עדכון גלובלי

דאו ג'ונס ברצף העליות הרבעוני הארוך זה 20 שנה; ביטקוין קפץ ב-67% ברבעון

מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 סגרו רבעון חיובי שמיני ברציפות ■ הזהב נפל בספטמבר אך עלה בסיכום רבעוני ■ הנפט ברבעון חיובי ראשון השנה; קפץ ביותר מ-10% ■ בורסות אירופה וטוקיו סגרו את החודש הטוב ביותר השנה

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דאו ג'ונס ברצף העליות הרבעוני הארוך זה 20 שנה

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא ומניות הבלו צ'יפ השלימו את רצף הרבעונים החיובי הארוך ביותר זה 20 שנה, על רקע דיווחים לפיהם הנשיא דונלד טראמפ שוקל למנות לתפקיד יו"ר הבנק הפדרלי את קווין וורש, לשעבר בנקאי במורגן סטנלי ובכיר בבנק הפדרלי בארה"ב.

מדד דאו ג'ונס  טיפס ב-0.1% ועלה ב-0.2% בסיכום שבועי; מדד S&P 500  עלה ב-0.4% ונסגר בשיא נומינלי בדרכו לעלייה שבועית של 0.7%; מדד נאסד"ק   הוסיף 0.7% ונסגר בשיא נומינלי וטיפס השבוע ב-1.1%. מדד מניות החברות הקטנות ראסל 2000 טיפס ב-0.2% ונסגר בשיא נומינלי אף הוא, וקפץ ב-2.8% בסיכום שבועי.

בחודש ספטמבר כולו עלה דאו ג'ונס ב-2.1%, S&P הוסיף 1.9% ונאסד"ק עלה ב-1.1%. בסיכום רבעוני עלו מדדי דאו ו-S&P 500 ב-4.8% וב-4% בהתאמה, בדרכם לרבעון חיובי שמיני ברציפות. עבור מדד דאו ג'ונס זהו רצף העליות הרבעוני הארוך ביותר מאז 1997. מדד נאסד"ק עלה ברבעון ב-5.8% בדרכו לעלייה רבעונית חמישית ברציפות.

בחזית המקרו כלכלית בארה"ב היום: מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) בניכוי מחירי האנרגיה והמזון - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - רשם את העלייה השנתית המתונה ביותר זה כמעט שנתיים.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד החודש אולם נמצא בדרכו לשנה הטובה ביותר מאז 2000, ומדד מנהלי הרכש של שיקגו קפץ לרמתו הגבוהה מאז יוני.

מניית זוגניקס (סימול ZGNX) נסקה ב-172% במסחר בוול סטריט לאחר שהחברה הודיעה כי ניסוי בתרופה חדשה לתסמונת דרווה, צורה נדירה של אפילפסיה, עמד ביעדים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ברבעון חיובי ראשון השנה; קפץ ב-10%

מחיר הנפט נסגר בעליות בניו יורק בדרכו לרבעון חיובי ראשון השנה על רקע חששות מפני פגיעה בתפוקת הנפט בחבל כורדיסטן עתיר הנפט בעיראק בעקבות משאל העם על עצמאות החבל.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 51.67 דולר לחבית, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי עלה מחיר הנפט בכ-2% ובחודש ספטמבר כולו זינק ב-7.7%. בסיכום רבעוני קפץ מחיר הנפט ב-10.5%.

עוד בשוק הסחורות: הזהב נסגר בירידות בדרכו לשבוע וחודש שליליים על רקע התחזקות הדולר, אולם עדיין טיפס בסיכום רבעוני.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,284.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי ירד מחיר הזהב בכ-1% ובסיכום חודשי נפל ב-2.7%. עם זאת, ברבעון השלישי כולו עלה מחיר הזהב ב-3.6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביטקוין נפל ב-16% בספטמבר אך קפץ ב-67% ברבעון

שני המטבעות הדיגיטליים המובילים בעולם, ביטקוין ואתריום, סוגרים חודש הפכפך שבמהלכו ספגו ביקורות קטלניות מצד אנשי פיננסים מפורסמים כמו מנכ"ל ג'י.פי מורגן צ'ייס ג'יימי דיימון ומייסד ויו"ר קרן הגידור ברידג'ווטר, ריי דליו, וגם סבלו מהידוק הפיקוח על המסחר בהן ועל הנפקות מטבעות ווירטואליים במדינות כמו סין, ארה"ב ודרום קוריאה.

ערך ביטקוין נסוג כעת ב-0.3% לרמה של 4,175 דולרים, לפי נתוני קוינדסק, אך נמצא בדרכו לזינוק שבועי של כ-20%. עם זאת, בחודש ספטמבר כולו נפל ביטקוין ב-16%. בסיכום רבעוני קפץ ערך המטבע ב-67% וגבוה כעת ב-320% לעומת תחילת השנה.  

שווי המתחרה הגדול ביותר של ביטקוין, אתריום, יורד כעת ב-2.5% ל-291 דולרים, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ, אולם עודנו בדרכו לעלייה שבועית של 12%. עם זאת, בסיכום חודשי נפל ערך אתריום ביותר מ-20%. מתחילת השנה נסק שווי אתריום בקרוב ל-3,500%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה סגרו החודש הטוב ביותר השנה

בורסות אירופה סגרו את החודש הטוב ביותר השנה על רקע פרסום נתוני מקרו שהצביעו על התאוששות כלכלת היבשת ועליות שרשמו מניות הבנקים בספטמבר. שיעור האבטלה בגרמניה, הכלכלה הגדולה באירופה, ירד החודש לשפל, ועשוי להמריץ את הבנק המרכזי של אירופה (ECB) לצמצם את רכישות הנכסים בחודשים הקרובים.

בורסת לונדון נסגרה היום בעלייה של 0.7% על רקע היחלשות הליש"ט, בדרכה לעלייה שבועית של 0.9%. בסיכום חודשי ירדה הבורסה ב-0.8%, אולם עלתה בשיעור דומה בסיכום רבעוני.

הליש"ט נחלשה היום מתחת לרף של 1.34 דולר בעקבות עדכון כלפי מטה של נתוני הצמיחה בבריטניה ברבעון השני, ונמצאת בדרכה לירידה שבועית של קרוב ל-1%. עם זאת, בסיכום חודשי התחזקה הליש"ט מול הדולר בכ-3.5%.

בורסת פרנקפורט נסגרה היום בעלייה של 1% בדרכה לזינוק חודשי של כמעט 6.5%. פריז נסגרה בעלייה של 0.7% בעלתה בסיכום חודשי בקרוב ל-5%.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.5% ונסגר בשיא של שלושה חודשים. בחודש ספטמבר כולו קפץ המדד בכמעט 4% - החודש הטוב ביותר מאז דצמבר 2016. בסיכום רבעוני עלה המדד ביותר מ-2% לאחר ירידה של 0.5% ברבעון השני של השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק בפעילות העסקית בארה"ב; ירידה בבטחון הצרכנים

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד החודש לרמה של 95.1 נקודות לעומת רמה של 96.8 נקודות באוגוסט, לפי נתונים שפורסמו היום - בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

עם זאת, רמתו הממוצעת של המדד מתחילת השנה היא 96.2 נקודות - הממוצע השנתי הגבוה ביותר מאז שנת 2000. רמת בטחון הצרכנים הנוכחית מצביע על גידול של 2.6% בצריכה הפרטית בשנה הקרובה, אמר מנהל הסקר, ריצ'רד קרטין, בעת פרסום המדד.

עוד בחזית המקרו כלכלית בארה"ב היום: מדד מנהלי הרכש של שיקגו, הנחשב לברומטר לפעילות העסקית בכלכלה האמריקאית כולה, קפץ בספטמבר לרמה של 65.2 נקודות - רמתו הגבוהה מאז יוני אז טיפס המדד ל-65.7 נקודות, שהיתה רמתו הגבוהה ביותר מאז 2011.

בחודש אוגוסט היה המדד ברמה של 58.9 נקודות, ותחזית הכלכלנים היתה כי המדד יישאר בספטמבר כמעט ללא שינוי ברמה של 58.7 נקודות. מדד מעל 50 נקודות מצביע על שיפור בתנאים הכלכליים, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף הרעה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר בשבוע הטוב ביותר ב-2017

הדולר עבר לירידות קלות מול מרבית המטבעות המרכזיים בעולם בעקבות נתוני אינפלציה מאכזבים שפורסמו היום בארה"ב, אשר עשויים להשפיע על שיקוליו של הבנק הפדרלי בבואו להחליט על העלאת ריבית נוספת השנה.

עם זאת, המטבע האמריקאי נמצא בדרכו לזינוק השבועי החד ביותר ב-2017 ועתיד לקטוע רצף של שישה שבועות שליליים, על רקע תוכנית המס שחשף השבוע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

הדולר נסוג ב-0.3% מול היורו לשער של 1.1821 דולר ליורו, ונחלש קלות מול הין היפני לרמה של 112.35 ין לדולר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - יורד כעת ב-0.1% אולם טיפס ביותר מ-1% בסיכום שבועי - השבוע הטוב ביותר השנה. המדד גם נמצא בדרכו לקטוע רצף של שישה חודשים של ירידות לאחר שטיפס ב-0.2% מתחילת ספטמבר, אולם נפל ב-2.9% בסיכום רבעוני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המדד המועדף על הפד לאומדן האינפלציה בשפל של שנתיים

הצריכה הפרטית נחלשה באוגוסט על רקע נפילה של 1.8% ברכישות של מכוניות בחודש שעבר, שהיתה קשורה בין השאר לסופת ההוריקן "הארווי". המדד האינפלציה המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה טיפס בשיעור המתון ביותר זה כמעט שנתיים.

הצריכה הפרטית גדלה באוגוסט ב-0.1% מסר היום משרד המסחר האמריקאי, בהתאם לתחזיות הכלכלנים. עם זאת, בהתאמה לאינפלציה ירדה הצריכה הפרטית לראשונה מאז ינואר. ההכנסה האישית צמחה ב-0.2% בחודש שעבר - יותר מתחזיות הכלכלנים לגידול של 0.1%.  

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - עלה ב-1.4% לעומת אוגוסט 2016, ללא שינוי לעומת החודש הקודם. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי האנרגיה והמזון הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-1.3% - העלייה המתונה ביותר מאז נובמבר 2015. יעד הבנק הפדרלי הוא 2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פיץ' הורידה את דירוג האשראי של דויטשה בנק

דירוג האשראי של דויטשה בנק לטווח הארוך הורד ברמה אחת על ידי סוכנות הדירוג פיץ' ל-BBB+, שלוש דרגות מעל אג"ח זבל. לדברי הסוכנות, לבנק ייקח יותר זמן מהצפוי לחזור לצמיחה. הורדת הרמה מגיעה שבוע לאחר שאוטונומוס ריסרץ' אמרה כי מצבו של הבנק עלול להיות "מעבר לתיקון", אלא אם כן יהיה זינוק אדיר ברמה של "נס" במגזר האג"ח שלה.

מנכ"ל החברה, ג'ון קריין, נאבק להגדיל את הכנסות הבנק, שבסיסו בפרנקפורט, מאז שהכריז על תוכנית השיקום לבנק.      

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו סגרה את החודש הטוב ב-2017

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת: טוקיו רושמת ירידה קלה של 0.1%; הונג קונג ושנחאי עולות ב-0.3%; סינגפור מאבדת 0.6%; סיאול עולה ב-0.7%.

מדד ניקיי של בורסת טוקיו אמנם נסגר היום בירידות קלות אולם קפץ בספטמבר ב-3.6% - הזינוק החודשי החד ביותר בשנת 2017.

הדולר צפוי לציין היום את השבוע הטוב ביותר שלו השנה, על רקע הציפיות שרפורמת המס תוביל לצמיחה כלכלית מואצת. אבל למרות השבוע החזק, הדולר סוגר את הרבעון השלישי של השנה בירידה, ומסיים את רצף הירידות הארוך ביותר של המטבע האמריקאי מאז 2011. מדד הדולר של בלומברג מוסיף היום 0.1%.

הסיכויים להעלאת ריבית נוספת השנה מוערכים היום ב-65%, וגורמים למשקיעים לצאת מנכסים בטוחים כמו זהב.   

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה בעליות; רוקו זינקה ב-66%

המסחר בוול סטריט ננעל ביציבות, לאחר שהמשקיעים החלו לעכל את רפורמת המיסוי שעליה הודיע אתמול ממשל טראמפ. דאו ג'ונס  עלה ב-0.2%; S&P 500  עלה ב-0.1% ו נאסד"ק   ננעל ללא שינוי ניכר.

מניית מקדונלד'ס הובילה את העליות במדד דאו ג'ונס ומניית יצרנית הסטרימרים רוקו זינקה ב-60% ביומה הראשון במסחר. רוקו הונפקה אתמול לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר והמניה תומחרה ל-14 דולר. המניה סיימה את המסחר במחיר של 23.4 דולר.

אתמול הודיע דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, על רפורמת המיסוי המתוכננת, אך עדיין לא סיפק פרטים רבים על השינוי המתוכנן ועל עלותו. כך לדוגמא, טראמפ הודיע כי הרפורמה תכלול צמצום מדרגות המס לשלוש בלבד: 15%, 25% ו-35%, אך לא פירט מהו טווח ההכנסות בכל מדרגת מס.

היום עודכנו נתוני הצמיחה בארה"ב ברבעון השני כלפי מעלה ל-3.1% בקצב שנתי, אך רק על רקע השקעות בחקלאות. תביעות האבטלה לשבוע שעבר עלו ל-272 אלף, על רקע השפעת הוריקאן אירמה על פלורידה.

הדולר נחלש היום מול המטבעות המובילים. היורו עולה ב-0.3% ל-1.1782 דולר והליש"ט עולה ב-0.3% ל-1.3435 דולר.

נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1% ל-51.6 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-57.6 דולר לחבית.  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט יורד לאחר חודש של עליות; הזהב מתאושש לאחר שירד לשפל של שישה שבועות

הנפט ירד היום במסחר לאחר חודש של עליות. החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק לנובמבר ירדו ב-1.1% ונסגרו על 51.5 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. עם זאת נראה כי הנפט בדרכו לעלייה שבועית של 2% ועלייה של 7.6% בכל ספטמבר.

הזהב התאושש מעט, לאחר שאתמול ירד לרמה הנמוכה ביותר זה שישה שבועות, על רקע היחלשות הדולר משיא של חודש. עם זאת הדולר צפוי לסיים את שבוע המסחר בעליות על רקע הציפיות להעלאת ריבית נוספת בארה"ב ב-2017. החוזים על הזהב לדצמבר עלו ב-0.2% ונסגרו על 1,288.7 דולר לאונקייה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות קלות

בורסות אירופה ננעלו בעליות קלות: לונדון מוסיפה 0.1%; פרנקפורט עולה ב-0.3%; פרנקפורט מוסיפה 0.2%; מדד סטוקס 600 עולה ב-0.2%.

האופטימיות הקלה בשווקים בעקבות הצגת רפורמת המס של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ גרמה למשקיעים לעזוב את ההשקעות הבטוחות, ולכן נרשמה ירידה במחירן של האג"ח הממשלתיות בארה"ב, גרמניה, יפן ואוסטרליה. תשואות האג"ח האמריקאיות הגיעו לשיא של חודשיים.

מקבלי החלטות בבנקים המרכזיים של בריטניה, ארה"ב ואוסטרליה צפויים להיות בין הנואמים היום בכנס שמארגן הבנק המרכזי של בריטניה בלונדון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יצרנית הסטרימרים רוקו מזנקת ב-30% ביומה הראשון במסחר

מניית רוקו, יצרנית התוכנות ומכשירי הסטרימר, מזנקת ביומה הראשון במסחר ב-31% ל-17 דולר. החברה גייסה אמש 219 מיליון דולר לפי שווי של 1.1 מיליארד דולר בהנפקה ראשונה לציבור - IPO. מניית החברה תומחרה בהנפקה ב-14 דולר.

החברה החלה את דרכה כחטיבה בחברת נטפליקס, אולם ענקית התוכן המקוון מכרה את חלקה ברוקו ב-2009 בין היתר מפני שלא רצתה להתחרות ביצרניות חומרה שהן גם שותפות שלה כמו אפל. רוקו מייצרת כסף בשלוש דרכים: מכירת מכשירי סטרימר,פרסום ומכירת התוכן של השותפות שלה. רוקו משתפת פעולה, בין היתר, עם יצרניות תוכן כמו נטפליקס, סי.בי.אס, HBO ועוד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה גבוהה מהצפוי בארה"ב

הצמיחה בארה"ב ברבעון השני של השנה התעדכנה כלפי מעלה, והגיעה לקצב שנתי של 3.1%, לעומת קצב שנתי של 3% כפי שהוערך מוקדם יותר - כך דיווח היום בצהריים משרד המסחר האמריקאי.

נתון נוסף שהתפרסם היום בצהריים הוא תביעות האבטלה החדשות בארה"ב: 272 אלף תביעות חדשות בשבוע החולף, לעומת 260 אלף תביעות בשבוע שלפניו. חלק מהסיבה לכך היא ככל הנראה הוריקן אירמה, שגרם לשיבוש קשה בפלורידה ובג'ורג'יה.  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית H&M נופלת בגלל דו"חות מאכזבים

מניית H&M נופלת ב-5% בבורסת סטוקהולם אחרי שענקית האופנה דיווחה על ירידה חדה ברווחיה ברבעון השלישי בשל השפעת ירידת מחירים ומספר נמוך יחסית של מבקרים בחנויותיה.

הרווח הנקי של H&M ירד ב-20% ל-3.84 מיליארד קרונה שוודית (471.2 מיליון דולר) ברבעון השלישי, מתחת לתחזיות אנליסטים כי יסתכם ב-4.07 מיליארד קרונה. המכירות, בניכוי מע"מ, עלו ב-4.5% ל-51.23 מיליארד קרונה. H&M אמרה כי יזמה תקופה של מבצעים אגרסיביים בקיץ לאחר שנכנסה לרבעון השלישי עם מלאים גדולים מדי. החברה אמרה כי הצעד עזר לה לפנות מלאי ולהתכונן לסתיו, אך המכירות האטו בשל כך לקראת סוף ספטמבר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הביטחון הכלכלי בגוש היורו בשיא של עשור

הביטחון הכלכלי בגוש היורו זינק מעבר לתחזיות בספטמבר – נתון חיובי נוסף שעשוי להשפיע על מקבלי ההחלטות בבנק המרכזי של אירופה בבואם לבחון את עתידה של תוכנית רכישות האג"ח. מדד ביטחון התעשיה והצרכנים עלה ל-113 נקודות בספטמבר לעומת 111.9 נקודות בחודש הקודם, דיווחה היום הנציבות האירופית בבריסל. הקריאה – הגבוהה ביותר מזה עשור – היתה מעל לתחזיות אנליסטים כי יגיע לרמה של 112 נקודות.

המדד של המגזר התעשייתית עלה ל-6.6 נקודות לעומת 5 באוגוסט. ביטחון הצרכנים עלה לרמה של מינוס 1.2 נקודות לעומת מינוס 1.5 בחודש הקודם, בעוד שמדד נפרד של האווירה העסקית עלה ל-1.34 נקודות, הרמה הגבוהה ביותר מאז אפריל 2011. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת באסיה

טראמפ הציג אמש את עיקרי רפורמת המיסוי שלו, והשווקים לא איחרו להגיב. המסחר באסיה מתנהל במגמה מעורבת: טוקיו מוסיפה 0.6%; הונג קונג יורדת ב-0.3%; שנחאי נסוגה ב-0.1%; סינגפור שומרת על יציבות.

הדולר מתחזק ונסחר בעליות מול רוב המטבעות המרכזיים: הדולר עולה מול הין היפני ב-0.2% ונסחר בשער של 113.03 ין לדולר. הליש"ט יורדת ב-0.1% מול הדולר ונסחרת בשער של 1.3379 דולר לליש"ט; היורו יורד ב-0.1% מול הדולר ל-1.1734 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הראלי של טראמפ חזר לשווקים: מדד ראסל 2000 ננעל בשיא

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים בהובלת מניות הפיננסים על רקע חשיפת עיקרי הרפורמה במיסוי בארה"ב הערב על ידי דונלד טראמפ נשיא ארה"ב ומנהיגי הרפובליקאים בבית הנבחרים. דאו ג'ונס עלה ב-0.2%; S&P 500 עלה ב-0.4% ונאסד"ק עלה ב-1.15%. מדד ראסל 2000, מדד המניות הקטנות בוול סטריט, זינק ב-2%.

בנוסף הצגת רפורמת המיסוי גרמה לעליית הדולר מול סל המטבעות, DXY, לרמה הגבוהה זה שישה שבועות. היורו יורד ב-0.4% ל-1.1749 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.5% ל-1.3392 דולר.  

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הציג היום את רפורמת המיסוי באינדיאנפוליס, אינדיאנה. בין היתר הרפורמה כוללת הורדת מס החברות מ-35% ל-20% וצמצום מספר מדרגות המס ליחידים מ-7 כיום ל-3, כשמדרגת המס הגבוהה ביותר היא 35%. בנוסף טראמפ הודיע על העלאת סכום ההכנסה המינימלית הפטורה ממס ל-12 אלף דולר בשנה.

מניית יצרנית השבבים מיקרון מזנקת ב-8% לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות טובות מהצפוי ברבעון השני וזכתה להעלאת מחיר היעד מכמה אנליסטים, ביניהם ג'יי.פי מורגן שהעלה את מחיר היעד מ-40 דולר למניה ל-50 דולר. מנגד, מניית נייקי יורדת ב-3% בעקבות תחזיות לירידה במכירות בארה"ב ברבעון הנוכחי.

הנפט נסחר במגמה מעורבת. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-52.1 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-1.3% ל-57.6 דולר לחבית.

בחזית המאקרו: היום פורסם כי הזמנות מוצרים בני קיימא בארה"ב באוגוסט עלו ב-1.7% לעומת תחזיות הכלכלנים לעלייה של 1%. הממשל הפדרלי מסר כי השפעת הוריקאן הארווי על טקסס היתה חלשה מהצפוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז אמצע אוגוסט; הנפט מעל 52 דולר לחבית

הזהב סיים את יום המסחר ברמה הנמוכה ביותר מאז אמצע אוגוסט. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר ירדו ב-1% ל-1,289.2 דולר לאונקייה, על רקע התחזקות הדולר לקראת חשיפת רפורמת המס בארה"ב של טראמפ. אתמול אמרה ג'נט ילן, יו"ר הבנק הפדרלי, כי הבנק ימשיך בתוכניותיו להעלאת ריבית ולצמצום המאזן למרות שאינפלציה עדיין לא הגיעה ליעד של 2%.

הנפט שומר על רמה של 52 לחבית בעקבות עלייה בביקוש בארה"ב. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 52.1 דולר לחבית. מינהל מידע האנרגיה של ארה"ב הודיע הום כי מלאי הנפט הגולמי ירד ל-1.85 מיליון חביות עקבות הוריקאן הארווי. עם זאת מפעלי הזיקוק הגבירו את קצב פעילותם זה השבוע השני ברציפות.

החוזים על נפט גולמי מוסג ברנט  למסירה בנובמבר ירדו ב-1% ל-57.8 בבורסת ICE בלונדון. הפער בין מחירי הנפט הללו מעודד את החברות האמריקאיות ליצא נפט במחיר גבוה יותר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה ננעלו בעליות; מדריד עלתה ב-1.7%

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים. לונדון הוסיפה 0.4% לערכה; פרנקפורט עלתה ב-0.4%; צרפת התחזקה ב-0.2%; מילאנו קפצה ב-0.8% ומדריד זינקה ב-1.7%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.4%. 

את העליות הובילה אלסטום הנסחרת בפריז וזינקה ב-4.2, בעקבות הפרסומים על מיזוג פעילות הרכבות שלה עם סימנס הגרמנית. 

לפי נתונים שפורסמו הבוקר, צמיחת הרווחים ממגזר התעשייה בסין האיצה באוגוסט, ורשמה זינוק של 24% לעומת אוגוסט של השנה שעברה. ביולי צמחו הרווחים ב-16.5% לעומת יולי 2016 - מסרה לשכת הסטטיסטיקה הסינית. 

בורסת שנחאי נסגרה בעלייה מינורית של 0.1%; טוקיו ירדה ב-0.3%; סינגפור הוסיפה 0.8%; והונג קונג עלתה ב-0.4%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות הבנקים עולות; נייקי יורדת ב-4%

מניות הבנקים הגדולים בוול סטריט עולות לקראת הצגת רפורמת המיסוי של טראמפ. בנק אוף אמריקה עולה ב-2.2%; סיטיגרופ עולה ב-2%; גולדמן סאקס עולה ב-1.6%. מניית ג'יי.פי. מורגן עולה ב-1.2ֵ% למרות שבית המשפט פסק הים כי על הבנק לשלם 4 מיליארד דולר בפיצויים לאלמנתו של מנהל לשעבר באמריקן איירליינס בגין טיפול לא ראוי בירושתו.

מניית נייקי יורדת ב-4% לאחר שיצרנית נעלי הספורט והביגוד פירסמה אתמול תחזיות לירידה במכירות בארה"ב ברבעון הנוכחי, בהמשך לירידה של 3% ברבעון הקודם. הירידה במכירות בארה"ב מאלצת את נייקי להסתמך על השוק הבינלאומי, בייחוד סין. המכירות בשוק הבינלאומי ויישום תוכנית להורדת העלויות גרמו לכך שנייקי הצליחה לעקוף את תחזיות האנליסטים ברבעון הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר ממשיך לנסוק; טוקיו יורדת ב-0.4%

בורסות אסיה נסחרות במגמה מעורבת, במקביל להתחזקות מתמשכת בדולר האמריקאי. טוקיו יורדת ב-0.4% וכמוה בורסת מומבאי; הונג קונג עולה ב-0.6% וסיאול ללא שינוי.

הדולר נסחר בעלייה של 0.1% מול הין לשער 112.36 ין; מול היורו עולה בשיעור דומה ל-1.1783 דולר ליורו; הליש"ט נסוגה ב-0.2% ל-1.3426 דולר.

הנפט הגולמי חוזר לעלות, ומוסיף 0.6% ל-52.17 דולר לחבית לחוזים למסירה באוקטובר. הזהב נסוג קלות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ילן הקפיצה את הדולר לשיא של חודש; דאו ג'ונס ירד יום רביעי ברציפות

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת והדולר מתחזק לשיא של חודש מול המטבעות המרכזיים בעולם, לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי, ג'נט ילן, אמרה כי הבנק המרכזי צריך להיזהר מפני קצב הדרגתי מדי של צמצום המדיניות המוניטרית בארה"ב.

מדד דאו ג'ונס  נסגר בירידה של פחות מ-0.1% - יום שלילי רביעי ברציפות; מדד S&P 500 נסגר כמעט ללא שינוי; מדד נאסד"ק הוסיף 0.2%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.4% לרמתו הגבוהה ביותר מאז שלהי אוגוסט.

נאום ילן חיזק ההערכות כי הבנק המרכזי יעלה את הריבית בארה"ב פעם נוספת עד סוף השנה. החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של 78% לכך שהפד יעלה בדצמבר את הריבית זו הפעם השלישית השנה.

קצב עליית מחירי הבית בארה"ב צבר תאוצה ביולי, אך המכירות של בתים חדשים צנחו בחודש שעבר לרמתם הנמוכה ביותר השנה, ובטחון הצרכנים ירד קלות החודש בין השאר עקב סופות ההוריקן "אירמה" ו"הארווי", לפי נתוני מקרו שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם.

מניית אפל התאוששה משפל של שמונה שבועות וטיפסה ב-1.7% לאחר שאנליסטים של בית ההשקעות ריימונד ג'יימס העלו את מחיר היעד למניה מ-170 דולרים ל-180 דולרים - 19% מעל רמתו עם סגירת המסחר אתמול.

מניית ענקית מוצרי האלקטרוניקה צנחה ב-6.8% מאז ה-11 בספטמבר - יום לפני אירוע השקת דגמי אייפון ואפל ווטש החדשים - ועד אתמול, תוך מחיקת 56.6 מיליארד דולר משווי השוק של החברה הבורסאית הגדולה בעולם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ציפיות הריבית גררו את הזהב לירידות

מחיר הזהב נסגר בירידות לראשונה זה שלושה ימים לאחר שנאום שנשאה היום יו"ר הבנק הפדרלי, ג'נט ילן, חיזק את ההערכות כי הבנק המרכזי יעלה את הריבית בארה"ב פעם נוספת עד סוף השנה.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,301.7 דולר לאונקייה, ירידה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב, הנחשב למקלט עבור משקיעים בשעת משבר, טיפס ביומיים הקודמים על רקע התגברות המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של 78% לכך שהפד יעלה בדצמבר את הריבית זו הפעם השלישית השנה.

בה בעת, מחיר הנפט נסוג משיא של חמישה חודשים. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 51.88 דולר לחבית, ירידה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו בשפל של חודש; אדידס נפלה עקב מעצר בכיר

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת על רקע המשך היחלשות היורו בעקבות תוצאות הבחירות בגרמניה, לצד החרפה נוספת במתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה. היורו ירד היום מתחת לרף של 1.18 דולר לראשונה זה חודש, לאחר שאתמול רשם את הנפילה החדה ביותר השנה מול המטבע האמריקאי.

בורסות פרנקפורט ופריז נסגרו בעליות של פחות מ-0.1%; לונדון נסוגה ב-0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר כמעט ללא שינוי בתום יום מסחר הפכפך שבמהלכו עברו לסירוגין מעליות לירידות.

היורו נחלש ב-0.7% מול הדולר לשער של 1.177 דולר ליורו - רמתו הנמוכה ביותר זה חודש - לאחר שאתמול צנח מול הדולר ב-0.9% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז דצמבר. מול הליש"ט נסוג המטבע האירופי ב-0.3% לשער של 1.1397 יורו לליש"ט.

מניית אדידס נפלה ביותר מ-2% במסחר בפרנקפורט לאחר שהבולשת הפדרלית בארה"ב (FBI) הודיעה כי חקירת שחיתות בענף כדורסל המכללות בארה"ב הובילה למעצרם של 10 בני אדם, בהם ג'יימס גאטו, מנהל שיווק מוצרי הספורט הגלובלי של אדידס.

מניית נסטלה קפצה בקרוב ל-2% לאחר שענקית המזון השווייצית הודיעה על כוונתה להאיץ את יישום תוכניתה לקנייה חוזרת של מניות בסך 20 מיליון יורו. התוכנית תושלם בתוך שלוש שנים, כאשר מרבית הרכישות יבוצעו בשנים 2020-2019, מסרה נסטלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מכירות בתים חדשים בארה"ב בשפל של 2017

קצב המכירות השנתי של בתים חדשים בארה"ב צנח בחודש שעבר לרמתו הנמוכה ביותר השנה.

המכירות של בתים חדשים נפלו באוגוסט ב-3.4% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 560 אלף - הנמוך ביותר מאז דצמבר - מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לקצב מכירות גבוה הרבה יותר של 585 אלף באוגוסט. לעומת אוגוסט 2016 ירד קצב המכירות ב-1.2%.   

המחיר החציוני של בתים חדשים שנמכרו באוגוסט טיפס ב-0.4% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, ל-300,200 דולרים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סופות ההוריקן פגעו בבטחון הצרכנים בארה"ב

בטחון הצרכנים בארה"ב ירד קלות בספטמבר, בין השאר בעקבות פגיעת סופות ההוריקן "אירמה" ו"הארווי", מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד.

מדד בטחון הצרכנים ירד החודש לרמה של 119.8 נקודות לעומת רמה של 120.4 נקודות באוגוסט. כלכלנים צפו ירידה חדה יותר של המדד בספטמבר לרמה של 119.5 נקודות.

בטחון הצרכנים נפל בשיעור ניכר בטקסס ופלורידה, שתי מדינות שספגו נזקים כבדים משתי סופות ההוריקן העזות, ציינה קונפרנס בורד.

"למרות החולשה הקלה בבטחון, הערכת הצרכנים את המצב הנוכחי נותרה טובה למדי וציפיותיהם לטווח הקצר מצביעות על כך שהכלכלה תמשיך לצמוח בקצב הנוכחי", מסרה קונפרנס בורד.

מדד בטחון הצרכנים נסק בעקבות נצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות בנובמבר האחרון, ועלה בחודש מארס לרמה של 124.9 נקודות - שיא של כמעט 17 שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליית מחירי הבתים בארה"ב צוברת תנופה

קצב עליית מחירי הבתים בארה"ב צבר תנופה ביולי. מדד S&P-קייס-שילר, העוקב אחרי מחירי הבתים ב-20 ערים גדולות בארה"ב, טיפס ביולי ב-5.8% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת - שיפור לעומת קצב של 5.6% ביוני.

מדד קייס שילר הכלל ארצי עלה ביולי ב-5.9% לעומת התקופה המקבילה, לעומת קצב של 5.8% בחודש הקודם.

לעומת חודש יוני טיפסו שני המדדים ב-0.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט יורד קלות

נפט גולמי מסוג טקסס מתוק נסחר בירידות של 0.4%, במחיר של 52 דולר לחבית. נפט גולמי מסוג ברנט שנסחר בלונדון יורד ב-0.4% ונמכר ב-58.7 דולר לחבית. מדד הסחורות של בלומברג נסחר ללא שינוי. 

יש כאלה שמאמינים שתקופת השפל של הנפט נמצאת מאחורינו, לאחר שמחירו הגיע אתמול לשיא של 26 חודשים. בן לוקוק מקבוצת טרפיגורה הסוחרת באנרגיה אמר הבוקר ל"גרדיאן" כי עלייה בביקוש וריסון ההיצע צפויים להמשיך לתמוך במגמת העלייה. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות באסיה

המסחר באסיה מתנהל בירידות קלות על רקע איומי צפון קוריאה כי ארה"ב הכריזה עליה מלחמה וכי יש לה זכות ליירט מטוסים אמריקאים גם אם הם לא חודרים לשטחה. טוקיו יורדת ב-0.3%; סיאול יורדת ב-0.6%; הונג קונג ושנחאי נסחרות ללא שינוי ניכר; סינגפור נחלשת ב-0.2% וסידני יורדת ב-0.1%.

שינזו אבה, ראש ממשלת יפן, הכריז אתמול על הקדמת הבחירות ביפן, במטרה לנצל את העליה בשיעור התמיכה בו כדי להיבחר לקדנציה שלישית ברציפות. כמו כן הודיע אבה על חבילת תמריצים כלכליים נוספת בהיקף של 2 טריליון ין (17.8 מיליארד דולר). הין עולה ב-0.2% ל-111.51 ין לדולר.

הנפט נסחר בעליות על רקע משאל העם לעצמאות בכורדיסטאן, חבל ארץ בעיראק שעתיר בנפט. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.2% ל-52.3 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.7% ל-59.4 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט: מניות ההיי-טק ביום הגרוע זה 3 שבועות

בורסות וול סטריט פתחו את שבוע המסחר האחרון של ספטמבר במגמה שלילית על רקע התגברות המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה וירידות חדות במניות ההיי-טק.

מדד דאו ג'ונס , שהשלים ביום שישי שבוע חיובי שני ברציפות, נסוג ב-0.2% - יום שלישי ברציפות של ירידות; מדד S&P 500   ירד אף הוא ב-0.2%. מדד נאסד"ק  נפל ב-0.9% - היום הגרוע ביותר זה שלושה שבועות.

הדולר מתחזק מול היורו, הין ומרבית המטבעות המרכזיים בעולם על רקע תוצאות הבחירות בגרמניה והודעת ראש ממשלת יפן על הקדמת הבחירות.

נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק, ויליאם דאדלי, אמר היום כי עליית מחירי היבוא לצד התפוגגות השפעתם של גורמים זמניים יגרמו להתגברות האינפלציה בארה"ב בשנה הקרובה, ויובילו לכך שהבנק המרכזי ימשיך בצמצום מדיניותו המוניטרית המרחיבה.

מנגד, נשיא הבנק הפדרלי של שיקגו, צ'רלס אוונס, אמר היום כי אין דבר בנתוני מקרו שפורסמו לאחרונה בארה"ב שמצביע על כך שהאינפלציה תגיע בקרוב ליעד של 2%, וכי ירצה לראות סימנים ברורים לכך שהאינפלציה צברה תאוצה בטרם יתמוך בהעלאת ריבית נוספת בארה"ב.

יו"ר הבנק הפדרלי, ג'נט ילן, עתידה לשאת דברים מחר, וסגנה סטנלי פישר ינאם ביום חמישי.

מניות הטכנולוגיה הובילו את הירידות היום בוול סטריט: פייסבוק  נפלה ב-4.5%   נטפליקס  צנחה ב-4.7%; אמזון  ו מיקרוסופט נסוגו ב-1.6%.

מניית אפל , אשר השלימה ביום שישי את הנפילה החדה ביותר בתולדותיה בשבוע שקדם להשקת סמארטפון חדש, המשיכה לרדת גם היום ונסגרה בשפל של שמונה שבועות. מניית ענקית מוצרי האלקטרוניקה צנחה ב-6.8% מאז ה-11 בספטמבר, יום לפני אירוע השקת דגמי אייפון ואפל ווטש החדשים, תוך מחיקת 56.6 מיליארד דולר משווי השוק של החברה הבורסאית הגדולה בעולם.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות טסלה   ירדה יום חמישי ברציפות - רצף הימים השלילי הארוך ביותר זה למעלה מחודשיים - והשלימה נפילה של יותר מ-9% מתחילת שבוע שעבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב מחק מחצית מירידות שבוע שעבר

מחיר הזהב נסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה למעלה משבוע לאחר שהחרפה המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה וירידות בבורסות וול סטריט הגבירו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,311.5 דולר לאונקייה - הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-15 בספטמבר - לאחר עלייה של 1.1% בבורסת הסחורות של ניו יורק. העלייה היום מחקר כמחצית מנפילה של 2.1% שרשם מחיר הזהב בשבוע שעבר.

שר החוץ של צפון קוריאה איים הערב כי "כל האופציות על השולחן" מבחינת מנהיג המדינה המבודדת וטען כי ארה"ב "הכריזה מלחמה". השגריר אמר כי למדינתו "יש כל זכות להוריד מפציצים אמריקאיים, גם אם הם לא נכנסים לשטח האווירי של צפון קוריאה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

משאל העם בכורדיסטן הקפיץ את הנפט לשיא של שנתיים

מחיר הנפט הגולמי בניו יורק נסגר בשיא של יותר מחמישה חודשים ומחיר הנפט בלונדון טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז שנת 2015, על רקע התגברות החששות מפני השלכות תוצאותיו של משאל העם הנערך היום על עצמאות חבל כורדיסטן עתיר הנפט.

הערכות כי יוארך הסכם הגבלת התפוקה של ארגון אופ"ק ויצואניות נפט מובילות בעולם, אף הן תמכו במחירי הנפט.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 52.22 דולר לחבית, זינוק של 3.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 59.02 דולר לחבית, קפיצה של 3.8%, בבורסת ICE בלונדון. עבור שניהם היה זה יום רביעי ברציפות של עליות.

צילום: REUTERS FILE PHOTO/רויטר�
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו נחלש לאחר הבחירות בגרמניה; סגירה מעורבת באירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת על רקע תוצאות הבחירות בגרמניה - הכלכלה הגדולה ביבשת. היורו נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעליות קלות ביותר לאחר שבבחירות שנערכו אתמול בגרמניה ניצחה המפלגה הנוצרית-דמוקרטית (CDU) שבראשה עומדת אנגלה מרקל. מרקל צפויה להמשיך לכהונה רביעית כקנצלרית, אולם אחוז הקולות שקיבלה מפלגתה ירד משמעותית ל-32.8% לעומת 41.5% בבחירות הקודמות.

בה בעת, מפלגת הימין הקיצוני AfD (אלטרנטיבה לגרמניה), תומכת בביטול ההגירה ובגירוש המהגרים שנכנסו לתחומי גרמניה בשנים האחרונות, זכתה ב-13.2% מהקולות והפכה בכך למפלגת הימין הקיצוני הראשונה שזוכה במושבים בפרלמנט זה למעלה מ-50 שנה.

בורסת לונדון נסגרה היום בירידה של 0.1% על רקע התחזקות הליש"ט מול היורו; פריז נסוגה ב-0.3%. מנגד, דד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.8% לרמה של 1.1857 דולר ליורו, ונסוג ב-0.7% מול הליש"ט לשער של 1.1375 יורו לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד הפעילות הכלכלית של שיקגו נפל מתחת לאפס

מדד הפעילות הכלכלית של ארה"ב שמפרסם הבנק הפדרלי של שיקגו ירד באוגוסט לרמה של מינוס 0.31 נקודות לעומת רמה חיובית של 0.03 נקודות ביולי.

המדד של הבנק הפדרלי של שיקגו מגלם 85 מדדים כלכליים בארה"ב. מדד חיובי מצביע על מגמת צמיחה ואילו מדד שלילי משקף ירידה בפעילות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בכיר בפד: מחירי היבוא יגבירו האינפלציה בארה"ב

נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק, ויליאם דאדלי, אמר היום כי עליית מחירי היבוא לצד התפוגגות השפעתם של גורמים זמניים יגרמו להתגברות האינפלציה בשנה הקרובה.

בנאום שנשא היום בעיר סירקיוז במדינת ניו יורק, העריך דאדלי כי האינפלציה בארה"ב תתגבר ותתייצב סביב היעד של הבנק הפדרלי של 2%.

"בתגובה, הבנק הפדרלי כנראה ימשיך לצמצם את המדיניות המוניטרית המרחיבה", אמר דאדלי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביטחון העסקים בגרמניה נפל באופן לא צפוי

ביטחון העסקים בגרמניה ירד באופן לא צפוי בספטמבר, אך נותר ברמה גבוהה, כך לפי הסקר החודשי של מכון המחקר Ifo.

מדד האווירה העסקית בגרמניה ירד לרמה של 115.2 נקודות, לעומת 115.9 נקודות באוגוסט. אנליסטים שהשתתפו בסקר "וול סטריט ג'ורנל" צפו כי יישאר ללא שינוי. למרות הירידה, המדד עדיין מעל לממוצע ארוך הטווח שלו, וגרמניה נכנסת לתקופה שאחרי הבחירות עם רוח גבית חזקה, לדברי קלמנס פאונסט, נשיא המכון.

הסקר של Ifo נערך לפני הבחירות הכלליות שהתקיימו אתמול במדינה. בבחירות איבדה מפלגתה של הקנצלרית אנגלה מרקל מכוחה, בעוד שמפלגת הימין הקיצוני היא כעת השלישית בגודלה. מרקל תצטרך לבנות קואליציה עם כמה מפלגות, ומומחים מזהירים כי זהו תהליך שעלול להימשך שבועות ואף חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יוניליוור קונה חברת טיפוח קוריאנית ב-2.7 מיליארד דולר

מניית יוניליוור עולה ב-0.2%, לאחר שהחברה הודיעה כי תרכוש את קרוור קוריאה, חברת קוסמטיקה קוריאנית שמייצרת מוצרים לטיפוח העור, ב-2.7 מיליארד דולר. יוניליוור רוכשת את החברה מביין קפיטל וגולדמן סאקס, אשר רכשו את קרוור לפני קצת יותר משנה. קרוור מוכרת מוצרי אנטי אייג'ינג ומוצרים נוספים לטיפוח והזנת העור תחת המותג AHC. המוצרים נמכרים בקוריאה, סין וארה"ב.

בשנים האחרונות הגבירה יוניליוור את החשיפה שלה לתחום מוצרי טיפוח העור, ורכשה ארבעה מותגי טיפוח ב-2015 לבדה. בשנה שעברה היא קנתה את מותג טיפוח הגברים דולר שייב קלאב. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה אחרי תוצאות הבחירות בגרמניה

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל בירידות שערים על רקע תוצאות הבחירות בגרמניה, והין נחלש על רקע הערכות כי יפן תנקוט תמריצים נוספים. טוקיו עלתה ב-0.5%; שנחאי יורדת ב-0.4%; הונג קונג יורדת ב-1.1%; סיאול ירדה ב-0.4%; הבורסה באוסטרליה ננעלה ללא שינוי.

הבורסה בטייוואן יורדת ב-1.1% בהובלת ספקיות הרכיבים של אפל, לאחר שמנייתה של ענקית הטכנולוגיה ירדה בעקבות יציאתם של מכשירי האייפון החדשים לחנויות.

הין נחלש ב-0.2% מול הדולר לרמה של 112.20 ין לדולר; הוון הדרום קוריאני מתחזק מול הדולר ב-0.5% לרמה  של 1,130.46 וון לדולר, לאחר שבשבוע שעבר נחלש על רקע התגברות המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה.

בגרמניה, הקנצלרית אנגלה מרקל רשמה ניצחון נוסף בבחירות ונבחרה לכהונה רביעית, אך מפלגתה איבדה יותר מושבים מהצפוי, ומפלגת הימין הקיצוני המתנגדת למהגרים נהפכה לשלישית בגודלה בפרלמנט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker