חברות רבות ייאלצו להתמודד עם התייקרות העלויות. מחוזות רבים מסרו כי מעסיקים מתקשים למצוא עובדים מיומנים וכמה אמרו כי המעסיקים משלמים יותר כדי למשוך עובדים. העלייה בשכר תוארה גם כן כ"צנועה עד מתונה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בעליות

בורסות אירופה נסגרו בעליות. לונדון עלתה ב-0.7%; פרנקפורט הוסיפה 0.8%; פריז הוסיפה 0.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.5%. 

מניית אריקסון עלתה ב-9% לאחר פרסום דו"חות רבעוניים טובים; איזיג'ט עולה ב-5% בעקבות עלייה בהכנסות והעלאת תחזית הרווח, למרות מספר גדול מאוד של טיסות שבוטלו ביוני האחרון - 1,263; מניית דנסקה בנק צנחה ב-6% בעקבות אזהרת רווח. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק של 39% ברווחי הרבעון השני של מורגן סטנלי

בנק ההשקעות מורגן סטנלי דיווח היום על זינוק של 39% ברווחי הרבעון השני ל-2.44 מיליארד דולר, לעומת תחזית האנליסטים של 2 מיליארד דולר, או 1.3 דולר למניה, לעומת תחזית האנליסטים ל1.11 דולר למניה.

ההכנסות טיפסו ב-12% ל-10.6 מיליארד דולר. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 10.1 מיליארד דולר.

חטיבת הרכישות של הבנק, הגדולה ביותר בוול סטריט, רשמה הכנסות של 2.5 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 2.29 מיליארד דולר. מחלקת המסחר באג"ח רשמה הכנסות של 1.4 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 1.29 מיליארד דולר.

חטיבת בנקאות ההשקעות, ייצרה הכנסות של 1.7 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 1.54 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התחלות הבנייה בארה"ב ביוני נפלו ב-12.3%

התחלות הבנייה ביוני נפלו ב-12.3% לעומת מאי, ל-1.173 מיליון יחידות, כך נמסר היום ממשרד המסחר האמריקאי.

לעומת יוני 2017, נפלו התחלות הבנייה בקצב של 3%. תחזית האנליסטים היתה ל-1.303 מיליון יחידות.

אישורי בנייה, שמהווים תחזית לפעילות עתידית בשוק, הסתכמו ביוני ב-1.273 מיליון אישורים.

עד כה השנה, התחלות הבנייה עלו ב-7.8% לעומת התקופה המקבילה ב-2017, ואישורי הבנייה עלו ב-5.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קנס חסר תקדים לגוגל

גוגל נקנסה ב-4.3 מיליארד יורו (5 מיליארד דולר) על ידי האיחוד האירופי, בעקבות הפרה של חוקי ההגבלים עסקיים. האיחוד גם הורה לחברה לשנות את האופן שבו היא מתקינה אפליקציות של דפדפן וחיפוש בטלפונים חכמים של אנדרואיד.

הקנס – השווה לסכום שהולנד מעניקה לתקציב האיחוד מדי שנה – גבוה בהרבה מכל קנס שרשות הגבלים בעולם אי פעם הטילה. לגוגל ניתנו 90 יום לשנות את החוזים שלה עם יצרניות הסמארטפונים.

מניית אלפבית עולה בכ-1.3% במסחר המקדים בוול סטריט. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה עברה למגמה מעורבת

המסחר באסיה עבר למגמה מעורבת: טוקיו מוסיפה 0.4%; הונג קונג יורדת ב-0.3%; שנחאי נסוגה ב-0.3%; סינגפור מוסיפה 0.3%.

אסיה המשיכה מוקדם יותר הבוקר את הגל הירוק בוול סטריט אמש, לאחר נאומו של נגיד הבנק הפדרלי ג'רום פאואל שאמר כי ארה"ב תמשיך בהעלאות הריבית והביע אופטימיות לגבי הכלכלה האמריקאית.

הדולר הגיע היום לשיא של שישה חודשים מול הין בעקבות עלייה קלה של פחות מ-0.1%, והוא נסחר כעת בשער של 112.97 ין; נפט גולמי מסוג טקסס מתוק שנסחר בארה"ב איבד 0.5% למחיר של 67.75 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פאואל דחף את וול סטריט לעליות; הדולר מתחזק בעולם

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאואל הביע אופטימיות ביחס לכלכלת ארה"ב. הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם לאחר שפאואל אמר כי הבנק המרכזי מתכוון להמשיך להעלות את הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד נאסד"ק  נסגר בעלייה של 0.6%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.4%; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.2% בדרכו ליום מסחר חיובי רביעי ברציפות. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.5%.

מניית נטפליקס צנחה ב-5.2% לאחר ששירות תוכני הווידאו המקוון דיווח אמש על הכנסות ומספרי מנויים נמוכים מתחזיות האנליסטים. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של נטפליקס ביותר מתשעה מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב נסגר בשפל של שנה

מחיר הזהב נסגר בשפל של שנה זה יום המסחר השלישי ברציפות, לאחר שהתחזקות הדולר בעולם בעקבות עדותו של יו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאואל, פגעה בביקוש למתכת היקרה.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,227.3 דולר לאונקייה - הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-13 ביולי 2017 - לאחר ירידה של 1% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שווי ביטקוין קפץ ב-10 מיליארד ד' תוך דקות; פרץ מעל 7,000 ד'

ערך ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם, נוסק ביותר מ-10% ופרץ מעל למחיר של 7,000 דולרים לראשונה זה למעלה מחודש.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 7,375 דולרים, קפיצה של 8.7% בשעה האחרונה, לפי נתוני טרייד-בלוק. הזינוק של ביטקוין בשעה האחרונה הקפיץ את שווי השוק של מטבע הקריפטו בכ-10 מיליארד דולר.

>> למרכז המטבעות הדיגיטליים של TheMarker Finance

"ברמה של 6,800 דולרים היתה התנגדות עצומה במשך שלושה שבועות ואני חושב שהרגע זה התפוצץ בפרצוף של האנשים שהימרו נגד זה", אמר מנכ"ל BKCM, בריאן קלי, לאתר CNBC.

מחיר ביטקוין קפץ ב-10.3% ביממה החולפת, ומטבעות דיגיטליים אחרים כמו אתריום, ריפל, לייטקוין וביטקוין קאש כולם קפצו ב-5%-10% ביממה החולפת, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ.

המגמה החיובית נרשמת לאחר שמוקדם יותר השבוע הודיעה בלאקרוק , חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם, על הקמת צוות עבודה לבחינת מטבעות קריפטו וטכנולוגיית בלוקצ'יין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה; היורו והליש"ט נחלשים

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע היחלשות היורו והליש"ט מול הדולר, ובעקבות העליות בוול סטריט שנרשמו על רקע עדותו של יו"ר הבנק הפדרלי בקונגרס האמריקאי.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט טיפסה ב-0.8%; פריז הוסיפה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.2%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.1663 דולר ליורו; הליש"ט נסוגה ב-0.7% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.315 דולר לליש"ט.

מניית תיסנקרופ זינקה ב-8.5% בבורסת פרנקפורט בעקבות התפטרות יו"ר קונצרן התעשייה הגרמני. אולריך לנר התפטר שבועיים לאחר התפטרותו של המנכ"ל היינריך הייזינגר. בעלי מניות אקטיביסטים בתיסנקרופ הפעילו לחץ על החברה לבצע ארגון מחדש של עסקיה, כדי לייצר תשואה גבוהה יותר למשקיעים. לנר התפטר מכיוון שהרגיש הוא לא זוכה לתמיכת בעלי המניות בחברה. תיסנקרופ מייצרת בין היתר צוללות ומעורבת בפרשת עסקת הצוללת בישראל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק בתפוקה התעשייתית בארה"ב

התפוקה התעשייתית בארה"ב גדלה ביוני ב-0.6% לאחר ירידה בשיעור דומה במאי, מסר היום הבנק הפדרלי. כלכלנים צפו עלייה של 0.5% בחודש שעבר.

התפוקה התעשייתית צמחה ברבעון השני בקצב שנתי של 6%, וגדלה ב-3.8% לעומת הרבעון השני של שנת 2017.

ניצול כושר הייצור טיפס ביוני ל-78% לעומת 77.7% בחודש הקודם. עם זאת, השיעור הנוכחי עודנו נמוך ב-1.8% מהממוצע ההיסטורי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ג'ונסון אנד ג'ונסון היכתה התחזיות הודות לצמיחה בעסקי התרופות

ג'ונסון אנד ג'ונסון , יצרנית התכשירים הרפואיים הגדולה בעולם, דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים הודות לצמיחה בעסקי התרופות והציוד הרפואי, בעוד שתוצאות עסקי מוצרי הצריכה אכזבו. מניית החברה מטפסת ב-0.2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

J&J, המייצרת ומשווקת מגוון רחב של מוצרים בתחום הבריאות והטיפוח האישי, רשמה רווח של 3.95 מיליון דולר, או רווח של 1.45 דולר למניה, ברבעון האחרון, לעומת רווח של 3.83 מיליארד דולר, או רווח של 1.4 דולר למניה, ברבעון המקביל בשנה הקודמת. בניכוי סעיפי חד פעמיים דיווחה החברה על רווח של 2.1 דולר למניה - שלושה סנט יותר מתחזיות האנליסטים.

בשורה העליונה רשמה ג'ונסון בתקופה המדווחת הכנסות של 20.83 מיליארד דולר לעומת מכירות של 18.84 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנת 2017. תחזית האנליסטים היתה להכנסות נמוכות יותר של 20.39 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה החברה בשנת 2018 כולה מכירות בטווח של 80.5-81.3 מיליארד דולר - פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות שנתיות של 81.4 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספר המועסקים בבריטניה בשיא - האבטלה ברמה של 4.2%

מספר המועסקים בבריטניה ברבעון השני עלה לשיא בעקבות עלייה במספר המשרות החדשות. מספר העובדים עלה ב-137 אלף, כך שהתעסוקה עלתה לרמה של 75.7%, הרמה הגבוהה ביותר מאז 1971, כך ליפ נתוני משרד הסטטיסטיקה של בריטניה. האבטלה נותרה ברמה של 4.2%.

האטה בקצב עליית השכר בבריטניה, כאשר המשכורות עלו ב-2.8% בתקופה זו, בהתאם לתחזיות. ההערכה בשווקים כעת היא כי קיים סיכוי של 80% להעלאת ריבית בבריטניה באוגוסט. הליש"ט עולה ב-0.2% ל-1.3264 דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; טוקיו עלתה ב-0.4%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת כאשר עונת הדו"חות והחשש ממלחמת סחר משפיעים על התנהלות המשקיעים. טוקיו עלתה ב-0.4%; בורסות הונג קונג אידה 1.2% מערכה; שנחאי ירדה ב-0.5% על רקע נתונים המעידים על האטה בצמיחה בסין; סינגפור עלתה ב-0.1%; סיאול ירדה ב-0.2% וסידני איבדה 0.6% מערכה.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.04% ל-112.34 ין לדולר - הרמה הנמוכה ביותר מאז ינואר. היורו עולה ב-0.2% ל-1.1740 דולר והליש"ט עולה ב-0.2% ל-1.3267 דולר.

הנפט נסחר בעליות קלות לאחר שאתמול ירד ב-4% בעקבות דיווחים כי סעודיה תגדיל את התפוקה. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.1% ל-68.1 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.3% ל-72.1 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"פריים דיי" נפתח: שווי שוק אמזון בדרך ל-900 מיליארד ד'

מניית אמזון טיפסה ב-0.5% בדרכה ליום חיובי שמיני ברציפות ולשיא סגירה רביעי ברציפות, למרות קריסת האפליקציה של אמזון ואתר האינטרנט המוקדש למבצעי "פריים דיי", יום ההנחות המיוחד של ענקית המסחר המקוון שנמשך 36 שעות השנה.

במהלך שמונה ימי המסחר האחרונים קפצה המניה ב-7.6% - זינוק שהגדיל את שווי השוק של החברה ביותר מ-60 מיליארד דולר. שווי השוק הנוכחי של אמזון, 884 מיליארד דולר, מרוחק בכ-60 מיליארד דולר משווי השוק של אפל, החברה הבורסאית בעלת שווי השוק הגדול בעולם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההיי-טק הוביל את הירידות בוול סטריט

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת על רקע עונת הדו"חות הרבעוניים הצוברת תאוצה ובעקבות פסגת נשיאי ארה"ב ורוסיה. מניות ההיי-טק הובילו את הירידות. הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד נאסד"ק , שנסגר ביום שישי בשיא נומינלי, נסוג ב-0.3%; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.2%; מדד S&P 500 ירד ב-0.1%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 2.86%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%.

מניית בנק אוף אמריקה קפצה ביותר מ-4% לאחר שהבנק השני בגודלו בארה"ב במונחי שווי נכסים דיווח על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים. מניית בלאקרוק נסוגה ב-0.7% למרות שחברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם דיווחה על תוצאות כספיות טובות מהצפוי. נטפליקס תפרסם דו"חות לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ריכוך בעמדת ארה"ב כלפי איראן הפיל את הנפט ב-4%

מחיר הנפט צנח ביותר מ-4% לשפל של שלושה שבועות לאחר ששר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אמר כי יתכן שארה"ב תעניק אישרו זמני למדינות מסוימות להמשיך לרכוש נפט מאיראן למרות הסנקציות שהטילה עליה ארה"ב.

"אנחנו רוצים שרכישות הנפט יצומצמו לאפס, אבל במקרים מסוימים עבור מי שלא מצליח לעשות זאת בין לילה, נשקול החרגה", אמר מנוצ'ין לכתבים, לפי דיווח רויטרס.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 68.06 דולר לחבית - שפל של שלושה שבועות - לאחר נפילה של 4.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 71.84 דולר לחבית, נפילה של 4%, בבורסת ICE בלונדון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חומרי הגלם הובילו הירידות באירופה; דויטשה בנק קפץ ב-7%

בורסות אירופה נסגרו בירידות בהובלת מגזרי הכרייה וחומרי הגלם לאחר שהצמיחה המתונה ביותר בכלכלת סין מאז 2016 הגבירה את החששות מפני השפעת מלחמת הסחר על הכלכלה העולמית. תשומת לב המשקיעים היתה נתונה גם לפסגת נשיאי ארה"ב ורוסיה בפינלנד. נקודת האור היתה מניות הבנקים שרשמו עליות בעקבות תחזית חיובית של דויטשה בנק.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.8%; פרנקפורט טיפסה ב-0.2%; פריז איבדה 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.3%. היורו מתחזק ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.1709 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נסחרת ביציבות מול המטבע האמריקאי ברמה של 1.3236 דולר לליש"ט.

מניית דויטשה בנק קפצה ביותר מ-7% בבורסת פרנקפורט לאחר שהבנק הגדול בגרמניה העריך כי הכנסותיו ורווחיו הרבעוניים יעלו על תחזיות האנליסטים במידה ניכרת. הבנק דיווח כי הוא צופה רווח נקי של 400 מיליון יורו (663 מיליון דולר) ברבעון השני לעומת תחזיות האנליסטים לרווח נקי של 159 מיליון יורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחת הייצור בניו יורק נסוגה משיא של 8 חודשים

מדד פעילות הייצור של אזור ניו יורק (מדד אמפייר סטייט) נסוג ביולי לרמה של 22.6 נקודות לעומת רמה של 25 נקודות בחודש הקודם, שהיתה שיא של שמונה חודשים, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק.

כלכלנים צפו ירידה חדה יותר של המדד לרמה של 21 נקודות.

מדד מעל לאפס משקף שיפור בפעילות הייצור, ואילו מדד שלילי מצביע על התכווצות הפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ארה"ב: המכירות הקמעוניות צמחו חודש חמישי ברצף

המכירות הקמעוניות בארה"ב צמחו ביוני ב-0.5% לעומת החודש הקודם - עלייה חודשית חמישית ברציפות - בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

בה בעת, משרד המסחר האמריקאי גם תיקן כלפי מעלה את נתוני חודש מאי לזינוק של 1.3% לעומת גידול של 0.8% שעליו דווח במקור.

בניכוי מכירות מכוניות ודלק, גדלו המכירות הקמעוניות ביוני ב-0.3%.

לעומת יוני 2017 צמחו המכירות הקמעוניות ב-6.6%, מעט מעל הממוצע ארוך הטווח מאז 1980.

גורם מרכזי שתורם לצמיחה במכירות הקמעוניות היה התייקרות מחירי הדלק. מכירות תחנות הדלק צמחו ביוני ב-1% לעומת מאי ונסקו ב-21.6% לעומת יוני 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האטה בזרימת כספי משקיעים לחברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם

בלאקרוק , חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם, דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי הודות לצמיחה בעסקי ייעוץ ההשקעות והורדת מס החברות בארה"ב.

מניית בלאקרוק נסחרת כמעט ללא שינוי במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה רשמה ברבעון האחרון רווח נקי של 1.08 מיליארד דולר, או רווח של 6.62 דולר למניה, לעומת רווח של 864 מיליון דולר, או רווח של 5.2 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווח בלאקרוק על רווח של 6.66 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 6.55 דולר למניה.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-3.61 מיליארד דולר לעומת 3.24 מיליארד דולר ברבעון השני של 2017. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 3.58 מיליארד דולר.

עם זאת, דיווחה בלאקרוק על האטה בזרימת כספי המשקיעים אליה בשל חוסר הוודאות הגוברת בשווקים. נכון לסוף הרבעון השני ניהלה בלאקרוק נכסים בהיקף של 6.299 טריליון דולר - פחות מתחזית האנליסטים של 6.372 טריליון דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק חד מהצפוי של 33% ברווחי בנק אוף אמריקה

בנק אוף אמריקה , הבנק השני בגודלו בארה"ב במונחי שווי נכסים, דיווח היום על רווח והכנסות שעלו על תחזיות האנליסטים, על רקע הורדת מס החברות ועליית הריביות בארה"ב.

דיווח על רווח של 6.8 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של 5.1 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. במונחי רווח למניה רשם הבנק רווח של 63 סנט למניה - שישה סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

בשורה העליונה רשם הבנק בתקופה המדווחת הכנסות של 22.6 מיליארד דולר, ירידה לעומת הכנסות של 22.8 מיליארד דולר ברבעון השני של 2017. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 22.3 מיליארד דולר.

מניית בנק אוף אמריקה מטפסת ב-0.8% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בירידות; שנחאי ירדה ב-0.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות בעקבות סימנים להאטה בצמיחה בסין. בורסת טוקיו סגורה לרגל יום הים. הונג קונג ננעלה ללא שינוי ניכר בעלייה של 0.03%; שנחאי נחלשה ב-0.6%; סינגפור איבדה 0.7% מערכה; סיאול ירדה ב-0.4% וסידני ירדה ב-0.4%.

הצמיחה ברבעון השני בסין היתה בקצב שנתי של 6.7% - הקצב האיטי ביותר מאז 2016, ונמוך במעט מצמיחה של 6.8% ברבעון הראשון של 2018, לפי נתוני משרד הסטטיסטיקה של סין. התפוקה התעשיית ביוני עלתה ב-6%, לעומת תחזיות האנליסטים לעלייה של 6.5%. הממשל הסיני הוריד את תחזית הצמיחה ל-2018 כולה ל-6.5%.

הדולר  נחלש מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.1% ל-112.47 ין לדולר. היורו , עולה ב-0.1% ל-1.1701 דולר והליש"ט עולה ב-0.3% ל-1.3260 דולר.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.6% ל-70.5 דולר, לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.2% ל-75.2 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker