עדכון גלובלי |

וול סטריט נסגרה בירידות; נאסד"ק נפל בכמעט 2%

אפל ירדה ב-4% ■ לונדון עלתה ב-1% והליש"ט נפלה ב-1.7% לאחר תוצאות הבחירות בבריטניה ■ בורסות טוקיו ננעלה בעליות על רקע היחלשות הין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק נפל ב-1.8%

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל במגמה מעורבת, לאחר ירידה פתאומית במניות הטכנולוגיה. דאו ג'ונס נסגר בעליה של 0.4%, ובסיכום שבועי הוסיף 0.3%;  S&P 500 ירד ב-0.1% והשלים ירידה שבועית של 0.4%; נאסד"ק ירד ב-1.8% לאחר שבתחילת יום המסחר נגע בשיא, והשלים ירידה של 1.6% השבוע.

מניות הטכנולוגיה, אשר החלו את יום המסחר בעליות, עברו לפתע לירידות חדות באמצע יום המסחר בוול סטריט, ומדד נאסד"ק עבר לירידה של 1% בתוך פחות משעה. אפל ירדה ב-3.9% - הירידה החדה ביותר מאז אפריל 2016; פייסבוק ירדה ב-3.3%; אלפבית (החברה האם של גוגל) ירדה ב-3.4%.

לפי בלומברג, הירידה החדה החלה כשרוברט בורוג'רדי, סמנכ"ל השקעות גלובליות בגולדמן סאקס, הזהיר כי התנודתיות הנמוכה במניות פייסבוק, אמזון, אפל, מיקרוסופט ואלפבית מעוורת את המשקיעים לסיכונים.

"כל המניות האלה שברו שיאים חדשים לאחרונה, לכן אנשים עכשיו לוקחים הפסקה ואנחנו רואים את הכסף זורם החוצה", אמר דאג דה פייטרו, מנהל מסחר באוורקור, לאתר הפיננסים מרקטווץ'. "אין שום דבר בחדשות שאומר 'תמכרו את מניות הטכנולוגיה הגדולות האלה'. אלה פשוט מימושים, אנשים עוברים לשמות אחרים".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט צנח ב-4% בשבוע

מחיר הנפט נסגר בעליה, אך בסיכום שבועי צנח בכמעט 4%, על רקע עליה לא צפויה במלאי הנפט בארה"ב. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי עלו ב-0.4% ל-45.83 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי ירד הנפט ב-3.8% - שבוע שלישי ברציפות של ירידות.

עוד בשוק הסחורות, הזהב ירד והשלים ירידה שבועית של 0.7% - הראשונה מזה חמישה שבועות - על רקע התחזקות הדולר בעקבות הבחירות בבריטניה. החוזים על הזהב למסירה באוגוסט ירדו ב-0.6% ל-1,271 דולר לאונקיה, הרמה הנמוכה ביותר מאז 1 ביוני.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחרי הבחירות: לונדון עלתה ב-1%

המסחר בבורסות אירופה התנהל בעליות על אף תוצאות הבחירות בבריטניה, בהם איבדה המפלגה השמרנית את השליטה בפרלמנט, על אף רצונה של תרזה מיי לחזק את עמדת המפלגה השמרנית כדי להקל על ביצוע הברקזיט. מיי מעוניינת להקים את הממשלה הבאה בעזרת קואליציה עם המפלגה הצפון-אירית.

לונדון עלתה ב-1%; פרנקפורט עלתה ב-0.8%; פריז הוסיפה 0.7%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.3%. הליש"ט צנחה ב-1.7% מול הדולר לרמה של 1.274 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד הפחד בשפל של 24 שנה

מדד התנודתיות VIX, המכונה "מדד הפחד", ירד היום לרמתו הנמוכה ביותר זה למעלה משני עשורים, וזאת על אף הכישלון היחסי של מפלגת השמרנים בבריטניה בבחירות שהתקיימו אתמול, והציפיה כי הפרלמנט בבריטניה יהיה חצוי. ראש הממשלה תרזה מיי, שהקדימה את הבחירות בניסיון לחזק את עמדתה לקראת הברקזיט, תנסה כעת להקים ממשלה בשיתוף פעולה עם המפלגה הצפון-אירית. VIX יורד ב-6.5% ל-9.50 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 1993. זו הפעם ה-17 עד כה השנה שבה ה-VIX נסחר מתחת ל-10 נקודות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה מתעלמות מהבחירות בבריטניה: ננעלו במגמה מעורבת

בורסות אסיה נננעלו במגמה חיובית ברובן לאחר תוצאות ראשוניות שמאותתות כי מפלגת הלייבור התחזקה על חשבון השמרנים בפרלמנט הבריטי. טוקיו ננעלה בעליות של 0.5%; סיאול עלתה ב-0.8%; הונג קונג ירדה ב-0.1%; שנחאי נסגרה בעליות של ב-0.3%; סינגפור עלתה ב-0.5% וסידנע ננעלה לא שינוי.

אמש בוול סטריט נרשמו עליות שערים קלות לאחר עדותו של ראש האפ.בי.איי לשעבר, ג'יימס קומי, על קשריהם של אנשי טראמפ עם רוסיה טרם הבחירות. השווקים, באופן כללי, התעלמו מהפוטנציאל לטלטלה פוליטית בעדותו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הליש"ט צונחת ב-1.6%

הלירה שטרלינג הבריטית נופלת ב-1.6% לשער של 1.2747 דולר בעקבות תבוסתה היחסית של מפלגת השמרנים בבחירות. תרזה מיי, ראש הממשלה, הימרה כי תחזק את כוח מפלגתה בבית הנבחרים אולם מתוצאות המדגמים נראה כי הלייבור התחזק על חשבונה.

הליש"ט נמצאת עתה ברמה הגבוהה ב-3.5% משהיתה בתחילת השנה, וגבוה מעל 1.1821 דולר, השער הנמוך ביותר בשנה החולפת. היא נפלה ביותר מ-10% לאחר משאל העם בדבר יציאה מהאיחוד האירופי (ברקזיט).

החוזים על מדד FTSE בבורסת לונדון, שתיפתח ב-10 לפי שעון ישראל מראים ירידה מזערית בלבד. בבורסות אסיה עליות שערים של פחות מאחוז. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט ננעלה בעליות קלות; עליבאבא זינקה ב-13%

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות קלות לאחר שעדותו של ג'יימס קומי, ראש ה-FBI לשעבר, בסנאט בנוגע ליחסיו עם טראמפ ולקשריו עם רוסיה הסתיימה ללא הפתעות. דאו ג'ונס ננעל ללא שינוי ברמה של 21,183 נקודות; S&P 500 ננעל ללא שינוי; נאסד"ק עלה ב-0.4%.

קומי אמר בעדותו בסנאט אמר כי "חשתי שטראמפ מורה לי לסגור את החקירה של פלין...הבנתי את זה כהוראה", בנוגע לבקשת טראמפ לסגור את החקירה נגד היועץ לביטחון לאומי המודח, מייקל פלין.

קומי סיפר שכאשר טראמפ ביקש לדבר ביחידות איתו על הנושא, שר המשפטים ג'ף סשנס וחתנו ג'ארד קושנר לא רצו לעזוב את החדר. לדבריו, הם ידעו שלא כדאי להשאיר אותם לבד בחדר הסגלגל.

מניית עליבאבא, ענקת הקמעונות הסינית, זינקה ב-13% לאחר שהחברה דיוחה כי היא צופה גידול חד של קרוב ל-50% בהכנסות השנה, לרמה של 34.8 מיליארד דולר, על רקע התחזקות פעילות הסחר המקוון בסין.

מניית יאהו עלתה ב-10% על רקע ידיעות כי ורייזון, שרכשה את עסקי הליבה של החברה בשנה שעברה, צפויה לפטר 2,000 עובדי יאהו. מניית סנאפ, בעלת אפליקציית סנאפצ'ט, ירדה ב-3% לאחר שהיום פירסמה חברת המחקר מרקיט נתונים לפיהם מניית סנאפ היא המנייה הנסחרת ביותר בשורט. זאת משום שהמשקיעים לא מאמינים כי החברה תוכל לצמוח בקצב מהיר מספיק כדי להצדיק את שווייה - שכעת מגיע ל-23 מיליארד דולר - על רקע תחרות קשה מצד פייסבוק.

הדולר ההתחזק מול המטבעות המרכזיים על רקע הודעת הבנק המרכזי באירופה כי האינפלציה בגוש היורו תישאר ברמה נמוכה בשנים הקרובות ועל רקע הבחירות בבריטניה. היורו יורד ב-0.4% ל-1.1216 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.1% ל-1.2944 דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת; לונדון ירדה ב-0.4%

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת על רקע הבחירות בבריטניה שמתקיימות היום, בהן צפויה מפלגת השמרנים בראשות ראשת הממשלה תרזה מיי לגבור על הלייבור ומנהיגה ג'רמי קורבין. ניצחון סנסציוני של קורבין צפוי לטלטל את השווקים, לאור מדיניותו הסוציאליסטית.

הבנק המרכזי של אירופה הותיר את הריבית בגוש היורו ללא שינוי בשיעור של 0%, לפי הודעת הבנק. הבנק המרכזי הודיע כי לא צפויים שינויים במדיניות הריבית עד לאחר סיום תוכנית רכישות האג"ח של הבנק.

לונדון ננעלה בירידות של 0.4% לאחר פרסום נתוני צמיחה חלשים ברבעון הראשון של 2017 (0.2% בלבד); פרנקפורט עלתה ב-0.3%; פריז ננעלה ללא שינוי ניכר; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ננעל ללא שינוי.

בעקבות הכרזת הבנק המרכזי של אירופה, היורו יורד ב-0.4% ל-1.1210 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.2% ל-1.2928 דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזהב צולל ב-1.4% שניות לפני תחילת עדותו של קומי בסנאט

מחיר הזהב בחוזים העתידיים לחודש אוגוסט צולל ב-1.4% ל-1,274 דולר לאונקייה שניות לפני שג'יימס קומי, ראש ה-FBI לשעבר, החל בעדותו בסנאט. ככל הנראה משקיע כלשהו החליט להיפטר מזהב בשווי 4 מיליארד דולר - מה שמעיד כי אותו משקיע מעריך כי עדותו של קומי לא תוביל להדחת טראמפ וכך השווקים ישמרו על יציבות.

מחיר הנפט עולה למרות שאתמול דווח על עלייה במלאי הנפט בארה"ב ועל רקע המשך המתיחות בין קטאר לשכנותיה. היום הודיעה איחוד האמירוית כי חסם את הגישה לאתר האינטרנט של קטאר איירוויז. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-45.9  דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.3% ל-48.1 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נורדסטורם ועליבאבא מזנקות בוול סטריט

מניית רשת בתי הכלבו נורדסטורם מזנקת ב-14% לאחר שהחברה מסרה כי היא שוקלת להימחק מהמסחר. נורדסטורם מסרה כמה מחברי משפחת נורדסטורם, ששולטת בחבחרה,הקימו קבוצה לבחינת רכישת 100% מניות נורדסטורם. בין חברי הקבוצה נמצאים ברוס נורדסטורם, יו"ר החברה שמחזיק ב-17% ממניותיה, ואן גטינגר שמחזיקה 9% ממניות החברה. נורדסטורם התפרסה לאחר שהסירה מהמדפים את מוצריה של איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארה"ב.

מניית עליבאבא מזנקת ב-11% לאחר שאתמול הודיעה ענקית המסחר המקוון בכנס משקיעים בסין כי היא צופה גידול חד של קרוב ל-50% בהכנסות החברה השנה, לרמה של 34.8 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות וול סטריט נפתחו ללא שינוי - המשקיעים ממתינים לעדותו של קומי

המסחר בוול סטריט מתנהל ללא שינוי ניכר בעוד המשקיעים ממתינים לעדותו של ג'יימס קומי, ראש ה-FBI לשעבר, בסנאט על פיטוריו וקשריו של טראמפ עם רוסיה. דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק נסחרים ללא שינוי.

מוקדם יותר פורסמו נתוני דרישות אבטלה שבועיות, שירדו ב-10 אלף ל-245 אלף בין התאריכים 28 במאי ל-3 ביוני. הבנק המרכזי של אירופה הותיר את הריבית ברמה של 0% והודיע כי לא צפויות העלאות ריבית לפני סיום תוכנית רכישות האג"ח של הבנק.

הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים. היורו יורד ב-0.3% ל-1.1223 דולר. הליש"ט יורדת ב-0.3% ל-1.2921 דולר על רקע הבחירות שמתקיימות היום במדינה ועל רקע פרסום נתוני צמיחה גרועים ברבעון - כלכלת המדינה צמחה ב-0.2% בלבד ברבעון הראשון של 2017.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליבאבא מזנקת לאחר תחזית הכנסות מפתיעה

מניית עליבאבא מזנקת 11% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לקראת שיא חדש, לאחר שאתמול הודיעה ענקית המסחר המקוון בכנס משקיעים בסין כי היא צופה גידול חד של קרוב ל-50% בהכנסות החברה השנה, לרמה של 34.8 מיליארד דולר. ההודעה גררה קריאות השתאות מצד אנליסטים ובעלי מניות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה חדה מהצפוי בגוש היורו

הצמיחה בגוש היורו מהירה מהצפוי: לשכת הסטטיסטיקה האירופית יורוסטט שיפרה את התחזיות שלה מתחילת השנה, והצמיחה בגוש ברבעון הראשון שלה השנה היתה 0.6%, ולא 0.5% כפי שנחזה בעבר. 

בריטניה רשמה את הנתונים הגרועים ביותר באיחוד, עם צמיחה של 0.2% בלבד ברבעון הראשון של השנה. צרפת ואיטליה צמחו ב-0.4%, ומדינות במזרח אירופה צמחו עד 1%. 

היורו יורד בשעה זו מול הדולר ב-0.2%, ונסחר בשער של 1.1235 יורו לדולר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זינוק ביבוא לסין

סין דיווחה על נתוני יצוא ויבוא חזקים מהתחזיות לחודש מאי, למרות נפילת מחירי הסחורות, מה שמרמז על כך שכלכלתה מפגינה ביצועים טובים מכפי שהוערך, למרות החששות מהאטה חדה.

היבוא לסין קפץ ב-14.8% במאי וזאת אחרי עלייה של 11.9% באפריל, ואילו היצוא טיפס 8.7%, שניהם מעל התחזיות. מאזן הסחר של המדינה ירד ל-40.8 מיליארד דולר, בעוד שהתחזיות צפו גידול ל-46.3 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצמיחה ביפן נמוכה משמעותית מכפי שהוערך בתחילה

הצמיחה ביפן ברבעון הראשון היתה הרבה יותר נמוכה מכפי שהוערך בתחילה, לפי נתוני הממשלה. התמ"ג היפני צמח בקצב שנתי של 1%, בעוד שההערכה הראשונית דיברה על צמיחה של 2.2%. ברבעון עצמו נרשמה צמיחה של 0.3%. הצריכה הפרטית, שמהווה כ-60% מהתמ"ג, עלתה ברבעון ב-0.3%, נמוך מההערכה הראשונית. "הנתונים אינם גרועים כפי שהכותרת עשויה להראות, והם תומכים בדעה האופטימית של הממשלה", אמר לרויטרס טקשי מינאמי, כלכלן ראשי במכון המחקר נורינצ'וקין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צניחת הנפט נבלמה; מגמה מעורבת באסיה

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת לאחר נתוני צמיחה חלשים ביפן ונתוני יצוא-יבוא חזקים בסין. טוקיו ירדה 0.4%, הונג קונג ושנחאי עלו 0.3%.

בשוקי המט"ח רגיעה - הליש"ט והיורו נסחרים כמעט ללא שינוי. היורו ב-1.1258 דולר, הליש"ט ב-1.2954 דולר. מול הין יורד הדולר ב-0.2% ל-109.65 ין.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות קלות קלות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות קלות, על רקע ציפיות המשקיעים לשלל אירועים מחר (חמישי) ואחרי פרסום עדותו הכתובה של ראש ה-FBI לשעבר, ג'יימס קומי, שטען שטראמפ לחץ עליו לסיים את החקירה בנוגע לקשריו עם רוסיה.

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.2%; S&P 500 עלה ב-0.2%; נאסד"ק עלה ב-0.4%. בנוסף, בארה"ב דווח היום על גידול באשראי לצרכנים בארה"ב - מה שעשוי להצביע על עלייה בצריכה הפרטית ועלייה קרובה באינפלציה. 

בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי הנסחר בניו יורק יורד ב-5% ל-45.76 דולר לחבית - שפל של חודש; נפט מסוג ברנט למסירה באוגוסט הנסחר בלונדון יורד ב-4% ל-48.1 דולר לחבית. משקיעי הסחורות חוששים מעלייה במלאי הנפט בארה"ב ומהתפוצצות המשא ומתן בין עובדי הנפט בנורבגיה למעסיקים – מה שעשוי לפגוע בייצור הנפט. בנוסף, המשבר המדיני בין מדינות המפרץ הפרסי מכביד על מחירי הזהב השחור.

מחר ייערכו בבריטניה הבחירות – שיהיו מבחן לשלטונה של ראשת הממשלה, תרזה מיי, וליכולתה להעביר בפרלמנט את תוכניות הברקזיט שלה. בנוסף, יקיים מחר הבנק המרכזי של אירופה (ECB) פגישת מדיניות שעשויה לסמל תהליך של צמצום הזרמת התמריצים לשוק. בארה"ב, יעיד מחר ראש ה-FBI לשעבר, ג'יימס קומי על קשריו לכאורה של הנשיא דונלד טראמפ עם רוסיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט צונח ביותר מ-4%

נתונים שפורסמו היום בארה"ב על צמיחה מפתיעה במלאי הנפט בארה"ב, הובילו לצניחה במחירי הזהב השחור. לפי מינהל המידע לאנרגיה (EIA), מלאי הנפט הגולמי בארה"ב עלה בשבוע שעבר ב-3.3 מיליון חביות, וזאת לעומת תחזיות האנליסטים לירידה של 3.5 מיליון חביות.

הנפילה במחירי הנפט נרשמת על רקע הניסיונות הנואשים של ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) ומדינות נוספות כמו רוסיה לצמצם את מלאי הנפט העולמי כדי להוביל לעליית מחירים. ואולם יצרניות הנפט מפצלי השמן בארה"ב הצליחו לייעל את תהליכי הפקת הנפט שלהן, ומגבירות את הייצור על חשבון סעודיה ורוסיה, מה שעשוי להוביל בסופו של דבר לביטול הסכם הגבלת הייצור של אופ"ק ורוסיה ולצניחה במחירי הנפט.

נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי צונח ב-4.7% ל-45.93 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט נופל ב-3.7% ל-48.2 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נפילת הנפט גררה את אירופה לירידות

בורסות אירופה ננעלו בירידות שערים בסיומו של יום מסחר תנודתי. לקראת סוף יום המסחר עברו בורסות היבשת לירידות לאור הצניחה במחירי הנפט. לונדון איבדה 0.6%; פרנקפורט השילה מערכה 0.1%; פריז נחלשה ב-0.1%; מילאנו ירדה ב-0.1%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי איבד מערכו פחות מ-0.1%. 

בשוק המט"ח, היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% ונסחר סביב שער של 1.125 דולר ליורו. מוקדם יותר ירד היורו בשיעור של 0.6%. הליש"ט מתחזקת ב-0.05% לקראת הבחירות מחר בבריטניה ונסחרת סביב שער של 1.2919 ליש"ט לדולר.

לפי תחזית שפירסם OECD, התמ"ג לנפש ב-2017 יצמח ביותר מ-1.5% בארה"ב, בגוש היורו ובמדינות OECD. לצורך השוואה, ב-2016 צמח התמ"ג לנפש בגוש היורו ובמדינות OECD בקצת יותר מ-1%. 

עם זאת, ההכנסות במדינות OECD צפויות לעלות, אבל במקביל גם האי-שוויון בהכנסות צפוי לגדול. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו מאבד 0.6% מול הדולר

מטבע היורו מאבד 0.6% מערכו מול הדולר האמריקאי, לאחר הצהרת הבנק המרכזי האירופי (ECB) כי יוריד השבוע את יעד האינפלציה לגוש, בעקבות ירידת מחירי האנרגיה. 

יעד האינפלציה יירד ל-1.5% לשנה זו ולשנתיים הבאות. במארס היתה התחזית 1.7% ל-2017; 1.6% ל-2018 ו-1.7% ל-2017. 

התחזית הזאת אמורה להיות מוצגת מחר, במסגרת פגישה בת יומיים בטאלין, שמתחילה היום. אינפלציית הליבה - ללא מחירי מזון ואנרגיה - אמורה להשתנות בשיעור קטן בלבד. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שנחאי זינקה ב-1.2%

בורסות אסיה נסחרו הבוקר במגמה מעורבת: טוקיו וסינגפור שמרו על יציבות; שנחאי זינקה ב-1.2%; הונג קונג יורדת ב-0.3%.

בשווקים מורגשת דריכות לקראת שלושה אירועים גדולים שישפיעו על המסחר: הבחירות הכלליות בבריטניה יתקיימו מחר; הבנק המרכזי של אירופה צפוי לפרסם את החלטת המדיניות שלו; וג'יימס קומי, ראש ה-FBI המפוטר, אמור להעיד על שיחותיו עם הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ, בעניין הקשרים עם רוסיה. 

הנפט הגולמי, שעלה אתמול כמעט ב-2%, שומר הבוקר על יציבות; מדד הדולר של בלומברג עלה בפחות מ-0.1%, לאחר שאתמול רשם ירידה של 0.4. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בנק סנטאנדר הספרדי רכש את בנקו פופולר ביורו אחד

הירידות באירופה מתחזקות: לונדון יורדת ב-0.1%; גרמניה מאבדת 0.2%; צרפת נסוגה ב-0.1%. סטוקס 600, המדד הכלל אירופי, מאבד 0.1%. 

בנק סנטאנדר הספרדי רכש בנק מתחרה – בנקו פופולר, לאחר שרגולטורים אירופאים קבעו כי הבנק עלול לקרוס. בנק פופולר ימשיך לפעול תחת "תנאים עסקיים רגילים", לאחר שהבעלות עליו תועבר לסנטאנדר. לפי ההצהרה של האיחוד האירופי, מחיר הרכישה היה יורו אחד.

סנטאנדר מתכנן לגייס בערך 7 מיליארד יורו כחלק מהעסקה.

בנקו פופולר חיפש רוכש לאחר שהמאזן הכספי שלו נפגע, בעקבות משכנתאות שלא הוחזרו ושחקו את ההון שלו. המניות שלו צנחו ב-53% מאז תחילת שבוע שעבר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המתח הגאו-פוליטי הוביל את וול סטריט לירידות

בורסות וול סטריט ננעלו בירידות על רקע המתיחות במפרץ הפרסי ולקראת שלל אירועים שיתרחשו ביום חמישי, ובהם עדותו של ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי בקונגרס והבחירות בבריטניה.  דאו ג'ונס ירד ב-0.2% S&P 500 ונאסד"ק ירדו ב-0.3%.

מניית אפל עלתה ב-0.3%. אמש ירדה מניית ענקית הטכנולוגיה ב-1% לאחר שהציגה את חידושים האחרונים שלה בכנס המפתחים של החברה. אפל חשפה את מערכת ההפעלה החדשה של החברה - iOS 11, שמאפשרת למשתמשי אייפון להעביר תשלומים מאחד לשני באמצעות אפליקציות ההודעות.

בנוסף, אפל הכריזה על מוצר חדש: רמקול חכם שנקרא HomePod ובו שבב שבנתה אפל. המוצר נועד להתחרות במוצרים של אמזון וגוגל - אלקסה וגוגל הום.

בשוק הסחורות, רושם נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי עליות של 1.9% ל-48.3 דולר לחבית. הזהב עולה ב-1 ל-1,296 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לקראת יום חמישי הגדול: בורסות אירופה ננעלו בירידות

המסחר בבורסות אירופה ננעלבירידות שערים. מדד פוטסי 100 בבורסת לונדון נסגר ללא שינוי ניכר; מדד פוטסי 250 נפל ב-1.1%; פרנקפורט נחלשה ב-1%; פריז איבדה 0.7% מערכה ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.7%. הירידות באירופה נרשמו לקראת הבחירות בבריטניה ביום חמישי, פגישת המדיניות של הבנק המרכזי באירופה באותו יום ועדותו של יו"ר ה-FBI לשעבר, ג'יימס קומי, בפני הקונגרס האמריקאי.

הנפט נסחר כעת בעליות על רקע המתיחות בין מדינות המפרץ לקטאר. נפט מסוג טקסס מתוק נסחר ברמה של 47.9 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט נסחר ברמה של 49.8 דולר לחבית.

ענקית התרופות אסטרה זנקה הודיעה כי היא מתכננת להנפיק אג"ח ב-2 מיליארד דולר למימון מחדש של החוב הקיים של החברה ולמטרות נוספות של התאגיד. החברה מתככנת להנפיק מיליארד דולר באיגרת חוב ל-5 שנים שתישא תשואה של 2.375%.

בשוק המט"ח, הדולר נופל מול הין ב-0.9% ונסחר סביב שער של 109.43 ין לדולר; היורו עולה מול הדולר ב-0.15% ונסח סביב שער של 1.1271 דולר ליורו; הליש"ט נחלשת מול הדולר ב-0.15% ונסחר סביב שער של 1.2884 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בארה"ב יש הרבה מקומות עבודה פנויים - אבל אין עובדים מוכשרים

נתונים שפורסמו היום בארה"ב הצביעו על עלייה בפתיחת המשרות בארה"ב באפריל לשיא. ואולם אם בוחנים את נתוני העסקה, מגלים שהגידול במספר המועסקים נמוך יותר ממספר המשרות החדשות המוצעות. המשמעות של זה היא שמעסיקים בארה"ב מתקשים למצוא עובדים מוכשרים מספיק לתפקידים המוצעים.

לפי נתוני משרד העבודה האמריקאי, בסוף אפריל הוצאו 6 מיליון עבודות בארה"ב, עלייה של 259 אלף לעומת מארס, אבל העסקת העובדים ירדה ב-253 אלף. ל-5.1 מיליון. בניגוד לדו"ח התעסוקה שמפורסם בכל חודש ומצביע על השינויים באבטלה, בשכר ובמספר העובדים שנוספו למשק, דו"ח JOLTS הוא למעשה סקר מעסיקים שבוחן את מספר המשרות המוצעות וכמה עובדים איישו אותן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסקרים בבריטניה מראים על צמצום הפער בין המפלגות

ירידות בבורסת לונדון זה היום השני ברציפות על רקע חששות המשקיעם לקראת הבחירות במדינה שיתקיימו ביום חמישי. הסקרים האחרונים מעידים על מירוץ צמוד בין המפלגה השמרנית בראשות תרזה מיי למפלגת הלייבור בראשות ג'רמי קורבין. לונדון יורדת ב-0.2%.

ראש עיריית לונדון סאדיק קאן אמר היום כי יהיה קשה למנוע התקפות טרור עתידיות בעיר אם תרזה מיי תזכה בבחירות הכלליות ביום חמישי ותיישם את מדינויות בנודע לשינוי שיטת התקציב של משטרת המטרופוליטן בעיר. קאן אמר כי משטרת לונדון תאבד בין 3,000 ל-12 אלף שוטרים אם מיי תיישם את קיצוצי התקציב שהיא מתכננת.

לפי סקר שפורסם אתמול, מפלגת השמרנים מובילה בנקודה אחת בלבד על מפלגת הלייבור - ירידה של 16 נקודות לעומת החודש שעבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות במחירי הנפט; טוקיו ירדה ב-1%

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת על רקע התחזקות הין. טוקיו ננעלה בירידות של 1%; סיאול נחלשה ב-0.1%; הונג קונג עלתה ב-0.6%; שנחאי עלתה ב-0.3%; סינגפור ירדה ב-0.1% וסידני צללה ב-1.5%.

הנפט נסחר בעליות קלות על רקע המתיחות במפרץ הפרסי לאחר שאתמול הודיעו סעודיה, מצרים, איחוד האמירויות ותימן על ניתוק הקשרים הדיפלומטיים עם קטאר. בורסת קטאר יורדת ב-1.8% לאחר שאתמול איבדה 7% מערכה. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.1% ל-47.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-0.1% ל-49.5 דולר לחבית.

הין עולה לרמתו הגבוהה ביותר זה יותר מחודש והודלר יורד לרמה הנמוכה ביותר זה שבעה חודשים לקראת עדותו של ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי בקונגרס על פיטוריו ועל חקירת קשרי הבית הלבן ורוסיה. הדולר יורד ב-0.75% מול הין לרמה של 109.62 ין לדולר. היורו עולה ב-0.1% ל-1.1269 דולר. הליש"ט עולה ב-0.1% ל-1.2923 דולר.

הבורסה בסידני ננעלה בירידות לאחר שהבנק המרכזי הותיר את הריבית ברמת שפל של 1.5%, ומסר כי חלה באטה בצמיחה במדינה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק המרכזי באוסטרליה הותיר את הריבית ברמת שפל; צפי להאטה בצמיחה

הבנק המרכזי באוסטרליה הותיר את הריבית ברמת שפל של 1.5% על רקע הערכות להאטה בצמיחה, נתוני תעסוקה טובים וירידה במחירי הדיור. נתונים חלקיים שפורסמו מרמזים כי הצמיחה באוסטרליה ברבעון הראשון של 2017 תהיה נמוכה על רקע הירידה ביצוא.

"אנו צופים כי הכלכלה תמשיך לצמוח בהדרגתיות בבשנים הקרובות לקצת יותר מ-3%", אמר נגיד הבנק המרכזי של אוסטרליה, פיליפ לואו. הבנק מסר כי שוק התעסוקה התייצב בחודש האחרון, אך השכר לא צפוי לעלות. האבטלה ירדה לרמה של 5.7% במאי.בנוסף, הבנק ציין כי ישנם סימנים לירידת מחירי הנדל"ן. מחיר הדיור בסידני ירדו ב-1.3% במאי ומחירי הדיור במלבורן ירדו ב-1.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית טושיבה מזנקת על רק דיווח כי ברודקום תרכוש את חטיבת השבבים

מניית טושיבה מזנקת ב-3% לאחר שמוקדם יותר דיווח עיתון "אשאי" היפני כי ייתכן והחברה בחרה ביצרנית השבבים האמריקית ברודקום כרוכשת לחטיבת השבבים של טושיבה - NAND. ברודקום ובית ההשקעות סילבר לייק הגישו יחדיו הצעה לרכישת חטיבת השבבים של טושיבה. טושיבה סירבה להגיב לידיעה.

טושיבה חייבת ללמכור את חטיבת השבבים שלה, שהיא יצרנית זיכרונות הפלאש השנייה בגודלה בעולם, בעקבות פשיטת הרגל של חטיבת הכורים הגרעיניים שלה בארה"ב - ווסטינגהאוס - שמסכנת את המשך קיומה של הקבוצה כולה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות בוול סטריט; הנפט נחלש

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים קלות של 0.1% במדדים המובילים, לאחר שביום שישי נרשמו עליות ו-S&P 500 עלה לשיא.

מניית אפל ירדה 0.8% שעה שענקית הטכנולוגיה הציגה את מערכת ההפעלה החדשה שלה, iOS11.

מניית הרבלייף נפלה 6.7% לאחר שחברת מוצרי הדיאטה ותוספי התזונה הורידה את תחזית המכירות שלה לרבעון השני.

מחיר הנפט שב לרדת לאחר שעלה מוקדם יותר על רקע המתיחות בין מדינות המפרץ לקטאר. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי ירדו ב-0.6% ל-47.4 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית גוגל חצתה לראשונה את רף ה-1000 דולר

מניית אלפבית, החברה האם של גוגל, חצתה היום לראשונה את רף ה-1000 דולר למניה וננעלה בעליות של 0.8% למחיר 1,003 דולר, בשווי שוק של 693.7 מיליארד דולר. מאז הנפקתה ב-2004 רשמה המנייה תשואה של 1,760%.

בשבוע שעבר הקדימה אמזון את גוגל כשחצתה את רף ה-1000 דולר למניה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לונדון ירדה; הליש"ט נחלשת

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים והליש"ט נחלשת מול הדולר בעקבות הפיגוע בלונדון בשבת, שבו נהרגו שבעה בני אדם. בורסת לונדון ירדה ב-0.3%; פריז נחלשה 0.6%; בורסת פרנקפורט סגורה היום לרגל חג. הליש"ט נחלשת ב-0.25% מול הדולר לרמה של 1.29 דולר לליש"ט.

הליש"ט "צפויה להישאר תנודתית השבוע על רקע האירועים הטראגיים בסוף השבוע בלונדון והקושי של הסקרים לצפות מה תהיה תוצאת הבחירות הכלליות ביום חמישי, היות שהפער בסקרים נע בין 1% ל-12% לטובת השמרנים", צוטט מייקל יוסון, אנליסט שווקים ראשי ב-CMC מרקטס בבריטניה, באתר הפיננסים מרקטווץ'. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסת קטאר נפלה 7.2% לאחר ניתוק הקשרים

הבורסה בקטאר צנחה היום 7.2%, השיעור החד מאז ינואר 2016, בעקבות הודעתן הדרמטית של מדינות האזור על ניתוק קשריהן עמה. סעודיה, מצרים, בחריין ואיחוד האמירויות הודיעו הבוקר על ניתוק הקשרים הדיפלומטיים עם קטאר, בטענה כי היא תומכת בטרור. ההודעות על המהלך מגיעות לאחר שבעת האחרונה שרר מתח רב בין המדינות הסוניות לבין קטאר, על רקע התקרבותה לאיראן. אתיחאד, חברת התעופה של אבו דאבי, הודיע כי תפסיק להפעיל טיסות אל קטאר וממנה החל ממחר.

בורסת דובאי ירדה ב-0.7%; אבו דאבי ננעלה ללא שינוי. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העובדים האמריקאים לא משפרים יעילות - וההכנסה שלהם יורדת

יעילות הייצור של חברות אמריקאיות והעובדים שלהם נשארה ללא שינוי ברבעון הראשון של 2017, לפי נתונים שפירסם היום משרד העבודה של ארה"ב. עם זאת, מדובר בשיפור של ההערכה הראשונית, שבה נרשמה ירידה של 0.6% בקצב השנתי של היעילות. צמיחה ביעילות הייצור נמדדת כשעובדים מספקים יותר מוצרים ושירותים באותה תקופת זמן.

השינוי הגדול ביותר בדו"ח של הממשל הפדרלי נרשם בגידול בתפוקה, שעלה ב-1.7% לעומת 1% בהערכה הקודמת.

ההכנסה מעבודה - הכוללת שכר ובונוסים - עלתה ב-2.2% ברבעון הראשון, אולם ההכנסה הריאלית, שהיא בשקלול האינפלציה, ירדה ב-0.9%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמיחה במגזר הפרטי בגוש היורו

פעילות המגזר הפרטי בגוש היורו צמחה במאי בקצב המהיר ביותר מזה שש שנים, לפי נתונים שפורסמו היום. מדד מנהלי הרכש המשולב למגזר הייצור ומגזר השירותים בגוש היורו הסתכם ברמה של 56.8 נקודות במאי, בהתאם לרמה שנרשמה באפריל. כל  קריאה של יותר מ-50 נקודות מראה על צמיחה בפעילות המגזר.

בבריטניה נרשמה האטה בפעילות מגזר השירותים, וזאת בשל חששות מתוצאות הבחירות השבוע והאינפלציה. מדד מנהלי הרכש של חברת מרקיט למגזר השירותים בבריטניה ירד בחודש מאי ל-53.8 נקודות, לעומת 55.8 נקודות באפריל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו נסגרה ביציבות

המסחר במרבית בורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות שערים, לאחר שביום שישי ננעלו בעליות. טוקיו נסגרה ללא שינוי; שנחאי יורדת ב-0.5%; הונג קונג יורדת ב-0.3%; סיאול ירדה ב-0.1%; הבורסה האוסטרלית ירדה ב-0.5%. הין נחלש ב-0.2% מול הדולר לרמה של 110.58 ין לדולר.

צמיחת פעילות השירותים בסין הואצה במאי לאחר האטה בארבעת החודשים הקודמים, כך לפי מדד פרטי שפורסם היום. מדד מנהלי הרכש של קאישין למגזר השירותים עלה ל-52.8 נקודות במאי, לעומת 51.5 באפריל, לפי קאישין מדיה ומרקיט. מדד רשמי שפורסם ביום רביעי הצביע אף הוא על האצה בפעילות המגזר. כל קריאה של יותר מ-50 נקודות מראה על התרחבות בפעילות המגזר לעומת החודש הקודם, בעוד שרמה נמוכה מ-50 מצביעה על התכווצות. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט עולה ב-1.4%

מחיר הנפט עולה על רקע המשך המתיחות בין מדינות המפרץ הפרסי. סעודיה, איחוד נסיכויות המפרץ, מצרים ובחריין הודיעו על ניתוק קשריהן עם קטאר, וזאת לאחר שהאשימו אותה בתמיכה בגורמים קיצוניים וערעור היציבות האזורית. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי עולים ב-1.4% ל-48.33 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker