נאסד"ק שובר שיאים; דאו ג'ונס נסגר מעל 25,000 נקודות

בורסות ארה"ב ואירופה סגרו שבוע חיובי שני ברציפות ■ הנפט שב והתאושש מעל 70 דולר אך נפל ב-4% בסיכום שבועי ■ הזהב בשפל של שנה ■ הדולר ותשואות האג"ח בארה"ב בשבוע הטוב מזה חודש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשבוע חיובי שני ברצף; דאו ג'ונס מעל 25,000 נקודות

מניות הטכנולוגיה בוול סטריט המשיכו לשבור שיאים, מדד דאו ג'ונס פרץ את רף 25,000 נקודות ומדד S&P 500 נסגר מעל לרמה של 2,800 נקודות, לאחר שדעיכה מסוימת במתיחות של מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין האפילה בהשפעתה על דו"חות כספיים פושרים של כמה מהבנקים הגדולים ביותר בארה"ב, ודחפה את המדדים לשבוע חיובי שני ברציפות.

מדד דאו ג'ונס  עלה ב-0.4% בדרכו לזינוק שבועי של 2.3% - השבוע הטוב ביותר מאז ראשית יוני. מדד S&P 500 הוסיף 0.1% ונסגר מעל רמה של 2,800 נקודות לראשונה מאז חודש מארס. בסיכום שבועי עלה מדד S&P 500 ב-1.5%. מדד נאסד"ק  טיפס בפחות מ-0.1% ונסגר בשיא נומינלי זה היום השני ברציפות, בדרכו לעלייה שבועית של 1.8%. עבור שלושת המדדים המרכזיים בוול סטריט היה זה שבוע חיובי שני ברציפות.

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס ירדה ב-0.5% למרות שענק הבנקאות דיווח על הכנסות רבעוניות גבוהות מתחזיות האנליסטים זה הרבעון ה-11 ברציפות. מניית סיטי נפלה ב-2.3% לאחר שהבנק דיווח על הצמיחה מתונה מהצפוי בהכנסות. מניית ולס פרגו נסוגה ב-1.3% לאחר שהבנק דיווח ירידה חדה מהצפוי ברווח הרבעוני.

מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון נסוגה ב-1.5% לאחר שחבר מושבעים בבית משפט בארה"ב קבע שענקית מוצרי הצריכה תשלם פיצויים בסך 4.69 מיליארד דולר ל-22 נשים ולמשפחותיהן, שתבעו את החברה בטענה כי שימוש באבקת טלק לתינוקות מתוצרתה גרם לנשים לחלות בסרטן השחלות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט שב וטיפס מעל 70 דולר; נפל ב-4% השבוע

מחיר הנפט הגולמי טיפס היום אולם נפל בקרוב ל-4% בסיכום שבועי על רקע התאוששות בתפוקת הנפט של לוב וחששות כי הסלמת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, שתי הכלכלות הגדולות בעולם, עלולה לפגוע בביקוש.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 71.01 דולר לחבית, עלייה של 01%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. במהלך המסחר ביום חמישי נפל מחיר הנפט מתחת לרמה של 70 דולר לחבית לראשונה זה למעלה משבועיים. בסיכום שבועי נפל מחיר הנפט ב-3.8%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 75.33 דולר לחבי, עלייה של 1.2%, בבורסת ICE בלונדון, אולם נפלו ב-2.3% בסיכום שבועי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר ותשואות האג"ח בארה"ב בשבוע הטוב מזה חודש

הדולר, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות של חוסר ודאות, נמצא בדרכו לשבוע הטוב ביותר מזה חודש בצל חששות מהתלקחות מלחמת סחר עולמית. תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות הצליחה לחלץ עלייה שבועית ראשונה מזה חודש, למרות הירידה היום.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסחר כמעט ללא שינוי, אך נמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.9% - שבוע חיובי ראשון מזה חמישה שבועות.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 2.83%, אולם הצליחה לחלץ עלייה שבועית ראשונה מזה חמישה שבועות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בשפל של שנה

מחיר הזהב נסגר בניו יורק ברמתו הנמוכה ביותר זה שנה, לאחר שהמתכת היקרה - הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר - לא טיפסה השבוע למרות הסלמת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין לנוכח חוזקו של הדולר.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,241.2 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-17 ביולי 2017, לאחר ירידה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נסוג מחיר הזהב ביותר מ-1%.

התחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם, בצל חששות ממלחמת הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם, היתה הגורם העיקרי שהכביד על מחיר הזהב השבוע. התחזקות הדולר מייקרת סחורות כמו זהב שמחיריהן נקובים בדולרים עבור קונים שמשתמשים במטבעות אחרים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה סגרו שבוע חיובי שני ברציפות

בורסות אירופה נסגרו בעליות ובדרכן לשבוע חיובי שני ברציפות.

לונדון נסגרה בעלייה של 0.1% בדרכה ליום חיובי שישי בשבעה ימי המסחר האחרונים; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2% בדרכו לעלייה שבועית של 0.7% - שבוע חיובי שני ברציפות.

היורו נסחר מול הדולר כמעט ללא שינוי בשער של 1.1667 דולר ליורו; הליש"ט מתחזקת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3212 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מלחמת סחר גררה את בטחון הצרכנים בארה"ב לשפל של 6 חודשים

בטחון הצרכנים בארה"ב נסוג החודש לשפל של שישה חודשים על רקע התגברות חששות האמריקאים מפני השלכות התקלחות מלחמת סחר.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד ביולי לרמה של 97.1 נקודות לעומת 98.2 נקודות ביוני. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד לרמה של 98 נקודות.

בטחון הצרכנים בכלכלה הגדולה בעולם אמנם ממשיך להיות גבוה יחסית הודות לחוסנה של שוק התעסוקה והורדות המסים, אולם חששות האמריקאים מפני מכסי יבוא "התגברו מאוד בתחילת יולי", נאמר בדו"ח.

38% ממשתתפי הסקר הזכירו ביוזמתם את ההשפעות השליליות האפשריות של מכסי יבוא, לעומת 21% ביוני ו-15% במאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נפילה חדה מהצפוי ברווחי בנק ולס פרגו

בנק ולס פרגו דיווח היום על נפילה חדה מהצפוי ברווח הרבעוני, על רקע גידול בהוצאות והאטה בעסקי ההלוואות. המניה נופלת ביותר מ-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק האמריקאי רשם רווח נקי של 4.79 מיליארד דולר, או רווח של 98 סנט למניה, ברבעון השני של 2018, לעומת רווח של 5.45 מיליארד דולר, או רווח של 1.08 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים, דיווח הבנק על רווח של 1.08 דולר למניה - פחות מתחזית האנליסטים של תומסון רויטרס לרווח של 1.12 דולר למניה.

בשורה העליונה רשם ולס פרגו הכנסות רבעוניות של 21.55 מיליארד דולר, ירידה של 3.1% לעומת הרבעון השני של 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי היבוא בארה"ב בנפילה החדה מזה שנתיים וחצי

מחירי היבוא בארה"ב רשמו ביוני את הנפילה החדה ביותר זה שנתיים וחצי בעקבות צניחת מחירי הנפט ולאחר התחזקות הדולר בעולם הוזילה את המחירים של מוצרים מיובאים.

מחירי היבוא בארה"ב נפלו ביוני ב-0.4% - הירידה החודשית החדה ביותר מאז פברואר 2016 - לאחר עלייה של 0.9% במאי, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה כי מחירי היבוא יטפסו ביוני ב-0.1% לאחר שעלייה של 0.6% שעליה דווח במקור בחודש מאי.

במונחים שנתיים מחירי היבוא ביוני עדיין היו גבוהים ב-4.3% משהיו לפני שנה. ב-12 החודשים שהסתיימו במאי עלו מחירי היבוא ב-4.5%.

מחיר הנפט המיובא ירד ביוני ב-0.8% לעומת החודש הקודם, לאחר קפיצה של 7.4% במאי. בניכוי הנפט, מחירי היבוא נסוגו ביוני ב-0.3% לעומת מאי, לאחר עלייה של 0.1% בחודש הקודם. מחירי היבוא בניכוי הנפט טיפסו ב-1.4% ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני.

מחירי היצוא טיפסו ב-0.3% ביוני לאחר עלייה של 0.6% במאי. לעומת יוני 2017 קפצו מחירי היצוא ב-5.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גידול חד מהצפוי ברווחי סיטי; צמיחה מאכזבת בהכנסות

ענק הבנקאות האמריקאי סיטי דיווח היום על גידול של 16% - חד מהצפוי - ברווחי הרבעוניים, הודות לצמיחה בהכנסות וירידה בשיעור המס שמשלם הבנק.

הבנק הניו יורקי דיווחה על רווח של 4.49 מיליארד דולר ברבעון האחרון, גידול של 16% לעומת רווח של 3.87 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. במונחי רווח למניה רשם סיטי רווח של 1.63 דולר למניה - שבעה סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

עם זאת, הכנסות הבנק בתקופה המדווחת הסתכמו ב-18.47 מיליארד דולר, צמיחה של 2% לעומת הכנסות של 18.16 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת, אך מעט פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 18.51 מיליארד דולר.

מניית סיטי, שנפלה מתחילת השנה ב-8%, יורדת ב-1.3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

"התוצאות האלה ממחישות את התנופה הטובה שיש לכל רחוב פעילותנו ושאנחנו נמצאים היטב בדרכנו להשיג את היעדים הפיננסים שהצגנו בשנה שעברה", אמר מנכ"ל סיטי, מייקל קורבט, בעת פרסום הדו"חות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה של 18% ברווחי ג'יי.פי.מורגן במחצית השנייה של 2018

בנק ג'יי.פי מורגן דיווח היום (ו) על עלייה של 18% ברווחי הרבעון השני של 2018 על רקע היציבות של ככללת ארה"ב ורפורמת המס של הנשיא דונלד טראמפ.

הבנק דיווח על רווח של 8.3 מיליארד דולר, או 2.29 דולר למניה. תחזית האנליסטים של רויטרס היתה לרווח של 2.22 דולר למניה.

במהלך כנס משקיעים ביוני, אמר מנכ"ל הבנק, ג'יימי דיימון, כי מגזר הבנקאות נמצא ב"עידן מוזהב". זאת על רקע ריכוך הרגולציה בוול סטריט, ההשפעה של רפורמת המס של טראמפ וביצועי החברות.

הבנק דיווח על עלייה בהכנסות של 13% ל-5.4 מיליארד דולר במחצית השנייה של השנה, לעומת 4.8 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

דניאל פינטו, יו"ר שותף של הבנק, אמר במאי כי המסחר במחצית השנייה של 2018 יהיה ללא שינוי לעומת תקופה המקבילה ב-2017. הוא הוסיף כי "הביצועים הטובים" בסחורות מאזנים את ההאטה בשווקים המתפתחים, כמו גם הריבית העולה.

הבנק רשם עלייה בעלויות ל-15.97 מיליארד דולר מ-14.77 מיליארד דולר אשתקד. התשואה על ההון היתה במחצית השנייה 14% לעומת 12% במחצית השנייה של 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בבורסות אסיה; עודף הסחר של סין הצטמצם במחצית הראשונה של 2018

המסחר בבורסות איסה ננעל בעליות שערים, למעט שנחאי, בהמשך לעליות שנרשמו אמש בוול סטריט.

טוקיו עלתה ב-1.9%; הונג קונג מוסיפה 0.2%; טייוואן עלתה ב-1.2%; סיאול הוסיפה 1%. שנחאי ירדה ב-0.2%.

עודף הסחר של סין הצטמצם במחצית הראשונה של 2018 ל-901.32 מיליארד יואן (135.4 מיליארד דולר) - ירידה של 26.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כך עולה מנתונים רשמיים שפורסמו היום.

בינואר-יוני, היצוא הסיני עלה ב-4.9% לעומת 2017 במונחי יואן, ואילו היבוא התרחב ב-11.5%, נמסר מרשות המכס. נתוני הסחר בדולרים יפורסמו מאוחר יותר היום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק שובר שיאים; שווי מיקרוסופט מעל 800 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט עלו זו הפעם החמישית בשישה ימי המסחר האחרונים ומדד נאסד"ק נסגר ברמתו הגבוהה מעולם, לאחר שאפשרות לחידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין הגבירה את הציפיות ששתי הכלכלות הגדולות בעולם יצליחו למנוע התלקחות מלחמת סחר כוללת ביניהן. הדולר והאג"ח הממשלתיות בארה"ב התייצבו.

מדד נאסד"ק קפץ ב-1.4% ונסגר בשיא נומינלי לראשונה מאז ה-20 ביוני; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.9%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.9% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז תחילת פברואר.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים ללא שינוי ברמה של 2.85%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס בפחות מ-0.1%.

מניית ברודקום נפלה בקרוב ל-14% במסחר בוול סטריט לאחר שיצרנית השבבים הסינגפורית הסכימה לרכוש את חברת התוכנה CA טכנולוג'יס, שמנייתה קפצה בקרוב ל-19% לשיא של 18 שנים. בעקבות נפילת מניית ברודקום היום נחתך שווי השוק של החברה ביותר מ-14 מיליארד דולר.

מניית מיקרוסופט נסגרה בשיא ושווי השוק של ענקית התוכנה פרץ לראשונה מעולם את רף 800 מיליארד דולר. מניות אמזון , פייסבוק ו אלפבית - החברה האם של גוגל - אף הן שברו שיאים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק של 16% בגירעון בתקציב האוצר בארה"ב

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב התרחב ב-16% ל-607 מיליארד דולר בתשעה החודשים הראשונים של שנת התקציב המלאה הראשונה של נשיאות דונלד טראמפ, לאחר שההוצאות צמחו מהר יותר מאשר ההכנסות.

הגירעון בתקציב בתשעה החודשים שהסתיימו בסוף יוני היה גבוה יותר מגירעון של 523 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנת התקציב 2017, מסר היום משרד האוצר האמריקאי.

הכנסות האוצר צמחו באותה התקופה ב-1.3% לעומת השנה הקודמת, ל-2.54 טריליון דולר. ההוצאות גדלו ב-3.9% ל-3.15 טריליון דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה התאוששו מהנפילה החדה זה שבועיים

בורסות אירופה התאוששו מהנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה משבועיים, לאחר שאפשרות לחידוש שיחות הסחר בין ארה"ב לסין חיזקה את התקוות כי שתי הכלכלות הגדולות בעולם יצליחו למנוע התלקחות מלחמת סחר כוללת ביניהן. היורו והליש"ט מתחזקים מול הדולר.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.8% לאחר שראש ממשלת בריטניה תרזה מיי הציגה את מפת הדרכים ליציאת הממלכה מהאיחוד האירופי. בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.6%; פריז הוסיפה 1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בעלייה של 0.8% לאחר שנפל ביום רביעי ב-1.3% - היום הגרוע ביותר מאז ה-25 ביוני.

היורו מתחזק ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.1693 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת בשיעור דומה מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3234 דולר לליש"ט.

האטה בעליית האינפלציה בגרמניה ביוני. מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.1% ביוני לעומת מאי והאינפלציה עלתה בקצב שנתי של 2.1% לעומת עלייה של 2.2% במאי.

מניית רשת סקיי קפצה ביותר מ-3% לאחר שחברת הכבלים האמריקאית קומקסט הגישה הצעת רכש משופרת עבור רשת הטלוויזיה הבריטית, ובכך הסלימה את מאבק הצעות הרכש המתנהל על סקיי בינה לבין פוקס המאה ה-21 .

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תביעות האבטלה בארה"ב קרובות לשפל של 50 שנה

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשיעור חד מהצפוי בשבוע שעבר, לשפל של חודשיים, ושב והתקרב לרמתו הנמוכה ביותר מאז 1969.

מספר התביעות הראשונות נפל בשבוע שעבר ל-214 אלף לעומת 232 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר לרמה של 225 אלף תביעות לעומת 231 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ל-223 אלף לעומת 224,750 בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד ב-3,000 ל-1.74 מיליון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האינפלציה בארה"ב בשיא של שש שנים

מדד המחירים לצרכן בארה"ב טיפס בשיעור מתון מהצפוי בחודש שעבר, על רקע הנפילה החדה מעולם במחירי המלונות, למרות שהאינפלציה במונחים שנתיים קפצה בשיעור החד ביותר מאז שנת 2012 - דבר שעשוי לאפשר לבנק הפדרלי לדבוק בנתיב העלאת הריבית הנוכחי.

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב זינק ב-2.9% ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני, לעומת 2.8% בחודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. העלייה תאמה את תחזיות הכלכלנים.

המדד טיפס ב-0.1% לעומת החודש הקודם, האטה לעומת עלייה של 0.2% בחודש מאי, ופחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2% ביוני.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, טיפס ביוני ב-0.2% לעומת החודש הקודם - בהתאם לתחזיות הכלכלנים. לעומת יוני 2017 עלה מדד הליבה ב-2.3%, העלייה החדה ביותר מאז ינואר 2017 ובהתאם לתחזיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; שנחאי הוסיפה 2.1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות לאחר שאתמול ירדו הבורסות ברחבי עולם בעקבות איומי ממשל טראמפ להטיל מכסים על סחורות ומוצרים סיניים בשווי 200 מיליארד דולר. טוקיו עלתה ב-1.2%; הונג קונג התחזקה ב-0.6%; שנחאי זינקה ב-2.1%; סינגפור עלתה ב-0.2%; סיאול עלתה ב-0.2% וסידני עלתה ב-0.9%.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים. הין נחלש ב-0.3% ל-112.38 ין לדולר. הוון הדרום קוריאני יורד ב-0.6% ל-1,126.75 וון לדולר על רקע מלחמת הסחר בין סין לארה"ב ולאחר שהבנק המרכזי של דרום קוריאה הותיר את הריבית במדינה ללא שינוי ברמה של 1.5%.

היואן הסיני נסחר בתנודתיות על רקע המתיחות עם ארה"ב. היון ירד בתחילת המסחר ב-0.2% וכעת עולה לרמה של 6.693 יואן לדולר.

הנפט נסחר ביציבות לאחר שאתמול ירד ב-5% במהלך יום המסחר. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.8% ל-70.9 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט מזנק ב-1.9% ל-74.8 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טראמפ גרר את וול סטריט ליום הגרוע מזה שבועיים; הדולר מתחזק

בורסות וול סטריט רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שבועיים וקטעו רצף של ארבעה ימי עליות על רקע ההסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד S&P 500 נסוג ב-0.7% - הנפילה היומית החדה ביותר מזה שבועיים. מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.9%; מדד נאסד"ק איבד 0.6%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.6%. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 2.84%.

מגזרי האנרגיה, חומרי הגלם והתעשייה מובילים את הירידות בעקבות נפילת מחירי הנפט והמתכות. מניות שברון ו קטרפילר נפלו ביותר מ-3%.

מניות הפארמה נסחרו בירידות לאחר שענקית התרופות פייזר נכנעה לביקורת מצד נשיא ארה"ב דונלד טרמאפ, והודיעה על דחיית העלאת מחירי תרופות מתוכננת. מניית פייזר נסוגה ב-0.6%; מניית מרק ירדה ב-0.6%; מניית ביוג'ן איבדה 0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט בנפילה החדה מ-2016: צלל ב-5%

מחיר הנפט צלל ב-5% בניו יורק ובקרוב ל-7% בלונדון על רקע הסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, ובשל ציפיות לגידול בהיצע הנפט בשווקים העולמיים בעקבות חידוש יצוא הנפט מארבעה נמלים בלוב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 70.38 דולר לחבית, נפילה של 5% - הירידה היומית החדה ביותר מאז יוני 2017 - בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסחרים במחיר של 74.4 דולר לחבית, נפילה של 6.9% - הירידה היומית החדה ביותר מאז פברואר 2016  - בבורסת ICE בלונדון.

נפילת מחיר הנפט באה למרות שמשרד האנרגיה האמריקאי דיווח היום על נפילה של 12.6 מיליון חביות במלאי הגולמי בארה"ב בשבוע שעבר, הצניחה השבועית החדה ביותר מאז ספטמבר 2016. כלכלנים צפו ירידה מתונה יותר של 4.8 מיליון חביות במלאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחיר הנחושת צנח לשפל של שנה; הזהב נסוג

מחיר הנחושת צנח לשפל של שנה, ומחיר הזהב נסוג זה היום השני ברציפות לאחר שהסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, הגבירה את החששות מפני פגיעה בביקוש למתכות תעשייתיות.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,244.4 דולר לאונקייה, ירידה של 0.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנחושת למסירה בספטמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 2.744 דולר לליברה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז יולי 2017, לאחר נפילה של 3.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ביום הגרוע זה שבועיים

בורסות אירופה רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה משבועיים על רקע הסלמה נוספת במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - במסגרתה הודיעה ארה"ב על הטלת מכסי יבוא נוספים על תוצרת סינית בהיקף של 200 מיליארד דולר.

מניות הכרייה והמתכות, החשופות במיוחד להאטה בצמיחת כלכלת סין, צללו ביותר מ-3%. מניות הנפט והגז הטבעי צנחו ב-2.3%. היורו והליש"ט נחלשים מול הדולר.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.3%; פרנקפורט ופריז נפלו ב-1.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-1.3%, הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-25 ביוני. למעלה משבועיים.

היורו נסוג ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.1719 דולר ליורו; הליש"ט מאבדת 0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3238 דולר לליש"ט.

מניית בריטיש סקיי נפלה ב-2.5% בבורסת לונדון לאחר שפוקס המאה ה-21 של רופרט מרדוק העלתה את הצעת הרכש שלה עבור הנתח של 61% שבו היא עדיין לא מחזיקה בסקיי ל-24.5 מיליארד ליש"ט (32.5 מיליארד דולר). בכך עלתה ההצעה של פוקס על זו של ענקית הכבלים האמריקאית קומקאסט, שמבקשת לרכוש את פוקס ואת סקיי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק במלאי הסיטונאי בארה"ב

המלאי הסיטונאי בארה"ב זינק ב-0.6% בחודש מאי לאחר שחברות הגדילו את התפוקה כדי לעמוד בצמיחה בביקוש למוצריהן.

המכירות הסיטונאיות קפצו ב-2.5% במאי. היחס בין המלאי למכירות נסוג ל-1.24 לעומת 1.27 בחודש הקודם, ו-1.31 בחודש מאי 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המחירים הסיטונאים בארה"ב בזינוק החד מ-2011

המחירים הסיטונאים בארה"ב זינקו ביוני בקצב השנתי החד ביותר מאז שנת 2011, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

מדד המחירים ליצרן (PPI) קפץ ב-3.4% - העלייה החדה ביותר מאז נובמבר 2011 - ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני, לעומת עלייה של ל3.1% ב-12 החודשים שהסתיימו במאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 3.1%. לעומת מאי טיפס המדד ב-0.3% - מעל לתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2%.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, טיפס ביוני ב-0.3% לעומת החודש הקודם, לאחר עלייה של 0.5% במאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.2% ביוני. מדד הליבה עלה אף הוא ב-0.3% ביוני וקפץ ב-2.8% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת. תחזית הכלכלנים היתה לעליות של 0.2% לעומת החודש הקודם ושל 2.6% לעומת יוני 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה הטורקית יורדת והלירה נחלשת ב-1%

שוקי המניות והאג"ח של טורקיה רושמים יום שני של ירידות חדות, וזאת על רקע חששות משקיעים בעקבות הידוק אחיזתו של הנשיא רג'פ טייפ ארדואן בכלכלה. בנוסף, פורסם היום דו"ח שהראה כי הגירעון בחשבון השוטף של טורקיה התרחב במאי ל-5.9 מיליארד דולר, מעבר לתחזיות אנליסטים.

בורסת איסטנבול נופלת ב-1.7% לאחר שכבר נפלה ב-3% אתמול. בשוק האג"ח נרשמות ירידות והתשואות עליהן עולות. התשואה על האג"ח הממשלתיות של טורקיה לעשר שנים עולה ב-0.44% לשיא של 18.05%. הלירה צונחת ב-1.1% מול הדולר לרמה של 4.761 לירה לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המתכות נופלות בעקבות המכסים של ממשל טראמפ

מחירי הסחורות, ובמיוחד המתכות התעשייתיות, נופלים על רקע חששות כי המכסים החדשים יורידו את הביקוש למתכות, במיוחד אם הצמיחה בסין תיפגע.

מחיר הנחושת נופל ב-2.9% ל-275.75 דולר לליברה. מחיר האבץ צונח ב-2.8% ל-2,630 דולר לטונה, ומחיר האלומיניום יורד ב-1.5% ל-2,090 דולר לטונה.

המתכות היקרות רושמות ירידות קלות יותר. הזהב יורד ב-0.2% ל-1,253.10 דולר לאונקיה, והכסף יורד ב-0.4% ל-16.03 דולר לאונקיה.

מחיר הנפט נסוג גם כן, לאחר שעלה אתמול. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט יורדים ב-0.7% ל-73.57 דולר לחבית בניו יורק. הנפט מסוג ברנט שנסחר בלונדון נופל ב-1.7% ל-77.51 דולר לחבית, לאחר שאתמול כבר התקרב לרף של 80 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המכסים גררו את אסיה לירידות; שנחאי ירדה ב-1.8%

בורסות אסיה נפלו הבוקר לאחר שממשל טראמפ בארה"ב הודיע בלילה על תוכניתו להטיל מכסים על סחורות נוספות מתוצרת סין בשווי 200 מיליארד דולר. טוקיו ירדה ב-1.2%; הונג קונג יורדת ב-1.6%; שנחאי נפלה ב-1.8%; סיאול ירדה ב-0.6%; הבורסה האוסטרלית ירדה ב-0.7%.

ממשל טראמפ פרסם הלילה רשימה של מוצרים סיניים עליהם תטיל ארה"ב מכסים נוספים, בהם מוצרי צריכה כמו בגדים, רכיבי טלוויזיות ומקררים, וכן מוצרי הייטק. עם זאת, מהרשימה נעדרים טלפונים סלולריים, שכן ארה"ב מבקשת להגן,  ככל הנראה, על אפל, מפני פגיעה בעסקיה. סין טרם הגיבה רשמית בצעדים משלה, אולם בכיר במשרד המסחר אמר כי סין תגיב בצעדים תקיפים נגד המכסים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסגר בעליות; הברנט על סף 80 דולר לחבית

מחיר הנפט הגולמי מסוג ברנט התקרב אל סף 80 דולר לחבית, לאחר ששביתות במגזר הנפט בנורווגיה ובגבון הצטרפו לחששות מפני מחסור בשוקי הנפט העולמיים על רקע חידוש הסנקציות של ארה"ב נגד איראן.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 74.11 דולר לחבית, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 78.86 דולר לחבית, עלייה של 1%, לאחר שכבר טיפסו במהלך יום המסחר בבורסת ICE בלונדון לרמה של 79.51 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ברצף העליות הארוך מזה חודש

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות על רקע פתיחה חיובית של עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד דאו ג'ונס , אשר מחק אתמול את כל ירידות השנה, טיפס היום ב-0.6% נוספים; מדד S&P 500  הוסיף 0.4% בדרכו ליום מסחר חיובי רביעי ברציפות - הרצף הארוך ביותר מאז ראשית יוני. מדד נאסד"ק  נסגר בעלייה של פחות מ-0.1%. מתחילת השנה טיפס מדד דאו ג'ונס בפחות מ-1%, לעומת עלייה של כ-4.5% שרשם מדד S&P 500 באותה פרק זמן, וזינוק של 12% שרשם מדד נאסד"ק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%. התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים עלתה ב-0.01% לרמה של 2.87%.

פתיחה חיובית לעונת הדו"ח בארה"ב: מניית פפסיקו קפצה ב-4.8% לאחר שענקית החטיפים והמשקאות הקלים דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית טסלה עלתה ב-1.2% בעקבות דיווח לפיו יצרנית המכוניות החשמליות מתכננת לבנות מפעל בסין עם כושר ייצור של חצי מיליון כלי רכב בשנה, במסגרת המהלך הגדול ביותר עד כה של החברה מחוץ לארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ברצף העליות הארוך מאז מארס

בורסות אירופה נסגרו בעליות זה יום המסחר השישי ברציפות, רצף העליות הארוך ביותר זה כארבע חודשים, לאחר שציפיות לעונת דו"חות רבעוניים חיובית האפילו בהשפעתן על חששות מלחמת הסחר. מניות האנרגיה והטכנולוגיה הובילו את העליות.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.7%; לונדון עלתה ב-0.1% על רקע התפטרות שני שרים בממשלתה של תרזה מיי על רקע אישור הממשלה למתווה מרוכך ליציאת בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט).

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה למעלה משלושה שבועות. המדד גם השלים יום שישי ברציפות של עליות - רצף הימים החיובי הארוך ביותר מאז אמצע חודש מארס.

היורו נסחר ביציבות מול הדולר בשער של 1.1736 דולר ליורו, והליש"ט מתחזקת מול המטבע האמריקאי ב-0.1% לרמה של 1.3276 דולר לליש"ט.

מניית טסקו נסוגה ב-2% אחרי שמנכ"ל רשת הסופרמרקטים בבריטניה ובאירלנד, צ'רלס ווילסון, הודיע על התפטרותו מסיבות בריאותיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסת איסטנבול צללה ב-3%; תשואת האג"ח הטורקיות נסקה לשיא

בורסת איסטנבול צנחה ב-3% ותשואת האג"ח הממשלתיות של טורקיה קפצה לשיא, לאחר שנשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, מינה את חתנו לשר האוצר בממשלה החדשה, ופיטר את החבר האחרון בצוות הכלכלי הידידותי-למשקיעים שאותו דחק בהדרגה.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של טורקיה ל-10 שנים זינקה היום ב-0.77% לשיא של 17.84%.

הלירה הטורקית מתחזקת ב-0.9% מול הדולר לשער של 4.691 לירה לדולר, לאחר שביום שני צללה ב-3.4% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ניסיון ההפיכה הכושל בטורקיה ביולי 2016.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פתיחה חיובית לעונת הדו"חות בוול סטריט: פפסיקו עלתה על התחזיות

ענקית החטיפים והמשקאות הקלים האמריקאית פפסיקו פתחה את עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב כאשר דיווחה היום על תוצאות כספיות שעלו על תחזיות האנליסטים, הודות לחוסנם של עסקי המזון אשר סייעו לפצות על חולשת תחום המשקאות.

המניה עולה ב-2.3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה רשמה רווח של 1.82 מיליארד דולר, או רווח של 1.28 דולר למניה, ברבעון שהסתיים ב-16 ביוני, ירידה לעומת רווח של 2.11 מיליארד דולר, או רווח של 1.46 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

עם זאת, בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה פפסיקו על רווח של 1.61 דולר למניה, צמיחה של 8% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 1.53 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות של 16.09 מיליארד דולר, צמיחה של 2% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 16.06 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החתונה המלכותית חיזקה את כלכלת בריטניה

בבריטניה פורסמו היום נתוני הצמיחה בחודשים מארס-מאי, שהראו שכלכלת המדינה צמחה ב-0.2%, קצב צמיחה דומה לשלושת החודשים הראשונים של השנה. נתוני הצמיחה החודשיים של משרד הסטטיסטיקה הלאומי הראו כי כלכלת המדינה צמחה במאי ב-0.3% לעומת 0.2%. משרד הסטטיסטיקה מייחס את התחזקות הכלכלה בחתונה המלכותית – שהגבירה את התיירות למדינה ואת הוצאות הצרכנים, ובפעילות ערה במגזר השירותים.

בגרמניה פורסמו היום נתונים לא מחמיאים שמראים כי ביטחון המשקיעים הגיע לשפל מאז אוגוסט 2012 בשל החשש מהשפעות מלחמות הסחר. מדד האווירה העסקית לפי הסקר של מכון ZEW ירד למינוס 24.7 נקודות, לעומת מינוס 16.1 נקודות. הערכות הכלכלנים היו כי המדד יגיע למינוס 18 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסות באסיה עלו שלושה ימים ברציפות; האינפלציה בסין מתחזקת

בבורסות אסיה נרשמות עליות זה יום המסחר השלישי ברציפות. העליות נרשמות על רקע הציפיות לפתיחת עונת הדו"חות שמעודדת את הסוחרים ובוול סטריט ודעיכה מסוימת בחששות לגבי היקף ההרס שתביא עמה מלחמת הסחר. הטלטלה במלחמת הסחר בבריטניה מובילה להיחלשות הליש"ט.

טוקיו עלתה ב-0.7%; הונג קונג הוסיפה לערכה 0.1%; שנחאי עלתה ב-0.4%; סיאול עולה ב-0.4%; סידני נחלשה ב-0.4%. בשוק המט"ח, היורו נסחר מול הדולרבירידות קלות סביב שער של 1.1744 דולר ליורו; הין נחלש ב-0.2% ונסחר סביב שער של 111 ין לדולר הליש"ט עולה ב-0.2% אחרי שאתמול נחלשה על רקע התפטרות שלושה שרים בממשלתה. המטבע הבריטי נסחר סביב שער של 1.3286 דולר.

"משקיעים רבים ממתינים לעונת הדו"חות של הרבעון השני שתתחיל ביום שישי כדי לראות איך איומי הסחר משפיעים על חברות", צוטט ברויטרס ג'יימס מקלו, אנליסט בחברת ההשקעות ארגונאוט.

בגזרת המקרו, פורסמו היום בסין נתונים שמעידים על התחזקות עלייה באינפלציה, אחרי חודשיים ללא שינוי. לפי לשכת הסטטיסטיקה הלאומית במדינה, מדד המחירים לצרכן בסין עלה ביוני ב-1.9%, לעומת יוני 2017 ולעומת עלייה של 1.8% במאי ובאפריל. העלייה באינפלציה היתה חדה מתחזיות הכלכלנים שציפו לעלייה של 1.8% במדד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה בעליות; דאו ג'ונס עלה ב-1.3%

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות שערים, לאחר שהמשקיעים הניחו בצד את החששות ממלחמת סחר בין ארה"ב לסין ועברו להתמקד בנתונים לגבי הכלכלה האמריקאית ובעונת הדו"חות שתיפתח השבוע. דאו ג'ונס עלה ב-1.3%; S&P 500 עלה ב-0.9%; נאסד"ק עלה אף הוא ב-0.9%. התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לעשר שנים עלתה ב-0.038% ל-2.86%.

מניות הפיננסים סגרו את היום הטוב ביותר מזה חודש לקראת פרסום דו"חות הבנקים השבוע ועל רקע עליה בתשואות האג"ח. ג'יי. פי. מורגן עלה ב-3.1%; סיטי עלה ב-2.7%; גולדמן סאקס עלה ב-2.8%.

מניית גרופון זינקה ב-11% בעקבות דיווח כי חברת הקופונים באינטרנט מחפשת רוכש. אתר חדשות הטכנולוגיה Recode דיווח כי עם החברות שעשויות לקנות את גרופון, שמנייתה נפלה באופן חד בשנים האחרונות, נמנות עליבאבא, שכבר רכשה בה נתח של 6% ב-2016, ו-IAC.

מניית טסלה עלתה ב-3% בעקבות דיווח כי החברה העלתה את המחירים של מכוניות מודל X ומודל S שלה בסין ב-20 אלף דולר בעקבות המכסים.

מניית סנאפ עלתה ב-0.9% על רקע דיווח כי מפעילת אפליקציית סנאפצ'ט תשיק חיפוש ויזואלי של מוצרים שישלח את המשתמשים לאמזון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב בשיא של שבועיים; הדולר התחזק

מחיר הזהב עלה היום לרמתו הגבוהה ביותר מזה קרוב לשבועיים, בעוד שהנפט רשם גם כן עליה קלה אך נסגר עדיין מתחת ל-75 דולר לחבית. החוזים על הזהב למסירה באוגוסט עלו ב-0.3% וננעלו ברמה של 1,259.60 דולר לאונקיה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 26 ביוני. הנפט נסגר ברמה של 73.85 דולר לחבית בניו יורק.

הדולר התחזק היום. מדד הדולר של ICE, האומד את ערכו של המטבע מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר של ארה"ב, עלה ב-0.2%. עם זאת, עד כה החודש נחלש המדד ב-0.5%, מה שהפך נכסים כמו זהב לאטרקטיביים יותר עבור משקיעים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בעליות; לונדון הוסיפה 0.9%

בורסות אירופה נסגרו בעליות שערים על אף החששות ממלחמת הסחר. לונדון עלתה ב-0.9% בעקבות ירידת הליש"ט על רקע התפטרות השרים בממשלתה של תרזה מיי; פרנקפורט ופריז עלו ב-0.4%; מדד סטוקס 600 עלה ב-0.6%. מגמת עלייה בבורסות אירופה: לונדון מוסיפה 0.2%; פריז עולה ב-0.3%; פרנקפורט מוסיפה 0.2%; מדריד עולה ב-0.4%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עולה ב-0.2%. 

נגיד הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, הזהיר היום כי סכסוכי סחר מהווים היום את האיום הגדול ביותר על הצמיחה העולמית. "הסיכונים העיקריים לתחזית קשורים בעיקר לאיום הפרוטקציוניזם", אמר דראגי בנאום שנשא בפני הפרלמנט האירופי. "איחוד אירופי חזק ומאוחד יוכל לעזור לסייע לקטוף את פירות הפתיחות הכלכלית תוך הגנה על אזרחיו נגד גלובליזציה לא מפוקחת". הוא הוסיף כי האיחוד האירופי יכול לשמש דוגמה בכל הנוגע לתמיכה בסחר העולמי, אך עליו לשמור על מוסדות חזקים וממשל כלכלי יציב בבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט נחלשת אחרי התפטרות ג'ונסון

הליש"ט נחלשת לאחר ששר החוץ של בריטניה, בוריס ג'ונסון, הודיע על התפטרותו, מה שמכניס את ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי למשבר מנהיגות קשה. ג'ונסון הוא החבר השלישי בממשלתה של מיי שעוזב את הממשלה תוך 24 שעות, בתגובה לתוכניותיה לרכך את מהלך יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. קדמו לו דיוויד דיוויס, שהיה השר הממונה על הברקזיט, וסגנו סטיב בייקר.

הליש"ט נחלשת ב-0.5% מול הדולר לרמה של 1.321 דולר לליש"ט. מול היורו נופלת הליש"ט ב-0.6% לרמה של 1.125 יורו לליש"ט.

ההתפטרות של ג'ונסון,לשעבר ראש עיריית לונדון ומי שהיה אחד התומכים הגדולים ביותר בברקזיט, מתרחשת יומיים אחרי שמיי הודיעה שהבטיחה תמיכה של ממשלתה בתוכנית לשמור על יחסים קרובים עם האיחוד האירופי אחרי היציאה ממנו. ג'ונסון, דיוויס ובייקר תומכים זמן רב בהיפרדות מאירופה, והם החליטו שהם לא יכולים לתמוך במדיניות זו, כך אמר מקור המקורב לנושא ל"גרדיאן".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טנסנט תנפיק את שירותי המוסיקה שלה בארה"ב

ענקית האינטרנט הסינית טנסנט הנסחרת בהונג קונג הודיעה אתמול כי תפצל את תחום שירותי המוסיקה שלה וכי היא מתכננת להנפיק את החברה הנפרדת בניו יורק. 

טנסנט ידועה בעיקר כחברה שעומדת מאחורי וויצ'ט - האפליקציה הסינית הפופולרית עם כמיליארד משתמשים. וויצ'ט משמשת כאפליקציה למסרים מיידיים, העברות כספים, רשת חברתית, תשלומים לעסקים, גיימינג ועוד. 

טנסנט תפצל מהחברה את שירותי הסטרימינג שלה, מה שעשוי להיתפס כסימן חיובי לתעשיית המוסיקה - ולרווח הפוטנציאלי שלה בתקופה זו. המתחרה העיקרית של טנסנט היא ספוטיפיי. עם זאת, בשנה שעברה הודיעו שתי החברות כי ביצעו החלפת מניות: ספוטיפיי מחזיקה ב-9% מטנסנט מיוזיק, בעוד טנסנט מחזיקה ב-7.5% משווי ספוטיפיי. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שבוע המסחר נפתח בעליות חדות

בורסות אסיה נסגרו במגמה חיובית ביותר הבוקר: טוקיו הוסיפה 1.2%; הונג קונג עלתה ב-1.5%; שנחאי זינקה ב-2.5%; סינגפור עלתה ב-1.2%; מדד אסיה דאו מוסיף יותר מ-1%.

הדולר יורד ב-0.2% לשפל של שלושה שבועות מול המטבעות המרכזיים, ועוזר להוריד מהלחץ על השווקים המתעוררים. נפט גולמי מסוג טקסס מתוק מוסיף 0.5% למחיר של 74.13 דולר לחבית. הזהב עולה ב-0.3% למחיר של 1,259.05 דולר לאונקייה. הין שומר על יציבות מול הדולר במחיר של 110.43 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker