הנפט ותשואות האג"ח בארה"ב בנפילה החדה זה שנה

מניות האנרגיה צנחו בוול סטריט ■ מחיר הנפט צלל היום ב-4% בעקבות דיווח כי אופ"ק ורוסיה שוקלים להגדיל התפוקה לראשונה מ-2016 ■ תשואת האג"ח הממשלתיות בארה"ב בנפילה השבועית החדה זה שנה ■ בורסות אירופה קטעו את רצף העליות השבועי הארוך מ-2014

צוות גלובל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזר הנפט הכביד על וול סטריט; תשואות האג"ח בשבוע הגרוע זה שנה

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת על רקע התגובה הפייסנית של צפון קוריאה על הודעת ארה"ב על ביטול הפסגה בין מנהיגי שתי המדינות, ולקראת סוף השבוע הארוך של יום הזיכרון בארה"ב. מניות האנרגיה צנחו בעקבות הנפילה היומית החדה ביותר זה שנה במחיר הנפט.

מדדי דאו ג'ונס  ו- S&P 500  נסגרו בירידות של 0.2% אולם עלו בסיכום שבועי ב-0.2% וב-0.3% בהתאמה. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.1% בדרכו לעלייה שבועית של 1.1%. הסוחרים יצאו היום לסוף שבוע ארוך שכן ביום שני לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום הזיכרון בארה"ב.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר היום בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נפלה ב-0.05% לרמה של 2.93%. בסיכום שבועי צנחה התשואה ב-0.14% - הנפילה השבועית החדה ביותר זה למעלה משנה.

מניית פוט לוקר קפצה ב-20% לאחר שקמעונאית בגדי והנעלת הספורט דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים ועל צמיחה מפתיעה בחנויותיה הפתוחות לפחות שנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגעי אופ"ק ורוסיה גררו את הנפט לנפילה החדה זה שנה

מחיר הנפט הגולמי רשם את הנפילה היומית החדה ביותר זה כמעט שנה בעקבות דיווחים לפיהם ארגון אופ"ק ורוסיה שוקלים להעלות את מגבלת התפוקה שלהן לראשונה מאז שנת 2016, כדי לפצות על ירידה בתפוקה של איראן וונצואלה.

הצדדים דנים בהגדלת התפוקה בעד מיליון חביות ביום, לפי דיווח רויטרס, ואילו לפי דיווח בלומברג נשקלת העלאת של מגבלת התפוקה בהיקף של 300-800 אלף חביות ביום.

מדינות אופ"ק ויצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה קיצצו את תפוקתן מאז תחילת 2017 בניסיון לצמצם את עוקף ההיצע בשוקי הנפט הבינלאומיים. קיצוץ התפוקה סייע להתאוששות הדרגתית במחיר הנפט שטיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז 2014 בשבועות האחרונים.

ההחלטה על העלאת מגבלות התפוקה צפויה להתקבל בישיבה הבאה של שרי הנפט של ארגון אופ"ק שתתקיים בעוד פחות מחודש, דיווחה רויטרס.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 67.88 דולר לחבית - המחיר הנמוך ביותר מתחילת החודש - לאחר נפילה של 4% בבורסת הסחורות של ניו יורק. היתה זו הנפילה היומית החדה ביותר מאז יולי 2017. בסיכום שבועי נפלו החוזים ב-4.9% - שבוע שלילי ראשון זה חודש.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 76.44 דולר לחבית, ירידה של 3%, בבורסת ICE בלונדון. בסיכום שבועי נסוגו ב-2.6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה קטעה רצף העליות הארוך מ-2014; מדריד ומילאנו צנחו

בורסות אירופה נסגרו בעליות קלות לאחר שנתוני בטחון צרכנים חזקים מהצפוי שפורסמו היום בגרמניה האפילו בהשפעתם על חששות מפני משבר פוליטי בספרד.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%; פרנקפורט טיפסה ב-0.7%; פריז נסוגה ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1% אולם נסוג בכ-1% בסיכום שבועי. בכך קטע המדד הכלל אירופי רצף עליות של שמונה שבועות - הרצף השבועי החיובי הארוך ביותר מאז יוני 2014.

בורסת מדריד נפלה ב-1.7% על רקע התחזקות ההערכות כי צפויות להתקיים בחירות בזק בספרד, בעקבות קריאת המפלגה הסוציאליסטית שבאופוזיציה להצבעת אי אמון בראש הממשלה מריאנו ראחוי.

בורסת מילאנו נסוגה ב-1.5% בדרכה לנפילה שבועית של יותר מ-4%. שוק המניות באיטליה עבר שבוע הפכפך לאחר שמפלגת תנועת חמשת הכוכבים האנטי ממסדית ומפלגת הליגה מתנגדת להגירה הציגו השבוע את מועמדם לרשות הממשלה.

היורו נחלש ב-0.5% מול הדולר לשער של 1.1666 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה מפתיעה בבטחון הצרכנים בארה"ב

בטחון הצרכנים בארה"ב ירד במפתיע במאי לרמתו הנמוכה זה ארבעה חודשים.  

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נסוג בחודש מאי לרמה של 98 נקודות לעומת רמה של 98.8 נקודות באפריל, לפי נתונים שפורסמו היום.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה קלה של המדד לרמה של 98.9 נקודות.

צדד בטחון הצרכנים, שטיפס בחודש מארס לשיא של 14 שנים, נמצא ברמה גבוהה במונחים היסטוריים.

ציפיות האינפלציה של הצרכנים לשנה הקרובה טיפסו מעט החודש לרמה של 2.8% לעומת 2.7% באפריל, ואילו תחזית האינפלציה לטווח של חמש שנים נותרה ללא שינוי ברמה של 2.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה בהזמנות מוצרי בני-קיימא בארה"ב, אך גידול בהוצאות של עסקים

ההזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב נפלו ב-1.7% באפריל לאחר זינוק של 2.7% בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של 1.3% בחודש שעבר.

עם זאת, הזמנות ציוד על ידי עסקים בניכוי מטוסים גדלו ב-1% באפריל לאחר ירידה של 0.9% בחודש הקודם. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של 0.7% לאחר ירידה של 0.4% שעליה דווח במקור בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצמיחה בבריטניה - רק 0.1%

לפי הערכה שנייה שפורסמה הבוקר של הצמיחה הכלכלית בבריטניה ברבעון הראשון של 2018, התמ"ג גדל ב-0.1% בלבד. מגזר השירותים התרחב ב-0.3%, בעוד שמגזר הבנייה התכווץ. אם מביאים בחשבון את הגידול באוכלוסייה, כותב "גרדיאן", הכלכלה למעשה התכווצה ברבעון הראשון של השנה - התמ"ג לנפש קטן ב-0.1%.

לשכת הסטטיסטיקה הלאומית מסרה גם כי "למזג האוויר הגרוע ברבעון הראשון של השנה אמנם היתה השפעה על הכלכלה, במיוחד על מגזר הבנייה ובמקומות מסוימים על הקמעונות, אבל ההשפעה הכללית שלו היתה מוגבלת".  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בבורסות אסיה

ירידות ברוב בורסות אסיה, לאחר שהמסחר בוול סטריט נסגר אמש גם בירידות קלות: טוקיו שמרה על יציבות שערים; הונג קונג ירדה ב-0.5%; שנחאי נסוגה ב-0.6%; סינגפור מאבדת 0.1%; מדד אסיה דאו יורד ב-0.5%.

מדד המחירים לצרכן ביפן (ללא מחירי מזון ואנרגיה) עלה בכ-0.5% בחודש הנוכחי. זהו קצב מאט יותר אטי מהחודש הקודם, ומעט פחות מתחזיות האנליסטים לאינפלציה של 0.6%. זהו סימן נוסף לכך שליפן יש עוד דרך ארוכה לעשות עד שתגיע ליעד של הבנק המרכזי - אינפלציה של 2%.

הלירה הטורקית ממשיכה לרדת לאחר שהגיעה השבוע לשפל חדש מול הדולר. לאחר שבתחילת המסחר היא ירדה בכמעט 2%, לשער של 4.765 לירות לדולר, כעת היא התאוששה מעט ויורדת בפחות מ-1%.  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה בירידות קלות

המסחר בוול סטריט נסגר בירידות שערים קלות, לאחר ביטול ועידת הפסגה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וקים ג'ונג און מנהיג צפון קוריאה שהיתה אמורה להתקיים ביוני.  דאו ג'ונס ירד ב-0.3%; S&P 500 ירד ב-0.2%; נאסד"ק  נסגר ללא שינוי.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע כי מפגש הפסגה עם מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און לא יתקיים. במכתב שכתב הנשיא ופורסם על ידי הבית הלבן נכתב כי טראמפ "מצפה לפגוש את קים בעתיד". "אני מצפה מאוד ליום שבו אהיה שם איתך", כתב טראמפ במכתב שנשלח לקים, "לצערי, בהתבסס על הכעס הגדול והעוינות הברורה בהצהרה האחרונה שפירסמת, אני חש שלא ראוי, בשלב זה, לערוך את הפגישה המתוכננת".

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים בעולם. מדד הדולר של ICE ירד ב-0.2%. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים ירדה ב-0.02% ל-2.972%.

מניותיהן של יצרניות הרכב עלו בוול סטריט לאחר שטראמפ אמר כי ישקול להטיל מכס על מכוניות מיובאות ממדינות אחרות. ג'נרל מוטורס עלתה ב-1.4%; פורד הוסיפה 1.6%.

מניית בסט ביי צנחה ב-6.6% בוול סטריט למרות שרשת הקמעונות דיווחה על תוצאות טובות ברבעון הראשון של 2018. המכירות בחנויות זהות עלו ב7% והרווח הנקי של הרשת עלה ל-208 מיליון דולר לעומת 188 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מניית נטפליקס עלתה ב-1.3% בוול סטריט, לאחר שלזמן קצר עקפה את דיסני בשווי השוק שלה. השווי של נטפליקס הגיע בסגירת המסחר ל-149.85 מיליארד דולר, בעוד שהשווי של דיסני, שמנייתה ירדה ב-0.8%, הוא 153 מיליארד דולר. מניית דיסני ירדה עד כה השנה ב-5.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ירד ב-1.6%; הזהב נסגר מעל ל-1,300 דולר

מחיר הנפט ירד היום, זה היום השלישי ברציפות, וזאת לאחר שדו"ח של הממשל האמריקאי אתמול הראה על עליה חדה מהצפוי במלאי הנפט המקומי. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי ירדו ב-1.6% ל-70.71 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב עלה ונסגר מעל לרמה של 1,300 דולר לאונקיה לראשונה מזה למעלה משבוע, על רקע הירידות בשוקי המניות, בדולר ובתשואות האג"ח של ארה"ב בעקבות הודעת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על ביטול הפסגה עם מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און. החוזים על הזהב למסירה ביולי עלו ב-1.2% ונסגרו במחיר של 1,304.40 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בירידות שערים

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים, על רקע ביטול הפסגה המתוכננת בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און. לונדון ירדה ב-0.9%; פרנקפורט ירדה ב-0.9%; פריז ירדה ב-0.3%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.5%.

הליש"ט התחזקה ב-0.2% מול הדולר לרמה של 1.337 דולר לליש"ט, והתאוששה משפל של חמישה חודשים שאליו הגיעה אתמול, לאחר שבבריטניה פורסמו נתונים שהראו על זינוק במכירות הקמעוניות בחודש שעבר. המכירות עלו ב-1.6% באפריל לעומת מארס.

מניית דויטשה בנק נפלה ב-5.2% בבורסת פרנקפורט, על רקע דרישת בעלי המניות בכנס השנתי כי יו"ר החברה, פול אכלייטנר, יתפטר.בעלי המניות מאשימים את אכלייטנר במעורבות בפעילות פלילית, כגון הונאה, דיווחו עיתונאים שנכחו בכנס. דויטשה בנק הודיע אתמול כי יקצץ 7,000 משרות בכל העולם בעקבות ירידה בפעילות המסחר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה במכירות בתים קיימים בארה"ב

מכירות בתים קיימים בארה"ב ירדו ל-5.46 מיליון באפריל, בקצב שנתי, כך לפי נתוני איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב. מכירות הבתים הקיימים ירדו ב-2.5% באפריל לעומת מארס, וירדו ב-1.4% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה. זהו החודש השני ברציפות של ירידות במכירות. תחזיות הכלכלנים היו למכירות של 5.5 מיליון בתים בקצב שנתי.

הירידה במלאי הבתים למכירה נמשכת. מחיר המכירה הממוצע של בתים באפריל היה 275,200 דולר, עלייה של 5.3% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. העליות במחירי הדיור עדיין חדות יותר לעומת העלייה בשכר בארה"ב.  

רוכשי דירה ראשונה היוו כ-33% מכלל רוכשי הדירות, לעומת 34% בתקופה המקבילה ב-2017. האנליסטים ציפו כי ההתאוששות בשוק הדיור תוביל לחזרה לרמות המסורתיות - כ-40% מכלל הרוכשים היו רוכשי דירה ראשונה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה מפתיעה במספר תביעות האבטלה השבועיות בארה"ב

מספר תביעות האבטלה השבועיות בארה"ב עלו במפתיע ב-11 אלף ל-234 אלף, שיא של שבעה שבועות, כך לפי התוני משרד התעסוקה של ארה"ב. מספר התביעות הפתוחות עלה ב-29 אלף ל-1.741 מיליון בשבוע שהסתיים ב-12 במאי. ממוצע תביעות האבטלה בארבעת השבועות האחרונים עלה ל-219,750 לעומת 213,500 בארבעת השבועות הקודמים.

ההערכה הכללית היא כי כל עוד מספר תביעות האבטלה נמוך מ-300 אלף שוק העבודגה בארה"ב נמצא במצב טוב. ולמרות העלייה, הנתונים האחרונים עדיין לא רקחוקים צ-209 אלף תביעות - רמת השפל שנרשמה באפריל.

דו"ח התעסוקה בארה"ב לחודש מאי יפורסם בשבוע הבא וצפוי להעיד על עלייה של 200 אלף משרות ורמת האבטלה צפויה להישאר 3.9%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המכירות הקמעוניות בבריטניה עלו ב-1.6% באפריל

המכירות הקמעוניות בבריטניה עלו ב-1.6% באפריל, כך דיווחה המשרד לסטטיסטיקה לאומית היום (ה). תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.8%.

העלייה מסמלת התאוששות במגזר הקמעונאות הבריטי לאחר שהמכירות ברבעון הראשון של 2018 ירדו ב-0.5% לעומת הרבעון הרביעי של 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היצוא הגרמני נפל בשיעור החד ביותר מזה חמש שנים

היצוא הגרמני נפל בשיעור החד ביותר מזה חמש שנים ברבעון הראשון של 2018. המכירות הזרות נפלו ב-1% - השיעור החד ביותר מאז 2012. היבוא ירד גם כן, והסחר הנקי קיזז 0.1% מהתמ"ג. הצמיחה הכלכלית בגרמניה ברבעון הראשון היתה 0.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה חדה בטוקיו

מגמה מעורבת באסיה: טוקיו איבדה 1.1%; הונג קונג נסוגה ב-0.1%; שנחאי איבדה 0.3%; סינגפור עלתה ב-0.3%; סיאול יורדת ב-0.3%.

יצרניות הרכב מובילות את הירידות באסיה הבוקר, לאחר שהנשיא דונלד טראמפ הורה לבחון הטלת מכס על יבוא מכוניות לארה"ב; הין היפני עולה ב-0.6% לשער של 109.49 לדולר, בעקבות מגמה מעורבת במסחר הגלובלי אמש והבוקר, וחששות גיאופוליטיים.

הנפט הגולמי מסוג טקסס  מתוק ירד ב-0.3% למחיר של 71.65 דולר לחבית; הזהב רשם עלייה קלה של 0.1%, ל-1295.23 דולר לאונקייה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרוטוקול הפד דחף את וול סטריט לעליות; GE ביום הגרוע מ-2009

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית לאחר שפרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי שפורסם היום הצביע על אפשרות שהתגברות האינפלציה בארה"ב לא תגרור בהכרח האצה בקצב העלאת הריבית.

המדדים פתחו את היום במגמה שלילית לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הביע חוסר שביעות רצון מהתקדמות שיחות הסחר בין ארצו לסין, ואותת על אפשרות כי הפסגה המתוכננת בינו לבין מנהיג קוריאה הצפונית תידחה.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.6%; מדד S&P 500 הוסיף 0.3%; מדד דאו ג'ונס   טיפס ב-0.2%.

מניית ג'נרל אלקטריק צנחה ביותר מ-7%, הנפילה היומית החדה ביותר זה תשע שנים, לאחר שמנכ"ל קונצרן התעשייה ג'ון פלנרי הזהיר כי הקשיים שעמם מתמודדת החברה צפויים להימשך מספר שנים. "זה לא הולך להיות פתרון מהיר", אמר פלנרי בדברים שנשא בכנס בפלורידה.

מניית טיפאני קפצה ביותר מ-23% ונסגרה בשיא לאחר שרשת חנויות תכשיטי היוקרה רשמה רווח ומכירות רבעוניים שעלו באופן ניכר על התחזיות.

מניית טרגט נפלה בכמעט 6% לאחר שהקמעונאית המוזלת דיווחה על רווח רבעוני נמוך מתחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסוג בעקבות גידול מפתיע במלאי הגולמי בארה"ב

מחיר הנפט נסוג בעקבות גידול מפתיע במלאי הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 71.84 דולר לחבית, ירידה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-5.8 מיליון חביות, לפי נתונים שפירסם היום משרד האנרגיה האמריקאי.

אנליסטים צפו ירידה של 1.7 מיליון חביות בנתוני מלאי השבועי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביטקוין מתחת ל-7,500 דולר; צלל ב-20% החודש

ערך ביטקוין צנח מתחת לרף של 7,500 דולר לראשונה זה שישה שבועות ומשלים נפילה של יותר מ-20% בתוך פחות משלושה שבועות, בצל המשך החששות מהידוק הרגולציה של שוק המטבעות הדיגיטליים.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 7,498.6 דולרים, נפילה של 8.5% ביממה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק.

ערך המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם צלל בקרוב ל-40% מתחית השנה, לאחר זינוק של כ-1,300% למחיר של כמעט 20,000 דולרים בשנת 2017.

השווי של מטבעות קריפטו אחרים צונח אף הוא היום. אתריום צוללת ב-13%, ביטקוין קאש נופלת ב-14%, XRP (ריפל) צונחת ב-11%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק הפדרלי: "העלאת ריבית נוספת בקרוב"

בכירי הבנק הפדרלי העריכו כי התחזית לכלכלת ארה"ב מצדיקה העלאת ריבית נוספות בקרוב, ואותתו כי יקבלו בברכה חריגה מסוימת של האינפלציה מעל ליעד של 2% שקבעו, עדות לכך שמקבלי ההחלטות אינם ממהרים להגביר את קצב העלאת הריבית.

"מרבית המשתתפים העריכו כי אם נתונים שיפורסמו בעתיד יאשרו באופן כללי את התחזית הכלכלית הנוכחית, כנראה שבקרוב יהיה מתאים לוועדה לנקוט בצעד נוסף לצמצום המדיניות המרחיבה", נכתב בפרוטוקול ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהתקיימה בתחילת החודש, ואשר פורסם היום.

תקופה זמנית שבה האינפלציה "תעלה במתינות מעל ל-2% תעלה בקנה אחד עם יעד האינפלציה הסימטרית של הוועדה ועשוי לסייע בעיגון תחזיות האינפלציה בטווח הארוך יותר", נכתב בפרוטוקול.

הפרוטוקול שפורסם היום מאשר למעשה את התחזיות לפיהן הבנק המרכזי מתכוון להעלות את הריבית בארה"ב בפגישתו הבאה ביוני, אולם בכירי הפד טרם הכריזו כי הצליחו להגיע ליעד האינפלציה.

"יש לציין כי מוקדם מדי להגיע למסקנה כי האינפלציה תיאשר ברמות של כ-2%, במיוחד לאחר מספר שנים שבהן האינפלציה היתה בהתמדה נמוכה מהיעד של 2% שקבעה הוועדה", נכתב בפרוטוקול.

בפגישה, הותירו בכירי הבנק את הריבית ללא שינוי בטווח של 1.5%-1.75% שאליו העלו את הריבית בישיבתם במארס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העלאת ריבית בטורקיה בלמה את נפילת הלירה

הבנק המרכזי של טורקיה העלה היום את הריבית בניסיון לבלום את צניחת שער הלירה ששובר שיאים שליליים כמעט מדי יום. הבנק העלה את ריבית משבצת הנזילות המאוחרת (late liquidity window rate) - תוכנית שהבנק המרכזי מציע לבנקים שמאפשרת להם לנצל את עודף הנזילות שלהם - ב-3% לרמה של 16.5%.

ההחלטה התקבלה בתום פגישה שלא מן המניין שקיימה ביום רביעי ועדת המדיניות המוניטרית של הבנק כדי "לדון בהתפתחויות האחרונות".

הלירה הטורקית, שנפלה מוקדם יותר היום ב-5.5% מול הדולר לרמתה הנמוכה מעולם, עברה בעקבות הודעת הבנק המרכזי לזינוק של 2.5% מול הדולר לשער של 4.5512 לירה לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ביום הגרוע זה חודשיים

בורסות אירופה נסוגו משיא של ארבעה חודשים ורשמו את הנפילה היומית החדה ביותר זה חודשיים בצל שובם של החששות מפני כשלון שיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שתי הכלכלות הגדולות בעולם, ועל רקע נתוני מקרו כלכליים מאכזבים שפורסמו היום בגוש היורו.

בורסת לונדון, שנסגרה בשיא בשני ימי המסחר הראשונים של השבוע, נסוגה ב-1.1%; פרנקפורט נפלה ב-1.5%; פריז איבדה 1.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-1.1%, הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-22 במארס, לאחר שנסגר ביום שלישי ברמתו הגבוהה ביותר מאז שלהי ינואר.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.7% לשער של 1.1694 דולר ליורו; הליש"ט מאבדת 0.7% מול הדולר לרמה של 1.3339 דולר לליש"ט, רמתה הנמוכה ביותר בשנת 2018.

בורסת מילאנו נסגרה בירידה של 1.3%. השבוע, לאחר מגעים ארוכים שנמשכו מאז הבחירות ב-4 במארס, הציגו המפלגות שעומדות להרכיב את הממשלה באיטליה את המועמד שלהן לראשות הממשלה. מנהיגי תנועת חמשת הכוכבים האנטי ממסדית ומפלגת הימין הקיצוני הליגה לואיג'י די-מאיו ומתאו סלביני נפגשו ביום שני עם נשיא איטליה סרג'יו מטארלה והמליצו על ג'וזפה קונטה, משפטן ללא ניסיון פוליטי. מטארלה אמור להודיע היום על החלטתו אם לאשר את מינויו של קונטה, לאחר שברגע האחרון התגלה כי שיקר לגבי לימודיו האקדמיים.

מניית ברקליס נסוגה בכ-1% בעקבות דיווחים כי הבנק הבריטי עשוי להתמזג עם אחד ממתחריו. מניית סטנדרד צ'רטרד, ששמו עלה כמועמד המוביל, טיפסה ב-0.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה מפתיעה במכירות בתים חדשים בארה"ב

המכירות של בתים חדשים בארה"ב ירדו במפתיע באפריל, לפי נתונים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי.

מכירות הבתים ירדו באפריל ב-1.5% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 662 אלף יחידות - פחות מתחזיות הכלכלנים לקצב מכירות שנתי של 682 אלף.

עם זאת, לעומת חודש אפריל 2017, זינוק מכירות הבתים ב-11.6%.

המחיר החציוני של בתים חדשים שנמכרו בארה"ב טיפס באפריל ב-0.4% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, ל-312,400 דולרים.

עוד בחזית המקרו כלכלית היום בארה"ב: מדד מנהלי הרכש של מגזר השירותים טיפס החודש לרמה של 55.7 נקודות לעומת 54.6 נקודות באפריל, מסרה היום חברת המחקר IHS מרקיט.

המדד המקביל של מגזר הייצור טיפס במאי לרמה של 56.6 נקודות לעומת רמה של 56.5 נקודות בחודש הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחפשים מקלט: המשקיעים נמלטים לזהב, לין היפני ולאג"ח ממשלתיות אמריקאיות

המשקיעים מחפשים מקלט בנכסים הנחשבים לבטוחים יחסית כמו הין היפני, הזהב והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות, על רקע של התפתחויות כלכליות ופוליטיות ברחבי הגלובוס שהגבירו את חוסר הוודאות בשווקים.

בין ההתפתחויות הללו ניתן למנות את הקשיים בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, חוסר ודאות פוליטית וכלכלית באיטליה וטורקיה, וספקות לגבי קיום הפסגה המתוכננת בין נשיא ארה"ב למנהיג קוריאה הצפונית.

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם לרמתו הגבוהה ביותר השנה, אולם נופל מול הין היפני ב-1.1% לשער של 109.71 ין לדולר. המטבע האמריקאי מתחזק ב-0.7% מול היורו לרמה של 1.1696 דולר ליורו.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4% לרמתו הגבוהה ביותר בשנת 2018.

עליות נרשמות בשוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות. התשואה על האג"ח ל-10 שנים נופלת ב-0.05% לרמה של 3.01%, לאחר שביום שישי טיפסה ל-3.126% - שיא של שבע שנים במונחים תוך-יומיים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסחרים בניו יורק במחיר של 1,301.4 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רשת תכשיטי היוקרה טיפאני ניפצה את התחזיות

רשת חנויות תכשיטי היוקרה טיפאני דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים באופן ניכר מתחזיות האנליסטים.

מניית טיפאני מזנקת ביותר מ-10% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה רשמה רווח נקי של 142 מיליון דולר, או רווח של 1.14 דולר למניה, ברבעון הכספים שהסתיים בסוף אפריל, לעומת רווח של 93 מיליון דולר, או רווח של 74 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 83 סנט למניה.

בשורה העליונה דיווחה טיפאני על מכירות רבעוניות של מיליארד דולר, צמיחה של 15% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 959 מיליון דולר.

מכירות חנויות הרשת הפתוחות לפחות שנה צמחו ב-10% ברבעון - הרבה מעל לתחזיות האנליסטים לגידול של 3.5%.

במבט קדימה, צופה החברה רווח שנתי של 4.5-4.7 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 4.42 דולר למניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט בשפל של 5 חודשים

הליש"ט נפלה לשפל של חמישה חודשים בעקבות נתוני אינפלציה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בבריטניה. הליש"ט נחלשת ב-0.5% מול הדולר לרמה של 1.335 דולר לליש"ט – הרמה הנמוכה ביותר שלה מאז סוף דצמבר 2017.

האינפלציה בבריטניה ירדה לרמתה הנמוכה ביותר זה למעלה משנה, לפי נתונים שפורסמו היום. מדד המחירים לצרכן בבריטניה עלה באפריל ב-2.4%, הקצב המתון ביותר מזה 13 חודשים והאטה לעומת עליה של 2.5% במדד במארס. ההאטה נגרמה בעיקר הודות לירידה במחירי כרטיסי הטיסה. לעומת זאת, נרשמה עליה במחירי הדלק. מדד הליבה שאינו כולל מחירי מזון ואנרגיה עלה ב-2.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה נסגרה בירידות; טוקיו ירדה ב-1.1%

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, על רקע חששות כי הפסגה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבין מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און תידחה ובעקבות הירידות בוול סטריט אמש. טוקיו ירדה ב-1.2%; הונג קונג יורדת ב-1%; שנחאי נסוגה ב-1%; סיאול עלתה ב-0.5%; הבורסה האוסטרלית ירדה ב-0.2% בהובלת מניות האנרגיה.

הין מתחזק ב-0.4% מול הדולר לרמה של 110.44 ין לדולר. מול היורו מתחזק המטבע היפני ב-0.6% לרמה של 129.84 ין ליורו.

בשוק הסחורות, החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי יורדים ב-0.2% ל-72.01 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסוגה משיא של חודשיים; מיקרון בשיא

בורסות וול סטריט נסוגו משיא של יותר מחודשיים לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי יתכן שמפגש הפסגה עם מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און לא יתקיים. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם ותשואות האג"ח בארה"ב התייצבו.

המדדים בוול סטריט דווקא פתחו את יום המסחר במגמה חיובית ומדד דאו ג'ונס אף שב ופרץ את רף 25,000 נקודות לראשונה מאז מארס, על רקע דעיכת החששות מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין. עם זאת, דברי טראמפ לגבי הפסגה עם און העבירה את המדדים לירידות.

מדד דאו ג'ונס , שנסגר ביום שני ברמתו הגבוהה מאז אמצע מארס, נסוג היום ב-0.7%; מדד S&P 500 , שנסגר אף הוא אתמול ברמה הגבוהה מאז אמצע מארס, ירד ב-0.3%; מדד נאסד"ק  איבד 0.2%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2% לאחר שטיפס אתמול לרמתו הגבוהה ביותר בשנת 2018.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נותרה היום ללא שינוי ברמה של 3.06%, לאחר שביום שישי טיפסה ל-3.126% - הרמה תוך-יומית הגבוהה ביותר מזה שבע שנים.

מניית מיקרון קפצה ב-6.4% לשיא לאחר שהודיעה על תוכנית לקנייה חוזרת של מניותיה בהיקף של 10 מיליארד דולר.

מניית ג'י.סי פני נפלה ב-6.8% לרמתה הנמוכה מעולם לאחר שרשת בתי הכלבו הודיעה על התפטרות המנכ"ל מרווין אליסון, אשר יעבור לנהל את הקמעונאית לווס (Lowe's).

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזר הרכב הוביל את העליות באירופה; לונדון בשיא

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר זה כמעט ארבעה חודשים על רקע המשך דעיכת החששות מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מניות יצרניות הרכב הובילו את העליות היום באירופה לאחר שסין הודיעה על הורדת המכס על יבוא מכוניות וחלקי חילוף לרכב.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.2% ונסגר בשיא זה היום השני ברציפות. פרנקפורט עלתה ב-0.7%; פריז הוסיפה 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.3% לרמתו הגבוהה מאז שלהי ינואר.

היורו נחלש ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.179 דולר ליורו. הליש"ט מתאוששת ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.3439 דולר לליש"ט, לאחר שנפלה ביום שני לרמתה הנמוכה ביותר השנה מול המטבע האמריקאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט מתחזקת מול הדולר

הליש"ט מתחזקת ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.346 דולר לליש"ט, לאחר שבכיר בבנק המרכזי של בריטניה צפה כי הריבית תעלה עד שש פעמים בשלוש השנים הבאות. הבכיר, גרטיאן וליגה, כתב כי הוא צופה העלאה או שתיים של 0.25% בכל שנה בשלוש השנים הבאות. אם התחזית תתממש, הריבית בבריטניה תגיע לרמה של 2% ב-2021, לעומת 0.5% כיום.

נגיד הבנק המרכזי של בריטניה, מארק קרני, התייחס בדברים שנשא בפני הפרלמנט הבריטי, להחלטת הבנק להשאיר את הריבית החודש ללא שינוי. הוא אמר כי הוא לא חושב שהצמיחה בכלכלה הבריטית ברבעון הראשון היתה חלשה כפי שהנתונים הראו. "היו גורמים זמניים שפגעו בצמיחה ברבעון הראשון", אמר, והוסיף כי זו הסיבה שמקבלי ההחלטות העדיפו להמתין לנתונים נוספים לפני שיעלו את הריבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות באסיה; מחיר הנפט עלה לרמה הגבוהה זה ארבע שנים

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות קלות על רקע התפוגגות מתיחות הסחר בין ארה"ב לסין. נשיא ארה"ב הודיע היום כי הוא נסוג מכוונתו להטיל מכסים על סין. בורסת הונג קונג סגורה לרגל יום הולדת לבודהה. טוקיו ירדה ב-0.2%; שנחאי ננעלה ללא שינוי ניכר ברמה של 3,214 נקודות; סינגפור ירדה ב-0.2%; סיאול עלתה ב-0.3% וסידני איבדה 0.7% מערכה.

הדולר נסחר במגמה מעורבת. הין עולה ב-0.05% ל-110.99 ין לדולר. היורו עולה ב-0.2% ל-1.1819 דולר. הליש"ט עולה ב-0.2% ל-1.3457 דולר.

הנפט ממשיך לעלות ומתקרב לרמה הגבוהה ביותר זה ארבע שנים. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.6% ל-72.6 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.7% ל-79.8 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט בשיא של חודשיים; הדולר ברמתו הגבוהה השנה

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא של חודשיים בהובלת מניות הבלו צ'יפ והדולר התחזק לרמתו הגבוהה ביותר השנה מול המטבעות המרכזיים בעולם, לאחר שהתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין חיזקה את ההערכות כי נמנעה התלקחות מלחמת סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-1.2%; מדד נאסד"ק עלה ב-0.5%; מדד S&P 500 הוסיף 0.7%. שלושת המדדים נסגרו ברמתם הגבוהה ביותר מאז אמצע חודש מארס.

מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 ממשיך נסגר ברמתו הגבוהה מעולם זה יום המסחר הרביעי ברציפות.

הדולר מתחזק בעולם לאחר ששר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אחר כי ארה"ב משהה את מלחמת הסחר לאור התקדמות בשיחות עם סין.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס כעת ב-0.1% לאחר שמוקדם יותר עלה לרמתו הגבוהה ביותר בשנת 2018.

מניית ג'נרל אלקטריק טיפסה בקרוב ל-2% לאחר שקונצרן התעשייה הודיע על מכירות חטיבת התחבורה ליצרנית ציוד מסילות הרכבת Wabtec בעסקה בשווי של 11.1 מיליארד דולר. מחיר מניית GE גבוה כעת בכ-19% משפל של תשע שנים - 12.83 דולרים - שאליו נפל בתשיעי באפריל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר הבחירות בוונצואלה: הנפט טיפס לרמה הגבוהה מ-2014

מחיר הנפט נסגר בניו יורק ברמתו הגבוהה ביותר זה שלוש שנים וחצי, על רקע התגברות הציפיות כי ארה"ב תחריף את הסנקציות על ונצואלה בעקבות הבחירות במדינה הדרום אמריקאית.

עיצומים נוספים צפויים לפגוע בתפוקת הנפט של ונצואלה, שסובלת גם כך מהמשבר הכלכלי במדינה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו היום במחיר של 72.24 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2014, לאחר עלייה של 1.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסת לונדון שוברת שיאים; נפילות במילאנו

בורסות אירופה נסגרו בשיא של כמעט ארבעה חודשים על רקע התגברות ההערכות כי ניתן יהיה למנוע התלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון עלתה ב-1% ונסגרה בשיא לאחר שהליש"ט נחלשה מול הדולר לרמתה הנמוכה ביותר השנה. פריז טיפסה ב-0.4%.

מנגד, בורסת מילאנו צנחה ב-1.5% לקראת הצגת ההסכם הקואליציוני בין מפלגת חמשת הכוכבים ומפלגת הליגה בפני נשיא איטליה היום. ירידות חדות נרשמו בשוק האג"ח הממשלתיות של איטליה, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים זינקה מעל לרמה של 2.4% - רמתה הגבוהה ביותר מאז סתיו 2014.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.3% לרמתו הגבוהה ביותר מאז ה-30 בינואר. לא התקיים היום מסחר בבורסת פרנקפורט. היורו נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.1765 דולר ליורו. הליש"ט נסוגה ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.3415 דולר לליש"ט.

מניית יצרנית התרופות אסטרה זנקה קפצה ב-3.4% בלונדון לאחר שהחברה קיבלה את אישור מינהל התרופות האמריקאי (FDA) לתרופה ללוקמיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הלירה הטורקית בשפל - צללה ב-8% תוך שבוע

הלירה הטורקית צונחת לרמתה הנמוכה מעולם הן מול הדולר והן מול היורו, לאחר שעליית תשואות האג"ח הממשלתיות בארה"ב המשיכה להחליש את מטבעות השווקים המתעוררים.

הלירה צונחת ב-1.8% לשער של 4.5736 לירה לדולר, ומשלימה בכך נפילה של 7.6% בשבעה ימי מסחר, לאחר שמוקדם יותר היום כבר צללה לשפל של 4.5751 לירה לדולר.

הלירה, שהובילה בשבוע שעבר את נפילות המטבעות בשווקים מתעוררים, סובלת מהעלייה המתמשכת בתשואות בארה"ב אשר הופכת את ההשקעה בנכסים ברמת סיכון גבוהה יותר לפחות מפתה עבור המשקיעים.

"אני לא רוצה להישמע כמו תקליט שבור, אבל לאחר שהלירה שוב צנחה לשפל ברור כעת שאם הבנק המרכזי של טורקיה לא ינקוט בצעדים החלטיים ויעלה את הריבית באופן משמעותי בישיבת חירום, הנפילות יימשכו", אמר פיוטר מאטיס, אסטרטג מטבעות שווקים מתעוררים של רבובנק בלונדון, לסוכנות הידיעות בלומברג.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אסיה ננעלה בעליות; הין יורד ב-0.4%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים לאחר שאתמול הודיעה ארה"ב כי סין הסכימה להגדיל משמעותית את רכישת המוצרים האמריקאיים, במסגרת שיחות הסחר שנערכות בימים אלו בין שתי בהמדינות. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.9%.

טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג הוסיפה 0.6% לערכה; שנחאי התחזקה ב-0.6%; סינגפור עלתה ב-0.5%; סיאול עלתה ב-0.4% וסידני ננעלה בירידות קלות של 0.05%.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.4% ל-111.27 ין לדולר. היורו יורד ב-0.2% ל-1.1750דולר והליש"ט יורדת ב-0.4% ל-1.3408 דולר - הרמה הנמוכה ביותר ב-2018. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-3.078%.

הנפט נסחר בעליות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.3% ל-71.5 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.2% ל-78.6 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker