מניות החברות הקטנות שוברות שיאים בוול סטריט; הנפט ברצף העליות הארוך מ-2011

הסכם להקמת ממשלה פופוליסטית הפיל את המניות והאג"ח באיטליה ■ תשואת האג"ח הממשלתיות בארה"ב נסוגה משיא של שבע שנים ■ הדולר בשבוע הטוב ביותר החודש ■ הזהב התאושש מהשפל של 2018 ■ בורסת לונדון ברצף העליות הארוך מ-2005

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית על רקע המשך שיחות הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מגזר ההיי-טק הוביל את הירידות, ואילו מניות החברות הקטנות המשיכו לשבור שיאים. תשואת האג"ח הממשלתיות בארה"ב נסוגה מרמתה הגבוהה ביותר מזה שבע שנים.

מדד נאסד"ק נסוג היום ב-0.4% בדרכו לירידה שבועית של 0.7%; מדד S&P 500 ירד ב-0.3% ואיבד 0.5% בסיכום שבועי; מדד דאו ג'ונס נסגר היום כמעט ללא שינוי אולם נסוג ב-0.5% השבוע.

מנגד, מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 טיפס היום ב-0.2% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם זה היום השלישי ברציפות. בסיכום שבועי עלה המדד ב-1.3% - שבוע חיובי שלישי ברציפות.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נסוגה ב-0.05% לרמה של 3.06% לאחר שנסגרה ביום חמישי ברמתה הגבוהה ביותר מאז שנת 2011.

מניית אפלייד מטריאלס נפלה ביותר מ-8% לאחר שיצרנית השבבים סיפקה תחזית מכירות מאכזבת.

מניית קמפבל צללה ביותר מ-12% לאחר שיצרנית המרקים המוכנים בקופסאות שימורים הודיעה על פרישתה של המנכ"לית דניז מוריסון באופן מיידי. החברה גם הורידה את תחזית הרווח השנתי.

מניית נורדסטרום צנחה בקרוב ל-11% לאחר שהקמעונאית דיווחה על צמיחה נמוכה מהצפוי במכירות חנויותיה הפתוחות לפחות שנה.

מניית דיר קפצה ב-5.8% לאחר שענקית המיכון החקלאי הודיעה כי תקצץ בהוצאות ותייקר את מוצריה, לאחר שדיווחה על צמיחה מתונה מהצפוי ברווחים ובמכירות הרבעוניים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם ונמצא בדרכו לשבוע הטוב ביותר מאז שלהי אפריל לאחר שתשואות האג"ח הממשלתיות בארה"ב זינקו השבוע לרמתן הגבוהה ביותר מזה שבע שנים.

חוסר ודאות סביב יחסי איטליה עם האיחוד האירופי לאחר גיבוש קווי היסוד של ממשלה פופוליסטית חדשה בכלכלה השלישית בגודלה בגוש היורו, אף הוא תומך בדולר.

הדולר מתחזק מול היורו ב-0.2% לשער של 1.177 דולר ליורו, ומוסיף 0.3% מול הליש"ט לרמה של 1.348 דולר לליש"ט. מול הין היפני נסחר המטבע האמריקאי כמעט ללא שינוי בשער של 110.72 ין לדולר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.2% לאחר שטיפס השבוע לרמתו הגבוהה ביותר השנה.

בסיכום שבועי נמצא המדד בדרכו לעלייה של 1.3% - השבוע הטוב ביותר מאז השבוע שהסתיים ב-27 באפריל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחיר הנפט נסוג היום אולם טיפס בסיכום שבועי על רקע חששות כי הסלמה במזרח התיכון עקב החלטת ארה"ב לשוב ולהטיל סנקציות על איראן, תגרום לשיבושים באספקת הנפט.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 71.28 דולר לחבית, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-0.8% לאחר שנסגר בשיא של שלוש שנים וחצי בשני ימי המסחר הקודמים. היה זה שבוע חיובי שלישי ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי, שמחירם פרץ השבוע את רף 80 דולר לחבית לראשונה מאז 2014, נסגרו היום במחיר של 78.51 דולר לחבית לאחר ירידה של 1% בבורסת ICE בלונדון.

עם זאת, בסיכום שבועי טיפס מחיר הברנט ב-1.8% בדרכו שבוע חיובי שישי ברציפות - רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז מארס 2011.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחיר הזהב התאושש היום מרמתו הנמוכה ביותר השנה אולם נפל ביותר מ-2% בסיכום שבועי לאחר התחזקות הדולר ועליית תשואות האג"ח בארה"ב פגעו בביקוש למתכת היקרה.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,291.3 דולר לאונקייה, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שנסגרו ביום חמישי ברמתם הנמוכה ביותר ב-2018.

בסיכום שבועי נפל הזהב ב-2.2% על רקע התחזקות הדולר בעולם, כמו גם זינוק בתשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות השבוע, אף כי הללו שבו לרדת ביום שישי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות חדות נרשמו בשוקי המניות והאג"ח באיטליה לאחר שמפלגת חמשת הכוכבים ומפלגת הליגה הגיעו להסכם קואליציוני להקמת ממשלה משותפת, והציגו קווי יסוד שעלולים לגרור הרחבה נוספת בגירעון בתקציב.

בורסת מילאנו נסגרה בירידה של 1.5% בהובלת מניות הבנקים ובמחזורי מסחר גדולים מהרגיל, בדרכה לנפילה שבועית של 2.8%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של איטליה ל-10 שנים קפצה ב-0.11% לרמה של 2.22%, רמתה הגבוהה ביותר מאז יולי, בדרכה לזינוק של 0.34% השבוע - הקפיצה השבועית החדה ביותר מאז נובמבר 2015.  

התשואה זינקה בכ-0.5% בשבועיים האחרונים ככל שהתחזקו ההערכות כי שתי המנצחות הגדולות של הבחירות השנה - מפלגת חמשת הכוכבים ומפלגת הליגה - יצליחו להסכים על קווי יסוד שיסללו את הדרך להקמת ממשלה משותפת.

מסמך מדיניות משותף בן 57 עמודים שפורסם היום בעמוד פייסבוק של ראש מפלגת חמשת הכוכבים, לואיג'י די מאיו, כולל שורה של סעיפים, בהם הורדה חדה של המסים, הגדלת הוצאות הרווחה, דרישה לבחון מחדש של המגבלות התקציביות שמטיל האיחוד האירופי, ביטול הרפורמה בתוכניות הפנסיה באיטליה שכללה העלאה של גיל הפרישה, ביטול הסנקציות האירופיות נגד רוסיה, ועוד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסוגו משיא של כמעט ארבעה חודשים על רקע הצגת קווי יסוד פופוליסטים ובדלניים של הממשלה החדשה שצפויה לקום באיטליה. חששות מפני כשלון שיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שתי הכלכלות הגדולות בעולם, אף הם הכבידו על המדדים ביבשת.

בורסות לונדון, שנסגרה ביום חמישי בשיא, נסוגה היום ב-0.1%, אולם טיפסה בסיכום שבועי ב-0.7% בדרכו לשבוע חיובי שמיני ברציפות - רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז יולי 2005.   

בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.3%, ופריז איבדה 0.1%. בורסת מילאנו נפלה ב-1.5%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.178 דולר ליורו.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.3% - ירידה ראשונה זה ארבעה ימים - לאחר שנסגר ביום חמישי ברמתו הגבוהה ביותר מאז ה-30 בינואר. בסיכום שבועי עלה המדד ב-0.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העודף בחשבון השוטף של גוש היורו הצטמצם ל-32 מיליארד יורו (37.7 מיליארד דולר) במארס, לעומת 36.8 מיליארד יורו בפברואר, כך אמר היום הבנק המרכזי של אירופה. 

בשנה עד מארס, העודף המצטבר של גוש היורו עלה ל-3.6% מהתמ"ג, לעומת 3.5% בשנה שעברה. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסות אסיה התנהל בעליות  על רקע שיחות הסחר בין ארה"ב לסין ואמירותיו של הנשיא דונלד טראמפ כי הוא מטיל ספק בהצלחתן - שגררו אמש את וול סטריט לירידות.

טוקיו עלתה ב-0.4%. שנחאי הוסיפה 1.2%. הונג קונג עלתה ב-0.6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אותת כי יתכן ששיחות הסחר בין ארצו לסין לא יבשילו לכדי הסכם. מניות החברות הקטנות, שפחות חשופות לשוק הבינלאומי, טיפסו לשיא.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.2%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.1%; מדד דאו ג'ונס איבד 0.2%. מנגד, מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 טיפס ב-0.6% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם זה היום השני ברציפות.

"האם הן יצליחו? אני נוטה להטיל בכך ספק", אמר טראמפ לעיתונאים על רקע פתיחתו היום בוושינגטון של הסבב השני של השיחות בין ארה"ב לסין. כישלון של השיחות עלול לגרום להתלקחות מלחמת סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מניית סיסקו צנחה ב-3.8% לאחר שחברת ציוד הטלקום האמריקאית דיווחה אמש על צמיחה נמוכה מהצפוי בהכנסותיה בתחום השירותים. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של סיסקו ב-8.2 מיליארד דולר.

מניית וול-מארט נסוגה ב-2% למרות שענקית הקמעונות דיווחה היום על רווח והמכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית ג'י.סי פני צללה ב-12.5% לאחר שרשת בתי הכלבו רשמה הפסד רבעוני והנמיכה את תחזית הרווח השנתי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחיר הזהב נסוג לרמתו הנמוכה ביותר בשנת 2018 על רקע המשך עליית תשואות האג"ח בארה"ב והתחזקות הדולר, שפגעו בביקוש למתכת היקרה.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,289.4 דולר לאונקייה - הסגירה הנמוכה ביותר מאז שלהי דצמבר - לאחר ירידה של 0.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם לרמתו הגבוהה ביותר השנה על רקע נתוני מקרו כלכליים חיוביים שפורסמו היום בארה"ב ולאחר שהתשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים טיפסה לרמתה הגבוהה זה שבע שנים.

הדולר מתחזק ב-0.3% מול הין היפני לשער של 110.71 ין דולר. המטבע האמריקאי מוסיף 0.1% מול היורו לרמה של 1.18 דולר ליורו. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

"הפער בין התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים לבין מקבילותיהן של ממשלת גרמניה התרחב ל-2.5%", הסביר האנליסט קרסטן פריש מקומרצבנק בראיון לאתר חדשות הפיננסים מרקטווץ'. "הפעם האחרונה שבה הפער היה רחב יותר היתה לפני כמעט 30 שנים, וזה פועל לטובת הדולר".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו בשיא של כמעט ארבעה החודשים על רקע דו"חות כספיים חיוביים שפורסמו היום ביבשת.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.7% ונסגרה בשיא בעקבות דיווח של העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" לפיו ממשלת בריטניה מתכוונת להישאר בהסכם איחוד המכסים עם האיחוד האירופי מעבר לשנת 2021.

בורסת פרנקפורט עלתה ב-0.9%; פריז הוסיפה 1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.7% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז ה-30 בינואר.

מניית אלטיס קפצה ב-12.4% בבורסת אמסטרדם לאחר שחברת הטלקום של המיליארדר פטריק דרהי דיווחה על צמיחה רבעונית ראשונה מאז 2014 במספר מנויי הפס רחב של חטיבתה הצרפתית, SFR. בעקבות זינוק המניה היום גדל הונו האישי של דרהי ב-717 מיליון דולר, לפי נתוני "פורבס".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ריבית המשכנתאות בארה"ב טיפסה לרמתה הגבוהה ביותר זה שבע שנים.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, טיפסה בשבוע החולף לרמה של 4.61% לעומת 4.55% בשבוע הקודם, לפי נתונים שפירסמה היום ענקית המשכנתאות פרדי מאק.

זוהי רמת הריבית הגבוהה ביותר מאז מאי 2011.

"האפשרות של ריבית שמתקרבת ל-5% עלולה להתחיל להניא קונים פוטנציאלים", אמר הכלכלן הראשי של פרדי מאק, סם קייטר.

העלייה בריבית המשכנתאות באה בעקבות עליית התשואות על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים השבוע, גם הן לרמתן הגבוהה מאז 2011.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תשואות האג"ח בארה"ב, שרשמו ביום רביעי את הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה מחודשיים, ממשיכות לטפס גם היום על רקע מגמת השיפור המתמשכת בתחזיות לכלכלה הגדולה בעולם.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים מטפסת מעל ל-3.1%, יום חמישי ברציפות של עליות, לאחר שמוקדם יותר היום כבר עלתה ל-3.12% - רמתה הגבוהה ביותר מאז יולי 2011.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב גדל בשבוע שעבר ל-222 אלף - שיא של חודש - לעומת 211 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לנתון שבועי נמוך יותר של 215 אלף תביעות.

עם זאת, הממוצע הארבע-שבועי של תביעות האבטלה, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ב-2,750 לרמה של 213,250 - רמתו הנמוכה ביותר מאז 1969.

מספר התביעות המתמשכות נפל ב-87 אלף ל-1.71 מיליון - רמתו הנמוכה ביותר מאז 1973.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחיר חבית נפט מסוג ברנט בלונדון פרץ את רף 80 דולר על רקע המשך החששות כי החלטת ארה"ב לשוב ולהטיל סנקציות על איראן תגרום לצמצום היצע הנפט בשווקים העולמיים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג רנט למסירה ביולי נסחרים במחיר של 80.01 דולר לחבית, עלייה של 1%, בבורסת ICE בלונדון, לאחר שמוקדם יותר טיפסו לרמתם הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2014.

מחיר הנפט מסוג ברנט קפץ בקרוב ל-20% מתחילת השנה, על רקע קיצוצים בתפוקה שביצעו יצואניות מרכזיות בעולם ובעקבות התגברות המתיחות במזרח התיכון.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסחרים במחיר של 72.17 דולר לחבית, עלייה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

ביטול השקעות באיראן מצד חברות אירופיות עקב הסנקציות האמריקאיות יגרום לאיראן לפקפק בכדאיות של הישארותה בהסכם הגרעין, העריך האנליסט אמריטה סן מחברת הייעוץ אנרג'י אספקטס, בראיון לאתר חדשות הפיננסים מרקטווץ. "יצוא נפט איראני בהיקף של לפחות 400 אלף חביות ביום נמצא בסכנה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית וולמארט עולה ב-1.8% לאחר שהקמעונאית הגדולה ביותר בעולם דיווחה על עלייה ברווח ובמכירות ברבעון הראשון של 2018 מעבר לתחזיות הכלכלנים. הרווח הנקי עלה ל-2.13 מיליארד דולר, או 72 סנט למניה, לעומת 3.04 מיליארד דולר, או דולר למניה, ברבעון המקביל.

הכנסות החברה ברבעון עלו ל-122.7 מיליארד דולר ברבעון, לעומת 117.5 מיליארד דולר. תחזיות הכלכלנים היו להכנסות של 120 מיליארד דולר. מכירות וולמארט עלו ל-77.7 מיליארד דולר לעומת 75.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל. הכנסות החברה מרשת סאמס קלאב עלו ל-30.3 מיליארד דולר לעומת 27.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. המכירות בחנויות זהות עלו ב-2.1%.

רכישת פליפקארט, הקמעונית המקוונת ההודית, לפני כשבועיים פגעו בתחזיות הרווח ל-2019 ו-וולמארט צופה ירידה של 25-30 סנט ברווח למניה במידה והעסקה תיסגר בסוף הרבעון השני ב-2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת בעקבות העליות אמש בוול סטריט. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג נחלשה ב-0.5%; שנחאי ירדה ב-0.5%; סינגפור ירדה ב-0.04%; סיאול ירדה ב-0.5% וסידני ירד ב-0.2%.

הדולר נחלש נסחר במגמה מעורבת מול המטבעות המרכזיים. הין יורד ב-0.2% ל-110.68 ין לדולר.

הנפט נסחר בעליות לאחר דיווח על ירידה במלאי השבועי בארה"ב. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% ל-71.7 דולר לחבית ונפא מסוג ברנט עולה ב-0.4% ל-79.5 דולר לחבית.

הדולר האוסרלי עולה ב-0.3% ל-0.75 דולר אמריקאי לאחר דיווח על עלייה במספר המועסקים באוסטרליה. הדולר הניו זילנדי עולה ב-0.3% ל-0.69 דולר אמריקאי לאחר תחזיות של המדינה לעודף תקציבי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים. דאו ג'ונס עלה ב-0.2%; S&P 500 עלה ב-0.4% ו נאסד"ק עלה ב-0.6%. מדד ראסל 2000, מדד העסקים הקטנים, עלה ב-0.9% לשיא של 1,615 נקודות. תשואת אג"ח לעשר שנים עלתה לשיא של 3.097% - הרמה הגבוהה ביותר מאז 2011.

מניית רשת בתי הכלבו  מייסיס  עולה ב-11% לאחר שהחברה דיווחה על עלייה ברווחים זה הרבעון השני ברציפות ועלתה את תחזיות הרווח ל-2018.

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים לאחר שטויטת המדיניות של מנהיגי הפופוליסטים באיטליה הודלפה וגרמה לירידת היורו. היורו יורד ב-0.2% ל-1.1817 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.02% ל-1.3502 דולר.

מניית ענקית ציוד התקשורת סיסקו ירדה ב-4% לאחר נעילת הבוררסות לאחר שהחברה עקפה את תחזיות האנליסטים לרווח ברבעון הראשון של 2018

ענקית האינטרנט הסינית טנסנט דיווחה היום על עלייה של 61% ברווח הנקי ברבעון הראשון בעקבות מכירות חזקות במגזר המשחקים למובייל וצמיחה בשירות התשלומים למובייל של החברה. מניית טנסנט מזנקת ב-7%.

עלייה בתפוקת המפעלים בארה"ב בחודש אפריל, שמעידה כי התעשייה תתמוך בציחה הכלכלית באר"ב ברבעון הנוכחי. תפוקת המפעלים עלתה ב-0.5% באפריל לאחר שנותרה ללא שינוי במארס. כלל התפוקה התעשיית בארה"ב שכוללת את מגזרי הכרייה והשירותים עלתה ב-0.7%. העלייה נרשמה בכל המגזרים למעט מגזר המכוניות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בנפט עבר לעליות בחצי השעה האחרונה לקראת סגירת החוזים. סוכנות האנרגיה הבינלאומית הורידה את תחזיתה לביקוש העולמי לנפט השנה. "הזינוק לאחרונה במחירי הנפט יכביד על הביקוש", נאמר בהודעת הסוכנות, אשר מייעצת לכל הכלכלות הגדולות בעולם בנושאי מדיניות אנרגיה. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני עלו ב-0.3% ל-71.49 דולר לחבית. החוזים על נפט מסוג ברנט למסירה ביוני עלו ל-79.13 דולר לחבית.

החוזים על זהב למסירה ביוני יורד ב-0.1% ל-1,291 דולר לאונקייה על רקע עליית שוקי המניות ועליית התשואה על אג"ח ארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים למעט בורסת מילאנו שירדה בעקבות המגעים הקואליציונים באיטליה. לונדון עלתה ב-0.1%; פרנקפורט הוסיפה 0.2%; פריז עלתה ב-0.2%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.2%.

בורסת מילאנו ננעלה בירידות של 2.3% לאחר שבאיטליה נפוצו היום דיווחים לפיהם מפלגות חמשת הכוכבים והליגה, שמנסות עדיין להרכיב ממשלה אחרי הבחירות ב-4 במארס, צפויות לכלול בהסכם הקואליציוני בקשה למחילת חוב מצד הבנק המרכזי של אירופה ואף עשויות לנטוש את המטבע האירופי. היורו ירד במהלך היום ב-0.4%

מניית ברברי עלתה ב-2% לאחר שקמעונאית האופנה הבריטית הודיעה שתתחיל ברכישה עצמית של מניות בשווי 150 מיליון ליש"ט (202.8 מיליון דולר) ודיווחה על עליה של 5% ברווחיה בשנת הכספים 2018. הרווח הנקי של ברברי הסתכם בשנה שהסתיימה ב-31 במארס הסתכם ב-413 מיליון ליש"ט, אף שההכנסות ירדו ב-1% ל-2.73 מיליארד ליש"ט. החברה העלתה גם את הדיווידנד ל-30.30 פני למניה, לעומת 28.40 פני למניה בשנה שעברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה של 3.7% בבניית בתים חדשים בארה"ב בארפריל. עם זאת הירידה היתה צפויה, לאחר שבמארס הגיעו התחלות הבנייה לשיא של 11 שנים. בעקבות נתוני אפריל ירדו התחלות הבנייה ל-1.29 מיליון בקצב שנתי, בהתאם לתחזיות האנליסטים.

רוב הירידה התרחשה במגזר הדירות בבנייינים ומתחמי מגורים. במגזר התים המשפחתיים, המגזר הגדול ביורת, לא חל שינוי מהותי. התחלו הבנייה בכל האזורים בארה"ב, למעט דרום ארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הלירה הטורקית התייצבה ונסחרת מול הדולר ברמה של 4.4445 לירה לדולר, לאחר שהבנק המרכזי של טורקיה אמר כי הוא עוקב אחר המצב בשווקים וינקוט את הצעדים הנדרשים. בטלוויזיה הטורקית דווח כי נגיד הבנק ייפגש עם הנשיא רג'פ טייפ ארדואן.

מוקדם יותר צנחה הלירה הטורקית לשפל חדש, לאחר שארדואן אמר השבוע כי הוא מתכוון להדק את אחיזתו בכלכלה ולקחת יותר אחריות על מדיניות הריבית אם ינצח בבחירות.

בנוסף, דו"ח של סוכנות דירוג האשראי מודי'ס שפורסם אתמול הזהיר מפני סכנות למגזר הבנקאי בטורקיה, אשר פגיע יותר לדבריה לאובדן אמון המשקיעים. מודי'ס ציינה גם את ההתדרדרות המתמשכת במצב הגיאופוליטי, הבעיות בפוליטיקה הפנימית וסיכונים כתוצאה מהידוק המדיניות המוניטרית בכלכלות המפותחות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העליה במחירי הבתים בסין הואצה מעט באפריל לעומת החודש הקודם, הודות לעליה בחלק מהערים הקטנות. המחיר הממוצע של בתים חדשים ב-70 ערים עלה ב-0.6% באפריל לעומת מארס, בניכוי בתים בסבסוד הממשלה, כך לפי חישובים שערך "וול סטריט ג'ורנל" בהתבסס על נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הסינית. במארס נרשמה עליה של 0.4%.

בהשוואה לאפריל שעבר, נרשמה עליה של 5.3% במחירי הבתים החדשים באפריל, אחרי עליה של 5.5% במארס. בשנחאי ירדו המחירים ב-0.2% בהשוואה לאפריל שעבר, בבייג'ין נרשמה ירידה של 0.7%, בגואנגז'ו הם ירדו ב-0.8% ובשנזן ב-2.2%. לעומת זאת בעיר חרבין שבצפון מזרח סין נרשם זינוק של 12% באותה תקופה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מרבית הבורסות באסיה רשמו היום ירידות שערים, בעקבות הירידות בוול סטריט ועל רקע איום חדש מצד צפון קוריאה ונתוני צמיחה מאכזבים ביפן. טוקיו ירדה ב-0.4%; הונג קונג יורדת ב-0.6%; שנחאי יורדת ב-0.7%; סיאול עלתה ב-0.1%;  הבורסה האוסטרלית עלתה ב-0.2%.

צפון קוריאה הודיעה היום שתשקול מחדש את הפסגה בין מנהיג המדינה קים ג'ונג און לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אם וושינגטון תמשיך להתעקש שפיונגיאנג תוותר על נשקה הגרעיני באופן חד צדדי, כך לפי שידורי ערוץ הטלויזיה הממלכתי של צפון קוריאה.

כלכלת יפן רשמה ברבעון הראשון צמיחה שלילית לראשונה מאז סוף 2015, מה שקטע את רצף הצמיחה הארוך ביותר מזה 28 שנה. התמ"ג של יפן נסוג ב-0.6% ברבעון הראשון, לפי נתונים שפורסמו היום, בעיקר בגלל חולשה בצריכה הפרטית ובהשקעות העסקיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות וול סטריט ירדו בשיעור החד ביותר מזה שלושה שבועות וקטעו שמונה ימי עליות, על רקע מגעי הסחר בין ארה"ב לסין, המתיחות במזרח התיכון והערכות כי הריבית בארה"ב תעלה עוד שלוש פעמים השנה בעקבות נתוני מקרו מעודדים.   דאו ג'ונס  ירד ב-0.8%; S&P 500 ירד ב-0.7%; נאסד"ק  ירד ב-0.8%. התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לעשר שנים עלתה היום לרמה של 3.078% שבה לא היתה מאז יוני 2011. הדולר התחזק זה היום השני ברציפות. מדד הדולר של ICE עלה ב-0.7%.

שר המסחר האמריקאי וילבור רוס אמר היום בנאום כי חילוקי הדעות בין ארה"ב לסין בשיחות הסחר עדיין רבים, אך הביע תקווה כי ניתן להגיע לפיתרון ואמר שהמפתח להצלחת המגעים הוא היחסים האישיים בין שני המנהיגים, דונלד טראמפ ושי ג'ינפינג.

מדד האמפייר סטייט, אשר משקף את הפעילות הכלכלית באזור ניו יורק, עלה בחודש  מאי לרמה של 20.1 נקודות לעומת 15.8 נקודות באפריל, כך דיווח היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. העליה היתה חדה מהתחזיות. כל קריאה של יותר מאפס במדד מראה על צמיחה בפעילות הכלכלית באזור.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט נסגר בעליה קלה על רקע המתיחות במזרח התיכון והורדת תחזית תפוקת הנפט של אופ"ק. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני עלו ב-0.5% ונסגרו ברמה של 71.31 דולר לחבית.

הזהב ירד היום לרמתו הנמוכה ביותר השנה בעקבות התחזקות הדולר והעליה בתשואות האג"ח. החוזים על הזהב למסירה ביוני ירדו ב-2.1% וננעלו ברמה של 1,290.30 דולר לאונקיה - הרמה הנמוכה ביותר והירידה החדה ביותר מאז אמצע דצמבר 2016.

גם מתכות אחרות ספגו ירידות היום. הכסף ירד ב-2.3% ל-16.269 דולר לאונקיה. הנחושת ירדה ב-1.2% ל-3.056 דולר לליברה; הפלטינה ירדה ב-1.9% ל-897.20 דולר לאונקיה והפלדיום ירד ב-1.3% ל-983.20 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים קלות, אך הבורסה בפרנקפורט ירדה בעקבות נתוני מאקרו חלשים בגרמניה. לונדון עלתה ב-0.2%; פרנקפורט ירדה ב-0.1%; פריז עלתה ב-0.2% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%. בורסת מילאנו עלתה ב-0.3% על רקע הציפיות להקמת קואליציה בראשות הפופוליסטים.

כלכלת גרמניה צמחה בקצב איטי המצפוי ברבעון הראשון של 2018, חלק מההאטה בכלל אירופה שלטענת הבנק המרכזי של אירופה היא זמנית בלבד. כלכלת גרמניה צמחה ב-0.3% ברבעון הראשון, לעומת תחזיות הכלכלנים לצמיחה של 0.4%. משרד הסטטיסטיקה הגרמני מסר כי הצריכה הפרטית היתה הגורם המרכזי לצמיחה בעוד המסחר היה חלש ברבעון הראשון.

בבריטניה דווח היום כי שיעור האבטלה נותר במארס 4.2%, שפל של 42 שנים, בעוד שהשכר עלה ב-2.9%, האצה לעומת עליה של 2.8% בפברואר. עם זאת, השכר כולל בונוסים עלה ב-2.6%, האטה לעומת עליה של 2.8% בפברואר.

מניית ענקית התקשורת וודאפון נפלה ב-4.3% בבורסת לונדון לאחר שהמנכ"ל ויטוריו קולאו הודיע כי יפרוש מתפקידו באוקטובר, לאחר שהוביל את חברת המובייל השנייה בגודלה בעולם במשך 10 שנים.

מניית איזיג'ט עלתה ב-3.3% בלונדון לאחר שחברת הטיסות המוזלות דיווחה על צמצום הפסדיה ברבעון האחרון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המכירות הקמעוניות בארה"ב עלו באפריל זה החודש השני ברציפות, מה שמחזק את הראיות כי הכלכלה מתחזקת לאחר התחלה איטית ל-2018. המכירות עלו ב-0.3%, בהתאם לתחזיות, וזאת לאחר עליה של 0.8% בחודש מארס, לפי הנתון המתוקן שפורסם היום. גם בניכוי מכוניות ודלק נרשמה עליה של 0.3% במכירות הקמעוניות. חנויות הבגדים רשמו באפריל את העליה החדה ביותר, בעוד שבמוצרי חשמל, אלקטרוניקה, ציוד רפואי וציוד ספורט נרשמה ירידה קלה. המכירות בברים ומסעדות רשמו את הירידה החדה ביותר זה למעלה משנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הום דיפו דיווחה היום כי החמיצה את תחזיות האנליסטים למכירות בחנויות זהות ברבעון הראשון של 2018, בעקבות מזג אוויר קר שהוביל ירידה במכירות. מניית החברה המובילה בתחום כלי בית וגינון ובחומרי בניין יורדת ב-2% במסחר המוקדם בוול סטריט, לאחר שעלתה ב-22% ב-12 החודשים האחרונים.

נתוני בניית הבתים בארה"ב מחודש מארס מרמזים כי פעילות הבנייה עשויה להאט, כאשר בניית יחידות דיור משפחתיות, שהם הנתח הגדול של שוק הדיור, ירדה ב-3.7%. 

הום דיפו מסרה כי חלה ירידה של 1.3% בעסקות ברבעון הראשון של החברה שהסתיים ב-29 באפריל. המכירות בחנויות שפתוחות זה יותר משנה עלו ב-4.2%, לעומת תחזיות האנליסטים לעלייה של 5.38%.

הרווח הנקי עלה ל-2.4 מיליארד דולר, או 2.08 דולר למניה, ברבעון הראשון, לעומת 2.01 מיליארד דולר, או 1.67 דולר למניה, ברבעון המקביל. האנליסטים צפו רווח של 2.05 מיליארד דולר ברבעון. המכירות עלו ב-4.4% ל-24.95 מיליארד דולרנמוך מתחזית האנליסטים למכירות של 25.16 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בירידות, למרות העליות אמש בוול סטריט. מדד ניקיי בטוקיו ירד ב-0.2%, למרות שהשלים עלייה של 15% מתחילת השנה. בהונג קונג יורד המדד הראשי ב-1.2%, שנחאי עלתה ב-0.6%, סינגפור ירדה ב-0.3%, סיאול איבדה 0.8% מערכה וסידני ירדה ב-0.6%.

הנפט הגולמי נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 70.9 דולר לחבית במסחר בחוזים על נפט מסוג ברנט מתוק. הזהב יורד ב-0.4% ל-1313.4 דולר לאונקיה. 

תשואות אג"ח ל-10 שנים של ארה"ב, המאותתות על כיוון הכלכלה האמריקאית והריבית שם, נסחרות בסביבות 3%.

במסחר במט"ח יציבות, עם הדולר ב-109.74 ין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסות וול סטריט הסתיים בעליות שערים קלות, לאחר שציוץ של טראמפ על ביטול הסנקציות שהוטלו על ZTE הסינית מרגיע את חששות המשקיעים מפני מלחמת סחר עם סין.

מדד דאו ג'ונס ננעל בלעייה של 0.3%. S&P 500   עלה ב-0.1% ו נאסד"ק עלה ב-0.1%.

טראמפ צייץ אתמול כי הורה לשר המסחר וילבור רוס לטפל בנושא הסנקציות שהוטלו על חברת התקשורת ZTE ועשויים למוטט את החברה הסינית. הציוץ של טראמפ בטוויטר מעודד את המשקיעים שמעריכים כי ירדו הסיכויים למלחמת סחר עם סין. סגן נשיא סין צפוי להגיע לארה"ב להמשך שיחות הסחר בין שתי המדינות.

מניית סירס מזנקת ב-16% על רקע דיווחים לגבי מכירת חלק מנכסי החברה לקרן הגידור של מנכ"ל סירס, אדי למפרט, ESL אינווסטמנטס.

מניית זירוקס  ירדה ב-4.3% לאחר שהחברה הודיעה כי היא מבטלת את המיזוג המתוכנן שלה בשווי 6.1 מיליארד דולר עם פוג'יפילם, והגיעה להסדר עם המשקיעים האקטיביסטים קרל אייקן ודרווין דיסון שבמסגרתו תעבור השליטה בענקית הצילום להנהלה חדשה.

מניית טסלה צפויה לרכז עניין לאחר שמתיו שוואל בכיר בחברה שאחראי על הקשר עם רשויות הבטיחות בארה"ב התפטר מתפקידו ועבר לוויימו, חברת המכוניות האוטונומיות של אלפבית . המניה ירדה ב-3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחיר הנפט המשיך לעלות היום, על רקע דיווח אופ"ק כי עודף התפוקה הסתיים.  

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני עלו ב-0.4% ל-70.96 דולר לחבית.

החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה ביולי עלו ב-1.4% ל-78.20 דולר לחבית. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האג"ח הממשלתיות של ארה"ב רושמות עליות על רקע נתוני האינפלציה שהתפרסמו ביום שישי.

התשואה על האג"ח לשנתיים עולה ב-0.0004 נקודות ל-2.543%. התשואה על האג"ח לחמש שנים עולה ב-0.014 נקודות ל-2.852%. התשואה על האג"ח לעשר שנים עולה ב-0.02 נקודות ל-2.991%.

בשבוע שעבר משרד העבודה האמריקאי פירסם את נתוני האינפלציה לחודש אפריל. העלייה היתה מתונה מהצפוי, מה שהפיג את החששות מפני קצב העלאת הריבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בירידות קלוץת, ל רקע המגעים להקמת קואליציה באיטליה. לונדון ירדה ב-0.1%; פרנקפורט איבדה 0.1%; פריז נסגרה כמעט ללא שינוי. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.1%.

הפופוליסטים ומפלגת הימין הקיצוני באיטליה מתקרבים להקמת ממשלה. מפלגת "ליגה" הימין-קיצונית ומפלגת חמשת הכוכבים הפופוליסטית הודיעו כי לאחר סוף שבוע של דיונים, חלה "התקדמות משמעותית" על אף שלא סוכמה זהותו של ראש הממשלה. הבנק המרכזי של אירופה (ECB) מחזיק באג"ח ממשלתיות של איטליה בשווי 340 מיליארד יורו (405.7 מיליארד דולר). כל עוד הממשלה החדשה באיטליה תשמור את הסנטימנט האנטי-ממסדי לעצמה ולא תסטה יותר מדי מהכללים של גוש היורו, הבנק המרכזי ימשיך ברכישות האג"ח, ותשואות האג"ח יישארו נמוכות. בורסת מילאנו עלתה ב-0.2%.

מניית איירבוס יורדת ב-2.4% לאחר שסמנכ"ל הכספים של החברה הודיע העל התפטרותו. הראלד וילהלם הודיע כי יעזוב את החברה בשנה הבאה, במקביל לעזבתו של מנכ"ל יצרנית המטוסים האירופית טום אנדרס.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד התנודתיות של בורסת האופציות של שיקגו CBOE, הידוע בכינוי "מדד הפחד", עולה כעת לאחר שרשם ירידות בשמונת ימי המסחר האחרונים.

מדד VIX רושם עלייה של 0.4% לרמה של 13.15 נקודות. גם העלייה הנוכחית עדיין מותירה את המדד ברמה נמוכה מאוד, מתחת לממוצע ארוך הטווח של 19-20 נקודות. המדד נסחר בירידות באחרונה על רקע התחזקות המניות האמריקאיות. עד כה השה, עלה המדד ב-19%, אך בשלושת החודשים האחרונים איבד 32%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר האמירקאי ממשיך את מגמת ההיחלשות שרשם בסוף השבוע, לאור פרסום נתוני אינפלציה מונים מהצפוי ביום שישי.

הדולר נחלש מול היורו ב-0.41% ל-1.1992 דולר ליורו. מול הליש"ט נחלש הדולר ב-0.4% ל-1.3595 דולר לליש"ט. הדולר נחלש גם מול הדולר הקנדי ומול הפרנק השווייצי. מול הין היפני רושם הדולר עלייה של 0.1%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת הנפט הרוסית רוזנפט דיווחה היום על עלייה חדה ברווח הנקי ברבעון הראשון של 2018 על רקע עלייה בהכנסות. החברה מסרה כי הקטינה את המחויבויות הפיננסיות שלה ב-49% לאחר שהחזירה חובות בסך 1,027 מיליארד רובאל (16.6 מיליארד דולר).

חברת האנרגיה הרוסית רשמה רווח נקי של 81 מיליארד רובאל ברבעון, לעומת 11 מיליארד רובאל השנה שעברה. הכנסות רוזנפט עלו ל-1,722 מיליארד רובאל, לעומת 1,410 מיליארד רובאל.

"בהתחשב בכמה יוזמות נוספות שאנו מבצעים כדי ליצר ערך למשקיעים מצב השוק הטוב יחסית, אנו צופים כי ירידה נוספת בחובות החברה ושיפור התשואה למשקיעים", אמר איגור סצ'ין. 

החברה מסרה כי ייצור הנפט ירד ל-5.7 מיליון חביות ברבעון הראשון של 2018, לעומת 5.8 מיליון חביות ברבעון המקביל ב-2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר ברוב בורסות אסיה ננעל בעליות לאחר שבשבוע שעבר רשמו הבורסות את העליות הגבוהות ביותר מאז פברואר. טוקיו ננעלה בעליות של 0.5%; הונג קונג התחזקה ב-1.3%; שנחאי הוסיפה 0.3% לערכה; סינגפור ירדה ב-0.1%; סיאול נחלשה ב-0.2% וסידני עלתה ב-0.3%.

מניות חברות הטכנולוגיה הובילו את העליות בבורסת הונג קונג לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ יכי הורה למשרד המסחר לבטל את האיסור על חברות אמריקאיות למכור ציוד תקשורת לחסרת התקשורת הסינית ZTE. 

המשקיעים עוקבים אחר ההתפתחויות בבורסת מלזיה לאחר שבשבוע שעבר ברית של מפלגות אופוזיציה (פקטן הרפן - PH) ניצחה בבחירות וזכתה ברוב המושבים בפרלמנט. זו הפעם הראשונה שמפלגת השלטון במדינה, בריסן נסיונל (BN), הפסידה בבחירות מאז שמלזיה זכתה לעצמאות מבריטניה ב-1957. הרינגיט המלזי יורד ב-0.4% מול הדולר.

הין עולה ב-0.1% ל-109.54 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker