טוקיו עלתה ב-1.4%; הבורסות באירופה ובארה"ב סגורות לרגל הפסחא

זינוק של 28% ברווחי וואווי ■ היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל חופשת יום שישי הטוב ■ וול סטריט נסגרה אתמול בעליות אך בסיכום חודשי דאו ג'ונס קטע את רצף העליות הארוך זה 20 שנה

עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

טוקיו עלתה ב-1.4%

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים, בעקבות העליות בוול סטריט אתמול. טוקיו עלתה ב-1.4%; שנחאי הוסיפה 0.3%; סיאול עלתה ב-0.4%; טייוואן עלתה ב-0.6%. הבורסות בהונג קונג, סינגפור, אוסטרליה וניו זילנד סגורות היום לרגל יום שישי הטוב של חג הפסחא. גם באירופה ובארה"ב לא יתנהל היום מסחר לרגל החג.

חברת הטלקום הסינית וואווי דיווחה היום כי עליה במכירות הסמארטפונים הובילה להתאוששות רווחיה בשנה שעברה, לאחר קיפאון ב-2016. וואווי דיווחה על עליה של 28% ברווח הנקי שלה ב-2017, ל-47.5 מיליארד יואן (7.3 מיליארד דולר). הכנסות החברה עלו ב-15.7% ל-603.6 מיליארד יואן. החברה אמרה כי מכרה 153 מיליון סמארטפונים ברחבי העולם בשנה שעברה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

זינוק בתפוקה התעשייתית ביפן

התפוקה התעשייתית ביפן  זינקה בפברואר ב-4.1%, לאחר ירידה חדה של 6.8% בחודש הקודם. את העליה בפברואר הובילו המכוניות ומיכון אלקטרוני. בנפרד, דווח היום ביפן כי מדד הליבה של מדד המחירים לצרכן, שאינו כולל את מחירי המזון התנודתיים, עלה במארס ב-0.8% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה. נתוני תעסוקה שפורסמו היום הראו כי שיעור האבטלה ביפן הסתכם בפברואר ב-2.5%, לאחר שבינואר ירד ל-2.4% - השיעור הנמוך ביותר מאז אפריל 1993.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דאו ג'ונס קטע את רצף העליות הרבעוני הארוך זה 20 שנה

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות חדות בהובלת מניות ההיי-טק ביום האחרון של שבוע המסחר המקוצר ומדד נאסד"ק השלים רבעון חיובי שביעי ברציפות. עם זאת, מדד דאו ג'ונס קטע את רצף העליות הרבעוני הארוך ביותר זה למעלה מ-20 שנה.

היום היה יום המסחר האחרון של השבוע, החודש והרבעון בוול סטריט שכן מחר לא יתקיים מסחר לרגל חופשת יום שישי הטוב של חג הפסחא.

מדד דאו ג'ונס נסגר היום בעלייה של 1.1% אולם נסוג בסיכום רבעוני ב-2.3%, וקטע בכך רצף של תשעה רבעונים של עליות - הרצף הרבעוני החיובי הארוך ביותר מאז רצף של 11 רבעונים של עליות שהסתיים ברבעון השלישי של 1997.

מדד S&P 500 טיפס היום ב-1.4% אך נסוג בסיכום רבעוני ב-1.2%, וקטע בכך רצף של תשעה רבעונים חיוביים - הרצף העליות הרבעוני הארוך ביותר מאז הרבעון הראשון של 2015.

מדד נאסד"ק זינק ב-1.6% בדרכו לעלייה רבעוני של כ-2.3% - רבעון חיובי שביעי ברציפות, ורצף העליות הרבעוני הארוך ביותר מאז 2015.

מניית  פייסבוק זינקה היום ב-4.4% - הקפיצה החדה ביותר זה חמישה חודשים - על רקע ציפיות כי כלים חדשים שחשפה אתמול יסייעו להרגיע את הביקורת הציבורית עקב פרשת קיימברידג' אנליטיקה, שאספה מידע על כ-50 מיליון משתמשי הרשת החברתית ללא ידיעתם או הסכמתם. עם זאת, בסיכום חודשי נפלה מניית פייסבוק ביותר מ-10% - החודש הגרוע ביותר מאז מארס 2014.

מניית אמזון , שנכנסה אתמול לתיקון של יותר מ-10% מהשיא אליו טיפסה ב-12 במארס, הוסיפה היום כ-1% למרות שנשיא ארה"ב האשים את קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם בכך שאינה משלמת כמעט מסים וגורמת לאלפי קמעונאיות לפשוט רגל. עם זאת, אמזון איבדה לטובת מיקרוסופט את תואר החברה הבורסאית השלישית בגודלה במונחי שווי שוק בארה"ב.

מניית טסלה התאוששה היום משפל של שנה אך עדיין השלימה נפילה חודשית של 22.5% - החודש הגרוע ביותר בתולדותיה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט השלים זינוק רבעוני של 7.5%

מחיר הנפט טיפס היום על רקע הערכות כי מאמצי ארגון אופ"ק ורוסיה להמשיך לצמצם את התפוקה העולמית ימשיכו לשאת פרי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 64.94 דולר לחבית, עלייה של 0.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת, בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט ב-1.4%.

בחודש מארס כולו עלה מחיר הנפט ב-5.6%, וברבעון הראשון קפץ ב-7.5%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב נפל השבוע ב-2% אך עלה בסיכום רבעוני

הזהב נסגר היום בירידות בדרכו גם לירידה שבועית לאחר שדעיכת החששות מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין צמצמה את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על זהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,327.3 דולר לאונקייה, ירידה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי נפל מחיר החוזים ב-2.1%, אולם הם טיפסו ב-0.7% בחודש מארס כולו. מחיר הזהב עלה ב-1.4% ברבעון הראשון של השנה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אירופה סגרה הרבעון הגרוע זה שנתיים; לונדון צנחה ב-8%

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית זה היום השלישי ברציפות על רקע עליות במגזר הרכב ופעילות מיזוגים ורכישות, אולם השלימו את הנפילה הרבעונית החדה ביותר זה שנתיים.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.2% אולם נפלה ב-2.5% בחודש מארס - ירידה חודשית שלישית ברציפות. בסיכום רבעוני נפלה בורסת לונדון ביותר מ-8% - הרבעון הגרוע ביותר מאז הרבעון השלישי של 2011.

הליש"ט נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.4067 דולר לליש"ט, אולם נמצא בדרכו לזינוק רבעוני של 4.1% מול המטבע האמריקאי - הרבעון החזק ביותר מאז הרבעון השני של 2015.

בורסת פרנקפורט קפצה היום ב-1.3% אך עדיין נפלה ב-6.4% ברבעון; פריז הוסיפה 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4% אולם נסוג בסיכום חודשי ב-2.3%. המדד האירופי נפל ברבעון הראשון של השנה ב-4.7% - הרבעון הגרוע ביותר מאז הרבעון הראשון של 2016.

מחר לא יתקיים מסחר בבורסות אירופה לרגל חופשת יום שישי הטוב של חג הפסחא. היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.2288 דולר ליורו.

מניית רנו זינקה ב-6% בבורסת פריז בעקבות דיווחים כי יצרנית המכוניות הצרפתית מנהלת מגעים למיזוג עם ניסאן היפנית.

עוד בתחום המיזוגים והרכישות: בורסת הנגזרים של שיקגו - CME - הודיעה על רכישת NEX הבריטית. העסקה תהפוך את החברה לגדולה בעולם בתחום המסחר בחוזים עתידיים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נפילות בשוק מטבעות הקריפטו; ביטקוין מתחת ל-7,500 ד'

ערך ביטקוין נפל היום מתחת לרמה של 7,500 דולרים על רקע דיווחים כי שתי בורסות מטבעות קריפטו נוספות הודיעו על סגירה על רקע הידוק פיקוח הרשויות במדינה על שוק הנכסים הדיגיטליים.

ביטוקין נסחר כעת במחיר של 7,521 דולרים לפי נתוני טרייד-בלוק, נפילה של 6.4% ביממה החולפת, לאחר שמוקדם יותר צנח למחיר של 7,469 דולרים.

מטבעות דיגיטליים אחרים נופלים אף הם. מחיר אתריום נופל ב-8.5% לרמה של 410.8 דולרים, לפי נתוני קוינדסק. מחירי ביטקוין קאש ולייטקוין צונחים בכ-8%; ריפל נופל ב-6%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תביעות האבטלה בארה"ב בשפל של 45 שנים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-215 אלף - המספר הנמוך ביותר מאז שנת 1973 - לעומת 227 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

כלכלנים צפו גידול במספר התביעות השבועי ל-230 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של מפר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ב-500 ל-224,500.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות גדל ב-35,000 ל-1.87 מיליון.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האינפלציה בארה"ב מתגברת ופוגעת בצריכה הפרטית

ההכנסה האישית זינקה בפברואר אולם הצריכה הפרטית גדלה בשיעור מתון במחצית, בעוד האינפלציה המשיכה להתחזק.

הצריכה הפרטית גדלה בחודש שעבר ב-0.2% לעומת החודש הקודם, וההכנסה האישית גדלה ב-0.4% זה החודש השלישי ברציפות, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. העליות היו בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) בניכוי מחירי המזון והאנרגיה - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - טיפס בפברואר ב-0.2% לעומת החודש הקודם וב-1.6% לעומת פברואר 2017. המדד עודנו נמוך מיעד האינפלציה של 2% שקבע הפד.

המדד הראשי שכולל גם את מחירי המזון והאנרגיה טיפס אף הוא ב-0.2% לעומת החודש הקודם, אך טיפס ב-1.8% לעומת החודש המקביל - הזינוק החד ביותר זה שנה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ציוץ של טראמפ מפיל את מניית אמזון

יום לאחר שדיווחים על כך שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ מחפש באופן "אובססיבי" דרכים לעצור את אמזון הפילו את המניה לתיקון של יותר מ-10% מהשיא בו נסגרה ב-12 במארס, תקף היום טראמפ באופן פומבי את קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם.

"כבר הבעתי את דאגותי ביחס לאמזון זמן רב לפני הבחירות", צייץ היום טראמפ בחשבונו בטוויטר. "בניגוד לאחרים, הם לא משלמים מסים או משלמים מעט מאוד ברמת המדינה והשלטון המקומי, משתמשים במערכת הדואר שלנו בתור נער שליחויות (תוך גרימת הפסדים עצומים לארה"ב), וגורמים לפשיטת רגל של אלפי קמעונאיות!", כתב הנשיא בציוץ.

מניית אמזון עברה לירידות של כ-0.5% במסחר לפני הפתיחה לאחר שמוקדם יותר רשמה עליות בשיעור דומה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; טוקיו עלתה ב-0.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת לאחר שאמש נמשכו הירידות במניות ההייטק בוול סטריט. טוקיו עלתה ב-0.6%; הונג קונג הוסיפה 0.2% לערכה; שנחאי זינקה לקראת סוף המסחר ב-1.2%; סינגפור התחזקה ב-1.5%; סיאול עלתה ב-0.7% וסידני ירדה ב-0.5%.

הדולר נסחר בירידות מול המטבעות המובילים. היון יורד ב-0.2% ל-106.59 דולר.

הנפט נסחר בעליות קלות ויסיים את החודש בעלייה על רקע החחש כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ינסה לבטל את הסכם הגרעין עם איראן ולהטיל סנקציות על יצרנית הנפט מהמפרץ הפרסי. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.2% ל-64.5 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-69.6 דולר לחבית

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניות ההיי-טק נפלו בוול סטריט; טסלה ב-8%, אמזון ב-4%

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית זה היום השני ברציפות לאחר שהמשך נפילת מניות הטכנולוגיה האפיל בהשפעתו על נתוני צמיחה חזקים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.9% בהמשך לנפילה של 2.9% ביום שלישי שנרשמה בצל חששות כי הסלמה ביחס הסחר של ארה"ב וסין תפגע במגזר הטכנולוגיה. מדד S&P 500 איבד 0.3%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.1%.

מניית אמזון צנחה ב-4.4% ונכנסה ל"תיקון" לאחר שהשלימה נפילה של יותר מ-10% משיא של 1,598.39 דולרים בו נסגרה ב-12 במארס. נפילת המניה באה בעקבות דיווח לפיו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מחפש באופן "אובססיבי" דרכים לבלום את קמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם. מניית וול-מארט עלתה ב-1.9%.

מניית טסלה השלימה נפילה דו-יומית של 15% ונסגרה בשפל של שנה לאחר שחברת מודי'ס הורידה את דירוג האשראי של יצרנית המכוניות החשמליות, ועל רקע דיווחים כי רשות התחבורה הפדרלית של ארה"ב פתחה בחקירת נסיבות התאונה הקטלנית שאירעה ביום שישי שעבר, שבמהלכה מת נהג מכונית טסלה מודל X לאחר שהמכונית התנגשה במעקה בטיחות.

מניית פייסבוק התאוששה ב-0.5% על רקע ציפיות כי כלים חדשים שחשפה היום יסייעו להפחית את הביקורת הציבורית הגוברת בעקבות פרשת קיימברידג' אנליטיקה, שאספה מידע על כ-50 מיליון משתמשי הרשת החברתית ללא ידיעתם או הסכמתם.

עוד בלטה לרעה במגזר הטכנולוגיה מניית נטפליקס שנפלה ב-5%.

מניית ג'נרל אלקטריק , שנסגרה ביום שני ברמתה הנמוכה ביותר מאז יולי 2009, השלימה קפיצה של יותר מ-6% תוך יומיים - הזינוק הדו-יומי החד ביותר זה שנתיים וחצי. עם זאת, מחיר מניית קונצרן התעשייה עודנו נמוך ביותר ממחצית מרמתו לפני שנה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שווי מניות ההיי-טק בוול סטריט נחתך בחצי טריליון ד' תוך שבועיים

שווי השוק המצרפי של חברות הטכנולוגיה במדד המניות S&P 500 נחתך ביותר מ-500 מיליארד דולר בתוך כשבועיים.

שווי החברות טיפס לשיא של כשישה טריליון דולר ב-12 במארס, אולם מאז נפל בכ-9% לכ-5.5 טריליון דולר, לפי נתוני מרקט דאטה גרופ מבית "וול סטריט ג'ורנל".

מרבית הנפילה נבעה מצניחת שווי השוק של קומץ ענקיות טכנולוגיה כמו פייסבוק , אפל , מיקרוסופט , נטפליקס ו אלפבית - החברה האם של גוגל - ששוויין המצרפי צלל בקרוב ל-340 מיליארד דולר מאז ה-12 במארס, דיווח אתר החדשות "מרקטווץ'".

שווי השוק של אמזון לבדה נחתך ב-74 מיליארד דולר מאז ה-12 במארס.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט בדרך לירידה שבועית ראשונה זה חודש

מחיר הנפט נסגר בירידות על רקע גידול חד מהצפוי במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 64.38 דולר לחבית - הסגירה הנמוכה ביותר זה כמעט שבוע - לאחר ירידה של 1.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק. מתחילת השבוע ירד מחיר החוזים ב-1.2% והם נמצאים בדרכם לשבוע שלילי ראשון זה חודש.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 69.53 דולר לחבית, ירידה של 0.8%, בבורסת ICE בלונדון.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-1.6 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. כלכלנים צפו גידול מתון יותר של מיליון חביות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב בנפילה החדה זה חמישה שבועות

מחיר הזהב רשם את הנפילה היומית החדה ביותר זה חמישה שבועות לאחר שהתחזקות הדולר בעולם צמצמה את הביקוש למתכת היקרה בתור השקעה חלופית.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,324.2 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר זה שבוע, לאחר ירידה של 1.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-20 בפברואר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הדולר מתחזק בעולם; מזנק ב-1.4% מול הין היפני

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות מתייצב והדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם, בעקבות נתוני צמיחה חזקים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב.

תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים כמעט ללא שינוי ברמה של 2.77%, לאחר שמוקדם יותר נפלה אל מתחת לרמה של 2.75% לראשונה זה כשבעה שבועות.

הדולר קופץ ב-1.4% מול הין לשער של 106.81 ין לדולר, לאחר שנפל בסוף השבוע לרמתו הנמוכה ביותר מול המטבע היפני מאז הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016. מול היורו מתחזק הדולר ב-0.7% לרמה של 1.2319 דולר ליורו.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.8%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

סגירה מעורבת באירופה; מניות ההיי-טק נפלו

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת על רקע ירידות חדות במגזר הטכנולוגיה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.6%; פרנקפורט ירדה ב-0.3%; פריז טיפסה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.5%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.235 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה מול המטבע האמריקאי בשיעור דומה לרמה של 1.4108 דולר לליש"ט.

מניות הטכנולוגיה הובילו את הירידות היום באירופה: יצרנית השבבים הגרמנית אינפיניון נפלה בכ-4%; יצרנית ציוד השבבים ASML צנחה בכ-4.5%.

מנגד, מניית יצרנית התרופות הבריטית שייר נסקה ב-14% בלונדון לאחר שחברת הביו-פארמה היפנית טקדה מסרה כי היא שוקלת אפשרות להגיש הצעת רכש עבורה.

מניית יוניליוור זינקה ב-4.7% לאחר שאנליסטים של בנק UBS העלו את המלצתם למניית ענקית מוצרי הצריכה ההולנדית מ"נייטרלי" ל"קנייה".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

התאוששות בחוזים למכירת בתים בארה"ב

החוזים למכירת בתים בארה"ב גדלו ב-3.1% בפברואר, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR).

תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 3%.

למרות העלייה בחודש שעבר, החוזים למכירת בתים עדיין נמוכים ב-4.1% מרמתם בפברואר 2017.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צמיחה חדה מהצפוי בארה"ב הודות לזינוק בצריכה הפרטית

כלכלת ארה"ב צמחה בשיעור חד מהצפוי ברבעון הרביעי של 2017 הודות לזינוק החד ביותר זה שלוש שנים הצריכה הפרטית וגידול בהשקעות ובמלאי העסקי.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) צמח ברבעון קצב שנתי של 2.9%, לפי נתונים סופיים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי. נתוני ביניים שפירסם המשרד בחודש שעבר הצביעו על צמיחה נמוכה יותר של 2.5%.

הנתונים שפורסמו היום גם עלו על תחזיות הכלכלנים לצמיחה של 2.7% ברבעון, אולם שיקפו האטה לעומת צמיחה של 3.2% ברבעון השלישי של 2017, וצמיחה של 3.1% ברבעון השני.

במסגרת העדכון כלפי מעלה של נתוני הצמיחה של הרבעון הרביעי היום, תוקן כלפי מעלה גם הגידול בצריכה הפרטית מ-3.8% ל-4% - הזינוק החד ביותר מאז סוף 2014.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 2.5%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות בהמשך לירידות אמש בוול סטריט. טוקיו נחלשה ב-1.3%; הונג קונג איבדה 2.5% מערכה; שנחאי נחלשה ב-1.4%; סינגפור ירדה ב-1.6%; סיאול ננעלה בירידות של 1.4% וסידני ירדה ב-0.7%. 

מגזר ההיי-טק הוביל אמש את הנפילות בבורסות וול סטריט על רקע הערכות כי הממשל בארה"ב מתכוון להגביל את הרכישות של טכנולוגיות אמריקאיות על ידי חברות סיניות. סמסונג ירדה ב-3% בורסת סיאול וטנסנט הסינית ירדה ב-3.9% בבורסת הונג קונג.

הדולר נסחר במגמה מעורבת מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.3% ל-105.63 ין לדולר.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1% ל-64.6 דולר לחבית והנפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-69.8 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניות ההיי-טק נפלו בוול סטריט; נאסד"ק צלל ב-3%

מגזר ההיי-טק הוביל את הנפילות בבורסות וול סטריט על רקע הערכות כי הממשל בארה"ב מתכוון להגביל את הרכישות של טכנולוגיות אמריקאיות על ידי חברות סיניות.

מדד נאסד"ק נפל ב-2.9%; מדד S&P 500 נסוג ב-1.7%; מדד דאו ג'ונס איבד 1.4%. שלושת המדדים רשמו אתמול את הזינוק היומי החד ביותר מאז קיץ 2015.

ממשל טראמפ שוקל להפעיל חוק המיועד למצבי חירום כדי לבלום השקעות סיניות בטכנולוגיות אמריקאיות שנחשבות לרגישות לדעת הממשל, אמרו אנשים המעורים במצב לסוכנות הידיעות בלומברג.

מניית פייסבוק נפלה בקרוב ל-5% לאחר שאנליסטים של בנק אוף אמריקה חתכו את מחיר היעד של מניית ענקית הרשתות החברתיות זו הפעם השנייה בתוך חמישה ימים, ועל רקע דיווח לפיו המנכ"ל מארק צוקרברג הסכים להעיד בקונגרס על שערוריית השימוש הבלתי מורשה בנתוני המשתמשים ברשת החברתית. מאז פרוץ הפרשה בשבוע שעבר שעבר נחתך שווי השוק של פייסבוק ב-96 מיליארד דולר.

מתחרתה של פייסבוק, טוויטר , צללה ב-12%; מיקרוסופט נפלה ב-4.6% לאחר שזינקה אתמול ב-7.6%; אלפבית , החברה האם של גוגל, צנחה ב-4.5%; מניות יצרנית השבבים אנבידיה ויצרנית המכוניות החשמליות טסלה נפלו בכ-8%.

מנגד, מניית ג'נרל אלקטריק התאוששה מרמתה הנמוכה ביותר מאז שנת 2009 וקפצה ביותר מ-4% על רקע שמועות לפיהן המשקיע המיליארדר וורן באפט מעוניין לרכוש נתח בקונצרן התעשייה המקרטע.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תשואת האג"ח בארה"ב מתחת ל-2.8%; הדולר מתחזק

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות חדות והדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם לראשונה זה שלושה ימים.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נופלת ב-0.06% אל מתחת לרמה של 2.8%

הדולר מתחזק ב-0.4% מול היורו לשער של 1.2401 דולר ליורו, ומטפס ב-0.2% מול הין היפני לרמה של 105.57 ין לדולר. מול הליש"ט מוסיף המטבע האמריקאי 0.5% לשער של 1.4156 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אירופה התאוששה משפל של שנה; גלקסו זינקה, H&M נפלה

בורסות אירופה התאוששו משפל של שנה ונסגרו במגמה חיובית לראשונה זה חמישה ימי מסחר על רקע דעיכת החששות מפני התלקחות מלחמת סחר עולמית. היחלשות היורו תמכה אף היא במדדים.

בורסות לונדון ופרנקפורט זינקו ב-1.6%; פריז טיפסה ב-1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.2%, עלייה ראשונה לאחר ימי ירידות, לאחר שנסגר ביום שני ברמתו הנמוכה ביותר זה למעלה משנה. היורו נחלש ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.2406 דולר ליורו

מניית גלקסו-סמיתקליין זינקה בקרוב ל-5% בלונדון לאחר שיצרנית התרופות הגדולה בבריטניה הסכימה לרכוש את הנתח של נוברטיס במיזם משותף שלהן בתחום מוצרי בריאות לצרכן תמורת 13 מיליארד דולר. מניית נוברטיס טיפסה בכ-2%.

מניית H&M נפלה ב-5% בשטוקהולם לאחר שקמעונאית הבגדים השוודית דיווחה על נפילה של 44% ברווח הרבעוני.

מניית דויטשה טיפסה ב-1.1% בעקבות דיווחים כי הבנק הגדול בגרמניה שוקל להדיח את המנכ"ל ג'ון קריין לאחר פחות משנתיים בתפקיד.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בטחון הצרכנים בארה"ב נסוג משיא של 18 שנים

בטחון הצרכנים בארה"ב ירד לראשונה זה שלושה חודשים ונסוג במארס משיא של 18 שנים אליו טיפס בחודש הקודם.

מדד בטחון הצרכנים ירד החודש לרמה של 127.7 נקודות לעומת רמה של 130 נקודות בפברואר, מסר היום חברת המחקר קונפרנס בורד.

כלכלנים צפו עלייה של המדד לרמה של 131 נקודות.

"חלה הרעה חלה בהערכת הצרכנים את התנאים הנוכחיים, כאשר התנאים העסקיים היו הסיבה העיקרית לירידה", אמרה ראש מחלקת מדדים כלכליים בקונפרנס בורד, לין פרנקו, בעת פרסום המדד.

"חלה ירידה גם בציפיות הצרכנים בטווח הקצר, ובכלל זה התחזית שלהם לשוק המניות", הוסיפה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מדד קייס-שילר למחירי הדיור בארה"ב עלה ב-0.5%

מדד קייס-שילר למחירי הדיור בארה"ב עלה ב-0.5% בשלושת החודשים עד ינואר, בעוד הכלכלנים צפו עלייה של 0.7%.  לעומת התקופה המקבילה אשתקד עלה המדד ב-6.2%.

קרנות סל שעוקבות אחר מגזר הבנייה הגיבו בירידות לאחר פרסום הנתונים -   SPDR S&P Homebuilders נפל ב-0.4%. iShares U.S. Home Construction  ירד ב-0.6%.

מניות חברות בנייה נצבעו אדום גם כן. D.R. Horton ירדה ב-0.9%. Toll Brothers איבדו 0.2%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

H&M דיווחה על ירידה של 62% ברווח; המניה יורדת ב-6%

מניית קמעונית האופנה H&M יורדת ב-6.2% במסחר בסטוקהולם לאחר שהחברה דיווחה על נפילה ברווחים ברבעון הראשון של 2018. H&M דיווחה על ירידה של 62% ברווח התפעולי ברבעון לרמה הנמוכה ביותר זה 16 שנים, על רקע עלייה במלאים.החברה צברה מלאי בשווי של 4 מיליארד דולר שלא נמכר.

החברה נפגעה ממזג האוויר ההפכפל באירופה בתחילת 2018, כאשר ינואר היה חודש חם מהרגיל ביבשת ובפברואר הופיע גל קור קיצוני. החברה נאלצה להוריד את המחירים כדי לנסות ולהיפטר מהמלאי שהצטבר במחסניה.

מנכ"ל החברה קארל יוהן-פרסון אמר כי הוא צופה עלייה במכירות במחצית השנייה של 2018. פרסון אמר כי הוא צופה שהמלאי ירד לרמה של 12%-14% מהכירות ב-2019.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אסיה ננעלה בעליות; טוקיו זינקה ב-2.6%

לאחר שוול סטריט סגרה אמש את היום הטוב ביותר שלה מאז 2015, גם בורסות אסיה הגיבו הבוקר בחיוב לדעיכת החשש ממלחמת סחר בעליות שערים. טוקיו זינקה 2.6%; הונג קונג הוסיפה 0.7% לערכה; שנחאי עלתה ב-1%; סינגפור ננעלה בעליות של 0.7%; סיאול עלתה ב-0.6% וסידני עלתה ב-0.7%.

הין היפני יורד היום ב-0.1% ל-105.53 ין לדולר. הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב0.2% ל-65.6 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.3% ל-70.3 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דעיכת החשש ממלחמת סחר דחפה את וול סטריט ליום הטוב מ-2015

לאחר הנפילה השבועית החדה ביותר זה למעלה משנתיים, בורסות וול סטריט רשמו היום את הזינוק היומי החד ביותר מאז קיץ 2015 על רקע דעיכת החששות מהתלקחות מלחמת סחר עולמית.

מדד נאסד"ק נסק ב-3.3%; מדד S&P 500  עלה ב-2.7%; מדד דאו ג'ונס  קפץ ב-2.8%. עבור שלושת המדדים היה זה הזינוק היומי החד ביותר מאז אוגוסט 2015.

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין העריך אתמול כי ארה"ב תוכל להגיע להסכם עם סין שימנע את הצורך ביישום המכסים שעל הטלתם הכריז הנשיא דונלד טראמפ בשבוע שעבר. בה בעת, ארה"ב ודרום קוריאה הגיעו להסכם סחר שיעניק למדינה האסיאתית פטור ממכסי יבוא מתכות לארה"ב.

מגזר הטכנולוגיה הוביל היום את העליות בוול סטריט: מניית מיקרוסופט המריאה ב-7.6%; אינטל קפצה ב-6.3%; מניית אפל   זינקה ב-4.8% לאחר שנפלה ב-7.4% בשבוע שעבר; אמזון עלתה ב-4%; נטפליקס קפצה ב-6.5%.

מניית פייסבוק   נסגרה עלייה של 0.4% לאחר שבמהלך יום המסחר צללה ב-6.5% ונכנסה ל"שוק דובי" לאחר שהשלימה נפילה של יותר מ-20% מהשיא שאליו טיפסה בתחילת פברואר. ירידת המניה היום באה לאחר שנציבות הסחר הפדרלית של ארה"ב (FTC) הודיעה היום כי פתחה בחקירת התנהלות הרשת החברתית הגדולה בעולם בתחום הגנת פרטיות המשתמשים, בעקבות שערוריית איסוף הנתונים בחברה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

טוויטר מפילה את ביטקוין מתחת ל-8,000 דולר

ערך ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם, צונח אל מתחת ל-8,000 דולרים, לאחר שחברת המדיה החברתית טוויטר אישרה את השמועות לפיהן תצטרף לפייסבוק ולאלפבית - החברה האם של גוגל - בכך שתאסור פרסומות של מטבעות קריפטו והנפקות מטבעות דיגיטליים (ICO) בפלטפורמה שלה.

ביטקוין נסחר בשווי של 7,923 דולרים, נפילה של 7.9% ביממה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט נסוג משיא של שמונה שבועות

מחיר הנפט נסוג משיא של שמונה שבועות בניו יורק לאחר שבסין החלו להיסחר היום לראשונה חוזים עתידיים על נפט גולמי שמחירם נקוב ביואן.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 65.55 דולר לחבית, ירידה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. ביום שישי נסגרו החוזים ברמתם הגבוהה ביותר מאז ה-26 בינואר בדרכם לזינוק שבועי של 5.6%.

השקת המסחר בחוזים על נפט בסין היום נעשה כחלק ממאמצי הכלכלה השנייה בגודלה בעולם להגדיל את השפעתה על התמחור של הנפט באסיה. זהו המוצר הראשון הסיני של חוזים עתידיים שזרים רשאים לסחור בו גם מבלי שיהיו בסין, אם כי מחיר החוזים נקוב במטבע הסיני.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב ברצף העליות הארוך מינואר

הזהב השלים את רצף העליות היומי הארוך ביותר מאז ינואר ונסגר בשיא של חמישה שבועות, על רקע היחלשות הדולר בעולם אשר הגבירה את האטרקטיביות של המתכת היקרה עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,355 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-16 בפברואר, לאחר עלייה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק. היה זה יום המסחר הרביעי ברציפות שבו טיפס מחיר הזהב.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

חשש מהסלמה ביחסים עם רוסיה גרר את אירופה לשפל של שנה

בורסות אירופה מחקו את העליות שרשמו בתחילת יום המסחר ונסגרו בשפל של יותר משנה על רקע התחזקות היורו והליש"ט מול הדולר, ובצל חששות מהסלמה ביחסים בין מדינות היבשת לרוסיה, לאחר שמספר מדינות אירופיות הודיעו היום על גירוש דיפלומטים רוסים - צעד שעליו התחייבה מוסקווה להגיב.

בורסת לונדון ירדה ב-0.5% ונסגרה בשפל של 15 חודשים; פרנקפורט נסוגה ב-0.8%; פריז איבדה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.7% ונסגר ברמתו הנמוכה ביותר מאז פברואר 2017.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.7% לשער של 1.2441 דולר ליורו. הליש"ט מוסיפה 0.7% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.4238 דולר לליש"ט.

15 מדינות אירופיות, ארה"ב וקנדה הודיעו היום על גירוש יותר מ-100 דיפלומטים רוסים משטחן בתגובה להרעלת המרגל הרוסי לשעבר סרגיי סקריפאל בבריטניה. משרד החוץ של רוסיה מסר בתגובה כי "הצעד הלא-ידידותי" של המדינות לא יישאר ללא התייחסות וכי רוסיה תגיב. שגריר רוסיה בארה"ב נקט בנימה חריפה יותר ואמר שתגובת ארצו תהיה סימטרית וכי ארה"ב מבינה רק כוח.

מניית קמעונית האופנה המקוונת נקסט יורדת ב-0.3% במסחר בלונדון לאחר שהחברה הבריטית דיווחה ביום שישי על ירידה של 8.1% ברווח לפני מסים ב-2017 ל-726.1 מיליון ליש"ט. מנכ"ל החברה סיימון וולפסון אמר כי 2017 היתה שנה מאתגרת וכי "הרע ביותר מאחוריהם". החברה מסרה כי היא צופה עלייה במכירות ב-2018.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תשואות האג"ח בארה"ב שוב מטפסות; הדולר מתחזק מול הין

תשואות האג"ח הממשלתיות בארה"ב שבות ומטפסות והדולר מתאושש משפל של 16 חודשים מול הין היפני, על רקע דעיכה קלה בחששות מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים מטפסת ב-0.03% לרמה של 2.85%.

הדולר מתחזק ב-0.4% מול הין היפני לשער של 105.16 ין לדולר, לאחר שנפל ביום שישי לרמתו הנמוכה ביותר מול המטבע היפני מאז הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016.

עם זאת, מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אסיה ננעלה בעליות קלות

המסחר באסיה ננעל בעליות קלות לאחר שחששות המשקיעים ממלחמת סחר התמתנו בעקבות דיווחים על שיחות בין סין לארה"ב על סחר הוגן. טוקיו עלתה ב-0.7%; הונג קונג הוסיפה 0.8% לערכה; שנחאי ירדה ב-0.6%; סינגפור ירדה ב-0.1% וסידני ירדה ב-0.5%. בורסת סיאול עלתה ב-0.8% לאחר שאתמול הודיע שר המסחר של קוריאה על חידוש הסכם הסחר עם ארה"ב.

סטיבן מנוצ'ין שר האוצר של ארה"ב אמר אתמול כי סין וארה"ב מקיימות מגעים כדי להגיע להסכם שימנע מלחמת סחר.

הדולר נסחר במגמה מעורבת מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.3% ל-105.04 ין לדולר. היורו עולה ב-0.3% ל-1.2393 דולר והליש"ט עולה ב-0.4% ל-1.4192 דולר.

הנפט נסחר בירידות קלות לאחר שבשבוע שעבר עלה בקצב המהיר ביותר מאז יולי. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.6% ל-65.4 דול לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.4% ל-70 דולר לחבית. סין השיקה מסחר בחוזי נפט שמחיריהם נקובים ביואן. מחיר הנפט בבורסת שנאחי הבינלאומית לאנרגיה הוא 432.2 יואן (68.4 דולר).

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ