וול סטריט מחקה את כל עליות השבוע; S&P 500 ביום הגרוע זה חודשיים

הדולר ותשואות האג"ח בארה"ב צנחו על רקע חשש ממלחמת סחר עם סין ודו"ח תעסוקה מאכזב בארה"ב ■ מניות בואינג, אינטל, אמזון וקטרפילר צנחו ביותר מ-3% ■ לראשונה מנובמבר: שווי שוק מטבעות הקריפטו מתחת ל-250 מיליארד ד' ■ הנפט צנח ב-5% השבוע

צוות גלובל
עדכונים

וול סטריט מחקה את כל עליות השבוע; S&P 500 ביום הגרוע זה חודשיים

בורסות וול סטריט קטעו את רצף הימים החיובי הארוך ביותר מזה חודש תוך מחיקת כל עליות השבוע, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הורה לבחון הטלת מכסי יבוא נוספים נגד סין בהיקף של 100 מיליארד דולר, וצינן בכך את הציפיות כי שתי הכלכלות הגדולות בעולם יצליחו להגיע לפתרון מוסכם שימנע התלקחות מלחמת סחר ביניהן.

דו"ח התעסוקה המאכזב שפירסם היום משרד העבודה האמריקאי הכביד אף הוא על המדדים.

מדד דאו ג'ונס  נפל ב-2.3%; מדד S&P 500   צנח ב-2.2% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז השמיני בפברואר. מדד נאסד"ק איבד 2.3%.

שלושת המדדים מחקו ביום שישי את כל עליות השבוע, לאחר שביום חמישי רצף של שלושה ימי עליות, בראשונה מזה חודש. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.7% בסיכום שבועי, מדד S&P 500 ירד ב-1.4% השבוע, ומדד נאסד"ק נפל ב-2.1% בסיכום שבועי.

מניות של חברות עם חשיפה גדולה לשוק הסיני, דוגמת יצרנית המטוסים בואינג וענקית המיכון הכבד קטרפילר , נפלו היום ביותר מ-3%. מניותיהן של חברות טכנולוגיה גדולות כמו אינטל ו אמזון צנחו אף הן ביותר מ-3%. מניית אפל ירדה ב-2.6%.

מניית טסלה נסוגה היום ב-2.1% אולם רשמה זינוק שבועי של 12.5% - השבוע הטוב ביותר מאז פברואר 2016 - לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה השבוע על קצב ייצור ומסירות של רכבים שהיה נמוך מהיעד ברבעון הראשון, אולם מסרה כי לא תצטרך לגייס הון נוסף השנה. מניית טסלה גם קטעה רצף של חמישה שבועות של ירידות, ובכלל זה נפילה של 12% בשבוע שעבר, שהיה השבוע הגרוע ביותר של המניה מזה שמונה שנים.

חשש ממלחמת סחר גרר את הנפט לנפילה של 5% השבוע

מחיר הנפט נסגר בירידות חדות בניו יורק על רקע חשש מהסלמה בסכסוך הסחר בין ארה"ב לסין ובעקבות גידול במספר השבועי של אסדות קידוח הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 62.06 דולר לחבית, נפילה של 2.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי נפל מחיר הנפט ב-4.6%.

הדולר ותשואות האג"ח בארה"ב צונחים

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות על רקע שובם של החששות מפני התלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הדולר נסוג משיא של חמישה שבועות בעקבות דו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם היום בארה"ב.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נפלה ב-0.05% לרמה של 2.79% - הירידה החדה ביותר זה למעלה משבוע.

הדולר נחלש מול הין היפני ב-0.5% לשער של 106.89 ין לדולר, ונסוג ב-0.4% מול היורו לרמה של 1.2284 דולר ליורו. מול הליש"ט מאבד המטבע האמריקאי 0.6% לשער של 1.4086 דולר לליש"ט.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4% לאחר שטיפס ביום חמישי לשיא של חמישה שבועות. בסיכום שבועי נמצא המדד בדרכו לעלייה של 0.1% - שבוע חיובי שני ברציפות.

לראשונה מנובמבר: שווי שוק מטבעות הקריפטו מתחת ל-250 מיליארד ד'

השווי הכולל של שוק מטבעות הקריפטו נפל היום מתחת לרמה של 250 מיליארד דולר, לראשונה מאז נובמבר.

שווי שוק המטבעות הדיגיטליים מתכווץ ל-249 מיליארד דולר, רמו הנמוכה ביותר מאז שלהי נובמבר, לפני נתוני קוין-מרקט-קאפ - נפילה של 70% משיא של 835 מיליארד דולר אליו טיפס בתחילת ינואר.

ביטקוין, אשר אחראי לכמעט מחצית משווי שוק מטבעות הקריפטו, נסחר כעת במחיר של 6,604 דולרים, ירידה של כ-2% ביממה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק.

סגירה שלילית באירופה - אך עלייה בסיכום שבועי

יום לאחר הזינוק החד ביותר זה כמעט שנתיים, בורסות אירופה נסגרו היום במגמה שלילית בהובלת מגזרי הרכב וחומרי הגלם על רקע חששות כי הסלמה ביחסי המסחר של ארה"ב וסין תתלקח לכדי מלחמת סחר של ממש בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.2%; פרנקפורט נסוגה ב-0.5%; פריז איבדה 0.4%.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.4% לאחר שנסק ביום חמישי ב-2.4% - הזינוק היומי החד ביותר מאז ינואר 2016. הודות לזינוק שרשם ביום חמישי, טיפס המדד בסיכום שבועי בקרוב ל-1%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.2272 דולר ליורו.

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; הונג קונג עלתה ב-1.1%

הבורסות באסיה ננעלו במגמה מעורבת בעקבות הכרזת טראמפ כי הוא מעונין להטיל מכסים נוספים על יבוא סחורות סיניות בשווי 100 מיליארד דולר. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג עלתה ב-1.1%; שנחאי ירדה ב-0.2%; סינגפור הוסיפה 1% לערכה; סיאול ירדה ב-0.4% וסידני ננעלה ללא שינוי ניכר ברמה של 5,788 נקודות.

הדולר מסחר ביציבות מול המטבעות המובילים בעולם לאחר שאתמול עלה מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - ב-0.5% לשיא של כשבועיים. הין נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 107.39 ין לדולר. היורו והליש"ט מתחזקים מעט מול הדולר ונסחרים ברמה של 1.2241 דולר ו-1.4010 דולר בהתאמה.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.3% ל-63.3 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.3% ל-68.1 דולר לחבית.

טראמפ מאיים במכסים נוספים על סין; החוזים העתידיים בוול סטריט עברו לירידות

טראמפ שולח את החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט לירידות. הבית הלבן הודיע אמש אחרי סגירת המסחר בוול סטריט כי דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, הורה לנציגות הסחר של ארה"ב לזהות עוד סחורות סיניות בשווי 100 מיליארד דולר שעליהן ניתן להטיל מכסים.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מגיבים בירידות להודעתו של טראמפ. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס נסחרים בירידות של 1.2%; החוזים העתידיים על S&P 500 יורדים ב-1.1% והחוזים על מדד נאסד"ק 100 יורדים ב-1.3%.

ההכרזה האחרונה של טראמפ היא המשך ישיר של מאבקי הסחר בין שתי המעצמות הכלכליות. נשיא ארה"ב הכריז לפני שבועיים על הטלת מכסי יבוא על סחורות סיניות בשווי 50 מיליארד דולר. בתגובה סין הכריזה על הטלת מכסים על יבוא סחורות אמריקאיות בשווי דומה. טראמפ אמר אמש כי הטלת המכסים על סחורות אמריקאית היא "תגובה לא הוגנת" מצד סין למהלכים הלגיטימיים שלו.

יום שלישי של עליות בוול סטריט; טסלה קפצה ב-21% תוך 3 ימים

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בהובלת מניות הבלו צ'יפ זה היום השלישי ברציפות, על רקע דעיכת החששות כי מחלוקת הסחר בין ארה"ב לסין תצא משליטה ותתלקח לכדי מלחמת סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

תשומת לב המשקיעים נתונה כעת לדו"ח התעסוקה של חודש מארס שיפרסם מחר משרד העבודה האמריקאי.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-1%; מדד נאסד"ק עלה ב-0.5%; מדד S&P 500 הוסיף 0.7%.

מניית  טסלה קפצה ב-6.5% והשלימה זינוק של 21% בתוך שלושה ימים, לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה השבוע על קצב ייצור ומסירות של רכבים שהיה נמוך מהיעד ברבעון הראשון, אולם מסרה כי לא תצטרך לגייס הון נוסף השנה.

מניית אמזון  עלתה ב-2.9% על רקע דיווחים לפיהם משרד ההגנה האמריקאי מתכוון להעניק לחברה חוזה לאספקת שירותי מחשוב ענן בהיקף של עד 10 מיליארד דולר, למרות המתקפות האחרונות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נגד ענקית המסחר המקוון.

מניית פייסבוק טיפסה ב-2.7% לאחר שמפעילת הרשת החברתית הגדולה בעולם הודתה אמש כי מידע רגיש על 87 מיליון משתמשים הגיע לידי חברת קיימברידג' אנליטיקה, וכי הרשת החברתית תגביל מעתה את הגישה לנתונים מצד אפליקציות צד שלישי.

בורסות אירופה ביום הטוב זה שנתיים; פרנקפורט נסקה ב-3%

מניות הכרייה והטכנולוגיה הובילו את בורסות אירופה לזינוק היומי החד ביותר זה כמעט שנתיים על רקע דעיכת החששות מפני התלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין תפגע בצמיחת הכלכלה העולמית. בורסת לונדון רשמה את היום הטוב ביותר זה כמעט שנתיים.

בורסת לונדון זינקה ב-2.4%. פרנקפורט נסקה ב-2.9%; פריז קפצה ב-2.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-2.4% - היום הטוב ביותר מאז יוני 2016 - ונסגר בשיא של שלושה שבועות. היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.2235 דולר ליורו.

הדולר מתחזק; תשואות האג"ח בארה"ב חוזרות לטפס

הדולר מתחזק לשיא של שבועיים מול המטבעות המרכזיים בעולם ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות שבו לטפס, על רקע העתקת מוקד תשומת לב המשקיעים מחששות מפני התלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין, אל דו"ח התעסוקה שיפורסם מחר בארה"ב והשפעתו על המשך העלאת הריבית.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים מטפסת ב-0.03% לרמה של 2.83% - רמתה הגבוהה ביותר זה למעלה משבוע.

הדולר מתחזק מול הין היפני ב-0.6% לשער של 107.45 ין לדולר, ומוסיף 0.4% מול היורו לרמה של 1.2224 דולר ליורו. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5% לשיא של כשבועיים.

התחזקות הדולר היום נרשמת למרות נתוני מקרו כלכליים מאכזבים שפורסמו היום בארה"ב ואשר הצביעו על כך שגירעון הסחר התרחב לרמתו הגבוהה ביותר מאז המשבר הפיננסי העולמי, ושתביעות האבטלה השבועיות זינקו לשיא של שלושה חודשים.

ריבית המשכנתאות בארה"ב ירדה שבוע שני ברציפות

הריבית על המשכנתאות בארה"ב ירדה זה השבוע השני ברציפות, מסרה היום ענקית המשכנתאות פרדי מאק.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, ירדה בשבוע החולף לרמה של 4.4% לעומת רמה של 4.44% בשבוע הקודם.

הריבית הממוצעת על המשכנתאות ל-30 שנה מתחילת השנה היתה 4.29%, לעומת ממוצע של 3.99% בשנת 2017.

תביעות האבטלה בארה"ב זינקו לשיא של 3 חודשים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב זינק בשבוע שעבר לשיא של שלושה חודשים, אולם עודנו נמוך ביותר במונחים היסטוריים.

מספר התביעות הראשונות קפץ ב-24 אלף ל-242 אלף, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר במספר התביעות לרמה של 225  אלף.

מספר התביעות נותר נמוך מרמה של 300 אלף זה 161 שבועות ברציפות, הרצף הארוך ביותר מאז שלהי שנות ה-60 של המאה הקודמת.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד ב-64 אלף ל-1.81 מיליון - המספר הנמוך ביותר מאז סוף 1973.

גירעון הסחר של ארה"ב בשיא של עשור

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב בפברואר ב-1.6% לרמתו הגבוהה ביותר זה עשור, בעוד ממשל טראמפ מטיל מכסי יבוא בניסיון לצמצם את הגירעון.

הגירעון במאזן הסחר התרחב בפברואר ל-57.6 מיליארד דולר - הגירעון הגדול ביותר מאז אוקטובר 2008 - לעומת 56.7 מיליארד דולר בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לגירעון נמוך יותר של 57.4 מיליארד דולר.

ירידה במכירת מכוניות בבריטניה

תעשיית הרכב הבריטית סובלת מההאטה המשמעותית ביותר במכירות זה שש שנים. לפי נתוני המכירות שפורסמו היום, במארס 2018 נמכרו כ-470 אלף מכוניות חדשות, לעומת כ-560 אלף מכוניות חדשות במארס 2017. זהו החודש ה-12 ברציפות שבו נרשמת ירידה במכירות.

כריס בוסוורת, מנהל אסטרטגיה בקלוז ברדרס מוטורס פייננס אמר ל"גרדיאן" כי "מארס הוא חודש פופולרי לקניית כלי רכב בבריטניה, משום שהלוחיות החדשות יוצאות, וגם השינוייים הרגולטוריים הצפויים היו אמורים לעודד את המכירות".

עליות בבורסות אסיה

עליות בבורסות אסיה הבוקר, לאחר שוול סטריט שינתה מגמה אמש ונסגרה בעליות שערים נאות. בורסות הונג קונג ושנחאי סגורות לרגל חג ולא מתנהל בהן מסחר היום; טוקיו עולה ב-1.8%; סינגפור מזנקת ב-2.2%; מדד אסיה דאו מוסיף 0.6%; סיאול עולה ב-1.5%.

מדד הדולר של בלומברג לא רשם שינוי הבוקר; הין היפני רשם ירידה קלה של 0.1% מול הדולר ונסחר בשער של 106.92 ין לדולר.

נפט מסוג טקסס מתוק שנסחר בניו יורק עולה ב-0.5% ל-63.67 דולר לחבית.

מדד דאו ג'ונס השלים את הקאמבק הגדול זה 6 שבועות

בורסות וול סטריט, שפתחו את יום המסחר בנפילות חדות, נסגרו בסופו של דבר בעליות בהובלת מגזר ההיי-טק. מדד דאו ג'ונס השלים את הקאמבק הגדול ביותר זה שישה שבועות על רקע הערכות כי מכסי היבוא שהטילו זו על זו ארה"ב וסין - שתי הכלכלות הגדולה בעולם - לא יפגעו משמעותית בצמיחת הכלכלה הגלובלית.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 1% לאחר שבתחילת יום המסחר צנח ב-2.1%, והשלים בכך את הקאמבק היומי הגדול ביותר מאז השישי בפברואר. מדד נאסד"ק קפץ ב-1.5% לאחר שבמהלך יום המסחר נפל בכמעט 2%; מדד S&P 500 הוסיף 1.2% לאחר שצנח ב-1.5% במהלך היום.

החזית המקרו כלכלית בארה"ב סיפקה חדשות חיוביות לאחר שנתונים שפורסמו היום הצביעו על זינוק חד מהצפוי במספר המשרות במגזר הפרטי ועל המשך הצמיחה המהירה של פעילות מגזר השירותים.

יצרנית המטוסים בואינג  , אשר לה חשיפה משמעותית לשוק הסיני, נסוגה ב-1% בצל חשש מהתלקחות מלחמת סחר בין סין לארה"ב.

מניית אמזון טיפסה ב-1.3% למרות חששות מהשפעת מתקפותיו המתמשכות של הנשיא טראמפ על עסקי קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם.

מניית טסלה זינקה ב-7.3% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה אתמול על קצב ייצור ומסירות של רכבים שהיה נמוך מהיעד ברבעון הראשון,  אולם מסרה כי לא תצטרך לגייס הון נוסף השנה.

מניית שירות המוסיקה בסטרימינג ספוטיפיי, אשר קפצה ב-13% אתמול - יום המסחר הראשון לאחר הנפקתה - נסוגה היום ב-2.7%.

היועץ הכלכלי של טראמפ: "תגובת השווקים מוגזמת"

לארי קאדלו, ראש המועצה הכלכלית הלאומית בבית הלבן והיועץ הכלכלי הבכיר של נשיא ארה"ב, אמר היום בראיון לערוץ פוקס ביזנס כי "השווקים אינם צריכים להגיב בצורה מוגזמת על מתיחות הסחר" בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

לדבריו, המכסים ייכנסו לתוקף רק עוד מספר חודשים ולכן יש להמתין לראות כיצד הדברים יתפתחו. "נראה איך הדברים יסתדרו", אמר קאדלו. "בסופו של כל התהליך הזה, בקצה הקשת יש אוצר זהב".

נפילות בשוק מטבעות הקריפטו; ביטקוין מתחת ל-7,000 ד'

ערך ביטקוין נפל מתחת ל-7,000 דולרים ומחירי מטבעות דיגיטליים אחרים צנחו אף הם על רקע דיווחים על בעיות התחברות של משתמשים לבורסת המטבעות הדיגיטליים בייננס (Binance), אשר גררו שמועות כי הבורסה נפרצה על ידי האקרים.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 6,86 דולרים, נפילה של 7% ביממה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק. המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם איבד כמחצית משוויו ברבעון הראשון של 2018, לאחר שטיפס לשיא של כמעט 20,000 דולרים בדצמבר.

ערך אתריום, מטבע הקריפטו השני הכי פופולרי אחרי ביטקוין, נופל ב-8.5% ל-380 דולרים. מחיר ריפל, השלישי הכי פופולרי, צונח בקרוב ל-9% ל-50 סנט.

סגירה שלילית באירופה; נתוני אינפלציה חזקים

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעיקרה לאחר שהנפילות שנרשמו בתחילת יום המסחר בצל חששות ממלחמת סחר בין ארה"ב לסין, התמתנו יחד עם הנפילות בוול סטריט. עלייה ראשונה זה ארבעה חודשים באינפלציה בגוש היורו סייעה אף היא בבלימת הירידות.

בורסת פרנקפורט נסגרה בירידה של 0.4%; פריז נסוגה ב-0.2%. מנגד, בורסת לונדון נסגרה בעליות קלות. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.5%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.2297 דולר ליורו.

בחזית המקרו כלכלית: האינפלציה בגוש היורו טיפסה בחודש מארס לקצב שנתי של 1.4%, עלייה ראשונה זה ארבעה חודשים, ושיעור האבטלה בגוש נפל ל-8.5%, רמתו הנמוכה ביותר זה למעלה מתשע שנים, לפי נתונים שפירסמה היום לשכת הסטטיסטיקה האירופית יורוסטט.

ממשל טראמפ פירסם לפנות בוקר רשימה של מוצרים סיניים שעליהם יוטל מכס של 25%. ברשימה נכללים 1,300 מוצרים בשווי 50 מיליארד דולר ובהם שבבים, כימיקלים, טלוויזיות, מדיחי כלים ואופנועים. סין פירסמה בתגובה רשימה נגדית של 106 מוצרים אמריקאים שעליהם יוטל מכס, ובהם מכוניות ומטוסים.  

האטה קלה בצמיחה המהירה של מגזר השירותים בארה"ב

האטה קלה נרשמה בצמיחת פעילות מגזר השירותים בארה"ב בחודש מארס, מסר היום מכון המחקר ISM.

מדד פעילות מגזר השירותים נסוג בחודש שעבר לרמה של 58.8 נקודות לעומת רמה של 59.5 נקודות בחודש הקודם.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות המגזר, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

רמתו הנוכחית של המדד נחשבת לגבוהה במונחים היסטוריים, וכלל קריאה מעל לרמה של 55 נקודות נחשבת ליוצאת דופן.

זינוק חד מהצפוי במשרות במגזר הפרטי בארה"ב

241 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בחודש שעבר, לפי נתונים שפירסם היום מכון המחקר ADP - הרבה מעל לתחזיות הכלכלנים לגידול של 185 אלף משרות.

מארס היה החודש החמישי ברציפות שבו נוספו למגזר הפרטי יותר מ-200 אלף משרות.

נתוני ADP מתפרסמים יומיים לפני שמשרד העבודה האמריקאי יוציא את דו"ח התעסוקה של מארס. כלכלנים צופים כי נוספו בחודש שעבר לכלכלת ארה"ב 175 אלף משרות בלבד - פחות מהגידול במשרות במגזר הפרטי לפי ADP - לאחר זינוק של 313 אלף משרות בפברואר.

מחפשים מקלט: הזהב והין מתחזקים; עליות באג"ח בארה"ב

המשקיעים מחפשים מקלט על רקע חששות מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם - ומעבירים את כספם לנכסים שנחשבים לבטוחים יחסית כמו הזהב, הין היפני והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסחרים במחיר של 1,350.6 דולר לאונקייה, עלייה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הין היפני מתחזק מול הדולר ב-0.5% - הזינוק החד ביותר זה כמעט שבועיים - לשער של 106.06 ין לדולר.

שוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים יורדת ב-0.03% לרמה של 2.75%.

מכסי סין מפילים את מחירי הסחורות; הסויה ב-4%, התירס ב-3%

מחירי הסחורות החקלאיות צונחים בארה"ב בעקבות הודעת משרד המסחר של סין היום על כוונתו להטיל מכס של 25% על יבוא פולי סויה מארה"ב בנוסף למכסים על יבוא סחורות חקלאיות אחרות מארה"ב בהן חיטה, תירס וכותנה.

מחיר החוזים על פולי סויה למסירה במאי 2018 צונח ב-3.7% במסחר בבורסת שיקגו, לאחר שמוקדם יותר כבר צלל ביותר מ-5%. מחירי החוזים על התירס והחיטה נופלים ב-2.7% וב-1.8% בהתאמה.

חששות מפני התלקחות מלחמת סין בין ארה"ב לסין, שתי הכלכלות הגדולות בעולם, מכביד על מחירי הנפט. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסחרים במחיר של 62.52 דולר לחבית, ירידה של 1.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מגמה מעורבת באסיה; סיאול ירדה ב-1.3%

המסחר בבורסות אסיה התנהל במגמה מעורבת, לאחר שממשל טראמפ בארה"ב פרסם בלילה רשימת מוצרים מתוצרת סין שעל ייבואם יוטל מכס של 25%, בהחרפה נוספת של הסכסוך בין ארה"ב לסין, שמשקיעים חוששים כי ייהפך למלחמת סחר עולמית. טוקיו עלתה ב-0.1%; הונג קונג יורדת ב-0.8%; שנחאי עולה ב-0.3%; סיאול ירדה ב-1.3%; סידני עלתה ב-0.2%.

"השווקים כבר עיכלו קודם את החדשות, היות שהמגזרים שאליהם כיוונה ארה"ב ולוח הזמנים היו ידועים", אמר לאתר מרקטווץ' טאי הוי, אסטרטג שוק ראשי מחטיבת אסיה פסיפיק של ג'יי. פי. מורגן אסט מנג'מנט.

וול סטריט נסגרה בעליות; ספוטיפיי קפצה ב-13%; טסלה ב-6%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית בהובלת מניות הבלו צ'יפ, יום לאחר שמדד נאסד"ק מחק את כל עליות שנת 2018 בצל חששות מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין, ומפני צעדים שינקוט הנשיא טראמפ נגד חברות היי-טק כמו אמזון.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 1.6%; מדד נאסד"ק טיפס ב-1%; מדד S&P 500 הוסיף 1.3%.

מניית שירות המוסיקה בסטרימינג ספוטיפיי זינקה בקרוב ל-13% למחיר של כ-149 דולרים ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט לאחר שביצעה הנפקה ראשונה. במהלך יום המסחר כבר נסקה המניה למחיר של 169 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של יותר מ-30 מיליארד דולר.

מניית אמזון , שנפלה אתמול ב-5% בצל מתקפותיו של טראמפ על קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם, התאוששה היום ב-1.5% למרות דיווחים כי הנשיא מחפש דרכים "איך לדפוק את ג'ף בזוס".

מניית טסלה קפצה ב-6% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות דיווחה היום על עלייה בקצב הייצור ברבעון הראשון של השנה. המניה צנחה אתמול ביותר מ-5% בדרכה לנפילה של 19% מתחילת השנה, בעקבות חקירת התאונה שבה נהרג נהג מכונית טסלה מודל X.

מניות ג'נרל מוטורס ו פורד עלו בכ-3% בעקבות פרסום נתוני מכירות חודשיים חזקים של יצרניות המכוניות בארה"ב.

לאחר הרבעון הגרוע זה שנתיים: ההיי-טק הוביל הירידות באירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בהובלת מגזר ההיי-טק ביום המסחר הראשון של הרבעון לאחר שלא התקיים בהן מסחר אתמול לרגל חופשת חג הפסחא.

הירידות היום, שבאו בהמשך לרבעון הגרוע ביותר זה שנתיים של שוקי המניות ביבשת, באו על רקע המשך החששות מהתלקחות מלחמת סחר עולמית והידוק הרגולציה על מגזר הטכנולוגיה.

בורסת לונדון ירדה ב-0.4%; פרנקפורט נסוגה ב-0.8%; פריז איבדה 0.3%.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.5% לאחר נפילה של 4.7% ברבעון הראשון - הרבעון הגרוע ביותר זה שנתיים. היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לרמה של 1.2262 דולר ליורו.

זינוק במכירות המכוניות בארה"ב במארס

יצרניות המכוניות הגדולות דיווחו היום על גידול משמעותי במכירות הרכב בארה"ב בחודש מארס.

ג'נרל מוטורס , יצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב, דיווחה על מכירות של כ-296 אלף כלי רכב בחודש שעבר, זינוק של 16% לעומת מארס 2017.

פורד , היצרנית השנייה בגודלה בארה"ב, רשמה מכירות של 243 אלף מכוניות במארס, גידול של 3.5% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת.

פיאט קרייזלר, יצרנית המכוניות השלישית בגודלה בארה"ב, דיווחה על מכירות של כ-216 אלף כלי רכב בחודש שעבר, זינוק של 14% לעומת מארס 2017.

אסיה ננעלה בירידות קלות; הונג קונג עלתה ב-0.3%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות בעקבות הירידות אמש בוול סטריט. טוקיו ירדה ב-0.4%; הונג קונג עלתה ב-0.3%; שנחאי איבדה 0.8% מערכה; סינגפור ירדה ב-0.6%; סיאול נחלשה ב-0.2% וסידניננעלה בירידות קלות של 0.1%

הירידות אמש במניות הטכנולוגיה בארה"ב והעלייה במדד התנודיות VIX המכונה "מדד הפחד" הובילו לירידות באסיה. הין נסחר ביציבות מול הדולר ברמה של 105.95 ין לדולר. היורו והלי"שט מתחזקים מעט מול הדולר ונסחרים ברמה של 1.2307 דולר ו-1.4057 דולר בהתאמה.

הין יורד ב-0.2% מול הדולר ל-106.08 ין לדולר. נפט נסחר בעליות לאחר שאתמול ירד ב-3% במהלך המסחר. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.6% ל-63.4 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.4% ל-68.1 דולר לחבית.

אפל מפילה את אינטל

ענקית הטכנולוגיה אפל מתכננת להשתמש בשבבים שלה במחשבי מאק החל מ-2020. זאת במקום המעבדים מתוצרת אינטל, כך אמרו מקורות המקורבים לעניין לבלומברג.

המיזם ששמו קלאמאטה (Kalamata) נמצאת עדיין בחיתולה, אך היא חלק מאסטרטגיה רחבה יותר לגרום לכל המכשירים של אפל – כולל מחשבי המאק, אייפון ואייפד – לעבוד בצורה דומה יותר וחלקה יותר, אמרו המקורות. המיזם אושר על ידי המנהלים הבכירים של החברה. 

מניית  אפל  יורדת כעת ב-1.4%. מניית אינטל צונחת ב-8.4%.

מגזר הטכנולוגיה גרר את וול סטריט לירידות חדות

המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל בירידות שערים חדות עם חזרת הסוחרים מחופשת חג הפסחא, וזאת על רקע התגברות החששות ממלחמת סחר.

ה דאו ג'ונס ירד ב-1.9%. S&P 500 איבד 2.2% וה נאסד"ק ירד ב-2.7%.

הבוקר מימשה סין את האיום שלה להטיל מכסים של עד 25% על יבוא של 128 מוצרים מתוצרת ארה"ב, כולל חזיר וצינורות פלדה. משרד המסחר הסיני רמז כי המכסים נועדו להפעיל לחץ על ממשל טראמפ לסגת ממלחמת הסחרשבה פתח.

ממשל טראמפ צפוי לחשוף השבוע את רשימת הסחורות הסיניות עליהן יוטלו מכסי יבוא. המסים יוטלו על סחורות בשווי 60 מיליארד דולר, כשרובן יהיה ממגזר הטכנולוגיה הסיני. לפי הצו הנשיאותי עליו חתם טראמפ ב-22 במארס, נציגות הסחר של ארה"ב צריכה להציג את רשימת הסחורות הסיניות עד יום שישי הקרוב.

מניות ההייטק צפויות לרכז ענייין, כשכל אחת מהן מתמודדת עם בעיה שונה. מניית פייסבוק ירדה ב-2.57% בעוד שערוריית הפגיעה בפרטיות המשתמשים ממשיכה להסעיר את הרשת החברתית.

מניית טסלה צנחה  ב-5.1%, בעקבות חקירת התאונה שבה נהרג נהג מכונית טסלה מודל X.

מניית אמזון איבדה  ב-5.2% בעקבות דבריו של טראמפ שאמר בסוף השבוע כי החוזה של אמזון עם רשות הדואר האמריקאית גורם לה הפסדים ופוגע במשלמי המסים בארה"ב. נטפליקס יורדת ב-5.1%.

מניית סנאפ השילה  8.8% לאחר שהחברה אישרה שקיצצה 7% מכוח העבודה שלה כדי לחסוך כ-25 מיליון דולר ב-2018.

מניית חברת ביטוח הבריאות הומנה עלתה ב-4.4% על רקע דיווחים כי וול מארט תרכוש אותה.

חברת ההשקעות הפרטיות וריטס קפיטל תרכוש את חטיבת הטכנולוגיה לשירותי בריאות של ג'נרל אלקטריק, הודיעו החברות היום (ב). ג'נרל אלקטריק יורדת ב2.5%.

וריטס תרכוש את החטיבה בתמורה ל-1.05 מיליארד דולר במזומן. מנכ"ל וריטס רמזי מוסאלאם, אמר בהצהרה כי החברה "רואה הזדמנות עצומה" בהשקעה בעסק ובשוק ששוויו 9 מיליארד דולר. קירן מרפי, מנכ"ל GE הלת'קר, חטיבת הבריאות בשווי 19 מיליארד דולר של הקונצרן, אמר כי החטיבה תמשיך "להשקיע בכבדות" בפתרונות דיגיטליים בסיסיים כמו אבחונים חכמים ובינה מלאכותית. העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי.

הדולר נחלש מול המטבעות העיקריים

הדולר נחלש מול המטבעות העיקריים וממשיך במגמה של היחלשות עד כה ב-2018. הדולר נחלש מול היורו ב-0.2% לרמה של 1.23 יורו לדולר. מול הליש"ט נחלש הדולר ב-0.2% לרמה של 1.4047 דולר לליש"ט. מול הין היפני מאבד הדולר 0.5% לרמה של 105.73 ין לדולר.

מדד הדולר יורד ב-0.1% ל-90.071.

הזהב התחזק על רקע הבריחה משוקי המניות

מחיר הזהב עלה ביום המסחר הראשון לאחר חופשת הפסחא, על רקע החששות לגבי מלחמת סחר בין סין לארה"ב, שגורמות לבריחה משוקי המניות לעבר המקלט הבטוח.

לאחר שנפלו בשלושת ימי המסחר האחרונים, עלו החוזים על הזהב למסירה ביוני ב-1.4% למחיר של 1,345.80 דולר לאונקיה. החוזים על הכסף למסירה במאי זינקו ב-2.4% למחיר של 16.6 דולר לאונקיה.

מתחזקת התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב

התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-2.75%  בעוד התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב ל-30 שנים מתחזקת ל-2.99%, וזאת על רקע ירידות חדות בשוקי המניות.

סין הודיעה היום כי הטילה מכסים על 128 מוצרים אמריקאיים, מה שעורר מחדש את החששות למלחמת סחר בין שתי המעצמות.

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב התכווץ מעט במארס לעומת החודש הקודם.

הנפט נחלש ב-3%

מחיר הנפט נפל היום על רקע חששות גיאופוליטיים. במסחר האלקטרוני במהלך הלילה עלה מחיר הנפט והתקרב ל-70 דולר לחבית בשל הצניחה בפעילות הקידוחים בארה"ב וחששות מפני הטלת סנקציות חדשות על אירן מצד ארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי ירד ב--3% למחיר של 63.01 דולר לחבית. את הרבעון הראשון של 2018 סיים הנפט בעלייה של 7.5%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביוני איבדו 2.2% ל-67.80 דולר לחבית.

התכווצות קלה במגזר הייצור בארה"ב במארס

מדד מנהלי הרכש של המגזר היצרני (המדד של המכון לניהול האספקה (ISM), האינדיקטור לפעילות הייצור בארה"ב, רשם ירידה קלה במארס, לרמה של 59.3 מרמה של 60.8 בפברואר. תחזית האנליסטים היתה לרמה של 60. קריאה מעל רמה של 50 מבשרת על התרחבות במגזר הייצור.

הוצאות הבנייה בארה"ב רשמו בפברואר עלייה של 0.1% על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בארה"ב. 

אסיה עברה לירידות; טוקיו אבדה 0.3% מערכה

המסחר בבורסות אסיה ננעל ירידות שערים לאחר שממשלת סין הגיבה היום (ב') באופן רשמי על המכסים שהטיל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על פלדה ואלומיניום, כשמימשה את האיום שלה להטיל מכסים של עד 25% על יבוא של 128 מוצרים מתוצרת ארה"ב, כולל חזיר וצינורות פלדה. טוקיו ננעלה בירידות של 0.3%; שנחאי אבדה 0.2% מערכה; סינגפור עלתה ב-0.1% לערכה וסיאול ירדה ב-0.2%.

בורסות הונג קונג וסידני ובורסות אירופה סגורות היום לרגל חג הפסחא.

הין נסחר בירידות קלות, כאשר סקרים מראים על שיפור בפופולריות של ראש הממשלה שינזו אבה מאז נחשפה בראשונה פרשת השחיתות ביפן שבה מעורבת אשתו ושר האוצר בממשלתו. הין יורד ב-0.04% ל-106.28 ין לדולר. היורו עולה ל-1.2328 דולר והליש"ט עולה ב-0.4% ל-1.4067 דולר.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.6% ל-65.3 דולר ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.8% ל-69.9 דולר. 

גולדמן סאקס מוריד את התחזית למדדי המניות ביפן

השערוריות הפוליטיות והין המתחזק מבריחים את המשקיעים מיפן וכעת גולדמן סאקס אומר כי התחזיות לשוק המניות היו גבוהות מידי. בנק ההשקעות חתך את התחזית למדד טופיקס (Topix) לשלושה חודשים הקרובים ב-5.6% ל-1,700 נקודות. גודלמן גם הוריד את התחזית לשישה חודשים ול-12 חודשים ב-2.7% וב-2.5% בהתאמה ל-1,800 ול-1,950 נקודות. מדד טופיקס סיים ת 2017 ברמה של 1,817 נקודות.

המשקיעים הזרים מכרו מניות יפניות בשווי 8.2 טריליון ין ברבעון הראשון של 2018, בשל אי וודאות בשוק שגרמו שערוריות פוליטיות, התחזקות הין והחשש ממצב הסחר העולמי, לפי גולדמן.

הין היפני עלה לרמה הגבוה ביותר זה 16 חודשים מול הדולר בחודש שעבר. הפופולריות של ראש הממשלה שינזו אבה יורדת בעקבות פרשיית מכירת אדמות מדינה לרשת בתי ספר בעלת קשרים, לכאורה, עם אשת ראש הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker