עדכונים

אפקט טראמפ התפוגג: סגירה חיובית בוול סטריט

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית זה היום השני ברציפות, על רקע המשך דעיכת החששות כי החשדות לקשרים בין ממשל טראמפ לרוסיה יפגעו בתוכניות הנשיא להוריד מסים ולהגדיל את ההשקעות בתשתיות בארה"ב.

מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 נסגרו בעלייה של 0.7%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.5%. עם זאת, זאת שלושת המדדים ירדו בסיכום שבועי.

מניית דיר קפצה ב-7.3% לאחר שענקית המיכון החקלאי דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים. מניית אפלייד מטריאלס טיפסה ב-0.4% לאחר שיצרנית ציוד ייצור השבבים דיווחה על תוצאות כספיות טובות מהצפוי.

צילום: אי–פי

הנפט קפץ ב-5% השבוע; הזהב בשבוע הטוב מאפריל

מחיר הנפט נסגר בעליות בדרכו לזינוק שבועי של יותר מ-5% על רקע התחזקות ההערכות כי ארגון אופ"ק ויצואניות נפט מובילות בעולם יגיעו בשבוע הבא להסכם על הארכת קיצוצי התפוקה שנועדו לצמצם את עודף ההיצע בשוקי הנפט העולמיים. מחיר הזהב טיפס היום בדרכו לזינוק השבועי החד ביותר מאז אמצע אפריל.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 50.33 דולר לחבית - רמתם הגבוהה ביותר זה חודש - לאחר עלייה של 2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,253.6 דולר לאונקייה, עלייה של פחות מ-0.1%, בדרכם לעלייה שבועית של 2.1%.

חביות נפט באיחוד האמירויותצילום: בלומברג

בורסות אירופה סגרו שבוע שלילי ראשון זה חודש; היורו בשבוע הטוב זה שנה

בורסות אירופה נסגרו היום במגמה חיובית אולם ירדו בסיכום שבועי על רקע חוסר הוודאות הפוליטית בארה"ב - הכלכלה הגדולה בעולם. היורו השלים את הזינוק השבועי החד ביותר זה שנה מול הדולר.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.5%. פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; פריז הוסיפה 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6% אולם נסוג בסיכום שבועי בכ-1% - שבוע שלילי ראשון זה ארבעה שבועות.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.8% לשער של 1.1193 דולר ליורו - רמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר - בדרכו לעלייה שבועית של 2.3%, הזינוק השבועי החד ביותר זה כמעט שנה. הליש"ט מטפסת ב-0.6% מול הדולר לרמה של 1.3018 דולר לליש"ט, בדרכה לעלייה שבועית מול המטבע האמריקאי.

הפרלמנט ביוון אישר אתמול את הצעת התקציב הממשלתית שכוללת שורה של צעדי צנע נוספים ורפורמות כלכליות. הממשלה היוונית התחייבה לקיצוצים ולרפורמות כדי שתוכל לקבל תשלומים נוספים מחבילת החילוץ האירופית וכדי שתוכל לעמוד בפירעון אג"ח ממשלתיות כבר ביולי.

סך הקיצוצים שאושרו אתמול מגיעים ל-4 מיליארד יורו. הקיצוצים אושרו ברוב של 153 מתוך 300 חברי הפרלמנט ביוון. ביוון יכולים עכשיו להפעיל לחץ על נושיה, קרן המטבע הבינלאומית וגרמניה, כדי שיאשרו לה הפחתת חובות ופריסה מחודשת של התשלומים, בניסיון לשקם את כלכלת המדינה שסובלת משיעור אבטלה גבוה ולא מצליחה לחזור למסלול של צמיחה.

הנפט ב-50 דולר לחבית

בשוק הסחורות, נרשמות עליות של יותר מ-1% במחירי הנפט, שחוזר לרף של 50 דולר לחבית לראשונה מאז 21 באפריל. העליות בנפט נרשמות לקראת פגישת שרי האנרגיה של מדינות אופ"ק (ארגון המדינות המייצאות נפט) והשותפות של הארגון להסכם קיצוץ התפוקה ב-25 במאי בווינה.

בסקר של אנליסטים של בלומברג, אמרו 24 מתוך 25 אנליסטים כי המדינות צפויות להסכים על הארכת קיצוץ תפוקת הנפט לפחות עד סוף השנה, בניסיון לצמצם את ההיצע העולמי ולהביע לעלייה במחירים. ההסכם, שנכנס לתוקפו בינואר, אמור להסתיים בסוף החודש, ואז תוכל כל מדינה לייצר נפט ללא הגבלה, מה שעשוי להביא לצניחה חדה במחירים. שרי האנרגיה של סעודיה, רוסיה וכוויית אמרו באחרונה כי הם תומכים בהארכת ההסכם עד סוף הרבעון הראשון של 2018.

נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני הנסחר בניו יורק עולה ב-1.1% ל-49.9 דולר לחבית. מוקדם יותר חצה את רף 50 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט למסירה ביולי הנסחר בלונדון עולה ב-1.1%% ל-53.1 דולר לחבית.

בבורסות אסיה עוד חוששים מאפקט טראמפ; הדולר יורד

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום במגמה מעורבת כשהמשקיעים עדיין חוששים במדיה מסוימת המתפתחות הבדיקה בארה"ב של קשרי יועצו לשעבר של הנשיא טראמפ עם רוסיה וטורקיה. בנוסף, המתיחות בין דרום קוריאה ממשיך להטריד את האזור. היום הודיעה סין כי היא מוכנה להתחממות ביחסים בינה לבין דרום קוריאה – סימן שעשוי להעיד על הבנה בסין כי היא לא תוכל להגן עוד הרבה על צפון קוריאה.

טוקיו עלתה ב-0.2%; הונג קונג עולה ב-0.3%; בשנחאי ננעל המסחר ללא שינוי ניכר; סידני ירדה ב-0.2%; סיאול התחזקה ב-0.1%. בשוק המט"ח, הדולר נחלש מול הין ב-0.2% ונסחר סביב שער של 111.3 ין לדולר

וול סטריט נסגרה בעליות בעקבות נתוני מקרו ודו"חות וול-מארט

בורסות וול סטריט התאוששו מהנפילה היומית החדה ביותר זה שמונה חודשים, על רקע נתוני מקרו כלכליים חיוביים שפורסמו בארה"ב ודו"חות כספיים חזקים של ענקית הקמעונאות וול-מראט. מניות הטכנולוגיה הובילו את העליות.

המדדים צללו אתמול על רקע חששות כי ריבוי השערוריות סביב דונלד טראמפ יקשה על נשיא ארה"ב לקדם את תוכניותיו לעידוד הצמיחה בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.3% ומדד S&P 500 טיפס ב-0.4%. שני המדדים צנחו אתמול ב-1.8% - הנפילה החדה ביותר מאז ספטמבר. מדד נאסד"ק הוסיף 0.7% לאחר שצלל אתמול ב-2.6% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז יוני.

העליות היום נרשמו על רקע נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב, ואשר הצביעו על כך שמספר תביעות האבטלה המתמשכות ברמתו הנמוכה ביותר מאז 1988, על זינוק חד בפעילות הייצור של אזור פילדלפיה, ועל עלייה במדד המדדים הכלכליים המובילים בארה"ב.

מניית וול-מארט קפצה ב-3.2% לאחר שהקמעונאית האמריקאית דיווחה היום על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים על רקע זינוק של 63% במכירותיה באינטרנט.

מניית סיסקו צללה ביותר מ-7% ושווי השוק של החברה נחתך ביותר מ-12 מיליארד דולר, לאחר שענקית ציוד רשתות התקשורת הזהירה אמש כי הכנסותיה צפויות להתכווץ ב-4% עד 6% ברבעון הנוכחי לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. זאת לאחר ירידה של 1% ברבעון הראשון של 2017. החברה האמריקאית גם הודיעה על כוונתה לפטר 1,100 עובדים נוספים.

צילום: ALBERT GEA/רויטרס

הנפט עלה יום שני ברציפות; הזהב נסוג לראשונה זה 7 ימים

מחיר הנפט טיפס זה היום השני ברציפות לקראת ישיבת ארגון אופ"ק בשבוע הבא. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 49.35 דולר לחבית, עלייה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שרי הנפט של מדינות אופ"ק יתכנס בווינה ב-25 במאי כדי לדון בהארכת הסכם קיצוץ התפוקה שנועד לצמצם את עודף ההיצע בשוקי הנפט העולמיים.

מחיר הזהב קטע רצף של שישה ימי עליות לאחר שהתאוששות שוקי המניות בארה"ב מהנפילות שרשמו אתמול, צמצמה את הביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,252.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.5%.

צילום: רויטרס

יום שני של ירידות באירופה; מניית פיאט נפלה

בורסות אירופה נסגרו בירידות זה היום השני ברציפות על רקע חששות כי ריבוי השערוריות סביב דונלד טראמפ עלול להקשות על נשיא ארה"ב לקדם את תוכניותיו הכלכליות לעידוד הצמיחה בכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.9% לאחר שכבר נפלה ב-1.5% במהלך יום המסחר, אחרי שהליש"ט טיפסה מעל לרמה של 1.3 דולר, לראשונה מאז ספטמבר. התחזקות הליש"ט באה בעקבות נתונים שהצביעו על עלייה של 2.3% במכירות הקמעוניות בבריטניה באפריל, הרבה יותר מהתחזיות, לאחר שמזג אוויר חמים מהרגיל עודד צרכנים לרכוש מוצרים בענפים שונים. המכירות גבוהות ב-4% לעומת החודש המקביל ב-2016.

פרנקפורט נסוגה ב-0.3%; פריז איבדה 0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.5%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.1134 דולר.

מניית פיאט ירדה ב-3% בבורסת מילאנו בעקבות דיווח לפיו משרד המשפטים של ארה"ב יגיש תביעה אזרחית נגד החברה בשל פליטות פחמן גבוהות מהתקן ברכבי החברה האיטלקית.

רווחי עליבאבא אכזבו; קונה חזרה מניות ב-6 מיליארד ד'

ענקית המסחר המקוון עליבאבא הודיעה היום על תוכנית לקנייה חוזרת של מניותיה בהיקף של שישה מיליארד דולר על פני תקופה של שנתיים, ודיווחה על הכנסות גבוהות מהצפוי ברבעון הראשון של השנה, אולם החמיצה את התחזיות בשורת הרווח.

החברה הסינית, אשר מעוניינת להרחיב את עסקיה מעבר לתחום המסחר המקוון ומשיקה מוצרים חדשים בתחומים של מחשוב ענן, ביג דאטה, בידור וקמעונאות מסורתית, מסרה כי תוכנית הקנייה החוזרת החדשה תחליף את התוכנית הקיימת.

עליבאבא דיווחה כי חוסנו של שוק המסחר המקוון בסין סייע להגדיל את הכנסותיה הרבעוניות ל-38.6 מיליארד יואן (5.6 מיליארד דולר) - מעל לתחזית האנליסטים של תומסון רויטרס להכנסות של 36 מיליארד יואן.

עם זאת, תוצאות החברה בשורת הרווח לפני סעיפים חד פעמיים היו 4.35 יואן (63 סנט) למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 4.48 יואן למניה.

אורזות עליבאבא

זינוק של 63% במכירות וול-מארט באינטרנט

המכירות המקוונות של ענקית הקמעונאות וול-מארט זינקו ב-63% ברבעון הראשון של השנה, שיעור חד כפליים מגידול של 29% ברבעון הקודם, דיווחה היום החברה.

וול-מארט סובלת מתחרות גוברת מצד קמעונאיות אינטרנט כמו אמזון ורשתות מסורתיות בעלות נוכחות מקוונת בולטת דוגמת טרגט, ועל כן הגדילה לאחרונה את השקעותיה במסחר באינטרנט, בין השאר על ידי רכישת הקמעונאית המקוונת ג'ט (Jet.com) תמורת שלושה מיליארד דולר.

הקמעונאית האמריקאית דיווחה היום גם על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים ועל רבעון עשירי ברציפות של צמיחה במכירות סניפיה בארה"ב הפתוחים לפחות שנה.

וול-מארט רשמה ברבעון הראשון רווח נקי של 3.04 מיליארד דולר, או רווח של דולר אחד למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 98 סנט למניה. מכירות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-117.5 מיליארד דולר, גידול לעומת מכירות של 115.9 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2016, ופחות מתחזית האנליסטים למכירות של 117.8 מיליארד דולר.

מכירות סניפיה של וול-מארט הפתוחים לפחות שנה גדלו ב-1.4% - רבעון עשירי ברציפות של צמיחה, ומעל לתחזיות האנליסטים לגידול של 1.3%.

מניית וול-מארט מטפסת ב-1.8% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

סניף וול-מארט בקנטאקיצילום: בלומברג

ירידות באסיה; יפן רשמה הצמיחה הגבוהה מ-2006

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים בהמשך למגמה בוול סטריט, בשל החשש בשווקים לעתידו של ממשל טראמפ בעקבות שורת השערוריות עימם מתמודד נשיא ארה"ב. 

טוקיו ירדה 1.3% למרות שיפן רשמה את הצמיחה הגבוהה ביותר מאז 2006 - שיעור צמיחה של 2.2% ברבעון הקודם, שהיה גבוה מהתחזיות שצפו שיעור צמיחה של 1.8%. 

הונג קונג ושנחאי ירדו 0.6%, סיאול נחלשה 0.3%, סינגפור ננעלה ללא שינוי. 

הין נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 111.09 ין לדולר. 

שיעור האבטלה באוסטרליה נפל לרמה של 5.7% באפריל, טוב מהתחזיות, לאחר שמספר האנשים שמחזיקים במשרה חלקית עלה ב-49 אלף איש. שיעור ההשתתפות בכח העבודה נותר ללא שינוי ברמה של 64.8%.

מחירי הדיור בערי סין המשיכו לעלות באפריל, וטיפסו ב-0.7%, מעט מעל התחזיות, למרות מאמצי הממשלה לצנן את שוק הנדל"ן ולהרתיע משקיעים. המחירים עלו 0.9% בערים הקטנות ו-0.3% בערים הגדולות ביותר..

מניות הבנקים גררו את וול סטריט ליום הגרוע מספטמבר

בורסות וול סטריט השלימו את הנפילה היומית החדה ביותר זה שמונה חודשים בהובלת מניות הפיננסים, ומדד התנודתיות VIX נסק בקרוב ל-40%, על רקע חששות כי ריבוי השערוריות סביב דונלד טראמפ עלול להקשות על נשיא ארה"ב לקדם את תוכניותיו הכלכליות לעידוד הצמיחה בכלכלה הגדולה בעולם.

מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 צנחו ב-1.8% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ספטמבר; מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא נומינלי זה היום השני ברציפות, צלל ב-2.6% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז יוני; מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 נפל ב-2.5%.

מדד התנודתיות של וול סטריט (VIX) - הידוע גם בכינויו "מדד הפחד" שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לרמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - נסק ב-39%, הזינוק היומי החד ביותר מאז ספטמבר.

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח כי נשיא ארה"ב ביקש מראש הבולשת הפדרלית (FBI) לשעבר, ג'יימס קומי, שאותו פיטר במפתיע בשבוע שעבר, להפסיק את החקירה המתנהלת נגד היועץ לביטחון לאומי לשעבר בממשל טראמפ, מייקל פלין, בגין קשריו עם רוסיה.

"היות שהאמונה ביכולתו של הנשיא ליישם את מדיניותו הכלכלית היתה אחת הסיבות המרכזיות לכך שהשוק שבר שיאים לאחרונה, מובן שהשערורייה אליה נקלע הממשל תעורר דאגה מסוימת אצל המשקיעים", כתב האנליסט קונור קמפבל מחברת סרפדקס (Spreadex) בדו"ח למשקיעים.

"זאת מכיוון שהמשבר הנוכחי עלול למנוע מטראמפ לקדם בזמן הקרוב את אותה המדיניות - הכוללת השקעות ענק בתשתיות והקלות נדיבות במסים - שעמדה מאחורי הראלי", הוסיף קמפבל.

מגזר הבנקאות הובילו את הירידות בוול סטריט, ומניות גולדמן סאקס, מורגן סטנלי ובנק אוף אמריקה נפלו ביותר מ-5%.

מניית טבע צנחה ב-4.7% בוול סטריט על רקע דיווח לפיו חברת התרופות הישראלית מתכננת לפטר 500 עובדים במפעלה בגודולו (Godolo) שבפרוורי בודפשט, הונגריה. הפיטורים נעשים לקראת סגירה או מכירה של המפעל - אתר הייצור המרכזי של המוצרים המוזרקים של טבע - עד סוף 2018

ענקית הטכנולוגיה סיסקו תפרסם את דו"חותיה הכספיים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

דונלד טראמפ מופיע על מסך טלוויזיה בוול סטריט צילום: Richard Drew/אי־פי

נפילה חדה בהסתברות להעלאת ריבית בארה"ב בחודש הבא

הסבירות להעלאת הריבית בארה"ב בחודש הבא צנחה היום בחדות, לאחר שבורסות וול סטריט רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר זה שמונה חודשים על רקע חששות כי ריבוי השערוריות סביב דונלד טראמפ עלול להקשות על נשיא ארה"ב לקדם את תוכניותיו לעידוד הצמיחה בכלכלה הגדולה בעולם.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של פחות מ-65% לכך שהבנק הפדרלי יעלה את הריבית בתום ישיבתו הקרובה ב-13 וב-14 ביוני, לפי נתוני CME. זאת לעומת סיכוי של 90% בשבוע שעבר, והסתברות של 74% אתמול.

ג'נט ילן, יו"ר הבנק המרכזי של ארה"בצילום: רויטרס

המשקיעים נמלטים לזהב, לין היפני ולאג"ח אמריקאיות; הדולר נחלש

בצל הירידות בשוקי המניות ברחבי העולם, מחפשים המשקיעים בנכסים הנחשבים לבטוחים יחסית בעתות משבר, כמו הזהב, הין היפני ואג"ח ממשלתיות אמריקאיות. בה בעת, מחק הדולר את כל העליות שרשם מאז נצחון דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב.

מחיר הזהב טיפס זה היום החמישי ברציפות, והחוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,258.7 דולר לאונקייה, עלייה של 1.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. הין מתחזק ב-1.8% מול הדולר לשער של 111.11 ין לדולר, בהמשך לעלייה של 0.6% מול המטבע האמריקאי אתמול.

הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם זה היום השישי ברציפות, ומדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.7% לרמתו הנמוכה ביותר מאז התשיעי בנובמבר, היום שאחרי הבחירות לנשיאות ארה"ב.

מטבע האמריקאי מאבד 0.6% מול היורו לשער של 1.1153 דולר ליורו - שפל של יותר משישה חודשים - לאחר שצנח אתמול ב-1% מול המטבע האירופי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נופלת ב-0.08% לרמה של 2.25%.

בורסות אירופה ביום הגרוע זה 8 חודשים

בורסות אירופה רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר זה שמונה חודשים על רקע חששות כי ריבוי השערוריות סביב דונלד טראמפ עלול להקשות על נשיא ארה"ב לקדם את תוכניותיו לעידוד הצמיחה בכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת לונדון נסוגה לראשונה זה 10 ימי מסחר, ונסגרה בירידה של 0.3%. עם זאת, מדד FTSE 100 נסגר מעל לרמה של 7,500 נקודות שאותה פרץ לראשונה אתמול. בורסת פרנקפורט נפלה ב-1.4%; פריז צנחה ב-1.6%; מילאנו צללה ב-2.3%; מדריד נפלה ב-1.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 צנח ב-1.2% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ספטמבר.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.1142 דולר ליורו - רמתו הגבוהה ביותר זה למעלה משישה חודשים - לאחר שקפץ אתמול ב-1% מול המטבע האמריקאי.

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח כי נשיא ארה"ב ביקש מראש הבולשת הפדרלית (FBI) לשעבר, ג'יימס קומי, שאותו פיטר במפתיע בשבוע שעבר, להפסיק את החקירה המתנהלת נגד היועץ לביטחון לאומי לשעבר בממשל טראמפ, מייקל פלין, בגין קשריו עם רוסיה.

בורסת יורונקסט בפריזצילום: אי־אף־פי

אמריקן איגל צונחת ב-6% עקב תחזית מאכזבת

מניית אמריקן איגל צונחת ב-6% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לאחר שרשת חנויות האופנה האמריקאית דיווחה על רווח נמוך מהצפוי ברבעון הראשון של השנה וסיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי.

החברה רשמה ברבעון הראשון רווח נקי של 25.2 מיליון דולר, או רווח של 14 סנט למניה - נפילה חדה לעומת רווח של 40.5 מיליון דולר, או רווח של 22 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה אמריקן איגל על רווח רבעוני של 16 סנט למניה - סנט אחד פחות מתחזיות האנליסטים.

בשורה העליונה רשמה החברה בתקופה המדווחת הכנסות של 762 מיליון דולר, צמיחה של 1.7% לעומת הרבעון הראשון של 2016, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 742 מיליון דולר. מכירות חנויות הרשת הפתוחות לפחות שנה צמחו במפתיע ב-2% - לעומת תחזית האנליסטים לירידה של 1.4%.

במבט קדימה, צופה החברה ברבעון הנוכחי רווח של 15-17 סנט למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 23 סנט למניה. אמריקן איגל צופה כי מכירות סניפיה הפתוחים לפחות שנה יישארו ללא שינוי ברבעון השני או ירשמו ירידה חד ספרתית קלה, ואילו האנליסטים צפו צמיחה של 0.5%.

חנות אמריקן איגל בניו יורקצילום: גוגל מפות

נקודת אור במגזר הקמעונאי: טרגט ניפצה התחזיות; המניה קופצת ב-8%

הקמעונאית האמריקאית טרגט דיווחה היום על ירידה מתונה מהצפוי במכירותיה ועל רווח רבעוני גבוה באופן ניכר מתחזיות האנליסטים. המניה קופצת ב-7.5% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

המכירות של חנויות טרגט הפתוחות לפחות שנה התכווצו ב-1.3% ברבעון הראשון של השנה - פחות מתחזיות האנליסטים לנפילה של עד 3.6%.

החברה רשמה בתקופה המדווחת רווח נקי של 681 מיליון דולר, או רווח של 1.23 דולר למניה, לעומת רווח של 632 מיליון דולר, או רווח של 1.05 דולר למניה, ברבעון הראשון של 2016. בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה טרגט על רווח של 1.21 דולר למניה - 30 סנט מעל לתחזיות האנליסטים.

הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-16.02 מיליארד דולר, ירידה לעומת הכנסות של 16.19 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 15.62 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה טרגט לרשום ברבעון הנוכחי רווח  לפני סעיפים חד פעמיים של 0.95-1.15 דולר למניה, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של דולר אחד למניה.

צילום: בלומברג

האבטלה בבריטניה בשפל של 42 שנים

שיעור האבטלה בבריטניה ירד ל-4.6% ברבעון הראשון של 2017 – לעומת 4.7% ברבעון שלפניו, לפי לשכת הסטטיסטיקה הבריטית. זוהי רמה נמוכה מהצפוי, והיא מראה ששוק העבודה איתן, למרות ההחלטה לעזוב את האיחוד האירופי.

אבל יש גם חדשות רעות. המשכורות הריאליות מתכווצות, מאחר שעובדים – בעיקר אלה במגזר הפרטי – סובלים מהאינפלציה העולה.

ללא בונוסים, השכר השבועי הממוצע עלה ב-2.1% ברבעון הראשון של השנה. זוהי הצמיחה החלשה היותר מאז יולי 2016. המשמעות היא שהשכר לא עומד בקצב האינפלציה, שהיה 2.7% באפריל.  

ירידות ברחבי אסיה

השווקים באסיה נסחרים בירידות שערים, על רקע חששות פוליטיים מהסתבכות נוספת של הנשיא דונלד טראמפ - בעקבות פרסומים כי ביקש מה-FBI לסגור את החקירה על קשריו של מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי לשעבר, עם רוסיה.

טוקיו מאבדת 0.6%; הונג קונג יורדת ב-0.3%; שנחאי נסוגה ב-0.1%; סינגפור מאבדת 0.5%; מדד אסיה דאו יורד ב-0.5%.

הין היפני עולה ב-0.6% מול הדולר, ונסחר בשער של 112.45 ין לדולר.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק שנסחר בניו יורק יורד ב-1% ונמכר ב-48.18 דולר לחבית.

הדולר נופל ב-1% מול היורו; מגמה מעורבת בוול סטריט

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת על רקע הידיעות כי טראמפ הדליף מידע סודי לרוסיה. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודה היום (שלישי) כי חלק מידע עם שר החוץ הרוסי ושגריר רוסיה בארה"ב בפגישתם בשבוע שעבר. בעקבות הפרסום, הדולר יורד לרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר. הדולר יורד מול היורו ב-1% ונסחר סביב שער של 1.109 דולר ליורו. מול הין יורד הדולר ב-0.65% ל-113.05 ין לדולר.

 המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת, על רקע פרסום נתוני הייצור המעודדים בארה"ב. דאו ג'ונס נסחר ללא שינוי ; S&P 500 ירד ב-0.1%; נאסד"ק עלה ב-0.3%.

הנפט ירד אחרי שרשם מוקדם יותר עליות אחרי שכווית הצטרפה לסעודיה ורוסיה והודיעה כי היא תומכת בהארכת הסכם הקיצוץ בתפוקה. ואולם המשקיעים חוששים כי איראן לא תסכים לשתף פעולה עם ההסכם המתגבש. נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני יורד ב-0.45% ל-48.63 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.3% ל-51.65 דולר לחבית.

היורו מזנק; לונדון ננעלה לראשונה מעל 7,500 נקודות

המסחר באירופה ננעל במגמה מעורבת. לונדון עלתה ב-0.9% ומדד פוטסי 100 נסגר לראשונה מעל 7,500 נקודות; פרנקפורט נסגרה ללא שינוי ניכר; פריז נחלשה ב-0.2% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי ננעל ללא שינוי.

הדולר נחלש לרמתו הנמוכה מאז נובמבר בעקבות הידיעות כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חשף מידע סודי לרוסיה. היורו עולה ב-0.9% ל-1.1073 דולר - רמתו הגבוהה מאז נצחונו של טראמפ בבחירות לנשיאות. הליש"ט עברה לירידות לאחר פרסום נתוני האינפלציה בבריטניה לאפריל, אך לאחר מכן החלה גם להתחזק מול הדולר. מדד המחירים לצרכן בבריטניה עלה באפריל ב-2.7%.

מניית איזיג'ט נפלה בלונדון ב-7.25% לאחר שחברת התעופה דיווחה על הפסד שיא של 274 מיליון דולר בשישה החודשים האחרונים שנגמרים ב-31 במארס. ההפסד נובע מהיחלשות הליש"ט בעקבות הברקזיט. החברה הודיעה כי תרכוש 30 מטוסי איירבוס כדי להגדיל את מספר הטיסות שתוכל לבצע בעתיד.

זינוק בייצור התעשייתי בארה"ב

בארה"ב פורסמו נתונים מעודדים המצביעים על התאוששות של מגזר התעשייה בכלכלה הגדולה בעולם. הבנק הפדרלי בארה"ב פירסם היום כי הייצור התעשייתי בארה"ב עלה באפריל בשיעור של 1% - העלייה החדה ביותר מאז פברואר 2014. תחזיות הכלכלנים היו לעלייה של 0.5% בלבד בנתוני הייצור. השוואה לאפריל 2016, עלה הייצור התעשייתי ב-2.2%.

ואולם נתוני מארס עודכנו כלפי מטה לעלייה של 0.4% בייצור התעשייתי במארס לעומת פברואר, לעומת 0.5% בפרסום המקורי.

העלייה נרשמה לאור הייצור בתחום הרכב, שזינק ב-5%, אבל הייצור בכלל התחומים, לא כולל רכב עלה ב-0.7%.

האינפלציה בבריטניה עלתה בקצב המהיר ביותר מאז 2013

האינפלציה בבריטניה עלתה בקצב המהיר ביותר מאז 2013 על רקע עליית מחירי הטיסות, הביגוד והאנרגיה. מדד המחירים לצרכן באפריל על ב-2.7% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, כך לפי הלשכה לסטטיסטיקה בבריטניה. העלייה במדד, לעומת עלייה של 2.3% במארס, היתה מעבר לציפיות האנליסטים.

הנתונים מעידים על סבל נוסף לצרכנים, בגלל שהשכר אינו עומד בקצב עליית המחירים. נגיד הבנק המרכזי של בריטניה, מארק קורני, אמר בשבוע שעבר כי אלו זמנים מאתגרים וכעת גורמי ממשל צופים כי האינפלציה תעלה ל-3% עד סוף השנה.

העלייה המהירה באינפלציה עשויה לדחות את העלאת הריבית שתיכנן הבנק המרכזי של בריטניה, לאחר שהאינפלציה עלתה הרבה מעבר ליעד 2% של הבנק.

העלייה באינפלציה נבעה מעלייה במחירי התחבורה, כאשר אחת הסיבות היא חופשת חג הפסחא שהייתה באפריל. מחירי הטיסות עלו ב-19%, לעומת ירידה של 14% בשנה שעברה.

כמו כן, מחירי האנרגיה תרמו לעלייה באינפלציה, כאשר חברות החשמל SSE, EON, ו-SE העלו תעריפים.

המסחר באסיה ננעל בעליות; הנפט ממשיך לעלות

המסחר באסיה ננעל בעליות על רקע התאוששות של מחירי הנפט. טוקיו ננעלה בעליות של 0.2%; הונג קונג ירד ב-0.2%; שנחאי התחזקה ב-0.7%; סינגפור ירד ב-1%; דרום קוריאה ואוסטרליה עלו ב-0.2%.

הנפט ממשיך לעלות לאחר שאתמול מחירו עלה ב-2% בעקבות הודעה של שרי הנפט של רוסיה וסעודיה כי מדינותיהם תומכות בהארכת הסכם הקיצוץ בתפוקה. גורם נוסף שתרם לעליית מחיר הנפט ולעלייה של מחירי הסחורות היא תוכניתה של סין להשקיע טריליון דולר בתשתית ברחבי העולם. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% ל-49 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.4% ל-52 דולר לחבית.

וודאפון רשמה הפסד עתק של 6.1 מיליארד יורו

וודאפון, ספקית הסלולר השנייה בגודלה בעולם, דיווחה על הפסד שנתי של 6.1 מיליארד יורו לשנת הכספים שהסתיימה בסוף מארס. ההפסד נבע בעיקר מפעילות החברה בהודו, שם הסתבכה עם רשויות המס ומיזגה לאחרונה את פעילותה עם חברת איידי המקומית.

למרות ההפסד הגדול, מניית החברה קופצת ביותר מ-3% בבורסת לונדון הודות לתחזית חזקה לשנת הכספים הנוכחית.

וודאפון דיווחה גם על ירידה בהכנסות, בשיעור של 4.4% ל-47.6 מיליארד יורו.

אולם נראה שבשנת הכספים 2017-2018 החברה תציג תוצאות חזקות, לפי תחזית שפירסמה עם הצגת הדו"חות. וודאפון צופה צמיחה ברווח וקפיצה בתזרים המזומנים, בזכות חיסכון בהוצאות ויציבות בהכנסות מלקוחותיה.

לכתבה המלאה

מכירות הרכב באירופה ירדו ב-6.8% באפריל

מכירות המכוניות באירופה באפריל ירדו ב-6.8% בדלל עיתוי חג הפסחא, שחל השנה באפריל, ושינוי במדיניות המיסוי בבריטניה. בעקבות חג הפסחא מספר ימי המכירות ירד בלפחות שני ימים לעומת שנה שעברה. באפריל נמסרו 1.23 מיליון מכוניות, כך לפי ארגון יצרני המכוניות באירופה (ACEA). פולקסווגן ופורד איבדו נתח שוק לטובת פיאט-קרייזלר, שמושכת לקוחות בערת היצע של מכוניות ספורט.

המכירות בבריטניה ירדו ב-20% לאחר שב-1 באפריל נכנס לתוקפה תקנת מיסוי חדשה על מכוניות חדשות. מכירות מכוניות חדשות צפויות להאט, לאחר שלוש שנים רצופות של עליות, בגלל שלקוחות רבים כבר קנו מכוניות חדשות והרוכשים בבריטניה, השוק השני בגודלו באירופה, החלו להרגיש את ההשפעה הכלכלית של הברקזיט.

בעלת המניות הגדולה ב-USB מקטינה את אחזקותיה

מחזיקת המניות הגדולה ב-USB, קרן ההשקעות הממשלתית של סינגפור - GIC, מצמצמת את אחזקותיה בבנק השוויצי ומוכרת 2.4% תמורת 1.6 מיליארד דולר. "התנאים הבסיסיים השתנו מאז ש-GIC החלה להשקיע בבנק ב-2008, וכן האסטרטגיה של USB", אמר מנכ"ל הקרן הסינגפורית לים צ'או קיט. "צמצום השקעות ב-USB הוא הצעד ההגיוני מבחינת GIC", הוא אמר. הקרן מאוכזבת מההפסדים שספגה בעקבות הפסדי הבנק.

GIC החליטה למכור את מניות הבנק השווייצי לאחר ש-USB הודיע למשקיעים כי עליהם להתכונן לתשואות נמוכות בגלל תנודתיות יתר בשווקים והריביות הנמוכות בשווקים.

עליות בנעילת וול סטריט; הדולר נחלש

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות שערים. מדד דאו ג'ונס ומדד S&P 500 עלו 0.5%, מדד הנאסד"ק טיפס 0.4%. הדולר נחלש 0.4% מול היורו לשער של 1.09 דולר ליורו.

מדד הייצור אמפייר סטייט, המשקף את פעילות הייצור במטרופולין ניו יורק, ירד לראשונה מאז הבחירות לטריטוריה שלילית, לפי נתונים שפורסמו היום. המדד ירד לרמה של מינוס 1, לעומת ציון 5.2 חיובי באפריל והרבה מתחת לציון 16.4 במארס. כל תוצאה מתחת לאפס משקפת ירידה בפעילות הייצור. 

הנפט קפץ 13% בשבעה ימי מסחר; מתקרב ל-50 דולר לחבית

הנפט קפץ היום אחרי ששר האנרגיה הסעודי ושר הנפט הרוסי פירסמו הודעה משותפת שבה נאמר כי השניים הסכימו שיש להאריך את הסכם קיצוץ תפוקת הנפט שנכנס לתוקפו בינואר השנה, עד למארס 2018. סעודיה ורוסיה הן יצרניות הנפט הגדולות בעולם.

הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני עלה ב-2% ל-48.8 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה ביולי טיפס ב-2% ל-51.8 דולר לחבית.

אירופה ננעלה בעליות אחרי בחירת רוה"מ בצרפת

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות על רקע העלייה החדה במחירי הנפט ולאחר מינויו של השמרן המתון אדואר פיליפ לראש הממשלה בצרפת על ידי הנשיא הנבחר עמנואל מקרון. בנוסף, עד כה התבדו החששות שלפיהן מתקפת הסייבר שאירעה בסוף השבוע תתגלה במלוא עוצמתה היום, עם החזרה לעבודה במשרדים ביבשת.

פרנקפורט עלתה ב-0.3% אחרי שהתברר כי מפלגתה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, ניצחה בבחירות בנורדריין ווסטפאליה – מה שמחזק את מעמדה לקראת הבחירות הכלליות במדינה. לונדון עלתה ב-0.2%; פריז טיפסה ב-0.3% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%.

בשוק המט"ח, היורו מתחזק מול הדולר ב-0.4% ונסחר סביב שער של 1.095 דולר ליורו; הליש"ט קופצת מול הדולר ב-0.2% ונסחרת סביב שער של 1.2929 דולר לליש"ט.

כלכלת יוון ממשיכה להתכווץ

יוון לא מצליחה לעבור לצמיחה חיובית. מנתונים שפורסמו היום במדינה עולה כי התמ"ג היווני התכווץ ברבעון הראשון של 2017 ב-0.1% לעומת הרבעון האחרון של 2016. כלכלת יוון סובלת ממשבר החוב שהתפוצץ ב-2009 והוביל לזינוק בשיעור האבטלה במדינה ולהתכווצות של יותר מ-25% בכלכלת המדינה.

לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, התכווצה כלכלת יוון ב-0.5%. ואולם נראה כי ההתכווצות נבלמת, מכיוון שברבעון המקביל בשנה שעברה התכווצה כלכלת יוון ב-1.1% בבסיס שנתי.

בשבוע שעבר פירסמה הנציבות האירופית תחזית צמיחה מעודכנת ליוון, שבה טענה כי כלכלת המדינה תצמח השנה ב-2.1%, לעומת 2.7% בתחזית הקודמת. גם ממשלת יוון הורידה את תחזית הצמיחה שלה בסוף השבוע ל-1.8%, לעומת 2.7% בתחזית הקודמת. הבורסה באתונה עולה ב-0.5% אחרי פרסום נתוני הצמיחה.

עליות באסיה

המסחר בבורסות אסיה ננעל ברובו בעליות שערים, ולא מושפע ממתקפת הסייבר העולמית שפגעה במערכות חיוניות בכל העולם. בנוסף, המתיחות הגוברת מול צפון קוריאה לא משפיעה היום על המדדים המובילים. טוקיו ירדה בפחות מ-0.1%; הונג קונג עולה ב-0.75%; שנחאי התחזקה ב-0.2%; סיאול עלתה ב-0.2%; סידני ננעלה ללא שינוי. בשוק המט"ח, הדולר מתחזק מול הין ב-0.2% ונסחר סביב שער של 113.62 ין לדולר.

האטה בפעילות הייצור בסין

מתחילת השנה הצליחו רוב נתוני המקרו שפורסמו בסין להפתיע לטובה את המשקיעים, אבל נראה שהמגמה מתחילה להשתנות לאור נתונים מאכזבים שפורסמו היום ומעידים על האטה באפריל בפעילות הכלכלית.

מנתונים שפורסמו היום עולה כי שיעור הגידול של הערך מוסף בייצור, מדד של שווי הסחורות המיוצרות בניקוי התשומות, הגיע באפריל ל-6.5% לעומת אפריל שנה שעברה. במארס הגיע המדד ל-7.6%. הערכות הכלכלנים היו כי המדד יגיע ל-7%.

עוד פורסם היום בסין כי המכירות הקמעונאיות צמחו באפריל ב-10.7% לעומת התקופה המקבילה. במארס צמחו המכירות הקמעונאיות ב-10.9%. תחזיות הכלכלנים היו לגידול של 10.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker