עדכון גלובלי |

דו"ח התעסוקה דחף את וול סטריט ליום הטוב זה חודש; נאסד"ק בשיא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

דו"ח התעסוקה דחף את וול סטריט ליום הטוב זה חודש; נאסד"ק בשיא

בורסות וול סטריט רשמו את הזינוק היומי החד ביותר זה חודש ומדד נאסד"ק נסגר בשיא לאחר שמשרד העבודה האמריקאי דיווח על הזינוק החד ביותר מאז 2016 במספר המשרות בשוק העבודה בארה"ב, לצד האטה בקצב עליית השכר הממוצע - אשר הרגיעה את חששות המשקיעים מפני התגברות האינפלציה וקצב העלאת הריבית בכלכלה הגדולה בעולם.

מגזרי הטכנולוגיה והפיננסים הובילו את העליות.

מדד דאו ג'ונס  קפץ ב-1.8% ונסגר מעל לרמה של 25,000 נקודות לראשונה החודש, בדרכו לזינוק שבועי של 3.3%; מדד S&P 500   טיפס ב-1.7% והשלים עלייה של 3.5% השבוע. עבור שני המדדים היה זה היום הטוב ביותר זה כחודש. מדד נאסד"ק  הוסיף היום 1.8% ונסגר בשיא נומינלי לראשונה מאז ה-26 בינואר, בדרכו לזינוק שבועי של 4.2%. עבור כל שלושת המדדים המרכזיים בוול סטריט היה זה השבוע הטוב ביותר זה שלושה שבועות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.03% לרמה של 2.89% בדרכה לעלייה שבועית ראשונה זה שלושה שבועות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסחר כמעט ללא שינוי אך נמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.2% - שבוע חיובי שלישי ברציפות.

מניית גולדמן סאקס טיפסה ב-1.7% לאחר שהעיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי מנכ"ל הבנק, לויד בלנקפיין, מתכוון לפרוש עד סוף השנה.

הזהב והנפט מחקו את כל ירידות שבוע

מחירי הנפט והזהב מחקו את כל הירידות שרשמו השבוע. הנפט קפץ היום ביותר מ-3% על רקע ירידה ראשונה זה שבעה שבועות במספר אסדות קידוח הנפט הפעילות השבועי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר ל 62.04 דולר לחבית, זינוק של 3.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-1.3%.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו בניו יורק במחיר של 1,324 דולר לאונקייה, עלייה של 0.2%. בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב בפחות מ-0.1%.

סגירה חיובית באירופה; פרנקפורט בשבוע הטוב מאז 2016

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית זה היום החמישי ברציפות בעקבות דו"ח התעסוקה החזק שפורסם היום בארה"ב - הכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.3% בדרכה לעלייה שבועית של 2.2% - שבוע חיובי ראשון זה שלושה שבועות. בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.1% בעקבות פרסום נתונים שהצביעו על הירידה החודשית החדה ביותר ביצוא מגרמניה זה למעלה ממחצית השנה. עם זאת, בסיכום שבועי קפצה פרנקפורט ב-3.6% - השבוע החזק ביותר מאז דצמבר 2016.

בורסות פריז ומדריד הוסיפו היום 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.4% - יום חמישי ברציפות של עליות - והוסיף בסיכום שבועי 3.1%.

היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.2321 דולר ליורו; הליש"ט מטפסת ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.387 דולר לליש"ט.

ביטוקין מתחת ל-9,000 דולר; צלל ב-23% השבוע

מחיר ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם, צנח מתחת לרמה של 9,000 דולר ואיבד קרוב לרבע משוויו מתחילת השבוע, לאחר שרשות ני"ע בארה"ב (SEC) הודיעה ביום רביעי כי בורסות שבהן נסחרים "נכסים דיגיטליים שהם בבחינת ניירות ערך" נדרשות להירשם אצל הרשות ולהיות כפופות לפיקוח הדוק יותר.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 8,980 דולרים, ירידה של 8.9% ביממה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק, ומשלים בכך נפילה של 23% מתחילת השבוע - שבוע שלילי ראשון זה למעלה מחודש.

בה בעת, הרגולטור הפיננסי של יפן הורה ביום חמישי לשבע בורסות קריפטו במדינה להכניס שיפורים בהתנהלותן העסקית ובמנגנוני הבקרה הפנימיים, ואף הודיע על הקפאת פעילותן של שתיים מהן למשך חודש - צעדים שנועדו לדברי הרגולטור להגן את הצרכנים ולמנוע הלבנת כספים ומימון לארגוני טרור.

עליות באסיה בעקבות ההודעה כי טראמפ ייפגש עם קים ג'ונג און

המסחר באסיה ננעל בעליות שערים לאחר שהבית הלבן הודיע הלילה כי דונלד טראמפ נשיא ארה"ב ייפגש עם קים ג'ונג און מנהיג צפון קוריאה. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג התחזקה ב-1.1%; שנחאי מוסיפה 0.6% לערכה; סינגפור עלתה ב-0.1%; סיאול התחזקה ב-1% וסידני הוסיפה 0.3% לערכה.

הבית הלבן הודיע הלילה (חמישי) כי הנשיא דונלד טראמפ ייפגש עם מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און. לפי דוברת הבית הלבן, "טראמפ ייענה להזמנה לפגוש את קים במקום ובזמן שייקבעו". טראמפ התייחס לפגישה שקיימה השבוע המשלחת של דרום קוריאה עם קים ואמר כי בדבריו על תוכנית הגרעין, מנהיג צפון קוריאה "לא דיבר רק על הקפאה". "נעשה תהליך משמעותי, אבל העיצומים יישארו לפחות עד להשגת הסכם", אמר הנשיא.

הין יורד ב-0.5% ל-106.75 ין לדולר. הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% ל-60.4 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.6% ל-64 דולר לחבית.

נאסד"ק עלה יום חמישי ברציפות; אמזון בשיא

בורסות וול סטריט נסחרות במגמה חיובית ומדד נאסד"ק טיפס זה היום החמישי ברציפות, לאחר שנשיא ארה"ב חתם על גירסה מרוככת של צו הקובע מכסים על יבוא מתכות, ולקראת פרסום דו"ח התעסוקה מחר בארה"ב.

מדד S&P 500  נסגר בעלייה של 0.5%; מדדי נאסד"ק   ו- דאו ג'ונס טיפסו ב-0.4%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 2.86%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.6%.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם הערב על צו הקובע מכסים של 25% ו-10% בהתאמה על יבוא פלדה ואלומיניום לארה"ב. המכסים ייכנסו לתוקף בתוך 15 ימים. קנדה ומקסיקו יהיו פטורות בינתיים.

מניית חברת שירות ניהול הרוקחות אקספרס סקריפטס זינקה ב-8.5% במסחר בוול סטריט לאחר שהסכימה להירכש על ידי חברת ביטוח הבריאות סיגנה תמורת 54 מיליארד דולר. מניית סיגנה נפלה ב-11.5%.

מניית קמעונאית האינטרנט אמזון טיפסה ב-0.4% ונסגרה בשיא זה היום הרביעי ברציפות.

הנפט צנח ב-4% תוך יומיים; נסגר בשפל של חודש

מחיר הנפט השלימה נפילה דו-יומית של 4% ונסגר בשפל של יותר משלושה שבועות, לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי דיווח ביום רביעי על תפוקת שיא שבועית נוספת ועל גידול במלאי הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 60.12 דולר לחבית - הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-13 בפברואר - לאחר ירידה של 1.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק. במהלך המסחר כבר ירד מחיר החוזים מתחת לרמה של 60 דולר לחבית.

חששות רגולציה הפילו את ביטקוין ב-16% תוך יומיים

מחיר ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם, משלים נפילה דו-יומית של 16% על רקע התגברות הפיקוח הרגולטורי על בורסות מטבעות קריפטו בעולם.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 9,222 דולרים, ירידה של 5.7% ביממה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק, ונפילה של 16% תוך יומיים.

סוכנות השירותים הפיננסים של יפן הודיעה היום על הקפאת פעילותן של שתי בורסות מטבעות קריפטו קטנות יחסית, Bit Station ו-FSHO למשך חודש. הרגולטור היפני מסר כי בכיר בבורסת ביט סטיישן השתמש במטבעות ביטקוין שהיו שייכים ללקוחות לצרכיו הפרטיים.

הסוכנות גם הורתה לחמש בורסות קריפטו יפניות נוספות, בהן בורסת Coincheck בטוקיו, להכניס שיפורים בהתנהלותן העסקית ובמנגנוני הבקרה הפנימיים - צעדים שנועדו לדברי הרגולטור להגן את הצרכנים ולמנוע הלבנת כספים ומימון לארגוני טרור.

צעדי הרגולטור ביפן הצטרפו להודעת רשות ני"ע בארה"ב (SEC) ביום רביעי, לפיה בורסות בארה"ב שבהן נסחרים נכסים דיגיטליים צריכות להירשם אצל הרשות ולהיות כפופות לפיקוח הדוק יותר, או לחילופין להגיש בקשה לפטור.

חובות משקי הבית בארה"ב בזינוק החד זה עשור

חובות משקי הבית בארה"ב צמחו ברבעון הרביעי של 2017 בקצב החד ביותר זה 10 שנים בעקבות זינוק בהלוואות לרכישת מכוניות לאחר נזקי סופות ההוריקן שפקדו את דרום ארה"ב, מסר היום הבנק הפדרלי.

חובות משקי הבית צמחו ברבעון הרביעי בקצב שנתי של 5.2% - הזינוק החד ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2007.

בה בעת, שווי משקי הבית גדל ברבעון הרביעי ב-2.08 טריליון דולר ל-98.75 טריליון דולר, הודות לגידול של 1.3 טריליון דולר בשווי תיקי המניות ועלייה של כ-500 מיליארד דולר בשווי נכסי נדל"ן.

יום רביעי של עליות באירופה; היורו והליש"ט נחלשים

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית זה היום הרביעי ברציפות והיורו והליש"ט נחלשים מול הדולר, לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר את הריבית בגוש היורו ברמתה הנמוכה מעולם, אך השמיט מהודעתו התייחסות לכך שיגביר את היקף רכישות האג"ח אם יהיה צורך בכך.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.9%; פריז טיפסה ב-1.3%; לונדון הוסיפה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-1.1% - יום רביעי ברציפות של עליות.

היורו נחלש ב-0.8% מול הדולר לשער של 1.231 דולר ליורו; הליש"ט נסוגה ב-0.6% מול הדולר לרמה של 1.3814 דולר לליש"ט.

לאחר שנפלו לשפל של 49 שנה; זינוק בתביעות אבטלה בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב קפץ בשבוע שעבר לאחר שנפל לשפל של כמעט 50 שנה בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות זינק בשבוע שעבר ל-231 אלף - שיא של שישה שבועות - לעומת 210 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר במספר התביעות השבועי לרמה של 220 אלף.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס ב-2,000 לרמה של 222,500, אולם עודנו קרוב לרמתו הנמוכה ביותר מאז 1969.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות נפל ב-65 אלף לרמה של 1.87 מיליון.

כעת עובר מוקד תשומת לב לדו"ח התעסוקה של חודש פברואר שיפרסם מחר משרד העבודה. כלכלנים צופים כי בחודש שעבר נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב 220 אלף משרות וכי שיעור האבטלה ירד ל-4%.

הריבית בגוש היורו ללא שינוי

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר היום כצפוי את הריבית ללא שינוי, ומסר כי ימשיך בתוכנית רכישות הנכסים עד ספטמבר, "או מעבר לכך, אם יהיה צורך".

עם זאת, הבנק השמיט שורה שנכללה בהודעתו הקודמת לפיה יגביר את רכישות הנכסים אם תחול הרעה בתחזית הכלכלית.

הבנק המרכזי הותיר את ריבית הבסיס בגוש היורו ברמה של 0%, ואת הריבית על הפקדונות ברמה של מינוס 0.4%.

ECB שב והעריך כי הריביות צפויות להישאר ברמתן הנוכחית "לפרק זמן ממושך, והרבה מעבר לאופק רכישות הנכסים".

נשיא הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, יקיים מסיבת עיתונאים במטה הבנק בפרנקפרוט החל משעה 15:30 שעון ישראל.

ג'יימי דיימון מותח ביקורת על טראמפ

בראיון שנתן לבלומברג טי.וי מתח ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן צ'ייס, ביקורת על תוכנית המכסים של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. לדבריו, "אנחנו לא מאמינים במכסים האלה". הוא הסכים כי הסחר העולמי זקוק לרפורמות, אבל הביע חשש כי התוכנית תפגע בכלכלה.

דיימון דווקא העניק לטראמפ תמיכה בעבר, וגם תמך ברפורמת המסים שהעביר בסוף 2017. בראיון היום הוא אמר כי "יש נושאים רציניים וחשובים סביב סחר. ארגון הסחר העולמי צריך לקחת את עצמו בידיים ולהיות שאפתני יותר בנוגע לתיקון כמה מהבעיות, אבל אני חושב שהטלת מכסים היא דרך לא נכונה... זה עלול לפתוח תיבת פנדורה של בעיות נוספות".

ראשי עולם העסקים, אמר דיימון, מעדיפים לראות את ארה"ב מתכננת את האסטרטגיה שלה בנושא, ומנהלת משא ומתן עם מדינות אחרות באופן מאורגן. אז, אם אתה לא משיג את מה שאתה רוצה – אתה נוקט פעולה, אמר בהתייחס לטראמפ. דיימון הוסיף כי ההתפטרות של גארי קוהן מתפקיד היועץ הכלכלי של טראמפ היא "איומה".

הונג קונג מזנקת

הבורסות באסיה עולות הבוקר, לאחר שמדד דאו ג'ונס נסגר אמש במגמה מעורבת: טוקיו מוסיפה 0.5%; הונג קונג מזנקת ב-1.5%; שנחאי עולה ב-0.3%; סינגפור מוסיפה 0.8%; מדד אסיה דאו עולה בכ-0.5%.

מדד הדולר של בלומברג כמעט ללא שינוי; הין היפני עולה ב-0.1% לשער של 106 ין לדולר; גם היורו נסחר ללא שינוי ניכר בשער של 1.2407 דולר.

מחיר הנפט מתאושש לאחר שירד אתמול בכ-2%, ועולה הבוקר ב-0.2% למחיר של 61.29 דולר לחבית. הזהב עולה ב-0.2% למחיר של 1,327.87 דולר לאונקייה.

מניות הבלו צ'יפ ירדו בוול סטריט; מניות החברות הקטנות עלו

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת ומדד S&P 500 נסוג לראשונה זה ארבעה ימים לאחר שהתפטרותו של גארי קוהן, יועצו הכלכלי הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואחד המתנגדים הבולטים בבית הלבן להטלת מכסי יבוא על פלדה ואלומיניום, הגבירה את החששות מפני התלקחות מלחמת סחר גלובלית.

עם זאת, הירידות התמתנו לקראת סיום יום המסחר לאחר פרסום הספר הבז' של הבנק הפדרלי שממנו עלה כי הצמיחה הכלכלית והאינפלציה בארה"ב ממשיכות להיות מתונות.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בירידה של 0.3% לאחר שבמהלך יום המסחר כבר נפל ביותר מ-1% תוך מחיקת כל העליות שרשם מתחילת השנה. מדד S&P 500  נסוג בפחות מ-0.1% - ירידה ראשונה זה ארבעה ימים.

מנגד, מדד נאסד"ק טיפס ב-0.3%. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000, הכולל חברות שחשופות פחות למסחר בינלאומי, טיפס ב-0.7%. עבור שני מדדים אלו היה זה יום רביעי ברציפות של עליות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות קלות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 2.88%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

חוסנו של שוק התעסוקה גרר העלאות שכר בכל רחבי בארה"ב בינואר ובפברואר, ותרם ל"אינפלציה מתונה" במרבית האזורים, לפי הספר הבז', הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית שפורסם היום.

עוד בחזית המקרו כלכלית בארה"ב: מספר גדול מהצפוי של משרות נוספו למגזר הפרטי בפברואר, גירעון הסחר התרחב בינואר לשיא של כמעט 10 שנים, ואשראי הצרכנים צמח בינואר בקצב המתון ביותר זה ארבעה חודשים, לפי נתונים שפורסמו היום.

מגזר האנרגיה הוביל היום את הירידות בוול סטריט בעקבות נפילת מחירי הנפט. מניית אקסון מוביל , חברת הנפט הגדולה בארה"ב, צנחה ב-2.5%.

הגידול באשראי הצרכנים בארה"ב - המתון מאז ספטמבר

אשראי הצרכנים בארה"ב צמח בינואר בשיעור המתון ביותר זה ארבע חודשים בעקבות האטה בגידול בחובות בעלי כרטיסי האשראי.

אשראי הצרכנים גדל בינואר ב-13.9 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 4.3% - הגידול המתון ביותר מאז ספטמבר, והאטה לעומת צמיחה של 19.2 מיליארד דולר בדצמבר, מסר היום הבנק הפדרלי.

כלכלנים צפו גידול חד יותר של 17.7 מיליארד דולר בינואר, לאחר גידול של 18.4 מיליארד דולר שעליו דווח במקור בדצמבר.

חובות בעלי כרטיסי האשראי צמחו בינואר ב-0.7 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 0.8% - הגידול המתון ביותר מאז פברואר 2015 - לאחר עלייה של 6.1 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 7%, בדצמבר.

היקף ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, גדל בינואר ב-13.2 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 5.6%, לאחר גידול של 13.1 מיליארד דולר בדצמבר.

הנפט צנח ביותר מ-2%; תפוקת ארה"ב שוברת שיאים

מחיר הנפט צנח ביותר מ-2% לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי דיווח היום כי תפוקת הנפט הגולמי של ארה"ב המשיכה לשבור שיאים בשבוע שעבר וכי המלאי הגולמי בארה"ב גדל זה השבוע השני ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 61.15 דולר לחבית, נפילה של 2.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הבנק הפדרלי: אבטלה נמוכה גררה עליות שכר בכל רחבי ארה"ב

שיעור האבטלה הנמוך בשוק התעסוקה סייע להעלאת השכר בכל רחבי בארה"ב עד שלהי פברואר ותרם ל"אינפלציה מתונה" במרבית האזורים, לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית שפורסם היום.

"בכל רחבי המדינה, קשרים דיווחו על מחסור בעובדים בעלי כישורים", נכתב בדו"ח, המבוסס על מידע שנאסף על ידי 12 מחוזות הבנק הפדרלי עד ל-26 בפברואר. "מרבית המחוזות היו עדים לעליות שכר ושיפור בהטבות שמעניקים מעסיקים בתגובה למחסור בעובדים בשוק התעסוקה".

המחירים עלו בכל מחוזות הבנק, לפי הסקר, "ומרביתם דיווחו על אינפלציה מתונה".

ב"ספר הבז'" הקודם, שפורסם ב-17 בינואר, נכתב כי "מרבית המחוזות דיווחו על עליות מחירים צנועות עד מתונות".

הדו"ח שפורסם היום עשוי לחזק את הערכות המשקיעים כי הבנק המרכזי יעלה השנה את הריבית יותר משלוש הפעמים שחזו בכירי הפד בדצמבר.

ישיבת הריבית הבאה של הבנק הפדרלי תתקיים ב-20-21 במארס, והשווקים צופים כמעט בוודאות שהבנק יעלה את הריבית זו הפעם השישית מאז דצמבר 2015.

ביטקוין נופל מתחת ל-10,000 ד'

מחיר ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם, צנח מתחת לרמה של 10,000 דולרים לראשונה זה שבוע. ביטקוין נסחר כעת במחיר של 9,750 דולרים, נפילה של 9.5% ביימה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק.

סוחרים ייחסו את הנפילה לשמועות שהתרוצצו ברשתות החברתיות לפיהן האקרים פרצו לבורסת מטבעות הקריפטו Binance, וכן להודעה שהוציאה היום רשות ני"ע בארה"ב (SEC) בה מסרה כי הבורסות מטבעות קרפיטו נדרשות להירשם ברשות.

מוקדם יותר היום חשף עורך הדין היפני נבואקאי קוביאשי, המשמש כנאמן של בורסת מאונט גוקס (Mt. Gox) פושטת הרגל, כי מכר מטבעות ביטקוין וביטקוין קאש ב-400 מיליון דולר מאז ספטמבר האחרון. לקוביאשי יש עוד מטבעות בשווי 1.9 מיליארד דולר שאותם הוא שוקל למכור במטרה לגייס הון לכיסוי חובות מאונט גוקס לנושיה.

סגירה חיובית באירופה יום שלישי ברציפות

בורסות אירופה, אשר פתחו את יום המסחר בירידות לאחר שהתפטרות יועצו הכלכלי הבכיר של נשיא ארה"ב הגבירה את החששות ממלחמת סחר העולמית, נסגרו בסופו של דבר במגמה חיובית זה היום השלישי ברציפות. מגזר הרכב הוביל את העליות, מניות הכרייה נפלו.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1.1%; פריז הוסיפה 0.3%; לונדון טיפסה ב-0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.4% - יום שלישי ברציפות של עליות.

היורו והליש"ט נסחרים מול הדולר כמעט ללא שינוי ברמה של 1.2398 דולר ליורו ושל 1.3886 דולר לליש"ט בהתאמה.

מגזר הכרייה רשם ירידות על רקע המכסים המתוכננים על יבוא פלדה ואלומיניום לארה"ב. מניית BHP ביליטון נפלה ב-1.7% בלונדון.

מניית רנו זינקה ב-5% בעקבות דיווח לפיו יצרנית המכוניות הצרפתית נמצאת במגעים עם שותפתה היפנית ניסאן למכירת מרבית מניות ממשלת צרפת ברנו לחברה היפנית.

מניית רולס-רויס נסקה ב-11.5% לאחר שיצרנית מנועי המטוסים דיווחה על מעבר לרווח שנתי לפני מס.

לגארד לטראמפ: "איש לא מנצח במלחמת סחר; הנזק לצמיחה יהיה נוראי"

ראש קרן המטבע הבינלאומית (IMF), כריסטין לגארד, קראה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבטל את המכסים על יבוא פלדה ואלומיניום שעליהם הודיע, כדי למנוע התלקחות מלחמת סחר עולמית.

"במלחמת סחר כפי שנהוג לכנות זאת... איש לא מנצח, ובדרך כלל המפסידים נמצאים בשני הצדדים", אמר היום לגארד.

ראש קרן המטבע אמרה כי קנדה, הספקית הגדולה ביותר של פלדה ואלומיניום לארה"ב - ואירופה - אשר על יבוא מכוניות ממנה איים טראמפ להטיל מכסים - שתיהן צפויות להטיל מכסי נגד של מוצרים מארה"ב.

"צעדים אלו יעמידו בסכנה את הסחר העולמי, ויובילו לצמיחה נמוכה יותר ולהאטה במסחר. ההשפעה על הצמיחה תהיה נוראית", אמרה לגארד.

גירעון הסחר של ארה"ב קרוב לשיא של 10 שנים

בצל החששות מהתלקחות מלחמת סחר עולמית פורסמו היום בארה"ב נתוני מאזן הסחר של ינואר, אשר הצביעו על כך התרחבות של 5% בגירעון במאזן הסחר לשיא של כמעט 10 שנים.

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב בינואר ל-56.6 מיליארד דולר לעומת 53.9 מיליארד דולר בדצמבר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

כלכלנים צפו התרחבות מתונה יותר של הגירעון בינואר לרמה של 55.2 מיליארד דולר.

הגירעון במאזן הסחר בינואר גבוה ב-16% מהגירעון בינואר 2017, החודש שבו הנשיא טראמפ נכנס לבית הלבן.

צמיחה חדה מהצפוי במשרות במגזר הפרטי בארה"ב

235 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב בפברואר לאחר גידול של 244 אלף בינואר, מסרה היום חברת ADP.

כלכלנים צפו גידול מתון יותר של 195 אלף משרות בפברואר, לאחר תופסת של 234 אלף משרות שעליה דווח במקור בינואר.

פברואר היה החודש הרביעי ברציפות שבו נרשם גידול של 200 אלף משרות ומעלה.

משרד העבודה האמריקאי יפרסם ביום שישי את דו"ח התעסוקה של חודש פברואר, וכלכלנים צופים גידול של 200 אלף משרות.

נציבת הסחר האירופית: אם יוטלו מכסים - תהיה תגובה

ססיליה מלמסטרום, הממונה על הסחר בנציבות האירופית, הזהירה היום כי יחסי אירופה וארה"ב עלולים להיפגע בעקבות המכסים הגבוהים שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ רוצה להטיל על ייבוא פלדה ואלומיניום לארצו. מלמסטרום פקפקה בטענה של טראמפ לפיה מאחורי תוכניתו למכס של 25% על ייבוא פלדה ו-10% על אלומיניום עומדים מניעי ביטחון לאומי. "אנחנו לא רואים איך האיחוד האירופי, שמורכב מחברות בנאט"ו, יהווה איום של ביטחון לאומי בפני ארה"ב".

היא אמרה כי הנציבות מקיימת שיחות אינטנסיביות עם בכירים בוושינגטון, בתקווה כי תוכל לגרום לארה"ב לשקול שוב את העניין או להחריג את האיחוד האירופי מהמכסים. עם זאת, היא הוסיפה כי אם אכן יוטלו מכסים גבוהים על ייבוא מהאיחוד, תהיה תגובה.

רולס רויס מזנקת ב-13% לאחר דו"חות טובים

מניית רולס רויס מזנקת ב-13% בבורסת לונדון, לאחר שיצרנית כלי הרכב והמנועים הבריטית דיווחה על רווח שנתי וסיפקה פרטים על תוכניתה לארגון מחדש.

רולס רויס אמרה כי הרווח שלה ב-2017 הסתכם ב-4.9 מיליארד ליש"ט (6.79 מיליארד דולר), לעומת הפסד של 4.64 מיליארד ליש"ט בשנה הקודמת. הרווח לפני מס של רולס רויס, שאינו כולל הוצאות חד פעמיות והשפעות שינויי שערי מט"ח, זינק ב-31% ל-1.07 מיליארד ליש"ט. הכנסות החברה עלו ב-9% ל-16.31 מיליארד ליש"ט.

רולס רויס אמרה כי במסגרת תוכנית ארגון מחדש שעליה הודיעה בינואר, היא תתמקד בפישוט מבנה כוח האדם בחברה וכי היא צופה כתוצאה מכך צמצום עלויות ושיפור בביצועי החברה.

ירידות באסיה לאחר התפטרות יועצו של טראמפ

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל בירידות שערים, לאחר שיועצו הכלכלי הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, גארי קוהן, התפטר מתפקידו בעקבות החלטת טראמפ על הטלת מכסים גבוהים על ייבוא פלדה ואלומיניום. טוקיו יורדת ב-0.8%; הונג קונג יורדת ב-1%; שנחאי יורדת ב-0.6%; סיאול ירדה ב-0.4%; סידני ירדה ב-0.9%.  

קוהן, לשעבר נשיא גולדמן סאקס, היה אחד הקולות בבית הלבן שהתנגדו להטלת מכסים גבוהים על ייבוא פלדה ואלומיניום לארה"ב. התפטרות קוהן היא חדשות לא טובות לשווקים, אמר רוברט גילם, מנכ"ל מקינלי קפיטל, לאתר הפיננסים מרקטווץ'. "גארי קוהן הוא בעל תדמית טובה בקהילת ההשקעות ואנחנו עשויים לראות סנטימנט שלילי בטווח הקצר" כתוצאה מהתפטרותו, הוסיף.

ביטחון המשקיעים בדרום קוריאה השתפר לאחר שאתמול הודיעה צפון קוריאה במפתיע כי היא מוכנה לפתוח בשיחות עם ארה"ב לגבי התפרקותה מנשק גרעיני אם ייפתרו האיומים הצבאיים עליה ותקבל ערבויות ביטחוניות.

ההיי-טק הוביל את וול סטריט ליום שלישי של עליות

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית זה היום השלישי ברציפות על רקע דעיכת החששות ממלחמת סחר עולמית ולאחר שצפון קוריאה הסכימה במפתיעה לפתוח בשיחות עם ארה"ב לגבי התפרקותה מנשק גרעיני אם ייפתרו האיומים הצבאיים עליה ותקבל ערבויות ביטחוניות.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.6% בהובלת מניות השבבים; מדד דאו ג'ונס   נסגר בעלייה של פחות מ-0.1%; מדד S&P 500  הוסיף 0.3%. עבור מדדי נאסד"ק ו-S&P 500 היה זה יום שלישי ברציפות של עליות.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים ללא שינוי ברמה של 2.88%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.5%.

החששות מפני מלחמת סחר עולמית בעקבות מכסי היבוא על פלדה ואלומיניום שעליהם הכריז נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בשבוע שעבר, דעכו מעט לאור התנגדות גוברת מצד בכירי המפלגה הרפובליקאית לצעדים, וכן סימנים לנכונות מצד טראמפ עצמו להגמיש את עמדתו ביחס למכסים על מסחר עם קנדה ומקסיקו.

מניית אינטל  טיפסה ב-1.9% ונסגרה ברמתה הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2000 על רקע דו"ח חיובי על מגזר השבבים שפירסמו היום אנליסטים של ג'י.פי מורגן, ובעקבות נתוני מכירות שבבים חזקים של ינואר שפורסמו אתמול על ידי איגוד תעשיית המוליכים למחצה (SIA).

מניית טרגט נפלה ב-4.5% לאחר שהקמעונאית סיפקה תחזית רווח חלשה מהצפוי לרבעון הנוכחי. החברה צופה רווח של 1.25-1.45 דולר למניה ברבעון הראשון של 2018, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 1.4 דולר למניה.

הנפקת האג"ח הקונצרניות השלישית בגודלה בהיסטוריה

רשת בתי המרקחת האמריקאית CVS החלה באחת מהנפקות האג"ח הקונצרניות הגדולות מעולם, במסגרתה יוצעו למכירה אג"ח בדרגת השקעה בהיקף של 40 מיליארד דולר, כדי לממן את רכישת חברת הביטוח אטנה.

CVS הבטיחה בדצמבר הלוואות גידור בסך 49 מיליארד דולר מ-20 מלווים שונים כדי לממן זמנית את הרכישה, עד למכירת האג"ח בה החלה היום.

CVS מסרה כי בכוונתה למכור אג"ח בסכום של עד 44.8 מיליארד דולר, לפי מצגת שערכה ב-26 בפברואר.

החברה מנסה להשיג אישור רגולטורי לתוכניתה לרכוש את אטנה תמורת 67.5 מיליארד דולר - עסקה שתמזג בין כ-10,000 בתי מרקחת של CVS לבין 22 מיליון לקוחות אטנה. סגירת המיזוג צפויה במחצית השנייה של השנה.

ורייזון קומיוניקיישנס מחזיקה כיום בשיא ההיקף של הנפקת אג"ח קונצרניות, לאחר שמכרה אג"ח בסך 49 מיליארד דולר כדי לממן את רכישת הנתח של וודאפון בחברת ורייזון וויירלס בשנת 2013.

אחריה מדורגת אנהויזר-בוש אינבב שמכרה אג"ח בהיקף של 46 מיליארד דולר כדי לממן את רכישת סאב-מילר ב-2016.

בנק אוף אמריקה, ברקליס, גולדמן סאקס, ג'י.פי מורגן צ'ייס וולס פרגו מנהלים את מכירות האג"ח, אמר אדם המעורה בפרטים לסוכנות הידיעות בלומברג.

הזהב בשיא של 3 שבועות

מחיר הזהב נסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שלושה שבועות על רקע היחלשות הדולר, אשר הוזילה את מחיר המתכת היקרה הנקוב בדולרים עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,335.2 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-16 בפברואר, לאחר עלייה של 1.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

ארה"ב חתכה תחזית מחיר הגז ב-7%; הגדילה תחזית תפוקת הנפט

משרד האנרגיה האמריקאי העלה היום את תחזיות תפוקת הנפט הגולמי של ארה"ב לשנה הנוכחית ול-2019.

המשרד הגדיל ב-1% את תחזית התפוקה לשנה הנוכחית ל-10.7 מיליון חביות ביום, והעלה את התחזית לשנת 2019 ב-0.8% ל-11.27 מיליון חביות ביום, לפי הדו"ח החודשי שפירסם היום.

בה בעת, המשרד הוריד ב-0.2% את תחזית המחיר הממוצע של חבית נפט גולמי מסוג טקסס מתוק ל-2018 לרמה של 58.17 דולר, והנמיך ב-0.4% את התחזית למחיר חבית נפט מסוג ברנט לרמה של 62.13 דולר.

המשרד חתך ב-6.6% את תחזית מחיר הגז הטבעי לשנת 2018 לעומת תחזיתו בחודש שעבר, לרמה של 2.99 דולר למיליון יחידות תרמיות בריטיות (Btu).

סגירה חיובית באירופה; מילאנו קפצה ב-1.8%

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית על רקע דעיכת החששות מפני מלחמת סחר עולמית בעקבות מכסי היבוא על פלדה ואלומיניום שעליהם הכריז נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בשבוע שעבר, ולמרות חוסר ודאות בעקבות תוצאות הבחירות באיטליה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.4%; פרנקפורט טיפסה ב-0.2%; פריז הוסיפה 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.1%.

היורו מוסיף 0.6% מול הדולר לשער של 1.2414 דולר ליורו; הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-0.3% לרמה של 1.3881 דולר לליש"ט.

בורסת מילאנו קפצה היום ב-1.8% לאחר שנסוגה ב-0.4% ביום שני לאחר שבבחירות הכלליות באיטליה אף מפלגה לא זכתה ברוב הנדרש להקים ממשלה.

מניות השבבים שוברות שיאים; אינטל ברמתה הגבוהה מאז 2000

מניית אינטל קופצת ב-1.8% במסחר בוול סטריט לרמתה הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2000 במונחי מחיר סגירה, על רקע עליות במגזר כולו.

מדד מניות המוליכים למחצה של פילדלפיה מטפס ב-0.8% לרמה של 1,389 נקודות, לאחר שמוקדם יותר קפץ לרמה של 1,399.99 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר מעולם במונחים תוך-יומיים.

אנליסטים של בנק ג'י.פי מורגן ציינו בדו"ח ללקוחות היום כי נתוני המכירות החודשיים של מגזר השבבים שפורסמו ביום שני היוו אישור למצבו האיתן של הענף.

איגוד תעשיית המוליכים למחצה (SIA) מסר ביום שני כי מכירות השבבים בעולם גדלו בינואר ב-23% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, ל-37.6 מיליארד דולר.

בכיר בפד: "להעלות ריבית ולהחליט על הקצב בהמשך"

הבנק הפדרלי צריך להתחיל להעלות את הריבית בארה"ב ויכול להחליט בהמשך כמה העלאות יבצע השנה, אמר היום נשיא הבנק הפדרלי של דאלאס, רוברט קפלן.

"תחזית הבסיס שלי היא לשלוש העלאות השנה", אמר קפלן בראיון לערוץ CNBC.

"אני חושב שאנחנו צריכים להתחיל במוקדם ולא במאוחר, ונראה ככל שהשנה תתקדם האם תחזית הבסיס צריכה להישאר שלוש או צריכה להיות יותר מכך או פחות מכך", אמר קפלן.

ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) תקיים את ישיבת הריבית הקרובה בעוד שבועיים, ודבריו של קפלן מצביעים על כך שיתמוך בהחלטה להעלות את הריבית בישיבה.

לגו מדווחת על ירידה בהכנסות בראשונה זה 13 שנים

לגו, יצרנית הצעצועים הגדולה באירופה, מדווחת על ירידה בהכנסות ב-2017 בראשונה זה 13 שנים בעקבות התרחבות הארגון. ניילס כריסטיאנסן, מנכ"ל לגו, אמר כי "זו היתה שנה מאתגרת ואנו לא מרוצים מהתוצאות הפיננסיות. עם זאת הצלחנו לסיים את השנה במצב טוב".

הכנסות לגו ירדו ב-8% ב-2017 ל-35 מיליארד קרונות (5.8 מיליארד דולר). הרווח הנקי ירד בראשונה מאז 2007 ל-7.8 מיליארד קרונות לעומת 9.4 מיליארד קרונות ב-2016. לגו מסרה כי הירידה בהכנסות נובעת מהיפטרות ממלאי לאורך שרשרת האספקה.

כריסטיאנסן מסר כי המכירות בדצמבר עלו בשבעה מתוך 12 השווקים הגדולים של לגו וכי החברה התחילה את 2018 עם מלאי יעיל יותר.

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג עלתה ב-2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים בהמשך לעליות אמש בוול סטריט ונראה כי חששות המשקיעים מהשפעת המכסים החדשים של טראמפ מתפוגגים. טוקיו זינקה ב-1.8%; הונג קונג הוסיפה 2.1% לערכה; שנחאי עלתה ב-1%; סינגפור התחזקה ב-1.5%; סיאול עלתה ב-1.6% וסידני עלתה ב-1.1%.

הכרזתו של נשיא ארה"ב כי יטיל מכסים של 25% ו-10% על יבוא פלדה ואלומיניום, בהתאמה, עוררה התנגדות רבה החל מיו"ר בית הנבחרים פול ראיין שקרא לנשיא לשקול מחדש את הטלת המסים ועד ריי דליו, מייסד קרן הגידור הגדולה בעולם שכינה את המכסים "הצגה פוליטית".

אולם, נראה כי המשקיעים אינם מתרגשים מהמכסים. הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין עולה ב-0.2% ל-105.99 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 יורדת כעת ל-2.874%.

הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד לרמה של 62.5 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורדת ב-0.1% ל-65.4 דולר לחבית.

עליות של יותר מ-1% בוול סטריט; דאו הוסיף 1.4%

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים במדדים המובילים, לאחר שנפתח בירידות בעקבות החשש ממלחמת סחר. דאו ג'ונס עלה ב-1.4%. S&P 500 הוסיף 1% ו- נאסד"ק עלה ב- 1.1%.

פתיחת המסחר החלה בירידות על zhbevרקע הודעתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בסוף השבוע כי יטיל מס של 25% על יבוא פלדה ומס של 10% על יבוא אלומיניום. ההכרזה עוררה את חשש של המשקיעים כי המהלך יוביל למלחמת סחר כלל עולמית.

מניית חברת הביטוח XL גרופ מזנקת ב-29.5%  בוול סטריט לאחר שחברת הביטוח הצרפתית אקסה הודיעה על רכישת החברה תמורת 15 מיליארד דולר. מניית דרמירה, שעוסקת במחקר ופיתוח מוצרים תרופתיים בתחום הטיפול בבעיות עור שונות, צונחת ב-65.86% לאחר שתרופה מתוצרתה נכשלה בניסוי קליני.

הנפט התחזק ביותר מ-2%

 הנפט ננעל בעליות, על רקע דיווחים על שיבושים באסקפת הנפט בלוב ואמירות של סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA ) לגבי התפוקה בארה"ב והצמיחה בביקוש העולמי.

החוזים על הנפט המתוק מסוג טקסס למסירה באפריל, שנסחרים בבורסת הסחורות של ניו יורק עלו ב-2.2% למחיר של 62.57 דולר לחבית. החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה במאי, שנסחרים בלונדון, עלו ב-1.9% למחיר של 65.68 דולר לחבית.

סוכנות האנרגיה הבינלאומית אמרה היום כי היא צופה שארה"ב תיהפך ליצרנית הנפט הגדולה בעולם עד 2023. התפוקה בארה"ב נמצא בשיא של 12.1 מיליון חביות ביום.

הליש"ט מתחזקת לאור הצהרתה המעודדת של תרזה מיי על הברקזיט

הליש"ט מתחזקת כעת מול המול הדולר והיורו לאחר שראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, אמרה כי מנהלי המשא ומתן הבריטים לגבי הסכם לתקופת מעבר בדרך לברקזיט עם נציגי האיחוד האירופי קרובים להסכמה.

הליש"ט עולה ב-0.4% מול הדולר ונסחרת ברמה של 1.386 ליש"ט לדולר. מול היורו מתחזקת הלירה הבריטית ב-0.3% ונסחרת ברמה של 0.8901 יורו לליש"ט.

"אנו קרובים להסכם לגבי התנאים ליישום תקופת מעבר מוגבלת כדי להעניק לממשלות, לעסקים ולאזרחים של שני הצדדים זמן להתכונן לקראת מערכת היחסים החדשה", אמרה מיי בהצהרה בפרלמנט הבריטי. "אני בטוחה שנוכל לפתור את הפערים הנותרים בימים הקרובים", הוסיפה. בריטניה צפויה לעזוב את האיחוד האירופה במארס 2019.

המסחר באירופה ננעל בעליות שערים; מילאנו ירדה ב-0.4%

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים על רקע הבחירות באיטליה.

בורסת מילנו נסגרה בירידה של 0.4% בעקבות החשש מהיווצרותה של ממשלת מרכז-ימין באיטליה, שתוביל בהמשך ליציאת המדינה מגוש היורו.

בורסת לונדון עלתה ב-0.7%; פרנקפורט הוסיפה 1.6% ופריז הוסיפה 0.8%.

מספירה של למעלה ממחצית הקולות בבחירות באיטליה עולה כי אך מפלגה לא קיבלה את הרוב הנדרש להקמת הממשלה לבדה. לפי התוצאות ובהתאם להסכם בין חברות הגוש הגדול, מנהיג מפלגת הימין הקיצוני עשוי להפוך לראש הממשלה הבא.

התכווצות בפעילות של מגזר השירותים בארה"ב בפברואר

הפעילות של מגזר השירותים בארה"ב האטה מעט בפברואר, על רקע ירידה בגיוסי עובדים, כך נמסר היום ממכון המחקר ISM .

מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים של  ISMירד בחודש שעבר ב-0.4 נקודות ל-59.5 נקודות. קריאה מעל 50 נקודות מציינת התרחבות במגזר, שאחראי לשני שליש מהפעילות הכלכלית בארה"ב.

איירבוס מתכננת קיצוץ מאסיבי במפעליה

איירבוס צפויה להודיע על פיטורי אלפי עובדים בשתי תוכניות בעייתיות לבניית מטוסים. נציגי החברה ייפגשו ביום רביעי עם המועצה האירופית לעבודה כדי לדון בקיצוצים בתוכנית הסופר ג'מבו A380 ובתוכנית ה-A400, מטוס התובלה הצבאי.

הקיצוץ צפוי להשפיע על 3,600 עובדים במפעלים בברמן ואאוגסבורג בגרמניה, בסיביליה בספרד ובפילטון בבריטניה. שר הכלכלה של באווריה אמר כי ייתכן וניתן לבצע את הקיצוץ מבלי לפטר עובדים במפעלים באזור.

איירבוס הודיעה באחרונה על עסקה למכירת מטוסי סופר ג'מבו ב-16 מיליארד דולר. עם זאת העסקה תאפשר את קיומה של התוכנית בשנים הקרובות ולא יגביר את ייצור המטוסים.

אסיה ננעלה בירידות בעקבות החשש ממלחמת סחר; טוקיו איבדה 0.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים בעקבות החשש כי המכסים החדשים שמתכנן להטיל נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יובילו למלחמת סחר. טוקיו ירדה ב-0.6%; הונג קונג איבדה 2.3% מערכה; שנחאי עלתה ב-0.07%; סינגפור נחלשה ב-1.2%; סיאול ירדה ב-1.2% וסידניאיבדה 0.6% מערכה.

הכרזתו של טראמפ בשבוע שעבר כי יטיל מס של 25% על יבוא פלדה ומס של 10% על יבוא אלומיניום מדאיגה את המשקיעים שחוששים שהמהלך יוביל למלחמת סחר כלל עולמית. טראמפ מעוניין לחזק את תעשיית הפלדה המקומית בארה"ב שנפגעה מכך שסין הציפה את השוק במתכות זולות. עם זאת, היצואנית המובילה של פלדה לארה"ב היא קנדה, כאשר סין נמצאת רק במקום ה-11.

הדולר נסחר במגמה מעורבת מול המטבעות המובילים. הין מתחזק מול הדולר ב-0.2% ל-105.51 ין לדולר. היורו נסחר כעת ביציבות מול הדולר לאחר מסחר תנודתי ביותר בעקבות סקרים המורים על ניצחון הימין הקיצוני בבחירות באיטליה - ניצחון שכזה מעורר חשש כי איטליה תנסה לעזוב את גוש היורו. היורו נסחר ברמה של 1.2321 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.1% ל-1.3788 דולר.

הנפט נסחר בעליות קלות על רקע דיווחים על הפסקת הייצור באחד משדות הנפט הגדולים בלוב. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.9% ל-61.8 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.8% ל-64.9 דולר לחבית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker